PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

رستگار15
23-08-2012, 15:24
1) مثلا در ارتباطات زیر اول کی باید به کی دست بده؟ یعنی دستشو برای دست دادن دراز کنه؟

خانم جوان، اقای جوان (اختلاف سنی کم)
خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان
خانم مسن، اقای مسن (اختلاف سنی کم)

2) و اینکه کجاها باید دست داد؟ همه جا ایا لازمه؟ مثلا محل کار، محیطهای اموزشی و ...

3) یا وقتی درمجلسی همه درحالت نشسته هستن و فرد جدیدی وارد میشه. ایا بلند شدن همه لازمه؟ لطفا بصورت موردی جواب بدید:

فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم مسن، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای مسن
فرد نشسته خانم مسن ، فرد وارد شده اقای مسن

اصولش اینه که آقایون اول دست بدن (البته در صورتی که محرم باشن وگرنه کلا کنسله:31:)

رستگار15
23-08-2012, 15:27
الف)خونمونو تازه عوض کردیم.داشتم میرفتم بیرون همسایمونو با خانوادش دیدم که توی آلاچیق بودن و داشتن از فضا لذت میبردن : دی
منو دید سلام کرد(بزرگتره و با این که خیلی نمیشناسمشون آدم خیلی خیلی محترمیه) و منم سلام کردم.حالا موندم که به خانوادشم باید سلام میکردم یا نه؟آخه اگه فقط با خودش حرف میزدم اونا میگفتن ما آدم نیستیم که یه نگاهم نمیکنه؟اگه با تک ک سلام میکردمم ضایع بود!یادم نیست چه کردم!(اگه من اول سلام کرده بودم خوب بود ولی اول سلام کرد و منو کیش کرد به عبارتی : دی)
سلام
اگه میبینی خانوادش سعی میکنن باهات چش تو چش نشن سلام نکن
اما اگه دارن نگاهتون میکنن سلام کردن یه جورایی نشون دهنده شخصیت قابل احترام شماست

رستگار15
23-08-2012, 15:32
من یه سوتی خیلی خفن جلوی یکی از اقوامی که حسابی باهاشون رودربایستی داریم دادم.سالی سه چهار بار هم بیشتر همو نمیبینیم.سوتیم وحشتناک بود(البته از نظر اونا) از طرزنگاهاشون فهمیدم !!!
از کجا بفهمم که یادشون رفته یا نه!
اصلا به نظرتون یادشون میره؟

- توی دانشگاه وقتی یه گروه از همکلاسی ها رو میبینی کی باید اول سلام کنه؟
-در دانشگاه وقتی یه دختر و پسر هم کلاسی هم رو میبینن کی باید سلام کنه؟اگه سلام نکنیم بی ادبیه؟

رستگار15
23-08-2012, 15:36
وقی کسی به ما میگه طاعاتتون قبول باشه
همه میگن قبول حق ( خدا )
منظور از این آرزوی قبول بودن همون قبولی خداوند است
کسی جمله بهتری برای جواب داره؟
طاعات شما هم قبول باشه
یا از شما هم قبول باشه

Mr_100_dolari
23-08-2012, 21:52
) مثلا در ارتباطات زیر اول کی باید به کی دست بده؟ یعنی دستشو برای دست دادن دراز کنه؟

خانم جوان، اقای جوان (اختلاف سنی کم)
خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان
خانم مسن، اقای مسن (اختلاف سنی کم)

2) و اینکه کجاها باید دست داد؟ همه جا ایا لازمه؟ مثلا محل کار، محیطهای اموزشی و ...

3) یا وقتی درمجلسی همه درحالت نشسته هستن و فرد جدیدی وارد میشه. ایا بلند شدن همه لازمه؟ لطفا بصورت موردی جواب بدید:

فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم مسن، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای مسن
فرد نشسته خانم مسن ، فرد وارد شده اقای مسن

کلا این چیزیکه شما میگی مال ایران نیستش چون اینجا مرسوم نیستش که زن و مرد نامحرم با هم دست بدن اما تو خارج هم بسته به محیطی که توش هستند نحوه دست دادن فرق میکنه مثلا اگر مشتری برای خرید بره توی مغازه فرقی نداره خانوم یا آقا باشه کلا اول فروشنده دستش رو دراز میکنه و یا توی محیط دوستانه اول آقا دستش رو دراز میکنه و درمورد نحوه دست دادن هم دست دادن دو نفر خانوم و آقا همکار توی محیط اداری با دست دادن همون دونفر تو محیط دوستانه فرق داره (نحوه دراز کردن و بردن دست به سمت طرف مقابل)

در مورد بلند شدن از جا هم معمولا کوچکتر به احترام بزرگتر بلند میشه و اگر بر عکسش بزرگتری به احترام کوچکتر از جا بلند شد باید سریع و محترمانه تقاضا کنی که بشینند .

Mr_100_dolari
23-08-2012, 22:02
- توی دانشگاه وقتی یه گروه از همکلاسی ها رو میبینی کی باید اول سلام کنه؟
-در دانشگاه وقتی یه دختر و پسر هم کلاسی هم رو میبینن کی باید سلام کنه؟اگه سلام نکنیم بی ادبیه؟

بستگی داره که رابطتون با اونا در چه حدی هستش اگر صمیمانست فرقی نداره اگر محترمانست خب اول شما کنی بهتره اما بازم زیاد فرقی نداره
چون طرف خانومه اول شما سلام کنی بهتره ولی اگرم اون سلام کردش شما هم جواب می دید دیگه :31:
شاید شما 100 تا همکلاسی داشته باشی روزی 10 بارم هر کدومشون رو ببینی اگر بخوای تک تکشون رو سلام کنی به نظرت منطقی هستش :18: که حالا اگر سلام نکنی بی ادبی باشه:31:

فقط با اونایی که باهاشون صمیمی تری یا قبلا چند بار با هم صحبت کردیم سلام کن اونم فرقی زیادی نداره که کی اول سلام کنه (محیط دانشگاه رو زیاد جدی نگیر:31:)

mehrdad x
24-08-2012, 01:24
کلا این چیزیکه شما میگی مال ایران نیستش چون اینجا مرسوم نیستش که زن و مرد نامحرم با هم دست بدن اما تو خارج هم بسته به محیطی که توش هستند نحوه دست دادن فرق میکنه مثلا اگر مشتری برای خرید بره توی مغازه فرقی نداره خانوم یا آقا باشه کلا اول فروشنده دستش رو دراز میکنه و یا توی محیط دوستانه اول آقا دستش رو دراز میکنه و درمورد نحوه دست دادن هم دست دادن دو نفر خانوم و آقا همکار توی محیط اداری با دست دادن همون دونفر تو محیط دوستانه فرق داره (نحوه دراز کردن و بردن دست به سمت طرف مقابل)

در مورد بلند شدن از جا هم معمولا کوچکتر به احترام بزرگتر بلند میشه و اگر بر عکسش بزرگتری به احترام کوچکتر از جا بلند شد باید سریع و محترمانه تقاضا کنی که بشینند .

يادم نيست كجا شنيدم كه توى فرهنگ بيشتر كشورا، يه جور بى ادبيه اگه واسه دست دادن بايه خانوم، آقا دستشو اول دراز کنه! (نميدونم والا!!!)
ولى فک كنم تو ايران هم رو حساب نامحرم بودن اينطورى بهتر باشه (چون به نظرم اين قضيه واسه خانوما مهمتره)

caca_caca888
24-08-2012, 22:14
(محیط دانشگاه رو زیاد جدی نگیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
)
این جمله عالی بود:دی

منم فکر کنم خانومه که باید دست دراز کنه... خیلی وقتا دیدم مرده همینطوری دستش رو هوا میمونه! اصلا دست دادن واسه خانوما مرسوم نیست...بعضی وقتا میبینم خانوما تو جمع خودشون دست میدن خیلی عجیب به نظرم میاد!

یه سوالم من بپرسم:
آقا این بروبچ فیس بوکو تو دانشگاه میبینیم چی کنیم؟ :دی مخصوصا اگه دختر باشه... آخه ما یه گروپ داریم واسه دانشگاه... خیلی اونجا همدیگرو میبینیم...

Mr_100_dolari
24-08-2012, 23:27
يادم نيست كجا شنيدم كه توى فرهنگ بيشتر كشورا، يه جور بى ادبيه اگه واسه دست دادن بايه خانوم، آقا دستشو اول دراز کنه! (نميدونم والا!!!)
ولى فک كنم تو ايران هم رو حساب نامحرم بودن اينطورى بهتر باشه (چون به نظرم اين قضيه واسه خانوما مهمتره)

تو خارج از کشور منظورم کلی بود وفرهنگ غرب وگرنه خوب شاید هر کشوری آداب و فرهنگ خودشون رو در مورد ارتباط با هم داشته باشند و اصلا هم بی ادبی نیستش که یه آقا دستش رو موقعه سلام کردن اول به سمت خانوم ببره (توی خارج) اما توی بعضی از محیط ها مثلا محیط کاری و سیستم اداری اونا چون قراره رفتار حرفه ای داشته باشند و مثل اینجا نیستش که کسی بره توی یه محیط اداری یا بانکی بعد چایی نخورده با رئیس اون قسمت پسر خاله بشه و یا هر رفتاری رو که بیرون از محیط اداری دارند توی محیط اداری هم با هم داشته باشند پس اینا که گفتم یه سری قوانین هستش که باید رعایت کنند و برای اونا هم اینکه کی بخواد اول به کی دست بده افت به حساب نمیاد مهمترین هدفشون جلب رضایت مشتری هستش از طریق رفتار حرفه ای نه از طریق( تو هم کاری اونجا داشتی بگو من حلش میکنم )

تو ایران هم بسته به طرف مقابل و شناخت شما از اون طرف (خانوم) داره که اگر بخوای با هاش دست بدی مشکلی داره یا نه

Mr_100_dolari
24-08-2012, 23:34
(محیط دانشگاه رو زیاد جدی نگیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
)
این جمله عالی بود:دی

منم فکر کنم خانومه که باید دست دراز کنه... خیلی وقتا دیدم مرده همینطوری دستش رو هوا میمونه! اصلا دست دادن واسه خانوما مرسوم نیست...بعضی وقتا میبینم خانوما تو جمع خودشون دست میدن خیلی عجیب به نظرم میاد!

.

ولی من بار ها دیدم خانوم ها هم وقتی به هم میرسند با هم دست میدن و اصلا هم عجیب نیستش مگه دست دادن فقط مخصوص آقایون هستش
درمورد خانومی که بار اول هستش میبینیش و یا شناخت چندانی ازش نداری اصلا درست نیستش که انتظار داشته باشی اگر دستت رو به سمتش بردی اونم با شما دست بده (البته تو ایران) البته به محیطی هم که خانوم و آقا توش هستند هم صد در صد مربوط میشه (جلوی مردم و دوستان و ...)

یه سوالم من بپرسم:
آقا این بروبچ فیس بوکو تو دانشگاه میبینیم چی کنیم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مخصوصا اگه دختر باشه... آخه ما یه گروپ داریم واسه دانشگاه... خیلی اونجا همدیگرو میبینیم..

منظورت از اینکه چی کنیم یعنی چی ؟ مگه قراره چی کارکنی :31:

Nocturne
25-08-2012, 00:06
منم شنیدم که خانم اول دستشو دراز میکنه
تو ایرانم که دست دادن زن و مرد مرسوم نیست..

یه سوالم من بپرسم:
آقا این بروبچ فیس بوکو تو دانشگاه میبینیم چی کنیم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مخصوصا اگه دختر باشه... آخه ما یه گروپ داریم واسه دانشگاه... خیلی اونجا همدیگرو میبینیم..

این موضوع هم موضلی شده تو ایران واقعا!
منظورم اختلاف بین جامعه واقعی و فیس بوکه!

solo8
25-08-2012, 00:07
یه چیز دیگه در مورد دست دادن هست و من مشکل دارم اینه که مثلا میری تو جمع دوستای مامان یا بابا بعد میبینی بچه هاشون هم هستن و البته دخترارو میگم...بعد من شروع میکنم به خانوما دست میدم...به اون دختره که میرسم میمونم دست بدم یا نه:دی (البته اگه اختلاف سنیش با من بیشتر از 5 باشه دست میدم)

معمولا دست نمیدم...بنظرتون بی ادبی حساب میشه یا بهتره که دست ندم؟

سلام دوستان...

یه مشکلی دارم...اونم اینه که یه چند وقتیه(امسال) دوستام رو من حساس شدن و هر دفعه منو میکنن سوژه خنده از این بابت که جلو دوست و آشنا و غریبه و خودی اصلا ملاحظه نمیکنن و سریع تا 7 جد ادمو مسخره میکنن...

من فک میکنم این جبهه گیری علیه من به این علت باشه که من از نظر درسی و موقعیت اجتماعی پدرم و وضعیت مالی از اونا بهترم(در مقایسه با اونها میگم نه کلی) طوری که این موضوع کاملا به چشم اونا میاد و خواه نا خواه عنوان میکنن....

یا اینکه من پدربزرگم تا 7-8 سال پیش کله گنده ی شهر بوده و برو بیایی داشته،الانم اینطوریه که کلی آشنا داره همه جا فک میکنم این موضوع باعث شده که اینا رو من حساس بشن و دم به دقیقه جلو همه با پدربزرگم و با اوردن اسمش شوخی کنن...تو جمع خودمونی مشکلی نیس ولی جلو افراد غریبه خیلی برام گرون تموم میشه مخصوصا این که اگه یه مطابقت بدن فامیلیمو میفهمن دارن با پدریزرگم شوخی میکنن....من هم جوابشونو میدم و در قبالشون کم نمیارم...اما بنظرم دیگه این رفتار ها کم کم واسه ما داره بد میشه...تا قبلش محیط مدرسه بود،حالا 4 نفر مارو میشناسن تو شهر فک کن اینا میان یه دفه با خونواده شوخی میکنن...آدم میمونه جوابشونو چی بده!

کلا خیلی شوخی بدی شده بین ما که تا یه چیز میشه بحث خونواده میاد وسط،یعنی تا طرف تو کل کل (کل کل حرفی منظورمه) ممیونه یه تیکه به مامان یا بابا میندازه!

بنظر شما چطور میشه با این طور افراد رفتار کرد تا دیگه این کارا رو نکنن؟!

من دیگه واقعا خجالت میشکم جلو بعضیا!

ممنون...
با توجه به نظر دوستان امشب که شوخی کردن گفتم و یکی از بچه ها اولش گفت خوب بی جنبه ای و بعد یکی دیگه دوستم هم تصدیق کرد!!!!

بعد که بحث جدیتر شد گفتند که خوب دیگه شوخی نمیکنیم...منم یه ساعت توضیح دادم که زشته و جلو دیگران و .... کلا بحث یه کم یه طرفه شد و فک کردند من دارم میگم اقا با من شوخی نکنید!اصلا باید این شوخی مزخرف از بین بره!

m3hrd4d
25-08-2012, 10:01
یه چیزی بهتون بگم خندتون میگیره .:31:
من بالاخره موفق شدم !!!!!!! :39:
زنگ زدم پشتیبانی و سوالم رو پرسیدم . درسته یکم استرس داشتم و یکم تو حرف زدن گیر میکردم و نمی دونستم چی بگم ولی بالاخره برای بار اول بدک نبود .
حالا یه سوال دیگه وقتی یکی میگه بیا خونه ی ما خوشحال میشیم چی باید بگم ؟:20:

solo8
25-08-2012, 11:15
یه چیزی بهتون بگم خندتون میگیره .:31:
من بالاخره موفق شدم !!!!!!! :39:
زنگ زدم پشتیبانی و سوالم رو پرسیدم . درسته یکم استرس داشتم و یکم تو حرف زدن گیر میکردم و نمی دونستم چی بگم ولی بالاخره برای بار اول بدک نبود .
حالا یه سوال دیگه وقتی یکی میگه بیا خونه ی ما خوشحال میشیم چی باید بگم ؟:20:
آورین....

میتونی بگی باعث افتخاره...

m3hrd4d
25-08-2012, 11:37
اگه این تاپیک نبود و کمک آقای solo 8 و بقیه دوستان نبود نمی تونستم خودمم کارامو بکنم و مشکل داشتم. یه سوال دیگه وقتی کسی برای ناهار یا شام دعوتت می کنه و نمیخوای بری باید چی بگی ؟

Mr_100_dolari
25-08-2012, 12:19
اگه این تاپیک نبود و کمک آقای solo 8 و بقیه دوستان نبود نمی تونستم خودمم کارامو بکنم و مشکل داشتم. یه سوال دیگه وقتی کسی برای ناهار یا شام دعوتت می کنه و نمیخوای بری باید چی بگی ؟

بگو خیلی دوست دارم بیام با هم شام بخوریم ولی فعلا وققت پره (یه بهانه ای بیار) مثلا بگو فعلا دارم واسه امتحانات و ... آماده میشم ودرانتها بگو سر یه فرصت مناسب حتما مزاحمتون میشم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط m3hrd4d [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه چیزی بهتون بگم خندتون میگیره .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من بالاخره موفق شدم !!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آفرین آیندت درخشانه :31:

m3hrd4d
25-08-2012, 12:51
آفرین آیندت درخشانه :31:
یه چیزی میگم به کسی نگیا .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از اول با تلفن حرف زدن مشکل داشتم و حتی با دوستامم تلفنی حرف نمیزدم می ترسیدم سوتی بدم . خوب الان دیگه میخوام شروع کنم مسلمه که به نظر شما خنده دار به نظر برسه ولی برای خودم موفقیته !!!!!!!:38:

caca_caca888
25-08-2012, 12:53
ببینین طرفو تو فیس بوک میبینیم... حتا خیلی هم همدیگرو میشناسیم. کلی باهم حرف میزنیم... خلاصه ریزو درشت طرفو میشناسیم
بعد یهو تو دانشگاه باهم برخورد میکنیم...پسر باشه خیلی راحت میشه با قضیه کنار اومد اما...
فکر کن دو نفر همدیگرو کامل میشناسن اما باهم برخوردی نداشتن! اونقوت حالا تو اونو شناختی اما معلوم نیست اونم شناخته یا نه؟!

caca_caca888
25-08-2012, 12:54
یه چیزی میگم به کسی نگیا .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از اول با تلفن حرف زدن مشکل داشتم و حتی با دوستامم تلفنی حرف نمیزدم می ترسیدم سوتی بدم . خوب الان دیگه میخوام شروع کنم مسلمه که به نظر شما خنده دار به نظر برسه ولی برای خودم موفقیته !!!!!!!:38:

شما چن سالتونه؟
مسالرو خط نزن . حل کن

m3hrd4d
25-08-2012, 12:57
17 . خوب از بچگی مغرور بودم و از ترس اینکه سوتی ندم گوشه گیر بودم و در نتیجه آداب معاشرتم صفره .:31:

Mr_100_dolari
25-08-2012, 14:02

نه دوست عزیز شوخی کردم :11:
به نظر من آداب و معاشرت اکتسابی هستش و چیزی نیستش که کسی بخواد خود به خود از اولش بلد باشه هر چی بیشتر تو جمع آدمهای مختلف قرار بگیری از لحاظ ارتباط و آداب و معاشرت قوی تر میشی و اصلا از خودت انتظار بی خود نداشته باش در ضمن چیزی هم نیستش که هیچ وقت یاد نگیری به خودت زمان بده همه چی درست میشه :10:

m3hrd4d
25-08-2012, 15:06
اره منم انتظار ندارم که مثلا همه از آداب معاشرتم تعریف کنن همین که کارای خودم رو راه بندازم به نظر خودم موفقم .:20:

szh_1367
25-08-2012, 23:47
اره منم انتظار ندارم که مثلا همه از آداب معاشرتم تعریف کنن همین که کارای خودم رو راه بندازم به نظر خودم موفقم .:20:

بزرگ‌ترین ترس ، ترس از اشتباه کردن است

پ.ن :اگر گنگ هست بگو تا توضیح بدهم

solo8
26-08-2012, 11:27
یه چیز دیگه در مورد دست دادن هست و من مشکل دارم اینه که مثلا میری تو جمع دوستای مامان یا بابا بعد میبینی بچه هاشون هم هستن و البته دخترارو میگم...بعد من شروع میکنم به خانوما دست میدم...به اون دختره که میرسم میمونم دست بدم یا نه:دی (البته اگه اختلاف سنیش با من بیشتر از 5 باشه دست میدم)

معمولا دست نمیدم...بنظرتون بی ادبی حساب میشه یا بهتره که دست ندم؟

نظری ندارید؟!

Mr_100_dolari
26-08-2012, 12:24
نظری ندارید؟!

بستگی به صمیمت و رابطه دور یا نزدیک شما با اون خانواده داره اگر فکر میکنی از نظر اونا مشکلی نداره دست بده اگر نه دست نده
در کل اونا هم درک میکنن که اگر شما دست با دخترشون ندادی به خاطر بی ادب بودن نیستش به خاطر شرم و حیا هستش (اینجا که دست دادن پسر و دختر یه چیز عادی نیستش که اگر شما دست ندی بی ادبی محسوب بشه)

Petros
27-08-2012, 10:34
سوال منفی رو چه طور باید جواب داد. همه ی سوالای منفی به سادگی زیر نیستن.

مداد نداری؟
1. بله دارم
2. نه ندارم
3. نه دارم
4. بله ندارم

کدومش درستره. البته به جا و موقعیت.

تلفظ و معنی مکنونات و منویات و پاراوان.

پی نوشت: بگم خدا چی کار کنه کسی که تاپیک نشد بپرسم رو قفلید.

caca_caca888
27-08-2012, 12:10
سوال منفی رو چه طور باید جواب داد. همه ی سوالای منفی به سادگی زیر نیستن.

مداد نداری؟
1. بله دارم
2. نه ندارم
3. نه دارم
4. بله ندارم

کدومش درستره. البته به جا و موقعیت.

تلفظ و معنی مکنونات و منویات و پاراوان.

پی نوشت: بگم خدا چی کار کنه کسی که تاپیک نشد بپرسم رو قفلید.
اگه داشتی: آره دارم
نداشتی هم : نه ندارم

hosein_a
27-08-2012, 14:09
نظری ندارید؟!

این طور که شما میگین از لحاظ اعتقادات مشکلی نیس براتون که با نامحرم دست بدین!!
پس وقتی تو یه جمع به چندتا دست میدین وقتی به فلان شخص میرسین یه اونم باید دست بدین اینجوری ممکنه بگن شما باهم بدین یا یه مشکلی بینتون هست یا اداب معشرتتون ضعیفه!
حرفه دیگه پشت سر ادم میزنند

رضا جنگنده
27-08-2012, 18:54
سلام
چند تا مشکل دیگه دارم:
1-اگه یه وقت یکی از بچه های مدرسه یا کسایی که می شناسم رو بیرون ببینم چی کار کنم؟(مثلا با اون طرف تو مدرسه حرف زدم ولی مالیه کلاس دیگه هست و نمی دونم منو یادشه یا نه)
2-من معمولا وقتی بیرون دارم راه می رم حواسم به اطراف نیست و اگه کسی رو ببینم حتی بهش نگاه هم کنم نمیشناسمش(البته چشم هم ضعیفهولی عینکم رو نمیزنم).حالا مشکلی که هست بعضی از بچه ها تو مدرسه می گن چرا وقتی من رو دیدی اهمیت ندادی؟حالا من هر چی بگم بابا من ندیدمت می گه چشم تو چشم شدیم!
3-اگه خواستی با یکی دست بدی اون دست نداد(حواسش نبود یا از قصد نداد)باید چی گفت؟
4-اگه یکی از دبیر ها رو بیرون دیدم چی کار کنم.؟
5-بادوستام تا دم در خونه می یام اگه تعارفشون نکنم بیان تو اشکالی داره؟(من قبلا دعوت نمی کردم ولی یه مدت با یه نفر دوست شدم که تا دعوتش می کردم می یومد تو!!!!از اون به بعد دیگه کسی رو دعوت نمی کنم بیاد تو)
6-وقتی می خوام از کسی خداحافظی کنم چی بگنم؟
7-اگه دارم با چند تا از دوستام می رم بعد می رسم به جایی که مسیرم باشونیکی نیست چه طوری ازشون خداحافظی کنم.اگه هفت هشت نفر بودیم با همه خداحافظی نکنم اشکالی داره؟
8-اگه یکی یه چیزی (مثلا یه چیز خوراکی با انجام کاری)رو پیشنهاد کرد از کجا بفهمم تعارفه یا نه؟
9-اگه یکی از دوستای نزدیکم بخواد گوشیم رو بگیره و بهش ور بره چطوری بهش ندم که بهش بر نخوره؟(برا زنگ زدن مشکلی ندارم ولی بعضی موقع ها می خوان بگیرن بهش ور برن و گاهی تو چیزایی که نباید برن می رن)
10-اگه چیزی مثلا گوشی یا هر چیز دیگه ای رو دادم به یکی از دوستام چطور بدون اینکه بهش بر نخوره ازش بگیرم؟
خیلی زیاد شد ببخشید که مشکلاتم زیاده.
مرسی از همتون

Petros
27-08-2012, 21:23
سلام
چند تا مشکل دیگه دارم:
1-اگه یه وقت یکی از بچه های مدرسه یا کسایی که می شناسم رو بیرون ببینم چی کار کنم؟(مثلا با اون طرف تو مدرسه حرف زدم ولی مالیه کلاس دیگه هست و نمی دونم منو یادشه یا نه)
2-من معمولا وقتی بیرون دارم راه می رم حواسم به اطراف نیست و اگه کسی رو ببینم حتی بهش نگاه هم کنم نمیشناسمش(البته چشم هم ضعیفهولی عینکم رو نمیزنم).حالا مشکلی که هست بعضی از بچه ها تو مدرسه می گن چرا وقتی من رو دیدی اهمیت ندادی؟حالا من هر چی بگم بابا من ندیدمت می گه چشم تو چشم شدیم!
5-بادوستام تا دم در خونه می یام اگه تعارفشون نکنم بیان تو اشکالی داره؟(من قبلا دعوت نمی کردم ولی یه مدت با یه نفر دوست شدم که تا دعوتش می کردم می یومد تو!!!!از اون به بعد دیگه کسی رو دعوت نمی کنم بیاد تو)
7-اگه دارم با چند تا از دوستام می رم بعد می رسم به جایی که مسیرم باشونیکی نیست چه طوری ازشون خداحافظی کنم.اگه هفت هشت نفر بودیم با همه خداحافظی نکنم اشکالی داره؟
8-اگه یکی یه چیزی (مثلا یه چیز خوراکی با انجام کاری)رو پیشنهاد کرد از کجا بفهمم تعارفه یا نه؟
9-اگه یکی از دوستای نزدیکم بخواد گوشیم رو بگیره و بهش ور بره چطوری بهش ندم که بهش بر نخوره؟(برا زنگ زدن مشکلی ندارم ولی بعضی موقع ها می خوان بگیرن بهش ور برن و گاهی تو چیزایی که نباید برن می رن)
10-اگه چیزی مثلا گوشی یا هر چیز دیگه ای رو دادم به یکی از دوستام چطور بدون اینکه بهش بر نخوره ازش بگیرم؟
مرسی از همتون

10. داش .... عصای کارمه. لنگم.

solo8
28-08-2012, 00:04
سلام
چند تا مشکل دیگه دارم:
خیلی زیاد شد ببخشید که مشکلاتم زیاده.
مرسی از همتون
5-برا چی دعوت کنی بیاد بالا؟!تعارف رو بیخیال کلا...

7-بچه ها من رفتم خداحافظ...بعدش دستتو بلند کن به نشونه بای...بعد شما 7-8 نفری پیاده میرین بیرون واقعا؟!!!!فک کن 8 نفر...پیاده رو پر میشه که....

9-یاد این جمله افتادم(تا گوشی یه کی رو میگیریم میپرسیم خونوادگی جدید نداری؟!!!!!:31:)مگه نمیگی نزدیک؟ بهش بگو هوی یارو نری تو گالری و اس ام اس...اگرم اصرار داش بره و صمیمی بودین تیکه میندازی میگی اس ام اسای منو مامانت توشه نخون ناراحت میشی(یا عکسای...):دی(البته اگه خیلی نزدیکین)

Mr_100_dolari
28-08-2012, 01:17
5

9-یاد این جمله افتادم(تا گوشی یه کی رو میگیریم میپرسیم خونوادگی جدید نداری؟!!!!!:31:)مگه نمیگی نزدیک؟ بهش بگو هوی یارو نری تو گالری و اس ام اس...اگرم اصرار داش بره و صمیمی بودین تیکه میندازی میگی اس ام اسای منو مامانت توشه نخون ناراحت میشی(یا عکسای...):دی(البته اگه خیلی نزدیکین)

چند وقت پیش برام اتفاق افتادش طرف ما حواسمون نبودش به قول خودش منظوری نداشتش (برای شوخی بود) از طریق بلوتوث رفتش تو گوشی من با این که با هاش رو در وایستی داشتم همچین قاطی کردم (دست خودم نبود :31:) کلی عذر خواهی و این حرفا کردش :31: شانس آودش زیاد خودمونی نبود :31: وگرنه :24:

رضا جنگنده
28-08-2012, 12:30
-برا چی دعوت کنی بیاد بالا؟!تعارف رو بیخیال کلا...

7-بچه ها من رفتم خداحافظ...بعدش دستتو بلند کن به نشونه بای...بعد شما 7-8 نفری پیاده میرین بیرون واقعا؟!!!!فک کن 8 نفر...پیاده رو پر میشه که....

9-یاد این جمله افتادم(تا گوشی یه کی رو میگیریم میپرسیم خونوادگی جدید نداری؟!!!!!)مگه نمیگی نزدیک؟ بهش بگو هوی یارو نری تو گالری و اس ام اس...اگرم اصرار داش بره و صمیمی بودین تیکه میندازی میگی اس ام اسای منو مامانت توشه نخون ناراحت میشی(یا عکسای...)(البته اگه خیلی نزدیکین)
آره خب 8 نفری می ریم ولی نه توی یک خط راه بریم چند گروه میشیم.
مثلا 4 تا از بچه ها عقب راه می رن 4 تا جلو.

solo8
28-08-2012, 18:08
آره خب 8 نفری می ریم ولی نه توی یک خط راه بریم چند گروه میشیم.
مثلا 4 تا از بچه ها عقب راه می رن 4 تا جلو.
اصطلاحا خیابونو غرق میکنین دیگه؟!

8 نفر فکرش هم ترسناکه...!!!:31::31::31:

ما 5 نفری میریم بیرون احساس میکنیم چقد تابلوئه!!!!

Ezel
28-08-2012, 20:57

دوست عزیز

از دید من گوشی مثل مسواک آدم میمونه ؛ من هرچقدر روی مسواکم تعصب !!! ( حساسیت سابق ! ) :دی دارم و علاقه ای ندارم شخص دیگه ای اونو استفاده بکنه ، روی گوشی هم به نظرم باید همینطور باشه .

گوشی یکی از مصادیق آشکار " حریم شخصی " شماست ؛ دلیلی نداره گوشی ای که حاوی مسیج ها و شماره ها و بعضا تصاویر و ویدئوهای شخصی - خانوادگی شماست به صرف اینکه شخص مقابل دوست شماست در اختیار ایشون قرار بگیره /

این مورد به نظر موردی نیست که به فکر این باشیم که طرف مقابل ناراحت نشه از برخورد ما چون تلاش شما برای حفظ حریم خصوصی حتی اگر با پسوند ها و انتصاب القابی نظیر " ندید بدید و ... هم مواجه بشه هیچ نقدی به شما وارد نیست ؛ به واقع شما با این درخواستتون مبنی بر اینکه چه کنید که دوستتون ناراحت نشه دارید جای بدهکار - طلبکار رو عوض میکنید .

Hatek
30-08-2012, 18:02
سلام دوستان من چند بار به این مشکل برخوردم
این که سوار تاکسی میشم یه اشنا میبینم مثلا معلمم بنظرتون من کرایه حساب کنم زشته ؟ اخه اصلا دوست ندارم یکی کرایه منو حساب کنه ترجیح میدم کرایه کسی رو حساب کنم تا اینکه یکی مال منو حساب کنه
اصلا چیکار کنم هرکی کرایه خودشو بده؟؟؟؟
نه من کرایه اونو دم نه اون کرایه منو

و یه سوال دیگه
یکی از دوستام یه خورده شره و همیشه بهم میگه بیا بریم بیرون چند بار باهاش رفتم هی دعوا درست میکرد که خداییش همش تقصیر این بود
الانم من دیگه نمیخوام باهاش برم بخاطرش باید یه کتک هم بخوریم :31:
چند بارم هی بهانه اوردم ولی میخوام یه جوری بهش بگم که دیگه نگه بیا بریم بیرون دیگه بی خیال ما شه
مرسی

m.beh
30-08-2012, 20:30
سلام دوستان من چند بار به این مشکل برخوردم
این که سوار تاکسی میشم یه اشنا میبینم مثلا معلمم بنظرتون من کرایه حساب کنم زشته ؟ اخه اصلا دوست ندارم یکی کرایه منو حساب کنه ترجیح میدم کرایه کسی رو حساب کنم تا اینکه یکی مال منو حساب کنه
اصلا چیکار کنم هرکی کرایه خودشو بده؟؟؟؟
نه من کرایه اونو دم نه اون کرایه منو

و یه سوال دیگه
یکی از دوستام یه خورده شره و همیشه بهم میگه بیا بریم بیرون چند بار باهاش رفتم هی دعوا درست میکرد که خداییش همش تقصیر این بود
الانم من دیگه نمیخوام باهاش برم بخاطرش باید یه کتک هم بخوریم :31:
چند بارم هی بهانه اوردم ولی میخوام یه جوری بهش بگم که دیگه نگه بیا بریم بیرون دیگه بی خیال ما شه
مرسی

یه نظر من کاری نمی تونی بکنی که هرکی خودش حساب کنه مگه طرف هم بخواد این کارو بکنه. بنابراین اگه نخوای برات حساب کنه (ئالا شما نوبری :31:) باید زودتر خودت حساب کنی. و زشتی شم فقط فکر کنم در این حالت باشه که چند سال تو یاشه اگه 18 به بالا باشی زشت نیست البته از نظر من کلا زشت نیست ولی برخی بزرگترها اگه خیلی بچه باشی ناراحت می شند حساب کنی. این تجربه منه.بعدم اینکه اگه هم سنید یا دوسته که اصلا زشت نیست.

برای دوستتم وقتی بهت زنگ زد فلان روز موقع بریم بیرون یکی از راهها اینه که بگی الان سرم شلوغه (هرچند دروغ بده) فکر نکنم یه مدتی بتونم تفریح کنم خودم باهات تماس می گیرم برای بیرون رفتن یا یه هم چین چیزی خوب تماس نگیری دیگه.

Shadow-Man
01-09-2012, 16:39
می خوای رفقت بفهمه نمی خوای باهاش بری برون باید خیلی تابلو براش خالی ببندی. یه طوری بپیجونش که بفهمه. مثلا میاد میگه بریم فلان جا. تو بگو شرمنده مهمون داریم باید برم خرید. بعد با یه دوست مشترک که هر دو تون میشناسین برو بیرون تفریح. که بعدا بفهمه با یکی دیگه رفتی بیرون.
اینطوری میفهمه شما علاقه ای نداری باهاش بری بیرون

Mr_100_dolari
01-09-2012, 18:37
می خوای رفقت بفهمه نمی خوای باهاش بری برون باید خیلی تابلو براش خالی ببندی. یه طوری بپیجونش که بفهمه. مثلا میاد میگه بریم فلان جا. تو بگو شرمنده مهمون داریم باید برم خرید. بعد با یه دوست مشترک که هر دو تون میشناسین برو بیرون تفریح. که بعدا بفهمه با یکی دیگه رفتی بیرون.
اینطوری میفهمه شما علاقه ای نداری باهاش بری بیرون

هر چند شاید کار درستی نباشه ولی اگراین کار رو کنی فکر نکنم دیگه هیچ وقت سمتت بیادش :31:

رضا جنگنده
01-09-2012, 19:32
ید من گوشی مثل مسواک آدم میمونه ؛ من هرچقدر روی مسواکم تعصب !!! ( حساسیت سابق ! ) دارم و علاقه ای ندارم شخص دیگه ای اونو استفاده بکنه ، روی گوشی هم به نظرم باید همینطور باشه .

گوشی یکی از مصادیق آشکار " حریم شخصی " شماست ؛ دلیلی نداره گوشی ای که حاوی مسیج ها و شماره ها و بعضا تصاویر و ویدئوهای شخصی - خانوادگی شماست به صرف اینکه شخص مقابل دوست شماست در اختیار ایشون قرار بگیره /

این مورد به نظر موردی نیست که به فکر این باشیم که طرف مقابل ناراحت نشه از برخورد ما چون تلاش شما برای حفظ حریم خصوصی حتی اگر با پسوند ها و انتصاب القابی نظیر " ندید بدید و ... هم مواجه بشه هیچ نقدی به شما وارد نیست ؛ به واقع شما با این درخواستتون مبنی بر اینکه چه کنید که دوستتون ناراحت نشه دارید جای بدهکار - طلبکار رو عوض میکنید .
مشکل من اینه که چه طوری بهش بگم نمی خوام گوشیم رو بهت بدم.

afceaglee2013
01-09-2012, 19:36
اداب معاشرت
اگه دقت کنید اولش ادب داره
پیچوندن و خالی بستن و انواع و اقسام دروغ رو همه مون به کار میبریم .. ولی .. خواهش میکنم، لطفا دروغ یا بقیه ی کار های نامناسب رو در قالب ادب یا آداب معاشرت توصیه نکنید
وقتی کسی اینجا اومده یعنی میخواد طوری رفتار کنه که نه فقط به هدف برسه بلکه صحیح هم باشه و کمترین رنجش رو برای طرف مقابل داشته باشه ..
شاید نتونیم جواب مناسبی به طرف بدیم ولی حداقل راه نامناسبی رو هم به طرف پیشنهاد نکنیم

وفا و عهد نکو باشد ار بیاموزی

وگرنه هر که تو بینی ستمگری داند

hosein_a
01-09-2012, 20:28
اداب معاشرت
اگه دقت کنید اولش ادب داره
پیچوندن و خالی بستن و انواع و اقسام دروغ رو همه مون به کار میبریم .. ولی .. خواهش میکنم، لطفا دروغ یا بقیه ی کار های نامناسب رو در قالب ادب یا آداب معاشرت توصیه نکنید
وقتی کسی اینجا اومده یعنی میخواد طوری رفتار کنه که نه فقط به هدف برسه بلکه صحیح هم باشه وکمترین رنجش رو برای طرف مقابل داشته باشه ..
شاید نتونیم جواب مناسبی به طرف بدیم ولی حداقل راه نامناسبی رو هم به طرف پیشنهاد نکنیم

وفا و عهد نکو باشد ار بیاموزی

وگرنه هر که تو بینی ستمگری داند

دوست گرامی حرف شما متین!
کسی نمیخواد به کسی دروغ یاد بده!جامعه ماطوری شده دروغ نگی روزت شب نمیشه!
اما بعضی وقتا دروغ مصلحتی نیازه و شاید نشه حرفتو یا کارتو واضح به کسی بگی!یا شhاید اگه راستشو بگی از کارات سر در بیاره و تو دلت نخواد!
اما جامعه ما با حرف زیرو رو راحتر کنار میاد تا حرف رو راست !
البته من جسارت به کسی نمیکنم و سوء تفاهم نشه
امادرکل باهاتون موافقم!

Javad-ht
08-09-2012, 13:29
سلام یکی از دوستام که تازه ازدواج کرده منو دعوت کرده خونشون امشب.بار اولیه که خانومش رو میبینم(به جز عروسی). حالا من رفتم اونجا چی بگم هم برای تبریک خونه و هم ازدواجشون؟ اگه خواستم گل بگیرم وقتی دیدمشون باید بدم به خودش یا خانومش؟! و همچنین کادوی عروسی هم که بنا به دلایلی امشب میخوام بدم. اون رو چی؟ پیشاپیش ممنون و اگه چیز خاصی هم به نظرتون میرسه بگید.

m.beh
08-09-2012, 13:53
سلام یکی از دوستام که تازه ازدواج کرده منو دعوت کرده خونشون امشب.بار اولیه که خانومش رو میبینم(به جز عروسی). حالا من رفتم اونجا چی بگم هم برای تبریک خونه و هم ازدواجشون؟ اگه خواستم گل بگیرم وقتی دیدمشون باید بدم به خودش یا خانومش؟! و همچنین کادوی عروسی هم که بنا به دلایلی امشب میخوام بدم. اون رو چی؟ پیشاپیش ممنون و اگه چیز خاصی هم به نظرتون میرسه بگید.

بستگی به این داره که چی پیش می آد تو خودت چقدر راحتی
بهترین چیزی ک می تونم بگم اینه که خودت باش. گل معمولا می دند به خانوما اگر دم در حاضر بودو موقعیتش بود به خانومش بدهیعد اگر کادو رو می خوای دم در بدی یعنی بزرگه خوب چون گلو دادی به خانومش اونو بده به دوستت. بعدم مبارک باشه و چه خونه قشنگی و مثلا اگه از مبلاشون خوشت اومده چه خوش سلیقه اید و فکر کنم سلیقه خانومه و از این حرف ها .... منم همچین زیاد تجربه ندارم که:31:

Royce
09-09-2012, 01:26
دوستان فک کنید توی مراسم عروسی خودتون میخواید برید پشت میکروفن و چهار کلوم حرف بزنید با حضار چی میگید دقیقا؟ :دی

The Black Dahlia
09-09-2012, 08:27
سلام

ببخشید من یه دوستی دارم که ........
راستش....
دیگه حوصله شو ندارم !
نه این که آدم بدی باشه ها نه... فقط زیادی دختر خوبیه !
چجوری بش بگم که ناراحت نشه؟

می دونید بعضی وقتا آدم احساس می کنه باید با آشغالایی (شرمنده) مث خودش بگرده...:44:

Переклад не
09-09-2012, 10:07
دوستان فک کنید توی مراسم عروسی خودتون میخواید برید پشت میکروفن و چهار کلوم حرف بزنید با حضار چی میگید دقیقا؟
اگه از شما بخوان تو مراسم دوستتون حرف بزنید و نه مراسم ودتون باشه:
میری میگی (به حالت طنزه دیگه)
سلام
تبریک میگم این پیوند خجسته رو و آرزوی زندگی بینهایت شیرین رو براشون دارم
از بنده خواستن چارکلوم حرف بزنم واقعیتش چیزی به ذهنم نمیرسه ولی یه چند بیت شعر از زبان داماد و متولیان این امر براتون میخونم که شنیدنش خالی از لطف نیست

اههم ... میفرمایند که:
میوه، شیرینی، شب پاتختی مان هم لازم است / پس برای صرفه جویی اندکی یاری کنید

گر کسی با میوه دارد می نماید خودکشی / دل به حال ما و او سوزانده، اخطاری کنید

موقع کادو خریدن، چرب باشد کادوتان / پس حذر از تابلو و ساعات دیواری کنید

هرچه باشد نسبت قومی تان نزدیک تر / هدیه را هم چرب تر، از روی ناچاری کنید

در امور زندگی، دینار اگر باشد حساب / کادو نوعی بخشش است، آن را سه خرواری کنید

گرم باید کرد مجلس را، از این رو گاه گاه / چون بخاری بهر تنظیم دما، کاری کنید

ساکت و صامت نباشید و به همراه موزیک / دست و پا را استفاده، آن هم ابزاری کنید

لامبادا، تانگو و بابا کرم یا هرچه هست / از هنرهاتان تماماً پرده برداری کنید

البته هرچیز دارد مرزی و اندازه ای / پس نباید رقص های نابه هنجاری کنید

حرکت موزون اگر در کرد از خود، دیگری / با شاباش و دست و سوت از او طرفداری کنید

کی دلش می خواهد آخر در بیاید سی دی اش؟ / با موبایل خود مبادا فیلمبرداری کنید

در نهایت، مجلس ما را مزین با حضور / بی ادا و منت و هر گونه اطواری کنید

Mr_100_dolari
09-09-2012, 13:56
دوستان فک کنید توی مراسم عروسی خودتون میخواید برید پشت میکروفن و چهار کلوم حرف بزنید با حضار چی میگید دقیقا؟ :دی

با سلام
خیلی ممنون که زحمت کشیدین تشریف آوردید و با حضورتون مجلس ما رو منور کردید
ایشا الله که ما هم بتونیم توی شادی هاتون حضور داشته باشیم

این کمه باید بیشتر بگی
دیگه فعلا چیزی بیشتر از این به ذهنم نمیرسه :31:

Mr_100_dolari
09-09-2012, 14:02
سلام

ببخشید من یه دوستی دارم که ........
راستش....
دیگه حوصله شو ندارم !
نه این که آدم بدی باشه ها نه... فقط زیادی دختر خوبیه !
چجوری بش بگم که ناراحت نشه؟

می دونید بعضی وقتا آدم احساس می کنه باید با آشغالایی (شرمنده) مث خودش بگرده...:44:

به نظر من احتیاجی نیستش بپیچونیش و یا کاری کنی که خودش بره

به نظرمن همین چیزی که اینجا گفتی رو برو بهش بگو و بهش بگو تو لیاقتت خیلی بیشتر ازمنه (ببخشیدا)
بهش بگو اگه با من باشی اذیت میشی و من اون چیزی که تو فکر میکنی نیستم (واقعیتی که هستی رو بهش بگو:18:نه اون چیزی که اون از تو توی ذهنش ساخته:31:)
و بعدش بگو حالا اگر دوس داری بازم بمون ولی من گفتم که بدونی با چه آدمی طرفی

The Black Dahlia
09-09-2012, 14:29
به نظر من احتیاجی نیستش بپیچونیش و یا کاری کنی که خودش بره

به نظرمن همین چیزی که اینجا گفتی رو برو بهش بگو و بهش بگو تو لیاقتت خیلی بیشتر ازمنه (ببخشیدا)
بهش بگو اگه با من باشی اذیت میشی و من اون چیزی که تو فکر میکنی نیستم (واقعیتی که هستی رو بهش بگو:18:نه اون چیزی که اون از تو توی ذهنش ساخته:31:)
و بعدش بگو حالا اگر دوس داری بازم بمون ولی من گفتم که بدونی با چه آدمی طرفی

ممنون داداش...:40:
من کلا آدمی نیستم که از نارحت شدن بقیه چیزیم بشه....ولی خب می دونی... نمی تونم اینا رو بش بگم .... سیمکارتمو عوض کردم ، خونه رو بلده و بعضی دوستا رو میشناسه
ولی فک نمی کنم آدمی باشه که بیاد در خونه....
کلا خودم فک می کنم همین جوری غیبم بزنه خیلی بهتره...

خدا صاب تاپیکو اجرش بده من کلا تو این جور مسایل خیلی خرم !:37:

Atghia
11-09-2012, 23:41
دوستان اگر به مناسبت چندمین سالگرد در گذشت عزیزه کسی بخوایم یکی دو تا جمله درست حسابی بگیم چی بایستی گفت؟

آرش-19
12-09-2012, 00:58
" تسلیت میگم, واقعا فقدان (جایه خالی) وجود عزیزش هیچ وقت از یاد نمیره. ایشالا که هرچی خاک
ایشان میشه بقای عمر شما و خانواده گرامیتون باشه"

mrarabi
14-09-2012, 17:42
از این که این تاپیک رو را انداختین واقعا دمتون گرم چندتا راهنمایی میخواستم

1.وقتی کسی از دوستان یا فامیل با من شوخی میکنن اصلا هرچی فکر میکنم من هم با تیکه خنده دار جواب شوخیشون رو بدم هیچی به ذهنم نمیرسه و اصلا جوابشو نمیدم و فرد مقابل فکر میکنه من پخمه تشریف دارم :31:به نظرتون چه طوری میتونم در لحظه یه جواب تیکه دار شوخیانه بهشون بدم؟؟؟؟

2.من خیلی کم حرف تشریف دارم وقتی بعضی دوستان و فامیلها رو میبینم یه سلام و احوالپرسی خشک و خالی میکنم و دیگه هرچی به ذهنم فشار میارم که با یارو چند جمله صحبت کنم نمیتونم فرد مقابل هم انگار نه انگار و اون هم هیچ حرف خاصی با من نمیزنه(با 99% اینطوریم) به همین خاطر خیلی خودم رو خجالتی و کمرو میدونم بنظرتون چیکار کنم و چطوری از این مشکل راحت بشم؟؟؟؟

Amin4All
14-09-2012, 18:27

1.وقتی کسی از دوستان یا فامیل با من شوخی میکنن اصلا هرچی فکر میکنم من هم با تیکه خنده دار جواب شوخیشون رو بدم هیچی به ذهنم نمیرسه و اصلا جوابشو نمیدم و فرد مقابل فکر میکنه من پخمه تشریف دارم :31:به نظرتون چه طوری میتونم در لحظه یه جواب تیکه دار شوخیانه بهشون بدم؟؟؟؟

2.من خیلی کم حرف تشریف دارم وقتی بعضی دوستان و فامیلها رو میبینم یه سلام و احوالپرسی خشک و خالی میکنم و دیگه هرچی به ذهنم فشار میارم که با یارو چند جمله صحبت کنم نمیتونم فرد مقابل هم انگار نه انگار و اون هم هیچ حرف خاصی با من نمیزنه(با 99% اینطوریم) به همین خاطر خیلی خودم رو خجالتی و کمرو میدونم بنظرتون چیکار کنم و چطوری از این مشکل راحت بشم؟؟؟؟

منم زیاد بیانم خوب نیست .
خیلی باید تمرکز کنی و خودتو راست کنی و به صورت طرف نگا کنی و اعتماد به نفس داشته باشی .
شوخی هم بعضی افراد مخشون فقط برا شوخی ساخته شده و دلقکن و نمیشه بهشون رسید .
باز کسی تونست من رو هم راهنمایی کنه .

Saeed System
14-09-2012, 18:46
سلام دوستان من یه سوال داشتم..:11:

مثلا عموم بهم میگه سلام برسون به بابات..میگم چشم حتما ...بزرگیتونو میرسونه ..یا باید بگیم بزگیتونو می رسونم؟

اولی که معیش میشه عمو اینکه داری میگی سلام برسون این بزرگیتونو میرسونه..یعنی یه جورایی صفت بزرگی رو داریم نسبت میدیم به عمو...

ولی دومی میگه بزرگیتونو می رسونم یعنی به بابام میگم آدم بزرگی هستی...

من نمیدونم اولی درسته با دومی؟

EngineeR EhsaN
14-09-2012, 20:12
سلام دوستان من یه سوال داشتم..:11:

مثلا عموم بهم میگه سلام برسون به بابات..میگم چشم حتما ...بزرگیتونو میرسونه ..یا باید بگیم بزگیتونو می رسونم؟

اولی که معیش میشه عمو اینکه داری میگی سلام برسون این بزرگیتونو میرسونه..یعنی یه جورایی صفت بزرگی رو داریم نسبت میدیم به عمو...

ولی دومی میگه بزرگیتونو می رسونم یعنی به بابام میگم آدم بزرگی هستی...

من نمیدونم اولی درسته با دومی؟

دومی درسته ، بزرگیتونو میرسونم!

J@viD
14-09-2012, 21:29

به نظره من ارتباط برقرار کردن با بقیه ادما مقداره زیادیش اکتسابیه یعنی میتونی یاد بگیری
میتونی بری گیم نت یا کلوپای بازی یا عضو یه گروهی چیزی بشی تو اینجور محیطا ادبیات هم سن و سالای خودتو میتونی یاد بگیری
رمزشم اینه که اصلا نترسی یا بقول معروف کم نیاری اولش ممکنه یه حرفایی بهت بزنن که برات سنگین باشه ولی باید بتونی فرق بین شوخی و توهین رو متوجه بشی و بتونی عکس العمل مناسب نشون بدی

aardalann
21-09-2012, 10:21
سلام
ما انشاالله با یه خانم محترم توی یه سمینار قرار داریم.
دیدار اول هم هست
به نظر شما از لحاظ ظاهری و رفتاری چطور باید بود.

Переклад не
21-09-2012, 11:42
سلام
ما انشاالله با یه خانم محترم توی یه سمینار قرار داریم.
دیدار اول هم هست
به نظر شما از لحاظ ظاهری و رفتاری چطور باید بود.

خودت باش! اگه شیک پوشی ، شیک و متفاوت از همیشه بپوش
اگه ساده پوشی ، برای اولین بار خیلی متفاوت نباش چون ممکنه احساس متفاوتی داشته باشی و خودتو گم کنی و کار خراب میشه

یک دست کت شلوار تمیز و معمولی
یکمی هم خوشبوکننده مثله عطر و ادکلن اما جزئی
لباس زیر هم باید تمیز باشه تا منشا بوی نامطبوع کلی نشه.
در مورد رفتار هم کاملا ریلکس و معمولی .واژه ها و جمله های جدید فکر رو درگیر میکنه و تمرکز بعدی رو مختل

siam2010
21-09-2012, 12:20
به نظرم سعی کنین خودتون باشین

ارج جلال
23-09-2012, 17:13
سلام
موقعی که با یه نفر صحبت میکنیم باید دقیقا به کجا نگاه کنیم؟
مثلا من شنیدم روانشناسان میگن باید به چشم طرف نگاه کنیم اما این در حالیه که خودشون میگن زیاد نگاه کردن به چشم طرف باعث میشه فکر کنه شما دارید زیر فشار میگذاریدش.
واقعا باید چه جوری به طرف نگاه کرد ؟

ممنون

m.beh
24-09-2012, 01:11
سلام
مثلا من شنیدم روانشناسان میگن باید به چشم طرف نگاه کنیم اما این در حالیه که خودشون میگن زیاد نگاه کردن به چشم طرف باعث میشه فکر کنه شما دارید زیر فشار میگذاریدش.

ممنون

بستگی داره. این آدابمعاشرت همش بستگی داره. ببنید کلا که باید به صورت طرف نگاه کرد. اگر به صورتش نگاه نکنی می تونه نشونه کمبور اعتماد به نفس باشه. ولی شاید رل ردن تو چشم خیلی خوب نباشه. یه چیزی که می گند برای سخترانان خوبه اینه که به پیشونی طرف نگاه کنند. ولی من فکر می کنم کلا در یک صحبت دو نفره زیاد سخت نگیرید تو صوزت نگاه کنید حالا چش تو چش نبود همش که اشکالی نداره

MohandesMCD
30-09-2012, 22:39
سلام

ممنون

اگه داری با طرف بحث جدی میکنی و میخای قانع کنی طرف مقابل روبه وسط دو چشم در امتداد بینی نگاه کن.سعی کن پلک نزنی.بعد یه مدت از نگاه میفهمی طرف داره به حرفت گوش میده یا براش مهم نیست اصلا!

sansa
01-10-2012, 10:53
خدا خیرتون بده نمیدونستم اینجور سوال ها رو کجا مطرح کنم.

چند تا سوال دارن .

1- من هر روز به همکارام سلام و احوال پرسی میکنم . اما هر روز میگم سلام حالتون خوبه و بس . چجوری هر روز متفاوت حال و احوال کنم و مثل روبات نباشم ؟ :دی ( یعنی دیگه هر روز فقط نگم سلام و حالتون چطوره هر روز کلامات جدیددی بگم چجوری بگم چی بگم ممنون میشم پاسخ بدین )

2- وقتی کسی ازت به نحوی تعریف میکنی باید چی بگی ؟

ممنون

piishii
01-10-2012, 11:26

چند تا سوال دارن .

1- من هر روز به همکارام سلام و احوال پرسی میکنم . اما هر روز میگم سلام حالتون خوبه و بس . چجوری هر روز متفاوت حال و احوال کنم و مثل روبات نباشم ؟ :دی ( یعنی دیگه هر روز فقط نگم سلام و حالتون چطوره هر روز کلامات جدیددی بگم چجوری بگم چی بگم ممنون میشم پاسخ بدین )

ممنون
سلام
2 - خجالت میدین، لطف دارین، نظر لطفتونه، خوبی ( یا هر چیز دیگه ) از خودتونه، خجالتم ندین تورو خدا، خیلی ممنونم ( در بعضی موارد : خیلی ممنونم لایق انقدر تعریف نیستم ) و....
1 - سلام ؟ خوبی ؟ چه خبرا ؟، سلام خوبی ؟ خوش میگذره ؟، سلام حال احوال؟ روزگار بر وفق مراده ؟ سلام احوالتون ؟ ( و در ادامه حتی یک شوخی میتونه بد نباشه نظیر : باز میبینم شاد میزنی ) و....

amirfiri
01-10-2012, 11:41

چند تا سوال دارن .

سعی کن سوال بپرسی.مثلا بپرس شما هم تو ترافیک موندین؟ یا هوای سمت شما هم سرده؟ یا امروز رئیس میاد؟ یا مثلا یارانه ها واریز شده؟:31:

بگو استادمون شمایی.یا مثلا بگو شما رو الگو قرار دادم که به اینجا رسیدم.یا دارم درس پس می دم

ممنون

سلام بر شما

sansa
01-10-2012, 13:08
ببخشید . بعضی ها میپرسن خوش میگذره باید چی جواب داد ؟ میگم جای شما خالی من میگن مگه چی کار میکردی .... اینو باید جواب چی داد وقتی گفتن خوش میگذره

اگه یکی ازت جلو پدرت یا مادرت تعریف کنه چی باید بگی بهش

ممنونم از جواباتون

lovely_killer
02-10-2012, 02:04
ببخشید . بعضی ها میپرسن خوش میگذره باید چی جواب داد ؟ میگم جای شما خالی من میگن مگه چی کار میکردی .... اینو باید جواب چی داد وقتی گفتن خوش میگذره

اگه یکی ازت جلو پدرت یا مادرت تعریف کنه چی باید بگی بهش

ممنونم از جواباتون

سلام

خب میگی جاتون خالی,شک میکنن دیگه :31:
1-میتونی بگی هی میگذرونیم. خدارو شکر ,بد نیست. اگه طرف طلب کارت باشه میگی نه بابا گرفتاریم ,قرض و وام ها نمیذاره نفس بکشیم :31:

2- فرقی نمیکنه پیش پدر مادرتون باشه یا نه. مگه اینکه طرف شما رو مخاطب قرار نده و مثلا به پدر یا مادرتون بگه چه پسر خوب و مودب یا خوش تیپی دارین.
معمولا اول پدر/مادرتون جوابی میدن.(البته شاید جواب ندادن زیاد منتظر نمون :31:) شما هم یه جوابی مثل خیلی ممنون نظر لطفتونه. یا در جواب خوشگل بودن میگین چشاتون خوشگل میبینه و از این قبیل چیزها :31:

amir_oyama
03-10-2012, 19:44
وقتی یه چیز درست میکنی بقیه میخورن. بعد یکی یکی پا میشن تشکر میکنن
در جواب چی بگیم غیر از خواهش میکنم و نوش جان؟

ramingsm
03-10-2012, 23:52
آقا استاد تربیت بدنی ما با ما آشناست آخر کلاس گفت آقای فلانی امری نیست منم یهو هنگ کردم گفتم خیر استاد به نظرم حرفم درست نبود حالا به نظر شما اینجور وقتا باید چی گفت؟

Переклад не
04-10-2012, 00:00
آقا استاد تربیت بدنی ما با ما آشناست آخر کلاس گفت آقای فلانی امری نیست منم یهو هنگ کردم گفتم خیر استاد به نظرم حرفم درست نبود حالا به نظر شما اینجور وقتا باید چی گفت؟

همیشه یادتون باشه کلمه ی خواهش میکنم همه جا کاربرد داره
اینجور مواقع با گشاده رویی میگید: خواهش میکنم استاد عرضی نداریم.خسته نباشید

oghyanoos
04-10-2012, 00:18
وقتی یه چیز درست میکنی بقیه میخورن. بعد یکی یکی پا میشن تشکر میکنن
در جواب چی بگیم غیر از خواهش میکنم و نوش جان؟
شما که چیزی نخوردید

faded
04-10-2012, 19:19
من رفتم یک اموزشگاه فنی و حرفه ایی ازاد ثبت نام کردم حالا نمی خوام برم خیلی مودبانه بخوام پولم رو پس بگیرم چی کار کنم؟

shahinfarasystem
04-10-2012, 19:30
من رفتم یک اموزشگاه فنی و حرفه ایی ازاد ثبت نام کردم حالا نمی خوام برم خیلی مودبانه بخوام پولم رو پس بگیرم چی کار کنم؟

سلام دوست من میتونی بگی ببخشید شرایطم یه مقدار تغییر کرده نمیتونم تو دوره جدیدتون شرکت کنم
اگر ممکنه برای ثبت نام مجددا زمان دیکه ای مزاحم میشم

بعد طرف یه چیزایی میگه
اگر حرف پول رو زد که باهاش توافق میکنی

اگرم نزد میگی ببخشید اونقت هزینه ای که خدمتتون دادم چجوری میشه؟

دیگه خودش متوجه میشه ....

ziba12
10-10-2012, 13:57
اگه کسی بگه بابا این حرف ها چیه (مثلا بگی پولش یه چیزی رو حساب کنی اما طرف قبول نکنی بگه بابا حرف ها چیه) باید در جواب چی بگیم به اون ؟

پادشاه اسمان
11-10-2012, 06:02
موقع تعارف کردن غذا چی بگیم بهتره؟(در مهمونی های رسمی)

ملا نصرالدین
11-10-2012, 08:33
اگه کسی بگه بابا این حرف ها چیه (مثلا بگی پولش یه چیزی رو حساب کنی اما طرف قبول نکنی بگه بابا حرف ها چیه) باید در جواب چی بگیم به اون ؟
اختیار دارید اینجوری ما شرمنده شما میشیم

موقع تعارف کردن غذا چی بگیم بهتره؟(در مهمونی های رسمی)

بفرمایید منزل خودتونه تعارف نکنید
اگر مثلا تعدادشون کمه میشه این رو هم اضافه کرد البته به دست پنجه خانم شما نمیرسه

virus2009
12-10-2012, 14:04
دوستان
چندتا جمله برای تسلیت بگید ( خودمونی و رسمی )
یکی از دوستام پدرش فوت کرده میخوام جمله خودمونی باشه
+ جمله رسمی برای عرض تسلیت به خانوادش

فقط یکم سریعتر
ممنون

+ با جمله " غم آخرتون باشه " زیاد موافق نیستم ( یعنی خودش باید زودتر از همه بمیره که غمی نداشته باشه . ؟ )

sansa
12-10-2012, 18:19
دوستان
چندتا جمله برای تسلیت بگید ( خودمونی و رسمی )
یکی از دوستام پدرش فوت کرده میخوام جمله خودمونی باشه
+ جمله رسمی برای عرض تسلیت به خانوادش

فقط یکم سریعتر
ممنون

+ با جمله " غم آخرتون باشه " زیاد موافق نیستم ( یعنی خودش باید زودتر از همه بمیره که غمی نداشته باشه . ؟ )

فکر کنم تو چند صفحه قبل بودش

Atghia
12-10-2012, 21:45
اگه یکی هی از آدم تعریف کنه در جمع و هی ادامه بده بعد به غیر از اینکه بگیم شما لطف داریدو نظر لطفتونه چی میشه گفت؟

sansa
12-10-2012, 21:56
اگه جمع خودونی و طرف اشنای نزدیک و دوست و رفیق باشه میگی : من کوچیگتم .

Atghia
12-10-2012, 22:08
اگه جمع خودونی و طرف اشنای نزدیک و دوست و رفیق باشه میگی : من کوچیگتم .
نه اتفاقا مجلس مهمونی و بزرگونه و طرف هم از بزرگای فامیل! بعد من هم دختر هستم دوستانه هم که باشیم کوچیکتم یجورایی...نه؟

sansa
13-10-2012, 11:13
ببخشید فکر کردم پسرید. چون ماها در جمع دوستامون از این اصطلاح استفاده میکنیم.
اگه دخترید نگید کوچیگتم همه میخندن ...:دی
.................
اگه دخترید بگید : لطف دارید شرمندم نکنید . خوبی از خودتونه

piishii
13-10-2012, 11:44
اگه یکی هی از آدم تعریف کنه در جمع و هی ادامه بده بعد به غیر از اینکه بگیم شما لطف داریدو نظر لطفتونه چی میشه گفت؟
سلام
همیشه نباید در جواب چیزی گفت میشه با کمی سکوت و سر رو پایین انداختن و به حساب خجالت کشیدن به خودتون جلوه دیگری بدید
ولی در مورد جواب هم میشه گفت خجالتم دارین میدین اینطوریا دیگه هم نیست لطفتون کم نشه

sms11
13-10-2012, 12:11
البته ما در جمع خودمونی چیزای دیگه ایی غیر از کوچیکتم میگیم.:دی

mohsen2az
15-10-2012, 17:14
بهتره بگید دیگه بیشتر از این خجالتم ندید دارم آب میشم
:sq_4: :sq_1:

Abbas.V
16-10-2012, 16:12
وقتی تو تاکسی هستیم راننده شروع میکنه به صحبت در مورد خودش یا مسائل دیگه چی بگیم که دقیقا دهنشو ببنده ؟

البته جوری که ناراحت نشه .

ممنون

Переклад не
16-10-2012, 16:29
وقتی تو تاکسی هستیم راننده شروع میکنه به صحبت در مورد خودش یا مسائل دیگه چی بگیم که دقیقا دهنشو ببنده ؟

ممنون

اگه چیزی بگی ، سر صحبت باز میشه اگه حتی بگی چیزی نگو بازم درمورد "چیزی نگو" کلی حرف میزنه واست.چیزی نگو فقط بله درسته آره و نه و تمام.قرار نیست که باهاش 70 ساعت همراه باشی.یه مسیر کوتاهیه به حرفاش گوش بده.خداییش راننده تاکسیا هم زحمت کشن هم کارشون خیلی خسته کنندس.دردشونم هوارکیلومتره

sansa
16-10-2012, 19:10
بگو روزگاره دیگه چه کنیم. یا هم اصلا تو چیزی نگو تا اونم چیزی نگه

Shadow-Man
16-10-2012, 19:27
صندلی جلو نشین خودتو راحت کن

GHOST RECON
16-10-2012, 20:02
بچه ها یه مشکلی که من دارم اینه که کلا پیش هرکی که باشم موضوعی برای صحبت پیدا نمیکنم به خاطر همینم همه بهم میگن کم حرفی
البته دوستام میگن خیلی هم پرحرفی
ولی وقتی تو یه جمع جدید هستم یا زیاد صمیمی نیستم واقعا موضوعی به ذهنم نمیرسه واسه صحبت

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

m.beh
16-10-2012, 23:44
بچه ها یه مشکلی که من دارم اینه که کلا پیش هرکی که باشم موضوعی برای صحبت پیدا نمیکنم به خاطر همینم همه بهم میگن کم حرفی
ولی وقتی تو یه جمع جدید هستم یا زیاد صمیمی نیستم واقعا موضوعی به ذهنم نمیرسه واسه صحبت

لازم نیست شما موضوع بدی بقیه بالاخره دارند راجع به یه چیزی حرف می زنند . تو هم سعی کن نظزتو بگی یا اگه از خودت نظر نداری بگی که مثلا حرف فلانی رو به این دلیل قبول داری. بهت پبشنهاد نمی کنم بگی حرف کیو قبول نداری چون که کم حرفی ممکنه خرابکاری کنی. ولی کلا پر حرفی و کم حرفی در جمع آأمهای غریبه به روحیه آدم بستگی داره فکر نکنم بشه خیلی کاریش کرد. همین کم حرفیم بد نیست آدم اول طرفو بشناسه بعد حرف برنه خیلی بهتر از اینه که یه چی بگه بد پشیمون شه

solo8
16-10-2012, 23:57
سلام دوستان...

یه مشکل!این جمله ی "دهنت سرویس" و توابع اون مث دهنت صاف،دهنت آسفالت و ... معنیشون دقیقا چی هست؟ آخه من با یکی که خیلی خودمونی نباشم بکار نمیبرم فک میکنم زشته...مخصوصا دهنت سرویس که فک میکنم یه فحش باشه!!!!اصلا نمیگم...

اینا دقیقون چجورین؟در چه سطحی از ادب قرار میگیرن؟:))

Abbas.V
17-10-2012, 00:59
اگه چیزی بگی ، سر صحبت باز میشه اگه حتی بگی چیزی نگو بازم درمورد "چیزی نگو" کلی حرف میزنه واست.چیزی نگو فقط بله درسته آره و نه و تمام.قرار نیست که باهاش 70 ساعت همراه باشی.یه مسیر کوتاهیه به حرفاش گوش بده.خداییش راننده تاکسیا هم زحمت کشن هم کارشون خیلی خسته کنندس.دردشونم هوارکیلومتره
هرکی زحمت کشه باید حرف بزنه از هر دری ؟
مشکل اینجاست خوشم نمیاد یکی همش در گوشم حرف بزنه . معمولا تو اتوبوس و تاکسی که هستم دوست دارم فکر کنم . چون تنها جایی هست که کار دیگه نمیشه کرد . اما ...

بگو روزگاره دیگه چه کنیم. یا هم اصلا تو چیزی نگو تا اونم چیزی نگه
کلا من فقط سوار میشم سلام میکنم دیگه شروع میشه داستان آقایون

صندلی جلو نشین خودتو راحت کن
صندوقم بشینیم باز بحثه شروع میشه کلا

behzadshams
17-10-2012, 01:25
سلام دوستان...

یه مشکل!این جمله ی "دهنت سرویس" و توابع اون مث دهنت صاف،دهنت آسفالت و ... معنیشون دقیقا چی هست؟ آخه من با یکی که خیلی خودمونی نباشم بکار نمیبرم فک میکنم زشته...مخصوصا دهنت سرویس که فک میکنم یه فحش باشه!!!!اصلا نمیگم...

اینا دقیقون چجورین؟در چه سطحی از ادب قرار میگیرن؟:))

بستگی به خودت داره که چقدر بخوای مودب باشی .ولی معنی زیاد بدی نداره. مثلاً همین "دهن سرویس شدن " توی صدا و سیما نیست ولی توی روزنامه و مجله هست.

Arash4484
17-10-2012, 01:55

ممنون
سلام. چندراه هست که برای من جواب داده ولی حقیقتش هیچ کدوم دعوت به سکوت با زدن کلامی نبوده:
هیچی نگفتن-سکوت محض
استفاده از تکنولوژی : هدفون (پیش از سوار شدن آماده!)
استفاده از تکنولوژی :درآوردن موبایل و اشتغال به اس ام اس پراکنی یا تظاهر به شماره گیری!
روشهای قدیمی فرو بردن سر در کتاب و نشریه همراه
فراموش کردن زمان و مکان و فیه مافیه و رفتن به هپروت و حتا چرت!

در نهایت هیچ کدوم جواب داد شرکت پرحرارت و فعالانه در بحث و به چالش کشیدن بد بودن بالا بودن قیمت بنزین و اثبات خوب بودن سرعت گیر در خیابان طوری که طرف دیگه دستکم ساکت نشد مجبور به تعویض مخاطب بشه!

نکته-هیچکدوم اینها نمیتونه آزار دهنده و اجباری باشه بخصوص اگر واقعن شما از مطالعه در مسیر یا گوش کردن به آهنگ یا زدن اس ام اس به دوستی و... لذت ببرید

امیدوارم به دردت بخوره
+

انقدر آزار دهنده است و از گوش و ذهنت سواستفاده صورت میگیره، سلام( و خسته نباشید و..) هم نکن! قرار نیست با همه چاق سلامتی بکنیم که ...

سلام دوستان...
اینا دقیقون چجورین؟در چه سطحی از ادب قرار میگیرن؟
بله،فحشه! معناش فوق العاده نامناسب...منتها در دسته ای از دشنامها قرار میگیره که عموم مردم معناش رونمیدونند که چقدر غلیظه!! و به شوخی!و جدی بکار میبرند...از جمله ی این دسته :پدرتو در میارم و فلان فلان شده و..
بله در بکار نبرید

hamed29
17-10-2012, 10:53
نوشته شده توسط solo8 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام دوستان...
اینا دقیقون چجورین؟در چه سطحی از ادب قرار میگیرن؟

مجبورید مگه فحش بدید؟
خیلی هم اگه با کسی خودمونی باشیم باز نباید این کلمات رو بکار ببریم؛ کم کم میبینی روش زیاد میشه 4 تا فحش غلیظ بهت میده. تو هم میمانی چی کار کنی!

solo8
17-10-2012, 21:39
مجبورید مگه فحش بدید؟
خیلی هم اگه با کسی خودمونی باشیم باز نباید این کلمات رو بکار ببریم؛ کم کم میبینی روش زیاد میشه 4 تا فحش غلیظ بهت میده. تو هم میمانی چی کار کنی!
بابا مثلا میبینی با یکی خودمونی هستی ولی طرف مثلا دختر خالته بعد نمیشه بعهش بگی دهنت سرویس که! ولی خوب دوستا خودم باشن میگم...واسه اون موارد میگم،طرف هم نمیاد به من جواب فحش بده که:))

بله،فحشه! معناش فوق العاده نامناسب...منتها در دسته ای از دشنامها قرار میگیره که عموم مردم معناش رونمیدونند که چقدر غلیظه!! و به شوخی!و جدی بکار میبرند...از جمله ی این دسته :پدرتو در میارم و فلان فلان شده و..
بله در بکار نبرید
حدس میزدم،آره مث طرف بهم انداخته! یارو میاد راس راس به زنش میگه این چیه خریدی بهت انداختن!:)) خیلی بده یه سری چیزا معنیش بده ولی تو مکالمات هست و اکثرا نمیدونن....
آقا معنیشو میدونی دقیقا؟!

بستگی به خودت داره که چقدر بخوای مودب باشی .ولی معنی زیاد بدی نداره. مثلاً همین "دهن سرویس شدن " توی صدا و سیما نیست ولی توی روزنامه و مجله هست.
جدی تو روزنامه و مجله مینویسن دهنت سرویس؟یعنی یه سردبیر ندارن نظارت کنه؟!

behzadshams
18-10-2012, 02:46
جدی تو روزنامه و مجله مینویسن دهنت سرویس؟یعنی یه سردبیر ندارن نظارت کنه؟!

نمیویسن "دهنت سرویس" که. منم نگفتم به دخترخاله میشه گفت "دهنت سرویس" ! گفتن با مخاطب قرار دادن فرق میکنه.

مثلاً توی مطلب طنز اجتماعی مینویسن "دهنمون سرویس شده" . بنظر من معنی بدی نداره. درمورد این جور چیزا زیاد ریشه یابی نکنید.
مثلاً اون دوستمون که میگه "جنس رو بهت انداختن" زشته من باهاش مخالفم. یعنی شما وقتی اینو میشنوی متصور میشی که چیزی رو انداختن جایی؟

البته من نمیدون شما چقدر مودبی و لی زیاد سخت نگیر.

solo8
18-10-2012, 13:53
نمیویسن "دهنت سرویس" که. منم نگفتم به دخترخاله میشه گفت "دهنت سرویس" ! گفتن با مخاطب قرار دادن فرق میکنه.

مثلاً توی مطلب طنز اجتماعی مینویسن "دهنمون سرویس شده" . بنظر من معنی بدی نداره. درمورد این جور چیزا زیاد ریشه یابی نکنید.
مثلاً اون دوستمون که میگه "جنس رو بهت انداختن" زشته من باهاش مخالفم. یعنی شما وقتی اینو میشنوی متصور میشی که چیزی رو انداختن جایی؟

البته من نمیدون شما چقدر مودبی و لی زیاد سخت نگیر.
آره درست میگی شما...

دهنم سرویس شد رو از این به بعد میگم ولی دهنت سرویس رو نه:))

بهم انداخته هم بده بابا،باور کن یه 10 ثانیه فکر کنی متوجه میشی معنیشو...منظورم شما نیستی منظورم مخاطبته که اینو بهش بگیه...

ممنون از دوستان...

sms11
20-10-2012, 18:59
سلام
فرض کنید من برای کسی یه کاری رو دارم در کنار خودش انجام میدم.به من گفت که(البته به شوخی):ببخشید تورو هم اذیت کردم.میدونم که داری تو دلت منو فحش میدی.خودت کار داشتی اما الان داری کار منو انجام میدی
من چه جوابی میتونم بهش بدم طوری که اگه بازم کاری این چنینی داشت به من بگه و تعارف نکنه؟ آخه اصولا یه کاریه که من خیلی خوب بلدم انجام بدم و کمتر کسی تو زمینه رشته دانشگاهیم حرفه اییه .اما چون باهام یکم تعارف داره به من نمیگه و کارش خراب میشه و دوباره کاری میشه.
طرف مقابلم دختره و با هم دوستیم و خیلی رسمی هم نمیخوام باشه اما خیلی چاله میدونی هم نباشه

m.beh
20-10-2012, 20:47
سلام
فرض کنید من برای کسی یه کاری رو دارم در کنار خودش انجام میدم.به من گفت که(البته به شوخی):ببخشید تورو هم اذیت کردم.میدونم که داری تو دلت منو فحش میدی.خودت کار داشتی اما الان داری کار منو انجام میدی
من چه جوابی میتونم بهش بدم طوری که اگه بازم کاری این چنینی داشت به من بگه و تعارف نکنه؟ آخه اصولا یه کاریه که من خیلی خوب بلدم انجام بدم و کمتر کسی تو زمینه رشته دانشگاهیم حرفه اییه .اما چون باهام یکم تعارف داره به من نمیگه و کارش خراب میشه و دوباره کاری میشه.
طرف مقابلم دختره و با هم دوستیم و خیلی رسمی هم نمیخوام باشه اما خیلی چاله میدونی هم نباشه

ببین نمی دونم چه کاری هست اما اگه خودتم مثلا با انجام اون کار می تونی بگی یه چیزی یاد گرفتی یا تمرین شده برات می تونی از این استفاده کنی بگی که مثلا این کار باعث شده یه مطلبی برات دوره شه یا اون کارو یاد گرفتی. بعدم اگه یه کاری تا حالا برات کرده بگو که خوب تو ام این کار و کردی دوستی خوب به همین درد می خوره و ناراحت می شی اگه رو دربایستی کنه و بهت نگه.
این کار تو فرهنگ ایرانی خیلی سخته. من آشنا دارم خارج زندگی می کنه می گه وقتی به ظرف می گی فلان چی یارو رو دربایستی نداره اگه براش سخت باشه می گه نه کلا هر چی می گند منظورشون همونه تعارف ندارند بنابراین راحتند ولی تو ایران هزاریم یه چیزی بگی طرف باور نمی کنه و رودربایستی می کنه و ببرعکسشم اگه طرف یه چی بهت بگه نمی دونی بالاخره داره تعارف میکنه یا واقعا می گه.

sms11
20-10-2012, 21:19
ببین نمی دونم چه کاری هست اما اگه خودتم مثلا با انجام اون کار می تونی بگی یه چیزی یاد گرفتی یا تمرین شده برات می تونی از این استفاده کنی بگی که مثلا این کار باعث شده یه مطلبی برات دوره شه یا اون کارو یاد گرفتی. بعدم اگه یه کاری تا حالا برات کرده بگو که خوب تو ام این کار و کردی دوستی خوب به همین درد می خوره و ناراحت می شی اگه رو دربایستی کنه و بهت نگه.
این کار تو فرهنگ ایرانی خیلی سخته. من آشنا دارم خارج زندگی می کنه می گه وقتی به ظرف می گی فلان چی یارو رو دربایستی نداره اگه براش سخت باشه می گه نه کلا هر چی می گند منظورشون همونه تعارف ندارند بنابراین راحتند ولی تو ایران هزاریم یه چیزی بگی طرف باور نمی کنه و رودربایستی می کنه و ببرعکسشم اگه طرف یه چی بهت بگه نمی دونی بالاخره داره تعارف میکنه یا واقعا می گه.
ببین فقط در این مورد نیست.اصولا یه کاری که براش میکنم تا اون کارو تموم کنم هزار بار بهم همین حرفارو میزنه و ازم معذرت خواهی میکنه.بعضی وقتا اینکارش یه کم خسته کننده میشه و من هی باید بگم که خواهش میکنم کاری نکردم.امابا اون قسمت از حرفت که بگم تو هم واسم کلی کار کردی موافقم و راهنمایی خوبی بود. البته من از کارش ناراحت نمیشم و از خوبیش هست که اینو میگه.بارها بهش گفتم که تعارف نکنه اما بازم میرم میبینم که کارش گیر کرده و اگه به من میگفت زود کارش راه می افتاد اما اینکارو نکرده.

Переклад не
20-10-2012, 22:13
ببین فقط در این مورد نیست.اصولا یه کاری که براش میکنم تا اون کارو تموم کنم هزار بار بهم همین حرفارو میزنه و ازم معذرت خواهی میکنه.بعضی وقتا اینکارش یه کم خسته کننده میشه و من هی باید بگم که خواهش میکنم کاری نکردم.امابا اون قسمت از حرفت که بگم تو هم واسم کلی کار کردی موافقم و راهنمایی خوبی بود. البته من از کارش ناراحت نمیشم و از خوبیش هست که اینو میگه.بارها بهش گفتم که تعارف نکنه اما بازم میرم میبینم که کارش گیر کرده و اگه به من میگفت زود کارش راه می افتاد اما اینکارو نکرده.

احساستو در قالب جمله بهش بگو
بگو خوشحال میشم وقتی این کار رو براتون انجام میدم و بیشترم خوشحال میشم وقتی از این حرفا نزنید

m.beh
20-10-2012, 23:56

من که رابطتونو نمی دونم ولی بعضی ها کلا این جوریند که تعارفی اند یعنی حرف که می زنند کلی تعارف می کنند من خودم اصلا تعارف بلد نیستم یعضی موقع ها جلو این جور آدمها نمی دونم چی کار کنم هی لبخند می زنم:sq_24: یعنی شبیه همین به نظرم خیلی آب رو ریزیه ولی خوب همینه که هست البته بیشتر منظورم وقتیه که از آدم تعریف می کنند. کل این حرف ها رو زدم بگم آدم های تعارفی که از این چیزا زیاد بلدند شاید فقط عادتشون باشه که اینجوری بگند یعنی ممکنه بعد یه مدت خیلی هم معذب (دیکته شو نمی دونم) نباشه ولی عادت کرده هی تعارف می کنه. تو راحت رفتار کن به تعارفاتش کاری نداشته باش ببین که آیا تو رفتارشم تعارف داره یا فقط تو گفتارشه ممکنه یه مقدار طول بکشه تا احساس راحتی کنه اون وقت ازت کمک بخواد.

dsa dsa
22-10-2012, 13:53
نحوه برخورد / سلام و احوال پرسی / سوال پرسیدن و .. را با دخترها می خواستم بدونم به چه صورت است .

ممنون

Behroooz
22-10-2012, 18:01
اگر یک نفر هم با دیدن این پست این کار را نکند من به هدفم رسیده ام

موقعی که جلوی باجه بانک ایستادهاید اینقدر دستان خود را روی باجه نکوبید چون با این کار اعصاب کارمند اونطرف باجه را به لجن میکشید .

hamed29
22-10-2012, 19:58
شما رو جان هر کسی که دوست دارید موقع سوار شدن به اتوبوس و ... (وسائل حمل و نقل عمومی ) مثل غارنشین ها تو سر و کله ی ملت نکوبید، فوقش سر پا بمونید، چی میشه مگه ؟
کشتی نوح نیست که هر کی جا بمونه غرق بشه!

CLU
22-10-2012, 20:26
این تاپیک مفید رو ادامه بدبد. ممنوت از همگی

szh_1367
22-10-2012, 21:39
شما رو جان هر کسی که دوست دارید موقع سوار شدن به اتوبوس و ... (وسائل حمل و نقل عمومی ) مثل غارنشین ها تو سر و کله ی ملت نکوبید، فوقش سر پا بمونید، چی میشه مگه ؟
کشتی نوح نیست که هر کی جا بمونه غرق بشه!

و اضافه کنم شما رو جان هر کسی که دوست دارید وقتی میخواهید از وسیله نقلیه عمومی مثل اتوبوس پیاده شوید نگاه کنید پای مبارک رو روی چی میگذارید گِل که لگد نمی‌کنید اون زیر انگشت های پا قرار داره که حتما در اینده به انها احتیاج پیدا میکنید

Layken
22-10-2012, 21:43
یه موردی هست که من زیاد باهاش مواجه شدم (البته من اول فکر می کردم بیشتر نسبت به من بوده ولی دیدم نه اکثرا این مدلی فکر میکنن)

مورد این طوریه که من خب از سخت افزار و قطعاتش سر در میارم و چند سالیه هستم تو کارش یکی از فامیل ها و اشنا ها میاد مشاوره می کنه راهنمایی می خواد منم سعی می کنم با توجه به تجربیاتم مشاورش کنم
میاد و این فرد سیستم رو همراه با من خرید میکنه بعد از مدتی وقتی یک اشکال تو سیستم به وجود میاد میگه که بله فلان شخص منو راهنمایی کرد و به من مشاوره غلط داد
یا به من گفته بود که چون ما رو به فلان مغازه بردی اونجا جنسهاش درست نبود و هر چند بار هم تکرار می کنه این درحالیه که موقع خرید شدید اصرار داشت که من همراهش باشم.

خب این موضوع سیستم فقط یک مثال بود و در کلی جاها اتفاق میوفته بنابراین بهتره سعی نکنیم طرف رو محکوم کنیم و هر بار که میبینیمش بهش تاکید یا یاداوری کنیم برا هر چی (ماشین مسکن ، سیستم ، موبایل هر چی..)
این که تا ابد بگیم فلانی منو بد راهنمایی کرد و به من مشاوره غلط داد وگرنه این طوری نمیشد به نظرم خیلی درست نیست چون در وحله اول این خودمونیم که به سراغ فرد میریم و ازش راهنمایی می خواهیم

و این رو هم به یاد داشته باشیم که خودمون می تونیم تصمیم گیرنده نهایی باشیم وقتی از یک چیزی ناراضی هستی نسبت به نظر کسی که بهت مشاوره میده بهتره بگیم و ابراز کنیم سکوت نکنیم
بگیم از این نمایشگاه اتومبیل خوشت نمیاد از این فروشگاه خوشت نمیاد و ابراز نظر کنی تا در اینده نه برای خود ادم ذهنیت بدی ایجاد نکنه هم این که فرد مشاور رو هم مورد ملامت قرار ندیم

m.beh
23-10-2012, 02:19
یه موردی هست که من زیاد باهاش مواجه شدم (البته من اول فکر می کردم بیشتر نسبت به من بوده ولی دیدم نه اکثرا این مدلی فکر میکنن)

مورد این طوریه که من خب از سخت افزار و قطعاتش سر در میارم و چند سالیه هستم تو کارش یکی از فامیل ها و اشنا ها میاد مشاوره می کنه راهنمایی می خواد منم سعی می کنم با توجه به تجربیاتم مشاورش کنم
میاد و این فرد سیستم رو همراه با من خرید میکنه بعد از مدتی وقتی یک اشکال تو سیستم به وجود میاد میگه که بله فلان شخص منو راهنمایی کرد و به من مشاوره غلط داد
یا به من گفته بود که چون ما رو به فلان مغازه بردی اونجا جنسهاش درست نبود و هر چند بار هم تکرار می کنه این درحالیه که موقع خرید شدید اصرار داشت که من همراهش باشم.

خب این موضوع سیستم فقط یک مثال بود و در کلی جاها اتفاق میوفته بنابراین بهتره سعی نکنیم طرف رو محکوم کنیم و هر بار که میبینیمش بهش تاکید یا یاداوری کنیم برا هر چی (ماشین مسکن ، سیستم ، موبایل هر چی..)
این که تا ابد بگیم فلانی منو بد راهنمایی کرد و به من مشاوره غلط داد وگرنه این طوری نمیشد به نظرم خیلی درست نیست چون در وحله اول این خودمونیم که به سراغ فرد میریم و ازش راهنمایی می خواهیم

و این رو هم به یاد داشته باشیم که خودمون می تونیم تصمیم گیرنده نهایی باشیم وقتی از یک چیزی ناراضی هستی نسبت به نظر کسی که بهت مشاوره میده بهتره بگیم و ابراز کنیم سکوت نکنیم
بگیم از این نمایشگاه اتومبیل خوشت نمیاد از این فروشگاه خوشت نمیاد و ابراز نظر کنی تا در اینده نه برای خود ادم ذهنیت بدی ایجاد نکنه هم این که فرد مشاور رو هم مورد ملامت قرار ندیم

اصولا در بیشتر مواقع برای فامیل کار کردن همینه در بیشتر مواقع البت آدم تر جیح می ده نکنه

m.beh
23-10-2012, 02:25
نحوه برخورد / سلام و احوال پرسی / سوال پرسیدن و .. را با دخترها می خواستم بدونم به چه صورت است .

ممنون

درستش اینه که خیلی معمولی مثل یه پسر رفتار کنید اگه مثلا هم کلاسیته فرقی نداره با بقیه همکلاسیات که. ولی از اونجاییکه ما عادت داریم باکسی که صمیمی می شیم شوخیهای خاص یکنیم من یه فرمول دارم. هر چقدر صمیمی هستید دو درجه کمش کنید تا رفتارتون درست شه. مثلا اگه به همکلاسی های پستون تیکه می ندازید باید با خانوم همکلاسی مثل یک عدد همکلاسی پسر غیر هم رشته یا دانشگاهی رفتار کنی.یعدم شما اولش سنگین رنگین باش یواش یواش دستت می آد با کی چه رفتاری داشته باشی. البته اگه می خوای خیلی جنتلمن به نظر بیای بهتره مسائلی مثل اینمه مثلا خانوم ها اول از در رد شند یا مثلا تعارف حمل بارشون اگر زیاد باشه و اینا رو داشت باشی همین سخت نگیرید

کاربر شماره ی یک
24-10-2012, 02:35
هرکی زحمت کشه باید حرف بزنه از هر دری ؟
مشکل اینجاست خوشم نمیاد یکی همش در گوشم حرف بزنه . معمولا تو اتوبوس و تاکسی که هستم دوست دارم فکر کنم . چون تنها جایی هست که کار دیگه نمیشه کرد . اما ...

صندوقم بشینیم باز بحثه شروع میشه کلا
اولا که شما هرچی هم بگی اون دلش میخواد حرف بزنه پس میزنه ، هدفون هم بزاری با اون یکی بقل دستیش حرف میزنه ، سرت رو هم تو کتاب کنی درمورد کتاب ازت سوال میکنه ، چون دلش میخواد ارتباط برقرار کنه ، پس شما که کار خاصی نمیکنی یا باهاش همراهی کن و بزار حرفش رو برات بگه ، یا بهش یاد بده چطور دهنش رو ببنده ! یعنی شما دهنت رو باز نکن تا اون هم یاد بگیره ! شوخی نمیکنم ! امتحان کردم ! یعنی هرچی گفت فقط سرت رو تکون بده و جواب خاصی نده و در صورت امکان به یه سمت دیگه هم خیره شو ! باید بهش با حرکاتت تلقین کنی که اهمیتی به حرفاش نمیدی ، اونوقت حرف نمیزنه ! اما در کل سعی کن صلح طلب باشی و سازگاری ایجاد کنی ، ساز مخالف زدن اذیت و خسته میکنه خود آدم رو !

کاربر شماره ی یک
24-10-2012, 02:54

اگه علایقش رو میدونی راجع به اون ها صحبت کن در غیر این صورت من با توجه به برخورد های یه جوان میگم !
با بچه ها و هم سن و سالهای خودت گمان نکنم مشکلی داشته باشی چون هم سن و سالهای خود آدم مسائلشون با خودآدم یکیه و هرچی هم نخوان بگن باز باهم کلی حرف برای زدن دارند ! اما وقتی حداقل یه نسل فاصله میگیری این مشکل پیش میاد . افراد تازه متاهل راجع به فرزندانشون دوست دارند صحبت کنند ، اگه داشته باشن ، افراد میانسال یه کمال خاصی توی اخلاقشون دارند و از هر دری صحبت کنی باز میتونن ولی درگیری ذهنیشون به نظر من بیشتر روی مسائل کاری خودشون و تامین آینده است ولی دوست دارند راجع به جوانی هاشون فکر کنند پس پرس و جو راجع به اون مسائل براشون جذابه ، خاطرات جالبی هم میگن ! اما مشکلترین قسمت کار صحبت با افراد بالای پنجاه تا هشتاد ! اینا دوست دارن بیشتر راجع به زندگی شما بدونند چون با تمام ابعاد زندگی خودشون به اندازه ی کافی برخورد داشتند ! غریبه ها که زیاد میپرسن تا ببیند چیکار میکنید و الان در چه حالی هستید ،هر کلمه ای هم که از دهانت بیرون بیاد رو بررسی میکنن ببینند که چرا گفتی. افراد مسن آشنا هم که همه چیز رو میدونن پس از خاطره ی بزرگترهات برات میگن ، حرف زدن راجع به شرایط زندگی و کار هم کم و بیش جذابیت داره براشون !
افراد هشتاد الی آخر هم بیشتر دوست دارن راجع به قرصاشون حرف بزنن ، البته موارد خاص هم داریم ولی در کل اینجوریاست !
اما نظرات رو راجع به برخورد با یه شخص در یه جایی که دونفره نشستین گفتم ! راجع به جمع هم به نظر من توی جمع باید نکته گویی راجع به بحث مطرح بکنی و زیاد عمقی وارد موضوع نشی چون اگه باز کنی یه بحثت رو و تمام تفکراتت رو بریزی ممکنه با خیلی ها در تناقض باشه !

کاربر شماره ی یک
24-10-2012, 17:21
**** ده رمز موفقيت *****
نشست های اجتماعی بخش مهمی از كار را تشكیل می دهند. در این گردهمایی هاست كه می توان به همراه دوستان تفریح كرد،‌ با مشتری های جدید آشنا شد و قراردادهای مختلف بست.

اما از سویی دیگر این نشست ها می توانند دام هایی خطرناك باشند. كافی است بیش از حد احساس راحتی كنید و خودمانی شوید، قوانین پنهان اجتماعی را زیر پا بگذارید و در نتیجه به راحتی خود را نابود كنید، در حالی كه هیچ وقت نمی فهمید چرا؟
در متن زیر ده دستور آداب معاشرت آورده شده، که توصیه می کنیم به دقت آنها را بخوانید و سعی كنید به اندازه بیماری وبا از آنها دوری كنید. اگر همكاران بی احتیاطتان می خواهند به این محدوده ممنوعه پا بگذارند، به خودشان مربوط است ولی بهتر است شما حواستان را جمع کنید كه درگیر چنین دردسرهایی نشوید.

عدم توجه: روی برگرداندن از شخصی كه در حال صحبت با شماست، نشانه بی ادبی است. بذل توجه یكی از اصلی ترین نشانه های آداب معاشرت، و بهترین تمجید از طرف مقابل است. برای كسب نتیجه بهتر، می توانید با حالت های مختلف صورت و بدن حركات بدن نشان دهید كه به بحث علاقه مند هستید.

شـُل دست دادن: این حركت نشان دهنده عدم اطمینان شما به خود است. به نرمی دست بدهید. این كار بیانگر اعتماد به نفس، خونگرمی،‌ گشاده رویی و صداقت است. ولی مراقب باشید زیاده روی نكنید و دست طرف مقابل را خیلی محكم نفشارید، چون آن وقت فكر می كند كه شما آدمی سلطه جو و طالب برتری هستید.

پشت كردن به دیگری: زبان بدن (ایما و اشاره ها) شما می تواند شخصیتتان را نشان دهد. اگر به خوبی با همكار خود برخورد نكنید، اعلام كرده اید كه هیچ علاقه ای به صحبت ندارید. این كار به نوعی توهین است و می تواند منجر به ایجاد احساسات و تفكرات منفی و حتی خصمانه دیگران نسبت به شما شود.
سیگار كشیدن: امروزه، در بیشتر قرارملاقات های عمومی از سیگار كشیدن به شدت اجتناب می شود. امتحانش مجانی است؛ در جمع سیگار آتش بزنید تا چه غیر سیگاری ها و چه سیگاری های مطیع قانون از شما بیزار شوند!

برداشتن ظرف نوشیدنی با دست راست: همیشه نوشیدنی خود را با دست چپ بردارید. این طوری می توانید هنگام برخورد با دیگری، بدون دردسر و ریختن نوشیدنی روی لباس های خود یا طرف مقابل، با او دست بدهید. به علاوه دست راستتان گرم می ماند، چرا كه نگهداری نوشیدنی با یخ، دستتان را سرد و مرطوب می كند.
نپوشیدن كت: هیچ وقت لباسی مانند كت را در نیاورید یا اگر فرضاً برای کلاس گذاشتن کراوات زده اید، گره كراوات خود را شل نكنید مگر این كه میزبان پیش از شما، چنین كاری بكند. به طور کلی، لباس نامرتب در نشست های عمومی بسیار ناپسند است.

بیش از حد نزدیك ایستادن: هر یک از ما برای خود یك «حد آسودگی» داریم (که درافراد مختلف، متفاوت است) و دوست نداریم دیگران بدون اجازه به این فضای شخصی تجاوز كنند. اگر هم كسی این كار را بكند سعی داریم از او دوری كنیم و از متجاوز به خاطر نزدیكی بیش از حد بیزار می شویم.
بلند صحبت كردن: با صدای بلند صحبت نكنید. این كار شما را مغرور و از خود راضی جلوه می دهد. صدایتان باید آرام و یكنواخت باشد و لحنتان باید با زمان و موقعیت حاضر در آن هماهنگ باشد.
زمان پایان میهمانی: یك مهمانی رسمی هیچ وقت نباید بیشتر از دو ساعت طول بكشد. ساعت 6 بعدازظهر شروع شود و حداكثر تا ساعت 8 به پایان برسد. تا نیم ساعت پس از ساعت پایان مهمانی باید آنجا را ترك كرده باشید.
صحبت همزمان: وقتی شخص دیگری صحبت می كند، بهترین روش اهانت كردن پریدن وسط حرف اوست! قبل از پاسخ دادن، اجازه دهید حرفش را تمام كند. به این ترتیب نشان می دهید كه فرد مؤدبی هستید و طرف مقابل هم بهتر می تواند گفته های شما را بشنود و بفهمد. در ضمن راز سخنور خوب شدن، خوب گوش كردن است.
****ده اشتباه ****
معرفی نکردن افراد
چه در یک موقعیت شغلی باشید و چه اجتماعی، اگر فراموش کنید که دو نفر را به هم معرفی کنید، بسیار زشت و ناشیانه به نظر خواهد رسید زیرا شما تنها آشنای مشترک آنها هستید.

قوانین پذیرفته شده‌ای برای نحوه معرفی کردن حرفه‌ای وجود دارد (مثل اول گفتن نام فردی که از نظر حرفه‌ای مقام بالاتری دارد)، اما هیچکدام از آنها به اندازه اینکه یادتان نرود آنها را به هم معرفی کنید، مهم نیست.

تکان ندادن به خود برای تلفن حرف زدن
تقریباً در همه موقعیت‌های اجتماعی، آنهایی که در اتاق شما شریک هستند بیشتر از کسی که به شما زنگ یا پیامک می‌زند، مستحق توجه شماست. این مسئله وقتی سر میز شام یا موقعیت شخصی مشابهی هستید، قابل‌توجه‌تر خواهد بود اما برای هر موقعیتی که تنها نباشید صدق می‌کند.

حتی اگر با افرادی کاملاً غریبه در یک صف ایستاده باشید، سعی کنید تا جایی که ممکن است تماس تلفنیتان را برای خودتان نگه دارید.

بحث کردن سر یک صورتحساب
این یک قانون ساده برای موقعیت‌های غذا‌خوری دسته‌جمعی در بیرون از منزل است: همیشه برای پرداخت کردن یا سهیم شدن در پرداخت آماده باشید. باید پیش‌بینی کنید که یکی از اعضای گروه به خود اجازه بدهد که غذایی فوق‌العاده گران سفارش دهد.

اگر چنین مسائلی بارها موجب اذیتتان بوده است، به جای اینکه در رستوران سر صورتحساب بحث کنید، در موقعیتی دیگر با آن برخورد کنید. علاوه‌براین، خیلی راحت می‌توانید در چنین موقعیتی نشان دهید که فردی بخشنده و بزرگوار هستید.

دیر رسیدن
آدمها دوست دارند که حس کنند بر آنها ارزش گذاشته می‌شود و اگر به دنبال راهی مطمئن هستید که به کسی نشان دهید هیچ ارزشی برای او قائل نیستید، دیر سر قرارتان با او برسید. می‌توانید ۲۰ دقیقه دیرتر با یک توضیح خوب و منطقی برسید اما بالاخره بهانه شما هر چه که باشد، فرد مقابل به این فکر خواهد کرد که چرا باید بیش از شما برای رابطه‌تان ارزش و احترام قائل باشد.

بخصوص در یک موقعیت کاری، در برخورد با مشتریان و رئیس، دیر رسیدن راهی بسیار عالی برای جدا کرن کارمندان توانا و ملاحظه‌کار و کارمندان بهانه‌گیر و بی‌توجه است.

تقدیم نکردن محل نشستن خود
به همان ترتیبی که بسیاری از قوانین آداب معاشرت برای این طراحی شده‌اند که فردی خودمحور به نظر نرسد، قانون "تقدیم محل نشستن خود به فردی که نیاز بیشتری به آن دارد” یکی از اصول شخصیتی اساسی انسان بوده و هیچ نیازی به بحث درمورد سیاست‌های جنسیتی ندارد.

شاید آن زن باردار یا پیرزن ناتوان آنقدرها نیازی به صندلی شما در اتوبوس نداشته باشند و شاید شما روز بسیار بدی داشته‌اید، پاهایتان درد می‌کند و اتوبوس هم پر از آدم‌های بدبخت و بیچاره است اما به هر ترتیبی هست از نیاز خود چشم‌پوشی کرده و صندلیتان را به فردی نیازمندتر تقدیم کنید.

برخورد ضعیف با پرسنل خدمات
هیچ اشکالی ندارد که با اشاره ابراز کنید که از خدماتی رضایت نداشته‌اید اما درست نیست که اگر خیلی وضع مالی خوبی ندارید یا برای هزینه‌های آن خدمات آمادگی نداشتید، از تذکر دادن خودداری کنید. به همین ترتیب، درست هم نیست که بخاطر اشکالات خیلی کوچک غذای رستوران را پس بفرستید و با کارمندان و پرسنل طوری رفتار کنید که انگار مستخدم شما هستند.

فقط درمورد خودتان حرف بزنید
خودپرستی اصلاً خصوصیت جالبی نیست. درست است که بعضی افراد بخاطر غرور و خودخواهی که دارند افراد را به سمت خود جذب می‌کنند اما دلیل نمی‌شود که شما هم از آنها تقلید کنید. اینکه در مکالمات و گفتگوها فقط خودتان حرف بزنید و به هیچکس اجازه حرف زدن ندهید هم اصلاً کار زیبایی نیست چون دقیقاً همان نتیجه را دارد.

اجازه بدهید دیگران هم نظراتشان را بگویند و وقتی از شما سوال می‌کنند نیازی نیست برای همه سوالات سه ساعت جواب بدهید. سعی کنید از دیگران سوال کنید این باعث می‌شود احساس کنند به جز خودتان برای دیگران هم ارزش قائل هستید.

رعایت نکردن آداب باشگاه‌های ورزشی
آداب باشگاه رفتن بسیار ساده است اما با اینحال خیلی‌ها هستند که با رعایت نکردن این آداب باشگاه را به محیطی ناخوشایند تبدیل می‌کنند. اینها همان‌هایی هستند که یک دستگاه ورزشی را دقایق متمادی اشغال می‌کنند بی آنکه به نظر برسد کار مفیدی با آن انجام بدهند. همان‌هایی که وزنه‌ها و دمبل‌ها را وسط باشگاه رها می‌کنند و بعد از انجام کار آن را سر جای خود قرار نمی‌دهند و ممکن است پای کسی به آنها گیر کند و موجب صدمه زدن به دیگران شوند. همان‌هایی که موقع نشستن روی دستگاه‌ها از حوله شخصی استفاده نمی‌کنند و جای عرق بدنشان را روی همه دستگاه‌ها بر جای می‌گذارند.

یک قانون کلی شاید بتواند همه باشگاه‌ها را از شر چنین افرادی خلاص کند: نباید طوری رفتار کنید که انگار مهمترین آدم روی زمین هستید. طوری رفتار کنید که در آن فضا با دیگران شریک هستید.

آرایش کردن در اماکن عمومی
آرایش کردن در محیط عمومی تجاوز به حق اجتماعی ما محسوب می‌شود؛ چه فکر کنید کسی نگاهتان می‌کند چه نه، این کار درست نیست. هر کاری که محل آن سرویس بهداشتی است، مثل گرفتن ناخن‌ها، تمیز کردن چشم ها و هر چیز مربوط به بهداشت شخصی، نیز از این جمله است.

یک سنت قدیمی می‌گوید زمانیکه در محلی عمومی هستید، از دست زدن به صورت خود خودداری کنید.

غذا خوردن با دهان باز
مثل حیوانات غذا خوردن یکی از بدترین اشتباهات اجتماعی است. این عادت زشت نه تنها شما را زیر سوال می‌برد بلکه اطرافینتان که می‌خواهند از غذای خود لذت ببرند را نیز مشمئز می‌کند.

این مسئله مخصوصاً برای خانم‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و نشانه یک مرد بی‌کلاس است.

sansa
26-10-2012, 12:32
دوستان کسی برات جک خنده دار میگه اما خندت نمیگیره باید چی کار کنی ؟ :دی

کاربر شماره ی یک
26-10-2012, 14:30
یعنی اینقدر تظاهر به خنده سخته ؟:31: خب یه کار کن که حس کنه برات جالب بوده و خوشحال بشه ، گمون نکنم زیاد سخت باشه !

m.beh
26-10-2012, 15:04

فکر نکنم لازم باشه کاری کنی. ولی اگر طرف خندید خودش خیلی و هی گفت فهمی چی شد و از این حرف ها و رو دریایستی داشتی لبخند بزن بگو آره جالب بود که ناراحت نشه چون که قاه قاه بخندی که تابلو می شی. ولی کلا من خودم به شخصه اگه خندم نگیره به زور نمی خندم من بدون تعارف بودنو دوست دارم. ممکنه بهش بگم فقط مثلا چه جالب بود همین.

Erfan.
27-10-2012, 22:48

اگه دوست صمیمی بود جدی نگاش کن بگو چه قدر هوا سرد شد یهو... یا یاد پنگوئن های قطب افتادم :دی

اما اگه موقعیت رسمی هست یه تظاهر به خنده رسمی که به طرف برنخوره از نظرم مناسبه.

Agame.Arash
28-10-2012, 02:30

خیلی سادس... به نظر بقیه اهمیت نده

اگه پسر بود اتفاقا خیلی هم موقعیت خوبی گیر اوردی بزن تو ذوقش مثلا بگو خاک بر اون سرت با این جک تعریف کردنت یا مثلا یه جور بخند که ضایع شه البته اگه جنبه داشت
اگرم دختر بود که تا میتونی خودتو بزن به اون راهو بخند

Sent from my Sony Xperia S using Tapatalk 2

کاربر شماره ی یک
29-10-2012, 00:46
یه مقاله ی روانشناسی خوب واسه اطلاعات عمومی درباره ی شروع یه رابطه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

senaps
30-10-2012, 22:30
دوستان چرا میگن باید بذاریم بزرگ تر ها به ما دست بدن؟!
من همیشه فکر میکردم اونی که اول دست رو دراز میکنه داره احترام میذاره و خوب ادب بیشتری ریخته...

Shadow-Man
30-10-2012, 23:08
به خاطر اینکه کار بسیار خطرناکی هست و همواره ریسک بسیار بالای ضایع شدن رو به همراه داره. من تجربه کردم در دوران کودکی

m.beh
31-10-2012, 00:18
من همیشه فکر میکردم اونی که اول دست رو دراز میکنه داره احترام میذاره و خوب ادب بیشتری ریخته...

تا حالا نشنیده بودم

hamed29
31-10-2012, 10:45

به نظر من دست دادن با سلام کردن فرق داره؛
در مورد سلام کردن حالت مؤدبانه اینه که کوچکتر به بزرگتر سلام کنه
و حالت بزرگوارانه (!) اینه که بزرگتر اول سلام کنه، که در اینجا در حقیقت محبت و بزرگی خودش رو نشون میده.

در مورد دست دادن هم فکر میکنم یه همچین حالتی باشه ولی نمیتونم درست بیان کنم.
کلاً به نظرم درست تر اینه که بزرگتر دست دراز کنه و دست بده

piishii
31-10-2012, 10:52
سلام
دست رو حتما باید بزرگتر دراز کنه مگه اینکه جوی دوستانه و صمیمی وجود داشته باشه
مثلا من با پدر خانمم زیاد رودروایسی ندارم و خودم دستم رو دراز میکنم ولی با عموم که حتی باهاش بزرگ شدم اجازه میدم اون دستش رو دراز کنه
یادمه کلاس چهارم بودم معلم روز اول که اومد با دانش آموزا خوش و بش میکرد یکی دستش رو همون اول برای دست دادن دراز کرد اونم نامردی نکرد زد تو گوش دانش آموز که خجالت نمیکشی دستت رو دراز میکنی ؟ اول باید بزرگتر دستش رو جلو بیاره
همین دیگه توی ضمیر من نشست که هیچ وقت من دستم رو جلوی بزرگتر دراز نکنم

Agame.Arash
31-10-2012, 19:02

به خاطر اینکه کار بسیار خطرناکی هست و همواره ریسک بسیار بالای ضایع شدن رو به همراه داره. من تجربه کردم در دوران کودکی

سلام
دست رو حتما باید بزرگتر دراز کنه مگه اینکه جوی دوستانه و صمیمی وجود داشته باشه
مثلا من با پدر خانمم زیاد رودروایسی ندارم و خودم دستم رو دراز میکنم ولی با عموم که حتی باهاش بزرگ شدم اجازه میدم اون دستش رو دراز کنه
یادمه کلاس چهارم بودم معلم روز اول که اومد با دانش آموزا خوش و بش میکرد یکی دستش رو همون اول برای دست دادن دراز کرد اونم نامردی نکرد زد تو گوش دانش آموز که خجالت نمیکشی دستت رو دراز میکنی ؟ اول باید بزرگتر دستش رو جلو بیاره
همین دیگه توی ضمیر من نشست که هیچ وقت من دستم رو جلوی بزرگتر دراز نکنم

به نظر من خوب نیس مسایلو این قد جدی کنیم
این بیشتر از اول دست دادن و سلام احوال پرسیو اینا باعث میشه روابطمونو نگه داریم
اصلا چه فرقی می کنه کی اول دست بده؟
اگه "بفرمایید ش.." هم نگاه کنید می بینید شبایی که بیشتر سعی می کنن مودب باشن بیشتر دعوا میشه...

Sent from my Sony Xperia S using Tapatalk 2

senaps
31-10-2012, 22:19
هم جالب بودش....

تو شهر های کرد زبان، حداقل ایلام ما اگه بزرگ تر اول دست دراز کنه دیگه بدتر از این فحش نمیشه!!! اول ما کوچیک تر ها دست دراز میکنیم به نشانه‌ی اینکه به اون اقا یا خانم بزرگ تر احترام می‌گذاریم....

البته در مورد دست دادن با خانم ها حتی اگر شخصی باشه که همیشه بهش دست می‌دیم، بازم اول خانم ها دست میدن...

تفاوت جالبی میباشه!

m3hrd4d
01-11-2012, 02:52
یه سوال : اگه آدم بخواد به استادش کتاب هدیه بده باید یادگاری چی بنویسه ؟:20:

کاربر شماره ی یک
01-11-2012, 10:36

تشکر و قدر دانی حتما باید داشته باشه حالا هرچی میخوای بنویسی بنویس

m.beh
01-11-2012, 11:52

من در هر موردی که فکر می کنم برای یکی یه چی بنویسم قدم اول اینه کخ سرچ می کنم تو نت
مثلا سرچ کن شعر معلم یا تبریک به معلم یا قدر دانی از معلم و از این چیرا ایده می گیرم
بعد اگه شعر خوبیم پیدا کردم یکی دو بیتشو انتخاب می کنم (البته سری هم به دیوان های داخل خونه می رنم اگر یادم باشه قبلا یه شعر خوب تویون دیدم)

بعد از برایند اینا می نویسم
مثلا اول اون دو بیتو
بعدم مثلا باتشکر فراوان از زحمات جناب عالی
یا حتی خودم از خودم یه چی می گم
یا فقط همون قطعه ادبی یا شعری رو که پیدا کردم می نویسم و زیرش امضا تاریخ
اما من همیشه سعی می کنم اسم شاعرم یه گوشه خیلی ریز بنویسم که دزدی ادبی نکرده باشم مگر اینکه سعر معروفی باشه

اینجاهارو ببین مثلا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 85%D8%B9%D9%84%D9%85+%D8%A7%DB%8C+%DA%86%D8%B1%D8% A7%D8%BA+%D8%B9%D9%84%D9%85+%D9%88%DA%A9%D9%85%D8% A7%D9%84.html

شـیـفــو
01-11-2012, 12:07

اگه از اعضای خانواده و فامیل نباشه چه پسر بود چه دختر بگو : وایی تا حالا جکه به این مزخرفی نشنیده بودم ، جک بود یا داستان یا لطیفه یا پند ، حالا بخندیم یا بلیط پاره کنیم ، پفک نمکی مینو ، نمک نمکدون ، سالاد 4 فصل ، چیتوز نمکی ، یخچال فیریزر امرسال ، زیبا جادار مطمئن ...... " ولش نکن اینقدر بهش گیر بده تا عصبی بشه بزنه جلوبندیتو بیاره پایین ، در عوض ارزششو داره که هروقت دیدیش اون تیکه رو یادآوری کنی کلی بهش بخندی .
سر کلاس یبار یه پسر چایی شیرین اومد جلو دخترا یه تیکه خیلی بی مزه انداخت من همین بلا رو سرش آوردم ، الان 1 ساله هروقت میبینیمش ( کل بچه هایی که سر اون جلسه بودن ) سوژه خندش میکنیم .
البته ، اگه فامیل بود یه لبخند بزن بگو : جالب بود .

Mr_100_dolari
01-11-2012, 19:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط sansa [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستان کسی برات جک خنده دار میگه اما خندت نمیگیره باید چی کار کنی ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهش بگو هه هه هه خندیدم بعد بهش بگو جک بعدی رو بگه تا اومد جک بعدی رو بگه سریع بهش بگو بزن کانال دو داره کلاه قرمزی و نشون میده :sq_2:

کاری کن بفهمه با جکاش اصلا حال نمیکنی اگر بازم ادامه داد بهش بگو یا تیونرت مشکل داره یا آنتنت قطعی داره بهر حال یا مشکل از تصویر یا صدا و الی آخر .... :sq_2:

اگرم باهاش رو در بایستی داری در کمال آرامش بهش لبخند بزن اما تو دلت هر چی خواستی بارش کن این طوری باعث میشه راحتر بتونی جک های بیمزش رو تحمل کنی :sq_2:

m.beh
02-11-2012, 00:39

خوبه دوستمون گفته جک خنده دار نه جک بی مزه.
چرا همه هی به سنگ رو یخ کردن طرف چسبیدند.
حالا این نظر منه که خوب دوستمون گفته طرف یه جکی گفته که خنده دار بوده ولی حالا به هر دلیلی ما خندمون نگرفته نه جک بی مزه. شایدم من اشتباه می کنم.
ولی جدی چه همه خوب بلدیم چه جوری آدمارو سنگ رو یخ بکنیم یه تاپیک براش می زدیم می ترکوندیمش

Mr_100_dolari
02-11-2012, 01:19
خوبه دوستمون گفته جک خنده دار نه جک بی مزه.
چرا همه هی به سنگ رو یخ کردن طرف چسبیدند.
حالا این نظر منه که خوب دوستمون گفته طرف یه جکی گفته که خنده دار بوده ولی حالا به هر دلیلی ما خندمون نگرفته نه جک بی مزه. شایدم من اشتباه می کنم.
ولی جدی چه همه خوب بلدیم چه جوری آدمارو سنگ رو یخ بکنیم یه تاپیک براش می زدیم می ترکوندیمش

یا ما منظورمون رو درست نرسوندیم یا شما برداشتت اشتباه بوده در کل :

وقتی کسی حالا نه فقط جک حتی یه جمله یا حتی حرکات و ... انجام بده که از نظر همه و خود شخص عنوان کننده خنده دار بوده و همه به جز شما با اینکه میدونید اون حرف یا جک خنده دار بوده و نظر همه رو جلب کرده اما روی شما تاثیری نداشته به این مفهومه که برای شما بی مزه بوده یا خنده دار نبوده ( هر دوش یک معنی رو میده و در کل ایشون از این کار دوستشون خوشش نیومده ) که اگر غیر از این بود ایشون هم باید میخندید

که اینجا باید ببینی طرف مقابلت کیه یعنی رابطش با شما چه طوریه : که هم من هم آقای شیفو گفتیم اگر با طرف از رابطه صمیمی برخوردار هستی میتونی از اون شیوه که شما اسمش رو گذاشتی سنگ رو یخ و ما اسمش رو میزاریم بیان ناراحتی به صورت شوخی وصمیمانه تر بین دو دوست (البته با توجه به ظرفیت طرف مقابل) تا طرف مقابل در عین حال که ناراحت نشده متوجه هم بشه که شما از این کار اون (جک خنده دار گفتن - جمله خنده دار گفتن و ... ) خوشتون نیومده

اگر رابطشون هم زیاد خودمونی نباشه و فرق داشته باشه که گفتم به روی خودش نیاره اصلا تا طرف ناراحت نشه (هر چند این کار هم باعث میشه طرف به کاری که شاید شما رو ناراحت کنه ادامه بده)

شـیـفــو
02-11-2012, 11:25
آخه واقعا بضيا نه استعداد خندوندن دارن و نه پتانسيلشو نه قيافشو و ...... اصلا هيچيش شبيه لبخند نيست بعد تو جمع ( بيشتر سركلاس ) شروع ميكنه به مزه پروني .
دوبار ضايش كني بازم كمه بايد بيشتر ضايع بشه تا ديگه ازين كارا نكنه .

hamid_diablo
02-11-2012, 13:07
آخه واقعا بضيا نه استعداد خندوندن دارن و نه پتانسيلشو نه قيافشو و ...... اصلا هيچيش شبيه لبخند نيست بعد تو جمع ( بيشتر سركلاس ) شروع ميكنه به مزه پروني .

ای بابا زیاد سخت نگیرید

اما بهتره با لبخند زدن به طرف اعتماد به نفس بدی.با ضایع کردن چیزی درست نمیشه

Agame.Arash
02-11-2012, 18:13

شدیدا تایید میشه !

عذاب آورترین لحظه کلاس همین موقعاس !

این جور وقتا بهتره ضایش کنی !

واسه آیندشم بهتره خب تا یاد بگیره !

شـیـفــو
02-11-2012, 20:26
دوستان يه سئوال
بعضي وقتا ميشه براي كسي يه كاري انجام ميدم بعد طرف خيلي تشكر ميكنه ، من فقط ميگم " خواهش ميكنم ، قابلي نداشت ، وظيفس ، لطف داريد ، نه بابا كاري نكردم كه " ولي يارو ول كن نيست هي بازم ادامه ميده و باز من هي همينا رو تكرار ميكنم ، اما دوباره اون كم نمياره باز ميگه آخر من قاطي ميكنم اما بروي خودم نميارم بازم همون كلمه ها رو تكرار ميكنم .
اينجور مواقع ديگه چيا بايد گفت .

Agame.Arash
02-11-2012, 20:31
دوستان يه سئوال
بعضي وقتا ميشه براي كسي يه كاري انجام ميدم بعد طرف خيلي تشكر ميكنه ، من فقط ميگم " خواهش ميكنم ، قابلي نداشت ، وظيفس ، لطف داريد ، نه بابا كاري نكردم كه " ولي يارو ول كن نيست هي بازم ادامه ميده و باز من هي همينا رو تكرار ميكنم ، اما دوباره اون كم نمياره باز ميگه آخر من قاطي ميكنم اما بروي خودم نميارم بازم همون كلمه ها رو تكرار ميكنم .

این جور موقعا باید سکوت کرد !

جالبه خیلی از سوالای دوستان همین جوری حل می شن !

شـیـفــو
02-11-2012, 20:36
يكم ضايه نيست يارو همينطور داره ازتون تعريف و تشكر ميكنه ساكت بمونيم ؟ :sq_12:
البته بايد امتحانش كرد .

Ice Pain
02-11-2012, 21:03
يكم ضايه نيست يارو همينطور داره ازتون تعريف و تشكر ميكنه ساكت بمونيم ؟ :sq_12:
البته بايد امتحانش كرد .

تعارفهای الکی‌ بکن ...

ما چاکرتیم...‌ای بابا ما دیگه اینقدرم مالی نیستیم ... عزیزی به‌‌ مولا .. فدات شم عزیز دل‌....

hamid_diablo
02-11-2012, 22:42
دوستان دیدید وقتی برای کاری به یه مکان اداری مراجعه میکنید افراد یا پرسنل اونجا چطور باهاتون رفتار میکنند

واقعا رفتارشون زننده و بعضی وقتها اعصاب خورد کنه .اما یکی از این پرسنل آشنای ما بود گفت تا وقتی با ارباب رجوع روبرو نشی نمیتونی در این باره قضاوت کنی و بگی کار ما درسته یا غلط

چند ماه پیش برای کاری مجبور شدم برم پست(کارآموزی)

باورتون نمیشه تازه اونجا بود که به این بنده خداها حق دادم که اینطور با ارباب رجوع رفتار کنند!!!!!

باورتون نمیشه چه تیپ ادمهایی تو اون مدت و با چه ادبیاتی مراجعه میکردن برای کارهای پستی و اصلا احترام حالیشون نبود ................احترام هیچ یه سلام و خسته نباشید رو هم معمولا نمیگفتن به من.......فقط تعداد کمی شعور برخورد با پرسنل رو داشتن

اینو گفتم که بگم زیاد از کارکنان اداری ایراد نگیرید .اونا هم از خودمون و همین مردمن.ما تا خودمون رو درست نکنیم جامعه درست نمیشه

SNOW PATROL
02-11-2012, 22:57
دوستان دیدید وقتی برای کاری به یه مکان اداری مراجعه میکنید افراد یا پرسنل اونجا چطور باهاتون رفتار میکنند

واقعا رفتارشون زننده و بعضی وقتها اعصاب خورد کنه .اما یکی از این پرسنل آشنای ما بود گفت تا وقتی با ارباب رجوع روبرو نشی نمیتونی در این باره قضاوت کنی و بگی کار ما درسته یا غلط

باورتون نمیشه تازه اونجا بود که به این بنده خداها حق دادم که اینطور با ارباب رجوع رفتار کنند!!!!!

باورتون نمیشه چه تیپ ادمهایی تو اون مدت و با چه ادبیاتی مراجعه میکردن برای کارهای پستی و اصلا احترام حالیشون نبود ................احترام هیچ یه سلام و خسته نباشید رو هم معمولا نمیگفتن به من.......فقط تعداد کمی شعور برخورد با پرسنل رو داشتن

اینو گفتم که بگم زیاد از کارکنان اداری ایراد نگیرید .اونا هم از خودمون و همین مردمن.ما تا خودمون رو درست نکنیم جامعه درست نمیشه

بله رفیق کاملا تایید میشه
من قبلا از خدمت خیلی با این مامورای راهنمایی و رانندگی مشکل داشتم رفتم خدمت از شانس قشنگم شدم راهور!!! تازه فهمیدم اونها چی میکشند اخه با یک نفر خوب برخورد کنی با 10 نفر خوب برخورد کنی با 100 نفر خوب برخورد کنی اخه بلاخره هرچیزی حدی داره. یادم نمیره یه روز زدم به سیم اخر 120 تا قبض جریمه نوشتم دیگه بهم دفترچه ندادند! وگرنه رکورد میزدم

tapa talked

Agame.Arash
02-11-2012, 23:07

ما که بیش تر وقتا در دکون پدر گرامی هستیم !:sq_24:

یارو میاد نه سلام می کنه نه چیزی باره اولشم هست میاد مغازه ... :sq_10:هنوز هیچی نگفته می گه شما مغازه دارا خیلی نامردین فقط جنس می چپونین به مشتری ! حالا دو تا بلبرینگ می خوام !!!:sq_10:

جهت اطلاع از نحوه برخورد با این گونه افراد اگه جنستون خودش قیمت بالاس یه 20 30 تومنم بکشین روش بش بدین تازه فقطم نقد بگیرین !(به پدر گرامی هم نگین پول کارت شارژ جور شه) !:sq_13:

ولی از اون طرف خداییش بعضی مشتریا رو می بینی .......:sq_9: به خدا کیفشو می زاره جلو روت می گه هر چی خودت می دونی وردار ...:sq_1:
شده رعایت این جور آدما رو تا حد ضرر می کنم !:sq_9:

TR4NC3
02-11-2012, 23:14
دوستان یه نفر که خیلی وقته دوست بوده بعد بخوای باهاش تلفنی بحرفی بعد خیلی مدت چطوری صحبت کرد خوبه ؟

m.beh
03-11-2012, 01:00
ما که بیش تر وقتا در دکون پدر گرامی هستیم !:sq_24:

یارو میاد نه سلام می کنه نه چیزی باره اولشم هست میاد مغازه ... :sq_10:هنوز هیچی نگفته می گه شما مغازه دارا خیلی نامردین فقط جنس می چپونین به مشتری ! حالا دو تا بلبرینگ می خوام !!!:sq_10:

جهت اطلاع از نحوه برخورد با این گونه افراد اگه جنستون خودش قیمت بالاس یه 20 30 تومنم بکشین روش بش بدین تازه فقطم نقد بگیرین !(به پدر گرامی هم نگین پول کارت شارژ جور شه) !:sq_13:

ولی از اون طرف خداییش بعضی مشتریا رو می بینی .......:sq_9: به خدا کیفشو می زاره جلو روت می گه هر چی خودت می دونی وردار ...:sq_1:

همش قبول ولی حالا هر کی کار بد می کنه تو هم باید بکنی. یارو بدرفتاره بهش بگو جنس نمی فروشم بفرمایید جای دیگه نه اینکه پول ازش زیاد بگیری.

در ضمن من اداره جات زیاد رفتم درسته که اگه خوب رفتار کنی طرفم باهات خوب رفتار می کنه معمولا ولی واقعا خیلیاشون (نه همشون) فکر رشوند یا بد رفتار می کنند می گند مگه ما چقدر حقوق می گیریم. خوب به من ارباب رجوع هم ربطی نداره که به شما کم پول می دند خوب برید اعتراض کنید چرا حال منو می گیرید یا رشوه می خواید. مام خودمون تو این مملکت هزارتا مشکل داریم . می خواستید اگه حقوقش کمه قبول نکنید.

hamed29
03-11-2012, 12:39

دمت گرم ؛ یه وقت شیطون گولت نزنه، طرف مشتری که شد کم کم بزنی به جیب ها!

به نظر من بد رفتاری با دیگران نه تنها هیچ مشکلی رو حل نمیکنه بلکه ممکنه طرف لج کنه و بالاخره یه روزی حالتون رو بگیره؛
از این گذشته کسی که رفتار مناسبی با مخاطبش نداشته باشه واقعا نمیتونه توقع یه برخورد مناسب رو داشته باشه.
اگه کسی با شما بد رفتار کنه معمولا چطوری جوابش رو میدید؟ (تو دلتون) میگید که حالا خیلی خوش اخلاقی، توقع برخورد خوب هم داری!
پس در کل نظر من اینه با خیلی ها باید خوب رفتار کرد؛ حالا این وسط یه عده پیدا میشن که میخوان ازین اخلاق سوء استفاده کنن و ... . که این دیگه بحثش جداست

Agame.Arash
03-11-2012, 14:02
دمت گرم ؛ یه وقت شیطون گولت نزنه، طرف مشتری که شد کم کم بزنی به جیب ها!

به نظر من بد رفتاری با دیگران نه تنها هیچ مشکلی رو حل نمیکنه بلکه ممکنه طرف لج کنه و بالاخره یه روزی حالتون رو بگیره؛
از این گذشته کسی که رفتار مناسبی با مخاطبش نداشته باشه واقعا نمیتونه توقع یه برخورد مناسب رو داشته باشه.
اگه کسی با شما بد رفتار کنه معمولا چطوری جوابش رو میدید؟ (تو دلتون) میگید که حالا خیلی خوش اخلاقی، توقع برخورد خوب هم داری!
پس در کل نظر من اینه با خیلی ها باید خوب رفتار کرد؛ حالا این وسط یه عده پیدا میشن که میخوان ازین اخلاق سوء استفاده کنن و ... . که این دیگه بحثش جداست

همش قبول ولی حالا هر کی کار بد می کنه تو هم باید بکنی. یارو بدرفتاره بهش بگو جنس نمی فروشم بفرمایید جای دیگه نه اینکه پول ازش زیاد بگیری.

در ضمن من اداره جات زیاد رفتم درسته که اگه خوب رفتار کنی طرفم باهات خوب رفتار می کنه معمولا ولی واقعا خیلیاشون (نه همشون) فکر رشوند یا بد رفتار می کنند می گند مگه ما چقدر حقوق می گیریم. خوب به من ارباب رجوع هم ربطی نداره که به شما کم پول می دند خوب برید اعتراض کنید چرا حال منو می گیرید یا رشوه می خواید. مام خودمون تو این مملکت هزارتا مشکل داریم . می خواستید اگه حقوقش کمه قبول نکنید.

یا الله ...:sq_25:

با اجازه صابخونه ...:sq_24:

قبول دارم حرفاتونو 100 درصد... ولی خداییش اگه روزی 10 ساعت زیر این گرمای 40 50 درجه خوزستان زیر آفتاب باشی ( البته کار ما جوریه که باید برا قطعات همش یاید دم مکانیکی باشیم و گرنه از این که کولر اختراع شده مطلعیم):sq_13:
اونوقت 4 تا آدم این جوری بخورن به تورت دیگه خدا داند.... پیش من که اومد این جوری حرف زد گرون خورد، پیش یکی دیگه هم رفت همین بلا سرش میاد تا یاد بگیره...:sq_17:
حالا زیاد سیاسی نشیم به خدا تو این وضعیت رعایت همه رو می کنیم... خدا همه راننده ها رو عاقبت به خیر کنه ( به خدا همه کاری دیدم سخت ترین کار همین بوده) ...:sq_1:

دوستان یه نفر که خیلی وقته دوست بوده بعد بخوای باهاش تلفنی بحرفی بعد خیلی مدت چطوری صحبت کرد خوبه ؟

- سلاااااااام ، چه خبر، بابا یه یادی از ما می کردی تو این مدت بد نبودا !
- قربونت ...
.
.
.
.
- یه قرار بزار همدیگرو ببینیم ...
.
.
.
.
-داداش کاری نداری...
- نوکرتم خدافظ...

Mr_100_dolari
03-11-2012, 14:15

حرفت کاملا تایید میشه من توی همچین جایی به مراتب بدتر با افرادی که همه با اعصاب خورد که چه عرض کنم داغون میومدن و خلاصه یه وضعیتی بود با تعداد روانه 200 الی 250 نفر مراجعه

اما اینم بگم به شخصه میدیدم که همکارم هم تا جایی که راه داشت می پیچوندن طرف رو و کسایی که داد و بیداد میکردن تو 3 سوت کارشون انجام میشد و من خودم چون نه دلم میومد مشتری رو بپیچونم و کارش رو عقب بندازم و از طرفی هم طاقت کل کل هایی که آدم رو تا مرز جنون میبرد رو نداشتم اومدم بیرون با تمام مزایای عالی که داشت و خیلی ها آرزوی اون موقعیت رو داشتند

ودر نهایت این تجربه ای شده برام تا جاهایی که میرم و کار اداری دارم و ببینم طرف داره کار من رو عقب میندازه و یا به قولی میخواد پیچ بده (به دفعات برام پیش اومده) طوری رفتار کردم که سریع کارم رو انجام دادند میخوام بگم نه ارباب رجوع برخورد درستی داره نه کارمند وجدان کاری داره (البته نه همه) پس در برخی ازموارد استفاده از سایر روش ها هر چند که شاید درست نباشه اما در مورد بعضی از افراد الزام پیدا میکنه .

TR4NC3
03-11-2012, 15:25
- سلاااااااام ، چه خبر، بابا یه یادی از ما می کردی تو این مدت بد نبودا !
- قربونت ...
.
.
.
.
- یه قرار بزار همدیگرو ببینیم ...
.
.
.
.
-داداش کاری نداری...
- نوکرتم خدافظ...

رفیق طرف مونث ـه :دی نمیدونم شوخ طبع باشم یه جدی بحرفم ...

Agame.Arash
03-11-2012, 16:43
رفیق طرف مونث ـه :دی نمیدونم شوخ طبع باشم یه جدی بحرفم ...

خب در مورد دخترا باید همون جوری باشی که همیشه بودی ...:sq_19:
اگه قبلا باهاش شوخ بودی همون جوری باش اگه نبودی هم خب...:sq_13:

کاربر شماره ی یک
03-11-2012, 19:32
دوستان يه سئوال
اين جا توي موقعيت حساسي قرار داري ،‌سعي كن لبخند بزني و موضوع رو عوض كني و اگه نشد هم تعارفات عادي فقط يه نكته ي خيلي مهم اينه كه لفظ غالب نداشته باشي تا يارو حس نكنه منتي ميزاري يا حس برتري نسبت بهش داري ،‌اونوقت ازت بدش مياد !‌همون تشكر عادي و خواهش ميكنم و تكرارش كافيه ،‌چون اگه بخواي غالب حرف بزني بدش مياد و اگه بخواي زياد بگي كاري نكردم و اين حرفا ،‌كارت از ارزش ميافته ،‌سعي كن ميانه رو باشي تا هم بفهمه افتادگي داري هم ارزش كارت رو بفهمه !‌

اگه اون زنگ زده :
بگي كه توام به يادش بودي و دلت ميخواست باهاش حرف بزني
خيلي خوشحالي كه زنگ زده
از زندگيش بپرسي كه در چه وضعيه
كلا يه جور شلوغش كن كه بفهمه هنوز صميميتت رو حفظ كردي باهاش و حس نكنه فاصله گرفتين چون اگه يكم سكوت كني و حس كنه حرفي براي گفتن باهات نداره
اگه خودت ميخواي زنگ بزني :
سعي كن اگه اون گرم برخورد نكرد نسبت به زنگ زدن و حال احوال پرسيدن ،‌خودت گرم صحبت كني و وادارش كني اونم مثل تو باشه ،‌ايجاد حس صميميت توي رابطه ي تلفني اونم باكسي كه خيلي وقته باهاش ملاقات نداشتي و ميخواي دوباره يه شك به رابطه ات بزني تا تازه بشه خيلي مهمه !

shahinfarasystem
08-11-2012, 20:36
سلام

دوستان یه 7-8 تا نکته اصلی که برای وارد شدن به یه جمع جدید باید مد نظر داشته باشیم رو میتونید نام ببرید ؟؟؟
مخصوصا محیط های کاری و رسمی که شما تازه واردید و بقیه مدتی هست باهم اونجا بودند
ممنون

hamid_diablo
08-11-2012, 21:03
سلام

خوب محیطهای جدید کمی ترسناک هستند!!!البته شاید........چون شناختی نداریم.نسبت به محیط وهمجنین اطرافیان

به نظر من به چند تا نکته توجه کن

1. سعی کن روزهای اول یا شاید ماه اول که وارد میحط جدیدی میشی کمتر حرف بزنی.........چون دیگران رو نمیشناسی و نمیدونی چه برداشتی از حرفات دارن
2. سهی نکن سریع باهاشون خودمونی بشی.مطمئن باش روند صمیمی شدن خود به خود اجرا میشه و شما عجله نکن
3. از شوخی های بی مورد و به اصطلاح دستی تو هیچ شرایطی استفاده نکن......
4. هر کی هر چی گفت بگو چشم.......!!! تعجب نکن اگه روزهای اول گارد بگیری دیگران سعی میکنن دربرابر تو موضع بگیرن و این کارتو سخت میکنه
5.همیشه به همه سلام بده و اصلا تتحت تاثیر موقعیت یا سمت خودت نباش......ژست گرفتن باعث دشمن پیدا کردن میشه

6. اگه دیدی دیگران دارن پشت سر یکی غیبت میکنند شما فقط گوش بده.وارد بحثشون نشو........
7.کارتو درست انجام بده و از کم کاری پرهیز کن.فکر نکن زرنگی......دیگران حواسشون به همه چیز هست
8.درباره اعتقادات مذهبی کسی نظر نده...شاید کسی هم مصلک شما نباشه اونوقت .........
9.در مورد ادبیاتت کمی تمرین کن....فکر نکن اونجا خونس و میتونی به همه دستور بدی.ادبیات شما یعنی شخصیت شما
10.با همکارای خانم درست برخورد کن.نکنه خدایی نکرده چشم و دلت دنبال هوس و نگاه حروم باشه

فعلا اینارو داشته باش تا ببینم دیگه چی به فکرم میرسه

Atghia
09-11-2012, 11:52
سلام

دوستان یه 7-8 تا نکته اصلی که برای وارد شدن به یه جمع جدید باید مد نظر داشته باشیم رو میتونید نام ببرید ؟؟؟
ممنون

چگونگی ارتباط در محیط کار

Nocturne
09-11-2012, 13:11
سلام

ممنون
خودت باش. بعد سعی کن خودتو بهتر کنی. بهتر کردن هم میتونه از نظر ارتباطی باشه هم از نظر اون حرفه و تخصصی که واردش شدی(مثلا در یک شرکت وارد شدی..)
منتها برای بهتر کردن بنظرم باید اول خودت باشی. وقتی خودتو پذیرفتی اون وقت بهترش کن. مطالعه کن یا از افراد موفق الگوبرداری کن

---
بچه ها من یه سوالی داشتم
.

m.beh
09-11-2012, 18:56
بچه ها من یه سوالی داشتم

اولین چیزی که به ذهنم رسید اینه که در این زمینه من اگر دوست صمصمیم ازم سوال کرده بود و می خواستم کمک کنم باید جزئیات بیشتری می دونستمو دوم اینکه به شمام می گم به اونم میگفتم حتما نمیخواد کسی بفهمه ولی خودت به تنهایی پاشو برو پیش یه مشاور کار درست (چند تا امتحان کن تا با اونی که راحت تری گیرت بیاد) بعد از اون بپرس که کمک کنه یه چند دلیل:
مشاورها بزرگ ترند و به دلیل شغلشون تجربه دارند و روابطو می شناسند درسشم خوندن و علمی تر برخورد می کنند می تونی با جزئیات بیشتر باهاشون حرف بزنی و غریبه اند بنابراین باهاشون راحت تری جلسه 1 ساعته هم فکر نکنم بیش از 20تا 30 تومن بشه از اینکه من یه چی بگم یکی دیگه یه چی تو فضای مجازی بهتره

shahinfarasystem
09-11-2012, 23:47
بچه ها من یه سوالی داشتم

همینی که تو امضامه
با پدرت شفاف باش
یه بار بهش بگو "بابا جان اگه حوصله داری میخوام باهات حرف بزنم"
مودبانه بهش بگو بابا نمیخوام روابط من و شما اینجوری باشه
میخوام بیشتر پشت هم باشیم
میخوام با هم راحت تر باشیم نه مقابل هم
تا اینجاهاش که برسه مطمئن باش خود پدرتم کم کم شروع به صحبت میکنه و سر درد دلش باز میشه
اگه این کار رو بکنی 50 درصد کار رو به نظرم جلو رفتی

aardalann
10-11-2012, 17:34
سلام
جواب تولدت مبارک چی باشه خوبه؟
کلا موقع تبریک روز تولد چه دیالوگایی ممکنه ردو بدل بشه؟
خیلی ممنون از پاسخ هاتون

hamid_diablo
10-11-2012, 19:40
سلام
خیلی ممنون از پاسخ هاتون

تولدتون رو تبریک میگم
امیدوارم تو سال جدید سن و سالتون موفق باشید و به آروز های خوبی که داشتید برسید و برای دیگران هم همیشه آرزوهای خوب داشته باشید

Arrowtic
11-11-2012, 22:07
سلام
خیلی ممنون از پاسخ هاتون

میتونی بگی : ممنون مرسی از لطفتون و اینکه به یاد من بودید.

فقط سوتی منو ندی یه بار چند سال پیش معلممون فهمید تولدم بوده بهم گفت تولدت مبارک!منم گفتم ممنون تولد شما هم مبارک :sq_2:

Atghia
01-12-2012, 23:52
دوستان فرض کنید یک هدیه برای یک دوست بخواید تقدیم کنید بعد یک کارت از اینا که نوشته با تقدیم درود و این حرفا گل گلی و...خلاصه حالا بنظرتون درستش اینه که داخل کارت هم چیزه خاصی نوشته بشه؟ یا همون نوشته خوده کارت کافیه؟
اگر قرار باشه چیزی بنویسم چی باشه؟

basketball
02-12-2012, 00:11
از این کارت ها بگیر که چیزی ننوشته و فقط طرح داره...کارت هدیه
بعد یک جمله با دست خط خودت بنویس و امضا کن، تاریخ هم بزن
جملات قصار ننویس، هر چی دوست داری بنویس

ziba12
04-12-2012, 22:04
سلام

من خسته شدم از بس که در برخورد با دوستان و .... اینجوری حال و احوال کردم .

" سلام - حال شما خوبه - احوال شما - خوش میگذره ؟ - چه خبر ؟ "

بیایین بزرگواران و یه کلمه جدید یاد من بدید برای حال و احوال با دوستان.؟ بگین ممنون راهنماییم کنین

mosi_alfa
04-12-2012, 22:19
سلام

بیایین بزرگواران و یه کلمه جدید یاد من بدید برای حال و احوال با دوستان.؟ بگین ممنون راهنماییم کنین

ایام به کامه؟ کار/درس ردیفه؟، ما رو نمی بینی خوشی دیگه؟!(مواقع خاص با خنده)

ملا نصرالدین
04-12-2012, 22:26
راستش فکر نکنم جامعه ما یه مدل جدید سلام و احوالپرسی رو بپذیره.
حرفی که میزنیم باید جوری باشه که بعدا پشت سرمون مسخرمون نکنند.در ثانی باید یه چیزی بگیم که طرف بفهمه ما چی گفتیم و بتونه یه جوابی بده
ولی به هر حال به نظر من این جملات بد نیست

درود بر شما.خوب هستید؟و...

masoudtr
04-12-2012, 23:13
یکی از وسایلی که برام ارزش داشته و گران هم بوده به یک خانمی دادم که کارش راه بندازم (و بهش گفته نیاز ندارم و دست تو باشه تا قبول کند و فکر نکند میخوام سرش منت بگذارم)
حالا بعد یک مدت همون وسیله را دیدم داده کس دیگری و باز کار خودش لنگه .
چجوری بهش بگم که من از اینکه وسیله من را دادی دست کس دیگه ناراحتم که دلخور نشه.بعد هم چجوری وسیله را ازش بگیرم که باز ناراحت نشود.(چون اگه میخواستم بدم یک غریبه که میرفتم میفروختمش .)

hamed29
05-12-2012, 00:05
یکی از وسایلی که برام ارزش داشته و گران هم بوده به یک خانمی دادم که کارش راه بندازم (و بهش گفته نیاز ندارم و دست تو باشه تا قبول کند و فکر نکند میخوام سرش منت بگذارم)
چجوری بهش بگم که من از اینکه وسیله من را دادی دست کس دیگه ناراحتم که دلخور نشه.بعد هم چجوری وسیله را ازش بگیرم که باز ناراحت نشود.(چون اگه میخواستم بدم یک غریبه که میرفتم میفروختمش .)

ظاهراً مشکل رودربایستی هست!
فکر کنم بهتره یه راست برید سر اصل مطلب؛ اگه بخواید بهش هالی کنید که دلخورید به نظرم خیلی سخت بشه!
فکر کنم بهتره ازش بپرسید وسیله ای که بهش دادید به کارش اومده و تونسته کارش رو راه بندازه؟
اصلاً بپرسید مشکلش حل شد؟!
اگه گفت کارش هنوز راه نیفتاده، بپرسید مشکلی که پیش نیومده؟ اگه کاری ازم بر میاد تعارف نکنید!
فکر میکردم با اون وسیله مشکلتون خیلی راحت (سریع ) حل بشه

ziba12
05-12-2012, 06:52
دوستان ممنون ولی در هنکلام برخورد با دوستان از این چیز های محاوره ای و تیکه دار بگید .
مثلا چاکرم و مخلصیم و ...

کمک کنید ممنونم . به دوستان طوری حال و احوال میکنید شما ؟؟؟؟؟؟؟

Alireza SM
05-12-2012, 13:07

راه مودبانه که همینه که ازش در مورد اون وسیله که بهش دادی سوال کنی ولی مطمعن باش راهی وجود نداره که طرف ناراحت نشه ( مخصوصا که خانم هم هست ) بهتره یا از اون وسیله بیخیال بشی یا اینکه از ناراحت نشدن اون خانومه بیخیال بشی.
کلا اینجور مواقع باید به طرف بگی که این وسیله رو در اختیارت میزارم به شرطی که به کسی ندیش ( کسی به خاطر این حرف ناراحت نمیشه )

کاربر شماره ی یک
05-12-2012, 14:47
زمانی که سر میز غذا به چیزی دسترسی ندارید و از شما دوره ، می تونید از فرد نزدیکتر بخواهید که اونو به شما بده.این خیلی مودبانه تره تا اینکه دستتون رو از روی ظرف غذای بغل دستتیون دراز کنید و غذای مورد نظر رو بردارید.

Reza Azimy_RW
05-12-2012, 15:15
چجوری بهش بگم که من از اینکه وسیله من را دادی دست کس دیگه ناراحتم که دلخور نشه
طرف باید خودش شعور داشته باشه من یه بار یه رم دادم به دوستم درسته توقع نداشتم بهم پس بده و رفاقتی دادم بهش ولی بعده یه مدت جلو چش خودم با هم بودیم یکی از دوستاش گفت رمم سوخته اینم در اورد رم منو بهش داد گفت من احتیاج ندارم این رم مال خودت ! اصلا نگفت این رم از کی هست
چیزی نگفتم ولی یاد گرفتم اگه به چیزی احتیاج نداری میخای کمک نی بفروش پولشو بده به یه مستحق نه به یه آدم عوضی

Reza Azimy_RW
05-12-2012, 16:03
دوستان شما اگه یکی به سبک موسیقی که گوش میکنید توهین کنه چیکار میکنید ؟ خصوصا اگه رو اون سبک به شدت تعصب داشته باشید ؟ مثل من که رو رپ تعصب خاصی دارم ( رپ مقدسه : دی )
هر چند تا حد ممکن جلو کسی که میبینم توهین میکنه آهنگ گوش نمیکنم ولی خوب واسم عذاب آوره این موضوع

کاربر شماره ی یک
05-12-2012, 16:37
دوستان شما اگه یکی به سبک موسیقی که گوش میکنید توهین کنه چیکار میکنید ؟ خصوصا اگه رو اون سبک به شدت تعصب داشته باشید ؟ مثل من که رو رپ تعصب خاصی دارم ( رپ مقدسه : دی )
هر چند تا حد ممکن جلو کسی که میبینم توهین میکنه آهنگ گوش نمیکنم ولی خوب واسم عذاب آوره این موضوع

گوش كن عادت كنه !‌
زياد هم متعصب نباش روي هيچي ،‌ اينطوري راحت تر زندگي ميكني ،‌ توي اين جامعه اي كه صد ها انديشه ي مختلف وجود داره ،‌ تعصب روي يه انديشه يا چيز خاص اشتباهه ،‌ فقط آدم رو اذيت ميكنه !
اگه ديدي دلش ميخواد بحث كنه باهات ،‌بهش حالي كن چرا داري گوش ميدي ، بهش حالي كن چه فرقي داره با اون چيزي كه گوش نميديش!‌بفهمون بهش كه هر كس انديشه ي خاص خودش رو داره و كسي حق نداره به تندي نقدش كنه .....

m.beh
05-12-2012, 17:01

ببین این که گذشت ولی من فکر می کنم تقصیر خودته. موقعی که می دادی بهش چی گفتی؟ گفتی من لازمش ندارم فعلا شما استفاده کنید لازم داشتم خودم می گیرم. یا یه همچین چیزایی که یعنی مالکیت اون چیز مال شماست ولی به ایشون به خاطر اینکه لازمش نداری فعلا قرضش دادی. یا گفتی که من این چیزو کلا لازم ندارم مال شما. این دو تا مفهوم با هم خیلی فرق داره. اگر شما مفهوم اولو به کار می بردین مطمئینا این کار ور نمی کرد و حواسش بود که اگرم می خواد اون چیزو قرض بده باید از شما اجازه بگیره ولی اگر مفهوم دوم رو رسوندی که یعنی اون چیزو نمی خوای دادیش به طرف یه چیزی تو مایه های هبه حالا اونم لازم نداشته داده به بعدی و به نظرم کار غلطی نکرده.منم یه سری کتابا رو که لازم نداشتم می دادم به دوستام می گفتم لازم ندارم خودتونم لازم نداشتید بدید به بعدی. واقعیت اینه که به خاطر رو دربایستی احتمالا نتونستید مفهومو به طرف بفهمونید. وقتی این قدر چیزی براتون مهمه باید بدونید چه طور اولش بگید که دقیقا منظورتون چیه. دختر و پسرم نداره. حالا با دوست صمیمی به صورت شوخی و.. و با کسی که رودربایستی دارید به صورت مودبانه. الانم دیر نشده همون که دوستان گفتند از طرف بپرسیر وسیله تون به دردش خورد؟یا مثلا بگید دو ماه دیگه به این علت نیازش دارید (می دونید که تا دوماه دیگه کارش باهاش تموم می شه) ی البته ترجیح من همیشه راست گویی هست مثلا بگید خودتون می خوایدش اگه اون لازمش نداره پسش بده.

طرف باید خودش شعور داشته باشه من یه بار یه رم دادم به دوستم درسته توقع نداشتم بهم پس بده و رفاقتی دادم بهش ولی بعده یه مدت جلو چش خودم با هم بودیم یکی از دوستاش گفت رمم سوخته اینم در اورد رم منو بهش داد گفت من احتیاج ندارم این رم مال خودت ! اصلا نگفت این رم از کی هست
چیزی نگفتم ولی یاد گرفتم اگه به چیزی احتیاج نداری میخای کمک نی بفروش پولشو بده به یه مستحق نه به یه آدم عوضی

دوست من همونطور که بالا توضیح دادم شاید شمام منظورتون رو برای دوستتون شفاف توضیح ندادید. در ضمن اگر دادید به خودش که عیبی نداره این کاری کرده. شمام اگر می خواستید پسش بگیرید از اول باید می گفتید که اگر لازمش نداشتی پسش بده. که به کس دیگه ای نده

من با حرفی که کاربر شماره یک زده موافقم که شما تعصب به خرج نده. احتمالا به نظر شمام به سبک موسیقی هست که خوب نباشه. من کلا با توهین مخالفم شما می تونی بگی که من از این سیک یه این دلایل بدم می آد ولی نه با لحن زشت. به نظرم به طرف بگو هر کی نظر خودشو داره و من قبول دارم که تو از رپ خوشت نمی آد و مثلا برای همینم توهستی نمی زارم ولی لطفا بهش توهین نکن چون من دوست دارم این نوع موسیقی رو. اگر کلکل اومد بکنه سعب کن جوابشو ندی نمی دونم ظرف چه جوریاست ولی بعضیا از کلکل خوششون می آد تو جواب ندی خودشون تمومش می کنند چون عملا نتوستند تورو وارد بازی خودشون بکنند

Alireza SM
05-12-2012, 19:46

مطمعن باش کسی که فهم و شعور داشته باشه توهین نمیکنه؛ کسی هم که نداشته باشه حرفش مهم نیست.

caca_caca888
05-12-2012, 20:08
من ترمای پیش اصلا درس مرس نمیخوندم نه کسی بهم کار داشت نه به کسی کار داشتم.ا ین ترم که یکم خوندم میبینم یکی میگه بیا پروژه باهم بدیم یکی گزارش کار نمینویسه من بنویسم سر امتحانم که تقلب میخوان همه...
تقلب که هیچی...
خلاصه ما یه پروژه خفن نوشتیم یکی از دوستای نزدیکم اومد گفت بیا اینو به من یاد بده که باهم ارائه بدیم. منم قبول کردم یاد دادم و جفتمونم نمره کاملو گرفتیم...

حالا یکی از دوستام (ساعت قبل همین درس) نتونسته بود پروژه رو انجام بده (پروژشون با ما فرق داشت)... گفت اینو ایمیل کن برام. گفتم واسه چی میخوایو اینا گفت واسه خودم میخوام شایدم دادم به یکی از دوستام که تو ساعت شماست! منم گفتم بهت میدم اما به این شرط که فقط برای خودت ازش استفاده کنی به کس دیگه ای ندیش...
اینو چن دفه بهش گفتم... حالا نمیدونم ناراحت شده یا نه

خیلی دوست دارم بتونم تو این شرایط به نزدیک ترین دوستمم بگم نه(اگه خواستم)... اما بلد نیستم...شما چی میگید...

Eblis 2011
05-12-2012, 20:14
نمیدونم چرا جواب کردن یه درخواست از دوستامون برامون خیلی سخته .... فقط تو نیستی که اینجوری هستی .... ما هم نه نمیتونیم بگیم ...

hamid_diablo
05-12-2012, 22:18
نمیدونم چرا جواب کردن یه درخواست از دوستامون برامون خیلی سخته .... فقط تو نیستی که اینجوری هستی .... ما هم نه نمیتونیم بگیم ...

شاید یکی از دلایلش این باشه که فکر میکنیم با نه گفتن ازمون دلخور میشه و از چشمش می افتیم

این رودربایسی های مزخرف تو فرهنگمون همیشه کار دستمون میده.....

نه گفتن به نظرم ساده ترین کار دنیاست.البته بعدش دلیل بیارید.اینطور نباشه که با نه گفتنتون دلخور بشه.
در شمن احساس میکنم "نه گفتن" به دیگران اگر معقول باشه نشانه قدرت اجتماعی یه شخصه اما برعکسش نشان از اعتماد به نفس پایئن طرف میتونه باشه

چگونه نه بگوییم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 86%d9%87+%d8%a8%da%af%d9%88%d8%a6%db%8c%d9%85%d8%9 f&SSOReturnPage=Check&Rand=0)

Eblis 2011
05-12-2012, 22:27
البته جدیدا دارم تمرین " نه " میکنم ، به درخواست هایی که دوستام میدن و باب میلم نیست .... امیدوارم روزی برسه که به راحتی به درخواست های خلاف میلمون جواب نه بدیم ......

Reza31001
05-12-2012, 22:33
خیلی دوست دارم بتونم تو این شرایط به نزدیک ترین دوستمم بگم نه(اگه خواستم)... اما بلد نیستم...شما چی میگید...
مطمئن باش شما با اون فرد صمیمی نیستی و این عبارت نزدیکترین دوستم اصلا وجود خارجی نداره وگرنه این طوری دو دل نمیموندی

آقا حمید لپ مطلب رو در مورد " نه گفتن" گفتن

arash-king
06-12-2012, 04:49
دوستان من کلا وقتی تو یه جمعی هستم نمیتونم به درستی با طرف مقابلم ارتباط برقرار کنم ! الان که به دانشگاه میرم وقتی با دوستان خودم هستم راحت میگم میخندم
ولی وقتی یه غریبه ( فرقی نمیکنه پسر یا دختر ) به جمع ما میاد من ساکت میشم و فقط گوش میکنم و تا وقتی سوالی ازم نشه جواب نمیدم
من متولد دی ماه هستم و توی خصوصیات مردهای این ماه نوشته بود آدم هایی افسرده و گوشه گیر هستن که با غریبه ها نمیتونن به راحتی ارتباط داشته باشن
من اینو تو خودم دیدم و الان دارم سعی میکنم که این خصوصیت را از خودم دور کنم ولی هرکاری میکنم نمیشه
شما میتونید منو کمک کنید ؟!؟!؟!

caca_caca888
06-12-2012, 10:53
مطمئن باش شما با اون فرد صمیمی نیستی و این عبارت نزدیکترین دوستم اصلا وجود خارجی نداره وگرنه این طوری دو دل نمیموندی

آقا حمید لپ مطلب رو در مورد " نه گفتن" گفتن
گفتم دوست نزدیک، نه نزدیک ترین دوست...
به اونی که نمیخواستم بدم اون نبود.یکی دیگه بود
ممنون از جواباتون...
بعضیا دروغ میگن...طرفم میفهمه این داره میپیچوندش... جالب اینجاس که اینطوری معمولا کمتر ناراحت میشه!!! نمیدونم چرا اینطوریه

یه چی دیگه... وقتی یکی داره بهت دروغ میگه و میفهمی چطوری باید بهش بگیم خفه شو؟؟ اگه بخوایم باور کنیم که تهمت نزده باشیم هم که اون حرفشو پیش میبره اینطوری!

SNOW PATROL
06-12-2012, 11:12
دوستان من کلا وقتی تو یه جمعی هستم نمیتونم به درستی با طرف مقابلم ارتباط برقرار کنم ! الان که به دانشگاه میرم وقتی با دوستان خودم هستم راحت میگم میخندم
ولی وقتی یه غریبه ( فرقی نمیکنه پسر یا دختر ) به جمع ما میاد من ساکت میشم و فقط گوش میکنم و تا وقتی سوالی ازم نشه جواب نمیدم
من متولد دی ماه هستم و توی خصوصیات مردهای این ماه نوشته بود آدم هایی افسرده و گوشه گیر هستن که با غریبه ها نمیتونن به راحتی ارتباط داشته باشن
من اینو تو خودم دیدم و الان دارم سعی میکنم که این خصوصیت را از خودم دور کنم ولی هرکاری میکنم نمیشه

شما کار بسیار بجایی میکنید و این نشون دهنده ادب شما هست موفق باشید

sent from my open source device

majid322
06-12-2012, 11:34
شما کار بسیار بجایی میکنید و این نشون دهنده ادب شما هست موفق باشید

sent from my open source device

مطمئنی ؟ ولی من فکر میکنم این قضیه بر میگرده به اعتماد به نفس پایین..هر ساکت بودنی رو نمیشه دال بر با ادبی گذاشت ...
.
تنها راه حل ایشون اینه که توی هر مساله ای و هر جمعی سعی کنه صحبت کنه تا اینکار براش عادی بشه..

SNOW PATROL
06-12-2012, 11:41
مطمئنی ؟ ولی من فکر میکنم این قضیه بر میگرده به اعتماد به نفس پایین..هر ساکت بودنی رو نمیشه دال بر با ادبی گذاشت ...
.
تنها راه حل ایشون اینه که توی هر مساله ای و هر جمعی سعی کنه صحبت کنه تا اینکار براش عادی بشه..

به نظر من که ادم و قتی وارد یه جمع غریبه میشه باید سعی کنه کمتر حرف بزنه البته این برداشت شخصی من هست

وقتی با دوستان خودم هستم راحت میگم میخندم

majid322
06-12-2012, 11:46
به نظر من که ادم و قتی وارد یه جمع غریبه میشه باید سعی کنه کمتر حرف بزنه البته این برداشت شخصی من هست

خب این حرف درسته و نباید با کسایی که تازگی اشنا شدیم مثل افراد اشنا و دوستانمون رفتار کنیم..ولی اینکه نتونیم توی جمعی نظر خودمون رو بیان کنیم
.
این یعنی اعتماد به نفس پایین..

mosi_alfa
25-12-2012, 21:17

موقعیت شما رو درک می کنم و قبلا دچارش بودم
اما تونستم حلش کنم
آسونه، رفتار یکی از دوستاتون که در موقعیت های مشابه رفتارش طوری که شما دوست دارید اونطوری باشید تحت نظر بگیرید
حالا در یک جمع دیگه که اون دوستون نیست، شبیه رفتار او وانمود کنید
اقدام به وانمود کردن به رفتاری، کم کم تبدیل به رفتار عادی شما میشه

faded
30-12-2012, 13:31
دوستم سی دی دیکشنری من رو گرفته ببره کپی کنه حالا هم اصلا به روی خودش نمیاره چی بهش بگم؟ برای اس ام اس بدم چی بگم؟

hamid_diablo
30-12-2012, 13:43
دوستم سی دی دیکشنری من رو گرفته ببره کپی کنه حالا هم اصلا به روی خودش نمیاره چی بهش بگم؟ برای اس ام اس بدم چی بگم؟

بگید سلام سی دی دیکشنریمو میخوام.وردار بیار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V E S T A
30-12-2012, 14:20

از خواهر یا برادرت بخواه که بیان پیشت و بهت بگن سی دی دیکشنریتون میدی ؟

بعد به دوستت زنگ بزن بگو کسی دیگه هست که سی دی منو میخواد باید بهش قرض بدم .. اینجوری دروغ هم نگفتین

m.beh
30-12-2012, 16:15
از خواهر یا برادرت بخواه که بیان پیشت و بهت بگن سی دی دیکشنریتون میدی ؟

بعد به دوستت زنگ بزن بگو کسی دیگه هست که سی دی منو میخواد باید بهش قرض بدم .. اینجوری دروغ هم نگفتین

سر کی رو داره گول می ماله:n13:

بابا خیلی راحت بگو من سی دی مو لازم دارم مگه لازمش نداری؟ دادم بردی از روش بزنی لطفا تا آخر هفته یا حالا هر موقعی تحویلش بده ممنون می شم. اصلا هم خجالت نداره مال تو هست دیگه اختبارشو داری تازه به طرف لطف کردی سی دی تو بش دادی اون که به تو لطف نکرده ازت قرضش گرفته:n05:

V E S T A
30-12-2012, 16:30
خب شاید ناراحت شه :n15: ولی بی تعارفش میشه همین که شما گفتین

Eblis 2011
30-12-2012, 17:31

سلام . خیلی خونسرد و منطقی اس میدی میگی اگه کپی کردی بی زحمت در اولین فرصت سی دی رو بیار لازمش دارم .

همراه اول
30-12-2012, 18:41
بهش زنگ بزن بگو: سی دی دیکشنریتو لازم دارم. آی میخنده حال میکنه

m.beh
30-12-2012, 20:37
خب شاید ناراحت شه :n15: ولی بی تعارفش میشه همین که شما گفتین

اینو می گم چون چند نفر دیگرم دیدم تو همین فروم اینجوری صحبت کردند. بابا جون چرا باید ناراحت شه از این که حرف منطقی ردیم بهش؟ تا قبل از این که تو این تاپیک مقداری فعال بشم اصلا نمی دونستم تعارف در جان برخی انسان ها چقدر نفوذ کرده. البته نمی گم حالا فرهنگ خارجی ها خوبه و از این صحبت ها منظورم نسیت ولی می گم خوب تعارف و خجالت کشیدن هم حدی داره دیگه... یه کاری نباید بکنیم که بعدا به خودمون ضربه وارد شه.چرا باید طرف از حرف من که بهش بگم سی دی خودمو بهم بده ناراحت شه؟ قرار مگه نبوده رایت کنه بده؟ مگه سی دی مال من نیست؟ دو حالت داره یا فکر می کنی طرف ناراحت می شه بعدا ازش سی دیتو بگیری دیگه به اون سی دی فکر نمی کنی می گی اگر داد چه بهتر ندادم که نداد. یا سی دی تو حتما می خوای پس خجالیت نداره آدم باید تکلیفشو روشن کنه. حالا کلک برنه که فلانی بیا به من بگو سی دی مو می خوای که من به طرف بگم و اینا هم از اون صحبت ها بود. (یاد معلم دینی اول دبیرستانمون بخیر چقدر از این گول مالی ها یادمون می داد مام ای می خندیدیم ای می خندیدیم:n09:)

Переклад не
30-12-2012, 21:35

سلام پسر بلخره اون دیکشنری رو نصب کردی؟ چطور بود؟ خوشت اومد؟

اینطوری سر حرف رو باز میکنی و غیر مستقیم یعنی اگه کارت با سی دی تموم شد بهم برشگردون

V E S T A
30-12-2012, 21:47
M.beh درست میگین ولی ایرانیا اکثرا تعارفی هستن حتی اگه نخوای تعارفی باشی و از تعارف بدت بیاد چون اکثر مردم اینجور هستن تعرفات الکی عرف شده اگه هم رعایت نشه به حساب بی

ادبی و خسیسی و این حرفا میذارن من خجالت نمیکشم ولی ترجیح میدم طرف رو ناراحت نکنم شاید اشتباه باشه کارم ولی اولویت رو به این میذارم که طرفم ناراحت نشه

بعضی ها هم هستن که منتظرن ازشون بخوایم چیزی که قرض داده شده رو بیارن پس نباید منتظرشون بود باید محترمانه بهش بگیم امانتی رو بیار

همراه اول
30-12-2012, 22:57
من با وستا موافقم، ولی اس نده، شاید موجب سوء تفاهم بشه . چون بسته به روحیات شخص داره و چون خودش میخونه وهر طور که خودش میخونه تعبیر میکنه ولی وقتی خودت بگی و یا حتی بهتر حضوری تو حس رو در وجودش انتخاب میکنی و بر می انگیزی

نوع بیان خیلی موثره و بخاطر همین اس نده، دوست عزیزی هم بخاطر شوخی ای بین خودمون از من ناراحت شد و رفت ولی اصلا مجال نداد که بگم فقط یک طنز بود یک گپ، اگه از دستم هنوز ناراحت باشه من هم ناراحتم. من ناراحتم پس اون هم ناراحته ولی راهی نیست بهش بگم. امیدوارم 19ام تهران برف بیاد:n16:

ziba12
01-01-2013, 17:36
وقتی یه کاری برای کسی انجام میدی و یارو انقدر تشکر میکنه و ول کن نیست باید چی بگی:n13: ؟؟؟؟؟؟. مثلا میگه دستت درد نکنه خدا خیرت بده و .....

همراه اول
01-01-2013, 18:59
این موضوع توی اتوبوس پیش اومد اینقدر می خندیدیم که، حال میده،

یه اقایی جاشو داد به یه دخمل خانوم. بعد این خانوم با تشکرهای مصنوعی انگار داشت خودش رو تبلیغ میکرد که اقا ببینید من چقدر باشعورم چقدر بافرهنگم، پسره به غلط کردن افتاده بود تا خوده مقصد تشکر کرد و اخرش هم تشکر. اخ اقا شما الان جاتون خوبه و... ولی پسره که کلافه شده بود طوری جوابشو میداد که یعنی خفه شو دیگه غلط کردم. ما هم میخندیدیم البته یکی غش کرده بود :n08:. اینها ادم هایی هستن که خیلی خودشون رو لای زرورق میپوشونن و شفاف نیستن و فکر میکنن اینطوری ادم حسابی تر هستن.

شما هم باید کاره همون اقا رو بکنید. بزور و از ته اعماق بگو خارش میکنم

hosein_a
01-01-2013, 21:39
وقتی یه کاری برای کسی انجام میدی و یارو انقدر تشکر میکنه و ول کن نیست باید چی بگی:n13: ؟؟؟؟؟؟. مثلا میگه دستت درد نکنه خدا خیرت بده و .....

سلام
بگین خواهش میکنم وظیفس تا باشه از این کارا باشه کاری نکردم انقد شرمندمون نکنین!بعد اگه ئل کن نبود یجوری بحثو عوض کن!

کاربر شماره ی یک
02-01-2013, 13:32

مجبور نيستي خلاقيت خاصي به خرج بدي ، همون خواهش ميكنم رو تكرار كن ....
اگرم خواستي يكم خلاقيت به خرج بدي كه زياد اذيت نشي اول بگو خواهش ميكنم ،‌بعد بگو ممنون ،‌ بعدش بگو ممنون شما لطف داريد ،‌ بعدش بگو شرمنده نكنين ،‌ بعدش بگو اگه كاري بود باز ما در خدمتيم .
خلاقيت بيشتر به خرج نديد ....

کاربر شماره ی یک
02-01-2013, 13:42

خب اتفاقا كار هوشمندانه اي تو روابط . ارتباط اشخاص با هم ديگه و گفت و گوهاش بايد در حد اطلاعاتشون از هم ديگه باشه .
به نظر من كار خيلي خوبي ميكنيد .
زياد به خصوصيات ماه تولدت هم اهميت نده ،‌ من متولد دي ماه زياد نديدم ولي همون چند تايي هم كه ديدم اصلا گوشه گير و افسرده نبودند برعكس آدمهاي اجتماعي و پرجنب و جوشي بودند ،‌ حتي اگه جزو خصوصيات ماه تولدت هم باشه .
ارتباط با يه شخص غريبه هم درحالت كلي اعتماد به نفس ميخواد.

Iloveu-ALL
03-01-2013, 20:53
ببخشید یک بار تو ماشین که یکی از فامیلهام رو دیدم بعدش خیلی اسرار کرد که کرایه من رو حساب کنه منم هرچی اسرار کردم که خودم بدم نذاشت!
یه بار دیگه داشتم فتوکپی می کردم یکی از همکلاسی هام رو که خارج درس میخوند برام حساب کرد!
خواستم بگم برای چنین مواقعی که باید چیکار کرد؟ باید خودمون پول رو بدیم؟ اگه آره چطوری؟
ممنون :n01:

m.beh
04-01-2013, 01:23
ببخشید یک بار تو ماشین که یکی از فامیلهام رو دیدم بعدش خیلی اسرار کرد که کرایه من رو حساب کنه منم هرچی اسرار کردم که خودم بدم نذاشت!
یه بار دیگه داشتم فتوکپی می کردم یکی از همکلاسی هام رو که خارج درس میخوند برام حساب کرد!
خواستم بگم برای چنین مواقعی که باید چیکار کرد؟ باید خودمون پول رو بدیم؟ اگه آره چطوری؟

حالا کپی تو نمی دونم چن تا بوده ولی اگر کلا یه چیزی مثل کرایه و چند برگ کپی باشه پولش زیاد نیاشه و طرف بزرگتر باشه یا دوست نزدیک عیبی نداره حساب کنه البته اگه یه بار تعارف کرد نباید بکشی کنار که پولو بده ها:n09: چند بار تعارف کردو از پسش بر نیومدی عیبی نداره. یعنی این روش منه معمولا از پس آدم های خبلب تعارفی بر نمی آم. اما حواست باشه مخصوصا برای دوستات که دفعه بعد حالا یه خوراکی می خری یا هر چی تو حساب بکنی. معمولا بار دوم که بگی تو فلان چی رو حساب کردی حالا من اینو کوتاه می آند مردم. یکی هم که بزرگتر بود حالا یه کرایه ماشین چیز خاصی نیست.

ولی اگر گرون بود یه چیزی و مثلا همین دوستت یه کتاب کپی شده رو برات حساب کرد:n04: بعدش که با هم دارید از کپی می رید جایی بهش پولشو بده معمولا تجربه ثابت کرده که در این صورت مخصوصا اگر پول زیادی باشه می گیند ازت.

در ضمن باید به اینم توجه کنی که روابظت با طرف چه جوریاست. برخی مواقع دوستان نزدیک از این کارا می کنند و براشونم مهم نیست شایدم بهشون بر بخوره که بهشون پولشو بدی (البته باید حواستو جمع کنی تو عالم دوستی طرف هی جای تو پول نده زشته):n23:

کاربر شماره ی یک
04-01-2013, 12:53
سعي كن خودت حساب كني ،‌ اگه تونستي كه هيچ ،‌ اگه نتونستي و نذاشت كه خودت حساب كني ،‌ ازش تشكر كن بابت اين كه حساب كرده
اما اگه زياد بود مبلغش سعي كن بعد اين كه حساب كرد بهش برگردوني اگه نشد مهم نيست ،‌ فقط تشكر كن ...

Iloveu-ALL
04-01-2013, 13:15
حالا کپی تو نمی دونم چن تا بوده ولی اگر کلا یه چیزی مثل کرایه و چند برگ کپی باشه پولش زیاد نیاشه و طرف بزرگتر باشه یا دوست نزدیک عیبی نداره حساب کنه البته اگه یه بار تعارف کرد نباید بکشی کنار که پولو بده ها:n09: چند بار تعارف کردو از پسش بر نیومدی عیبی نداره. یعنی این روش منه معمولا از پس آدم های خبلب تعارفی بر نمی آم. اما حواست باشه مخصوصا برای دوستات که دفعه بعد حالا یه خوراکی می خری یا هر چی تو حساب بکنی. معمولا بار دوم که بگی تو فلان چی رو حساب کردی حالا من اینو کوتاه می آند مردم. یکی هم که بزرگتر بود حالا یه کرایه ماشین چیز خاصی نیست.

ولی اگر گرون بود یه چیزی و مثلا همین دوستت یه کتاب کپی شده رو برات حساب کرد:n04: بعدش که با هم دارید از کپی می رید جایی بهش پولشو بده معمولا تجربه ثابت کرده که در این صورت مخصوصا اگر پول زیادی باشه می گیند ازت.

در ضمن باید به اینم توجه کنی که روابظت با طرف چه جوریاست. برخی مواقع دوستان نزدیک از این کارا می کنند و براشونم مهم نیست شایدم بهشون بر بخوره که بهشون پولشو بدی (البته باید حواستو جمع کنی تو عالم دوستی طرف هی جای تو پول نده زشته):n23:

با توضیحاتی که شما دادین فکر کنم برم بیرون تا جون دارم کتک بخورم :n02: آخه اون دوستمون از افغانستان اومده بودن و کسی که کپی میکردن فامیله این دوستم بود و دعوا گیره محله!
یادمه از مدرسه داشتم میومدم بیرون دیدم اونجا خاک بلند شده رفتم دیدم 4نفر از دوست های فامیل این دوستم و خوده فامیل دوستم داشتند یه پسره رو میزدند که آخر منجر به شکستن سر و پاره شدن لباسش شد :n09:

مبلغ فتوکپی هم 200 تومن و روابطمون هم میشه گفتم زیاد خوب نبود(ولی حدود 8سال همکلاسی بودیم و اونم بعد چندسال من رو می دید!) ولی خوب باید چوب ِ رو بخورم :n30:

m.beh
04-01-2013, 15:18
با توضیحاتی که شما دادین فکر کنم برم بیرون تا جون دارم کتک بخورم :n02: آخه اون دوستمون از افغانستان اومده بودن و کسی که کپی میکردن فامیله این دوستم بود و دعوا گیره محله!
یادمه از مدرسه داشتم میومدم بیرون دیدم اونجا خاک بلند شده رفتم دیدم 4نفر از دوست های فامیل این دوستم و خوده فامیل دوستم داشتند یه پسره رو میزدند که آخر منجر به شکستن سر و پاره شدن لباسش شد :n09:

مبلغ فتوکپی هم 200 تومن و روابطمون هم میشه گفتم زیاد خوب نبود(ولی حدود 8سال همکلاسی بودیم و اونم بعد چندسال من رو می دید!) ولی خوب باید چوب ِ رو بخورم :n30:

حالا نترس تو این دوره زمونه 200 که پولی نیست (نکنه منظورت 200 هزارتا بوده:n04:)

3Dmajid
05-01-2013, 14:45
تو جواب "خجالتمون نده" چی باید بگیم ؟ :n02:

Retired User
05-01-2013, 14:49
تو جواب "خجالتمون نده" چی باید بگیم ؟ :n02:

خب کاربرد فرق میکنه
به نظرم اینا
خواهش میکنم این حرفا چیه
یا
وظیفست

hamed29
06-01-2013, 01:32
سلام؛ وقتی یه مشکلی داشته باشیم و دلمون نخواد دیگران در موردش کنجکاوی کنن باید چیکار کنیم؟ مثلا اگه سؤال پرسیدن چطوری بهشون بفهمونیم که خوشمون نمیاد در مورد اون موضوع به کسی توضیح بدیم؟

3Dmajid
06-01-2013, 01:35
سلام؛ وقتی یه مشکلی داشته باشیم و دلمون نخواد دیگران در موردش کنجکاوی کنن باید چیکار کنیم؟ مثلا اگه سؤال پرسیدن چطوری بهشون بفهمونیم که خوشمون نمیاد در مورد اون موضوع به کسی توضیح بدیم؟

من معمولا یه جواب ناقص و خیلی خلاصه بهش میگم و سریع یه سوال از خودش میکنم که بحث عوض بشه ... :n02:

Mr KING
06-01-2013, 01:37

بهشون بگو ولش کن بیخیال و سریع موضوع بحث رو عوض کن
خودم اینکارو میکنم جواب میده

hamed29
06-01-2013, 02:17
عوض کردن موضوع و پیچوندن واسه اونهایی جواب میده که یا باهاشون یه خورده صمیمی باشیم ؛ برای مواقعی که جو یکم رسمی باشه چی؟ // جواب ناقص و خلاصه بد نیست، حالا چطور بهشون بفهمونیم که بیشتر کنجکاوی نکنن؟ // در مورد سؤال کردن بعدش... آخه کسی که بخواد فضولی کنه که این چیزها هالیش نیست!

V E S T A
06-01-2013, 02:21
عوض کردن موضوع و پیچوندن واسه اونهایی جواب میده که یا باهاشون یه خورده صمیمی باشیم ؛ برای مواقعی که جو یکم رسمی باشه چی؟ // جواب ناقص و خلاصه بد نیست، حالا چطور بهشون بفهمونیم که بیشتر کنجکاوی نکنن؟ // در مورد سؤال کردن بعدش... آخه کسی که بخواد فضولی کنه که این چیزها هالیش نیست!

سلام

من میگم برام مهم نیست و نمیخوام بهش فکر کنم .. اینجوری مودبانه متوجه میشن نباید دخالت کنن ..

tehran corner
06-01-2013, 02:27
من خیلی زود عصبانی می‌شوم
پس بعد از آن آداب معاشرت تعطیل
هر چقدر هم فلوکستین و پوکساید می‌خورم
هیچ تاثیری ندارد
سالهای اول خوب بود؛ همش لبخند می‌زدم؛ ولی الان نه
:(

arash-king
06-01-2013, 05:17
دوستان خواهشا تورو خدا کمک کنید بدجور داغونم
مشکل من اینه که کم حرفم و خیلی تو خودمم . یه دفعه بی دلیل اعصابم خورد میشه میرم تو خودم و همینطوری به یه جا خیره میشم و اعصاب هیچ کاری را ندارم
کلا نمیدونم چیکار کنم ؟!
هرکاری میکنم این حس ازم دور نمیشه ...... اصلا هیچ راهی نداره .....
کلا تو خودمم و با خودم میگذرونم
حتی تو جمع های رفیق هام هم همینطوری ام
حتی این اواخر دوستان صمیمی ام هی میگن مرتضی چته چرا تو خودتی ؟! جوابی ندارم بدم

وقتی تو خونه هم هستم بعضی وقت ها اینطوری میشم و حال برادرم گرفته میشه
اونم ازم میپرسه چرا اینطوری هستی بازم نمیدونم چی بگم ! یعنی بی دلیل میرم تو فکر و حالم گرفته میشه و حوصله هیچ چیزی را ندارم
کلا الان چندوقته با کسی حال نمیکنم

m.beh
06-01-2013, 10:27
مشکل من اینه که کم حرفم و خیلی تو خودمم . یه دفعه بی دلیل اعصابم خورد میشه میرم تو خودم و همینطوری به یه جا خیره میشم و اعصاب هیچ کاری را ندارم
کلا نمیدونم چیکار کنم ؟!

اونم ازم میپرسه چرا اینطوری هستی بازم نمیدونم چی بگم ! یعنی بی دلیل میرم تو فکر و حالم گرفته میشه و حوصله هیچ چیزی را ندارم

اصولا این بحثی که شما کردید ربطی به آداب معاشرت نداره:n02:
بیشتر روانشناسی و این حرفاست

پیشنهادات من :
1- فکر کنم یه چیزی تو مایه های تاپیک روانشناسی تو این فروم هست احتمالا آدماش متخصص تر باشند نمی دونم اونجا رو اگر دیدی پست بده

2- به سنت بستگی داره معمولا تغییر رفتار حالات اینجوری

3-خوب خودت باید کشف کنی چرا اینجوری می شی خوب از رو هوا هیچ کی نمی تونه کمک کنه ولی اگر واقعا خودتم بعد از کندو کاو حسابی به نتیجه نرسیدی من می گم همون به سن و اینا ربط داره

4- ببین اطرافت چی تغییر کرده کمکت می کنه

5- در آخر اگر واقعا نتونستی مشکلو رفع کنی من به مراجعه به متخصص رو پیشنهاد مب کنبم بیشترم منظورم مشاور هست چون واقعا ایم مسائلو از رو یه پست که نمی شه بررسی کرد

موفق باشی

faded
09-01-2013, 14:42
اگر بخواهیم خیلی خیلی مودبانه هدیه کسی رو رد کنیم چیکار باید بکنیم؟

m.beh
09-01-2013, 19:40

آخه چرا رد کنی بگیر بیاد بدتش به من:n19:

ولی کلا بستگی داره چرا داری رد می کنی تا شیوه مناسبو پیدا کنی. بالاخره می خوای با اینکارت یه چی رو بهش ثابت کنی دیگه؟!

A/|\IR
09-01-2013, 21:08

بهش بگو
خیلی لطف دارین ولی نمیتونم قبول کنم

ملا نصرالدین
10-01-2013, 17:59
دوستان اگر کسی به یک اقا ا بگه هیکل خیلی ردیفی داری در جواب چه باید گفت؟

اگر بگه هیکل خیلی گنده ای داری چی؟

hosein_a
10-01-2013, 20:18
بگو شرمندتونم خیلی ممنون

hosein_a
10-01-2013, 20:21
کلا نمیدونم چیکار کنم ؟!

به نظر من ببین به چه تفریحی یا ورزشی خیلی علاقه داری!همونو با دوستات انجام بده!
البته شاید وقتش شده باشه یه مونس هم برای خودت پیدا کنی:n06:

hosein_a
10-01-2013, 20:27
دوستان اگر کسی به یک اقا ا بگه هیکل خیلی ردیفی داری در جواب چه باید گفت؟

اگر بگه هیکل خیلی گنده ای داری چی؟

وقتی بگه هیکله ردیفی داری بگین خواهش میکنم شما لطف دارین!یا بگین با بیشتر ازاین خجالت زدمون نکنین!
وقتی بگه هیکل گنده ای داری!بستگی به طرفه مقابلتون داره که معمولن یا دوستتونه یا کسی که باهاتون حساب شوخی داره!چون ادم عاقل بدونه هیچ حسابی نمیاد بگه!
میتونین بهش بگین خودتو تو اینه دیدی یا بگین خاری که تو کف پا من هستو میبینی و چوبی که تو چشم خودت هستو نمیبینی(ضرب المثل بود فک کنم):n01:

Amir Hossein
11-01-2013, 01:12
سلام
بچه ها اگه تو خیابون بخوایم با استاد دانشگاهمون صحبت کنیم
بهتره نام خانوادگیش رو بگیم؟
یا باز هم استاد صداش کنیم؟

*IN*
11-01-2013, 01:22
سلام
بچه ها اگه تو خیابون بخوایم با استاد دانشگاهمون صحبت کنیم
بهتره نام خانوادگیش رو بگیم؟
یا باز هم استاد صداش کنیم؟
استاد صدا کنی بهتره...

ملا نصرالدین
11-01-2013, 14:49
وقتی بگه هیکله ردیفی داری بگین خواهش میکنم شما لطف دارین!یا بگین با بیشتر ازاین خجالت زدمون نکنین!
وقتی بگه هیکل گنده ای داری!بستگی به طرفه مقابلتون داره که معمولن یا دوستتونه یا کسی که باهاتون حساب شوخی داره!چون ادم عاقل بدونه هیچ حسابی نمیاد بگه!
میتونین بهش بگین خودتو تو اینه دیدی یا بگین خاری که تو کف پا من هستو میبینی و چوبی که تو چشم خودت هستو نمیبینی(ضرب المثل بود فک کنم):n01:

خب اینی که گفتید برای ادم هایی بود که باهاشون رو درواسی داریم
ولی اگر رفیق ادم بگه چه هیکل ردیفی داری که بهش نمیگیم شما لطف داری
پس چی باید بگیم؟

hosein_a
11-01-2013, 17:44
پس چی باید بگیم؟

خب رفیق ادم که باهاش تعارف ندارین که!بگین بله نتیجه همت کردن و باشگاه رفتنه توام همت کن بورو!
یا یه ژست بگیرین بگین بله دیگه ما اینیم!

caca_caca888
11-01-2013, 21:27
پس چی باید بگیم؟
حسودیت میشه؟ : دی

hamed29
11-01-2013, 22:29
خب اینی که گفتید برای ادم هایی بود که باهاشون رو درواسی داریمولی اگر رفیق ادم بگه چه هیکل ردیفی داری که بهش نمیگیم شما لطف داریپس چی باید بگیم؟‏ بهتره بحث رو با شوخی پیش ببریم، مثلا بگیم : انگار واجب شد یه اسپند واسه خودم دود بدم : ) ‏‎:p‎

arash-king
17-01-2013, 16:06
درود به همه . دوستان اگه کسی به شما علاقه داشته باشه ولی شما نخواید با اون طرف دوست بشید یا مثلا اگه بخوایم درخواست دوستی اش را رد کنیم چی باید بگیم ؟!
مخصوصا طرف جنس مخالف ما باشه :n02:

hamid_diablo
17-01-2013, 16:51
درود به همه . دوستان اگه کسی به شما علاقه داشته باشه ولی شما نخواید با اون طرف دوست بشید یا مثلا اگه بخوایم درخواست دوستی اش را رد کنیم چی باید بگیم ؟!

سئوال جالبیه.همچین اتفاقی یه بار برای من تو دانشگاه افتاد.جریان از این قرار بود ک دوست من با یه دختره دوست بود...بعد از مدتی دوستم بهم گفت ک دوست.دوست دخترش از من خوشش اومده و میخواد ما دوتارو با هم دوست کنه.

از اونجایی ک من اصلا از اون سبک رابطه ها خوشم نمیاومد گفتم نه...دوستم گفت خودتو لوس نکن و از این حرفا...منم گفتم یه کلام بهش بگو نه...دوستم جریانو بهش گفته بود واونم گفته بود میخواد حضورا با من حرف بزنه

منم مثل شما مونده بودم چطوری تو روش بگم نه ک بهش بر نخوره....همدیگرو دیدیم و کمی صحبت کردیم بعد بهم گفت رو پیشنهادم فکر میکنی...؟

گفتم...دوستی ما یا باید دوستی معمولی باشه و یا هدفمون ازدواج...اگه دوستی معمولیه ک م اصلا خوشم نمیاد و اگرم بحثتون ازدواجه من حالا حالاها شرایط ازدواج رو ندارم و پس نتیجه میگیریم این رابطه از همین الان شکست خوردس:n05:

وقتی اینو گفتم بنده خدا جا خورد و گفت باشه و رفت و بعدا به گوشم رسید ک خیلی از این حرفم خوشش اومده و به بقیه گفته حمید با بقیه پسرای این دوره و زمونه فرق داره:n02:

arash-king
17-01-2013, 17:05
سئوال جالبیه.همچین اتفاقی یه بار برای من تو دانشگاه افتاد.جریان از این قرار بود ک دوست من با یه دختره دوست بود...بعد از مدتی دوستم بهم گفت ک دوست.دوست دخترش از من خوشش اومده و میخواد ما دوتارو با هم دوست کنه.

از اونجایی ک من اصلا از اون سبک رابطه ها خوشم نمیاومد گفتم نه...دوستم گفت خودتو لوس نکن و از این حرفا...منم گفتم یه کلام بهش بگو نه...دوستم جریانو بهش گفته بود واونم گفته بود میخواد حضورا با من حرف بزنه

منم مثل شما مونده بودم چطوری تو روش بگم نه ک بهش بر نخوره....همدیگرو دیدیم و کمی صحبت کردیم بعد بهم گفت رو پیشنهادم فکر میکنی...؟

گفتم...دوستی ما یا باید دوستی معمولی باشه و یا هدفمون ازدواج...اگه دوستی معمولیه ک م اصلا خوشم نمیاد و اگرم بحثتون ازدواجه من حالا حالاها شرایط ازدواج رو ندارم و پس نتیجه میگیریم این رابطه از همین الان شکست خوردس:n05:

وقتی اینو گفتم بنده خدا جا خورد و گفت باشه و رفت و بعدا به گوشم رسید ک خیلی از این حرفم خوشش اومده و به بقیه گفته حمید با بقیه پسرای این دوره و زمونه فرق داره:n02:

ممنون :n16: دقیقا همین موضوع برای منم پیش اومده و به احتمال زیاد باز پیش خواهد آمد :n02: درست مثل قضیه شما ، دوست دوست دختر دوستم (:n02:) به دوستم گفته بود که من را با مرتضی ( یعنی من ) آشنا کن اونم قبول کرده بود و اومده بود به من گفته بود منم گفتم که اول بزار خودشو ببینم بعد نظرمو میگم :n02: خلاصه دختره اومد و من خوشم نیومد و نمیدونستم چطوری بهش بگم ، ولی هرطور شد گفتم و دختره ناراحت شد و رفت ..... بعد از اون هرموقع دیدمش یه طوری نگاه میکرد که انگار . . . :n02: الان هم تقریبا همین موضوع داره پیش میاد یعنی بازم یکی از دوستان من تو دانشگاه گیر داده که من باید تو رو با این دختره آشنا کنم .

حالا نمیدونم ایندفعه چطوری عکس العمل نشون بدم تا قضیه قبلی پیش نیاد ؟!

A/|\IR
17-01-2013, 17:10

همجنس که علاقه مند نمیشه:دی
روش آقا حمید خیلی خوبه ولی اگه فکر میکنین طرف سریش میشه راحت بگین با یه نفر دیگه رابطه دارین

B L A S T E R
17-01-2013, 17:47
بچه ها من یه مشکل دارم نخندین :دی
من تو یه سری از جمع ها خیلی زیاد حرف میزنم اصن نمیتونم این فک لامصبو ببندم : دی
مثلا تو کلاس تو دانشگاه به طور متوسط هفته ایی 2-3 بار از کلاسا میندازنم بیرون استادا :| :n02:
یه بار یه استادم گفت این همه حرفو از کجات درمیاری :|
البته تو یه سری از جمع ها هم خیلی ساکتم
حالا نظرتون چیه ؟ اصن مشکلیه این که بخوام نگرانش باشم؟

hamed29
17-01-2013, 17:57
پاسخ ۴۹۰# : هر بار که میخوای پر حرفی کنی به این فکر کنن که بقیه تو دلشون چی بهت میگن! چون هیچس از پر حرفی خوشش نمیاد. یا فکر کن الان اگه این حرف رو نزنم چه مشکلی پیش میاد؟!

Rhodes
17-01-2013, 18:59
دوستان من یه مشکلی دارم.........
وقتی دارم با دوستان هستم حالت عادی صحبت میکنم....... ولی وقتی بخوام یکم رسمی حرف بزنم لوسی میشه !! :n13:
صدام نازک میشه !! لحنم عوض میشه !!! اگر بخوام رسمی و بدون لوسی حرف بزنم میشه مدل عصبانی ها !!! چی کار کنم ؟!؟!؟!

ziba12
17-01-2013, 19:06
وقتی دارم با دوستان هستم حالت عادی صحبت میکنم....... ولی وقتی بخوام یکم رسمی حرف بزنم لوسی میشه !! :n13:
صدام نازک میشه !! لحنم عوض میشه !!! اگر بخوام رسمی و بدون لوسی حرف بزنم میشه مدل عصبانی ها !!! چی کار کنم ؟!؟!؟!

سلام
میتونی بری جلوی اینه وایسی و تمرین بکنی فرض کن یک شخص محترم جلوت هست .
وقتی میخوای حرف بزنی اضطراب به خودت راه نده
و سعی کن عادی باشی:n16:

A/|\IR
17-01-2013, 20:02

من فکر میکنم این تصور اشتباهیه که خودتون دارین
برای کسی نمیشناسیدش اصلا لوس نیست!
کسی بهتون گفته؟ یا خودتون حس میکنید؟

Scof
17-01-2013, 20:56
جديدن اگر دقت كرده باشيد تو هر جلسه رسمي و يا نيمه رسمي يا براي كلاس يا هر چيز ديگه نصف كلامي كه از دهان خارج ميشه به زبان انگليسي گفته ميشه و يا جوري صحبت ميشه كه به لحجه انگليسي باشه ، اخه خواهر و برادر من اين چه مدي هست از خودتون دراورديد يه جاهايي ادم كم مياره و اره از معادل انگليسيش كمك ميگيره نه اينكه واژه انگليسيا بيشتر از فارسيتون باشه همه كه استاد زبان نيستن جديدا فرانسوي هم به كار ميبرن ...

حالا اگر يكي اصطلاح و واژه غير فارسي به كار برد كه طرف نميدونه منظور يا معنيش چي هست بايد چه عكس العملي داشته باشه يه جوري ضايع هست و بايد فقط به طرف نگاه كني يا لبخندي بزني كه ...

Mr_100_dolari
21-01-2013, 03:04
سلام دوستان یه سوالی داشتم

این مشکلی که میگم در ارتباط با همسایه های آپارتمان هستش راستش خوب من حس میکنم بعضی هاشون دارن از خوبی آدم سوء استفاده می کنند یعنی مثلا یکی از همسایه ها برداشته یکی از اتاقاش رو جوری که به نظر میاد کارگاه کارش کرده و روزها توی ساعت های مختلفی صدای اره و کوبیدن و ... میاد بعضی وقتا بیشتر بعضی وقتا کمتر از اونجا که من آدم حساس تری هستم برای همون چند بار اول که دیدم این طوریه به خانواده گفتم بزارید بهشون بگم که کمتر سر و صدا کنند ولی گفتند ول کن شاید دیگه تکرار نکنن و یا میگن حالا بزار بعدم خومدمون باهاش حرف میزنیم و ...

یا در مورد یکی دیگه قبلا که هوا گرم تر بود در واحدش رو باز میزاشت و صدای تلویزیونش آدم رو کر میکرد اما بازم به من میگفتن کوتاه بیا عب نداره نمیدونم بچه کوچیک دارن و ...

یا یکی دیگه از همسایه ها روغن موتورش داره میریزه روی زمین و من میخواستم همون بار اول بهش تذکر بدم اما باز گفتم قبلش به خونه بگم که باز اونا گفتن بزار خودمون میگیم

کلا این موضوع ها برای من داستان شده و سوالم اینکه واقعا باید سریع همون بار اول بهشون تذکر داد و یا باید هی بیخیال شد یا اصلا باید هی کوتاه بیای و ...

راستش با خودم فکر میکنم اول اینکه اگر خودشون باشن سریع میان میگن و دوم هم حق دارم ولی باز اگرهر بار میگم بزار به جای خودم خانواده بگن برای اینکه یکی میگم شاید به عنوان بزرگتر بهتر باشه اونا بگن تا من یکی اینکه میترسم یه دفعه درگیری پیش بیاد و ...

میشه راهنمایی کنید .

ممنون

ملا نصرالدین
22-01-2013, 10:32
ببین هر مسئله ای رو نباید گفت.اگر هر روز بخوای به همه تذکر بدی دیگران تحریک میشن که راه میری هم ازت اتو بگیرند
مثلا اون روغن ماشین رو به نظر من باید بی خیال شد.
در مورد اون کارگاه هم اول مطمئن بشو کارگاه هست یا نه.شاید مثلا برای مدرسه یا دانشگاهشون دارن چیزی درست میکنند.شاید میخوان کابینت نصب کنند.اگر دیدی واقعا کارگاهه باید بری و تذکر بدی.
در مورد صدای تلویزیون هم باید تذکر بدی.حالا اگر بچه ی کوچکی دارن مثلا میتونی به بهانه دیدن بچه بری و بگی دیروز اخبار میگفت مثلا صدای بلند باعث سرطان گوش میشه ها حیفه این طفلکی اذیت میشه

hosein_a
22-01-2013, 19:46
سلام دوستان یه سوالی داشتم

این مشکلی که میگم در ارتباط با همسایه های آپارتمان هستش راستش خوب من حس میکنم بعضی هاشون دارن از خوبی آدم سوء استفاده می کنند یعنی مثلا یکی از همسایه ها برداشته یکی از اتاقاش رو جوری که به نظر میاد کارگاه کارش کرده و روزها توی ساعت های مختلفی صدای اره و کوبیدن و ... میاد بعضی وقتا بیشتر بعضی وقتا کمتر از اونجا که من آدم حساس تری هستم برای همون چند بار اول که دیدم این طوریه به خانواده گفتم بزارید بهشون بگم که کمتر سر و صدا کنند ولی گفتند ول کن شاید دیگه تکرار نکنن و یا میگن حالا بزار بعدم خومدمون باهاش حرف میزنیم و ...

یا در مورد یکی دیگه قبلا که هوا گرم تر بود در واحدش رو باز میزاشت و صدای تلویزیونش آدم رو کر میکرد اما بازم به من میگفتن کوتاه بیا عب نداره نمیدونم بچه کوچیک دارن و ...

یا یکی دیگه از همسایه ها روغن موتورش داره میریزه روی زمین و من میخواستم همون بار اول بهش تذکر بدم اما باز گفتم قبلش به خونه بگم که باز اونا گفتن بزار خودمون میگیم

کلا این موضوع ها برای من داستان شده و سوالم اینکه واقعا باید سریع همون بار اول بهشون تذکر داد و یا باید هی بیخیال شد یا اصلا باید هی کوتاه بیای و ...

راستش با خودم فکر میکنم اول اینکه اگر خودشون باشن سریع میان میگن و دوم هم حق دارم ولی باز اگرهر بار میگم بزار به جای خودم خانواده بگن برای اینکه یکی میگم شاید به عنوان بزرگتر بهتر باشه اونا بگن تا من یکی اینکه میترسم یه دفعه درگیری پیش بیاد و ...

میشه راهنمایی کنید .

ممنون

ببین دوست من متاسفانه بعضی از ساکنین اپارتمان یکم فرهنگشون پایینه شما نه میتونی اونارو تغییرشون بدی ونه میتونی خودتو باهاشون وفق بدی!!
اینکه میگی بلندی صدا اذیتت میکنه درسته باید بهشون تذکر بدین اما نه شما به پدر یا مادرتون بگین! چون اونا به عنوانه بزرگتر هم احترامشون حفظ میشه هم نمیتونن دلیل بی منطق براشون بیارن!اما اگه شما بگین ممکنه اینجوری نباشه!اما در کل برمیگرده به شخصیت طرفه مقابلت ونوع بیان کردن منظورتون!
زیادم به بعضی چیزا گیر ندین چون بیشتر ناراحت میشین سعی کنین بی تفاوت باشین!البته فرهنگ اپارتمانی توایران بد جا افتاده:n16:

m.beh
22-01-2013, 23:15
سلام مستر 100 دلاری من تا اینجا که برخی چیزا رو بی خیال شی موافقم نمی دونم چند سالته ولی بزرگترها با هم حرف بزنند بهتره مگه اینکه شما سنتون زیاد باشه مثلا هم سن زن و شوهری باشید که مشکل ایجاد می کنند. اما این سرطان گوشو موافق نیستم این جور چیزا معلوم می شه طرف که احمق نیست تازه فکر می کنه شما داری متلک برش می کنی. به نظرم روغن ماشینو می تونی راحت بگی که ا فلانی ماشینت روغن می ده ها ببر تعمیرگاه خظرناک نباشه یا مثلا می دونی ماشینتون روغن می ده بیشتر از اونکه تذکر برای آپارتمان باشه برای ماشین خودشه و واقعی هم هست. اینو می تونی خودت بگی. و اما کارگاه . ما تو مجتمعمون یه قانون درسم که کارهای سزو صدا دار مثلا تعمیر خونه ساعت داره از صبح فکر کنم 9 اینا تا ظهر یعنی12 از اون ورم فکر کنم 2 تا 6 یا یه همچین چیزایی از نظر حقوق آپارتمان نشینی که این خیلی منطقیه. می تونی بگی بهشون که اگر می شه ظهر سرو صدا نکنند چون مثلا باباتون از سرکار می آند خستند یا هر دلیل منطقیه دیگه اگر موقتی باشه ولی اگر تحقیق کردی دائمه تذکر جدی تر لازمه حتی ممکنه از نظر قانون شهرداری هم دارند تخلف می کنند بالاخره مسکونیه نه تجاری.

Mr_100_dolari
23-01-2013, 02:09
ممنون از دوستان عزیز

در مورد اون کارگاه هم اول مطمئن بشو کارگاه هست یا نه.شاید مثلا برای مدرسه یا دانشگاهشون دارن چیزی درست میکنند.شاید میخوان کابینت نصب کنند.اگر دیدی واقعا کارگاهه باید بری و تذکر بدی.

بله نزدیک بیشتر از یک ماهی هستش که آقای خونه سر کار نمیره ( که به من ربطی نداره) و کارش رو آورده توی خونه به قول دستمون مسکونی رو کرده تجاری که باز به من ربطی نداره ولی سر و صداش چی اون که اذیت میکنه

ببین دوست من متاسفانه بعضی از ساکنین اپارتمان یکم فرهنگشون پایینه شما نه میتونی اونارو تغییرشون بدی ونه میتونی خودتو باهاشون وفق بدی!!

خارج از بحث فرهنگ بحث سوء استفداه از خوب بودن هستش اینکه اگر چیزی نگی فکر میکنن آدم ... تشریف داره

زیادم به بعضی چیزا گیر ندین چون بیشتر ناراحت میشین سعی کنین بی تفاوت باشین!البته فرهنگ اپارتمانی توایران بد جا افتاده

بی تفاوت به چه قیمتی اذیت شدن خودم صبر آدمم حدی داره

ما تو مجتمعمون یه قانون درسم که کارهای سزو صدا دار مثلا تعمیر خونه ساعت داره از صبح فکر کنم 9 اینا تا ظهر یعنی12 از اون ورم فکر کنم 2 تا 6 یا یه همچین چیزایی از نظر حقوق آپارتمان نشینی که این خیلی منطقیه. می تونی بگی بهشون که اگر می شه ظهر سرو صدا نکنن

دوست عزیز کسی که بخواد سوء استفاده کنه و بقیه براش مهم نباشن دیگه چه فرقی داره فقط کافیه بگی تو فلان ساعت اشکالی نداره سر صدا باشه بد یهو می بینی سقف داره رو سرت میاد پایین والا بعید نیستش

دوستان سوال مهمترم اینکه واقعا چقدر تو مواردی که 100% حق باهتون باشه گذشت میکنید و وقتی گذشت میکنید از کارتون پشیمون نیستید که چرا چیزی به طرف نگفتید و حالا باعث شده اون سوء استفاده کنه وشما یه سری چیزها رو تحمل کنید چه در این موارد چه در موارد مشابهی (مثل سرکار / دانشگاه / محیط دوستان و ...) ؟

hamed29
23-01-2013, 12:48
100 دلاری عزیز اگرچه حق با شماست ولی توجه داشته باشید واسه کسی که ملاحظه ی همسایه هاش رو نمیکنه تذکر بی حساب ممکنه اوضاع رو بدتر کنه.

خود ما یه همسایه داشتیم در مورد پارکینگ هرچی ملاحظه ش رو میکردیم باز چند وقت بعد میدیدیم که یه بازی جدید درمیاره.
اول که ما ماشین نداشتیم (و اونها داشتن) ملاحظه ش رو میکردیم که ماشین رو بیاره تو پارکینگ ما بزاره. چون واسه خودش کامل مسقف نبود و ماشین آفتاب و بارون میخورد!
چند وقت بعد دیدیم آقا میخواد پارکینگ اختصاصی ما رو که بابتش خدا تومن پول دادیم رو به زور صاحاب بشه. میگفت موقع خرید به ما گفتن پارکینگشون فرضا 1 متر جلوتره ، یعنی 1 متر از پارکینگی که ما پولش رو دادیم مال اونه!!:n24:
حالا میگیم برو سندت رو بیار مگه حالیش میشه؟!! خلاصه همون موقع کلی اذیتمون کرد.

بعد از یه مدت ست دوم بازی شروع شد!
آقا ماشین رو میذاشت خونه واسه خودش میرفت بیرون. سوییچ رو هم خونه نمیذاشت که مثلا خانومش ماشین رو جابه جا کنه. ( این رو هم بگم پارکینگ ما یه طوریه که ماشین ها پشت سر هم پارک میشن. یعنی اگه ماشین عقبی بخواد بره بیرون، اون یکی باید باشه و واسه خودش رو از پارکینگ ببره بیرون خونه و ... )
عوضش بابام هر وقت میرفت بیرون سوییچ رو میذاشت خونه ما هم که رانندگی بلد نبودیم اون موقع ، کلید رو دو دستی تقدیم میکردیم بهش خودش جابه جا کنه.
دیگه خودتون حساب کنید اگه یه کار ضروری داشتیم باید زنگ میزدیم بهش تا خودش بیاد و ماشینش رو جابه جا کنه.
در عمل هم داشتن ماشین و هم پارکینگ زهرمون شده بود:n03: نه از ماشینمون میتونستیم درست استفاده کنیم و نه از پارکینگ.

بحث پارکینگ که کلی سرش عذابمون داد به کنار ، مثلا یه بار طلای خانومش گم شده بود رفت از همسایه ها شکایت کرد که شما از توی خونه دزدیدید!!!:n04:

فقط این رو میخوام بگم که اگه طرف آدم بی ملاحظه ای باشه بد جور ممکنه واستون گرون تموم بشه.

یه پیشنهادی هم دارم:

اگه تو ساختمونتون مدیر و این داستان ها دارید بگید یه صندوق بزنن که همسایه ها مشکلاتشون رو بنویسند و بندازن توش. بعد مدیر محترم اون ها رو برداره و بزنه روی یه تابلو. اینجوری دیگه لازم نیست شما هر بار خودتون رو به دردسر بندازید. اگه این کار رو کردید و باز جواب نداد اون وقت یه فکر دیگه بکنید