PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور ASUS VS228H FULL HD

atlas-m
21-02-2012, 01:10
سلام.
نظر شما در رابطه با مانیتور ASUS VS228H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیه؟
الان قیمتش 310 هزار تومن است.

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

بین سه مدل زیر کدوم انتخاب بهتری هست؟
LG IPS226V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
LG E2260V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS VS228H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] play%2FLCD_Monitors%2FVS228H%2F)

dooste.man83
21-02-2012, 15:36
سلام.
نظر شما در رابطه با مانیتور ASUS VS228H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیه؟
الان قیمتش 310 هزار تومن است.

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:07 AM ----------

بین سه مدل زیر کدوم انتخاب بهتری هست؟
LG IPS226V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
LG E2260V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS VS228H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] play%2FLCD_Monitors%2FVS228H%2F)

مشخص هست دیگه مدل اول کاملا از بقیه بهتره کلا پنل IPS رو با TN مقایسه نکن که قابل مقایسه نیست

atlas-m
21-02-2012, 16:05
مشخص هست دیگه مدل اول کاملا از بقیه بهتره کلا پنل IPS رو با TN مقایسه نکن که قابل مقایسه نیست

این ASUS هم IPS هستش. LG IPS کنتراست داینامیک 5 میلیون داره. ولی ASUS کنتراست 50 میلیون.

dooste.man83
21-02-2012, 16:47
این ASUS هم IPS هستش. LG IPS کنتراست داینامیک 5 میلیون داره. ولی ASUS کنتراست 50 میلیون.

بله اما مدل VS به درد نمی خوره تو کاتالوگش نوشته بود زمان پاسخ گویی 14 میلی ثانیه( VS239H) !!!!!!!!! یعنی فاجعه
مدل VS238H هم پنل IPS نیست( که شما نوشتین IPS هست )
اگر می خوای بهترین رو بخری یکی همین مدل اول LG هست یکی هم ML229H هست
که من به شخصه ایسوس رو بیشتر می پسندم خودم ML239H دارم

atlas-m
21-02-2012, 19:55
بله اما مدل VS به درد نمی خوره تو کاتالوگش نوشته بود زمان پاسخ گویی 14 میلی ثانیه( VS239H) !!!!!!!!! یعنی فاجعه
این 14 رو از کجا آوردید؟ اصلاً این چیزی که گفتید مگه ممکنه؟
این مانیتور زمان پاسخگویی 5ms هستش.
اینم لینکش : مشخصات مانیتور ASUS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مدل VS238H هم پنل IPS نیست( که شما نوشتین IPS هست )
مود sRGB در Splendid همون IPS (رنگهای نمایش داده شده در مانیتور همونی هست که هنگام پرینت به نمایش در میاد)

اگر می خوای بهترین رو بخری یکی همین مدل اول LG هست یکی هم ML229H هست
که من به شخصه ایسوس رو بیشتر می پسندم خودم ML239H دارم
من راستو حسینی از LG خوشم نمیاد. یه مانیتور LG دارم 2 بار تاحالا سوخته! نمایندگیش گفت این مدل اوصولا از همون ابتدا مشکل داشت. ASUS خیلی خوشگلتره. من از کیفیت ASUS خیلی راضیم. از گارانتیشم راضیم. 3 سال برای مانیتور.

---------- Post added at 07:55 PM ---------- Previous post was at 07:54 PM ----------

من خودم یه لب تاپ ASUS دارم. چینی هست ولی عالی.

dooste.man83
21-02-2012, 21:41
دوست عزیز من این مدل رو گفتم و اونجام نوشتم البته IPS هست اما از سری اول که مشکل زمان پاسخگویی داشتن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و سری مدل هایی که به 8 ختم میشن پنل TN هستن نه IPS ...منظور من خود پنل هست نه مود RGB که قابل تنظیم باشه
شما دقت کنی پنل های IPS رو دقیقا ذکر می کنه و مهمترین مشخصه مانیتور هست و اگر این مدل IPS بود پس فرقی با ML229H نمی کرد جز ظاهر !!! با اینکه اختلاف قیمت 30 هزاری دارن
شما ایسوس بگیر از نظر من
اما و اما ML229H رو بگیر و واسه 30 تومن خودت رو درگیر نکن
بهترین هست اگر این رو نخواستی LG رو وردار که خوبه اونم البته IPS اش

atlas-m
21-02-2012, 22:55
دوست عزیز من این مدل رو گفتم و اونجام نوشتم البته IPS هست اما از سری اول که مشکل زمان پاسخگویی داشتن

و سری مدل هایی که به 8 ختم میشن پنل TN هستن نه IPS ...منظور من خود پنل هست نه مود RGB که قابل تنظیم باشه
شما دقت کنی پنل های IPS رو دقیقا ذکر می کنه و مهمترین مشخصه مانیتور هست و اگر این مدل IPS بود پس فرقی با ML229H نمی کرد جز ظاهر !!! با اینکه اختلاف قیمت 30 هزاری دارن
شما ایسوس بگیر از نظر من
اما و اما ML229H رو بگیر و واسه 30 تومن خودت رو درگیر نکن
بهترین هست اگر این رو نخواستی LG رو وردار که خوبه اونم البته IPS اش

من VS228H گرفتم. خیلی عالیه. قیمتشم مناسبه. 310 تومن. اون IPS رو خیلی بالا میگفت. نگرفتم. من خیلی توی کار چاپ نیستم.
ممنون بابت راهنمایی. اون پنل هم که گفتید درسته. و مود RGB اون رو شبه سازی میکنه.

dooste.man83
22-02-2012, 00:03
مبارکتون باشه انتخاب بسیار خوبی یود :10:

atlas-m
27-02-2012, 12:19
سلام.
مدلی که گرفتم دقیقا VS228H هست.
وقتی بازی میکنم، در هنگامی که تصاویر سیاه میشود (کل صفحه) دور مانیتور روشن است و مثل وسط صفحه سیاه رنگ نیست. آیا مانیتور مشکل دارد؟

velvet revoulver
27-02-2012, 12:30
سلام.
مدلی که گرفتم دقیقا VS228H هست.
وقتی بازی میکنم، در هنگامی که تصاویر سیاه میشود (کل صفحه) دور مانیتور روشن است و مثل وسط صفحه سیاه رنگ نیست. آیا مانیتور مشکل دارد؟

مشکل مانیتور شما backlight bleeding هست که فقط مختص این مدل نیست و تو خیلی از مانیتورها دیده میشه...کاریش هم نمیشه کرد متاسفانه...

atlas-m
27-02-2012, 15:28
مشکل مانیتور شما backlight bleeding هست که فقط مختص این مدل نیست و تو خیلی از مانیتورها دیده میشه...کاریش هم نمیشه کرد متاسفانه...

در مورد مدل LG E2260V هم همین مسئله صادق هست؟ مدل دیگه LG چطور؟ یا فقط مختص ASUSهاست؟

atlas-m
27-02-2012, 16:27
چی کارش کنم تا مسئله کمتر مشخص بشه؟ راه کاری داره؟

velvet revoulver
27-02-2012, 22:58
در مورد مدل LG E2260V هم همین مسئله صادق هست؟ مدل دیگه LG چطور؟ یا فقط مختص ASUSهاست؟

نه فقط مختص اسوس ها نیست.. تو بعضی از مدلهای هر برند ومارکی این مشکل دیده میشه..مثلا من 2253BW داشتم که این مشکل بک لایت رو داشت بعدش T220P خریدم که تقریبا این مشکل رو نداره ..هر دوتاشون هم سامسونگ هستند و جالب اینجاس که جدا از مساله ی بک لایت کیفیت تصویر و رنگشون هم با هم متفاوته و هر کدوم تو یه فاز هستن!!...کلا دسته بندی کردن برندها به دو گروه خوب و یا بد کار اشتباهیه چون هر برندی مدل خوب و بد داره.. در مورد اینکه مدل ال جی مورد نظر شما هم این مشکل رو داره یا نه اطلاعی ندارم..بهترین راه برای متوجه شدن اینه که به review های این مدل تو نت مراجعه کنید یا اینکه اگه امکانش هست خودتون از نزدیک تستش کنید...

چی کارش کنم تا مسئله کمتر مشخص بشه؟ راه کاری داره؟

راه خاصی وجود نداره ...اگه تو منوی تنظیمات مانیتورتون چیزی به نام Backlight وجود داره میتونید با کم کردنش مشکلش رو "فقط تا حدی" برطرف کنید که خب البته این مساله باعث کم شدن برایتنس مانیتورتون میشه وکمی تصویر کدر میشه... بعید هم میدونم همچین چیزی تو منوی تنظیمات مانیتور باشه چون این قسمت بیشتر تو تی وی ها و مانیتورهای فوق حرفه ای دیده میشه...من فقط تونستم یه راه برای کم کردن بک لایت پیدا کنم که یه یوزر خارجی انجام داده بود به اینصورت که مانیتور رو باز کرده بود و به صورت سخت افزاری دستکاریش کرده بود که راه پر خطر و پر ریسکیه که توصیه نمیشه..اما اگه لینکش رو پیدا کردم میذارم براتون...

atlas-m
27-02-2012, 23:07
من این مدل ASUS رو بین LG E2260V و خود ASUS انتخاب کردم.
قیمت LG دقیقاً 320 تومن بود. این Asus شد 310.
کدوم بهتر بود؟ همون Asus یا اون LG؟

velvet revoulver
27-02-2012, 23:27
من این مدل ASUS رو بین LG E2260V و خود ASUS انتخاب کردم.
قیمت LG دقیقاً 320 تومن بود. این Asus شد 310.
کدوم بهتر بود؟ همون Asus یا اون LG؟

در مورد اینکه کدومشون بهتر هستن من حقیقتا اطلاعی ندارم ..تو این مدت که چندین و چند مدل مانیتور و تی وی عوض کردم فقط به یه نتیجه رسیدم : که اصلا از روی مشخصاتی که شرکت تولید کننده اعلام میکنه نمیشه قضاوت کرد..بارها دیدم که کنتراست مانیتوری که مثلا 100000 هست از مانیتوری که 200000 هستش در عمل بهتر بوده...کنتراست و سرعت پاسخگویی و چیزایی مثه این که از طرف سازنده اعلام میشه فقط با یه سری محاسبات که فقط هم خود همون تولید کننده قبولش داره و میدونه چیه بدست میاد و مبنا واساس استانداردی نداره. بنابراین بعضا دیده میشه که مثلا سرعت پاسخگویی در یه مانیتور 5 ms ازیه مانیتور 2ms بهتره( البته نه همیشه)...
متاسفانه تو فروشگاههای ما که امکان تست دقیق و سر فرصت وجود نداره پس تنها راهی که به غیر از تست حضوری میتونید انجام بدید و معتبرترین راه هم هست اینه که به رویوهای سایتهای صد در صد معتبر مراجعه کنید و کامنتهای کسانی رو که مانیتور رو خریدن بررسی کنید...
اما من احتمال زیاد میدم که با توجه به رنج قیمتی که این دو مدل دارن نباید تفاوت زیادی داشته باشن .(البته همیشه قضاوت از روی قیمت نمیتونه مبنای صحیحی باشه)

atlas-m
27-02-2012, 23:37
یک سایت ری ویو بهم معرفی میکنی؟

atlas-m
02-03-2012, 00:35
یک سایت ری ویو بهم معرفی میکنی؟

سلام.
من هنوز منتظر یک سایت ریویو هستم.
ممنون.

velvet revoulver
02-03-2012, 01:02
سلام.
من هنوز منتظر یک سایت ریویو هستم.
ممنون.

این سایت نسبتا خوبه با اینکه به خیلی از موارد اشاره نمیکنه و بیشتر کلی گویی میکنه اما میشه ازش کمک گرفت :

این هم چند تای دیگه :

این هم یه سایت خوب که البته رویو نمیکنه اما چون فروشنده هست میتونید نظرات خریداران مانیتورها رو در مورد محصول بخونید :

و بالاخره یکی از بهترین و کاملترین سایتهای رویو که تا بحال دیدم :

ازاین نوع سایتها کم نیستند و من فقط تعدادی از اونها رو اینجا لینک کردم و البته رجوع به بعضی از این سایتها دلیل بر صد در صد درستی رویوهاشون نیست اما میشه تا حد زیادی به نوشته ها و مطالبشون اعتماد کرد..به طوریکه یه نمای نسبتا کلی و روشن به خواننده ای که قصد خرید داره میدن ...