PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CPU 100% هنگام بالا آمدن ویندوز

pm1
20-02-2012, 17:22
سلام
پی سی من یه مشکل اساسی داره ، اینکه بعد از بالا اومدن CPU 100% میشه ، تا 7-8 دقیقه اینجوریه بعدش خوب میشه ...تو task manager که نگاه می کنم svchost بیشترین مصرف CPU رو داره......! که این svchost ها مربوط به سرویس های زیر بودند:

background Intelligent Transfer
DNS Client
Cryptografic services
Extensible authentication protocol

به خصوص دو تای آخر .....به ترتیب یکی یکی stop کردمشون (از قسمت services.msc) منتها فرق زیادی احساس نکردم ...وقتی همه رو disable می کنم یه 2 3 دقیقه ای زودتر CPU کاهش پیدا میکنه، ولی آخه مگه این سرویس ها واجب و لازم نیستند ؟؟؟!!!! نمیتونند که برای همیشه غیر فعال باشند. موقع استفاده زیاد از اینترنت هم سیستم بشدت کند میشه ...بخصوص وقتی که از فایرفاکس استفاده می کنم...ویندوزم 7 ultimate 2009 هست

CPU: intell core2 duo E4600 2.4GHz
Ram: 2G
VGA: Nvidia geforce 8600GT

ممنون میشم کمکم کنید

ebicross
21-02-2012, 07:50
ببینید سرویس BITS یا همون background Intelligent Transfer وظیفش تشخیص Idle بودن سیستمه یعنی چک میکنه سیستم هروقت بیکار شد شروع میکنه به انتقال اطلاعات با اینترنت برای محصولات مایکروسافت مثل Windows Update یا حتی آپدیت کردن محصولات امنیتی مثل Security Essential و زمانیکه CPU شما روی 100 باشه این سرویس باز هم چک میکنه که پهنای باند اینترنت شما در چه حاله و مثلا اگر 60 درصدش مشغوله این میاد 40 درصد باقیمونده رو مصرف میکنه. یعنی این سرویس با روشن شدن سیستم فعال میشه و حتما خودش هم مقداری مصرف پردازشی داره.

DNS Client سرویسی هستش که سیستم شما رو توی DNS Serverها ثبت میکنه و فعالیتیش درست زمانی هست که به اینترنت متصل میشین.

Cryptographic services بانک امضاهای دیجیتالی ویندوز رو به روز میکنه و شروع کارش هم همزمان با اتصال سیستم به اینترنته.

Extensible authentication protocol هم یک پروتکل برای اتصال بیسیم مثل WiFi هستش و فعالیت این سیستم هم همزمان با اتصال به اینترنت هستش.

خب از این چهار سرویس میشه اینطوری نتیجه گرفت که سیستم شما همزمان با روشن شدن به اینترنت هم متصل میشه یعنی مودم شما طوری تنظیم شده که وقتی سیستم روشن میشه خودکار شما رو کانکت میکنه. درسته؟
خب این فرایند هم خودش نیاز به سرویسی با نام DHCP داره یعنی وقتی سیستم رو روشن کنید سیستم سعی میکنه از مودمتون IP دریافت کنه و این خودش برای چند ثانیه بار CPU ایجاد میکنه.

مودمتون رو از سیستم جدا کنید و سیستم رو روشن کنید ببینید باز هم سیستم با Load بسیار بالا فعالیت میکنه؟
البته برای چند ثانیه حدود 3 - 4 ثانیه در سیستم های خوب و برای سیستم شما حدود 5- 6 ثانیه فشار روی CPU در هنگام روشن کردن بسیار معمولی هستش. پردازنده ی شما توان بالایی برایی ویندوز 7 و چند نرم افزار در حال اجرا نداره.
مقدار رمتون هم اگر نرم افزار زیاد نصب دارید کمه.

توی RUN بنویسید Msconfig و از سربرگ اول گزینه ی Diagnostic Startup رو بزنید و سیستم رو ریست کنید ببینید مشکل رفع میشه؟ (بعدش برگردونید)
اگر درست میشه که باید سیستم رو خلوت کنید ولی اگر نمیشه سیستم رو برای وجود ویروس بررسی کنید.

pm1
21-02-2012, 09:12
با تشکر فراوان از لطف شما که پاسخ میدید...

بله درسته...مودم وایرلس دارم و همیشه به نت وصله ...راه حل چیه ؟ چون بالاخره مودم همیشه وصل و روشن هست و احتیاج میشه !

نظرتون راجع به disable کردن اون سرویس ها یا حداقل بعضیاشون چیه ؟؟ آیا مشکلی پیش میاد درآینده ؟؟

با Diagnostic Startup ری استارت کردم ، مشکلی نبود ...راستش حتی یه بازی هم نصب ندارم ...نرم افزارهای سنگینش متلب و فوتوشاپ هستش بقیه همه حجم پایین هستند.

svchost بیشترین مصرف CPU رو داره تو اون 7-8 دقیقه ی اول !!!

ebicross
21-02-2012, 12:12
نه هیچکدوم رو غیر فعال نکنید چون همشون ضروری هستند.

یه راه حل ساده داره که شما اینترنتتون رو به صورت Bridge استفاده کنید یعنی از طریق کانکشن متصل بشید و به سیستم IP بدین.
البته این راه پاک کردن صورت مسئله هستش.

ببینید اگر آنتی ویروس NOD32 دارید از طریق Sysinspector که توی آنتی ویروس موجوده یک گزارش بگیرید و برام بفرستید.
اگر ندارید میتونید از آدرس زیر دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داخل برنامه وقتی کامل کارش رو انجام داد Ctrl+S بزنید و فایل رو بفرستید.
در حالت Diagnostic هم اگر بتونید یک گزارش مجدد بفرستید یعنی دو تا خیلی خوبه چون میتونم با هم مقایسشون بکنم.

ترجیحا وقتی گزارش بگیرید که سیستم در همون حالت Load بالا قرار داره.

pm1
21-02-2012, 15:29
پی ام دادم براتون ebicross عزیز به اسم گزارش . ممنون

jafarian
22-02-2012, 00:33
شمااین فایل bat پایین دانلود کنید البته قبلش ویندوزتون آپدیت باشه بعدش روی دسکتاپ سیوش کنید از طریق safe mode بالا بیاین منوی run اجرا کنید بعدش گزینه browse انتخاب کنید مسیراین فایل bat که روی دسکناپ قرارداره رو بدین بعدم کارش تموم شد سیستم ریست کنید :20:

pm1
22-02-2012, 08:40
شمااین فایل bat پایین دانلود کنید البته قبلش ویندوزتون آپدیت باشه بعدش روی دسکتاپ سیوش کنید از طریق safe mode بالا بیاین منوی run اجرا کنید بعدش گزینه browse انتخاب کنید مسیراین فایل bat که روی دسکناپ قرارداره رو بدین بعدم کارش تموم شد سیستم ریست کنید :20:

ممنون از شما .الان دارم service pack 1 رو دانلود میکنم ،بعدش ببینم چی میشه ... در ضمن ویندوزم 7 هستا ! منوی run گزینه ی browse نداره .

ebicross پی ام بدستت رسید ؟؟

ebicross
22-02-2012, 13:03
خب ببینید شما لزومی نداره که از USB Security استفاده کنید.
همچنین آنتی ویروس فعلیتون واقعا سنگینه برای سیستم. کلا کسپرسکی آنتی ویروس سنگینیه و ویندوز و سیستم شما با این آنتی ویروس در کنار هم باعث افت شدید راندمان میشن.

پیشنهاد من اول اینه که آنتی ویروستون رو به یک آنتی ویروس سبکتر تغییر بدین.
مثلا NOD32 خوبه (Smart Security نه) و کلی سرعتتون بهتر میشه یا آنتی ویروس رایگان Avira هم عالیه اگر استفاده کنید.
اون نرم افزار امنیتی USB رو هم کلا پاک کنید وقتی آنتی ویروستون آپدیت بشه نیازی به اون نیست.
در تنظیمات کارت شبکه IPv6 رو خاموش کنید.
غیر از این موارد و چند نرم افزار که در لیست اجرا دارید چیز دیگه ای مشکل ایجاد نمیکنه.

فایل Jafarian هم خوبه و کل DLLهای مربوط به قسمت Internet و Network سیستم رو مجدد رجیستر میکنه.

pm1
22-02-2012, 15:07
هر کاری میکنم ،ولی کسپر رو نگو پاک کن... روش تعصب دارم...قبلآ نود داشتم .راضیم نکرد...
ipv6 غیر فعاله...
درسته کسپر سنگینه ،ولی نه اینکه سیستمو لگن کنه .....!!! البته من به نظر شما هم احترام میذارم ، ولی خوب ......
خودم احساس میکنم مشکل از LAN یا modem باشه ... چون وقتی یهو کابل لن رو در میارم یا اینکه به چیز پی ان وصل میشم یا قطعش میکنم ، سیستم شدیدآ کند میشه !!!!
اینها رو تو lan properties میبینم :

link-layer topology discovery mapper I/O driver
link-layer topology discovery responder
dsnpfd driver

تو همون باکسی که ipv4 و ipv6 رو تیک میزنیم ....اینا چی هستند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

امروز به دو تا process مشکوکم برخوردم :
werfault.exe
wermgr.exe
که هی ظاهر میشن ،دوباره مخفی میشن ....اینا چی هستند؟؟؟البته مسیرشون system32 هست...!

آقا شرمنده میکنید واقعآ....دستتون درد نکنه

ebicross
22-02-2012, 23:04
هر کاری میکنم ،ولی کسپر رو نگو پاک کن... روش تعصب دارم...قبلآ نود داشتم .راضیم نکرد...
ipv6 غیر فعاله...
درسته کسپر سنگینه ،ولی نه اینکه سیستمو لگن کنه .....!!! البته من به نظر شما هم احترام میذارم ، ولی خوب ......
من تعصبی ندارم و کسپرسکی رو یک آنتی ویروس بسیار بسیار قدرتمند میدونم ولی خب سنگینه و این رو همه قبول دارند.
یعنی کلا بحث ما الان نیست که کدوم قوی تره؛ مهم اینه کدوم بهتره.
برای همین میگم بهتره NOD یا Avira نصب کنید و تفاوتشون رو کاملا احساس کنید. (از لحاظ میزان load سیستم)

خودم احساس میکنم مشکل از LAN یا modem باشه ... چون وقتی یهو کابل لن رو در میارم یا اینکه به چیز پی ان وصل میشم یا قطعش میکنم ، سیستم شدیدآ کند میشه !!!!
اینها رو تو lan properties میبینم :

link-layer topology discovery mapper I/O driver
link-layer topology discovery responder
dsnpfd driver

دوتای اول هیچی ولی سومی مربوط به شرکت Desk Soft میشه. نرم افزاری دارید با این نام که کنترل ترافیک انجام میده؟

امروز به دو تا process مشکوکم برخوردم :
werfault.exe
wermgr.exe
که هی ظاهر میشن ،دوباره مخفی میشن ....اینا چی هستند؟؟؟البته مسیرشون system32 هست...!
این پروسه ها در کنار هم کارهای Error Reporting ویندوز رو انجام میدن.
یعنی خطاهاتون رو به مایکروسافت ارسال میکنند. (البته نه فقط این)

دوست من برای تست هم که شده آنتی ویروستون رو حذف و تست کنید. قبل از حذف کابل شبکه رو جدا کنید تا راحت تمام پروتکلهاشو حذف کنه.

pm1
23-02-2012, 08:38
دوتای اول هیچی ولی سومی مربوط به شرکت Desk Soft میشه. نرم افزاری دارید با این نام که کنترل ترافیک انجام میده؟ آره یه نرمافزاره بنام BWMeter ......دو تای اول رو میدونید چیه ؟ مشکوک نیست...؟
آتیویروس هم پاک کردم ...! چندان تاثیری نذاشت .... این مشکل من از اینترنت و لن نشات میگیره ،به احتمال زیاد......اما دقیقآ از چیه ، نمیدونم!

ebicross
23-02-2012, 09:46
نه دو تای اول مشکلی نداره.
توی RUN بنویسید Services.msc و بعد سرویسهای DNS Client و DHCP Client رو بزارید روی Automatic ببینید فرقی میکنه؟
اگر فرقی نکرد برای هردوی این سرویسها به سربرگ Dependencies برید و از این صفحات عکس بگیرید بزارید اینجا.
یعنی هم برای DHCP و هم برای DNS.

pm1
23-02-2012, 17:05
قبلآ رو اتوماتیک بودند ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebicross
23-02-2012, 21:58
خب وقتی سیستمتون مشکلش رفع میشه و OK میشه توی Services.msc چک کنید تمام سرویسهای موجود در این دو عکس براحتی Restart بشن و طول نکشه و همشون باید در حالت Started باشند.
همچنین هیچ کدوم Manual نباشند.
چک کنید.

pm1
24-02-2012, 18:39
خب وقتی سیستمتون مشکلش رفع میشه و OK میشه توی Services.msc چک کنید تمام سرویسهای موجود در این دو عکس براحتی Restart بشن و طول نکشه و همشون باید در حالت Started باشند.
همچنین هیچ کدوم Manual نباشند.
چک کنید.

با سپاس از شما دوست عزیز ...نمیدونم اگه شما نبودید کی میخواست به من جواب بده ، واقعآ لطف میکنید:20:

تو عکس DHCP دو تای اول اصلآ توی سرویس ها نیستند ، فقط network store interface service هستش که وقتی میخوام ری استارت کنم ، این میاد :

yes که میزنم ، سر network location awareness و network list serviceاز همه بیشتر طول میده و همون لحظه که به task manager نگاه می کنم cpu 100% میشه و بعد از اینکه ری استارت تموم میشه حدود 15-20 ثانیه بعد عادی میشه (cpu)

البته بار اول که ری استارت کردم این اخطار اومد ولی دفعه های بعد دیگه نیومد:

از بین این سرویس هایی که تو عکس اولی هست (تو همین پست) غیر از DHCP و DNS بقیه همه روی manual هستند ...خود network store interface service هم اتوماتیک بود ...اون WINHTTP web proxy هم manual بود که الان اتوماتیک کردمش....

اگه لازمه عکس کل سرویس ها رو هم میتونم بزارم .

pm1
25-02-2012, 17:29
علاوه بر موارد بالا ، یه سرویس دیگه پیدا کردم که خیلی سی پی یو رو مشغول میکنه :
IP HELPER
فکر می کنید لازمه ؟؟؟

ebicross
26-02-2012, 13:12
خب ببینید من دلیل مشکل شما رو نمیدونم ولی میتونیم همینطوری پیش بریم و بفهمیم از چیه.

اول در مورد Location awareness یا همون NLA بگم که این سرویس مهمه و مدیریت بخش Network Controllerها رو بعهده داره و نباید غیر فعالش کنید اما به عنوان یک تلنگر در RUN بنویسید CMD و اونجا بنوسید netsh winsock reset سپس اینتر بزنید و سیستم رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه؟

Network List Service هم وظیفش اینه که بفهمه آیا شما کانکت هستید یا نه. سرویسش خیلی مهم نیست ولی اگر غیر فعال کنید مشکلاتی براتون پیش میاد ولی برای کامپیوترتون نه.
در هر صورت غیرفعال نکنید.
ببینید زیاد دور نشید از سرویسهای اولیه چون مشکل شما از همون DHCP یا شاید DNS باشه.
کانکشنهای دیگه رو غیر فعال کنید مثلا اگر چند تا کارت شبکه دارید فقط یکیش فعال باشه.

در مورد IP Helper خب این سرویس بیشتر به درد IPv6 میخوره و برای تست Disable کنید و سیستم رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه؟

اگر مشکل پا برجا بود:
میخوام مودمتون رو Bridge کنید و بعد به سیستم IP بدین و از کانکشن برای اتصال به اینترنت استفاده کنید. اگر میتونید که این کار رو بکنید و در غیر اینصورت راهنماییتون کنم.
گفتید وقتی کابل LAN قطع باشه مشکلی ندارید دیگه؟

pm1
26-02-2012, 18:53
خب ببینید من دلیل مشکل شما رو نمیدونم ولی میتونیم همینطوری پیش بریم و بفهمیم از چیه.

اول در مورد Location awareness یا همون NLA بگم که این سرویس مهمه و مدیریت بخش Network Controllerها رو بعهده داره و نباید غیر فعالش کنید اما به عنوان یک تلنگر در RUN بنویسید CMD و اونجا بنوسید netsh winsock reset سپس اینتر بزنید و سیستم رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه؟

Network List Service هم وظیفش اینه که بفهمه آیا شما کانکت هستید یا نه. سرویسش خیلی مهم نیست ولی اگر غیر فعال کنید مشکلاتی براتون پیش میاد ولی برای کامپیوترتون نه.
در هر صورت غیرفعال نکنید.
ببینید زیاد دور نشید از سرویسهای اولیه چون مشکل شما از همون DHCP یا شاید DNS باشه.
کانکشنهای دیگه رو غیر فعال کنید مثلا اگر چند تا کارت شبکه دارید فقط یکیش فعال باشه.

در مورد IP Helper خب این سرویس بیشتر به درد IPv6 میخوره و برای تست Disable کنید و سیستم رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه؟

اگر مشکل پا برجا بود:
میخوام مودمتون رو Bridge کنید و بعد به سیستم IP بدین و از کانکشن برای اتصال به اینترنت استفاده کنید. اگر میتونید که این کار رو بکنید و در غیر اینصورت راهنماییتون کنم.
گفتید وقتی کابل LAN قطع باشه مشکلی ندارید دیگه؟

مهندس جان دست گلت درد نکنه ... درست شد . از همون ip helper بود ...:31::10:
غیر فعال کردم درست شد . الان وقتی ویندوز بالا میاد ، بعد از لود شدن آنتی ویروس حدود 1 دقیقه بعد cpu به حالت عادی بر میگرده ... دیگه وقتی کابل لن رو یههو در میارم سیستم کند نمیشه ......

فکر کنم ، علت bsod هنگام استفاده از proxifier هم همین سرویس باشه ، از دیروز تا حالا که صفحه آبی ای ندیدیم خدا رو شکر ....خودت زحمتشو تو تاپیک مربوطه بکش ، چون یادمه غیر از خودمم هم بعضیا همین مشکلو داشتند.

ببخشید که تو این مدت اذیتت کردم ...امیدوارم همیشه موفق باشی

ebicross
26-02-2012, 22:37
خب خدارو شکر :20:
حتما اگر سیستم دیگه خطای BSOD نداد توی همون تاپیک اعلام کنید تا به عنوان راه حل نرم افزار Proxifier معرفی کنیم.
اما فکر نمیکنم مربوط باشه ولی خداکنه باشه. :46:

pkzpkz
25-07-2012, 11:07
فایلی که فضای زیادی رو از cpu ام میگیره
dwm.exe و system idle procces /هستش که از cpu من میبره باید چطور غیر فعالشون بکنم؟؟؟