PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید هارد SSD و استفاده همزمان آن با هارد اینترنال وسترن

MVP77
17-02-2012, 22:37
سلام دوستان
بنده مادربرد Asrock z68 extreme3 gen3 رو دارم به همراه هارد اینترنال وسترن دیجیتال 1 ترا بلک
حالا اگر بخوام یه هارد SSD بگیرم , آیا میتونم از SSD فقط و فقط برای ویندوز و نصب نرم افزارهام استفاده کنم و از هارد اینترنالم برای برنامه ها ؟ البته میخوام که از هر دو بصورت همزمان استفاده کنم
یعنی هارد SSD فقط یک درایو داشته باشه (مثل درایو C هارد اینترنالم)

اگر میشه به چه صورتی هست و باید چکار کنم ؟
پیشنهادتون برای یه 64 گیگ SSD با سرعت بالا و گارانتی درست و حسابی چیه ؟

ممنون :11:

MVP77
19-02-2012, 11:17
هیچکس در این زمینه اطلاعات نداره ؟!!!

hajHasan
19-02-2012, 11:59
سلام
تا اونجا که من میدونم اینکار براحتی شدنیه. هارد ssd را به سیستم وصل کنید و هنگام نصب ویندوز , مسیر نصب را بر روی آن تعیین کنید.
برنامه های اصلی و اونایی که زیاد اجراشون میکنید را روی ssd نصب کنید. البته برنامه هایی که در درایو دیگر نصب میکنید, یه مقداری از فضای درایو اصلی ویندوز را احتیاج دارند.
مارکهای ocz و adata نوع sataIII دارندو مناسب هستند. از کیفیت گارانتی ها خبری ندارم.

MVP77
19-02-2012, 21:23
سلام
تا اونجا که من میدونم اینکار براحتی شدنیه. هارد ssd را به سیستم وصل کنید و هنگام نصب ویندوز , مسیر نصب را بر روی آن تعیین کنید.
برنامه های اصلی و اونایی که زیاد اجراشون میکنید را روی ssd نصب کنید. البته برنامه هایی که در درایو دیگر نصب میکنید, یه مقداری از فضای درایو اصلی ویندوز را احتیاج دارند.
مارکهای ocz و adata نوع sataIII دارندو مناسب هستند. از کیفیت گارانتی ها خبری ندارم.
دوست عزیز با اضافه شدن هارد ssd نیاز به رید کردن نیست ؟

ata.royalfalcon
19-02-2012, 21:41
دوست عزیز با اضافه شدن هارد ssd نیاز به رید کردن نیست ؟

سلام
خیر نیازی به raid کردن نیست . بعبارت دیگر SSD رو برای نصب ویندوز و هارد دیگری رو برای سایر دیتا استفاده کنید .

MVP77
19-02-2012, 21:58
سلام
خیر نیازی به raid کردن نیست . بعبارت دیگر SSD رو برای نصب ویندوز و هارد دیگری رو برای سایر دیتا استفاده کنید .
دوست عزیز هارد ssd مثل هاردهای اینترنال از پورت ساتا استفاده میکنه ؟
اگر اینطور باشه مثل این میمونه که بخوایم دوتا هارد اینترنال ساتا رو هار به هارد کنیم درست میگم ؟

ata.royalfalcon
19-02-2012, 22:05
دوست عزیز هارد ssd مثل هاردهای اینترنال از پورت ساتا استفاده میکنه ؟
اگر اینطور باشه مثل این میمونه که بخوایم دوتا هارد اینترنال ساتا رو هار به هارد کنیم درست میگم ؟

بلی SSD هم مثل هاردهای اینترنال از پورت sata استفاده میکنه . کافیست که هریک از هاردها را با کابل مناسب به پورت sata مادربرد متصل کنید .

MVP77
20-02-2012, 10:16
ممنون از شما دوست عزیز
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه اولا هاردهای ssd رو میشه پارتیشن بندی کرد یا مثل هاردهای اکسترنال نمیشه اینکارو کرد ؟
بعد بهترین گزینه ssd با ظرفیت 64 گیگ که از نظر قیمت و کارایی (PP) و از سرعت خوبی هم برخوردار باشه رو معرفی کنید
ممنون

ata.royalfalcon
20-02-2012, 10:38
ممنون از شما دوست عزیز
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه اولا هاردهای ssd رو میشه پارتیشن بندی کرد یا مثل هاردهای اکسترنال نمیشه اینکارو کرد ؟

بلي ميتوان آنرا پارتيشن بندي كرد . اما به نظر من با توجه به حجم نه چندان بالا بهتره كه فقط يك پارتيشن بسازيد . بعبارت ديگه تمامي حجم رو به ويندوز و برنامه هاي نصب شده اختصاص دهيد .

ah5483
16-04-2012, 22:43
سلام
من چند مدل ssd دارم

patriot wildfire
ocz
silicon power
transend

tanx