PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ای پی در برنامه pcanywher

jalal95
19-02-2012, 13:20
من یک سیستمی در محل کار دارم که دارای ای پی ولید هست اما هر از چند گاهی ای پی اون عوض میشه چون میخوام از کامپیوتر خونه بصورت همیشگی به ان سیستم وصل بشم و دیگه نیازی نباشه با عوض شدن ای پی دوباره ای پی جدید به سیستم خونه بدم ایا همچین چیزی با برنامه pcanywher ممکن هست لطفا کمک کنید.

a6l3i
19-02-2012, 14:08
سلام دوست عزیز

در اینگونه مواقع نیاز به برنامه ای هست که بر اساس IP سیستم در اینرتنت عمل نکنه و در عوض هر سیستم رو بر اساس مشخصات خودش بصورت منحصربفرد بشناسه. تا حایی که اطلاع دارم pcanywher چنین قابلیتی را ندارد (و شاید من اطلاع ندارم).

یکی از بهرتین و معتبرترین برنامه ها TeamViewerهست که شخصاً طی چند سال اخیر به راحتی از اینجا (آلمان) به سیستم منزل یا لپ تاپ اعضای خانواده در تهران وصل میشم و مشکلاتشون رو برطرف میکنم. (بدون هیچ محدودیتی)

این برنامه به هر کامپیوتر بر اساس مشخصات سخت افزاری یک Personal ID منحصربفرد اختصاص میدهد که هیچ ارتباطی به IP نداشته و همواره ثابته. به همین دلیل حتی جابجا شدن سیستم مورد نطر و تغییر IP آن به هیچ وجه مشکل ساز نیست:

Computers can be identified worldwide by a unique ID. This ID is generated automatically based on hardware characteristics during the first start of TeamViewer and will not change later on. (This ID is totally independent of your computer's IP address).

این برنامه برای مصارف شخصی کاملا رایگان بوده و تنها چنانچه حین نصب گزینهء استفادهء تجاری را فعال کنید ، نیازمند فعال سازی خواهد بود:

- کلیپِ نحوهء عملکرد این برنامه : لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
- دانلود از طریق وب سایت سازنده : لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید . . .

jalal95
19-02-2012, 15:39
خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز
وقتی با team viewer به سیستم مقابل وصل میشی روی دسکتاپ سیستم بالای ایکون ساعت صفحه ای باز میشه که مشخص میشه کسی به سیستم وصل شده ایا راهی هست تا این صفحه باز نشه و مخفیانه بشه وصل شد؟

a6l3i
21-02-2012, 15:21
نه چیزی نشون نمیده ، ولی خوب وقتی شما اون سیستم زو کنترل میکنید، تمام حرکت های موس و پنجره ها برای افرادی که اونجا هستن قابل دیدنه. در نهایت هم وقتی ارتباط رو قطع میکنید ، برای هر دو کامپیوتر یه پیام ظاهر میشه که باید تائید کنید که از برنامه استفادهء غیرتجاری و شخصی انجام میدید.

ضمناً برای اینکه بعد از روشن شدن سیستم مورد نظر بشه وارد آن شد ، باید برنامهء TeamVeiwer را در StartUp قرار داد و نیز تنظمیات پسورد دائمی را انجام داد. چون این برنامه بطور پیش فرض در هر ارتباط پسوردها را عوض میکنه (ولی ID ثایت است).