PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلم با هاردم کمک کنید

samypersian
16-02-2012, 11:54
سلام به همه دوستان
اقا من یه هارد قدیمی Maxtor 80 G دارم که با مبدل وصل شده به مادربرد
خوب موضوع چیه توضیح میدم . من می خوام سیستم عامل مک رو همراه 7 نصب کنم
7 نصب هست الان ولی برای این که مک هم بتونم نصب کنم باید SATA رو روی گزینه AHCI تغییر بدم
پیشفرض روی IDE هست ولی وقتی AHCI میکنم و save میکنم سیستم دوباره راه اندازی میشه تا لودینگ میاد
وصفحه ابی میشه و ریستارت میشه سیستم .
مشکل از کجا اب میخوره
ایا من ویندوز 7 رو رو حالت AHCI نصب کنم این مشکل برطرف میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

Rainbow
16-02-2012, 14:52
مشکل مربوط به همون مبدل میشه و خیلی از اوقات برام خود من هم این مشکل پیش اومده . راستی اگه تو نصب Mac به نتیجه ای رسیدی یه خبری بده ... من که با 2 ماه کار بر روی این قضیه به نتیجه ای نرسیدم

samypersian
16-02-2012, 15:50
خوب دوستان مشکلم رو با کمی سرچ حل کردم

اما جواب

در بعضی از کنترلرها اگر بعد از نصب ویندوز سون به بایوس رفته و مود AHCI را فعال کنید موقع لودیمگ شدن ویندوز سیستم ریستارت خواهد شد و با مود AHCI بالا نخواهد آمد .

اما راه حل :
1 - خوب اول از همه وارد بایوس شده و مود AHCI رو به همون قبلی یعنی IDE برمیگردونیم تا سیستم بتونه بوت بشه .
2 - با تایپ کردن عبارت regedit در RUN وارد راجیستری ویندوز شوید . (در ویندوز سون با گرفتن کلید های ترکیبی ویندوز + R پنجره RUN باز میشود)
3 - سپس به مسیر یوبه رو رفته : HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services\ Msahci
4 - مقدار "Start" را به 0 تغییر داده .
5 - سیستم را راه اندازی مجدد کرده و وارد بایوس شده و مود AHCI را انتخاب کنید .

منبع : MR_MOHAMMAD

ولی مدت زمان بالا امدن سیستم 2 برابر شده اگه بشه اونم درست کرد عالی میشه

samypersian
16-02-2012, 16:30
مشکل مربوط به همون مبدل میشه و خیلی از اوقات برام خود من هم این مشکل پیش اومده . راستی اگه تو نصب Mac به نتیجه ای رسیدی یه خبری بده ... من که با 2 ماه کار بر روی این قضیه به نتیجه ای نرسیدم

دوست عزیز DVD MAC رو سفارش دادم . هنوز نرسیده تونستم نصبش کنم ایدی میدم از طریق یاهو مسنجر