ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کارت گرافیک، ارور صفحه آبی و بهم ریختن حروف بایوس

alirezawater
21-02-2012, 08:08
سلام دوستان

بنده یه سیستم x58 با سی پی یو core i7 920 دارم که چندی پیش کارت گرافیکم سوخت و چند ماهی هست که یه کارت گرافیک geforce 6200 128mb روش انداختم، فعلا نیازی به کارت گرافیک بالا ندارم، دیروز همینطور که در حال وبگردی بودم و سیستم اصلا در حالت لود بالایی هم نبود، یه دفعه صفحه مانیتور سیاه شد، و مجبور شدم سیستم رو ریست کنم، بعد که سیستم بالا اومد دیدم بعضی از حروف مثلا به جای b حرف g گذاشته و ...، بعد هم که ویندوز 7 در حالت نرمال بالا نمیومد (صفحه آبی میومد)، خلاصه بعد از کلی سر و کله زدن متوجه شدم مشکل از کارت گرافیکه، و درایور کارت گرافیک رو که ریمو میکردم، سیستم بالا میومد، وقتی ابتدای ویندوز دوباره کارت رو میشناخت و درایور دوباره نصب میشد، سیستم رو ریست میکردم، و دوباره همون آش و همون کاسه، اول درایور 195 انویدیا رو سیستمم نصب بود، بعد 185 نصب کردم، در آخر هم 190، حالا نمیدونم مشکل چیه،

یکی هم دقیقا همین مشکل بنده رو در تاپیک زیر داشته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

EXTREME
21-02-2012, 10:33
اگه با پاک کردن درایور و نصب مجدد درایور مشکل حل نشده مشکل از گرافیکه
شما باید گرافیک رو روی یه سیستم دیگه چک کنید تا معلوم بشه مشکل از گرافیک است یا نه
این مشکلات میتونه از دمای بالای گرافیک یا پاور هم باشه چون تصویر میپره

alirezawater
21-02-2012, 10:57
با سلام
فعلا که بنده ورژن 190 رو نصب کردم و داره کار میکنه، حدود 12 - 13 ساعتی هست داره بدون مشکل کار میکنه، البته کارت گرافیک بدون فن بود و فقط هیتسینک داشت، از دیشب حدود 5 سانتیمتریش یه فن گزاشتم که باد ملایمی داره بهش میزنه و تقریبا خنکتره

alirezawater
07-03-2012, 00:52
خوب دوستان دوباره به اون مشکل برخوردم، که خوشبختانه مشکل من فعلا حل شد دیدم دوستانی هم در تاپیکهای زیر و همچنین سایت های مختلف این مشکل رو دارند.

مشکل این قبیل کارتها معمولا با ریبال کردن حل میشه، که در تاپیک زیر این مشکل مطرح شده و پاسخ داده شده، البته چون دسترسی برای همه امکان پذیر نیست بنده خلاصه مطالبشون رو اینجا کپی میکنم.

عنوان تاپیک فوق: پیش فرض ایجاد خطوط عمودی روی مانیتور به دليل مشکل در کارت گرافیک

ایجاد کننده:tohid2010
سلام،روی سیستمم یک کارت گرافیک جیفورس دارم هنگامی که سیستم را روشن میکنم بعد از ده دقیقه روشن بودن سیستم روی مانیتور خطوط عمودی ایجاد میشود مشکل از کارت گرافیکه نه مانیتور اما کدوم قسمت کارت گرافیک می تونه این مشکل راایجاد کنه درضمن کار ت گرافیکم زیاد داغ میکنه ایا میتونه این اشکال به خاطر داع کردن کارت گرافیک باشه باید چه کارکنم ؟ایا از ترانزیستورها نمیتونه باشه ؟باتشکر

پاسخ1:من چنتا از این موردا داشتم ( که هیچ کدوم فن نداشتن ولی هیت سینک چرا ) که با ریبال کردن gpu یا حتی هیت گرفتن ملایم روی اون حل شده منتها اونایی که من دیدم تا سیستم روشن میشد اینطوری بودن نه بعد از چند دقیقه کار کردن ؛ حالا شما هم یه امتحان کن ببین چی میشه

پاسخ 2:سلام دوست عزیز و تشکر از شما. بله درست میفرمایید. بعضی مواقع با هیتر گرفتن و شستشو هم عیب رفع میشود.
توصیه میکنم این کار را انجام دهند.

سوال:آقای صابری شما اینطور وقتا با چی شستو شو میکنن با الکل و مسواک ؟ یا الکلو با قطره چکون میریزید روی کار ؟
تو کار ما وقتی صحبت از شستو شو میشه همه ی نظرا میره طرف الترا سونیک

پاسخ3:دوست عزيز فکر نمي کنم بشه مادربرد يا کارت گرافيک رو داخل التراسونيک انداخت ! ،بنده و همکاران تعمیرکار تلویزیون با تینر 10000 فوری و یک مسواک شستشو میدهیم. فقط یک اشکال دارد و آن هم اینکه روی قطعات پلاستیکی تاثیر میگذارد و بهتر است موقع شستشو مواب باشید تینر به قطعات پلاستیکی نرسد.

پاسخ 4: یه چیز دیگه هم هست که ریه های آدم هم داغون میشه درست میگم ؛ همین الکلو با ماسک 3 لایه به زور تحمل میکنم دیگه چه برسه به تینر اونم 10000 و 20000 . . .

یه راه دیگه هم هست : اونم اینکه با سرنگ یکم الکل زیر gpu تزریق کنی و بعد با بلوور خشکش کنی و ایندفه یکم مایع فلکسی زیرش تزریق کنی و هیت بدی که اتفاقا بهترم جواب میده

خوب همونطور که متوجه شدید راه حل ریبال کردن چیپ کارت گرافیک میباشد، بنده متاسفانه هیتر نداشتم، ولی ابتدا هیتسینک گرافیک رو باز کردم، بعد مقداری الکل زیر چیپش ریختم و منتظر موندم تا الکلها تقریبا خشک شد، سپس با سشوار ملایم باقیمانده الکلهای زیر چیپ رو پاک کردم، و درنهایت با سشوار داغ رو چیپ کارت گرافیک گرفتم طوری که چیپ کارت اونقد داغ شد که دستم میسوخت وقتی لمسش میکردم (فقط سشوار اینکارو کرد) در نهایت خمیرسیلکون زدم و هیتسینک رو گذاشتم سر جاش و کارت خوشبختانه درست شد:8:

این کارت چون کارت ارزون قیمتی بود بنده به خودم جرات دادم که این بلا رو سرش بیارم، توصیه میشود حتما این کار را به یک تعمیر کار ماهر بسپارید.

- از همکاران قسمت سخت افزار تقاضا میشود در صورت صلاحدید این تاپیک رو مهم کنند و یا قسمت های مهم این تاپیک رو به صلاحدید خودشون به یه تاپیک دیگه انتقال بدن و با عنوان مناسب تاپیک مورد نظر رو مهم کنند

با احترام

mohsen19x
18-09-2012, 19:28
سلام من هم با کارت گرافیکم به این مشکل بر خوردم ..... 6200

باید قسمت سیاهی که روی گرافیک هست را ازش جدا کنم ؟؟؟ چه جوری آخه فک کنم چسبیده باشه ....