PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد پر شدن ناگهانی 20 گیگ از هارد لپتاپ

BOROAMOO
18-02-2012, 12:15
لپتاپ sony vaio sr590 دارم.ویندوز 7 اوریجینال. هاردش یه 20-25 گیگی خالی داشت امروز روشن کردم دیدم پیغام میده حافظه تون کمه ر فتم دیدم هارد 2 مگابایت خالی داره!!!!!!
ریست کردم 5 گیگش برگشت.چرا اینجوری شده؟
راهی هست ببینیم آخرین اطلاعاتی که به هارد اضافه شده چیاست؟
با تشکر

دوباره ریست کردم شد 1.5 گیگ!!!
ویروسه؟
کاسپر اسکای دارما

saeed774
18-02-2012, 12:25
به احتمال خیلی خیلی زیاد سیستم ویروس داره . این ویروس رو یا باید در محیط Safe Mode اسکن کنین یا با دیسک نجات در حالت بوت .

ebicross
18-02-2012, 13:46
بعد از بررسی برای ویروس بهتره روی درایو راست کلیک و در Properties گزینه ی Disk CleanUp رو بزنید و سپس در سربرگ دوم System Restore and Shadow Copy رو بزنید Delete بشه. ممکنه سیستم حجم زیادی از هارد رو برای استفاده Previous Version و System Restore پر کرده باشه.

jafarian
18-02-2012, 15:15
ازبرنامه پست پایین استفاده کنید که نمایش میده بیشترفضای شما به وسیله چه فایلی بطور مثال اشغال شده درضمن منوی run رو هم اجرا کنید داخلش دستور %temp% بزنید بعدشم اطلاعات پوشه temp پاک کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

BOROAMOO
18-02-2012, 23:39
با تشکر از همه ی موارد رو امتحان کردم الان 6.5 گیگ خالیه.هر دفعه هم که ریست میشه یه خورده اینور اونور میشه!!!!!
البته اسکن رو تو حالت سیف مود نکردم. چون اون موقع که پست زدم داشت اسکن می کرد یه 4 ساعتی طول کشید چیزی پیدا نکرد
حتما باید تو safemode اسکن کنم؟
همین کاسپر اسکای خوبه(آپدیته) یا آنتی ویروس دیگه ای پیشنهاد می کنید؟
ممنون

jafarian
19-02-2012, 00:02
به وسیله اون برنامه که من گذاشتم اون درایو خودتون اسکن کردین که ببینید اون فایلی که حجم زیاد درایو شما رو اشغال کرده مربوط به چی هست ؟ درضمن امکانشم هست بک آپ ویندوز روشن باشه که خودش اتومات باک آپ میگیره محض احتیاط ببینید گزینه بک آپ disable باشه اگر فعال بود برای غیر فعال کردنشم از پنجره gpedit.msc باید پیش برین درضمن گزینه windows update بطور موقت از قسمت service سیستم disable کنید واسه اسکن از حالت safe mode with network بالا بیاین.

BOROAMOO
23-02-2012, 01:53
من کامل تو حالت safe mode with network اسکن کردم. 5 تا مشکل پیدا کرد(یادم نیست تروجان بود یا ویروس) . delete کردمشون.
ولی به مرور زمان بدون اینکه چیزی رو لپتاپ بریزم هی حجم خالی کم میشه(بعد از هر بار ریست شدن تقریبا یا بعد از هر روز)
چه مرگشه؟