PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این digital out put چیه؟...

Переклад не
15-02-2012, 00:41
سلام دوستان
من رو مادربوردم چیزی بنام صدای اپتیکال digital out put دارم و رو نرم افزارش هم نمایانه اما نمیدونم چطوری ازش استفاده کنم و اصلا به چه دردی میخوره؟
ممنون
اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mamadyazdani
15-02-2012, 01:15
این مربوط به خروجی دیجیتاله کامپیوتره شما میشه رو همه یا بیشتره وسایل صوتی و تصویری دیده میشه

Переклад не
15-02-2012, 09:51
ورودیش به چه شکلی هست؟
چه فیشی بهش وصل میشه ؟

ebicross
15-02-2012, 11:10
S / PDIF، یک اتصال صوتی دیجیتالی در تجهیزات مصرف کننده های صوتی است که در مسافت های نسبتا کوتاه مورد استفاده قرار میگیرد. سیگنال های دیجیتال این مدل از اتصالات صوتی از طریق کابل کواکسیال با کانکتور RCA و یا کابل فیبر نوری با اتصالات TOSLINK منتقل میشود.

منبع: ویکیپدیا

اگر انگلیسیتون خوبه اطلاعات مفیدی توی ویکیپدیا براش نوشته شده. بخونید بد نیست:
S/PDIF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Переклад не
15-02-2012, 12:30
من همین اتصال فعلی که به اسپیکراس رو نمیدونم اسمشو چه برسه این اصطلاحات خشن تو ویکی پدیا.
پی سی ام و دالبی دیجیتال و این چیزا
حالا مثله اینکه پشت اسپیکر هم یه همچین درگاهی هست .الان من این کابل رو تهیه کنم و از مادربورد به پشت اسپیکر وصل کنم صدا چطور خواهد شد؟ کیفیتش فرق میکنه؟چرا مسافت کوتاه حالا؟ مگه بیسیمه؟
فیبر نوری ؟؟ اونو از کجا پیدا کنم؟
:دی

Переклад не
15-02-2012, 12:37
حالا یه لحظه این تصویر رو نگاه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این خط آبی که دورش کشیدم ورودی تصویره و چرا 3 تاس؟

ebicross
16-02-2012, 10:29
ببینید این تصویری که گذاشتید یک ورودی صدای دیجیتال داره که باید بهش کابل کواکسیال نصب کنید و فیبر نوری نمیخوره.
فیبر نوری ورودیش فرق میکنه.
کوتاه چون که سیسمی که صدا رو منتقل میکنه نباید بلند باشه؛ نباید بریده باشه؛ نباید دو تکه باشه و خیلی چیزای دیگه.

ورودی تصویر بالا YPbPr analog component video هستش که یه نوع ورودی ای خروجی آنالوگ با سیگنالهای تفکیک شده هستش که فرمت تصویر رو هم منتقل میکنه. مثلا 4:3 یا 16:9 بودن تصویر به عنوان یک خصیصه منتقل میشه و کیفیت بالایی داره.