PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 23:11
درود

میشه یه واژه معرفی کنبد ب جای یا الله یا یالا!

مثلا وارد خونه فامیل میشیم از پله اول تا پله ی آخر هی باید آدم بگه یاالله! که چی آخه!

چیزـه دیگه نی دم دست باشه استفاده کرد؟

پ ن : در مقابل سئوالات و تعارفات الکی همانند سلام خوبی و چطوری و ....چه واکنشی نشان بدیم؟ معمولا ملت چ خوب باشن چ نباشن مجبورن بگن خوبم!:n04:

Mehran-King
12-08-2014, 23:52
ببینید اینکه نمیدونید چکارشون کردید به نظر من اشتباه هست.قطعا میدونید ولی نمیخواهید قبول کنید
ولی اصلا مهم نیست

به نظر من دوست شدن بااین افراد دیگر هیچ فایده ای ندارد.به محیط های جدید بروید و به دنبال پیدا کردن دوست جدید باشید....دوستی اولا گذشت داشته باشه دوما که خطا ها و اشتباهاتت رو به خودت نشون بده ولی نه مسخره ات کنه نه بهت فحش بده
به نظر من همون بهتر که اینهابا شماقطع رابطه کردند...این ادم ها ارزش دوستی رو ندارند

باور کنین هیچ نوع بدی در حقشون نکردم فقط قبل ها پشت پیامک باهاشون شوخی میکردم آخرش میگفتم که نیتم شوخیه ... اما از اون زمان تا حالا منو نمیبخشن!

آخه آدمی که نتونه با دوستش شوخی کنه ... دیگه نمیدونم والا چی باید بگم ... به نظرم سخن شما درسته ... یک دوست باید دوستشو ببخشه ... من دارم خودمو جلوشون کوچیک میکنم و معذرت خواهی میکنم بازم نمیبخشن! حتی منو مسخره هم میکردن! بعدش دلمو میشکست ... چون ازش انتظار نداشتم!

از طرفی فقط یک نفر نیست اکثر دوستایی که خواستم باهاشون صمیمی بشم دلمو شکستن و با من اینگونه بدرفتاری میکردن :(

منم همینو میگم یک زمانی یه اتفاقی افتاد حالا من معذرت خواهیم می کنم نمیبخشه و فقط فحش میده ... کاش راهی بود که بشد با اینا دوباره دوست بشم ... و کاش هیچوقت به این دوستام پیام نمیفرستادم ... و کاش و ای کاش ... :((

اگه خانوم باشن اصلا محل نده چون خیلی بدتر میشه . بزار واسه روز تولد یه اس ام اس تولد بده خیلی هم گرم نباشین.اصلانم اسم معذرت خواهی اینا نیارید چون بدتر گندش میکنید.
اگه پسرن نمیدونم .
ولی بنظرم کسایی که انتخاب میکردید به اخلاقای شما نمیخوردن .
زیاد اس ام اس دادن یا زیاد زنگ زدن و ... فک میکنم واسه هرکسی/هرجنسی کلا ازار دهنده باشه .
من خودمم اصلا دوست صمیمی ندارم ولی اصلا برام مهم نیست . بنظرم شمام اهمیت ندید چون اینجور که معلومه دوستاتون لیاقت دوستی شمارو نداشتن.

دوستامن باوا پسرن :دی

یعنی صلاح میدونین که با اینکه به من فحش میدن و ... بازم تولدشونو بهشون تبریک بگم ؟

آره قبول دارم تازه فهمیدم که نباید به کسی زنگ بزنم و نه اس بدم ...

منم ندارم ... باور کنین من همیشه براشون بهترین هارو آرزو میکردم نمیدونم چی شد که با من بدرفتاری میکردن ... وقتی تو خیابون هم اونارو می بینم دوست دارم برم سمتشون ولی از ته قلبم ناراحت میشم با خودم میگم این همون پسری هست که دل منو بدجور با حرفا و رفتارش می شکست ... :( بعدش نمیتونم پیششون برم فقط نگاش میکنم ...

roya.rashidi
13-08-2014, 00:00
یعنی صلاح میدونین که با اینکه به من فحش میدن و ... بازم تولدشونو بهشون تبریک بگم ؟

.
نه منظورم این بود اگه میخایید همش زنگ بزنید یا اس ام اس بدید . فقط همین کارو کنید .

banii
13-08-2014, 01:00
باور کنین هیچ نوع بدی در حقشون نکردم فقط قبل ها پشت پیامک باهاشون شوخی میکردم آخرش میگفتم که نیتم شوخیه ... اما از اون زمان تا حالا منو نمیبخشن!

آخه آدمی که نتونه با دوستش شوخی کنه ... دیگه نمیدونم والا چی باید بگم ... به نظرم سخن شما درسته ... یک دوست باید دوستشو ببخشه ... من دارم خودمو جلوشون کوچیک میکنم و معذرت خواهی میکنم بازم نمیبخشن! حتی منو مسخره هم میکردن! بعدش دلمو میشکست ... چون ازش انتظار نداشتم!

از طرفی فقط یک نفر نیست اکثر دوستایی که خواستم باهاشون صمیمی بشم دلمو شکستن و با من اینگونه بدرفتاری میکردن :(

منم همینو میگم یک زمانی یه اتفاقی افتاد حالا من معذرت خواهیم می کنم نمیبخشه و فقط فحش میده ... کاش راهی بود که بشد با اینا دوباره دوست بشم ... و کاش هیچوقت به این دوستام پیام نمیفرستادم ... و کاش و ای کاش ... :((

دوستامن باوا پسرن :دی

آره قبول دارم تازه فهمیدم که نباید به کسی زنگ بزنم و نه اس بدم ...

منم ندارم ... باور کنین من همیشه براشون بهترین هارو آرزو میکردم نمیدونم چی شد که با من بدرفتاری میکردن ... وقتی تو خیابون هم اونارو می بینم دوست دارم برم سمتشون ولی از ته قلبم ناراحت میشم با خودم میگم این همون پسری هست که دل منو بدجور با حرفا و رفتارش می شکست ... :( بعدش نمیتونم پیششون برم فقط نگاش میکنم ...
شما احیانا" همجنس خواه نیستی؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما منت gf هامونم اینقدر نمکشیم که تو اینقدر داری خودتو برای 4تا پسر خورد میکنی!:n29:
یکم ابهت داشته باش پسر ! :hmm:

sansa
13-08-2014, 09:10
سلام
از یکی از فامیل های درجه یک به شدت متنفری در حد مرگ . و مزاحمت زیادی هم برات درست میکنه . گرچه در مراسم های خانوادگی میبینیدش . میخوای باهاش به هم بزنی و در باشی باید چی بگی ؟

Demon King
13-08-2014, 09:19
سلام
از یکی از فامیل های درجه یک به شدت متنفری در حد مرگ . و مزاحمت زیادی هم برات درست میکنه . گرچه در مراسم های خانوادگی میبینیدش . میخوای باهاش به هم بزنی و در باشی باید چی بگی ؟

کار درستی نیست, مخصوصا اگه دایی, عمو یا خاله و عمه باشه. یعنی بزرگتر.
خوب چرا متنفری؟ اونم فامیل درجه یک؟ اول باید علت رو بدونم تا بگم چی بگی؟
چون بهم زدن با فامیل درجه 1 اصلا کار جالبی نیست.

sansa
13-08-2014, 09:28
اخه داداش میدونی مشکل چی هستش . مثلا این فرد مشکلاتی برایش پیش میاید . از من راهنمایی میخواهد . بعد من میگم که فلان کار رو انجام بده . بعد میره برعکسش رو انجام میده . میاد میگه بازم به مشکل برخوردم .

حال انقدر برعکس راهنمایی هایم رو انجام داداه که هزاران بار میاد بازم میگه مشکل دارم دارم دیوونه میشم در صورتی که به حرف من گوش میکرد این مشلات براش پیش نمیمومد . میخواد بمیرم از بس که پشت سر هم برام مزاحمت ایجاد

میکنه ...نمیدونم چی کار کنم :n03::n27: به خاطر همین میخوام بهم بزنم باهاش . :n28:

Demon King
13-08-2014, 09:30
اخه داداش میدونی مشکل چی هستش . مثلا این فرد مشکلاتی برایش پیش میاید . از من راهنمایی میخواهد . بعد من میگم که فلان کار رو انجام بده . بعد میره برعکسش رو انجام میده . میاد میگه بازم به مشکل برخوردم .

حال انقدر برعکس راهنمایی هایم رو انجام داداه که هزاران بار میاد بازم میگه مشکل دارم دارم دیوونه میشم در صورتی که به حرف من گوش میکرد این مشلات براش پیش نمیمومد . میخواد بمیرم از بس که پشت سر هم برام مزاحمت ایجاد

میکنه ...نمیدونم چی کار کنم :n03::n27: به خاطر همین میخوام بهم بزنم باهاش . :n28:

پس فامیل کوچیک تره که ازت راهنمایی و مشورت میخواد. خوب دفعه بعد که اومد رک بهش بگو, " تو که به حرفام گوش نمیدی دیگه برای چی اینقدر ازم مشورت میخوای؟ "

بعد ببین جواب اون چیه؟ اینجوری هم علت کارای برعکسش رو میپرسی هم اگه دلت بخواد که کار درستی نیست باهاش بهم میزنی.

Demon King
13-08-2014, 09:36
درود

مثلا وارد خونه فامیل میشیم از پله اول تا پله ی آخر هی باید آدم بگه یاالله! که چی آخه!

پ ن : در مقابل سئوالات و تعارفات الکی همانند سلام خوبی و چطوری و ....چه واکنشی نشان بدیم؟ معمولا ملت چ خوب باشن چ نباشن مجبورن بگن خوبم!:n04:

دوست عزیز واژه " یالا " برای این قبل از ورود به کار میره که یه وقت صاحبخونه لباس مناسب نداره, متکایی وسط خونه است یا .../
این طوری صاحب خونه سریع به خودش میاد و از نظر من گفتنش قبل از ورود واجبه.

در باره ی سوالات و تعارفات به عقیده ی شما الکی هم این احوال پرسی تنها برای زیاد شدن صمیمیته حالا لازم نیست شرح کامل حالتو بگی که دقیقا الان خوبی یا بدی اگه خوبی بگو خوبم اگه هم بدی بگو ای خوبم, لازم نیست توضیح بدی که حالت خوب نیست و چرا و ...؟؟

Atghia
13-08-2014, 10:11
درود

با صدای بلند بگید : صابخونـــــــــــه؟ مهمون نمیخواید؟ :n02: سلام علیکم ما اومدیم:n09:

در جواب احوالپرسی های معمول هم :

شکر ، ممنون، شما خوبی؟

bijandarbari
13-08-2014, 10:27
سلام

من با بچه ها نمی تونم ارتباط برقرار کنم.
تو جمع و کلا حتی تو خلوت خجالت می کشم و اصلا نمی تونم که مثلا صدام رو نازک کنم یا با لحن کودکانه باهاشون صحبت کنم و سربه سرشون بزارم یا باهاشون بازی کنم.

به نظرتون چیکار کنم!!

Demon King
13-08-2014, 10:36
سلام

تو جمع و کلا حتی تو خلوت خجالت می کشم و اصلا نمی تونم که مثلا صدام رو نازک کنم یا با لحن کودکانه باهاشون صحبت کنم و سربه سرشون بزارم یا باهاشون بازی کنم.

به نظرتون چیکار کنم!!

خوب اگه بچه جنس مخالف باشه و از همه مهمتر آدم تو دوره ی نوجوانی باشه، یه جور غرور خاصی داره که خجالت میکشه به بچه بگه برای مثال عزیزم که خوب طبیعیه. اما بغل کردن، تمرین، بوسیدن خیلی تاثیر داره. برای مثال هروقت مادرش خسته شد شما بغلش کنید و سعی کنید با این خجالت بیهوده مبارزه کنید. مثلا اگه قراره بهش شیر خشک بدن، شما این کارو انجام بدید، اگه میخواید باهاش بازی کنید بیشتر تو خلوت باشه تا رو تون باز بشه، همه ی این کار ها در از بین بردن این خجالت تاثیر داره، البته این کارا مال بچه های فامیل درجه ۱ ولی بچه های فامیل های درجه ۲ و ۳ صدارو نازک نکنی و عزیزم هم نکنی عیب نداره، مثلا اسم نی نی رو بگو و با حالت مهربانی حالشو بپرس یکم لوپشو بکش، مثلا به به آقا محمدچطوری گل پسر؟
( البته اون شاید نفهمه ولی خوب باعث میشه این خجالت از بین بره. )
در مورد خجالت هم تنها مبارزه و تمرین.

سرهنگ معمر قذافی
13-08-2014, 12:34
با صدای بلند بگید : صابخونـــــــــــه؟ مهمون نمیخواید؟ :n02: سلام علیکم ما اومدیم:n09:

در جواب احوالپرسی های معمول هم :

شکر ، ممنون، شما خوبی؟

نه منظورم در جمعی ست که مثلا همه خانم هستن اونجا ک دیگه همه صاب خونه نیستن :n09:

در احوال پرسی هم مقصر پرسش کننده ست دیگه! :n22:

Atghia
13-08-2014, 12:49
نه منظورم در جمعی ست که مثلا همه خانم هستن اونجا ک دیگه همه صاب خونه نیستن :n09:

در احوال پرسی هم مقصر پرسش کننده ست دیگه! :n22:

شما گفتید رو پله هستید و به سمت خونه در حرکت خب قاعدتا نمیشه مهمانها رو صدا زد :دی باید صابخونه مورد خطاب باشه:n06:
میشه هم با صدای بلند گلوتون رو صاف کنید (همون اِهِم گفتن:n01:) وگرنه که در فرهنگ ایرانی (ایرانی-اسلامی) راه دیگه ای جز این موارد که گفته شد وجود نداره

سلام

به نظرتون چیکار کنم!!

هرکسی شخصیت خاص خودش رو داره فکر نمیکنم الزامی باشه که همه با بچه ها بتونن بازی کنن و یا اینکه بخوان با صدای لوس و نازک سربه سرشون بگذارن
اما تا یک حدی صمیمیت با بچه ها لازمه
شما میتونید از بچه های نزدیکانتون شروع کنید همونطور که دوستمون گفتن در حد لپ کشیدن و چطوری عمو گفتن:n06:
و همینطور در اغوش گرفتن حتی اگر واژه خاصی هم بکار نبرید خود به خود اصطلاحا کم کم راتون میندازه:n17:

Mehran-King
13-08-2014, 13:35
واسه معذرت خواهی چی بگیم خوبه ؟

alittlequestion11
13-08-2014, 16:14
سلام

من هر چی می گن فقط می گم "خواهش می کنم" یا "خیلی ممنون" !
لطفا چند تا دیگه عبارت که نسبتا سنگین و محترمانه باشه بهم یاد بدید!

banii
13-08-2014, 18:34
سلام
نباید مستقیم باهاش رو در رو بشی یا دعوا کنی ...
باید غیر مستقیم حالشو بگیری ...
مشگلی که منم با یکی از اقوام (شوهر خاله) دارم و زیاد حالشو میگیرم:n02:
یکروز که خونه مادربزرگم همه جمع بودیم برنامه فوتبال چیندیم.... بعد به بهانه تکل ، چپ و راست میزدم این بابا رو شل و پل میکردم ، یکبارم توپو کوبوندم تو شیکمش آی حال داد:n08:

درست نیست که آدم دشمن برای خودش بتراشه و مستقیم بخواد به اهدافش (حال اونو بگیره) برسه ...

یک کار خیلی عالی هم اینه که توی جمع با نیش و کنایه تحقیرش کنید ....

roya.rashidi
13-08-2014, 18:47
چه تایپیک باحالیه !!!
منم مشکلم در مورد افراد غریبه (فامیل خیلی دور و ...) اینه هرکی هرچی بهم بگن نمیتونم مخالفت کنم یا بهش نه بگم . ناراحت شدن یا نشدنه طرف خیلی برام مهمه
کار یا درخواستی که بهم میشه خیلی هم ناراضی باشم انجام میدم . یا نخام انجام بدم اینقد باید معذرت خاهی یا دلیل بیارم تا طرف ناراحت نشه
چیکار باید کنم؟؟

Mehran-King
13-08-2014, 23:00
شما احیانا" همجنس خواه نیستی؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما منت gf هامونم اینقدر نمکشیم که تو اینقدر داری خودتو برای 4تا پسر خورد میکنی!:n29:
یکم ابهت داشته باش پسر ! :hmm:

یا علی بن موسی الرضا!

شما قبلا هم این حرفو اگه اشتباه نکنم به من زده بودین!!! نه نیستم! استغفرالله!:n15:

من دوستامو دوست دارم و اصلا هم دنبال GF نیستم! خب دوستامن ... اگه قابل بدونن جان ما تقدیم دوست باد!

شما مرام و رفاقت و معرفت رو چرا بد متوجه میشین! ربطی به داشتن ابهت نداره!

مشکل من گرم شدن یا بقول معروف صمیمی شدن با دوستامه - من با کسی بخاطر کفر دوست نمیشم!

البته اینم بدونین محاله بتونین پسر پاکی مثل من توی این دنیا پیدا کنین! (البته تعریف از خود نباشه) من فقط دوست داشتم با کسایی که عین من هستن صمیمی بشم همین و بس!

Demon King
13-08-2014, 23:51
سلام

سلام اگه خواهش میکنم در قبال تشکر دیگران باشه این عبارت مناسبه:

خواهش میکنم، این حرفا چیه! وظیفه است.

و عبارت کامل تر ممنون خشک وخالی هم:

خیلی ممنون، واقعا زحمت کشیدید ، عمری باشه جبران کنیم.

roya.rashidi
14-08-2014, 00:04
چه تایپیک باحالیه !!!
منم مشکلم در مورد افراد غریبه (فامیل خیلی دور و ...) اینه هرکی هرچی بهم بگن نمیتونم مخالفت کنم یا بهش نه بگم . ناراحت شدن یا نشدنه طرف خیلی برام مهمه
کار یا درخواستی که بهم میشه خیلی هم ناراضی باشم انجام میدم . یا نخام انجام بدم اینقد باید معذرت خاهی یا دلیل بیارم تا طرف ناراحت نشه
چیکار باید کنم؟؟
میشه منم راهنمایی کنید ؟؟؟

ملا نصرالدین
14-08-2014, 08:42
سلام

به نظرتون چیکار کنم!!

اصلا لازم نیست صداتون رو نازک کنید...شما با لحن خیلی معمولی ولی در مورد چیزهای کودکانه با بچه ها صحبت کنید....برای بچه ها خوراکی بخرید بقلشون کنید اگر میتونید براشون قصه بگید و با بچه ها بازی کنید.

واسه معذرت خواهی چی بگیم خوبه ؟
این همه دوستان به شما گفتند بیخیال معذرت خواهی و دوستانتون بشید ولی باز شما....

بهترین جمله

به خاطر کارهایی که انجام دادم و باعث ناراحتی تو شده معذرت میخوام.
یا
میدونم صحبت ها و شوخی های خوبی نداشتم و باعث رنجش تو شدم.امیدوارم من رو ببخشی

سلام

شما لطف دارید
سپاسگذارم
زنده باشید
سلامت باشید

چه تایپیک باحالیه !!!
چیکار باید کنم؟؟

شما مشکل نه گفتن دارید
اگر افراد فامیل کار راحتی رو از شما میخوان خب کمک کردن بد نیست و گاهی خوب هست که کار دیگران را راه بیندازید
ولی اگر کاری هست که شما اشنایی ندارید همان موقع به طرف بگویید که ببخشید من هیچ اشنایی با این موضوع ندارم.واقعا کاری از دستم بر نمیاد.
اگر هم اشنایی دارید و به هر دلیلی نمیخواهید انجام بدید و نمیتونید همان موقع به طرف نه بگید بفرمایید که باید بررسی اش کنم جوابش رو فردا میدم.یک روز بعد زنگ بزنید و یک بهانه ای بیاورید

فقط حواستان باشد به هرکسی اندازه ی جنبه اش بها بدید...بعضی ها هستند اگر هر کاری که میگن رو شما انجام بدی بعد اگر یک کاری رو نخواهی انجام بدی ناراحت میشن..فکر میکنند وظیفه ات هست که به اوامر انها عمل کنی

یا علی بن موسی الرضا!

شما قبلا هم این حرفو اگه اشتباه نکنم به من زده بودین!!! نه نیستم! استغفرالله!:n15:

من دوستامو دوست دارم و اصلا هم دنبال GF نیستم! خب دوستامن ... اگه قابل بدونن جان ما تقدیم دوست باد!

شما مرام و رفاقت و معرفت رو چرا بد متوجه میشین! ربطی به داشتن ابهت نداره!

مشکل من گرم شدن یا بقول معروف صمیمی شدن با دوستامه - من با کسی بخاطر کفر دوست نمیشم!

البته اینم بدونین محاله بتونین پسر پاکی مثل من توی این دنیا پیدا کنین! (البته تعریف از خود نباشه) من فقط دوست داشتم با کسایی که عین من هستن صمیمی بشم همین و بس!

دوستان پاسخ این پرسش شما را داده اند

بهتر هست که دیگر پیگیر این موضوع نباشید چون کم کم داره حالت اسپم رو به خودش میگیرد.ممنون:n16:

roya.rashidi
14-08-2014, 20:58
شما مشکل نه گفتن دارید
اگر افراد فامیل کار راحتی رو از شما میخوان خب کمک کردن بد نیست و گاهی خوب هست که کار دیگران را راه بیندازید
ولی اگر کاری هست که شما اشنایی ندارید همان موقع به طرف بگویید که ببخشید من هیچ اشنایی با این موضوع ندارم.واقعا کاری از دستم بر نمیاد.
اگر هم اشنایی دارید و به هر دلیلی نمیخواهید انجام بدید و نمیتونید همان موقع به طرف نه بگید بفرمایید که باید بررسی اش کنم جوابش رو فردا میدم.یک روز بعد زنگ بزنید و یک بهانه ای بیاورید

فقط حواستان باشد به هرکسی اندازه ی جنبه اش بها بدید...بعضی ها هستند اگر هر کاری که میگن رو شما انجام بدی بعد اگر یک کاری رو نخواهی انجام بدی ناراحت میشن..فکر میکنند وظیفه ات هست که به اوامر انها عمل کنی

خب نه اینجور مشکلا .
مثلا یکی شمارمو بخاد یا در کل از این کارا واسم سخته بخام بهش بگم نه یا مخالفت کنم .نمیدونم حالا واقعا ناراحت میشن یا من خیلی سخت میگیرم ؟

ملا نصرالدین
14-08-2014, 21:24
خب نه اینجور مشکلا .
مثلا یکی شمارمو بخاد یا در کل از این کارا واسم سخته بخام بهش بگم نه یا مخالفت کنم .نمیدونم حالا واقعا ناراحت میشن یا من خیلی سخت میگیرم ؟

خب بستگی داره اونی که شماره شما رو میخواد چه کسی باشه
بعضی ها هستند شماره ادم رو فقط محض اطلاع میخوان که اون هیچ مشکلی نداره ولی بعضی ها هستند بعد از گرفتن شماره ممکنه برای ادم ایجاد زحمت کنند که این جور مواقع چون فامیل هم هستند مستقیم نمیشه بهشون بگی نه
باید بپیچونید
مثلا فامیلی که سالی 2-3 بار میبینیدشون بگید شماره ام چند روز دیگه میخوام عوض کنم بزار شماره ی جدید گرفتم بهت شماره جدید رو میدم

در مورد مثال های پیچاندن من خیلی بلد نیستم امیدوارم دوستان بهتر بتوانند راهنمایی کنند

roya.rashidi
14-08-2014, 21:46
خب بستگی داره اونی که شماره شما رو میخواد چه کسی باشه
بعضی ها هستند شماره ادم رو فقط محض اطلاع میخوان که اون هیچ مشکلی نداره ولی بعضی ها هستند بعد از گرفتن شماره ممکنه برای ادم ایجاد زحمت کنند که این جور مواقع چون فامیل هم هستند مستقیم نمیشه بهشون بگی نه
باید بپیچونید
مثلا فامیلی که سالی 2-3 بار میبینیدشون بگید شماره ام چند روز دیگه میخوام عوض کنم بزار شماره ی جدید گرفتم بهت شماره جدید رو میدم

در مورد مثال های پیچاندن من خیلی بلد نیستم امیدوارم دوستان بهتر بتوانند راهنمایی کنند

پس همه خاهشا شرکت کنید راهنمایی کنید .
جواب اینم بی زحمت بدید .
بهترین جوابی که اینجور موقع ها میشه داد چیه که طرف هم ناراحت نشه هم بدونه واقعا قصد ناز کردن ندارم .

Atghia
14-08-2014, 21:48
خب نه اینجور مشکلا .

بهترین کار اینه که پیش دستی کنید بگید شما شمارت رو بده من سیو میکنم! :دی((بعدم سیو کنید اما عین خیالتون نباشه))
یا بگید طرفای ما موبایل خوب آنتن نمیده شماره تلفن منزل که خدمتتون هست؟((غیر مستقیم میفهمه که خوشتون نیومده از درخواستش))
اگرم فامیل نیست که خیلی راحت با لبخند بگو : نه نمیشه :دی مطمئن باشید کسی که جسارت اینو داشته که پیشنهاد بده پی این چیزا رو به تنش مالیده:n06:

a6543210
15-08-2014, 10:44
.....

دوست عزیز دوستایی که می فرمایید اگه مثل شما باشن هیچ وقت اینطور با شما تو جواب گوشیتون برخورد نمی کنند.
با توجه به مطالب چند صفحه قبلتون احتمالا شما تا حدودی وابسته هستین و دارای روحیه لطیف
اینارو از من داشته باشین عزیز شاید به دردتون بخوره!
سعی کنید انتظاراتتون رو از مردم کم کنید
سعی کنید روحیه وابستگی رو از خودتون با تمرین دور کنید البته تا جایی که به قساوت نکشه
سعی کنید از محیط خونه دور بشین و تا حدودی وقتتونو بیرون بگذرونید مثل کلاسای ورزش و یا کوهنوردی یا پیاده روی حتی تنها باشی یا کار پاره وقت
نمی دونم چند سالتونو ولی باید اینو بقبولونید تنهایی و نداشتن دوست هم زیاد بد نیست.وقتت زیاد می شه و به خودت بیشتر فکر می کنی و به گفته حضرت علی (ع) وقت خودشناسی انسانیتون بیشتر می شه. به خداتون بیشتر نزدیکتر می شین که مطمعنا تو آینده زندگیتون تاثیر گذاره
در کل بگم به فکر پر کردن وقت در بیرون از خونه باشین و برنامه منظم داشته باشن.زیاد هم جذب وسایل هایی مثل کامپیوتر و موبایل نشین برا پر کردن خلع هاتون.
لازم به ذکره بگم که خودم هم تجربیاتتون رو داشتم و خدارو شکر ضرر نکردم
یا علی

MƐΛИĪИƓĿƐSS
15-08-2014, 12:39
سلام.میخواستم بدونم با افرادی که شخصیت خاصی دارن(زود قهر میکنن یا عصبانی میشن)چجوری رفتار کنیم؟ما خودمون رو با اونا هماهنگ کنیم یا اونا خودشون رو درست کنن؟با همچین ادمایی میشه رابطه دوستی برقرار کرد یا با دوستیشون ادامه بدیم؟
به نظر من با آدمایی که اخلاق خاص دارن نمی شه دوست شد هر چند به درد مون بخورن.

Demon King
15-08-2014, 15:37
سلام.میخواستم بدونم با افرادی که شخصیت خاصی دارن(زود قهر میکنن یا عصبانی میشن)چجوری رفتار کنیم؟ما خودمون رو با اونا هماهنگ کنیم یا اونا خودشون رو درست کنن؟با همچین ادمایی میشه رابطه دوستی برقرار کرد یا با دوستیشون ادامه بدیم؟
به نظر من با آدمایی که اخلاق خاص دارن نمی شه دوست شد هر چند به درد مون بخورن.

خوب رفتار کردن با این آدما در مقابل رفتار با آدمای معمولی خیلی متفاوته گرچه این افراد انسان معمولی هستن فقط یکم باید اخلاق بدشون درست بشه. اتفاقا تو آشنا های خودم هم یکی هست که اینطوره، کافیه به نظرش اهمیت ندی، قهر میکنه یا عصبانی میشه. به نظر من ما وظیفه ای در قبال اخلاق بد اونها نداریم، اگه قهر کرد دو بار که محلش نذاری اخلاقش رو درست میکنه، اگه عصبانی شد هم همینطور.
به نظر من درسته ملایمت و مهربانی حرف اول رو میزنه ولی در مقابل اینجور اخلاق ها صدق نمیکنه و تنها بی تفاوتی در قبال عصبانیت ها و قهر هاشون چاره ی کاره.
دوست شدن با اینجور آدما هم خیلی سخته چون هم اعصاب خودت رو داغون میکنند، هم یه جورایی هم رفیقته و نمیتونی بی محلش کنی ولی من به شخصه تا جایی که بتونم از این افراد دوری میکنم.

Mehran-King
15-08-2014, 16:36
دوست عزیز دوستایی که می فرمایید اگه مثل شما باشن هیچ وقت اینطور با شما تو جواب گوشیتون برخورد نمی کنند.
با توجه به مطالب چند صفحه قبلتون احتمالا شما تا حدودی وابسته هستین و دارای روحیه لطیف
اینارو از من داشته باشین عزیز شاید به دردتون بخوره!
سعی کنید انتظاراتتون رو از مردم کم کنید
سعی کنید روحیه وابستگی رو از خودتون با تمرین دور کنید البته تا جایی که به قساوت نکشه
سعی کنید از محیط خونه دور بشین و تا حدودی وقتتونو بیرون بگذرونید مثل کلاسای ورزش و یا کوهنوردی یا پیاده روی حتی تنها باشی یا کار پاره وقت
نمی دونم چند سالتونو ولی باید اینو بقبولونید تنهایی و نداشتن دوست هم زیاد بد نیست.وقتت زیاد می شه و به خودت بیشتر فکر می کنی و به گفته حضرت علی (ع) وقت خودشناسی انسانیتون بیشتر می شه. به خداتون بیشتر نزدیکتر می شین که مطمعنا تو آینده زندگیتون تاثیر گذاره
در کل بگم به فکر پر کردن وقت در بیرون از خونه باشین و برنامه منظم داشته باشن.زیاد هم جذب وسایل هایی مثل کامپیوتر و موبایل نشین برا پر کردن خلع هاتون.
لازم به ذکره بگم که خودم هم تجربیاتتون رو داشتم و خدارو شکر ضرر نکردم
یا علی

سلام جا داره از تمامی دوستانی که راهنماییم کردن تشکر ویژه بکنم - به نظرم حق با شماست من 19 سالمه ... بله کمی وابسته به دوستام هستم ... واقعا عالی جواب دادین ممنون - به نظر خودمم آره باید قبول کنم که نمیشه با کسی گرم بشم ... فکر کنم سرنوشت همینو میگه که باید تنها باشم ... به هر حال سپاس از همه دوستانی که کمکم کردن - با حرفاتون خدارو شکر حالم نسبت به قبل بهتر شد - ممنون دوستان .:n16:

اندر دل بی وفا غم و ماتم باد / آن را که وفا نیست ز عالم کم باد / دیدی که مرا هیچکسی یاد نکرد ! / جز غم! که هزار آفرین بر غم باد!

ممنون.

roya.rashidi
18-08-2014, 01:05
دوباره سلام.
تو چت یه یکی یا یکی رو در وایسی دارم همش پی ام های مسخره میده منم درس میخونم شدیدا هواسمو پرت میکنه . نمیوتنمم بلوکش کنم زشته . از طرفی هم چون میدونه تو این سایت هستم تو فروم میام جواب میدم یا کار دارم میدونه انلاینم . بخدا دیگه دیونم کرده .
طرف کلی هم تو کارام کمک کرده ولی انگار بد برداشت کرده حالا بحثاش بی ادبی شده . میخام بدون اینکه نارحت بشه ازش خلاص شم.

Atghia
18-08-2014, 12:32
دوباره سلام.
تو چت یه یکی یا یکی رو در وایسی دارم همش پی ام های مسخره میده منم درس میخونم شدیدا هواسمو پرت میکنه . نمیوتنمم بلوکش کنم زشته . از طرفی هم چون میدونه تو این سایت هستم تو فروم میام جواب میدم یا کار دارم میدونه انلاینم . بخدا دیگه دیونم کرده .
طرف کلی هم تو کارام کمک کرده ولی انگار بد برداشت کرده حالا بحثاش بی ادبی شده . میخام بدون اینکه نارحت بشه ازش خلاص شم.

سلام
دوست گرامی در قبال همچین اشخاصی بهترین کار ایگنور کردن اونها هست!

اما چناچه به اینکار تمایل ندارید شاید نشان دهنده این باشه که به نوعی شما هم از ایشون بدتون نمیاد منتهی در حد روابطی که مورد نظر ایشون هست نمیخواید ارتباط داشته باشید! که اگر اینطوری که گفتم باشه
خیلی دوستانه قصدتون رو از دوستی براش توضیح بدید بگید که :

دوست خوبم شما خیلی به من لطف داشتی در مورد فلان مسئله هم خیلی کمکم کردی ولی راستش من ادم اینجور روابط نیستم ، شما برای من یکی هستی مثل همه! مثل بقیه دوستانم .بنابراین اگر از من توقع بیش از این حد رو داری متاسفم که بگم نمیتونم در حد انتظارات شما رفتار کنم بنابراین دیگه مزاحم نشو و سراغ کسی برو که مثل خودت اهل این مسائل باشه !:n01:

راه دیگه هم این هست که وقتی میخواید انجمن باشید در یاهو انلاین نباشید! بهرحال پسرها هم (البته از نوع سمج مورد بحث منظورمه) تا حدی سماجت دارند چناچه خیلی دیر به دیر و سرد جوابشون رو بدید به سراغ موارد دیگر خواهند رفت و شما به نوعی از دستش در امان خواهید بود

موفق باشید

kian98
18-08-2014, 13:13
سلام دوستان

شاید یکم ضایع باشه ولی پسرخاله من حدودا 24 سالشه و می خواد از یه دختر تقاضای ازدواج کنه. به من گفت که چطوری این درخواست رو بکنه!
من هم میخوام ببینم راه حلی براش سراغ ندارید؟
راستش یه جورایی هدفم از زدن این تاپیک هم همین بود.

باتشکر:n16:

Atghia
18-08-2014, 13:56
سلام دوستان

شاید یکم ضایع باشه ولی پسرخاله من حدودا 24 سالشه و می خواد از یه دختر تقاضای ازدواج کنه. به من گفت که چطوری این درخواست رو بکنه!
من هم میخوام ببینم راه حلی براش سراغ ندارید؟
راستش یه جورایی هدفم از زدن این تاپیک هم همین بود.

باتشکر:n16:
سوالاتی از این دست در این تاپیک مطرح میشه و نیاز به تاپیک سوا نداره:n17:
پسرخاله شما با ایشون دوست هستند؟ یا همکار؟ همکلاسی؟
یعنی از قبل آشنایی دارند یا اینکه بی مقدمه میخوان خواستگاری کنن؟
لطفا کمی بیشتر توضیح بدید که دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند:n01:

kian98
18-08-2014, 14:01
سلام
والا میشه گفت تقریبا دوست چون همسایه هستند.
آشنایی هم میشه گفت 10 بیست ساله همدیگه رو میشناسن و باهم بزرگ شدن.

Atghia
18-08-2014, 14:10
سلام
والا میشه گفت تقریبا دوست چون همسایه هستند.
آشنایی هم میشه گفت 10 بیست ساله همدیگه رو میشناسن و باهم بزرگ شدن.

خب پس به نسبت کارشون آسونتر هست:n06:
با توجه به شناختی که از اون دختر دارن باید رفتار کنن
بهترین کار اینه که اگر شماره موبایلش رو داره اول غیرمستقیم بهش بگه که در مورد یک مسئله مهم و جدی میخواد حضورا باهاش صحبت کنه
دیگه بستگی داره طرف چطور برخوردی داره اگر مایل باشه یجور مناسبی جواب خواهد داد و خب صحبتها میتونه ادامه پیدا کنه
اگر هم که کلا اون دخترخانم مایل به همچین جریاناتی نباشه واکنشش به پیام جوری خواهد بود که پسرخاله شما متوجه میشه بهتره مطرحش نکنه!
با این راه میتونه مطمئنتر اقدام کنه چون اگر مستقیم و حضوری باشه احتمال به اصطلاح ضایع شدن پسرخالتون در صورت عدم تمایل اون خانم وجود داره...

اینا درحالتی هست که ما نمیدونیم دختر مورد بحث مایل هست یا خیر:n13:
ولی اگر از قبل پیش زمینش رو داره که مستقیما یک قرار بگذارند و صحبت کنن دیگه:n02:

aseman*
18-08-2014, 14:31
دوستان خانوما که نمی تونن از کلاماتی مثل مخلصتم چاکرتم ارادتمندم استفاده کنن جایگزین این واسه خانوما چیه ؟
واینکه بعضیا میگن تو ساده ای .میشه بگین چجوری باید رفتار کرد نا ساده نباشیم باسیاست باشیم؟؟؟:n16:

Atghia
18-08-2014, 14:47
دوستان خانوما که نمی تونن از کلاماتی مثل مخلصتم چاکرتم ارادتمندم استفاده کنن جایگزین این واسه خانوما چیه ؟
واینکه بعضیا میگن تو ساده ای .میشه بگین چجوری باید رفتار کرد نا ساده نباشیم باسیاست باشیم؟؟؟:n16:
ارادتمند خیلی هم نمیشه گفت مختص اقایون هست! معمولا در نامه ها هم استفاده میشه و خیلی هم حالت رسمی داره برخلاف چاکر و مخلص:n13:((برداشت من اینه البته:n06:))
البته دو مورد اول بیشتر بین دوستان نزدیک رد و بدل میشه و در تعارفات
اگر خواستید وقتی که ازتون تعریف شد جواب این مدلی بدید بهتره بگید : شرمنده میفرمایید، لطف دارید شما، بزرگوارید و...
===================================
خب در چه موردی میگن ساده هستید؟قطعا همه ادمها مثل هم نیستند نمیشه از همه انتظار یکسانی داشت
ولی اینبار که به شما گفتند تو خیلی ساده ای بگید:

اره دیگه باید پیش شما بیام شاگردی
یا بگید:

اره واقعا حیف منه، قدر نمیدونن دیگه

بازم میگم خصیصه اخلاقی ادما متفاوته همه نمیتونن مثل هم باشن اما بعضی مسائل رو بر حسب تجربه و به مرور زمان میشه رفتار بهتری در قبالشون داشت مثلا در برخورد با جنس مخالف

ولی اینکه بشه به کسی سیاست داشتن رو فرضا یاد داد فکر نمیکنم چیز یاد دادنی باشه بیشتر ذاتیه:n06:

banii
18-08-2014, 15:06

در مورد آدمای خوب و مهربون که آزارشون به هیچکس نمیرسه و روح بزرگی دارند اطرافیان از این کلمه زشت (ساده ، ساده لوح و...) استفاده میکنند ...

فقط هم یک راه حل داره : با آدما باید مثل خودشون رفتار کنید.

متانت و وقارتونو فقط به افراد خاصی اختصاص بدید. (خانواده و افرادی که در اونها وجوه تمایزی با عوام حس میکنید)

roya.rashidi
20-08-2014, 02:56
سلام
دوست گرامی در قبال همچین اشخاصی بهترین کار ایگنور کردن اونها هست!

اما چناچه به اینکار تمایل ندارید شاید نشان دهنده این باشه که به نوعی شما هم از ایشون بدتون نمیاد منتهی در حد روابطی که مورد نظر ایشون هست نمیخواید ارتباط داشته باشید! که اگر اینطوری که گفتم باشه
خیلی دوستانه قصدتون رو از دوستی براش توضیح بدید بگید که :

دوست خوبم شما خیلی به من لطف داشتی در مورد فلان مسئله هم خیلی کمکم کردی ولی راستش من ادم اینجور روابط نیستم ، شما برای من یکی هستی مثل همه! مثل بقیه دوستانم .بنابراین اگر از من توقع بیش از این حد رو داری متاسفم که بگم نمیتونم در حد انتظارات شما رفتار کنم بنابراین دیگه مزاحم نشو و سراغ کسی برو که مثل خودت اهل این مسائل باشه !:n01:

راه دیگه هم این هست که وقتی میخواید انجمن باشید در یاهو انلاین نباشید! بهرحال پسرها هم (البته از نوع سمج مورد بحث منظورمه) تا حدی سماجت دارند چناچه خیلی دیر به دیر و سرد جوابشون رو بدید به سراغ موارد دیگر خواهند رفت و شما به نوعی از دستش در امان خواهید بود

موفق باشید
متاسفانه جواب نداد .البته مقصر خودم بودم الانم کلی بهم بی احترامی کرد . ولی بالاخره از دستش خلاص شدم .
.
از اولش باید چیجوری برخورد کنیم تا طرف فکر بد نکنه . ؟؟
مثلا یه نفر که تازه واسه اولین باره که تصمیم دارم باهاش چت کنم و میخام ازش سوالای برانامه نویسی بپرسم .

Demon King
20-08-2014, 07:48
متاسفانه جواب نداد .البته مقصر خودم بودم الانم کلی بهم بی احترامی کرد . ولی بالاخره از دستش خلاص شدم .
.
مثلا یه نفر که تازه واسه اولین باره که تصمیم دارم باهاش چت کنم و میخام ازش سوالای برانامه نویسی بپرسم .

حرف زدن رسمی خیلی تاثیر داره، هیچ وقت از ضمیر « تو » استفاده نکنید. قبل از اسمش یه آقا بگید. چون پسرا وقتی بشون بگی تو یا اسمش کوچکش رو صدا کنی واقعا فکرای بدی میکنن، اما باهاش رسمی حرف بزنی، موقع چت غیر از موضوع برنامه نویسی درباره ی چیز دیگه ای حرف نزنی.

اگه موارد بالا رعایت بشه، شما رو یه انسان با شخصیت فرض میکنه.

mehrabooni
20-08-2014, 11:32
استادم همیشه بین دانشجوها از من تعریف میکنه.همیشه به بقیه ی دانشجوها میگه که فلانی واقعا استعداد بالایی داره،بین دانشجوهای رشته ی تربیت بدنی از همه خوش استایل تره
وقتی دانشجوهای دیگه حسودیشون گل میکنه و از من انتقاد میکنن،استادم در جواب به بقیه میگه که اگه فلانی توی یک شهر بزرگ بدنیا میومد الان از قهرمان های ملی میشد

پ ن :: بخدا اصلا لایق اینهمه تعریف نیستم....به نظرتون چکارکنم تا رابطه ام با این استاد خوب بمونه....شماره تلفنش رو دارم و هر یکماه یکبار باهاش تماس میگیرم حالش رو میپرسم که خیلی خوشحال میشه

چکار کنم تا این رابطه همینجوری گرم بمونه ؟ چطوری مهر و محبت این استاد بامعرفت رو جبران کنم ؟ دلم میخواد تا وقتی زندست باهاش ارتباط نزدیکی داشته باشم

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

Atghia
20-08-2014, 11:39
استادم همیشه بین دانشجوها از من تعریف میکنه.همیشه به بقیه ی دانشجوها میگه که فلانی واقعا استعداد بالایی داره،بین دانشجوهای رشته ی تربیت بدنی از همه خوش استایل تره
وقتی دانشجوهای دیگه حسودیشون گل میکنه و از من انتقاد میکنن،استادم در جواب به بقیه میگه که اگه فلانی توی یک شهر بزرگ بدنیا میومد الان از قهرمان های ملی میشد

پ ن :: بخدا اصلا لایق اینهمه تعریف نیستم....به نظرتون چکارکنم تا رابطه ام با این استاد خوب بمونه....شماره تلفنش رو دارم و هر یکماه یکبار باهاش تماس میگیرم حالش رو میپرسم که خیلی خوشحال میشه

چکار کنم تا این رابطه همینجوری گرم بمونه ؟ چطوری مهر و محبت این استاد بامعرفت رو جبران کنم ؟ دلم میخواد تا وقتی زندست باهاش ارتباط نزدیکی داشته باشم

سلام
وقتی رابطشون در حال حاضر با شما خوبه پس از نحوه رفتار شما راضی هستند بنابراین کاره خاصی لازم نیست انجام بدید و خودتون باشید!
سعی کنید هروقت ایشون رو دید سلام علیک گرمی داشته باشید و همین که میگید گهگاهی ازشون احوالپرسی میکنید هم خیلی خوبه
اعیاد رو هم از طریق پیامک (با لحن خودتون و نه جملات تبریکی که همه برای هم میفرستن) تبریک بگید بهشون
و در نهایت روز معلم و روز تربیت بدنی و مناسبت های اینچنینی براشون هدیه بگیرید
:n01:

mehrabooni
20-08-2014, 11:40
استادی که بالا بهتون معرفی کردم،عضو شورای شهر هم هست و انسان فوق العاده باشخصیتی هست که حرفش برای تک تک ادمای شهر حکم سند رو داره
وقتی ترم دوم بودم،نمره ی یک درس 3واحدی (غیر تخصصی) که 0شده بودم به 10 رسوند.بهش گفته بودم که اگه 20 ترم درس بخونم بازم نمیتونم ریاضی عمومی رو پاس کنم.واسه همین ازش خواهش کردم تا با استاد ریاضی صحبت کنه تا نمره ی منو بگیره که خوشبختانه بعد از تشکیل یک جلسه تونست استادا رو قانع کنه تا نمره ی منو بدن

الان سه ماهه که ندیدمش،چون ترم تابستانی برنداشتم
بنظر شما چطوری خوشحالش کنم،چکار کنم تا این سه ماه فاصله باعث دوری نشه

Atghia
20-08-2014, 11:42
.

خب همون لیاقتش قطعا ایگنور شدن بوده:n17:
دوستمون هم گفتند راهش اینه که خیلی رسمی و محترمانه باهاشون صحبت کنید
تا وقتی از اخلاقیات کسی مطمئن نشدید هرگز باب شوخی و گفتگوی صمیمی رو باهاش باز نکنید در مورد خودش یا علایقش و دوستاش و هیچ چیزی سوال نپرسید که حس کنه میخواید باهاش صمیمی باشید...
متاسفانه خیلی ها سو استفاده گر هستند
اما اگر از همون ابتدا برخوردتون سنگین و جدی باشه قطعا جرات مطرح کردن موارد اینچنینی رو نخواهند داشت
راحت بگم : محکم باش:n06:

Atghia
20-08-2014, 11:44
استادی که بالا بهتون معرفی کردم،عضو شورای شهر هم هست و انسان فوق العاده باشخصیتی هست که حرفش برای تک تک ادمای شهر حکم سند رو داره
وقتی ترم دوم بودم،نمره ی یک درس 3واحدی (غیر تخصصی) که 0شده بودم به 10 رسوند.بهش گفته بودم که اگه 20 ترم درس بخونم بازم نمیتونم ریاضی عمومی رو پاس کنم.واسه همین ازش خواهش کردم تا با استاد ریاضی صحبت کنه تا نمره ی منو بگیره که خوشبختانه بعد از تشکیل یک جلسه تونست استادا رو قانع کنه تا نمره ی منو بدن
الان سه ماهه که ندیدمش،چون ترم تابستانی برنداشتم
بنظر شما چطوری خوشحالش کنم،چکار کنم تا این سه ماه فاصله باعث دوری نشه

من نظرم همونی هست که در بالا گفتم
ولی در قبال لطف های اینچنینی همون وقت باید ازشون من باب تشکر یک هدیه درخور و شایسته تهیه میکردید (مثلا یک نیم سکه یا موارد مشابه)

+

در اولین فرصتی که پیش میاد (نزدیکترین مناسبت ) یک پیام بفرستید براشون بعد از تبریک در انتها بگید که همیشه به یاد ایشون و خوبی هاشون هستید و کمی جملات اغراق آمیز از این دست

mehrabooni
20-08-2014, 12:01
میشه چندتا از این جملات اغراق امیز بگین

Atghia
20-08-2014, 12:46
میشه چندتا از این جملات اغراق امیز بگین

والا چون من خودم خیلی اهل اینطور صحبت ها نیستم زیاد وارد نیستم فقط کلیت قضیه رو گفتم خدمتتون

اما خب شاید بشه اینجوری گفت:

استاد، کوچیکتون (اسم خودتون رو بگید) رو بیاد میارید؟ ارادتمندیم تا نفس باقیست

یا

باور بفرمایید یکی از بزرگترین شانس های من در زندگی، آشنایی با استاد محترمی(یا هرصفت شایسته ای که به ذهن خودتون میرسه به جای محترم میشه بگید) مثل شما بود، مشتاق دیداریم رئیس

یا

استاد(فامیلی استاد رو بگید) مشتاق دیدار،همواره به یاد بزرگواری های شما هستم ، امیدوارم فرصتی دست بده محبت هاتون رو جبران کنم

MƐΛИĪИƓĿƐSS
21-08-2014, 23:16
سلام.من یه سوالی داشتم.من آدمی هستم که زیاد حرف بد بلد نیستم.وقتی با رفیقام هستم مثل اونا نیستم که بخوام حرف درشت بزنم و زیاد سر زبون ندارم. مثل اونا هم آستین پیرنمو بالا نمیزنم یا عطر تند نمیزنم.
حال که من عادیم و رفتارم سادس همه فکر میکنن سِِِر و بی عرضه هستم ولی واقعا اینطور نیستم.
حالا من باید خودمو مثل اونا کنم؟من دوست ندارم توجه کسی رو جلب کنم و دنبال خودنمایی جلو کسی باشم.
حالا چیکار کنم؟؟؟خودمو اونجوری کنم(بخوام هم نمیتونم):n18:

roya.rashidi
21-08-2014, 23:26
سلام.من یه سوالی داشتم.من آدمی هستم که زیاد حرف بد بلد نیستم.وقتی با رفیقام هستم مثل اونا نیستم که بخوام حرف درشت بزنم و زیاد سر زبون ندارم. مثل اونا هم آستین پیرنمو بالا نمیزنم یا عطر تند نمیزنم.
حال که من عادیم و رفتارم سادس همه فکر میکنن سِِِر و بی عرضه هستم ولی واقعا اینطور نیستم.
حالا من باید خودمو مثل اونا کنم؟من دوست ندارم توجه کسی رو جلب کنم و دنبال خودنمایی جلو کسی باشم.
بنظرم .
سعی کن خودت باشی . حرف بد زدنم نشان از عرضه نیست بلکه بی شخصیتی طرف رو میرسونه .
اونایی هم که همچین فکری میکنن فکر اونا مشکل داره نه شما .

banii
21-08-2014, 23:32
یکی که روی چیزی اصرار جدی داره میگن کلیک کردی یا کلید کردی ؟

هر دوش شنیده شده .

کدوم درسته؟

Atghia
21-08-2014, 23:54
یکی که روی چیزی اصرار جدی داره میگن کلیک کردی یا کلید کردی ؟

هر دوش شنیده شده .

کدوم درسته؟
فکر کنم کلید درستش باشه یعنی گیر دادن و اصرار بیش از حد
کلیک راستش نمیدونم مورد مصرفش چیه

ملا نصرالدین
22-08-2014, 15:49

به نظر من مشکل از شما نیست.مشکل دوستان شما هستند
اولا اگر احساس میکنید بودن با این افراد به هر نحوی باعث رنجش شما میشود از ادامه ی دوستی خودداری کنید.به کسی که ادم رو تحقیر یا مسخره کنه نمیگن دوست
دوست اونه که خوبی های ادم رو ببینه.نه اینکه در مورد ادم قضاوت کنه
هر کسی یک استعداد و توانایی داره دلیل نمیشه که اگر یک نفر عطر تند بزنه با عرضه باشه یک نفر که نزنه بی عرضه

شما هم سعی کن برای خودت زندگی کنی...هر کسی یک جوری هست...هر کسی به یک چیزی علاقه داره.اگر ادم بخواد خودش رو شکل بقیه کنه بعد از چند سال میبینه عمرش به هدر رفت بدونه اینکه به کوچکترین خواسته هاش برسه....
متاسفانه توی جامعه ما کافیه یه چیزی مد بشه...یهو میبینی همه ی افراد شکل هم شدند...مثلا عمل بینی مد میشه
یک دفعه میبینی همه ی بینی ها عمل کرده همه هم دقیقا شکل هم....
یا عطر تند مد میشه....از کنار هر کسی رد میشی عطر تند زده

N I G H T P E A C E
24-08-2014, 11:50
سلام
یه سوال، میخوای بری یه چیزی رو از یه مغازه قیمت بگیری، نه بخری، چطور باید اینکارو کرد که صاحب مغازه ناراحت نشه؟

Demon King
24-08-2014, 12:05
سلام
یه سوال، میخوای بری یه چیزی رو از یه مغازه قیمت بگیری، نه بخری، چطور باید اینکارو کرد که صاحب مغازه ناراحت نشه؟

سلام،
نباید طوری رفتار کنی که صاحب مغازه فکر کنه فقط به هوای قیمت پرسیدن رفتی.
مثلا یه چند دقیقه صبر کنی، یه نگاهی بندازی، بعد یه ممنون بگی و بری، اینطوری فکر میکنه از جنسش خوشت نیومده.

alittlequestion11
24-08-2014, 12:20
سلام.

من خرید کردن رو زیاد بلد نیستم! به خصوص برای لباس و شلوار و اینها! دیگه چونه زدن که هیچی بلد نیستم!
برای شروع چه کار کنم؟
اگه نکته ای به ذهنتون میرسه که کمک کننده هست ممنون میشم.

reza.kaka
24-08-2014, 12:49
سلام
دوستان یه سوال ایا قول ازدواج صحیح است برای کسی که چند سال بعد مستقل میشود ؟

Demon King
24-08-2014, 14:32
سلام

سلام،

به نظر من قول ازدواج، به هیچ وجه صحیح نیست، حالا چه برسه به اینکه چند سال بعد عملی بشه.
البته زمانی که همه ی شرایط برای ازدواج باشه، مثلا شغل مناسب، سرمایه ی کافی، سن مناسب و ... میشه قول ازدواج داد، اونم در صورتی که این قول بتونه چند ماه دیگه عملی بشه و عملی شدنش غیر ممکن نباشه نه اینکه بره برای چند سال دیگه و تازه اونم معلوم نیست عملی بشه یا نه.

Demon King
24-08-2014, 14:37
سلام.

من خرید کردن رو زیاد بلد نیستم! به خصوص برای لباس و شلوار و اینها! دیگه چونه زدن که هیچی بلد نیستم!
برای شروع چه کار کنم؟

چند نکته درباره ی خرید کردن هست که باید رعایت بشه.

هیچوقت نباید تنهایی به خرید رفت، بهتره با یه نفر همسن خودت که سلیقه اش به خودت نزدیک باشه به خرید بری.
توی خرید کردن هم به هیچ وجه عجله نکن، مثلا اگه یه شلوار دیدی و مناسب بود همون اول نخرش بگرد شاید بهترش باشه. برای چونه زدن هم باید یکم از قیمت ها اطلاع داشته باشی تا چونه هات منطقی باشه و مغازه دار هم حرفی برای گفتن نمونه براش.

roya.rashidi
25-08-2014, 01:24
سلام . شماهام وقتی با یکی چت میکنید بعد طرف مثلا عصبی میشه یه ذره دادوبیداد میکنه ، میترسید ؟ ؟؟

من خیلی میترسم با اینکه حتی طرفو ندیدم و هیچ وقتم نمیبینم بعضی وقتا فشارمم میفته یا فکرم خیلی درگیرش میشه دقیقا نمیدونم از چی میترسم . حتی میترسم بلوکه کنم .
چیجوریاس عادیه ؟؟اگه نه چیکار کنم پس؟؟

Atghia
25-08-2014, 09:14
سلام . شماهام وقتی با یکی چت میکنید بعد طرف مثلا عصبی میشه یه ذره دادوبیداد میکنه ، میترسید ؟ ؟؟

من خیلی میترسم با اینکه حتی طرفو ندیدم و هیچ وقتم نمیبینم بعضی وقتا فشارمم میفته یا فکرم خیلی درگیرش میشه دقیقا نمیدونم از چی میترسم . حتی میترسم بلوکه کنم .
چیجوریاس عادیه ؟؟اگه نه چیکار کنم پس؟؟

از دست شما عصبانی بشه مثلا؟ یا سر چیزه دیگه؟ اگر براتون ادم مهمی باشه سعی کنید با حرفاتون کمی ارومش کنید (البته اگر عامل عصبانیتش شما نیستید!)
اگر هم از شما ناراحته چون تحمل ندارید و حالتون بد میشه دوتا جمله بنویسید : متاسفم قصدم ناراحت کردنت نبود و سریع ساین اوت کنید
بعد هم در وقت مناسب براش اف بگذارید مفصل تر صحبت کنید که بار بعد که همزمان آنلاین شدید بتونید با فراموش کردن ماجرای قبل صحبت کنید

اینا ماله وقتیه که طرف دوستتون هست و براتون اهمیت داره وگرنه اینکارها معنی نمیده
من اگر باشم یک ادم ناشناخته و تازه وارد همچین برخوردی داشته باشه باهام چرا بترسم؟ همپاش جوابشو میدم بعدم ایگنورش میکنم

فکر میکنم بهتره که چت کردن رو محدود به دوستانی کنید که موجبات رضایت خاطر شما رو فراهم میکنن با دوستانتون فقط همکلام باشید و نه غیر:n06:

roya.rashidi
25-08-2014, 09:25
از دست شما عصبانی بشه مثلا؟ یا سر چیزه دیگه؟ اگر براتون ادم مهمی ....:n06:
ممنون
بعضی وقتا میرم تو گیم رنجر بازی کنم پیش میاد چت کردن. مخصوصا خیلی هاشونم بی ادبن
طرف اصلا مهم نیست برام
فقط میخام یه دفعه بره نه دیگه حرف بزنه نه چیزی . یه ذره (حتی خیلی کم) که بد حرف بزنه با اینکه سریع میرم ولی همش فکرم رو حرفاشه تا دوسه ساعت اصلا نمیتونم درس بخونم.
از کجا بدونم اجتماعی هستم یا نه ؟ اصلا چی هست دقیق (مثلا میگن فلانی اجتماعیه ) ؟؟ میتونه مشکل از همین باشه ؟

Atghia
25-08-2014, 09:27
سلام.

برای شروع چه کار کنم؟
هممون کم و بیش اینجوری هستیم :دی
بنظرم به روحیه افراد برمیگرده من هم شخصا خیلی جاها شاید بتونم خوب صحبت کنم اما اصلا و اصلا نمیتونم که تقاضای تخفیف کنم:n29:
اتفاقا همین امر هم باعث شده و میشه وقتی هیچ حرفی در این رابطه نزنید طرف خودش وقته حساب کردن کمی کمتر حساب میکنه:n26:((البته نه در همه موارد:n15:))
ولی برای پرس و جو در رابطه با لباس بنظرم بهترین کار اینه که مثلا اگر هدفتون خرید یک وسیله و جنس مخشص هست اول چندین مغازه رو از پشت ویترین به دقت بررسی کنید قیمت ها رو بعد هم جایی که مدنظرتون هست وارد بشید و :
مثلا اگر اختلاف قیمتی داره بگید من چندجا با این قیمت دیدم فرق خاصی دارن اینا باهم؟
بعد بگید میتونم فلان رنگش رو ببینم؟
بعد از کمی بررسی بگید از این طرح، جنس های دیگه هم دارید؟
یا اگر جنسش خوبه بگید از این جنس دیگه چه طرح هایی دارید؟
بعد بین دو یا سه تا مردد هستید بگید به نظر خودتون کدومشون بهتره؟
در نهایت میتونید بگید اگر اینو بردارم اخرش با تخفیف چند در میاد؟ :دی

سلام

بستگی به فرد مقابلتون داره اگر برای جلب رضایتش میخواید این حرف رو بزنید اول با بیان تمام جوانب و پیش زمینه ها و توضیحش در نهایت بهش قول بدید!
مثلا بگید که من واقعا هدفم ازدواج هست اما راستش خودت که وضعیت رو میبینی باید فرضا فرضا درسم که تموم شد/ خدمتم که تموم شد/ کار مناسب که پیدا کردم و یا... اونوقت پیگیرش باشیم
منظورم اینه که واقعیت ها و سختی ها رو براش بگید و بعد این قول رو بدید تا بدونه که برحسب شرایط شاید عملا به این نقطه نشه برسید
اینا در شرایطیه که شما طرف رو میشناسید و با روحیاتش اشنا هستید نه اینکه از ابتدای اشنایی کسی بخواد مسئولیت همچین قولی رو برعهده بگیره

Atghia
25-08-2014, 09:32
ممنون
بعضی وقتا میرم تو گیم رنجر بازی کنم پیش میاد چت کردن. مخصوصا خیلی هاشونم بی ادبن
طرف اصلا مهم نیست برام
فقط میخام یه دفعه بره نه دیگه حرف بزنه نه چیزی . یه ذره (حتی خیلی کم) که بد حرف بزنه با اینکه سریع میرم ولی همش فکرم رو حرفاشه تا دوسه ساعت اصلا نمیتونم درس بخونم.
از کجا بدونم اجتماعی هستم یا نه ؟ اصلا چی هست دقیق (مثلا میگن فلانی اجتماعیه ) ؟؟ میتونه مشکل از همین باشه ؟

شما خودتون رو دست کم نگیرید
در برخورد با افراد بی فرهنگ اینطور با خودتون تکرار کنید در ذهنتون که طرف در حد من نبود/ عجب ادمای بیخودی پیدا میشن ها و...
اون که رفته و دیگه اهمیتی نداره به این فکر کنید که برای همچین ادم بی اهمیتی حتی وقت صرف کردن به ضرر خودتونه و سعی کنید به کاراتون برسید
نه ربطی به اجتماعی بودن نداره. اونایی هم که اصطلاحا اجتماعی هستند مگه قراره با همه کنار بیان؟!
هنر اینه که قادر باشید با کسانی که میپسندید به درستی ارتباط برقرار کنید و از این امر راضی باشید
و کسانی رو که قبول ندارید به هیچ عنوان ارزش حتی فکر کردن هم ندارن چه برسه به سایر مسائل
من احساس میکنم که اعتماد به نفستون رو کمی تقویت کنید
اجتماعی بودن حاصل در جمع بودنه و این هم حاصل تجربه و چیزی نیست یهو بوجود بیاد زمان میبره...

roya.rashidi
25-08-2014, 09:43
اجتماعی بودن حاصل در جمع بودنه و این هم حاصل تجربه و چیزی نیست یهو بوجود بیاد زمان میبره...
اینم بگم شاید گفتنش لازم باشه .
تنهای میترسم بیرون برم . پامو از در میزارم بیرون همیشه پیش بابامم حتی تو خونه عموم هام میرم . (بجز کلاس ها) حتی ارایشگام میرم با مامانمم میرم .
این تجربه تو محیط های مجازی هم میتونه بوجود بیاد ؟؟ بیشتر ارتباطاتاتمم تو همین سایته .
بازم ممنون .

Atghia
25-08-2014, 09:48
تنهای میترسم بیرون برم . پامو از در میزارم بیرون همیشه پیش بابامم حتی تو خونه عموم هام میرم . (بجز کلاس ها) حتی ارایشگام میرم با مامانمم میرم .
این تجربه تو محیط های مجازی هم میتونه بوجود بیاد ؟؟ بیشتر ارتباطاتاتمم تو همین سایته .
بازم ممنون .
در محیط مجازی فقط میتونید تجربیاتی از شناخت روحیات مختلف افراد داشته باشید و اینکه در قبال هر نوع ادمی چه برخوردی بهتره
ولی هیچ چیز جای حضور ادمها رو نمیگیره!
من نمیدونم چند سالتون هست ولی اگر هنوز به سن دانشگاه نرسیدید شاید خیلی ها مثل شما باشند و خیلی عجیب و غریب نیست
اما اگر دانشگاه هم میرید و باز این شرایط رو دارید جای اندکی تامل هست!
معمولا در دوره دبیرستان و دیگه اون اواخر کم کم وقته در محیط دوستان((منظورم بیرون رفتن و اینطور مسائل هست نه مدرسه و....))بودنه حالا بعضی ها کمی دیرتر به این حد میرسن
ولی حضور در دانشگاه کم کم این کمرویی رو کمرنگتر میکنه
به اضافه اون میتونید به کلاس ورزش برید اونجا دوست پیدا کنید و روحیاتشون به مرور در شما تحول ایجاد میکنه که خیلی بهتر از دنیای مجازی میتونه براتون مفید باشه
:n17:

aseman*
25-08-2014, 10:41
دوستان فکر کنین تو یه جمعی هستین ومثلا کنکور قراره بدین تو اون جمع هیچ کس نمیگه که واسه کنکور درس میخونه دیگه شمام تو این جو نیتونین بگین یااصلا دوست ندارین بگین
تو هم چین جوی اگه بپرسن که داری درس میخونی واسه کنکو ر چی میگین که هم دروغ نگین وباعث این نشین که طرف واسه درس خوندن سرد شه وهمم نگین که درس میخونین؟

Devicestreet
25-08-2014, 10:57
بازم ممنون .
این که شما همیشه خودتون رو در مقابل دلخوری دیگران مسئول میدونید ناشی از اعتماد به نفس کم است
به نطر من رفتن به کلاس های فن بیان و سخنوری و قویتر کردن ارتباطات کلامی میتونه خیلی به بهبود شما تاثیر گذار باشه اگه با رفتن به کلاس مشکل دارید هم میتونید از کتاب ها استفاده کنید(خودم چند تا از این کتاب ها رو دارم سعی میکنم پیداشون کنم و اسمشون رو تو همین تاپیگ میگذارم)
مشکل شما رو خیلی ها دارند و چیز عجیبی نیست اما بهتره از همین امروز برای بهبودش گامی بردارید چون در جامعه فعلی ما این موضوع بسیار میتونه مشکل ساز باشه(فکرکنم متوجه منظورم شده باشید)

Atghia
25-08-2014, 10:58
دوستان فکر کنین تو یه جمعی هستین ومثلا کنکور قراره بدین تو اون جمع هیچ کس نمیگه که واسه کنکور درس میخونه دیگه شمام تو این جو نیتونین بگین یااصلا دوست ندارین بگین
تو هم چین جوی اگه بپرسن که داری درس میخونی واسه کنکو ر چی میگین که هم دروغ نگین وباعث این نشین که طرف واسه درس خوندن سرد شه وهمم نگین که درس میخونین؟

خیلی مختصر بگید :هـــــــــی، راهیه که باید رفت بهرحال! من هم نه اونطوری بکوب اما جسته گریخته ناخنک میزنم به کتاب ها:n06: تا ببینیم چه شود:n01: بعد هم یک لبخند گنده اینطوری:n02:

Mehran-King
25-08-2014, 11:09
سلام - چجوری میتونم گذشته تلخی که داشتم رو فراموش کنم؟ آیا چنین چیزی ممکنه ؟ :n14:

Atghia
25-08-2014, 11:16
سلام - چجوری میتونم گذشته تلخی که داشتم رو فراموش کنم؟ آیا چنین چیزی ممکنه ؟ :n14:
منظورتون همون قضیه عدم پذیرشتون توسط دوستانتون هست؟
عزیز شما زندگی رو اینقدر تک بعدی در نظر نگیرید بهتره
خیلی چیزی دیگه هست که مهمتره و ارزش وقت و هزینه ی عاطفی بیشتری داره

راهش اینه که اینقدر در ذهنتون مرور نکنید همه چیز رو و اولویتتون رو جایگزین کنید با یک مسئله دیگه مثلا هدف گذاری کنید برای موفقیت تحصیلی یا موفقیت در ورزش و یا اینکه به ظاهرتون اینقدر اهمیت بدید که اعتماد به نفستون رو بالا ببره
سعی کنید بهترین باشید در یک مسئله دیگه!
برای فراموشی راه دیگه علاوه بر مرور نکردن خاطرات اینه که از هرعاملی که تداعی کنندست فاصله بگیرید !
اگر شماره کسانی رو که باعث اذیت شدنتون شدن دارید پاک کنید کلا اگر وسیله ای دارید که اونا رو یادتون میاره کنار بگذارید فضا رو عوض کنید حتی فضای اتاقتون رو . تغییرات ظاهری هم خیلی خوب تاثیر داره

Mehran-King
25-08-2014, 11:30
منظورتون همون قضیه عدم پذیرشتون توسط دوستانتون هست؟
عزیز شما زندگی رو اینقدر تک بعدی در نظر نگیرید بهتره
خیلی چیزی دیگه هست که مهمتره و ارزش وقت و هزینه ی عاطفی بیشتری داره

راهش اینه که اینقدر در ذهنتون مرور نکنید همه چیز رو و اولویتتون رو جایگزین کنید با یک مسئله دیگه مثلا هدف گذاری کنید برای موفقیت تحصیلی یا موفقیت در ورزش و یا اینکه به ظاهرتون اینقدر اهمیت بدید که اعتماد به نفستون رو بالا ببره
سعی کنید بهترین باشید در یک مسئله دیگه!
برای فراموشی راه دیگه علاوه بر مرور نکردن خاطرات اینه که از هرعاملی که تداعی کنندست فاصله بگیرید !
اگر شماره کسانی رو که باعث اذیت شدنتون شدن دارید پاک کنید کلا اگر وسیله ای دارید که اونا رو یادتون میاره کنار بگذارید فضا رو عوض کنید حتی فضای اتاقتون رو . تغییرات ظاهری هم خیلی خوب تاثیر داره

سلام - بله ... ماشالله خوب یادتون میمونه ها :»

تک بعدی در نظر نمیگیرم میدونم زندگی چیزای خوب و شاد کننده زیادی داره ... اما حقیقتش اونا ضربه بدی به من زدن ... گهگاهی از بس ناراحت میشم اشکم در میاد دست خودم نیست ...

از دوستان و شما واقعا ممنونم که منو خوب درک میکنین ، آره واقعا با شما موافقم من قبل ها شاگرد زرنگی تو مدرسه بودم !!! یاد اون روز ها بخیر همه به من احترام میزاشتن و میخواستن با من دوست بشن!!!

اما الان همه از من متنفر ... با کسایی میخواستم مثل برادر رفتار کنم (مرام و صمیمیت بعدش اونجوری شد...)

من یک سوال دارم من وقتی اون دوستایی که بدجور دل منو زجر دادن رو می بینم ... بدجور ناراحت میشم و دست خودم نیست اون موقع چیکار کنم ؟ خود به خود یدفعه می بینمشون بعدش بازم خاطراتشون میاد ذهنم

و مثل این میمونه که روی زخمم نمک بپاشن ... :(

من کلا موبایل رو واسه خودم تعطیل کردم ... چون دوستی ندارم که حوصله منو داشته باشه به دوستام پیام میفرستادم فحش میدادن ... ( بد فکر نکنین ها من خودم موذن هم هستم... و آزارم به کسی نرسیده نمیدونم چرا اینا اینجوری با من رفتار میکردن ... )

بار ها سعی کردم که فراموششون کنم و از ذهنم پاکشون کنم اما حتی روز تولد رفیقام که میشه باز میاد تو ذهنم!!! یا مثلا می بینمشون ... به خدا قسم من پسر بدی نیستم -

N I G H T P E A C E
25-08-2014, 12:04

تک بعدی در نظر نمیگیرم میدونم زندگی چیزای خوب و شاد کننده زیادی داره ... اما حقیقتش اونا ضربه بدی به من زدن ... گهگاهی از بس ناراحت میشم اشکم در میاد دست خودم نیست ...

از دوستان و شما واقعا ممنونم که منو خوب درک میکنین ، آره واقعا با شما موافقم من قبل ها شاگرد زرنگی تو مدرسه بودم !!! یاد اون روز ها بخیر همه به من احترام میزاشتن و میخواستن با من دوست بشن!!!

اما الان همه از من متنفر ... با کسایی میخواستم مثل برادر رفتار کنم (مرام و صمیمیت بعدش اونجوری شد...)

من یک سوال دارم من وقتی اون دوستایی که بدجور دل منو زجر دادن رو می بینم ... بدجور ناراحت میشم و دست خودم نیست اون موقع چیکار کنم ؟ خود به خود یدفعه می بینمشون بعدش بازم خاطراتشون میاد ذهنم

من کلا موبایل رو واسه خودم تعطیل کردم ... چون دوستی ندارم که حوصله منو داشته باشه به دوستام پیام میفرستادم فحش میدادن ... ( بد فکر نکنین ها من خودم موذن هم هستم... و آزارم به کسی نرسیده نمیدونم چرا اینا اینجوری با من رفتار میکردن ... )

بار ها سعی کردم که فراموششون کنم و از ذهنم پاکشون کنم اما حتی روز تولد رفیقام که میشه باز میاد تو ذهنم!!! یا مثلا می بینمشون ... به خدا قسم من پسر بدی نیستم -

یکی از دوستان من هم وضع شما رو داشت، خیلی عاطفی بود و به همین خاطر ضربه زیاد خورد تو زندگیش

bijandarbari
25-08-2014, 12:17

سلام

مهمترین عامل گذشت زمان هستش.به مرور فراموش میکنی.
در ضمن اگه موضوع زیاد مهمی نباشه ، به مرور زمان مقاومتتون بالا میره و اهمیتی به این مسائل نمیدین.
پس تجربه شما در مقابل این تیپ مشکلات هم عامل مهمی هستش.

SAEED 120
25-08-2014, 12:27

شما چه قدر احساساتی هستید ..ا زاون مردهایی رویایی..ا زاون مردهایی که اگر ازدواج کنن خانوادشون رو می پرستند. همسرش رو با بالاترین احساسات درک میکنه..خیلی خوشم میاد از شما.

ببینن نظرم اینه که شما یه روانشنس بالینی بری کمکت میکنه. خانم هم باشه خیلی بیشتر درک میکنه عاطفه تو رو..چون زنها عاطفی ترن..برو درد دلتو خالی کن ..گوش میکنه باهات همدردی میکنه..جو خیلی خوبیه ..من خودمم میرم من 25 سالمه میرم پیش یه خانم

30 ساله روانشناس بالینی..خیلی خوش میگذره دوست میشه باهات ..برو 1 بار تست کن ببین من چی میگم :n18:

Atghia
25-08-2014, 12:31

ببینید ما گاهی حس میکنیم که درست و خوب رفتار میکنیم! اصلا ربطی نداره که بگم ادم خوب یا بد
بهرحال هرکسی یکسری اشتباهات در گذشته داشته و همه هم اینطور هستند و خاص شما نیست
((مثلا من یادم میاد شاید پارسال با شما برخوردی داشتم :دی که اونوقت از رفتار شما خوشم نیومد!:n06: اما قرار نیست الان هم اوضاع همون باشه ادما تغییر میکنند و همیشه یک جور نیستند به خصوص در سن های پایینتر...))
حالا به هردلیلی این دوستان شما رو طرد کردند یا خوششون نمی اومده یا هرچیزه دیگه شما اگر اندکی به شخصیت خودتون بیشتر اهمیت بدید اتفاقا وقتی اونها رو میبنید باید خیلی هم محکمتر از قبل جلوشون ظاهر بشید و ندیده فرضشون کنید!
خودتون رو بالاتر فرض کنید و اونها رو در حدی پایین که لایق دوستی با شما نبودند بازهم قضیه اعتماد به نفس پیش میاد گاهی لازمه ادم به خودش حتی بیش از حد بها بده و خودشو بالا بگیره! این در نهایت به نفع شما خواهد بود.

roya.rashidi
25-08-2014, 17:44
این که شما همیشه خودتون رو در مقابل دلخوری دیگران مسئول میدونید ناشی از اعتماد به نفس کم است
همگی تایید میکنید این جملرو ؟؟
اگه اره واسه افزایش اعتماد به نفس چه باید کرد ؟؟
(شرکت تو جلسه حضوری یا رابطه حضوری با افراد اصلا واسم امکان پذیر نیست )

N I G H T P E A C E
25-08-2014, 20:33

سعی کنید همیشه خودتون رو مقصر ندونید، برای رفتاری که داشتین به خودتون هم حق بدید، اینطور زیاد اذیت نمیشین، و بهتر میتونید رابطه رو ترمیم کنید

Devicestreet
25-08-2014, 23:34
خوب بهتره از کتاب ها شروع کنید و اعتماد به نفستتون رو تقویت کنید تا راحت بتونید با بقیه گفتگو کنید و قدرت تصمیم گیری در برابر سخنان دیگران رو بدست بیارید و قدرت نه گفتن رو بدست بیارید
حکایت شما مثل فردی هست که ارام قدم بر میدارد مبادا زمین از او برنجد باید یاد بگیرید چجوری میشه یک قدم محکم برداشت
اگر همینجوری وارد محیط هایی که پسر ها هستند وارد بشید خیلی راحت نخواهید بود و از طرفی مشکلان زیادی حواهید داشت(بالاخره هر چی باشه خودم پسر هستم و میدونم ما پسرا چه ادمایی هستیم)

roya.rashidi
26-08-2014, 00:40
درباره خودباوری هم چیزی شنیدید ؟؟؟
البته من قرص خودباوری شنیده بودم . تو اینترنت سرچ کردم چیزی نبود .
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که خیلی هدفامو عوض میکنم . هرسال تصمیم میگیرم برم یه رشته ایی .
(اگه سوالام مربوط به تایپیک دیگه اس ممنون میشم راهنمایی کنید )

Atghia
26-08-2014, 00:49
درباره خودباوری هم چیزی شنیدید ؟؟؟
البته من قرص خودباوری شنیده بودم . تو اینترنت سرچ کردم چیزی نبود .
یه مشکل دیگه هم دارم اینه که خیلی هدفامو عوض میکنم . هرسال تصمیم میگیرم برم یه رشته ایی .
(اگه سوالام مربوط به تایپیک دیگه اس ممنون میشم راهنمایی کنید )

من فکر می کنم که شما نیازمند به صحبت با یک مشاور هستید چون موضوعات مطرح شده توسط شما خیلی گسترده هست
از طرفی تاپیک حاضر مرتبط با اداب معاشرت و نکات رفتاری هست
ولی فرضا سوال شما ربطی به اداب معاشرت نداره! بیشتر به مشاوره نزدیکه که برای اون هم اگر صرفا یک سوال خاص هست میتونید تاپیک جدا در همین سبک زندگی ایجاد کنید.

R.P.G
26-08-2014, 09:41
یه پیشنهاد عملی دارم اینه:

World of Warcraft

اینو دارم جدی میگم دوست عزیز.

یا هر بازی آنلاین یا حتی آفلاین دیگه ای که کاملا شما رو درگیر خودش کنه، بعد یه مدت بیشتر مشغله ی فکریتون میشه اون بازی و کارهایی که میخواین انجام بدید و تا حالا انجامش دادید و لذت بردید ازش؛ کم کم باعث میشه دیگه اهمیت چندانی به قضایای پیش اومده ندید، واسه خودم پیش اومده، جوری که جز اون بازی مدنظر به چیز دیگه ای اهمیت ندادم. :دی

سعی کنید بازی ای رو انجام بدید که بیشتر اکشن باشه و محیط و داستان شادتری داشته باشه که WoW همه اینها رو داره.

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید از دوستان کمک بگیرید واسه بازی هایی با این مشخصات.

این پیشنهاد من بود، ممکنه یه چیز سطحی به نظر بیاد ولی من خودم تجربش رو داشتم و تاثیرشو نشون داده. امیدوارم واسه شمام همینطور باشه.

rezahashtpa
26-08-2014, 10:36
پیشنهاد میکنم یه تاپیک حل مشکلات دختر/پسر راه اندازی کنید ، دغدغه مهمی شده :n09: مخصوصا نحوه شروع رابطه :n02: #جدی !

یه جا تو این تاپیک داشتم میخوندم ، یکی از دوستان پیشهاد داده اکیپی باهاشون برین بیرون ، خب این در صورتیه که اون دختر هم تو اکیپت باشه !
اگه نباشه یا اصلا قبول نکنه بیاد بیرون که بدتر میشه همه چی ، اول باید دید اون دختر اهل بیرون اومدن با جنس مخالف هست یا نه ؟ یا اصلا کلا چجوری رفتارش با پسرا ! اینچیزا رو خیلی راحت میشه از طرز رفتارای طرف مقابلت تشخیص بدی !

به نظر منم بهترین راه واسه شروع رابطه ، بحث راجع به مسائل درسی ، جزوه ، استادها و اینجور موارده ، در کنار اینا میتونی شماره طرف مقاابلتو به بهانه پس دادن جزوه یا گرفتن تمرین و ... داشته باشی ، چون اصولا به جز یک سری موارد خیلی خاص شماره دادن به صرف شماره دادن (! :دی ) اصلا وجهه خوبی نداره !

یکی دیگه از راه های شروع رابطه شبکه های اجتماعیه ، دیگه الان همه فیس.بوک و توییتر هستن ! خیلی راه خوبیه واسه ارتباط ! هم میتونی از رو پستا و توییت ها سطح فکر ، فرهنگ طرفو بسنجی و ببینی اصلا بهم میخورین یا نه ؟ هم اطلاعات بیشتری بدست میاری ازش !

خلاصه راهش به هر شکلی باشه پیش میاد ، مهم اینه واسه چی میخوای با طرف رابطو بیتشر کنی ؟
یه نصیحت از من داشته باشین اینکه سعی کنید تو دانشگاه کلا دنبال دوست دختر / دوست پسر ی نباشین ! با همدیگه خوب باشین ، با هم درس بخونید ، با هم بیرون برین ، اما نه با این هدف که دوست دخترت بشه !

چون پایان اکثر این رابطه ها چیزی جز پشیمونی نیست ! هم تو درس خیلی بهتون لطمه میزنه هم ممکنه مشکلات روحی و ... پیدا کنید ! :n16:
اگه هدفتون بلند مدته که خب اونم وقتی شرایطش بنظرتون مهیا ست برین دنبالش !

یه داستانی هم در مورد یکی از دوستام بگم ، یه دوستی دارم که خیلی به یکی از دخترای کلاسمون علاقمنده ، در حالی که حتی از یه شهر هم نیستن ،
این دوستمون خودشو خیلی درگیر کرد ، بارها من بهش گفتم برو فک کن تهش چی میخواد بشه ؟ 2 سال دیگه که اینجا درست تموم بشه اصلا دیگه نمیبینیش !
اون یه جا دیگه قبول میشه تو یه جا دیگه ! دیگه اون رابطتون ( به فرض که شکل بگیره ) به خودی خود کمرنگ و کمرنگ تر میشه و کم کم از بین میره ! اما این دوستمون حرف تو کلش نمیره ،
هنوزم که هنوزه خیلی درگیره ، از درس و زندگیش هم افتاده ، مشروطی و افتادن قصه هر ترمشه ، به نتیجه ای هم نرسیده ! ! جالب اینه من از یکی از دوستای اون دختر هم شنیدم که شدیدا دنبال اپلای گرفتن و رفتنه حتی !
حالا شما خودتون ببینید دوست من پجوری داره آِینده خودشو خراب میکنه ؟ !

حرف من اینه قبل این که به این مسائل فک کنید یه حساب دو دوتا 4 ای ساده کنید ببینید اصلا هدفتون چیه ؟ چی میخواین ؟ یه رابطه نهایتا ( خیلی نهایتا ) 2-3 ساله ؟
که اصلا هدف از این رابطه چیه ؟ ! خوب با خودتون فکر کنید و همه جوانبو بسنجید بعد تصمیم به ایجاد رابطه جدی بگیرین ! :n16:

Atghia
26-08-2014, 11:55
دوستان لطفا اگر قصدتون بیان تجربیات و نتیجه گیری هست در تاپیک :
تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مطرح کنید!
پست بالا منتقل نمیشه تا این توضیح من معنی پیدا کنه :دی
اینجا اگر کسی سوالی پرسید در رابطه با سوالش راهنمایی و نظر بدید:n17: لطفا از این به بعد رعایت کنید تا در هرتاپیک موضوعات مرتبط با همون مطرح بشه:n26:
تشکر از همکاری دوستان:n16:

aseman*
26-08-2014, 12:10
میشه یکمی هم راجب افراد احساساتی صحبت کنین اینکه چه ویزگی هایی دارن ؟چطور برخورد میکنن؟

Atghia
26-08-2014, 13:45
میشه یکمی هم راجب افراد احساساتی صحبت کنین اینکه چه ویزگی هایی دارن ؟چطور برخورد میکنن؟

معمولا احساساتی به کسی میگن که دارای روحیه حساس و لطیفی باشه و این رو نشون بده

فرضا در قبال دیدن یک صحنه از فیلم در حالتی که برای خیلی ها ممکنه عادی بشه فرد احساساتی شروع به گریه میکنه

یا از برد و شکست تیم محبوبش اینقدر تحت تاثیر قرار میگیره که اشک میریزه
در بیان هم افراد احساساتی معمولا الفاظ دلسوزانه ای مثل : آخــــــــــــــی، وااااااای ، بمیرم الهی و .... رو در مورد خیلی از ادمها و شرایط و یا حتی حیوانات هم بکار میبرند

علاوه براین علاوه بردلسوزی و نوازش کودکان و افراد مسن حتی در مورد حیوانات هم عطوفت زیادی نشون میدن

دارای روحیه شکننده ای هستند با کوچیکترین شوخی دلگیر میشن بطوری که به وضوح میشه این تغییر رو در چهره اونها دید در حالی که معمولا افراد دیگه توانایی پنهان کردن این تغییر رو دارند

افراد احساساتی معمولا توانایی بحث و دعوا رو ندارند و در همون ابتدا از شدت احساسات گریه میکنند یا از حال میرن

و....

در نهایت ادمهای احساساتی هم مثل بقیه هستند خیلی کارهاشون مثل همه هست منتهی شدت بروز احساسات در اونها مقداری بیشتره:n17:

rezahashtpa
26-08-2014, 17:50
دوستان لطفا اگر قصدتون بیان تجربیات و نتیجه گیری هست در تاپیک :
تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مطرح کنید!
پست بالا منتقل نمیشه تا این توضیح من معنی پیدا کنه :دی
اینجا اگر کسی سوالی پرسید در رابطه با سوالش راهنمایی و نظر بدید:n17: لطفا از این به بعد رعایت کنید تا در هرتاپیک موضوعات مرتبط با همون مطرح بشه:n26:
تشکر از همکاری دوستان:n16:

بله حق با شماست ، سوالی رو در صفحات قبل دیدم همین شد که جواب دادم ، :n16:

roya.rashidi
27-08-2014, 02:08
معمولا احساساتی به کسی میگن ....
به عنوان یه فرد خیلی احساساتی کاملا با همه حرفاتون موافقم . فقط اینم اضافه کنم
بنظرم افراد احساساتی درسته خیلی زودرنجن ولی اصلا کینه تو دلشون نمیمونه .

Mehran-King
27-08-2014, 08:35
به عنوان یه فرد خیلی احساساتی کاملا با همه حرفاتون موافقم . فقط اینم اضافه کنم
بنظرم افراد احساساتی درسته خیلی زودرنجن ولی اصلا کینه تو دلشون نمیمونه .

سلام منم بعنوان یک فرد احساساتی همین احساساتی که ستاره خانم گفتن رو کم و بیش دارم ... و با شما هم واقعا موافقم که اصلا کینه تو دل افراد احساسی نمیمونه و همچنین اگه از کسی ناراحت هم باشن بازم اونارو دوست میدارن و براحتی طرف رو میبخشن (این شرایط وقتیه که طرف حتی معذرت خواهیم نکنه اونارو می بخشه البته بستگی به شدت ناراحتی افراد احساسی هم داره که میتونم بگم اوایل زمانیکه فرد احساساتی رو ناراحت کردین اون شمارو براحتی نمیبخشه ولی بعد مدتی شمارو خواهد بخشید...چون دل پاکی دارن و کینه تو دلشون نیست اصلا...) - اما یه چیزی یادتون باشه که اگه دل افراد احساساتی رو بدجور بشکنین به نظرم درسته کینه تو دلشون نمیمونه اما شما برای همیشه اون فرد رو از دست خواهین داد چون از روی احساسات تصمیم میگیرن و عرفانی هم هستن! مگر اینکه دوباره دلشو بدست بیارین - مثلا خود من دوستام منو داغون کردن کلا باحرفاشون منو با خاک میتونم بگم یکسان کردن!!! از سر تا پام بهم بدی میگفتن و در حقم بدی کردن ... ولی هرچی باشه با خودم میگم دوستام بودم و اونا برام عین برادرم بودن ... و براحتی ازشون میگذرم و بهترین هارو براشون آرزو میکنم (همیشه در نماز هام براشون دعا میکنم!) ولی درسته ازشون میگذرم اما در دفعات بعد با اونا مثل گذشته صمیمی رفتار نخواهم کرد!
یا شایدم اصلا طرفشون نمیرم! و یا حتی سلام هم دادن پاسخ سلامشون رو هم شاید ندم! اینجا اون شدتی که گفتم روی من تاثیر گذاشته! ولی درسته که هیچ نوع کینه ای نسبت به اون دوستام ندارم اما کاری که اونا کردن خیلی زشت و ناراحت کننده بود ... پشت سرشون (خودشون نمیدونن) براشون دعا میکنم و اونارو می بخشم همینکه خدا بدونه کافیه...

ولی در رو در رو مثل گذشته نمیشن ... مگر اینکه دل فرد احساسی رو دوباره بدست بیارین

mehrabooni
27-08-2014, 14:49
اصلا نمیخوام توهین کنم ولی ادمای احساساتی جزء شکننده ترین قشر های یک جامعه هستن که نسبت به بقیه واقعا ضعیفترن.اگه دقت کرده باشین معمولا همین آدمای خوب هستن که مورد سوء استفاده قرار میگیرن
احساساتی بودن توی این دوره زمونه خوب نیست.اگه میخواین کلاهتون رو باد نبره بهتره به فکر تغییر باشین

پ ن :: نمیخوام عقاید خودمو به کسی تحمیل کنم اما به عنوان یه انسان وظیفه داشتم راهنماییتون کنم تا با کله توی چاه پرتاب نشین

reza.kaka
28-08-2014, 07:41
با سلام

دو نفر هستند که همیشه منو تو مراسم ها مسخره میکننده و یکسره در حال مسخره کردن من هستند و ادای من را در میاورند و میخندند . همیشه درگوشی حرف میزنند و میخندند . و حتی در گوش دیگران هم چیزی گفته و همگی به من میخندند . یکبار از یکی شنیدم و حتی یک بار خودم هم دیدم که برایم اثبات شد که مرا مسخره میکنند . به من نگاه میکنند بعد میخندند . حال میخواستم ببینم چگونه جواب دندان شکنی به این ابلهان بدهم . جالب تر اینکه این دو از اشنایان ما هستند . و هر دو از یک خانواده اند .

Demon King
28-08-2014, 07:54
با سلام

دو نفر هستند که همیشه منو تو مراسم ها مسخره میکننده و یکسره در حال مسخره کردن من هستند و ادای من را در میاورند و میخندند . همیشه درگوشی حرف میزنند و میخندند . و حتی در گوش دیگران هم چیزی گفته و همگی به من میخندند . یکبار از یکی شنیدم و حتی یک بار خودم هم دیدم که برایم اثبات شد که مرا مسخره میکنند . به من نگاه میکنند بعد میخندند . حال میخواستم ببینم چگونه جواب دندان شکنی به این ابلهان بدهم . جالب تر اینکه این دو از اشنایان ما هستند . و هر دو از یک خانواده اند .

خوب دو راه دارید:

۱) اگر میدونید مسخره کردنشون از چیه! سعی کنید اون عیبتون رو بر طرف کنید تا دیگه مسخره نشید، البته اگه تمسخرشون بجا باشه و نه فقط برای خنده.

۲) اگر هم مسخره کردنشون فقط برای خندیدن و کوچیک کردن شماست، یک اینکه شما هم پرویی کنید و اصلا دیگه محلشون نذارید و یک اینکه هر وقت جلوی خودت مسخرتون کردن تنها یک جواب دندان شکن میتونه داشته باشه:

​جواب ابلهان خاموشیست ...

roya.rashidi
28-08-2014, 08:01
خوب دو راه دارید:

۱) اگر میدونید مسخره کردنشون از چیه! سعی کنید اون عیبتون رو بر طرف کنید تا دیگه مسخره نشید، البته اگه تمسخرشون بجا باشه و نه فقط برای خنده.

۲) اگر هم مسخره کردنشون فقط برای خندیدن و کوچیک کردن شماست، یک اینکه شما هم پرویی کنید و اصلا دیگه محلشون نذارید و یک اینکه هر وقت جلوی خودت مسخرتون کردن تنها یک جواب دندان شکن میتونه داشته باشه:

احتراما
ب نظر من بی فایدس روش دوم ، بدتر مسخره میکنن . ولی خط اول واقعا مفید و خوب بود.

سعی کن یه مدت باهاشون نباشی هرجا بودن شما نباش . یعد یه بار اخم کن جدی بگو خوشم از اینکاراتون نمیادها . دورشونم خط بکشید کلا

Demon King
28-08-2014, 08:12
احتراما
بنظر من بی فایدس روش دوم بدتر مسخره میکنن .

سعی کن یه مدت باهاشون نباشی هرجا بودن شما نباش . یعد یه بار اخم کن جدی بگو خوشم از اینکاراتون نمیادها . دورشونم خط بکشید کلا

خوب قاعدتا نمیشه بطور کلی با اونها قطع رابطه کرد، همونطور که دوست عزیزمون گفتن این دو نفر از یه خانواده ان و ما باا اعضای خانواده مشکل نداریم و مشکلمون فقط با این دویه. پس همدیگر رو تو رفت و آمد ها میبینم و نمیشه باشون رفت و آمد نکرد،
کل حرف اینه که باید طوری رفت کنیم که بین مردم گاو پیشونی سفید نشیم و اگر هم کسی از روی حسد مسخره مون کرد یا توی جمع بی محلش کنیم و یا همون جوابی که گفتم رو بهش بدیم البته با جدیت و عصبانیت تمام و نه شوخی.

bijandarbari
28-08-2014, 08:37
با سلام

به نظر من یه موقع از تو جمع بکششون بیرون ( بگو شخصی باهاتون کار دارم ) تو جمع نباشه.
باهاشون صحبت کن و دلیل این کارشون رو بپرس و خلاصه حالیشون کن که متوجه رفتارشون هستی و کارشون درست نیست.
اگه خیلی پررو و بی شخصیت نباشن دیگه تکرار نمی کنم.

اگه بازم تکرار شد تو جمع جلوی همه یه چیزی بگو و حالش رو بگیر.مطمئن باش دیگه تکرار نمیشه.

farid0485
28-08-2014, 09:18
به نظر من یه موقع از تو جمع بکششون بیرون ( بگو شخصی باهاتون کار دارم ) تو جمع نباشه.
باهاشون صحبت کن و دلیل این کارشون رو بپرس و خلاصه حالیشون کن که متوجه رفتارشون هستی و کارشون درست نیست.
اگه خیلی پررو و بی شخصیت نباشن دیگه تکرار نمی کنم.

اگه بازم تکرار شد تو جمع جلوی همه یه چیزی بگو و حالش رو بگیر.مطمئن باش دیگه تکرار نمیشه.
راستش منم چنینی مشکلی داشتم منتها حاضر جواب نبودم که بتونم بهش جواب بدم...

یه مدت خیلی زیادی ازشون دوری کردم...

با اینکه خانواده بودن هرجا بودن من نبودم هر جا هم نبودن من بودم...

کم کم همه فهمیدن قضیه چیه...

بعد از یه مدت طولانی(یکی دو سال) راحت با هم هرجایی میریم ولی به خودشون اجازه نمیدن بیشتر از سلام وعلیک با من داشته باشم...

شاید یه عده دوری از بخشی از خانواده رو بد بدونن منتها به نظر من این کیمیای سعادته...

نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم لذتبخشه...

SAEED 120
28-08-2014, 10:17
با سلام

هر چی بیشتر بهش فکرکنی بزرگتر میشه مسئله برات و اذیت میشی.
گام اول:
مسخره کردن و درگوشی حرف زدن مال بچه هاست. شما اصلا اینارو به شوخی بگیر( به فال نیک بگیر) ..بهشون بگو هه هه چه قدر با نمکید شما..بلند بگید منم بخندم..فکر کنم دیشب تو آبنمک خوابیدید؟ یا اگر زیاد خندیدن بگو حتما تو چاییتون مورچه بوده این قدر میخندید؟
گام دوم:
بعد اگر دوست داری یه چیزی بگو که واقعا مات شن..بگو به جای اینکه با پسر عموتون رفیق باشید میرید یه گوشه وای میستید مسخرش میکنید؟ پسر عمویید شما؟ دشمن من از شما با شخصیت تره ( اینجوری احتمال زیاد ساکت میشن)
گام آخر:
اگر دیگه ساکت نشدن ( آستینارو بزن بالا..چون به شخصیتت توهین میشه) بعضی بچه ها رو باید ادب کرد..

reza.kaka
28-08-2014, 10:29
خوب دو راه دارید:

احتراما
ب نظر من بی فایدس روش دوم ، بدتر مسخره میکنن . ولی خط اول واقعا مفید و خوب بود.

خوب قاعدتا نمیشه بطور کلی با اونها قطع رابطه کرد، همونطور که دوست عزیزمون گفتن این دو نفر از یه خانواده ان و ما باا اعضای خانواده مشکل نداریم و مشکلمون فقط با این دویه. پس همدیگر رو تو رفت و آمد ها میبینم و نمیشه باشون رفت و آمد نکرد،
کل حرف اینه که باید طوری رفت کنیم که بین مردم گاو پیشونی سفید نشیم و اگر هم کسی از روی حسد مسخره مون کرد یا توی جمع بی محلش کنیم و یا همون جوابی که گفتم رو بهش بدیم البته با جدیت و عصبانیت تمام و نه شوخی.

راستش منم چنینی مشکلی داشتم منتها حاضر جواب نبودم که بتونم بهش جواب بدم...

یه مدت خیلی زیادی ازشون دوری کردم...

با اینکه خانواده بودن هرجا بودن من نبودم هر جا هم نبودن من بودم...

کم کم همه فهمیدن قضیه چیه...

بعد از یه مدت طولانی(یکی دو سال) راحت با هم هرجایی میریم ولی به خودشون اجازه نمیدن بیشتر از سلام وعلیک با من داشته باشم...

شاید یه عده دوری از بخشی از خانواده رو بد بدونن منتها به نظر من این کیمیای سعادته...

نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم لذتبخشه...

عزیزان . ممنونم ازتون . اما نتونستم دکمه تشکر رو پیدا کنم و بزنم چون تازه عضو شدم .

اینا دنبال کوچکتر کردن من هستند . همیشه تو همه مراسم ها مسخره کردن و نتنها خودشون بلکه دیگران رو هم با گفتن چیز هایی باعث شدن که دیگران هم بخندن .

تو مراسم های خانوادگی مجبوریم شرکت کنم .و اینا هم هستن . کلا خودشون رو خیلی دست بالا میگیرن .

جالب اینجاست . نه فقط من بلکه دیگران رو هم تو مراسم های مختلف مسخره میکنن و همیشه میخندند . جلو خودم دیدم یکی دیگه رو مسخره کردن و کلی خندیدن . به من هم گفتن تا منم به اون که مسخره میکنن بخندم . اما من اصلا این کار رو انجام ندادم .

:n03:

دوستان چی کار کنم یک درس واقعا حسابی بهشون بدم تا دیگه مسخره نکنن .:n28::n30:

MƐΛИĪИƓĿƐSS
28-08-2014, 10:59
عزیزان . ممنونم ازتون . اما نتونستم دکمه تشکر رو پیدا کنم و بزنم چون تازه عضو شدم .

اینا دنبال کوچکتر کردن من هستند . همیشه تو همه مراسم ها مسخره کردن و نتنها خودشون بلکه دیگران رو هم با گفتن چیز هایی باعث شدن که دیگران هم بخندن .

تو مراسم های خانوادگی مجبوریم شرکت کنم .و اینا هم هستن . کلا خودشون رو خیلی دست بالا میگیرن .

جالب اینجاست . نه فقط من بلکه دیگران رو هم تو مراسم های مختلف مسخره میکنن و همیشه میخندند . جلو خودم دیدم یکی دیگه رو مسخره کردن و کلی خندیدن . به من هم گفتن تا منم به اون که مسخره میکنن بخندم . اما من اصلا این کار رو انجام ندادم .

:n03:

دوستان چی کار کنم یک درس واقعا حسابی بهشون بدم تا دیگه مسخره نکنن .:n28::n30:

سلام دوست عزیز. بذار اول تشکر کردن رو یادت بدم تا ازم تشکر کنی(فقط از خودم چون یادت دادم:n02:).پایین سمت راست پستت نوشته تشکر از کاربر اونو بزن.:n02:
بریم سر اصل مطلب.شما واسه اینکه دیگه مسخره نشید به نظر من اولا اصلا نباید بهشون محل بذاری.
دوما باید خودتو تو دل فامیل جا کنی،مثلا هر کاری که از دستت بر میاد باید انجام بدی تا بقیه نظرشون جلب بشه و مورد توجه قرار بگیری(خودم تجربه داشتم که میگما)(مسخره کردن همچنان ادامه دارد)
برو خوب یه کاری رو یاد بگیر و هی جلو بقیه به نمایش بذار تا تشویقت کنن(درست انجام بدیا،گند کاری نکنی بدتر میشه ها).
وقتی این کار ها رو کردی سعی کن واسه اونا کلاس بذاری،اصلا محلشون نذار و با بقیه باش و تو گفتگو ها شرکت کن(مسخره کردن کار نادان هاست).
در مرحله بعدی که همه انا رو انجام دادی سعی کن اونایی که مسخرت میکنن رو به چالش بکشی و تو موقعیت مناسب ضایعشون کنی.
مثلا اگه شنا بلد نیست بهش بگو بیا بریم استخر یا تو هرچی ضعف دارن پیدا کن ،اگه دست از مسخره کردن بر نداشتن تو هم چیزایی رو که فهمیدی بر علیهشون استفاده کن.ازشون مدرک جمع کن.
(صبر کن ببین اگه باز مسخره کردن راه دوم رو انجام بده)
چند نفر منو یه سر مسخره میکردن،چنان بلایی به سرشون در اوردم که خودشون اومدن معذرت خواهی

mehrabooni
28-08-2014, 14:59
اگه کسی مسخرتون میکنه بخاطر رفتار و برخورد خودتون بوده.در حقیقت اخلاقیات شما باعث شده که بقیه فکرکنن این حق رو دارن به شما بی احترامی کنن و مسخرتون کنن . پس بجای ایراد گرفتن به اطرافیانتون،بهتره شخصیت خودتون رو اصلاح کنین تا کسی جرات نکنه بهت توهین کنه . پیشنهاد میکنم به فکر تغییرات جدی در خودتون باشید وگرنه این ره که میروی به ترکستان است گرامی.باورکن اگه کمی شخصیت داشته باشین به جایی بر نمیخوره

+
+

وقتی کسی رو مسخره میکنم هم خودم لذت میبرم و هم اطرافیانم کلی میخندن . اون شخصی که بهش توهین کردم ساکت میشینه با خودش میگه "جواب ابلهان خاموشی است" ولی در حقیقت چون جوابی نداره این حرفها رو توی دلش میگه که اروم بشه

+
+

مسخره کردن آدما کار زیاد جالبی نیست ولی بعضیا با رفتارهای غلط و مسخره ای که توی جمع انجام میدن،بهترین سوژه میشن واسه اذیت کردن

mehrabooni
28-08-2014, 15:34
فرض کنین توی یک کلاس دوتا پسر هستن 1-پسر اولی : آدم باشخصیت و سنگین و مغروری هست که بغیر از دوستان و اطرافیانش به کسی روو نمیده ولی 2-پسر دوم : یه آدم لوس و سبک و جلفه که ضعف صحبت کردن با آدما رو داره و با هرکسی فوری پسرخاله میشه

مطمئن باشین کسی جرات نمیکنه پسر اولی رو مسخره کنه . اگه یه آدم خیلی پر روو پیدابشه و مسخرش کنه،آنچنان اخمی میکنه که زهره ی طرف بترکه . با صدای بلند میگه :: چای نخورده پسرخاله شدی! مگه با تو شوخی دارم! دوتا تیکه ی درشت هم به طرف میندازه که آبروش توی جمع بره

این درس عبرتی میشه برای بقیه که با اون شخص شوخی نکنن،همه میفهمن که حق ندارن به پسر اولی توهین کنن چون درنهایت باعث میشه آبروی خودشون بره

احسنت به شما
با حرفات موافقم

reza.kaka
28-08-2014, 17:56
عزیزان من ادم سنگینی هستم . هیچ کسی دیگه ای ندیدم منو مسخره بکنه . اصلا میترسن چون خیلی خشک و جدی هستم . اهل شوخی نیستم . اما این دو نفر کلا مشکل دارن و همه رو مسخره میکنن . و وقتی منو مسخره میکنن

انقدر عصبانی میشم که ... دلم میخواد برم :n24:

mehrabooni
28-08-2014, 20:19
عزیزان من ادم سنگینی هستم . هیچ کسی دیگه ای ندیدم منو مسخره بکنه . اصلا میترسن چون خیلی خشک و جدی هستم . اهل شوخی نیستم . اما این دو نفر کلا مشکل دارن و همه رو مسخره میکنن . و وقتی منو مسخره میکنن

وقتی که توی جمع بودین ، اگه بازم تکرار کردن ایندفعه با صدای بلند و اخم دوتا جواب سنگین بهشون بده که حساب کار دستشون بیاد!!!! این جمله رو هم بگو : خجالت نمیکشی! یکبار عین بچه ها رفتار کردی هیچی نگفتم گذاشتم پای کم عقلیت! بار دوم غلط اضافی کردی و به احترام خانواده که کنارت بودن هیچی نگفتم . شورشو دراوردی دیگه ، لوس بی نمک . دلقک بازی هم حدی داره!! یک ذره خجالت بکش!! با یه مسخره عین خودت شوخی کن

پ ن : نمیگم احل شوخی و مسخره بازی نباش گرامی!!!! اتفاقا تا جایی که میتونی شاد زندگی کن
منظورم از توضیحاتی که دادم این بود :: فقط با رفیقای صمیمیت شوخی کن

banii
28-08-2014, 22:58
با سلام

بهشون فحش بده ، توهین بکن و اگر زورت بهشون میذسه بزن داغونشون کن.

mehrabooni
28-08-2014, 23:46
بهشون فحش بده ، توهین بکن و اگر زورت بهشون میذسه بزن داغونشون کن.
فحش که زشته :|
کسی که فحش میده فقط بی شخصیتی و بی تربیتی خودش رو به بقیه نشون میده
در ضمن همیشه کسی که کم میاره فحش میده تا عقده های درونیش رو خالی کنه

باید بجای فحش دادن باهرکس مثل خودش برخوردکرد،مقابل به مثل کرد . باورکنین فحش دادن زشته چون باعث میشه همه تصور کنن 1-آدم بد دهنی هستید 2-زودرنج هستید 3-توانایی دفاع از خودتونو ندارید 4-تربیت نشدین 5-زود از کوره در میرین 6-هزارتا مورد دیگه میتونم بهتون بگم که متوجه بشین فحش دادن واقعا کار غلطی هست :|
با اون ادما هم باید مثل خودشون رفتار کرد.در پست بالا حرفامو گفتم . شک نکن به نتیجه مطلوب میرسید.خیالت جمع

N I G H T P E A C E
29-08-2014, 01:24

اگه واقعا همه رو مسخره میکنن که مریض هستن و از نظر عقلی باید بشون شک کرد، شما فک کنید دیونه هستن، آدم که از دیونه ناراحت نمیشه!
بعضی آدما واقعا عجیبن، یعنی شما اگه بشون فش هم بدید لذت میبرن. چرا؟ چون میبینن تونسن شما رو عصبانی کنن و همین براشون لذت بخشه، بنابراین هر چی بیشتر واکنش نشون بدین بیشتر لذت میبرن، برا این جور آدما تنها راهش بی محلیه. سعی کنید از اینکه بشون بی محلی میکنید لذت ببرین و با خودتون بگید دارید شکستشون میدید. مطمئن باشید اگر مشکل خاصی نداشته باشین و مسخره کردنشون بی دلیل باشه دیگران طرف شما خواهند بود، پس اینکه دیگران ممکنه چی فکر کنن نگرانتون نکنه.
بعضی دیگه شخصیتشون براشون مهمه، برا اینا میتونید مقابله به مثل کنید، هر چند ممکنه براتون شر بشن!
اما اگر فقط شما رو اذیت میکنن باید دلیلش رو تو رفتار خودتون پیدا کنین.

SAEED 120
29-08-2014, 07:29

به نظر من خاکی بکوب یعنی خاکی باش. بگو راست میگید من چه قدر مسخرم حق با شماست..یه کار کن ازت دست بشورن برن. هر چی سنگین تر میگیری اونا بیشتر لذت میبرن ا زمسخره کردن..با گردن خمیده برو پیششون آره راست میگید من خیلی مسخرم..

مردم ایران اینجورین..وقتی ببین پولداری ازت بیشتر پول میگیرن ببینن جسور و با شخصیت بیشتر دوست دارن مسخرت کنن ..دلشون خنک میشه. و

دیدی با ماشین مثلا 500 میلیونی بری خرید طرف دولا پهنا حساب میکنه یعنی دوبله سوبله. ولی اگر فقیر باشی با تریپ ژنده پوش بری بهت تخفیف هم میده.

از تجارب خودت استفاده کن دیگه..

mehrabooni
29-08-2014, 12:07
به نظر من خاکی بکوب یعنی خاکی باش. بگو راست میگید من چه قدر مسخرم حق با شماست..یه کار کن ازت دست بشورن برن. هر چی سنگین تر میگیری اونا بیشتر لذت میبرن ا زمسخره کردن..با گردن خمیده برو پیششون آره راست میگید من خیلی مسخرم..

مردم ایران اینجورین..وقتی ببین پولداری ازت بیشتر پول میگیرن ببینن جسور و با شخصیت بیشتر دوست دارن مسخرت کنن ..دلشون خنک میشه. و

دیدی با ماشین مثلا 500 میلیونی بری خرید طرف دولا پهنا حساب میکنه یعنی دوبله سوبله. ولی اگر فقیر باشی با تریپ ژنده پوش بری بهت تخفیف هم میده.

از تجارب خودت استفاده کن دیگه..
پیشنهاد میکنم هیچکس این کارا رو انجام نده چون بنظرم این راه اصلا جواب نمیده

aftab_azad20
29-08-2014, 18:28
اگه کسی مسخرتون میکنه بخاطر رفتار و برخورد خودتون بوده.در حقیقت اخلاقیات شما باعث شده که بقیه فکرکنن این حق رو دارن به شما بی احترامی کنن و مسخرتون کنن . پس بجای ایراد گرفتن به اطرافیانتون،بهتره شخصیت خودتون رو اصلاح کنین تا کسی جرات نکنه بهت توهین کنه . پیشنهاد میکنم به فکر تغییرات جدی در خودتون باشید وگرنه این ره که میروی به ترکستان است گرامی.باورکن اگه کمی شخصیت داشته باشین به جایی بر نمیخوره

+
+

وقتی کسی رو مسخره میکنم هم خودم لذت میبرم و هم اطرافیانم کلی میخندن . اون شخصی که بهش توهین کردم ساکت میشینه با خودش میگه "جواب ابلهان خاموشی است" ولی در حقیقت چون جوابی نداره این حرفها رو توی دلش میگه که اروم بشه

+
+

مسخره کردن آدما کار زیاد جالبی نیست ولی بعضیا با رفتارهای غلط و مسخره ای که توی جمع انجام میدن،بهترین سوژه میشن واسه اذیت کردن

من کاری به حرف قبل و بعد پاراگراف وسط شما ندارم،ولی به نظر شما مسخره کردن ادمها به هر دلیلی،حالا یکی از اون دلایل هم میتونه رفتار اشتباه فرد باشه کار لذت بخشیه؟

reza.kaka
29-08-2014, 19:19
عزیزان ببینید من رفار اشتباهی ندارم . چون تا حالا کسی مسخرم نکرده . و از انجایی که این دو همیشه افراد دیگر رو هم مسخره میکنند . یعنی مشکل از رفتار من نبوده .

من فقط دنبال راهکار مقابله به مثل هستم ..

SAEED 120
29-08-2014, 20:37
+
+

+
+

ببین یک چوبی میخوری دیگران رو مسخره میکنی..یعنی این خط اینم نشون ببین من کی گفتم ..حتی اگر به اون دنیا هم اعتقاد نداری و به گناه کلا اعتقاد نداری..ولی چوبشو میخوری ..

تمام کارای ما فیدبک داره تو این دنیا..زره زره وجود ما وکارامون اثر میزاره تو این دنیا و بازگشتشم به سمت خودت میاد..کار خوب بکنی خوبی میبینی.کار بد بکنی بدی میبینی.

حالا ببین دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. تو این30 سال زندگی با تک تک سلولام این رو حس کردم.:11:امیدوارم دیگه اینکارو نکنی و دیگران رو مسخره نکنی :n11: ما همه مردم یک کشور هستیم و نباید تو روحیه هم اثر منفی بزاریم

Atghia
29-08-2014, 22:39
دوستان گرامی نظر دادن در چارچوب قوانین برای همه آزاد هست. کسی نمیتونه نظر بده ولی انتظار داشته باشه که نقد نشه. از سمت دیگر لطفا این مسله رو رعایت کنید که الزامی نداره دیدگاه همه نسبت به مسایل مختلف یکسان باشه. بنابراین نظر شخصی هرکسی محترم هست.
از توهین کردن و بحث های متفرقه پرهیز کنید و تنها نظر خودتان را بیان کنید.
تشکر از توجه شما

N I G H T P E A C E
29-08-2014, 23:55
عزیزان ببینید من رفار اشتباهی ندارم . چون تا حالا کسی مسخرم نکرده . و از انجایی که این دو همیشه افراد دیگر رو هم مسخره میکنند . یعنی مشکل از رفتار من نبوده .

من فقط دنبال راهکار مقابله به مثل هستم ..

شما میتونی از یه روش دیگه هم استفاده کنی که هم احتمالا تاثیرش بیشتر از مقابله به مثله و هم ریسکش پایین تره! نمک گیرشون کن، یه طوری در حقشون لطف کن، جایی کمکشون کن یا مثلا ازشون دفاع کن یا هر چیز دیگه که احساس خوبی نسبت بت پیدا کنن، اگه این دوتا انسان باشن احتمال زیاد این رفتارت روشون تاثیر میذاره و باعث میشه هم خودشون دیگه اذیتت نکنن و هم اگر دیگران اذیتتون کردن ازتون دفاع کنن.

SAEED 120
30-08-2014, 11:02
به یه نفر از افراد خانواده بخوام بگم لباس مناسب تر بپوش ..چه طوری بهش بگم که سوئ تفاهم نشه؟ :11: لباس خیلی چسب میپوشه میخوام بگم لباس گشادتر بپوشه. چه طوری بگم که ناراحت نشه؟

مثلا یه نفر به خواهرش میخواد بگه لباس و شلوار تنگ نپوش تو خونه حداقل جلوی برادرت ..چه طوری بگه؟

Atghia
30-08-2014, 16:50
به یه نفر از افراد خانواده بخوام بگم لباس مناسب تر بپوش ..چه طوری بهش بگم که سوئ تفاهم نشه؟ :11: لباس خیلی چسب میپوشه میخوام بگم لباس گشادتر بپوشه. چه طوری بگم که ناراحت نشه؟

مثلا یه نفر به خواهرش میخواد بگه لباس و شلوار تنگ نپوش تو خونه حداقل جلوی برادرت ..چه طوری بگه؟
من فکر میکنم خودتون مطرح نکنید بهتر باشه، در موارد اینچنینی بهترین راهکار اینه که به مادرتون بگید که با این طرز لباس پوشیدن خواهرتون راحت نیستید...
مطمنا مادرتون به نحو مناسبی از طرف خودش با ایشون صحبت میکنن و احتمال خیلی زیاد خواهرتون در نوع پوشش تجدید نظر خواهد کرد.

roya.rashidi
30-08-2014, 21:34
من فکر میکنم خودتون مطرح نکنید بهتر باشه، در موارد اینچنینی بهترین راهکار اینه که به مادرتون بگید که با این طرز لباس پوشیدن خواهرتون راحت نیستید...
مطمنا مادرتون به نحو مناسبی از طرف خودش با ایشون صحبت میکنن و احتمال خیلی زیاد خواهرتون در نوع پوشش تجدید نظر خواهد کرد.
اره دقیقا .
البته یه دفعه نگید کلا تغییر کنه چون واسش سخته بخاد اینکارو کنه . مثلا اگه کل لباس شلوارش جذبه اول به مامانتون بگین لباسشو درس کنه بعد خودش احتمالا شلوارشم مناسبتر میکنه .
اینم بگم بعضی وقتا این غیرتا برای خانوما لذت بخشه . پس خیلی هم خودتون بی اعتنا نباشید .:n16:

FJava
30-08-2014, 22:18
چجوری به مدیر میشه درخواست افزایش حقوق داد ؟ ایمیلی بهتره یا با صحبت ؟ چه برهه کاری مناسب این درخواست هست ؟

hossein blak
30-08-2014, 22:35
چجوری به مدیر میشه درخواست افزایش حقوق داد ؟ ایمیلی بهتره یا با صحبت ؟ چه برهه کاری مناسب این درخواست هست ؟

اگه صحبت کردنتون خوب هست که باصحبت اگه هم نیست میتونید این درخواست رو به صورت ایمیل یا نامه با کمک کسی به ایشون برسونید.....
و این کار رو در ساعت کاری انجام ندید

موفق باشید.

farid0485
30-08-2014, 23:18
به نظر من اثز حضوری خیلی بیشتره...

بهترین وقت هم زمانیه که دستت پر باشه و بتونی دلیل کافی بهش بدی که باید حقوقت رو زیاد کنه...

banii
31-08-2014, 00:10
چجوری باید جلوی خنده خودمو بگیرم ؟!
من کنترلمو بعضی وقتا از دست میدم و خیلی جلوی طرف مقابل زشت میشه ...

roya.rashidi
31-08-2014, 00:13
فک نکنم بشه
ولی بنظرم
بدو بدو از محیط خارج شو یا الکی موبایلتو دربیار مثلا یه اس ام اس خنده دار اومده برات بعد قشنگ بخن :n02:

Thor God
31-08-2014, 01:41
دوستان يك اشنايي داريم يك مدتي هست باهاشون در ارتباط هستم، متاسفانه ايشون تا ميبينه بنده در حال استراحت هستم شروع مي كنه به خاطره گفتن كه واقعا راست و دروغ ( البته بگم چاخان يا بلوف بهتره ) تو خاطراتشون قاطي شده. و متاسفانه خاطرات و بحث هاي نسبتا بي ارزشي هم هست كه نه نكته اموزنده اي داره و نه داستان جالبي هست ولي خودشون خيلي لذت ميبرند موقع توضيح و گپ زدن :n02:
اين بين وقت گرانبهاي هر دومون هست كه از الكي نابود ميشه ! من چه طور بهشون بفهمونم كه نميخوام خاطراتت رو بشنوم يا نميخوام به صحبت هات گوش بدم

موقعيت خاصي هم هست مثلا پاي تلويزيون نشستم دارم يه مستند يا فيلمي ميبينم كه دقت بالا لازم داره ايشون ميبينه بي كارم مياد شروع مي كنه به گپ زدن و خاطره گفتن يا مثلا تو اتاق رو تخت دراز كشيدم اهنگ گوش ميدم ميبينه بي كارم مياد شروع مي كنه سر صحبت رو باز كردن. هيچ جوره نميشه بهش بفهمونم كه كار دارم يا ... فكر مي كنم به اين خاطر باشه كه تاييد گر خوبي براي حرف هاشون هستم ؟
خودمم واقعا موندم اينهمه خاطره از كجا مياره، ياده يك صحبتي افتادم : ميگه دو ساله رفتم سربازي الان ده ساله دارم خاطره مي گم :n02:

AHP-P30
31-08-2014, 02:02
معمولا کسی که یه بند حرف میزنه خالی بندی هم زیاد میکنه! البته استثنا هم داره.
تجربه ی شخصیم: من پسر عمه ام رو سره این اخلاقِ تعریف کردن خاطرات بی سر و تهش به کل گذاشتم کنار آقا! حالا شما اگه نمیخوای مثل من کلن کات کنی، غیر از اینکه مستقیم بهش بگی کاره دیگه نمیتونی کنی. چون به نظرم هر نوع رفتار دیگه ای میتونه سوء برداشت بشه...
ولی اگه به طرف مستقیم بگی من هیچ مشکلی باهات ندارم ولی جدن با خاطراتت حال نمیکنم، و توی برخوردهای بعدی هم نشون بدی که واقعا هیچ مشکله دومی در بینتون نیست، اگه آدم منطقی-ای باشه باید کنار بیاد.. و بپذیره.

Sent from my Xperia L

roya.rashidi
31-08-2014, 02:10
پسر خاله منم دقیقا اینجوریه یه بند حرف میزنه . ده سالش ایناس همش از چیزایی میگه که خیلی رو اعصابه رومم نمیشه بهش بگم . به خواهراشم غیر مستقیم گفتم . حتی خواهراش و مامانشم بهش گفتن چن سری ولی بازم درس بشو نیست .
بنظرم نمیشه کاری کرد بیاد تحمل کنی یا اینکه اصلا پیشش نباشی

SETIZEN
31-08-2014, 02:26
همون لحظه سعی کن یاد چیزای جدی بیفتی یا کارایی که بابت انجام دادنش وقت کم داری و نگران هستی یا راه ساده تر ( دهنت رو ببند و کمی زبونت رو گاز بگیر:n02: کمی خنده داره ولی تاثیر داره )

FJava
31-08-2014, 11:36
اون جمله اوله تو گفتن افزایش حقوق چی باید باشه ؟

Atghia
31-08-2014, 11:46
همون که سعی کنید خودتون رو مشغول با گوشی نشون بدید و راحت بخندید بهترین کاره
یا اگر کسی خندتون رو دید بگید و سوال شد بگید : یاد یه جوکی افتادم خیلی خنده دار بود خواستی بعد برات میفرستم :دی

دوستان يك اشنايي داريم يك مدتي هست باهاشون در ارتباط هستم، متاسفانه ايشون تا ميبينه بنده در حال استراحت هستم شروع مي كنه به خاطره گفتن كه واقعا راست و دروغ ( البته بگم چاخان يا بلوف بهتره ) تو خاطراتشون قاطي شده. و متاسفانه خاطرات و بحث هاي نسبتا بي ارزشي هم هست كه نه نكته اموزنده اي داره و نه داستان جالبي هست ولي خودشون خيلي لذت ميبرند موقع توضيح و گپ زدن :n02:
اين بين وقت گرانبهاي هر دومون هست كه از الكي نابود ميشه ! من چه طور بهشون بفهمونم كه نميخوام خاطراتت رو بشنوم يا نميخوام به صحبت هات گوش بدم

موقعيت خاصي هم هست مثلا پاي تلويزيون نشستم دارم يه مستند يا فيلمي ميبينم كه دقت بالا لازم داره ايشون ميبينه بي كارم مياد شروع مي كنه به گپ زدن و خاطره گفتن يا مثلا تو اتاق رو تخت دراز كشيدم اهنگ گوش ميدم ميبينه بي كارم مياد شروع مي كنه سر صحبت رو باز كردن. هيچ جوره نميشه بهش بفهمونم كه كار دارم يا ... فكر مي كنم به اين خاطر باشه كه تاييد گر خوبي براي حرف هاشون هستم ؟
خودمم واقعا موندم اينهمه خاطره از كجا مياره، ياده يك صحبتي افتادم : ميگه دو ساله رفتم سربازي الان ده ساله دارم خاطره مي گم :n02:
بین شوخی و جدی بگید : اه تو هم کشتی ما رو با این خاطراتت میگم بشین یک کتاب بنویس براش!

یا هروقت داره تعریف میکنه خودتون رو مشغول نشون بدید با گوشی اونوقت میفهمه بی محلی کردید شاید اثر داشته باشه و کمتر اقدام به اینکار بکنه

یا اگر وقته فیلم دیدنه بگید قربونت فلانی بزار واسه بعد الان نه لطفاااااا (یه قیافه مظلومانه هم بگیرید که بفهمه مجبور بودید تا الان هم که بهش گوش میدادید)

اون جمله اوله تو گفتن افزایش حقوق چی باید باشه ؟

درخواست برای افزایش حقوق منظورتونه؟
اگر اینه که باید مقدمه چینی کنید از اوضاع خراب بازار و گرونی و بعد بگید راستی از افزایش حقوق ما چه خبر؟ ((اگر با همکار هست))
اگر هم با بالادستی هست که باید محترمانه تر بگید مثلا: در راستای صحبت هایی که قبلا انجام شده بود، جسارتا افزایش حقوق کی انجام میشه حدودا؟

ملا نصرالدین
01-09-2014, 09:35

ایشان از تنهایی خوشش نمیاد.دوست داره همش پیش شما باشه.وقتی پیش شما هم هست که نمیشه بشینه شما رو نگاه کنه
به نظرم بهتره یه کاری کنید که بیکار نباشه
مثلا بهش بگید با سیستم شما تراوین بازی کنه.اینجوری همش نگران دهکده اش میشه و کمتر پیش شما میاد
یا اینکه از پدر و مادرتون خواهش کنید که گاهی صداش کنند و کمی با او صحبت کنند یا یه کاری بهش بدن که سرش گرم بشه

rz21
01-09-2014, 11:03
دوستان من یک مشکل اجتماعی دارم...مثلا امروز رفته بودم بانک برای افتتاح حساب..هر چی به نوبتم نزدیک تر می شدم استرس بیشتر می گرفت منو...نمی دونم چرا!
امروز اوجش بود دیگه.. بعضی وقت ها کارهای اداری همین مشکل برام پیش میاد مخصوصا اونایی که باید توی نوبت باشیم. من 20 سالمه پسر.

Demon King
01-09-2014, 11:26
دوستان من یک مشکل اجتماعی دارم...مثلا امروز رفته بودم بانک برای افتتاح حساب..هر چی به نوبتم نزدیک تر می شدم استرس بیشتر می گرفت منو...نمی دونم چرا!
امروز اوجش بود دیگه.. بعضی وقت ها کارهای اداری همین مشکل برام پیش میاد مخصوصا اونایی که باید توی نوبت باشیم. من 20 سالمه پسر.

منظورتون اینه که خجالتی هستید و نحوه رفتارهای درست اجتماعی رو بلد نیستید؟
خوب منم تقریبا مثل شما هستم ولی تنها راه حل این مشکل تمرینه، اول از خانواده خودتون شروع کنید، موقعی که میخواید به خانواده محبت کنید خجالت نکشید و همین باعث میشه تو جامعه هم بتونید حرفتون رو بزنید و به اصطلاح عرضه داشته باشید.
ببینید خجالت دونوع داریم:

خجالت کذب و خجالت حقیقی.

مال شما از نوع خجالت کذبه یعنی قرار نیست کار بدی انجام بدید اما چون تا حالا اون کارو انجام ندادید یه نوع خجالت کاذب در شما ایجاد میشه مثل زمان بچگی که مهمون میومدو خجالت میکشیدیم بریم سلام بدیم.

خجالت رو باید موقعی بکشیم که کار بدی انجام دادیم و سرمون رو نمیتونیم بلند کنیم این یعنی خجالت حقیقی.

Atghia
01-09-2014, 11:28

قبل از اینکه نوبتتون برسه حرفهایی رو که قصد گفتنش رو دارید چندبار با خودتون تکرار کنید این تا حدی میتونه بهتون کمک کنه که استرستون کم بشه وقته صحبت کردن
وقتی نوبتتون شد سعی کنید چند جمله اول چیزای روتین بگید تا بعدش راحتتر حرفتون رو بتونید بگید((مثلا :سلام روزتون بخیر ، خسته نباشید و...))

rz21
01-09-2014, 11:53
مرسی از دوستان.. اتفاقا قبل از نوبت روی حرفام فکر کردم ولی باز هم استرس داشتم..یکم خجالتی هستم.. به نظر خودم اعتماد به نفس کافی هم ندارم..
فقط یک سوال دیگه داشتم..به نظرتون عیب ظاهری در یک نفر باعث میشه که دوستانش کم محلی کنند؟؟ مثلا زود سفید شدن مو مشکل من هست.
Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

Demon King
01-09-2014, 11:57
مرسی از دوستان.. اتفاقا قبل از نوبت روی حرفام فکر کردم ولی باز هم استرس داشتم..یکم خجالتی هستم.. به نظر خودم اعتماد به نفس کافی هم ندارم..
فقط یک سوال دیگه داشتم..به نظرتون عیب ظاهری در یک نفر باعث میشه که دوستانش کم محلی کنند؟؟ مثلا زود سفید شدن مو مشکل من هست.

عیب ظاهری بستگی داره منظورتون چی باشه؟
مثلا یکی بینیش بزرگ باشه یا موهاش یکم سفید؟ اگه منظورتون از عیب ظاهری اینه خیر باعث راندن دوستا نمیشه .
اتفاقا برعکس زیادی بی عیب بودن باعث راندن دوستان میشه چراکه به شما حسد میورزند.
علت اصلی کم محلی دوستان شاید اینه که رفتارهاشون با رفتار شما سازگار نیست و یه جورایی مخالف همید از همه لحاظ.

rz21
01-09-2014, 12:38
عیب ظاهری بستگی داره منظورتون چی باشه؟
مثلا یکی بینیش بزرگ باشه یا موهاش یکم سفید؟ اگه منظورتون از عیب ظاهری اینه خیر باعث راندن دوستا نمیشه .
اتفاقا برعکس زیادی بی عیب بودن باعث راندن دوستان میشه چراکه به شما حسد میورزند.
علت اصلی کم محلی دوستان شاید اینه که رفتارهاشون با رفتار شما سازگار نیست و یه جورایی مخالف همید از همه لحاظ.
اوکی مرسی از شما... علت همین سفید شدن 40 درصد مو در سن 20 سالگی :دی
بحث دوست در صفحه های قبلی بحث شده و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم و این که نباید به 95درصد از افراد زیادی توجه داشت و خودم همه ی بحث های این تاپیکو هر روز دنبال می کنم.

Atghia
01-09-2014, 12:39
البته سفیدی مو که بد نیست یعنی کاملا قابل جبرانه...یکسری رنگ موی طبیعی قلمی هست مخصوص اقایون خیلی راحت قابل حل هست...
از این مورد که بگذریم بله تعدادی از افراد متاسفانه دیدگاه ظاهربینانه دارن خصوصا سن های پایینتر
ولی خب خیلی ها هم فاکتورهای دیگه در دوستی براشون مهمه
اما به نظر من کسی که فکر میکنه ظاهرش مشکلی داره باید به وسیله دیگه ای جبران کنه تا متمایز باشه!
مثلا اطلاعاتش رو بالا ببره تا صاحب نظر باشه
یا به ظاهر و لباسش اینقدر برسه که خاص باشه
و مواردی از این دست باعث میشه که اعتماد به نفس خودش هم بالا بره

N I G H T P E A C E
01-09-2014, 13:29
علاوه بر نکاتی که دوستان گفتن، برای غلبه بر این استرس شما میتونید دو کار دیگه هم بکنید.
1. همه ما در انجام کارهایی که مهارت کافی درش نداریم دچار استرس میشیم، سعی کنید این کار رو زیاد انجام بدین، بقول یه بزرگ از هر چیزی ترسیدی به جای فرار از اون خودت رو بنداز توش! بعد میبینی که ترست خیلی خیلی بزرگتر از خود اون چیز بوده
2. کارمند، دکتر، مهندش و ... رو افراد خاصی در نظر نگیر، با بابات یا برادرت چقد راحتی! بقیه مردم هم همینن، فرض کن داری با پدرت یا برادرت حرف میزنی، راحت و مودب،

New Ray
01-09-2014, 15:57
با اجازه dedegoli1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ادامه پست قبل :

3 - البته احتیاط قبل از شناخت هم مهمه . بعضیها خیلی نمیشه باهاشون راحت صحبت کرد ولی من تجربه کردم حدود 90 درصد افراد غریبه مشکلی ندارن. میشه از صف نانوایی شروع کرد :n09:
معمولا پیرمرد ها بهترین همکلام میشن چون تجربه بالایی دارن و راحت هیجان زده نمیشن.

roya.rashidi
01-09-2014, 23:09
سلام . یکی از فامیلای دورمون تازه اومده تو لاین چند روزه همش داره پیام میده تا بهشم دیر پیام میدم نارحتم میشه
جیکارش کنم ؟ نمیزاره درس بخونم
باهاش رودر وایسی هم دارم. جواب کوتاهم میدم باز نمیفهمه . اصلا جرات ندارم برم تو لاین دیگه:n14:
تازه میدونه مادربزگرم مریضه همش مراقب اونم بازم تا دیر جواب میدم گریش در میاد

امید رض
02-09-2014, 01:46
وقتی که توی جمع بودین ، اگه بازم تکرار کردن ایندفعه با صدای بلند و اخم دوتا جواب سنگین بهشون بده که حساب کار دستشون بیاد!!!! این جمله رو هم بگو : خجالت نمیکشی! یکبار عین بچه ها رفتار کردی هیچی نگفتم گذاشتم پای کم عقلیت! بار دوم غلط اضافی کردی و به احترام خانواده که کنارت بودن هیچی نگفتم . شورشو دراوردی دیگه ، لوس بی نمک . دلقک بازی هم حدی داره!! یک ذره خجالت بکش!! با یه مسخره عین خودت شوخی کن

پ ن : نمیگم احل شوخی و مسخره بازی نباش گرامی!!!! اتفاقا تا جایی که میتونی شاد زندگی کن
منظورم از توضیحاتی که دادم این بود :: فقط با رفیقای صمیمیت شوخی کن

داداش داد زدن بلند توجمع به کسی که داره مسخرت میکنه تاهمه بشنون
به این ادما چیزمیگن :n10::n09: عیب دی
این کارو تنهایی میتونن تک به تک سنگاشونو باهم بازکنن یا طرف حالیش نشد یک جایه خلوت ترتیبشو بده یاحالیش کنه :n24::n25:

امید رض
02-09-2014, 02:09
دوستان من یک مشکل دارم اینه که رفتارم با افرادمسن خوب نیست مثلا یک پیرمرد وببینم قیافش ضایع باشه همون جا جلوش کلی میخندم وبهش میگم چه قیافه مسخره ای یا تواوتوبوس باکسایی که پیرن شوخی میکنم اونایی که نشستن پیرباشن باهاشون دست میدم وبازور جاشونو میگیرم سرهمین کار چندبار دعوام شده ودادوبیداد باید چیکارکنم اخه خیلی کیف میده لذت برام داره باید چیکارکنم این مشکلم رفع بشه اصلادست خودم نیست والدین هم ازکارمن ناراضین

AHP-P30
02-09-2014, 03:39
دوستان من یک مشکل دارم اینه که رفتارم با افرادمسن خوب نیست مثلا یک پیرمرد وببینم قیافش ضایع باشه همون جا جلوش کلی میخندم وبهش میگم چه قیافه مسخره ای یا تواوتوبوس باکسایی که پیرن شوخی میکنم اونایی که نشستن پیرباشن باهاشون دست میدم وبازور جاشونو میگیرم سرهمین کار چندبار دعوام شده ودادوبیداد باید چیکارکنم اخه خیلی کیف میده لذت برام داره باید چیکارکنم این مشکلم رفع بشه اصلادست خودم نیست والدین هم ازکارمن ناراضین

شما سنتون چقده؟
اگه بالای ۱۲ هستی، و حرافاتون عینِ حقیقت باشه، باید بستری بشید!

Sent from my Xperia L

mehrabooni
02-09-2014, 04:29
روانپزشک رو واسه همین وقتها ساختن
جسارت نباشه،جدی گفتم،قصد توهین ندارم

پ ن :: اگه نوجوان هستین و فیلم رجب رو تازه دیدین و تحت تاثیر شخصیت رجب قرار گرفتین ، به نظرم اشکالی نداره چون یکم که بزرگتر بشین این مشکل درست میشه ، ولی اگه نوجوان نیستین به دنبال یک روانپزشک خوب بگردید

ملا نصرالدین
02-09-2014, 07:29

ببینید کار شما یک کار زشته
مثل این میمونه که من برم جیب ادم ها رو بزنم
مثل این میمونه که من برم توی خیابان به همه یه چک بزنم
مثل خیلی از کارهای زشت دیگه
شما فکر کن من بیام بزنم در گوش شما.یا شما رو مسخره کنم.یا شما رو هل بدم مسلما از این کار من خوشحال نمیشید

شما ببینید دوست دارید دیگران چه رفتاری با شما داشته باشند شما هم همان رفتار را با دیگران داشته باشبد

ملا نصرالدین
02-09-2014, 07:34
سلام . یکی از فامیلای دورمون تازه اومده تو لاین چند روزه همش داره پیام میده تا بهشم دیر پیام میدم نارحتم میشه
باهاش رودر وایسی هم دارم. جواب کوتاهم میدم باز نمیفهمه . اصلا جرات ندارم برم تو لاین دیگه:n14:

تا پیغام میده
بعد از سلام و احوال پرسی بگید راستی ببخشید امروز سرم شلوغه مراقب مادر بزرگ هستم یک مقداری هم کار دارم ببخش اگر دیر جواب میدم

یااین جمله رو بگو قبل از صحبتمون من عذر خواهی میکنم چون امروز سرم خیلی شلوغه نمیتونم زود جواب پیغام ها رو بدم.یه مقدار دیر میشه..
اینجوری دیگه طرف همون اول خیالش راحت میشه

امید رض
02-09-2014, 09:07
روانپزشک رو واسه همین وقتها ساختن
جسارت نباشه،جدی گفتم،قصد توهین ندارم

پ ن :: اگه نوجوان هستین و فیلم رجب رو تازه دیدین و تحت تاثیر شخصیت رجب قرار گرفتین ، به نظرم اشکالی نداره چون یکم که بزرگتر بشین این مشکل درست میشه ، ولی اگه نوجوان نیستین به دنبال یک روانپزشک خوب بگردید

داداش من 24سالمه یعنی باید برم روانپزشک

MƐΛИĪИƓĿƐSS
02-09-2014, 10:25
شما میتونید با لحنی کاملا محترمانه بهش بگید:
سلام،خوبی؟معذرت میخوام اگه جواب پیامتو دیر میدم.این روزا خیلی سرم شلوغه هم باید درس بخونم و هم ازمادر بزرگم نگه داری کنم.
سرم که خلوت شد بیشتر میام تو لاین یا وایبر یا...

MƐΛИĪИƓĿƐSS
02-09-2014, 10:26
داداش من 24سالمه یعنی باید برم روانپزشک

شما چرا اصلا این کار رو میکنید؟
به نظر من این یه عادته و باید ترکش کنید.(اگه میخواید روانپزشک نرید).
هر کسی میتونه خودشو کنترل کنه،شما دوبار به کسی چیزی نگید دفعه سوم این عادت از سر شما میره

N I G H T P E A C E
02-09-2014, 12:31

داداش ما یه دوست داشتیم تقریبا رفتارش مثه شما بود! بقول خودتون لذت میبرد از این کاراش، خونواده و محله هم کم وبیش از دسش شاکی بودن! یه اتفاق افتاد که از این رو به اون رو شد! الان ببینیش باور نمیکنی همون قبلیس! بنطرت چی شد ...؟
این کارای که شما میکنی باید ریشش رو پیدا کنی و بسوزونی، و گر نه اینا همه شاخ و برگ او ریشن، اگه ترکم کنی یا دوباره برمیگرده یا جای دیگه خودشو نشون میده، چون ریشه سر جاشه.
اما دوست ما، با وجود اینکه قبلا از معنویت و دین متنفر بود و مذهبیا رو مسخره میکرد، اما اتفاقی افتاد و امد سمت معنویت و خدا، از این رو به اون رو شد، الان چند سال میگذره و روز به روز بهتر میشه. حالا شما رو نمیدونم چقد اهل معنویت هستین، ولی بنظرم این راه رو هم امتحان کنی بد نباشه :n01:

reza.1370
02-09-2014, 13:08

جدی میگم این کارارو بزار کنار.... من تو یکی از بدترین محل های تهران بزرگ شدم از نظر اوباش بازی و اذیت کردن مردم خیلی از اون بچه ها الان یا سینه قبرستون خوابیدن یا گوشه زندانن یا افتادن گوشه خونه شدن سربار بقیه ...:n27:
یه روز گیر بدر از خودت می افتی اونموقع است که ....:n03:

ehsan_iace
02-09-2014, 17:45

خودت را در نظر بگیر که روزی پیر میشی و معلوم نیست قیافه‌ات تو اون سن خیلی جالب باشه! بعد انتظار داری جوانها و نوجوانها تو خیابان چطور باهات برخورد کنند؟

به پیرمردها و پیرزنها به چشم خودت و همسرت در 50 سال بعد نگاه کن

Rhodes
02-09-2014, 18:19

کپی خودمی ! حالا من متاسفانه به علت اینکه چهره م هم کوچیکه ( خیر سرم 23 سالمه ) بیشتر استرس میگیرم که طرف جدی م نگیره !

reza.kaka
02-09-2014, 18:56

ببخشید ایا تا حالا به روانپزشک مراجعه کردید ؟

......
پ.ن : مثلا تو اتوبوس تا حالا سعی کردید جای راننده اتوبوس رو با اجبار ازش بگیرید ؟ این کار رو هم امتحان کنید .

hosseinf722
02-09-2014, 19:07

اگه به نظر خودتون این کار خوبه ، بهش ادامه بدین ولی یه روز عوض همشو میبینین
اگر فکر میکنین کار بدیه ، خب دیگه ادامه ندین
یه خورده اراده تونو قوی کنین تا بتونین کاریو که میدونین بده انجام ندین

البته با توجه به سنتون حتما میدونین که این کارتون خوبه یا بده

Demon King
02-09-2014, 19:22
سلام
با دوستی قدیمی (همکلاسی) که خیلی وراجی میکنه کلا حرف زدن با اون حرام محض هست . اصلا دوست نداشته باشی باهاش هم کلام بشیم . کسی که حرف های تندی میزنه و همه بحث هاش همش احتمال میره که یک روزی به دعوا میکشه. چطوری باید به هم زد . اگه دوست نداشته باشیم با اون اصلا هم کلام بشم باید چی کار کنم . حتی اگر صدام کنه ولی میخوام بی توجهی کنم و اهمیت ندم . اگه بخوای دلیلش رو نفهمه و بحث نکنی باید چی کار کنی ؟

خوب هربار که صداتون میزنه خودتون رو بزنید به اون راه که یعنی مثلا نمیشنوید،
یا اگه خواستید جوابشو بدید بهش بگید فعلا کار دارم و بذار واسه بعد. این روال ادامه پیدا کنه کم کم روابطتتون سرد تر میشه و دلیلش رو هم ممکن نیست بفهمه.

reza.kaka
02-09-2014, 19:29
با دوستی قدیمی (همکلاسی) که خیلی وراجی میکنه کلا حرف زدن با اون حرام محض هست . اصلا دوست نداشته باشی باهاش هم کلام بشیم . کسی که حرف های تندی میزنه و همه بحث هاش همش احتمال میره که یک روزی به دعوا میکشه. چطوری باید به هم زد . اگه دوست نداشته باشیم با اون اصلا هم کلام بشم باید چی کار کنم . حتی اگر صدام کنه ولی میخوام بی توجهی کنم و اهمیت ندم . اگه بخوای دلیلش رو نفهمه و بحث نکنی باید چی کار کنی ؟

reza.kaka
02-09-2014, 19:35
خوب هربار که صداتون میزنه خودتون رو بزنید به اون راه که یعنی مثلا نمیشنوید،
یا اگه خواستید جوابشو بدید بهش بگید فعلا کار دارم و بذار واسه بعد. این روال ادامه پیدا کنه کم کم روابطتتون سرد تر میشه و دلیلش رو هم ممکن نیست بفهمه.

اخه وقتی مثلا با کی دوست دیگم هستم . منو صدا میکنه . اونقت چی کار کنم . همیشه منو میخواد با حرف هاش عصبانی کنه . و منو با تیکه های زنندش جلوی دوست های دیگم ضایع کنه .

خودتون میدوم بارها این جور افراد تو محیط کار . محیط کلاس . دانشگاه و ... دیدید .

Demon King
02-09-2014, 19:48
اخه وقتی مثلا با کی دوست دیگم هستم . منو صدا میکنه . اونقت چی کار کنم . همیشه منو میخواد با حرف هاش عصبانی کنه . و منو با تیکه های زنندش جلوی دوست های دیگم ضایع کنه .

خودتون میدوم بارها این جور افراد تو محیط کار . محیط کلاس . دانشگاه و ... دیدید .

خوب اینجور افراد با عرض معذرت اما کمی بیشعور هستند، پس ناراحت بشن یا نشن مهم نیست صریحا بهش بگید که دیگه نمیخواید باهاش حرفی بزنید و تمام

s_paliz
03-09-2014, 17:36
فقط موقعی که خوشحاله

امید رض
03-09-2014, 19:05
اگه به نظر خودتون این کار خوبه ، بهش ادامه بدین ولی یه روز عوض همشو میبینین
اگر فکر میکنین کار بدیه ، خب دیگه ادامه ندین
یه خورده اراده تونو قوی کنین تا بتونین کاریو که میدونین بده انجام ندین

البته با توجه به سنتون حتما میدونین که این کارتون خوبه یا بده
دوست عزیز دم راهی که ماهستیم ازاین پیروپاتال هازیاده وقتی ببینی که یه پیرمرد باعینک افتابی یادودی سیبیل کلفت قدبلند کلایه دهاتی روسرش داره وشکمش جلوهست ودستش یه آفتابه ودهنش بازه ویه کت خاکی این خنده نداره همچین کسی رو من 3روزپیش دیدم همون جا جلوملت نشونش کردم بلند بلند بهش خندیدم اونم باافتابه زد توسرم وچندتافحش
منم فلنگ وبستم چون چندتا صاحب پیداکرده بود
به قول یکی ازدوستام یه عکس خنده دارپیرزن یاپیرمردبزارم جلوم تااونجایی که جون دارم بهش بخندم تا دیگه کلا برام معنی نداشته ومسخره نکنم

Atghia
03-09-2014, 20:05
دوست عزیز دم راهی که ماهستیم ازاین پیروپاتال هازیاده وقتی ببینی که یه پیرمرد باعینک افتابی یادودی سیبیل کلفت قدبلند کلایه دهاتی روسرش داره وشکمش جلوهست ودستش یه آفتابه ودهنش بازه ویه کت خاکی این خنده نداره همچین کسی رو من 3روزپیش دیدم همون جا جلوملت نشونش کردم بلند بلند بهش خندیدم اونم باافتابه زد توسرم وچندتافحش
به قول یکی ازدوستام یه عکس خنده دارپیرزن یاپیرمردبزارم جلوم تااونجایی که جون دارم بهش بخندم تا دیگه کلا برام معنی نداشته ومسخره نکنم

من تا الان نظر دوستان رو دنبال کردم چون واقعا نمیدونستم در قبال همچین رفتاری چی میشه گفت!
یعنی میدونید یک وقت هست کسی نمیدونه چی بگه یا چیکار کنه خب به اون نمیشه ایرادی گرفت میشه کلی راهکار داد کمکش کرد
ولی مشکل شما اینه که میدونید کارتون درست نیست! این خیلی بده و ادم نمیدونه چی بگه .من حس میکنم بیشتر به وجدان و حس درونی ادم برمیگرده یک وقت هست مثلا با دیدن بچه های فقیر بعضی ها دلشون واقعا میسوزه اما خیلی ها هم دل نمیسوزونن قرار نیست همه احساس مشترکی در برابر مسائل داشته باشند

اما این قضیه شما فرق داره! از نظر اخلاقی درست نیست
تنها یک چیز میتونم بگم:
هروقت قصد مسخره کردن این افراد رو داشتید فقط چندثانیه فرض کنید اینده پدر مادر خودتون باشه! چه حسی پیدا میکنید؟!!

hosseinf722
03-09-2014, 20:24

من دیگه چیزی نمیتونم بگم
استفاده از این کلمات و طرز صحبت کردنتون دیگه جایی نمیذاره واسه حرف زدن
پیروپاتال ؟؟؟
دهاتی بودن چیز مسخره ای؟؟؟؟
خاکی بودن خیلی خنده داره؟؟؟
و....
تنها چیزی که میتونم بهتون بگم اینه که: متاسفم براتون

والا اگه من همچین عادت زشتی داشتم سعی میکردم به کسی نگم حداقل اینجوری آبروم نمیرفت
ولی شما انگار افتخار میکنین به کارتون
خیلی با آب و تاب و با هیجان خرابکاریاتونو تعریف میکنین

Demon King
03-09-2014, 20:41

حالا که چی اینجا مطرح میکنید؟
مثل اینه من بگم من هر دختری رو تو خیابون ببینم به فحش میکشمش و میدونم کارم بده ولی انجامش میدم. بعد بیام بگم چجوری ترکش کنم؟

حالا مثلا دیگران باید چی جواب بدن؟ وقتی خودت از بدی کارت مطلعی؟
ما چی کار کنیم دقیقا اینجا؟ بخندیم به حالت یا بگریم؟

دوست عزیز شما خودت وقتی از بدی کارت آگاهی و ترکش نمیکنی حرفی میمونه واسه گفتن؟

New Ray
03-09-2014, 21:54
دیدن یا ندیدن ، مسئله اینست !

هم دیدن خودتون در اون شرایط ، مثلا از دوستتون بخواین چندبار ازتون فیلم بگیره .
میتونین به آسایشگاههای معلولین و سالمندان هم برید. البته سعی کنید خودتون رو کنترل کنید که بیرونتون کنند.

دلیل اینکه آدم ابتدا و انتهای زندگی خیلی ضعیفه اینه که در بچگی از روی بی عقلی به کسی آسیب نزنه و در پیری همونطور که در جوانی با بقیه رفتار کرد ، دیگران هم باهاش رفتار کنن.

Devicestreet
04-09-2014, 09:56
ما همه در این تاپیک سعی داریم با تجربیات کم یا زیادمون در اجتماع به بقیه کمک کنیم یا از بقیه کمک بگیریم اما فکر کنم کار شما از تجربیات چند کاربر بیشتر باشه من توصیه میکنم به روانپزشک مراجعه کنید شاید فرجی شد

reza.kaka
04-09-2014, 17:59

ببخشید که اینو میگم . آیا پدر و یا مادر و یا اعضای خانواده تون سابقه بیماری روانی ، رفتاری و یا مراجعه به روانشناس بالینی را داشته اند ؟؟؟؟؟! بیماری هست به نام اسکیزوفرنیا . یک بیماری هست ممکنه بر اساس مشکلات اجتماعی به وجود بیاد .
فرد ابتدا دچار مشکل دو قطبی بودن میشود . و بیشتر این حرکات به دلیل بیماری اختلالات انطباقی هست .

mehrabooni
05-09-2014, 13:13
به نظر شما این پیام واسه تبریک به استاد مناسبه ، اگه جملات بهتری به ذهنتون میرسه خوشحال میشم از نظراتتون بهره ببرم

"سلام استاد وکیلی
خوب هستید؟
ولادت امام رضا (ع) رو بهتون تبریک میگم"

به نظر خودم نیاز به ویرایش داره ، ممنون میشم توی ویرایش کمکم کنین

abddav
05-09-2014, 16:46
سلام
یکی از آشنا ها سکته کرده بوده و خوب شده زنگی هم بهش نزدم تا 1 ماه وقتی میبینمش چی باید بگم؟ با توجه به اینکه اونا ممکنه حدس قوی بزنن که من خبر داشتم !!!! راهنمایی کنید لطفا

Demon King
05-09-2014, 18:25
سلام
یکی از آشنا ها سکته کرده بوده و خوب شده زنگی هم بهش نزدم تا 1 ماه وقتی میبینمش چی باید بگم؟ با توجه به اینکه اونا ممکنه حدس قوی بزنن که من خبر داشتم !!!! راهنمایی کنید لطفا

سلام،
اولا که کارتون اشتباه بوده ولی بنظرم یه دروغ مصلحتی گفته بشه بهتره،
برای مثال ای وای ... من اصلا اطلاع نداشتم خدا بد نده چی شده بود آقا یا خانم فلانی ...

hosseinf722
05-09-2014, 19:26
به نظر شما این پیام واسه تبریک به استاد مناسبه ، اگه جملات بهتری به ذهنتون میرسه خوشحال میشم از نظراتتون بهره ببرم

"سلام استاد وکیلی
خوب هستید؟

من خودم جملات ساده رو دوست دارم ، هم اینکه ساده ست هم اینکه معلومه خودت نوشتی و کپی پیست نکردی
به نظرم اینجوری بیشتر میشه ابراز محبت کرد
پس همین جمله تون خوبه

Atghia
05-09-2014, 20:54
سلام
بگید: شنیدم اخیرا دچار کسالت شدید خیلی ناراحت شدم امیدوارم بهبودی کامل حاصل بشه . دورادور پیگیر احوالاتتون بودم

"سلام استاد وکیلی
خوب هستید؟

بگید:

عرض ادب و احترام خدمت استاد گرانقدرم جناب وکیلی
عید میلاد امام رضا (ع) را خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض میکنم.
ارادتمند همیشگی شما : (اسم خودتون)

roya.rashidi
05-09-2014, 22:39
سلام . میخاستم بدونم وقتی دارم جواب پست هارو میدم چیجوری فعلامو بگم ؟؟
حالت اول ==> "اینکارو کن "
حالت دوم ==> "اینکارو کنید"
بعضی وقتا حوصلم نمیگیره بخام به همه فعلامو به حالت "دوم" بنویسم . طرفم که خانوم باشه خب مهم نیست.
اصلا مهم هست واسه شما اقایون که یه خانوم رو کدوم حالت صبحت کنه ؟ :n13:

Demon King
05-09-2014, 22:49
بعضی وقتا حوصلم نمیگیره بخام به همه فعلامو به حالت "دوم" بنویسم . طرفم که خانوم باشه خب مهم نیست.

سلام،
شاید بین حالت دوم و اول فرقی نباشه ولی من حالت دوم رو پیشنهاد میکنم،
خودم هم همیشه طرفم هر جنسیتی که داشته باشه سعی میکنم حالت دوم رو استفاده کنم، مخصوصا در پست ها و تاپیک حالا گروه های اجتماعی و پروفایل ها که قضیه اش فرق میکنه.
من بشخصه چه کسی بخواد به پستم جواب بده یا بخوام جواب بدم، دوست دارم از حالت دوم استفاده بشه ( به جز پیغام های پروفایل و گروه ها )

roya.rashidi
05-09-2014, 23:11
سلام،
شاید بین حالت دوم و اول فرقی نباشه ولی من حالت دوم رو پیشنهاد میکنم،
خودم هم همیشه طرفم هر جنسیتی که داشته باشه سعی میکنم حالت دوم رو استفاده کنم، مخصوصا در پست ها و تاپیک حالا گروه های اجتماعی و پروفایل ها که قضیه اش فرق میکنه.
من بشخصه چه کسی بخواد به پستم جواب بده یا بخوام جواب بدم، دوست دارم از حالت دوم استفاده بشه ( به جز پیغام های پروفایل و گروه ها )
ممنون
اگه مجبور باشم خیلی زیاد از این کلمات یا فعلا استفاده کنم بنظرتون مشکلی نیست ؟ یا خیلی لس نمیشه ؟
راستی برای پسری که سنش از من کمتره بازم نیازه از واژهای شما اینا استفاده کنم . دوسه سال کوچیکتر.
.
خاهشا همه نظرتونو بگید.

..

mehrabooni
05-09-2014, 23:43
ممنون
اگه مجبور باشم خیلی زیاد از این کلمات یا فعلا استفاده کنم بنظرتون مشکلی نیست ؟ یا خیلی لس نمیشه ؟
راستی برای پسری که سنش از من کمتره بازم نیازه از واژهای شما اینا استفاده کنم . دوسه سال کوچیکتر.
.
خاهشا همه نظرتونو بگید.

..
ببین به هرکس احترام بزاری،بهت احترام میزاره...حالا اگه به اون پسر کوچولو احترام بزاری شاید روی شخصیتش تاثیر بزاری،اونم آدم مودبی بشه...ولی اگه بهش احترام نزاری شاید اونم بدتر جواب خودتون رو بده

پ ن :: بنده اگه بدونم شخصی کوچیکتر از خودمه،اصلا تحویلش نمیگیرم که بخوام فکرمو بهش مشغول کنم جواب بدم
منظورم هفت هشت سال کوچیکتر هست،نه یکی دو سال

roya.rashidi
05-09-2014, 23:47
ببین به هرکس احترام بزاری،بهت احترام میزاره...حالا اگه به اون پسر کوچولو احترام بزاری شاید روی شخصیتش تاثیر بزاری،اونم آدم مودبی بشه...ولی اگه بهش احترام نزاری شاید اونم بدتر جواب خودتون رو بده

یعنی به مثل حالت اول حرف بزنم میشه بی احترامی و احترام نزاشتن ؟؟؟؟

mehrabooni
06-09-2014, 00:01
یعنی به مثل حالت اول حرف بزنم میشه بی احترامی و احترام نزاشتن ؟؟؟؟
خیر به نظر بنده اصلا بی احترامی نمیشه!
ولی طبیعتا حالت دوم مودبانه تر هست!

hosseinf722
06-09-2014, 07:04

به نظرم فرق نمیکنه خانم و آقا
در حالت کلی که با کسی دوستی خاصی ندارید مثلا مثه فروم حالت دوم قشنگتره
هم به طرف مقابل احترام میذارید هم اینکه شخصیت و ادب خودتونو نشون میدید
ولی حالت اول هم باشه فک نمیکنم کسی ناراحت شه
من خودم به شخصه ناراحت نمیشم ، چون میدونم از روی بی ادبی و برای توهین نیست ، چون خیلی عادیه و بیشتر افراد هومنجوری با بقیه حرف میزنن

حالا اگه طرف مقابلتون کسی بود که بیشتر باهاشون دوستید خب طیبعنا میتونید راحت تر صحبت کنید

ممنون
.
خاهشا همه نظرتونو بگید.

..
نه اصلا لس نمیشه و خیلی هم قشنگه
اگه رابطه و نسبتتون با اون پسر جوریه که روش تاثیر گذارید (مثلا برادر کوچکتر ، پسر دایی کوچکتر یا هر فردی که روش تاثیر گذارین) ، حتما مودبانه و با همون واژه ها صحبت کنین

:n01:

N I G H T P E A C E
06-09-2014, 12:16
اصلا مهم هست واسه شما اقایون که یه خانوم رو کدوم حالت صبحت کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
..
کلا بهتره شما شروع کننده نباشید، شاید طرف حمل بر توهین کنه
اگر هم کسی شروع کرد قبل از اینکه به صورت خودمونی جوابش رو بدید مطمئن شید طرف ظرفیتش رو داره و قصد سوء ی نداره

M.Amorous
08-09-2014, 10:06
ببخشید دوستان من زیاد آدم (زک زبون داری:n02:) نیستم و همین خصلت خیلی کار دستم میده. مثلا از یه نفر تو کلاس خوشم نمیاد و آخر کلاس بهم میگه منو میرسونی! منم چند بار بهانه جور کردم ولی متاسفانه این قدر بی شعور تشریف داره که بازم هی میگه. جالبیش اینجاست انگار ارث باباشو خوردم میخوام یه جوری دست به سرش کنم ولی احتمالا باید تو روش وایسم. می خواستم ازتون بخوام بهترین راه برای دک کردن چنین آدمای چیه؟

ملا نصرالدین
08-09-2014, 10:54
ببخشید دوستان من زیاد آدم (زک زبون داری:n02:) نیستم و همین خصلت خیلی کار دستم میده. مثلا از یه نفر تو کلاس خوشم نمیاد و آخر کلاس بهم میگه منو میرسونی! منم چند بار بهانه جور کردم ولی متاسفانه این قدر بی شعور تشریف داره که بازم هی میگه. جالبیش اینجاست انگار ارث باباشو خوردم میخوام یه جوری دست به سرش کنم ولی احتمالا باید تو روش وایسم. می خواستم ازتون بخوام بهترین راه برای دک کردن چنین آدمای چیه؟

به نظر من بهش بگید ما اسباب کشی کردیم دیگه مسیرمون به هم نمیخوره

یا خیلی رک بگید ببخشید من دوست دارم توی ماشین تنها باشم نمیتونم شما رو برسونم

یا بدتر : بگید ببخشید من استعفا دادم لطفا یه اژانس دیگه پیدا کنید

یا باز هم دست به سرش کنید تا بیخیال بشه

mehrabooni
08-09-2014, 11:12
برای اینکه دشمن واسه خودت درست نکنی بگو "امروز کار دارم شرمنده" باید برم جایی...فردا هم دوباره بگو کار داری،نیازی نیست حتما توضیح بدی که چکار داری
حتی اگه خیلی پر رو بود پرسید چکارداری دوباره تکرار کن "یه کار مهمی دارم امروز باید تنها برم" با یکم اخم بگو که کنجکاو نشه ازت سچال های بیجا بپرسه
زیاد اخم نکن...همین جمله های بالا رو چند روز بگی دک میشه،تازه فکرمیکنه چه آدم خاصی هستی که هرروز کارمهمی داری

hosseinf722
08-09-2014, 12:19

من اگه بودم این کارو میکردم:
با روی گشاده و با لبخند بهش میگفتم دوست دارم تنها برم و خوشم نمیاد تو ماشین با کسی باشم و اصلا با خود شما مشکلی ندارم

انقد خوبه حرفاتو رک بگی به بقیه
تجربه بهم ثابت کرده تو اینجور مواقع بهترین رفتار، با ادب گفتن و رک گفتنه

N I G H T P E A C E
08-09-2014, 17:51

آقا اصلا نگران ناراحتی ایشون نباش! رک بش بگو! چون این جور آدما با همه همین رفتار رو دارن، و تا الان حداقل هزار بار دیگران بشون گفتن! اینجور آدما با بهونه و این جور چیزا دست از سرت برنمیدارن، خودشون میدونن مزاحم هستن، میدونه شما نسبت بش چه احساسی داری، اما براش مهم نیست، مهم اینه که مفت و مجانی برسه مقصد! حالا شما اگر مطمئن نیستید از این جور ادما هست یا نه میتونید غیر مستقیم بش بفهمونید (که میگید فهموندید)، اگر اثر نکرد، برو تو فاض صراحت، ایشون میخواد از خوبی شما سوء استفاده کنه

mehrabooni
08-09-2014, 18:36
وقتی میشه با پنبه سر برید،چرا راه کارهایی پیشنهاد میدین که باعث ایجاد کدورت میشه!!!!!!!!!! چرا یکنفر (حتی یک آدم بدردنخور) باید بخاطر رک حرف زدن از ماها ناراحت بشه،وقتی میشه بابهونه های مختلف دست به سرش کرد مگه این دوستمون مریضه رک حرفشو به طرف بگه که دشمن واسه خودش درست کنه!!!!!!! اصلا دلیلی واسه رک حرف زدن نمیبینم مگه اینکه توی شرایط ببینم واقعا لازم هست رک باشم

New Ray
08-09-2014, 18:44
یکی از دوستام دقیقا همینکار رو کرد و جواب داد البته دوباره آخرش اینکارو نکرد و باز همون آش و همون کاسه :

اول مثلا هر سه روز یکبار میگفت امروز باید برم فلان جا مسیرم یه جا دیگست ( از یه طرف دیگه میرفت بعدش دور میزد ). بعد شد دو روز بعد یه روز بعد هر روز :n02:

شایدم بشه با طرف دوست شد طوری که دیگه اون حس به رفاقت تبدیل بشه. البته اگه پتانسیلش رو داشته باشه . وگرنه همون روش های دوستان خصوصا روشهای ملا نصرالدین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست اولی مناسب تره .

M.Amorous
08-09-2014, 18:48
مرسی از لطف همه دوستانی که نظراتشون رو نوشتند. آقای dedegoli1 بله دقیقا از همین دسته آدماست که شما فرمودید. از طرفی هم دلم نمیخواد زیاد برا خودم دشمن تراشی کنم، فکر کنم فعلا باید بهانه بیارم ببینم واکنشش چطوریه اگه نشد که باید گزینه آخر رو انتخاب کنم...

M.Amorous
08-09-2014, 18:51
یکی از دوستام دقیقا همینکار رو کرد و جواب داد البته دوباره آخرش اینکارو نکرد و باز همون آش و همون کاسه :

اول مثلا هر سه روز یکبار میگفت امروز باید برم فلان جا مسیرم یه جا دیگست ( از یه طرف دیگه میرفت بعدش دور میزد ). بعد شد دو روز بعد یه روز بعد هر روز :n02:

شایدم بشه با طرف دوست شد طوری که دیگه اون حس به رفاقت تبدیل بشه. البته اگه پتانسیلش رو داشته باشه . وگرنه همون روش های دوستان خصوصا روشهای ملا نصرالدین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست اولی مناسب تره .

اصلا فکرشو هم نمی کنم خیلی آدم مسخره و بیخودیه اصلا باهاش حال نمی کنم!

mehrabooni
08-09-2014, 19:40
مرسی از لطف همه دوستانی که نظراتشون رو نوشتند. آقای dedegoli1 بله دقیقا از همین دسته آدماست که شما فرمودید. از طرفی هم دلم نمیخواد زیاد برا خودم دشمن تراشی کنم، فکر کنم فعلا باید بهانه بیارم ببینم واکنشش چطوریه اگه نشد که باید گزینه آخر رو انتخاب کنم...
این دوستانی که تز روشن فکری میان رو بیخیال.شما همون کاری که گفتمو انجام بده صد درصد نتیجه میگیری.رک گفتن رو بزار به عنوان اخرین گزینه ی روی میز

MƐΛИĪИƓĿƐSS
08-09-2014, 21:04
این دوستانی که تز روشن فکری میان رو بیخیال.شما همون کاری که گفتمو انجام بده صد درصد نتیجه میگیری.رک گفتن رو بزار به عنوان اخرین گزینه ی روی میز
درسته.همه جا نباید رک بود.
شما با رک حرف زدن فقط طرف مقابل رو ناراحت میکنید.اگه بهش بگید که من دوست ندارم کسی سوار ماشینم بشه بعد فردا روز شما یه دوستتون رو سوار ماشین بکنید و اون ببینه اون چه فکری درباره شما میکنه؟؟؟؟
مثلا شما میتونید دروغ مصلحتی بگید.بگید ماشینم خرابه و سر راه باید برم تعمیر گاه،بگید میخوام برم سراغ کسی و....
البته واسه مدت طولانی جواب نمیده تا کی میتونید بهونه جور کنید؟؟
به نظر من بگید ماشینم خرابه و بردم تعمیر گاه.(شما ماشین رو نزدیک جایی که هستید پارک کنید و پیاده برید به محل مورد نظر)
بعد از کلاس هم بهش بگید که ماشین خرابه و پیاده طوری برید پیش ماشین که اوشون نبینه.
به همین راحتی:n02:

M.Amorous
08-09-2014, 21:52
شما با رک حرف زدن فقط طرف مقابل رو ناراحت میکنید.اگه بهش بگید که من دوست ندارم کسی سوار ماشینم بشه بعد فردا روز شما یه دوستتون رو سوار ماشین بکنید و اون ببینه اون چه فکری درباره شما میکنه؟؟؟؟
مثلا شما میتونید دروغ مصلحتی بگید.بگید ماشینم خرابه و سر راه باید برم تعمیر گاه،بگید میخوام برم سراغ کسی و....
به نظر من بگید ماشینم خرابه و بردم تعمیر گاه.(شما ماشین رو نزدیک جایی که هستید پارک کنید و پیاده برید به محل مورد نظر)
بعد از کلاس هم بهش بگید که ماشین خرابه و پیاده طوری برید پیش ماشین که اوشون نبینه.
آخه مساله اینجاست که من همیشه یکی از بهترین دوستام باهامه و البته خونشون هم نزدیک خونمونه. فقط با کسای دیگه که آدمو برا یه چیز میخوان مشکل دارم. تا وقتی لازمت دارن چاکرم نوکرم می کنن وقتی نیاز بهت ندارن سلام هم بهت نمی کنن! این راهکارها رو هم قبلا پیاده کردم ولی دلم میخواد راستشو بهش بگم که آقا من خستم باید برم خونه مسیرم هم نمیخوره برسونمت. دروغ هم بهش نگفتم. اگه دیدم داره مسخره بازی در میاره دیگه گزینه آخرو حکم لارم می کنم تو صورتش خلاص. البته سعی می کنم کار به اونجا نکشه. خوبه این طوری؟!

SAEED 120
08-09-2014, 21:53
دوستان اگر صاحبخونه صدای ظبطش رو ساعت 12 شب زیاد کنه آیا میشه بهش تذکر داد؟ صاحب کل 5 طبقه آپارتمان و ما و بقیه همسایگان مستاجر

mehrabooni
08-09-2014, 22:37
خخخخخخخخخ مازا فازا :))))))
فازت چیه

شما میگی که به یارو بگه "ماشینم خرابه،باید ببرم تعمیرگاه" الان این همون بهونه ای هست که من گفتم دیگه :)))))))
گرامی ایشون چرا باید به اون شخص توضیح بده که چکار داره،همینکه بهش بگه کاردارم بسه

به اون شخص ربطی نداره که چکار داره

اگه اون شخص خیلی پر رو بود،پرسید چکار داری،بهش با کمی خشونت بگو کار دارم که غیر مستقیم حالیش بشه مسائل شخصیت به اون ربطی نداره که میپرسه

AHP-P30
08-09-2014, 22:42
هیچ اشکالی در رک بودن نیست. البته به شرط اینکه شما خودت از رک بودن دیگران ناراحت نشی!

اگه یه مدت رک گویی کنید، یواش یواش سیستم دوستانتون عوض میشه. یواش یواش دور و برتون پر میشه از آدم هایی که دیگه با حرف رک شنیدن/رک حرف زدنه شما مشکلی ندارن. اونوقت دیگه لازم نیست بگردید دنبالِ یه لحن مناسب برای زدنه «حرف دلتون»!
اما اگه تن بدید به اداهای تنگی که دیگران برای شما درمیارن، تا ابد در اون بند میمونید!

شما به قصد زدنه حرف دلتون (و نه ایجادِ ناراحتی) با ایشون صحبت کن، اگر ناراحت شدن و رفتارشون تغییر کرد، خب متوجه میشید که ایشون جایی در زندگی شما ندارن. اما اگه همچنان کم و بیش محبتِ سابق رو به شما داشتن، اونوقت شاید بشه گفت یه دوست یا دستِ کم یه آدمِ نرمال پیدا کردید!

هرچند که در چند مورد اول بهتره از همون بهانه ی الکی استفاده کنید. شاید که دیگه کار به اونجاها هم نرسید...

ولی در هر صورت، رک بودن همیشه یه گزینه است! هیچ ایرادی هم نداره.

Sent from my Phone using Tapatalk.

MƐΛИĪИƓĿƐSS
09-09-2014, 08:13
خخخخخخخخخ مازا فازا :))))))
فازت چیه

شما میگی که به یارو بگه "ماشینم خرابه،باید ببرم تعمیرگاه" الان این همون بهونه ای هست که من گفتم دیگه :)))))))
گرامی ایشون چرا باید به اون شخص توضیح بده که چکار داره،همینکه بهش بگه کاردارم بسه

به اون شخص ربطی نداره که چکار داره

اگه اون شخص خیلی پر رو بود،پرسید چکار داری،بهش با کمی خشونت بگو کار دارم که غیر مستقیم حالیش بشه مسائل شخصیت به اون ربطی نداره که میپرسه

دوست گرامی من اصلا پست شما رو نخونده بودم و به صورت خودجوش این پاسخ رو بهشون دادم.
دوست محترممون هم اگه به اون شخص هیچ نیازی نداره رابطه دوستی رو باهاش قطع کنه.خلاص.
آدم نباید مثل اون طرف بیشعور باشه که مدام اصرار کنه ولی حالا که هست چاره نیست.
من یه راهکار بهتون میگم ولی به نظر بعضی ها شاید مسخره باشه.شما میتونید از قبل یه نمایش الکی درست کنید.با یکی از دوستاتون هماهنگ کنید که بیاد الکی پیش شما وبگه:منو تا فلان جا میرسونی؟(نزدیک جایی که کم شعور میخواد بره) بعدم برید پیش همون آدم و دوستتون بیاد اون جملشو بگه و شما پاسخ منفی بهش بدبد و بگید که خسته هستید و مسیرتون نمیخوره.
اگه طرف دیگه اونقدر بیشعور باشه باید حرفتون رو رک بزنید.
آدم به این بیشعوری ندیده بودم.................

N I G H T P E A C E
09-09-2014, 09:59

شاید بخاطر اینکه با چنین افرادی مراوده نداشتین فکر میکنید من تیپ روشن فکری گرفتم و میشه با پنبه سر اینجور ادما رو برید! دوست عزیز دقت کنید که این افراد میدونن مزاحم هستن! میدونن شما ازشون بدتون میاد! اما اینا براشون مهم نیست، به هیچ وجه! مثه ادم های باشخصیت نیستن که اگر حتی از نگاهتون احساس کنن مزاحم هستن دیگه طرفتون نیان، شما همه رو مثل خودتون نبینید! اینا تنها چیزی که براشون مهمه شخصیتشون نیست، اینه که همه چیزو مفت و مجانی بدست بیارن، همین.
منظور از رک بودن بی ادبی نیست، صراحت و صداقت همراه با ادبه! اگر کسی واقعا اینجور شخصیتی داشته باشه باید با کمال ادب حقیقت رو بش گفت، گفتن حقیقت و رک بودن البته خیلی شجاعت میخواد که اکثرا نداریم. میگن خارجی ها خیلی رک تر از ما هستن، تعارفات بی خودی ندارن، مشکلی باشه رک میگن، عادت کردن به اینکه صراحت داشته باشن، قبول کردن که قرار نیست دوستشون همیشه بگه چشم و بله.
چرا باید طوری زندگی کنیم که هزار رو داشته باشیم، چون جرات گفتن حقیقت رو نداریم توی ذهنمون هزاران فحش و ... به یه نفر بدیم اما تو روش بگیم در خدمتیم و و چاکریم...

یه مثال میزنم که برای خودم پیش امد، برادرم با دوستش می خواستن برای کارای دانشگاه برن مرکز استان به من گفت بیا برسونمون، منم بش گفتم به دوستت بگو ماشین از من پول بنزین از اون، برادرم هم بش گفت، مقدار پول رو هم گفت، اونم گفت باشه. صبح، قبل از حرکت با هم رفتیم پمپ بنزین، پول همرام نبرده بودم، کنار پمپ وایسادم که طرف پولو بده، دیدم نشته رو صندلیش تکون نمیخوره! انگار نه انگار! از برادرم مقداری پول گرفتم بنزین زدم! گفتم مگه بش نگفتی؟ گفت گفتم. با خودم گفتم حتما وقتی برگشتیم موقع پیاده شدن حساب میکنه. موقع برگشتن دوباره رفتم پمپ بنزین، اقا اصلا پیاده هم نشد، داشتم بنزین میزدم برادرم بش گفت پول نقد همرات هست یا میخوای با کارت حساب کنی؟! خودش رو میزد به نفهمیدن! دوباره خودم با کارت پول بنزین رو دادم، کارای شخصش رو هم با ماشین ما انجام داد، آخر سر هم وقتی خواستم دم خونشون پیادشون کنم، یه خیلی ممنون گفت و خداحافظ خداحافظ! :n04:

اگر من میگم رک بش بگو چون تجربش رو داشتم. میدونم داره چی میگه، هر چند باز گفتم اگر مطمئن نیستی اول مطمئن شو (همین حرف شما، یعنی گزینه آخر) :n01:

پ. ن.
جناب مهربونی، لحنتون در پاسخ به پست من کمی تند بود، مناسب یک انجمن عمومی نیست (خواستم پیام خصوصی بفرسم، غیر فعالش کرده بودید)

Atghia
09-09-2014, 11:18
دوستان ماشالله همه کاربرهای فعال در این تاپیک تحصیلکرده، صاحب نظر و باشخصیت هستند
لطفا یک کمی در صحبت هاتون بیشتر ملاحظه کنید اینجا مکان راهنمایی هست نه کل کل و بحث!
هر دو صفحه یکبار من دارم پست تذکر میدم:n15:
این روند ادامه پیدا کنه برخوردها جدی تر خواهد بود!

mehrabooni
09-09-2014, 11:56
سوال جدید در رابطه با اداب معاشرت....فقط اتقیای عزیز جواب بده....به نظر شما کاربرهای قدیمی چطوری باید با ترول های (نیو یوزیر) برخورد کنن ؟ به نظرتون اگه کسی تحویلشون نگیره مشکل حل میشه ؟ ممنون میشم جواب بدید

پ ن :: استریمر عزیز هم اگه به این تاپیک اومدن میتونن به سوال بنده جواب بدن

Atghia
09-09-2014, 12:01
سوال جدید در رابطه با اداب معاشرت....فقط اتقیای عزیز جواب بده....به نظر شما کاربرهای قدیمی چطوری باید با ترول های (نیو یوزیر) برخورد کنن

پ ن :: جناب استریمر عزیز هم اگه به این تاپیک اومدن میتونن به سوال بنده جواب بدن

ترول اسمش روش هست!
دوست خوبم مطمئن باشید کسی که همچین ویژگی داشته باشه شایسته اینه که دیده نشه کلا! نه حرفاش نه پست هاش
ترول دنبال جلب توجه هست
تشنه ی جنجال و بحث
و بدترین چیز براش اینه که کسی تحویلش نگیره! هرچقدر بیشتر باهاش بحث کنید مسرورتر میشه
و نکته بعدی اینکه هر نیو یوزری ترول نیست و هر کاربر کهنه کاری عاری از ترول بودن نیست
صحبتهای هرشخص نمایانگر شخصیتش هست
لطفا با حفظ آرامش به فعالیت خودتون ادامه بدید و برخورد با ناقضین قوانین رو به مسئولین بسپارید. اگر اعتراضی هم دارید به بخش انتقادات مراجعه کنید تا مدیران مستقیما پاسخگو باشند

ممنون از توجه شما

mehrabooni
09-09-2014, 12:05
دوستان اگر صاحبخونه صدای ظبطش رو ساعت 12 شب زیاد کنه آیا میشه بهش تذکر داد؟ صاحب کل 5 طبقه آپارتمان و ما و بقیه همسایگان مستاجر
فکر کنم (مطمئن نیستم) توی اروپا از ساعت یازده شب تا پنج صبح هیچکس حق نداره از حمام استفاده کنه چون باعث برهم زدن آرامش همسایه ها میشه!

وقتی همسایه ی شما خیلی بیشعوره به نطرم حق طبیعی شما هست بهش تذکر بدید

پ ن :: الان باز یه عده روشنفکر میان میگن مقابله به مثل کن :| برو همسایتو بخور :| از اینجور حرفا!

Demon King
09-09-2014, 12:11
فکر کنم (مطمئن نیستم) توی اروپا از ساعت یازده شب تا پنج صبح کسی حق نداره از حمام استفاده کنه ، چون باعث برهم زدن آرامش همسایه ها میشه!

وقتی مسایه ی شما خیلی بیشعوره به نطرم حق داری تذکر بدی

پ ن :: الان باز یه عده روشنفکر میان میگن مقابله به مثل کن :| برو همسایتو بخور :| از اینجور حرفا!

دوست عزیز هرکسی یه نظری داره حالا شما یا موافق با اون نظرید یا مخالف، نه قرار ه به کسی بگید روشنفکر و نه هرچیز دیگه ای وقتی یه نفر یه سوالی میپرسه، یکی میگه اون کارو بکن یکی میگه این کارو بکن و خود سوال کننده میفهمه کدوم جواب درسته و لازم نیست برای ثابت کردن درستی حرفاتون پا فشاری کنید یا بگید حتما اینکه من میگم درسته شما نظرتونو دادید دستتونم درد نکنه لازم نیست به دیگران کاری داشته باشید،
اینم خودش یه نوع آداب معاشرته.

cool11
09-09-2014, 18:12

سلام

بله می تونید بهش تذکر بدید حتی میتونید زنگ بزنید و از پلیس کمک بگیرید

ولی به نظر من با توجه به اینکه موجر شما هستند سعی کنید چیزی بهش نگید مگه دیگه غیر قابل تحمل باشه

کسی که ساعت 12 صدای ضبطش رو بلند می کنه حتما یه مشکلی ، مرضی چیزی داره یا اصلا تو این باغ ها نیست

می تونید از این گوشی ها یی که موقع خواب میزنن بزنید که دیگه صدایی رو نشنوید (البته اگه مریض بدحال تو خونه ندارید)

بازهم خود دانید

MƐΛИĪИƓĿƐSS
09-09-2014, 18:40
دوستان من یه راهنمایی میخواستم ازتون.
ما چند روز پیش یه اشتباهی کردیم به یه بنده خدایی که دوستمون بود کمک کردیم!!!کارش گیر بود منم افتادم دنبال کارش و پیگیرش شدم.
بعد از اون زنگ زد بهم و یه کاری ازم خواست و بازم انجام دادم واسش.
حالا دیگه این ما رو ول نمیکنه یه سره زنگ میزنه بهم فلان کار رو واسم انجام میدی؟؟؟
جدیدا انگار ارث باباشو ازت میخواد و گوشی رو دیر برداری ناراحت میشه:n22:
من گفتم تا فردا بهت میگم.چجوری بهش بفهمونم که دفعات قبلی فقط از سر رفاقت بوده و من نوکرش نیستم(ناراحت نشه):n29:

Demon King
09-09-2014, 19:21
ما چند روز پیش یه اشتباهی کردیم به یه بنده خدایی که دوستمون بود کمک کردیم!!!کارش گیر بود منم افتادم دنبال کارش و پیگیرش شدم.
حالا دیگه این ما رو ول نمیکنه یه سره زنگ میزنه بهم فلان کار رو واسم انجام میدی؟؟؟
من گفتم تا فردا بهت میگم.چجوری بهش بفهمونم که دفعات قبلی فقط از سر رفاقت بوده و من نوکرش نیستم(ناراحت نشه):n29:

اگه میخواید ناراحت نشه، نباید رک باشید، مثلا بهونه بیارید یا بگید، دفعه ی قبل سرم خلوت بود که کارتو راه انداختم، الان یکم سرم شلوغه و وقت انجام کارتو ندارم، واقعا شرمنده ام.

اینطوری بگید هم کار از سرتون وا میشه هم دوستتون ناراحت نمیشه.

farzad02
09-09-2014, 20:46
خوب اگر کمک از همون کاره که بهش بگید دیگه راهش رو یاد گرفتی دیگه. یا مثلا الان که میدونی باید چیکار کنی

اگر نه متفاوته، سعی کنید بهش راه اصلی تری نشون بدید. یاد بدید چطوری مشکلاتش رو حل کنه

اگر هم واقعا هیچ راهی نداره بهش بگید الان فرصت ندارید. هر وقت فرصت داشتید کمکش می کنید..... اگر خیلی گیر داد دیگه باید رک بگید که وقت ندارید

فقط شما مشکل دارید یا بقیه همسایگان هم مشکل دارن؟
اگر 2-3 خانواده بشید و برید در یک جلسه خیلی دوستانه و بگید با این وضعیت مشکل دارید، دیگه یکم منطق باشه باید وضع بهتر بشه
اگر هم بچه دارید که بگید اینا نصفه شب بیدار میشن. یا اگر بچه مدرسه ای دارید بگید که اینا باید صبح برن مدرسه و ....

من نظرم اینه که با توجه به اینکه مالک کل ساختمونه، سعی کنید مسالمت آمیز و دوستانه قضیه رو حل کنید. حتی اگر کسی رو قبول دارن اون رو واسطه کنید....

A.N.A.P
10-09-2014, 14:48
سلام دوستان.اگه شما جای من بودید چکار میکردید ؟ :

تقریبا 20 روزه میرم یه شرکتی کار میکنم. هفته پیش رئیسمون گفت میخوایم بریم اردو تفریحی ( که از کل کشور همه هستن ! ) شما میاین ؟
من واسه رفتن دو دل بودم ؛ یک علتش این بود که هنوز شناخت کافی از ایشون نداشتم ( ندارم ) . واسه همین جواب قطعی ندادم. ایشون فرض رو بر این گذاشت که من میام. ازم اطلاعاتم رو گرفت و اسم من رو نوشت درحالیکه ته دلم راضی نبود و نمیتونسنم برای چند روز بعد تصمیم گیری کنم.
امروز که روز رفتن بود اصلا حال و حوصله رفتن نداشتم ، زنگ زدم گفتم شرایطش رو ندارم و نمیام. الان حرفم رو زدم و راحت شدم اما ناراحتم ازینکه این حرف رو روز آخر زدم. :n02:

اگه شما جای من بودید چکار میکردید ؟

Asus550
10-09-2014, 14:56
از همون اول بهانه میوردم میگفتم فلان روز که میخایم بریم کار دارم ...... اون روز رو هم خودم رو مشغول میکردم تا دروغ نگفته باشم:n05:

mehrabooni
10-09-2014, 15:01
سلام دوستان.اگه شما جای من بودید چکار میکردید ؟ :

تقریبا 20 روزه میرم یه شرکتی کار میکنم. هفته پیش رئیسمون گفت میخوایم بریم اردو تفریحی ( که از کل کشور همه هستن ! ) شما میاین ؟
من واسه رفتن دو دل بودم ؛ یک علتش این بود که هنوز شناخت کافی از ایشون نداشتم ( ندارم ) . واسه همین جواب قطعی ندادم. ایشون فرض رو بر این گذاشت که من میام. ازم اطلاعاتم رو گرفت و اسم من رو نوشت درحالیکه ته دلم راضی نبود و نمیتونسنم برای چند روز بعد تصمیم گیری کنم.
امروز که روز رفتن بود اصلا حال و حوصله رفتن نداشتم ، زنگ زدم گفتم شرایطش رو ندارم و نمیام. الان حرفم رو زدم و راحت شدم اما ناراحتم ازینکه این حرف رو روز آخر زدم. :n02:

اگه شما جای من بودید چکار میکردید ؟
صد درصد میرفتم حتی اگه کار مهمی داشتم

roya.rashidi
11-09-2014, 02:20
سلام این یعنی چی ؟

مثلا میگن طرف روی به ترولینگ میاره

تو این تایپیک گفتم جون فک کردم مربطو به اینجا باشه پس اگه جای سوالم اشتباه بود ببخشید.

Demon King
11-09-2014, 07:48
سلام این یعنی چی ؟

مثلا میگن طرف روی به ترولینگ میاره

تو این تایپیک گفتم جون فک کردم مربطو به اینجا باشه پس اگه جای سوالم اشتباه بود ببخشید.

روی به ترولینگ میاره یعنی، سعی میکنه رفتار هاش، پست هاش، لحن صحبت کردنش و ... نه تنها باعث انحراف تاپیک میشه بلکه برخی اوقات باعث عصبانی کردن برخی کاربران بطور غیر مستقیم و یا مستقیم میشه. ترول از این کار خوشش میاد و هدفش منحرف کردن بحث های انجمن ها و ایجاد درگیری و اختشاش بین کاربرانه.

ملا نصرالدین
11-09-2014, 07:57

اینجا دیگه تریپ روشنفکری و رک بودن و... برنمیداره
الان قدرت دست اوناست
شما ساعت 12 شب خیلی خوشگل میروید دم منزل ایشان.در میزنید.خیلی شیک و مهربان با ایشان سلام و علیک میکنید و میگید ببخشید مزاحم شدم ...راستش خانمم/مادرم/پدرم/برادرم/و... حالش خوب نیست.کسالتی براشون پیش امده.دکتر بهش استراحت داده...یه مقدار این صدای ضبط اذیتش میکنه....

همین

اگر باز به کارش ادامه داد دیگه شما نباید برید.یا باید این صدا رو تحمل کنید یا باید یک همسایه ی دیگر برود و تذکر بدهد یا باید از اون خانه بروید

reza.kaka
11-09-2014, 16:05
سلام
میخواستم ببینیم مثلا میخوای به دوستت یا کسی بگی که اگر به کمکت احتیاج داشت و یا کاری بود بهت بگه . باید اینو چطوری گفت به طرف مقابل ؟

Demon King
11-09-2014, 16:07
سلام
میخواستم ببینیم مثلا میخوای به دوستت یا کسی بگی که اگر به کمکت احتیاج داشت و یا کاری بود بهت بگه . باید اینو چطوری گفت به طرف مقابل ؟

اگه کاری چیزی بود که از دستم بر بیاد حتما بهم خبر بده، خوشحال میشم کمکت کنم.

AHP-P30
14-09-2014, 19:48
سلام دوستان.

یه سوال داشتم، شما وقتی بخواید راست یا دروغِ حرفهای فرد خاصی رو بفهمید، چه اقدامی انجام میدید.

میدونم سوالم یکم به اصطلاح «یجوریه..» ولی خب اگه میتونید موقعیت رو فرض کنید و بگید شما بودید چکار میکردید.

pc-game
14-09-2014, 20:46
سلام دوستان.

یه سوال داشتم، شما وقتی بخواید راست یا دروغِ حرفهای فرد خاصی رو بفهمید، چه اقدامی انجام میدید.

میدونم سوالم یکم به اصطلاح «یجوریه..» ولی خب اگه میتونید موقعیت رو فرض کنید و بگید شما بودید چکار میکردید.

اکثر کسانی که دروغ میگن یکم تابلو بازی در میارن ، مثلا فکر میکنه و حرف میزنه و حرفو کشش میده و معمولا هم حرفاش در ادامه بی ربط به هم از آب در میاد و تازه اگه بعدها همون حرفو یادش بندازی انکار میکنه و میگه یادش نمیاد چنین چیزی گفته باشه ، اینا تجربه های منه ، شاید دوستان راهکار های بهتری داشته باشن

roya.rashidi
14-09-2014, 21:05
سلام دوستان.

پیرو #2215 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنظرم هرکی بخاد دروغ بگه تو چشای ادم نمیتونه نگاه کنه .

Malware
14-09-2014, 21:31
پیرو #2215 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنظرم هرکی بخاد دروغ بگه تو چشای ادم نمیتونه نگاه کنه .

درود دوستان

این مسیله ای که نتونن تو چشم نگاه کنن مربوط به کسایی هست که معمولا دروغ نمیگن و یا بگن دروغ مصلحتی میگن و چون معمولا دروغ نمیگن در زمان دروغ گفتن حسشون بهشون میگه که این کار اشتباهه و یا باید خجالت بکشن به همین دلیل اضطراب دارن و نمیتونن مستقیما تو چشم طرف مقابل نگاه کنن .

ولی کسی که عین چی :n02: از صبح تا شب دروغ میگه و این دروغ گفتن تبدیل به یه عادت شده واسش و تو ذاتش حک شده دیگه چنین حسی نداره و به مرور خودش رو قانع کرده که اینکار مشکلی نداره و به همین دلیل به راحتی و بدون اضطراب دروغ میگه .

ولی همونطور که pc-game گفت میشه از اینکه حرفشو زیاد کش میده شک کرد که شاید داره دروغ میگه البته از این روش بیشتر تو دنیای واقعی میشه استفاده کرد , تو دنیای مجازی راحت تر میشه دروغ گفت و هیچکس متوجه نمیشه . تو دنیای مجازی به نظرم تنها راه برای شک کردن به دروغ گفتن اون فرد اینه که طرف یه گافی بده و الان یه حرفی بزنه ولی در گذشته عکس همون حرف رو زده باشه . بازم تاکید میکنم که در همه ی این حالت ها میشه شک کرد .

این نظر من بود ممکنه اشتباه باشه .

با سپاس :n16:

reza.kaka
14-09-2014, 22:44
سلام

دوستان میخواستم ببینم به همکلاسی های دختر دانشگاه پسر اول باید سلام بده یا دختر ؟؟؟؟؟ اصلا واجبه سلام دادن ؟ بعضی وقت ها هم ادم ضایع میشه سلام میده و جواب نمیشنوه !!

roya.rashidi
14-09-2014, 23:05
سلام

دوستان میخواستم ببینم به همکلاسی های دختر دانشگاه پسر اول باید سلام بده یا دختر ؟؟؟؟؟ اصلا واجبه سلام دادن ؟ بعضی وقت ها هم ادم ضایع میشه سلام میده و جواب نمیشنوه !!
با هم هیچ اشنایی ندارید نیاز نیست سلام کنید.
به هرحال باید پسر سلام کنه اونایی که جواب سلام نمیدن بی شخصیتن . البته به نحوه سلام کردن طرف هم بستگی داره که با نیت بد سلام نکنه.

A/|\IR
14-09-2014, 23:23
اینجا دیگه تریپ روشنفکری و رک بودن و... برنمیداره
الان قدرت دست اوناست
شما ساعت 12 شب خیلی خوشگل میروید دم منزل ایشان.در میزنید.خیلی شیک و مهربان با ایشان سلام و علیک میکنید و میگید ببخشید مزاحم شدم ...راستش خانمم/مادرم/پدرم/برادرم/و... حالش خوب نیست.کسالتی براشون پیش امده.دکتر بهش استراحت داده...یه مقدار این صدای ضبط اذیتش میکنه....

همین

اگر باز به کارش ادامه داد دیگه شما نباید برید.یا باید این صدا رو تحمل کنید یا باید یک همسایه ی دیگر برود و تذکر بدهد یا باید از اون خانه بروید

این مشکل منم هست
واحد بقلی تا ساعت 2 شب تو خونشون میزگرد تشکیل میدن و با صدای بلند صحبت میکنن ، گاهی اوقات با صدای کوبیدن هم میاد نصف شب!!
چند بار پدرم تذکر دادن یک بار هم ساعت سه شب خودم بهشون گفتم
خیلی هم شر و خلافکار هستن خانودگی موندم چیکار کنم (از اون دسته موجوداتی هستن که دنبال دعوا ان و قومیتی کار میکنن:| ) ، ترسی ندارم ازشون ولی چون خانواده داره اینجا زندگی میکنه نمیتونم زیاد گیر بدم ، احتمال تعویض خونه هم نیست
نظرتون چیه؟
شکایت هم بکنم فکر نکنم به نتیجه ای برسه و دردسر هاش بیشتر میشه فکر کنم.

hosseinf722
14-09-2014, 23:44
سلام

سلام
به نظر من چه دختر چه پسر فرق نمیکنه ، کسی که جواب سلامو عمدا نداد ارزششو نداره که حتی فک کنی که دفعه بعد بهش سلام بدی یا نه ، چون کلا مرخصه
کلی آدم هست تو دانشگاه که ارزش سلام کردن داشته باشن به همونا سلام بدین و مراوده داشته باشین

حالا در مورد همکلاسی های دخترتون اگه ترمای اول باشین احتمالش هست که یا خودشون سلام ندن یا جواب سلام شما رو خیلی کوتاه بدن ، شاید طبیعی باشه این رفتار
ولی وقتی یه خورده میرین جلوتر میتونین یه اکیپ خوب باشین با هم ، دختر و پسر با هم :n11: :7: و حتی :36:
مثه چن تا دوست که دیگه این چیزا مطرح نیست که کی اول سلام کنه کی دوم
موفق باشین

reza.kaka
15-09-2014, 09:06
سلام

ممنون از پاسختون . منم سال دوم دانشگاه هستم. یکبار شده من کنار دختری از همکلاسی هام رد شدم . با صدای بلند سلام کردم . اما بالانسبت مانند ** سرشو برده اونور و جواب نداده . منم از اون به بعد اصلا محلش هم نمیزارم .

برعکس بعضی از دختر های دانشگاه انقدر با شخصیت و مودب هستن که ادم واقعا میگه شخصیت این ها کجا و اون یکی کجا .

ملا نصرالدین
15-09-2014, 12:30
این مشکل منم هست
واحد بقلی تا ساعت 2 شب تو خونشون میزگرد تشکیل میدن و با صدای بلند صحبت میکنن ، گاهی اوقات با صدای کوبیدن هم میاد نصف شب!!
چند بار پدرم تذکر دادن یک بار هم ساعت سه شب خودم بهشون گفتم
خیلی هم شر و خلافکار هستن خانودگی موندم چیکار کنم (از اون دسته موجوداتی هستن که دنبال دعوا ان و قومیتی کار میکنن:| ) ، ترسی ندارم ازشون ولی چون خانواده داره اینجا زندگی میکنه نمیتونم زیاد گیر بدم ، احتمال تعویض خونه هم نیست
نظرتون چیه؟
شکایت هم بکنم فکر نکنم به نتیجه ای برسه و دردسر هاش بیشتر میشه فکر کنم.

خیلی ها مثل شما این مشکل رو دارند
متاسفانه در اپارتمان ها دیوار ها رو خیلی نازک درست میکنند خیلی ها هم که کلا نمیدونند فرهنگ اپارتمانی چیه
ما هم همین مشکل رو داشتیم و داریم.
به نظر من با چند تا از همسایه های دیگر صحبت کنید که انها هم با این ادم های بی فرهنگ صحبت کنند و اگر درست نشدند به نوبت هر یک از همسایه ها با صاحبخانه ی اینها تماس بگیرند و از این مستاجر گلایه کنند تا صاحبخانه شخصا تذکر بدهد

ehsan_iace
15-09-2014, 12:37
سلام
به نظر من چه دختر چه پسر فرق نمیکنه ، کسی که جواب سلامو عمدا نداد ارزششو نداره که حتی فک کنی که دفعه بعد بهش سلام بدی یا نه ، چون کلا مرخصه
کلی آدم هست تو دانشگاه که ارزش سلام کردن داشته باشن به همونا سلام بدین و مراوده داشته باشین

حالا در مورد همکلاسی های دخترتون اگه ترمای اول باشین احتمالش هست که یا خودشون سلام ندن یا جواب سلام شما رو خیلی کوتاه بدن ، شاید طبیعی باشه این رفتار
ولی وقتی یه خورده میرین جلوتر میتونین یه اکیپ خوب باشین با هم ، دختر و پسر با هم :n11: :7: و حتی :36:
مثه چن تا دوست که دیگه این چیزا مطرح نیست که کی اول سلام کنه کی دوم
موفق باشین

بعضی از فروشندگان زن هم به سلام یا پرسیدن احوال جواب نمیدهند!

من برایم جالب نیست که برم داخل یک مغازه و بدون سلام بگم فلان جنس را داری یا یکدونه فلان جنس را بیار! ولی یاد گرفتم که فقط سلام کنم و اگر دیدم جواب سلام را نمیدهد دیگه بهش سلام نکنم!

gelayor14
15-09-2014, 16:55
سلام دوستان.

این سوال یه موقه واقعا برای من دغدغه شده بود، تا اینجا جوابم رو گرفتم خیلی قشنگ توضیح داده توصیه می کنم حتما گوش کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایل نهم اش هست...
امیدوارم بهت کمک کنه

gelayor14
15-09-2014, 17:06
سلام

ممنون از پاسختون . منم سال دوم دانشگاه هستم. یکبار شده من کنار دختری از همکلاسی هام رد شدم . با صدای بلند سلام کردم . اما بالانسبت مانند ** سرشو برده اونور و جواب نداده . منم از اون به بعد اصلا محلش هم نمیزارم .

برعکس بعضی از دختر های دانشگاه انقدر با شخصیت و مودب هستن که ادم واقعا میگه شخصیت این ها کجا و اون یکی کجا .
این خیلی طبیعیه که آدما با هم فرق دارن ،نمی تونی همه دخترا رو تو یه گروه بزاری یا همه پسرا رو و یه برچسب بزنی
خوب یه موقع است طرف حواسش نیست،نشنیده، حالش خوب نی...خوب اگه اینا نیست خوب مجبور نیستی اینقد ذهنت رو درگیر این آدم کنی

تو دوره دانشگاه یکی از پسرای کلاسمون که اتفاقا مورد قبول همه بود معمولا هماهنگی می خواستیم بکنیم تعطیل کنیم این برادر زحمت اش رو می کشید..بسیار هم انسان با شخصیتی بود
ولی این ما رو که می دید به ندرت سلام می کرد...ماها دخترا سلام می کردیم اول....بعد یه مدت بچه ها خیلی قشنگ می گفتن ..فلانی هم که اینقدر خوبه و ...انتظار داره ماها همیشه بهش سلام کنیم
خوب اینم اصلا قشنگ نبود! یه جوری انگار بدهی داریم بهش..

بابا معاشرتی باشین خواهرا ،برادرا! اینا برادرای شما، شما خواهرای اینا..ای بابا!

hosseinf722
15-09-2014, 18:48

من برایم جالب نیست که برم داخل یک مغازه و بدون سلام بگم فلان جنس را داری یا یکدونه فلان جنس را بیار! ولی یاد گرفتم که فقط سلام کنم و اگر دیدم جواب سلام را نمیدهد دیگه بهش سلام نکنم!

من برا خودم چن بار پیش اومده که رفتم تو مغازه و با صدای بلند سلام کردم که فروشنده حتما بشنوه ، همونطور که شما میگی از اول به ما یاد دادن سلام کردنو ، منم عادت کردم حتما سلام بدم
بعد دیدم طرف یا جواب سلاممو نمیده یا دیر میده یا با یه حالت بی رغبتی و بی حالی میده
من دیگه حال نمیکنم از این چیزی بخرم
میام بیرون
مغازه که تموم نشده اینهمه مغازه
البته این اتفاق هم در مورد فروشنده های خانوم بوده هم آقا

roya.rashidi
15-09-2014, 19:29
سلام

بله کارش واقعا اشتباه بوده اینجور افرادو بی محلی کنید بهتره

این مسئله فقط واسه خانوما صدق نمیکنه کلا تو فروشندگان عادت شده.

شما جشمو دلتون پاکه برادر:n02: خیلی ها هستن از این معاشرتای خاهر برادری سواستفاده میکنن.

gelayor14
15-09-2014, 20:01
این خیلی طبیعیه که آدما با هم فرق دارن ،نمی تونی همه دخترا رو تو یه گروه بزاری یا همه پسرا رو و یه برچسب بزنی
خوب یه موقع است طرف حواسش نیست،نشنیده، حالش خوب نی...خوب اگه اینا نیست خوب مجبور نیستی اینقد ذهنت رو درگیر این آدم کنی

تو دوره دانشگاه یکی از پسرای کلاسمون که اتفاقا مورد قبول همه بود معمولا هماهنگی می خواستیم بکنیم تعطیل کنیم این برادر زحمت اش رو می کشید..بسیار هم انسان با شخصیتی بود
ولی این ما رو که می دید به ندرت سلام می کرد...ماها دخترا سلام می کردیم اول....بعد یه مدت بچه ها خیلی قشنگ می گفتن ..فلانی هم که اینقدر خوبه و ...انتظار داره ماها همیشه بهش سلام کنیم
خوب اینم اصلا قشنگ نبود! یه جوری انگار بدهی داریم بهش..

دوست عزیزم من برادر نیستم ..! جمله آخرم هم یکم جنبه طنز داشت با نظرت موافقم .. جنبه داشتن و نداشتن و سوء استفاده هم باید در نظر گرفته بشه، صدالبته!

ehsan_iace
16-09-2014, 13:34
بعضیها هستند که حرف دیگران را می‌شوند ولی به توصیه‌های دیگران به خصوص اعضای خانواده‌ و دوستان‌شون گوش نمی‌کنند! حتی وقتی می‌بینند ضرر کردند و دیگران درست میگفتند باز هم به حرف نشنوی‌شان و ضرردادن‌شان ادامه میدهند!

1. اینها مشکلشان چیه؟

2. بهترین راه‌حل در رفتار با آنها چیه؟ (چون می‌بینم که داره خودش را تو دردسر می‌اندازه میخواهم راهنمایی‌شان کنم تا مشکلی برایش پیش نیاد اما چون تا به حال گوش نکرده با خودم میگم بگذار سرش به سنگ بخوره تا بلکه بفهمه!)

AHP-P30
16-09-2014, 14:37
.. . بازم تاکید میکنم که در همه ی این حالت ها میشه شک کرد .

این نظر من بود ممکنه اشتباه باشه .

با سپاس :n16:
ممنون از همه دوستان.

بله حق با شماست.

متاسفانه در همه حالت ها فقط میشه شک کرد و نمیشه در مورد دروغ گو بودن یا نبودن طرف نظر قطعی داد. مگر اینکه مدرکِ موثقی پیدا بشه که هیچ داوری نتونه ردش کنه.

بعضی وقتها هم که توی حرفهای طرف تضاد یا نکته مشکوک پیدا میشه، وقتی شما جویای اصلِ مطلب میشید، متاسفانه چنان با دقت و ظرافت اصلاحش میکنن که شما از اینکه حتی در مرحله ی اول عنوانش کردید ممکنه پشیمون هم بشید!
... و این قضیه همینطور ادامه داره و شمایید و حسِ شکی که هیچ وقت تنهاتون نمیزاره.

من حدودا فقط در مورد ۳% از آدما اینطوری میشم. چون تعدادشون کمه، تا الان همیشه بنا رو بر درست بودنه شک خودم گذاشتم و از خیرِ رابطه با اون شخص گذشتم!
نظر شما در این مورد چیه؟

AHP-P30
16-09-2014, 14:46
به اشتباه دوبار پست شد. Delete.

این سوال یه موقه واقعا برای من دغدغه شده بود، تا اینجا جوابم رو گرفتم خیلی قشنگ توضیح داده توصیه می کنم حتما گوش کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایل نهم اش هست...
امیدوارم بهت کمک کنه
ممنون بسیار مفید بود. احتمالا در زمینه های دیگه هم از این سایت استفاده کنم . مرسی.

ehsan_iace
17-09-2014, 15:44
بعضیها هستند که حرف دیگران را می‌شوند ولی به توصیه‌های دیگران به خصوص اعضای خانواده‌ و دوستان‌شون گوش نمی‌کنند! حتی وقتی می‌بینند ضرر کردند و دیگران درست میگفتند باز هم به حرف نشنوی‌شان و ضرردادن‌شان ادامه میدهند!

1. اینها مشکلشان چیه؟

2. بهترین راه‌حل در رفتار با آنها چیه؟ (چون می‌بینم که داره خودش را تو دردسر می‌اندازه میخواهم راهنمایی‌شان کنم تا مشکلی برایش پیش نیاد اما چون تا به حال گوش نکرده با خودم میگم بگذار سرش به سنگ بخوره تا بلکه بفهمه!)

راهنمایی لطفاً

B.Russell
17-09-2014, 17:33

1. اینها مشکلشان چیه؟

بعضی ها اینجوری نیستند، همه ما آدم ها اینجوری هستیم.
فقط باید شرایطش پیش بیاد تا این خصلت یک دندگی مون رو نشون بدیم.

انسان معمولا علاقه زیادی به توجیه کردن همه اشتباهاتش داره و به وقتش مشخص میشه.

به نظرم یکسری تجربه هارو هر انسانی باید خودش به دست بیاره و کلام و نصیحت هم تاثیری در روند فکری و عملی او نخواهد داشت.
اگر میخواهی کمک کنی باید به دنبال ریشه توجیهش بگردی.
برای همین حکم کلی نمیشه داد و مصداقی باید بحث کرد.

مثلا پسری که عاشق یک دختر صرفا زیبا میشه و خانواده و اطرافیان از مشکلات اخلاقی و خانوادگی دختر وارد میشن تا پسر رو منصرف کنند و در نهایت شکست میخورن.
باید از اهرم های مربوط به جسم استفاده کرد و برای توجیه فردی، توجیهاتی از همان جنس آورد و جایگزینی از جنس توجیه ارائه داد.

farzad02
17-09-2014, 19:42

1. اینها مشکلشان چیه؟

این جمله معروف واقعا درسته که: به زور کسی رو نمیشه به بهشت فرستاد

وظیفه ما اینه که بدون منت و چشمداشتی توصیه های منطقی و کاربردی رو برای راهنمایی فرد ارائه بدیم
وقتی هم طرف گوش نکرد و کار خراب شد، سرکوفت نزنیم...... اگر دیدیم کاری میشه برای کمک کرد، انجام بدیم. وگرنه صرفا همدردی کنیم

بالاخره تجربه نشون داده اغلب ما آدما تا سرمون به سنگ نخوره و خودمون بیدار نشیم، با مشت و لگد هم درست نمیشیم. با حبس و شلاق هم درست نمیشیم

ehsan_iace
17-09-2014, 20:10
بعضی ها اینجوری نیستند، همه ما آدم ها اینجوری هستیم.
فقط باید شرایطش پیش بیاد تا این خصلت یک دندگی مون رو نشون بدیم.

انسان معمولا علاقه زیادی به توجیه کردن همه اشتباهاتش داره و به وقتش مشخص میشه.

به نظرم یکسری تجربه هارو هر انسانی باید خودش به دست بیاره و کلام و نصیحت هم تاثیری در روند فکری و عملی او نخواهد داشت.
اگر میخواهی کمک کنی باید به دنبال ریشه توجیهش بگردی.
برای همین حکم کلی نمیشه داد و مصداقی باید بحث کرد.

مثلا پسری که عاشق یک دختر صرفا زیبا میشه و خانواده و اطرافیان از مشکلات اخلاقی و خانوادگی دختر وارد میشن تا پسر رو منصرف کنند و در نهایت شکست میخورن.
باید از اهرم های مربوط به جسم استفاده کرد و برای توجیه فردی، توجیهاتی از همان جنس آورد و جایگزینی از جنس توجیه ارائه داد.

ممنون برای راهنمایی‌تان
این جمله آخر را متوجه نشدم!

این جمله معروف واقعا درسته که: به زور کسی رو نمیشه به بهشت فرستاد

وظیفه ما اینه که بدون منت و چشمداشتی توصیه های منطقی و کاربردی رو برای راهنمایی فرد ارائه بدیم
وقتی هم طرف گوش نکرد و کار خراب شد، سرکوفت نزنیم...... اگر دیدیم کاری میشه برای کمک کرد، انجام بدیم. وگرنه صرفا همدردی کنیم

بالاخره تجربه نشون داده اغلب ما آدما تا سرمون به سنگ نخوره و خودمون بیدار نشیم، با مشت و لگد هم درست نمیشیم. با حبس و شلاق هم درست نمیشیم

من هم نمیخوام ایشان را تحت فشار بگذارم چون میدونم تاثیری ندارد و از تصمیم‌شان برنمیگرده!

من راهنمایی‌ام را میکنم و دلایلم را برای اینکه تصمیم‌اش اشتباه هست می‌گویم ولی اگر قانع نشد دیگه کاری از دست من نمی‌آید موضوع را رها میکنم چون به عنوان یک آدمی که در سن جوانی و بزرگسالی هست باید خودش برای زندگی‌اش تصمیم بگیره و با عواقب خوب یا بد آن روبرو بشه!

hossein blak
18-09-2014, 14:38
سلام...:n18:
با آدمای سمج که مزاحمت تلفنی ایجاد میکنند و شما نمیخواهید که کسی از این موضوع پی ببرد باید چه کار کرد....؟:n13:

roya.rashidi
18-09-2014, 14:48
با آدمای سمج که مزاحمت تلفنی ایجاد میکنند و شما نمیخواهید که کسی از این موضوع پی ببرد باید چه کار کرد....؟:n13:
بنظرم
یه مدت جوابشونو ندید طرف هر چقدم سیریش باشه باز خسته میشه .
اصلا نباید چیزی بگید یا جواب بدید باید طرف به این نتیجه برسه که اصلا متوجه نمیشید اقای مزاحم داره زنگ میزنه.
شمارشو تو لیست سیاه بزارین .

Iloveu-ALL
18-09-2014, 14:51

یکی از روش ها که تو پیامک جواب میده:
بدون بی احترامی بهشون بی محلی کنید و جواب ندید - فحش ندید یا نگید که دیگه زنگ نزنید چون اینطوری فکر میکنه توی رودرباسی افتادی یا اگه ترول باشه چون روتون تاثیر گذاشته (منفی) به این کارش ادامه میده!

FJava
19-09-2014, 09:30
با آدم های قدر نشناس چه باید کرد ؟ اونهایی که کمکشون میکنی یه کاری را انجام بدهند ولی وقتی کارشون افتاد روی غلطک دیگه اصلا شما را نمی بینند ؟!

حتما دیدید دیگه تا کارشون راه میفته جو گیر میشن و حس مدیریت بشون دست میده ..

A/|\IR
19-09-2014, 09:49
با آدم های قدر نشناس چه باید کرد ؟ اونهایی که کمکشون میکنی یه کاری را انجام بدهند ولی وقتی کارشون افتاد روی غلطک دیگه اصلا شما را نمی بینند ؟!

خب دوست من حالا که شناختی ـشون دیگه کمک نکن:)
اصلا بهتره رابطتون رو کامل باهاش قطع کنین ، رابطه انگلی فایده نداره .

سلام...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با آدمای سمج که مزاحمت تلفنی ایجاد میکنند و شما نمیخواهید که کسی از این موضوع پی ببرد باید چه کار کرد....؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو Black List هم بزارینشون بد نیست

hossein blak
19-09-2014, 10:09

سلام....
شاید بهتره کار هایی که در حقشون کردی رو بیادشون بندازید تا شاید سرشون به سنگ خورد آدم شدن.
اگه جواب نداد دیگه شما هم کاری به کارشون نداشته باشید و بهشون بی مهلی کنید.
.
.
.
.
.
.
.
موفق باشید.

Masoud-2014
19-09-2014, 10:21
کسانی که تا کنون رابطه ای با جنس مخالف نداشتن و به عبارتی ازشون دوری می کنن و خوششون نمیاد چکار باید بکنن؟:n02:

مُعین
19-09-2014, 10:31
کسانی که تا کنون رابطه ای با جنس مخالف نداشتن و به عبارتی ازشون دوری می کنن و خوششون نمیاد چکار باید بکنن؟:n02:

نام سعدی همه جا رفت به شاهد بازی ** کاین نه عیب است که در مذهب ما تحسین است .

ادامه همین راه بالا رو که خدمتتون عرض کردم ادامه بدید :دی .
تازه میشی مثل ما . . . شایدم هستی ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2014, 11:46
کسانی که تا کنون رابطه ای با جنس مخالف نداشتن و به عبارتی ازشون دوری می کنن و خوششون نمیاد چکار باید بکنن؟ سلام . اون قسمت آخر نگران کننده هست . اگر فردی فقط از همسرش خوشش میاد اما از بقیه خوشش نمیاد , این مهم نیست بلکه مفید هم هست . اما اگر کلاً از جنس مخالف خوشش نمیاد و سنش هم بالا نیست ( حدود 80/90 سال ) , این نگران کننده هست چون این یعنی خروج از حالتِ نرمال . اگر از جنس موافق خوشش میاد وضعیت بسیار نگران کننده و خطرناک هست خصوصاً اگر مذکر هست خیلی خیلی خطرناک هست

banii
19-09-2014, 11:55
سلام . اون قسمت آخر نگران کننده هست . اگر فردی فقط از همسرش خوشش میاد اما از بقیه خوشش نمیاد , این مهم نیست بلکه مفید هم هست . اما اگر کلاً از جنس مخالف خوشش نمیاد و سنش هم بالا نیست ( حدود 80/90 سال ) , این نگران کننده هست چون این یعنی خروج از حالتِ نرمال . اگر از جنس موافق خوشش میاد وضعیت بسیار نگران کننده و خطرناک هست خصوصاً اگر مذکر هست خیلی خیلی خطرناک هست
سلام .
نه جناب ، اینطور هم نیست .
این باور شما باوری مذهبی و سنتی ست ... این مسایل در دنیای امروز پذیرفته و حل شده هستش...
همجنسگرا رو نباید به دید آدم مجرم نگاه کرد ... مث معتاد میمونه که میگن مجرم نیست ، بیماره ...
البته من فقط قصد دفاع از حقوق انسانی شونو دارم و برای خودم هم به هیچ وجه قابل درک نیستند!
در مورد بنده هم فکر بد نکنید ... من اتفاقا فقط از جنس مخالف خوشم میاد.:n02:

AHP-P30
19-09-2014, 12:01
سلام . اون قسمت آخر نگران کننده هست . اگر فردی فقط از همسرش خوشش میاد اما از بقیه خوشش نمیاد , این مهم نیست بلکه مفید هم هست . اما اگر کلاً از جنس مخالف خوشش نمیاد و سنش هم بالا نیست ( حدود 80/90 سال ) , این نگران کننده هست چون این یعنی خروج از حالتِ نرمال . اگر از جنس موافق خوشش میاد وضعیت بسیار نگران کننده و خطرناک هست خصوصاً اگر مذکر هست خیلی خیلی خطرناک هست
سلام.

به هیچ وجه خطرناک! نیست. این عده ای که شما بهشون اشاره کردی Homosexual هستن. و اگر واقعا فک میکنید که هومو بودن خطرناکه، پس شما خودت یک هوموفوبیک هستی که باید بیشتر از همه به فکر خودتون باشید.. !

در ضمن، این دوستمون هم دقیقا نگفتن که مشکلشون چیه. شاید تمایل به جنس مخالف دارن و صرفا از بودن درونِ یک رابطه لذت نمیبرن یا هر چیزه دیگه ای.. که باید دقیقتر بگن.

hosseinf722
19-09-2014, 12:22

به نظر من کار خاصی نباید بکنن
هر موقع که وقتش شد ، از جنس مخالف خوششون میاد

مثله اینه که بگین کسایی که از نون سنگک خوششون نمیاد چیکار باید بکنن؟(بلا نسبت جنس مونث ، فقط برای مثال گفتم اینو)
اینا یا الان گرسنه نیستن ، یا گرسنه هستن و با چیزای دیگه میتونن خودشونو سیر کنن یا....

البته این حالت کلیش بود و من خودم تو زندگی خودم یه نیاز خیلی خیلی خیلی مهم میدونم این رابطه با جنس مخالف و ارتباط داشتن باهاشون، این جنس مخالف شامل مادرم ، خواهرم ، دوستان دانشگاه ، همسر آینده ، خاله ، عمه و...... ست
یعنی وقتی که یه مدتی در جایی بدون حضور جنس مخالف باشین ، دقیقا حس میکنین که این نیازی که میگم چیه

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2014, 13:04
سلام. به هیچ وجه خطرناک! نیست. این عده ای که شما بهشون اشاره کردی Homosexual هستن. و اگر واقعا فک میکنید که هومو بودن خطرناکه، پس شما خودت یک هوموفوبیک هستی که باید بیشتر از همه به فکر خودتون باشید.. ! در ضمن، این دوستمون هم دقیقا نگفتن که مشکلشون چیه. شاید تمایل به جنس مخالف دارن و صرفا از بودن درونِ یک رابطه لذت نمیبرن یا هر چیزه دیگه ای.. که باید دقیقتر بگن. Sent from my Phone using Tapatalk.سلام . گفتنی ها گفته شده و راه ها و مسیرها مشخص شده . هر فردی هم بدنش متعلق به خودشه و آزاده که علناً یا مخفیانه هر کاری دوست داره باهاش انجام بده و مسئولیت و عواقبِ رفتارش هم با خودشه و چه باور کنه چه باور نکنه , چه خوشش بیاد چه خوشش نیاد باید یه روز حساب کتاب پس بده . این دنیا طوری طراحی شده که چیزی رو مجانی و بدونِ حساب و کتابِ نهائی به کسی نده .

miss_ava7
19-09-2014, 14:27

این قضیه میتونه علت روانی داشته باشه شاید یه اتفاق و یه خاطره توی بچگی باعث شده احساس خوبی نسبت به جنس مخالف نداشته باشید و به سمت جنس موافق کشش پیدا کرده باشید یا شایدم تحت تاثیر فیلم و.. چیزهایی که دیدید قرار گرفتید.
شایدم انقدر رابطه تون با جنس مخالف نزدیک و آزادانه نبوده که اون حس در شما ایجاد شه، به نظرم همین که بیشتر وقتا توی جامعه ما دختر و پسر از هم جدا میشن باعث میشه این میل دیرتر بیدار شه.. دیدم کسایی رو که موقع ازدواجشونه ولی از لحاظ حسی معنی جنس مخالف رو نمی دونن و نمی دونن چیکار باید کرد...
از هورمون هم میتونه باشه: هورمون مردونه اگه مقدارش پایین بیاد روی تمایلات شخص خیلی تاثیرگذاره...
بستگی به خودتون داره : اگه ناراضی از شرایط فعلی تون باشین می تونید خودتون رو عوض کنید. اگه هورمونی باشه خیلی ها به دکتر مراجعه میکنن و با دارو مشکلشون حل میشه..
اگه علت روانی داشته باشه پیش مشاور میرن.. اگه به خاطر ارتباط کم با جنس مخالف باشه شاید یه رابطه باعث شه عشق و تمایل به جنس مخالف توی شما ایجاد شه..

Masoud-2014
19-09-2014, 15:23
حالا کی گفت همجنس گرا؟ گفته شد تمایل به جنس مخالف نداره؟ نشنیدید میگن طرف از زنها بدش میاد؟:n02: