PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا بودن rbc , hb , hct

ahzo
22-02-2012, 15:01
سلام تو جواب آزمایشم این موارد بالا هست فقط می خواستم دلیلش بدونم و این که درمان داره ؟ خطرناک هست یا نه ؟ ممنون

rbc=6.52 که رنج نرمالش تا 6.2 بوده
hb=18.2 بوده که تا 18 نرمالشه
hct =53.9 بوده که تا 52 نرماش هست .

البته سال پیش همین موقع ها آزمایش دادم گلبول قرمز مقدارش از حالت نرمال بالاتر بود اما هموگلوبین و هماتوکریت تو رنج طبیعی بود ولی خب خیلی هم پایین نبود نزدیک بالاترین حد نرمال بود . اما امسال این دوتا هم بالا رفته می خواستم دلیلش رو بدونم ؟ ممنون

farzin253
22-02-2012, 15:58
سلام تو جواب آزمایشم این موارد بالا هست فقط می خواستم دلیلش بدونم و این که درمان داره ؟ خطرناک هست یا نه ؟ ممنون

rbc=6.52 که رنج نرمالش تا 6.2 بوده
hb=18.2 بوده که تا 18 نرمالشه
hct =53.9 بوده که تا 52 نرماش هست .

البته سال پیش همین موقع ها آزمایش دادم گلبول قرمز مقدارش از حالت نرمال بالاتر بود اما هموگلوبین و هماتوکریت تو رنج طبیعی بود ولی خب خیلی هم پایین نبود نزدیک بالاترین حد نرمال بود . اما امسال این دوتا هم بالا رفته می خواستم دلیلش رو بدونم ؟ ممنون

سلام هرچند زیاد بالا نیست اما جدی بگیر برو پیش یه متخصص خوب تا بررسی بشه اگه هم مشکلی باشه با امید خدا براحتی برطرف بشه من هم چهار ماه پیش خودم رفتم ازمایش دادم نتیجه اش نشون داد که انزیم های کبدیم حدود 20تا از حد نرمالش بالا بود بردم بعد از یکسری ازمایش ها و سونگرافی مشخص شد که چربی کبد دارم خدارو شکر با رعایت تصیه های پزشک و استفادهاز دارو الان به رمال بازگشته

ahzo
22-02-2012, 23:41
آخه من از این تعجب می کنم چند سال پیش کم خونی داشتم و یه مدت دارو مصرف کردم اما الان نمی دونم چرا پرخون شدم ؟ :18:

maa6482
23-02-2012, 00:27
شغلتون چیه؟
آیا تو زیرزمین کار یا زندگی نمیکنید؟
سیگار یا قلیون نمیکشید؟

ahzo
23-02-2012, 02:39
دانشجوام
نه تو زیر زمین کار یا زندگی نمی کنم
سیگار خیلی کم این اواخر کشیدم شاید ده تا نخ هم نشده باشه .
الان من نزدیک 3 ساله که دارم قرص فلوکسامین هم می خورم اون چطور می تونه باعث غلظت خون بشه؟

البته من روز قبل از آزمایش هم ورزش کردم یکم سنگین بود ورزش می تونه اون هم علتش باشه ؟
البته در هنگام ورزش هم یکم که میدوم نفسم میگیره می تونه به خاطر غلظت خون باشه ؟

GHOST RECON
23-02-2012, 23:58
اينا كه طبيعيه برا چي نگراني
هماتوكربت يا HCT رو كه اصلا هيچ جاي دنيا به حساب نميارن چون دقيق نيست با چندا ليوان آب خوردن مقدارش نوسان پيدا ميكنه
با توجه به اين كه ورزش ميكني مقدار گلبول قرمزت بايد بالا باشه كه هست
دوباره با توجه به ورزش كردن هموگلوبين هم بايد بالا باشه كه هست
مشكل كجاست ديگه ؟
چند وقته ورزش ميكني نفست ميگيره ؟

ahzo
24-02-2012, 15:54
زیاد ورزش نمی کنم روز قبل از آزمایش ورزش سنگین تقریبا کرده بودم .
تازگی ها که ورزش می کنم به خصوص تو فوتبال یه ذره میدوم واقعا نفسم میگیره . مرگ جلو چشم میبینم :(

GHOST RECON
25-02-2012, 19:11
زیاد ورزش نمی کنم روز قبل از آزمایش ورزش سنگین تقریبا کرده بودم .
تازگی ها که ورزش می کنم به خصوص تو فوتبال یه ذره میدوم واقعا نفسم میگیره . مرگ جلو چشم میبینم :(
با توجه به اين كه ميگي تازه شروع به ورزش كردي گرفته شدن نفس طبيعيه چون قبلش ورزشكار بنودي سيستم قلبي - ريوي ت كشش نداره يه دفعه كار زياد ازش بكشي يه مدت روزي حدود 10 دقيق دوندگي يكنواخت داشته باش ( منظورم با يه سرعت كم ولي ثابت هست ) ببين درست ميشه يا نه

ahzo
25-02-2012, 19:41
یه مقدار تحرکم بیشتر شده این مدت امروز که دوباره فوتبال بازی کردم مثل قبل نفسم نگرفت و انرژیم بیشتر بود
ممنون

morsadr
26-02-2012, 12:00
دوست عزیز با توجه به بالا بودن هموگلوبین شما دچار غلظت خون می باشید ونیاز به بررسی بیشتر دارید . در ابتدا یک آزمایش دیگر در یک آزمایشگاه معتبر بدهید و سپس در صورت بالا بودن هموگلوبین حتما به پزشک مراجعه کنید تا بررسی تکمیلی انجام بشود . حجامت و خون دادن بسیار کمک کننده می باشند
سیگار را هم کنار بگذارید

ahzo
26-02-2012, 20:55
ممنون آزمایش پیش متخصص داخلی بردم و گفتن که غلظت خون دارم و آسپیرین نوشتن برام و گفتن که خون بدم . حالا یه سوالی این بیماری رفع میشه یا تا آخر عمر این مشکل هست ؟:41: بعد این بالا بودن هموگلوبین می تونه دلیل خطرناک دیگه ای هم داشته باشه به جز غلظت خون؟ در کل خطرناک هست ؟ من 19 سالمه .

morsadr
27-02-2012, 15:17
ممنون آزمایش پیش متخصص داخلی بردم و گفتن که غلظت خون دارم و آسپیرین نوشتن برام و گفتن که خون بدم . حالا یه سوالی این بیماری رفع میشه یا تا آخر عمر این مشکل هست ؟:41: بعد این بالا بودن هموگلوبین می تونه دلیل خطرناک دیگه ای هم داشته باشه به جز غلظت خون؟ در کل خطرناک هست ؟ من 19 سالمه .

علت اصلی غلظت خون کم بودن درصد اکسیژن تنفسی می باشد که معمولا در مورد آلودگی هوا و یا مصرف دخانیات پیش می آید . زندگی در ارتفاعات نیز از دلایل مهم دیگر می باشد . در بعضی افراد این مطلب ذاتی بوده و فقط باید مراقبت کرد و هر از چند گاهی خون داد
لازم به ذکر است که آسپرین میزان غلظت خون را کاهش نمی دهد و فقط از بروز عوارض آن جلوگیری می کند

ahzo
27-02-2012, 15:39
ببخشید من هی سوال میپرسم آخه یسری مطالبی خوندم نگرانم کرده . این بیماری از عمر انسان خیلی کم می کنه ؟ ؟