PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد انتخاب نرم افزار و سیستم

pm-bax
19-02-2012, 20:19
مرسی از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردن خیلی ممنون
من بالاخره softimage رو انتخاب کردم فوق العاده هم راضیم واقعا کار باهاش لذت بخش هست الان هم در ساخت یه Audi R8 هستم به عنوان اولین کار سه بعدیم که تاپیکش رو توی بخش طرح های در حال ساخت هم زدم اینم تاپیکش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هر وقت وقت کردید ببنید نظر بدید
در مورد سیستم هم مرسی از راهنمایی بالاخره این سیستم رو گرفتم
CPU : Core i7 2600k
Ram : 16GB
Graphic : Nvidia GTX 570
بقیه قطعات هم که خیلی اهمیت ندارن

Mostafa 3D
20-02-2012, 01:23
سلام دوستان من تازه وارد این کار شدم و خیلی تجربه ندارم و چند تا سوال داشتم از دوستان ؟
راستی من میخوام این نرم افزارارو برای بازیسازی یاد بگیرم
من حدود 1 ماه شروع کردم حدود 3 هفته داشتم با مایا کار میکردم که به پیشنهاد یکی از عزیزان به سمت SoftImage ایشون گفتند که کار با SoftImage سخت تره و فیلم آموزشیش هم محدود ولی گفت به سختیش میارزه گفتش که SoftImage خیلی مناسب بازیسازی هست و نتیجه بهتری خواهی داشت در نهایت منم کوچ کردم به سمت SoftImage و از ایشون پرسیدم که از کجا شروع کنم خلاصه یسری کلیات SoftImage رو گفت کار کن و منبع معرقی کرد بعدش گفت برو مدل یه ماشین بساز منم به توصیه ایشون این کارارو کردم ولی الان احساس میکنم برای مدل سازی یه ماشین خیلی زود باشه ولی ایشون گفت سعیتو بکن میتونی منم دارم تمام تلاشم رو میکنم برای ساخت این مدل حالا من چند سوال داشتم از دوستان
1. انتخاب SoftImage یا توجه به User کم درسته؟
2. انتخابی بهتر از SoftImage از لحاظ کارایی وجود داره؟
3. چند منبع برای SoftImage بگید.
4. مدل سازی ماشین الان زود نیست؟
و مطلب بعدی که هست این هست که من الان لپ تاپ VPCEB17FG سونی کار می کنم ولی این لپ تاپ خیلی به درد این کار میخوره میخوام یه سیستم ببندم یا یه لپتاپ بگیرم با بودجه 2 تا 3 ملیون که خیلی مناسب این کار باشه این 3 ملیون که گفتم سعی کنید تا این حد نیاشه مگه اینکه چیز خیلی خوبی باشه نظرتون در مورد لپتاپای دل برای این کار چیه چون ظاهرا خیلی مشخصات خوبی دارن 2-3 مدل و قیمت خیلی مناسبی هم دارن ولی از چند نفر پرسیدم میگفتن به درد نمیخوره.
ببخشید خیلی طولانی شد ولی واقعا برام مهمه خواهشا هر کی حتی جواب یکی از سوالارو میدونید بنویسید واقعا ممنون میشم

خب اول از همه ورودت به انجمن رو خوش آمد میگم
و اما درباره سوال ها :

1- کی میگه یوزر سافت ایمیج کمه ؟
2- از لحاظ چه کاریایی ؟ کار شما چیه ؟ بازی سازی ؟
3- Digital Tutors
4- اگه میتونی بسازی بساز ! هیچ وقت زود نیست و همیشه دیره :31:

درباره سیستم بهتره به تاپیک مشاوره برای خرید سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بری ، اونجا دوستان همه خوره سخت افزارن ، من خودم هم برای جمع کردن سیستمم ازشون کمکهای بسیار خوبی گرفتم .

موفق باشی

pm-bax
20-02-2012, 15:22
خب اول از همه ورودت به انجمن رو خوش آمد میگم
و اما درباره سوال ها :

1- کی میگه یوزر سافت ایمیج کمه ؟
2- از لحاظ چه کاریایی ؟ کار شما چیه ؟ بازی سازی ؟
3- Digital Tutors
4- اگه میتونی بسازی بساز ! هیچ وقت زود نیست و همیشه دیره :31:

درباره سیستم بهتره به تاپیک مشاوره برای خرید سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بری ، اونجا دوستان همه خوره سخت افزارن ، من خودم هم برای جمع کردن سیستمم ازشون کمکهای بسیار خوبی گرفتم .

موفق باشی

سلام دوست عزیز خیلی ممنون که پاسخ سوال من رو سریع دادید و تشکر بابت خوش آمد البته من خیلی وقت عضوم منتها بیشتر کار های دوستان رو نگاه می کردم و مطالب رو میخوندم پست یا تاپیک نمی زدم
1. والا اینطور که من شنیدم یوزر سافت ایمیج کمه یا وقتی تو فروم ها میچرخم میبینم اکثرا یا مکس کار میکنن یسری هم مایا من کم تر کسی دیدم کار کنه سافت ایمیج.
2. بله بازی سازی هست.
4. منظور این بود که من فقط با یه سری چیز ابتدایی آشنا شدم توی سافت ایمیج و قبل از ماشین هم هیچ مدل سازی دیگه ای انجام ندادم منظورم این بود که یکم زود نیست آدم اولین مدلش ماشین باشه آخه مدل خیلی پیجیده ای هست برای کسی که سر جمع یه هفته هم با سافت ایمیج کار نکرده.
در مورد سیستم هم حتما به همو تاپیکی که گفتید میرم
خیلی ممنون از راهنمایی

PrimeP30Master
23-02-2012, 01:24
همه نرم افزارهای 3D خوبن و هر کدوم میتونن در یه زمینه هایی نسبت به دیگری مزییت های بیشتری داشته باشن ولی خوب بازم باید سعی کنی که اونی رو انتخاب کنی که تو رو زودتر به هدفت برسونه و این میسر نمیشه مگر با تلاش و پشتکار فراوان که لازمه ی انجام هر کاریه از بزرگ گرفته تا کوچیک؟!!
در مورد Soft Image یه راهنمایی خوب برات ارم و اونم اینه که به لینک زیر مراعه کنی تا خط کار دستت بیادو در مورد یوزر هم آقای امین صادقوند ( از اعضای سایت ) یکی از طرفداران و کاربران پر و پا قرص این نرم افزارند که در لینک زیر میتونی به این موضوع پی ببری و با ایشون ارتباط برقرار کنی تا بیشتر راهنماییتون کنند؟!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد سیستم هم برای این کار PC بگیری بیشتر به نفعته تا Laptop چون این جور کارای سنگین نیاز به سیستمی با قطعات قوی و پر قدرت دارند تا بتونند از عهده پردازش این کارها بر بیان و اگه بخوای لپ تاپی با چنین قدرتی بگیری مسلما باید خیلی بیشتر از بودجه ای که داری هزینه کنی در صورتی که با این بودجه میتونی سیستمی در حد مطلوب برای این کار تهیه کنی که به نفعت هم خواهد بود؟!!
امیدوارم موفق باشی دوست عزیز؟!!!:46:

pm-bax
24-02-2012, 00:44
همه نرم افزارهای 3D خوبن و هر کدوم میتونن در یه زمینه هایی نسبت به دیگری مزییت های بیشتری داشته باشن ولی خوب بازم باید سعی کنی که اونی رو انتخاب کنی که تو رو زودتر به هدفت برسونه و این میسر نمیشه مگر با تلاش و پشتکار فراوان که لازمه ی انجام هر کاریه از بزرگ گرفته تا کوچیک؟!!
در مورد Soft Image یه راهنمایی خوب برات ارم و اونم اینه که به لینک زیر مراعه کنی تا خط کار دستت بیادو در مورد یوزر هم آقای امین صادقوند ( از اعضای سایت ) یکی از طرفداران و کاربران پر و پا قرص این نرم افزارند که در لینک زیر میتونی به این موضوع پی ببری و با ایشون ارتباط برقرار کنی تا بیشتر راهنماییتون کنند؟!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد سیستم هم برای این کار PC بگیری بیشتر به نفعته تا Laptop چون این جور کارای سنگین نیاز به سیستمی با قطعات قوی و پر قدرت دارند تا بتونند از عهده پردازش این کارها بر بیان و اگه بخوای لپ تاپی با چنین قدرتی بگیری مسلما باید خیلی بیشتر از بودجه ای که داری هزینه کنی در صورتی که با این بودجه میتونی سیستمی در حد مطلوب برای این کار تهیه کنی که به نفعت هم خواهد بود؟!!
امیدوارم موفق باشی دوست عزیز؟!!!:46:
خیلی ممنون از راهنماییت

saber1370
29-02-2012, 00:05
سلام دوست عزیز
گفتنی ها رو بچه ها گفتند

فقط یه چیزی
که گفتی الان برم سراغ مدل سازی ماشین و اینا ..... :20:
آقا تا میتونی مدل بساز که دستت همچین ردیف بشه:27:
قلق کار دستت بیاد:5:
هر چی بیشتر کار کنی موفق تری فقط حوصله میخواد
موفق باشی:10:

hamid_axel
29-02-2012, 02:20
عزیز یه چیزی از رو تجربه بهت میگم
1- واسه بازی سازی رو بیار به unity یونیتی یه موتور کاملا رایگان و پر قدرته (پسر داییم با چند تا از بچه های دانشگاه اصفهان بعد از امتحان چند تا موتور بازی سازی به این نتیجه رسیدن منم امتحان کردم بهتر از بقیس حد اقلش اینه که قر و فر سرت نمیاد)
2- من یکی دو سال پیش داشتم بازی میساختم بعدش به این نتیجه رسیدم که اصلا صرف نمیکنه به مدل سازی و برنامه نویسیو داستان گفتنو این حرفاش ته تهش بازیت به پای بازی های خارجی که نمیرسه ! بعدشم کو خریدار ؟؟؟
3- اگه به کار سه بعدی علاقه داری و می خوای شغلت بشه بازی سازی رو بیخیال شو و کار انیمیشنای کوتاه و بلند و جلوه های ویژه رو پیش بگیر هم مشتریت بیشتره هم درد سرش نصبت به در آمدش پایین تره

ALI2019
02-03-2012, 10:52
سلام
ببخشید شما اگه با نرم افزار های سه بعدی کار میکنی فوقش مدل ها و انیمیشن ها و بافت هارو میتونی وارد موتور بازیسازیت کنی و باید قید نورپردازی و ... روبزنی چون این قسمت هارو باید توی خود موتور بازیسازی اضافه کنی پس اگه میخوای این نرم افزار هارو یاد بگیری بیشتر روی این قسمت ها کار کن و قید بقیه رو بزن
و در مورد بازیسازی اگه میخوای یه بازیساز موفق بشی باید یه تیم دستو پاکنی یک نفره هم خیلی زمان بره هم خیلی سخت و بازیت هم اونچنان کیفیت بالایی نداره
ولی به کارت ادامه بده موفق باشی

pm-bax
02-03-2012, 12:44
مرسی از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردن خیلی ممنون
من بالاخره softimage رو انتخاب کردم فوق العاده هم راضیم واقعا کار باهاش لذت بخش هست الان هم در ساخت یه Audi R8 هستم به عنوان اولین کار سه بعدیم که تاپیکش رو توی بخش طرح های در حال ساخت هم زدم اینم تاپیکش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هر وقت وقت کردید ببنید نظر بدید
در مورد سیستم هم مرسی از راهنمایی بالاخره این سیستم رو گرفتم
CPU : Core i7 2600k
Ram : 16GB
Graphic : Nvidia GTX 570
بقیه قطعات هم که خیلی اهمیت ندارن