PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در کاشت بزر پیچ امین الدوله

abcdef111
17-02-2012, 16:33
سلام دوستان
من ی پیچ امین الدوله کاشتم و الان تقریبا 2.5 سال از عمرش میگذره، روی بعضی از شاخه ها یک چیزای گرد، کوچیک و سیاه هست که خیلیم نرمه وجود داره که یکیشو وقتی فشار دادم ترکید و چندتا تخم داخلش بود.
سال قبل هم این (بهتره بگم میوه) میوه ها بودند(البته کمتر از امسال) اما من اهمیتی ندادم و بعد چند وقت خشک شدن و افتادن.
من فکر میکنم اینها بذر گیاه باشن که با کاشتنشون پیچ امین الدوله سبز میشه اما سوال اینجاست که تا چند وقت بعد که میوه را از درخت جدا کردم مهلت کاشت دارم و اینکه الان این میوه ها خیلی نرم و تازه هستن، باید بزارم خشک بشن بعد تو گلدون بکارم یا الآنم که تازند میشه کاشت؟
*اگرم نکته مهمی راجع به کاشتش وجود داره بگین.
دوستان لطفا پاسخ بدید و منو به تاپیک های دیکه پاس ندین.

mahsaafshar
12-06-2012, 14:14
من فکر نمی کنم پیچ امین با بذر زیاد بشه چون شاخا هایی که رشد میکنن هر جایی از خاک که می افته ریشه میکنه و اگر شاخرو قطع کنیم از همونریشه ها تغذیه میکنه و فکر میکنم از قلمه زدن پخش میشه و اون میوه ها مثل گل یا همون میوه باشن

باغبون
06-08-2012, 23:06
من فکر نمی کنم پیچ امین با بذر زیاد بشه چون شاخا هایی که رشد میکنن هر جایی از خاک که می افته ریشه میکنه و اگر شاخرو قطع کنیم از همونریشه ها تغذیه میکنه و فکر میکنم از قلمه زدن پخش میشه و اون میوه ها مثل گل یا همون میوه باشن
منم با ایشون موافقم امین الدوله با قلمه تکثیر میشه. و از بذر برای تکثیرش استفاده نمیکنن.