PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17

880446534
18-10-2015, 23:12
خودتون آقا هستید یا خانم؟
اگه آقا هستید بیخیال شید.
اگه خانم هستید و تا حالا نمیدونید چجوری باید ازین کارا کنید باز هم بیخیال شید.
خودم که پسرم، میخوام به یه مرد دیگه (مهندس ناظر محل کارمون) یه کیس مناسب رو پیشنهاد بدم .

اره یه جورایی میترسه ادم. سخته.
دوست قبلیمون توضییحاتیی دادن.
مثل اینکه شما هم تجربه داری ، شما هم یه توضیح بده .

Sent from my C5303 using Tapatalk

banii
19-10-2015, 00:17
خودم که پسرم، میخوام به یه مرد دیگه (مهندس ناظر محل کارمون) یه کیس مناسب رو پیشنهاد بدم .

یک سوال : چی گیر شما میاد ؟

880446534
19-10-2015, 08:02
یک سوال : چی گیر شما میاد ؟
داداش بیست سوالیه؟؟؟؟
چیکار به این کارا داری؟؟

جواب بلدی بده. بلد نیستی نده.

Captain_America
19-10-2015, 22:18

اول اینکه دو مرد هیچوقت به اون درجه از صمیمیت نخواهند رسید که از خواسته های قلبی همدیگه مطمعا باشند. ثانیا اگه شما خودتون مجرد هستید این قضیه رو بدتر میکنه. ثالثا جلوه خوبی نداره شما یه خانم از آشناهاتون رو معرفی کنید طرف پیش خودش فکر دیگه ای میکنه. رابعا شما که نظر اون خانم و خانواده اش رو نمیدونید شاید از این کار شما اصلا خوششون نیاد و بهشون بربخوره. خامسا کوچکترین مساله ای فردا پیش بیاد دو خانواده همه چیو از چشم شما میبینند. سادسا ایجاب از مرد و قبول از زنه تو مورد شما زیاد جایگاه ها واضح نیست.
علی کل حال هر چند سفارش بسیار شده که دو نفر رو از حلال به هم برسانید ولی بد دوره و زمانه ای شده، آدم سرش تو لاک خودش باشه عاقلانه ترنی کار ممکنه.

banii
19-10-2015, 23:59
داداش بیست سوالیه؟؟؟؟
چیکار به این کارا داری؟؟

جواب بلدی بده. بلد نیستی نده.

متاسفم ، اولا" بخاطر خاله زنک بازیتان در محیط کار که درخور رفتار یک مرد نیست و دوما بخاطر لحن و بیان و حرف زدن در محیطی عمومی چون فروم ...

Reza Azimy_RW
21-10-2015, 01:14
عاغا من واسه امتحانات دو تا از امتحانا رو مشکل پیش اومد ( یعنی تاریخشو نفهمیده بودم) نشد برم
بعد واسه دو تا استاد ایمیل دادم و حقیقتو گفتم
یکیشون امتحان نرفته رو 11 اون یکی 14 رد کرده بود :n33:
:n33:
همینجوری گفتم حال کنین :دی

banii
21-10-2015, 18:24
عاغا من واسه امتحانات دو تا از امتحانا رو مشکل پیش اومد ( یعنی تاریخشو نفهمیده بودم) نشد برم

مگه برای شما امتحان غایب رو میشه این کار کرد ؟ دانشگاه ما که نمیشه ... باید وضعیت حضور مشخص باشه ...
چرا من شانس ندارم توی این موارد ؟ من ترم پیش یکی از امتحانا یک ماجرای کاملا واقعی رو نوشتم اعتراض زدم گفتم شاید بشه اما فایده ای نداشت ...:n03:

aghazadeh_hastam
21-10-2015, 18:33

بگو چی گفتی درس زندگی بشه برامون:n02:

mojtaba2321
21-10-2015, 18:50
توی دانشگاه چنین چیزی امکان نداره چون حضور غیاب توسط اموزش انجام میشه و به استاد ربطی نداره.

Reza Azimy_RW
21-10-2015, 22:41
توی دانشگاه چنین چیزی امکان نداره چون حضور غیاب توسط اموزش انجام میشه و به استاد ربطی نداره.
اها یعنی میخاید بگید من دروغ گفتم ولی متاسفانا عین حقیقته :n09::n33:

مگه برای شما امتحان غایب رو میشه این کار کرد ؟ دانشگاه ما که نمیشه ... باید وضعیت حضور مشخص باشه ...

دیگه شد دیگه :دی

بگو چی گفتی درس زندگی بشه برامون:n02:

چی بگی مهم نیس باید مخ استادا رو بزنی باهاشون رفیق باشی فقط :دی

===> قابل توجه دخترا که واسه نیم نمره خونه استاد هم میرن :n09:

Atghia
22-10-2015, 09:58

عجب! مگه فرم حضور در جلسه رو نباید امضا کنید؟ نکنه اونم استاد براتون امضا زده:n02:

+

اون دخترا که برای نیم نمره میرن خونه استاد قطعا به همه پا میدن! نه توی کارشون نیست خیالت تخت:n08:

صرفا جهت شفاف سازی

Public Enemy
22-10-2015, 10:09
اینقدر پشت دخترا دانشگاهتون صفحه درست نکنین .:n23: چون ممکنه دخترا دانشگاهتون پشت سر شما صفحه بسازند :n09:

آقا یکی از رفیقام هست تو دانشگاه موقع غذا خوردن پیداش میشه ، پول غذا هم نمیده میره . چکارش کنم اینو

Reza31001
22-10-2015, 10:32
اینقدر پشت دخترا دانشگاهتون صفحه درست نکنین .:n23: چون ممکنه دخترا دانشگاهتون پشت سر شما صفحه بسازند :n09:

آقا یکی از رفیقام هست تو دانشگاه موقع غذا خوردن پیداش میشه ، پول غذا هم نمیده میره . چکارش کنم اینو
یعنی میاد از غذای شما میخوره؟
ندین بهش خوب! پول نمیده گشنه میمونه :n02:
دیگه پسرا که تو این موارد شوخی ندارن با کسی:n02::n02:

حالا اگه خیلی شرایط خاصه تایم رفتنتون به غذا خوری رو عوض کنید

- - - Updated - - -

Public Enemy
22-10-2015, 13:36
یعنی میاد از غذای شما میخوره؟
ندین بهش خوب! پول نمیده گشنه میمونه :n02:
دیگه پسرا که تو این موارد شوخی ندارن با کسی:n02::n02:

حالا اگه خیلی شرایط خاصه تایم رفتنتون به غذا خوری رو عوض کنید

- - - Updated - - -

نه عزیز غذا منو نمی خوره . غذا مارو می خوره . تو خوابگاه سکونت داریم . این دوستمون هفته ای یکی دو بار پیداش میشه . موقع اقدامات تدارک شام مثل خرید و آشپزی که کلا تو افق محو میشه . موقع شام میاد می خوره پول هم نمیده ظرف هارو هم نمیشوره :n27:
کلا تو این مدت فقط یک باز تونستیم ازش پول بگیریم

Reza Azimy_RW
22-10-2015, 22:45
عجب! مگه فرم حضور در جلسه رو نباید امضا کنید؟ نکنه اونم استاد براتون امضا زده:n02:

والا من نمرمو گرفتم چجوریشو نمیدونم به جون مادرم به قرآن راست میگم هی باور نکنین :دی

اون دخترا که برای نیم نمره میرن خونه استاد قطعا به همه پا میدن! نه توی کارشون نیست خیالت تخت:n08:

صرفا جهت شفاف سازی

ایشالله خیر همو ببینن :دی

Alireza SM
22-10-2015, 22:53
استادمون که بهم نمره هم داده و خیلی بهم لطف داشته چند روز پیش پدرم رو درمان کرد و کارشم عالی بود. به نظر شما برای تشکر از زحمتش لازمه برم دفتر کارش تو دانشکده و یه تشکری ازش بکنم ؟؟ ممنون

Atghia
23-10-2015, 08:45
استادمون که بهم نمره هم داده و خیلی بهم لطف داشته چند روز پیش پدرم رو درمان کرد و کارشم عالی بود. به نظر شما برای تشکر از زحمتش لازمه برم دفتر کارش تو دانشکده و یه تشکری ازش بکنم ؟؟ ممنون

سلام
اگر تنها بحث نمره و درس مطرح بود بنظرم لزومی به تشکر حضوری نبود...
اما چون بحث درمان پدرتون هم مطرح هست بنظرم خیلی خوبه اگر حضوری با یک هدیه (حالا بنا برصلاحدید از یک دسته گل گرفته تا سکه یا هرچیزی که خودتون ترجیح میدید) به دیدن ایشون برید.:n06:

Alireza SM
23-10-2015, 12:16
سلام اگر تنها بحث نمره و درس مطرح بود بنظرم لزومی به تشکر حضوری نبود... اما چون بحث درمان پدرتون هم مطرح هست بنظرم خیلی خوبه اگر حضوری با یک هدیه (حالا بنا برصلاحدید از یک دسته گل گرفته تا سکه یا هرچیزی که خودتون ترجیح میدید) به دیدن ایشون برید.:n06: سلام. ممنون فقط این استادمون خانم هستنا مطمعنین هدیه دادن مناسبه ؟؟

Atghia
23-10-2015, 13:46
سلام. ممنون فقط این استادمون خانم هستنا مطمعنین هدیه دادن مناسبه ؟؟

بله فکر نمیکنم موردی داشته باشه جهت تشکر ...:n16:

farzad02
24-10-2015, 01:00
سلام
به اخلاق و روحیات طرف هم بستگی داره. بالاخره استادتون بوده و میشناسیدش
در شرایط خاص، شاید اگر خانواده شما هم حضور داشته باشن بهتر باشه ...
در کل هدیه و گل و اینها معمولا کار خوبی محسوب میشه و جای نگرانی نیست

m.beh
24-10-2015, 17:36
نه عزیز غذا منو نمی خوره . غذا مارو می خوره . تو خوابگاه سکونت داریم . این دوستمون هفته ای یکی دو بار پیداش میشه . موقع اقدامات تدارک شام مثل خرید و آشپزی که کلا تو افق محو میشه . موقع شام میاد می خوره پول هم نمیده ظرف هارو هم نمیشوره :n27:

چندبار به شوخی بهش متلک بار کنید ببنید جواب می ده یا نه. البته اگر دوستید و مثلا در موارد دیگه خوبه و می تونید باهاش شوخی کنید. ا بعد اگر نشد یک بار همینطوری سر غدا که دارید شوخی و اینا می کنید مسئله رو مطرح کنید. اگر آشناتونه فقط می تونی جدی باهاش حرف بزنید. مثلا یک نفر جدی بره بهش بگه که مثلا هم اتاقی ها ناراحتند از این وضع. یا اگر رو دربایتی دارید یه راهش اینه که اگر یکی از هم اتاقیات رو دربایستی نداره باهاش یکی که باهاش بیشتر دوسته بره بگه فلانی اعتراض کرده گفته نمی شه رفیقتون هر روز مهمون باشه و از این کارا ...

برای این جور هدایا من معمولا این چیزها رو در نظر می گیرم.
آیا استادتون چیزی خارج از عرف براتون انجام داده؟ یعنی مثلا ویزیت نگرفته. یا براتون وقت ملاقات جور کرده. یعنی کاری کرده که شما اونو جبران نتونستید بکنید. مثلا همون که ویزیت نگرفته. اگر بله که معمولا در این گونه موارد سعی می شه یه هدیه شاید در حد مثلا پول ویزیت و یا یه چیز قابل قبول بهش بدند جهت تشکر. اگرنمی شه این کار رو کرد یه دسته گل هم کفایت می کنه. بهشون بدید حتما.

اگر نه طرف مطابق مریض های دیگه برخورد کرده مثلا شما چون می شناختیشون رفتید از مطبش وقت گرفتید مثل آدم های دیگه رفتید و اومدید و پولشم دادید. حالا به خاطر درکی که ازتون داشته و شاید نمره بهتون داده خیلی چیز خاصی لازم نیست براشون بخرید. مگر اینکه خیلی خودتون دوست داشته باشید اون وقت در حد گل یا شکلات خیلی گرون لازم نیست بشه.

خانم بودنشونم مسئله ای نیست اگر استادتونه یعنی فاصله سنی زیاده یعنی رابطه شاگرد و استادس هست. بنابراین در رابطه با گرفتن گل کادو هم سعی کنید این رابطه رو حفظ کنید. مثلا یه دسته گل رز سرخ به شکل قلب نگیرید :n02: همین.

farid0485
24-10-2015, 18:02
آقا مگه اتاقتون قفل نداره؟!
قبل شام بفرستش برا خودش قاشق و بشقاب بیاره
تا رفت در رو قفل کن نذار بیاد

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

Alireza SM
24-10-2015, 21:06
خودم که پسرم، میخوام به یه مرد دیگه (مهندس ناظر محل کارمون) یه کیس مناسب رو پیشنهاد بدم . اره یه جورایی میترسه ادم. سخته. دوست قبلیمون توضییحاتیی دادن. مثل اینکه شما هم تجربه داری ، شما هم یه توضیح بده . Sent from my C5303 using Tapatalk پس فردا که اینا باهم دعواشون شد و به هم زدن دیگه شما روتون نمیشه بهشون نگاه کنین. شما هم میشین مقصر.

V E S T A
30-10-2015, 12:48
دوستان یه سوال فنی داشتم

در جواب " یـا اللــه" باید چی گفت ؟

یه مورد نادر رو مثال میزنم : وقتی به راننده آزانس پول رو میدم ایشون میگن " یا الله" در این مواقع چه جوابی باید داد ؟! دقیقا منظورشون چیه ازین کلمه ؟

mb1372
30-10-2015, 13:01
دوستان یه سوال فنی داشتم

یه مورد نادر رو مثال میزنم : وقتی به راننده آزانس پول رو میدم ایشون میگن " یا الله" در این مواقع چه جوابی باید داد ؟! دقیقا منظورشون چیه ازین کلمه ؟
توی این مثالی که زدید احتمالا داره خداحافظی می کنه. بسته به موقعیت و معنی ای که داره می تونید جوابشو بدید.
اگر تو اون موقعیت معنیشو متوجه نشدید، چیزی که لازمه بگید. مثلا در این موردی که گفتید، تشکر و خداحافظی کنید.

V E S T A
30-10-2015, 13:11
توی این مثالی که زدید احتمالا داره خداحافظی می کنه. بسته به موقعیت و معنی ای که داره می تونید جوابشو بدید.
اگر تو اون موقعیت معنیشو متوجه نشدید، چیزی که لازمه بگید. مثلا در این موردی که گفتید، تشکر و خداحافظی کنید.

اون لحظه در حال رانندگی بودن یعنی زمان پیاده شدن نبود برای همین به نظر نیومد که خداحافظی باشه ...

در کل میخواستم بدونم معنی این عبارت دقیقا چیه ؟

mb1372
30-10-2015, 13:38
اون لحظه در حال رانندگی بودن یعنی زمان پیاده شدن نبود برای همین به نظر نیومد که خداحافظی باشه ...

در کل میخواستم بدونم معنی این عبارت دقیقا چیه ؟
بله

شاید منظورش از «خدایا!» این بوده که خدایا برکت بده و ... و به نظرم با خدا خواسته یه مناجاتی بکنه! و نیازی به پاسخ نیست.

Captain_America
30-10-2015, 17:42
دوستان یه سوال فنی داشتم

یعنی پولی که دادید مبلغش درسته مابقی برگشتی نداره.

- - - Updated - - -

دوستان یه سوال فنی داشتم

یعنی پولی که دادید مبلغش درسته مابقی برگشتی نداره.

Masoud-2014
30-10-2015, 23:34
دوستان یه سوال فنی داشتم

داره از محضر خداوند برای کسب روزی که از طرف شما نصیبش میشه به نوعی اجازه میگیره و میخواد که به این روزیش برکت بده و اینها همش تو همون یا الله نهفته بود ...

درضمن شما همون بفرمائیدی که بهش گفتید کافیه

Atghia
31-10-2015, 17:50
دوستان یه سوال فنی داشتم

منظورش خدا بده برکت هست به نوعی
فکر میکنم جواب خاصی لازم نداشته باشه چون مورد خطابش شما نبودید...

mahdi--
04-11-2015, 10:44
درود

یه آدمی که خوش آمد گویی و حال احوال کردن بلد نیست و کلا بلد نیست با کسی حرف بزنه! ولی برا خانواده من عین نوکراش رفتار میکنه و فقط بلده جواب بزرگتر از خودش رو بده مفت خور و بی مسئولیت و فقط خرج داره ولی عددی نیست این که ما چیزی بهش نمیگیم از ترحمه!
واقعا باید با این فرق چه طور رفتار کنم که از رو بره؟
باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

mahdi--
04-11-2015, 16:02
درود

یه آدمی که خوش آمد گویی و حال احوال کردن بلد نیست و کلا بلد نیست با کسی حرف بزنه! ولی برا خانواده من عین نوکراش رفتار میکنه و فقط بلده جواب بزرگتر از خودش رو بده مفت خور و بی مسئولیت و فقط خرج داره ولی عددی نیست این که ما چیزی بهش نمیگیم از ترحمه!
باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

آپ.
.........

- - - Updated - - -

درود

باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

آپ.
.........

- - - Updated - - -

درود

باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

آپ.
.........

aghazadeh_hastam
04-11-2015, 16:29
آپ.
.........

- - - Updated - - -

آپ.
.........

- - - Updated - - -

آپ.
.........

نسبتشون با شما چیه؟

mahdi--
04-11-2015, 16:50
نسبتشون با شما چیه؟
دختر عموم-همسر برادرم:n27:

aghazadeh_hastam
04-11-2015, 17:02

دیگه این از تخصص های مادرشوهر هست دیگه:n02:

mahdi--
05-11-2015, 16:18

آرامش منو بهم زده کلا مادرم هم هیچی بهش نمیگه گزینه نظامی روی میز است.

- - - Updated - - -

آرامش منو بهم زده کلا مادرم هم هیچی بهش نمیگه گزینه نظامی روی میز است.

Gita
05-11-2015, 21:40
درود

باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

نمیدونم گزینه کتک زدن رو جدی گفتین یا نه.ولی بدترین راهه.
اولا کتک کاری حتی اگر حق با شما باشه جلوه خوبی نداره.
دوما دست بلند کردن روی خانم بدترین کاریه که میشه انجام داد. هر چقدرم رفتار ایشون زننده باشه شما چنین حقی ندارید.
سوما ایشون همسر برادرتون هستن. مگه میشه شما همسرش رو بزنید و برادرتون با شما برخوردی نکنن؟

چندتا راه:
به برادرتون موضوع رو بگید و بخواید که به همسرش تذکر بده. یا از عموتون به عنوان پدرش این رو بخواهید.

اگر بی ادبانه حرف میزنه شما هم بی ادبانه جوابش رو بدید.
تا جای ممکن ارتباطتتون رو کاهش بدین. کمتر جلوی چشمتون باشه که کمتر اعصابتون رو خورد کنه.

Atghia
06-11-2015, 10:38
درود

باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

سلام
دوست گرامی تجربه نشون داده که ندیدن! و محل نزاشتن به اینطور ادمها بهترین پاسخ ممکنه براشون هست! هرچقدر شما بیشتر به این موضوع بها بدید و بیشتر براتون مهم باشه اتفاقا موجبات خشنودی ایشون هست
من به شما پیشنهاد میکنم که فقط یک سلام تازه اونم اگر ازش کوچکترید بهش بگید و تمام
به هیچ عنوان تا وقتی مجبور نشدید باهاشون همکلام نشید انگار که کلا نیست :دی

hosseindh_90
06-11-2015, 11:03
درود

باهاش درگیر بشم؟
بزنمش؟

1- یکم برادر شما در این زمینه کوتاهی کرده باید وقتی ایشون با خانواده شما بد صحبت میکنه یا تندی میکنه برادر شما باید در صدد دفاع بر بیاد و این رفتار بد را بهش تذکر بده
2-کلا دهن به دهن شدن را گزینه خوبی نمیدانم چون باعث ایجاد کدورت میشه و دلخوری پیش میاد
3- به نظرم شما خیلی سرد با ایشون برخورد کن و وقتی ایشون در جمع حضور دارند شما برو اتاقت یا سعی کن کمتر با ایشون برخورد داشته باشی و وقتی باهاتون صحبت میکنه با جملات کوتاه حواب ایشون بده جوری که طرف بفهمه شما تمایلی به مصاحبت با ایشون نداری
4- بهترین راه حل اینکه با پدر و مادر خودتون در مورد این موضوع صحبت کنی و مادر تون با برادر شما صحبت کنه خیلی بهتره خودت مستقیم وارد عمل نشو.

gelayor14
13-11-2015, 20:03
درود

دوستان ی راهکار میخام برای آدمایی که حرفی که بهشون میزنی رو خیلی راحت منکر میشن! مخصوصا تو محیط کار
من مسئول آموزش ی بنده خدای تازه کاری شدم بعد یک ماه هرچی پیش میاد و ایشون اشتباه می کنه و قبلش من بهش گفتم فلان کار رو انجام بده
باز اشتباه می کنه و خیلی راحت می گه نه نگفتی!
یا کاری رو بهش میسپرم و خودم نیستم میرم چند روز بعد نتیجه رو میخام میگه نه نگفتی..یا من فکر کردم منظورت فلان بوده
با وجود اینکه چیزایی که مثلا مربوطه به حقوق اش هست خیلی قشنگ یادش میمونه..
من بعضی موقع ها بی جواب گذاشتم..سکوت کردم..چند بار هم بهش گفتم من بهتر میدونم چی رو به شما گفتم و چی رو نگفتم
ولی روال ادامه داره...:n05:
چیکار میشه کرد بنظرتون؟

ata.royalfalcon
14-11-2015, 11:31
درود

دوستان ی راهکار میخام برای آدمایی که حرفی که بهشون میزنی رو خیلی راحت منکر میشن! مخصوصا تو محیط کار
من مسئول آموزش ی بنده خدای تازه کاری شدم بعد یک ماه هرچی پیش میاد و ایشون اشتباه می کنه و قبلش من بهش گفتم فلان کار رو انجام بده
یا کاری رو بهش میسپرم و خودم نیستم میرم چند روز بعد نتیجه رو میخام میگه نه نگفتی..یا من فکر کردم منظورت فلان بوده
من بعضی موقع ها بی جواب گذاشتم..سکوت کردم..چند بار هم بهش گفتم من بهتر میدونم چی رو به شما گفتم و چی رو نگفتم
چیکار میشه کرد بنظرتون؟

سلام .

کاری که باید انجام بشه و همچنین شرح وظایف رو بصورت مکتوب و بدون هیچ ابهامی بهش بدید .

البته جایی که کار میکنم شرح وظایف بصورت نامه رسمی و شماره شده به کارمند ابلاغ میشه ولی کاری که باید در اون روز انجام بده رو مثلاً صبح اول وقت بصورت کتبی بهش بدید .

Atghia
14-11-2015, 12:28
درود

چیکار میشه کرد بنظرتون؟

سلام علاوه بر راهكاري كه دوستمون اشاره كردند و بسيار خوب هست من توصيه ميكنم كه ازشون به طور هفتگي گزارش كار بخوايد!
يعني در انتهاي هفته با ذكر تاريخ ايشون گزارش بدند كه دقيقا چه كارهايي رو انجام و پيگيري كردند...
ما در شركتمون فرمي براي اين امر داريم...

banii
17-11-2015, 21:15
دوتا سوال :

* با استادی که رابطه خوبی داریم اگر در مناسبتهایی مانند یلدا یا نوروز در تلگرام پیام تبریک بفرستیم خوب است یا بد ؟

* به خانمی (از آشنایان / اندکی بزرگتر) که نسبتا با او رابطه ی خوبی داریم و مجرد است اگر از نظر مواردیکه خودتان بهتر میدانید(:n26:) همینطور رک و بی پروا بگوییم جذابیت فوق العاده ای داری آیا او ناراحت میشود ؟ با کمی چاشنی قصد و غرض گفته شود یا طور دیگری؟ :n26: اگر این جمله نباید گفته شود چطور بحث را به این سمت بکشانیم ؟!

Atghia
20-11-2015, 12:11
دوتا سوال :

* با استادی که رابطه خوبی داریم اگر در مناسبتهایی مانند یلدا یا نوروز در تلگرام پیام تبریک بفرستیم خوب است یا بد ؟

* به خانمی (از آشنایان / اندکی بزرگتر) که نسبتا با او رابطه ی خوبی داریم و مجرد است اگر از نظر مواردیکه خودتان بهتر میدانید(:n26:) همینطور رک و بی پروا بگوییم جذابیت فوق العاده ای داری آیا او ناراحت میشود ؟ با کمی چاشنی قصد و غرض گفته شود یا طور دیگری؟ :n26: اگر این جمله نباید گفته شود چطور بحث را به این سمت بکشانیم ؟!
سلام
بنظرم تبریک مناسبت ها به استادی که با شما رابطه ی خوبی داره کار خوبیه چناچه بازخوردی گرفتید میتونید ادامه بدید ولی اگر هیچ جوابی نداد ترجیحا دیگه بیخیالش باشید چون بعضا علاقه ندارند با دانشجوها زیاد نزدیک باشن (البته بعضی هاشونم اینطوری نیستن یکبار که پیام بزنید و بازخورد رو ببینید متوجه خواهید شد)

در مورد دوم اگر متولد قبل 69 باشه صحبتهای منو دنبال کنید برای بعد از این بازه از اونجایی که شناختی ندارم و واقعا برام ناشناخته هستند نمیتونم نظری بدم:n35:
نه اصلا مستقیم و بی پروا مطرحش نکنید چون بنظرم قریب به اتفاق خوششون نمیاد همچین موردی رو اما در لفافه و در پس یک موضوعی اگر مطرح بشه خیلی بهتر میتونه باشه
برای مثال شما از یک فیلم تعریف کنید و بعد برسید به بازیگر خانوم اون فیلم و ازش تعریف و تمجید کنید هر اونطوری که قصد ستایش این خانم فامیل رو دارید! و ته حرفاتون بگید که عجیب این بازیگره منو یاده شما میندازه...حالا نه اینکه عین هم باشید اما نمیدونم چرا در مجموع مثل شماست یجورایی:n33: دیگه بعد منتظر بازخورد برای ادامه باشید....

- - - Updated - - -

Captain_America
21-11-2015, 21:57
دوتا سوال :

زن ها از رک گویی ، حقیقت و ... بیزارند.
عاشق بازی ، رمز و راز و ... هستند.
هیچوقت چیزی رو نگید که اونها رو بالاتر از خودتون نشون بده چون شما رو دیگه همسطح خودشون نمیدونند.
سرور کائنات جمله ای دارند با این مضمون که زنان چون دنده کجی هستند اگر بخواهید صافشان کنید میشکند اگر به همان کجی بسنده کنید میتوانید ازشان بهره ببرید.

- - - Updated - - -

دوتا سوال :

زن ها از رک گویی ، حقیقت و ... بیزارند.
عاشق بازی ، رمز و راز و ... هستند.
هیچوقت چیزی رو نگید که اونها رو بالاتر از خودتون نشون بده چون شما رو دیگه همسطح خودشون نمیدونند.
سرور کائنات جمله ای دارند با این مضمون که زنان چون دنده کجی هستند اگر بخواهید صافشان کنید میشکند اگر به همان کجی بسنده کنید میتوانید ازشان بهره ببرید.

استاد شیفو
23-11-2015, 08:33
سلام

دوستان وقتی میخوان عکس دسته جمعی بگیرن . و یا کلا عکسی بگیرید به همراه چند نفر .

اگر خوشمون نیاد عکس بگیریم و تو عکس باشیم . . چطور باید به طرف بگیم که دوست نداریم تو عکس باشیم که باعاث ناراحتی و شکستن دلش نشه ؟! :n03:

امید رض
23-11-2015, 09:50
سلام

دوستان وقتی میخوان عکس دسته جمعی بگیرن . و یا کلا عکسی بگیرید به همراه چند نفر .

اگر خوشمون نیاد عکس بگیریم و تو عکس باشیم . . چطور باید به طرف بگیم که دوست نداریم تو عکس باشیم که باعاث ناراحتی و شکستن دلش نشه ؟! :n03:
خوب بهشون بگو به عکس انداختن الرژی داری یا رک راست بهشون بگو دوست نداری .......
البته یه راهی هم هست اینه که زمان عکس انداختن جیم شو :n02:این واقعیتی که نمیشه ازش گذشت بازور میندازن :n02:مورد داشتیم یارو رو باهمه نوع ابزار شکنجه دادن تا عکس دسته جمعی بندازه

استاد شیفو
24-11-2015, 10:17
سلام

میشه راهنمایی کنید .:n28:

- - - Updated - - -

سلام

880446534
26-11-2015, 22:22
سلام دوستان.
خلاصه اش اینه:
داشتم به یکی یه پیشنهاد میدادم که اقا (مثلا) از این مدل گوشی بخر، خیلی خوبه.
برگشته میگه ای بابا، من فکر کردم میخوای واسم کادو بخری.

دیگه خندیدم و دهنم بسته شد.

میخوام بدونم چیزی نمیشه در جوابش گفت؟؟؟؟؟
یه تیکه ای، جوابی

ممنونم

Captain_America
27-11-2015, 08:40
سلام

- - - Updated - - -

وقتی جزئی از یه جمع شدی یعنی یه سری هنجارهای داخلی اون جمع رو پذیرفتی بهترین راه اینه که اول تو همچین جمعی ظاهر نشید.
بعدش اینه که کلک مرغابی بزنی مثلا خودت دوربین بگیری دستت عکس بگیری تازه اگه منوپاد و سلفی نباشه.
اگه هم بخوای رک بگی متاسفانه بر میخوره به اعضا اون جمع فکر میکنن داری خودتو میگیری.
من هم اصلا دوست ندارم عکس جمعی و دو نفر و ... بگیرم ولی دیگه نمیشه یه جاهایی پیچوند واسه همین دیگه حساسیت به خرج نمیدم.

سلام دوستان.
خلاصه اش اینه:

دیگه خندیدم و دهنم بسته شد.

میخوام بدونم چیزی نمیشه در جوابش گفت؟؟؟؟؟
یه تیکه ای، جوابی

ممنونم

الان که دیگه جواب تیکه رو باید همون موقع داد یا یه اتفاقی مشابه بیوفتی شما یه کنایه از اون یاد کنی.
ازین گذشته هیچ وقت چیزی رو به کسی معرفی نکن مگه اینکه فروشنده باشی و کالا یا خدماتت رو داری معرفی میکنی.

880446534
27-11-2015, 17:33
الان که دیگه جواب تیکه رو باید همون موقع داد یا یه اتفاقی مشابه بیوفتی شما یه کنایه از اون یاد کنی.
ازین گذشته هیچ وقت چیزی رو به کسی معرفی نکن مگه اینکه فروشنده باشی و کالا یا خدماتت رو داری معرفی میکنی.

دوست عزیز ممنونم.
حالا بگو چی بگم که دفعه ی بعدی اگه از دستم در رفت، ضایع نشم.
مممنونم

Reza Azimy_RW
27-11-2015, 19:16

اینو بهش نشون بدی کافیه لازم نیست چیزی بگی :دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rz21
04-12-2015, 16:38
سلام دوستان.
حدود دو سال پیش یکی از دوستانم بعد از دو سه سال بهم پیغام داد که بیا ببینمت و احوالم رو جویا شد. من توی اون زمان به خاطر برخی مسائل نتوسنتم برم ببینمش و در نهایت اون هم دیگه ازش خبری نشد. تا این که امروز خواستم دوباره بهش پیغام بدم ولی نمیدونستم چی باید بهش بگم. به نظر شما چی بهش بگم؟ مثلا از اول چطور شروع کنم؟ ( برای مثال: سلام چطوری علیرضا یا ...)
در ضمن این بنده خدا الان دانشجوی پزشکی هست و نمی‌دونم رفتارم باید باهاش چی باشه.
یه مشکل دیگه :
چند مدت پیش به یکی از دوستانم پنجاه هزار تومن پول ناقابل قرض دادم :دی، الان حدودا دو سه ماه میگذره و به خاطر اینکه مبلغش خیلی کم هست اصلا روم نمیشه بهش بگم و بیخیالش شدم. به نظر شما کار درست اینجا چی هست؟

880446534
04-12-2015, 18:58
سلام دوستان
تو چت گاهی وقتا یکی یه چیز غمگین میگه. جواب "اخی" کاملا بجا هست.
ولی یه جورایی "اخی" دخترونه هست. یه جایگزین ندارین بهم بگین؟؟؟؟

مت پست 3553 جواب +18 ندین

hamed29
04-12-2015, 21:25
سلام دوستان.
چند مدت پیش به یکی از دوستانم پنجاه هزار تومن پول ناقابل قرض دادم :دی، الان حدودا دو سه ماه میگذره و به خاطر اینکه مبلغش خیلی کم هست اصلا روم نمیشه بهش بگم و بیخیالش شدم. به نظر شما کار درست اینجا چی هست؟

سلام
بهش بگید یه خورده پول قرض میخواید. اگه پرسید چقدر بگید 50 تومن!
اگه میدونید اون پول رو واسه چی خرج کرده، در مورد اون موضوع صحبت کنید. شاید یادش بیاد!

البته خودم تست نکردم ولی اگه کسی نظری در مورد این روش داره لطفاً بگه. چون منم همین مشکل رو دارم

Atghia
04-12-2015, 21:40
سلام دوستان.
حدود دو سال پیش یکی از دوستانم بعد از دو سه سال بهم پیغام داد که بیا ببینمت و احوالم رو جویا شد. من توی اون زمان به خاطر برخی مسائل نتوسنتم برم ببینمش و در نهایت اون هم دیگه ازش خبری نشد. تا این که امروز خواستم دوباره بهش پیغام بدم ولی نمیدونستم چی باید بهش بگم. به نظر شما چی بهش بگم؟ مثلا از اول چطور شروع کنم؟ ( برای مثال: سلام چطوری علیرضا یا ...)
در ضمن این بنده خدا الان دانشجوی پزشکی هست و نمی‌دونم رفتارم باید باهاش چی باشه.
یه مشکل دیگه :

خب مورد دوم عملا راهی نداره! چون مستقیم یا غیرمستقیم اشاره بشه بهرحال یجوری خواهد بود البته بستگی به شخصیت طرف مقابلتون هم داره اگر میدونید ادم با جنبه ای نیست کلا بیخیال بشید ولی اگر فکر میکنید سهوا فراموشش شده من پیشنهاد میکنم باهم برید بیرون کافی شاپ مثلا بعد سر حساب کردن بگید که حساب منم با شماست دیگه تا بی حساب شیم :n02:

در مورد اول هم خیلی عادی برخورد کنید بعد از اینهمه مدت که نمیشه اول صحبت بیاید فرضا عذرخواهی بابت بهم خوردن قرار...بنابراین طی یک سلام علیک گرم از یک دوست قدیمی احوالپرسی معمول داشته باشید و متظر برخورد و عکس العملش باشید...
بعد هم فکر نمیکنم که ادمهای باجنبه صرف پزشک شدن به صمیمتشون با دوستانشون خدشه ای وارد بشه یا نیازمند برخورد خاصی باشن . من فکر میکنم خودتون باشید از همه حالتها بهتره:n40:

caca_caca888
06-12-2015, 09:30
سلام دوستان
تو چت گاهی وقتا یکی یه چیز غمگین میگه. جواب "اخی" کاملا بجا هست.
ولی یه جورایی "اخی" دخترونه هست. یه جایگزین ندارین بهم بگین؟؟؟؟

مت پست 3553 جواب +18 ندین
ای بابا...........

- - - Updated - - -

یه مشکل دیگه :
راحت بهش بگید... من یه بار همینطوری راحت بهش گفتم خیلی حال داد:n01: دیگه با دوستمون رودربایستی نداریم که. 50 تومنم کم نیست.
البته همین دوستمون یه بار در موقعیت برعکس به صورت غیر مستقیم گفت که اونم خوب بود. البته من کاملا یادم بود... شایدم اصلا منظورش این نبوده...
گفت که بچه ها من یادم نیست الان بی حسابم دیگه؟ پولی نباید بهتون بدم که؟ (یه همچن چیزی)

roya.rashidi
06-12-2015, 20:55
سلام دوستای گلم.

من میخام کنفرانس خوب بدم.
اولش رو چیجوری شروع کنم ؟/ ینی چیجوری موضوع رو معرفی کنیم
بعدشم اخرشم چی بگم که کنفراس تموم بشه.
مثلا فقط بگم "از توجه تون متشکرم " خیلی کمه تازشم یه جوریه .
مرسی

mb1372
06-12-2015, 22:35
سلام دوستای گلم.

من میخام کنفرانس خوب بدم.
اولش رو چیجوری شروع کنم ؟/ ینی چیجوری موضوع رو معرفی کنیم
بعدشم اخرشم چی بگم که کنفراس تموم بشه.
مثلا فقط بگم "از توجه تون متشکرم " خیلی کمه تازشم یه جوریه .
مرسی
سلام
1. با اینا شروع کنید: به نام خدا یا بسم الله الرحمن الرحیم
2. معرفی موضوع: موضوعی ک می خوام در موردش صحبت کنم فلان هست.
بعدشم برید سراغ سر فصل هایی ک قراره توضیح بدید.
3. پایان: ممنون از توجهتون، خیلی ممنون، ازتون تشکر می کنم که وقت گذاشتید و...
به نظرم همین عبارت های کوتاه کافی و رایجه. ضمنا اگر کسی بهتون کمکی کرده، ازش تشکر کنید.

saeed sx
11-12-2015, 20:42
چه طوری میتونه آدم مخ دختر عموشو بزنه؟ سر صبحتو چه جوری باز کنیم؟ به چه بهونه ای بهش پیام بدم؟

eeeeeeehsan
11-12-2015, 23:06
سلام
تو والیبال وقتی میخوایم کل بندازیم یا تیکه پرونی کنیم، شاخ بازی دربیارم و طرف رو مسخره کنیم (یه کوچولو) چی باید بگیم؟ رفیقمونه، نمیخوام اذیتش کنم، در حد معمولی و ملایم.

roya.rashidi
12-12-2015, 12:58
چه طوری میتونه آدم مخ دختر عموشو بزنه؟ سر صبحتو چه جوری باز کنیم؟ به چه بهونه ای بهش پیام بدم؟
بهونه نمیخاد الکی یه موضوعی که مطمعنی میتونه بهت کمک کنه باهاش در میون بزار بعد کم کم سر صحبتو باهاش باز کن. اولشم نگی دوست دارمو از این حرفا چون خانوما احساس ترس میکنن از رابطه

farzad02
12-12-2015, 16:54
سلام دوستان

من تازه به یک بخش جدید محل کارم رفتم. با شخصی که کار میکنم آدم باحال و خودمونیه و فعلا مدیرم محسوب میشه. البته مدیر که میگم نه به اون معنی مدیر . کنار هم میشینیم و با هم کار می کنیم ولی کارها فعلا دست ایشونه. تجربه و سنش از من 7-8 سالی بیشتره
البته ممکنه این موقت باشه و من با شخص دیگه کار کنم

خلاصه همون روزهای اول گفت باید صبح قبل 8 بساط صبحونه راه بندازیم و ... 2-3 باری نون خرید و بعد نون خریدن رو انگار داره میندازه کامل رو دوش من. البته هنوز به اون شکل نشده! تازه 2 هفتس که هر روز با هم کار می کنیم
هفته قبل هم پنیر با من بود هم 3 روز نون!!! (2 روز هم من صبح دیر رفتم)

هم از جنبه ی مالی و هم اینکه ایشون نونوایی سر راهشه ولی من از مسیر دیگه میام و راهم دور میشه بخوام هر روز نون بخرم، واقعا به ضرر منه!!!
البته یه بار داشت میگفت که این صبحونه صبحها خیلی خوبه و اصلا نباید قطعش کنیم که منم گفتم حقوق ما کجا و حقوق شما !!! با خنده :n02: (فکر کنم تاحدودی فهمید)

دوستان به نظرتون چطوری این قضیه رو ملایم حلش کنم؟
حالا اینکه ایشون 2برابر من میخوره :n02: و حداقل 2 برابر من حقوق میگیره به کنار. ولی هر روز نون خریدن رو من هیچوقت زیربارش میرم
ولی دوست دارم قضیه در نهایت دوستی و رفاقت ادامه پیدا کنه
الان باز فردا صبح حول و حوش 7 که هنوز تو راهم زنگ میزنه که نون بگیر!!!

Gita
12-12-2015, 21:02
اگه تمایل دارید صبحانه خوردن ادامه داشته باشه، بگید که یک هفته هم نون هم پنیر با یک نفر، هفته بعد با نفر دیگه که وضعیت مشخص تر باشه .

اگرم هم تمایل ندارید
صبح ها تا قبل رسیدن به شرکت تلفن رو خاموش کنید. بعد اگر پرسید چرا بگید شبا خاموش میکنم هم بخاطر اینکه کسی زنگ نزنه بدخواب بشم هم بخاطر سیگنال های بیماری زا. بعدم اگرم گفت برای نون زنگ زده بودم بگید اِه، یادم رفت.
بعضی روزا هم در حد دو سه دقیقه دیرتر برید سرکار، بعد بگید نون یادم بود ولی چون دیر شده بود نتونستم.
یکی دوبارم اشاره کنید که خونه صبحونه میخورید و زیاد میل ندارید.

7seas
12-12-2015, 21:54
سعی کنید نون تازه نگیرید، از این نون مونده های تو سوپر مارکتی ها بعضی وقتها تهیه کنید.

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

Atghia
12-12-2015, 23:25
سلام دوستان

من تازه به یک بخش جدید محل کارم رفتم. با شخصی که کار میکنم آدم باحال و خودمونیه و فعلا مدیرم محسوب میشه. البته مدیر که میگم نه به اون معنی مدیر . کنار هم میشینیم و با هم کار می کنیم ولی کارها فعلا دست ایشونه. تجربه و سنش از من 7-8 سالی بیشتره

خلاصه همون روزهای اول گفت باید صبح قبل 8 بساط صبحونه راه بندازیم و ... 2-3 باری نون خرید و بعد نون خریدن رو انگار داره میندازه کامل رو دوش من. البته هنوز به اون شکل نشده! تازه 2 هفتس که هر روز با هم کار می کنیم

هم از جنبه ی مالی و هم اینکه ایشون نونوایی سر راهشه ولی من از مسیر دیگه میام و راهم دور میشه بخوام هر روز نون بخرم، واقعا به ضرر منه!!!
البته یه بار داشت میگفت که این صبحونه صبحها خیلی خوبه و اصلا نباید قطعش کنیم که منم گفتم حقوق ما کجا و حقوق شما !!! با خنده :n02: (فکر کنم تاحدودی فهمید)

حالا اینکه ایشون 2برابر من میخوره :n02: و حداقل 2 برابر من حقوق میگیره به کنار. ولی هر روز نون خریدن رو من هیچوقت زیربارش میرم
الان باز فردا صبح حول و حوش 7 که هنوز تو راهم زنگ میزنه که نون بگیر!!!

من میگم شما حساب کن ده دقیقه دیر بری چقدر اخر ماه ضرر میکنی بعد بسنج هرروز نون بگیری چند درمیاد
اگر میصرفه هرروز 10 مین دیرتر برید که کلا بساطی در کار نباشه:n09:
اگر نمیصرفه از در صمیمیت وارد بشید و واقعیت رو بگید که فلانی من رام دور میشه خودت زحمت نون رو میکشی؟ هفته بعد با من:n18:
گاهی وقتا گفتن حقیقت واقعا اسون تر و تاثیرگذارتر هست

k1ozil
13-12-2015, 00:18
دوستان از یکی از اشناهامون خوشم نمیاد اینم خیلی میاد پیش من چجوری کاری کنم دیگه نیاد ؟! نمیخوام ناراحت بشه

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

eeeeeeehsan
14-12-2015, 08:49
سلام دوستان

الان باز فردا صبح حول و حوش 7 که هنوز تو راهم زنگ میزنه که نون بگیر!!!بابا بیخیال، از همین اولش میخت رو محکم بکوب، با کسی هم تعارف نداشته باش. این دوستی ها زودگذره و زود هم فراموش میشه. فقط آسایش و آرامش خودت واست مهم باشه، اگه می بینی هر روز استرس و اعصاب خرد کنی واسه خودت داری کلا بیخیال این ماجرا شو.

mahdi--
14-12-2015, 21:25
یه آدم دهاتیه بی فرهنگ ک هیچ بویی از فرهنگ نبرده 6-7 قراره خونه ما بمونه . از وقتی اومده مدام با من دعوا داره و میخواد خودشو آدم جلوه بده و منافع منو به شدت به خطر انداخته:n29:
انقد اعصابم ازش خورد شده که حتی بودنش هم منم بهم میریزه.
چه طور باخاش رفتار کنم که طعنه آمیز باشه؟

mahdi--
14-12-2015, 21:31
یه آدم دهاتیه بی فرهنگ ک هیچ بویی از فرهنگ نبرده 6-7 قراره خونه ما بمونه . از وقتی اومده مدام با من دعوا داره و میخواد خودشو آدم جلوه بده و منافع منو به شدت به خطر انداخته:n29:
انقد اعصابم ازش خورد شده که حتی بودنش هم منم بهم میریزه.
چه طور باخاش رفتار کنم که طعنه آمیز باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-12-2015, 22:14
یه آدم دهاتیِ بی فرهنگ که هیچ بویی از فرهنگ نبرده 6-7 قراره خونه ما بمونه .
از وقتی اومده مدام با من دعوا داره و میخواد خودشو آدم جلوه بده و منافع منو به شدت به خطر انداخته:n29:انقد اعصابم ازش خورد شده که حتی بودنش هم منم بهم میریزه.
چه طور باهاش رفتار کنم که طعنه آمیز باشه؟
سلام
نظر شخصی بنده:
لزومی نداشت ذکر کنین که دهاتی هست آدمهائی که در رفتارشون با دیگران مشکل دارند همه جا هستند . از بزرگترین شهرهای مدرن گرفته تا کوچکترین روستاهای گمنام با مدرک تحصیلی بالا و کم سواد و بیسواد .
شما توضیح ندادین که چکار میکنه دقیقاً که باعث ناراحتی شما شده اما بودنش در خانه ی شما به عنوان مهمان چیز مهمی هست و باید حرمتِ خونه و اهلِ خونه که بهش اجازه ی ورود و ماندن دادند رو نگه داره
باید وجدان رو رعایت کنه , ادب , شرم و حیا , حلال و حرام , قانونی و غیر قانونی , حق الناس , راحتی و آسایش اهل خونه , نظافت و بهداشت , همه ی اینها رو باید رعایت کنه
اگر سنش کمه یعنی زیر 40 سال , با ادب و مهربانی و در تنهائی بهش گوشزد کنین تا متوجه اشتباهش بشه
اگر سنش بالاست خصوصاً بالای 55 , تحمل کنین تا این چند روز بگذره
اما .... اما اگر حرفش و رفتارش درست هست ولی شما خوشتون نمیاد , اونوقت موضوع فرق میکنه .
سعی کنین حق رو بپذیرین حتی اگر نحوه ی نصیحتش و یاد دادنش اشتباه باشه .

xfaild
19-12-2015, 10:40
گرفتاری یکی دوتا نیست هموطن
دوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟
مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-12-2015, 18:20
گرفتاری یکی دوتا نیست هموطندوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!سلام
نظر بنده ی مخلص
تا وقتی که یقین ندارید به قصدِ طعنه گفته شده , اون رو طعنه حساب نکنین و بیخیال بشین .
خود شما میتونین تشخیص بدین که آیا دلیلی وجود داره که بخواد طعنه بزنه ؟
آیا شما سرزده رفتین و بی وقت مزاحمشون شدین ؟
آیا قبلاً چیزی اتفاق افتاده بینتون که باعث دلگیر شدنش بشه و ازتون خوشش نیاد ؟
آیا وقتی پیششون بودین چیزی گفتین که باعث رنجششون شده باشه ؟
اگر هیچ دلیلی برای طعنه زدن پیدا نکردین پس نباید بدبین باشین . فراموشش کنین یکی از علتهایِ آرامش فکری , نچسبیدن به شکهای اینجوری هست . پس اگر یقین ندارین ,بیخیالی طی کنید
:20:

Demon King
23-12-2015, 18:28
گرفتاری یکی دوتا نیست هموطن
دوستان استفاده از واژه «خوش آمدید» چه موقع کنایه آمیزه؟
مثلا اگه در پایان میهمانی یا هنگام خروج از جائی صاحب مکان با یک لحن کشیده بگه خوش آمدی آیا قصد کنایه زدن رو داره؟ آیا منظورش اینه که برو دیگه این دور و برها پیدات نشه مثلا.؟!!

سلام
غالبا افراد اگه قصد کنایه زدن در هر موردی رو داشته باشند لحنشون و حالات ظاهری چهرشون گواه این موضوعه و نیاز به تشخیص موشکافانه نیست.
من تا حالا نشنیدم خوش آمدی به عنوان کنایه به کار بره. چون هم موقع اومدن مهمان کاربرد داره هم موقع رفتنش. البته برای بیرون کردن یه نفر از خونت یا جایی دیگه کاربرد داره ها مثلا با لحن تندی میگن خوش اومدی! یعنی بفرما بیرون. ولی این دیگه از حالت کنایه خارج میشه. ( فکر نمیکنم موردی که شما فرمودید اینجوری بوده مگه اینکه با مغازه دار دعواتون شده باشه.)
بازم میگم تشخیص کنایی بودن یه عبارت بستگی به بودن در موقعیت داره.

Captain_America
30-12-2015, 09:34
سلام، من قصد ازدواج دارم از اون طرف هم تو یه رابطه 2 ساله با وابستگی شدید هستم که میخوام تمومش کنم.
میدونم که آسان نیست ولی اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و اصلا نمیخوام این رابطه ادامه پیدا کنه واقعا میخوام تا قبل از ازدواجم تمومش کنم، مناسب ترین راه به نظرتون چی هستش؟

Reza Azimy_RW
31-12-2015, 15:53
قبل از ازدواجت تمومش کنی ؟! :|:mellow:
مگه دختر مردم ک... توئه به ازدواج که رسید یکی دیگه ؟
ممکنه بگی تعریفت از فرد لاشـی چیه ؟

Ali000999
01-01-2016, 12:19
سلام. وارد جايي ميشم كه علاوه بر دوستم (محمد) ، همكار دوستم هم هست كه من با ايشون آشنا نيستم. بعد از احوال پرسي ايشون ميگه كه آقا محمد هميشه ذكر خيرتو ميكنه و خيلي ازت تعريف ميكنه و...
شايد دوستم يكي دوبار هم از من تعريف كرده باشه ولي اين لطف و شخصيت بالاي همكار دوستم رو ميرسونه كه با گفتن اين جمله هم دوستي منو با محمد بيشتر ميكنه و هم به نوعي به من خوش آمدگويي ميكنه و تحويلم ميگيره...
حالا با اين اوصاف اين جا چه جوابي بديم بهتره؟ من در اون موقعيت جواب دادم كه محمد لطف داره و... ولي خودم از جوابم زياد راضي نيستم. بايد يه جوري جواب ميدادم كه علاوه بر دوستم، لطف همكار دوستم هم جبران ميشد. راهنمايي ميكنيد لطفا؟
البته شايد ميتونستم بگم محمد هم زياد از شما تعريف ميكنه و... ولي به نظرم اين جمله مناسب اونجا نبود

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2016, 21:47
سلام. وارد جايي ميشم كه علاوه بر دوستم (محمد) ، همكار دوستم هم هست كه من با ايشون آشنا نيستم. بعد از احوال پرسي ايشون ميگه كه آقا محمد هميشه ذكر خيرتو ميكنه و خيلي ازت تعريف ميكنه و...شايد دوستم يكي دوبار هم از من تعريف كرده باشه ولي اين لطف و شخصيت بالاي همكار دوستم رو ميرسونه كه با گفتن اين جمله هم دوستي منو با محمد بيشتر ميكنه و هم به نوعي به من خوش آمدگويي ميكنه و تحويلم ميگيره...حالا با اين اوصاف اين جا چه جوابي بديم بهتره؟ من در اون موقعيت جواب دادم كه محمد لطف داره و... ولي خودم از جوابم زياد راضي نيستم. بايد يه جوري جواب ميدادم كه علاوه بر دوستم، لطف همكار دوستم هم جبران ميشد. راهنمايي ميكنيد لطفا؟البته شايد ميتونستم بگم محمد هم زياد از شما تعريف ميكنه و... ولي به نظرم اين جمله مناسب اونجا نبودسلام
نظر بنده ی مخلص:
دوستِ آقا محمد فقط نقل قول کرده و گفته که آقا محمد ازتون تعریف میکنه . فقط همین
حتی نگفته من هم مطمئن هستم که شما آدم خوبی هستین یا بگه من هم شکی ندارم که تعریفش بجا هست
بنده دلیلی نمیبینم که از دوست دوستتون تشکر کنین
اما میتونین بگین ممنون , آقا محمد لطف داره , خوبی از خودشونه
و اگر آدم مُتدیّنی هستین بعدش بگین هر چه هست از لطف خداست , خدا رو شکر
===============================
اما موضوعی که مطرح کردین باعث میشه یک موضوع دیگه هم مطرح بشه
به فردی گفتند فلانی ازت راضی هست و ازت تعریف میکنه . اون فرد غمگین شد و گفت معلوم نیست چه کرده ام که اون آدم پلید و خبیث ازم راضی هست و ازم تعریف میکنه
پس عکس العمل شما در مقابل جمله ی فلانی ارت تعریف میکنه بستگی به وضعیت اخلاقی و اعتقادی شما و اون فرد داره و نمیشه در همه حال گفت ایشون لطف دارند

Captain_America
01-01-2016, 23:11
H
قبل از ازدواجت تمومش کنی ؟! :|:mellow:
مگه دختر مردم ک... توئه به ازدواج که رسید یکی دیگه ؟
ممکنه بگی تعریفت از فرد لاشـی چیه ؟

تو شرایط من نیستید، من نمیخوام به همسر آینده ام از همین الان خیانت عاطفی کنم. بهتره رابطه قبل از ازدواج اون هم از نوع وابستگیش هر چی زودتر تموم شه که یه ازدواج پاک بر مبنای صداقت شکل بگیره.
دوستان باز هم منتظر نظراتتون هستم، چجوری یه رابطه با وابستگی شدید دوطرفه رو تموم کنم؟

Demon King
01-01-2016, 23:23
H

تو شرایط من نیستید، من نمیخوام به همسر آینده ام از همین الان خیانت عاطفی کنم. بهتره رابطه قبل از ازدواج اون هم از نوع وابستگیش هر چی زودتر تموم شه که یه ازدواج پاک بر مبنای صداقت شکل بگیره.
دوستان باز هم منتظر نظراتتون هستم، چجوری یه رابطه با وابستگی شدید دوطرفه رو تموم کنم؟

هیچکس تو شرایط هیچ کس نیست و هر کس نظری بده میشه قضاوت و " شما منو درک نمی کنید! "
معلومه یه رابطه دو طرفه با وابستگی شدید در صورتی قابل قطع شدن هست که به ضربه خوردن یکی از طرفین منجر بشه.

نمیشه درکتون کرد ... وگرنه بهتر میشد پاسخ داد ...

من جای شما بودم میکشتمش!

Captain_America
01-01-2016, 23:30
هیچکس تو شرایط هیچ کس نیست و هر کس نظری بده میشه قضاوت و " شما منو درک نمی کنید! "
معلومه یه رابطه دو طرفه با وابستگی شدید در صورتی قابل قطع شدن هست که به ضربه خوردن یکی از طرفین منجر بشه.

نمیشه درکتون کرد ... وگرنه بهتر میشد پاسخ داد ...

من جای شما بودم میکشتمش!

سپاس گرامی،
ضربه خوردن و آسیبهاش چیزی هستش که بهش آگاهی دارم ، منتهی ادامه دادنش اثرات سوء بیشتری داره با علم به همه این چیزها میخواهم تصمیم درست رو بگیرم.
راستش پیشنهادتون یکم درجه خشونتش خارج از توان بنده هستش، البته شاید اون منو بکشه چون هنوز از ماجرا خبر نداره!

Demon King
01-01-2016, 23:50
سپاس گرامی،
ضربه خوردن و آسیبهاش چیزی هستش که بهش آگاهی دارم ، منتهی ادامه دادنش اثرات سوء بیشتری داره با علم به همه این چیزها میخواهم تصمیم درست رو بگیرم.
راستش پیشنهادتون یکم درجه خشونتش خارج از توان بنده هستش، البته شاید اون منو بکشه چون هنوز از ماجرا خبر نداره!

خب پس نیازی به پرسش نیست. طبق چیزی که خودتون میگید ادامه دادنش اثرات منفی بیشتر داره پس دیگه حرفی نمیمونه بگید کات و تمام.
مثلا ما چه پیشنهادی بدیم. خب بگید کات و فرار کنید ... اگه گذاشت دنبالتون.
هرکس دیگه ای جای اون بود قطعا میکشتتون بستگی به معرفتش داره. زورش برسه یا نه. ( کاش برسه :دی هیجانی میشه.)

تصمیم.گیرنده نهایی همیشه خوده آدمه. تو مسایلی که مربوط به توافق بین طرفینه کسی حق دخالت نداره. مگه مشاور خانواده باشه. من در حد اطلاعات خودم میگم کارتون فوق العاده اشتباهه و بازی کردن با احساسات یه انسان. متاسفم.

همین ...

Ali000999
02-01-2016, 10:33
سلام
نظر بنده ی مخلص:
دوستِ آقا محمد فقط نقل قول کرده و گفته که آقا محمد ازتون تعریف میکنه . فقط همین
حتی نگفته من هم مطمئن هستم که شما آدم خوبی هستین یا بگه من هم شکی ندارم که تعریفش بجا هست
بنده دلیلی نمیبینم که از دوست دوستتون تشکر کنین
اما میتونین بگین ممنون , آقا محمد لطف داره , خوبی از خودشونه
و اگر آدم مُتدیّنی هستین بعدش بگین هر چه هست از لطف خداست , خدا رو شکر
===============================
اما موضوعی که مطرح کردین باعث میشه یک موضوع دیگه هم مطرح بشه
به فردی گفتند فلانی ازت راضی هست و ازت تعریف میکنه . اون فرد غمگین شد و گفت معلوم نیست چه کرده ام که اون آدم پلید و خبیث ازم راضی هست و ازم تعریف میکنه
پس عکس العمل شما در مقابل جمله ی فلانی ارت تعریف میکنه بستگی به وضعیت اخلاقی و اعتقادی شما و اون فرد داره و نمیشه در همه حال گفت ایشون لطف دارند

سلام. ممنون از پاسخت. استفاده کردم. البته من جملات همکار محمد رو ناقص گفتم. مثلا گفته بود که چون محمد همش ذکر خیرتو میکنه خیلی دوست داشتم ببینمت و ... از اون تیپ آدمایی هم نبود که بخواد چاپلوسی کنه در واقع اصلا نیازی به من نداشت که بخواد این حرفا رو بزنه. برخوردی هم که بعدها باهاش داشتم آدم خوب و با شخصیتی و مهربانی بود...
الان که فکر میکنم میتونستم بگم مثلا مخلص شماییم، آقا محمد هم لطف دارن یا...
البته همون پاسخی که شما دادی خیلی خوبه. هم سادست هم مختصر و مفید. "ممنون" واسه همکار محمد و قسمت بعدیش واسه خود محمد.
با این اوصاف که شک نداریم که همکار محمد آدم خوبیه و حرفی که زده از روی لطف و مهربانیشه اگر بازم پاسخی به ذهنت میرسه ممنون میشم راهنمایی کنی.:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2016, 10:47
Hتو شرایط من نیستید، من نمیخوام به همسر آینده ام از همین الان خیانت عاطفی کنم.
بهتره رابطه قبل از ازدواج اون هم از نوع وابستگیش هر چی زودتر تموم شه که یه ازدواج پاک بر مبنای صداقت شکل بگیره.
دوستان باز هم منتظر نظراتتون هستم، چجوری یه رابطه با وابستگی شدید دوطرفه رو تموم کنم؟سلام
چرا با ایشون که مدتهاست رابطه دارید و وابستگی شدید هم دارید ازدواج نمیکنید
ظاهراً بیشتر از همسر آیندتون دوستش دارید .ایشون هم که دوستتون داره
پس چرا ازدواج با دیگری ؟

Captain_America
02-01-2016, 12:45
سلام
چرا با ایشون که مدتهاست رابطه دارید و وابستگی شدید هم دارید ازدواج نمیکنید
ظاهراً بیشتر از همسر آیندتون دوستش دارید .ایشون هم که دوستتون داره
پس چرا ازدواج با دیگری ؟

مساله فقط دوست داشتن نیست همون رابطه طولانی داشتن یکی از مشکلات هست.
سطح فرهنگی شون متفاوت هست به نوعی دختر امروزی هستند. تو ازدواج بیشتر دوست دارم به سنت ها و عرف های جامعه پایبند باشم .
من خودم هم امروزی هستم ولی تو ازدواح قضیه فرق میکنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2016, 13:08
مساله فقط دوست داشتن نیست همون رابطه طولانی داشتن یکی از مشکلات هست.سطح فرهنگی شون متفاوت هست به نوعی دختر امروزی هستند. تو ازدواج بیشتر دوست دارم به سنت ها و عرف های جامعه پایبند باشم .
من خودم هم امروزی هستم ولی تو ازدواح قضیه فرق میکنه.

از روز اول به قصد ازدواج باهاش آشنا شدین ؟
ایشون چی ؟ هدفشون از برقراری این ارتباط و ادامه دادنش این بوده که یه روز ازدواج میکنین با هم ؟ یا هدفشون فقط سرگرمی و پر کردن تنهائی به صورت موقت بوده ؟

Captain_America
02-01-2016, 13:35
از روز اول به قصد ازدواج باهاش آشنا شدین ؟
ایشون چی ؟ هدفشون از برقراری این ارتباط و ادامه دادنش این بوده که یه روز ازدواج میکنین با هم ؟ یا هدفشون فقط سرگرمی و پر کردن تنهائی به صورت موقت بوده ؟

من که قصد خاصی نداشتم ولی دلبستگی و وابستگی پیش اومد، ایشون هم فکر نکنم هیچ دختری بدون اینکه به ازدواج و آینده فکر کنه یه رابطه رو دو سال ادامه بده. ولی خب من هیچ گونه قولی در اینباره ندادم.

elvish
02-01-2016, 13:43
سلام، من قصد ازدواج دارم از اون طرف هم تو یه رابطه 2 ساله با وابستگی شدید هستم که میخوام تمومش کنم.
میدونم که آسان نیست ولی اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و اصلا نمیخوام این رابطه ادامه پیدا کنه واقعا میخوام تا قبل از ازدواجم تمومش کنم، مناسب ترین راه به نظرتون چی هستش؟

سلام.

اگر هر دو آگاه و موافق هستید که رابطه تان به ازدواج ختم نمی شد مشکلی نیست ولی اگر طرف مقابل فکر می کرده این رابطه آینده داره یا وعده بهش داده اید و ... بهتره هرچه زودتر تمومش کنید و تا نزدیکی های قبل از ازدواج تان صبر نکنید که بدتر میشه

راه درستش اینه که روراست بهش بگید و باید کمی صبور باشید در قبال عصبانیت و ناراحتی و نفرین های احتمالی

یا اگه می خواید یک کارایی کنید که اون بنده خدا رابطه اش رو باشما قطع کنه. طوری رفتار کنید که ایشان شما رو نپسنده که نیازمند حیله های زیرکانه و ظریف هست

اکثر راه حل های فعلی ما مشتق از تصمیمات گذشته است و شاید نباید تا این حد کش داده میشد.

امیدوارم تصمیم خوبی بگیرید.

elyartab
02-01-2016, 19:10
امروز چشم خورد به این تاپیک یاد کتاب آداب معاشرت منصور احمدی افتادم. چند بار جسته گریخته خوندمش ولی نظر خود من اینه آدم با خوندن اون یه نوعی حس تبعیت خشک و بی روح از یه سری قوانین پیدا میکنه. انگار مثل قوانین سربازی که خیلیاشون اصلا فلسفه و منطق ندارن. اصلا اگه خیلی از اون آداب رو بخوای رعایت کنی بیشتر بهت میخندن چون الان دیگه برعکسش عرف شده تو جامعه. ولی خوب خیلیاشون هم منطقی و محترمانه هستند.
البته بگم که کتاب رگه های غربی داره و ترجمه شده به نظرم که با جامعه ما سنخیت صد درصدی نداره.
در کل نظر من اینه آدم شاید با صرف نظر از خیلی از اون توصیه های آداب معاشرت بتونه صمیمی تر و خودمونی تر ارتباط برقرار کنه. البته در نشست هایی مثل توافق 5+1 طبیعتا باید مو به مو اجرا بشه!
نظر شما چیه؟

camaro lt
02-01-2016, 21:21
امروز چشم خورد به این تاپیک یاد کتاب آداب معاشرت منصور احمدی افتادم. چند بار جسته گریخته خوندمش ولی نظر خود من اینه آدم با خوندن اون یه نوعی حس تبعیت خشک و بی روح از یه سری قوانین پیدا میکنه. انگار مثل قوانین سربازی که خیلیاشون اصلا فلسفه و منطق ندارن. اصلا اگه خیلی از اون آداب رو بخوای رعایت کنی بیشتر بهت میخندن چون الان دیگه برعکسش عرف شده تو جامعه. ولی خوب خیلیاشون هم منطقی و محترمانه هستند.
البته بگم که کتاب رگه های غربی داره و ترجمه شده به نظرم که با جامعه ما سنخیت صد درصدی نداره.
در کل نظر من اینه آدم شاید با صرف نظر از خیلی از اون توصیه های آداب معاشرت بتونه صمیمی تر و خودمونی تر ارتباط برقرار کنه. البته در نشست هایی مثل توافق 5+1 طبیعتا باید مو به مو اجرا بشه!
نظر شما چیه؟

فکر میکنم این کتاب را سالها پیش خواندم و بعضی از مسائلی که توی اون بوده هنوز به یاد دارم، بطور مثال هنگام برخورد و سلام و احوالپرسی با شخصی که تفاوت سنی زیادی با ما داره، باید صبر کنیم تا اون شخص بزرگتر برای دست دادن پیشقدم بشه و غیر از این خلاف آداب معاشرت هست.

موارد متعدد دیگه ای هم بود، اما بواسطه پدید آمدن دنیای مجازی و فرم متفاوت برخوردها و رفتارهایی که توی این فضا وجود داره، فکر میکنم رعایت بعضی از مواردی که قابل انجام دادن در این محیط باشه،لازم هست، چرا که بطور کلی وضعیت آداب و معاشرت و نحوه برخورد با دیگران در فضای مجازی بشدت مشکل دار هست.

elyartab
02-01-2016, 22:04
من که قصد خاصی نداشتم ولی دلبستگی و وابستگی پیش اومد، ایشون هم فکر نکنم هیچ دختری بدون اینکه به ازدواج و آینده فکر کنه یه رابطه رو دو سال ادامه بده. ولی خب من هیچ گونه قولی در اینباره ندادم.

سلام . مشکل شما در واقع الان تو جامعه شایع و اپیدمیک شده متاسفانه. اینکه از الان و قبل از ازدواج به فکر هندلینگ این قضیه افتادین نشونه خوبیه. البته در رابطه قبل ازدواج ، در حالتی که هر دو طرف صالح و بالغ باشن راحت تر و منطقی تر میتونن با جدایی کنار بیان مخصوصا اگه اول رابطه به این ایمان داشته باشن که روزی باید از هم جدا شن.
ولی چیزی که مهمه، همیشه اینه بعد از جدایی از این روابط چطور بایستی با سوال همسر آینده در مورد روابط قبل ازدواج کنار اومد؟ یا حتی اگه همسر هم با گذشته شما مشکلی نداشت، باز اون خاطرات و افکار تو ذهن آدم میمونه و اذیت میکنه.
نظر دوستان چیه؟

abdolahe
02-01-2016, 22:16
سلام
دوستان با یک فرد دردسر افرین چطور برخورد کنم که دیگه برام دردسر درست نکنه ؟
دوستی دارم که برای کارهاش کلا از دیگران مایه میذاره (از جمله من ) و خیلی هم پررو هست

camaro lt
03-01-2016, 00:56
سلام
دوستان با یک فرد دردسر افرین چطور برخورد کنم که دیگه برام دردسر درست نکنه ؟
دوستی دارم که برای کارهاش کلا از دیگران مایه میذاره (از جمله من ) و خیلی هم پررو هست

تا اون " مایه گذاشتن " و پررویی چی باشه؟
چه نوع دردسری؟
خیلیها با زبان چرب و نرم سر آدم کلاه میگذارن و بقول معروف رگ خواب آدم را بدست میارن، و بعضی دیگه کمی خشن تر هستن.
برخورد با هرکدام فرق میکنه و به خیلی چیزها بستگی داره، اما از قرنها قبل یک فرمول خاص برای مقابله توی اینجور مواقع وجود داشته که توی بیشتر حالات جواب میده:

" یک نه بگو و خودت را خلاص کن ! "

استاد شیفو
09-01-2016, 18:25
سلام

یکی هست که آشنای فوق العاده نزدیک و درجه یک هست . یک سال پیش دعوایی لفظی پیش اومد و ما از اون موقع تا به این لحظه حرف نزدیم !

هر چند تقصیر اون بود . اما چون بزگتر هست من قصد آشتی کردن دارم .

خب به نظرتون چطور آشتی کنم ؟ خیلی خیلی سخته برام . چی کار کنم شرینی چیزی بخرم چی بگم :n27:

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-01-2016, 20:45
سلامیکی هست که آشنای فوق العاده نزدیک و درجه یک هست . یک سال پیش دعوایی لفظی پیش اومد و ما از اون موقع تا به این لحظه حرف نزدیم !
خب به نظرتون چطور آشتی کنم ؟
خیلی خیلی سخته برام . چی کار کنم شرینی چیزی بخرم چی بگم :n27:
سلام
شروعش میتونه با یک سلام علیک و دست دادن در یک مهمونی یا مجلس باشه
اگر فرصتش وجود نداره پس میتونین در یک مناسبت مثل عید و سالگرد و اینها زنگ بزنین برای تبریک و احوالپرسی

یا اگر مغازه ای چیزی دارند , برید سلام کنین و احوالپرسی و اینها
اما بعضیها بدشون میاد اگر بهشون بگین:
داشتم رد میشدم گفتم بیام سلامی عرض کنم
چون میگن معنیش اینه که فقط اتفاقی اومدین سراغمون

camaro lt
10-01-2016, 01:03
سلام

یکی هست که آشنای فوق العاده نزدیک و درجه یک هست . یک سال پیش دعوایی لفظی پیش اومد و ما از اون موقع تا به این لحظه حرف نزدیم !

خب به نظرتون چطور آشتی کنم ؟ خیلی خیلی سخته برام . چی کار کنم شرینی چیزی بخرم چی بگم :n27:

فکر میکنم قبل از اینکه بخواهید حرکتی برای شروع دوباره انجام بدید، دقیقا و واضح این سوال را از خودتان بپرسید:
اگر بازهم بین ما مشکلی بوجود آمد، چی؟

اینکه بخواهید با کسی ارتباط داشته باشید، میل شخصی هست، و در ادامه در خیلی از موارد نبود ارتباط خیلی بهتر از وجود آن هست، حداقل از این نظر که برای همدیگه ناراحتی و مشکل جدیدی درست نکنیم.
مسئله فامیل نزدیک و خانواده هم تقریبا همینه، اما با یک مقدار تفاوت و اینکه چه بخواهیم یا نه ناچارا با همدیگه برخورد و دیدار خواهیم داشت.
فکر میکنم اگر قرار باشه بعد از یک کشمکش و جدال لفظی و جر و بحث و یا هر چیز دیگه،دوباره با کسی ارتباط داشته باشیم، بهترین کار اینه که بدون رودربایستی اول از همه با اون شخص بشینیم و حد و حدود و مرزها را مشخص بکنیم تا بفهمیم چه زمانی و در مورد چه چیزهایی میتونیم دخالت بکنیم یا نه.
کار ساده ای نیست اما بعد از یک مدت عادی میشه و کم کم یاد میگیریم که به حریم خصوصی هم احترام بگذاریم تا کار به جای باریک نکشه.
من چندبار از این روش استفاده کردم و تقریبا نتایج خوبی داشت، البته طرف مقابل هم باید نسبت به تعهداتی که داده وفادار باشه وگرنه دوباره مشکل بوجود میاد.

banii
10-01-2016, 01:08
شما تلفن جواب میدید اولش چی میگید ؟ الو ؟ بفرمایید ؟ جانم ؟
از اینطور کلمات ؟ کدامش را پسندیده تر و زیباتر میدانید ؟

camaro lt
10-01-2016, 01:29
شما تلفن جواب میدید اولش چی میگید ؟ الو ؟ بفرمایید ؟ جانم ؟
از اینطور کلمات ؟ کدامش را پسندیده تر و زیباتر میدانید ؟

من عادتا " بفرمایید " میگم چون هم مودبانه است و هم لغت فارسی
حالا که صحبت تلفن شد، اضافه کنم خیلی ها ( و از جمله خود من) بشدت از سلام و احوالپرسی و خداحافظی ها و قربان صدقه و چاکر و نوکر و فدا و ...گفتن و شدنهای های بیهوده و طولانی پشت تلفن بیزار هستن.
بهترین کار موقع شروع صحبت یک " سلام " و احوالپرسی بسیار مختصر و در پایان خداحافظی کوتاه و محترمانه.

880446534
10-01-2016, 23:18
سلام دوستان.
من با یکی از معلم هام که خانوم هم هست، تو تلگرام گاهی گپ میزنیم.
امشب خبر دار شدم که مادرشون مریضه و بیمارستان بستریه. ( میخواست بره بیمارستان، وسط حرف زدن تو تلگرام خودش گفت و خدافظی کرد ).
تو تلگرام بهش یکم از این حرفای خدا شفا بده و.... گفتم.
حالا میخوام بدونم.
فردا زنگ بزنم جویای احوال مادرش شم ؟؟؟ یاهمین تلکرام کفایت میکنه؟؟؟؟
یا زنگ بزنم ،پررویی میشه؟؟؟

ممنونم

camaro lt
10-01-2016, 23:45
سلام دوستان.
من با یکی از معلم هام که خانوم هم هست، تو تلگرام گاهی گپ میزنیم.
امشب خبر دار شدم که مادرشون مریضه و بیمارستان بستریه. ( میخواست بره بیمارستان، وسط حرف زدن تو تلگرام خودش گفت و خدافظی کرد ).
تو تلگرام بهش یکم از این حرفای خدا شفا بده و.... گفتم.
حالا میخوام بدونم.
فردا زنگ بزنم جویای احوال مادرش شم ؟؟؟ یاهمین تلکرام کفایت میکنه؟؟؟؟
یا زنگ بزنم ،پررویی میشه؟؟؟

ممنونم

تصور نمیکنم جویای حال یک بیمار شدن کار ناپسندی بحساب بیاد، بخصوص که مادر یکی از افراد نزدیک و یا دوستان باشه.
در اینجور مواقع معمولا امیدواری دادن و البته همراهی فرد مورد نظر برای گذر کردن از این دوران سخت نگرانی، میتونه تاثیر مثبتی در روحیه فرد مورد نظر بگذاره.
توصیه میکنم حتما جویای احوال این شخص و مادرش باشید و اگر امکان داشت به همراه ایشان به عیادت مادرش هم برید.

880446534
11-01-2016, 08:11
تصور نمیکنم جویای حال یک بیمار شدن کار ناپسندی بحساب بیاد، بخصوص که مادر یکی از افراد نزدیک و یا دوستان باشه.
در اینجور مواقع معمولا امیدواری دادن و البته همراهی فرد مورد نظر برای گذر کردن از این دوران سخت نگرانی، میتونه تاثیر مثبتی در روحیه فرد مورد نظر بگذاره.
توصیه میکنم حتما جویای احوال این شخص و مادرش باشید و اگر امکان داشت به همراه ایشان به عیادت مادرش هم برید.

مممنونم.
من با جویای حال مشکلی ندارم.
با زنگ زدن مشکل دارم، میترسم با خودش بگه چقدر پر روو هست این پسره.

1376MAXIMUM
11-01-2016, 09:19
مممنونم.
من با جویای حال مشکلی ندارم.
با زنگ زدن مشکل دارم، میترسم با خودش بگه چقدر پر روو هست این پسره.

من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه اخه خودش گفته مریض هست مادرش در واقع موضوع رو با شما اشتراک گذاشته به نظرم در حد یه جمله کوتاه که زیاد هم وارد جزئیات نشه مشکلی نداشته باشه مثلا حال مادرتون بهتر شد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-01-2016, 14:39
شما تلفن جواب میدید اولش چی میگید ؟ الو ؟ بفرمایید ؟ جانم ؟از اینطور کلمات ؟
کدامش را پسندیده تر و زیباتر میدانید ؟سلام
بنده برای شماره ای که نمیشناسمش هرگز با کلمه ی "بفرمائین" شروع نمیکنم چون اصلاً معلوم نیست کسی که اونطرف خط هست لایق احترام هست یا نه
میگم الو یا میگم بله
اگر 2 بار گفتم الو و جواب نداد خیلی خونسرد قطع میکنم و دیگه هم جواب نمیدم به اون شماره چون نه بیکارم نه مثل خودش
اما اگر یک آشنا از شماره ای که نمیشناسم زنگ بزنه و لایق احترام هم باشه و سلام نکنه بنده در سلام پیش قدم میشم
برای شماره ای که میشناسمش و مطمئن هستم که لایق احترام هم هست , به جای الو و بله میگم سلام یا سلام علیکم

sarah.am
12-01-2016, 01:17
سلام تومهمونی کسی تعارف کنه که بریم خونش مرد یا زن بجز خیلی ممنون ...ممنون باید چه جوابی بدیم
وقتی یکی بعمد بهت پشت میکنه میشینه و توام هربار از این کارش عصبی میشی باید چطور رفتار کنی که تکرار نکنه و توی جمع هم خودتو و هم اون رو ضایع نکنی...میشه راهنمایی کنید لطفا من با این رفتار زشت چطور برخورد کنم

Demon King
12-01-2016, 23:53
سلام تومهمونی کسی تعارف کنه که بریم خونش مرد یا زن بجز خیلی ممنون ...ممنون باید چه جوابی بدیم
وقتی یکی بعمد بهت پشت میکنه میشینه و توام هربار از این کارش عصبی میشی باید چطور رفتار کنی که تکرار نکنه و توی جمع هم خودتو و هم اون رو ضایع نکنی...میشه راهنمایی کنید لطفا من با این رفتار زشت چطور برخورد کنم

سلام ...

برای مورد اول جواب های رایج مثل خیلی ممنون یا زحمتتون نمیدیم و ... میتونه خیلی بهتر و جالب تر باشه. در عین سادگی مناسب هستند.
اگه برای شام یا هر وعده غذایی دعوت بشیم عبارت " نخورده نمک نیستیم " هم میتونه رسمی و مطلوب باشه.

برای مورد دوم من شخصا از این رفتار بدم نمیاد. یعنی فکر نمیکنم کسی از عمد بخواد چنین کاری کنه. ولی خب فردی که این عمل رو انجام میده باید یه عذر خواهی قبلش کرده باشه.
میتونید جاتون رو عوض کنید. ولی آنچنان موضوع بزرگی نیست که بشه به طرف تذکر داد یا حتی بهش توجه کرد!

camaro lt
13-01-2016, 00:00

سوالات شما پاسخهای بسیار مفصلی داره و خیلی گسترده است.
نحوه برخورد با هر کدام هم میتونه با توجه به موقعیت و زمان و احساسات هر نفر و خیلی چیزهای دیگه فرق بکنه. بطور مثال در مورد تعارف، این تعارف کردنها توی ذات ما ایرانی ها هست ( که من هم چندان دل خوشی از اون ندارم!) و معمولا این تعارفات را نباید جدی بگیریم که در غیر این صورت فکر میکنن ما خیلی پر رو و بی حیا هستیم که بلافاصله تعارفات را قبول میکنیم و جدی میگیریم!

اگر طرف مقابل را میشناسید و سالهای زیادی با اخلاق و رفتار اون آشنا هستید و میدونید که تعارف نمیکنه و واقعا نظر قلبی خودش را میگه، خب میتونید تعارف را قبول کنید مهمانی به منزلش برید، ولی در موارد دیگه بهتره با همان " ممنون " و یا " انشالله یک وقت دیگه " جواب تعارف را محترمانه بدید.

در مورد پشت کردن یک نفر به ما بهتره که حساسیت بخرج ندید و توجه نکنید.
همیشه به یاد داشته باشید که افرادی که ضعف روحی و رفتاری دارن معمولا از اینجور رفتارها انجام میدن چون از روبرو شدن با حقیقت میترسند و همیشه در حال طفره رفتن از این رو در رو شدن هستن و صرفا با یکسری رفتارهای بچگانه سعی میکنن طرف مقابل را به خشم بیارن تا کمبودهای اخلاقی خودشان را پنهان کنن.

بهترین کار از نظر من اینه که اگر آدمی هست که حرف منطقی بفهمه، از اون توضیح بخواهید تا در مورد رفتارش نسبت با شما توضیح بده و مشکلات را بطور منطقی و عاقلانه حل کنید و اگر چنین آدمی نیست بهترین کار اینه که توجهی نشان ندید و انگار این شخص در آن مکان وجود نداره و تنها مثل یک دیوار با اون برخورد کنید، یعنی چه روبروی اون باشید یا پشت سر، گویا بودن و نبودنش هیچ اهمیتی برای شما نداره.
اینطوری هم خودش از رفتارش خسته میشه و هم شما دیگه اعصاب و روان خودتان را بخاطر مسائل پیش پا افتاده خرد نمیکنین

Reza Azimy_RW
13-01-2016, 20:13
عاغا یه دوستی دارم یه مدت یه مشکلی داشتم خیلی کمکم کرد الان میخام واسه تشکر یه چیزی در حد 100 تا دیویست براش بگیرم که بشه راحت به پول تبدیلش کرد یعنی در اصل میخام مثلا این 150 رو به صورت هدیه یه جوری بهش برسونم دخترم نیس طلا نمیشه بگیری :d

Captain_America
13-01-2016, 21:13
عاغا یه دوستی دارم یه مدت یه مشکلی داشتم خیلی کمکم کرد الان میخام واسه تشکر یه چیزی در حد 100 تا دیویست براش بگیرم که بشه راحت به پول تبدیلش کرد یعنی در اصل میخام مثلا این 150 رو به صورت هدیه یه جوری بهش برسونم دخترم نیس طلا نمیشه بگیری :d

تنها چیزی که نقد میشه طلا و کارت هدیه هستش، یه بساط بگیر با هم نوشیدنی بزنید از نوع سالمش البته.

استاد شیفو
13-01-2016, 21:26

سکه پارسیان .

Captain_America درست فرمودن . به یک صرفه قهوه در کافی شاپ دعوتش کن و هدیه بده . :n16:

Reza Azimy_RW
13-01-2016, 23:06
ممنون دوستان از راهنماییتون منم میخاستم قبلش یه بساطی باشه بالاخره هرچی خاست نوشیدنی , دود و ... (دود کبابو منظورمه :دئ) :n12::n12:

kenzu
13-01-2016, 23:14
یه ساندویچ سه نونه بده گاز بزنه بره باو:n02:

Captain_America
14-01-2016, 06:18
دوستان فکر مکنید قدیم و جدید و رسمی و غیر رسمی بودن روابط تغیری در اصل خیانت ایجاد کنه؟
من خودم هم در حال ازدواج هستم هم از یه طرفی در یه رابطه احساسی شدید مربوط به قبل از ازدواج.
اون دختر دیگه تقریبا پذیرفته که من باهاش ازدواج نخواهم کرد ولی تمام کردنش به طور کلی برای هر دومون سخته.
حالا تو این مثال شخصی اون خودش با علم به ازدواج من اگه تو زندگیم باقی بمونه خیانته؟ با توجه به اینکه آشناییمون قبل تر بوده؟ ایا ازدواج خیانت به اونه؟ اون خیانت به ازدواجه؟ اصلا یه وضعی هستش نمیشه راه درست رو پیدا کرد.

camaro lt
14-01-2016, 13:56
دوستان فکر مکنید قدیم و جدید و رسمی و غیر رسمی بودن روابط تغیری در اصل خیانت ایجاد کنه؟
من خودم هم در حال ازدواج هستم هم از یه طرفی در یه رابطه احساسی شدید مربوط به قبل از ازدواج.
اون دختر دیگه تقریبا پذیرفته که من باهاش ازدواج نخواهم کرد ولی تمام کردنش به طور کلی برای هر دومون سخته.
حالا تو این مثال شخصی اون خودش با علم به ازدواج من اگه تو زندگیم باقی بمونه خیانته؟ با توجه به اینکه آشناییمون قبل تر بوده؟ ایا ازدواج خیانت به اونه؟ اون خیانت به ازدواجه؟ اصلا یه وضعی هستش نمیشه راه درست رو پیدا کرد.

خیانت ( در هر چیزی ) تعریفهای متعددی داره که هرکسی به نوعی برای خودش در نظر گرفته. مثلا خیلی ها داشتن یک ارتباط بسیار ساده و معمولی همسر با دیگران را خیانت میدونن و بعضی دیگه نه.
اما در بعضی موارد یک عقیده کلی و عمومی وجود داره که به " عُرف " معروف هست و شاید بهتر باشه این را به عنوان یک اصل در نظر بگیریم تا اینکه صرفا بنا به نظرات شخصی عمل کنیم.

در عُرف جامعه ما ( و خیلی دیگه از جوامع و ملل گوناگون) وجود ارتباط عاطفی بین یک زن و مرد با کسی بجز همسر قانونی ، خیانت به حساب میاد و مسلما عواقب ناخوشایندی در زندگی اونها میگذاره.
چه دوست داشته باشیم یا نه، این تاثیر منفی وجود خواهد داشت و هر چقدر هم که این رابطه موازی با زندگی خانوادگی ما بدون مسائل آنچنانی و خاص باشه، بازهم در نهایت باعث ایجاد سوء ظن و شک و بدگمانی دیگران نسبت به ما خواهد شد، پس چه بهتر که کلا دنبال این قضیه را نگیریم و ادامه ندیم و بیجهت آرامش خانواده و همسری که برای ما ارزشمند هست، از بین نبریم.

اگر این قطع ارتباط واقعا مشکلاتی برای شما بوجود میاره، شاید بهتر باشه که به مشاوران خانواده مراجعه کنید تا راهکارهای بهتر و منطقی تر را برای شما مشخص کنند.

gelayor14
15-01-2016, 12:11
دوست عزیز من خودم رو در سطحی نمیدونم که بخام نظر بدم..بهترین کار مشاوره است..اما
دلم می خاد ازدید خودم نظرم رو بگم
ی مقایسه کن اگر شما به عنوان ی آقا ، بعد ازدواج بفهمی خانمت با دوست پسر قبلی اش در ارتباط عاطفیه..و کماکان این رابطه ادامه داره ..چه احساسی بهت دست میده؟
می تونی بپذیری؟
بنظرت خیانته؟
من مورد بوده ازدواج کردن..بعد 5 سال با ی بچه طلاق ..چون دختره با دوست پسر قبلی اش همچنان در ارتباط بوده ..یکبارش خبر میرسه به پسره و..طلاق
من فکر می کنم درگیری عاطفی قبل از ازدواج رو باید تمومش کرد هرچی هست ..بعد وارد ی رابطه ی جدید شد
اینکه شما کدوم فرد رو انتخاب می کنی ..چیزی هست که خودت باید تصمیم بگیری
ولی نامردیه محضه بری تو ارتباط بعد هم این هم اون...از کجا میدونی طرفی که برای ازدواج می خای وقتی اینو بفهمه بپذیره و باهاش کنار بیاد؟
...ی بار قاطع تصمیمت رو بگیر...بعدم ..ی مدت طول میکشه تا از فکر اون رابطه عاطفی بیای بیرون
بعد ازاون مدت تصمیم بگیر

farzad02
15-01-2016, 18:03
دوست عزیز من فکر نمی کنم مشکل شما دونستن معنای کلمه خیانته. به نظر میرسه مشکل شما انتخاب بین قبلی و کنونی هست
به شدت پیشنهاد میکنم هر چه زودتر تصمیم خودتو بگیر. حتما خودتم دیدی افرادی که بین 2راهی اینجوری گیر میکنن، بد به مشکل بر میخورن

اگر دیگه با قبلی نمی خوای ارتباط داشته باشی، شمارتو عوض کن.... نه اونو اذیت کن و نه خودتو
فکر نکن همیشه همه چیز در کنترل خودته. یه وقت کنترل از دستت خارج میشه و عواقبش اصلا قابل پیش بینی نیست

ادب و اخلاق و انصاف و ... همشون حکم میکنن که زودتر تکلیف خودتو قطعی کنی ....زیاد وقتو تلف نکن

sarah.am
15-01-2016, 19:05
مرسی.....خیلی ممنون از راهنماییتون:n12::n16:

sarah.am
15-01-2016, 19:45
خیلی ممنون....خیلی خوب بود:n16:

abdolahe
16-01-2016, 13:58
در جواب "با زحمتای ما" چی باید گفت ؟

elyartab
16-01-2016, 14:31

نه. خواهش میکنم. چه زحمتی.
معمولا اینطوری میگن تو محاوره

Captain_America
16-01-2016, 19:20

چه زحمتی> حالت عادی
زحمت نیست رحمته> وقتی فقط یه کار از شما خواسته شده
انجام وظیفه است> شخصی با مقام بالاتر از شما درخواستی داشته.

mojtaba2321
16-01-2016, 23:35
دوستان توی دیدار اول که میخان پیشنهاد ازدواج بدن چیا باید بگیم چیا نباید بگیم
اولین تجربم هست لطفا راهنمایی کنید

camaro lt
17-01-2016, 00:11

چطور پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

وقتی دختر مورد علاقه‌تان را در محیط کار، دانشگاه یا یک فضای عمومی می‌بینید ممکن است تصمیم بگیرید نظر او را راجع به خودتان بدانید و بعد، در صورت موافقت موضوع را با خانواده‌ها در میان بگذارید. در چنین شرایطی مطرح کردن درخواست ازدواج کار سخت و مهمی است. کاری که باید به بهترین شکل انجام شود تا نتیجه مطلوب داشته باشد. ما چند نکته را در این باره به شما تذکر می‌دهیم که به کارتان خواهد آمد.
قبل از پیشنهاد
1. قبل از هر چیز از خودتان بپرسید واقعا آماده ازدواج هستید؟ می دانید از ازدواج چه می خواهید؟ آیا این فرد کسی است که دوست داشته باشید برای همه عمر او را مقابل خود ببینید؟ پیش از آنکه پیشنهاد ازدواج دهید درباره اهداف خود فکر کنید و با او صحبت کنید.
ببینید آیا اهداف مشترکی دارید یا صرفا چون از او خوشتان می آید و دلتا می خواهد مدت بیشتری او را ببینید، دارید به او پیشنهاد ازدواج می دهید. در واقع آیا ازدواج برای شما به معنی مجوزی برای بیشتر دیدن کسی است که دوستش دارید یا می خواهید ادامه زندگی تان، اهدافتان و سنگ بنای بقیه زندگی تان را با او بچینید؟

2. هیاهو نکنید. اگر قصد پیشنهاد ازدواج دادن به کسی را دارید، همین قدر که خانواده شما در جریان باشند کفایت می کند. همکاران و دوستان و فامیل را تا مشخص شدن نتیجه نهایی مطلع نکنید. اگر برای مطرح کردن درخواستتان نیاز به واسطه ای از دوستان خود، دوستان طرف مقابل یا همکاران مشترک تان دارید، می توانید او را در جریان بگذارید. به شرطی که از رازداری او مطمئن باشید.
3. ازدواج چیزی نیست که بخواهید بخاطر انگیزه های آنی وارد آن شوید. نباید فکر کنید چون او خیلی زیباست، چون خواستگاران زیادی دارد یا چون ممکن است به زودی فکر رفتن از ایران به سر او بزند، باید سریع وارد عمل شوید و او را شکار کنید. باید ارزش‌های شما با ارزش‌های همسرتان یکسان باشد. اگر در مورد فردی که می‌خواهید با او ازدواج کنید تردید دارید، بهتر است بیشتر برای شناخت او وقت بگذارید.

چطور پیشنهاد را بگوییم؟
1. حتما در این مدت اطلاعات حداقلی درباره روحیات او به دست آورده اید. جدی است یا شوخ طبع؟ فانتزی فکر می کند یا خیلی رسمی؟ صحبت کردن درباره ازدواج را به فضایی که مورد علاقه او است ببرید. مثلا می توانید این کار را تلفنی انجام دهید اما چندان خوشایند نیست. صحبت درباره یک زندگی مشترک به چیزی بیشتر از گفتگوهای تلفنی نیازمند است. قرارتان را در یک محیط فرهنگی تنظیم کنید. کافی شاپ یک فرهنگسرا یا موزه محل مناسبی به نظر می رسد. اگر او را به محلی ببرید که پاتوق جوان های پرهیاهو است، مثلا کافه ای شلوغ پر از بوی دود سیگار، قطعا نتیجه مناسبی نخواهید گرفت.
2. از او نخواهید سوار ماشین شما شود تا در خیابان یا همین طور که در حال رانندگی هستید موضوع را با او در میان بگذارید. پیشنهاد ازدواج دادن و صحبت درباره آینده نیازمند فضای مناسب و مکان مناسب است.
3. در جلسه ای که برای صحبت درباره آینده نزد او می روید، هدیه و گل نبرید. این کار ممکن است حس بدی به همسر آینده شما بدهد و فکر کند به جای صحبت درباره ازدواج، قرار است درباره یک رابطه دوستی با او صحبت کنید.
4. از قبل آماده کنید که چه باید به او بگویید. پراکنده گویی نکنید و خیلی راحت با یک مقدمه کوتاه سر اصل موضوع بروید. به او بگویید چرا به فکر ازدواج با او افتاده اید و چه نقاط مثبتی در او دیده اید. خودتان را معرفی کنید و به او بگویید آمادگی دارید به سوالات او صادقانه پاسخ دهید. مراقب باشید در گفتن از محسنات خود زیاده روی نکنید وگرنه او را فراری خواهید داد.

انتظار نه شنیدن را داشته باشید. ممکن است او به هر دلیلی شما را نپسندد یا فکر کند آینده مشترکی با شما نخواهد داشت. بنابراین تحمل و ظرفیت پذیرش آن را در خود ایجاد کنید و محترمانه به او حق انتخاب بدهید

بعد از پیشنهاد 1. به او فرصتی برای فکر کردن بدهید و مجبورش نکنید فورا نظرش را درباره شما اعلام کند. از او بخواهید درباره پیشنهادتان فکر کند و در صورت موافقت موضوع را با خانواده اش درمیان بگذارد و از او وقتی بگیرید تا با خانواده به منزل آنها مراجعه کنید.
2. انتظار نه شنیدن را داشته باشید. ممکن است او به هر دلیلی شما را نپسندد یا فکر کند آینده مشترکی با شما نخواهد داشت. بنابراین تحمل و ظرفیت پذیرش آن را در خود ایجاد کنید و محترمانه به او حق انتخاب بدهید. بگویید: «پاسخ شما منطقی و محترم است ولی اگر بیشتر درباره این موضوع فکر کنید و نتیجه را به من اعلام کنید ممنون خواهم شد. چون واقعا مایلم به طور جدی درباره آینده مشترک فکر کنیم و امیدوارم بتوانیم به نقاط مشترکی برسیم.»
3. در پایان به یاد داشته باشید که زود یا دیر پیشنهاد ندهید. اگر او تازه وارد محل کار یا دانشگاه شما شده است، نمی توانید ظرف یک ماه به او پیشنهاد ازدواج بدهید. همین طور اگر 2-3 سال از آشنایی تان می گذرد، تقریبا زمان دیری را برای پیشنهاد دادن انتخاب کرده اید. اما اگر شرایط مساعدی دارید و مانعی برای ازدواج نمی بینید، سعی کنید زمانی میان این دو را برای پیشنهاد انتخاب کنید.

فاطمه ایمانی
بخش کلوب ازدواج تبیان
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1- مطمئن گردید كه فرد مناسبی را برگزیده اید: واضح است نه! امــا حـقـیقت امر آن است كه ازدواج چیزی نیست كه بخواهید بـخاطـر انــگیــزه هــای آنــی وارد آن گردید. ممكن است شما دیوانه وار همدیگر را دوست داشته باشید اما اگر هــمسرتان خواهان فرزند باشد اما شما نه، ازدواج شما قطعا زیاد دوام نخواهد آورد و یا آنكه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتان متفاوت باشد. اگر در مورد فردی كه میخواهید با وی ازدواج كنید تردید دارید، بهتر است بیشتر درباره آن بیاندیشید.

2- مطمئن شوید هر دوی شما آمادگی دارید: پیـش از آنـكه پیـشنهاد ازدواج دهید درباره آن كه در زندگی بدنبال چه اهدافی میباشید، حتــی اهداف 50 سال آینده خود با یكدیگر صحبت كنید. هر چه بیشتر بــا یـكدیگر در مــورد آن چـه بــرای شـما حائز اهمیت میباشد گفتگو كنید بیشتر متوجه آن میگردید كه آیا با یكدیگر تفاهم و سازگــاری داریـد یــا خیر. همچنین باید از لحاظ مالی آمادگی داشته باشید. اگر شما قادر نیستــیـد كــه مخارج خود را تامین كنید، بهتر است نامزدی خود را به تعویق بیاندازید.

3- از پدر و مادر وی اجازه بگیریـد: شـما ابـتـدا باید بدانید كه آیا اگر پـیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت كرده و اجازه بخواهید، آنها را خوشنود میسازد یا خیر. ایـن نـكته شـایـد عـجیـب بـــنظر آید اما شما كه نمی خـواهید پـدر زن و مادر همسر آیـنـده خود را برنجانید؟ این عمل برای آنكه دلشان را بدست بیاورید بسیار موثر خواهد بود.

4- بطریقی پیشنهاد بدهید كه خوشایند وی باشد: به پیـشنهاد ازدواج هـمچون یك هدیه به بانوی زندگی خود بنگرید. آن را بـطریقـی طـرح ریزی كنید كه باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد. آیا وی رومـانتـیـك اسـت و یـا اهـل تـفریح و شوخ طبعی؟ آیا میل دارد بطور محرمانه از وی خواستـگـاری كنـیـد و یا روی دیــوار درخـواست خود را بنوسید؟

5- در باره هدیه دادن به وی تصمیم بگیرید: بـرای دختـرهـا و زنـان هیچ چیز مبهوت كننده تر از یك هدیه غیر منتظره و غافلگیر كننده حلقه برلیان نمی بـاشد. امـا اگـر تـوان مالی شما اجازه این كار را به شما نمیدهد، برای یك حلقه مناسب بودجه شما كفایت میكند. اما حتما پیش از آنكه حلقه را خریداری كنید از نوع سلیـقه وی اطلاع یابـید. ایـن كار را میتوانید با سوال كردن از دوستان و یا خانواده وی و یـا مشـاهـده نوع جواهرآلاتی كه وی استفاده می كند انجام دهید. اما بسیاری از دختران تـمایـل دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند. بهرحال باید به خواسته های وی احترام بگذارید.

6- مطمئن گردید پاسخ وی مثبت میباشد: هنگامیكه پیشنهاد ازدواج میدهید، بـاید مطمئن باشید كه پاسخ وی ''بله'' خواهد بود. شما میباست از قبـل در مــورد ازدواج بـه انــدازه كافی صحبت كرده و كــامـــلا از آن چه طرف مقابل از یك شریك زندگی بلند مدت انتظار دارد، آگاهی یافته باشید. درست است كه میخواهید پیشنهاد ازدواج شــما برای او سورپریز باشد اما نباید بی مقدمه دست به این كار بزنید.

7- افراد زیادی را از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید: شـما مـمكن اسـت وسوسه شوید كه قصد خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید. امـا عـاقلانه تر آن است كه این خبر را تنها با یكی دو تا ازدوستان و یا نزدیكان صمیـمــی خود در میان گذاشته و به آنها اطمینان داشته باشید كه رازدار و محرم اسرار شما میباشند.

8- پیشنهاد خود را از حفظ نكنید: صرفنـظر از آنـكه كـجـا و چــگـونــه پــیشنهاد ازدواج می دهــید، باید آن با نهایت صداقت و ابراز عشق حقیقی شما نسبـت بـه وی هـمــراه باشد. از قبل در مورد حرفهایی كه میخواهید به او بـزنــید یادداشت بردارید اما دقیقا آنها را از بر نكنید. در آن لحظه به وی بگویید كه چرا وی یـك فرد استـثـنایی بـوده و چـرا شما خواهان آن میباشید كه باقی عمر خود را با وی سپری كنید. بـایـد جملات شما از دلتان برآید او میخواهد با یك مرد ازدواج كند و نه یك ربات!

9- مكان و زمان مناسب را بیابید: مكانی كـه پیـشـنهاد ازدواج مـی دهـید می تواند: رسـتوران، پارك، سینما و یا لب دریا باشد.اما بهتر است مكانی انتخاب گردد كــه بــرای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد. فـاكتور زمان نیز بسیار مهم می بـاشــد اگر وی شرایط سختی را سپری می كند، اگر خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود میباشد و یا آنكه از دست كسی عصبـانـی اسـت، زمان مناسبی برای این كار نمیباشد.

10- او را دستپاچه نكنید: شما ممكن است بخواهیـد پیـشنـهاد خود را برای جهانیان فریاد بزنید و یا حداقل برای همسایگان مجاور خود! امـا مـراقب باشیـد اشـتـیاق بـی حد شما كار دستتان ندهد. اگر وی شخص درونگرا بوده و از آن كه مـركز تـوجـه دیـگـران واقع گردید بیزار میباشد، بهتر است این كار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

11- انتظار همه نوع پیشامدی را داشته باشید: صـرفنـظر از هـمـه نقشه ها و طرح ریزی ها، امكان دارد امور دقیقا آن طوری كه شما و یا وی تصور میكردید پیـش نرود. خود را برای واكنشهای احتمالی آماده كنید.او مـمكن است دستپـاچـه شـده و یا هیجان زده گـردد و یـا آن كه كاملا آرام و بی تفاوت باقی بماند. وی ممكن است بگوید: ''بله-خیـر'' و یــا ''شاید''. شمـا مـمكن است تصور كنید وی را كاملا می شناسید امـا از پـیـش داوری و آنكه پاسخ وی چگونه خواهد بود پرهیز كنید چون ممكن است مایوس گردید.

12- اگر پاسخ وی منفی بود مایوس نشوید: هـمـواره احـتـمال آن كـه وی ''نه''بگوید وجود دارد. اما دلسرد نشوید با او صحبت كنید و علت عــدم آمـادگـی وی را جـویا گردید. وی ممكن است تـنـها بـه زمـان بـیشتـری نـیـاز داشتـه بـاشـد و یا آن كـه اصلا وی دختر مناسبی برای شما نباشد. اگر این طور باشد بهتر است همین حالا پی بـه آن بـبـرید تا آنكه پس از ازدواج.

13- خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندهید: زمـان معـیـنـی برای پیشنـهاد ازدواج وجود ندارد اما بهتر است پس از تنها گذشت 2 هفته از آشنایی خـود بـا وی پـیشـنــهاد ازدواج ندهید! زمان پیشنـهاد ازدواج هنـگامی اسـت كـه شـمـا بـــرای مــدتــی كافی به یكدیگر متعهد شده باشید. همچنین زیاد وقت را تلف نكنید شجاع باشید و حـرف دلتان را بزنید. اگر هم خیلی هم كمرو می باشید، می تـوانـید پیــشنهاد خود را در قالب نامه برای دختر مورد علاقه خود ارسال كنید.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

پیشنهاد ازدواج،چگونه بهترین پیشنهاد ازدواج را بدهیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پپیشنهاد ازدواج: پیشنهاد ازدواج دادن بی شک یکی از مهمترین و بزرگترین گامهایی میباشد که تا به حال برداشته اید. شما خواهان آن هـستـید که در آن لحظه همه چیز عالی و بـه بـهتـریـن نحو پیش رود و از آن مهمتر که میخواهید پاسخ وی مثبت بـاشـد!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیشنهاد ازدواج و بهترین پیشنهاد ازدواج ایـن نکـات را هــنگام دادن پیشنهاد ازدواج مد نظر قرار دهید تا شانس موفقیت شما افزایش یابد:

1-پیشنهاد ازدواج:مطمئن گردید که فرد مناسبی را برگزیده اید:
واضح است نه! امــا حـقـیقت امر آن است که ازدواج چیزی نیست که بخواهید بـخاطـر انــگیــزه هــای آنــی وارد آن گردید. ممکن است شما دیوانه وار همدیگر را دوست داشته باشید اما اگر هــمسرتان خواهان فرزند باشد اما شما نه، ازدواج شما قطعا زیاد دوام نخواهد آورد و یا آنکه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتان متفاوت باشد. اگر در مورد فردی که میخواهید با وی ازدواج کنید تردید دارید، بهتر است بیشتر درباره آن بیاندیشید.

2-پیشنهاد ازدواج: مطمئن شوید هر دوی شما آمادگی دارید:
پیـش از آنـکه پیـشنهاد ازدواج دهید درباره آن که در زندگی بدنبال چه اهدافی میباشید، حتــی اهداف 50 سال آینده خود با یکدیگر صحبت کنید. هر چه بیشتر بــا یـکدیگر در مــورد آن چـه بــرای شـما حائز اهمیت میباشد گفتگو کنید بیشتر متوجه آن میگردید که آیا با یکدیگر تفاهم و سازگــاری داریـد یــا خیر. همچنین باید از لحاظ مالی آمادگی داشته باشید. اگر شما قادر نیستــیـد کــه مخارج خود را تامین کنید، بهتر است نامزدی خود را به تعویق بیاندازید.

3-پیشنهاد ازدواج: از پدر و مادر وی اجازه بگیریـد:
شـما ابـتـدا باید بدانید که آیا اگر پـیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت کرده و اجازه بخواهید، آنها را خوشنود میسازد یا خیر. ایـن نـکته شـایـد عـجیـب بـــنظر آید اما شما که نمی خـواهید پـدر زن و مادر همسر آیـنـده خود را برنجانید؟ این عمل برای آنکه دلشان را بدست بیاورید بسیار موثر خواهد بود.

4-پیشنهاد ازدواج: بطریقی پیشنهاد بدهید که خوشایند وی باشد:
به پیـشنهاد ازدواج هـمچون یک هدیه به بانوی زندگی خود بنگرید. آن را بـطریقـی طـرح ریزی کنید که باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد. آیا وی رومـانتـیـک اسـت و یـا اهـل تـفریح و شوخ طبعی؟ آیا میل دارد بطور محرمانه از وی خواستـگـاری کنـیـد و یا روی دیــوار درخـواست خود را بنوسید؟

5-پیشنهاد ازدواج: در باره هدیه دادن به وی تصمیم بگیرید:
بـرای دختـرهـا و زنـان هیچ چیز مبهوت کننده تر از یک هدیه غیر منتظره و غافلگیر کننده حلقه برلیان نمی بـاشد. امـا اگـر تـوان مالی شما اجازه این کار را به شما نمیدهد، برای یک حلقه مناسب بودجه شما کفایت میکند. اما حتما پیش از آنکه حلقه را خریداری کنید از نوع سلیـقه وی اطلاع یابـید. ایـن کار را میتوانید با سوال کردن از دوستان و یا خانواده وی و یـا مشـاهـده نوع جواهرآلاتی که وی استفاده می کند انجام دهید. اما بسیاری از دختران تـمایـل دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند. بهرحال باید به خواسته های وی احترام بگذارید.

6-پیشنهاد ازدواج: مطمئن گردید پاسخ وی مثبت میباشد:
هنگامیکه پیشنهاد ازدواج میدهید، بـاید مطمئن باشید که پاسخ وی ''بله'' خواهد بود. شما میباست از قبـل در مــورد ازدواج بـه انــدازه کافی صحبت کرده و کــامـــلا از آن چه طرف مقابل از یک شریک زندگی بلند مدت انتظار دارد، آگاهی یافته باشید. درست است که میخواهید پیشنهاد ازدواج شــما برای او سورپریز باشد اما نباید بی مقدمه دست به این کار بزنید.

7-پیشنهاد ازدواج: افراد زیادی را از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید:
شـما مـمکن اسـت وسوسه شوید که قصد خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید. امـا عـاقلانه تر آن است که این خبر را تنها با یکی دو تا ازدوستان و یا نزدیکان صمیـمــی خود در میان گذاشته و به آنها اطمینان داشته باشید که رازدار و محرم اسرار شما میباشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8-پیشنهاد ازدواج: پیشنهاد خود را از حفظ نکنید:
صرفنـظر از آنـکه کـجـا و چــگـونــه پــیشنهاد ازدواج می دهــید، باید آن با نهایت صداقت و ابراز عشق حقیقی شما نسبـت بـه وی هـمــراه باشد. از قبل در مورد حرفهایی که میخواهید به او بـزنــید یادداشت بردارید اما دقیقا آنها را از بر نکنید. در آن لحظه به وی بگویید که چرا وی یـک فرد استـثـنایی بـوده و چـرا شما خواهان آن میباشید که باقی عمر خود را با وی سپری کنید. بـایـد جملات شما از دلتان برآید او میخواهد با یک مرد ازدواج کند و نه یک ربات!

9-پیشنهاد ازدواج: مکان و زمان مناسب را بیابید:
مکانی کـه پیـشـنهاد ازدواج مـی دهـید می تواند: رسـتوران، پارک، سینما و یا لب دریا باشد.اما بهتر است مکانی انتخاب گردد کــه بــرای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد. فـاکتور زمان نیز بسیار مهم می بـاشــد اگر وی شرایط سختی را سپری می کند، اگر خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود میباشد و یا آنکه از دست کسی عصبـانـی اسـت، زمان مناسبی برای این کار نمیباشد.

10-پیشنهاد ازدواج: او را دستپاچه نکنید:
شما ممکن است بخواهیـد پیـشنـهاد خود را برای جهانیان فریاد بزنید و یا حداقل برای همسایگان مجاور خود! امـا مـراقب باشیـد اشـتـیاق بـی حد شما کار دستتان ندهد. اگر وی شخص درونگرا بوده و از آن که مـرکز تـوجـه دیـگـران واقع گردید بیزار میباشد، بهتر است این کار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

11-پیشنهاد ازدواج: انتظار همه نوع پیشامدی را داشته باشید:
صـرفنـظر از هـمـه نقشه ها و طرح ریزی ها، امکان دارد امور دقیقا آن طوری که شما و یا وی تصور میکردید پیـش نرود. خود را برای واکنشهای احتمالی آماده کنید.او مـمکن است دستپـاچـه شـده و یا هیجان زده گـردد و یـا آن که کاملا آرام و بی تفاوت باقی بماند. وی ممکن است بگوید: ''بله-خیـر'' و یــا ''شاید''. شمـا مـمکن است تصور کنید وی را کاملا می شناسید امـا از پـیـش داوری و آنکه پاسخ وی چگونه خواهد بود پرهیز کنید چون ممکن است مایوس گردید.

12-پیشنهاد ازدواج: اگر پاسخ وی منفی بود مایوس نشوید:
هـمـواره احـتـمال آن کـه وی ''نه''بگوید وجود دارد. اما دلسرد نشوید با او صحبت کنید و علت عــدم آمـادگـی وی را جـویا گردید. وی ممکن است تـنـها بـه زمـان بـیشتـری نـیـاز داشتـه بـاشـد و یا آن کـه اصلا وی دختر مناسبی برای شما نباشد. اگر این طور باشد بهتر است همین حالا پی بـه آن بـبـرید تا آنکه پس از ازدواج.

13-پیشنهاد ازدواج: خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندهید:
زمـان معـیـنـی برای پیشنـهاد ازدواج وجود ندارد اما بهتر است پس از تنها گذشت 2 هفته از آشنایی خـود بـا وی پـیشـنــهاد ازدواج ندهید! زمان پیشنـهاد ازدواج هنـگامی اسـت کـه شـمـا بـــرای مــدتــی کافی به یکدیگر متعهد شده باشید. همچنین زیاد وقت را تلف نکنید شجاع باشید و حـرف دلتان را بزنید. اگر هم خیلی هم کمرو می باشید، می تـوانـید پیــشنهاد خود را در قالب نامه برای دختر مورد علاقه خود ارسال کنید.

mojtaba2321
17-01-2016, 10:40
پست بالایی توی همه سایتها کپی پیست شده
اینجا میخام از تجربیات واقعی افراد استفاده کنم

elyartab
18-01-2016, 13:01
میخوام یه چیزی رو براتون تعریف کنم و نظرتونو راجع به اون بدونم.
تو محل کارم یکی هست که تقریبا تازه اومده. آقا این یه اخلاقی داره، هر بحثی میشه این یه کسی رو تو دوره و اطراقش داره که به اون بحث مربوط میشه!
بذارین یه مثال تقریبا اغراق شده براتون بزنم!
مثلا من یا یکی از بقیه همکاران یه حرفی میگه و بحثی باز میشه، مثلا میگه آقا آمریکا یه جنگنده جدید زده به اسم اف 36 که غوغا میکنه بعد این میپره وسط : آره من یه دوستی دارم آمریکا میگه یه بار باهاش دستی کشیدم اصلا خوب نبود ، تازه از بال عقبشم صدای نعره میومد ( بال عقب!!!)
یا مثلا میگی آقا انگار تو ایستگاه فضایی بین المللی فضانوردهای روسی و چینی درگیر شدن و یکی تلف شده این وسط. فوری میگه: آره دوستم میگفت ما اون موقع رفته بودیم کاوش اورانوس ، تو مسیر برگشت بودیم که دیدم چینیه با نانچیکو افتاده به جون فضانورده روسی.
با این پدیده محیرالعقول چه کنیم؟
از عصبانیت ، اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیکم قاطی میکنه

camaro lt
18-01-2016, 14:08
میخوام یه چیزی رو براتون تعریف کنم و نظرتونو راجع به اون بدونم.
تو محل کارم یکی هست که تقریبا تازه اومده. آقا این یه اخلاقی داره، هر بحثی میشه این یه کسی رو تو دوره و اطراقش داره که به اون بحث مربوط میشه!
بذارین یه مثال تقریبا اغراق شده براتون بزنم!
مثلا من یا یکی از بقیه همکاران یه حرفی میگه و بحثی باز میشه، مثلا میگه آقا آمریکا یه جنگنده جدید زده به اسم اف 36 که غوغا میکنه بعد این میپره وسط : آره من یه دوستی دارم آمریکا میگه یه بار باهاش دستی کشیدم اصلا خوب نبود ، تازه از بال عقبشم صدای نعره میومد ( بال عقب!!!)
یا مثلا میگی آقا انگار تو ایستگاه فضایی بین المللی فضانوردهای روسی و چینی درگیر شدن و یکی تلف شده این وسط. فوری میگه: آره دوستم میگفت ما اون موقع رفته بودیم کاوش اورانوس ، تو مسیر برگشت بودیم که دیدم چینیه با نانچیکو افتاده به جون فضانورده روسی.
با این پدیده محیرالعقول چه کنیم؟
از عصبانیت ، اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیکم قاطی میکنه

با اینکه موضوع خنده داری هست، اما برای خیلی از ماها رخ میده که با اینجور افراد روبرو بشیم.
بطور مثال من هم سالها قبل بطور غیر مستقیم با خانواده ای آشنا شدم که تقریبا همچین اخلاقی داشتن و بخصوص سعی داشتن ثابت کنن هر چیزی که دیگران دارن، اونها جدیدتر و بهترش را خریداری کردن و بقول معروف از هر چیزی آخرین نمونه و مدل و " آکبند و فابریک " اون را صاحب هستن که دیگه کم کم توی ذهن خودم نام مستعار "خانواده آکبند" را برای اونها در نظر گرفتم.

معمولا اینجور افراد خیلی دوست دارن که وارد بحث و جدل بشن و بقیه را با معلومات نصفه نیمه و راست و دروغ خودشان به چالش بکشند ، راهکاری که من توی اینجور مواقع بکار میبرم، بی محلی کردن و نادیده انگاشتن اونها است و کلا جوری رفتار میکنم که انگار وجود خارجی ندارن و اصلا جواب صحبتهای اون شخص را هم نمیدم.
شاید در ابتدا سخت باشه و خیلی توی دل خودمون حرص بخوریم، اما وقتی با دید ترحم و دل رحمی به این افراد نگاه کنید متوجه خواهید شد که نیازمند توجه هستن و شاید اینهم یک راهی برای جلب توجه کردن از طرف اونها باشه.
با اونها وارد بحث و جدل نشید و خودتان را از بازی عبث و بیهوده اونها دور نگه دارید تا کم کم خسته شده و کوتاه بیان.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-01-2016, 18:22
میخوام یه چیزی رو براتون تعریف کنم و نظرتونو راجع به اون بدونم.تو محل کارم یکی هست که تقریبا تازه اومده. آقا این یه اخلاقی داره، هر بحثی میشه این یه کسی رو تو دوره و اطراقش داره که به اون بحث مربوط میشه!سلام
نمیدونم سنشون چقدره اما هنوز یاد نگرفتند که یاوه گوئی (بیهوده گوئی - لَغو ) در مَرام خردمندان (عاقلان) نیست
اگر عکس العمل مردم در مقابلِ بیهوده گوئی , بی اعتنائی و سکوت باشه , بیهوده گو کم کم متوجه میشه که باید دست از بیهوده گوئی برداره
اگر تغییر نکرد خودش ضرر میکنه چون بیهوده گوئی ارزش انسان رو پائین میاره و فقط کم ارزشان برای حرفهاش ارزش قائل میشند

Captain_America
18-01-2016, 18:58
پست بالایی توی همه سایتها کپی پیست شده
اینجا میخام از تجربیات واقعی افراد استفاده کنم

یه مدت که با دخترا باشی خودشون شروع به غر زدن میکنن که اصلا من چی کاره تو هستم؟رابطه ما قراره به کجا ختم بشه؟ اگه آینده ای نمیبینی بگو من تکلیفم رو روشن کنم؟ داره واسم خواستگار میاد باید عجله کنی!!
اونقدر تو گوشت ور میرن که خودت مجبور شی دست به اقدام عملی بزنی.

Reza Azimy_RW
19-01-2016, 23:24
این خاستکار دارمو خیلی پسر دلشون میخاد باهام دوس شنو این حرفا همش بیخوده ایمان داشته باشید دیگه خزشو دراوردن :n02:

farzad02
19-01-2016, 23:44
دیدار اول بیشتر برای آشناییه ... بگو چیکار میکنی و تحصیلاتت چقدره و کلی صحبت کن. خیلی وارد جزئیات نشو.... اگر طرفهای مقابل اصرار به ورود به جزئیات داشتن، سعی کن بحث رو ببری سمت آشنایی دو طرفه...
آشنایی هم در مورد دختر و پسره و هم معمولا خانواده دو طرف. پدر و مادرش چه میکنن و خواهر و برادر و ...
شما هم اون نکات اساسی که مد نظرته حتما بپرس... مثلا اگر برات کار دختره مهمه، هر آنچه که باید بپرسی، بپرس... این چیزی نیست که بره جلسات بعد. یا اعتقاداتش. منظور کلیاته

یک پیشنهاد هم میکنم که متاسفانه البته خیلی رعایت نمیشه.... واقعا نیازی به خالی بندی و اغراق نیست. 2 روز بعد همین میشه دردسر که شما گفتی پرادو دارم و واقعیت اینه که پراید داری :n09:

ehsan_iace
21-01-2016, 11:55
در برابر این تعارفها چه جوابی بدهم؟

1. کوچیکتم
2. در خدمت شمائیم
3. مخلص شمائیم
4. در خدمت ایم
5. نوکرتم
6. کاری از دستمان بربیاید اعلام کنید دریغ نمیکنیم

Atghia
21-01-2016, 12:43
در برابر این تعارفها چه جوابی بدهم؟

1. کوچیکتم
2. در خدمت شمائیم
3. مخلص شمائیم
4. در خدمت ایم
5. نوکرتم
6. کاری از دستمان بربیاید اعلام کنید دریغ نمیکنیم

١-بزرگواريد
٢-خدمت از ماست/اختيار داريد
٣-ما بيشتر/چاكريم
٤-خدمت از ماست/اختيار داريد
٥-نفرماييد ، بزرگ ماييد
٦-شما لطف داريد/شرمنده مي كنيد/لطفتون هميشه شامل حالمون شده

چندتاشون معادل هم هستن بنابراين پاسخ مشابه ميشه...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Captain_America
21-01-2016, 14:35
من نمیتونم وقتی به کسی (جنس مخالف) متعهد یا هر چی اسمشو میزارید هستم اگه کسی دیگری خواست وارد زندگیم شه جلوش رو بگیرم، مثلا اگه ازم بپرسن با کسی هستی میگم نه! یا اگه پیام بدن جملات عاشقانه و رومانتیک بفرستن منم تشکر میکنم یا جواب مثل خودش میدم. یه دفعه چشمام رو باز میکنم میبینم یکی دوتا رابطه موازی رو خودم رو درگیر گردم.
چندین باور روابط اصلیم به همین خاطر بهم خورده و کارمون به دعوا و نهایتا کات کردن رسیده. چه جوری میشه از بروز همچین عادتی دوباره پرهیز کرد؟

Atghia
21-01-2016, 15:13
من نمیتونم وقتی به کسی (جنس مخالف) متعهد یا هر چی اسمشو میزارید هستم اگه کسی دیگری خواست وارد زندگیم شه جلوش رو بگیرم، مثلا اگه ازم بپرسن با کسی هستی میگم نه! یا اگه پیام بدن جملات عاشقانه و رومانتیک بفرستن منم تشکر میکنم یا جواب مثل خودش میدم. یه دفعه چشمام رو باز میکنم میبینم یکی دوتا رابطه موازی رو خودم رو درگیر گردم.
چندین باور روابط اصلیم به همین خاطر بهم خورده و کارمون به دعوا و نهایتا کات کردن رسیده. چه جوری میشه از بروز همچین عادتی دوباره پرهیز کرد؟

اولين نكته اينه خودتون قبول داشته باشيد كه كارتون اشتباه هست!
وقتي در جريان ارتباط احساسي با كسي هستيد شما چه مرد باشي چه زن فرقي نميكنه در هرصورت نبايد به خودتون اجازه بديد كه با شخص ديگه اي همچين ارتباطي رو برقرار كنيد نيازي نيست حتما اين تعهد جايي ثبت شده باشه! نبايد خودمون رو گول بزنيم كسي كه پايبند به رعايت اخلاق باشه جدا از اينكه ايران زندگي كنه يا جاي ديگه عقد باشه نامزد باشه يا نه حتي فقط دوست باشه در همه ي اين شرايط تا زمان تمام نشدن ارتباطش راهي براي ارتباط جديد باز نخواهد كرد
اين به اصطلاح عادتتون از جايي ناشي ميشه كه در درونتون باور نداريد كارتون اشتباه هست! و تا زمانيكه اين پابرجاست بارها و بارها اتفاق خواهد افتاد

رعايت همچين مسله اي يجورايي حرمت گذاشتن و احترام گذاشتن به احساس خودتون هست! كه هرجايي به هربهايي بيهوده خرجش نكنيد
به كسي عرضه كنيد كه ارزشش رو داره و براتون عزيزه...

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2016, 16:16
سلام دوستان
انسان با عزت و احترام و مُکَرَّم هست .
شأن خودتون رو با گفتن کلماتی مثل نوکرتم , خاک پاتم , دست بوستم , حقیرم , بنده ی "حقیر" , اگر اشتباه میگم بزن تو دهنم , خاک بر سر من , این پسرمه نوکر شماست , این دخترمه کنیز شماست , دست بوس شماست و غیره پائین نیارید
به دیگران هم این چیزها رو نگین

Captain_America
22-01-2016, 08:18
اولين نكته اينه خودتون قبول داشته باشيد كه كارتون اشتباه هست!
وقتي در جريان ارتباط احساسي با كسي هستيد شما چه مرد باشي چه زن فرقي نميكنه در هرصورت نبايد به خودتون اجازه بديد كه با شخص ديگه اي همچين ارتباطي رو برقرار كنيد نيازي نيست حتما اين تعهد جايي ثبت شده باشه! نبايد خودمون رو گول بزنيم كسي كه پايبند به رعايت اخلاق باشه جدا از اينكه ايران زندگي كنه يا جاي ديگه عقد باشه نامزد باشه يا نه حتي فقط دوست باشه در همه ي اين شرايط تا زمان تمام نشدن ارتباطش راهي براي ارتباط جديد باز نخواهد كرد
اين به اصطلاح عادتتون از جايي ناشي ميشه كه در درونتون باور نداريد كارتون اشتباه هست! و تا زمانيكه اين پابرجاست بارها و بارها اتفاق خواهد افتاد

رعايت همچين مسله اي يجورايي حرمت گذاشتن و احترام گذاشتن به احساس خودتون هست! كه هرجايي به هربهايي بيهوده خرجش نكنيد
به كسي عرضه كنيد كه ارزشش رو داره و براتون عزيزه...

تشکر، میدونید بعضی وقتا مرزی نیست که از کجا یه رابطه جدید یا خیانت شروع شده ، میبینی چندبار پیام بعدش چندبار بیرون رفتن ساده یه دفعه افتادی توش، دارم ازدواج میکنم و همسرم خیلی دختر خوب و پاکی هستند اصلا نمیخوام یه وقت اینجوری دلش بشکنه، حداقل تو اوایل زندگی مشترک میخوام خودم رو وقف ایشون کاملا.

Atghia
22-01-2016, 09:12
تشکر، میدونید بعضی وقتا مرزی نیست که از کجا یه رابطه جدید یا خیانت شروع شده ، میبینی چندبار پیام بعدش چندبار بیرون رفتن ساده یه دفعه افتادی توش، دارم ازدواج میکنم و همسرم خیلی دختر خوب و پاکی هستند اصلا نمیخوام یه وقت اینجوری دلش بشکنه، حداقل تو اوایل زندگی مشترک میخوام خودم رو وقف ایشون کاملا.

اين ديگه به خودتون برميگرده معمولا همه چيز از اتفاقهاي به ظاهر ساده شروع ميشه
شما با علم به اينكه جواب پيام دادن ميتونه احيانا ادامه دار باشه همون اول بايد بيخيال بشيد و جواب نديد توي همچين مرحله اي كار به مراتب ساده تره تا اينكه بخوايد ٣ بار سرقرار هم بريد و بعدا بفكر جلوگيري از يك رابطه موازي باشيد...
از طرفي با پر كردن وقتتون با نامزدتون ميتونيد زمينه ساز اين بشيد كه كمتر به فكر احيانا ارتباط هاي ديگه بيفتيد يه مثال ساده اينكه به محض اينكه خواستيد به پيام عاطفي يكي ديگه واكنش نشون بديد همون جملات محبت اميز رو به نامزدتون بفرستيد...

در نهايت اگر واقعا اينقدر كنترل براتون سخته ميتونيد از مشاور راهنمايي بگيريد قطعا ارزشش رو داره و بهتر جواب خواهيد گرفت

Ali000999
22-01-2016, 09:59
سلام.
"ببخشید، سرتون رو درد آوردیم"
در جواب این چه جوابایی میشه داد؟
بعضی اوقات میشه گفت "خواهش میکنم، استفاده کردیم" ولی همیشه جواب نمیده.
چند تا جواب خوب در این مورد لطف میکنید؟:n40:

pooyaabi
22-01-2016, 23:39
دوستان این سوال توی یه جلسه مصاحبه استخدامی روانشناسی پرسیده شده.
اولا میخوام بدونم هدف روانشناس از این طور سوالات چیه ؟ دوما شما همفکری کنید ببینم بهترین جواب چیه ؟

فرض کنید رئیس شما بسته ی کاری فوق العاده مهمی بهتون داده و خواسته به سرعت به جایی ببرید و تحویل بدید و گفته در طول راه نه توقف کنید و نه کسی رو سوار کنیدو به هیچکس در این مورد حرفی نزنید . به هیچکس . شما سوار ماشینتون میشید برای انجام ماموریت.
همون موقع خانومتون تماس میگیره و میپرسه کجایی و چیکار میکنی؟ چه جوابی میدید ؟
در بین راه در حالی که برف و کولاک شدیدی هست می بینید یه پیرمرد تو جاده ایستاده و منتظره. چیکار میکنید ؟ سوارش میکنید یا خیر ؟ با علت
ضمنا در مورد سوال دوم دنبال راه حل سوم باشید چون صرف اینکه سوارش نمیکنم یا سوارش میکنم جواب خوبی نیست. زمانی هم برای اینکه واسش تاکسی بگیرید نیست چون اگه ازش بگذرید از سرما میمیره.

Demon King
23-01-2016, 07:16
دوستان این سوال توی یه جلسه مصاحبه استخدامی روانشناسی پرسیده شده.
اولا میخوام بدونم هدف روانشناس از این طور سوالات چیه ؟ دوما شما همفکری کنید ببینم بهترین جواب چیه ؟

فرض کنید رئیس شما بسته ی کاری فوق العاده مهمی بهتون داده و خواسته به سرعت به جایی ببرید و تحویل بدید و گفته در طول راه نه توقف کنید و نه کسی رو سوار کنیدو به هیچکس در این مورد حرفی نزنید . به هیچکس . شما سوار ماشینتون میشید برای انجام ماموریت.
همون موقع خانومتون تماس میگیره و میپرسه کجایی و چیکار میکنی؟ چه جوابی میدید ؟
در بین راه در حالی که برف و کولاک شدیدی هست می بینید یه پیرمرد تو جاده ایستاده و منتظره. چیکار میکنید ؟ سوارش میکنید یا خیر ؟ با علت
ضمنا در مورد سوال دوم دنبال راه حل سوم باشید چون صرف اینکه سوارش نمیکنم یا سوارش میکنم جواب خوبی نیست. زمانی هم برای اینکه واسش تاکسی بگیرید نیست چون اگه ازش بگذرید از سرما میمیره.

سلام

اصولا در اینطور سوالات جواب های ظاهری مد نظر روان شناس هست تا بتونه نتیجه گیری های مورد نیاز رو انجام بده. حتی تو اینترنت هم یه سرچ بزنید این سوالات زیاد هست که هر نوع جواب داده بشه تفاسیر خاص خودش رو داره.

به نظر من بهتره هرچی تو ذهنتون هست رو جواب بدید. چون قراره این جواب ها خصوصیاتی از شما رو روشن کنه.
ولی در کل نیازی به جواب های خارق العاده نیست. فقط کافیه که جواب قانع کننده باشه.

۱- از وضعیت آگاهش میکنم. با خونسردی تمام. اگه بخوام عجله کنم اطمینان دارم از این زودتر نخواهم رسید. باید سعی کنم خودم باشم. هرکی در چهره ی واقعی خودش بهترین و توانا ترینه.

۲- میتونه خلل در وظیفه ی کاریم باشه اما سوارش میکنم. همه ی ما وظایف انسانی دیگه ای دارم که انجام ندادنشون جبران ناپذیره. وقتی سرعت مد نظر باشه تغییرات جزیی رو میشه پاک کرد.

880446534
23-01-2016, 11:27
سلام دوستان .
دوتا سوال دارم.
اول اینکه:
یکی بعد از 1 ماه زنگ میزنه و به تیکه میگه: خبری از ما نمیگیری،قبلا یه روز درمیون زنگ میزدی !؟!؟
حالا اگه دوست اینو بگه من چی بگم؟؟ (جوابی که خوشش بیاد)
اگه یه ادمی که ازش بدم میاد اینو بگه چی بگم؟؟ (جوابی که به تیکه بگیره یا یه سوالی باشه که توش بمونه)

سوال بعدی اینه که:
من گاهی وقتا جواب تلفن بعضی ها رو نمیدم، چون میدونم یه چیزی از ادم میخوان.
بعد که سرکار یا تو خیابون منو دیدن، میگن چرا جواب ندادی، شاید اتیش گرفتیم و میخواستیم مارو خاموش کنی!؟!؟
اینار جواب چی بدم؟؟
اینم مث بالا به تفکیک دوست و دشمن بگین.
(دروغ نباشه، مثلا نمیگم که کار داشتم در صورتی که کار نداشتم)

ممنونم.

smb3d
27-01-2016, 20:14
سلام. وقتی به یکی کادو تولد میدیم، این خوبه که بهش بگیم اگه مثلا رنگشو دوست نداری بریم عوضش کنیم؟ یا کار درستی نیست؟

Demon King
27-01-2016, 20:33
سلام. وقتی به یکی کادو تولد میدیم، این خوبه که بهش بگیم اگه مثلا رنگشو دوست نداری بریم عوضش کنیم؟ یا کار درستی نیست؟

سلام. کادویی که داده میشه از مواردیه که معمولا ایرادی سرش گرفته نمیشه. در کل کادو پیشکشی به عنوان یاد بود هست و اینکه طرف خوشش بیاد یا نه بستگی به سلیقه شما و شناختتون از طرف داره.

نیازی نیست. اگه میخواید چیزی بگید بهتره بگید :" ببخشید دیگه اگه دوست نداری."

و الا خیلی روش ریز نشین. احتیاجی نیست. طرف هم اگه خوشش نیاد ناراحت نمیشه. جنبه هدیه اینجوریه.

mojtabaivi
27-01-2016, 23:01
سلام. من واقعا با این مورد مشکل دارم!
جواب: "چشمت روشن" چیه؟؟
در حالتی که تو پس از یه مدت یه عزیزی رو میبینی یا میاد، بعدش شخص سوم بهت میگه چشمت روشن فلانی هم که اومد... اینجا باید چی بگی؟
مرسی

Demon King
27-01-2016, 23:36
سلام. من واقعا با این مورد مشکل دارم!
جواب: "چشمت روشن" چیه؟؟
در حالتی که تو پس از یه مدت یه عزیزی رو میبینی یا میاد، بعدش شخص سوم بهت میگه چشمت روشن فلانی هم که اومد... اینجا باید چی بگی؟
مرسی

خیلی نیاز نیست کار خودمون رو سخت کنیم.
عبارت های معمول "سلامت باشید، خیلی ممنون و ... " مناسبن.

ولی در جایی شنیدم بعضی ها در جواب میگن :" چشم دلتون روشن."

اگر هم که مسافرتون از مکانی مذهبی زیارتی اومده میتونید بگید : ایشالا قسمت شما.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-01-2016, 02:50
سلام. من واقعا با این مورد مشکل دارم!جواب: "چشمت روشن" چیه؟؟در حالتی که تو پس از یه مدت یه عزیزی رو میبینی یا میاد، بعدش شخص سوم بهت میگه چشمت روشن فلانی هم که اومد... اینجا باید چی بگی؟مرسیسلام

برق شادی در چشمانش بود
چشمی که شاد باشه برق میزنه (به خاطر اشک شوق و شادی و خوشحالی)
برای همین میگن چشمت روشن
یعنی از شادی چشمت پر از اشک بشه و چشمات برق بزنه (روشن بشه)
جوابش چیه ؟
کلاً کلمه ی ممنون , بنده بهش میگم ناجی (نجات دهنده)
یعنی در فارسی در بیشتر مواقع اگر گیر کردیم چی بگیم , میشه بگیم ممنون
یا میشه گفت چشم و دلت روشن
گاهی هم میشه گفت روزی شما باشه
مثلاً میگه چشمت روشن , پسرت پزشکی قبول شد
جواب ممنون . روزی خودتون باشه یا روزی پسر شما باشه

استاد شیفو
28-01-2016, 08:36
سلام

وقتی همکار برادرت از برادرت پیش تو تعریف میکنه و میگه برادرت خیلی گلی و .. داری و قدرشو بدون . باید چی بگیم ؟

camaro lt
28-01-2016, 14:26
سلام

وقتی همکار برادرت از برادرت پیش تو تعریف میکنه و میگه برادرت خیلی گلی و .. داری و قدرشو بدون . باید چی بگیم ؟

سپاسگزارم، نظر لطف شما است، خوبی از خودتان هست....

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-01-2016, 22:07
سلام
وقتی چیزی بهتون گفته میشه که جواب مناسبی براش در ذهن ندارین , با خونسردی دو سه ثانیه فکر کنین و جواب مناسبی پیدا کنین و بگین
کمی دیر جواب دادن بهتر از جوابِ فوریِ پرت و پلا هست
کاری هم که در این تاپیک انجام میشه خیلی مفید هست . یعنی دانستن انواع و اقسام حرفها و تعارفها و یاد گرفتن بهترین جوابها و به خاطر سپردش برای استفاده در وقت مناسب

camaro lt
28-01-2016, 23:26
امروز اتفاقی رخ داد که باعث شد تصمیم بگیرم در موردش چیزی بنویسم.
تلفن محل کار زنگ زد و گوشی را برداشتم، آقایی سلام کرد و پرسید:
بنگاه املاک رحیمی؟
جواب دادم: خیر اشتباه گرفتید.
سوال کرد: شما آقای..؟؟؟؟؟!!!!
تعجب کردم که این چه جور سوالی بود؟؟!! وقتی اینجا محل مورد نظر این شخص نیست ، دیگه پرسیدن اسم و فامیل من نوعی چه معنی داره؟؟!!
جواب دادم: عرض کردم اشتباه گرفتید، اینجا بنگاه املاک نیست.
جواب داد: من آقای کمالی هستم، پس اونجا کدام بنگاه املاک هست؟؟؟!!
واقعا نمیدونستم چی باید بگم و فکر کردم قصد ایجاد مزاحمت داره که در نهایت متوجه شدم اصلا حرفهای من را متوجه نشده و ظاهرا با یک گوشی دیگه هم داشته صحبت میکرده یا اینکه حواسش جای دیگه بود...!!
یک معذرت خواهی ساده کرد و تماس قطع شد...

خلاصه کلام اینکه وقتی جایی تلفن میزنیم که مطمئن نیستیم درست هست یا نه، نباید از طرف مقابل درخواست کنیم خودش را معرفی بکنه، چون این ما هستیم که به او مراجعه کردیم و نه برعکس! مثل اینکه بریم درب خانه یکی و زنگ بزنیم و بگیم بیاد درب را باز بکنه و خودش را به ما معرفی بکنه!!!:n36:

نکته مهم دیگه اینکه زمانی که خودمان را معرفی میکنیم، چه پشت تلفن، چه حضوری و یا حتی توی مکاتبات شخصی و یا اداری، هیچوقت نباید نام خودمان را با " آقا " و یا " خانم " همراه کنیم چون دور از ادب هست که کسی خودش را آقا و یا خانم خطاب بکنه و این به عهده طرف یا طرفهای مقابل هست که این عنوان را به ما بده.

hamed29
29-01-2016, 12:39
سپاسگزارم، نظر لطف شما است، خوبی از خودتان هست....

به نظرم مناسب نیست؛ اگه از ما تعریف کنن این جواب خوبه. ولی وقتی دارن از یه نفر دیگه تعریف میکنن چی؟

camaro lt
29-01-2016, 14:07
به نظرم مناسب نیست؛ اگه از ما تعریف کنن این جواب خوبه. ولی وقتی دارن از یه نفر دیگه تعریف میکنن چی؟

همکار برادر شما، از برادر شما تعریف مثبت کرده، پس حداقل کاری که میشه انجام داد تشکر و احترام گذاشتن به کسی هست که به یکی از اعضاء درجه یک خانواده شما احترام گذاشته و نظر مثبتی داره.

اگر فرد تعریف شونده مثلا یکی از دوستان شما بود یا همکارانی که ارتباط معمولی با وی دارید، میشد چیزهای دیگه ای گفت، مثل :
بله من هم همین نظر را دارم...
و یا:
حتما همینطور هست که گفتید....

اما صحبت در مورد نزدیکان بخصوص درجه یک، فرق خاصی با خود شخص ما نداره.

استاد شیفو
31-01-2016, 11:08
سلام

یک سری افراد اعصاب آدم رو خیلی به هم میریزن .

کسانی که میان به تو میگن که فلان چیز (چیز جدید مثل خرید ماشین ، قبولی در دانشگاه و ...) چنین حرف هایی میزنن : چقدر فلان چیز به تو ساخته ، از شب تا صبح از خوشحالی نخوابیدی ، جوری ساخته که چاق

شدی و .. به این افراد باید چی گفت تا خ.فه بشن ؟

camaro lt
31-01-2016, 13:12
سلام

یک سری افراد اعصاب آدم رو خیلی به هم میریزن .

کسانی که میان به تو میگن که فلان چیز (چیز جدید مثل خرید ماشین ، قبولی در دانشگاه و ...) چنین حرف هایی میزنن : چقدر فلان چیز به تو ساخته ، از شب تا صبح از خوشحالی نخوابیدی ، جوری ساخته که چاق

شدی و .. به این افراد باید چی گفت تا خ.فه بشن ؟

اینجور حرفها گاها زده میشه و بیشتر جنبه شوخی داره تا متلک و کنایه، و نباید زیاد روی این چیزها حساس باشید، البته اینکه گوینده چه کسی باشه هم فرق میکنه.
مثلا اگر یک دوست قدیمی که با هم ندار هستید چنین چیزی بگه، با به شناختی که از شخصیت اون دارید میتونید متوجه شوید که قصدش چی بوده، که معمولا برای شوخی و مزاح هست و نه نیش زبان.

اما اگر فردی باشه که تازه با او آشنا شدید و از اخلاقش زیاد خبر ندارید، بهتره فقط سکوت کنید و جوابش را با یک لبخند معمولی و معنا دار بدید تا بعدا معلوم بشه منظورش چی بوده؟

اگر هم طرف را میشناسید و مطمئن هستید که صرفا برای کنایه زدن و از روی حسادت و تنگ نظری این را گفته، شاید بهتر باشه در جواب چنین چیزهایی را گفته بشه که توهینی در اونها نیست اما طرف مقابل میتونه بفهمه که بهتره پای خودش را از حد فراتر نگذاره:

- مسلما این موفقیت برازنده من هست چون بخاطرش تلاش کردم و استحقاق این را داشتم...

- خوشحالم که این موفقیت من باعث خوشحالی تو هم شده !

-ممنونم، و امیدوارم تو هم بتونی با تلاش لیاقت خودت را ثابت کنی و مثل من موفق بشی !
-

سرهنگ معمر قذافی
31-01-2016, 15:15
به نظرتان در قرن 21 زشت و زننده نیست ب دلیل آنکه در تاکسی یک خانم بین دو مرد قرار نگیرند مسافرها بین مسیر بارها پیاده و سوار شوند؟! و اگر واکنشی از جانب من صورت نگیرد با نگاه غصب آلود دیگران مواجه شوم! :n04:

Captain_America
31-01-2016, 15:29
به نظرتان در قرن 21 زشت و زننده نیست ب دلیل آنکه در تاکسی یک خانم بین دو مرد قرار نگیرند مسافرها بین مسیر بارها پیاده و سوار شوند؟! و اگر واکنشی از جانب من صورت نگیرد با نگاه غصب آلود دیگران مواجه شوم! :n04:

خیر زشت و زننده نیست، ربطی به قرن و عصر خاصی نداره. شما باید به حقوق دیگران احترام بگذارید.

سرهنگ معمر قذافی
31-01-2016, 16:09
خیر زشت و زننده نیست، ربطی به قرن و عصر خاصی نداره. شما باید به حقوق دیگران احترام بگذارید.

بفرمایید دقیقا ارتباط فی مابین یک خانم بین دو آقا در تاکسی و نقص حقوق دیگران!

اینکه ب خاطر وجود یک خانم بین دو آقا بنده به کرار باید پیاده سوار شم نقض حقوق بنده نیست؟!

اگر ریشه در *محرم* و *نا محرم* دارد مسئله ترجیح میدم سکوت کنم!

Atghia
31-01-2016, 16:37

اینکه ب خاطر وجود یک خانم بین دو آقا بنده به کرار باید پیاده سوار شم نقض حقوق بنده نیست؟!

يك فردي كه نه خيلي مذهبي هست نه خيلي لاقيد اما تا دلتون بخواد دنياديده هست و خارج رفته و... تعريف ميكرد ميگفت فقط توي ايران هست كه حريم شخصي رعايت نميشه منظور از حريم شخصي اشاره به حدي هست كه يك اقا/خانم تحت هر شرايطي اعم از اسانسور خودپرداز يا انواع و اقسام صف هست بايد نسبت به ديگران رعايت كنه! ميگفتن حتي توي افريقا هم اين چيزا رعايت ميشه...
حالا حكايت ملت ماست كه به اسم تجدد پير و جوونش توي تاكسي روت لم ميدن كه چي؟ اپن مايند هستن! عجببب

camaro lt
31-01-2016, 16:42

من هم چندان با اینجور رفتارها موافق نیستم اما باید قبول کنیم که فرهنگ کلی جامعه و بخصوص فرم آداب و معاشرت اکثریت هنوز به حدی نرسیده که این چیزهای جزئی حل شده باشه.
شاید بهتر باشه که یک لحظه خودمان را جای اون خانم در نظر بگیرم که خبر از فرم رفتاری و شخصیت ما نداره و واقعا نمیدونه با یک آقا و " جنتلمن " طرف هست و یا یک فرد لاابالی و بی نزاکت؟
مسلما در اینجور مواقع بهتره که طبق عرف فعلی و رایج عمل کنیم تا بیهوده به ما برچسب نامناسبی زده نشه و امیدوار باشیم کم کم فرهنگ و شعور اکثریت به حدی زیاد بشه که این چیزها دیگه حل شده باشه

Reza31001
31-01-2016, 18:50
شما دفعه اولی که مجبور به پیاده شدن شدید قبل سوار شدن به شخص مقابل بگین من فلان جا پیاده میشم شما زودتر از به مقصد میرسید یا دیرتر؟
خودش سریع موضوع رو میگیره و معلوم میشه که کی دوم بشینه تا اول پیاده بشه

زمانی هم که تاکسی خالیه و کسی میخواد سوار بشه شما احتمالا مقصدش رو متوجه میشید و سریع میتونید تصمیم بگیرید که اول چه کسی باید بشینه

سرهنگ معمر قذافی
31-01-2016, 19:36
بگذریم . . . مسئله پیچیده تر از این حرفاست . . . آنقدر پیچیده که 2-3تا از پستهای ما پاک شد . . .

تشکر از دوستان .

Demon King
31-01-2016, 22:26
بگذریم . . . مسئله پیچیده تر از این حرفاست . . . آنقدر پیچیده که 2-3تا از پستهای ما پاک شد . . .

تشکر از دوستان .

سلام ...

آداب معاشرت اصول و رفتاریه که ریشه در نگرش و ذات انسان ها داره و داخل شدن مذهب و اخلاقیات در اون مسئله رو پیچیده نمیکنه؛ بلکه یک مکمله که رفتار عده ای رو کامل و عده ای را ناقص میکنه.

توجه متقابل به مخاطب و طرف مقابل یکی از قوانین مهم در آداب معاشرت هست. غیر این باشه ما معاشرتی رو پیش گرفتیم که زاییده افکار خودمونه و نه یکسری اصول. مسئله ای که شما گفتید هم از این قاعده مستثنی نیست. رعایت حقوق فرد مقابل حتی اگه اون شخص از عدم رعایتش ناراحت نشه.

ناراحت یا ناراحت نشدن فرد هم بسته به فرهنگ و مذهب اون داره ولی ما موظفیم با توجه به عدم شناختی که از فرد مقابل داریم، یکسری باید ها رو رعایت کنیم. باید هایی که برای ما سختی آنچنانی رو نداره. این چیزیه که همه جا جواب میده.
چون شخص مقابل در ازای رعایت حقوقش توسط دیگری ناراحت نخواهد شد. حتی اگه چنین انتظاری نداشته باشه.

Captain_America
01-02-2016, 19:37
به نظرتون میشه همزمان عاشق دو نفر بود؟ هر کدوم به نوعی، جوری که نشه بینشون فقط یکی رو انتخاب کرد؟

استاد شیفو
01-02-2016, 20:09
به نظرتون میشه همزمان عاشق دو نفر بود؟ هر کدوم به نوعی، جوری که نشه بینشون فقط یکی رو انتخاب کرد؟

اگر به عنوان دوست باشه میشه . ولی اگر .... با یکی ازدواج کنید و همزمان عاشق کسی دیگر باشید . به همسرتون خیانت بزرگی کردید . و هیچ وقت نمی تونه شما رو ببخشه .

کلا غریزه جنس مونث اینطور هست . هیچ زنی به هیچ عنوان تحت هیچ شرایط نمیتونه با این مساله کنار بیاد . پس باید قید یکی رو بزنید . و محبت و عشقتون متعلق به یک نفر باشه .

خودتون میتونید قبول کنید عشقتون همزمان عاشق شما و یکی دیگه باشه ؟؟؟!!!!! اگر میتونید قبول کنید پس میتونید همین رویه رو در پیش بگیرید .

gelayor14
01-02-2016, 20:47

جا داره از همین تریبون من یه تشکر کنم از این فرهنگ قشنگ
که بدون اینکه یه خانم بگه ..اینقد جنتلمن هستند که این کار رو بکنن..احسنت:n16:
ما که ندیدیم ولی شنیدیم خوشحال شدیم
والا ما که سوار تاکسی میشیم آقایون سریع می پرند میرن صندلی جلو مبادا عقب اذیت شن:n07:
برای دوست عزیزمون هم آرزوی توفیق دارم:n02:

Captain_America
01-02-2016, 22:23
اگر به عنوان دوست باشه میشه . ولی اگر .... با یکی ازدواج کنید و همزمان عاشق کسی دیگر باشید . به همسرتون خیانت بزرگی کردید . و هیچ وقت نمی تونه شما رو ببخشه .

کلا غریزه جنس مونث اینطور هست . هیچ زنی به هیچ عنوان تحت هیچ شرایط نمیتونه با این مساله کنار بیاد . پس باید قید یکی رو بزنید . و محبت و عشقتون متعلق به یک نفر باشه .

خودتون میتونید قبول کنید عشقتون همزمان عاشق شما و یکی دیگه باشه ؟؟؟!!!!! اگر میتونید قبول کنید پس میتونید همین رویه رو در پیش بگیرید .

من کلا رابطه دوستی بین زن و مرد رو قبول ندارم.
همسر که طبیعتاً نباید موضوع رو بفهمه چون میدونم نمی تونه کنار بیاد، ولی معمولا دخترایی که با مردهای زن دار اوکی میشن بیشترشون میدونن طرفشون متاهله ولی انگیزه های دیگه ای دارند، پس اون طرف ماجرا میتونه تا حدی کنار بیاد.
اون که بحث ناموس میشه فکر نکنم هیچ مرد با غیرتی بتونه کنار بیاد مگه اینکه عشقش واسش بازیچه باشه نه عشق.

Reza Azimy_RW
02-02-2016, 03:12
کلا چه کنارت مرد باشه چه زن نباید سو استفاده کنی پهن شی وسط کسی جا واسش نمونه به طور معمول حق همدیگه رو باید رعایت کرد ولی تو ایران یکمی بیشتر اگه یه خانوم کنارتون بود باید خودتو جمع کنی هرچند اگه تو اصلا تو فکر این قضیه ها نباشی
چون اکثر فکرا خرابه به قول یکی فکر میکنن ملت یه مشت الت تناسلی سرگردانن که هر لحظه ممکنه فرو برن تو هم . هرچند کارت درست باشه ولی برداشتا بده حق هم دارن به قول معروف ملت گوشت مار خوردن اژدها شدن :دی:n33:

ویرایش :
ولی دقیقا مثل قضیه حجابه تو مسئول فکر خراب بقیه نیستی .وظیفه نیست بیشتر از حق کسی بهش احترام گذاشتن

سرهنگ معمر قذافی
02-02-2016, 15:04
و این تاپیک دنیا را تکان داد ....

پستهای بنده درکسری از ثانیه در خلاء معلق میشه : /

brad pitt
02-02-2016, 20:53
سلام
راستش دوست دخترم که واقعن خودشو هم دوست دارم گفته بهم برام گوشی بخر
گوشی ندارم

به نظرتون اگر واسش بخرم احمقیه؟ دیووانگیه؟ یا نه؟
اوضاع مالی م هم خوب نیستا ولی دلم میخاد واسش بخرم

brad pitt
02-02-2016, 21:04
سلام
گوشی ندارم

brad pitt
02-02-2016, 21:10
سلام
گوشی ندارم

1376MAXIMUM
03-02-2016, 00:45
سلام
گوشی ندارم

اگر اوضاع مالیتون خوب نیست خوب بهش بگید من فعلا نمیتونم

این که حماقته یا نه بستگی به رابطه داره من نمیتونم بگم خبر ندارم ولی خوب ممکنه این سوالا کمک کنه خودتون جوابش رو پیدا کنید
چند وقته که با هم دوستید؟
رابطه چقدر جدی هست در حد یه دوستی گذرا یا نه ازدواج و ... هم هست؟
ایا واقعا گوشی جدید نیازه با توجه به وضعیت مالی؟
فکر میکنید میتونه ادمی باشه که فقط به خاطر پول و ... باکسی دوست بشه؟ چقدر بهش اعتماد دارید؟
چقدر طرفتون رو میشناسید اگر کم میشناسید ایا میتونه دلیل بر این باشه که بخواد سو استفاده کنه؟
شما چقدر از نزدیک دیدیدتش؟ چقدر تو زندگی واقعی نزدیک هستید؟
ایا از یه دوست پسر انتظار زیادی نیست که حداقل ۴۰۰-۵۰۰ هزار یه کادو بگیره؟(از نظر من هست[emoji39] )
ایا روش دیگه ای هم برای خوشحال کردن یه نفر هست؟

Reza Azimy_RW
03-02-2016, 04:29
سلام
گوشی ندارم

کاملا مشخصه قصدش تیغ زدن و سو استفادس و اگه براش بخری فقط به حماقتت میخنده نه بیشتر . زیادن این دخترا
اگه دوس دختر واقعی بود یا حتی یکم هم واقعی میزد(:دی) هوای جیبتم داشت خودتم میخاستی بخری اجازه نمیداد
فقط هر کاری میکنی روش اصلا حساب نکن که بد میخوری:n33:

brad pitt
03-02-2016, 07:35
اگر اوضاع مالیتون خوب نیست خوب بهش بگید من فعلا نمیتونم

این که حماقته یا نه بستگی به رابطه داره من نمیتونم بگم خبر ندارم ولی خوب ممکنه این سوالا کمک کنه خودتون جوابش رو پیدا کنید
چند وقته که با هم دوستید؟
رابطه چقدر جدی هست در حد یه دوستی گذرا یا نه ازدواج و ... هم هست؟
ایا واقعا گوشی جدید نیازه با توجه به وضعیت مالی؟
فکر میکنید میتونه ادمی باشه که فقط به خاطر پول و ... باکسی دوست بشه؟ چقدر بهش اعتماد دارید؟
چقدر طرفتون رو میشناسید اگر کم میشناسید ایا میتونه دلیل بر این باشه که بخواد سو استفاده کنه؟
شما چقدر از نزدیک دیدیدتش؟ چقدر تو زندگی واقعی نزدیک هستید؟
ایا از یه دوست پسر انتظار زیادی نیست که حداقل ۴۰۰-۵۰۰ هزار یه کادو بگیره؟(از نظر من هست[emoji39] )
ایا روش دیگه ای هم برای خوشحال کردن یه نفر هست؟

سلام. ممنون از راهنماییتون
من راستش چون یکی دو تا دوست کسه دیگه ای ندارم اینجا میگم
پس لطفن مسخره نکنیدا

راستش من با ایشون یه دو ماهی هست دوست شدم
توی محیط کار هم آشنا شدم باهاش. مشتری
بعد از یه ده روزی همه زندگیشو واسم گفت و گفت یه سرطان خفیفی داره. بعد از تحقیق و نگا آزمایش هاش هم که کردم دیدم راست میگه
من دوست دختر داشتم اما این و از همون اول یه احساس دیگه بهش داشتم. بعد از اینکه اینو بهم گفت البته توی روش نیاوردم و گفتم من خودتو میخام و سلامت و مریضی ت باعث ترحم نمیشه و..
ولی واقعن دلم براش سوخت

گوشی ای هم که میخاد یک میلیونه

تو دلم میگم براش بخرم اگر خاست بپیچونه که میگم کمک کردم به یه مریض
اگرم نه که ادامه میدم و تا خوب بشه چون احتمال میره که خوب بشه
یجور ایی دوسش دارم. بیست تا بیشتر دوست دختر داشتم قبلن ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم. حتی با اونی که دوستم داره و به نوعی عاشقمه و میخام بیخیال بشم بخاطر ایشون
زیاد هم مریضی ش حاد نیست و از اول حس خوب بهش داشتم

یجورایی شده عین فیلم رفتارام

brad pitt
03-02-2016, 08:03
کاملا مشخصه قصدش تیغ زدن و سو استفادس و اگه براش بخری فقط به حماقتت میخنده نه بیشتر . زیادن این دخترا
اگه دوس دختر واقعی بود یا حتی یکم هم واقعی میزد(:دی) هوای جیبتم داشت خودتم میخاستی بخری اجازه نمیداد
فقط هر کاری میکنی روش اصلا حساب نکن که بد میخوری:n33:

اتفاقن خودم هم میترسم بد بخورم
نمیدونم
باورتون نمیشه دست خودم نیست؟!
تازه میفهمم دوستیهای قبلی م احساساتش الکی بوده.

میگه بهم تو که این حرفا به من میزنی بهم اثبات کن. بهم عمل کن

1376MAXIMUM
03-02-2016, 12:30
پس لطفن مسخره نکنیدا

بعد از یه ده روزی همه زندگیشو واسم گفت و گفت یه سرطان خفیفی داره. بعد از تحقیق و نگا آزمایش هاش هم که کردم دیدم راست میگه
من دوست دختر داشتم اما این و از همون اول یه احساس دیگه بهش داشتم. بعد از اینکه اینو بهم گفت البته توی روش نیاوردم و گفتم من خودتو میخام و سلامت و مریضی ت باعث ترحم نمیشه و..
ولی واقعن دلم براش سوخت

یجور ایی دوسش دارم. بیست تا بیشتر دوست دختر داشتم قبلن ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم. حتی با اونی که دوستم داره و به نوعی عاشقمه و میخام بیخیال بشم بخاطر ایشون

به نظرم برای 2 ماه یه خورده انتظار زیادی هست
ولی خوب یه راه حلی دارم اونم این که برای یه مدت بپیچونید نمیدونم بگید فعلا نمیتونم نمیدونم یه چیزی که دروغ نباشه خیلی مهمه که دروغ نباشه ولی خوب دلیل خوبی باشه که یه مدت کوتاهی به تاخیر بیوفته و تو یه مناسبت دیگه بهش گوشی رو بدید
این طوری اگر قصدش تیغ زدن باشه کاملا مشخص میشه

چیزی هم که گفتید به نظرم خنده دار نبود ولی بهتره تعداد دوستاتون رو بیشتر کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-02-2016, 02:25
بعد از یه ده روزی همه زندگیشو واسم گفت و گفت یه سرطان خفیفی داره. بعد از تحقیق و نگا آزمایش هاش هم که کردم دیدم راست میگهسلام

چطوری مطمئن شدین که آزمایشها درسته ؟

elvish
04-02-2016, 14:53
سلام
گوشی ندارم

سلام

نخر

ببین میمونه یا میره

اگر ماند و رفتارش عوض نشد و ... بخر

camaro lt
04-02-2016, 15:27
سلام
گوشی ندارم

در ابتدا باید بگم که این دور از ادب و نزاکت هست که بلافاصله بعد از مدت کوتاهی آشنایی از کسی بخواهیم برای ما کار بزرگی انجام بده و یا بدتر از اینکه پول زیادی قرض داده و یا حتی بازهم بدتر اینکه درخواست یک هدیه آنهم با این قیمت گزاف را بکنیم!
فرقی نمیکنه این ارتباط بین چه کسی و به چه نوعی و برای چه مقصودی باشه، که در این صورت نشان میده طرف مقابل چندان با نحوه رفتار صحیح توی مراودات اجتماعی َآشنا نیست.

در ادامه باید ببینید دقیقا چه دلیلی برای این درخواست داره که شما باید زیر بار این هزینه سنگین برید؟
چه این خانم مشکل بیماری داشته باشه یا نه، بهترین کار اینه که در حد توان معمولی که دارید یک هدیه مناسب بگیرید ( مثلا یک گوشی ارزانتر) و هدیه بدید و البته واکنش اون هم کاملا نشان میده که چقدر به این ارتباط پایبند هست و جدی گرفته؟

و در نهایت یک توصیه دوستانه اینکه، هرچند ارتباط بین دو جنس مخالف معمولا دارای جنبه های عاطفی و احساسی زیادی هست، اما سعی کنید قبل از هر چیز با منطق و درک صحیح از ارتباطی که دارید، تصمیم به انجام کاری بگیرید تا بعدا باعث پشیمانی نباشه.

banii
04-02-2016, 16:06
سلام
گوشی ندارم

همه اینها + ابله بودن

jahangir1400
04-02-2016, 20:55
اتفاقن خودم هم میترسم بد بخورم
نمیدونم
باورتون نمیشه دست خودم نیست؟!
تازه میفهمم دوستیهای قبلی م احساساتش الکی بوده.

میگه بهم تو که این حرفا به من میزنی بهم اثبات کن. بهم عمل کن

احساس شما کاملا قابل درکه، اما بدونید رابطه هایی که یک طرفه هست معمولا به جایی نمیرسه، همونجور که اون به شما میگه بهم اثبات کن شما حق دارید براتون یه چیزایی ثابت بشه

اینکه بهتون بگه بهم اثبات کن در حالت خوش بینانه نا آگاهی او رو میرسونه و در حالت بدبینانه اش قصد داره شمارو تحریک کنه

همیشه محطاط عمل کنید و نزارید کسی سوارتون بشه.

Captain_America
05-02-2016, 16:58
دوستان ممنون از پاسخ های قبلیتون.
جدایی از یه دختر که عاشقش باشی خودش سخت هست برای هر دو طرف ، ولی اینکه بفهمه این جدایی برای ازدواج با یکی دیگه بوده خیلی سخت تر میشه. بد جوی گیر کردم اصلا نمیدونم چیکار کنم . تنها شانسی که دارم اینه که دختره تو شهر محل سکونت من دانشجو هست و بعد از پایان تحصیلاتش که ترم آخری هم هست احتمالا برمیگرده تهران و اینکه دختری که قراره باهاش ازدواج کنم و خانواده اش هم شهر دیگری هستند.
خودم دارم فکر میکنم یکم زمان بخرم تا درس این یکی تموم بشه برگرده تهران دیگه بهم زدن از طرف من نباشه بعدش ازدواج کنم.

kenzu
05-02-2016, 20:35
جفتشونو بگیر ثواب داره:n02:

rez@energy
05-02-2016, 20:38
واسه همین از مونص (ث) جماعت خوشم نمیاد باعث ضعیف شدن انسان میشه
باعث میشه بدنت، مخت، تک تک جوارح بدنت درست کار نکنن

Demon King
05-02-2016, 23:44

به نظرم پیچیده بودن هر چیز جذابش میکنه. همواره میخوای نکته جدیدی ازش کشف کنی.
ادم هایی که باعث میشن مغزت درست کار نکنه ادم های مرموزین که شدیدا جالبن.

Atghia
09-02-2016, 10:37
پس لطفن مسخره نکنیدا

ولی واقعن دلم براش سوخت

ملت چه رويي دارن!
حتي اگر حقيقت هم گفته باشه نشون ميده شخصيت جالبي نداره....
خودتون رو بزاريد جاش! حاضر بودي به كسي كه تازه اشنا شدي درخواست مالي بدي؟ حالا فرض ته صميمت هم باشي ديگه بدتر! چجور يادم روش ميشه؟:n13:
من فقط به يكي از دوستام كه 10 ساله دوستيم روم بشه كه نهايتا جيبم خالي باشه كارم واجب باشه اونم تهش 50 قرض بگيرم! (تازه اونم دوست همجنس)
ساير موارد بنظرم يجورايي بي ادبي هست(نظر شخصي)

بنابراين سواي اينكه چه قضيه اي پشت درخواستش هست من فكر ميكنم شخصيت جالبي نداره...

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-02-2016, 13:22
سلام
دیشب یک نفر رو توی خیابون نشود داد که بنزین ماشینش نزدیک پمپ بنزین تمام شده بود و داشت هلش میداد تا ببردش پمپ بنزین
خبرنگاز بهش گفت خسته نباشی , بنزین تموم کرده ؟
راننده گفت با اجازتون !!!!!!
این کلمه مثل ممنون در خیلی جاها ازش میشه استفاده کرد اما نه همه جا
اشتباه راننده چی بود ؟
اگر خبرنگار بهش گفته بود داری هلش میدی ببریش پمپ بنزین ؟
اینجا راننده میتونه بگه با اجازتون چون خبرنگار در مورد "خودِ شخص" سوال میپرسه . اما خبرنگار از راننده پرسید ماشین بنزین تموم کرده ؟
اینجا دیگه درست نیست بگه با اجازتون
مثالهائی که نباید گفت با اجازتون:
هوا سرد شده ؟ دلار گرون شده ؟ قفل در خراب شده ؟ لباست پاره شد ؟
مثالهائی که میشه گفت با اجازتون
داری میری مسافرت ؟ برادرت میخواد ازدواج کنه ؟ میخوای ماشینت رو بفروشی ؟ خیال داری وام بگیری ؟ میخواد استعفا بده ؟
نکته ی مهم
حتی در همین جملات هم اگر شما که داره سوال ازتون پرسیده میشه , موافق نباشید با کاری که میخواد انجام بشه نباید بگین با اجازتون
مثال :
برادرتون میخواد ازدواج کنه با کسی که شما اصلاً موافق ازدواج برادرتون باهاش نیستین
حالا اگر یکی ازتون بپرسه برادرتون میخواد ازدواج کنه و شما هم میخواین مخالفتتون رو به سوال کننده نشون بدین دیگه نمیشه بگین با اجازتون
اگر به سوال کننده بگین با اجازتون پس 2 معنی داره:
1- شما هم خوشحالید از اینکه میخواد ازدواج کنه یعنی موافق ازدواجش هستین
2- با ازدواجش مخالفید اما دارید مخالفتتون رو از سوال کننده مخفی میکنید

super smart
10-02-2016, 16:49
سلام

متاسفانه توی زندگی روزمرمون بهمون اهانت هایی میشه و متاسفانه بعضی ها هم از رو نمیرن اصن نمیدونم چطور خودشون رو انسان میدونن

واکنشمون در برابر این قبیل افراد چطور باید باشه؟

camaro lt
10-02-2016, 19:28
سلام

متاسفانه توی زندگی روزمرمون بهمون اهانت هایی میشه و متاسفانه بعضی ها هم از رو نمیرن اصن نمیدونم چطور خودشون رو انسان میدونن

واکنشمون در برابر این قبیل افراد چطور باید باشه؟

همانطور که اشاره کردید در طی روز ممکنه بارها و به عناوین مختلف به ما توهین بشه که واقعا جای تعجب داره و این بخاطر ضعف فرهنگی و نبود آموزشهای لازم و البته از بین رفتن یک سری از هنجارها و ارزشهای زندگی اجتماعی در طی این چند دهه اخیر هست.

بطور مثال بارها و بارها بخاطر رفتار ناشایست کارکنان خیلی از ادارات ، بطور مستقیم یا غیر مستقیم به ما توهین میشه و البته وقت و زمان با ارزش ما از بین رفته و اعصاب و روان بشدت تحت فشار قرار میگیره.
ما نمیتونیم در هر موردی شخصا عمل بکنیم و خیلی از اوقات بهتره که تا حد امکان از کنار قضیه بگذریم و توجه نکنیم مگر اینکه دیگه خیلی سخت باشه و واقعا جایی برای اغماض و چشم پوشی وجود نداشته باشه.

مثلا چند سال قبل برای انجام یک کار اداری ، به یکی از ادارات دولتی مراجعه کردم و چون از وضعیت و روند انجام کار اطلاع دقیقی نداشتم به واحدی که وظیفه ارشاد و راهنمایی مراجعه کنندگان را داشت مراجعه کردم و مسئله را در میان گذاشتم ( بگذریم که تعداد زیادی از افراد مدتها بیرون اتاق منتظر بودن..)
وقتی که قضیه را گفتم، طرف مقابل با پوزخندی گفت این مورد اصلا مربوط به ما نمیشه و اشتباه اومدی و باید بری جای دیگه نه این اداره ( که البته اشتباه میکرد و دقیقا به همان سازمان مربوط میشد)
زمانی که توضیح دادم دقیقا وظیفه اونهاست و نه جای دیگه، با نوعی پرخاشگری و توهین گفت: برو آقا وقت با ارزش ما را نگیر.....
من هم متوجه شدم طرف آدم بی ادبی هست و خیلی محکم جواب دادم : شما هنوز خودت نمیدونی کجا کار میکنی و چه وظیفه ای داری، بعد ادعا میکنی که میتونی به بقیه راهنمایی بدی؟
وقت با ارزش تو؟ اینهمه آدم معطل بیرون ایستادن که یک دقیقه حرف بزنن ، وقت اونها تلف نشده بعد جنابعالی نشستی زیر کولر چایی میخوری و با همکارات خوش و بش میکنی و میخندی و میگی وقتت تلف شده؟
اصلا تو حق نداری اینطوری با من نوعی حرف بزنی ...
گفت مگه بدهکارتم..؟؟!!
گفتم: بله که بدهکاری. وظیفه تو هست که به امثال من سرویس بدی چون برای این کار استخدام شدی و اگه غیر از این باشه پس اینجا چکاره ای؟ در ضمن حق و حقوقی که سر ماه میگیری از جیب ما مالیات دهنده ها هست و باید برای من وقت صرف بکنی.
چون بحث بالا گرفت چندنفر دیگه هم حرف من را تایید کردن که با پا در میانی یکی از همکاراش و راهنمایی مناسب و معذرت خواهی که همکارش از ما کرد ، دیگه پیگیر قضیه نشدم، اما مسلما مشکل همچنان باقی بود که به این راحتی حل نمیشه و اون توهین و رفتار خارج از نزاکت این جور افراد در سازمانها و ادارات دولتی هست.

خلاصه کلام نظر من اینه که در شرایط کنونی تا جایی که امکان داره باید صرف نظر کرد( بیشتر در مورد افراد نادان و لاابالی و ناشایست که بهتره با اونها دهان به دهان نشیم و شخصیت خودمان را در سطح اونها پایین نیاریم) مگر اینکه واقعا حق و حقوق اساسی ما زیر سوال بره و پایمال بشه که دیگه هیچ نوع سکوتی جایز نیست.

محمد7966
11-02-2016, 00:10
حذف شود.سپاس

Captain_America
11-02-2016, 11:58
جفتشونو بگیر ثواب داره:n02:
به فکر ثواب اخروی هم هستیم ولی چه کنیم که فعلا شرایط اجازه نمیده.

اتفاقاً من با این نظر بعدی موافقم(باعث میشه هوش هیجانیتون هم فعال بشه):

به نظرم پیچیده بودن هر چیز جذابش میکنه. همواره میخوای نکته جدیدی ازش کشف کنی.
ادم هایی که باعث میشن مغزت درست کار نکنه ادم های مرموزین که شدیدا جالبن.

--------------
همچنان اگه پیشنهادی یا نظری در مورد سوال قبلی من دارید منتظر هستم.

brad pitt
12-02-2016, 11:02
دوستان بهترین تیپ و مکان برای ولنتاین کجاست؟!
اینم جزوه آداب معاشرت هست دیگه

بنظرتون با کت شلوار آدم بره یه کراوات کوتاه هم بزنه اشکال داره؟!
من بیست و هفت سالمه و اوشون بیست و شش.
یا برا ولنتاین تیپ اسپرت و جلف باشه بهتره؟!

ممنون

Captain_America
12-02-2016, 11:09
دوستان بهترین تیپ و مکان برای ولنتاین کجاست؟!
اینم جزوه آداب معاشرت هست دیگه

بنظرتون با کت شلوار آدم بره یه کراوات کوتاه هم بزنه اشکال داره؟!
من بیست و هفت سالمه و اوشون بیست و شش.
یا برا ولنتاین تیپ اسپرت و جلف باشه بهتره؟!

ممنون

مترادف فارسی پیدا نکردم ولی واسه همچین مناسبت هایی casual بهترین کد لباس هستش.
جلف که برای هیچ جا توصیه نمیشه . بعلاوه طرز پوشش طرف مقابل هم شرطه یه نفر رسمی نباشه یه نفر ورزشی .

مکان هم که بهترین جا خود مکانه که اگه مکان در دسترس نبود کافی شاپ و فست فود و رستوران و پارک و سینما و کنسرت همشون خوب هستند.

brad pitt
12-02-2016, 11:28
مترادف فارسی پیدا نکردم ولی واسه همچین مناسبت هایی casual بهترین کد لباس هستش.
جلف که برای هیچ جا توصیه نمیشه . بعلاوه طرز پوشش طرف مقابل هم شرطه یه نفر رسمی نباشه یه نفر ورزشی .

مکان هم که بهترین جا خود مکانه که اگه مکان در دسترس نبود کافی شاپ و فست فود و رستوران و پارک و سینما و کنسرت همشون خوب هستند.

ممنون از پاسخت

حالا دقیق نفهمیدم دقیقن که کت شلوار با کراوات شبکه یا نه؟
تیپ دو طرف اسپرت ولی رسمی هم بهمون میاد

و یچیزه دیگه کادو ی ولنتاین چه موقع میدن؟ قبل قرار؟ مثلن تو خود کافی شاپ یا رستوران کادو رو با خودمون ببریم و اونجا تقدیم هم کنیم؟

ما هر چی دوست دختر داشتیم قبلن چند روز قبل ولنتاین میپیچوندم ولی اینو دوسش دارم. ممنون

Captain_America
12-02-2016, 11:35
ممنون از پاسخت

حالا دقیق نفهمیدم دقیقن که کت شلوار با کراوات شبکه یا نه؟
تیپ دو طرف اسپرت ولی رسمی هم بهمون میاد

و یچیزه دیگه کادو ی ولنتاین چه موقع میدن؟ قبل قرار؟ مثلن تو خود کافی شاپ یا رستوران کادو رو با خودمون ببریم و اونجا تقدیم هم کنیم؟

ما هر چی دوست دختر داشتیم قبلن چند روز قبل ولنتاین میپیچوندم ولی اینو دوسش دارم. ممنون

شیکه، منظور اینه که کلا ولنتاین یه موقعیت خیلی رسمی نیست. بهتره چیزی بپوشید که شاد و راحت باشید اگه قرمز هم باشه عالی مثلا پیراهن قرمز واسه کت مشکی.
موقعیتش خودش پیش میاد وقت خاصی نداره، کلا هدف خوش بودنه و لا غیر. من که صبر میکنم هر وقت طرفم کادوشو داد یکم ازش تشکر کنم بعدش من کادوم رو بدم سورپریز ش کنم.

Hossein_128
16-02-2016, 02:03
سلام

من باید از یکی از بچه های کلاس یه جزوه بگیرم ولی خوب با ایشون اصلا صمیمی نیستم. فقط درحد سلام و اینا باهاش در ارتباط بودم
این آقا حدودا 10 سالی از من بزرگترن
حالا میخواستم ببینم برای گرفتن جزوه اگه بهشون اس ام اس بدم بی ادبیه؟؟ یعنی زنگ بزنم بهتره؟

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2016, 04:42
سلام
من باید از یکی از بچه های کلاس یه جزوه بگیرم ولی خوب با ایشون اصلا صمیمی نیستم. فقط درحد سلام و اینا باهاش در ارتباط بودم این آقا حدودا 10 سالی از من بزرگترنحالا میخواستم ببینم برای گرفتن جزوه اگه بهشون اس ام اس بدم بی ادبیه؟؟ یعنی زنگ بزنم بهتره؟
ممنونسلام

مسئله ی ساده ای هست , یک نفر میخواد از همکلاسیش جزوه قرض بگیره . فقط همین .
هیچ تشریفاتی هم لازم نداره
10 سال بزرگتر بودنشون هم تاثیری بر عادی بودنِ موضوع نداره
شما همکلاسید پس هبچ ایرادی نداره که توی کلاس وقتی مىبینینشون باهاشون سلام علیک کنین و بپرسین امکان داره جزوه رو ازشون قرض بگیرین ؟
به همین سادگی
البته چون میگین زیاد به اصطلاح اُخت نیستین با هم پس اگر امکانش هست از یکی دیگه که با هم صمیمی هستین قرض بگیرین
اما اگر ایشون جزوه اش بهتره پس ایرادی نداره . آقا سلام صبحت بخیر , جزوه ت رو به من قرض میدی ؟

ایشون هم میگه علیک سلام , نخیر
این "نخیر" رو به شوخی نوشتم
تازه اگر هم جدی جدی گفتند نه , مسئله ای نیست . کلاس پر از همکلاسیه

Hossein_128
16-02-2016, 11:31
سلام

مسئله ی ساده ای هست , یک نفر میخواد از همکلاسیش جزوه قرض بگیره . فقط همین .
هیچ تشریفاتی هم لازم نداره
10 سال بزرگتر بودنشون هم تاثیری بر عادی بودنِ موضوع نداره
شما همکلاسید پس هبچ ایرادی نداره که توی کلاس وقتی مىبینینشون باهاشون سلام علیک کنین و بپرسین امکان داره جزوه رو ازشون قرض بگیرین ؟
به همین سادگی
البته چون میگین زیاد به اصطلاح اُخت نیستین با هم پس اگر امکانش هست از یکی دیگه که با هم صمیمی هستین قرض بگیرین
اما اگر ایشون جزوه اش بهتره پس ایرادی نداره . آقا سلام صبحت بخیر , جزوه ت رو به من قرض میدی ؟

ایشون هم میگه علیک سلام , نخیر
این "نخیر" رو به شوخی نوشتم
تازه اگر هم جدی جدی گفتند نه , مسئله ای نیست . کلاس پر از همکلاسیه
ممنون

ولی من دیگه ایشونو نمیبینم فک کنم فارغ التحصیل شدن
یه جزوه ست که به صورت فایل باید برام ایمیل کنن
حالا میخوام ببینم اس ام اسی ازشون درخواست کنم بی ادبی نیست؟؟

محمد7966
16-02-2016, 11:44
ممنون

به نظرم تلفنی زنگ بزنید بهشون بهتره تا اینکه اس بدید

اگر ایشون دوست دارند به شما کمک کنند مطمئن باشید براتون هم ایمیل میکنند

Demon King
17-02-2016, 00:14
ممنون

سلام

من تو بسیاری از موارد اس ام اس رو بی ادبی میدونم. مخصوصا مواردی که نیاز به جواب و بحث و مشورت هست. اگه تو تلگرام یا شبکه مجازی موضوع دنبال بشه بهتر از اس ام اس هست. گرچه بازهم مکالمه تلفنی بهترین کاره.( پیامک چون با سرعت کندی پیش میره برای طرف مقابل ناراحت کننده است و خودتون هم اذیت میشید.)

با نظر دوست بالاییمون موافقم. در کل نه فقط در این موضوع بلکه در اکثر مواقع سعی کنید با اس ام اس کاری رو پیش نبرید. چون پیش اومده برام مثلا طرف اس داده فلان کارو برام انجام میدی؟ با اینکه صحبت سر فلان کار یه مکالمه تلفنی رو میطلبه و نه اس ام اس.

camaro lt
17-02-2016, 14:09
سلام

من باید از یکی از بچه های کلاس یه جزوه بگیرم ولی خوب با ایشون اصلا صمیمی نیستم. فقط درحد سلام و اینا باهاش در ارتباط بودم
این آقا حدودا 10 سالی از من بزرگترن
حالا میخواستم ببینم برای گرفتن جزوه اگه بهشون اس ام اس بدم بی ادبیه؟؟ یعنی زنگ بزنم بهتره؟

ممنون
همانطور که اشاره شد، استفاده از SMS برای اینجور کارها مناسب نیست، بخصوص که برای بار اول از شخصی درخواست دارید و البته چون بزرگتر از شما هست با استفاده از پیامک و روشهای دیگه ارتباطی ، نمیشه ادب و حرمت کامل برای شخص بزرگتر را بجا آورد ،بنابراین بهتره که مستقیم با او صحبت کنید تا ضمن اینکه با فرم محترمانه ای درخواست خودتان را ابراز کردید، از نوع برخورد و احساس او به درخواستی که داشتین هم مطلع بشید.

Captain_America
17-02-2016, 19:13
به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟ من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت. از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.
کلا به نظرتون ویژگی یه همسر (شوهر) خوب چیه؟

javad2015
17-02-2016, 19:46
رک بخوام حرف بزنم.رفتارای اینجوری جر انحرافات هست.معمولا ادمای اینچنینی تنوع طلب میشن.
چه دخترش چه پسرش مناسب ازدواج نیست

camaro lt
17-02-2016, 21:34
به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟ من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت. از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.

این مسئله معقوله پیچیده ای هست و با یک جواب قاطع نمیشه نظر داد، چون ممکنه یک فرد در شرایط گوناگون رفتارهای متفات نشان بده.
این بد بودن اگر در رابطه با مسائلی مثل اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن حس تعهد به طرف مقابل ، وجود ارتباطهای متعدد با دیگران، خشونت رفتاری و بد دهانی و.. و چیزهایی از این قبیل باشه، مسلما باید با دقت خیلی بیشتری در مورد این شخص تصمیم گرفت و چیزی که تجربه نشان داده اکثرا این افراد رفتارهای منفی را کنار نگذاشتن و اینکه گفته شده وقتی ازدواج بکنن خوب خواهند شد، یک داستان بیشتر نیست ( حداقل من که در طول مدت عمرم تا الان ندیدم که کسی بعد از ازدواج رفتارش تغییر بکنه)

اما اگر بد بودن توی مسائلی مثل وقت نشناسی ، تنبل بودن، بیش از حد شوخی کردن ، جدی نگرفتن زندگی و... باشه، شاید با مراجعه به کارشناسان و روانشناس قابل تغییر باشه ( موارد قبلی هم ممکنه با مراجعه به فرد متخصص قابل رفع شدن باشه اما خیلی سختتر از این موردهای آخری که نام بردم)

نبود روابط خوب ،دلایل مختلف داره و باید اونها بررسی بشه که مشکل از طرف چه کسی بوده؟
مسلما زمانی که ازدواج صورت بگیره و بقول معروف دو نفر زیر یک سقف زندگی بکنن واقعیت های زیادی را متوجه خواهند شد و نمیشه صرفا با آشنایی در طی یک مدت مشخص ( حال 6 ماه یا 1 سال یا حتی چند سال ) نظر قطعی داد که طرف مقابل مناسب هست یا خیر؟
چه تعداد زیاد زوجهایی که با هم نسبت فامیلی داشتن و از بچگی همدیگر را میشناختند و بقول معروف خانه یکی بودن اما بعد از ازدواج تازه متوجه اختلافهای زیادی بین خودشان شدن که تا قبل از اون اصلا باور نمیکردن چنین چیزهایی هم باشه و اگر خواستید در این مورد بیشتر بدانید بهتره سری به دادگاههای خانواده بزنید.

برای شناخت طرف مقابل حتما باید با اون مراوده مستقیم و رفت و آمد داشته باشید و در شرایط مختلف قرار بگیرید تا بیشتر از قبل از روحیات و خُلق و خوی هم اطلاع پیدا کنید.
و در مورد سوال آخر:
همان شخصیت و رفتاری را باید داشته باشه که از یک " آقا " و " جنتلمن " میشه انتظار داشت، و البته اینهم خودش داستان مفصلی هست....

jahangir1400
17-02-2016, 22:35
آدم هیچوقت نمیتونه پیش بینی کنه چی پیش میاد تا بتونه درباره تک تک و همه چیز طرف مقابل رو بسنجه، همونجور که دوستمون گفت یه مسائلی پیش میاد که آدم فکرشو هم نمیکنه. اما یه معیار هست که بودنش در برابر مشکلات حیاتیه ، اگه "خصوصیت جنگندگی و خسته نشدن از حل کردن مشکلات" در انسان باشه میشه خیلی مشکلات رو پشت سر گذاشت. که البته انسان باید از قبل با این خصوصیت بزرگ شده باشه و زندگی کرده باشه و به راحتی به دست آوردنی نیست.

سر مسائل به ظاهر کوچک میشه طرف رو محک زد، ببینید اگه بحثی مشکلی حتی جزئی پیش میاد دوست داره صحبت کنه و قضیه رو حل کنه و ظرفیت بحث جدی و چالشی که شاید نه چندان خوشایند باشه رو داره و ازش استقبال میکنه، یا از داستان فراریه و طفره میره و علاقه ای به صحبت نداره و راحت طلبی رو انتخاب میکنه.

بزرگ یا کوچک بودن موضوع مهم نیست، کسی که از حل کردن مسائل کوچک و صحبت کردن دربارشون به انواع و شیوه های مختلف طفره بره و علاقه نداشته باشه سر مسائل بزرگتر هم حتما به مشکل بر خواهید خورد. زمانی هم علاقه به حل مشکل وجود نداشته باشه هر موضوع کوچکی میتونه بزرگ بشه و زندگی رو نابود کنه. اما با جنگندگی و تحمل ناملایمات و اینکه از برخورد با مشکلات آدم جا نزنه بزرگترین مشکلات هم قابل حل شدنه یا حداقل میشه باهاش کنار اومد.

Reza Azimy_RW
17-02-2016, 23:01
به طور خلاصه شما چرا همیشه از اون طرف قضیه رو میبینید شما میپرسی من مشکل دارم میتونم با اون کنار بیام ؟ همین سوال رو میشه به این شکل هم پرسید :
من (در اینجا نامزدتون) مشکلی ندارم ولی طرفم مشکل اخلاقی داره میتونم باهاش کنار بیام ؟ نه !

دو نفر میخان با هم زندگی کنن اونی که مشکل داره شمایی حتی اگه طرفت آدم با شعوری هم باشه نمیتونه این وضعیتو تحمل کنه مگه اینکه مجبور باشه
اگه به این هم فک میکنین که ممکنه بعدا اخلاقت عوض بشه اشتباهه دقیقا مثل این مومونه که طرف اعتیاد داره و خانوادش میگن براش زن بگیریم تا شاید سرش گرم شه ترک کنه !
برای درمان خودت از کسی استفاده نکن
اول با خودت کنار بیا بعد توقع داشته باش با بقیه بتونی کنار بیای
نمیگم من خیلی کیس ایده آلیم اطفاقا من داغونتر از توام فقط مشکل شما رو ندارم که خودش خیلیه و این خر تو خری(خر اسم یک حیوان بیگناه است فحش نیست) . هرچند بچه ها میدونن دارم شکسته نفسی میکنم :دی

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2016, 03:56
به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟
من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت.
از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.کلا به نظرتون ویژگی یه همسر (شوهر) خوب چیه؟ سلام
طرز رفتارتون با همسرتون در آینده درست مثل طرز رفتارتون با پدر و مادرتون و خواهر و برادرتون خواهد بود
خودِ شما هم اگر دوست دارین بدونین همسرتون در آینده چطوری باهاتون برخورد میکنه کافیه طرز رفتارشون رو با پدر و مادرشون و بقیه ی اعضای خانواده زیر نظر بگیرین
نقش بازی کردن هم فایده ای نداره چون بالاخره بعد از ازدواج همه چیز برملا میشه
مطالبی هم در این صفحه و صفحه ی بعدش نوشتم . اگر دوست داشتین بخونین , ضرر نمیکنین

Reza Azimy_RW
20-02-2016, 22:42
طرز رفتارتون با همسرتون در آینده درست مثل طرز رفتارتون با پدر و مادرتون و خواهر و برادرتون خواهد بود
_این اشتباهه زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن
_برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانواده
یه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهش

Reza31001
20-02-2016, 23:55
_این اشتباهه زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن
_برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانواده
یه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهش
این قسمت رو قبول دارم

ولی بحثی که هست زندگی با همسر یا پدرومادروخواهروبرادر فرق داره با خاله و دایی و پسرعمو و دوستان دانشگاه و همکار محل کار و همسایه و ...
گروه اول کسانی هستن که باهاشون زیر یک سقف زندگی میکنیم و این زندگی کردن هم بحث یک سال و دو سال و 4 سال نیست که بحث چند دهه هست
اینه که منم فکر میکنم د حالت کلی اگر کسی ازدواج کرد، 10 سال بعد ازدواجش احتمالا رفتارش با همسرش مشابه رفتارش با بقیه خانواده در دوران مجردی باشه
البته که استثنا هم به وفور وجود داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2016, 23:54
_این اشتباهه
زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن._برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانوادهیه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهشسلام

این موضوع تفسیر داره تا سوء تفاهم برطرف بشه
1- انسان قابل تغییر هست و ممکنه حتی در یک لحظه کاملاً دگرگون بشه یعنی خوبه , یهو بد میشه و یا بده , یهو خوب میشه و گاهی خوبه , بهتر میشه و یا بده , بدتر میشه
اما همواره رفتارش با اطرافیانش یکسانه
یعنی چی یکسانه ؟
جواب:
2- یعنی اگر دوست نداره وقتی خوابه کسی سر و صدا راه بندازه , همه جا همینطوره
اگر دوست نداره کسی ازش حساب کتاب پس بگیره و بگه کجا بودی , کجا میری , این کی بود , همه جا همینطوره گرچه ممکنه برای حفظ منافعش و یا ترس , این خلق و خو رو همه جا بروز نده
اگر بی تربیت و بد دهنه , همه جا همینه مگر اینکه نقش بازی کنه برای حفظ منافعش
اگر دستِ بزن داره هم همینطور
اگر دوست داره از دیگران سواری و بیگاری بکشه هم همینطور
اگر تندخو هست و زود از کوره در میره هم همینطوره
اگر پول دوسته , اگر شکم پرسته , اگر عیاشه , اگر دروغگو هست , اگر دستش کجه و خلاصه هر خلق و خوئی که داشته باشه با همه ی اطرافیانش همینطوره مگر اینکه برای حفظ منافعش یا ترس از چیزی خودش رو کنترل کنه
مثل مردی که بد دهن هست و دست بزن داره اما از ترس مهریه ی عند المطالبه خودش رو کنترل کنه
=================================
یاد یه ماجرائی افتادم:
در یکی از کانالها سریالی دیدم که دختره عاشق یک جوان ثروتمند شده بود
دختره به پدر و مادر پسره خیییییلی احترام میذاشت و خیلی مودب بود
پدر پسره بهش شک داشت و فکر میکرد دختره ریاکاره و داره نقش بازی میکنه تا با ازدواجشون موافقت کنه
نقشه ای کشید تا به باطنِ دختره پی ببره
دختره رو تنها دعوت کرد به یک رستوران و گفت میخواد باهاش حرف بزنه . دختره هم نمیتونست قبول نکنه
توی رستوران دختره بسیار ساکت و مودب و موقّر و سنگین بود .
پدره ظرف یک ساعتی که اونجا بودند اونقدر توی رودربایستی انداختش و بهش مشروب داد تا دختره حسابی مست شد
انسانی که مست میشه نه تنها دیگه نمیتونه نقش بازی کنه بلکه طبیعت و خلق و خوی ذاتیش هم آشکار میشه
یکی تندخو میشه و بد دهن , یکی شنگول میشه و میزنه و میخونه و میرقصه و میخنده , یکی حمله میکنه به دیگران برای تجاوز جنسی و غیره
دختره باوجودیکه مستِ مست بود اما باز هم آروم بود و مودب و موقر موند . پدره فهمید این نقش بازی نمیکرده بلکه ذاتاً و باطناً مودب و موقر هست و احترامش ریا و ظاهرسازی نبوده چون الکل عقل و شعور رو از کار میندازه
اونهائی که در زندگیشون نقش بازی میکنند بالاخره یه وقتهایی دستشون رو میشه . فقط کافیه مخفیانه زیر نظر داشته باشینش حتی وقتی کنارش نشستین .
کافیه وانمود کنین سرتون به چیز دیگه ای مثل موبایل یا تلوزیون یا غذا خوزدن گرمه اما حواستون به حرکاتش و حرفهاش و رفتارش باشه تا کم کم به مرور ساعتها و ایام , باطنش رو کشف کنین
================================
نقش بازی نکنین برای جلب توجه همسر آیندتون
خودتون باشید اما اگر عیب ایرادهای بزرگ و غیر قابل تحمل دارین بهتره تغییر کنین چون کسی تحملتون نمیکنه مگر به زور و اجبار . با این وضع دوست داشتنی نیستین

camaro lt
22-02-2016, 01:00
یک سری رفتارهای بسیار ساده هست که تقریبا در تمام اجتماعات متمدن بشری نکوهیده و زشت به حساب میاد، اما متاسفانه در طی چند دهه اخیر توی کشور ما از یاد رفته و حتی اگر به کسی گوشزد بکنی تو را به خشک و سطحی بودن، اُمل و غیر اجتماعی و ...بودن متهم میکنند.

یکی از این رفتارهای زشت، خمیازه کشیدن با دهان باز هست.
مسلما اگر توی مکان عمومی یا در جایی بودیم که بقیه هم ما را نگاه میکردن، بهتره که جلوی دهان خودمان را بگیریم.
مثلا اگر در حال خواندن کتاب یا روزنامه هستیم، به راحتی میشه جلوی صورت و دهان را پوشاند و اگر هم چیزی در دسترس نبود، دستها بهترین وسیله هستند.
گاهی اوقات میبینم افرادی با دهان باز جوری خمیازه میکشن که انگار توی اتاق خواب خانه خودشون هستن!

یک خانم با کلی رنگ و روغن و بزک و فرم لباس آنچنانی و کفش یا چکمه پاشنه بلند فلان مارک و کیف و شال و طلا و جواهر و چه و چه و چه که انگار همین الان از باشگاه مُد و CAT WALK آمده، اما جوری با دهان باز خمیازه میکشه که تا ته حلق و زبان کوچکش پیداست!
یا آقایی با سر و وضع آنچنانی و کت و شلوار مارک فلان و کفش فلان و حتی ماشین گرانقیمت، به راحتی و بدون هیچ خجالتی با دهان کاملا باز خمیازه میکشه که میشه تعداد دندانهای پر کرده را هم دید و شمرد و یاد خمیازه های تمساح و کروکودیل میافتیم !

حرف زدن با صدای بلند هم از این دسته رفتارهای زشت بحساب میاد.
توجه کنید که وقتی در یک مکان عمومی در حال صحبت با کسی هستید، دلیلی نداره که دیگران از موضوع صحبت شما باخبر باشن و اصولا کسی تمایلی نداره که صدای دیگری توی گوشش بپیچه و آرامش اون بهم بخوره.
بطور متوسط نهایتا فاصله شما با اون نفر چیزی بین 50 سانت تا 1.5 متر هست که معمولا با یک صحبت کردن عادی و ملایم صدا به گوش طرفین خواهد رسید و دیگه نیازی به بلند کردن صدا و حرف زدن با حالتی مثل فریاد کشیدن نیست!
متاسفانه این رفتار توی سالهای اخیر که استفاده از تلفنهای همراه خیلی زیاد شده،، عادی شده و انگار بلند حرف زدن آونهم جلوی دیگران با مبایل یک افتخار و ارزش و پرستیژ به حساب میاد ( که البته خیلی ها هم فحش و ناسزا و حرفهای آنچنانی با طرف مقابل رد و بدل میکنن...)
انجام اینکار باعث سلب آسایش مردم و نوعی تجاوز به حریم شخصی دیگران هست و شخصی که اینطور رفتار بکنه دقیقا نشان میده که هنوز با فرهنگ شهر نشینی و استفاده از امکانات زندگی مدرن آشنایی نداره.

وقتی قصد داریم بیاستیم و با کسی صحبت کنیم بهتره در گوشه ای باشیم که وسط راه عبور و مرور بقیه را نگیریم و بقولی وسط پیاده رو جلسه راه نندازیم!

خندیدن با صدا بلند و قهقه زدن هم از این نوع رفتارها بحساب میاد، و بهتره که احساسات را با شدت و ناگهانی بروز ندیم.

موقع حرکت کردن در پیاده رو همیشه از سمت راست خودتان حرکت کنید( درست مثل زمانی که رانندگی میکنیم و باید از سمت راست حرکت کنیم) تا با نفراتی که از مقابل میان برخورد نکنیم و مدام به همدیگه تنه نزنیم که اینهم تقریبا میشه گفت مراعات نمیشه و کمتر کسی به این قضیه توجه داره.

انداختن ته سیگار، آدامس ، زباله و بخصوص آب دهان در معابر عمومی هم که دیگه گفتن نداره و کار بسیار زشت و بی ادبانه ای هست.

Reza Azimy_RW
24-02-2016, 19:10
اینجا رو موافقم که شخص در نهایت به خوده واقعیش(خصوصیات خلاقی واقیش) برمیگرده و نمیتونه تا ابد نقش بازی کنه ولی ایا رفتار واقعی فرد قطعا همونی رفتاریه که در فلان گروه داره ؟!

رفتار شخص در گروه (در اینجا فرزند در خانواده) تحت تاثیر رفتار بقیه گروه با شخصه و ممکنه گروه رفتار اشتباهی داشته باشه و شخص مجبور به واکنش بشه

با یک دید ساده نمیشه گقت قطعا رفتار واقعی فرد = با رفتارش در فلان گروه (در اینجا اولین و طولانیترین گروه یعنی خانواده) باشه (هرچند احتمالش بیشتره)

Demon King
24-02-2016, 20:00
اینجا رو موافقم که شخص در نهایت به خوده واقعیش(خصوصیات خلاقی واقیش) برمیگرده و نمیتونه تا ابد نقش بازی کنه ولی ایا رفتار واقعی فرد قطعا همونی رفتاریه که در فلان گروه داره ؟!

رفتار شخص در گروه (در اینجا فرزند در خانواده) تحت تاثیر رفتار بقیه گروه با شخصه و ممکنه گروه رفتار اشتباهی داشته باشه و شخص مجبور به واکنش بشه

با یک دید ساده نمیشه گقت قطعا رفتار واقعی فرد = با رفتارش در فلان گروه (در اینجا اولین و طولانیترین گروه یعنی خانواده) باشه (هرچند احتمالش بیشتره)

سلام. رفتار یا مشخص تر بگم « تعامل » حول بیش از دو شخص تعریف میشه . در واقع بستگی به طرف مقابل داره و تفاوت در شدت و کیفیت این تعامل هست.
از اونجا که خصوصیات اخلاقی ارثی یا ژنتیکی نیستن پس تغییر پذیره و به شخص مقابل وابسته است.

بله تحت تاثیره ولی عکس العمل رفتاری شما به شخص مقابل معرف خصوصیت کلی اخلاقی شما هست.

Reza Azimy_RW
09-03-2016, 19:35
منظور من از رفتار واقعی رفتارش در حال حاظر بود . وگرنه صد در صد قابل تغیره . حتی چیزای مربوط به ژنتیک . تحقیقات روی دوقولوهای همسان نشون داده تحت شرایت میتونن دچار تغیرات ژنتیکی هم بشن .
در کل فکر نمیکنم پست من ربطی به تغیر پذیری و اینا داشت

Demon King
10-03-2016, 07:53
منظور من از رفتار واقعی رفتارش در حال حاظر بود . وگرنه صد در صد قابل تغیره . حتی چیزای مربوط به ژنتیک . تحقیقات روی دوقولوهای همسان نشون داده تحت شرایت میتونن دچار تغیرات ژنتیکی هم بشن .
در کل فکر نمیکنم پست من ربطی به تغیر پذیری و اینا داشت

به هر حال اینطور از پستتون استنباط میشد.

در کل رفتاری بنام غیر واقعی یا واقعی نداریم. (حتی اگه طرف بخواد برای کسی فیلم بازی کنه و یا تظاهر)

خیلی جاها شخصیت فرد رو از رفتار با دشمن هاش میشناسن. پس رفتار با هر شخصی به هر روشی که باشه برای شخصیت شناسی فرد گزینه ی خوبیه.
در واقع تظاهر و بازیگری برای طرف مقابل هم نوعی از رفتار فرد ه که از سر درونش میتونه خبر بده. رفتار شما در فلان گروه هم رفتار واقعیه شماست حتی اگه مجبور به فیلم بازی کردن یا تغییر رفتار باشید.

Reza Azimy_RW
12-03-2016, 00:40
خیلی جاها شخصیت فرد رو از رفتار با دشمن هاش میشناسن. پس رفتار با هر شخصی به هر روشی که باشه برای شخصیت شناسی فرد گزینه ی خوبیه.
قبول بحثی در این مورد نداشتم

رفتار شما در فلان گروه هم رفتار واقعیه شماست حتی اگه مجبور به فیلم بازی کردن یا تغییر رفتار باشید.

در کل رفتاری بنام غیر واقعی یا واقعی نداریم.
شما از یه بعد دیگه به قضیه نگاه میکنید مثلا من شوخ جلوه میکنم(میخام باشم) که شما اگه بدونی واقعا نیستم میفهمی من کمبود دارم و اون شخصیت ایده آلمه نه خودم . اگه نتیجه گیریت سطحی باشه که هیچی اگه دقیقتر هم باشه میفهمی من کمبیوداعتماد به نفس دارم که دارم به چیزی که نیستم تضاهر میکنم .
الان منظور منو از رفتار غیر واقعی و واقعی درک کردید ؟
مثلا من آبی رو دوس دارم ولی به تو میگم قرمز رو دوست دارم . این نمونه واسه رفتار غیر واقعی
مثلا من آبی رو دوس دارم به تو هم میگم آبی رو دوست دارم . این نمونه واسه رفتار واقعی
اصلا دو تا سیب داریم ولی تو میگی یه سیب داریم الان چند تا سیب داریم ؟ :|

الان خاستم قضیه رو خیلی ابتدایی باز کنم بحث و موضوع مورد نظرم در پست اول مشخصه

Demon King
12-03-2016, 22:09
قبول بحثی در این مورد نداشتم

شما از یه بعد دیگه به قضیه نگاه میکنید مثلا من شوخ جلوه میکنم(میخام باشم) که شما اگه بدونی واقعا نیستم میفهمی من کمبود دارم و اون شخصیت ایده آلمه نه خودم . اگه نتیجه گیریت سطحی باشه که هیچی اگه دقیقتر هم باشه میفهمی من کمبیوداعتماد به نفس دارم که دارم به چیزی که نیستم تضاهر میکنم .
الان منظور منو از رفتار غیر واقعی و واقعی درک کردید ؟
مثلا من آبی رو دوس دارم ولی به تو میگم قرمز رو دوست دارم . این نمونه واسه رفتار غیر واقعی
مثلا من آبی رو دوس دارم به تو هم میگم آبی رو دوست دارم . این نمونه واسه رفتار واقعی
اصلا دو تا سیب داریم ولی تو میگی یه سیب داریم الان چند تا سیب داریم ؟ :|

الان خاستم قضیه رو خیلی ابتدایی باز کنم بحث و موضوع مورد نظرم در پست اول مشخصه

گرامی رفتار و تعاملات اجتماعی مجموعه ای بزرگ رو دربرمیگیره که کلام و سخن و صداقت یا عدم صداقت در اون تنها بخشی از اونه و ارتباطی به رفتاری واقعی یا غیر واقعی نداره.

برای چندمین بار باید بگم تظاهر رفتار غیر واقعی نیست! تنها رفتار واقعی انسان در بعدی دیگره. شخصیت هرکس دربرابر رفتاری که متناسب با روحیاتش نیست واکنش نشون میده و کسی که ادعا بکنه رفتارش با برخی افراد غیر واقعیه ( مخالف با شخصیتش ) پس یعنی از ثبات شخصیتی برخوردار نیست که این نوعی مشکل حاده!

چیزی که شما میفرمایید همون تغییر پذیریه که ابعاد مختلف شخصیت هر فردیه. میفهمم منظورتونو اما رفتار هر فرد با هر گروه ( بدون استثنا ) برای تشخیص روحیاتش کافیه. یه مثال براتون میزنم:

«فرض کنید شخص ایکس هرگز در کلامش عبارات زشت و بی ادبانه به کار نبره. منظورم عباراتیه که یکسری افراد در کلام روزمره هم عادتشون شده. چنین فردی زمانی که به سر حد عصبانیت هم برسه رفتاری رو نشون میده که هرچند بعد عصبی شخصیتش هست اما هرگز این بعد به بی ادبی بعد شخصیتی شخص وای در شرایط حتی شادی نیست. »

امیدوارم متوجه شده باشید ...

+

ما شرایط عادی رو در نظر میگیریم. دیده شده که افرادی بر اساس تغییرات شخصیتی که از نظر من نوعی بیماریه و معمولا در اتفاقات دهشتناک زندگی پیش میاد دچار دگرگونی میشن که روحیات و شخصیتشون از این رو به اون رو میشه. این مورد استثناست که به عنوان قانون لحاظ نخواهد شد.

Reza Azimy_RW
13-03-2016, 00:23
من به این نوع رفتار اسما" "غیر واقعی" میگم شما هر اسم و تعریفی میتونید داشته باشید من تعریفهمو (منظورمو) واضح بیان کردم .
برای پاسخ هم به پستای قبلی برگردید نیازی به ادامه بحث نمیبینم .
شما از اصل قضیه خیلی فاصله گرفتی ابتدا اینجا بود »

Captain_America
13-03-2016, 13:15
دوستان ممنون از پاسخ های قبلیتون.
جدایی از یه دختر که عاشقش باشی خودش سخت هست برای هر دو طرف ، ولی اینکه بفهمه این جدایی برای ازدواج با یکی دیگه بوده خیلی سخت تر میشه. بد جوی گیر کردم اصلا نمیدونم چیکار کنم . تنها شانسی که دارم اینه که دختره تو شهر محل سکونت من دانشجو هست و بعد از پایان تحصیلاتش که ترم آخری هم هست احتمالا برمیگرده تهران و اینکه دختری که قراره باهاش ازدواج کنم و خانواده اش هم شهر دیگری هستند.
خودم دارم فکر میکنم یکم زمان بخرم تا درس این یکی تموم بشه برگرده تهران دیگه بهم زدن از طرف من نباشه بعدش ازدواج کنم.

سلام مجدد دوستان، به کمک و نظراتتون خیلی احتیاج دارم.
پیش بینی های این پستم داره اشتباه از آب در میاد این دختره اینجا تو یه شرکت کار گرفته احتمالش هست چند سالی بمونه!! از اون طرف نمیدونه من دارم با یکی دیگه ازدواج می کنم.
مغزم دیگه قد نمیده باید چیکار کنم هر کاری کردم منصرفش کنم برگرده گوش نمیکنه. از اون طرف همسرم و خانواده اش رو هم نمی تونم زیاد معطل کنم. می ترسم هر دوشون رو از دست بدم. یه راه میانه ای چیزی به ذهن کسی میرسه؟

camaro lt
13-03-2016, 21:45
پیش بینی های این پستم داره اشتباه از آب در میاد این دختره اینجا تو یه شرکت کار گرفته احتمالش هست چند سالی بمونه!! از اون طرف نمیدونه من دارم با یکی دیگه ازدواج می کنم.
مغزم دیگه قد نمیده باید چیکار کنم هر کاری کردم منصرفش کنم برگرده گوش نمیکنه. از اون طرف همسرم و خانواده اش رو هم نمی تونم زیاد معطل کنم. می ترسم هر دوشون رو از دست بدم. یه راه میانه ای چیزی به ذهن کسی میرسه؟

تجربه توی اینجور مواقع میگه که نباید بیش از این مردد و بی تصمیم باشید و سر دوراهی قرار بگیرید که نتیجه خوبی نداره.
به نظر میرسه حل این مسئله از توان شما خارج هست و نیازمند مشاوره مناسب و حرفه ای در این باره هستید.
توصیه اکید میکنم حتما و حتما به مشاور مراجعه کنید و در این باره راه حل بگیرید و به راه حلها هم دقیقا عمل کنید چون از وضعیت فعلی بهتر هست.

AMHSIN
13-03-2016, 23:31

سلام، مطمین باش به هیچ وجه راضی نمیشه از هم جدا شید، الان تو ذهنش آینده اش رو بر اساس زندگی با تو ساخته بنابراین معلومه که هر بهانه ای هم بیای باز راضی نشه، اگه واقعا قصد داری ترکش کنی در اسرع وقت قاطعانه اینکار رو انجام بده، دنبال بهانه ای خاصی هم نباش چون برای اون فرقی نمیکنه، بهرحال ازت ناراحت و احتمالا متنفر خواهد شد، اگر مطمینی بیشتر از این لفتش نده ...

jjadm
15-03-2016, 09:27
سلام دوستان کم کم داره عید میاد و یک سری مسائلی که ترجیح دادم با شما عزیزان مطرح کنم.
من تازه درسم تموم شده . با توجه به رفتار های مشابه قبل ، وقتی مهمونی عید میاد خونمون شروع میکنن پیش خانواده من بحث سربازی و کار و ازدواج من رو پیش میکشند ! یعنی واقعا بحثی غیر از این نیست ؟!
:n03:

brad pitt
15-03-2016, 19:31
از کجا بفهمیم واقعن یه نفر دوستمون داره!؟

یعنی یه نفر که آدمو دوست داره چکار باید برای آدم انجام بده!؟

آیا این توقع بجایی هست که مثلن من یه نفرو بفرض 30تا دوست داشته باشم اونم 30 تا منو داشته باشه!؟

خوب توی رابطه. دوستی یا آشنایی مهم نیست که دو طرف همدیگرو به یه اندازه دوست داشته باشن!؟ در غیر اینصورت نمیشه دوست داشتن یکطرفه؟

ممنون.

camaro lt
15-03-2016, 22:20

آیا این توقع بجایی هست که مثلن من یه نفرو بفرض 30تا دوست داشته باشم اونم 30 تا منو داشته باشه!؟

خوب توی رابطه. دوستی یا آشنایی مهم نیست که دو طرف همدیگرو به یه اندازه دوست داشته باشن!؟ در غیر اینصورت نمیشه دوست داشتن یکطرفه؟

ممنون.

اگر بخواهم مختصر و مفید پاسخ شما را بدم، بر اساس تجارب شخصی و چیزی که در فرم ارتباطی دیگران مشاهده کردم، این جواب را مینویسم که امیدوارم بدرد بخور باشه:

اگر عشق و دوست داشتن را به یک جسم تشبیه کنیم، عناصر تشکیل دهنده این جسم چهار چیز است:

احترام، دانایی،دلسوزی ، تعهد

اگر به کسی این چهار حس را داشتیم و او هم نسبت به ما همین احساسات را واقعا بروز داد، پس میتوان تصور کرد که او احتمالا همان به اصطلاح نیمه گمشده است، و در غیر این صورت خیر.

و در ادامه توجه داشته باشید که عشق و علاقه یکطرفه هیچ سرانجامی ندارد...

Demon King
16-03-2016, 00:13
اگر بخواهم مختصر و مفید پاسخ شما را بدم، بر اساس تجارب شخصی و چیزی که در فرم ارتباطی دیگران مشاهده کردم، این جواب را مینویسم که امیدوارم بدرد بخور باشه:

اگر عشق و دوست داشتن را به یک جسم تشبیه کنیم، عناصر تشکیل دهنده این جسم چهار چیز است:

احترام، دانایی،دلسوزی ، تعهد

اگر به کسی این چهار حس را داشتیم و او هم نسبت به ما همین احساسات را واقعا بروز داد، پس میتوان تصور کرد که او احتمالا همان به اصطلاح نیمه گمشده است، و در غیر این صورت خیر.

و در ادامه توجه داشته باشید که عشق و علاقه یکطرفه هیچ سرانجامی ندارد...

البته تشخیص این امر مهمه که دلسوزی از روی ترحمه یا عشق و یا هرچیز دیگه ای ...

دنیای امروزی که ما در اون زندگی میکنیم شاید کم نباشن افرادی که این حس رو در طرف مقابل میبینن ولی هرگز کارشون به سرانجام نمیکشه. تشخیص عشق از هوس و موارد دیگه به نظرم علاوه بر این چهارتا به زمان هم نیاز داره.

و البته شناخت که احتمالا منظورتون از دانایی همین بوده باشه. متاسفانه من موارد زیادی رو دیدم که طرف با عشق و علاقه و شناخت و هدف تصمیم به ازدواج میگیره ولی بعد از گذشت زمان شخصیت طرفین برای هم رو میشه (در حقیقت شناختی که زمان نبره شناخت نیست ). واقعا انتخاب نیمه ی گمشده توی این دوره سخته! وقتی هم زمانی برای آشنایی طی میشه و بعد بهم میخوره طرف ادعا میکنه با احساساتم بازی کرده که در برخی موارد حق باهاشه.

jjadm
16-03-2016, 07:58
سلام دوستان کم کم داره عید میاد و یک سری مسائلی که ترجیح دادم با شما عزیزان مطرح کنم.
من تازه درسم تموم شده . با توجه به رفتار های مشابه قبل ، وقتی مهمونی عید میاد خونمون شروع میکنن پیش خانواده من بحث سربازی و کار و ازدواج من رو پیش میکشند ! یعنی واقعا بحثی غیر از این نیست ؟!
چی کار کنم این بحث رو نکنند ؟

کمکم کنید .

Demon King
16-03-2016, 10:00

سلام؛ بستگی به رفتار خودتون داره.
شما اگه تمایل به بحث نشون ندی و با جواب های مبهم و گنگ بحث‌رو عوض کنید هیچوقت چنین موضوعی پیش نمیاد.
برای مثال ما یکی از آشناهامون داییش عروسی کرده بود و ما هم دعوت نبودیم. بعد ازش میپرسیدم عروسی تو خونه بود یا تالار و یکسری سوالات این شکلی. با وجود اینکه سوالات اصلا شخصی و خصوصی نبودن طرف جواب میداد تقریبا. بدون هیچ توضیح اضافه دیگه ای.
مثلا پرسیدم زن و مرد جدا بودن باز هم میگفت تقریبا. با توجه به شناختی که ازش داشتیم میدونستیم که نه شوخی میکنه و نه قصد مسخره بازی داره فقط داره مارو میپیچونه.

نه در همه ی موارد ولی در موردی که شما فرمودید این رفتار کار سازه. کلا آدم هرچه بیشتر مرموز و تودار باشه موفق تره.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-03-2016, 10:10
ممنون.
سلام
انسان هر کاری که انجام میده یک هدف یا هدفهائی داره از انجامش
یعنی یک نیّت یا نیتهائی داره
دوست داشتن هم از این قانون عمومی مستثنی نیست

دوست داشتن خیلی علتها داره
برای پول گرفتن از معشوق
برای مسکن گرفتن از معشوق
برای کار کشیدن از معشوق
برای حمایت گرفتن
برای غذا
برای ارضای غریزه جن سی
برای رفع تنهائی و سرگرمی
برای بچه دار شدن
برای پُز دادن
برای کمک در درس خواندن یا کمک در کار
دوست داشتن به خاطر نسبت مثل پدر بودن , مادر بودن , همسر بودن , فرزند بودن , عمو بودن و غیره
هر کسی باید ببینه عاشق برای چی دوستش داره
گاهی عاشق اصلاً دوست نداره معشوق رو و فقط تظاهر میکنه دوستش داره تا بتونه اطمینانش رو جلب کنه و سر فرصت ضربه بزنه بهش
انسان این قدرت رو داره که نقش بازی کنه و باطنش رو پنهان کنه
به همین علت هست که اطمینان نامحدود به عاشق اشتباه بزرگی هست
تازه انسان قابل تغییر هم هست
یعنی عاشق واقعی هم میتونه فردا دیگه عاشق نباشه بلکه حتی متنفر و دشمن بشه
عشق واقعی نشانه ها و علامتهائی داره
عاشق واقعی ضرر نمیزنه به معشوق
و اگر زد جبران میکنه
مزاحمت ایجاد نمیکنه برای معشوق
اگر پای سلیقه در میان باشه از سلیقه ی خودش میگذره و این کار رو با میل و رغبت انجام میده نه با اکراه
کاری نمیکنه که معشوق از بودنش احساس ناراحتی کنه
از راحتی خودش میگذره برای راحتی معشوق یعنی ایثار داره بدون منت و چشم داشت
و علامتهای دیگه مثل ناراحت نشدن از صدای ملچ ملوچ معشوق موقع غذا خوردن
خوشحال شدن از دیدنش
دلتنگ شدن از رفتنش و نبودنش
و غیره

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-03-2016, 14:28
سلام دوستان
کم کم داره عید میاد و یک سری مسائلی که ترجیح دادم با شما عزیزان مطرح کنم.
من تازه درسم تموم شده . با توجه به رفتار های مشابه قبل ، وقتی مهمونی عید میاد خونمون شروع میکنن پیش خانواده من بحث سربازی و کار و ازدواج من رو پیش میکشند ! یعنی واقعا بحثی غیر از این نیست ؟!:n03:

سلام
يکی از علتهای مهمونی رفتن آگاه شدن از حال و احوال همدیگه هست
این سوالها چند علت میتونه داشته باشه
1- جویا شدن از حال و احوال و وضعیت
2- کنجکاوی
3- بیکاری و چیزی نداشتن برای گفتن
4- شما رو بی سر و صدا در نظر گرفته اند برای ازدواج و میخوان از وضعیت زندگی شما مطلع بشند تا اگر واجد شرایط باشین بعداً کم کم موضوع رو مطرح کنند
5- فضولی که احتمالش خیلی کمه و نباید بیخود و بی جهت برید سراغ این احتمال و بدبینی تا آرامش فکریتون که خیلی ارزشمند هست به هم نریزه
وقتی اینجور سوالها پرسیده میشه ازتون جوابش رو از قبل آماده کنین و با خوشرویی جواب بدین
مثلا از سربازی که میپرسند بگین دانشگاه که تموم بشه بعدش به اون هم میرسم . هر چیزی به وقتش . فعلاً وقت درس خوندنه
کار هم تا ببینیم دنیا چی برامون تدارک دیده . جور میشه
اگر متدین هستین بگین:
إن شاء الله سربازی و کار هم به وقتش جور میشه و انجام میدم . تا ببینیم خدا چی میخواد
یه هر حال این سوالها رو دلیل بر توجه و اهتمام و احوالپرسی بدونین و با خوشروئی پاسخ بدین

saeed sx
19-03-2016, 02:25
اینکه میگن کتاب بخونید . ایرانیها کم مطالعه می کنند. من یه سوا ل دارم که فکر میکنم یه مقدار به این بخش مربوط میشه.

من چه کتابی باید بخونم؟ نه میخوام بدونم این همه میگن مطالعه کنید . کتاب بخونید. کتاب هدیه بدید.

چه کتابی؟ آخه مثلا چه کتابی به درد من میخوره؟کتاب تاریخ اسلام ؟یا کتاب آشپزی؟ کتاب چی؟

کتاب آخه نباید به آدم بگن چه کتابی بخونیم؟ تا سردرگم نشیم؟ مثل اینکه من به شما میگم شما از سمت راست برو ولی آدرس کامل رو نمیگم.خوب سمت راست باز هزارتا کوچه داره تو کدوم کوچه بپیچم؟
مثلا شما به من میگی شما برو کتاب فلسفی بخون. من آخه چی سردر میارم از فلسفه؟مثل این میمونه که فقط یه مطلبی رو روخانی کنم بدون اینکه بفهمم.
یا اصلا من عاشق کتابهای بی ادبی هستم( پو-رن-گرافی) آیا این درسته که این کتاب رو مطالعه کنم؟

چرا درست نمیگید چه کتابی بخونیم.فقط میگید مطالعه کنید

-------

مثلا بگید چه کتابی به درد سن زیر 20 سال میخوره - چه کتاب به درد مردهای مجرد میخوره- چه کتابی بدرد آدمهای افسرده میخوره- چه کتابی رو پیشنهاد میدید به آدمهای زیر 30 سال؟

چه کتابی رو به مردهای زیر 30 سال متاهل پیشنهاد میدید؟

من همه مشکلم سر اینه که چه کتابی؟ چرا میگن ایرانیها کم مطالعه میکنند؟ شما میگی برو رمان بخون خوب این همه فیلمهای ایرانی و خارجی که از رمان ساخته میشه. اگر فیلم رو ببینیم اینه این میمونه که رمانش رو خونده باشیم.

پس فیلم دیدن هم خودش یک نوع کتاب خوانی؟

----
شما میگی برو کتاب مارکسیست رو بخون یا تاریخ اسلام من چرا باید به شما اعتماد کنم شما میخوای عقیده خودتو به من دیکته کنی؟!

---

مثلا میگن کتاب هدیه بدید من میام یه کتاب پو-رن-گرافی رو هدیه میدم به دوستم این که با فرهنگ کشور ما نمیخونه؟!

---

مثلا من میرم کتاب تکنولوژیهای نوین رو 290 صفحه مطلعه میکنم بعد 1 نفر تو خیابون جلوم رو میگیره 1 سوال میپرسه میگه: شکسپیر رو میشناسی؟ من میگم نه .میگه چرا مطالعه نمیکنی؟ ( خوب من 4 ماه داشتم درباره تکنولوژیهای نوین مطالعه می کردم)
---

منظورم رو گرفتین؟ چه کتابی باید مطالعه کنیم که بگن مطالعتون چه خوبه ! اطلاعات هنریتون چه خوبه؟

اومدیم من کل زندگی رو گذاشتم درباره رنسانس کتاباشو خوندم چه تضمینی به من میدید که 1 نفر از من بپسره 4 تا نقاش ایرانی رو نام ببر من بلد باشم؟ بعد نگه چرا مطالعه نمیکنی؟

Lockheed Martin
19-03-2016, 08:49
من يه دختري رو حدود ١٢ ساله كه ميشناسم ، قبلا همكلاس بوديم و الان همكاريم. بنده هم از نسل سوخته دهه ٦٠ هستم كه هيچوقت دوست دختري نداشتم كه آشنايي زيادي با دخترها داشته باشم. اين خانم خواستگارهاي زيادي داشته كه همه رو رد كرده ، من از همون موقع دانشجويي هر وقت به ازدواج فكر مي كردم ، ايشون مد نظرم بوده و به همين خاطر تا حالا هيچوقت خواستگاري هم نرفتم . يه بار هم يه نفر روفرستادم كه با ايشون صحبت كنه بدون اينكه اسم منو بگه و ايشون هم بدون اينكه مطلع باشه كه من هستم جواب منفي داده. بنظرتون چيكار كنم؟ خودم مستقيما باهاش صحبت كنم؟ چه جوري بگم؟ من مشكل روابط اجتماعي ندارم ولي با يه خانم هيچوقت در مورد اين مسائل صحبت نكردم و به همكارهام يا دانشجوهام هيچ وقت به اين چشم نگاه نكردم بنابراين تا اين سن به اين وضعيت موندم.

Demon King
19-03-2016, 10:10
اینکه میگن کتاب بخونید . ایرانیها کم مطالعه می کنند. من یه سوا ل دارم که فکر میکنم یه مقدار به این بخش مربوط میشه.

من چه کتابی باید بخونم؟ نه میخوام بدونم این همه میگن مطالعه کنید . کتاب بخونید. کتاب هدیه بدید.

چه کتابی؟ آخه مثلا چه کتابی به درد من میخوره؟کتاب تاریخ اسلام ؟یا کتاب آشپزی؟ کتاب چی؟

کتاب آخه نباید به آدم بگن چه کتابی بخونیم؟ تا سردرگم نشیم؟ مثل اینکه من به شما میگم شما از سمت راست برو ولی آدرس کامل رو نمیگم.خوب سمت راست باز هزارتا کوچه داره تو کدوم کوچه بپیچم؟
مثلا شما به من میگی شما برو کتاب فلسفی بخون. من آخه چی سردر میارم از فلسفه؟مثل این میمونه که فقط یه مطلبی رو روخانی کنم بدون اینکه بفهمم.
یا اصلا من عاشق کتابهای بی ادبی هستم( پو-رن-گرافی) آیا این درسته که این کتاب رو مطالعه کنم؟

-------

مثلا بگید چه کتابی به درد سن زیر 20 سال میخوره - چه کتاب به درد مردهای مجرد میخوره- چه کتابی بدرد آدمهای افسرده میخوره- چه کتابی رو پیشنهاد میدید به آدمهای زیر 30 سال؟

من همه مشکلم سر اینه که چه کتابی؟ چرا میگن ایرانیها کم مطالعه میکنند؟ شما میگی برو رمان بخون خوب این همه فیلمهای ایرانی و خارجی که از رمان ساخته میشه. اگر فیلم رو ببینیم اینه این میمونه که رمانش رو خونده باشیم.

----
شما میگی برو کتاب مارکسیست رو بخون یا تاریخ اسلام من چرا باید به شما اعتماد کنم شما میخوای عقیده خودتو به من دیکته کنی؟!

---

مثلا میگن کتاب هدیه بدید من میام یه کتاب پو-رن-گرافی رو هدیه میدم به دوستم این که با فرهنگ کشور ما نمیخونه؟!

---

مثلا من میرم کتاب تکنولوژیهای نوین رو 290 صفحه مطلعه میکنم بعد 1 نفر تو خیابون جلوم رو میگیره 1 سوال میپرسه میگه: شکسپیر رو میشناسی؟ من میگم نه .میگه چرا مطالعه نمیکنی؟ ( خوب من 4 ماه داشتم درباره تکنولوژیهای نوین مطالعه می کردم)
---

منظورم رو گرفتین؟ چه کتابی باید مطالعه کنیم که بگن مطالعتون چه خوبه ! اطلاعات هنریتون چه خوبه؟

اومدیم من کل زندگی رو گذاشتم درباره رنسانس کتاباشو خوندم چه تضمینی به من میدید که 1 نفر از من بپسره 4 تا نقاش ایرانی رو نام ببر من بلد باشم؟ بعد نگه چرا مطالعه نمیکنی؟

سلام. مطالعه به طور کلی یعنی خواندن مطلب مفید. پس کتاب های سرگرمی یا ... نمیتونه مطالعه محسوب بشه. شما در هر زمینه ای که مطالعه میکنی باید اطلاعات مفیدی بهت اضافه کنه. این نوع اطلاعات میتونه بستگی به علایقم داشته باشه.
قرار نیست کسی با مطالعه علامه دهر باشه اما اگه این کار تداوم پیدا کنه تو یه جایی به یه سوال برخورد میکنید که مطالعه زیاد کمکتون میکنه.

مثالی که برای شکسپیر زدید بله
شخصیتی که اسمش زیاد بین عموم تکرار بشه و مشهوریت داشته باشه و شما اونو نشناسی میشه مطالعه کم؛ که به طور کلی منظور کمی اطلاعات عمومی هست.
در ضمن مطالعه رو با دیدن فیلم مقایسه نکنید. اولا خیلی از رمان هایی که از روش فیلم میسازن با فیلمشون سرتاپا فرق دارن ثانیا همین عمل خواندن، هم مهارت تمرکز و هم حافظه رو تقویت میکنه.

در آخر تفکر شما درباره ی مطالعه اشتباهه. کسی رو مطالعه گر میگن که مطالعه مداوم روی موضوعی که لااقل علم یا هنر تلقی بشه
داشته باشه نه اینکه فلانی ازم این سوالو پرسید بلد نیستم برم کتاب بخونم. چرا که مطالعه از روی نیاز همین حالت درس خوندن به خودش میگیره و کاملا متفاوت با مطالعه آزاد هست.

mb1372
19-03-2016, 10:12

-------

----

---

---

---

به نظرم باید در این دو زمینه کتاب خوند:
1- موضوع هایی که بهش علاقه دارید و در برخورد با اطرافیان بیشتر در اون مورد حرف میزنید. با این کار احتمال اینکه در صحبت هاتون یه مطلبی رو اشتباه بگید کمتر میشه... بهتره که توی این موضوع ها حجم مطالعه بیشتری داشته باشین و توش "عمیق" بشین.
2- موضوع هایی که در جامعه بیشتر کاربرد داره و جنبه عمومی داره. مثل مذهب، ادبیات، تاریخ و... بهتره توی این موضوع ها یه اطلاعات کلی رو کسب کنید. یعنی "سطحی" بخونید. این طوری به مرور زمان تعداد افرادی که بهتون تذکر میدن کمتر میشه.
البته ممکنه از موضوعاتی خوشتون نیاد. گاهی بعضی از افراد توقع زیادی از مطالعه تون دارند. اگر مطمئنید که در جامعه چندان به کارتون نمیاد، نباید بهشون توجه کنید.

jjadm
19-03-2016, 10:34

-------

----

---

---

---

ببخشید . ناراحت نشید . ولی به نظرم این رو در انجمن علوم انسانی مطرح میکردید جواب بهتری میگرفتید .

اینجا کلا این بحث متفاوت از این بخش هست .:n40:

jjadm
19-03-2016, 10:36
من يه دختري رو حدود ١٢ ساله كه ميشناسم ، قبلا همكلاس بوديم و الان همكاريم. بنده هم از نسل سوخته دهه ٦٠ هستم كه هيچوقت دوست دختري نداشتم كه آشنايي زيادي با دخترها داشته باشم. اين خانم خواستگارهاي زيادي داشته كه همه رو رد كرده ، من از همون موقع دانشجويي هر وقت به ازدواج فكر مي كردم ، ايشون مد نظرم بوده و به همين خاطر تا حالا هيچوقت خواستگاري هم نرفتم . يه بار هم يه نفر روفرستادم كه با ايشون صحبت كنه بدون اينكه اسم منو بگه و ايشون هم بدون اينكه مطلع باشه كه من هستم جواب منفي داده. بنظرتون چيكار كنم؟ خودم مستقيما باهاش صحبت كنم؟ چه جوري بگم؟ من مشكل روابط اجتماعي ندارم ولي با يه خانم هيچوقت در مورد اين مسائل صحبت نكردم و به همكارهام يا دانشجوهام هيچ وقت به اين چشم نگاه نكردم بنابراين تا اين سن به اين وضعيت موندم.

اشتباه کردید کسی رو فرستادید .

به نظرم به شما جواب مثبت خواهد داد . چون شناخت بیشتری از شما داره . ولی اگر به نظرتون گزینه مناسب هست و همه چیز رو سنجیدید . خودتون تلفنی ازش بخواهید که ببینیدش و بگید موضوع مهمی هستش .

بعد بگید که فکر کنه و فعلا ازش پاسخ نمیخواید . مطمئن باشید جواب مثبت خواهید گرفت .

Captain_America
19-03-2016, 11:15

12 سال ؟!!!
دختر دهه 60 ای دیگه نباید دلیلی واسه رد کردن خواستگار داشته باشه، از اون طرف وقتی میگید خواستگار زیاد داشته پس قطعا دوست پسر و... هم داشته، حقیقتش دخترهای با روابط عمومی بالا از پسرهای کم تجربه خوششون نمیاد اونا مثل ما پسرا نیستن که به موضوعی مثل بکارت طرف اهمیت بدن، بر عکس تجربه بی تجربگی رو نشونه دست و پا چلفتگی پسر مقابلشون میدونن. شما هم وقتی تو این 12 سال ازش عکس العملی ندیدی بدون پس حسی نسبت بهه نداره اگه تا حالا بهت نخ نداده.

dietman
19-03-2016, 11:36
دوستان سلام
من یک سوال یا در واقع یک مشکل دارم که خوشحال میشم تا حد امکان کمکم کنید.
من اطلاعات و توانایی های زیادی دارم حتی تو محیط کار هم اکثر افراد به این موضوع واقف هستند اما مشکل اینجاست که توانایی نشان دادن و ارائه اونها رو ندارم یا به عبارت دیگه قابلیت show-off ندارم و همین موضوع باعث میشه که نتونم تو کار پیشرفت کنم.
تا الان چندین مورد شانس برای بالاتر رفتن موقعیت شغلی داشتم که به همین دلیل از دست دادن و افراد دیگری که شاید توانایی کمتری از من داشتن پیشرفت کردن. این موضوع در جمعهای خانوادگی هم وجود داره و کم حرف بودن علیرغم اطلاعات داشتن واقعا آزارم میده.
حالا ممنون میشم اگر بتونید راهکاری به من ارائه بدهید. اگر کلاسی هست که میتونم از ان استفاده کنم هم خوشحال میشم معرفی کنید.
ممنون

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Demon King
19-03-2016, 12:18
دوستان سلام
من یک سوال یا در واقع یک مشکل دارم که خوشحال میشم تا حد امکان کمکم کنید.
من اطلاعات و توانایی های زیادی دارم حتی تو محیط کار هم اکثر افراد به این موضوع واقف هستند اما مشکل اینجاست که توانایی نشان دادن و ارائه اونها رو ندارم یا به عبارت دیگه قابلیت show-off ندارم و همین موضوع باعث میشه که نتونم تو کار پیشرفت کنم.
تا الان چندین مورد شانس برای بالاتر رفتن موقعیت شغلی داشتم که به همین دلیل از دست دادن و افراد دیگری که شاید توانایی کمتری از من داشتن پیشرفت کردن. این موضوع در جمعهای خانوادگی هم وجود داره و کم حرف بودن علیرغم اطلاعات داشتن واقعا آزارم میده.
حالا ممنون میشم اگر بتونید راهکاری به من ارائه بدهید. اگر کلاسی هست که میتونم از ان استفاده کنم هم خوشحال میشم معرفی کنید.
ممنون

سلام ...

میشه بدون کلاس و صحبت کردن با مشاور هم حلش کرد. ابتدا راه حل های اولیه رو پیش بگیرید. خجالتی بودن مشکلیه که تنها با تمرین حل میشه. سعی کنید در جمع های خانوادگی بحثی رو همیشه در ذهنتون داشته باشید تا سر صحبت رو باز کنید. اصطلاحات رسمی و غیر رسمی معاشرتی پیدا کنید و در مواقع مناسب از اون استفاده کنید.
سعی کنید وارد جایی که میشید ( مثلا مغازه ) سلام و خسته نباشید بگید و گاهی هم باهاشون شوخی هایی کنید.

این نکات باعث میشه توانایی صحبت و فن بیانتون تقویت بشه که امر اصلی در نشان دادن توانایی ها هم خوب صحبت کردن هست. گاهی اوقات در اتاقی که کسی نباشه خودتون رو یه سخنران فرض کنید که داره برای هزاران نفر درباره ی موضوعی سخنرانی میکنه و این کار رو همواره تکرار کنید.
موقع راه رفتن سرتون رو هیچوقت پایین نگیرید ( نشانه کمرویی و خود کم بینیه ) و موقع صحبت آرام و بی جون صحبت نکنید. صداتون رو رسا و محکم به بقیه برسونید. ( منظورم داد زدن نیست )

وقتی کم حرفی و عدم اعتماد به نفس رو از بین بردید توانایی هاتون هم بروز پیدا میکنه. اینهایی که میگم رو خودم امتحان کردم. جواب میده. اگه این راه ها احیانا جواب نداد میتونه صحبت کردن با یه مشاور یا کسی که روابط اجتماعی قوی داره بسیار مفید باشه.

dietman
19-03-2016, 14:06
سلام ...

میشه بدون کلاس و صحبت کردن با مشاور هم حلش کرد. ابتدا راه حل های اولیه رو پیش بگیرید. خجالتی بودن مشکلیه که تنها با تمرین حل میشه. سعی کنید در جمع های خانوادگی بحثی رو همیشه در ذهنتون داشته باشید تا سر صحبت رو باز کنید. اصطلاحات رسمی و غیر رسمی معاشرتی پیدا کنید و در مواقع مناسب از اون استفاده کنید.
سعی کنید وارد جایی که میشید ( مثلا مغازه ) سلام و خسته نباشید بگید و گاهی هم باهاشون شوخی هایی کنید.

این نکات باعث میشه توانایی صحبت و فن بیانتون تقویت بشه که امر اصلی در نشان دادن توانایی ها هم خوب صحبت کردن هست. گاهی اوقات در اتاقی که کسی نباشه خودتون رو یه سخنران فرض کنید که داره برای هزاران نفر درباره ی موضوعی سخنرانی میکنه و این کار رو همواره تکرار کنید.
موقع راه رفتن سرتون رو هیچوقت پایین نگیرید ( نشانه کمرویی و خود کم بینیه ) و موقع صحبت آرام و بی جون صحبت نکنید. صداتون رو رسا و محکم به بقیه برسونید. ( منظورم داد زدن نیست )

وقتی کم حرفی و عدم اعتماد به نفس رو از بین بردید توانایی هاتون هم بروز پیدا میکنه. اینهایی که میگم رو خودم امتحان کردم. جواب میده. اگه این راه ها احیانا جواب نداد میتونه صحبت کردن با یه مشاور یا کسی که روابط اجتماعی قوی داره بسیار مفید باشه.
دقیقا من خودم هم فکر میکنم عامل اصلی خجالتی بودن باشه

bagbagoo
19-03-2016, 18:55
من يه دختري رو حدود ١٢ ساله كه ميشناسم ، قبلا همكلاس بوديم و الان همكاريم. بنده هم از نسل سوخته دهه ٦٠ هستم كه هيچوقت دوست دختري نداشتم كه آشنايي زيادي با دخترها داشته باشم. اين خانم خواستگارهاي زيادي داشته كه همه رو رد كرده ، من از همون موقع دانشجويي هر وقت به ازدواج فكر مي كردم ، ايشون مد نظرم بوده و به همين خاطر تا حالا هيچوقت خواستگاري هم نرفتم . يه بار هم يه نفر روفرستادم كه با ايشون صحبت كنه بدون اينكه اسم منو بگه و ايشون هم بدون اينكه مطلع باشه كه من هستم جواب منفي داده. بنظرتون چيكار كنم؟ خودم مستقيما باهاش صحبت كنم؟ چه جوري بگم؟ من مشكل روابط اجتماعي ندارم ولي با يه خانم هيچوقت در مورد اين مسائل صحبت نكردم و به همكارهام يا دانشجوهام هيچ وقت به اين چشم نگاه نكردم بنابراين تا اين سن به وضعيت موندم.
ببینید دوست من، منم متولد اولیل دهه 60 هستم و تقریبا همین خصوصیات شما رو دارم یعنی با خانمها زیاد راحت نیستم و به دلیل طرز تفکر خاصی که نسبت بهشون دارم (اینکه بیشتر دخترهای این دوره خودخواه و پر توقع هستند) هیچ وقت دوست دختری نداشتم.امسال یه دختر خانمی اومد تو شرکت ما و من با بنده هم اتاق شدند ایشون و به دلیل همین مساله ناخوداگاه ارتباطی بین ما شکل گرفت و من احساس کردم این شخص میتونه همسر خوبی برای من و شریک خوبی برای آیندم باشه (تاکید کنم که ایشون از نظر بنده خوشگل محسوب نمیشه و خانواده سطح بالایی هم نداره و به تایید دوستان بنده که ایشونو دیدن من یه سر و گردن از همه لحاط از ایشون بالاتر هستم چه قیافه چه مالی و چه سطح خانوادگی) تنها نکته ای که در مورد ایشون نظر منو جلب کرد طرز صحبت کردن ایشون بود.سرتو درد نیارم دوست عزیر بنده یکبار با ایشون در این مورد صحبت کردم و ایشون قبول نکردن.بعدها که با یک از همکاران نزدیکی که در جریان این قضیه بودن و ایشونم دورادور میشناختن در این مورد صحبت می کردم که چرا ایشون جواب رد داده به نکته جالبی اشاره کردند و اونم این بود که این خانم از نظر همکار بنده آدم الکی مغرور و خودخواه و از خود متشکری هستند و ایشون به بنده توصیه کردن که از این ارتباط صرف نظر کنم و خودمو کوچیک نکنم و بنده هم با شناخت که از این خانم داشتم فعلا به حرف این همکار گرامی گوش کردم ولی واقعیتش اینه که نمی فهمهم این خانم چی داره که تا این حد مغروره؟؟؟این قضیه رو برات تعریف کردم تا شاید به کار شما هم بیاد ولی دوست گرامی باور کنید بعضی از خانمها واقعا هیچ و منطقی ندارن و اگر جواب منفی به شما میدن دلیل بر کمبود شما نیست.اگر طرفتون مغرور و از خود متشکره ولش کنید بره.یخیالش بشید.

kenzu
19-03-2016, 19:05
ببینید دوست من، منم متولد اولیل دهه 60 هستم و تقریبا همین خصوصیات شما رو دارم یعنی با خانمها زیاد راحت نیستم و به دلیل طرز تفکر خاصی که نسبت بهشون دارم (اینکه بیشتر دخترهای این دوره خودخواه و پر توقع هستند) هیچ وقت دوست دختری نداشتم.امسال یه دختر خانمی اومد تو شرکت ما و من با بنده هم اتاق شدند ایشون و به دلیل همین مساله ناخوداگاه ارتباطی بین ما شکل گرفت و من احساس کردم این شخص میتونه همسر خوبی برای من و شریک خوبی برای آیندم باشه (تاکید کنم که ایشون از نظر بنده خوشگل محسوب نمیشه و خانواده سطح بالایی هم نداره و به تایید دوستان بنده که ایشونو دیدن من یه سر و گردن از همه لحاط از ایشون بالاتر هستم چه قیافه چه مالی و چه سطح خانوادگی) تنها نکته ای که در مورد ایشون نظر منو جلب کرد طرز صحبت کردن ایشون بود.سرتو درد نیارم دوست عزیر بنده یکبار با ایشون در این مورد صحبت کردم و ایشون قبول نکردن.بعدها که با یک از همکاران نزدیکی که در جریان این قضیه بودن و ایشونم دورادور میشناختن در این مورد صحبت می کردم که چرا ایشون جواب رد داده به نکته جالبی اشاره کردند و اونم این بود که این خانم از نظر همکار بنده آدم الکی مغرور و خودخواه و از خود متشکری هستند و ایشون به بنده توصیه کردن که از این ارتباط صرف نظر کنم و خودمو کوچیک نکنم و بنده هم با شناخت که از این خانم داشتم فعلا به حرف این همکار گرامی گوش کردم ولی واقعیتش اینه که نمی فهمهم این خانم چی داره که تا این حد مغروره؟؟؟این قضیه رو برات تعریف کردم تا شاید به کار شما هم بیاد ولی دوست گرامی باور کنید بعضی از خانمها واقعا هیچ و منطقی ندارن و اگر جواب منفی به شما میدن دلیل بر کمبود شما نیست.اگر طرفتون مغرور و از خود متشکره ولش کنید بره.یخیالش بشید.

به نظر میاد ادم از خود راضی و متکبری باشی . منم جاش بودم بهت محل نمیذاشتم:n02:

Lockheed Martin
19-03-2016, 19:53
دوست عزيزم بسيار متشكرم از اينكه تجربه شخصيتان را با من به اشتراك گذاشتيد و اين سزاوار قدرداني فراوان است. اما فكر كنم تا يكبار با ايشان صحبت نكنم نمي توانم بفهمم اين به علت غرور كاذب است يا خير. طرف مقابل من هم يك زيبايي معمولي دارد و يك خانواده معمولي. ضمن اينكه از نظر موقعيت شغلي و مالي ... بنده از ايشان بالاتر هستم . اما من واقعا به خصايص اخلاقي ايشان علاقه دارم و فكر مي كنم تنها مورد مناسب براي من است. شايد هم برداشت من كلا اشتباه باشد. به هر حال برزخ بدي است.

bagbagoo
19-03-2016, 22:58
به نظر میاد ادم از خود راضی و متکبری باشی . منم جاش بودم بهت محل نمیذاشتم:n02:
اگر حرفتون شوخیه که هیچ، در غیر اینصورت باید بهتون بگم که شما منو ندیده و نشناخته از کجا فهمیدی من از خودراضی و متکبرم؟؟؟؟
اگر جنسیتتون مونثه که اونم هیچ
اما اگر هیچ کد.م از مواردی که گفتم نیست باید بهت بگم که خوب نیست آدم بر اساس چهار تا خط نوشته شخصیت یه نفر رو زیر سوال ببره.اگر منظورت اینه که من گفتم از اون بالاترم اینم دلیل داره بالاخره تو این دنیا یه عده از بعضی جهات از یک عده دیگه بالاترن چه از نظر قیافه چه از نظر مالی چه از نظر سطح سواد و چه از نظر میران شعور!!
ولی تایید می کنم و اعتقاد دارم که همه ما انسانیم و از نظر انسانیت با همدیگه برابریم.

شما منو نمیشناسی و درباره من قضاوت کردی.اینو بدون که من تا این حد با طرف مورد نظرم مدارا کردم که حتی بهش گفتم خانواده تو هر مشکلی که داشته باشن برای من مهم نیست (حتی در حدی که بهش فهموندم بابات معتاد هم باشه برای من مهم نیست) حتی بهش گفتم اگر از قیافه من خوشت نمیاد بهم بگو (بالاخره اینم یه دلیله دیگه) ولی وقتی طرف مقابلت بدون هیچ دلیل منطقی بهت جواب رد میده شما باشی چی فکر میکنی؟؟؟؟؟

مسلما خودت دنبال دلیل میگردی و وقتی دلیلشو پیدا نمی کنی حالا چه مادی چه معنوی، نتیجه میگیری که اصولا دلیلی وجود نداره و نتیجه میگیری که طرفت آدم متکبر و از خودراضی هست.
در ضمن اینم بگم که بنده زندگی خوبی دارم (البته مرفه بی درد نیستم) ولی هیچ وقت این قضیه رو تو محل کارم رو نکردم چون نمیخواستم بقیه به چشم بچه مایه دار و .... بهم نگاه کنن.همکاران بنده به غیر از یکی دوتاشون من رو یه آدم معمولی میدونن و من از این قضیه خوشحالم هستم
حالا به نظرت بازم من آدم متکبر و از خود راضی هستم؟؟؟؟

bagbagoo
19-03-2016, 23:13
دوست عزيزم بسيار متشكرم از اينكه تجربه شخصيتان را با من به اشتراك گذاشتيد و اين سزاوار قدرداني فراوان است. اما فكر كنم تا يكبار با ايشان صحبت نكنم نمي توانم بفهمم اين به علت غرور كاذب است يا خير. طرف مقابل من هم يك زيبايي معمولي دارد و يك خانواده معمولي. ضمن اينكه از نظر موقعيت شغلي و مالي ... بنده از ايشان بالاتر هستم . اما من واقعا به خصايص اخلاقي ايشان علاقه دارم و فكر مي كنم تنها مورد مناسب براي من است. شايد هم برداشت من كلا اشتباه باشد. به هر حال برزخ بدي است.

خواهش میکنم دوست عزیز.جمله آخرتون واقعا و واقعا حقیقت محضه.تایید میکنم که واقعا برزخ بدی است و خود من الان در این برزخ گیر افتادم.
در مورد قسمت اول فرمایشتون باید بگم که کاملا درسته و شما باید حتما یکبار شخصا در این مورد با ایشان صحبت کنید.ضمن اینکه قدمت آشنایی شما 12 سال هست و مسلما شما شناخت بهتری نسبت به طرفتون دارید تا من که یک سال هست ایشون رو میشناسم.اما خود من معتقدم اگر احتمال زیادی میدید که جواب طرفتون منفی باشه و اگر مثل من برای هر چیزی دنبال جواب منطقی هستید بهتره از صحبت کردن هم صرف نظر کنید و خودتون رو کوچیک نکنید (شخص مورد نظر من تا حدودی غیر منطقی هست و اگر من میدونستم که تا این حد غیر منطقیه همون یکبار هم موضوع رو مطرح نمیکردم).
با تمام این اوصاف صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
بنده در این شب سال نو از صمیم قلب از خدا میخوام که گره از کار شما هم باز بشه و شما به سرنوشت بنده دچار نشید و جواب مثبت رو از شخص مورد نظرتون بگیرید انشاا...

Lockheed Martin
20-03-2016, 09:49
خواهش میکنم دوست عزیز.جمله آخرتون واقعا و واقعا حقیقت محضه.تایید میکنم که واقعا برزخ بدی است و خود من الان در این برزخ گیر افتادم.
در مورد قسمت اول فرمایشتون باید بگم که کاملا درسته و شما باید حتما یکبار شخصا در این مورد با ایشان صحبت کنید.ضمن اینکه قدمت آشنایی شما 12 سال هست و مسلما شما شناخت بهتری نسبت به طرفتون دارید تا من که یک سال هست ایشون رو میشناسم.اما خود من معتقدم اگر احتمال زیادی میدید که جواب طرفتون منفی باشه و اگر مثل من برای هر چیزی دنبال جواب منطقی هستید بهتره از صحبت کردن هم صرف نظر کنید و خودتون رو کوچیک نکنید (شخص مورد نظر من تا حدودی غیر منطقی هست و اگر من میدونستم که تا این حد غیر منطقیه همون یکبار هم موضوع رو مطرح نمیکردم).
با تمام این اوصاف صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
بنده در این شب سال نو از صمیم قلب از خدا میخوام که گره از کار شما هم باز بشه و شما به سرنوشت بنده دچار نشید و جواب مثبت رو از شخص مورد نظرتون بگیرید انشاا...
دوست عزيزم ، واقعا از شما سپاسگزارم كه صادقانه صحبت مي كنيد. من هم در سال جديد تمام موفقيت ها و شادكامي ها را برايتان آرزو دارم.

Captain_America
20-03-2016, 11:04

اینکه شما متولد اوایل دهه ۶۰ هستید و تا حالا دوست دختر هم نداشتید نشون میده تو ارتباطاتتون ضعف پایه ای دارید این رو میشه از تفکرتون در مورد پر توقع بودن دخترهای این دوره زمونه فهمید یه عده دختر آهن پرست رو بزارید کنار اون پسرای لاشی برن خوش باشن ولی اکثر دخترا توقعی که دارن محبت و عشق و احترامه که این پر توقعی نیست، به علاوه با تکبر و توهم خود بزرگ بینی که دارید عجیب نیست جواب رد از هر دختر دیگری هم بشنوید.این چه طرز صحبت کردنه که میگید شما تو همه چیز از اون خانم سر ترید آخه؟
شما وقتی تا این سن نیازها و خواسته های زن ها رو یاد نگرفتید مطمعا باش ازدواج هم کنی فقط زندگی طرفو به گند میکشی.

Ali_softcenter
20-03-2016, 11:41
امکان نداره کسی بدون هیچ دلیلی به کسی جواب رد بده.
این که شما فکر کردید جواب رد ایشون بدون دلیل هست ( به علت بالاتر بودن شما از نظر مالی و ظاهری و خانوادگی ) دلیل نمیشه از نظر ایشون هم بدون دلیل بوده باشه.
100% دلیلی داشته هر چند ممکنه شما اون دلیل رو اگر بفهمید درک نکنید.

Atghia
20-03-2016, 11:46
سلام
دوست گرامي شما خودتون ميگيد قضاوت كردن كار درستي نيست در حاليكه داريد اون خانم رو قضاوت ميكنيد!
صرف جواب نه شنيدن دليل نازيدن به برتري خاصي نيست! چرا احتمال نميديد كه كسي رو دوست داره؟ ازدواج نكرده درست ولي شايد خودش كسي رو دوست داشته كه حالا بنابه هردليلي بهش نرسيده!
ممكنه از ديد ايشون شما ادم موجه و خوبي باشيد حالا از هرنظر يا معياري
ولي وقتي دختري دلش با كسي باشه بقيه هزاري هم خوب باشن نميتونن براي ازدواج بهش نزديك بشن
اينو به عنوان يك دختر اعلام ميكنم كه از قضا دهه ٦٠ هم هستم...شايد و شايد دليل ايشون اين بوده باشه...
موفق باشيد

Atghia
20-03-2016, 11:50
سلام
توصيه دوستانه من به شما اينه كه كمي بيشتر شجاعت به خرج بديد
محترمانه پا پيش بگذاريد
نگران جواب نباشيد كه چه خواهد بود
با اين سابقه اشنايي قطعا برخورد بدي با شما نخواهند داشت
بلاخره از قديم گفتن مرگ يكبار شيون يكبار
خودتون براي خودتون برزخ ساختيد...
سال نو رو بهونه كنيد
ضمن تبريك عيد براي ايشون سال پربار و سرشار از اتفاقات قشنگ ارزو كنيد و همين رو بهانه كنيد براي يك ديدار و مطرح كردن قصدتون
ارزوي موفقيت براي شما

Captain_America
20-03-2016, 12:03
ولي وقتي دختري دلش با كسي باشه بقيه هزاري هم خوب باشن نميتونن براي ازدواج بهش نزديك بشن
اينو به عنوان يك دختر اعلام ميكنم كه از قضا دهه ٦٠ هم هستم...شايد و شايد دليل ايشون اين بوده باشه...
موفق باشيد

خوش به حالتون، ما پسرا دلمون یه جا زنمون یه جا خودمون یه جا، واقعا چرا جامعه سختی های عشقی آقایان رو درک نمیکنه؟ مجبوریم یکی رو دوست داشته باشیم با یکی دیگه ازدواج کنیم.

Atghia
20-03-2016, 12:10
خوش به حالتون، ما پسرا دلمون یه جا زنمون یه جا خودمون یه جا، واقعا چرا جامعه سختی های عشقی آقایان رو درک نمیکنه؟ مجبوریم یکی رو دوست داشته باشیم با یکی دیگه ازدواج کنیم.
گرامي هيچكس مجبور به انجام كاري برخلاف ميلش نيست....
سعي كنيد با كسي ازدواج كنيد كه دلتون پيششه وگرنه يك عمر حسرت همراهيتون ميكنه...