PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]

AMHSIN
12-07-2017, 17:37
کسانی که به شوخی جلوی خود بابام بهش فهش میدن رو باید چی گفت بهشون؟

من و بابام نشستیم بعد دوست بابام به من نگاه میکنه و میگه عجب بابای خوار ک...ای داری...منم لبخند میزنم و هیچی نمیگم..چون خود بابام هم هیچی نمیگه..دوستن با هم شوخی دارن ..همکارم هستن...

1 نفر هست که میاد هر روز به بابام فهش میده و میره ..میاد مغازه ما فهش میده و برمیگرده مغازش...من روم نمیشه بهش بگم به بابام فهش نده...از طرفی خود بابام هم چیزی نمیگه باهاش رفیقه...

حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم

اینی که میاد هر روز فهش میده 35 سالشه ولی بابای من 55 سالشه

امروز اومده بود میگفت اگه گفتی بابات شبیه چه حیونیه؟ گفتم نمیدونم والا..گفت یکی خرس پاندا ( چون چاقه) یکی هم پنگوئن ( چون پاش آرتروز داره مثل پنگوئن راه میره)..بعدم بلند خندید و رفت

منم فقط لبخند میزنم ..آخه بابامم چیزی نمیگه لبخند میزنه اونم
شما دیگه لبخند نزنید ... اگه شعور داشته باشه چندبار که دید جدی هستین حساب میاد دستش

حیزون
12-07-2017, 18:22
بیایید تا با کوچک تر کردن و تحقیر دیگران در جمع ، مخصوصا کسانی که یه عیب ذاتی دارن مثلا خیلی دستپاچه هستن ، وسواسی ان ، یا حواس پرتی adhd دارند ؛ به مخ زنی نپردازیم . کسی که به نظر شما مکن است **خل یاشد ممکنه 1000 تا مشکل و درگیری تو زندگی داشته باشه و یه روزی از شما هم آدم تر بوده . دو روز دنیا و قیافه نکبت بعضی دختر های ایرانی ارزش این رو نداره که شما برادر دینی خود را اسکل کنید در جمع و ضایع. دختر ها به هر گ**زی میخندند نشانه هوش شما نیست ! پس فردا با یکی از همونا ازدواج میکنی بچه دار میشی وقتی بچت تو دست و پات میپیچه اون وقت منم که به تو باید بگم **خل !

ادب را بیایید از ادبیات غنی شاهنامه و ادب غنی تر پارسی یاد بگیریم ، نه دوست معاملات املاکی مون که هیوندا آذری داره
و نه نقال و مداح

body_guard
13-07-2017, 11:34
کسانی که به شوخی جلوی خود بابام بهش فهش میدن رو باید چی گفت بهشون؟

من و بابام نشستیم بعد دوست بابام به من نگاه میکنه و میگه عجب بابای خوار ک...ای داری...منم لبخند میزنم و هیچی نمیگم..چون خود بابام هم هیچی نمیگه..دوستن با هم شوخی دارن ..همکارم هستن...

1 نفر هست که میاد هر روز به بابام فهش میده و میره ..میاد مغازه ما فهش میده و برمیگرده مغازش...من روم نمیشه بهش بگم به بابام فهش نده...از طرفی خود بابام هم چیزی نمیگه باهاش رفیقه...

حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم

اینی که میاد هر روز فهش میده 35 سالشه ولی بابای من 55 سالشه

امروز اومده بود میگفت اگه گفتی بابات شبیه چه حیونیه؟ گفتم نمیدونم والا..گفت یکی خرس پاندا ( چون چاقه) یکی هم پنگوئن ( چون پاش آرتروز داره مثل پنگوئن راه میره)..بعدم بلند خندید و رفت

منم فقط لبخند میزنم ..آخه بابامم چیزی نمیگه لبخند میزنه اونم

با لحن محکم چند بار پشت سر هم بگو بی تربیت. و حرف "ت" اول رو خیلی مشدد تلفظ کن. همین. اگه باز هم تکرار کرد

یه بار فقط یه بای به بابای اون گیر بده. هر چی گفت عین همونو به خودش برگردون اما اینبار " بابای تو" رو جایگزین کن. همین

body_guard
13-07-2017, 11:36
بیایید تا با کوچک تر کردن و تحقیر دیگران در جمع ، مخصوصا کسانی که یه عیب ذاتی دارن مثلا خیلی دستپاچه هستن ، وسواسی ان ، یا حواس پرتی adhd دارند ؛ به مخ زنی نپردازیم . کسی که به نظر شما مکن است **خل یاشد ممکنه 1000 تا مشکل و درگیری تو زندگی داشته باشه و یه روزی از شما هم آدم تر بوده . دو روز دنیا و قیافه نکبت بعضی دختر های ایرانی ارزش این رو نداره که شما برادر دینی خود را اسکل کنید در جمع و ضایع. دختر ها به هر گ**زی میخندند نشانه هوش شما نیست ! پس فردا با یکی از همونا ازدواج میکنی بچه دار میشی وقتی بچت تو دست و پات میپیچه اون وقت منم که به تو باید بگم **خل !

ادب را بیایید از ادبیات غنی شاهنامه و ادب غنی تر پارسی یاد بگیریم ، نه دوست معاملات املاکی مون که هیوندا آذری داره
و نه نقال و مداح

کاملا درسته. خودم به شخصه خیلی به "کارما" اعتقاد دارم. دل بشکنی یکی پیدا میشه که دل خودت رو بشکنه. سرزنش کنی یکی پیدا میشه تو رو سرزنش کنی. روزگار همچین پوزت رو بزنه که خودت بمونی از کجا خوردی. خلاصه همین دنیا دار مکافاته.

حیزون
15-07-2017, 02:22
کاملا درسته. خودم به شخصه خیلی به "کارما" اعتقاد دارم. دل بشکنی یکی پیدا میشه که دل خودت رو بشکنه. سرزنش کنی یکی پیدا میشه تو رو سرزنش کنی. روزگار همچین پوزت رو بزنه که خودت بمونی از کجا خوردی. خلاصه همین دنیا دار مکافاته.

بله "کارما" صد در صد وجود داره و اسم دیگرش همون "تقدیر" هست که خودمون تو ایران بهش اعتقاد داریم . شما که به کارما اعتقاد داری حتما اون ضرب المثل امریکایی - انگلیسی رو هم شنیدید که میگه کارما مثل یک زن بدکاره میمونه و و قتی سراغت بیاد خوب خدمتت میرسه (مگه اینکه شما خودت *** باز باشید و برعکس این امر رخ بده) و معادل اون هم همین ضرب المثل خودمون هست که میگه کوه به کوه نمیرسه و لی آدم به آدم چرا

حیزون
15-07-2017, 03:33
بیایید در سفر به خارج از کشور ، چه تور های ارزون کشورهای نزدیک و همسایه باشه و چه کشور های دورتر اروپای غربی و امریکای شمالی و بعضا حتی کشورهایی مثل برزیل و جاهایی مثل افریقا و روسیه که بعضی اسکل های حکومتی میروند ... ،

از زرنگ بازی سر یه قرون دو زار که فقط دهن به دهن میشه و همه ایرانی ها را یکسان بدنام میکنه و خشک و تر و نهایتا تهرانی و شهرستانی و شمالی و جنوبی رو با هم اس میکنه پرهیز کنیم .. شما دوست عزیز بی شعور که به مامور پاسپورت زن متلک میپرونی این سفید پوست ها کند ذهن هستن ولی وقتی یه کاری رو شروع میکنن یه نفر رو تحریم میکنن دیگه تمومی نداره ! پس دوده ش میره تو چشم یکی مثل من که نفر پشت سری تو بودم تو صف پاسپورت الاغ عوضی دانشگاهی که میری تو صف ارز دولتی برای 400 تومن کمتر خود رذل تو میگم

بیایید برای هم وطن هامون حرف در نیاریم برای جلب توجه دخترای غیر ایرانی ، روی این صحبتم مخصوصا با به اصطلاح "اقلیت" ها (اکثریت های ) قومی غرب و شمال غرب کشور هست که خودشون رو تافته جدا بافته میدونن
و به خودشون ماماناشون این حق رو دادن از کرگی که هر زری میخوان درباره بقیه ایرانی ها بزنن ، تروریست کلاش فروش مزدور اسرائیل

siava5h
15-07-2017, 10:35
بیایید در سفر به خارج از کشور ، چه تور های ارزون کشورهای نزدیک و همسایه باشه و چه کشور های دورتر اروپای غربی و امریکای شمالی و بعضا حتی کشورهایی مثل برزیل و جاهایی مثل افریقا و روسیه که بعضی اسکل های حکومتی میروند ... ،

از زرنگ بازی سر یه قرون دو زار که فقط دهن به دهن میشه و همه ایرانی ها را یکسان بدنام میکنه و خشک و تر و نهایتا تهرانی و شهرستانی و شمالی و جنوبی رو با هم اس میکنه پرهیز کنیم .. شما دوست عزیز بی شعور که به مامور پاسپورت زن متلک میپرونی این سفید پوست ها کند ذهن هستن ولی وقتی یه کاری رو شروع میکنن یه نفر رو تحریم میکنن دیگه تمومی نداره ! پس دوده ش میره تو چشم یکی مثل من که نفر پشت سری تو بودم تو صف پاسپورت الاغ عوضی دانشگاهی که میری تو صف ارز دولتی برای 400 تومن کمتر خود رذل تو میگم

بیایید برای هم وطن هامون حرف در نیاریم برای جلب توجه دخترای غیر ایرانی ، روی این صحبتم مخصوصا با به اصطلاح "اقلیت" ها (اکثریت های ) قومی غرب و شمال غرب کشور هست که خودشون رو تافته جدا بافته میدونن
و به خودشون ماماناشون این حق رو دادن از کرگی که هر زری میخوان درباره بقیه ایرانی ها بزنن ، تروریست کلاش فروش مزدور اسرائیل

این همه رو گفتی که بگی مزدور اسرائیلی؟
کم مونده از شما روشن فکری یاد بگیریم.
فقط از یه ایرانی این الفاظ قابل شنیدنه. چه جایی هم پیام دادی. "آداب و معاشرت"
خوب ایرانی هستی دیگه. جمع بستن نمیخواد. خودت جمعی..!

" M e H r D a D "
20-07-2017, 00:12

درود دوست عزیز
شما دو پست در یک صفحه ارسال کردید و در هر دو پست به شکل های مختلف به دیگران (هر چند خوب یا بد) توهین کردید! فکر کنم اسم این تاپیک آداب معاشرت باشه! پس باید ادب و نزاکت در ارتباط با دیگران را از همینجا شروع کنیم...
در ضمن هر نوع بی ادبی و توهین قابل چشم پوشی باشه توهین به اقوام هم وطن اصلا قابل گذشت نیست...
از شما خواهش میکنم بیشتر در ادبیاتتون دقت کنید.

حیزون
20-07-2017, 05:44
درود دوست عزیز
شما دو پست در یک صفحه ارسال کردید و در هر دو پست به شکل های مختلف به دیگران (هر چند خوب یا بد) توهین کردید! فکر کنم اسم این تاپیک آداب معاشرت باشه! پس باید ادب و نزاکت در ارتباط با دیگران را از همینجا شروع کنیم...
در ضمن هر نوع بی ادبی و توهین قابل چشم پوشی باشه توهین به اقوام هم وطن اصلا قابل گذشت نیست...
از شما خواهش میکنم بیشتر در ادبیاتتون دقت کنید.

دوست گرامی مهرداد

حس وطن پرستی چیز خوبی ه ولی تعقل همیشه بهتره .. بعضی از هم وطنان ما به اندازه غاز شعور ندارند و بدتر از هر خارجی به جون هم وطنان شون میفتن شاید شما تو زندگی هنوز به این موضوع نرسیده باشید من هم نمیدونم شما از کدام قومیت هستید ولی وطن پرستی زیادش میشه مثل شبکه های لس آنجلسی

من رفتم گرجستان ، تو فرودگاه که رسیدیم .. طرف که مثلا دانشجوی نمیدونم امیر کبیر بود یا شریف ! به مامور پاسپورت زن متلک پروند بعد دودش رفت تو چشم من که نفر پشت سریش بودم . من باید سرمو بندازم پایین خجالت بکشم که بعضی هم وطنان ما ننشون آداب نزاکت یادشون نداده

یا اون بابایی که مال ه فلان قومیت و ملیت خاص هست و پاش به خارج از کشور باز میشه فکر میکنه رسیده به وطن اصلیش ! باید یه چیزی بار امثال من که ایرانی استاندارد هستیم بکنه ، اینا خودشون تو ایران اکثریت هستند و امثال من دارن تقاص وجود نحس اونا رو میدن .. حق من این نیست

در دین مبین اسلام هم تاکید شده اول نصیحت کنید بعد گذشت بعد اگه طرف اصرار بر ظلم کرد بزنید *** **** ********

" M e H r D a D "
20-07-2017, 13:49
دوست گرامی مهرداد

حس وطن پرستی چیز خوبی ه ولی تعقل همیشه بهتره .. بعضی از هم وطنان ما به اندازه غاز شعور ندارند و بدتر از هر خارجی به جون هم وطنان شون میفتن شاید شما تو زندگی هنوز به این موضوع نرسیده باشید من هم نمیدونم شما از کدام قومیت هستید ولی وطن پرستی زیادش میشه مثل شبکه های لس آنجلسی

من رفتم گرجستان ، تو فرودگاه که رسیدیم .. طرف که مثلا دانشجوی نمیدونم امیر کبیر بود یا شریف ! به مامور پاسپورت زن متلک پروند بعد دودش رفت تو چشم من که نفر پشت سریش بودم . من باید سرمو بندازم پایین خجالت بکشم که بعضی هم وطنان ما ننشون آداب نزاکت یادشون نداده

یا اون بابایی که مال ه فلان قومیت و ملیت خاص هست و پاش به خارج از کشور باز میشه فکر میکنه رسیده به وطن اصلیش ! باید یه چیزی بار امثال من که ایرانی استاندارد هستیم بکنه ، اینا خودشون تو ایران اکثریت هستند و امثال من دارن تقاص وجود نحس اونا رو میدن .. حق من این نیست

در دین مبین اسلام هم تاکید شده اول نصیحت کنید بعد گذشت بعد اگه طرف اصرار بر ظلم کرد بزنید *** **** ********

خوب ممکنه شما تجربه های ناخوشایندی از یک سری از افراد داشته باشید ولی منظور من این است که نباید رفتار یا افکار اشتباه یک گروه را به همه منطقه ، قوم یا حتی برادران و دوستان نزدیک ایشان نسبت داد...
برای خود من بارها پیش آمده که مورد توهین و حتی نژادپرستی عده ای کوته فکر قرار گرفتم ولی هیچگاه به خودم اجازه ندادم به قوم یا شهر یا... آن اشخاص اهانتی بکنم چون در همه جوامع انواع عقاید با سطوح فکری متفاوت وجود دارد و هیچگاه نمیتوان رفتار و عقاید عده ای را مبنای قضاوتی برای یک قوم یا ملیت قرار داد.

aliniceboy
26-07-2017, 21:34
سلام دوسان
به کسی که تازه از خواب بیدار شده چه چیزایی می‌شه گفت؟
عافیت باشه؟ یا...

❤❤❤
26-07-2017, 21:38
سلام دوسان
به کسی که تازه از خواب بیدار شده چه چیزایی می‌شه گفت؟
عافیت باشه؟ یا...

من شنیدم میگن ساعت خواب؟ با حالت سوالی

aliniceboy
26-07-2017, 23:26
من شنیدم میگن ساعت خواب؟ با حالت سوالی
نه دوست عزیز. مثلاً تصور کن کسی عطسه کنه، شما بش میگی عافیت باشه. حالا کسی که تازه از خواب بیدار می‌شه رو چی باید بهش گفت؟
- : کجا بودی؟
+ :خواب بودم. تازه بیدار شدم.
- : (اینجا طرف من باب احترام یا حالا هرچی، یه جوابی می‌ده)

srx190d
26-07-2017, 23:31
هيچي نگي بهتر
فقط ي خسته نباشيد يكم هم جنبه طنز داشته باشه كافي

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2017, 23:37
سلام

ما به کسی که از خواب بیدار شده سلام میکنیم یعنی میگیم سلام . اگر صبح هست سلام صبح بخیر . اگر مهمون و اینهاست, یک خوب خوابیدین ؟ هم میگیم
اما کسی که بیش از حد خوابیده و میخوایم بهش بگیم چقدر میخوابی ,بهش میگیم یا الله , ساعت خواب , کسر خواب داشتی ؟ وقت کردی یه کم بخواب , خسته شدی بیدار شدی ؟ یا از گشنگی و تشنگی بیدار شدی ؟
به جای صبح بخیر هم بهش میگیم لنگ ظهر بخیر
:20:

37598
27-07-2017, 08:36
سلام
یه دختر خانم (هم دانشگاهی)چند وقتیه که از من خوشش میاد و هی پیغام تو تلگرام و شبکه های اجتماعی دیگه میده و همش میخواد صبحبت کنه
منم به خاطر احترام جوابش رو میدم و صحبت میکنم باهاش ولی نمیخوام رابطه ایی از نظر احساسی برقرار بشه ولی فک کنم اون دنبال همچین چیزی هست
چطوری بهش بفهمونم که من نمیخوام وارد همچنین رابطه ایی بشم که ناراحت نشه

shangil
27-07-2017, 08:44
سلام
یه دختر خانم (هم دانشگاهی)چند وقتیه که از من خوشش میاد و هی پیغام تو تلگرام و شبکه های اجتماعی دیگه میده و همش میخواد صبحبت کنه
منم به خاطر احترام جوابش رو میدم و صحبت میکنم باهاش ولی نمیخوام رابطه ایی از نظر احساسی برقرار بشه ولی فک کنم اون دنبال همچین چیزی هست

اگر سوال جوابش عادی هست همینطوری ادامه بدید مثل یه دوست
سعی کنید قبح دختر و پسر و جنس مخالف رو بشکنید انگار یه دوست مثل دوست پسراتون
اون موقع اصلا فکرش رو نمیکند
ولی اگر مباحثی که مطرح میکنند واقعا در جهتی است که خوشتان نمیاد خیلی محل نزاری
عادی باشید

37598
27-07-2017, 09:23
اگر سوال جوابش عادی هست همینطوری ادامه بدید مثل یه دوست
سعی کنید قبح دختر و پسر و جنس مخالف رو بشکنید انگار یه دوست مثل دوست پسراتون
اون موقع اصلا فکرش رو نمیکند
ولی اگر مباحثی که مطرح میکنند واقعا در جهتی است که خوشتان نمیاد خیلی محل نزاری
عادی باشید
اتفاقا چون مباحث در مرود عشق و عاشقی مطرح میکنه این سوال رو پرسیدم
راستشو بخواید هم خودمم از این کارا خوشم نمیاد
در وواقع میخوام بپیچونمش ولی خوب چون همکاسیمه و به قول معروف چشممون تو چشم همِ نمیخوام اینکار با ناراحتی باشه

AMHSIN
27-07-2017, 09:56
سلام
سلام، روشی که برای خودم موثر بود رو میگم به احتمال بسیار برای شما هم جواب میده

پیام که داد فورا جواب ندید ... بذارید یکی دو ساعت بعد و خیلی خشک و البته محترمانه جواب بدید ... در حد چند کلمه طوری که بفهمه شما مایل به ادامه رابطه پیامکی نیستین ... چند روز که اینکار رو بکنید به احتمال بسیار میفهمه و بی خیال میشه ... سعی کنید حتی سوالات عادی ازش نپرسید، فقط جواب بدید، سرد وخشک و محترمانه در حد نیاز

shangil
27-07-2017, 10:00
اتفاقا چون مباحث در مرود عشق و عاشقی مطرح میکنه این سوال رو پرسیدم
راستشو بخواید هم خودمم از این کارا خوشم نمیاد
در وواقع میخوام بپیچونمش ولی خوب چون همکاسیمه و به قول معروف چشممون تو چشم همِ نمیخوام اینکار با ناراحتی باشه

میتونم بپرسم مثلا چی مینویسن؟ شما که پالسی ندادید قبلا بهش ناخوداگاه؟
قبلا دخترها پسرها رو زامبی میدیدن الان خرگوش میبینن قبلا هم گفتم!
منطقی باهاش رو در رو صحبت کنید راحت. به نظر من تو همون فضایی مجازی جواب ندادن راه کار خوبی و اصلا هم بی ادبی نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-07-2017, 19:37
سلام
یه دختر خانم (هم دانشگاهی)چند وقتیه که از من خوشش میاد و هی پیغام تو تلگرام و شبکه های اجتماعی دیگه میده و همش میخواد صبحبت کنهمنم به خاطر احترام جوابش رو میدم و صحبت میکنم باهاش ولی نمیخوام رابطه ایی از نظر احساسی برقرار بشه ولی فک کنم اون دنبال همچین چیزی هست

سلام
اینکه یه خانم یا آقا از کسی خوشش بیاد و سعی کنه باهاش ارتباط برقرار کنه به هدفِ ازدواج و تشکیل خانواده هیچ ایرادی نداره . بالاخره اکثر مردم دنبال همسریابی یا دوست یابی هست
شما اگر تمایل به ارتباط عاطفی با ایشون ندارید کافیه خیلی رسمی برخورد کنین باهاشون یعنی از کلمات جمع استفاده کنین مثل شما , بفرمائید , سلامت باشید و غیره
لهجتون هم بدونِ احساساتِ عاطفی باشه
بعید میدونم ایشون با این کار متوجه نشند
اگر ایشون با این رفتارتون متوجه نشدند که شما تمایلی به ارتباط عاطفی ندارید باهاشون میتونین با یک پیامک بهشون این رو بگین که قصد ارتباط عاطفی ندارید . فقط همین
اما باز هم تاکید میکنم تلاشِ محترمانه ی ایشون برای به دست آوردنِ دل شما به هیچ وجه کار خلاف و غیرقانونی نیست . مثل اکثر مردم دنبال همسر آینده و یا دوست برای اهدافِ معین میگردند

M.Amorous
28-07-2017, 19:22
سلام وقت بخیر. من از یک خانمی که همکلاسی من هست خوشم میاد و قصد دارم بهش پیشنهاد دوستی بدم ولی خوب قبلا این کارو نکردم و با آدابشم آشنایی ندارم. یکی از خصوصیات شخصیتی من اینه که اصلا دوست ندارم کسیو از خودم ناراحت کنم و ترسشو دارم که چیزی که توی ذهنم هستو نتونم بگم بهش. از طرفی هم من توی زندگیم به هر چی خواستم رسیدم (آدم پولداری نیستم در حد خودم منظورم بود) و چون نمیدونم چه جوابیو قراره بشنوم تاحالا چنین پیشنهادی ندادم بهش. نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی شخص با ادبی هم هستم و این باادب بودن متاسفانه باعث شده تا حدی خجالتی هم باشم. اینو هم بگم مثل دو تا دوست هستیم با هم توی کلاس و توی شبکه های اجتماعی هم با هم صحبت میکنیم ولی اونم در حد دوستی نه چیزی بیشتر و مورد مسائل درسو اینا... حالا موندم باید این مسئله رو حضوری بگم یا مجازی و چی باید بگم به نظرتون.

Captain_America
28-07-2017, 19:31
سلام وقت بخیر. من از یک خانمی که همکلاسی من هست خوشم میاد و قصد دارم بهش پیشنهاد دوستی بدم ولی خوب قبلا این کارو نکردم و با آدابشم آشنایی ندارم. یکی از خصوصیات شخصیتی من اینه که اصلا دوست ندارم کسیو از خودم ناراحت کنم و ترسشو دارم که چیزی که توی ذهنم هستو نتونم بگم بهش. از طرفی هم من توی زندگیم به هر چی خواستم رسیدم (آدم پولداری نیستم در حد خودم منظورم بود) و چون نمیدونم چه جوابیو قراره بشنوم تاحالا چنین پیشنهادی ندادم بهش. نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی شخص با ادبی هم هستم و این باادب بودن متاسفانه باعث شده تا حدی خجالتی هم باشم. اینو هم بگم مثل دو تا دوست هستیم با هم توی کلاس و توی شبکه های اجتماعی هم با هم صحبت میکنیم ولی اونم در حد دوستی نه چیزی بیشتر و مورد مسائل درسو اینا... حالا موندم باید این مسئله رو حضوری بگم یا مجازی و چی باید بگم به نظرتون.
باکره ای ؟
ببین نباید کستقیم هیچوقت بگی باید با رفتارت این حس رو درش ایجاد کنی مستقیم بگی من دوست دارم که هیچی بگی عاشقتم هم طرف میزاره میره پشت سرش هم نگاه نمیکنه. از پیامها از حرفها سعی کن براش مثلا تو کافی شاپ دانشگاه چیزی سفارش بدی از اینکارا. دوباره تاکید میکنم اصلا با زبان هیچی نگو.

sagad1369
28-07-2017, 21:53
سلام.چجوری باید از کسی درخواست کار کنیم. برای شغل منظورمه.لطفا راهنمایی بکنین.منظورمه اینه چی بگم که برای منم یه شغل پیدا کنه؟خواهشن کمک کنید.

37598
29-07-2017, 08:58
سلام، روشی که برای خودم موثر بود رو میگم به احتمال بسیار برای شما هم جواب میده

پیام که داد فورا جواب ندید ... بذارید یکی دو ساعت بعد و خیلی خشک و البته محترمانه جواب بدید ... در حد چند کلمه طوری که بفهمه شما مایل به ادامه رابطه پیامکی نیستین ... چند روز که اینکار رو بکنید به احتمال بسیار میفهمه و بی خیال میشه ... سعی کنید حتی سوالات عادی ازش نپرسید، فقط جواب بدید، سرد وخشک و محترمانه در حد نیاز

همه این کارا رو کردم
حتی چند روز پیش گفت میخواد بره مسافرت شمارشو داد گفت اس بده منم اصلا پیفامشو سین نکردم

میتونم بپرسم مثلا چی مینویسن؟ شما که پالسی ندادید قبلا بهش ناخوداگاه؟
قبلا دخترها پسرها رو زامبی میدیدن الان خرگوش میبینن قبلا هم گفتم!
منطقی باهاش رو در رو صحبت کنید راحت. به نظر من تو همون فضایی مجازی جواب ندادن راه کار خوبی و اصلا هم بی ادبی نیست

مثلا از خودش میگه یا مثلا میگه من دختر قانعی هستم و زیاد چیزی نمیخوام و از اینجور حرفا
پالس که نه
چون میدونست من دوست دختر دارم و اتفاقا دوستم دخترمم توی همون دانشگاه بود
منم چون درسم خوب بود یه پروژه واسش درست کردم البته نه فقط واسه این ، واسه بیشتر بچه ها اعم از دختر و پسر من درست کردم

سلام
اینکه یه خانم یا آقا از کسی خوشش بیاد و سعی کنه باهاش ارتباط برقرار کنه به هدفِ ازدواج و تشکیل خانواده هیچ ایرادی نداره . بالاخره اکثر مردم دنبال همسریابی یا دوست یابی هست
شما اگر تمایل به ارتباط عاطفی با ایشون ندارید کافیه خیلی رسمی برخورد کنین باهاشون یعنی از کلمات جمع استفاده کنین مثل شما , بفرمائید , سلامت باشید و غیره
لهجتون هم بدونِ احساساتِ عاطفی باشه
بعید میدونم ایشون با این کار متوجه نشند
اگر ایشون با این رفتارتون متوجه نشدند که شما تمایلی به ارتباط عاطفی ندارید باهاشون میتونین با یک پیامک بهشون این رو بگین که قصد ارتباط عاطفی ندارید . فقط همین
اما باز هم تاکید میکنم تلاشِ محترمانه ی ایشون برای به دست آوردنِ دل شما به هیچ وجه کار خلاف و غیرقانونی نیست . مثل اکثر مردم دنبال همسر آینده و یا دوست برای اهدافِ معین میگردند

درست ولی من همه این تلاشها رو انجام دادم
من 28 سالمه بالاخره 3تا پیرهن پاره کردم ولی این دیگه نوبره
کم کم داره روی رایطه خودمم هم تاثیر میذاره نمیدونم چیکار کنم

M.Amorous
29-07-2017, 10:23
باکره ای ؟
ببین نباید کستقیم هیچوقت بگی باید با رفتارت این حس رو درش ایجاد کنی مستقیم بگی من دوست دارم که هیچی بگی عاشقتم هم طرف میزاره میره پشت سرش هم نگاه نمیکنه. از پیامها از حرفها سعی کن براش مثلا تو کافی شاپ دانشگاه چیزی سفارش بدی از اینکارا. دوباره تاکید میکنم اصلا با زبان هیچی نگو.
من اون صفتي رو كه به بنده نسبت داديد رو توهين تلقي مي كنم چرا چون من آدم خويشتن داري هستم و كساني كه در سطحم نيستن رو نميپذريم هم به دليل نبودن شأن و شخصيت خودم هم خانوادم. شما ممكنه چنين شخصيتي نداشته باشي و با همه راحت باشي بنابراين آدم نبايد هر كسي رو با خودش مقايسه كنه!
در ضمن ممنون از راهنماييتون اين كارا رو قبلا انجام دادم الان فكر كنم ديگه وقتشه موضوع رو بگم بهش...

❤❤❤
31-07-2017, 16:10
سلام دوستان..
تو مغازه رو به رویی ما 4 تا دختر کار میکنند همه هم 25 الی 26 ساله...یکیشون که گارانتی میزنه با کامپیوتر خیلی خوشگله نهایت باکلاسی و خوشگلی بوی عطرش بازار رو مست میکنه ..

من دقیقا مغازه روبه رویی اینا کار میکنم..کارمند سادم...این دختر خوشگله منو خیلی تحویل میگیره...به اسم کوجیک صدا میکنه...وفتی میخواد جنس تحویل بده میگه بیا عزیزم...یه بار چند روز پیش رفتم پیشش گفتن 10 تومن خورد خدمتتون هست؟ گفت حتما مگه میشه به شما نه گفت! خلاصه خیلی دختر خوبیه...

میخواستم بدونم چشمش منو گرفته یا نه اینا فکرهای الکیه؟

آیا پتانسیل این رو داره که بهش بگم شمارتو بده؟ با نه

camaro lt
31-07-2017, 16:44
سلام دوستان..
تو مغازه رو به رویی ما 4 تا دختر کار میکنند همه هم 25 الی 26 ساله...یکیشون که گارانتی میزنه با کامپیوتر خیلی خوشگله نهایت باکلاسی و خوشگلی بوی عطرش بازار رو مست میکنه ..

من دقیقا مغازه روبه رویی اینا کار میکنم..کارمند سادم...این دختر خوشگله منو خیلی تحویل میگیره...به اسم کوجیک صدا میکنه...وفتی میخواد جنس تحویل بده میگه بیا عزیزم...یه بار چند روز پیش رفتم پیشش گفتن 10 تومن خورد خدمتتون هست؟ گفت حتما مگه میشه به شما نه گفت! خلاصه خیلی دختر خوبیه...

از نظر من، نه چشمش به شما ، و نه نظر خاصی داره، بلکه فقط یک رفتار عادی ( از دید خودش ) انجام داده که متاسفانه در ایران بخاطر این فرهنگ بسته و ضعیف ارتباط بین دو جنس مخالف، معمولا برداشت درسیتی نمیشه و تصورات اشتباهی در ذهن طرف مقابل ( شما ی نوعی ) بوجود میاد.
گرفتن شماره، و درخواستهای اینجوری به هیچ وجه مناسب نیست، و بهترین کار اینه که همینطور معمولی به این ارتباط ساده و دوستانه ادامه بدید و البته از خودتون سوال کنید اصلا برای چی شماره بگیرید و دنبال چی هستید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-07-2017, 17:11
سلام دوستان.. تو مغازه رو به رویی ما 4 تا دختر کار میکنند همه هم 25 الی 26 ساله...یکیشون که گارانتی میزنه با کامپیوتر خیلی خوشگله نهایت باکلاسی و خوشگلی بوی عطرش بازار رو مست میکنه ..من دقیقا مغازه روبه رویی اینا کار میکنم..کارمند سادم...این دختر خوشگله منو خیلی تحویل میگیره...به اسم کوجیک صدا میکنه...وفتی میخواد جنس تحویل بده میگه بیا عزیزم...یه بار چند روز پیش رفتم پیشش گفتن 10 تومن خورد خدمتتون هست؟ گفت حتما مگه میشه به شما نه گفت! خلاصه خیلی دختر خوبیه...میخواستم بدونم چشمش منو گرفته یا نه اینا فکرهای الکیه؟
سلام
موضوع به این سادگیها نیست
1- اول باید مطمئن بشید که آیا فقط با شما اینطوری برخورد میکنند ؟ یا کلاً عادتشون همینه و با همه یا اکثر مردم اینجوری حرف میزنند ؟
2- هدفشون از این برخورد چیه ؟ فقط یک عادت یا جلبِ توجه برای هدفِ شرّ یا هدفِ خیر ؟
3- شما هدفتون از شماره گرفتن یا شماره دادن چیه ؟ لزومی نداره به ما پاسخ بدین اما به خودتون باید پاسخ بدین در حضور وجدان و عقل و انصاف
در مورد اول میتونین یکی دیگه رو بفرستین ببینین برخوردشون با اسشون چه فرقی داره با شما .
خلاصه مسئله کمی پیچیده هست و اشتباه در فهم میتونه باعث دردسرهای کوچک تا مصیبتهای خیلی بزرگ بشه
هر گردی گردو نیست . هر چی هم برق میزنه طلا نیست

ضمناً از سلام و علیک عادی درست نیست یهو بریم سر شماره گرفتن . مُقَدَّمات داره
مثلاً میشه گفت من شما رو که میبینم انرژی میگیرم . نگاهها هم اطلاعاتِ زبادی در مورد علاقمندی رد و بدل میکنه
اما نصیحتِ دوستانه:
اگر فقط دنبال معشوقه گرفتن و اینها هستین در همون جلسه های اول آشنائی این رو بهش بگین تا اگر ایشون هم همین هدف رو دارند ادامه بدین وگرنه مشکلات پیش میاد و از جوانمردی و انصاف و مردونگی هم به دوره که دل کسی رو با وعده های سرخرمن به دست بیاریم
دیگه بقیه اش با خودتونه و مسئولیت و عواقبِ خیر یا شرّش هم با خودتونه

body_guard
01-08-2017, 19:33
سلام دوستان..

اون خانم هنوز خامه. با چیزهایی که گفتین ادم ناپخته ای با نظر میاد. هر نوع لوندی به معنی علاقه نیست. یه سوال میپرسم خوب بهش فکر کن: اگه اون ادم رفتار سنگین و در عین حال بی اعتنایی داشت ، باز هم حاظر میشدین بهش پیشنهاد بدی؟ اصلا به خوشگلیش فکر نکن. چون اصلا مهم نیست. ایا شخصیتش درایتش ادبش اون طوری هست که شما میخواین؟ اگه جوابتون به سوال " نه " هست طرفش نرید. دوستانه و در عین حال مودبانه و با رعایت حریم و خط قرمزها به همکاری و رابطه ادامه بدین.

AMHSIN
03-08-2017, 23:34
دوستان سلام

با یه نفر که با اصرار میخاد بدونه درامد شما چقدر هست چطور باید برخورد کرد وقتی نمیخوای درامدت رو بدونه؟ چه جوابی باید داد که در عین احترام درامدت رو هم نگی

Shape of Despair
03-08-2017, 23:43
دوستان سلام

با یه نفر که با اصرار میخاد بدونه درامد شما چقدر هست چطور باید برخورد کرد وقتی نمیخوای درامدت رو بدونه؟ چه جوابی باید داد که در عین احترام درامدت رو هم نگی

به نظرم حرف دلتون رو شما بزنی بهتره (نه گفتن رو بیاموزیم) همیشه فکر نکنید که طرف ناراحت میشه.خوب اگر هم بشه برای سوال نابه جایی هست که پرسیده که بهش مربوطه نبوده.میتونید محترمانه بگید که من میزان درامد و رازهای شغلیم رو به کسی نمیتونم بگم.به نظرم نباید دو رو بود و واقیعت رو بعضی اوقات گفت.

srx190d
03-08-2017, 23:50
دوستان سلام

حالا بماند

camaro lt
04-08-2017, 00:02
دوستان سلام

اینجور چیزها ( مقدار حقوق یا درآمد، مقدار پس انداز، هزینه های زندگی و نحوه خرج کردن و یا حتی مسائل بسیار ساده تر ) جزو زندگی خصوصی و مسائل شخصی بحساب میاد و سوال کردن در مورد این چیزها نشانه بی ادبی و نداشتن فرهنگ رفتاری مناسب هست.

نیازی نیست برای قانع کردن کسی حتما داستانی بگید و به نحوی جوابی داده باشید، فقط کافیه بگید: تمایلی به صحبت کردن در این مورد ندارم، یا: اجازه بدید این نوع موضوعات، شخصی و خصوصی باقی بمونه...
طرف اگر فهمیده باشه، متوجه خواهد شد که سوال نابجایی پرسیده و دیگه اصرار نمیکنه، و اگر اصرار کرد، بی توجهی کنید یا جواب سربالا بدید: به اندازه کافی درآمد دارم...یا: در حدی که اموراتم بگذره هست...

اینهم یکی دیگه از معضلات اجتماعی هست که هر کسی دو روز با آدم صحبت میکنه، روز سوم میخواد از زیر و بم و بالا پایین و هست و نیست همه چیز زندگی ما سر در بیاره.

siava5h
04-08-2017, 02:52
دوستان سلام

700 هزار تومن.

متاسفانه جوابهای دیگر دوستان بسیار اهانت آمیزه. در فرهنگ ایرانی این جوابها بسیار توهین کننده هست.

shangil
04-08-2017, 07:44
سلام
موضوع به این سادگیها نیست
1- اول باید مطمئن بشید که آیا فقط با شما اینطوری برخورد میکنند ؟ یا کلاً عادتشون همینه و با همه یا اکثر مردم اینجوری حرف میزنند ؟
2- هدفشون از این برخورد چیه ؟ فقط یک عادت یا جلبِ توجه برای هدفِ شرّ یا هدفِ خیر ؟
3- شما هدفتون از شماره گرفتن یا شماره دادن چیه ؟ لزومی نداره به ما پاسخ بدین اما به خودتون باید پاسخ بدین در حضور وجدان و عقل و انصاف
در مورد اول میتونین یکی دیگه رو بفرستین ببینین برخوردشون با اسشون چه فرقی داره با شما .
خلاصه مسئله کمی پیچیده هست و اشتباه در فهم میتونه باعث دردسرهای کوچک تا مصیبتهای خیلی بزرگ بشه
هر گردی گردو نیست . هر چی هم برق میزنه طلا نیست

ضمناً از سلام و علیک عادی درست نیست یهو بریم سر شماره گرفتن . مُقَدَّمات داره
مثلاً میشه گفت من شما رو که میبینم انرژی میگیرم . نگاهها هم اطلاعاتِ زبادی در مورد علاقمندی رد و بدل میکنه
اما نصیحتِ دوستانه:
اگر فقط دنبال معشوقه گرفتن و اینها هستین در همون جلسه های اول آشنائی این رو بهش بگین تا اگر ایشون هم همین هدف رو دارند ادامه بدین وگرنه مشکلات پیش میاد و از جوانمردی و انصاف و مردونگی هم به دوره که دل کسی رو با وعده های سرخرمن به دست بیاریم
دیگه بقیه اش با خودتونه و مسئولیت و عواقبِ خیر یا شرّش هم با خودتونه

خدایی خیلی جای چرتی زندگی میکنیم! هر روز ادم چیزایی میشنوه که برق از کله اش میپره!

shangil
04-08-2017, 07:48
دوستان سلام

در کل دنیا درامد پرسیده مفهومی نداره. در مملکت مریض ما هر کی میخواد در مورد زندگی خصوصی دیگران چیزی بدونه. دوست خیلی صمیمی حتی باشه نباید چنین سوالی بپرسه. فرهنگ مسخره ای داریم خدایی.
بماند برخی ها دوست دارند اطلاعات در هر مورد داشته باشند یا از روی سادگی یا پر رویی.
یه بار یه نفر این سوال رو پرسید از من گفتم بهش "چرا مهم هست برات"؟!
شما اگر میخوای احترام بزاری علاوه بر گفته های دوستان میتونید بگید "راضیم" . این جواب باعث میشه بدونه که منظورتون دقیقا چی هست!

Demon King
04-08-2017, 18:57
دوستان سلام

سلام.
اتفاقا داخل چند نفر از آشنا های ما هم این فرهنگ غلط فوق العاده رواج داره و همین خیلی اذیت کننده است.
بهترین روش برای اینکه هم کدورتی پیش نیاد هم زندگی خصوصیمون آشکار نشه،
بیان کیفی در آمده. یعنی چی؟

وقتی به طرف جواب هایی مثل: " خوبه بد نیست، قابل رضایته و ... " داده بشه،
هم ناراحت نمیشه و هم متوجه میشه قصد ندارید شمار دقیق درآمد رو بگید.

تانکر
04-08-2017, 20:04
چرا کسی نباید درآمد کسی رو بپرسه و چرا اون طرف نمیخواد اعلام کنه درآمدش چقدره؟ من هیچ وقت متوجه نشدم چرا آدم باید ترس داشته باشه از مشخص شدن درآمدش؟ مگه از راه غیر قانونی بدست اومده؟ تو نظام اقتصادی شفاف درآمد همه باید مشخص باشه.

Iloveu-ALL
04-08-2017, 20:37
چرا کسی نباید درآمد کسی رو بپرسه و چرا اون طرف نمیخواد اعلام کنه درآمدش چقدره؟ من هیچ وقت متوجه نشدم چرا آدم باید ترس داشته باشه از مشخص شدن درآمدش؟ مگه از راه غیر قانونی بدست اومده؟ تو نظام اقتصادی شفاف درآمد همه باید مشخص باشه.

اینطوری که آتو میدیم دستشون بعد هم یا واسه پول هامون نقشه میکشن :n02:
یا مثلا میگن فلان کس چیکار میکنه این همه حقوق میگیره خرچ چی میکنه یا مثلا هنوز زن نگرفته خاک عالم

نظام شفاف؟ اینجا که از این خبر ها نیست ؛ - هنوز فرهنگش هم نیست -
این ها رو ول کن یک نفر بدونه شما پول داری هی اذت قرض میخواد و اینا ... و مسائل این چنینی

تانکر
04-08-2017, 20:49
اینطوری که آتو میدیم دستشون بعد هم یا واسه پول هامون نقشه میکشن :n02:
یا مثلا میگن فلان کس چیکار میکنه این همه حقوق میگیره خرچ چی میکنه یا مثلا هنوز زن نگرفته خاک عالم

نظام شفاف؟ اینجا که از این خبر ها نیست ؛ - هنوز فرهنگش هم نیست -
این ها رو ول کن یک نفر بدونه شما پول داری هی اذت قرض میخواد و اینا ... و مسائل این چنینی

بیشتر منظورم این هنرپیشه ها یا کارگردان ها یا مسئولین دولتی و مدیرها که حقوق هاشون رو اعلام نمیکنن منظورم بود.
یه جوری دارن جا میندازن که درآمد چیز شخصیه و تو هیچ جای دنیا درآمد مشخص نیست اما اینجوری نیست. کسی که ریگی تو کفشش نیست نباید ترسی داشته باشه از اعلام درآمدش. چند وقت پیش یکی از مسئولین شهرداری رو دعوت کرده بودن برنامه زنده اما درآمدش رو نگفت! چرا نباید بگه؟

camaro lt
04-08-2017, 22:22
بیشتر منظورم این هنرپیشه ها یا کارگردان ها یا مسئولین دولتی و مدیرها که حقوق هاشون رو اعلام نمیکنن منظورم بود.
یه جوری دارن جا میندازن که درآمد چیز شخصیه و تو هیچ جای دنیا درآمد مشخص نیست اما اینجوری نیست. کسی که ریگی تو کفشش نیست نباید ترسی داشته باشه از اعلام درآمدش. چند وقت پیش یکی از مسئولین شهرداری رو دعوت کرده بودن برنامه زنده اما درآمدش رو نگفت! چرا نباید بگه؟

صحبت در مورد نحوه برخورد و رفتارهای اجتماعی هست و اینکه حد و حدود زندگی خصوصی و شخصی، حریم ها، و در نهایت خطوط قرمز زندگی هر فرد چی هست و چه کسانی حق سوال و دخالت دارن و چه کسانی ندارن.
مثال:
زندگی خصوصی یک چیز هست، و مواردی که خصوصی به حساب نمی آید هم چیز دیگه. مثلا مقدار در آمد من و شمای نوعی به کسی ارتباط نداره و این جزو موارد شخصی زندگی ما هست، اما در عین حال همین مورد شخصی به سازمان مالیات ربط داره چون باید مالیات بر درآمد را پرداخت کنیم، اما بازهم اگر همین سازمان مالیات بر درآمد بخواد مثلا مقدار ذخیره و پس انداز بانکی را سوال بکنه، میشه دخالت در امور شخصی چون سپرده بانکی مشمول مالیات بر درآمد نمیشه و اگر لازم باشه اطلاع پیدا بکنه، باید با رضایت شخص باشه یا حکم دادگاه که به بانک اجازه بده مقدار سپرده بانکی را به نهاد یا فرد دیگه ای ( حال به هر دلیل) گزارش بکنه.

تانکر
05-08-2017, 01:17
سازمان مالیات بر درآمد بخواد مثلا مقدار ذخیره و پس انداز بانکی را سوال بکنه، میشه دخالت در امور شخصی چون سپرده بانکی مشمول مالیات بر درآمد نمیشه و اگر لازم باشه اطلاع پیدا بکنه، باید با رضایت شخص باشه یا حکم دادگاه که به بانک اجازه بده مقدار سپرده بانکی را به نهاد یا فرد دیگه ای ( حال به هر دلیل) گزارش بکنه.

خب این قانون مشکل داره و فقط میشه حریم امن برای یه عده خاص. همه سپرده ها باید مشخص باشه.
این حریم شخصی هم دیگه بعید میدونم اونقدرها هم ارزش داشته باشه که بخواد مورد سوء استفاده قرار بگیره.

یادمه وقتی انگلیس میخواست تمام خیابون هاش رو مجهز به دوربین کنه یه سری احمق داد و بیداد میکردن که حریم خصوص مارو داره خراب میکنه! انگار تو خیابون میخوان سکس کنن که انقدر نگران حریم خصوصی بودن. اما اینکار انجام شد و همین دوربین ها دست هزاران جنایت کارو رو کرد و کلی قاتل و جنایتکارو به دام انداخت و خیلی استفاده های مفید دیگه.

حریم خصوصی فقط تو دستشویی معنی پیدا میکنه :n02:

Life24
05-08-2017, 18:17
سلام
در جواب به امید دیدار چی بگیم

srx190d
05-08-2017, 18:35
سلام
در جواب به امید دیدار چی بگیم

بزودی و حتما

انشاءالله

vahid484
13-08-2017, 20:29
یه جا وایساده بودم داشتم بستنی میخوردم..یهویی 2 تا دختر 15 ساله گدا ایرانی اومدن جلو..گفتن کمک کن..منم کمک نکردم...بعد شروع کردن مسخره کردنم..میگفتن غلام حسین غلام حسین کمک کن...منو صدا میزدن غلام حسین..

بعد من باز هیچی نگفتم داشتم بستنیم رو میخوردم...آخرش گفتن کوفتت بشه!! و رفتن...

من راحت میتونستم بگیرم جفتشونو بزنم بعدم زنگ بزنم 110 بگم اینا اومدن تو بستنی فروشی و منو اذیت کردن و به زور پول میخوان...ولی هیچکاری نکردم حتی بهشون نگفتم بی ادب...و اون بستنی فروشی رو ترک کردم ...

عکس العمل درست چی بود اونجا؟

shangil
13-08-2017, 20:36
یه جا وایساده بودم داشتم بستنی میخوردم..یهویی 2 تا دختر 15 ساله گدا ایرانی اومدن جلو..گفتن کمک کن..منم کمک نکردم...بعد شروع کردن مسخره کردنم..میگفتن غلام حسین غلام حسین کمک کن...منو صدا میزدن غلام حسین..

من راحت میتونستم بگیرم جفتشونو بزنم بعدم زنگ بزنم 110 بگم اینا اومدن تو بستنی فروشی و منو اذیت کردن و به زور پول میخوان...ولی هیچکاری نکردم حتی بهشون نگفتم بی ادب...و اون بستنی فروشی رو ترک کردم ...

عکل العمل درست همون بود
کسی که بتونه جواب ابلهان رو با خاموشی بده دمش گرم

vahid484
20-08-2017, 18:33
من 28 سالمه و مجردم .مادرم 46 سالشه . من حقیقتش لباساهای مادرم رو تو خونه میبینم اذیت میشم.شلوار خیلی تنگ میپوشه و من نگاهم که میفته تحریک میشم.
میخواستم بدونم چه جوری به مادرم بگم لباس تنگ تو خونه نپوش..آیا به بابام بگم که به مامانم بگه بابام ناراحت میشه؟
یا اینکه به خواهرم بگم بهش بگه

hamid3369
20-08-2017, 18:47
من 28 سالمه و مجردم .مادرم 46 سالشه . من حقیقتش لباساهای مادرم رو تو خونه میبینم اذیت میشم.شلوار خیلی تنگ میپوشه و من نگاهم که میفته تحریک میشم.
میخواستم بدونم چه جوری به مادرم بگم لباس تنگ تو خونه نپوش..آیا به بابام بگم که به مامانم بگه بابام ناراحت میشه؟

عزیزم شما مگه مجبوری نگاه کنی به خواهرت بگو

hamid3369
20-08-2017, 18:50
:n02::n02:

بیخیال اگه من بودم کلی میخندیدم

camaro lt
20-08-2017, 19:36

مسلما در سن و سال شما، تمایلات زیادی وجود داره و این به هیچ وجه بد و یا باعث شرمندگی نیست، اما بواسطه این وضعیتی که هست (و در خیلی از خانواده ها هم میتونه وجود داشته باشه) بهتره بجای گفتگوی مستقیم با خانواده، از راهکارهای منطقی و علمی استفاده کنید.
منظور اینکه برای درک بهتر این احساس و روشهای کنترل آنها، به روانشناس و کلا افرادی که در این موارد تبحر و تخصص دارن مراجعه کنید.
شما با مراجعه به این افراد، ضمن اینکه از راهکارهای مناسب و منطقی مطلع خواهید شد، جلوی بوجود آمدن احساسات ناخوشایند و احیانا منفی نسبت به خودتان، در اعضاء خانواده را خواهید گرفت.
اگر نیاز بود در این مورد با اعضاء خانواده صحبت کنید، حتما قبل از این کار با یک روانشناس خبره ( ترجیحا خانم) مشاوره کنید و ببینید گفتن این موضوع چقدر میتونه تاثیر مثبت یا منفی داشته باشه و آیا اصولا کار درستی هست یا خیر؟
نیازی نیست برای همه توضیح بدید که چرا و به چه علت به روانشناس مراجعه کردید، فقط سعی کنید بدون در نظر گرفتن اینکه این احساس بد و یا زشت هست، به این قضیه نگاه کنید و برای حل مشکل از روشهای معقولانه و منطقی که به شما توصیه خواهد شد، استفاده کنید.

hamid3369
20-08-2017, 19:40
مسلما در سن و سال شما، تمایلات زیادی وجود داره و این به هیچ وجه بد و یا باعث شرمندگی نیست، اما بواسطه این وضعیتی که هست (و در خیلی از خانواده ها هم میتونه وجود داشته باشه) بهتره بجای گفتگوی مستقیم با خانواده، از راهکارهای منطقی و علمی استفاده کنید.
منظور اینکه برای درک بهتر این احساس و روشهای کنترل آنها، به روانشناس و کلا افرادی که در این موارد تبحر و تخصص دارن مراجعه کنید.
شما با مراجعه به این افراد، ضمن اینکه از راهکارهای مناسب و منطقی مطلع خواهید شد، جلوی بوجود آمدن احساسات ناخوشایند و احیانا منفی نسبت به خودتان، در اعضاء خانواده را خواهید گرفت.
اگر نیاز بود در این مورد با اعضاء خانواده صحبت کنید، حتما قبل از این کار با یک روانشناس خبره ( ترجیحا خانم) مشاوره کنید و ببینید گفتن این موضوع چقدر میتونه تاثیر مثبت یا منفی داشته باشه و آیا اصولا کار درستی هست یا خیر؟
نیازی نیست برای همه توضیح بدید که چرا و به چه علت به روانشناس مراجعه کردید، فقط سعی کنید بدون در نظر گرفتن اینکه این احساس بد و یا زشت هست، به این قضیه نگاه کنید و برای حل مشکل از روشهای معقولانه و منطقی که به شما توصیه خواهد شد، استفاده کنید.

لازم نیست روانشناس مراجعه کنه میتونه با تمرین و تکرار نگاهشو تغیر بده

امید رض
20-08-2017, 19:52
شمابهتره مستقل دیگه زندگی کنید چون حکایت شما راه کارش همین هست
به هیچکس هم نمیتونی بگی .تقسیر شمانیستا فرهنگ سازی نشده
اگرم به پدرو مادرت هم بگی همین حرف رومیزنن نه مادر میتونه لباس سخت توخونه بپوشه نه میتونی به پدرت بگی ...فوقش بگی میگن خونه ماست توهم برو براخودت :n35:

bivafa.va.man
20-08-2017, 22:17
من وقتی خرید میکنم اکثرا این دوجمله رو میگن؛خدا برکت،خداوند برکت دهد،چی باید جواب بدیم این مواقع؟

srx190d
20-08-2017, 22:21
من وقتی خرید میکنم اکثرا این دوجمله رو میگن؛خدا برکت،خداوند برکت دهد،چی باید جواب بدیم این مواقع؟

سلامت باشین
خدا سلامتی بده
خیلی ممنون

camaro lt
20-08-2017, 22:32
لازم نیست روانشناس مراجعه کنه میتونه با تمرین و تکرار نگاهشو تغیر بده
مراجعه به روانشناسان برای همین مواقع هست و نمیشه برای همه مشکلات، بصورت شخصی و انفرادی تصمیم گیری کرد و راهکار بوجود آورد.
یکی از دلایل وجود بیماریهای ذهنی و روحی در جامعه ما، عدم باور و قبول وجود مشکل در روح و روان هست و بدتر از آن عدم مراجعه به موقع به روانشناسان و متخصصین در این موارد، بخاطر همین هم هست که ناهنجاری های اجتماعی بشدت رواج پیدا کرده و کم کم تبدیل به بخشی از فرهنگ رفتاری اشتباه اکثریت افراد شده.

miss_ava7
21-08-2017, 12:05

به نظر من اصلا به پدرتون نگید چون ممکنه نسبت به شما و همین طور مادرتون دید بدی پیدا کنه و هزار تا فکر با خودش کنه.. و بعدها هم مدام این فکرها رو با خودش مرور کنه و خیلی قضیه رو جدی بگیره...
اگه با خواهرتون راحت هستین و بهش اعتماد دارین که می تونه درست منظور رو به مادرتون برسونه بهش بگین که ای کاش مامان لباس بلندتر بپوشه یا شلوار آزادتری بپوشه آخه اینجوری من یکم معذبم.
یا خودتون برای مادرتون کادو براش بگیرین و یه لباس خونه ای که پوشیده تره بخرین. فکر می کنم اینجوری مادرتون خودش نکته رو بگیره و نیاز به اشاره مستقیم نباشه.
یا شاید اگه چندبار نگاهتون رو ازش بگیرین و اون حالت معذبی و خجالت توی چهره تون دیده شه جواب بده.
یا مثلا یه بار که یه خانومی رو دیدید که شلوار آزاد پوشیده به مادرتون بگین مامان این شلوارا خیلی قشنگن، چرا از اینا نمی پوشی. بهت میادا:n01:

shangil
21-08-2017, 12:44

دوست عزیز شما در چند جا اشاره کردید کمی مشکل روحی روانی دارید.
میتونم بپرسم چند سالتونه؟ اگر امکانش رو دارید سعی کنید کمتر تو خونه باشید و برید سر کار یا درس کتابونه یا هر چی
اگر میتونید مستقل بشید که عالیه

ehsan_iace
02-09-2017, 21:35
من یک مسئله‌ایی که دارم این هست که در گفتگو با دیگران وقتی طرف مقابل صحبتی میکنه که به نظر خودش خنده‌دار است (مثلاً جک درباره یک قومیت میگه یا یک جک جنسی یا سیاسی میگه که من خوشم نمیاد نمیدانم چطوری عکس‌العمل نشان بدهم؟)

اگر لبخند بزنم یا بخندم طرف باز هم برایم این خزعبلات تعریف میکنه اگر هم اخم کنم یا رویم را آنطرف کنم وقتی داره به جک خودش میخنده شاید درست نباشه!

تو همچین موقعیتی چیکار کنم بهتره؟

srx190d
02-09-2017, 21:40
من یک مسئله‌ایی که دارم این هست که در گفتگو با دیگران وقتی طرف مقابل صحبتی میکنه که به نظر خودش خنده‌دار است (مثلاً جک درباره یک قومیت میگه یا یک جک جنسی یا سیاسی میگه که من خوشم نمیاد نمیدانم چطوری عکس‌العمل نشان بدهم؟)

اگر لبخند بزنم یا بخندم طرف باز هم برایم این خزعبلات تعریف میکنه اگر هم اخم کنم یا رویم را آنطرف کنم وقتی داره به جک خودش میخنده شاید درست نباشه!

اين جور مواقع به شخصه ي نيش باز ميكنم رو روهم بر ميگردونم
خودش ميفهمه

امید رض
02-09-2017, 22:16

.اینکه نمیتونی حرف طرف رو قطع کنی ..نه طرف مقابل دس برمیداره
بهترین کاراینه که هرچهره ای به خودش گرفت شماهم همون چهره رو بگیرین
ویا بگی ازاین جک ها با حرف ها خوشم نمیاد براحتی:n02:

hamid3369
02-09-2017, 22:46
.اینکه نمیتونی حرف طرف رو قطع کنی ..نه طرف مقابل دس برمیداره
بهترین کاراینه که هرچهره ای به خودش گرفت شماهم همون چهره رو بگیرین
ویا بگی ازاین جک ها با حرف ها خوشم نمیاد براحتی:n02:

میتونی بگی((دلت خوشه چی میگی برا خودت نهار چی زدی :n02:

siava5h
14-09-2017, 14:52
سلام
بابت صراحت سخن پیشاپیش عذر خواهی میکنم

مدتی هست که یه دختر بهم علاقه مند شده . اما من حسی نسبت بهش ندارم . هیچ ایرادی نداره از هر لحاظ هم در عالی هستش ( از دید بقیه ) اما من علاقه ای بهش ندارم . به همین خاطر سعی میکنم خیلی کم تو دیدش باشم . اما یه راه کاری میخوام که کلا بیخیال بشه . چجوری و چی بهش بگم که کلا بیخیال بشه اما ناراحت هم نشه ؟ من واقعا موندم چطوری ازش دور بشم . تا الانش با بهونه های کاری و سرم شلوغه و خیلی کار دارم و اینحرفا دور نگهش داشتم اما جدیدا یه جور دیگه خودشو نزدیک کرده . واقعیت اینه که نمیخوام بهش بگم علاقه بهش ندارم و اونم داغون بشه . صددرصد مطمئنم که داغون میشه. از تلگرام هم که دائم پیگیرم هست منم با موبوگرام حالت گوست پیغاماشو چک میکنم تا فکر کنه آنلاین نیستم :n27:
شخصی هم نیست که صددرصد غریبه باشه (از لحاظ این میگم که تقریبا مطمئنم که علاقه ش واقعیه)
در مورد تجربه ی مواجه شدن هامم اگه بگم ، این اولین باری نیست که چنین قضیه ای برام پیش میاد. منظورم ابراز احساسات یکطرفه هست که ازش بیزارم. تا حالا هم نوع دوطرفه رو تجربه نکردم

ممنون

در مورد دوست دخترتان صحبت کنید. حال واقعی یا غیر واقعی

siava5h
14-09-2017, 15:19
متوجه نشدم . یعنی توصیفش کنم؟ البته با کلمه ی دوست دختر موافق نیستم. من که دوست نیستم باهاش:n19:

گفتم دوست دخترتان. ایشان که دوست دختر شما نیستند.
با تارگت در مورد دوست دخترتان (حتی غیر واقعی) صحبت کنید.

مثلا اینکه ازش بپرسید خانمها برای روز تولد چه چیزی خوششون میاد که هدیه بخرم.
و یا از تارگت مشاوره دریافت کنید برای حل مشکلات ساختگی که بین شما و دوست دخترتان هست.
مثلا اینکه دوستتان به شما شکاک است و نمیدانید که چکار باید کنید.

The Respina
14-09-2017, 15:21
متوجه نشدم . یعنی توصیفش کنم؟ البته با کلمه ی دوست دختر موافق نیستم. من که دوست نیستم باهاش:n19:

منظورشون اینه به این خانوم بگید که با کس دیگه ای در ارتباط هستید حالا دروغ هم گفتید موردی نداره !

afceaglee2013
14-09-2017, 21:43
سلام
.....................
ممنون

دروغ مصلحتی و ... نداریم دروغ همیشه مضرره (اصلا با بعد دینیش کار ندارم)
ضررش هرطور باشه به شما و اون خانوم میرسه مطمئن باش

نه نقشه بکش نهامید بده نه اینکه از خودت دورش کن
بذار همه چی روال طبیعیشو طی کنه ..منظورم از طبیعی غریزی نیستاا :))

ملا نصرالدین
16-09-2017, 08:44
سلام

مدتی هست که یه دختر بهم علاقه مند شده . اما من حسی نسبت بهش ندارم . هیچ ایرادی نداره از هر لحاظ هم در عالی هستش ( از دید بقیه ) اما من علاقه ای بهش ندارم . به همین خاطر سعی میکنم خیلی کم تو دیدش باشم . اما یه راه کاری میخوام که کلا بیخیال بشه . چجوری و چی بهش بگم که کلا بیخیال بشه اما ناراحت هم نشه ؟ من واقعا موندم چطوری ازش دور بشم . تا الانش با بهونه های کاری و سرم شلوغه و خیلی کار دارم و اینحرفا دور نگهش داشتم اما جدیدا یه جور دیگه خودشو نزدیک کرده . واقعیت اینه که نمیخوام بهش بگم علاقه بهش ندارم و اونم داغون بشه . صددرصد مطمئنم که داغون میشه. از تلگرام هم که دائم پیگیرم هست منم با موبوگرام حالت گوست پیغاماشو چک میکنم تا فکر کنه آنلاین نیستم :n27:
شخصی هم نیست که صددرصد غریبه باشه (از لحاظ این میگم که تقریبا مطمئنم که علاقه ش واقعیه)
در مورد تجربه ی مواجه شدن هامم اگه بگم ، این اولین باری نیست که چنین قضیه ای برام پیش میاد. منظورم ابراز احساسات یکطرفه هست که ازش بیزارم. تا حالا هم نوع دوطرفه رو تجربه نکردم

ممنون

امیدوارم که تا الان مشکل شما حل شده باشه
ولی اگر حل نشده
به نظر من بهتره که ارتباط خودتان را به صفر برسانید.مخصوصا الان که حالت گوست هم برداشته شده.
یعنی حتی جواب تلفن و اس ام اس طرف رو هم ندید.وقتی ایشان با شما تماس میگیره اگر جواب بدهید حتی اگر باهاش سرد صحبت کنید باز فکر میکنه که حتما بهش علاقه مندید که جواب میدهید.سعی کنید به هیچ عنوان ملاقات حضوری نداشته باشید.کم کم خودش بیخیال میشه

راستی گفتید جدیدا جور دیگه خودشو نزدیک کرده....میشه بپرسم چجوری؟

راستش من یه کم به اشخاص و اقوام و اطرافیان شما مشکوکم.شاید کسی در مورد شما چیزی به اون دختر خانم گفتند که اینجوری فکر کرده.یا کسی میخواد که شما به هم نزدیک باشید و بادا بادا مبارک باد و این حرفا؟

ملا نصرالدین
17-09-2017, 22:56
نه حل که نشده .

والا در این مورد قبلش دوست ایشون (خانم میم) که همین وضعیتو داشت و ایشون هم علاقه مند بود اما باز هم این علاقه یکطرفه بود و به خاطر اینکه من توجهی نمیکردم رفتارش بر عکس شده بود. در ابتدای ماجرا در کنار روابط اجتماعی حقیقی ، گروه تلگرامی هم دایر کرده بودن که منم add شده بودم و از دوستان و آشنایان من هم بودن اونجا . در این گروه تلگرامی بود که احساس میکردم خانم میم تبلیغ منفی میکنه بر علیه من . از این لحاظ فکر نکنم (میم) تعریفی از من پیش (ف) کرده باشه و... . یعنی فکر نکنم به غیر از میم کس دیگه ای در مورد من با (ف) صحبت کرده باشه .اگرم چیزی گفته باشه باید منفی بوده باشه دیگه
البته اینم بگم متاسفانه در بین همه ی آدما یه سری دوستان و آشنایان و بستگان فضول هم وجود دارن که منم از این نعمت برخوردارم . میدونید دیگه آدم فضول چه کارهایی میتونه بکنه .
ف : خانومی که ابتدای سوالم مطرح کردم
میم : دوست خانم ف

مطرح کردن مسائلی که در تخصص من هست . مثلا بحث در مورد پروژه ای که دارم روش کار میکنم و از این چیزا و بصورت جدی پیگیر شدنش
برای نمونه با این بهونه که پیگیر فلان بخش از فلان موضوع پروژه هست باهام تماس میگیره یا سعی میکنه حضوری ببینه و بپرسه و از این چیزا
همچنین متاسفانه چند کتاب تخصصی رفرنس خارجی پیشش دارم که فکر میکنم نگهشون داشته برای سکانس های بعدی:n27:

جالب شد.شاید قضیه شرط بندی یا رو کم کنی ه بین خانم میم و ف هست.:n08:به هر حال تا جایی که میشه جواب تلفن و پیام های خانم ف رو نده.از این برنامه ها بریز که وقتی به شما تماس میگیره برای طرف بوق اشغال یا پیغام در دسترس نمی باشد پخش بشه
نوی نت سرچ کنی راه از دسترس خارج کردن گوشی زیاده
احتمالا در سکانس های بعدی شاهد این هستیم که داخل رفرنس های شما پیام های عاشقانه نوشته شده:n02:.به نظر من هر چه سریع تر این اسلحه ها رو از خانم ف بگیرید بهتره

Iloveu-ALL
18-09-2017, 01:05
احتمالا در سکانس های بعدی شاهد این هستیم که داخل رفرنس های شما پیام های عاشقانه نوشته شده:n02:.به نظر من هر چه سریع تر این اسلحه ها رو از خانم ف بگیرید بهتره

نه حل که نشده .

.
.
.

و چه موقعیت خوبی که میتونید واسه پس گرفتن زودتر که بگید به یک عزیز دیگه میخوام قرض بدم :n02: خب مثله اینکه طبق گفته دوستان اینجا قرار بود دروغ نگیم ؟
ولی با گفتن این شاید بی ادبی باشه . اینطوری شخصیت طرف رو هیچ در نظر گرفتید . راه دیگه ...

- اگه در رفرنس تون چیزی نوشتند ، که بعید میدونم تا این حد پیش بره ؟ :n02: یعنی بستگی داره که شما در این مدت چطور رفتار کنید اگه همچنان سرد برخورد کنید ممکنه اگه نقشه ای هم داشته باشه درمورد رفرنس ها کنسل کنه .
شما وقتی دیدی چیزی نوشته بهش خیلی گیر بدید مثلا حتی اگه تا زده بود که تا کجا خونده بگید اخه مگه کتاب رو لا میزنن ؟ تاکیدی هم باشه ... و اگه میخوای بری رو اعصاب ، چند بار تو چند جا بگو
یا مثلا بگید اصلا خوشم نمیاد کتابم علامتی بخوره :n02: یا جلدش فلان بشه خب ولی در اینصورت ممکنه پشت سر شما حرف زده بشه یا مثلا تو گروه ... بگن فلانی چقدر خسیسه فلانی چقدر حساسه حلا کی هست قضیه رو بدونه
خب امیدوارم روش هام بدرد بخوره کلا خواستم بگم شاید از این موقعیت بشه وضعیت رو خنثی کرد.

خودم تجربی دیدم تو این شرایط اگه پای علاقه باشه و دختر هم آدمی باشه که زود جا نزنه ،
تا حد به پا افتادن هم میفته و شما هر چقدر رفتار تون دو گانه باشه یا سرد باشه فایده نداره
یعنی هر کار کنی ممکنه متنفر نشه مگه اینکه خدا نکرده بد دهنی کنید یا فحش بدید که اون موقع وجه خود شما هم بد میشه و ممکنه پیش اشنا بدی شما رو کنه > عوضش خیلی بعیده دیگه اون شخص طرفتون بیاد.
یک چیز دیگه اینکه کافیه یک دختر بفهمه که -پوزش از دخترانی که اینطور نیستند- بفهمه که شما بهش نظر دارید یا همینجوری نگاش کنی به چند بار بکشه ممکنه اگه ادم جذابی باشید روتون گیر کنه یا نه مثلا سر به سر تون بذاره که دیگه علاقه ای هم نباشه اذیت و یا شرط بندی ملاک نیست . من خودم نمیدونم باید چنین شرایطی چه کار کرد. اصولا این مواقع میگن رو دادیم به طرف ... یا میگن عاشق یا جذب طرف شده -- این وضعیت شما نبود ولی شاید کمک کنه --
و تجربه زندگی داغونم میگه که از کنترل خارج نشه نمونش خشم و ناسزاگویی یا توهین روش سریعه هست اما ...

پ.ن: قضیه چون تو سن ازدواج هستید برای هر دو دشوار تره ، از طرف مقابل شاهد پافشاری بیشتری هستیم .
تا حدی نیاز تحلیل کنید شخص مقابل رو برای رفتن روی نقطه ضعفش ، که چه هدفی رو میخوایید .
اگر مسئله فقط دوستی بود و طرف هم ترسو یا قانون مدار بود میتونسید خیلی محکم بگید با رابطه با نامحرم کلا مخالفید

Iloveu-ALL
19-09-2017, 03:25
دوستان یک سوال

اگه یکی با شما دوست یا همکلاس بود واسه اینکه نخواییم صمیمی بشیم چیکار کنیم ؟ یعنی سلام و علیک مون چقدر باشه؟
دوستان من اگه با کسی تمایل نداشته باشم ارتباط برقرار کنم یا مجبورم منصوعی باشم ؟ سرد بودن یا بی محلی کردن بده؟

یک سوال دیگه ، اگه یک نفر که به نظر میاد ادم خوبی باشه . ولی خیلی شوخی های بدی میکنه و پیش بیاد تا مرض توهین و حتی ناموسی میره ؟ چطوری باید گوش این شیطون و الکی شوخ رو کشید ؟ با حرف عادی فایده نداشت .
واکنش و حرف تند بهش بزنیم ؟ یا ... ؟
این اقا حتی با هر کی دلش بخواد یعنی همسن باشه یا کوچک تر و زور اونا بهشون نرسه یا در یک حد بسته به ادمش یک درجه از شوخی رو میکنه و حتی حد نمیتونه داشته باشه یعنی یک سری حرکاتش ج*** رو بشه تحمل کرد فحش بد رو نمیشه فکر کنم بعضی مرد ها با اینجور ادما برخورد کردن کمک کنید لطفا
جلوی صاحب کارش هم که اون هم سن زیادی نداره ابایی نداره

37598
25-09-2017, 10:32
سلام

ممنون

منم همین وضعیت واسم پیش اومده
هر راهکاری هم بگی رفتم
از پیشنهاد س... تا ... واسه پیچوندنش رفتم ولی هیچ کدوم جواب نمیداد
الان بهترین راهکاری که اثر بخش بوده اینه که تلفناشو دو تا یکی جواب میدم اونم خیلی خیلی سرد
پیغامهاشم معوملا آخر شب سین میکنم ولی جواب نمیدم یا اصلا سین نمیکنم دو روز بعد جواب میدم
توی مقالات های حضوری که معمولا تو دانشگاهه یا به بهونه کلاس یه سلام میکنم میپیچم میرم یا یه راهکار غیر اخلاقیِ تحقیرش تو جمع استفاده میکنم
ولی واقعا هیچکدوم از اینا نه تنها قضیه رو بهتر نمیکنه بلکه بد تر هم میشه
اون روش دوست دختر هم جواب نداد واسه من

البته اینم بگم همه مثل هم نیستند پس باید یکی یکی راه ها رو امتحان کنی

szh_1367
25-09-2017, 14:25
سلام

ممنون

سلام

متوجه نشدم علاقه برای ازدواج هست یا دوستی

امیدوارم مشکلت حل شده باشه اما جمله ای که نوشتی از خطرناک ترین جملات برای نابود کردن زندگی دو نفر هست

اگر علاقه نداری هرگز اشتباه نکن نقشه و طرح فلان رو بی خیال - رک و بدون هیچ احساسی بگو من به شما علاقه ای ندارم شاید یکماه دپرس باشه و ... اما اصلا قابل مقایسه نیست که یک عمر حداقل دو نفر زندگی بدی داشته باشند

اگر خواستی پ وی پیام بده تا واضح تر برات توضیح بدم

ملا نصرالدین
04-10-2017, 11:01
دوستان از چند روز قبل از تاسوعا یکی از دوستان همسرم به ما گفت که برای کمک به پختن نذری بریم خونشون.همسرم هم بهش گفته بود که ما با هم می رویم و ایشان هم کلی استقبال کرده بود
وقتی روز تاسوعا رفتیم دیدیم که نذری رو توی پارکینگ میپزند.حدودا 10 نفر مرد بودند و هیچ زنی انجا نبود بجز من.خب من یه کم معذب شدم.دوستان همسرم که صاحب خانه هم باشند مجردند ولی با مادرشان زندگی میکنند.ما هر چه منتظر شدیم که اینها یه تعارف بزنند که مثلا شما خانمید برید بالا پیش مادرم .هیچ تعارفی نزدند.مادرشان و هیچ خانم دیگه ای هم اصلا تا عصر موقع پخش نذری پایین نیامد.از طرفی همسرم به دوستش گفت میشه خانمم بره بالا پیش مادرت .دوستش گفت نه مادرم با خانمت اشنا نیست
کار کردن توی جمع مردونه برای من عجیب نیست.قبلا هم توی شرکتی کار کردم که همه کارمند هاش مرد بودند بجز من
ولی رعایت فرهنگ و ادب هم مهمه.شلوارک پوشیدن مردها.فحش دادن به شوخی. و اینکه خانم هایی که اخر سر امدند با همه حتی همسر من سلام و احوال پرسی کردند بجز من:n04:

حالا بماند که اب خوردن نبود.نهار نبود.و....

همسرم خیلی ناراحت شد.حالا میخواد به طرف یه جوری بفهمونه بابا کارت اصلا درست نبود ولی نمیدونه دقیقا چی بگه.یا چه برخوردی داشته باشه.از طرفی همسایه ی مغازه همسرم هست.یعنی هر جفتشان کاسبند

alilife
04-10-2017, 12:41
منم همین وضعیت واسم پیش اومده
هر راهکاری هم بگی رفتم
از پیشنهاد س... تا ... واسه پیچوندنش رفتم ولی هیچ کدوم جواب نمیداد
الان بهترین راهکاری که اثر بخش بوده اینه که تلفناشو دو تا یکی جواب میدم اونم خیلی خیلی سرد
پیغامهاشم معوملا آخر شب سین میکنم ولی جواب نمیدم یا اصلا سین نمیکنم دو روز بعد جواب میدم
توی مقالات های حضوری که معمولا تو دانشگاهه یا به بهونه کلاس یه سلام میکنم میپیچم میرم یا یه راهکار غیر اخلاقیِ تحقیرش تو جمع استفاده میکنم
ولی واقعا هیچکدوم از اینا نه تنها قضیه رو بهتر نمیکنه بلکه بد تر هم میشه
اون روش دوست دختر هم جواب نداد واسه من

البته اینم بگم همه مثل هم نیستند پس باید یکی یکی راه ها رو امتحان کنی

:|||||||||||||||||||||||||||

پیشنهاد س ک س واسه پیچوندن؟ جواب ندادن تلفن هاش؟ سرد برخورد کردن؟ دو روز دیگه جواب پیغام هاشو دادن؟؟ تحقیر تو جمع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشیدا ولی آدم با دشمنش هم بعضی از این کارا رو نمیکنه :| یکم انسان بودن هم خوب چیزیه!
اون خانوم که به شما علاقه داره خلاف نکرده که! اونم آدمه... احساسات داره... به نظر شما این نحوه ی برخورد با یه انسان درسته؟ :|
اون خانوم هم دارای شخصیتی هست... چرا باید شخصیتش رو تو جمع خرد و تحقیر کنین صرفا به خاطر اینکه بهتون علاقه داره؟؟ :|

اگه نسبت بهش احساسی نداری جوابش این راهی که پیش گرفتی نیست... خیلی راحت و رک و پوست کنده بهش بگو که من نسبت به شما هیچ احساسی ندارم و دوست ندارم این رابطه ادامه پیدا کنه... تموم شد رفت!

DJ POLESTAR
04-10-2017, 12:48
دوستان از چند روز قبل از تاسوعا یکی از دوستان همسرم به ما گفت که برای کمک به پختن نذری بریم خونشون.همسرم هم بهش گفته بود که ما با هم می رویم و ایشان هم کلی استقبال کرده بود
وقتی روز تاسوعا رفتیم دیدیم که نذری رو توی پارکینگ میپزند.حدودا 10 نفر مرد بودند و هیچ زنی انجا نبود بجز من.خب من یه کم معذب شدم.دوستان همسرم که صاحب خانه هم باشند مجردند ولی با مادرشان زندگی میکنند.ما هر چه منتظر شدیم که اینها یه تعارف بزنند که مثلا شما خانمید برید بالا پیش مادرم .هیچ تعارفی نزدند.مادرشان و هیچ خانم دیگه ای هم اصلا تا عصر موقع پخش نذری پایین نیامد.از طرفی همسرم به دوستش گفت میشه خانمم بره بالا پیش مادرت .دوستش گفت نه مادرم با خانمت اشنا نیست
کار کردن توی جمع مردونه برای من عجیب نیست.قبلا هم توی شرکتی کار کردم که همه کارمند هاش مرد بودند بجز من
ولی رعایت فرهنگ و ادب هم مهمه.شلوارک پوشیدن مردها.فحش دادن به شوخی. و اینکه خانم هایی که اخر سر امدند با همه حتی همسر من سلام و احوال پرسی کردند بجز من:n04:

حالا بماند که اب خوردن نبود.نهار نبود.و....

همسرم خیلی ناراحت شد.حالا میخواد به طرف یه جوری بفهمونه بابا کارت اصلا درست نبود ولی نمیدونه دقیقا چی بگه.یا چه برخوردی داشته باشه.از طرفی همسایه ی مغازه همسرم هست.یعنی هر جفتشان کاسبند
همسرتون خیلی راحت میتونستد با گفتن اینکه کاش میگفتی هیچ خانمی برای کمک اینجا نخواهد بود منم نمیاوردم. با اجازتون من سریع خانمم رو برسونم خونه بیام!
با حساب اینکه حتی اگه منزلتون دور بود یا حتی وسیله نداشتین باز هم باید شمارو میبرد خونه یا خونه اقوام از این ور هم هرچقدر دیر میکرد برای برگشتن هیچ ایرادی نداشت چراکه اشتباه از دوستشون بود!

Thor God
06-10-2017, 10:16
سلام دوستان
وقتی با چند شخص مهم مثل استاد دانشگاه ، سرمایه گذار و ... تو یک ماشین نشستیم، موقع پیاده شدن دقیقا باید چه کاری انجام داد ؟
فرض کنید که از همه لحاظ علمی، مالی، سنی و ... از اون اشخاص پایین تر و کمتر و کوچکتر باشیم :n02:

Переклад не
06-10-2017, 13:16
سلام دوستان
وقتی با چند شخص مهم مثل استاد دانشگاه ، سرمایه گذار و ... تو یک ماشین نشستیم، موقع پیاده شدن دقیقا باید چه کاری انجام داد ؟
فرض کنید که از همه لحاظ علمی، مالی، سنی و ... از اون اشخاص پایین تر و کمتر و کوچکتر باشیم :n02:

اگه من بودم ...
1.درصورتی که به قراری که با آنها گذاشته شده به صورت همراه حضور داشته باشم (وگرنه منم لابد بااونا همسطحم که بامن قرار گذاشتن دیگه پس مثله خودشون رفتار میکنم)
اولا که خودم رو نمیشکنم به خاطر اینکه اونا از من خیلی بالاتر هستن . پس رفتاری مانند ترکیبی از تواضع و غرور و ادب از خودم نشون میدادم (البته باطنن هم باید چنین شخصی باشم:n10:)
دوم اینکه بیشتر باید شنونده باشم تا گوینده . چون حتما همراه کسی اونجا هستم و لازم نیست حرف بزنم اصلا مگه اینکه چیزی بپرسن یا لازم باشه چیزی گفتن .
سوم در حین خداحافظی میگم خیلی خوشحال شدم از آشناییتون - خیلی خوشحال شدم از ملاقاتتون - خیلی خوشحال شدم از در جمع شما بودن و... یکی از اینا و خدانگهدار شما

2. در صورتی که سوار تاکسی میشیم و میبینیم از قضای برآمده چند نفر استاد و سرمایه دار و شاخ و شونه هم اونجا هستن . حتما میشناسمشون و اونام منو میشناسن . اگه نه که از کجا میدونم آدم حسابی هستن...
اولا لازم نییست باهاشون زیاد حرف بزنم . سلام میکنم و اگه چیزی پرسیدن در عین تواضع و ادب و غرور جوابشون رو میدم . وگرنه ساکت مگر لازم باشه مطلبی رو گفتن
دوم وقتی که رسیدم مقصدم و پیاده شدم ، میگم خوشحال شدم و ازشون خداحافظی میکنم
هر چند بعیده این آدما داخل یه ماشین عمومی جمع بشن و ماهم بتونیم در کنارشون بشینیم
لابد باید شما توسط یه پارتی بسیار بزرگ افتخار آشنایی با اونارو پیدا کردید و در کنارشون به صحبتاشون گوش میدید:n10::n09:
مورد اول محتملتر به نظر میرسه:n09:

Thor God
06-10-2017, 13:49
اگه من بودم ...
1.درصورتی که به قراری که با آنها گذاشته شده به صورت همراه حضور داشته باشم (وگرنه منم لابد بااونا همسطحم که بامن قرار گذاشتن دیگه پس مثله خودشون رفتار میکنم)
اولا که خودم رو نمیشکنم به خاطر اینکه اونا از من خیلی بالاتر هستن . پس رفتاری مانند ترکیبی از تواضع و غرور و ادب از خودم نشون میدادم (البته باطنن هم باید چنین شخصی باشم:n10:)
دوم اینکه بیشتر باید شنونده باشم تا گوینده . چون حتما همراه کسی اونجا هستم و لازم نیست حرف بزنم اصلا مگه اینکه چیزی بپرسن یا لازم باشه چیزی گفتن .
سوم در حین خداحافظی میگم خیلی خوشحال شدم از آشناییتون - خیلی خوشحال شدم از ملاقاتتون - خیلی خوشحال شدم از در جمع شما بودن و... یکی از اینا و خدانگهدار شما

2. در صورتی که سوار تاکسی میشیم و میبینیم از قضای برآمده چند نفر استاد و سرمایه دار و شاخ و شونه هم اونجا هستن . حتما میشناسمشون و اونام منو میشناسن . اگه نه که از کجا میدونم آدم حسابی هستن...
اولا لازم نییست باهاشون زیاد حرف بزنم . سلام میکنم و اگه چیزی پرسیدن در عین تواضع و ادب و غرور جوابشون رو میدم . وگرنه ساکت مگر لازم باشه مطلبی رو گفتن
دوم وقتی که رسیدم مقصدم و پیاده شدم ، میگم خوشحال شدم و ازشون خداحافظی میکنم
هر چند بعیده این آدما داخل یه ماشین عمومی جمع بشن و ماهم بتونیم در کنارشون بشینیم
لابد باید شما توسط یه پارتی بسیار بزرگ افتخار آشنایی با اونارو پیدا کردید و در کنارشون به صحبتاشون گوش میدید:n10::n09:
مورد اول محتملتر به نظر میرسه:n09:

همه توی رویدادی دعوت بودیم که اتفاقا با هم هم مسیر شدیم. ( به اصرار خودشون من رو تا یه جایی رسوندن ) :n02:
البته دقت کن گفتم سرمایه گذار نه سرمایه دار :n26:

مرسی بابت نکاتی که گفتی، خیلی کمک کننده بود :n11:

elyartab
07-10-2017, 14:40
سلام دوستان

مشابه همین شرایط تو این نوع جمع ها متاسفانه یا خوشبختانه ، چندین بار بودم. از همه لحاظ آدم کمتر از اوناست، یکی سن، دومی سطح مالی یا علمی یا تجربه و ... اصلا یهوی میبینی یکی دو نسل عقبی!
دو حالت داره ، یا اینکه طرف های مقابلت ، علاوه بر موارد بالا، شعور بالایی دارند یا اینکه شعور کمی دارند.

بعضی مواقع شده به لطف دوستان، آدم اتوماتیک تو افق محو میشه. انگار تو رو نمیبینن :)
بعضی مواقع هم شده که واقعا باهات هم کلام شدن و تو رو جزوی از جمعشون حساب کردن

نکاتی که من خودم در این مواقع رعایت می کنم . اینه که حتما قبل اینکه نظری بدم یا حرفی بزنم روش فکر میکنم بعد شروع میکنم به صحبت کردن. چون واقعا آدم پتانسیل سوتی عجیبی پیدا میکنه تو این جور جمع ها
دوم اینکه سعی میکنم جملاتم رو کاملا مودبانه به کار ببرم. با افعال جمع. نه طوری که چاپلوسانه باشه
موقع پیاده شدن میتونین بگین برام مایه افتخاره با شما بودم. خوشحال شدم از همراهیتون. با اجازه رفع زحمت میکنم.

Thor God
08-10-2017, 17:27
مشابه همین شرایط تو این نوع جمع ها متاسفانه یا خوشبختانه ، چندین بار بودم. از همه لحاظ آدم کمتر از اوناست، یکی سن، دومی سطح مالی یا علمی یا تجربه و ... اصلا یهوی میبینی یکی دو نسل عقبی!
دو حالت داره ، یا اینکه طرف های مقابلت ، علاوه بر موارد بالا، شعور بالایی دارند یا اینکه شعور کمی دارند.

بعضی مواقع شده به لطف دوستان، آدم اتوماتیک تو افق محو میشه. انگار تو رو نمیبینن :)
بعضی مواقع هم شده که واقعا باهات هم کلام شدن و تو رو جزوی از جمعشون حساب کردن

نکاتی که من خودم در این مواقع رعایت می کنم . اینه که حتما قبل اینکه نظری بدم یا حرفی بزنم روش فکر میکنم بعد شروع میکنم به صحبت کردن. چون واقعا آدم پتانسیل سوتی عجیبی پیدا میکنه تو این جور جمع ها
دوم اینکه سعی میکنم جملاتم رو کاملا مودبانه به کار ببرم. با افعال جمع. نه طوری که چاپلوسانه باشه
موقع پیاده شدن میتونین بگین برام مایه افتخاره با شما بودم. خوشحال شدم از همراهیتون. با اجازه رفع زحمت میکنم.

مرسی دوست عزیز، توضیحاتتون خیلی کمک کننده بود :n40:
در مورد چاپلوسانه بودن جملات یکم توضیح میدی ؟ مرز بین چاپلوسانه و مودبانه بودن کجاست ؟

elyartab
09-10-2017, 09:34
مرسی دوست عزیز، توضیحاتتون خیلی کمک کننده بود :n40:
در مورد چاپلوسانه بودن جملات یکم توضیح میدی ؟ مرز بین چاپلوسانه و مودبانه بودن کجاست ؟
ببین اگه بخوایم شدید به چاپلوس بودن نگاه کنیم مثلا اینطوری میشه که دم به دیقه از طرف تعریف کنی، محاسنش رو تو جمع باز گو کنی، یا حتی بدو بدو جلو تر بری در رو واسش باز کنی، کیفشو نگهداری، ... اینا رو من تو بعضی سازمان ها دیدم. شاید از دید طرف چاپلوس کسی متوجه نشه ولی مطمئن باش بقیه میبینن و برای شخصیت اون فرد خیلی بده.
دوستمون بالا یه جمله خوبی گفت، غرور توام با تواضع خوبه.

Ali000999
10-10-2017, 11:15
سلام. این سوال یه کم شاید بی ربط باشه. چطور از کسی کاری رو بخوایم که انجام بده؟ یه همکار دارم ولی یه کم بی خیاله. از یه جهت من هر دفعه کار رو یادآوری کنم هم واسه خودم عذاب آوره هم خودش عادت میکنه که بی خیال تر باشه چون میدونه کسی هست که در مواقع لازم کار رو بهش یادآوری میکنه .
ممنون

Ali000999
10-10-2017, 11:24
یه خانمی هست تقریبا همکاریم و هر روز میبینمش. ازش خوشم میاد. چند باری تلگرامی هم با هم صحبت کردیم. چون دختر ساده ای هست مطمئن نیستم به علت همکار بودن با من گرم میگیره یا کلا اونم از من خوشش میاد. چون خیلی از کارها رو من بلدم همکارا از من میپرسن و این خانم هم همینطور. حالا مطمئن نیستم به احترامه اینه یا کلا اونم خوشش میاد از من.
نمیدونم چطوری بفهمم؟! دوست دارم غیر مستقیم اینو ازش بپرسم. نمیخوام ضایع بازی در بیارم ممکنه به دوست همکارش که اونم همکار منه بگه اونوقت خیلی ضایعست

چند بار به بهانه پیگیری یه سری کارها بهش پیام دادم و بعدش حدودا نیم ساعتی با هم چت کردیم. در پیامهاش قلب هم میفرسته ولی نمیشه مطمئن شد. شاید طبق عادتش این کارو میکنه.
ظاهر امر اینه که از من خوشش میاد. همه عکسهای اینستاگراممو لایک کرده و پیگیرشه ولی اینا دلیل نمیشه.
خلاصه نمیدونم! شما راهنمایی کنید

Ali000999
10-10-2017, 11:27
به جز این جملات از چه جمله ای در شروع مکالمه ی تقریبا رسمی استفاده کنم؟
سلام خسته نباشید
سلام وقتتون به خیر
سلام خداقوت
سلام روزتون به خیر و شادی

خسته شدم از بس از اینا استفاده کردم.
این جمله اخری رو برای یه نفر استفاده میکنم که اهل مثبت اندیشی و ایناست. دوست دارم جمله مثبت بهتری پیدا کنم. برای کارهای اداریمه ولی خیلی رسمی نیست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-10-2017, 14:36
یه خانمی هست تقریبا همکاریم و هر روز میبینمش.
ازش خوشم میاد.
چند باری تلگرامی هم با هم صحبت کردیم. چون دختر ساده ای هست مطمئن نیستم به علت همکار بودن با من گرم میگیره یا کلا اونم از من خوشش میاد. چون خیلی از کارها رو من بلدم همکارا از من میپرسن و این خانم هم همینطور. حالا مطمئن نیستم به احترامه اینه یا کلا اونم خوشش میاد از من. نمیدونم چطوری بفهمم؟!
دوست دارم غیر مستقیم اینو ازش بپرسم. نمیخوام ضایع بازی در بیارم ممکنه به دوست همکارش که اونم همکار منه بگه اونوقت خیلی ضایعست
چند بار به بهانه پیگیری یه سری کارها بهش پیام دادم و بعدش حدودا نیم ساعتی با هم چت کردیم. در پیامهاش قلب هم میفرسته ولی نمیشه مطمئن شد. شاید طبق عادتش این کارو میکنه.ظاهر امر اینه که از من خوشش میاد. همه عکسهای اینستاگراممو لایک کرده و پیگیرشه ولی اینا دلیل نمیشه. خلاصه نمیدونم! شما راهنمایی کنید

سلام
از زبان چشم استفاده کنین
چشمها حرف میزنه . نگاهِ طولانی . خصوصاً نگاه به چشمها , مو , لب .
لهجه ی علاقمند هم خیلی فرق داره با لهجه ی شخص بی تفاوت
=================
در ضمن باید الان تکلیفِ هدفتون از آشنائی رو برای خودتون مشخص کنین و هر دوی شما یک هدف داشته باشین
یعنی از شما اهل دوست گرفتن و تفریح و لذت و سپس جدا شدن هستین , باید این رو رک بهشون بگین در جلسه اول یا دوم آشنائی .
اگر ایشون فقط دنبال شوهر میگردند پس سریعاً باید رابطه رو قطع کنین و حقیقت رو هم بهشون بگین تا فکر نکنند شما ازشون بدتون اومده و یا عیب و ایرادی باعث قطع رابطه شده

سلام. این سوال یه کم شاید بی ربط باشه. چطور از کسی کاری رو بخوایم که انجام بده؟ یه همکار دارم ولی یه کم بی خیاله. از یه جهت من هر دفعه کار رو یادآوری کنم هم واسه خودم عذاب آوره هم خودش عادت میکنه که بی خیال تر باشه چون میدونه کسی هست که در مواقع لازم کار رو بهش یادآوری میکنه . ممنون

سلام
1- در هر کاری باید یک سرپرست و ناظر یا مدیر یا مسئول وجود داشته باشه تا هم زیردستانش رو توجیه معنوی کنه یعنی احساس مسئولیت و وجدانِ کاری و روزیِ حلال و پاک و تحترام به قوانین و مقرراتِ کاری رو بهشون یاد بده و مراقب باشه کی اجرا میکنه کی اجرا نمیکنه و با سهل انگارها و خبیثها و کُندذهنها با روش درست برخورد کنه چه با آموزش و نصیحت و توصیه چه با اِعمال قانونِ کار مثل تذکر , هشدار , اخطار کتبی , توقف از کار , کسر حقوق , اخراج
2- در محل کار شما هم باید کسی باشه برای این کارها
اگر فقط 2 نفرید باز هم باید یکی از دیگرب بالاتر باشد و مسئول و ناظر
3- همکار شما اگر احساس مسئولیتشون کمه پس باید با توجیه معنوی این احساس در ذهنشون تقویت بشه و اگر نشد پس ایشون اخلاص و وجدان کاری و احساس مسئولیتشون مشکل داره و وجود چنین شخصی اشتباهه و کارفرما بعد از اطمینان از این موضوع و قطع امید از اصلاح شدن , حق اخراج ایشون رو داره بعد از اجرای کامل قانون برای تذکر و هشدار و اخطار و با پرداخت حق و حقوق قانونی ایشون .
4- اگر ایشون ذاتاً کندذهن هست پس باید بیشتر آموزش ببینه و پیشرفتِ ایشون زیر ذره بین باشه و اگر شایسته ی این شغل نیست کارفرما حق داره به کارشون خاتمه بده با پرداخت همه ی حق و حقوق ایشون

moh72
18-11-2017, 14:52
چطور باید از یه نفر که تازه باهاش آشنا شدیم اسمشو پرسید؟ چطور خودمونو معرفی کنیم؟

وقتی با یکی وارد یه جمعی میشیم که همراهمون اونجا با همه کم و بیش آشنایی داره ما چطور باید برخورد کنیم؟ با همه سلام احوال پرسی کنیم؟:n13: مثلا یه جا مثل کافه یا قهوه خونه

ملا نصرالدین
28-11-2017, 14:41
چطور باید از یه نفر که تازه باهاش آشنا شدیم اسمشو پرسید؟ چطور خودمونو معرفی کنیم؟

وقتی با یکی وارد یه جمعی میشیم که همراهمون اونجا با همه کم و بیش آشنایی داره ما چطور باید برخورد کنیم؟ با همه سلام احوال پرسی کنیم؟:n13: مثلا یه جا مثل کافه یا قهوه خونه

سعی کنید توی برخورد اول با دوستان و اشنایان کلا خیلی عادی و راحت و صمیمی باشید.وقتی دیگران رفتار خوب شما رو ببینند به طرف شما جذب میشوند
حالا جواب سوال 1
اول خودتان را معرفی کنید.در بیشتر مواقع بعد از شما طرف هم خودش را معرفی میکند.
مثلا سلام.احوال شما؟خوب هستید؟ مهران مدیری هستم.از اشنایی با شما خوشحالم.در مورد اقا پسر ها این جملات رو هنگام دست دادن باید بفرمایید.

وقتی وارد جمع میشید وظیفه ی همراهتون هست که شما رو به دیگران معرفی کنه.بعد شما تک به تک باید سلام و احوالپرسی کنید و دست بدهید.هنگام احوال پرسی برای هر نفر هم از جملاتی مثل سلام.خوب هستید؟سلام احوال شما؟خوشبختم . ارادتمند و... استفاده کنید

اگر جمع خیلی خیلی خودمانی هست هم از کلماتی مثل چاکرم و مخلصم و... استفاده کنید

ملا نصرالدین
28-11-2017, 14:49

سعی کنید توی برخورد اول با دوستان و اشنایان کلا خیلی عادی و راحت و صمیمی باشید.وقتی دیگران رفتار خوب شما رو ببینند به طرف شما جذب میشوند
حالا جواب سوال 1
اول خودتان را معرفی کنید.در بیشتر مواقع بعد از شما طرف هم خودش را معرفی میکند.
مثلا سلام.احوال شما؟خوب هستید؟ مهران مدیری هستم.از اشنایی با شما خوشحالم.در مورد اقا پسر ها این جملات رو هنگام دست دادن باید بفرمایید.

وقتی وارد جمع میشید وظیفه ی همراهتون هست که شما رو به دیگران معرفی کنه.بعد شما تک به تک باید سلام و احوالپرسی کنید و دست بدهید.هنگام احوال پرسی برای هر نفر هم از جملاتی مثل سلام.خوب هستید؟سلام احوال شما؟خوشبختم . ارادتمند و... استفاده کنید

اگر جمع خیلی خیلی خودمانی هست هم از کلماتی مثل چاکرم و مخلصم و... استفاده کنید

shangil
04-12-2017, 14:03
سلام دوستان..

متاسفانه پستهای شما نشون میده که تعادل روحی روانی ندارین و همش در توهم به سر میبری.
چرا در این فروم به این خوبی میای چیزایی میگی که اصلا در واقعیت اتفاق نمیفته. اون قرصهایی که در پروفایت گذاشتی رو به موقع بخوری چنین نمیشه:)
مردم دنبال شماره دختر هستند. دوستان خودتون قضاوت کنید
پ.ن: مشکلی که برخی از افراد که در توهم به سر میبرند اینه که در تاپیکی که چیزی در موردش نمیدونن اظهار فضل میکنن. مثلا این فرد در تاپیک اداب معاشرت میاد پست میزاره در حالی که غیر از لجن چیزی از دهنش بیرون نیومده تا حالا!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی:)

elyartab
02-01-2018, 14:08
بعضی مواقع آدم وارد جایی میشه که دوستش رو ملاقات کنه اما یه نفر دیگه هم پیش اون هست. خیلی بده که بخوای با دوستت گرم بگیری و واضح بهش اشاره کنی که فلانی خودی هست یا غریبه؟! به نظرم توهین به حساب میاد. شما می تونید اون حرفتون رو بعد از اینکه او شخص رفتن، به دوستتون بگید.

Hossein_128
02-01-2018, 20:17
دوستان موقع مراسم عقد و عروسی معمولا بهتره که برادر بزرگتر عروس (برادر مجرد) به خواهر چی هدیه بده؟؟
جواهر؟؟ پول نقد؟؟ حداقل چقدر باشه مناسبه؟؟

امید رض
02-01-2018, 20:32
دوستان موقع مراسم عقد و عروسی معمولا بهتره که برادر بزرگتر عروس (برادر مجرد) به خواهر چی هدیه بده؟؟
جواهر؟؟ پول نقد؟؟ حداقل چقدر باشه مناسبه؟؟
اگه پول داره سکه تمام
اگه نداره یک شاخه گل مورد علاقه خواهرشو بده ....توقع ندارن که کلید خونه بهش بده:n02:
سکه رسمی تره ومورد توجه زباد

Reza Azimy_RW
13-01-2018, 16:15
یه خانمی هست تقریبا همکاریم و هر روز میبینمش.
ازش خوشم میاد.
چند باری تلگرامی هم با هم صحبت کردیم. چون دختر ساده ای هست مطمئن نیستم به علت همکار بودن با من گرم میگیره یا کلا اونم از من خوشش میاد. چون خیلی از کارها رو من بلدم همکارا از من میپرسن و این خانم هم همینطور. حالا مطمئن نیستم به احترامه اینه یا کلا اونم خوشش میاد از من. نمیدونم چطوری بفهمم؟!
دوست دارم غیر مستقیم اینو ازش بپرسم. نمیخوام ضایع بازی در بیارم ممکنه به دوست همکارش که اونم همکار منه بگه اونوقت خیلی ضایعست
چند بار به بهانه پیگیری یه سری کارها بهش پیام دادم و بعدش حدودا نیم ساعتی با هم چت کردیم. در پیامهاش قلب هم میفرسته ولی نمیشه مطمئن شد. شاید طبق عادتش این کارو میکنه.ظاهر امر اینه که از من خوشش میاد. همه عکسهای اینستاگراممو لایک کرده و پیگیرشه ولی اینا دلیل نمیشه. خلاصه نمیدونم! شما راهنمایی کنید
رفیق اینا زیاد دلیل نمیشه حتما ازت خوشش بیاد وقتی دور از هم نشتین به قول دوستمون پیگیر نگاهش باش نگاه طولانی چشم تو چشم نشونه آمار دادنه یعنی بیا منو بخور :دی
دوما قرار نیست ضایع شی یه بار تو چت بهش بگو واسه اینکه دختر منطقی هستی بهت میگم که ازت خوشم میاد ولی اگه تو از من خوشت نمیاد قول میدم کاملا از فکرت بیام بیرون تا حس نکنه مزاحمتی تو محیط کار براش پیش میادی یا دوستیتون بهم بخوره بعد میگه دیگه بعدم اگه گفت نه یه چند تا شوخی کن بحثو عوض کن دیگه :دی

elyartab
14-02-2018, 10:06
سلام
فکر کنید با خانمتون یا خواهرتون کنار هم تو مطب نشستید و دیگه جایی برای نشستن نیست. بعد مثلا رئیستون اتفاقی وارد مطب میشه.
این موقع چیکار باید بکنیم؟
اگه پاشیم جامونو بهش بدیم که از یه نظر شاید خوب نباشه.
اگه پا نشیم که دیگه بدتر
من فکر کردم دیدم حتی نیم خیز شدن و تعارف کردن هم زشت میشه به نظرم
نظر شما چیه؟

behnamcp
22-02-2018, 19:53
سلام
دوستان معذرت می خوام اگه پرسشم کمی بی ربطه.
شاید شنیده باشید آدم نبایددر مکانهای عمومی مانند دانشگاه به کسی پیشنهاد دوستی بده چون اگه اون خانم بگه نه. چون همیشه چشم تو چشم هستیم ممکنه به کسی دیگه بگه یه جورایی بد میشه برای آدم.

radarz
22-02-2018, 21:57
سلام
شاید شنیده باشید آدم نبایددر مکانهای عمومی مانند دانشگاه به کسی پیشنهاد دوستی بده چون اگه اون خانم بگه نه. چون همیشه چشم تو چشم هستیم ممکنه به کسی دیگه بگه یه جورایی بد میشه برای آدم.

سلام

نه نشنیدم !!! دانشگاه رو ساختن برای دوستی دیگه :n02:

ملا نصرالدین
26-02-2018, 11:56
سلام
فکر کنید با خانمتون یا خواهرتون کنار هم تو مطب نشستید و دیگه جایی برای نشستن نیست. بعد مثلا رئیستون اتفاقی وارد مطب میشه.
این موقع چیکار باید بکنیم؟
اگه پاشیم جامونو بهش بدیم که از یه نظر شاید خوب نباشه.
اگه پا نشیم که دیگه بدتر
من فکر کردم دیدم حتی نیم خیز شدن و تعارف کردن هم زشت میشه به نظرم
نظر شما چیه؟

خیلی شرایط سختیه
به هر حال یا شما باید پاشید و جایتان را به رییس بدهید.یا خواهرتان باید یهویی یادش بیاد که میخواسته از مغازه رو به رو مطب خرید کنه و بره:n02:ولی اینکه کلا همین جوری بنشینید باید منتظر عواقبش هم باشید

ملا نصرالدین
26-02-2018, 11:59
سلام

اون مکان های عمومی نیست.جمع های خانوادگیه.

توی جمع های خانوادگی و افراد فامیل نباید به کسی پیشنهاد دوستی داد چون اکه بگه نه همیشه چشم تو چشم هستید و در ضمن ممکنه دهن لقی کنند و ابرویتان جلوی فامیل برود

elyartab
26-02-2018, 13:15
خیلی شرایط سختیه
به هر حال یا شما باید پاشید و جایتان را به رییس بدهید.یا خواهرتان باید یهویی یادش بیاد که میخواسته از مغازه رو به رو مطب خرید کنه و بره:n02:ولی اینکه کلا همین جوری بنشینید باید منتظر عواقبش هم باشید

آخه لامصب یه وضعیت بغرنجی هست که همه جایگشت ها و حالت ها وخیمه! :biggrin:

Iloveu-ALL
26-02-2018, 15:37
آخه لامصب یه وضعیت بغرنجی هست که همه جایگشت ها و حالت ها وخیمه! :biggrin:

عواقب رو ییخیال ... اگه اون مدیر درک اینو نداره که وقتی بگی با خانوادع اومدیم دکتر و اینا و حالا هر حرف دیگه ... بخواد تو رو اخراج کنه همون بهتر که اخراج کنه یا اگه ازار میده که قطعا ادم ستم کاری هست و زندگی ارزش این کار ها رو نداره... یا اینکه با احتیاط به خواهرت اشاره بزنی بگی رئیسم اومد و بفرستیش دتبال نخود سیاه

راشبل
10-04-2018, 20:37
دوستان چه جوری بعضیا اینقدر پروووئن؟؟؟؟؟

بخدا قسم امشب یکی از بچه های قدیم کوچمون رو دیدم با این نیم ساعت رفتیم تا پارک و برگشتیم....به 10 تا دختر تیکه انداخت!!!! دختره با مادرش راه میرفت بهش تیکه مینداخت...یه زنه با شوهرش داشت راه میرفت ( گفتم خدایا به این تیکه نندازه) ننداخت ولی خیلی زنه رو نگاه می کرد!

خودش زنش قهر کرده رفته خونه باباش..یه پسر 4 ساله داره مادرش نگه میداره جفتمون 30 سالمونه...اصلا تعجب کردم خدایی دیدمش...از همه آدمهای جهان پرو تر بود ..یعنی همه آدمها جلوی این مثل بچه هستن...

فکر کنم تا حالا بالای 1000 تا دختر رو ......

کراک میکشه شیشه میکشه مشروب میخوره سیگار میکشه تریاک میکشه( الانم رو مواد نبود حالت عادیش اینقدر پرروئه از بچگیش یادمه اینجوری بود وقتی که مواد نمیزد سیگارم نمی کشید) ....تا حالا فکر کنم بالای 100 بار کلانتری رفته زندان رفته.....الانم بیکاره ولگردی میکنه

ولی هنوز پرووووو ...

نیم ساعت امشب باهاش راه رفتم با خودم گفتم ما بقیه آدمهای جهان چه قدر ساده و خجالتی هستیم این چه قدر پرررروووو...

خیلی دوست داشتم مثل این پرررو بودم از این رو استفاده مفید می کردم میرفتم یه جا فروشنده حرفه ای میشدم..

mr.momo
29-04-2018, 23:27
با سلام
دوستان نمیدونم اصلاً موضوع رو چجوری مطرح کنم
خلاصه اینکه مغازه دار هستم
سن م هم کم نیست (اواسط دهه گور به گور شده 60)
پاستوریزه هستم و هموژنیزه (تا حالا با هیچ خلقی نبودم ، چون خودم نخواستم و اهل هیچ موضوعی نیستم)(شاید عجیب باشه برای خیلی هاتون ولی کاملاً واقعیت هست )
ولی الان یکی از مشتری های مغازه اومده که بهش مقداری وابسته شدم که البته یکطرفه هست چون هیچی بهش نگفتم به دلایل خیلی زیادی که در ذهنم و شرایطم دارم (طرف هم از اون جلف ها نیست که بگید ادا درآورده و ... ما هم هیچی ندیدیم و ..ر شدیم ) (هر چند وقت یک بار شاید 1-2 ماه یکی دو دفعه بیاد مغازه)که نمیدنم چجوری موضوع رو باهاش مطرح کنم ، آیا اصلاً کار درستی هست یا نه چون اختلاف سنی داریم که بنظر خودم قابل چشم پوشی نیست حدود 12 سال (اصلاً نمیدونم با کسی هست یا نه و ...)
اصلاً هم شرایط خوبی ندارم برای ازدواج و دوست هم ندارم ناراحت کنم کسی رو
اگر قرار باشه موضوع رو مطرح کنم به چه صورت؟ و آیا تو مغازه مطرح کنم ؟ راه دیگه ایی به ذهنم نمیرسه
هر چیزی به ذهنتون میرسه برای کمک به این وا مانده از دنیا مطرح کنید چه در خصوصی و چه در تاپیک ممنون تون میشم
:n16::n16::n16:

afceaglee2013
30-04-2018, 14:06
امان ازین دهه 60 ها مملکتو به ..:n02:
دلم میخواد دهه شصتیا رو بگیرم خفه شون کنم
من خودمم اوایل دهه لعنتی 60م
اختلاف سنی رو بیخیال عزیز .. اختلاف سنی ممکنه مشکل ایجاد کنه ولی جلو نرفتن صددرصد مشکل ایجاد میکنه .. دعوتش کن کافی شاپی چیزی یا قدم زدن یا ... اگه قبول کرد ک شاید یه نوعی چراغ سبزه اگه قبول نکرد هم حداقلش اینه که "نه" ی مستقیم ازش نمیشنوی

Hossein_128
13-05-2018, 12:27
دوستان یک پسر مجرد که شغل درست و حسابی هم نداره بهتره برای مراسم عقد یا عروسی خواهرش چی هدیه بده؟؟ اگه چیزی نده بد میشه؟

MMDFullHD
13-05-2018, 13:08
دوستان یک پسر مجرد که شغل درست و حسابی هم نداره بهتره برای مراسم عقد یا عروسی خواهرش چی هدیه بده؟؟ اگه چیزی نده بد میشه؟

:n31:وجودت واسش کافیه ایشالله به سلامتی کنار هم پیر شن
کادو کادو هست مهم نیست چی میخواد باشه
جسارت به شما و خانواده گرامیتون نشه
از جیبت بخوای تی تاپ دراری به زیدت هدیه بدی طرف فاز این رو میگیره سویچ هامر داری از جیبت در میاری:n08:
چشم هم چشمی هم خیلی زیاده تو این مملکت بعد ادعای فرهنگ غنی و .... تو کشور خودمون داریم
زمونه زمونه قشنگیه

Hossein_128
13-05-2018, 14:08
:n31:وجودت واسش کافیه ایشالله به سلامتی کنار هم پیر شن
کادو کادو هست مهم نیست چی میخواد باشه
جسارت به شما و خانواده گرامیتون نشه
از جیبت بخوای تی تاپ دراری به زیدت هدیه بدی طرف فاز این رو میگیره سویچ هامر داری از جیبت در میاری:n08:
چشم هم چشمی هم خیلی زیاده تو این مملکت بعد ادعای فرهنگ غنی و .... تو کشور خودمون داریم
زمونه زمونه قشنگیه
ممنون. سلامت باشید
معمولا از طرف خانواده ها پدر و مادر یه هدیه ای میدن. میخواستم ببینم منم باید جداگانه هدیه بدم یا همون یه هدیه از طرف خانواده عروس کافیه

VAHID
14-05-2018, 23:40
ممنون. سلامت باشید
معمولا از طرف خانواده ها پدر و مادر یه هدیه ای میدن. میخواستم ببینم منم باید جداگانه هدیه بدم یا همون یه هدیه از طرف خانواده عروس کافیه

اگه دوس داشتی میتونی
سکه که گرونه الان
ی نیم سکه هدیه بده بهش

afceaglee2013
15-05-2018, 01:24
بیچاره میگه شغل درست حسابی ندارم مبگید نیم سکه

بستگی ب عادت های خانوادگی داره ولی در کل رسم نیست جداگانه هدیه بدن همون یه هدبه از طرف خانواده کفایت میکنه
در خانواده های متوسط هیچ انتظاری از جوان مجرد نیست
شغل درست حسابی هم نداشته باشه دیگه اصلا انتظار نمیره

9344009
18-06-2018, 22:23
سلام
دوستان وقتی طرف به ما میگه نمازت قبول باشه جواب مناسب براش چیه؟

Hossein_128
19-06-2018, 12:00
سلام

اکثرا میگن قبول حق باشه
ولی فکر کنم یه تشکر ساده کافی باشه

mahdi--
22-06-2018, 18:06
سلام
من زیاد بیرون نمیرم واسه همین حتی اگه بخوام برم بیرون قدم بزنم یا وارد ی محیط جدید با آدمای جدید بشم نمیتونم.ی جورایی ترس دارم انگار‌.چیکار کنم؟

aryamehr1368
27-06-2018, 10:14
سلام
من زیاد بیرون نمیرم واسه همین حتی اگه بخوام برم بیرون قدم بزنم یا وارد ی محیط جدید با آدمای جدید بشم نمیتونم.ی جورایی ترس دارم انگار‌.چیکار کنم؟
بستگی به خودت داره اگه اینی که هستی رو قبول داری دیگه اهمیتی نداره اگه نه تمایل داری به ارتباط تنها راه ترس مواجه شدن با اونه,در کل مواجه شدن با ادمای جدید امتیاز قابل توجهی نداره که بخوای بهش اهمیت بدی زندگیتو بکن

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-06-2018, 19:37
سلام

سلام
خیلی از مردم جواب میدن قبول الله یا قبول حق ولی منطقی به نظر نمیاد چون همونی که میگه قبول باشه , منظورش اینه که قبول خدا باشه نمازت
یکی از جوابهای مناسب , أجمَعین هست
یعنی همگی ما نمازهامون قبول خدا باشه إن شاء الله
برای حج و عمره و روزه و نذر و دعاهای گروهی هم میشه گفت اجمعین

البته ممکنه عده ای از مردم متوجه نشند چی جواب دادین بهشون
.
در زبان عربی به نمازگزار میگن حَرَماً . یعنی إن شاء الله در خانه ی خدا نماز بخونی
نمازگزار هم جواب میده جمعاً یا أجمعین
و اگر به نمازگزار بگن تَقَبَّلَ الله , نمازگزار جواب میده مِنّا وَمِنکم MENNAWO MENKOM
در فارسی کلمه ممنون رو میشه برای خیلی چیزها به کار برد بدون هیچ مشکلی مثل:

تولدت مبارک , قدم نو رسیده مبارک , قبول باشه , خسته نباشی ,دستت درد نکنه , خوبی ؟ و غیره و غیره
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

mojt90
31-07-2018, 20:49
جواب امری نیست ؟ چی بگیم :n02:

aryamehr1368
31-07-2018, 21:36
عرضی نیست.

abc.abc
19-08-2018, 18:50
سلام
دوستان برای کسی که مسافرت بوده (نمیدونم کجا و نمیدونم الان برگشته یا نه) چه چیزی باید گفت؟ میخوام بهشون پیام بدم اما نمیدونم چی بگم ، مثلا سفر بی خطر یا ....

37598
21-08-2018, 08:48
سلام
دوستان برای کسی که مسافرت بوده (نمیدونم کجا و نمیدونم الان برگشته یا نه) چه چیزی باید گفت؟ میخوام بهشون پیام بدم اما نمیدونم چی بگم ، مثلا سفر بی خطر یا ....

رسیدن بخیر

mInI_ClockEr
29-08-2018, 09:21
با سلام
مادر یکی از همسایه ها که سلام و علیک داریم با پسرش از مکه برگشته
چی باید بگم به پسرش در حین احوال پرسی :n36:

mojt90
05-09-2018, 17:54
سلام
دوستان یک بار دیدم یک نفر رو جلوی زن و بچش فحاشی کردند . حالا برام سوال شد در چنین مواقعی اگر بهمو فحاشی شد عکس العملون چی باشه بهتره ؟

The Respina
05-09-2018, 20:12
سلام
دوستان یک بار دیدم یک نفر رو جلوی زن و بچش فحاشی کردند . حالا برام سوال شد در چنین مواقعی اگر بهمو فحاشی شد عکس العملون چی باشه بهتره ؟

هر رفتاری غیر از برخورد شدید تا سالها به یاد خانوادتون میمونه و موجب سرافکندگی شما خواهد بود.
تا جایی که ممکنه بفرستیدشون تو خونه یا ماشین یا دورشون کنید بعد خار مادر اون افراد رو بله...
موفق باشید.

Demon King
05-09-2018, 23:58
با سلام
مادر یکی از همسایه ها که سلام و علیک داریم با پسرش از مکه برگشته
چی باید بگم به پسرش در حین احوال پرسی :n36:

سلام.

رسیدن بخیر ... حج قبول

sms11
16-09-2018, 08:13
جواب امری نیست ؟ چی بگیم :n02:

خواهش میکنم، عرضی نیست

amirtehrani93
23-09-2018, 20:45
دوستان وقتی یه مبلغی به کسی قرض میدید طرف یادش میره چیکار میکنید؟
هر دو حالت بگید
1- مبلغ بالایی به یکی از دوستانم قرض دادم یکی دو هفته بعد گفت شماره کارتو بده بریزم واست گفتم فعلا عجله ای نیست بذار باشه هروقت داشتی بده الان چندماه میگذره خبری ازش نیست
2- یکی از دوستانی که میشناسمش برای اولین بار ازم شارژ خواست (10تومن) گفت رفتنی یادم بنداز بدم بهت ولی باز یادش رفت و ...
حالت 2 ، مسئله مبلغش نیست من این مشکل بدجوری دارم و فکر میکنم ضایعست به طرف بگم 2 تومن شارژ گرفتم واست و ... خیلی پیش اومده شارژ بگیرم طرف یادش بره بده منم به هیچ عنوان روم نمیشه بهش بگم ، شما جای من باشید چیکار میکنید؟

mojt90
23-09-2018, 21:13
هر دو حالت بگید
1- مبلغ بالایی به یکی از دوستانم قرض دادم یکی دو هفته بعد گفت شماره کارتو بده بریزم واست گفتم فعلا عجله ای نیست بذار باشه هروقت داشتی بده الان چندماه میگذره خبری ازش نیست
2- یکی از دوستانی که میشناسمش برای اولین بار ازم شارژ خواست (10تومن) گفت رفتنی یادم بنداز بدم بهت ولی باز یادش رفت و ...
حالت 2 ، مسئله مبلغش نیست من این مشکل بدجوری دارم و فکر میکنم ضایعست به طرف بگم 2 تومن شارژ گرفتم واست و ... خیلی پیش اومده شارژ بگیرم طرف یادش بره بده منم به هیچ عنوان روم نمیشه بهش بگم ، شما جای من باشید چیکار میکنید؟

1. راه های مختلفی هست .
راه حل اول : اسم قرض رو نیارید . دادن اس ام اس که به پول نیاز دارید . بعد مطمئنا طرف میده . اگه نداد سعی کنید قرضش رو یادش بیارید و تاکید کنید که الان نیازمندید .
راه حل دوم : استفاده از عبارت غیر مستفیم / مثلا کنار دوستت بگی که پول نیاز داری و نمیدونی از کجا جور کنی . اون موقع خودش یادش می افته .

2. مگه مجبوری شارژ بگیری . بگو رمز دوم ندرام . بگو کارتم همرام نیست و ... بهانه خیلی هست .
شما باید دیگه نگیرید . بهترین راهش همینه

Thor God
24-09-2018, 18:21
هر دو حالت بگید

این موارد قانون خاصی ندارند و با توجه به شخصیت شما میتونن تغییر کنن. اگر من باشم :

1- مبلغ بالا رو مستقیما بدون رو دربایستی درخواست میکنم.
2- مبالغ پایین رو نه مستقیم نه غیر مستقیم درخواست نمیکنم ولی جایی نیاز بشه ازش میخوام. مثل مورد شارژ، اگر دوستی نیاز داشته باشه براش میگیرم، اگر خودش پس نداد برنامه ریزی برای دریافت اون مبلغ نمیکنم ولی جایی نیاز داشته باشم مستقیما میگم که یر به یر شه :n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-10-2018, 19:47
سلام

به دلایلِ مختلف گاهی شنگول و شاد و سرحال نیستیم
وقتی این حالت رو دارین , نزنید توی ذوقِ کسانی که شاد و شنگول و سرحال هستند و میخندند و شوخی میکنند . این هم نوعی دل شکستن هست

irani04030
09-01-2019, 18:59
سلام با یه اقای جوان که تازه عضو خانواده شده باید چطوری رفتار کنیم مثلا چطوری سلام واحوالپرسی کنیم یا چطوری خدحافظی کنیم
من یه دختر نوجوان هستم

elyartab
15-01-2019, 21:06
امروز وقتی خواستم از پارک در بیام دیدم یه گاومیشی دوبله پارک کردن و هیچ جوره نمیشه دراومد از پاک و کلا نیم ساعت معطل شده بودم تو خیابون .
دلمم نیومد افسر رو صدا کنم جریمه کنه.
بعد نیم ساعت که اومده بهش میگم حالا که ماشینو ول کردی رفتی لااقل یه شماره ای چیزی بذار
برگشته پررو پررو میگه وقتی من پارک کردم اصن ماشین تو اینجا نبود!!!
میگم خوب من چطوری چپیدم اینجا.با هلیکوپتر اومدم؟

خلاصه بعد کلی جر و بحث و زر زیادی زدن راشو کشیده رفته.

همچین موردی بارها برای من اتفاق افتاده. یه سری مث آدم معذرت خواهی کردن یه سری هم عین خیالشون نبوده

به نظرتون در این مواقع با اینجور چارپا ها چطور رفتار کنیم؟!

DJ POLESTAR
16-01-2019, 10:59
سلام با یه اقای جوان که تازه عضو خانواده شده باید چطوری رفتار کنیم مثلا چطوری سلام واحوالپرسی کنیم یا چطوری خدحافظی کنیم
من یه دختر نوجوان هستم
همونطور که گفتین نوجوان هستین انتظار بیشتری ازتون نیست. موقع دیدار اگه دست دادن آقا و خانم توی خانوادتون مرسوم هست و این آقای تازه وارد خانواده هم هیچ مشکلی با دست دادن با جنس مونث نداره باهاش دست بدید و خیلی ساده بگید سلام خیلی خوش اومدید. بفرمایید خواهش میکنم و... و موقع خداحافظی هم خیلی ساده میتونید بگید خداحافظ. این روش رو میتونید بدون دست دادن هم انجام بدید.

afceaglee2013
16-01-2019, 17:21
امروز وقتی خواستم از پارک در بیام دیدم یه گاومیشی دوبله پارک کردن و هیچ جوره نمیشه دراومد از پاک و کلا نیم ساعت معطل شده بودم تو خیابون .
بعد نیم ساعت که اومده بهش میگم حالا که ماشینو ول کردی رفتی لااقل یه شماره ای چیزی بذار

همچین موردی بارها برای من اتفاق افتاده. یه سری مث آدم معذرت خواهی کردن یه سری هم عین خیالشون نبوده

اینی که شما میگید دیگه معاشرت نیست که دنبال آدابش بگردید:n08:
فقط یه چهار پا میتونه از پس یه چهارپا بر بیاد آدمیزاد فقط میتونه ازش فاصله بگیره که شاخش نزنه

رفتار شما قابل درکه که نخواید پلیس بیاد وسط چون ممکنه طرف واقعا کار واجبی براش پیش اومده باشه ..
اول کار باید انتخاب کنید و بدون ریسک زنگ بزنید ب پلیس
یا اگه میخواید انسانیت به خرج بدید باید فکر اینجاشم بکنید که طرف چهارپا باشه .. انسانیت به خرج دادن ساده نیست (اگه مملکت قانون درست حسابی داشت آدم میتونست بعد اومدن هم شکایت کنه ولی اینجا متاسفانه ...)

نمیدونم میشه عکسی چیزی گرفت از موقعیت ماشین که طرف اومد ادا دراورد آدم با این مدارک بره شکایت کنه ... و دو سال معطل شه یا نه

hamid_diablo
18-01-2019, 20:24

به نظرم یک استانداری باید وجود داشته باشه که این مواقع سلیقه ای و احساسی تصمیم نگیرید

هر وقت همچین چهارپایی رو دیدیدن به پلیس اطلاح بدین
وگرنه با اطلاع ندادن به پلیس در حق دیگر شهروندان ظلم کردین و باعث عقبگرد فرهنگی شدین

afceaglee2013
18-01-2019, 22:48
به نظرم یک استانداری باید وجود داشته باشه که این مواقع سلیقه ای و احساسی تصمیم نگیرید

هر وقت همچین چهارپایی رو دیدیدن به پلیس اطلاح بدین
وگرنه با اطلاع ندادن به پلیس در حق دیگر شهروندان ظلم کردین و باعث عقبگرد فرهنگی شدین
قبل دیدنش نمیش فهمید طرف چند پا داره بعد فهمیدن هم فرصت نیست
طرف نمی ایسته اونجا که پلیس بیاد

MVGroup
19-01-2019, 00:26
بعضی ها جوری از «پلیس» حرف میزنن که انگار قراره چکار کنه!!! اونم برای همچین مسأله پیش پا افتاده ای. والا من مواردی رو دیدم هزاران بار بدتر از این موضوع که اصلا پلیس رسیدگی نکرده.
نمیدونم شاید پلیس "تهران" با پلیس "شهرستان ها" فرق میکنه و عملکرد بهتری داره که کاربرها اینطوری نظر میدن. پلیس شهرستان ها عملکردشون افتضاحه.

MAHY@R
26-01-2019, 14:14
سلام میخواستم بدونم فالو کردن اینستاگرام فامیل چطوری هست اونایی که کوچکترند باید منو فالو کنن یا من برم اونا رو فالو کنم؟

MAHY@R
26-01-2019, 15:49
سلام میخواستم بدونم فالو کردن اینستاگرام فامیل چطوری هست اونایی که کوچکترند باید منو فالو کنن یا من برم اونا رو فالو کنم؟

Asd202020
23-04-2019, 02:18
سلام دوستان. توی دانشگاه دوتا دختر هستن که همیشه با همن(دختر a و دختر b). من از دختر a خوشم اومده. امروز برخلاف انتظارم دختر b اومد جلو و ابراز علاقه کرد! من ندونستم چی بگم حقیقتش! خیلی زود حرفشو زد و رفت. بنظرتون چی باید بهش بگم؟ اصلا با دختر a باید حرف بزنم یا دختر b؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2019, 07:50
سلام دوستان.
توی دانشگاه دوتا دختر هستن که همیشه با همن(دختر a و دختر b). من از دختر a خوشم اومده. امروز برخلاف انتظارم دختر b اومد جلو و ابراز علاقه کرد! من ندونستم چی بگم حقیقتش! خیلی زود حرفشو زد و رفت. بنظرتون چی باید بهش بگم؟ اصلا با دختر a باید حرف بزنم یا دختر b؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام

اگه میخواین ماجرا به دردسر و عذاب وجدان و مشکلاتِ دیگه کشیده نشه پس شما اول باید به این سوالها جواب بدین :
1- هدفتون از ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف که در اینجا فعلاً a و b هستند چیه ؟ پیدا کردنِ فردی مناسب برای ازدواج ؟ یا تفریح و سرگرمی ؟ یا ارتباط برای معشوقه گرفتن و ارضای غریزه ها مثل غریزه ی جنسی
جواب شما به این سوال خیلی خیلی مهم هست برای انتخاب فرد مناسب
.
2- معیارهاتون برای انتخاب چی هست ؟

.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
.

Reza Azimy_RW
05-05-2019, 17:04
دوستان عشق سابق من رفته بوده شمال تو سیل اب بردتش سپاه هم زده لاینا رو ترکونده تخلیه شده تو دریا :n28:الن من چیکار کنم :n14::42:

minoor
13-06-2019, 00:06
با سلام
یک سوال پیش اومده برام
اینکه وقتی ماشین میگیریم با دوستمون (:n12:) میخواهیم بریم بیرون، منظورم اسنپ هست که الان رو بورس هست
کنارش بشینم صندلی عقب یا جلو کنار راننده بشینم
واقعاً سوال شده برام کدوم باعث میشه ادب و احترام بیشتری رعایت بشه
با سپاس

silvermanhhh
13-06-2019, 05:26
با سلام
یک سوال پیش اومده برام
اینکه وقتی ماشین میگیریم با دوستمون (:n12:) میخواهیم بریم بیرون، منظورم اسنپ هست که الان رو بورس هست
با سپاس

بستگی داره،ولی من باشم عقب میشینم

srx190d
13-06-2019, 05:31
با سلام
یک سوال پیش اومده برام
با سپاساسنپ و پاک کن با شخصی برو
عقب هم بشین با یکم فاصله ببشتر
انشاالله که رستگار شوید

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

italodance
13-06-2019, 06:14
با سلام
یک سوال پیش اومده برام
با سپاس

اسنپ متجاوز رو پاک کن که‌ بلا سرت میاره. میتونی Tap30 بنصبی

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2019, 04:34
لطفا حذف شود ,,,,,,,

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2019, 04:38
با سلام
یک سوال پیش اومده برام
با سپاس
.
سلام
.
بهتره هر 2 عقب بشینند خصوصاً اگر گه یک خانوم و یک آفا هستند
.
ولی اگر موردی پیش اومد که مجبورید با خانومی که حالت غریبه دارند برید , بهتره اون خانوم تنها عقب بشینه
مثال:
موردی پیش اومده که یک مرد مجبوره با زنِ همسایه بره جایی مثلاً بیمارستان . در این صورت بهتره اون خانوم تنها عقب بشینه
.

.

.

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.

برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.

body_guard
21-12-2019, 23:15
تو محیط کار به یه همکار فضول که موقع اس دادن زل میزنه به گوشی شما تا اس شما رو بخونه!!، بی اجازه میره سروقت پوشه شخصی روی میزتون و کاغذهای داخلش رو میاره بیرون و میخونه، چی کارش میکنین؟

ksra
26-02-2020, 12:22
سلام
یه چند وفته که میرم نان وایی یارو نون وا بهشم تیکه میندازه یکبار دعوا میکنه
گاهی اوقات میگم بی زحمت 2 تا نون داغ بر میگرده با عصبانیت میگه زیادی حرف میزنی !!!!
البته با بحن خوب و با شخصیت ولی اون دعوا داره
گاهی اوقات بهم میگه بچه مهندس (با لحن مسخره !)
آقا من به این چی بگم کلا جمعش کنم؟

Afshin405
27-02-2020, 03:00
سلام
گاهی اوقات میگم بی زحمت 2 تا نون داغ بر میگرده با عصبانیت میگه زیادی حرف میزنی !!!!

انقد بدم میاد از اینجور ادما از ادمایی که بیخودی تیکه بار ادم میکنن ///:thumbsdow

ksra
27-02-2020, 11:19
انقد بدم میاد از اینجور ادما از ادمایی که بیخودی تیکه بار ادم میکنن ///:thumbsdow

سلام
نه تنها به من و به بزرگتر از من هم تیکه میندازه
چی بهش بگم که تا فیها خالدونش بسوزه و جمع بشه ؟ واقعا اعصابمو خورد کرده امروز صبحم بازم تیکه مینداخت و خودش هر هر میخندید

ghnjfg
27-02-2020, 13:10
سلام

سلام.
جواب ابلهان خاموشی است
شما اگه میخوای با اینجور آدما کل کل کنی خب
میتونی به حرف هاش بخندی (با مسخره) یا اگه بخوای جوابش رو بدی طرف هم فکر میکنه آدم مهمیه
در صورتی که نیست...
برو یک جا دیگه نون بخر که ریختشو نبینی..

توصیه من :
هیچ وقت به آدم های بی ارزش و بی سواد جواب نده

body_guard
27-02-2020, 17:33
زیادی حرف میزنی..... عرضه داری تو هم حرف بزن .....یا دارندگی برازندگی حرف زیاد دارم پس زیاد هم حرف میزنم به تو چه.
بچه مهندس.... بچه کارگر

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2020, 12:41
سلام
سلام
نمی‌دونم چی دیده یا چی شنیده از شما که این رفتار رو شروع کرده چون حتماً با همه ی مردم چنین رفتاری نداره .
.
به هر حال ، این شخص باید متوجه بشه که حد و مرزهای ادب و اخلاق و شرم و حیا رو رد کرده .
.
کارهایی که شما باید انجام بدین :
وقتی که تنها هستید زنگ بزنید ۱۱۰ و ماجرا رو بدون دستکاری و تغییر اطلاع بدین و بگین می‌خوام پلیس بیاد بهش تذکر جدی بده که اگه با مشتریها بدرفتار و بی ادب باشه کارش به شکایت و کلانتری و دادسرا می‌کشه .
.
ببینید راهنمایی پلیس چیه .
.
دو سه سال پیش یک بار رفتم نانوایی ، دیدم یه خانوم میانسال ، پلیس آورده برای نانوایی چون با بی ادبی بهش گفته بوده باید نون کنجدی ببری . همینه که هست و پر حرفی نکن و از این حرفها .
.
پلیسی که اومده بود مجهز به باتوم و اسلحه کمری و دستبند و بیسیم بود .
نانوا عین موش ساکت وایساده بود و پلیس داشت بهش تذکر میداد که حق نداری بی ادبی و بی‌احترامی کنی و به زور نون کنجدی بفروشی به مردم .
.
اگه پلیس بهتون گفت وقتی بی ادبی می‌کنه زنگ بزنید تا ما بیایم ، دیگه همه چیز مهیا هست تا ادب بشه .
وقتی می‌رید نانوایی اگه بی ادبی کرد فقط زنگ بزنید پلیس و آروم و خونسرد ماجرا رو بگین .
.
توهین و درگیری و اینها اصلأ توصیه نمیشه چون شما هم مقصر می‌شید و بازخواست می‌شید و پلیس بهتون میگه چرا بهش فحش دادی ؟، چرا زد و خورد کردی ؟ مگه پلیس و کلانتری نبود ؟

.
البته روشهای دیگه ای هم هست که بنده انجام دادم و جواب داده :
کاسبی که با مشتریِ زن درست صحبت نمی‌کرد ، بدون خنده بهش گفتم درست صحبت کن با مردم . حق نداری با مردم اینجوری صحبت کنی . حساب کار خودش رو کرد و ساکت شد . اون خانوم هم تشکر کرد و رفت .
.
اما فحاشی و درگیری اصلأ توصیه نمیشه
.

================================================== ========
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
توصیه های مهم امنیتی

.
.
.

ksra
28-02-2020, 18:26
سلام
نمی‌دونم چی دیده یا چی شنیده از شما که این رفتار رو شروع کرده چون حتماً با همه ی مردم چنین رفتاری نداره .
.
به هر حال ، این شخص باید متوجه بشه که حد و مرزهای ادب و اخلاق و شرم و حیا رو رد کرده .
.
کارهایی که شما باید انجام بدین :
وقتی که تنها هستید زنگ بزنید ۱۱۰ و ماجرا رو بدون دستکاری و تغییر اطلاع بدین و بگین می‌خوام پلیس بیاد بهش تذکر جدی بده که اگه با مشتریها بدرفتار و بی ادب باشه کارش به شکایت و کلانتری و دادسرا می‌کشه .
.
ببینید راهنمایی پلیس چیه .
.
دو سه سال پیش یک بار رفتم نانوایی ، دیدم یه خانوم میانسال ، پلیس آورده برای نانوایی چون با بی ادبی بهش گفته بوده باید نون کنجدی ببری . همینه که هست و پر حرفی نکن و از این حرفها .
.
پلیسی که اومده بود مجهز به باتوم و اسلحه کمری و دستبند و بیسیم بود .
نانوا عین موش ساکت وایساده بود و پلیس داشت بهش تذکر میداد که حق نداری بی ادبی و بی‌احترامی کنی و به زور نون کنجدی بفروشی به مردم .
.
اگه پلیس بهتون گفت وقتی بی ادبی می‌کنه زنگ بزنید تا ما بیایم ، دیگه همه چیز مهیا هست تا ادب بشه .
وقتی می‌رید نانوایی اگه بی ادبی کرد فقط زنگ بزنید پلیس و آروم و خونسرد ماجرا رو بگین .
.
توهین و درگیری و اینها اصلأ توصیه نمیشه چون شما هم مقصر می‌شید و بازخواست می‌شید و پلیس بهتون میگه چرا بهش فحش دادی ؟، چرا زد و خورد کردی ؟ مگه پلیس و کلانتری نبود ؟

.
البته روشهای دیگه ای هم هست که بنده انجام دادم و جواب داده :
کاسبی که با مشتریِ زن درست صحبت نمی‌کرد ، بدون خنده بهش گفتم درست صحبت کن با مردم . حق نداری با مردم اینجوری صحبت کنی . حساب کار خودش رو کرد و ساکت شد . اون خانوم هم تشکر کرد و رفت .
.
اما فحاشی و درگیری اصلأ توصیه نمیشه
.

================================================== ========
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
توصیه های مهم امنیتی

.
.
.

سلام
خیلی ممنون .
نه تنها به من بلکه به دوستام و بعضی از بزرگترای من هم اینجوری توهین میکنه و دعوا داره
شما کدوم کشور هستید که پلیسا اینجوری اومدن ؟ فکر میکنم جایی غیر از ایران هستید درسته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2020, 21:45
سلام
خیلی ممنون .
نه تنها به من بلکه به دوستام و بعضی از بزرگترای من هم اینجوری توهین میکنه و دعوا داره
شما کدوم کشور هستید که پلیسا اینجوری اومدن ؟ فکر میکنم جایی غیر از ایران هستید درسته؟
سلامت باشید
.
اون ماجرا در یکی از شهرهای بزرگِ ایران اتفاق افتاد .
شما زنگ بزنید با پلیس مشورت کنید . این بهترین راه هست .
.
بایکوت و تحریم اون نانوایی هم راهِ حل بدی نیست . خصوصاً اگر که در نزدیکیش نانوایی رقیب وجود داره

ksra
28-02-2020, 22:45
سلامت باشید
.
اون ماجرا در یکی از شهرهای بزرگِ ایران اتفاق افتاد .
شما زنگ بزنید با پلیس مشورت کنید . این بهترین راه هست .
.
بایکوت و تحریم اون نانوایی هم راهِ حل بدی نیست . خصوصاً اگر که در نزدیکیش نانوایی رقیب وجود داره

سلام
به یکی از نزدیکانم گفتم گفتش به پلیس ارتباط نداره و هیچ کاریش نمیشه کرد و بهترین کار سکوته
راست میگه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-02-2020, 13:42
سلامبه یکی از نزدیکانم گفتم گفتش به پلیس ارتباط نداره و هیچ کاریش نمیشه کرد و بهترین کار سکوتهراست میگه؟سلام.زنگ بزنین ۱۱۰ . نه ضرر داره نه مالیات :)

mojt90
29-02-2020, 14:33
سلام

سلام

ببین عزیزم . اصلا مجبور نیستید از اونجا نون بخرید . از نونوایی دیگه ای نون بخرید . میخواید اون نونوایی رو نابود کنید یک راه حل بهتون معرفی می کنم نابودش کنید . منتها چند بار باید این کار رو تکرار کنید تا دیوونه بشوند .به یک دوست نیاز دارید که چند بار همراهی تون کنه .
اینکه :
اول برید از جای دیگه نون بخرید . بعد بیاید از رو به روی اون نونوایی رد بشید . بعد هنگام رد شدن با دست پر نون ، حالا با دوستتون یا تنهایی کاری کنید که نونوا و مشتریان اون نونوایی یک لحظه نگاه کنند بهتون . حالا میتونه یک عطسه بلند باشه یا یک خنده به موضوعی الکی با صدای بند که مشتریان و نانوا یک لحظه ببینند که شما از جای دیگه نون گرفتید .دو یا سه بار که ببینند مشتریان و خود نونوا که شما از جای دیگه نون میگیرید و از اونجا نمیگیرید . هم نونوا حرص میخوره و هم مشتریان سوال ایجاد میشه که چرا از این نونوایی شما نون رو نخریدید .

این بزرگترین انتقامه :n09::31:

The Ghost Writer
29-02-2020, 15:23
من اتفاقا مشکلم برعکسه.

وقتی مشتری یه جایی میشم احساس میکنم فروشنده از من انتظار سلام و احوال پرسی داره. اما من اخلاقم مثل یه رُباته. با غریبه ها نمیتونم به همین راحتی ها گرم بگیرم. بعد از چند بار رفتن به یه مغازه بخصوص می بینم که یواش یواش نگاه ها معنادار میشه! :whistle::biggrin:برای همین همیشه از چند جای مختلف خرید میکنم. مشتری ثابت جای خاصی نمیشم!

نمیدونم ظاهرا تو فرهنگ ایرانی اینطوریه. شنیدم تو بلاد کفر اصلا رو سلام علیک حساس نیستن. :biggrin:

ابر_حیزون
29-02-2020, 20:26
اکثر فروشنده ها لات مسلک هستند چه نونوایی باشه چه سوپر مارکت

من خودم روبرومون یه سوپری هست آخرین بار که رفتم ازش خرید کنم ادای لهجمو در میاورد تازه زنش نه خودش !

من گفتم باو *** لقت دیگه ازت خرید نمیکنم م*** ****

---------------

تعزیرات و اماکن و کمیته هم فقط باسه این هستن که دختر پسرا جور و پلاس شون رو بعد از ساعت 1 نصفه شب جمع کنن به این جور موارد اصلا رسیدگی نمیکنن اگر هم رسیدگی کنن مثل همون جوکه هست که پیرمرد ه به بچه ه میگه اگه یکی بیاد به من کمک میکنه نه تو

minoor
05-03-2020, 12:31
با سلام
دوستان برای هدیه تولد :n12: دوستم یکعدد ست چرم هدیه گرفتم که جعبه بزرگی داره و یکعدد هدفون بیسیم اپل که میخوام بزارم داخل جعبه ست هدیه چرم که گرفتم (ست هدیه شامل کیف لوازم ارایش که میخوام هدفون رو بزارم داخلش بهمراه آینه و کیف پول هست )
بنظرتون کادو پیچ کنم یا با همون جعبه ست هدیه داخل ساک های مقوایی تحویل بدم بهشون ؟ یا اصلاً خود جعبه ست هدیه رو بدم ؟ اصلاً کادو پیچ نکنم یا ...
ایده شما چی هست
لطفا راهنمایی کنید

کاربر شماره ی یک
06-03-2020, 20:50
با سلام
دوستان برای هدیه تولد :n12: دوستم یکعدد ست چرم هدیه گرفتم که جعبه بزرگی داره و یکعدد هدفون بیسیم اپل که میخوام بزارم داخل جعبه ست هدیه چرم که گرفتم (ست هدیه شامل کیف لوازم ارایش که میخوام هدفون رو بزارم داخلش بهمراه آینه و کیف پول هست )
بنظرتون کادو پیچ کنم یا با همون جعبه ست هدیه داخل ساک های مقوایی تحویل بدم بهشون ؟ یا اصلاً خود جعبه ست هدیه رو بدم ؟ اصلاً کادو پیچ نکنم یا ...
ایده شما چی هست
لطفا راهنمایی کنید

سلام
میتونی بگی چشات رو ببند و بزاری جلوش و بعد بگی باز کن
میتونی ام جدا جدا کادوشون کنی حس بهتری به آدم دست میده دوتا کادو وا کنه
کاغذ کادو داشته باشه بهتره گمونم :)

ksra
06-03-2020, 22:05
اکثر فروشنده ها لات مسلک هستند چه نونوایی باشه چه سوپر مارکت

من خودم روبرومون یه سوپری هست آخرین بار که رفتم ازش خرید کنم ادای لهجمو در میاورد تازه زنش نه خودش !

من گفتم باو *** لقت دیگه ازت خرید نمیکنم م*** ****

---------------

تعزیرات و اماکن و کمیته هم فقط باسه این هستن که دختر پسرا جور و پلاس شون رو بعد از ساعت 1 نصفه شب جمع کنن به این جور موارد اصلا رسیدگی نمیکنن اگر هم رسیدگی کنن مثل همون جوکه هست که پیرمرد ه به بچه ه میگه اگه یکی بیاد به من کمک میکنه نه تو

سلام
من ترک هستم و لهجه ی غلیظی دارم و متأسفانه مشکل تورو دارم و واقعا درکت میکنم ....:jealous:(خیلی رو مخ هستش )
یارو نونواییه بایکی از جوونا دعواش دراومد (برگشت به زنش گفت خدا به شما عقل و شور بدهد زنه خیلی مودب بود معلم بودش . شوهرش هم یه نفر مهندس بود گرفت یارو رو چپ و راستش کرد ولی هنوز که هنوزه آدم نشده )
والا نمیدونم ولی باید 2 نفر دیگه حسابی کتکش بزنن تا آدم بشه
موفق باشید

ابر_حیزون
07-03-2020, 00:22
سلام
من ترک هستم و لهجه ی غلیظی دارم و متأسفانه مشکل تورو دارم و واقعا درکت میکنم ....:jealous:(خیلی رو مخ هستش )
یارو نونواییه بایکی از جوونا دعواش دراومد (برگشت به زنش گفت خدا به شما عقل و شور بدهد زنه خیلی مودب بود معلم بودش . شوهرش هم یه نفر مهندس بود گرفت یارو رو چپ و راستش کرد ولی هنوز که هنوزه آدم نشده )
والا نمیدونم ولی باید 2 نفر دیگه حسابی کتکش بزنن تا آدم بشه
موفق باشید

متاسفم که همچین برخوردی باهاتون شده اونم تو تهران که خودشون اکثرا ترک هستند.

البته من خودم ترک نیستم و فارسی را تو خونه یاد گرفتم بدون لهجه صحبت کنم چند سالی هم تهران زندگی میکردم و مدرسه رفتم. یکی از شهرهای جنوب زندگی میکنم که مردم به اصطلاح گشاد گشاد حرف میزنن و بی در و پیکر هر کی هم بدون لهجه صحبت کنه مسخره میکنن و به اصطلاح عقده هاشون متبلور میشه

در یک کلام مردم شعور ندارن

ksra
07-03-2020, 15:49
متاسفم که همچین برخوردی باهاتون شده اونم تو تهران که خودشون اکثرا ترک هستند.

البته من خودم ترک نیستم و فارسی را تو خونه یاد گرفتم بدون لهجه صحبت کنم چند سالی هم تهران زندگی میکردم و مدرسه رفتم. یکی از شهرهای جنوب زندگی میکنم که مردم به اصطلاح گشاد گشاد حرف میزنن و بی در و پیکر هر کی هم بدون لهجه صحبت کنه مسخره میکنن و به اصطلاح عقده هاشون متبلور میشه

در یک کلام مردم شعور ندارن

سلام
همه مثل هم نیستن ....
ولی بشتریا شعور ندارن متأسفانه کاریشم نمیشه کرد...
الان تهران همونقدر بزرگه همونقدرهم منجلابه بخدا
موفق باشید

ksra
07-03-2020, 20:25
مسلما همه مثل هم نیستند ..

ولی تعجب من از این بود که شما ترک هستید و تو تهران ! شما را به خاطر ترک بودند مسخره کرده اند

چون ترک بودن تو تهران یه جور کلاس محسوب میشه و نگاهی که یه تهرانی به ترک داره مثل نگاه سگ به گرگه . و حرف یه ترک خیلی بیشتر خریدار داره تا حرف یکی که بگه من مثلا عرب خوزستانم یا مال سیستان بلوچستان هستم .. و صرف نظر از یه سری جوک لوس و بی مزه که ساخته و پرداخته خود مردم جنوب شهر تهران هست و اراذل تلگرامی و اینستاگرامی رد و بدل میکنند .. همون جور که گفتم همه تهرانی ها برای ترک ها احترام قایل هستند . من فقط یه مثال میگم که شما حساب کار دستت بیاد من همون جایی که تهران زندگی میکردم نزدیکمون یه سوسیس کالباسی بود یه شاگرد افغانی داشت شاگرده باسه خودش یه لهجه ترکی درست کرده بود که هیچکی بهش نگه افغانی ..

و تو مملکت ما اصولا همه یه جور از ترک ها حساب میبرند (که مسبوق به سابقه تاریخی هست مثلا قاجار و پهلوی هر دو دودمان های ترک بودند) و صرف نظر از اون جوک هایی که خدمتتون گفتم ساخته مردم جنوب شهر تهران هست .. هیچکی به ترک ها توهین نمیکنه و واقعیت را در مورد ترک ها نمیگه مثلا نمیگن که اکثر کلاه برداری ها ی واقعی و اینترنتی کار همین ترک هاست و یا اینکه ترک ها نسبت به مردم جنوب ایران نژاد پرست هستند و همش به خاطر توسری هایی هست که رژیم ترکیه هر روز از اروپا میخوره یا اینکه همین ترک ها و هموطنان آذری که به فارس ها بد و بیراه میگن و میگن هخامنشی ها که فارس بودن با محارم خود همبستر میشدند یا اینکه کورش خان سگ سگان .. همین تورک ها پاشون به لس آنجلس و بقیه جاهای امریکا و کانادا میرسه ازشون میپرسن مال کجا هستی ؟ میگن پرشین پرشین !! و اونجا باسه بقیه مردم ایران حرف درمیارن و میگن اینها عرب هستن !

در مورد تهران هم که فرمودید منجلابه خیالتان راحت من نه عقده تهران دارم و نه قصد زندگی در تهران چون چندین سال خارج از کشور زندگی کردم و این پان فارس پان ترکی بازی ها ی تو ایران هرکی رو خر کنه من یکی رو خر نمیکنه

همون طور که خدمتتان عرض کردم مردم شعور ندارند

موفق و موید باشید

-------------------------------

و دشمن همه ما ایرانی ها صهیونزیم بین الملل و اسراییل و یهود امریکاست (فقط اونان که خوشحال میشن وقتی یه ایرانی یه ایرانی دیگه رو سرویس میکنه). یعنی ممکنه یه اروپایی یا امریکایی از ترکه بیشتر خوشش بیاد تا فارس و بگه این سفید پوست تره ولی اسراییلی ها که واقع بین تر هستند و امروزه دنیا دست اوناست و حرف حرف اوناست هیچ پشیزی احترام برای ترک ها و ترکیه قایل نیستند و شاید حتی به خاطر هولوکاست و ظلم هایی که بهشون رفته برای فارسه بیشتر احترام قایل شن تا ترکه

سلام
من متأسفانه 16 سالمه و هنوز سنی ندارم خوب ولی بزرگترا بهم میخندن میگن بچه رو ببین چه لهجه ای واسه ما داره داره سیس میاد (بخدا بهم میگن من توی اسلامشهر ساکن هستم و از بچه های مدرسه گرفته تا بعضی از بزرگترا بهم میگن بچه ترک بهم میگن بربری خور وبعد مسخرم میکنن)
از تهران متنفرم و ازش فراریم همین امروز و فرداس برم طرفای هشتگرد و کرج اصلا از تهران خوشم نمیاد.
من توی تبریز بزرگ شدم و اونجا همه باهم ترکی حرف میزدیم و تازه 4 ساله اومدیم تهران.
موفق باشید

minoor
08-03-2020, 19:54
با سلام
ایده شما چی هست
لطفا راهنمایی کنید

دوستان نظری ندارید دیگه :rolleye:

ابر_حیزون
09-03-2020, 10:24
دوستان نظری ندارید دیگه :rolleye:

کادو پیچ نکن اگه برند خوبیه دوستت بیشتر ذوق زده میشه تا اینکه یه کاغذ کادویی خز ببندند دورش

Reza Azimy_RW
08-04-2020, 02:55
بستگی داره واسه کی باشه اگه بچس اصولا بچه ها کادو بیشتر دوس دارن سوپرایزشون میکنه اگه دختره هم همینطور ولی اگه پسره به نظر من اگه خودش جلد لوکسی داره نیاز به کادو نیست شیکتره

Reza Azimy_RW
08-04-2020, 03:00
بستگی داره واسه کی باشه اگه بچس اصولا بچه ها کادو بیشتر دوس دارن سوپرایزشون میکنه اگه دختره هم همینطور ولی اگه پسره به نظر من اگه خودش جلد لوکسی داره نیاز به کادو نیست شیکتره

mojt90
19-05-2020, 08:07
سلام

دوستان چیزی هست که داره دیوونم میکنه . همونطور که میدونید اوضاع اقتصادی بسیار خراب است . آدم عاقل این دوره زمونه ازدواج نمیکنه . بعد وضعیت منم خیلی بد

هست که مطمئنا به طلاق خواهد خورد . حالا برای ما داستان شده سنم شده 30 و خورده ای همش طعنه از فامیل و غریبه و ... میشنویم (چرا ازدواج نمیکنی ! تو

چقدر بی عرضه ای که تا حالا ازدواج نکردی ! فامیل های که پسرشون تازه ازدواج کرده هم با من مقایسه میکنن و جلو جمع میگن پسر من مرد هست که تونسته

ازدواج کنه ! (تیکه غیر مستقیم به من)) بعد یک سری هاشون فامیل بسیار نزدیک هستند و نمیشه چیزی گفت . به نظرتون چی کار کنم با این افراد ؟ چی بگم هم

محترمانه باشه و هم جواب محکم . :sad: گرچه من با این حرفه ها اصلا قصد ازدواج ندارم اما جلوی جم تیکه بستن جتما باید جوابشون رو داد .:rambo:

ksra
19-05-2020, 09:47
سلام

دوستان چیزی هست که داره دیوونم میکنه . همونطور که میدونید اوضاع اقتصادی بسیار خراب است . آدم عاقل این دوره زمونه ازدواج نمیکنه . بعد وضعیت منم خیلی بد

هست که مطمئنا به طلاق خواهد خورد . حالا برای ما داستان شده سنم شده 30 و خورده ای همش طعنه از فامیل و غریبه و ... میشنویم (چرا ازدواج نمیکنی ! تو

چقدر بی عرضه ای که تا حالا ازدواج نکردی ! فامیل های که پسرشون تازه ازدواج کرده هم با من مقایسه میکنن و جلو جمع میگن پسر من مرد هست که تونسته

ازدواج کنه ! (تیکه غیر مستقیم به من)) بعد یک سری هاشون فامیل بسیار نزدیک هستند و نمیشه چیزی گفت . به نظرتون چی کار کنم با این افراد ؟ چی بگم هم

محترمانه باشه و هم جواب محکم . :sad: گرچه من با این حرفه ها اصلا قصد ازدواج ندارم اما جلوی جم تیکه بستن جتما باید جوابشون رو داد .:rambo:

سلام
من سنم کمه و هنوز بچه هستم (متولد سال 77 ) 22 سال دارم. ولی یکبار شوهر عمه ام بهم گفت برات یکنفر پیدا کردم هم سایز خودت (منم که حاضر جواب ) گفتم مگه تو وقتی عمه رو گرفتی همسایز خودت بود ؟! چرا الان نمیبینم؟! همه فامیل بهش خندیدن منم عصبانی بودم.
میخوام بگم که به دیگران اصلا ربطی نداره کی ازدواج کنی و نکنی دست خودته .
من یکنفر رو میشناسم که 50 سالشه ولی هنوز مجرده و عشقی زندگی میکنه.
شمام چه نزدیک باشه چه فامیل دور قشنگ و محکم با یک نیش خند بگو ( تا ما رو میبینی سریع قاشق دستت میگیری و شروع میکنی به شکر خوردن عزیز من ) این یک تیکس که من به داییم انداختم و دیگه اصلا و ابدا از این شوخیا با من نکرد.
ببین یکسری فامیل ها هستن که اینجوری توی جمع آدم رو ضایع میکنن و اصلا نباید رفت توی جمعشون چون هم شما کوچیک میشی و هم بازم شما اعصابت خورد میشه. به نظر من در اینجور مواقع باید سریع جمع رو ترک کنید. چون بیشتر بمونید بازم بس نمیکنن و ادامه میدن و اینجوری اعصاب شما بیشتر خورد میشه.
من (خودم شخصا ) از اینجور آدمایی که تیکه بار آدم میکنن متنفر هستم . چون اصلا به کسی مربوط نیست.
موفق باشی.

ژیان
18-06-2020, 18:07
سلام
من متأسفانه 16 سالمه و هنوز سنی ندارم خوب ولی بزرگترا بهم میخندن میگن بچه رو ببین چه لهجه ای واسه ما داره داره سیس میاد (بخدا بهم میگن من توی اسلامشهر ساکن هستم و از بچه های مدرسه گرفته تا بعضی از بزرگترا بهم میگن بچه ترک بهم میگن بربری خور وبعد مسخرم میکنن)
از تهران متنفرم و ازش فراریم همین امروز و فرداس برم طرفای هشتگرد و کرج اصلا از تهران خوشم نمیاد.
من توی تبریز بزرگ شدم و اونجا همه باهم ترکی حرف میزدیم و تازه 4 ساله اومدیم تهران.
موفق باشید

من سنم کمه و هنوز بچه هستم (متولد سال 77 ) 22 سال دارم.

عجب! مارو بگو با کیا داشتیم بحث عقیدتی میکردیم! طرف هنوز نمیدونه 16 سالشه یا 22 سالشه :blink:

Переклад не
22-06-2020, 11:07
سلام
موفق باشید

عجب از مردمی که ترک رو مسخره میکنن و بعد واسه پز دادن به همدیگه از ترکیه رفتناشون و سبک زندگی که تبدیلش کردن به استانبولی و از آرزوهایی که تو سواحل نرفته شون و حسرتی از ترکیه و ترک به دلشون مونده حرف میزنن

Ali000999
22-06-2020, 19:42
سلام یه سوال آداب معاشرتی. مثلا من و دوستم کنار هم هستیم. یه نفر تازه به جمعمون ملحق شده و دوست من داره اونو به من معرفی میکنه و از ویژگی های مثبتش میگه. مثلا میگه آقا بردیا از همکاران خیلی خوب منه و خیلی آدم با معرفتیه و...
در این موقع من باید چی بگم؟! به جز خوشبختم!

Ali000999
22-06-2020, 19:45
یه سریا هستن موقع صحبت کردن هی خودزنی میکنن. مثلا دارن خاطره تعریف میکنن یهو میگن «...من هم چون آدم بی سوادی هستم این کارو کردم...» یا «...منم جنبه ندارم...»
حالا الان مثال های خوبی به ذهنم نرسید. کلا از خودشون بد میگن.واقعا هم اونطور نیستنا ولی خودزنی میکنن! این جور مواقع ما چی باید بگیم؟

Ali000999
22-06-2020, 19:53
یه سوال دیگه. مثلا داری با مدیرت صحبت میکنی. وسط صحبتهاش به طور خیلی هوشمندانه ای یه انتقاد ازت میکنه. یعنی 80 درصد صحبتش کلا یه چیز دیگست ولی اون وسط به طور غافل گیرانه ای یه تیکه سنگین به تو میندازه. این جور مواقع باید چکار کرد؟ معمولا همون لحظه متوجه نمیشی و چند ثانیه طول میکشه و اون لحظه که متوجه شدی مدیر داره در مورد یه چی دیگه صحبت میکنه.
مثلا
«اقای رضایی یکی از کارمندهاییه که خیلی کارش درست و حرفه ایه. من دیروز به شما زنگ زدم جواب ندادی البته ساعت اداری نبود و وظیفه نداشتی جواب بدی حالا مهم نیست بی خیال. آقای رضایی هر موقع کارش دارم منو تنها نمیذاره و میشه روش حساب کرد.» بعد سریع بحث یه چیز دیگه رو میکنه و آدم فرصت پاسخگویی نداره اصلا.

حالا واقعا جریان چی بوده؟ اون ساعت 9 شب زنگ زده بود به من، تازه منم خارج شهر بودم اصلا گوشیم زنگ نخورده.

بخوای بحث رو قطع کنی چیزی بگی میگه حالا مهم نیست!

afceaglee2013
23-06-2020, 17:50
اینجا واقعا جواب شما اصلا مهم نیست یه بحث یکطرفه س که میگه در دسترس باش .. حتی اگه حق با شما بوده و تلفنتون زنگ نخورده هم مهم نیست

afceaglee2013
23-06-2020, 17:58
یه سریا هستن موقع صحبت کردن هی خودزنی میکنن. مثلا دارن خاطره تعریف میکنن یهو میگن «...من هم چون آدم بی سوادی هستم این کارو کردم...» یا «...منم جنبه ندارم...»
حالا الان مثال های خوبی به ذهنم نرسید. کلا از خودشون بد میگن.واقعا هم اونطور نیستنا ولی خودزنی میکنن! این جور مواقع ما چی باید بگیم؟

منم این عادت خودزنی رو دارم:laughing::sad: واقعا نمیدونم علتش چیه شاید میخوام عیب خودمو خودم بگم تا بقیه ..یا ...
یا بعضا جوری میشه که خودزنی میکنم تا نگن داره کلاس میذاره(نه در مورد موارد مشابه مثال شما )
کار زیادی لازم نیست بکنید بیخیال اون قسمت بشید گوش بدید به بقیه حرفای ما خودزنا:D

aryamehr1368
26-06-2020, 23:54
سلام یه سوال آداب معاشرتی. مثلا من و دوستم کنار هم هستیم. یه نفر تازه به جمعمون ملحق شده و دوست من داره اونو به من معرفی میکنه و از ویژگی های مثبتش میگه. مثلا میگه آقا بردیا از همکاران خیلی خوب منه و خیلی آدم با معرفتیه و...
در این موقع من باید چی بگم؟! به جز خوشبختم!
متاسفانه تو ایران مردم یا از اینور بوم میفتن یا اونور ,طرف یا آداب معاشرت نداره بلا نسبت عین گاو میمونه یا زیادی مودبه متل شما و میخواد بهترین رفتار رو داشته باشه,چرا اینقدر احساس دیگران یا طرز فکرشون مهمه که بهش فکر میکنی در جواب چی بگی من جواب تمام سوالاتو با یه جمله میدم,{در هر جایی با هرکسی اونطور رفتار کن که از خودت احساس رضایت کنی} حالا این احساس رضایت بستگی به خودت داره و هر کس بهت از جانب خودش جواب میده آخرش خودت باید متوجه بشی چه رفتاری بهترینه

V E S T A
03-07-2020, 11:27
یه سوال دیگه. مثلا داری با مدیرت صحبت میکنی. وسط صحبتهاش به طور خیلی هوشمندانه ای یه انتقاد ازت میکنه. یعنی 80 درصد صحبتش کلا یه چیز دیگست ولی اون وسط به طور غافل گیرانه ای یه تیکه سنگین به تو میندازه. این جور مواقع باید چکار کرد؟ معمولا همون لحظه متوجه نمیشی و چند ثانیه طول میکشه و اون لحظه که متوجه شدی مدیر داره در مورد یه چی دیگه صحبت میکنه.
مثلا
«اقای رضایی یکی از کارمندهاییه که خیلی کارش درست و حرفه ایه. من دیروز به شما زنگ زدم جواب ندادی البته ساعت اداری نبود و وظیفه نداشتی جواب بدی حالا مهم نیست بی خیال. آقای رضایی هر موقع کارش دارم منو تنها نمیذاره و میشه روش حساب کرد.» بعد سریع بحث یه چیز دیگه رو میکنه و آدم فرصت پاسخگویی نداره اصلا.

حالا واقعا جریان چی بوده؟ اون ساعت 9 شب زنگ زده بود به من، تازه منم خارج شهر بودم اصلا گوشیم زنگ نخورده.

بخوای بحث رو قطع کنی چیزی بگی میگه حالا مهم نیست!

هروقت همکارو مدیر و.. گفتن حالا مهم نیست! یعنی خیلیم مهمه اگه مهم نبود درکنار اینهمه تعریف و تمجدید اظهار رضایت این مسئله که مهم نیست رو نمیگفتن! همیشه در چهره خودتون نشون بدین که میدونید که اتفاقا خیلی هم براشون مهمه!

در اینجور مواقع صبر کنید صحبت شون کامل تموم بشه و بعد دو راه حل:

1-از لطفی که به شما دارن تشکر کنید و شما هم از سعه صبر و حمایت ایشون تعریف کنید! و توضیح بدین که اون روز خارج از شهر بودین و اصلا گوشی تون زنگ نخورده.

2- از لطفی که به شما دارن تشکر کنید و شما هم از سعه صبر و وفت شناسی و حمایت ایشون تعریف کنید! اینکه میدونید ایشون هیچ وقت خارج از وقت اداری با شما تماس نمی گیردن مگر اینکه کار واجبی داشته باشن برای همین شناختی که ازوقت شناسی ایشون دارین و اطمینان دارین که حتما کار واجبی بوده، شما جواب تلفن واجب ایشون رو حتما خواهید داد و توضیح بدین که اون روز خارج از شهر بودین و اصلا گوشی تون زنگ نخورد.

انتخاب این دو راه حل به اخلاق مدیر شما و شرایط شما ربط داره ولی به هر حال حتما درباره تیکه و کنایه ای که از طرف مدیر به شما انداخته شده توضیح بدین.

V E S T A
03-07-2020, 11:39
سلام
موفق باشید

چیزی که گفتین هیچ ربطی به شهر تهران یا کسی که اصالتا تهرانی هست، نداره .. آدم هایی که نژاد پرستن یا تعصب های قومی قبیله ای دارن معمولا اینطور برخورد ها رو دارن و اکثریت شون هم فقط ساکن شهر تهران هستن و اصالتا متولد شهرهای دیگه ای هستن و قوم و قبیله خودشون براشون ارجحیت داره به قومیت دیگه.

ترک و کرد و لر و عرب و مازنی و گیلک و .. من از همه قومیت ها دوستان خیلی خوبی داشتم خیلی از عادات و سنت هاشون قشنگ و جالبه ولی دوستی خوبشون بخاطر قومیت شون نبوده به خاطر شخصیت شون بوده پس شما هم در ارتباط با دیگران به شخصیت خودتون و دیگران اهمیت بدین نه قومیت خودتون و دیگران.

بی تفاوت باشین نسبت به افراد بی فرهنگ و نژاد پرست بعضی از افراد بهره از ادب و احترام و فرهنگ نبردن و این مسئله ای هست که مربوط به اوناست نه شما.

mojt90
05-07-2020, 21:06
atooosa_44

درجواب خوش به حالت چی بگیم

aryamehr1368
30-07-2020, 00:43
@atooosa_44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بد به حالت:biggrin:

mojt90
31-07-2020, 07:56
بد به حالت:biggrin:

خواهش میکنم هم در همه موارد کاربرد دارد :D

Ali000999
05-08-2020, 08:33
رفیقم میخواد کسی رو به من معرفیش کنه. به این شکل معرفی میکنه.«آقا احمد از آدمای گل روزگاره. هم توی کارش خیلی متخصصه، هم به از شما نباشه بسیار آدم با مرام و....»
من این وسط باید چی بگم؟!
اینم بگم که از قبل سلام علیک کرده بودیم و اینکه بخوام بگم «خوشبختم»‌ اینجا قابل استفاده نیست.

silvermanhhh
05-08-2020, 10:49
رفیقم میخواد کسی رو به من معرفیش کنه. به این شکل معرفی میکنه.«آقا احمد از آدمای گل روزگاره. هم توی کارش خیلی متخصصه، هم به از شما نباشه بسیار آدم با مرام و....»
من این وسط باید چی بگم؟!
اینم بگم که از قبل سلام علیک کرده بودیم و اینکه بخوام بگم «خوشبختم»‌ اینجا قابل استفاده نیست.

میتونی بگی «(اسم رفیقتون)آقا لطف دارن »

Ali000999
05-08-2020, 13:34
میتونی بگی «(اسم رفیقتون)آقا لطف دارن »
نه از من تعریف نکرده که بگم لطف دارن. از رفیقش تعریف کرده

kian98
05-08-2020, 13:39
من این وسط باید چی بگم؟!

چیزی لازم نیست بگی، چون سوالی نپرسیده، جمله خبریه، نهایتش میتونی یه سری تکون بدی و بگی این دروغا که میگی راسته ؟ :دی یا بگی الللللکی میگگگگه

silvermanhhh
05-08-2020, 13:44
نه از من تعریف نکرده که بگم لطف دارن. از رفیقش تعریف کرده

مشکل از پیش شما نیست،از رفیقتونه که بایستی همون موقع معرفی این حرفا رو میزد،الان مثلا میتونی بگی «خیلی هم عالی،ایشالا که موفق باشیدتو زندگی»،نه میشه چیزی نگی،نه میشه ازش تعریف کنی،چون واقعیت شما که ایشونو نمیشناسی ،رفیقت میشناسه

ksra
30-08-2020, 12:57
سلام. یک مشکلی دارم اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم.
دیشب عموم داشت واسه خونه مادر بزرگ مودم کانفیگ میکرد منم پیشش بودم. من با گوشیم تو تنظیمات مودم رفتم بهش گفتم فلانی رمز عبور به تنظیمات مودم رو تغیر بده . چند دقیقه بعد فکر کرد من رمز مودم رو عوض کردم.(در حالی که نکرده بودم . ) کلی گفت تو کردی تو کردی تا داد و بیداد کرد. منم داغ کردم بهش گفتم میگم من نکردم عجب آدمی هستی!!!! گفتم من حالم بهم میخوره یکی بهم تهمت بزنه!!!! اومد بلند شه منو بزنه منم خودمو سفت کردم (دست و پاها رو سفت کردم.) گفتم بیا بزن منو دار بزنی من نکردم!!!! گفت گمشو از خونه بیرون منم گفتم نمیرم میخوام ببینم کی میخواد منو بیرون کنه؟؟؟؟ بعد بلند شد منو بزنه منم باهاش دست به یقه شدم مشت رو آوردم بالا که بزنم دماغشو بیارم پایین دیدم اون یکی عموم با پدر بزرگم منو از اون جدا کرد .....(منم ورزش میکنم و جدیدا دستام سنگین شده . ) بعد بابا بزرگ منو از خونه بیرون کرد گفت برو تو حیاط .بعد بابام ناراحت شد .. (خودمم از این رفتارم خیلیییی خجالت کشیدم . ) بهم گفت برو ازش عذر خواهی کن ... اون اعصبانی شده . منم تو حیاط داد میزدم میگفتم گو ه خورده عصبانی شده!!!! من اونو چوب تو .... میکنم .... بعد بابام زد تو گوشم ....
حالا میخوام ازش عذر خواهی بکنم .... خیلییی پشیمون هستم ..... (کلا اختلاف سنیمون 10 ساله . من 22 سالمه اون 32 سالشه . )
حالا دوستان من باید چجوری ازش عذر خواهی بکنم؟؟؟

Mr 01
30-08-2020, 18:02
سلام. یک مشکلی دارم اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم.
دیشب عموم داشت واسه خونه مادر بزرگ مودم کانفیگ میکرد منم پیشش بودم. من با گوشیم تو تنظیمات مودم رفتم بهش گفتم فلانی رمز عبور به تنظیمات مودم رو تغیر بده . چند دقیقه بعد فکر کرد من رمز مودم رو عوض کردم.(در حالی که نکرده بودم . ) کلی گفت تو کردی تو کردی تا داد و بیداد کرد. منم داغ کردم بهش گفتم میگم من نکردم عجب آدمی هستی!!!! گفتم من حالم بهم میخوره یکی بهم تهمت بزنه!!!! اومد بلند شه منو بزنه منم خودمو سفت کردم (دست و پاها رو سفت کردم.) گفتم بیا بزن منو دار بزنی من نکردم!!!! گفت گمشو از خونه بیرون منم گفتم نمیرم میخوام ببینم کی میخواد منو بیرون کنه؟؟؟؟ بعد بلند شد منو بزنه منم باهاش دست به یقه شدم مشت رو آوردم بالا که بزنم دماغشو بیارم پایین دیدم اون یکی عموم با پدر بزرگم منو از اون جدا کرد .....(منم ورزش میکنم و جدیدا دستام سنگین شده . ) بعد بابا بزرگ منو از خونه بیرون کرد گفت برو تو حیاط .بعد بابام ناراحت شد .. (خودمم از این رفتارم خیلیییی خجالت کشیدم . ) بهم گفت برو ازش عذر خواهی کن ... اون اعصبانی شده . منم تو حیاط داد میزدم میگفتم گو ه خورده عصبانی شده!!!! من اونو چوب تو .... میکنم .... بعد بابام زد تو گوشم ....
حالا میخوام ازش عذر خواهی بکنم .... خیلییی پشیمون هستم ..... (کلا اختلاف سنیمون 10 ساله . من 22 سالمه اون 32 سالشه . )
حالا دوستان من باید چجوری ازش عذر خواهی بکنم؟؟؟
سلام
بالاخره مشخص نشد کی رمز رو عوض کرده ؟
شما که نبودی پس اگر اون بوده و تهمت زده و عمدا این جریانات رو درست کرده شما رو توی خانواده خراب کنه عذرخواهی جایز نیست.
اینکه حرف زور قبول نکردید خیلی ارزشمند هست اما اگر حالا بخواید از حق تون کوتاه بیایید بی احترامی به ارزش های انسانی خودتون هست.
اون مدتی که توی حیاط بودید کلی در جهت تخریب شما پیش پدر ، پدربزرگ و سایر عموها تلاش کرده و حالا که عذرخواهی کنید به بقیه ثابت میشه درست میگفته.

به طور کل رابطه با این شخص رو قطع کنید بهتره !

ksra
30-08-2020, 20:19
سلام
بالاخره مشخص نشد کی رمز رو عوض کرده ؟
شما که نبودی پس اگر اون بوده و تهمت زده و عمدا این جریانات رو درست کرده شما رو توی خانواده خراب کنه عذرخواهی جایز نیست.
اینکه حرف زور قبول نکردید خیلی ارزشمند هست اما اگر حالا بخواید از حق تون کوتاه بیایید بی احترامی به ارزش های انسانی خودتون هست.
اون مدتی که توی حیاط بودید کلی در جهت تخریب شما پیش پدر ، پدربزرگ و سایر عموها تلاش کرده و حالا که عذرخواهی کنید به بقیه ثابت میشه درست میگفته.

به طور کل رابطه با این شخص رو قطع کنید بهتره !

سلام.
هنوز نه ولی فکر کنم فهمید من نکردم.
من ازش بابت رفتار زشتی که داشتم میخوام عذر خواهی بکنم وگرنه بازم میگم من نکردم.
اونجور آدمی نیست که بخواد کسی رو خراب بکنه میشناسمش ...
ما باهم خاطره های خیلی خوشی داشتیم و خیلی باهم خوب بودم از رو عصبانیت که مودم درست نشد اینو به من گفت که عصبانیتش رو رو من خالی کنه که منم اونجوری دعوا کردم!!!!!(البته الان از این کاری که کردم پشیمونم چرا باهاش دست به یقه شدم. همون گفت بهم از خونه گمشو بیرون من باید میگفتم چشم عمو تا خودش میفهمید چه رفتار زشتی داشته. )
از حقم کوتاه نمیام ... همون موقع هم بهش گفتم دارمم بزنی میگم نکردم یعنی نکردم!!!!!! فقط بابت این رفتار زشتی که داشتم میخوام عذر خواهی بکنم ... ( اینم بگم دیشب موقع برگشتن محلش نزاشتم منو کشید کنار بهم گفت من تورو خیلی دوست دارم . من رفتار خوبی امشب باهات نداشتم . منم با عصبانیت کشیدم کنار . )
به نظر شما چی پیشنهاد میکنید که باعث فاصله و جدایی نشه ؟؟؟

mojt90
29-11-2020, 20:27
سلام

دوستان مشکلی دارم . کمکم کنید . مشکلم اینه هیچ جوره نمیتونم وقتی از کسی ناراحت باشم یا از کسی خوشم نیاد ، به راحتی حالات چهره ام مشخصه هست !

:D مثلاً از کسی خوشم نیاد اصلا نمیدونم حالات چهرمو کنترل کنم :rambo: . منظور اینکه طرف میفهمه ! ترجیح میدم این مواقع اصلا مراسمی که احتمال اینو میدم حضور

پیدا نکنم!!! از طرفی بعضی وقت ها مجبورم بعضی مواقع حضور پیدا کنم . آیا راه حلی دارید ؟

Переклад не
07-02-2021, 14:01
دوستان یکی از رفقای قدیمی جدیدا بازاریابی میکنه و بدجور گیر داده که باید از داروهای گیاهی که تبلیغشون رو میکنه بخرم . هی میگه فلان مشکل رو داری باید این دارو گیاهی رو بخری و اینحرفا . پکی رو هم که ارائه داده خیلی گرونه . تازه اگه از محصولاتش استفاده نکنم بعدا میگه من گفتم تو رد کردی حالا ضررشو میکشی(مشکل خاصی ندارم . کبد چرب که همه داریم دیگه). من میخوام جوری به این جواب "نه" بدم که توپ تو میدون خودش باشه . مثلا مقصر خودش باشه . چیزی که به نظرم اومد این بود که بهش بگم به شرطی میخرم که ضمانت بازگشت وجه رو بهم بدید و در صورت موثر نبودن کل پولم رو بهم برگردونید. راه حل دیگه چی سراغ دارید؟ ممنون

Reza31001
08-02-2021, 17:28
دوستان یکی از رفقای قدیمی جدیدا بازاریابی میکنه و بدجور گیر داده که باید از داروهای گیاهی که تبلیغشون رو میکنه بخرم . هی میگه فلان مشکل رو داری باید این دارو گیاهی رو بخری و اینحرفا . پکی رو هم که ارائه داده خیلی گرونه . تازه اگه از محصولاتش استفاده نکنم بعدا میگه من گفتم تو رد کردی حالا ضررشو میکشی(مشکل خاصی ندارم . کبد چرب که همه داریم دیگه). من میخوام جوری به این جواب "نه" بدم که توپ تو میدون خودش باشه . مثلا مقصر خودش باشه . چیزی که به نظرم اومد این بود که بهش بگم به شرطی میخرم که ضمانت بازگشت وجه رو بهم بدید و در صورت موثر نبودن کل پولم رو بهم برگردونید. راه حل دیگه چی سراغ دارید؟ ممنون
معمولا این افراد به خاطر دوره هایی که می گذرونن برای هر جواب شما، از قبل سناریوی مربوطه رو چیدن برای همین به نظر من بهترین راحت قطع ارتباط هست
در واقع به هر نحوی تو دامشون بیفتی دیگه آخرش خودتی که ضرر میکنی!

ولی بازم اگه دوست دارین صرفا یک "نه" ساده نگفته باشین من پیشنهاد میکنم حتما بسته رو صورت رایگان بگیرین و بگین اگه راضی بودم پولش رو میدم
چون وقتی پول رو بدی دیگه رفته!
حالا درسته شرط بازگشت وجه میذاری ولی خوب مطمئن باشین به این راحتیا پولتون رو پس نمیدن. بنابراین همون اول پولی ندین

یه حالت دیگه هم هست اونم اینه که درخواست سمپل رایگان بکنید و بگین حالا اینکه تمام بسته رو رایگان بدی برای تست یکم معقولانه نیست و خودم قبول دارم ولی باید سمپلی باشه که من از کیفیت کار مطمئن باشم یا نه؟!

mohsenP3000
08-02-2021, 21:11
من یک سوال دارم البته کمی پیچیده هست شاید:rolleye:

از طریق دوستان با یه دختری آشنا شدم که ازش خوشم اومده. شماره تماس شو از طریق یکی از دوستانش با رضایت خودش گرفتم (یعنی در جریان بود). 3 باری پیام دادم. بار اول خیلی رسمی و توش چند بار تاکید کردم که هدفم آشنایی هست. دو بار دیگه هم پیام دادم ولی خیلی خشک و رسمی جواب داد. البته منم خیلی محترمانه و رسمی پیام داده بودم که حال و احوالی بپرسم.

به نظرتون الان که 3 هفته ای هست پیامی رد و بدل نشده به معنای این هست که مایل به آشنایی نیست یا نه مثلا خجالتیه یا نامزدی چیزی داره و ... . البته دختر به روز و زرنگی هست. (البته طبق صحبتی که داشتم با دوستانش با کسی نیست)

با روانشناس مشاور ازدواج هم صحبت کردم ولی به نظرم روانشناس فازش چیز دیگه ای بود. ایشون همه ش تاکیدش این بود برای ازدواج با پدرش صحبت کن و .... هرچی هم می گفتم وقتی آشنایی کامل با ایشون ندارم و حتی شماره منزل شون رو ندارم به نظرتون عجله ای نیست؟؟؟ جواب درستی نمی داد. بالاخره الان که قرون وسطی نیست ندیده و نشناخته ازدواج کنیم.

راه حل محترمانه و منطقی برای نتیچه گیری چیه به نظر شما؟ آیا خیلی محترمانه با عدم پیام و تماس نظرش منفی بوده یا لازم هست راه دیگه ای هم امتحان کنم؟

Reza31001
09-02-2021, 08:52
من یک سوال دارم البته کمی پیچیده هست شاید:rolleye:

از طریق دوستان با یه دختری آشنا شدم که ازش خوشم اومده. شماره تماس شو از طریق یکی از دوستانش با رضایت خودش گرفتم (یعنی در جریان بود). 3 باری پیام دادم. بار اول خیلی رسمی و توش چند بار تاکید کردم که هدفم آشنایی هست. دو بار دیگه هم پیام دادم ولی خیلی خشک و رسمی جواب داد. البته منم خیلی محترمانه و رسمی پیام داده بودم که حال و احوالی بپرسم.

به نظرتون الان که 3 هفته ای هست پیامی رد و بدل نشده به معنای این هست که مایل به آشنایی نیست یا نه مثلا خجالتیه یا نامزدی چیزی داره و ... . البته دختر به روز و زرنگی هست. (البته طبق صحبتی که داشتم با دوستانش با کسی نیست)

با روانشناس مشاور ازدواج هم صحبت کردم ولی به نظرم روانشناس فازش چیز دیگه ای بود. ایشون همه ش تاکیدش این بود برای ازدواج با پدرش صحبت کن و .... هرچی هم می گفتم وقتی آشنایی کامل با ایشون ندارم و حتی شماره منزل شون رو ندارم به نظرتون عجله ای نیست؟؟؟ جواب درستی نمی داد. بالاخره الان که قرون وسطی نیست ندیده و نشناخته ازدواج کنیم.

راه حل محترمانه و منطقی برای نتیچه گیری چیه به نظر شما؟ آیا خیلی محترمانه با عدم پیام و تماس نظرش منفی بوده یا لازم هست راه دیگه ای هم امتحان کنم؟

اینکه میگین 3 هفته هست پیامی رد و بدل نشده خوب وقتی شما پیام ندادین معلومه ایشون پیش قدم نمیشه چون معمولا شروع کننده صحبت پسر هست
با توجه به مقدمه ای که گفتین به نظر مشکل خاصی نیست
البته اینکه این همه مدت گذشته و پیامی ندادی خوب یکم بده دیگه! ولی بازم اشکالی نداره شما خودت شروع کن و پیام بده نگران عواقب هم نباش
فقط هر وقت صراحتا گفت نمی خوام و این داستانا بدون تموم شده و ادامه دادنش دیگه میشه مزاحمت
تا قبل از اون نگران اینکه رسمی جواب داد یا کم محلی کرد یا چیزای دیگه نباش چون طبیعتِ کار همینه

از روش مشاور هم میتونی استفاده کنی و از همون دوست مشترک شماره خونه رو بگیری و به مادرتون بگین تماس بگیرن با خونه شون
این تماس هم به معنای قرار محضر که نیست بلکه اجازه گرفتن برای صحبت و آشناییه که خیلی هم خوبه (البته کاملا بستگی به خونواده طرف داره)

mohsenP3000
09-02-2021, 10:22
اینکه میگین 3 هفته هست پیامی رد و بدل نشده خوب وقتی شما پیام ندادین معلومه ایشون پیش قدم نمیشه چون معمولا شروع کننده صحبت پسر هست
با توجه به مقدمه ای که گفتین به نظر مشکل خاصی نیست
البته اینکه این همه مدت گذشته و پیامی ندادی خوب یکم بده دیگه! ولی بازم اشکالی نداره شما خودت شروع کن و پیام بده نگران عواقب هم نباش
فقط هر وقت صراحتا گفت نمی خوام و این داستانا بدون تموم شده و ادامه دادنش دیگه میشه مزاحمت
تا قبل از اون نگران اینکه رسمی جواب داد یا کم محلی کرد یا چیزای دیگه نباش چون طبیعتِ کار همینه

از روش مشاور هم میتونی استفاده کنی و از همون دوست مشترک شماره خونه رو بگیری و به مادرتون بگین تماس بگیرن با خونه شون
این تماس هم به معنای قرار محضر که نیست بلکه اجازه گرفتن برای صحبت و آشناییه که خیلی هم خوبه (البته کاملا بستگی به خونواده طرف داره)

تشکر از شما رضای عزیز :»

نکات خوبی رو اشاره فرمودید. :thumbsup:

البته به هیچ وجه به خونه شون زنگ نمی زنم به دو دلیل عمده اول اینکه ندیده و نشناخته یهو فاز ازدواج برداره دوم اینکه وقتی فاز ازدواج باشه دخترها تمام مشکلاتشون رو مخفی می کنند اعم از روابط گذشته تا مشکلات سلامتی و روحی و اعتیاد و .... . اول آشنایی کامل در یه مدت معقولی باشه بعد اگر دختر خوبی بود ازدواج و بقیه داستان. خصوصا این که دختر زیر و زرنگی هست اصلا نمی خوام فاز ازدواج از اولش بگیره.

باشه شروع می کنم پیام دادن ببینم نتیجه چجوری هست. یه حسی بهم می گه با کسی هست احتمالا البته پیام شما خیلی منطقی تر از این فکر من هست.:»

aryamehr1368
13-10-2021, 10:19
سلام

دوستان مشکلی دارم . کمکم کنید . مشکلم اینه هیچ جوره نمیتونم وقتی از کسی ناراحت باشم یا از کسی خوشم نیاد ، به راحتی حالات چهره ام مشخصه هست !

:D مثلاً از کسی خوشم نیاد اصلا نمیدونم حالات چهرمو کنترل کنم :rambo: . منظور اینکه طرف میفهمه ! ترجیح میدم این مواقع اصلا مراسمی که احتمال اینو میدم حضور

پیدا نکنم!!! از طرفی بعضی وقت ها مجبورم بعضی مواقع حضور پیدا کنم . آیا راه حلی دارید ؟
وقتی از کسی خوشت نمیاد چرا باید مهم باشه حالات چهرتو کنترل کنی

aryamehr1368
13-10-2021, 10:25
سلام

وقتی از کسی خوشت نمیاد چرا باید مهم باشه حالات چهرتو کنترل کنی

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-06-2022, 16:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◼️ هرگز به کودکانِ کار و کودکانِ زباله گرد‌ و کودکانی که گدایی می‌کنند « پــول» ندین.

◼️این طفلک‌ها بسیار ضعیف و ناتوان هستند و قدرتِ دفاع از حقشون رو‌ ندارند .

◼️◼️همهٔ دسترنجِ این کودکانِ مظلوم رو ازشون می‌گیرند و این طفلکهای مظلوم هم قدرتِ ندارند تا از خودشون و حقشون و دسترنجشون دفاع کنند .

◼️اگر خواستین بهشون کمک کنین ، براشون یک غذای سالم بخرید مثل شیر ساده و کیکِ ساده.

◼️اگر امکانش هست کنارشون بمونید تا غذا رو بخورند چون بعید نیست همین غذا رو هم ازشون بگیرند ! .

◼️این رو فراموش نکنید که این کودکانِ مظلوم همیشه از نزدیک یا دور ، تحتِ نظرِ کسانی که اونها رو به کار واداشته اند هستند .

◼️اگر امکانش رو دارید ، قبل از غذا خوردنش ، کمکش کنید تا دستهاش رو بشوره

◼️وقتی داره غذا می‌خوره سوال پیچش نکنین . بذارید غذاش رو با خیال راحت بخوره .

◼️اکثرِ این طفلک‌های مظلوم رو با روشهای مختلف و حتی گاهی با زور و تهدید و کتک ، آموزش داده‌اند تا به کسی اطلاعات ندند در مورد خودشون و کسانی که به کار وادارشون کرده‌اند .

◼️این کارها رو فقط برای کسبِ رضای خدای متعال انجام بدیم .
بی منت و بدونِ تحقیر و تمسخر و تا حدِ امکان مخفیانه و تا آخر عمر هم مبادا پشیمان بشیم از این کارهای خیر و خداپسندانه .
وگرنه مانند کسی هستیم که زحمتِ بسیار می‌کشه تا زمینی پهناور رو آماده ی کِشت کنه و دانه می‌کاره و آبیاری می‌کنه و محافظت می‌کنه ولی هنگامِ دِرو کردنِ محصول که می‌رسه ، «کبریتِ روشن» می‌ندازه در محصولِ دسترنجِ خودش و همه رو به آتش می‌کشه !!! . و چه زیان و ضرر و خسارتی از این بیشتر و سنگین‌تر ؟!

◼️خدای متعال ، دانای غیب و آشکارِ آسمانها و زمین هست و شنوا و بیناست .

◼️ به دستور خدای متعال ، هر آنچه که می‌اندیشیم و می‌گیم و انجام می‌دیم ، همگی داره لحظه به لحظه ثبت و ضبط میشه در نامه ی اَعمالمون توسطِ مخلوقاتِ توانمند و فرمانبردارِ خدای متعال که مأمور انجام ابن کار هستند .

◼️ وقتی که انسانها که هنوز حتی عاجزند جلوگیری کنند از سفید شدنِ مو و چروک شدن و پیر شدنِ پوست و مبارزه با یک جاندار تک سلولی ، ولی قادر به ثبت و ضبطِ صدا و عکس و فیلم با کیفیت زیاد هستند از زمین و هوا و حتی فضا به صورتِ آشکارا و مخفیانه ، آیا هنوز هم باور نداریم که خدای دانای مطلق و توانمندِ مطلق ، خالق ، مالک و فرمانروای آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست ، قادر هست همه ی افکار و گفتار و رفتار ما رو ثبت و ضبط کنه ؟؟!!
◼️اینها همه نشانه‌ها‌ و علامتهایی هست برای آنان که عقلِ قوی و بیدار دارند و هدایت شدنی هستند .

Yuri Gagarin
12-06-2022, 18:26
◼️ هرگز به کودکانِ کار و کودکانِ زباله گرد‌ و کودکانی که گدایی می‌کنند « پــول» ندین.

◼️این طفلک‌ها بسیار ضعیف و ناتوان هستند و قدرتِ دفاع از حقشون رو‌ ندارند .

◼️◼️همهٔ دسترنجِ این کودکانِ مظلوم رو ازشون می‌گیرند و این طفلکهای مظلوم هم قدرتِ ندارند تا از خودشون و حقشون و دسترنجشون دفاع کنند .

◼️اگر خواستین بهشون کمک کنین ، براشون یک غذای سالم بخرید مثل شیر ساده و کیکِ ساده.

◼️اگر امکانش هست کنارشون بمونید تا غذا رو بخورند چون بعید نیست همین غذا رو هم ازشون بگیرند ! .

◼️این رو فراموش نکنید که این کودکانِ مظلوم همیشه از نزدیک یا دور ، تحتِ نظرِ کسانی که اونها رو به کار واداشته اند هستند .

◼️وقتی داره غذا می‌خوره سوال پیچش نکنین . بذارید غذاش رو با خیال راحت بخوره .

◼️اکثرِ این طفلک‌های مظلوم رو با روشهای مختلف و حتی گاهی با زور و تهدید و کتک ، آموزش داده‌اند تا به کسی اطلاعات ندند در مورد خودشون و کسانی که به کار وادارشون کرده‌اند .

.

عین ما می مونن حاجی گیرینوف...........................

ما هم بسیار ضعیفو ناتوان هستیم و دولت خدمت گذار هر چی کار می کنیم با تورم و گرون کردن دلار * دست شویی کردن در ریال ازمون می گیره
ما هم همیشه تحت نظر حکومتیم و وقتی هم می خاییم دو زار پول و درامدی که داشتیم رو کوفت کنیم هزار تا سوال پیچمون می کنن که از رو از کجا اوردی ؟ر
مالیاتشو دادی ؟ اگر ندادی بیا بده..................

water-1
02-02-2024, 07:14
سلام دوستان
من یه مشکل دارم اینکه من دکتری دارم ولی جدیدا از طریق جذب نخبگان وارد یک اداره ای شدم کمتر از ده روزه. کارمندا خصوصا هم اتاقیام بهم میگن مهندس من دلم نمیخواد بهم بگن مهندس (البته اینو بگم که اصلا تا حالا استفاده از لفظ دکتر یا مهندس برام مهم نبود ولی چون اینجا ایرانه و تو محیط کار ارباب رجوع به لفظ دکتر یا مهندس توجه می کنه دلم نمیخواد مهندس تو دهن همه جا بیفته:wac:) لطفا یه راهکار بدین چکار کنم؟؟؟؟ مستقیم که نمیشه بهشون بگم و از طرفی نوع جذب متفاوت بوده ورود من براشون جذاب نیست:angry:

water-1
02-02-2024, 07:31
سلام دوستان
من یه مشکل دارم اینکه من دکتری دارم ولی جدیدا از طریق جذب نخبگان وارد یک اداره ای شدم کمتر از ده روزه. کارمندا خصوصا هم اتاقیام بهم میگن مهندس من دلم نمیخواد بهم بگن مهندس (البته اینو بگم که اصلا تا حالا استفاده از لفظ دکتر یا مهندس برام مهم نبود ولی چون اینجا ایرانه و تو محیط کار ارباب رجوع به لفظ دکتر یا مهندس توجه می کنه دلم نمیخواد مهندس تو دهن همه جا بیفته:wac:) لطفا یه راهکار بدین چکار کنم؟؟؟؟ مستقیم که نمیشه بهشون بگم و از طرفی نوع جذب متفاوت بوده ورود من براشون جذاب نیست:angry:

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-04-2024, 15:23
سلام دوستان
من یه مشکل دارم و اون اینه که من دکتریٰ دارم ولی جدیداً از طریق جذب نخبگان وارد یک اداره ای شدم کمتر از ده روزه.

کارمندان خصوصاً هم اتاقی هام بهم میگن مهندس.

من دلم نمیخواد بهم بگن مهندس .

(البته اینو بگم که اصلاً تا حالا استفاده از لفظ دکتر یا مهندس برام مهم نبود ولی چون اینجا ایرانه و تو محیط کار ارباب رجوع به لفظ دکتر یا مهندس توجه می کنه دلم نمیخواد مهندس تو دهن همه جا بیفته:wac:)

لطفاً یه راهکار بدین چکار کنم؟؟؟

مستقیم که نمیشه بهشون بگم و از طرفی نوع جذب متفاوت بوده ، ورود من براشون جذاب نیست:angry:

سلام

◼️ اگر دکترای شما در طِب هست پس میتونین خیلی عادی و معمولی بگین من دکتر هستم . مهندس نیستم .

◼️ اگه در طب نیست پس عده‌ای میگن استاد و عده‌ای هم میگن دکتر .
عده‌ای هم فقط از آقا یا خانوم فلانی یا جناب فلانی یا سرکار خانم فلانی استفاده می‌کنند .

◼️ حالا شما می‌تونید کلمه ی مورد نظر خودتون رو با خونسردی و لهجه ی معمولی که تند و توأم با عصبانیت نباشه بهشون اطلاع بدین. شاید لازم باشه چندین بار با همین لهجه ی آرام و معمولی و در روزهای متمادی بگین تا بالاخره در ذهشون جا بیافته .

◼️ اگر به دلیلی ، فردی یا عده‌ای ازتون خوششون نیاد و پی ببرند که شما از کلمه ی مهندس خوشتون نمیاد و ناراحت میشین پس ممکنه لج کنند و هی بگن مهندس و از ناراحت شدنِ شما لذت ببرند . این جور آدمها ذاتأ خبیث و پلید هستند و یا گمراه هستند یعنی هنوز هدایت نشده‌اند به مسیر درست پس درنتیجه هنوز ادب و اخلاقِ خوبی ندارند و دل شکستن و مسخره کردن و رنجاندن دیگران براشون مهم نیست و یا حتی از این کارها لذت می‌برند.

◼️◼️ انسان‌های هدایت شدنی‌ بالاخره درست میشند اما هدایت نشدنی ها اگر هزار سال هم در این دنیا زندگی کنند درست بشو نیستند که نیستند .

◼️ ضمناً همه‌ی ما باید توجه داشته باشیم که اگه از دیگران توقعِ ادب و احترام و تواضع و فروتنی داریم پس باید خودمون همیشه چنین باشیم حتی اگر دیگران چنین نباشند . این یکی از علامت‌های اخلاقِ بسیار متعالی هست .

◼️ ◼️ قله ی ایمان هم خوش اخلاقی هست .

البته خوش اخلاقیِ ریاکارانه هم داریم اما بالاخره بعد از مرور زمان آشکار میشه که صادقانه نیست و ریاکارانه هست .

◼️ بنده همین جمله ی « قله‌ی ایمان خوش اخلاقی ست » رو پرینت کردم و قاب گرفتم و زدم به دیوار پشت سرم در دفتر کارم و تأثیر بسیار بسیار زیادی داشت بر اخلاق و رفتارِ انسان‌های هدایت شدنی .

★ هدایت شدنی ها دلهای نرمِ حقدوست و حق پذیر دارند و پیام‌های هدایت کننده رو وقتی می‌بینند یا می‌شنوند ، از کنارش بی‌تفاوت رد نمی‌شند.

برای کسانی هم که دوست دارند اصل جمله رو به زبان عربی بدونند :

قِمَّةُ الإیمانُ حُسنُ الخُلُق
=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ سیستم آبرسانی ساختمان ( لوله‌کشی ، پمپ آب ، مخزن آب ، مشاوره ، تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ تاپیک جامع پکیج (مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر)

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم در مورد وضعیت اقتصادی و قیمتها