PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17

behnood1367
06-06-2015, 17:43
به نظر من هم شیرینی مضر هست اما مردم همیشه شیرینی نمی خورن. فقط در مواقع خواص مثل عید و دید و بازدید و برعکس مردم همیشه میوه می خورند.

الان شما خونه ما بیای برام شیرینی بیاری خیلی خوشحال تر میشم از اینکه میوه بیاری چون 4 ماهه شیرینی نخوردم. ولی همین دیروز میوه خوردم. برای همین به نظرم شیرینی خیلی بهتره برای خانه مردم.

و همینطور اون بحث شیرین کردن کام که یک نوع رسم هستش. میگن بفرمایید دهنتونو شیرین کنید. شیرینی دادن و خوردن نماد شادی و اتفاق خوبه.

ملا نصرالدین
06-06-2015, 17:43
نظر همه محترمه

البته گزینه های دیگه ای هم بجز شیرینی وجود داره.مثلا گل.

من خودم گل رو به شیرینی ترجیح میدم
ولی خیلی ها هستند که میگن گل زود خراب میشه و فایده نداره.شیرینی میبریم که فایده داشته باشه.در واقع فایده رو توی خوردن میبینند.حتی مضر

Life24
06-06-2015, 18:55
والا من کسی شیرینی بیاره برامون ناراحت میشم
چون اخه 2 تاشو خودشون میخورن. بعد میمونه یخچال باید ریخته بشه دور.

elvish
06-06-2015, 20:40
سلام
به نظرتون این جا افتاده که یک مشت شیرینی که اشغال هست ..همش چربی و قند و .... هست. میبرن خونه مردم درسته؟
به نظرتون بهتر نیست ادم 2 کیلو میوه ببره خونه مردم؟ چیه این قضیه زشت هست؟
الان همه قند و چربی دارن و اضافه وزن... این شیرینی ها یعنی خیلی خوب و با کلاس هست ؟
من نمی فهمم
یک چیزی ببریم به درد مردم بخوره.. این طوری که به سلامتی شون بدتر ضرر میرسه با این شیرینی ها

کاملا موافقم چیه آخه هی شیرینی می خوریم..

پس فردا بردن میوه باکلاس بشه همه میوه میبرن ولی فعلا تو عرف جا نیفتاده.

میشه یک چیر غیر خوردنی خرید.

یا میشه از این شیرینی های سالم تهیه کرد.(نمی دونم جای معتبر می فروشن یا نه)

طرز تهیه شیرینی های رژیمی کم چربی کم کالری کم شکر(به جای شکر مثلا عسل طبیعی) خوشمزه تو اینترنت هست.

خیلی هم شیکه.(اگر شیک پخته بشه :n02: )

بستگی به نوع مهمونی هم داره.:n36:

ما که میوه می خریم واسه مهمونی های فامیلای نزدیک خیلی هم خوب و سالمه.

iranch
06-06-2015, 20:45
کاملا موافقم چیه آخه هی شیرینی می خوریم..

پس فردا بردن میوه باکلاس بشه همه میوه میبرن ولی فعلا تو عرف جا نیفتاده.

میشه یک چیر غیر خوردنی خرید.

یا میشه از این شیرینی های سالم تهیه کرد.(نمی دونم جای معتبر می فروشن یا نه)

طرز تهیه شیرینی های رژیمی کم چربی کم کالری کم شکر(به جای شکر مثلا عسل طبیعی) خوشمزه تو اینترنت هست.

خیلی هم شیکه.(اگر شیک پخته بشه :n02: )

بستگی به نوع مهمونی هم داره.:n36:

ما که میوه می خریم واسه مهمونی های فامیلای نزدیک خیلی هم خوب و سالمه.

به قول شما شیرینی سالم هم وجود داره...یک جا هست در همین شهر ما . نان و چند تا مغز مثل کنجد و اینها ترکیب کرده .. بدون قند و چربی هست و سالم
یک مشت روغن پالم و قند و چربی میبرن خونه مردم. اخه کجاش درست هست من نمیدانم؟
من که اون سری رفتم یک بسته چای ایرانی سالم و طبیعی(نه از این خارجی ها که رنگ و عطر داره) بردم خونه اقوام.
چند وقت هم مصرف میکنن. هم از لحاظ اقتصادی به نفعشون هست هم بهشون ظلم نکردم قند و چربی و روغن بهشون بدم
برای یکی دیگه هم 2 کیلو موز بردم.
مهم نیست برام مردم چی میگن

aminkhan2014
07-06-2015, 08:45
گل مصنوعی نظزتون چیه؟ارزش ریالی اش هم که خیلی بیشتر از میوه و شیرینی هست و پژمرده هم نمیشه و ظاهرس هم خوبه
در مورد شیرینی و میوه هرجور حساب کنبد میوه ارزاانتر میوفته،مگه اینکه نوبرانه های خاص باشه که نوبرانه های حالا هم از شیرینی ارزانتره و البته سالمتر...ولی همه دودوتا چهارتا میکنن و کسی به فکر سلامتی و..نیست!!!!ملت این همه غذای آشغال سلف و فست فود و...میخورن،هیچی نمیگن،به شیرینی قنادی که هرچی باشه از شیرینی و شکلات صنعتی و کارخانه سالمتره گیر میدهن....
اگر این شیرینی ها مضره،چرا شام آشغال و سرتاسر ضرر و چربی و...عروسی را با شوق و ذوق میخورین؟؟؟؟

Life24
07-06-2015, 09:27
گل مصنوعی نظزتون چیه؟ارزش ریالی اش هم که خیلی بیشتر از میوه و شیرینی هست و پژمرده هم نمیشه و ظاهرس هم خوبه
در مورد شیرینی و میوه هرجور حساب کنبد میوه ارزاانتر میوفته،مگه اینکه نوبرانه های خاص باشه که نوبرانه های حالا هم از شیرینی ارزانتره و البته سالمتر...ولی همه دودوتا چهارتا میکنن و کسی به فکر سلامتی و..نیست!!!!ملت این همه غذای آشغال سلف و فست فود و...میخورن،هیچی نمیگن،به شیرینی قنادی که هرچی باشه از شیرینی و شکلات صنعتی و کارخانه سالمتره گیر میدهن....
اگر این شیرینی ها مضره،چرا شام آشغال و سرتاسر ضرر و چربی و...عروسی را با شوق و ذوق میخورین؟؟؟؟

حالا که فست فود و غذای سلف میخوریم. پس بیائیم بدتر کنیم وشیرینی هم بخوریم؟

عروسی؟ مگر شما چند بار در سال عروسی دعوت میشید؟

aminkhan2014
07-06-2015, 10:05
من سالمی شیرینی را به مراتب بهتر از فست فود و غذای سلف میدونم،چون مایه اش نهایتا روغن و آرد و شکره و چند تارنگ(این بدترین قسمتشه)!!!!ولی غذای سلف معلوم نیست با کدام گوشت آلوده و فاسدی درست شده که ارزان دربیاد..فست فود که دیگه باید در موردش روزه سکوت بگیرم!!!مثلا خمیر مرغ بدتره یا روغن مورد استفاده در قنادی؟؟؟؟یا ضایعات گوشت مورد استفاده در سوسیس و کالباس...بهتره خودمون را یا گول نزنیم یا در مورد هرچیزی واقعیاتش را قبول کنیم...اگر شکر مضره،فست فود هم مضره

خوب برای شیرینی مگر چند بار در سال میخورین؟عروسی دعوت نباشین،خونه اقوام که دعوتین چی؟؟؟؟میری تست سلامت وبهداشت کادر آشپرخانه میزبان را چک میکنید؟؟

Life24
07-06-2015, 10:43
من سالمی شیرینی را به مراتب بهتر از فست فود و غذای سلف میدونم،چون مایه اش نهایتا روغن و آرد و شکره و چند تارنگ(این بدترین قسمتشه)!!!!ولی غذای سلف معلوم نیست با کدام گوشت آلوده و فاسدی درست شده که ارزان دربیاد..فست فود که دیگه باید در موردش روزه سکوت بگیرم!!!مثلا خمیر مرغ بدتره یا روغن مورد استفاده در قنادی؟؟؟؟یا ضایعات گوشت مورد استفاده در سوسیس و کالباس...بهتره خودمون را یا گول نزنیم یا در مورد هرچیزی واقعیاتش را قبول کنیم...اگر شکر مضره،فست فود هم مضره

خوب برای شیرینی مگر چند بار در سال میخورین؟عروسی دعوت نباشین،خونه اقوام که دعوتین چی؟؟؟؟میری تست سلامت وبهداشت کادر آشپرخانه میزبان را چک میکنید؟؟

عزیز
من میگم فست فود و شیرینی هر حفت ش مضر هست و نباید خورد و هیچ کدام ، اون یکی رو توجیه نمی کنه.
عزیز مگر شما چند بار میری خانه اقوام؟ 1 دونه شیرینی میخوری.
ولی وقتی برات 1-2 کیلو شیرینی بیارن. این 15 تا دونه داخلش هست.
تا 2 روز نخوری . همش ترش میکنه.

نه، سلامت و اشپزخانه چک نمی کنم. اما مگر ما چند بار عروسی میریم؟! چند بار جشن تولد میریم؟
فست فود رو نمی خورم. شیرینی هم به حداقل می رسونم. تا جایی که بشه براش جایگزین تعریف میکنم.
ما که خوردیم اینها و کبدمون چرب شد. مردم نخورن که جز ضرر هیچی نداره.

تا دلت بخواد روغن پالم و شکر و چربی تو این شیرین هست. 1 درصد مواد مفید اگر میدونی ، اسم بیار برادر

این رو ببین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ملا نصرالدین
07-06-2015, 10:47

کاملا با نظر شما موافقم.مهمانی که میرویم رعایت بهداشت هنگام پخت غذا هم خیلی مهمه.ولی ایا واقعا رعایت میشه؟

تازه خیلی از غذاها کلا باید پر چرب سرو بشه.مثلا باقالی پلو.این جور غذاها رو توش هرچی روغن بریزی اصلا نشان نمیده.خیلی ها هم هستند که کلا غذاها رو خیلی چرب و مضر درست میکنند
تازه خیلی ها هم اصلا غذا درست نمیکنند بلکه همان غذای مضر بیرون را به خورد مهمان میدهند(منظورم اینه که از بیرون غذا میگیرند)

بعد تازه خیلی ها هم هستند که برای اینکه شام (همان غذای مضر را بخورند) میوه نمیخورند که جا برای شام داشته باشند

چقدر خیلی ها خیلی ها گفتم...!

aminkhan2014
07-06-2015, 11:53
عزیز
من میگم فست فود و شیرینی هر حفت ش مضر هست و نباید خورد و هیچ کدام ، اون یکی رو توجیه نمی کنه.
عزیز مگر شما چند بار میری خانه اقوام؟ 1 دونه شیرینی میخوری.
ولی وقتی برات 1-2 کیلو شیرینی بیارن. این 15 تا دونه داخلش هست.
تا 2 روز نخوری . همش ترش میکنه.

نه، سلامت و اشپزخانه چک نمی کنم. اما مگر ما چند بار عروسی میریم؟! چند بار جشن تولد میریم؟
فست فود رو نمی خورم. شیرینی هم به حداقل می رسونم. تا جایی که بشه براش جایگزین تعریف میکنم.
ما که خوردیم اینها و کبدمون چرب شد. مردم نخورن که جز ضرر هیچی نداره.

تا دلت بخواد روغن پالم و شکر و چربی تو این شیرین هست. 1 درصد مواد مفید اگر میدونی ، اسم بیار برادر

این رو ببین

عزیزم تو اگر اینطور دیدی من پخش زنده اش را دیدم!!شاگرد قناد معتاد و سیگاری!!!ته سیگار همش میریخت روی شیرینی ها موقع زدن کلوچه مسقطی!!!بساط منقل و..زیر میزکارش قایم کرده بود!!!حداقل همون1%مواد مفید توش هست...ولی خوب مصرف زیادش هم مضره
بحث من اینه،چطور موقع شادی مضر نیست و ملت میخورن،کسی چیزی نمیگه...بحث شما در صورتی درسته که اصلا به غذای بیرون لب نزنی!!!وگرنه از اینجور کارها توی سلفهای دانشگاه و محیط نظامی و...که یک چیز روتینه...با غذای آشغال پادگانها که منبع مواد غذایی و بهداشتشون معلوم نیست پس باید جطور ساخت؟؟؟؟؟با اینها میخای چطور کنار بیایی؟؟؟:n04:میوه ها هم که بواسطه مصرف این همه کود شیمیایی و آب آلوده و...که بازم نمیشه بهش اعتماد کرد....
در کل برای یک کادوی بدون هرگونه عوارض بد،بهترین گزینه صنایع دستی یا کتاب هست که اونم حسابی گرونه یا هرکسی خوشش نمیاد
ما توی خونه غذا کم نمک و کم روغن مصرف میکنیم،که خیلی ها بخاطر این طرز مصرف،توی مهمانی از نوع غذای سروشده راضی نیستتن!!!با این چی کار کنیم؟؟؟؟

ehsan_iace
07-06-2015, 11:55
با کارمندهای خشک و بی تفاوت و سرد ادارات چطور باید برخورد کرد؟

Life24
07-06-2015, 12:19
با کارمندهای خشک و بی تفاوت و سرد ادارات چطور باید برخورد کرد؟

اگر کار انجام نمیدن و کار رو عقب می اندازن، برید پیش رئیس شون ..نشد تماس یا مراجعه حضوری با بازرسی. نشد کتبا با بازرسی مکاتبه کنید

elvish
07-06-2015, 12:53

به نظر من دوتاشم بده مضر بودن غذا ضرر شیرینی رو نفی نمی کنه. (البته سوال بنده خدا در مورد شیرینی بود نه غذا)

من که از فست فود بدم میاد....

قبول دارم. فست فود که هیچ اما ما ایرانی ها از غذای سرخ کرده و پر چرب و پر گوشت و نمکدار و ترش فروان استفاده می کنیم. به خاطر همین عادت های غذایی بعدا پدر ملت درمیاد.(این فرهنگ غذا خوردن بی تاثیر در افزایش سرطان نیست)

در مورد میوه چاره نیست. برخلاف کشورهای توسعه یافته تو ایران هنوز شرکت و فروشگاه معتبر نیست که میوه و سبزیجات اورگانیک و یا GMO رو تولید/پخش کنه و اگر ایرادی داشت شرکت پاسخگو باشه. مجبوریم به همین میدان تره بار شهرمان اعتماد کنیم... :n36:

Life24
07-06-2015, 13:38
عزیزم تو اگر اینطور دیدی من پخش زنده اش را دیدم!!شاگرد قناد معتاد و سیگاری!!!ته سیگار همش میریخت روی شیرینی ها موقع زدن کلوچه مسقطی!!!بساط منقل و..زیر میزکارش قایم کرده بود!!!حداقل همون1%مواد مفید توش هست...ولی خوب مصرف زیادش هم مضره
بحث من اینه،چطور موقع شادی مضر نیست و ملت میخورن،کسی چیزی نمیگه...بحث شما در صورتی درسته که اصلا به غذای بیرون لب نزنی!!!وگرنه از اینجور کارها توی سلفهای دانشگاه و محیط نظامی و...که یک چیز روتینه...با غذای آشغال پادگانها که منبع مواد غذایی و بهداشتشون معلوم نیست پس باید جطور ساخت؟؟؟؟؟با اینها میخای چطور کنار بیایی؟؟؟:n04:میوه ها هم که بواسطه مصرف این همه کود شیمیایی و آب آلوده و...که بازم نمیشه بهش اعتماد کرد....
در کل برای یک کادوی بدون هرگونه عوارض بد،بهترین گزینه صنایع دستی یا کتاب هست که اونم حسابی گرونه یا هرکسی خوشش نمیاد
ما توی خونه غذا کم نمک و کم روغن مصرف میکنیم،که خیلی ها بخاطر این طرز مصرف،توی مهمانی از نوع غذای سروشده راضی نیستتن!!!با این چی کار کنیم؟؟؟؟

له نظر من شما شیرینی فروشی دارید یا نفعی می برید. و گرنه چرا باید این قدر مهم باشه براتون که پای فست فود و ... بیارید وسط؟ ما میگیم همه اینها مضر هستند
و تفاوتی بین شون قائل نیستیم و همه رو باید مصرف ش به حداقل رساند. با فرهنگ سازی و از خودمون شروع کنیم

Reza Azimy_RW
07-06-2015, 20:22
باو این سوسول بازیا چیه النگوتون نشکنه یه موقع :n21:
اینهمه دود میخورین مضر نیس سالی یه بار شیرینی مضره
فرهنگ شیرینی خوردنو عوض کنیم ! اوج فرهنگسازی مفید
ویرایش :
آینده به شما افتخار خواهد کرد :دی

Life24
07-06-2015, 21:05

هر کسی نظری داره. و میتونه راه خودش رو ادامه بده. اجباری نیست.

elvish
07-06-2015, 22:24
يه عده بچه خونگي از پشت كامپيوترهاشون ميخوان دنيا رو تغيير بدن:n01:

ویرایش :
آینده به شما افتخار خواهد کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیشخند و مسخره کردن عقیده دیگران تان جالبه.

اول اینکه کسی دنبال تغییر فرهنگ دنیا و ایران نیست آدم از خودش شروع کنه کافیه که هدف تاپیک هم اول همینه که ما بهتر رفتار کنیم.

دوم اینکه به مطالعات و تحقیقات پزشکی نگاهی بیاندازید سپس به سخره بگیرین. تغذیه ایرانیان یکی از مهمترین عوامل سرطان گوارش هست و سرطان گوارش شایع ترین نوع سرطان و بیشترین تعداد مرگ و میر رو در ایران داره.

علاوه بر تشویق و توجه تغذیه سالم احتمالا بحث بر مورد فرهنگ ورزش کردنم سوسول بازیه و باعث تهوع و نشان دهنده پشت کامپیوتر بودن چند تا بچه

من نمی دونم اصلا چه نیازی به مسخره کردن دیگران تو هر بحثی هست و فایده و نتیجه اش چیه....

Life24
07-06-2015, 23:00

شما میتونید انواع فست فود و شیرینی جات و ... رو بخورید. والا اگر کسی بیاد بگه چرا شما این ها رو می خورید؟
ما نظر میدیم . یک سری تمایل دارن قبول میکنن. کسی هم اجبار نکردیم به انجامش.

aminkhan2014
08-06-2015, 07:31
له نظر من شما شیرینی فروشی دارید یا نفعی می برید. و گرنه چرا باید این قدر مهم باشه براتون که پای فست فود و ... بیارید وسط؟ ما میگیم همه اینها مضر هستند
و تفاوتی بین شون قائل نیستیم و همه رو باید مصرف ش به حداقل رساند. با فرهنگ سازی و از خودمون شروع کنیم

فقط در یک کلام میتونم بگم!!!استدلال و ادله تون توی حلقم!!!!
پس بنا به دلایل متقن و منطقی جنابعالی حتما شما هم باغدار و میوه فروش یا بار فروش و میدانی هستین!!!!من میگم وقتی عیب یک چیزی را میگین بقیه موارد هم کنارش بگین نه فقط بگین فلان چیز مضره...پستهای شما موجوده که گفتین فست فود هم بخورم ولی شیرینی نه!!!این واقعا یعنی چی؟؟؟یا درمورد عروسیها..درضمن مگه اینجا را چقدر نگاه میکنن و چه رسانه پر طرفداری هست که بخاد حرف من و شما روی نفع دیگری اثر بگذاره؟؟؟؟مثلا با صحبتای شما،میوه فروشا سود میبرن یا قنادها ضرر میکنن؟؟؟؟بهتره یکم منطقی برخورد کنیم...اینم از اصول آداب معاشرته که الکی برچسب روی بقیه نزنیم
اگر مایل هستین گل فروش هم بهم بگید،چون تبلیغ هدیه گل هم کردم...

ملا نصرالدین
08-06-2015, 08:47
دوستان به جای متهم کردن همدیگه و به جای مسخره کردن دیگران لطفا فقط به بحث شیرینی بپردازید.
تاپیک اداب معاشرت هست مثلا
از این به بعد پست های بی ربط به موضوع پاک میشه

iranch
09-06-2015, 17:56
سلام
یکی بهمون زنگ زده از یک شرکتی یا جایی .میخواهیم اسم و فامیل ش بدونیم و مشخصات ش..بگیم اسم شریفتون چیه؟

Mr.Pooya
10-06-2015, 11:06
سلام
یکی بهمون زنگ زده از یک شرکتی یا جایی .میخواهیم اسم و فامیل ش بدونیم و مشخصات ش..بگیم اسم شریفتون چیه؟

سلام

خیلی گزینه های زیادی برای جواب دادن هست :

شما ؟
اسم شریفتون ؟
جنابعالی ؟ ( این پیشنهاد نمیشه )
میشه خودتون رو معرفی کنید ؟
ممکنه اسم (شریف) تون رو بدونم ؟
ممکنه اسم (شریف) تون رو فرمایید ؟
و.....

موفق باشید

dourtarin
10-06-2015, 11:13
سلام

سلام
می تونید بگید : ببخشید، به جا نیاوردم؟...ایشون هم در جواب خودش رو معرفی می کنه...
اگه خواستین کارش رو بدونین..بگین : چه کمکی از دستم برمیاد؟

Mehrshad-msv
10-06-2015, 12:00

اتفاقا خیلی از تغییرات رو همین بچه های خونگی تو دنیا ایجاد می کنند. و شماهم یک نمونش هستید...

فقط در یک کلام میتونم بگم!!!استدلال و ادله تون توی حلقم!!!!
پس بنا به دلایل متقن و منطقی جنابعالی حتما شما هم باغدار و میوه فروش یا بار فروش و میدانی هستین!!!!من میگم وقتی عیب یک چیزی را میگین بقیه موارد هم کنارش بگین نه فقط بگین فلان چیز مضره...پستهای شما موجوده که گفتین فست فود هم بخورم ولی شیرینی نه!!!این واقعا یعنی چی؟؟؟یا درمورد عروسیها..درضمن مگه اینجا را چقدر نگاه میکنن و چه رسانه پر طرفداری هست که بخاد حرف من و شما روی نفع دیگری اثر بگذاره؟؟؟؟مثلا با صحبتای شما،میوه فروشا سود میبرن یا قنادها ضرر میکنن؟؟؟؟بهتره یکم منطقی برخورد کنیم...اینم از اصول آداب معاشرته که الکی برچسب روی بقیه نزنیم
اگر مایل هستین گل فروش هم بهم بگید،چون تبلیغ هدیه گل هم کردم...

کلا فست فود ضرری نداره در صورتی که واقعا نظارتی روش باشه ولی خوب حتی در جهان اول هم بدلیل استفاده نادرست از فست فودها این همه بیماری وجود داره که نسبت به استانداردهای بهداشتی و سلامت روانی جامعه نباید وجود می داشت ولی هست.

دوستان به جای متهم کردن همدیگه و به جای مسخره کردن دیگران لطفا فقط به بحث شیرینی بپردازید.
تاپیک اداب معاشرت هست مثلا
از این به بعد پست های بی ربط به موضوع پاک میشه

اتفاقا خود این تضاد باعث می شه تاپیک پر بارتر بشه هر کس یکجور آداب معاشرتی داره و آداب معاشرت برای همه تعریف نشده. اونی که شما دوست عزیز فرمودید نرم جامعه هست نه آداب معاشرت.

سلام

لطفا خودتون رو اگر امکان داره معرفی کنید؟!
می بخشید اسمتون چیه؟

سلام
می تونید بگید : ببخشید، به جا نیاوردم؟...ایشون هم در جواب خودش رو معرفی می کنه...
اگه خواستین کارش رو بدونین..بگین : چه کمکی از دستم برمیاد؟

فکر می کنم اون قسمتی که پر رنگ شده یکم خشک و توهین آمیز باشه برای بعضی ها و درست روی رفتار شخص اثر نذاره. مثل اینه که بگید: تو دیگه کی هستی!:n27::n02:

aminkhan2014
11-06-2015, 09:03
شما اگر کسی بهتون بگه چرا ازدواج نمیکنید جی میگین؟؟؟
برای هرسن و طیف و طرف مقابل مجرد یا متاهل چه برخورذی دارین؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
11-06-2015, 11:35
سلام.

بچه کوچیکی ( مثلا 2ساله ) که طوطی هست و مثل ضبط صوت میمونه:n02: و حرف بد از بقیه یاد گرفته،و پیش همه میگه و باعث آبرو ریزی میشه، (نه خیلی بد : مثلا مثل میکشمتا،خفت میکنما و ... که البته چون لهجه اصفهانی داره بیشتر طنز تلقی میشه:n09:)

چجوری اون حرف بد رو از سرش بندازیم؟

ehsan_iace
12-06-2015, 16:11
چطور به آدمی که مغرور و لجباز و از خود راضی هست و زیر بار اشتباهش نمیرود را قانع کنیم که رفتارش غلطه و باید تغییرش بدهد!

elvish
12-06-2015, 16:33
سلام.

بچه کوچیکی ( مثلا 2ساله ) که طوطی هست و مثل ضبط صوت میمونه:n02: و حرف بد از بقیه یاد گرفته،و پیش همه میگه و باعث آبرو ریزی میشه، (نه خیلی بد : مثلا مثل میکشمتا،خفت میکنما و ... که البته چون لهجه اصفهانی داره بیشتر طنز تلقی میشه:n09:)

:n31:

عجب.

اگر جلوی بچه بخندین با بهش محل بگذارید بچه بیشتر اینارو میگه مخصوصا اگر هدفش جلب توجه باشه که احتمالا هست :n31:

زیاد حساسیت نشون ندین که بدتر نشه

بگین این حرف بدیه و نباید گفت(یا مثلا اگر حرف از دستشویی و ... جلوی غریبه میگه میشه گفت که این حرف ها خصوصیه و باید خصوصی یا درگوشی گفت)

حرف جایگزین پیدا کنین واسش که به جای اون حرف ها اینارو بگه(مثلا اگر از سر عصبانیت یا کلافه گی میگه روش های دیگه ای برای ابراز احساساتش بهش یاد بدین)

تلویزیون اینارو کنترل کنین حرف بد از تلویزیون یاد نگیره(یا پیدا کنین چطوری یاد گرفته کنترل کنین منبع رو)

بهش بگین اگر فلانی این حرف رو بهت بزنه خوشت میاد؟ دوست داری بهت حرف بد بزنن اینا اگه تو دوست نداری تو هم نباید بگی
اما فکر کنم اگه بزرگترا تو خونه حرف زشت رو بزنن خیلی سخت میشه به بچه گفت تو نمی تونی بگی ولی ما میگیم :n18:

اگر حرف/رفتار خوب به جای بد داشت تشویقش کنین که دیگه کمتر بگه

اینا به ذهنم میرسه:n36:

dourtarin
12-06-2015, 20:13
شما اگر کسی بهتون بگه چرا ازدواج نمیکنید جی میگین؟؟؟
برای هرسن و طیف و طرف مقابل مجرد یا متاهل چه برخورذی دارین؟

سلام
بستگی به این داره که بخواهید جوابش رو بدین یا نه؟
اگه مایل نیستین جواب بدین با لبخند بپرسین واسه چی می خواین بدونین....
اگه فکر می کنین سوالش باید جواب داشته باشه تا حدی که لازمه و بهش مربوط میشه، جواب بدین...

dourtarin
12-06-2015, 20:20
سلام.

این جور مواقع چون بچه هست و نمیشه بهش تذکر داد:n02: بهتره بهش بی تفاوت باشین انگاری حرفش رو نشنیدین یا
می تونین با دعوتش به انجام کاری حواسش رو پرت کنید...این جور مسائل اکثرا مقطع زمانی داره و خود به خود یادش میره....

A/|\IR
12-06-2015, 20:39
چطور به آدمی که مغرور و لجباز و از خود راضی هست و زیر بار اشتباهش نمیرود را قانع کنیم که رفتارش غلطه و باید تغییرش بدهد!

بنظرم قاطع و خشک برخورد کنید
آدم مغرور و لجباز و از خود راضی هیچ رقمه زیر بار نمیره
اگه همکارتونه سریع برید پیش رییس تون اگه از دوستانتون هست هم مستقیم و رک باهاش برخورد کنین.

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-06-2015, 21:29
سلام.بچه کوچیکی ( مثلا 2ساله ) که طوطی هست و مثل ضبط صوت میمونه:n02: و حرف بد از بقیه یاد گرفته،و پیش همه میگه و باعث آبرو ریزی میشه، (نه خیلی بد : مثلا مثل میکشمتا،خفت میکنما و ... که البته چون لهجه اصفهانی داره بیشتر طنز تلقی میشه:n09:)
چجوری اون حرف بد رو از سرش بندازیم؟سلام

وقتی حرفهای خوب رو دائم بشنوه اون قبلیها یادش میره و جدیدها رو تکرار میکنه

ehsan_iace
12-06-2015, 21:54
بنظرم قاطع و خشک برخورد کنیدآدم مغرور و لجباز و از خود راضی هیچ رقمه زیر بار نمیرهاگه همکارتونه سریع برید پیش رییس تون اگه از دوستانتون هست هم مستقیم و رک باهاش برخورد کنین.اگر جزو اعضای فامیل باشه برای حل مسئله خانوادگی چطور باید با این افراد صحبت کرد؟

Reza Azimy_RW
12-06-2015, 22:16
من بهترین راه رو بهت پیشنهاد میکنم چون خودم تجربه کردم :دی
بچه که بودم یه سری حرفای بد یاد گرفته بودم همه جا میگفتم باعث ابرو ریزی میشدم خانواده هم واسه تنبیه فلفل میریختن دهنم ولی جواب نمیداد :دی
ولی بعضی وقتا میگفتن حالا که حرف بد میزنی ما هم دیگه باهات حرف نمیزنیم . یه روز که باهام حرف نمیزدن آدم میشدم دیگه تا دو سه ماه حرف بد نمیزدم :دی
تاثیر گذارترین راه همینه :دی

A/|\IR
12-06-2015, 23:26
اگر جزو اعضای فامیل باشه برای حل مسئله خانوادگی چطور باید با این افراد صحبت کرد؟

اگه از آشنایان باشه باید ببینیم کسی هست که ازش حرف شنوی داشته باشه و براش احترام قائل باشه یا نه؟!
اگه بود بهتره اول با همون شخص صحبت کنیم و بگیم این فرد رفتارش اشتباهه و تحمل این رفتار برای شما سخته
ولی اگه تا حدی مغرور هست که هیچکس براش مهم نیست خودتون مستقیم و محکم بهش تذکر بدین اگه امکانش هست ازش دوری کنید تا رفتار بدش روی کارای شما تاثیر نذاره اصلا هم نگران ناراحت شدنش نباشین! تازه بهتره بهش بر بخوره، گاهی اوقات باید یادمون باشه به کسایی که ارزش احترام گذاشتن ندارن احترام نذاریم.

M.Amorous
15-06-2015, 08:27
سلام دوستان ببخشید من بنا به یه مشکلی یه مقدار پول از شرکت ایران خودرو طلب دارم. یعنی باید تو حساب ایران خودروییم واریز بشه که من حوالش رو دریافت کنم. وقتی با تهران تماس میگیرم میگن خیلی وقته واریز شده ولی وقتی میرم نمایندگی میگن هنوز واریز نشده (خودم دیدم واقعا نشده بود). جالب اینجاست که سیستمی نمایندگی داره رو مرکز کارشناسی نداره یعنی نمیتونن از تهران چک کنن که واقعا واریز شده یا نه. و اینکه نمایندگی هم سیستم اونا رو نداره که چک کنه کد پرداختی که از تهران برام واریز شده. تا حالا نزدیک 5 6 بار رفتم و نتیجه نگرفتم و پرسنل نمایندگی یه جور بدی باهام برخورد میکنن انگار فکر میکنن دارم چاخان میکنم و انگار اونا ازم طلب کارن نه من!!! یه بار هم حواله 2 ماه پیشی که نقد کرده بودم رو بهم داد و من ساده هم فکر کردم حواله جدیده رفتم بانک بهم گفتن این حواله نقد شده دیدم آره مبلغش هم همونه. یه سری هم تو بانک ضایع شدم ولی به کارمند ایران خودرو چیزی نگفتم گفتم باهام لج میکنه. حالا واااقعا نمیدونم چیکار کنم و نمیدونم باید با چه لحنی باهاشون صحبت کنم. به چه ربطی داره آخه که با تهران هماهنگ نیستن! میگن خودت باید پیگیری کنی! به نظر شما طرز صحیح برخورد با این جور آدما چیه؟

ملا نصرالدین
15-06-2015, 12:14
سلام دوستان ببخشید من بنا به یه مشکلی یه مقدار پول از شرکت ایران خودرو طلب دارم. یعنی باید تو حساب ایران خودروییم واریز بشه که من حوالش رو دریافت کنم. وقتی با تهران تماس میگیرم میگن خیلی وقته واریز شده ولی وقتی میرم نمایندگی میگن هنوز واریز نشده (خودم دیدم واقعا نشده بود). جالب اینجاست که سیستمی نمایندگی داره رو مرکز کارشناسی نداره یعنی نمیتونن از تهران چک کنن که واقعا واریز شده یا نه. و اینکه نمایندگی هم سیستم اونا رو نداره که چک کنه کد پرداختی که از تهران برام واریز شده. تا حالا نزدیک 5 6 بار رفتم و نتیجه نگرفتم و پرسنل نمایندگی یه جور بدی باهام برخورد میکنن انگار فکر میکنن دارم چاخان میکنم و انگار اونا ازم طلب کارن نه من!!! یه بار هم حواله 2 ماه پیشی که نقد کرده بودم رو بهم داد و من ساده هم فکر کردم حواله جدیده رفتم بانک بهم گفتن این حواله نقد شده دیدم آره مبلغش هم همونه. یه سری هم تو بانک ضایع شدم ولی به کارمند ایران خودرو چیزی نگفتم گفتم باهام لج میکنه. حالا واااقعا نمیدونم چیکار کنم و نمیدونم باید با چه لحنی باهاشون صحبت کنم. به چه ربطی داره آخه که با تهران هماهنگ نیستن! میگن خودت باید پیگیری کنی! به نظر شما طرز صحیح برخورد با این جور آدما چیه؟

دوست عزیز این جور مواقع باید یه مدرکی ببرید که اون طرفی که پول رو واریز نکرده و میگه انجام داده باور کنه که شما دروغ نمیگید.امکان پرینت گرفتن از صفحه ای که نمایندگی میگه واریز نشده رو ندارید؟

یک راه دیگه اینه که با رشوه یا حرف اون طرف نمایندگی رو راضی کنید با ایران خودرو تماس بگیره.بالاخره اونها حرف هم رو بهتر میفهمند

M.Amorous
15-06-2015, 13:47
دوست عزیز این جور مواقع باید یه مدرکی ببرید که اون طرفی که پول رو واریز نکرده و میگه انجام داده باور کنه که شما دروغ نمیگید.امکان پرینت گرفتن از صفحه ای که نمایندگی میگه واریز نشده رو ندارید؟

یک راه دیگه اینه که با رشوه یا حرف اون طرف نمایندگی رو راضی کنید با ایران خودرو تماس بگیره.بالاخره اونها حرف هم رو بهتر میفهمند
نه کلا روالش این طوریه که اگه واریز بشه یه مدتی طول میکشه تا حوالش بیاد رو سیستم اینا. اینا هم مشکلی ندارن چک میکنن برام ولی برخوردشون یه طوریه که حس حقارت بهم دست میده وقتی صحبت میکنن موندم چی باید بهشون بگم. شاید چون همش با روی گشاده باهاشون حرف زدم این طوری زبونشون دراز شده همون اول باید سر و صدا میکردم که حساب کار بیاد دستشون.

سرهنگ معمر قذافی
15-06-2015, 15:37
یه واژه جایگزین*یا الله * نداریم؟:| هی بدم مییاد یکی میخواد بره خونه یکی دیگه میگه یا الله:| یهو فونت و گفتارمون کنیم عربی راحت دیگه:|

Captain_America
15-06-2015, 19:32
یه واژه جایگزین*یا الله * نداریم؟:| هی بدم مییاد یکی میخواد بره خونه یکی دیگه میگه یا الله:| یهو فونت و گفتارمون کنیم عربی راحت دیگه:|

نه نیست چون هیچ چیز دیگه این معنی و قصد رو نمیرسونه. ربطی هم به اینکه یه کلمه/جمله از چه زبانی باشه نداره.

elvish
15-06-2015, 20:17

به نظرم چون این شیوه سنتی اسلامی هست جایگزینی نیافته.

از یا الله استفاده می کنند که با یک تیر دو نشان بزنند(ذکر و اجازه گرفتن از اهل منزل یا اینکه به خودشان برسند و نامحرم و ...)

بعضیا کمی بلند و مودبانه سلام میدن البته سلام هم عربی هست:n36:

یا میگن صاحب خونه؟ کسی خونه نیست؟ مهمان نمی خواین؟ یا اسم بچه کوچک خونه یا یک فرد همجنس رو صدا می کنند یا مثلا سر صدا می کنن با سرفه ای چیزی

بعضیا بعد از صاحب خونه وارد میشن که صاحب خونه خودش بگه به اهالی منزل یا اگر کسی کنارش نیست کناز در می ایستد و در رو تق تق یا زنگ رو میزنه تا جوابی بشنود یا تلفن می زنن که فلانی پشت دریم اجازه اینا....

بسنه به موقعیت و شرایط میشه رفتار متفاوت داشت ولی همین یا الله جا افتاده هست..

Iloveu-ALL
15-06-2015, 20:57
سلام میخواستم درس ریاضی رو اعتراض بزنم. استاد نمره من رو کم کرد ... دلیلش هم تقلب رسوندن به 1-2 از بچه ها! تو امتحان میان ترم که اپن بوک و جزوه هم بود (استاد ، به یکی از بچه ها که تقلب رسونده بود ، گفته بود به تو نمره نمیدم ... و غیر مستقیم هم گفت با این کارت شخصیت رو پایین اوردی)
فکر کنم کلا نمره کلاسیو واسم 0 گذاشت و کلا از 14 نمره واسم در نظر گرفت ...
همین شد نمره من که کلاسی رو کامل میشدم ... و فقط 1 سوال 2 نمره ای رو نصفه نوشتم ولی نمره ام رو گذاشت زیر 15!
من سرکلاس شلوغ نکردم و تنها خطای من همون مورد بود!
واسه همه انگار این کار رو کرده
یکی رو هم میشناسم که هیچی بلد نبوده و ورقش با کلاسی 10 هم نمیشده ولی با کمال ناباوری بالای 15 میشه ... کاری ندارم ...

میخواستم بدونم چطوری اعتراض بنویسم؟ توش بگم ممکنه شما اشتباهی نفره بغلی رو به جای من وارد کردید ...
یا اگه میشه نمره بدید مشروط نشم لطفا ... از یه شهر دیگه میام!

ممنون میشم دوستان کمک کنید

Captain_America
15-06-2015, 22:26
سلام میخواستم درس ریاضی رو اعتراض بزنم. استاد نمره من رو کم کرد ... دلیلش هم تقلب رسوندن به 1-2 از بچه ها! تو امتحان میان ترم که اپن بوک و جزوه هم بود (استاد ، به یکی از بچه ها که تقلب رسونده بود ، گفته بود به تو نمره نمیدم ... و غیر مستقیم هم گفت با این کارت شخصیت رو پایین اوردی)
فکر کنم کلا نمره کلاسیو واسم 0 گذاشت و کلا از 14 نمره واسم در نظر گرفت ...
همین شد نمره من که کلاسی رو کامل میشدم ... و فقط 1 سوال 2 نمره ای رو نصفه نوشتم ولی نمره ام رو گذاشت زیر 15!
من سرکلاس شلوغ نکردم و تنها خطای من همون مورد بود!
واسه همه انگار این کار رو کرده
یکی رو هم میشناسم که هیچی بلد نبوده و ورقش با کلاسی 10 هم نمیشده ولی با کمال ناباوری بالای 15 میشه ... کاری ندارم ...

میخواستم بدونم چطوری اعتراض بنویسم؟ توش بگم ممکنه شما اشتباهی نفره بغلی رو به جای من وارد کردید ...
یا اگه میشه نمره بدید مشروط نشم لطفا ... از یه شهر دیگه میام!

ممنون میشم دوستان کمک کنید

اعتراض رو که باید از طریق سایت دانشگاهتون وارد کنید بعدش ببینید روال کاری چجوریه یه استاد دیگه تصحیح میکنه اعتراض رو یا دوباره خودشون. اگه باز هم با خودشون هست اینجا ایشون هستند که دست بالاتر رو دارند و عملا کاری بجز متقاعد کردن ایشون شما ندارید.

ملا نصرالدین
16-06-2015, 11:30
نه کلا روالش این طوریه که اگه واریز بشه یه مدتی طول میکشه تا حوالش بیاد رو سیستم اینا. اینا هم مشکلی ندارن چک میکنن برام ولی برخوردشون یه طوریه که حس حقارت بهم دست میده وقتی صحبت میکنن موندم چی باید بهشون بگم. شاید چون همش با روی گشاده باهاشون حرف زدم این طوری زبونشون دراز شده همون اول باید سر و صدا میکردم که حساب کار بیاد دستشون.

ببینید اونها وضیفشون اینه که به ارباب رجوع احترام بذارن.حالا تنبلند و بی ادب تقصیر شما نیست.اونها با این رفتار ادب و شخصیت خودشون رو نشان میدن.شما هم با رفتار مناسب ادب و شخصیت خودت را نشان میدهی.نمیتونی کاری بکنی که یه ادم بی شخصیت و بی ادب یهو اداب معاشرت یاد بگیره و احترام بذاره.
اصلا شما نباید حس حقارت بهتون دست بده.بلکه اتفاقا اونها باید حس حقارت کنند .کسی که رفتار درست انسانی نداره یک ادم حقیره .
شما وظیفه ات پیگیریه و وظیفه انها پاسخ دادن.
باز هم اگر احساس میکنی نیاز داری به انها درس ادب بدهب میتوانی به مدیریت گزارش کنی

Iloveu-ALL
17-06-2015, 10:50
کسی جوابی نداره؟
یه متن کوتاه میخواستم واسه واسه اعتراض به درس از طریق سایت
استاد 4-5تا از نمرم کم کرد.

توش بنویسم ممکنه مشروط بشم
یا ممکنه موقع وارد کردن نمره اشتباهی صورت گرفته
اگه میشه دوباره ارزیابی کنید...

(میخواستم الکی بگم معدلم باید بالای 17 بیاد ترم بعدم و اینا .... نگم بهتره)

Йeda
17-06-2015, 18:56
کسی جوابی نداره؟

سلام علی جان

تا جایی که تجربه داشتم هیچ‌وقت‌ به اون بخش اعتراض نمره توجهی نمی‌کنند. کمتر پیش اومده که تاثیری اعمال شده باشه
حتی گاهی استاد به خاطر اعتراض شاگرد ازش نمره هم کم کرده چون براش مشکله فقط به خاطر یک برگه بره دانشگاه و از
بین همه برگه‌ها برگه‌ی شما رو پیدا کنه و بعد مثلا ببینه که اشتباهی هم حتی صورت نگرفته و کلا شنیدم برای استاد خیلی
بد میشه وقتی یکی اعتراض می‌زنه و بگه برگه رو اشتباه صحیح کردی.

بهترین راه اینه که شما شماره یا ایمیل استاد رو پیدا کنید و خصوصی با خود استاد صحبت کنید.

چون احتمال تاثیر مثبت اعتراض نمره کمه و حتی ممکنه شما اشتباه کرده باشی
ولی درهرصورت متن پیشنهادی من اینه:

-----------------------------------
سلام جناب دکتر/استاد ...

اگر ممکن هست در نمره‌ی درس ... بنده تجدید نظر بفرمایید.
به این امید که با تجدید نظر شما، از بند مشروط شدن رها شوم.

با تشکر

-------------------------------------

king_darkness
18-06-2015, 09:49
کسی جوابی نداره؟

حتی اگه استاد به اشتباه نمره ای کم کرده باشه و بعد از اعتراض مشخص بشه بازم نمره بهت برگشت داده نمیشه!!!
مورد داشتیم این اتفاق افتاده و خیلی ریلکس استاد گفت ترم برد باخودم بردار بهت بالا میدم!
این ترم نمره 20 خودمو بهم داده 16 وقتی پاپیچش شدم خیلی راحت بهم میگه واسم افت داره کسی 20 بگیره ازم!! :n04:

------------------------------------------

با آدم های به اصطلاح زرنگ که حتی تو کار های کوچیک هم زرنگ بازی در میارن باید چطوری رفتار کرد؟

مثلا یکی از دوستان اگه 2خودکار روی میز باشه و یکیش واسه من اون یکی واسه خودش باشه میره سراغ خودکار من و بعد از اینکه کارش تموم شد خیلی ریلکس خودکار میذاره تو جیبش!!
خدایش یه چیزی مثل خودکار ارزش بحث کردن نداره و اگه هم کسی حرفی بزنه با کلماتی مثل خسیس و... یه چیزی هم بدهکار میشه!
آدمی هم نیست که بگیم نداره و خداروشکر دستش به دهنش میرسه!
این ساده ترین مثالی بود که خاطرم مونده بود ولی کلا تو همه کاری این زرنگ بازی داره!!!

dourtarin
18-06-2015, 15:41
با آدم های به اصطلاح زرنگ که حتی تو کار های کوچیک هم زرنگ بازی در میارن باید چطوری رفتار کرد؟ مثلا یکی از دوستان اگه 2خودکار روی میز باشه و یکیش واسه من اون یکی واسه خودش باشه میره سراغ خودکار من و بعد از اینکه کارش تموم شد خیلی ریلکس خودکار میذاره تو جیبش!! خدایش یه چیزی مثل خودکار ارزش بحث کردن نداره و اگه هم کسی حرفی بزنه با کلماتی مثل خسیس و... یه چیزی هم بدهکار میشه! آدمی هم نیست که بگیم نداره و خداروشکر دستش به دهنش میرسه! این ساده ترین مثالی بود که خاطرم مونده بود ولی کلا تو همه کاری این زرنگ بازی داره!!!

در حالت کلی باید مثل خودشون باهاشون رفتار کرد...منظورم این نیست خودکارشون رو بردارین:n02:

وقتی رفتاری مثل خودشون رو در پیش بگیرین...کم کم حساس میشه که اگه این کار رو انجام بدم باهام اینطوری رفتار می کنه....فکر کنم صرف نظر بکنه از کارش

در مورد خودکار دفعه بعد دو تا خودکار با خودتون ببرین واسه استفاده...و طوری رفتار کنین که متوجه دو تا بودن خودکار بشه وقتی پرسید چرا دوتا؟ بگین اگه کسی خودکارم به دستش چسبید... یکی دیگه واسه کارم داشته باشم...

king_darkness
18-06-2015, 18:58
در حالت کلی باید مثل خودشون باهاشون رفتار کرد...منظورم این نیست خودکارشون رو بردارین:n02:

وقتی رفتاری مثل خودشون رو در پیش بگیرین...کم کم حساس میشه که اگه این کار رو انجام بدم باهام اینطوری رفتار می کنه....فکر کنم صرف نظر بکنه از کارش

در مورد خودکار دفعه بعد دو تا خودکار با خودتون ببرین واسه استفاده...و طوری رفتار کنین که متوجه دو تا بودن خودکار بشه وقتی پرسید چرا دوتا؟ بگین اگه کسی خودکارم به دستش چسبید... یکی دیگه واسه کارم داشته باشم...

بحث سرخودکار نیست کلا همین طوریه! پسر بدی هم نیستش که بخیال بشم دیگه باهاش رفاقت نکنم

1376MAXIMUM
18-06-2015, 20:57
اقا اینایی یه پولی بهتون بده کارن و به زور باید ازشون گرفت رو چیکارشون باید کرد به خدا به التماس میندازن ادم رو
پسره گفت برام یه وسیله بیار منم گفتم باشه دقیقا سر وقت با هر زحمتی بود جور کردم بردم براش ۷۲ هزار پیاده شدم ۱۵ رو ایشون باید میداد ۲۱ یکی دیگه و بقیه سهم خودم بود اقا یه دو هفته مارو دووند و اذیت کرد تا این۱۵ تومان رو بده حالا وضع مالیشون توپ هم یه چیزی اون طرف تر به بد بختی و نکبت پول رو جور کردم خودم هیچی پول نداشتم اون موقع ۲۰۰ بود و ۱۸۰ باید میدادم برای یه خرید دیگه مجبور شدم از خواهرم بگیرم و بدم به فروشنده
هنوز به همون دلیل کار این طرف ۴۵ هزار بدهی بالا اوردم هنوز دارم میدم درسته مبلق کمه اما برای من که کار نمیکنم و ... برام زیاده خیلی عصبانی هستم از دستش و دقه بعد که به یه هم چین ادمی خوردم میخواهم بدونم قشنگ چیکار کنم

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید

dourtarin
18-06-2015, 22:51
بحث سرخودکار نیست کلا همین طوریه! پسر بدی هم نیستش که بخیال بشم دیگه باهاش رفاقت نکنم

در مورد خودکار شوخی کردم...
پس اگه پسر بدی نیست می تونین با زبان شوخی و دوستانه غیرمستقیم موضوع رو گوشزد کنین:n18:

iranch
19-06-2015, 09:41
سلام
میگم مگر هر وقت جایی بخواهیم بریم در نمی زنیم؟
اما مطب دکتر نشسته بودم
دیدم منشی میگه فلانی بره تو
و کسی در نمی زد
مگر همیشه نباید در زد؟

dourtarin
19-06-2015, 10:47
سلام
اما مطب دکتر نشسته بودم
و کسی در نمی زد
مگر همیشه نباید در زد؟

از اون جایی که دکتر تو مطب منتظر بیمار هست ، کسی هم در نزد، تعجب نمی کنه ولی بهتره قبل ورود در بزنیم:n18:

به شخصه همیشه در می زنم بعد وارد مکان مورد نظر میشم:n02:

rz21
19-06-2015, 18:25
سلام دوستان..
دوست من که نسبتا هم باهاش صمیمی هستم پدربزرگشو از دست داده. این اتفاق برای هفته ی پیش بود و از اونجایی که با هم توی یک خوابگاه هستیم توی این یک هفته هیچی به من نگفت و من با شک خودم مسله رو فهمیدم. این یک هفته یعنی از زمانی که ایشون رو از دست داده تا الان بیست و چهار ساعت روز و شب با هم بودیم.
خلاصه دیروز که فهمیدم بهش تسلیت گفتم. به نظر شما چرا به من نگفت و ازش بپرسم عت این مساله رو؟
جالبه میگه تمامی مراسم ها از جمله سوم و هفتم تموم شدند. من خودم دپ سال پیش برام مسله ی مشابهی پیش اومد و دستم برای مراسم چهلم اومد.
یک سوال دیگه ای که دارم اینه که برای چهلمش باید برم و چی بهش بگم؟ اخه اگه قرار بر رفتن باشه باید حدود سه ساعت رو با اتوبوس به شهرشون برم. (الان خوابگاه ما توی شهرشون هست)
بدجوری گیج شدم و مطمهنم شما هم گیج شدید.
خودم خیلی دوست دارم برم ولی میگم چون که بهم نگفته شایددوست نداشته برم مراسمش.

elvish
19-06-2015, 18:57
سلام دوستان..
دوست من که نسبتا هم باهاش صمیمی هستم پدربزرگشو از دست داده. این اتفاق برای هفته ی پیش بود و از اونجایی که با هم توی یک خوابگاه هستیم توی این یک هفته هیچی به من نگفت و من با شک خودم مسله رو فهمیدم. این یک هفته یعنی از زمانی که ایشون رو از دست داده تا الان بیست و چهار ساعت روز و شب با هم بودیم.
خلاصه دیروز که فهمیدم بهش تسلیت گفتم. به نظر شما چرا به من نگفت و ازش بپرسم عت این مساله رو؟
جالبه میگه تمامی مراسم ها از جمله سوم و هفتم تموم شدند. من خودم دپ سال پیش برام مسله ی مشابهی پیش اومد و دستم برای مراسم چهلم اومد.
یک سوال دیگه ای که دارم اینه که برای چهلمش باید برم و چی بهش بگم؟ اخه اگه قرار بر رفتن باشه باید حدود سه ساعت رو با اتوبوس به شهرشون برم. (الان خوابگاه ما توی شهرشون هست)
بدجوری گیج شدم و مطمهنم شما هم گیج شدید.
خودم خیلی دوست دارم برم ولی میگم چون که بهم نگفته شایددوست نداشته برم مراسمش.

سلام

خدا رحمت شان کند

زیاد حساس نشید چرا نگفته احتمالا دلیلش این نیست که عیبی چیزی در شما دیده یا ...

شیوه سوگ واسه هرکس فرق داره یکی دوست داره برای آخرین بار قیافه از دست رفته رو ببینه یکی دوست زانوی غم بقل کنه و ساکته.

منم باشم نمی گم شخصیتم اینطوریه چیز بدی نیست مهم برخورد مناسب با از دست دادن اون فرد هست.

به نظرم نپرسید چرا نگفتی و ....

حتما بگید که بیام مراسم؟ (یا با رفقای دیگه میشه جمعی بیاییم؟)

اگر اصلا نخواست نرید شاید دوست نداره زندگی فامیلی خصوصی رو با زندگی دانشجویی کاری قاطی کنه ولی اگر تمایل داشت حتما برید.

تسلیت بگید. :n16:

حضور فیزیکی یا اعلام حضور شما و دوستانش مهم ترین و بهترین چیز هست.

Mohsen Koohi
19-06-2015, 20:38
سلام
اما مطب دکتر نشسته بودم
و کسی در نمی زد
مگر همیشه نباید در زد؟

مطب دکتر و دفتر مشاور و وکیل و ... در نمیزنن

iranch
19-06-2015, 22:53
مطب دکتر و دفتر مشاور و وکیل و ... در نمیزنن

مطمئنی عزیز؟
اخر ما در بزنیم یا نزنیم!!
اصلا کجا در بزنیم و کجا نزنیم؟!

elvish
19-06-2015, 23:13
مطمئنی عزیز؟
اخر ما در بزنیم یا نزنیم!!
اصلا کجا در بزنیم و کجا نزنیم؟!

فک کنم در می زنیم چون می خواهیم اون پشت دری آماده ما بشه یا اوکی بده. دیگه وقتی پشت دری آماده ما هست(در مطب دکتر اینا) احتمالا دیگه نیاز نیست.

من معمولا اینجور موقع ها در می زنم یا اگر در باز باشه جلوی در سلام می دم که پشت میز نشین منو ببینه و اعلام حضوری بکنم.

زیاد هم مهم نیست. هر جور که راحتی.(مخصوصا برخی دکتر ها که "دکمه" دارن که به منشی میگه حالا بفرست بعدی رو)

iranch
19-06-2015, 23:44
فک کنم در می زنیم چون می خواهیم اون پشت دری آماده ما بشه یا اوکی بده. دیگه وقتی پشت دری آماده ما هست(در مطب دکتر اینا) احتمالا دیگه نیاز نیست.

من معمولا اینجور موقع ها در می زنم یا اگر در باز باشه جلوی در سلام می دم که پشت میز نشین منو ببینه و اعلام حضوری بکنم.

زیاد هم مهم نیست. هر جور که راحتی.(مخصوصا برخی دکتر ها که "دکمه" دارن که به منشی میگه حالا بفرست بعدی رو)

سر کلاس ی چیزی چطور؟

elvish
20-06-2015, 00:12
سر کلاس ی چیزی چطور؟

در یک مجموعه آموزشی که فرهنگ و آداب رسوم کشور های دنیا رو بررسی می کرد می گفت یک فاکتوری به نام Power Distance هست در جوامعی که High Power Distance هستند مثل ایران به استاد از پایین نگاه می کنیم (یا استاد از بالا به ما نگاه میکنه!) وقتی استاد اومد جلوی پاش می ایستند در می زنند یا اجازه می گیرند و دست بالا می کنند برای سوال کردن(ولی برای مثال آمریکا بر عکس هست)

برخی اساتید در ایران هنوز چنین فکر می کنند.(نوعی نگرشه دیگه) مثلا یادمه طرف در نزده اومده بود داخل کلاس و استاد عصبانی شده که مگه گاوی یا مگه اینجا طویله هست که سر خود میایی تو

واسه بعضیا مهم نیست یا برعکسه. استادی داشتیم خیلی بلدش می اومد هنگام ورودش جهت احترام بایستیم.(تو دانشگاه که معمولا دیگه نمی ایستند)

اگر نمی دونین استاد چه انتظاری دارد بهتره یواش در زد. من خودم معمولا در رو بدون زدن(برای جلوگیری از سر صدا) باز می کنم و دست رو بلند می کنم که استاد ببیند اشاره ای با سر یا دست بکند که اوکی بیا تو ...

البته اگر کسی قبلا از کلاس بیرون رفته باشه معمولا عرف نیست واسه برگشت به کلاس دوباره اجازه بگیرد(مخصوصا اگر سریع برگردد)

شاید اشتباست ولی اینا نظر منه.:n36:

ehsan_iace
20-06-2015, 17:16
یک مطلبی تو یک سایت خواندم "ارتباط چشمی نرمال اینگونه است که ۳۰ درصد باید به چشم‌ها و بقیه زمان را به دیگر قسمت‌های بدنش نگاه کنید."

به نظر شما درسته که وقتی به چشم طرف نگاه نمیکنیم به بدن طرف نگاه کنیم؟ یا اینکه وقتی به چشم طرف نگاه نمیکنیم باید به پایین یا به اطراف نگاه کنیم؟

mehran7880
21-06-2015, 20:41
سلام
من سربازم و تو پادگان از صبح تا ظهر رسمی های اونجا یا دیگر سرباز ها رو چندین بار میبینم.
هر روز اولین بار که میبینیم طبیعتا سلام میکنیم به هم دیگه ولی تا ظهر که قراره اینهمه همدیگرو ببینیم چیکار کنیم؟ چون نمیشه بی تفاوت از کنارشون گذشت و بهتره یه چیزی مثل سلام و خسته نباشید بگه.

A/|\IR
28-06-2015, 00:09
دوستانی که سابقه تدریس داشتن
اگه چیزای که میخوایم تدریس کنیم رو یاداشت کنیم بهتره یا نه؟ و این که برای گفتن مطالب هم برنامه ریزی داشته باشیم؟
گاهی اوقات وقتی ادم چیز یاداشت میکنه که بگه بعدا ولی وقتی کسی سوالی میپرسه تا براش باز میکنه نصف مطالب برنامه ریزی شده تحویل داده شد بهشون بعد اون موقع یکم گیج مییشه که چی شد چی نشد؟
اگه هم یاد داشت نکنیم ممکنه فراموش کنیم بعضی چیزا رو
در کل شما چه پیشنهاد میدین؟
اینکه مدرس گاهی اوقات به یادداشتاش نگاه میکنه حس بدی بهترون دست نمیده:دی پ؟ من که خودم اینطور بودم!

lionf3
28-06-2015, 00:27
اگه چیزای که میخوایم تدریس کنیم رو یاداشت کنیم بهتره یا نه؟ و این که برای گفتن مطالب هم برنامه ریزی داشته باشیم؟
گاهی اوقات وقتی ادم چیز یاداشت میکنه که بگه بعدا ولی وقتی کسی سوالی میپرسه تا براش باز میکنه نصف مطالب برنامه ریزی شده تحویل داده شد بهشون بعد اون موقع یکم گیج مییشه که چی شد چی نشد؟
اینکه مدرس گاهی اوقات به یادداشتاش نگاه میکنه حس بدی بهترون دست نمیده:دی پ؟ من که خودم اینطور بودم!

والا اینطور مواقع حس میکنیم مدرس گرامی چیزی بارش نیست... :n02: اگه ۱ روز قبل از تدریس مطالب رو مرور کنین به نظرم بهتر باشه
لزومی هم نداره به همه سوالا سر کلاس پاسخ داده بشه میتونین موکول کنین به جلسه آینده یا....

A/|\IR
28-06-2015, 18:42
والا اینطور مواقع حس میکنیم مدرس گرامی چیزی بارش نیست... :n02: اگه ۱ روز قبل از تدریس مطالب رو مرور کنین به نظرم بهتر باشه
لزومی هم نداره به همه سوالا سر کلاس پاسخ داده بشه میتونین موکول کنین به جلسه آینده یا....

خب رو اون صورت جواب ندیم که طرف بدتر فکر میکنه:n02: (اصلا فکرشون مهم نیست ولی وظیفه انجام نشده در اصل)
منظورم از یادداشت فقط سرفصل ها بود

دوستان دیگه هم فکر میکنن یاداشت بردن به سر کلاس خوب نیست؟

Ar@m
28-06-2015, 18:54
منم فکر میکنم یادداشت بردن خوب نیست. بهترین روش اینه که اسلاید تهیه کنین ببرین دقیقا مطلب جلوی روتونه و کسی هم نمیتونه بگه چیزی بار استادمون نیست : دی
اگه کسی سوال میکنه و پیش میاد آدم حضور ذهن نداره که جواب بده بهترین کار اینه که سوال رو به خورد خودشون بدین مثلا بگین چه سوال خوبی بود! کسی جوابشو نمیدونه؟ روش برین فکر کنین هرکی جواب این سوال رو هفته ی دیگه برام بیاره 1 نمره به امتحان آخر ترمش اضافه میکنم :31:

ehsan_iace
28-06-2015, 19:46

سرفصل مطالب و تیتر و طبقه‌بندی مطالب را یادداشت کنید و به همراه خودتان ببرید که یادتان باشد چه چیزهایی را میخواهید بگویید
(حتی میتونید آنرا بدهید یکی از دانش‌اموزها اول کلاس روی تخته بنویسید تا شما دارید مطلب اول را تدریس میکنید)

سئوالات را هم بگویید هر کسی سئوال داشت آخر جلسه بپرسد تا نظم تدریس‌تان به هم نخورد و همه مطالبی که میخواهید در آن جلسه بگویید را بگویید

جواب سئوالات را هم کوتاه بدهید قرار نیست کل مطالب قبلی را یکبار دیگر تدریس کنید

وسواس کامل جواب دادن و کامل تدریس کردن نداشته باشید کسی انتظار معجزه کردن و یا یک تدریس بی‌نقص! را از معلمش ندارد (شما هم این انتظار را از خودتان نداشته باشید)

عبارت "روز اول تدریس" را در گوگل جستجو کنید مطالب مفیدی میتوانید پیدا کنید

1376MAXIMUM
28-06-2015, 22:19
سرفصل مطالب و تیتر و طبقه‌بندی مطالب را یادداشت کنید و به همراه خودتان ببرید که یادتان باشد چه چیزهایی را میخواهید بگویید
(حتی میتونید آنرا بدهید یکی از دانش‌اموزها اول کلاس روی تخته بنویسید تا شما دارید مطلب اول را تدریس میکنید)

سئوالات را هم بگویید هر کسی سئوال داشت آخر جلسه بپرسد تا نظم تدریس‌تان به هم نخورد و همه مطالبی که میخواهید در آن جلسه بگویید را بگویید

وسواس کامل جواب دادن و کامل تدریس کردن نداشته باشید کسی انتظار معجزه کردن و یا یک تدریس بی‌نقص! را از معلمش ندارد (شما هم این انتظار را از خودتان نداشته باشید)

درسته تایید میکنم اصلا یکی از تکنیک های سخن رانی و تدریس هست سر فصل ها رو مینویسن رو یه کاغذ کوچیک یا هر چیزی و دنبالشون میبرن و توضیح میدن

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید

ba maram
29-06-2015, 00:12
سلام
چند روز پیش اتفاقی یه خانم که فامیل که میشه گفت هر 3 ,5 سال یک بار می بینمش رو دیدم
و یک پسر بچه ی 5,6 ساله داشت که ندیده بودمش تا اون موقع
سلام و احوالپرسی رو با مادر و بچه کردم اما چون اولین بار بود بچه اش را می دیدم ندونستم چی به خانمه بگم
به نظرتون چی باید گفت تو این مواقع که ؟
چه رسمی چه شوخی...

Demon King
29-06-2015, 11:48
سلام
چند روز پیش اتفاقی یه خانم که فامیل که میشه گفت هر 3 ,5 سال یک بار می بینمش رو دیدم
سلام و احوالپرسی رو با مادر و بچه کردم اما چون اولین بار بود بچه اش را می دیدم ندونستم چی به خانمه بگم
چه رسمی چه شوخی...

سلام

معمولا تو اینجور مواقع با یک حالت تعریفی هویت بچه رو میپرسند برای مثال: لپش رو میشکند و با یه حالت احساسی میپرسند این کوچولوی ناز کیه؟

elvish
29-06-2015, 12:02
یک مطلبی تو یک سایت خواندم "ارتباط چشمی نرمال اینگونه است که ۳۰ درصد باید به چشم‌ها و بقیه زمان را به دیگر قسمت‌های بدنش نگاه کنید."

به نظر شما درسته که وقتی به چشم طرف نگاه نمیکنیم به بدن طرف نگاه کنیم؟ یا اینکه وقتی به چشم طرف نگاه نمیکنیم باید به پایین یا به اطراف نگاه کنیم؟

نه نه

این کار رو نکنید.

هرچه قدر صمیمی تر ارتباط چشمی بیشتر البته ممکنه در روابط تجاری هم به چشم طرف نگاه کنید که نشان از قدرت و ارعاب و ترساندن طرف مقابل/قرارداد دارد.

به هر دو چشم که نمیشود نگاه کرد به هر چشم مدتی و سپس به جای مخصوصی تمرکز نکنید.

مثلا موقع فکر کردن چشم انسان به گوشه ها می رود یا به کل صورت نگاه کنید یا موقع گوش دادن به دهان طرف هر از چندگاهی نگاه کنید.

به بدن طرف نگاه نکنید.

سلام
من سربازم و تو پادگان از صبح تا ظهر رسمی های اونجا یا دیگر سرباز ها رو چندین بار میبینم.
هر روز اولین بار که میبینیم طبیعتا سلام میکنیم به هم دیگه ولی تا ظهر که قراره اینهمه همدیگرو ببینیم چیکار کنیم؟ چون نمیشه بی تفاوت از کنارشون گذشت و بهتره یه چیزی مثل سلام و خسته نباشید بگه.

سلام

من خودم که معمولا لبخند می زنم و بعضا دستم رو بالا می رم یا سرم رو تکان میدم یا یک جمله ساده میگم.

بسته به موقعیت ها و نوع روابط فرق می کند ولی به شخصه موافق سلام چندباره نیستم.

سلام
چه رسمی چه شوخی...

سلام

من معمولا بعد از احوال پرسی معمولی اول با خود بچه حرف می زنم ازش سوال می پرسم و ...

اینطوری والدینش راحت غیر مستقیم جواب میدن.

متاسفانه یا خوشبختانه تو جامعه ما خیلی راحت نمیشه رک پرسید یا مستقیم حرف زد.

A/|\IR
29-06-2015, 16:13

منم فکر میکنم یادداشت بردن خوب نیست. بهترین روش اینه که اسلاید تهیه کنین ببرین دقیقا مطلب جلوی روتونه و کسی هم نمیتونه بگه چیزی بار استادمون نیست : دی
اگه کسی سوال میکنه و پیش میاد آدم حضور ذهن نداره که جواب بده بهترین کار اینه که سوال رو به خورد خودشون بدین مثلا بگین چه سوال خوبی بود! کسی جوابشو نمیدونه؟ روش برین فکر کنین هرکی جواب این سوال رو هفته ی دیگه برام بیاره 1 نمره به امتحان آخر ترمش اضافه میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از دوستان البته بار اولم نیست ولی تجربه آنچنانی هم ندارم/
فکر کنم تا قبل کلاس مرور کنم خیلی بهتره.

------
یاد یک خاطره ای افتادم:دی
یه مدرس (نمیگم استاد چون لیاقت نداشت) زمین شناس داشتیم همیشه دو سه تا جزوه و کتاب زیر بقلش بود وقتی میومد سر کلاس سرشو مینداخت پایین و روخونی میکرد کسی هم سوال میپرسید، سوال خوبی بود جلسه بعد جوابشو بیارین:دی باب شده بود بین دانشجو ها که این آقا چیزی بارش نیست و جزوه هاشو ازش بگیری چیزه زیادی ازش در نمیاد، یه روز که باما کلاس داشت قرار شد یجوری این جوزه هارو ازش بدزدیم ببینیم چی پیش میاد:n09:
با هزار جور بدبختی یکی جزوه هاشو برداشت و آقا دست خالی اومد تو کلاس، بعد از یه ربع مکث فرمود این جلسه کاری نمیکنیم و شما باید برای من تحقیق در مورد فلان چیز رو بیارید:n08: بعد کلاس ترکید از خنده و بر همگان ثابت شده اصلا چیزی نمیدونه بنده خدا:n02:

mohsen_124
29-06-2015, 21:50
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز
طاعاتتون مورد قبول درگاه حق تعالی

من وقتی یکیو میبینم و باهاش رودروایسی دارم میخام خیلی خیلی زیاد از سلام و احوال پرسی به قول معروف بتوپم بهش
ینی دنبال هم از اصطلاحات احوال پرسی جوری بگم که کم نگذاشته باشم و فرصت ندم که اون اینکارو کنه
حالا میخوام کلیه ی اصطلاحات احوال پرسی که میتونیم به یه شخص بگیم رو بدونم میتونین منو راهنمایی کنین ؟
بیشتر در مورد کساییکه مثلا کاری به خونوادشون یا بچشون نداریم که مثلا بگیم خونواده محترم خوبن یا نه

mohsen_124
30-06-2015, 01:15
سلام و وقت بخیری دوباره :n01:
ببخشید من مدام پیام میزارم
خوشحال میشم منو قابل بدونین و جواب پیام هامو بدین

1-عبارت های "عرض ارادت" "ارادتمندینم " "ارادت" کجا استفاده میشه ؟
و اینکه میتونیم برای جنس مخالف بکار ببریم ؟

2- معادل "خوشحال شدم شما رو دیدم"
چیه ؟

3- در جواب"تسلیت میگم" میتونیم بگیم بقای عمر شما باشه ؟

4-"احوال شریف " رو چه زمانی به کار میبرن و برای چه کسانی بکار میبرن ؟

5-"دیر و زود داره سوخت و سوز نداره " ینی چی :n01:( یکی از دوستان داخل این تاپیک مطرح کردند )

ehsan_iace
30-06-2015, 11:13

چیه ؟

5-"دیر و زود داره سوخت و سوز نداره " ینی چی :n01:( یکی از دوستان داخل این تاپیک مطرح کردند )

1. روزمره من نشنیدم کسی بگوید "عرض ارادت" "ارادتمندینم " "ارادت" آخر نامه‌ها مینویسند ارادتمند شما یا دوستدار شما فلانی

2. ؟

3. بله معمولاً میگویند بقای عمر شما باشه, انشاءاله در شادهیهای‌تان جبران کنیم

4. نشنیدم کسی بگوید احول شریف! معمولاً میگویند احوال شما, چطوری, حال شما خوبه, خوبی!

5. یعنی دیر یا زود اتفاق می‌افتد (انجام میشه) نگران‌اش نباش

ملا نصرالدین
30-06-2015, 12:07

چیه ؟

عرض ارادت و ارادتمندیم معادل همون چاکرم .نوکرم هست ولی برای افراد مسن تر یا با کلاس تر

فرض کنید شما با یک اقای مسن که باهاش صمیمی نیستید و براش احترام زیادی قائل هستید رو به رو میشوید

میگویید: سلام حاج اقاوعرض ارادت.احوال شما؟------معادل وقتی دوستتون رو میبینید می گویید سلام چطوری مخلصم
یا اگر این اقا چند بار در طول روز ببینید می گویید: ارادتمندیم حاج اقا-------معادل خیلی چاکریم .خیلی مخلصیم

در مورد جنس مخالف اصولا نه از چاکرم مخلصم استفاده میشه نه معادلش.ولی مثلا وقتی یک نفر رو به شما معرفی میکنند که شما از قبل میشناسید میشود گفت :بله ارادت داریم خدمت ایشان---معادل بله من میشناسمش

2-در جوابش میگویند همچنین...جملات دیگه:سعادت نصیب ما شد شما رو دیدیم/ملاقات کردیم/زیارت کردیم.....توفیقی بود که شما رو دیدیم

3-معمولا بقای عمر شما باشه همون کسی میگه که تسلیت رو هم میگه.در جوابش بهتره بگویند.ممنون ان شاءالله تو شادی ها جبران کنیم.

4-احوال شریف هم مثل ارادتمندیم برای مواقعی که برای طرف احترام زیادی قائل هستیم(بسته به سن و موقعیت شغلی و پولی و اجتماعی) به نوعی میشه گفت با طرف صمیمی نیستیم و رو در واسی داریم...احوال شریف همون معنی حالت چطوره هست

5-یعنی ممکنه انجام دادن اون مسئله دیر بشه یا سر وقت نباشه ولی حتما انجام میشه

mohsen_124
30-06-2015, 13:00
ببخشید میخاستم یه کتاب معرفی کنید
که جملات و اصطلاحات گفتاری فارسی اداب معاشرت رو داشته باشه
مثلا بگه در جواب تشکر خواهش میکنم باید گفت
من هرچی دنبالش گشتم پیدا نکردم ممنون میشم کتابشو معرفی کنین

ehsan_iace
30-06-2015, 16:15
ببخشید میخاستم یه کتاب معرفی کنید
که جملات و اصطلاحات گفتاری فارسی اداب معاشرت رو داشته باشه
مثلا بگه در جواب تشکر خواهش میکنم باید گفت
من هرچی دنبالش گشتم پیدا نکردم ممنون میشم کتابشو معرفی کنین

کتاب که تا آنجا که من میدانم نیست (اکثر کتابهای آداب معاشرت یا ترجمه هستند یا بر اساس احادیث)

امافهرست خوبی در ویکیپدیا هست که خودت میتونی با خواندنش ازش به جا استفاده کنی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فهرست_تعارف‌های_ایرانی

1376MAXIMUM
30-06-2015, 22:31
دوستان یه سوال من حرف زدم گاهی اوقات میرم کانال احمدی نژاد چطوری درستش کنم؟

ehsan_iace
03-07-2015, 09:21
به نظر شما بهترین هدیه که میتوانیم بدهیم به کسی که میخواهد برود خارج از کشور تحصیل کند چیه؟

ملا نصرالدین
03-07-2015, 12:24
به نظر شما بهترین هدیه که میتوانیم بدهیم به کسی که میخواهد برود خارج از کشور تحصیل کند چیه؟

اگر از دوستان صمیمی شما هست یک قاب عکس که عکس دو نفره شماست را به او بدهید....یا یک چیزی خودتان برایش درست کنید.مثلا داخل یک دفترچه برایش چیزی بنویسید .یا یکی از این دستگاه های ضبط صدا برایش بگیرید و با همه فامیل و دوستان در مورد سفر ایشان صحبت کنید و...
چیزی که مهمه اینه که باید هدیه شما وزن کمی داشته باشه.تا برایش اضافه بار ایجاد نکند

اگر به زبان مسلط نیست کتاب های جیبی زیادی هست که بسیار به ادم کمک میکنند.

ehsan_iace
03-07-2015, 13:22
اگر از دوستان صمیمی شما هست یک قاب عکس که عکس دو نفره شماست را به او بدهید....یا یک چیزی خودتان برایش درست کنید.مثلا داخل یک دفترچه برایش چیزی بنویسید .یا یکی از این دستگاه های ضبط صدا برایش بگیرید و با همه فامیل و دوستان در مورد سفر ایشان صحبت کنید و...چیزی که مهمه اینه که باید هدیه شما وزن کمی داشته باشه.تا برایش اضافه بار ایجاد نکنداگر به زبان مسلط نیست کتاب های جیبی زیادی هست که بسیار به ادم کمک میکنند.از فامیله دوره عکس دو نفره نداریم! راستش فرصتش نیست که چیزی دست‌ساز برایش آماده کنم زبانش خوبه, میخواستم کتاب برایش بخرم ولی میترسم مورد پسندش نباشه و با خودش نبره, به خوراکی هم فکر کردم چیزی شبیه گز و پولکی یا آجیل

rz21
03-07-2015, 19:55
دوستان سلام..
امروز توی مراسم ختم دایی یکی از دوستان شرکت کردم و برام یکی دو تا سوال پیش اومد.
وقتی وارد چنین مجالسی می‌شیم افراد زیادی جلو مسجد وایسادن. باید به تک تک این افراد تسلیت گفت یا سرمون رو تا حدودی بندازیم پایین؟ من تا حدودی سرم انداختم پایین و وقتی رسیدم به دوستم بهش تسلیت گفتم.
سوال دوم اینه که دوستم پیراهن سفید پوشیده بود.. علت این کار چیه در حالی که بقیه مشکی پوشیدن؟
در کل خودمون برای چنین مراسمی چه لباسی را باید بپوشیم؟

ehsan_iace
04-07-2015, 10:05
دوستان سلام..
امروز توی مراسم ختم دایی یکی از دوستان شرکت کردم و برام یکی دو تا سوال پیش اومد.
وقتی وارد چنین مجالسی می‌شیم افراد زیادی جلو مسجد وایسادن. باید به تک تک این افراد تسلیت گفت یا سرمون رو تا حدودی بندازیم پایین؟ من تا حدودی سرم انداختم پایین و وقتی رسیدم به دوستم بهش تسلیت گفتم.
سوال دوم اینه که دوستم پیراهن سفید پوشیده بود.. علت این کار چیه در حالی که بقیه مشکی پوشیدن؟
در کل خودمون برای چنین مراسمی چه لباسی را باید بپوشیم؟

نه تک تک لازم نیست ولی یک تسلیت کلی میگوییم و رد میشویم و اگر آشنا دم در بود به او سلام و تسلیت میگوییم,

عجیبه که لباس سفید پوشیده! چون معمولاً لباس سفید علامت شاد بودن!
معمولاً رسمه تا چهلم خانواده اصلی مرحوم لباس مشکی میپوشند و از فامیلهای دورتر معمولاً یک لباس سفید بعد از چهلم برایشان می‌آورند و میخواهند که با پوشیدن لباس سفید دیگر عزاداری را تمام کنند

بهتر است لباس تیره باید بپوشید (ترجیحاً مشکی) حتی اگر شخصی از خارج آمده و کروات میزنه کروات مشکی میزنه

ملا نصرالدین
04-07-2015, 14:23
از فامیله دوره عکس دو نفره نداریم! راستش فرصتش نیست که چیزی دست‌ساز برایش آماده کنم زبانش خوبه, میخواستم کتاب برایش بخرم ولی میترسم مورد پسندش نباشه و با خودش نبره, به خوراکی هم فکر کردم چیزی شبیه گز و پولکی یا آجیل

ببینید گز و پولکی به عنوان هدیه به حساب نمیاد.بهش میگن تو راهی.برای اینکه طرف توی راه گرسنه شد بخوره.در ثانی احتمالا خانواده طرف کلی از این چیز ها بهش میدن.از طرفی افراد فامیل هم کلی هدیه بهش میدن و قطعا طرف همش رو نمیبره. پس باید هدیه شما یک چیز خاص و کوچک باشد

sagad1369
04-07-2015, 20:51
سلام من رشته تحصیلم کامپیوتره باید چجور دنبال کار باشم منظورم اینه وقتی وارد یه شرکت میشم باید چی بگم؟بگم دنبال کار میگردم نیرو نممیخوان؟لطفا راهنمایی کنین:n02:

Mr.Pooya
05-07-2015, 13:56
سلام من رشته تحصیلم کامپیوتره باید چجور دنبال کار باشم منظورم اینه وقتی وارد یه شرکت میشم باید چی بگم؟بگم دنبال کار میگردم نیرو نممیخوان؟لطفا راهنمایی کنین:n02:

سلام

شما معمولا اول رزومه می فرستی بعد اگر قبول کردند میری برای مصاحبه و برای مصاحبه مثلا میرید تو شرکت و به منشی میگید که برای مصاحبه اومدم.

موفق باشید

aminkhan2014
06-07-2015, 05:51
به غریبه ای که عزیزش فوت شده؛تسلیت میگن،ولی وقتی یکی از آشناهای نزدیکتر مثل پسر خاله و...فوت شده چی میگین؟(چون شما هم به نوعی صاحب عزا حساب میشید)سکوت میکنید؟عکس العملتون چیه؟

ehsan_iace
07-07-2015, 12:19
به غریبه ای که عزیزش فوت شده؛تسلیت میگن،ولی وقتی یکی از آشناهای نزدیکتر مثل پسر خاله و...فوت شده چی میگین؟(چون شما هم به نوعی صاحب عزا حساب میشید)سکوت میکنید؟عکس العملتون چیه؟تسلیت میگویم بعد هم یک تعریف کوتاه از درگذشته میکنید و بعد هم میگویید اگر کار و کمکی از دست ما برمی‌آید در خدمتیم

aminkhan2014
08-07-2015, 14:52
والا توی فرهنگ ما که میگن نباید به آشنا بگی تسلیت میگم!!!چون خودمون هم به نوعی صاحب عزا حساب میشیم
واقعا اختلاف زیاد بین فرهنگهای مختلف هست

iranch
11-07-2015, 11:08
درود
داریم با یک نفر که نمی شناسیم حرف میزنیم بعد خودش رو معرفی میکنه من فلانی هستم . فلان کاره
ما باید چیزی بگیم یا سکوت کنیم ؟ حالا پشت تلفن یا حضوری باشه فرق دارد؟

ملا نصرالدین
11-07-2015, 13:23
درود
داریم با یک نفر که نمی شناسیم حرف میزنیم بعد خودش رو معرفی میکنه من فلانی هستم . فلان کاره
ما باید چیزی بگیم یا سکوت کنیم ؟ حالا پشت تلفن یا حضوری باشه فرق دارد؟

اگر اول صحبت باشه مثلا بعد از سلام بگه من فلانی هستم فلان کاره .در جواب میگوییم خوشبختم از اشناییتون./خوشبختم/خوشبختم که صدای شما رو میشنوم

ولی اگر وسط صحبت باشید
باید یجوری دنباله ی حرفش رو بگیرید
فلانی هستم فلان کاره : به به خوشحالم از اشناییتون اقا چه شغل خوبی دارید و...
: خوشبختم جناب .... من هم فلانی هستم و ....

iranch
11-07-2015, 14:42
اگر اول صحبت باشه مثلا بعد از سلام بگه من فلانی هستم فلان کاره .در جواب میگوییم خوشبختم از اشناییتون./خوشبختم/خوشبختم که صدای شما رو میشنوم

ولی اگر وسط صحبت باشید
باید یجوری دنباله ی حرفش رو بگیرید
فلانی هستم فلان کاره : به به خوشحالم از اشناییتون اقا چه شغل خوبی دارید و...
: خوشبختم جناب .... من هم فلانی هستم و ....

من زنگ زدم به یک مسئول ی و از کارمندش شاکی بودم
بعد توضیح دادم و اینها گفت من فلانی هستم و مسئول فلان قسمت هستم.
یعنی نیازی نبود من خودم معرفی کنم . یک چنین موردی هست

رضامولوی پور1361
16-07-2015, 10:37
سلام
اینجا تاپیکی برای درد دل و صحبت داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدرقم حوصله م سررفته و دلتنگ شدم

ملا نصرالدین
17-07-2015, 13:43
من زنگ زدم به یک مسئول ی و از کارمندش شاکی بودم
بعد توضیح دادم و اینها گفت من فلانی هستم و مسئول فلان قسمت هستم.
یعنی نیازی نبود من خودم معرفی کنم . یک چنین موردی هست

در این موارد وقتی میگوید مسئول فلان قسمت هستم بگویید ببخشید اگر امکان دارد من را به قسمت مربوطه وصل کنید

سلام
اینجا تاپیکی برای درد دل و صحبت داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدرقم حوصله م سررفته و دلتنگ شدم

در انجمن دهکده سرگرمی مطرح کنید

استاد شیفو
17-07-2015, 18:55
دوستان یه ماجرایی پیش اومده برای من .

دو تا سوپر مارکت کنار خونه ما هست . دو تاشون هم خیلی فاصله کمی از هم دارند . و یکی به ما نزدیک تر هست .

مشکل اینجاست که من اکثر چیز هایی که میخوام خریداری کنم . یا اون فروشگاهی که نزدیک تره به خونه ما یا نداره . همچنین جنس های درست و حسابی از برند های معتبر نداره .

(برای مثال یک نوشابه رو حساب کنید . اشی مشی در برابر پپسی کوالا :n02: بستنی ساغر در برابر دایتی و میهن ) و .... . این حکایت برای کل جنس ها درسته .

حال اون یکی سوپر مارکت جنس های بسیار بهتری داره . دقیقا همونی که میخوام .

اما مشکل اینه که اولا اصلا نمیتونم از جلوی این سوپر مارکت رد بشم و از دیگری خرید کنم . لااقل دیگران یا همسایه ها چه فکر میکنند . نمیگند من چرا از این یکی که نزدیک تره خرید نمیکنم ؟!! اصلا میترسم طرف ببینه با من دشمن بشه که چرا ازش خرید نمیکنم و از اون یکی خرید میکنم . دوما اگر جنسی رو این سوپر مارکت نزدیک تر نداشته باشه اصلا روم نمیشه جلوی طرف برم از اون یکی خرید کنم .:n03:

دوستان شما بودید چه کار میکردید . چه کار کنم :n03:

a_bayan
17-07-2015, 19:01

دو تا سوپر مارکت کنار خونه ما هست . دو تاشون هم خیلی فاصله کمی از هم دارند . و یکی به ما نزدیک تر هست .

مشکل اینجاست که من اکثر چیز هایی که میخوام خریداری کنم . یا اون فروشگاهی که نزدیک تره به خونه ما یا نداره . همچنین جنس های درست و حسابی از برند های معتبر نداره .

(برای مثال یک نوشابه رو حساب کنید . اشی مشی در برابر پپسی کوالا :n02: بستنی ساغر در برابر دایتی و میهن ) و .... . این حکایت برای کل جنس ها درسته .

اما مشکل اینه که اولا اصلا نمیتونم از جلوی این سوپر مارکت رد بشم و از دیگری خرید کنم . لااقل دیگران یا همسایه ها چه فکر میکنند . نمیگند من چرا از این یکی که نزدیک تره خرید نمیکنم ؟!! اصلا میترسم طرف ببینه با من دشمن بشه که چرا ازش خرید نمیکنم و از اون یکی خرید میکنم . دوما اگر جنسی رو این سوپر مارکت نزدیک تر نداشته باشه اصلا روم نمیشه جلوی طرف برم از اون یکی خرید کنم .:n03:

دوست عزیز شما حق داری از هر جایی که میخوای خرید کنی...من عموم مغازه داره.یبار برامون برنج فرستاد دفعه بعد که زنگ زد گفت بفرستم بابام گفت خیلی ممنون از شمال خودمون میخریم...

Sent from my GT-I9082

Public Enemy
17-07-2015, 19:53

والا بستگی به اخلاق خود فروشنده داره .
بنده هم قبلا چنین شرایطی داشتم یعنی دو تا سوپرمارکت در نزدیکی منزلمون بغل به بغل هم بودن . من هم همیشه ترجیه میدادم از نزدیکه خرید کنم ... گاهی اوقات طرف جنسی رو نداشت بهم میگفت "خرید هاتو اینجا بزار برو ببین مغازه بغلی جسنو داره یا نه" ! این یعنی اینکه مغازه ی اولی با این جریان کنار اومده بود .

به نظر بنده شما هم همین جریان رو به صورت غیر مستقیم تست کنین . جنسی رو بخواین که احتمالا نداشته باشه و ببینین بدون اینکه خودتون چیزی بگین ، آیا طرف شمارو refer می کنه به مغازه کناری یا نه

استاد شیفو
17-07-2015, 20:12
والا بستگی به اخلاق خود فروشنده داره .
بنده هم قبلا چنین شرایطی داشتم یعنی دو تا سوپرمارکت در نزدیکی منزلمون بغل به بغل هم بودن . من هم همیشه ترجیه میدادم از نزدیکه خرید کنم ... گاهی اوقات طرف جنسی رو نداشت بهم میگفت "خرید هاتو اینجا بزار برو ببین مغازه بغلی جسنو داره یا نه" ! این یعنی اینکه مغازه ی اولی با این جریان کنار اومده بود .

به نظر بنده شما هم همین جریان رو به صورت غیر مستقیم تست کنین . جنسی رو بخواین که احتمالا نداشته باشه و ببینین بدون اینکه خودتون چیزی بگین ، آیا طرف شمارو refer می کنه به مغازه کناری یا نه

ممنون :n40:

وقتی جنسی رو نداره . چیزی نمیگه . فقط همیشه جلوی در مغازه هستش . به خاطر این بیشتر نمیتونم برم از اون مغازه که مورد نظرم هست خرید کنم :n03:

a_bayan
17-07-2015, 20:58
در تکمیل حرف حیان جان....من خودم بستنی میهن خیلی دوس دارم.خیلی مغازه ها ندارن.میتونین بعنوان مثال بگین من بستنی میهن میخوام دارین؟میگه ن.شمام بگو خب پس میریم از اون یکی میگیرم...
بهر حال خوشبحالت که مغازه نزدیکتونه...

Sent from my GT-I9082

amir_t6262
17-07-2015, 21:29

من باشم که میرم به اولی میگم که چرا فلان مارک معروف رو نمیاری یا مثلا چرا فلان مارک رو نداری که خودش بفهمه که شما دنبال فلان برند کالا هستی که اون نداره و ناچار میری از دیگری خرید میکنی.

ملا نصرالدین
18-07-2015, 09:44

اینکه اون یکی مغازه جنس های معروف رو نمیاره بخاطر زرنگیشه
مثلا فرض کنید نوشابه پپسی قیمت مصرف کننده اش مشخصه.قیمتی هم که به مغازه دار میفروشه مشخصه.بنابراین مغازه دار یه سود کم و مشخصی میتونه از مشتری بگیره
ولی مغازه دار نوشابه های غیر معروف رو نسبت به پپسی خیلی ارزان تر میخره.و سود بیشتری از مردم میگیره.البته دلیل ارزان بودن بعضی از اقلام هم کیفیت پایین اونه.ولی متاسفانه قیمت مصرف کننده اش هم قیمت مارک های معروف هست

استاد شیفو
26-07-2015, 10:26
همیشه بعضی کارهای من اداری هست و حدوده 2 سالی هست کار های اداری من اونجا هستش .

بضی از کارکن های باسابقه همیشه کارم رو راه نمیاندازند حال به بهونه صبحونه و ... بهونه های الکی که اصلا قانونی نیست . کلا از این ها هستند که حوصله کار رو ندارن و کار مردم رو راه نمیاندازند .

اما یکی هست که همیشه کارم رو راه انداخته . حتی از صبحونه خوردنش هم گذشته و دلسوزانه کارم رو راه انداخته . هیچ اشنایی هم نداریم . ولی این اقا رو همه مردم دوستش دارند . چون دلسوزانه کار مردم رو راه می اندازد .

حال من خواستم هدیه ای برای این فرد بخرم که از زحماتش تشکر کنم .

به نظرتون ایا این کار خوبه و یا بد ؟؟؟؟؟؟

اگر هدیه بخرم چی بخرم خوبه .

این فرد 25 سالش هست .

dourtarin
26-07-2015, 11:12

بضی از کارکن های باسابقه همیشه کارم رو راه نمیاندازند حال به بهونه صبحونه و ... بهونه های الکی که اصلا قانونی نیست . کلا از این ها هستند که حوصله کار رو ندارن و کار مردم رو راه نمیاندازند .

اما یکی هست که همیشه کارم رو راه انداخته . حتی از صبحونه خوردنش هم گذشته و دلسوزانه کارم رو راه انداخته . هیچ اشنایی هم نداریم . ولی این اقا رو همه مردم دوستش دارند . چون دلسوزانه کار مردم رو راه می اندازد .

این فرد 25 سالش هست .

کار خوبی هست، با توجه به اینکه گفتین رفتار ایشون با همه اینطوریه...پس بقیه هم متوجه دلسوزی ایشون هستن
هدیه از یک جعبه شیرینی تا سکه می تونه باشه:n02: و چون اسم هدیه روشه برای طرف مقابل خوشایند خواهد بود.

( با توجه به سنشون ادکلن هم خوبه)

haniye.naaaz
26-07-2015, 11:18
salam man mikham bedonam chejori fontamo farsi konam????:n41:

poorya_2
26-07-2015, 11:48

این فرد 25 سالش هست .

کار خوب و پسندیده ای هست

من واسه هدیه از این جعبه شکلات ها پیشنهاد میکنم :n36:>>

a_bayan
26-07-2015, 13:40

این فرد 25 سالش هست .
بنظر من میتونین برین رئیس اداررو گیر بیارین با اون برین پیشش هدیه بهش بدین...اینجوری هم هیلی خوشحال میشه.هم دیگه سو تفاهم های احتمالی پیش نمیاد.میدونین چیرو میگم دیگه...
ولی خوب در کل هم شما هم اون بنده خدارو خداخیر بده...

Sent from my GT-I9082

Rhodes
29-07-2015, 17:23
أوستان من می خوام برای استادم این پروژه پایان نامه رو بفرستم.می خواستم بدونم توی متن ایمیل چی باید باشه.
مثلا استاد این پروژه با موضوعی که گفته بودید.مطالعه کنید امیدوارم خوب باشه.نمره هم خوب بدین :n09:

از این چیزا.
ممنونم.

arghavan1994
03-08-2015, 19:42
سلامـــــــــ ...
در جواب ----» در خدمتم و چه چیزی مد نظرتونه(وقتی چیز خاصی نیست) چی باید گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n03::n03:

Ali000999
04-08-2015, 08:17
سلامـــــــــ ...
در جواب ----» در خدمتم و چه چیزی مد نظرتونه(وقتی چیز خاصی نیست) چی باید گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n03::n03:
سلام
خدمت از ماست.
خدمت از بنده است.

poorya_2
04-08-2015, 08:22
سلامـــــــــ ...

درود

وقتی چیز خاصی نیست ، بگو قربان شما ، ممنون :n09:

1376MAXIMUM
08-08-2015, 07:29
سلام
دوستان یه اتفاق حال گیری دیروز اتفاق افتاد منم حالا هم میخواهم حال طرف مقابلم رو بگیرم(که تا حدودی فکر کنم گرفتم) و هم این که یه کاری کنم که انتخابش رو کنار بزاره و بیاد به طرف من کلا:n33:
یه دختری بود که من خیلی جذبش شده بودم:n12: یه جیزی حدود 6-7 ماه هم باهم حرف میزدیم و نمیدونم اینا بعد دیروز یه نمایشگاه بود من همش میترسیدم که اون شماره ای چیزی بده و دلهره رو داشتم ولی بعد حدود ساعت 8 فهمیدم این کار رو کرده انگار دنیا رو سرم خراب شد هیچی هنوزم اوراقم :n14:البته باید عرض کنم تو این 6-7 ماه هیچ وقت من نگفتم که ازش خوشم میاد چون یه بار بهم گفت که من تو رو جزو دوستای عادیم حساب میکنم (رو حساب فامیلی و ... هم فکر کنم این کار رو کرد) بعد منم هیچی نگفتم حتی هنوز هم نمیدونه :n36:و دیشب تا ساعت 4 هم بازم حرف زدیم من خیلی سعی کردم بپیچونمش دیگه نرم طرفش ولی خودش میگفت که نه این مورد برام مهم نیست و ... منم اون موقع فقط میخواستم حالشو بگیرم :n25:گفتم تو هیچ سودی برات ندارم و ... حداقل برو پیش اون یه چیزی شاید داشت ولی قبول نکرد:n19: بازم منم بهش گفتم من راحت میرم یه زمانی خاص بودی و ... داشتم میووردمت تو جزو دوستای خیلی نزدیک و ... ولی خوب بعد فهمیدم که نباید این کار رو بکنم :n26:و اشتباه کردم این جا به نظرم حالش گرفت چون دیگه هیچی نگفت :n31:بعدم گفتم شبدون به خیر من رفتم بخوابم صبح موقعی که بیدار شدم به نظرم رسید که من موقعیتی درست کنم که اون پشیمون بشه از کرده خودش و خودش برگرده جالب میشه حالا میخواهم این کار رو بکنم دوستان یاری برسونید این مورد رو تجربه ندارم بلد نیستم:n26:
اینایی که میرید نمایشگاه مخ میزنید بهتون همین جا میگم ازتون متنفرم:n24::n24::n34:

ملا نصرالدین
08-08-2015, 08:32
سلام
دوستان یه اتفاق حال گیری دیروز اتفاق افتاد منم حالا هم میخواهم حال طرف مقابلم رو بگیرم(که تا حدودی فکر کنم گرفتم) و هم این که یه کاری کنم که انتخابش رو کنار بزاره و بیاد به طرف من کلا:n33:
یه دختری بود که من خیلی جذبش شده بودم:n12: یه جیزی حدود 6-7 ماه هم باهم حرف میزدیم و نمیدونم اینا بعد دیروز یه نمایشگاه بود من همش میترسیدم که اون شماره ای چیزی بده و دلهره رو داشتم ولی بعد حدود ساعت 8 فهمیدم این کار رو کرده انگار دنیا رو سرم خراب شد هیچی هنوزم اوراقم :n14:البته باید عرض کنم تو این 6-7 ماه هیچ وقت من نگفتم که ازش خوشم میاد چون یه بار بهم گفت که من تو رو جزو دوستای عادیم حساب میکنم (رو حساب فامیلی و ... هم فکر کنم این کار رو کرد) بعد منم هیچی نگفتم حتی هنوز هم نمیدونه :n36:و دیشب تا ساعت 4 هم بازم حرف زدیم من خیلی سعی کردم بپیچونمش دیگه نرم طرفش ولی خودش میگفت که نه این مورد برام مهم نیست و ... منم اون موقع فقط میخواستم حالشو بگیرم :n25:گفتم تو هیچ سودی برات ندارم و ... حداقل برو پیش اون یه چیزی شاید داشت ولی قبول نکرد:n19: بازم منم بهش گفتم من راحت میرم یه زمانی خاص بودی و ... داشتم میووردمت تو جزو دوستای خیلی نزدیک و ... ولی خوب بعد فهمیدم که نباید این کار رو بکنم :n26:و اشتباه کردم این جا به نظرم حالش گرفت چون دیگه هیچی نگفت :n31:بعدم گفتم شبدون به خیر من رفتم بخوابم صبح موقعی که بیدار شدم به نظرم رسید که من موقعیتی درست کنم که اون پشیمون بشه از کرده خودش و خودش برگرده جالب میشه حالا میخواهم این کار رو بکنم دوستان یاری برسونید این مورد رو تجربه ندارم بلد نیستم:n26:
اینایی که میرید نمایشگاه مخ میزنید بهتون همین جا میگم ازتون متنفرم:n24::n24::n34:

من نمیدونم چرا بعضی پسر ها و دختر ها برای خودشون هم غرور دارند هم با خودشون هم تعارف دارند

اولا معلومه که شما از طرف خیلی خیلی خوشت امده.که میخوای هر جوری شده برگرده پیش شما.و نه تنها از اونیس که به قول شما مخ زده که از همه ی کسانی که توی نمایشگاه مخ میزنند متنفر شدی....

برادر من غرور و تعارف رو بذار کنار.

شما اون موقع که فرصت داشتی و طرف پیشت بود بهش نگفتی علاقه داری.
نکته ی جالبش هم اینجاست.بعضی ها دوست معمولی اند.بعضی ها مثل خواهر برادرند.بعضی ها فقط یه دوست صمیمی ساده اند.ولی اگر یکی از طرفین همین رابطه ی مثلا ساده رو قطع کنه طرف مقابل کلی ناراحت میشه و میخواد هر جور شده طرف برگرده و...

به نظر من نمیشه شما هم غرورت رو داشته باشی هم طرفت رو
یا قید غرور رو بزن و برو بهش بگو عاغا من ازت خوشم اومده.دلم نمیخواد با هیچ کسی دیگه دوست بشی

یا بیخیال دختره بشو.به قول معروف میگن کسی رو که دوست داری رهاش کن بره.اگر برگشت مال توئه.اگر برنگشت از اول هم مال تو نبوده

استاد شیفو
08-08-2015, 08:50
در جواب فلانی سلام میرسونه باید چی گفت ؟

mb1372
08-08-2015, 10:03
سلامت باشید

1376MAXIMUM
08-08-2015, 10:26
من نمیدونم چرا بعضی پسر ها و دختر ها برای خودشون هم غرور دارند هم با خودشون هم تعارف دارند

اولا معلومه که شما از طرف خیلی خیلی خوشت امده.که میخوای هر جوری شده برگرده پیش شما.و نه تنها از اونیس که به قول شما مخ زده که از همه ی کسانی که توی نمایشگاه مخ میزنند متنفر شدی....

برادر من غرور و تعارف رو بذار کنار.

شما اون موقع که فرصت داشتی و طرف پیشت بود بهش نگفتی علاقه داری.
نکته ی جالبش هم اینجاست.بعضی ها دوست معمولی اند.بعضی ها مثل خواهر برادرند.بعضی ها فقط یه دوست صمیمی ساده اند.ولی اگر یکی از طرفین همین رابطه ی مثلا ساده رو قطع کنه طرف مقابل کلی ناراحت میشه و میخواد هر جور شده طرف برگرده و...

به نظر من نمیشه شما هم غرورت رو داشته باشی هم طرفت رو
یا قید غرور رو بزن و برو بهش بگو عاغا من ازت خوشم اومده.دلم نمیخواد با هیچ کسی دیگه دوست بشی

یا بیخیال دختره بشو.به قول معروف میگن کسی رو که دوست داری رهاش کن بره.اگر برگشت مال توئه.اگر برنگشت از اول هم مال تو نبوده

مگه کفتره بگم ولش کن بره اگر برگشت مال منه
همین الانم این قدرت رو دارم که به پسره که باهاش دوست شده میدون ندم اصلا به هر حال من فقط به ۶ ماه هم نگاه کنم من از اون کلی جلو ترم
دختره فامیل نزدیکه میترسم بهش بگم و از اون جایی هم که بهم گفته که تو یه دوست عادی و یا یه چیزی تو این مایه ها هستی با استفاده از تاریخچه گذشته همون طرف میدونم احتمال این که کاملا ازم دور بشه و ... خیلی خیلی زیاده برای همین من پیشنهاد ندادم و مشکل بعدی اینه که یه دوگانگی وجود داره یه نقطه امید و یه مشکل بزرگ همین دیشب گفتم امیدوارم تو اون ناحیه ای که رفتی بچه های ما نیومده باشن سراغت چون واقعا عوضی هستن گفت نه سن شما کمه برای من(اعتراف میکنم طرف ۴ سال بزرگ تره) گفتم به هر حال معلوم میشه و ادامه ندادیم و تقریبا یه ۲-۳ روز پیش یه بار بحثمون شد سر سن اون گفت من مشکلی ندارم من بزرگ تر باشم[emoji52] و بحث سر این بود که من میگفتم بیشتر از ۵ سال نباشه اون میگفت که نه مهم نیست حتی اگر بیشتر از ۵ سال باشه (الان من کدوم رو باید قبول کنم؟[emoji15] )
مشکل دیگه این طور که من فهمیدم اون از همون اول که طرف رو میبینه براش نقش تعیین میکنه که الان این چیه دوست پسره یا نه معمولیه یا هر چیزی انگار شانس انتخاب برای خود طرف نمیده که خودش انتخاب کنه
خلاصه که الان به اینا دارم فکر میکنم و نمیدونم باید چیکار کنم واقعا گیر کردم تنها چیزی که به فکرم میرسه اینه که خودم خراب کاری کنم
دیشب واقعا داغون بودم شامی که خوردم هنوز هضم نشده حالمم خوب نیست اینم این شکلی شد خلاصه که من فعلا هنگم

استاد شیفو
08-08-2015, 10:42

سلامت باشید

ممنون. ولی اگه خود طرف بگه که دیگری سلام میرسونه از پشت تلفن . این منظورم هست . جواب باید چی گفت .

1376MAXIMUM
08-08-2015, 10:58
ممنون. ولی اگه خود طرف بگه که دیگری سلام میرسونه از پشت تلفن . این منظورم هست . جواب باید چی گفت .
به نظرم همون بازم جواب میده

mb1372
08-08-2015, 12:15
اینجوری هم میشه!:
ممنون،شما هم سلام برسونید

Sent from my C5303 using Tapatalk

ملا نصرالدین
08-08-2015, 20:18
مگه کفتره بگم ولش کن بره اگر برگشت مال منه
همین الانم این قدرت رو دارم که به پسره که باهاش دوست شده میدون ندم اصلا به هر حال من فقط به ۶ ماه هم نگاه کنم من از اون کلی جلو ترم
دختره فامیل نزدیکه میترسم بهش بگم و از اون جایی هم که بهم گفته که تو یه دوست عادی و یا یه چیزی تو این مایه ها هستی با استفاده از تاریخچه گذشته همون طرف میدونم احتمال این که کاملا ازم دور بشه و ... خیلی خیلی زیاده برای همین من پیشنهاد ندادم و مشکل بعدی اینه که یه دوگانگی وجود داره یه نقطه امید و یه مشکل بزرگ همین دیشب گفتم امیدوارم تو اون ناحیه ای که رفتی بچه های ما نیومده باشن سراغت چون واقعا عوضی هستن گفت نه سن شما کمه برای من(اعتراف میکنم طرف ۴ سال بزرگ تره) گفتم به هر حال معلوم میشه و ادامه ندادیم و تقریبا یه ۲-۳ روز پیش یه بار بحثمون شد سر سن اون گفت من مشکلی ندارم من بزرگ تر باشم[emoji52] و بحث سر این بود که من میگفتم بیشتر از ۵ سال نباشه اون میگفت که نه مهم نیست حتی اگر بیشتر از ۵ سال باشه (الان من کدوم رو باید قبول کنم؟[emoji15] )
مشکل دیگه این طور که من فهمیدم اون از همون اول که طرف رو میبینه براش نقش تعیین میکنه که الان این چیه دوست پسره یا نه معمولیه یا هر چیزی انگار شانس انتخاب برای خود طرف نمیده که خودش انتخاب کنه
خلاصه که الان به اینا دارم فکر میکنم و نمیدونم باید چیکار کنم واقعا گیر کردم تنها چیزی که به فکرم میرسه اینه که خودم خراب کاری کنم
دیشب واقعا داغون بودم شامی که خوردم هنوز هضم نشده حالمم خوب نیست اینم این شکلی شد خلاصه که من فعلا هنگم

در مورد کفتر من اطلاعی ندارم ولی میدونم اون اگر شما رو دوست داشته باشه حتی به قول خودش به صورت یک دوست عادی به سمت شما برمیگرده
اون دختر داره به شما میگه که شما رو نمیخواد.دوست عادی رو برای این گفته که دل شما نشکنه.دختر ها ذاتا تمایل دارند با پسری دومست باشند که ازشون بزرگتره.این توی ذات دخترهاست.درسته که خلافش هم گاهی دیده میشه ولی اغلب شما میبینید که با کسی که ازشون بزرگتره دوست میشن.
خودش گفته سن شما برای من کمه
این که گاهی دختر ها از حرفی که اول زده اند برمیگردند دلیل این نیست که اون حرف اولشون رو قبول ندارند.دلیلش اینه که گاهی مسائل دیگه رو هم در نظر میگیرند
ببینید اون به شما گفته سن شما برای من کمه
بعدش گفته "هم نیست حتی اگر بیشتر از ۵ سال باشه" این رو زمانی گفته که توی ذهنش معیار های دیگه ای هم پر رنگ بوده.مثلا پول،سواد،و...
یعنی سن شما برای من کمه ولی اگر مثلا پولدار بودی یا سواد انچنانی داشتی یا هر چیز دیگه برای من سن شما دیگه مطرح نبود حتی اگر بیشتر از 5 سال باشه

ولی اون قسمت پر رنگ رو به شما نگفته و فقط انتهای جمله رو گفته
و معمولا دختر ها اینجوری هستند که دوست دارند خودشان انتخاب کنند .در واقع فلسفه ازدواج هم همینجوری شده.چند نفر میرن خواستگاری یک دختر و دختر خودش انتخاب میکنه که با کدام ازدواج کنه و به دیگران شانسی نمیدهد

به هر حال شما سعی کنید ارامش خودتان را حفظ کنید.کلا بیخیالش بشید.این یک تجربه بود برای اینکه در روابط بعدی فاکتور های بیشتری رو در نظر بگیرید و سپس علاقه مند بشید
زندگی پر از این تجربه هاست.این دختر هم قطعا اخرین دختر روی زمین نبوده و نیست
الان سخته ولی به مرور این ماجرا رو فراموش میکنید.بیش از نیمی از اعضا همین سایت تجربه های مشابه شما را دارند و همه هم به مرور حالشان خوب شده

برای اون مسئله شام قرص دایجستیو یا چیزهای ترش بخورید حتما حالتان بهتر میشود.

Public Enemy
08-08-2015, 20:36
چند وقتی هستش اطرافیان بنده یه سری صحبت هایی می کنند که به شدت طعنه آمیز هستش . وقتی واکنش جدی نشون میدم درجا میگن چرا به خودت میگیری شوخی کردم.
وقتی هم به شوخی میگیرم اونا واکنش نشون میدن و به نحوی پرخاشگرانه برخورد می کنند .

حال بنده نمی دونم هدفشون چیه از این کار ... به نظر شما چطور رفتاری با این افراد مناسبه ؟

:n34:

elvish
08-08-2015, 20:53
سلام

سلام

حتما حتما احساس تان رو رک و بدون هیجان بهش بگید . یا میشه یا نمیشه. rejection جزئی از زندگی هست.

اگر نخواست با توجه به انتظارات متفاوت تان از دوستی تان بهتر هست ادامه ندید چون واسه شما بده ایشون چیز زیادی احتمالا از دست نده ولی شما با هر بار کشیدن به این دوستی(یا هرچی) بیشتر و بیشتر اذیت می شوید در حالی که برای ایشان کنترل خیلی ساده تر خواهد بود.

الان موضوع مهمی به نظر میاد ولی ۹۹درصد مواقع با گذشت زمان بهتر میشه

1376MAXIMUM
09-08-2015, 11:01
هر کاری خواستم انجام دادم و تموم شد تقریبا دیشب تا الان که ساعت ۱۲ باشه رو ساعت من هیچی نگفتم
رابطه اون دوتا از اول مشکل پیدا کرد منم تاشد تشویقش کردم که تموم کنه کارشو نمیدونم کرد یا نه
احساس رو گفتم اشتباهاتم بخشیده شد ولی فراموش نشده(نمیدونم چه نوعشه دیگه) میشه حرف زد و برگشت سر جای اول اما:
دیگه من مثل قبل نخواهم بود دیگه اولویت نیست
حالا من تمومش میکنم یه جورایی ازش خجالت میکشم نمیخواهم چشم تو چشم بشم

poorya_2
09-08-2015, 11:10
چند وقتی هستش اطرافیان بنده یه سری صحبت هایی می کنند که به شدت طعنه آمیز هستش . وقتی واکنش جدی نشون میدم درجا میگن چرا به خودت میگیری شوخی کردم.
وقتی هم به شوخی میگیرم اونا واکنش نشون میدن و به نحوی پرخاشگرانه برخورد می کنند .

حال بنده نمی دونم هدفشون چیه از این کار ... به نظر شما چطور رفتاری با این افراد مناسبه ؟

بهترین پیشنهادی که من میتونم بکنم اینه که ازشون دوری کنی :n21:

dourtarin
09-08-2015, 11:13

باید ببینید چی نسبت به قبل فرق کرده که چنین برداشتی دارین یا اونا چنین رفتاری رو در پیش گرفتن؟
بعد از اون این کنایه ها واسه نقد و اصلاح هست یا واسه عیب جویی و از این مسائل...
اگه دلیل خاصی نداره..بهشون کم محلی کنین دست از این کار بر می دارن....

Mehrshad-msv
09-08-2015, 13:47

در شرقسی ها روابط خانوادگی غلیظ تره تا جایی که گاهیوقتا چندش آور می شه وئ طرف به نیت خیر دماغشو تا دسته می خواد بکنه در زندگی شخصی شما.
خانوم دورترین حرفه خوبی رو زدند اما کپنایه روش غلطی برای راهنمایی شما به راهی که خحودشون می خواند.
پس سعی کن مستقل بشی. برای خودت تصمیمم بگیری. گاهی وقتا یه چشبم روش بزاری ولی راهی که خودت فکر می کنی درستع رو برو. از این گوش بگیر به اون گوش بده:دی
زیاد رو کلماتو و جملات جدی بشی اولین ضررو خودت می بینی.
البته فاکتور اول استقلال: چه مالی و چه معنوی از لحاظ عقلی بهترین راه برخورده تا برخود احساسی.
موفق باشی:n16:

استاد شیفو
10-08-2015, 11:26
دوستان باز یک مشکل جدید :n02:

من عادتم اینه تا کسی تو صورتم نگاه نکنه و یا حواسش نباشه و یا با تلفن صحبت کنه سلام نمیدم . ترجیح میدم طرف تو چشمام نگاه کنه و حواس باشه تا موقع سلام دادن ضایع :n09:

یک مراسم دعوت بودم با خانواده . تعداد مهمانان زیاد بود . موقع ورود به همه سلام دادم . اما یکی که حواسش نبود سلام ندادم . و بعد از چند دقیقه حدود 7 دقیقه . که طرف یهویی

چشمش افتاد تو صورتم من سلام کردم و عذر خواهی کردم که مثلا خودم حواسم نبوده .

این بهانه ای شد و برادر طرف برای کوچک و حقیر کردن من و برای تمسخر من دائما به مهمانان سلام میکرد و میگفت ببخشید حواسم نبود . با هدف تحقیر و تمسخر من .

حال به نظرتون چه جوابی باید به این طرف داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطف کنید توضیح دادید راحب حواب به این طرف کامل توضیح بدین .

a_bayan
11-08-2015, 02:47

من عادتم اینه تا کسی تو صورتم نگاه نکنه و یا حواسش نباشه و یا با تلفن صحبت کنه سلام نمیدم . ترجیح میدم طرف تو چشمام نگاه کنه و حواس باشه تا موقع سلام دادن ضایع :n09:

یک مراسم دعوت بودم با خانواده . تعداد مهمانان زیاد بود . موقع ورود به همه سلام دادم . اما یکی که حواسش نبود سلام ندادم . و بعد از چند دقیقه حدود 7 دقیقه . که طرف یهویی

این بهانه ای شد و برادر طرف برای کوچک و حقیر کردن من و برای تمسخر من دائما به مهمانان سلام میکرد و میگفت ببخشید حواسم نبود . با هدف تحقیر و تمسخر من .

حال به نظرتون چه جوابی باید به این طرف داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطف کنید توضیح دادید راحب حواب به این طرف کامل توضیح بدین .

اون "طرف"مورد نظر در خط اخر رو ولش کن کلا.ارزش بحث کردن نداره...
اما من به شخصه ادم درونگراییم همچین یواش سلام میکنم...اما خوب جدیدا توی مجالس یا خودمو کنار میکشم از مصاحفه و این کارا یا اینکه بین همون چند نفر یه سلام بلند میکنی خیال راحت.شما سعی کن وقتی میای خونه همون دم در حالا به هر کس دیگه ای که تو خونه هست از همون دم در بلند سلام کنی.اینجوری اون حست که میگی صدام بره بالا جلب توجه میکنه و این حرفا از بین میره..
پ.ن:ایکاش خودم هم به اینا عمل کنم چون خودم فعلا به اولین بند این قانون خودساخته عمل کردم[emoji12]

Sent from my GT-I9082

Mehrshad-msv
11-08-2015, 04:13

با تشکر. پست ترول نیست فقط یکی از هزاران روشی است که میشود برخورد کرد:

اولا شاید برداشت شما صحیح نیست وایشون به قول خودش شوخی و بامزگی میکرده و ...
اما برخورد متقابل اینحور جاها خوب جواب می ده البته اگر طرف بی جنبه باشه عواقبی هم داره:دی

شماهم باید پشتش راه می افتادی می گفتید : می بخشید حواسش سرجاش نیست!

brad pitt
11-08-2015, 11:05
سلام
با معاون بانکمون چطور رفتار کنم ؟

من توی بانک هستم و خدایی کیفیت کارم و روابطم با مشتری خیلی خوبه
یعنی از لحاظ ادب و سرعت کاری و ...

اما من هر کاری میکنم معاون بانک ازم یه ایرادی میگیره الکی و تایم کار که تموم میشه ساعت 2 مثلن یجوری حرف میزنه که یه منظوری برسونه که من مثلن مشکل در کارم دارم

نمیدونم واقعن چه مشکلی با من داره ؟

مثلن وسط کار میاد ساعت 10 بالای سرم . میگه با مشتری که مشکلی نداری ؟
امضاهارو درست ززدی ؟ تمرکزمو میخاد بهم بزنه

dourtarin
11-08-2015, 15:01
سلام
با معاون بانکمون چطور رفتار کنم ؟

من توی بانک هستم و خدایی کیفیت کارم و روابطم با مشتری خیلی خوبه
یعنی از لحاظ ادب و سرعت کاری و ...

اما من هر کاری میکنم معاون بانک ازم یه ایرادی میگیره الکی و تایم کار که تموم میشه ساعت 2 مثلن یجوری حرف میزنه که یه منظوری برسونه که من مثلن مشکل در کارم دارم

نمیدونم واقعن چه مشکلی با من داره ؟

مثلن وسط کار میاد ساعت 10 بالای سرم . میگه با مشتری که مشکلی نداری ؟
امضاهارو درست ززدی ؟ تمرکزمو میخاد بهم بزنه

چه مدتی هست که اونجا مشغول هستین؟
برخورد ایشون با همه اینطوریه یا فقط با شما؟
فکر کنم با توجه به سمتی که ایشون دارن و مسئولیت کاریشون بیشتره سعی می کنه کارا درست انجام بشه و ایرادگیری در کار نیست.

eeeeeeehsan
11-08-2015, 17:43
سلام دوستان
یه سوال دارم، امیدورام جای اشتباهی برای پرسیدنش نباشه؛
یه دوستی دارم با یه دختری آشنا شدن. اینا همه چیز، از سیر تا پیاز هم رو پسندیدند، منتها دوست بنده روی چهره این خانم وسواس پیدا کرده، فکر می کنه این خانم زیبا نیست. به نظرتون آیا این زیبایی ملاکه؟ به جاست؟
من خودم بهش میگم رابطه رو قطع کنه، چون صبح اول صبح که بیدار میشه اخلاق زنش رو نمی بینه، صورتش رو می بینه. هرچقدر سیرت مهم باشه ولی صورت اصل کاریه.

منتظر نظراتتون هستم.

ایشون خودش هم صورتش بد نیست، تیپش هم خوبه. به خاطر همین وسواس پیدا کرده، فکر می کنه زن زیباتری گیرش میاد.

Demon King
11-08-2015, 18:10
سلام دوستان
یه دوستی دارم با یه دختری آشنا شدن. اینا همه چیز، از سیر تا پیاز هم رو پسندیدند، منتها دوست بنده روی چهره این خانم وسواس پیدا کرده، فکر می کنه این خانم زیبا نیست. به نظرتون آیا این زیبایی ملاکه؟ به جاست؟
من خودم بهش میگم رابطه رو قطع کنه، چون صبح اول صبح که بیدار میشه اخلاق زنش رو نمی بینه، صورتش رو می بینه. هرچقدر سیرت مهم باشه ولی صورت اصل کاریه.

منتظر نظراتتون هستم.

ایشون خودش هم صورتش بد نیست، تیپش هم خوبه. به خاطر همین وسواس پیدا کرده، فکر می کنه زن زیباتری گیرش میاد.

سلام؛
اولا هر پسری وقتی قصد نزدیک شدن و آشنا شدن با خانومی رو داره باید
ابتدا چهره ی اون خانوم به دلش بشینه. هیچ چهره ای زشت نیست و خیلی اوقات هست که چهره ی زیبا هم نمیتونه فردی رو راضی کنه و این روابط اگه به ازدواج هم منجر بشه موفق امیز نخواهد بود.
دوما کسی که چهره ی خانومی رو نمیپسنده اصلا نباید به خودش اجازه بده به اون نزدیک بشه و با احساساتش بازی کنه.
درسته چهره ی ظاهری ملاک اصلی نیست اما به هر حال باید طرفین رضایتی از چهره ی مقابل داشته باشند دیگه.
دوست شما که اینقدر سر چهره وسواسیه باید از همون اول سرش حساس میبود. نه موقعی که اشنا شدن و قرارارو گذاشتن.
اگه دوست شما از زیبایی همسرش راضی نباشه ازدواجشونم ازدواج موفقی نیست. البته خیلی جاها اصل قرار گرفتن و وسواسی بودن سر چهره نوعی هوسه نه عشق. بستگی داره دیدت به زیبایی چی باشه.
خوشایند بودن چهره برای طرف مقابل ربطی به زیبایی یا کم زیبا بودنش نداره. اگر هم داشته باشه مطلقا صدق نمیکنه.

Reza Azimy_RW
11-08-2015, 19:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام دوستان

منتظر نظراتتون هستم.

همونطور که پسر پولدار و خوش اخلاق و خوشتیپ پیدا نمیشه همزمان ( یا اخاقش خوبه پول نداره یا پول داره اخلاق نداره یا ... )
دختری هم که زیبا باشه و اخلاقش خوب باشه و... هم وجود نداره
هر گلی یه عیبی داره دیگه هیچ چیز ایده آل نیست :n09:
البته اثتثنا هم ههست مثل خودم ولی خیلی نایابه :دی

eeeeeeehsan
11-08-2015, 20:27
همونطور که پسر پولدار و خوش اخلاق و خوشتیپ پیدا نمیشه همزمان ( یا اخاقش خوبه پول نداره یا پول داره اخلاق نداره یا ... )
دختری هم که زیبا باشه و اخلاقش خوب باشه و... هم وجود نداره
هر گلی یه عیبی داره دیگه هیچ چیز ایده آل نیست :n09:
البته اثتثنا هم ههست مثل خودم ولی خیلی نایابه :دی

سلام؛
اولا هر پسری وقتی قصد نزدیک شدن و آشنا شدن با خانومی رو داره باید
ابتدا چهره ی اون خانوم به دلش بشینه. هیچ چهره ای زشت نیست و خیلی اوقات هست که چهره ی زیبا هم نمیتونه فردی رو راضی کنه و این روابط اگه به ازدواج هم منجر بشه موفق امیز نخواهد بود.
دوما کسی که چهره ی خانومی رو نمیپسنده اصلا نباید به خودش اجازه بده به اون نزدیک بشه و با احساساتش بازی کنه.
درسته چهره ی ظاهری ملاک اصلی نیست اما به هر حال باید طرفین رضایتی از چهره ی مقابل داشته باشند دیگه.
دوست شما که اینقدر سر چهره وسواسیه باید از همون اول سرش حساس میبود. نه موقعی که اشنا شدن و قرارارو گذاشتن.
اگه دوست شما از زیبایی همسرش راضی نباشه ازدواجشونم ازدواج موفقی نیست. البته خیلی جاها اصل قرار گرفتن و وسواسی بودن سر چهره نوعی هوسه نه عشق. بستگی داره دیدت به زیبایی چی باشه.
خوشایند بودن چهره برای طرف مقابل ربطی به زیبایی یا کم زیبا بودنش نداره. اگر هم داشته باشه مطلقا صدق نمیکنه.
خب وقتی اولش یه رابطه شروع میشه طرفین از چهره و قد و بالای هم خوششون نیاد شروع نمی کنن، این دیگه بدیهیه. مثلن دختری که الآن خودم باهاش هستم چهره زیبایی نداره، ولی بد نیست و من پسندیدم، میگن علف باید دهن بزی شیرین بیاد. اما من هرکاری می کنم نمی تونم اینو بهش بفهمونم. آخه مشکلش اینجاست که زیبایی زنش رو بیشتر واسه پز دادن میخواد تا زندگی کردن باهاش!!

elvish
11-08-2015, 20:47
سلام دوستان

منتظر نظراتتون هستم.

برای برخی زیبایی یا دلنشینی خیلی بیشتر ملاکه و نمیشه گفت به جا نیست. یکی که خودش زیبا هست مطمئنا دوست داره با فرد زیبایی(از دید خود) ازدواج کنه

اگر پس فردا دوست تان به هر دلیل زیبایی یا تیپش رو از دست داد همسرش حق ترک و طلاق دارد؟

یا اگر همسر زیبایش دچار حادثه شد یا پیر شد یا بعد از بچه دار شدن چاق و ... شد چطور؟ قرار نیست که طرف هر روز اول صبح براش آرایش کنه.

زیبایی نسبی است و برای هر فرد ملاک زیبایی تقریبا متفاوت هست. اگر بعد از ازدواج کیس بهتر و مناسب تری دید ناراحت میشه که کاش با اون یکی ازدواج می کردم؟

اگر واقعا تنها مشکل زیبایی ظاهری دخترخانم هست به دوست تان بفرمایید اگر از یک حد معمول زیباییش بالاتر هست حله ولی اگر خوشش نمیاد کاریش نمیشه کرد. از هر ۱۰۰ دختر شاید ۳۰تاش رو زیبا بدونیم و همه شان ازدواج کردنی! باشند.

ولی شاید مشکل زیبایی فرد مقابل نیست و دوست تان فرد مغرور خودبزرگ بین یا دهن بینی هست(با عرض معذرت البته) یا مثلا دنبال بهانه هست که بگه فلانی رو نمی خوام(به خاطر ترس یا فرار از مسئولیت پذیری همسرداری یا انتظار برای کیس بهتر و ...)

تنها چیزی که به ذهنم می رسد که به نظرم دوست تان آماده ازدواج نیست.(مخصوصا با این خانم)

1376MAXIMUM
11-08-2015, 22:35
اقا چند تا سوال
۱- ایا درسته یه دختری تو کم تر از یک هفته با یه پسر قرار بزاره و بره ببینتش؟(رابطه کلا کم تر از یک هفته هست مدتش)
۲-اگر از یکی بخواهید برید بیرون بعد بگه این هفته نمیتونم مثلا ۵ شنبه بیام با فلانی بیرونم بعد بهش میگید پس پنج شنبه هفته دیگه میگه نه پنج شنبه ها خوب نیست یه سری دلیل مثل این که ممکن هست مامان بابام زنگ بزنن بریم بیرون یا نمیدونم برنامه رو کنسل کنم پیش بیاد نه( اون طرفم هیچ کاری نداره کلا بیکاره تعداد روزایی که از خونه بیرون میره هم کلا تو این تابستون ۱۰ بار نشده کلا ادمی نیست که بیرون بری و ... باشه) اگر اینو بهتون بگه شما چه برداشتی میکنید ایا درسته بگیم میخواهد کلا شما رو پیچونه؟
۳- اگر کسی باهاتون شروع کنه لج و لج بازی و این داستانا و هم اعصاب شما رو خورد کنه هم خودشو چیکارش میکنید؟ چه رفتاری باهاش دارید؟

farzad02
12-08-2015, 18:29
سلام دوستان

منتظر نظراتتون هستم.

سلام
اگر بحث دوستی و ایناست که شاید اونقدرها مهم نباشه
اما اگر بحث ازدواجه که قضیه رو نباید ساده دید. دیر یا زود فرد همسرشو با دیگر زن ها مقایسه میکنه. پس چه بهتر که قبل از ازدواج همه این مقایسه ها اتفاق بیفته
کسی رو میشناسه با قیافه بهتر؟
چه بهتر که بره با اون هم صحبت کنه و ....

نتیجه اینکه هر چی گزینه داری میزاری کنار هم. اگر اولویت با قیافه هست، چه بهتر که بره با همون ازدواج بکنه. زندگی اگر از اول گرم نباشه، همش حسرت و ای کاش و اینها باشه، خیلی دووم نمیاره

اما به هر حال خوبه افرادی که تجربه زندگی مشترک موفق رو دارن به ایشون مشاوره بدن که چه مسائل ظاهری و اخلاقی در یک ازدواج موفق مهمه. خیلی وقتها طرف دنبال مورد درستیه ولی نمی دونه مورد درست چه مشخصاتی داره

Atghia
12-08-2015, 22:33
اقا چند تا سوال
۱- ایا درسته یه دختری تو کم تر از یک هفته با یه پسر قرار بزاره و بره ببینتش؟(رابطه کلا کم تر از یک هفته هست مدتش)
۲-اگر از یکی بخواهید برید بیرون بعد بگه این هفته نمیتونم مثلا ۵ شنبه بیام با فلانی بیرونم بعد بهش میگید پس پنج شنبه هفته دیگه میگه نه پنج شنبه ها خوب نیست یه سری دلیل مثل این که ممکن هست مامان بابام زنگ بزنن بریم بیرون یا نمیدونم برنامه رو کنسل کنم پیش بیاد نه( اون طرفم هیچ کاری نداره کلا بیکاره تعداد روزایی که از خونه بیرون میره هم کلا تو این تابستون ۱۰ بار نشده کلا ادمی نیست که بیرون بری و ... باشه) اگر اینو بهتون بگه شما چه برداشتی میکنید ایا درسته بگیم میخواهد کلا شما رو پیچونه؟
۳- اگر کسی باهاتون شروع کنه لج و لج بازی و این داستانا و هم اعصاب شما رو خورد کنه هم خودشو چیکارش میکنید؟ چه رفتاری باهاش دارید؟

:n02:من خیلی بهت امید داشتم رفیق این جمله چی چیه دادا میزاری ته تموم پستا؟
خب اگه خوشت میاد بزارش امضا
والا
کسی بهت نگفته تا الان نه؟:n39:
ما به اینا همش میگیم بچه بازی
اقتضای سنه عزیز
شاید میخواد لجتون رو در بیاره خودشو عزیز کنه!
اما اگه یه بار بیشتر ازش خواستی برید بیرون و این ریختی پیچوند بدون رسما نمیخوادت دیگه کشش نده بنظرم
برای هم دختر هم پسر بزرگترین انتقام اینه ولش کنی بدجور میسوزه حتی اگر نمیخوادت ولش کنی ینی براش عذابه
از من گفتن بود خود دانی
گوود لاک

Mehrshad-msv
13-08-2015, 04:17
اقا چند تا سوال

بله کمتر هم ممکنه و درسته. البته بستگی به شرایط محیط زمان و خصوصیات اخلاقی طف داره.

نه نمی پیچونه شاید دلایل خاصی داره و یا شاید هم ترس داره از نزدیک شدن به شما باید اول براش آرامش ایجاد کنید.

رفتار من معمولا سکوته و دعوت به آرامش با حرکات چهره و غیره اگر نشد رابطه متقابل البته اول جذبه تا طرف کمی جابجا بشه و گاردش باز شه.ببینی چند ورده حلاجه یه چی تو این مایه ها.بعد حجومی یا دفاعی رفتار کنی!

جمله آخرو آزادی هرجا می خوای بزاری و جمله زیبایی هست. اما اگر خواستی دائمی باشه بگو تو پیغام خصوصی راهنمایت کنم عزیز:n01:

متن کوتاه نیست کوته فکر!!!

1376MAXIMUM
13-08-2015, 10:54
متن کوتاه نیست کوته فکر!!!
این جملهه هنر دست tapatalk هست یه بار گذاشتم بعد دیگه یه از تاثیرات یه عضوی نشد برش دارم:n02:

استاد شیفو
13-08-2015, 13:31
سلام
دوستان من دل کسی را ب حرف نسنجیده ای شکوندم . که نباید اون حرف رو میگفتم .

حال دل طرف که شکسته رو چطور بدست بیارم . در ضمن طرف اشنای درجه 1 هست و مونث و سن بالایی داره .

موقع عذر خواهی چی بگم . که اون حرف رو نباید میزدم . کلا چطور دوباره خوشحالش کنم .:n12:

Atghia
13-08-2015, 13:39
سلام

حال دل طرف که شکسته رو چطور بدست بیارم . در ضمن طرف اشنای درجه 1 هست و مونث و سن بالایی داره .

موقع عذر خواهی چی بگم . که اون حرف رو نباید میزدم . کلا چطور دوباره خوشحالش کنم .:n12:

سلام

وقتی دیدید ایشون رو بعد از احوالپرسی معمول بگید که : راستی اون روز که در مورد .... حرف میزدیم میدونید؟ من بعدش با خودم فکر کردم که ای کاش این حرف رو نمیگفتم و ...قصدم اصلا ناراحت کردنتون نبود شما همیشه به من (ما/خانواده) لطف داشتید. لطفا به دل نگیرید و به کم تجربگی من ببخشید:n06:

(حالا یه بخشهایی رو با سلیقه و شرایط خودتون میتونید کم و زیادش کنید:n16:)

Captain_America
13-08-2015, 19:50
سلام

با توجه به اینکه سن بالایی دارن احتمالا متوجه شدند که حرف شما نسنجیده بوده و نه از سر عمد و سوء نیست.
اگه شما تحت هر عنوانی معذرت خواهی کنید یا دوباره اون بحث رو پیش بکشید باعث میشه ایشون فکر کنن حتما حرف شما عمدی و با نیت بوده نه از روی سهو و خطا. پس اصلا به روی خودتون نیارید و در برخورد بعدی کاملا عادی رفتار کنید.

- - - Updated - - -

سلام

با توجه به اینکه سن بالایی دارن احتمالا متوجه شدند که حرف شما نسنجیده بوده و نه از سر عمد و سوء نیست.
اگه شما تحت هر عنوانی معذرت خواهی کنید یا دوباره اون بحث رو پیش بکشید باعث میشه ایشون فکر کنن حتما حرف شما عمدی و با نیت بوده نه از روی سهو و خطا. پس اصلا به روی خودتون نیارید و در برخورد بعدی کاملا عادی رفتار کنید.

iranch
15-08-2015, 09:32
درود
چه موقع میگن عرض کردید؟ یعنی جایی که میخواهیم رسمی حرف بزنیم باید همان طور که عرض کردید؟
بگیم همان طور که گفتید ...رسمی نیست و خدومونی حساب میاد؟

Atghia
15-08-2015, 09:46
درود
چه موقع میگن عرض کردید؟ یعنی جایی که میخواهیم رسمی حرف بزنیم باید همان طور که عرض کردید؟
سلام عرض كرديد اصلا درست نيست!
در مواقع رسمي بايد بگيد : همونطور كه فرموديد يا فرموده بوديد كه...

ولي در همين شرايط وقتي ميخوايد بگيد خودتون گفتيد بايد بگيد : خدمتتون عرض كنم كه يا خدمتتون عرض كردم كه يا عارضم خدمتتون كه

Captain_America
15-08-2015, 13:05
درود

عرض کردن ضمیرش اول شخص هست و برمیگرده به خودتون مثلا: بنده عرض کردم، عرض دیگری ندارم.
فرمودن و امر کردن ضمایرش دوم شخص و سوم شخص هستند وقتی شخص دیگری رو مخاطب قرار میدید باید از امر یا فرمایش استفاده کنید. مثلا: شما امر کردید. شما فرمودید، اوامر دگیری نیست؟ فرمایش دیگری ندارید؟
یا وقتی شخص ثالثی رو مثلا: فلانی امر کردند. فلانی فرمودند.

در کل حواستون باشه هر دو حالت مودبانه دارند ولی عرض خودتون رو افتاده گرفتن هست و امر و فرمایش طرف مقابل رو بالا گرفتن.

استاد شیفو
18-08-2015, 08:53
سلام

دوستان من فردی چاق هستم . بعضی مراسم ها میرم . یکی هست از خودم کوچکتره از نظر سنی . وقتی بعضی مهمونی ها دعوتیم . این یارو میاد کنار من میشینه . از قصد و از روی دشمنی

برای چاق تر شدن من دائما غذا میکشه و داخل ظرف من میریزه . با این کار من نمیتونم از داخل ظرف خودم دوباره غذا رو برگردونم به ظرف داخل سفره !!!! حال به این موجود نفهم که هر چی میگم گوش نمیده

چی بگم ؟ چه کلمه ای بگم که این نفهم دست از کارش برداره ؟!!! کم مونده دیگه درگیر بشم . ولی قبلش خواستم از دوستانم یه راهنمایی بگیرم .:n24:

Atghia
18-08-2015, 09:20
سلام

دوستان من فردی چاق هستم . بعضی مراسم ها میرم . یکی هست از خودم کوچکتره از نظر سنی . وقتی بعضی مهمونی ها دعوتیم . این یارو میاد کنار من میشینه . از قصد و از روی دشمنی

برای چاق تر شدن من دائما غذا میکشه و داخل ظرف من میریزه . با این کار من نمیتونم از داخل ظرف خودم دوباره غذا رو برگردونم به ظرف داخل سفره !!!! حال به این موجود نفهم که هر چی میگم گوش نمیده

چی بگم ؟ چه کلمه ای بگم که این نفهم دست از کارش برداره ؟!!! کم مونده دیگه درگیر بشم . ولی قبلش خواستم از دوستانم یه راهنمایی بگیرم .:n24:

اگر كنارتون ميشينه كه خيلي سادست! چاره اينه بار بعد كه براتون غذا اضافه كشيد با لحن خيلي خوب و صميمي همشو از بشقاب خودتون به بشقاب ايشون منتقل كنيد! يكبار كه اينكار رو انجام داديد متوجه ميشه:n26:

استاد شیفو
18-08-2015, 09:23
اگر كنارتون ميشينه كه خيلي سادست! چاره اينه بار بعد كه براتون غذا اضافه كشيد با لحن خيلي خوب و صميمي همشو از بشقاب خودتون به بشقاب ايشون منتقل كنيد! يكبار كه اينكار رو انجام داديد متوجه ميشه:n26:

اخه نمیزاره همین کار رو خواستم بکنم ظرفشو میگره دستش الا اجازه نمیده تعویض کنم . خیلی پر رو تر از این حرف هاست .

Reza31001
18-08-2015, 10:33
وقتی میخواد غذا بکشه با صدای بلند که اطرافیان بشنون بگین نمیخوام و سیر شدم و این حرفا وقتی هم که کشید نخورید
آخر کار هم کسی چیزی گفت بگین من به فلانی گفتم نمی خوام ولی به حرف نمی کنه که و ... (حالا یه تیکه هم میتونید بندازید بهش در این مرحله!)

ضمنا فکر نکنم با این حرکت ایشون شما چاق بشین یعنی اون قدر تاثیر نذاره و لازم نیست خودتون رو ار این لحاظ ناراحت کنید

باغبون
20-08-2015, 16:40
سلام دوستان
یه مسوئل ازمایشگاه هست تو دانشگامون احساس خوشمزگی میکنه، یکبار جلو اساتید گفت خانم فلانی (یعنی من) داره ازدواج میکنه ه شوخی گف الکی.البته خودمم بودم اون لحظه چیزی نگفتم.بنظرتون اگر دوباره تکرار کرد چی جواب بدم که هم مودبانه باشه هم کارشو تکرار نکنه؟نمیتونم خیلی تند برخورد کنم باهاش چون کارم بهش گیره

باغبون
20-08-2015, 16:41
سلام دوستان
یه مسوئل ازمایشگاه هست تو دانشگامون احساس خوشمزگی میکنه، یکبار جلو اساتید گفت خانم فلانی (یعنی من) داره ازدواج میکنه به شوخی گف الکی.. البته خودمم بودم اون لحظه چیزی نگفتم.بنظرتون اگر دوباره تکرار کرد چی جواب بدم که هم مودبانه باشه هم کارشو تکرار نکنه؟نمیتونم خیلی تند برخورد کنم باهاش چون کارم بهش گیره

استاد شیفو
20-08-2015, 20:06
سلام دوستان
یه مسوئل ازمایشگاه هست تو دانشگامون احساس خوشمزگی میکنه، یکبار جلو اساتید گفت خانم فلانی (یعنی من) داره ازدواج میکنه به شوخی گف الکی.. البته خودمم بودم اون لحظه چیزی نگفتم.بنظرتون اگر دوباره تکرار کرد چی جواب بدم که هم مودبانه باشه هم کارشو تکرار نکنه؟نمیتونم خیلی تند برخورد کنم باهاش چون کارم بهش گیره

مسئول آزمایشگاهتون خانم هست یا اقا ؟

آیا همیشه این رفتار رو دارد و مسائل شخصی رو در حضور همه بازگویی میکنه ؟؟؟

اگه فقط یک مورد بوده چیزی نگید بهتره . چون همونطور که خودتون فرمودید دستتون زیر سنگش گیره . منم بودم چیزی نمیگفتم .

اما اگر همیشه مسائل شخصی شما را بازگو میکنه . یک بار پیش خودش وقتی تنهاست مودبانه بگید که اگر میشه مسائل شخصی رو دوست ندارید که بازگو بشه . بنا به دلایلی .

احتمالا عذر خواهی کنه . اگر نکرد یکم جدی تر برو جلو .:n24:

farzad02
20-08-2015, 22:12
سلام دوستان

سلام
خیلی به شرایط بستگی داره...
آخه مگه شما با ایشون شوخی داری؟ بحث خاصی بوده قبلا؟
مرد یا زن؟ مجرد یا متاهل؟

از این شوخی ها بین دوستان و فامیل رایج هست ولی من متوجه نشدم دقیقا این صحبت ایشون توی یک محیط رسمی چه معنی میده!؟

البته متاسفانه شنیدن از این حرفهای بی ربط از برخی افراد .... عجیب نیست. برای خودم پیش اومده توی محل کار، با طرف نهایت سلام و خسته نباشید دارم، اومده میگه چند سالته!؟ نمیخوای زن بگیری :n04: :n13:

باغبون
20-08-2015, 23:10
سلام
خیلی به شرایط بستگی داره...
آخه مگه شما با ایشون شوخی داری؟ بحث خاصی بوده قبلا؟
مرد یا زن؟ مجرد یا متاهل؟

از این شوخی ها بین دوستان و فامیل رایج هست ولی من متوجه نشدم دقیقا این صحبت ایشون توی یک محیط رسمی چه معنی میده!؟

البته متاسفانه شنیدن از این حرفهای بی ربط از برخی افراد .... عجیب نیست. برای خودم پیش اومده توی محل کار، با طرف نهایت سلام و خسته نباشید دارم، اومده میگه چند سالته!؟ نمیخوای زن بگیری :n04: :n13:

خانم متاهل، دیگه سطح پایین فکری موجب این جور رفتارها میشه. دوست دارم تو جمع اگر دوباره همچنین رفتاری کرد یه جواب همون لحظه بهش بدم در عین ادب. بنظرتون بگم این شایعات چیه بده؟

MehranVB
20-08-2015, 23:11
سلام دوستان

سلام،
هر واکنشی که بخواید نشون بدید بستگی به شخصیت خودتون و شخصیت طرف داره.
اما نظر من رو بخواید، سکوت و بی‌محلی بهترین پاسخ هست.
اگر سعی کنید همیشه رابطه شما با ایشون کاملاً جدی و بدون لبخند و در حد همون کار آزمایشگاه باقی بمونه، احتمالاً چنین اتفاقاتی هم کمتر میفته.

- - - Updated - - -

سلام دوستان

سلام،
هر واکنشی که بخواید نشون بدید بستگی به شخصیت خودتون و شخصیت طرف داره.
اما نظر من رو بخواید، سکوت و بی‌محلی بهترین پاسخ هست.
اگر سعی کنید همیشه رابطه شما با ایشون کاملاً جدی و بدون لبخند و در حد همون کار آزمایشگاه باقی بمونه، احتمالاً چنین اتفاقاتی هم کمتر میفته.

Atghia
20-08-2015, 23:32
خانم متاهل، دیگه سطح پایین فکری موجب این جور رفتارها میشه. دوست دارم تو جمع اگر دوباره همچنین رفتاری کرد یه جواب همون لحظه بهش بدم در عین ادب. بنظرتون بگم این شایعات چیه بده؟

سلام
بنظرم در جمع سکوت و اخم و کم حرفی بهترین جواب هست براشون
ولی
تایید میکنم نظر اون دوستمون رو که وقتی تنها هستید محترمانه بگید که لطفا دیگه از این شوخی ها نکنن و برای اینکه جلوه بهتری داشته باشه تقصیر رو متوجه جو هم دانشگاهی ها کنید و بگید که اخه میدونید بعضی دوستان جنبه بالایی ندارند و میتونه براتون دردسر باشه و این حرفا...!

- - - Updated - - -

Public Enemy
20-08-2015, 23:48
فرض کنین یکی از اقوام نزدیک ، حال به دلایلی عمدی شما رو برای عروسیش دعوت نمی کنه و به نحوی میگه من راضی نیستم فلانی توی عروسیم باشه . شما هم با ایشون کم ارتباط هستین .
حال به نظر شما کار درستی هستش که اگر خودتون مراسم عروسی دارین ، ایشون رو دعوت کنین ؟

farid0485
21-08-2015, 07:03
فرض کنین یکی از اقوام نزدیک ، حال به دلایلی عمدی شما رو برای عروسیش دعوت نمی کنه و به نحوی میگه من راضی نیستم فلانی توی عروسیم باشه . شما هم با ایشون کم ارتباط هستین .
حال به نظر شما کار درستی هستش که اگر خودتون مراسم عروسی دارین ، ایشون رو دعوت کنین ؟
به نظر من تو کار خودت رد بکن

شررط ادب اینه دعوتش کنی، حالا اومد خوش اومد نیومد هم مهمون کمتر یعنی هزینه کمتر[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

MehranVB
21-08-2015, 08:08

و چقدر هم که از این اتفاقا زیاد میفته داخل فامیل :n02:
ببخشید صریح میگم، ولی عمل بچگانه‌ای هست این کار، در واقع از دید دیگران بچگانه برداشت میشه.
یعنی ایشون شما رو دعوت نمیکنن (یا مثلاً دعوت کنن و شما نرید) و همه میفهمن که رابطه خوبی ندارید.
و اگر خانواده شما هم ایشون رو دعوت نکنه، همه به اطمینان میرسن که یه مشکلی بین شما هست!
اما اگر دعوت کنید ارزشتون نزد فامیل خیلی بالاتر میره.
اگر نظر نزدیکانتون رو بپرسید اونا هم احتمالاً بگن مقابله به مثل کن. اما چند سال که بگذره شاید همه بفهمن که کار کی درست و کار کی اشتباه بوده.

پس به نظر من شما اگر هم ایشون رو نمیخوای نکنی، بهتره دلیل دیگه‌ای به جز دعوت نشدن خودتون پیدا کنید!

farzad02
21-08-2015, 18:22

حس میکنم توی این شرایط بی محلی بهتر باشه.اگر باز شوخی های شخصی کرد، خصوصی بهش بگید که زیاد از این نوع شوخی خوشتون نمیاد... ببخشیدا :n02:
اگر کارتون گیره این شخصه، جلوی جمع چیزی بگید، ممکنه عواقبش خوب نباشه

فرضا من در چنین شرایطی باشم، نه تنها دعوت میکنم، بلکه طوری دعوت میکنم که همه هم بدونن فلانی دعوت بوده و نیومده(بیاد هم مهم نیست)
به نظرم وقتی آدم داره اینهمه هزینه میکنه و عروسی میگیره و آخرش هم ملت ..... پس حداقل یه طوری مراسم رو برگزار میکنه که همه باشن و بعدا حداقل تو این قسمتش حرف و حدیثی نباشه
اینکه همه آشناها در عروسی آدم باشن، حداقل در دید و فرهنگ من، یک نکته مثبته. حالا هزارجور مشکل در هر فامیل هست

مگر اینکه با اون شخص مشکل جدی وجود داشته باشه. مثلا مسائل مالی و ناموسی و ... . بالاخره اگر فردی مشکل جدی داره و حتی ممکنه مشکل ساز بشه، بهترین شب زندگیت نبینیش به نظرم بهتره

alish78
22-08-2015, 00:36
دوستان من خانمى رو ميشناسم كه شوهرش وقتى توى يه جمعى قرار ميگيره كلا خونوادشو فراموش ميكنه و همش خودشو ميچسبونه به ديگران و به زنش كم محلى ميكنه (يه جورايى ميخواد جلوى بقيه خودنمايى كنه)
يا مثلا همش در خدمت ديگرانه به حدى كه هر كس كارى داره اولين نفر به اون ميگه و خيلى هم ازش سوء استفاده ميكنن ولى باز...
بنظرتون راه حل چيه؟

mehdiops
22-08-2015, 12:22
سلام

در اون زمانی که میخواد برات غذا بکشه
سریع بشقات رو بگیر تو دستت ببر دورترش
حتی انقدر اینورو ونور کن که غذایی که کشیده بریزه زمین
یه بار اینکارو کنی دیگه میذاره کنار عادت رو
(یه بار لباست کثیف میشه یا زمین و ..) ولی دیکه برای همیشه درس عبرت میشه برای اون و همچنین اطرافیان که اوناهم جلوگیری کنن
اتفاقا تو این شرایط مقصر کار خود اونم میشه البته بگو نمیخوام سیرم و ...

1376MAXIMUM
23-08-2015, 21:45
دوستان کمک
اون دختری که گفتم ازش خوشم میومد بعد هیچی نگفتم بعد رفت بایکی دوست شد الان باهاش یه مشکل دارم
من نمیتونم باهاش خوب باشم حتی به عنوان یه دوست عادی حرفاش رو یه ریال قبول ندارم اعتقاداتش رو هم همین طور نمیدونم اینا اصلا تحملش برام سخته دیگه زود عصبانی میشم از دستش و زود ناراحت میشم هر چی میگه به خودم میگیم دست خودم نیست چیکار کنم سر خیلی چیزا با هم بحث میکنیم بی خودی اصلا بحثایی که من خوشم نمیاد و با هیچ کدوم از دوستام ندارم یا اصلا بگیم ازش تفره میرم خوشم نمیاد از اشون چون بی نتیجه و بیخودن یه جورایی
مثلا یه بار میگفت تو ازادی بیان توهین مجازه گفتم نیست و اونم همین طور هر جا میرسه میاد یه چیزی مینویسه که از نظر من پا رو دم یکی میزاره من از این کار متنفرم یا مثلا یه چیزایی با این مدل
خوشم نمیاد از این بحث ها و ...
دوستان کمک میخواهم درست بشم نمیدونم تقصیر منه یا نه فقط میدونم حوصله این وضع رو ندارم یه راه حل یه چیزی که بتونم جلو این چیزا رو بگیرم دیگه کم مونده همه جا بلاکش کنم هر مدل دوری بود انجام دادم دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
خودمم نمیدونم دقیقا چی میخواهم :n41::n41::n41::n41::n41::n41::n14::n14:

1376MAXIMUM
24-08-2015, 01:31
دوستان من خانمى رو ميشناسم كه شوهرش وقتى توى يه جمعى قرار ميگيره كلا خونوادشو فراموش ميكنه و همش خودشو ميچسبونه به ديگران و به زنش كم محلى ميكنه (يه جورايى ميخواد جلوى بقيه خودنمايى كنه)
يا مثلا همش در خدمت ديگرانه به حدى كه هر كس كارى داره اولين نفر به اون ميگه و خيلى هم ازش سوء استفاده ميكنن ولى باز...
بنظرتون راه حل چيه؟
هیچی به نظرم با هم فکراتون با هم برید سراغ خانواده اون ۲ حالت داره یا از حسادت خودش میاد سمت خانوادش یا نه بازم ادامه میده شما میتونید برید سمت خانواده اون و خوب وضیفه اون دوستتون رو انجام بدید البته بگم که شما نباید مثل اون باشید خانواده خودتون رو فراموش کنید از خانواده خودتون کم نزارید
تجربه ثابت کرده حرف زدن خیلی تاثیر نداره هر چی هم بگید بازم طرف شما کار خودشو انجام میده پس بهتره که خودتون عمل کنید البته میشه توصیه ای که دارم اینه که باهاش حتما حرف بزنید اول و بگید داستان رو شاید متوجه نباشه بعد روش بالا
البته این نظر منه شاید خیلی درست به نظر نیاد اما خوب دیگه یه روشه به نظرم حتی میتونید خود اون خانواده رو هم تحریک کنید که یاد بگیرن به هم دیگه کمک کنن یه جورایی هر کسی در حد توان جای عضو خالی رو پر کنه یه جورایی خوب حذف میشه طرف و یا متوجه میشه که داره کنار گذاشته میشه یا نه اون وقت میشه گفت دیگه از دست کسی کاری بر نمیاد در مقابل حذف شدن اون شخص بجز رفتار خودش که اونم باز بسته به شرایط حتی از خودشم ممکنه کاری بر نیاد این روش رو بزارید رو اخرین تلاش اگر به نظرتون خوب اومد البته

MehranVB
24-08-2015, 11:39
دوستان کمک
اون دختری که گفتم ازش خوشم میومد بعد هیچی نگفتم بعد رفت بایکی دوست شد الان باهاش یه مشکل دارم
من نمیتونم باهاش خوب باشم حتی به عنوان یه دوست عادی حرفاش رو یه ریال قبول ندارم اعتقاداتش رو هم همین طور نمیدونم اینا اصلا تحملش برام سخته دیگه زود عصبانی میشم از دستش و زود ناراحت میشم هر چی میگه به خودم میگیم دست خودم نیست چیکار کنم سر خیلی چیزا با هم بحث میکنیم بی خودی اصلا بحثایی که من خوشم نمیاد و با هیچ کدوم از دوستام ندارم یا اصلا بگیم ازش تفره میرم خوشم نمیاد از اشون چون بی نتیجه و بیخودن یه جورایی
مثلا یه بار میگفت تو ازادی بیان توهین مجازه گفتم نیست و اونم همین طور هر جا میرسه میاد یه چیزی مینویسه که از نظر من پا رو دم یکی میزاره من از این کار متنفرم یا مثلا یه چیزایی با این مدل
دوستان کمک میخواهم درست بشم نمیدونم تقصیر منه یا نه فقط میدونم حوصله این وضع رو ندارم یه راه حل یه چیزی که بتونم جلو این چیزا رو بگیرم دیگه کم مونده همه جا بلاکش کنم هر مدل دوری بود انجام دادم دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
من مطالب قبلی شما رو نخوندم، اما این دوستی که میفرمایید اینترنتی هستن؟
هدفتون چی هست از ارتباطی که باعث ناراحتی و عصبانیت شما بشه یا اینکه بخواید به قول خودتون بلاکش کنید؟!
راستش من که اصلاً متوجه نشدم الان مشکلتون چیه که انتظار حل شدنش رو دارید؟! چند سال سن دارید؟

هیچی به نظرم با هم فکراتون با هم برید سراغ خانواده اون ۲ حالت داره یا از حسادت خودش میاد سمت خانوادش یا نه بازم ادامه میده شما میتونید برید سمت خانواده اون و خوب وضیفه اون دوستتون رو انجام بدید البته بگم که شما نباید مثل اون باشید خانواده خودتون رو فراموش کنید از خانواده خودتون کم نزارید
تجربه ثابت کرده حرف زدن خیلی تاثیر نداره هر چی هم بگید بازم طرف شما کار خودشو انجام میده پس بهتره که خودتون عمل کنید البته میشه توصیه ای که دارم اینه که باهاش حتما حرف بزنید اول و بگید داستان رو شاید متوجه نباشه بعد روش بالا
البته این نظر منه شاید خیلی درست به نظر نیاد اما خوب دیگه یه روشه به نظرم حتی میتونید خود اون خانواده رو هم تحریک کنید که یاد بگیرن به هم دیگه کمک کنن یه جورایی هر کسی در حد توان جای عضو خالی رو پر کنه یه جورایی خوب حذف میشه طرف و یا متوجه میشه که داره کنار گذاشته میشه یا نه اون وقت میشه گفت دیگه از دست کسی کاری بر نمیاد در مقابل حذف شدن اون شخص بجز رفتار خودش که اونم باز بسته به شرایط حتی از خودشم ممکنه کاری بر نیاد این روش رو بزارید رو اخرین تلاش اگر به نظرتون خوب اومد البته

مقابله به مثل معمولاً مخرب‌ترین روش هست! چرا که شاید آقا علاقه‌ای کمی به خانم داشته باشن و دنبال همچنین بهانه‌ای باشن تا بخوان حد و مرز روابط خودشون با دیگران رو کمتر کنن.
به نظر من این جور مسائل پیچیده‌تر از اون هستن که بشه با یه کامنت برای طرف نسخه پیچید. باید همه ابعاد این مشکل بررسی شه و هیچکس به جز خود شخص هم نمیتونه مشکلش رو حل کنه.

Atghia
24-08-2015, 12:31
دوستان کمک
مشخصا شما به نوعي قصد جبران اون قضيه رو داريد و چون نميتونيد متحمل فشار عصبي هستيد و در نتيجه بقول خودتون تحملش رو نداريد...!
ولي اساسي ترين مسئله اينه كه كلا شما هدفتون چيه؟ من قبلا هم ازتون پرسيده بودم ولي جوابي نگرفتم
اينو بدونيد كسي كه تكليفش براي خودش هم روشن نباشه نميتونه انتظار توجه و جدي گرفته شدن توسط طرف مقابلش رو داشته باشه

از ديدگاه يك دختر بهتون ميگم دخترها اصولا از ابتدا انتظار دارن تكليف معلوم باشه از پادرهوايي و اينكه حالا ببينيم چي پيش مياد متنفرن و علاوه براين چه برسه كه سنشون هم بالاتر باشه با كمال احترام اونوقته كه كلا يك رابطه ي بي هدف رو با پسر كوچيكتر به هيچ عنوان جدي تلقي نميكنن كه بخوان رفتار يا مسئوليت خاصي در قبالش داشته باشند
دخترها (از ديد من) از يك مرد مقتدر بيشتر خوششون مياد تا كسي كه نميتونه تصميم قاطعي بگيره!

هرچند بنظرم اين ارتباط به درد تجارب آينده و بعدي شما خواهد خورد وگرنه با توصيفات گذشته و كنوني شما هيچ ادامه ي قابل توجهي براش متصور نيستم

:n16:

Atghia
24-08-2015, 12:36
بنظرتون راه حل چيه؟

شما هر راهي هم كه بنظرتون برسه درست نيست عملي كنيد! بخاطر اينكه شما شخص سومي
مسائل خصوصي ديگران بايد در حيطه خودشون حل بشه نه توسط ديگران يا با نظر ديگري مگر شخص پزشكي مشاوري چيزي باشه

1376MAXIMUM
24-08-2015, 21:08
من مطالب قبلی شما رو نخوندم، اما این دوستی که میفرمایید اینترنتی هستن؟
هدفتون چی هست از ارتباطی که باعث ناراحتی و عصبانیت شما بشه یا اینکه بخواید به قول خودتون بلاکش کنید؟!
راستش من که اصلاً متوجه نشدم الان مشکلتون چیه که انتظار حل شدنش رو دارید؟! چند سال سن دارید؟

مقابله به مثل معمولاً مخرب‌ترین روش هست! چرا که شاید آقا علاقه‌ای کمی به خانم داشته باشن و دنبال همچنین بهانه‌ای باشن تا بخوان حد و مرز روابط خودشون با دیگران رو کمتر کنن.
به نظر من این جور مسائل پیچیده‌تر از اون هستن که بشه با یه کامنت برای طرف نسخه پیچید. باید همه ابعاد این مشکل بررسی شه و هیچکس به جز خود شخص هم نمیتونه مشکلش رو حل کنه.
نه واقعی هست در واقع من از یکی از فامیلا خیلی خوشم اومد
دیگه هیچی اون موقع یه جورایی دوست دختر اما ۱۰۰٪ در مورد ازدواج اصلا فکرم نمیکردم(گفتم چون احساس کردم که چون فامیله باید این مورد هم گفته بشه که برداشت اشتباه نشه و البته که دیدگاه فعلیم میگه احمقانه ترین کار دنیا ازدواجه و بد تر از اون بچه دار شدن یعنی خیلی مهربون بگم به گند کشیدن زندگی)
18 مشکل اینه نمیتونم دیگه تحملش کنم حرف هم بزنه حالا هر چی بگه من عصبانی میشم ازش یه جورایی وجودش شده مایه زجر میبینمش یا اسمش میاد یا هر چی که مربوط به اونه رو مخمه و متاسفانه بعضی جا ها هم دیگه دست خودم نیست و تحملش نمیکنم میپرم بهش و همیشه هم من مقصر میشم ولی بازم این کار رو میکنم
میخوام این حالت خودمو از بین ببرم:n01:

Mehrshad-msv
24-08-2015, 22:40
نه واقعی هست در واقع من از یکی از فامیلا خیلی خوشم اومد
دیگه هیچی اون موقع یه جورایی دوست دختر اما ۱۰۰٪ در مورد ازدواج اصلا فکرم نمیکردم(گفتم چون احساس کردم که چون فامیله باید این مورد هم گفته بشه که برداشت اشتباه نشه و البته که دیدگاه فعلیم میگه احمقانه ترین کار دنیا ازدواجه و بد تر از اون بچه دار شدن یعنی خیلی مهربون بگم به گند کشیدن زندگی)
18 مشکل اینه نمیتونم دیگه تحملش کنم حرف هم بزنه حالا هر چی بگه من عصبانی میشم ازش یه جورایی وجودش شده مایه زجر میبینمش یا اسمش میاد یا هر چی که مربوط به اونه رو مخمه و متاسفانه بعضی جا ها هم دیگه دست خودم نیست و تحملش نمیکنم میپرم بهش و همیشه هم من مقصر میشم ولی بازم این کار رو میکنم
میخوام این حالت خودمو از بین ببرم:n01:
:n11:

یجورایی منو بردی تو قدیما....:دی
بنظرم احساساتت زیادی پخش و پلاست. تمرکز نداری. و همیه چیز رو میخوای کنترل کنی ولی توانش رو هم نداری چون هم تجربه نداری و هم صبر پس سریع رابطه رو خراب می کنی.

کمی با ملایمت باش از خشونتت کم کن باقیش درست می شه...هر رابطه ای که قرار به شدنی بودن یا تحت کنترل شما بودن نیست عزیز.بقیه هم آدمند و طبق فراگیری و تجربه خودشون عمل می کنند.این کارتون بیشتر منزویتون می کنه هرچن به قول معروف نیتتون خوب باشه.

880446534
25-08-2015, 06:34
پاک بشه خواهشا

880446534
25-08-2015, 16:56
سلام دوستان.
با عرض معزت واسه پست ناقصم که صبح زدم/

یه سوال دارم
با یه خانوم مجرد که اشنامون هم هست داشتیم درمورد ازدواج و .... شوخی و بحث میکردیم (اختلاف سنی هم داریم) که گفتم:

....... شما خودت چی، وقت ازدواجت دیر میشه ها!!!!!!

میگن دختر مثل یه میوه رو درخته، اگه به موقع چیده نشه، میپوسه !!!!

دیدم ساکت شد .

منم یه معذرت خواهی کردم البته.

حالا سوال،
چطوری این گند رو جمع و جور کنم؟؟

ممنون

Atghia
25-08-2015, 19:18
دوست عزیز حرفتون خیلی سنگین بود!
وقتی حرفاتونو خوندم کاملا و کاملا اون دختر رو درک کردم
یعنی من دقیقا همین کارو باطرفم خواهم کرد....
نه منظورتون دقیقا و شدیدا اشاره به اصطلاحا! ترشیده شدن بوده و هبیچ برداشت دیگه ای نمیشه داشت
دخترا عموما ببینهایت حساسن و این موارد خیلی زیاد توی ذهنشون حک میشه
پیشنهعادم اینه به هیچ عنوان در مورد این مسله دیکه هیچ حرف و اشاره ای نداشته باشید!عذرخواهی که انجام شد بیش از این یاداوریش بیشتر اذیتش میکنه
فقط بهش محبت کنید پیامهای قشنگ یا مثلا هرکاری که توجه و محبتتون رو میرسونه
اگر خیلی براش ارزشمند باشید در هفته ها یا ماههای اینده به تدریج باهاتون صمیمی تر خواهد شد

880446534
25-08-2015, 19:39
دوست عزیز حرفتون خیلی سنگین بود!
وقتی حرفاتونو خوندم کاملا و کاملا اون دختر رو درک کردم
یعنی من دقیقا همین کارو باطرفم خواهم کرد....
نه منظورتون دقیقا و شدیدا اشاره به اصطلاحا! ترشیده شدن بوده و هبیچ برداشت دیگه ای نمیشه داشت
دخترا عموما ببینهایت حساسن و این موارد خیلی زیاد توی ذهنشون حک میشه
پیشنهعادم اینه به هیچ عنوان در مورد این مسله دیکه هیچ حرف و اشاره ای نداشته باشید!عذرخواهی که انجام شد بیش از این یاداوریش بیشتر اذیتش میکنه
فقط بهش محبت کنید پیامهای قشنگ یا مثلا هرکاری که توجه و محبتتون رو میرسونه
اگر خیلی براش ارزشمند باشید در هفته ها یا ماههای اینده به تدریج باهاتون صمیمی تر خواهد شد
ممنونم دوست خوب من.
اخه من همیشه میگفتم سنت بالا رفته، رو دستمون میمونی و ..... باهم میخندیدم،
ولی سر این حرف، یه دفعه بهم ریخت.
--------------
پس زمان لازمه.

من پست خودم رو ویرایش میکنم ، تا یه وقت یه اشنا نخوندش و اوضاع خراب تر نشه. (البته مفهموم کلی رو میرسونه)

امام علی (ع):زبان جرمش سبک و جرمش سنگین است

بازم ممنون.

استاد شیفو
26-08-2015, 10:59
دوستان ممکنه راهنمایی کنید .

وقتی میری خونه کسی میگه خیلی خوش اومدی باید چی بگی (چند تا جمله بگید و به یکی اکتفا نکنید:n02:)

- - - Updated - - -

وقتی میری خونه کسی میگه خیلی خوش اومدی باید چی بگی (چند تا جمله بگید و به یکی اکتفا نکنید:n02:)

mohsen_gh1991
26-08-2015, 16:27

- - - Updated - - -

خوش باشین
سلامت باشین
مرسی
خیلی ممنون
خواهش میکنم

و کلی جواب کوتاه دیگه البته خواهش میکنم رو کمتر شنیدم

1376MAXIMUM
26-08-2015, 20:41
سلام دوستان.
با عرض معزت واسه پست ناقصم که صبح زدم/

یه سوال دارم
با یه خانوم مجرد که اشنامون هم هست داشتیم درمورد ازدواج و .... شوخی و بحث میکردیم (اختلاف سنی هم داریم) که گفتم:

....... شما خودت چی، وقت ازدواجت دیر میشه ها!!!!!!

میگن دختر مثل یه میوه رو درخته، اگه به موقع چیده نشه، میپوسه !!!!

دیدم ساکت شد .

منم یه معذرت خواهی کردم البته.

حالا سوال،
چطوری این گند رو جمع و جور کنم؟؟

ممنون

به نظرم همین داستانتون با دوستای خودتون رو بگید البته طوری که فکر نکنه که بهش نظر دارید ممکنه اوضا بد تر بشه
در کل من باشم خیلی صاف و پوست کنده میگم ببخشید منطوری نداشتم و یه جوری با توجه به اشنایی و شناختی که دارید ازش از دلش در میووردم
همین پروژه در حال حاضر داره انجام میشه امیدوارم موفق بشم دعا کنید دوستان البته این دفه فقط دوست نه چیز دیگه

gelayor14
28-08-2015, 20:34
سلام
دوستان وقتی یه فردی میره و میسپره از فلانی از طرف من خدافظی کنید
و اون فلانی شما باشید
وقتی این پیام رو نفر سوم میده به شما در جواب میشه گفت؟(فلانی رفت گفت از طرفش از شما خداحافظی کنیم)
اگر سلام باشه من میگم سلامت باشند
ولی در جواب خدافظی نمی دونم چی بگم؟بهتره چیزی در جواب بگیم؟

Atghia
28-08-2015, 21:23
سلام
و اون فلانی شما باشید
وقتی این پیام رو نفر سوم میده به شما در جواب میشه گفت؟(فلانی رفت گفت از طرفش از شما خداحافظی کنیم)

در پناه خدا باشند
ایشالله سلامتی برن و برگردن

gelayor14
29-08-2015, 19:03
در پناه خدا باشند
ایشالله سلامتی برن و برگردن
مرسی اتقیای عزیز
این مورد بیشتر تو محیط کاری پیش میاد یعنی یه جورایی یه روال عادیه نه مثل سفر رفتن یعنی طرف میره به سلامتی منزل و برمیگرده
:n02: بهرحال ممنون:n16:
بازم اگر دوستان جواب بهتری بنظرتون رسید ممنون میشم بگید

elvish
29-08-2015, 19:16
سلام
و اون فلانی شما باشید

من ترکم به طرف میگم که یاشاسین

mahdi--
29-08-2015, 21:04
کسی که هر موقع منو میبینه بهم فحش میده و جنگ راه میندازه وافعا آداب معاشرت بلده؟:n15:

880446534
08-09-2015, 06:52
سلام دوستان.
من تا میرم ارایشگاه یا یه جایی (معمولا اشنا ها و همسایه ها) سوالات عجیب و غریب و خصوصی میکنن ازم.
پدرت بازنشست نشده، خودت چی، درست فلان شده، ال شده ، بل شده.
من نمیخوام جواب اینارو بدم ، چیکار کنم؟؟؟
چی بگم که طرف ناراحت نشه و بیخیال پرسیدن شه؟

ممنونم

majid322
08-09-2015, 12:00
سلام دوستان.
من تا میرم ارایشگاه یا یه جایی (معمولا اشنا ها و همسایه ها) سوالات عجیب و غریب و خصوصی میکنن ازم.

ممنونم

بهترین کار استفاده از شوخیه .... مثلا در جواب پدرت بازنشسته شده میتونی بگی پدرم همیشه با زن نشسته بوده :دی یا در جواب درست چی شد یا کار پیدا کردی میشه گفت :
دیپلم دارم دیگه !! یا در مورد دومی هممون سر کاریم میتونی همه سوالات رو با یه جمله طنز سرهم بیاری این دیگه به شوخ طبعی خودت برمیگرده .
در اکثر موارد هم فرد مورد دیگه ادامه نمیده سوال کردنو مگه این که نسبتی با سریش داشته باشه !!

البته این مواردی که گفتم در مورد همه نمیشه استفاده کرد مثلا کسی که سنش خیلی بیشتر از شماست و داره کاملا جدی سوال میکنه .
در جواب این افراد باید جواب سر بالا و محترمانه داد .

Atghia
08-09-2015, 16:27
سلام دوستان.

ممنونم

واقعا امان!
یعنی دقیقا این افراد خیلی هم پررو هستند و اصلا از رو نمیرن!بهشون بر هم نمیخوره در حد پرسیدن حقوق هم هستند ینی!
بنظر من جوابشون رو باید محکم داد و خیلی رک و کوتاه
مثلا بازنشست شدن؟در حد اره یا نه اونم با بی میلی بعدم خودتون رو مشغول کار با موبایل یا حرف زدن با یک نفر دیگه کنید
یا هم در مورد کار مثلا پرسیدن میتونید بگید کار که هست مهم اینه باب میل باشه اینجوری نه اره گفتید نه جوابتون منفی بوده یجورایی پیچوندنه

- - - Updated - - -

سلام دوستان.

ممنونم

واقعا امان!
یعنی دقیقا این افراد خیلی هم پررو هستند و اصلا از رو نمیرن!بهشون بر هم نمیخوره در حد پرسیدن حقوق هم هستند ینی!
بنظر من جوابشون رو باید محکم داد و خیلی رک و کوتاه
مثلا بازنشست شدن؟در حد اره یا نه اونم با بی میلی بعدم خودتون رو مشغول کار با موبایل یا حرف زدن با یک نفر دیگه کنید
یا هم در مورد کار مثلا پرسیدن میتونید بگید کار که هست مهم اینه باب میل باشه اینجوری نه اره گفتید نه جوابتون منفی بوده یجورایی پیچوندنه

alish78
09-09-2015, 15:40
شما هر راهي هم كه بنظرتون برسه درست نيست عملي كنيد! بخاطر اينكه شما شخص سومي
مسائل خصوصي ديگران بايد در حيطه خودشون حل بشه نه توسط ديگران يا با نظر ديگري مگر شخص پزشكي مشاوري چيزي باشه
خب منم منظورم این بود که خود زنه باید چیکار کنه

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Atghia
09-09-2015, 17:38

آهان در مورد خودتون هست پس:n06: من به جای شما بودم سعی میکردم که هیچ جا با اون اقا مهمونی نرم! یکی دوبار که اینکار رو انجام بدید اونوقت بخاطر حفظ وجه خودش هم که شده نمیتونه مدام مهمونی ها رو نره اونوقت براش شرط بگذارید که اگر فلان طور رفتار کنی اخرین باری میشه که باهات میام خونه اقوامت/اقوامم

iranch
10-09-2015, 03:10
دروود
یکی از یک شرکتی زنگ میزنه و میگه اقا مثلا شما شکایت کردید. بعد اون اسم و فامیل ما رو میدونه
بعد میگه من فلانی هستم. ما باید چی بگیم؟ :n21:

Atghia
10-09-2015, 10:23
دروود
یکی از یک شرکتی زنگ میزنه و میگه اقا مثلا شما شکایت کردید. بعد اون اسم و فامیل ما رو میدونه
بعد میگه من فلانی هستم. ما باید چی بگیم؟ :n21:
عزیز اینطور که من متوجه شدم اپراتور هستند ایشون که وظیفشون معرفی خودشون هست (مثل مواقعی که به پشتیبانی نت یا ایرانسل اینا زنگ میزنیم) در این موارد چون جهت آشنایی نیست لازم نیست واکنش خاصی نشون بدید شما میتونید بگید: بله راستش من مشکل وسیلم اینه و....

اما اگر مثلا طرف قراره بعد از این با شما در ارتباط باشه (مثلا نفر یه شرکتی در زمینه کاری و این مسائل هست) باید بگید: خوشبختم اقای ....(فامیلش) بعدم احوالپرسی معمول و ادامه صحبت

- - - Updated - - -

Captain_America
10-09-2015, 11:54
بنظرتون راه حل چيه؟

باید سعی کنه خودش رو در چشم شوهرش قرار بده جوری که وقتی اون حضور داره دیگران توجهش رو جلب نکنن و این حاصل نمیشه مگه با رفتار متقابل و اهمیت گذاشتن به شوهر در جمع بیش از بقیه.

یا باید مقابله به مثل کنه که اصلا خوب نیست چون فکرای بد میاد تو ذهن مردم از همچین خانمی.
یا اینکه همون راه اولی که گفتم رو پیش بگیره.

استاد شیفو
11-09-2015, 17:11
سلام

دوستان من گناه که نکردم . چاق هستم. البته حدود چند ماهی هست خیلی چاق شدم و فرد لاغری بودم .

حال یکی هست به من جلوی جمع صدا میکنه میگه شدی شبیه خرس !!! چشمات دیگه معلوم نیست :n02: خلاصه هر بار جلوی جمع با اسم های مختلفی منو صدا میزنن .

چاق ، تپل ، خپل و ... من 25 سالمه و شخصیتم بسیار برام مهمه عصبانی میشم وقتی جلوی جمع به من گفته میشه :n34:

همین شده بهونشون . حال به نظرتون چه جوابی بدم که در عین دندانشکن بودن :n09: مودبانه باشه

Captain_America
11-09-2015, 17:25
سلام

دوستان من گناه که نکردم . چاق هستم. البته حدود چند ماهی هست خیلی چاق شدم و فرد لاغری بودم .

حال یکی هست به من جلوی جمع صدا میکنه میگه شدی شبیه خرس !!! چشمات دیگه معلوم نیست :n02: خلاصه هر بار جلوی جمع با اسم های مختلفی منو صدا میزنن .

چاق ، تپل ، خپل و ... من 25 سالمه و شخصیتم بسیار برام مهمه عصبانی میشم وقتی جلوی جمع به من گفته میشه :n34:

همین شده بهونشون . حال به نظرتون چه جوابی بدم که در عین دندانشکن بودن :n09: مودبانه باشه

اگه نسبت فامیلی باهاش نداری بهتره بهش بگی از مادرش بپرسه دلیلش رو بهش میگه. :4:
اگه نسبت فامیلی دارید بگید از ارث پدرش که نمیخورید.

- - - Updated - - -

سلام

اگه نسبت فامیلی باهاش نداری بهتره بهش بگی از مادرش بپرسه دلیلش رو بهش میگه. :4:
اگه نسبت فامیلی دارید بگید از ارث پدرش که نمیخورید.

استاد شیفو
11-09-2015, 18:15
مشکل اینه که فامیل هست :n03: اصلا نمیشه اینطور گفت .

Atghia
11-09-2015, 20:33
سلام

ببینید وقتی ایشون جرات شوخی با شما رو داره نشون میده شما هم میتونید باهاشون شوخی کنید یعنی ارتباطتون در حد شوخی هست
پس شما هم به ایشون بگید : برو چوب شور :n02: چشم نداری منو ببینی؟
یا اگه این زیادی سنگینه میتونید مادرتون رو صدا کنید و بگید : مامان یادت باشه یه اسپند دود کنی برام بعضی ها حسادتشون گل کرده

خلاصه اینکه راهی جز جواب شوخی با شوخی نیست چون عملا نمیتونید یقه طرف رو بگیرید و شاکی بشید:n39:

asgharpalang
11-09-2015, 21:18
من یـه سوال مهمتر دارم...:دی
وقتی داریم با طـرف مقابل روبوسی میکنیم،بایـد همدیگه رو 2 بار ببوسیم یا 3بار؟(1بار رو هم دیدم میبوسن)
عرفش چیه؟!
بگیــد بدونیم دیگـه ثابت همونو اجرا کنیـم ! این همه ضایـع بازی نـشه ! :دی

آخ من از این روبوسی خیلی خاطره دارم !
یه بار داشتم با یکی از فامیلامون فک کنم دایم بود روبوسی میکردم
تا 2 تا بوسو رفتیم .. من اومدم سومی رو برم جاخالی داد آخ بد جور ضایع شدم نزدیک بود با کله برم تو زمین :n08:

----
تازه شوهر عمم چشمش کلا 2 سانت کج میبینه خیلی مشکل چشم داره !
وقتی داره بهات حرف میزنه داره به دیوار نیگاه میکنه ولی در اصل ما رو میبینه !
خلاصه وقتی داشتم باهاش روبوسی میکردم یهو لب تو لب شدیم ...
خیلی خجالت کشیدما ... :n04::n41::38:

asgharpalang
12-09-2015, 19:39
اشتب شد ! حذف لطفا !

استاد شیفو
19-09-2015, 12:04
سلام
دوستان مساله ای برام پیش اومده ، خواهش میکنم کمکم کنید .

یه مدت طولانی حدود یک سال و نیم با یکی (بسیار بسیار نزدیک فامیل درجه 1 ) کدورتی پیش اومد و قهر بودیم .

حال من میخوام آشتی کنم. به نظرتون چطوری و آیا هدیه بخرم یا همین شیرینی کافی هست . و باید چطور از دلش دربیارم ؟

سرهنگ معمر قذافی
19-09-2015, 14:51
هیچ واژه ای جایگزین *یا الله * نداریم؟ :n21:

یکی از در میخواد بیاد تو 45تا یا الله و الحمد الله میگه که اگر شلبارکی بر تن داریم آنرا با شلبار عوض کنیم!:n28:

استاد شیفو
19-09-2015, 16:58
سلام

یه مدت طولانی حدود یک سال و نیم با یکی (بسیار بسیار نزدیک فامیل درجه 1 ) کدورتی پیش اومد و قهر بودیم .

حال من میخوام آشتی کنم. به نظرتون چطوری و آیا هدیه بخرم یا همین شیرینی کافی هست . و باید چطور از دلش دربیارم ؟

دوستان کمک کنید .

سرهنگ معمر قذافی
19-09-2015, 17:17

حال که میخواید آشتی کنید طرف مقابل در جریانند؟ به یکباره نرید EpicFail و اینا :D

چطوریشو به نظرم فرد دیگه نمیتونه بگه شما تحت شرایطی هستی که شخص دیگه نمیتونه باشه خوب! (حتی اگر هم تجربه ش رو داشته باشه)

Atghia
19-09-2015, 23:06
هیچ واژه ای جایگزین *یا الله * نداریم؟ :n21:

یکی از در میخواد بیاد تو 45تا یا الله و الحمد الله میگه که اگر شلبارکی بر تن داریم آنرا با شلبار عوض کنیم!:n28:

نمیدونم واقعا مشکل عده ای از نام بردن الله چیه؟ شاید هم وجدان رو قلقلک میده؟ یا هم بی خدا بودن رو دلیل تجدد میدونن! بهرحال...

میشه هم با صاف کردن گلو (سرفه بلند) اعلام حضور کرد یا سلام رو با صدای بلند گفت
در هر صورت یا الله رو صرفنظر لفظ مقدسی که هست برای مردم ایران یک روتین کاربردی میدونم

Atghia
19-09-2015, 23:11
سلام

بنظرم اول با دادن پیامک احوالپرسی حالا یا اس ام اس یا هم پیام های شبکه های اجتماعی ببینید تمایل طرف به برقراری ارتباط با شما تا چه حدیه شاید حتی در همون چت زمینه ای شد گلایه ها گفته بشه و رفع سو تفاهم
چون نوشتار ادم راحتتره
بعد در انتها هم ازش بخواید که مهمون شما باشه (خونه/کافه/...) دعوتش کنید و حالا نمیدونم خانم هستن یا اقا اگر خانم بود هدیه هم باشه چه بهتر اگر اقا هستند صرفا مهمون شما باشند بنظرم کافیه

سرهنگ معمر قذافی
19-09-2015, 23:13
نمیدونم واقعا مشکل عده ای از نام بردن الله چیه؟ شاید هم وجدان رو قلقلک میده؟ یا هم بی خدا بودن رو دلیل تجدد میدونن! بهرحال...

میشه هم با صاف کردن گلو (سرفه بلند) اعلام حضور کرد یا سلام رو با صدای بلند گفت
در هر صورت یا الله رو صرفنظر لفظ مقدسی که هست برای مردم ایران یک روتین کاربردی میدونم

ما بر آنیم که واژه ای پارسی را جایگزین واژه ای عربی کنیم . :n01:

سرفه هم راهکار خوبی نیست و جلوه خوبی ندارد! اصلا ب نوعی زشت و توهین آمیزه!

Atghia
19-09-2015, 23:15

نظر شما محترم
جز مواردی که گفتم ندیدم و نشنیدم راهی غیرش باشه...
بهرحال در حد پیشنهاد بود دوست گرامی
موفق باشید:n16:

Public Enemy
19-09-2015, 23:42

با سلام . استفاده از این کلمه سالهاست در بین مردم رایج هستش و به نحوی عادت شده . تغییر دادن عادت ها به سادگی نیست .

اگر قصدتون تغییر عادت ها هستش که هیچ ، اگر قصدتون جایگزینی کلمات هستش که مطمئنا این تاپیک مکانش نیست بهتره مکان مناسبتری پیدا کنین .

فراموش نکنیم قرار نیست هر واژه ای معادل فارسی آن یافت و در جامعه رواج داده شود . به عنوان مثال تلویزیون که یک واژه ی بیگانه هستش و مطمئنا کسی قصد این رو هم نداره که چنین واژه ای رو با معادل فارسی ش جایگزین کنه و بهتره به همین صورت که هست استفاده بشه . کلمه ی "یا الله " هم فکر نکنم حتما باید براش جایگزین پیدا بشه
با تشکر :n40:

A/|\IR
20-09-2015, 00:29

سلام

چرا در نمیزنید؟ من همیشه وقتی که میخوام وارد جایی بشم و بدونم که اگه یکباره برم داخل افراد احساس راحتی نمیکنند یه در کوچولو میزنم و کمی صبر میکنم تا خودشون رو جمع و جور کنن، صبر کردن هم منظور این نیست که منتظر بشینم مثلا موقع در آوردن کفش یکم طولش میدم یا ساعتمو نگاه میکنم و یه در دیگه میزنم تا خودشون بگن بفرمایید
یا اگه مطمئن نبودیم کسی خونه هست میتونیم اسمشون رو صدا بزنیم مثلا مهتاب خانم یا آقا مسعود :) در این صورت حداقل یکباره وارد نشدیم.

iranch
20-09-2015, 08:03
درود
مثلا رفتیم در اداره ای و کاری داشتیم و قرار بر پیگیر شده، بپمیخواهیم اسم طرف رو بدونیم بگیم چی؟>

Demon King
20-09-2015, 08:22
درود
مثلا رفتیم در اداره ای و کاری داشتیم و قرار بر پیگیر شده، بپمیخواهیم اسم طرف رو بدونیم بگیم چی؟>

"اسم شریفتون؟" یا "فامیل شریفتون؟"

Life24
20-09-2015, 09:04
میشه هم گفت شما خانومه؟ یا شما آقای؟

iranch
20-09-2015, 09:05
مرسی بعد که فامیل ش گفت ، بگم چی؟

Demon King
20-09-2015, 10:21
مرسی بعد که فامیل ش گفت ، بگم چی؟

خب مثلا بگید خوشحال شدم از آشناییتون ....

یا

خیلی خوشبختم .... و از این جور عبارات

یا میتونید بگید " ممنون پس من از طریق شما پیگیری میکنم."

استاد شیفو
20-09-2015, 14:03
دوستان میشه پاسخ این سوالات رو بدین :

وقتی می پرسند :

1- خوش میگذره ؟
2- ما رو نمیبینی خوشحالی ؟

وقتی کسی میخواد بره زیارت میگه حلالم کن باید چی بگیم ؟

Atghia
20-09-2015, 17:37

وقتی می پرسند :

1- خوش میگذره ؟

1- هــــــــی میگذره یا هی میگذره گاهی خوش گاهی ناخوش
یا زیر سایتون میگذره (اگر طرف بزرگتر از شماست و برای احترام)

2- اختیار داری، این چه حرفیه، نفرمایید آقا، مگه میـــــــــــــــــشه (از مواردی که گفتم میتونید همشو پشت هم بگید میتونید هم یدونه یا دوتا هرچی دلتون خواست بگید :دی
یا میتونید بگید کم سعادتم که نمیبینمتون (رسمی تر)

سوال اخر رو راستش نمیدونم ولی من معمولا هرجا گیر کنم میگم خواهش میکنم:n08:

amir deja vu
20-09-2015, 18:40

وقتی می پرسند :

1- خوش میگذره ؟

در جواب حلالم کنید هم میتونیم بگیم اختیار دارین! ما که بدی ندیدیم از شما...

یا خواهش میکنم ما که جز خوبی چیزی ازتون ندیدیم...

اگرم که بدی دیده باشی ازش میگی عمرا اگه حلالت کنم:n09:

- - - Updated - - -

dokhtarak_e_darya
20-09-2015, 22:20
دوستان لطفا چند تا کتاب در زمینه اداب معاشرت و طرز صحبت کردن با دیگران معرفی کنید.

aseman*
20-09-2015, 22:29
درود

سلام میتونین بگین شما آقای یا شما خانم ؟به حالت سوالی یه دفه یکی از من اینطوری پرسید خوشم اومد گفتم شاید به دردتون بخوره
موفق باشین:n16:

MƐΛИĪИƓĿƐSS
21-09-2015, 19:32
سلام.

لطفا کمکم کنید.

چند وقتی هست که از اخلاق خودم ناراضی شدم.خیلی بد اخلاق شدم ( البته برای خانواده نه دیگران)

ولی این مشکل اصلی من نیست

مشکل اصلی من اینه که من 14 سال تک فرزند بودم تا اینکه در اومدیم از تک فرزندی.

حالا من نمیتونم باهاش کنار بیام

نه اینکه هر روز جنگ و دعوا و اینا باشه ها،نه اینطور نیست

اتفاقا کلی باهم خوبیم :n02:

شاید هفته ای یک بار عصبانی بشم

ولی متاسفانه اون موقع که عصبانی میشم دیگه خیلی اذیتم کرده و منم متاسفانه متاسفانه متاسفانه نمیتون عصبانیتمو کنترل کنم:n37:

در اکثر اوقات میزنم تو صورتش ولی خیلی سفت طوری که جا انگشتام رو صورتش میمونه:n35:

چیکار کنم اینقدر عصبانی نشم، و وقتی کفری شدم چجوری کنترلش کنم ؟:n27:

خیلی ناراحت شدم از دست خودم:n34:

iranch
22-09-2015, 03:38
ما در یک جایی هستیم. حالا اداره. شرکت و هر جا.
بعد طرف حضوری رفتیم پیش اون یا تلفنی فرق نمیکنه
حالا ما نمیدونیم طرف چی درس خونده. یعنی اگر بفهمیم کمک میکنه به روند پیگیری.
چی باید بگیم؟
مثلا تو ایران طرف اگر مهندس هست بهش بگی دکتر بهش برمیخوره و ...
اون روز خواستم بفهمم طرف دکتر هست یا نه. که بهش صحبتی داشته باشم. اخر هم نفهمیدم.
بعد هم دکتر نباشه و همین طوری بگی. بهشون برمی خوره. :n29:

pooyaabi
23-09-2015, 22:35
سلام
دوستان من حدود 4 ماهی میشه در یه شرکت مشغول کار شدم
روز مصاحبه و روز اول کار قرار بر این شد من کمی هم به مدیر QC کمک کنم در کارهاش
خب اوایل خوب بود ولی الان این آقا کارهای سخت و یدی خودش رو انداخته گردن من
حالا منم موندم چطور بهش بگم که این کار وظیفه شماست و من نباید انجام بدم
یعنی چطور بگم ناراحت نشه و باعث دلخوری نشه ؟ چون دیگه واقعا تحملش سخت شده برام

Atghia
24-09-2015, 10:46
سلام

سلام گرامی
خب راستش احتمالا شما زیرمجموعه بخش دیگه ای هستید که قرار بوده به بخش کیو سی کمک کنید..
پس راهکار اینه که به مدیر بخش خودتون مراجعه کنید و بهشون توضیح بدید که کارهای اون سمت زیاده و شما از وظیفه اصلی خودتون باز میمونید ازشون بخواید ایشون پیگیری کنن
بنظرم مستقیما اقدام نکنید بهتره:n16:

Atghia
24-09-2015, 10:56
چی باید بگیم؟
اون روز خواستم بفهمم طرف دکتر هست یا نه. که بهش صحبتی داشته باشم. اخر هم نفهمیدم.

خطاب رو از ابتدا برای شروع مکالمه روی فامیلی طرف بگذارید
مثلا : روزتون بخیر آقای...
بعد که کمی صحبت کردید در خلال حرفها باید صحبت رو به سمتی سوق بدید که خودش بگه تحصیلاتش چیه! (اگر صحبت در مورد کار و این موارد بشه میشه این کار رو انجام داد اما اگر صحبت کوتاه هست فکر نمیکنم نیازی به دونستن مدرک و مهندس یا دکتر بودنش باشه:n06:)

Reza Azimy_RW
24-09-2015, 21:55
چی باید بگیم؟
مگه حتما باید یکی با با پسوند مهندس یا دکتر صدا زد ؟! :|

Atghia
24-09-2015, 23:07
دوستان اگر شما مهندس نباشید اما مدام مهندس صداتون بزنن چه میکنید؟ :دی
خیلی حس بدیه راستش مخصوصا یکی اون وسط باشه بدونه مدرک تحصیلیت مهندسی نیست!
:n29:
دکترم نشدیم:n08:

استاد شیفو
25-09-2015, 08:51
و/..................

farid0485
25-09-2015, 10:29
سلام
ببین تو وظیفه خودت رو انجام بده، وقتی قرار شده بهش کمک کنی و اون تشخیص میده کمکت چیه پس حرفی نیست

جای اینکه به این فکر چطور زیر کار در بری فقط کارو خودت رو بکن، مطمئن باش درست میشه

چی باید بگیم؟
دی شما اینطوری هستین؟!

من یه جایی هستم به هرخری میگن مهندس !!!!

طرف لیسانس شیمی داره بهش نگی مهندس قهر میکنه !!!!

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

farzad02
26-09-2015, 18:31
سلام
سلام
متاسفانه این بی نظمی ها در بسیاری از مشاغل وجود داره. یعنی شما با وظیفه x استخدام میشی، حالا بر اثر علاقه یا نیاز اون شرکت قسمتی از وظیفه y رو هم بر عهده میگیری
باز اگر از نظر جایگاه و حقوق به نفع شما بشه خوبه ولی در اکثر مواقع این میشه بهانه ای برای کارکشیدن بیشتر از شما

معمولا هم وقتی به این سطح رسیدید، یعنی وظیفه ی دیگه ای رو انجام دادید و مشکلی نبود، به این راحتی ها نمی تونید از شرش خلاص بشید. مدیران وقتی ببینن کار خوب انجام میشه، دیگه به این راحتی ها بیخیال نمیشن. باز اگر مدیر باهوش باشه، شما رو بیشتر تحویل میگیره و از نظر حقوق و پاداش و ... راضی میکنه

برای رهایی به نظرم یکمی باید هوشمندانه برخورد کنید. سعی کنید غیر مستقیم بار کار برگرده رو دوش طرف
چون نمی دونم کارتون چطوریه مثال ذهنی میزنم. مثلا اگر قراره گزارشی برای دوشنبه آماده بشه، یکم از کار رو انجام بدید و همین امروز به طرف بگید که یکشنبه نیستید و زحمتش با خودت
البته این فرآیند باید کم کم صورت بگیره...

بعید می دونم مستقیم برید به طرف بگید، بگه چشم!

7seas
27-09-2015, 18:05
سلام
برای کاری که ازتون میخواد، سعی کنید از نحوه انجام کار مرتب ازش به بهونه کار بهتر، سوال پیچش کنید تا کلافه شه، سعی کنید هر کاری رو بهتون حواله میده رو به بهونه اینکه یه کنار دیگه هم کنارش دارید کشش بدید. مورد دیگه اینکه هر دو، سه بار، یکدفعه یه تقاضایی از طرف بکنید، از مسایل خیلی کوچیک شروع کنید، مثلا سفارش برای درست کردن حضور و غیاب، خبر گرفتن از بعضی مسایل که تو، محیط کار میگذره یه جور حالت معامله.
پیشنهاد: سعی کنید از اینجور مواقع برای آشنایی و حتی یادگرفتن کار اصلی طرف و دیگر همکارانتان و لمای اون کار استفاده کنید. مطمئنا به درد تون میخوره

Iloveu-ALL
29-09-2015, 19:42
آقا بعضی وقت ها دوست میاد دنبالم اگه جایی کار داشته باشم باید کارمو ول کنم
چی میتونم بهش بگم که فلانی من کار دارم شرمنده یه وقت دیگه بیا! این خوبه؟

7seas
01-10-2015, 05:39
خوب چون میگید تکرار میشه، دفعه بعد ازش بخواهید قبلا با شما هماهنگی کنه.
به بهونه یه کار مهم تر ( خرید خونه ، دانشگاه، تعمیر و یا خرابی ماشین قرار کاری و یا حتی دکتر)سعی کنید رفتن تون رو کنسل کنید.(البته تو این مورد دروغ نگید چون طرف بفهمه، هم برای خودتون بده و هم جمع کردنش سخته)
سعی کنید مواقع بیرون رفتن اون هم در مواقعی که قبلا بهش گفته بودید کار دارید خودتون رو کلافه نشون بدید، وبال گردنش باشد تا یه همراه. رو دست طرف خرج بیندازید کافی شاپ، پیتزا .

7seas
01-10-2015, 05:41
خوب چون میگید تکرار میشه، دفعه بعد ازش بخواهید قبلا با شما هماهنگی کنه.
به بهونه یه کار مهم تر ( خرید خونه ، دانشگاه، تعمیر و یا خرابی ماشین قرار کاری و یا حتی دکتر)سعی کنید رفتن تون رو کنسل کنید.(البته تو این مورد دروغ نگید چون طرف بفهمه، هم برای خودتون بده و هم جمع کردنش سخته)
سعی کنید مواقع بیرون رفتن اون هم در مواقعی که قبلا بهش گفته بودید کار دارید خودتون رو کلافه نشون بدید، وبال گردنش باشد تا یه همراه. رو دست طرف خرج بیندازید کافی شاپ، پیتزا .

iranch
04-10-2015, 13:22
درود
زنگ زدم به یک جا، گفت حضوری بیائید تا رسیدگی کنیم
بخواهیم مودبانه بگیم
باید بگم پیش کی مراجعه کنم؟

farzad02
04-10-2015, 23:56
درود
بخواهیم مودبانه بگیم
سلام

مثلا بگو
خود شما رسیدگی می کنید؟آقای؟ خانم؟ واحد؟ طبقه؟

اگر هم گفت نه بگو
مسئول رسیدگی چه کسی هست؟ کدوم واحد؟ طبقه؟

خیلی سخت نگیر

7seas
05-10-2015, 00:11
درود
بخواهیم مودبانه بگیم
معمولا از نگهبان ، اطلاعات و یا حتی آبدارچی ها هم میتونی با گفتن مشکل و یا درخواست (البته خلاصه) به اونها، بپرسی که به کجا و به کی مراجعه کنید!

سرهنگ معمر قذافی
05-10-2015, 00:23
چه اجباری ـه در تاکسی طوری شرایط رو بچینم که در صندلی عقب بین دو خانم قرار نگیرم که مبادا موذب شوند:/

بارها پیش آمده که خانم ها در 99% مواقع حاظر نیستن بین دو آقا بنشینند ولی من امروز که بین دوخانم نشستن کل تاکسی متعجب بودن/

Erfan.
06-10-2015, 13:16
دوستان اگر شما مهندس نباشید اما مدام مهندس صداتون بزنن چه میکنید؟ :دی
خیلی حس بدیه راستش مخصوصا یکی اون وسط باشه بدونه مدرک تحصیلیت مهندسی نیست!
:n29:
دکترم نشدیم:n08:

مى تونيد بگيد رشته تحصيليتون، مهندسى نبوده و مهندس نيستيد.

1376MAXIMUM
06-10-2015, 17:30
چه اجباری ـه در تاکسی طوری شرایط رو بچینم که در صندلی عقب بین دو خانم قرار نگیرم که مبادا موذب شوند:/

بارها پیش آمده که خانم ها در 99% مواقع حاظر نیستن بین دو آقا بنشینند ولی من امروز که بین دوخانم نشستن کل تاکسی متعجب بودن/
منم هنوز نفهمیدم چرا نباید دختر و پسر کنار هم حتی بشینن مثلا تو اتوبوس های دانشگاه یا کلا دختر پسر جدان یا این که خیلی خیلی سخت بشه شرایط کنار هم میشینن در حالی که وقتی هم میشینن هیچ اتفاقی نمیوفته هر دو نفر کار خودشونو میکنن کاری هم به هم ندارن حتی حرفم نمیزنن با هم
مثلا سلف هم جداست راهشون حتی رودیشونم فرق داره تو کلاس خا فقط قاطی میشینن
کلا هممون به حرف مخالف این چیزاییم ولی هممون همه این حرف ها رو رعایت هم میکنیم و اکثر اوقات ادم میبینه خوب بقیه رعایت میکنن مجبوره رعایت کنه
یکی از استادا بهمون میگفت تو دانشگاه علاوه بر چیزایی که مربوط به رشتتون یاد میگیرید کم کم یاد میگیرید چطوری مثلا با دختر حرف بزنید و چطوری باهاشون رفتار کنید این در مورد دختر ها هم صادقه و اونا هم همین وضعیت رو دارن
همه همه این داستان ها رو میدونن ول همه هم همون رفتار قبلی رو اجرا میکنن

سرهنگ معمر قذافی
06-10-2015, 18:16
منم هنوز نفهمیدم چرا نباید دختر و پسر کنار هم حتی بشینن مثلا تو اتوبوس های دانشگاه یا کلا دختر پسر جدان یا این که خیلی خیلی سخت بشه شرایط کنار هم میشینن در حالی که وقتی هم میشینن هیچ اتفاقی نمیوفته هر دو نفر کار خودشونو میکنن کاری هم به هم ندارن حتی حرفم نمیزنن با هم
کلا هممون به حرف مخالف این چیزاییم ولی هممون همه این حرف ها رو رعایت هم میکنیم و اکثر اوقات ادم میبینه خوب بقیه رعایت میکنن مجبوره رعایت کنه
یکی از استادا بهمون میگفت تو دانشگاه علاوه بر چیزایی که مربوط به رشتتون یاد میگیرید کم کم یاد میگیرید چطوری مثلا با دختر حرف بزنید و چطوری باهاشون رفتار کنید این در مورد دختر ها هم صادقه و اونا هم همین وضعیت رو دارن

شما نمیدونی بنده هم نمیدونم قطعا افراد دیگر هم نمیدانند! پس کی میداند!

پ ن: یه کره ای اومده بود مترو (ایستگاه توپ خونه) این بنده خدا Over شده بود از دیدن تفکیک مذکر و مونث در مترو:)

- - - Updated - - -

شما نمیدونی بنده هم نمیدونم قطعا افراد دیگر هم نمیدانند! پس کی میداند!

پ ن: یه کره ای اومده بود مترو (ایستگاه توپ خونه) این بنده خدا Over شده بود از دیدن تفکیک مذکر و مونث در مترو:)

Public Enemy
08-10-2015, 13:49
چند مدتی هستش به شدت احساس می کنم رفتار پدر مادرم در رابطه با اطرافیانشون بد شده . متاسفانه احساس می کنم دوست دارن خودشون رو بالاتر و باهوشتر از دیگران ببینند . البته شاید احساس من اینه شاید واقعیت چیز دیگه ای باشه .

به عنوان مثال دیروز پدرم اومده بود خونه ، با آب و تاب تعریف میکرد که با یکی از مشتریان که خانمم بوده جر و بحثش شده ! ظاهرا مشتری از ایشون خواسته براشون یه ایمیل بسازند پدرم فورا داد و بیداد راه انداخته که یعنی یه کار به این سادگی رو بلد نیستین و ... همه چی که مشخصه یه فرم پر می کنی یعنی همینم بلد نیستی ؟ ( حال جالبه پدر بنده تا به حال ایمیل نساخته یه ایمیل داره اونم من براش ساختم اگر بگم بیا از نو بساز نمی تونه ! )

حال شاید این یه مساله ی ساده بوده که به راحتی میشد از کنارش رد شد ، اما مشکل اینه که از این اتفاقات ساده که منجر به بحث و دعوا میشه در هفته بیش از دو بار اتفاق می افتن :n29: یعنی پدر مادر بنده در هفته بیش از دو بار از این داستانهای جدید منجر برای تعریف کردن دارن و همیشه طوری رفتار می کنند که حق با اوناست .
من موندم گناه مردم بدبخت چیه ؟:n29:

به نظر شما چه رفتاری با پدر مادرم بکنم که از این جر و بحث های الکی با مردم دست بردارند . وقتی میان خونه تعریف می کنند اعصابم به هم میریزه :n34:

ehsan_iace
13-10-2015, 12:14
در جواب به قروشنده‌ایی که میگه "این همه راه آمدید همین یک قلم جنس را میخری"د چه باید گفت؟

ehsan_iace
13-10-2015, 12:20
چند مدتی هستش به شدت احساس می کنم رفتار پدر مادرم در رابطه با اطرافیانشون بد شده . متاسفانه احساس می کنم دوست دارن خودشون رو بالاتر و باهوشتر از دیگران ببینند . البته شاید احساس من اینه شاید واقعیت چیز دیگه ای باشه .به عنوان مثال دیروز پدرم اومده بود خونه ، با آب و تاب تعریف میکرد که با یکی از مشتریان که خانمم بوده جر و بحثش شده ! ظاهرا مشتری از ایشون خواسته براشون یه ایمیل بسازند پدرم فورا داد و بیداد راه انداخته که یعنی یه کار به این سادگی رو بلد نیستین و ... همه چی که مشخصه یه فرم پر می کنی یعنی همینم بلد نیستی ؟ ( حال جالبه پدر بنده تا به حال ایمیل نساخته یه ایمیل داره اونم من براش ساختم اگر بگم بیا از نو بساز نمی تونه ! )حال شاید این یه مساله ی ساده بوده که به راحتی میشد از کنارش رد شد ، اما مشکل اینه که از این اتفاقات ساده که منجر به بحث و دعوا میشه در هفته بیش از دو بار اتفاق می افتن :n29: یعنی پدر مادر بنده در هفته بیش از دو بار از این داستانهای جدید منجر برای تعریف کردن دارن و همیشه طوری رفتار می کنند که حق با اوناست .من موندم گناه مردم بدبخت چیه ؟:n29:به نظر شما چه رفتاری با پدر مادرم بکنم که از این جر و بحث های الکی با مردم دست بردارند . وقتی میان خونه تعریف می کنند اعصابم به هم میریزه :n34:یکبار بهشان بگویید که مسخره کردن و مغرور بودن در برابر دیگران نشانه ضعفه نه قدرت! و اگر دیگران هم همین رفتار را با آنها بکنند آنها چه جوابی در مقابل این رفتار میدهند؟ و از دفعات بعدی هر بار که شروع به تعریف کردن این ماجراها کردند با ترک کردن محیط به آنها نشان بدهید که از این حرفها خوشتان نمی‌آید (مثلاً بروید داخل اتاقتان و خودتان را به کاری مشغول کنید)

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-10-2015, 15:01
در جواب به قروشنده‌ایی که میگه "این همه راه آمدید همین یک قلم جنس را میخری"د چه باید گفت؟سلام
اول یه نگاه به داخل مغازه بندازین , شاید واقعاً چشمتون بخوره به چیزی که بهش احتیاج دارین
اگر پیدا کردین بگین خوب شد گفتین , ممنون , این رو هم لازم داشتم
اگر چیزی نبود بگین , ممنون فعلاً چیز دیگه ای نمیخوام (لازم ندارم) , تشکر

mojtaba2321
16-10-2015, 23:29
دوستان بنا به دلایلی میخوام نظر یکی از دخترهای فامیل نزدیک رو راجع به خودم در مورد ازدواج بدونم و اگه نظر مساعد بود با خانواده بریم خواستگاری.
مشکل اینجاست که من و ایشون روابط بشدت رسمی داریم و از اون فامیل هایی هستیم که سالی یک بار در عید دیدنی همدیگه رو می بینیم:n15:
من باید بهش زنگ بزنم و یه قرار ملاقات بزارم و بهش بفهمونم کسی از این موضوع مطلع نشه و وقتی دیدمش موضوع رو بهش بگم
اما نمیدونم وقتی زنگ زدم چی بهش بگم.

farzad02
17-10-2015, 20:29
دوستان بنا به دلایلی میخوام نظر یکی از دخترهای فامیل نزدیک رو راجع به خودم در مورد ازدواج بدونم و اگه نظر مساعد بود با خانواده بریم خواستگاری.
مشکل اینجاست که من و ایشون روابط بشدت رسمی داریم و از اون فامیل هایی هستیم که سالی یک بار در عید دیدنی همدیگه رو می بینیم:n15:
من باید بهش زنگ بزنم و یه قرار ملاقات بزارم و بهش بفهمونم کسی از این موضوع مطلع نشه و وقتی دیدمش موضوع رو بهش بگم
اما نمیدونم وقتی زنگ زدم چی بهش بگم.
اتفاقا به نظر من نگو کسی نفهمه! اینطوری بگی شاید نتیجه عکس بده

نکته ای که هست اینه که شما اگر انقدر کم می بینیش، از کجا می دونی نامزد نداره؟ خواستگار جدی یا دوست پسر؟
برای خود من پیش اومده که دختری رو شب عقدش تازه فهمیدم که داره ازدواج میکنه :n02:

خلاصه به نظرم شما پیامی(sms یا تلگرام) بزن و حالش رو بپرس و درباره درس/کارش بپرس ... سعی کن ادامه پیدا کنه... و ارتباطتون بیشتر بشه
بعد در یک فرصت مناسب بهش زنگ بزن و بگو مثلا میای بریم سینما/پارک/هیئت :n02: دیگه بستگی به شهر و فرهنگ دو طرف داره
در نهایت هم توی دیدار حضوری کم کم بهش بگو ازش خوشت اومده و ......

کلا مخالفم که طرف غافل گیر بشه. حتی در روش سنتی هم معمولا خانواده پسر با خانواده دختر صحبت میکنه. ممکنه اولش هم مخالفت بشه و با صحبت بیشتر تازه جلسه اول خاستگاری عملی بشه

مگر اینکه طرف خودش بخواد دلیل این ارتباط جدید رو بدونه و اصرار کنه که دلیلش رو بگی. اونوقت شما خیلی هم مقدمه نچیده باشی مهم نیست. ولی معمولا دخترها حواسشون هست

880446534
17-10-2015, 21:09
سلام دوستان

یه سوال دارم.
یکی هست که مجرده (خانومه) .اشناست و شماره اش رو هم دارم!
سرکار یه مهندس داریم که مجرده، شماره ی اینم هم دارم.
هر روز مهدسه رو میبینم و با هم یه سلام علیکی داریم (یه 7-8 سالی بزرگتره)
خیلی دلم میخواد این خانومه رو بهش معرفی کنم.
چون هم این خانومه عالی و هم این پسره .

حالا سوال.

چطوری سر صحبت رو با این مهندسه باز کنم که قاطی نکنه؟؟
یه راه حل بهم بدین که به مهندسه بهمونم یه خانومی هست که بدردت میخوره و با هم اشنا شین.

شما خودتون هر راهی ، هر نکته ای و..... دارین بگین.
--------

از جانب خانومه مشکلی نیست. خودم حلش میکنم.

مممنونم/

mojtaba2321
17-10-2015, 21:13
اتفاقا به نظر من نگو کسی نفهمه! اینطوری بگی شاید نتیجه عکس بده

نکته ای که هست اینه که شما اگر انقدر کم می بینیش، از کجا می دونی نامزد نداره؟ خواستگار جدی یا دوست پسر؟
برای خود من پیش اومده که دختری رو شب عقدش تازه فهمیدم که داره ازدواج میکنه :n02:

خلاصه به نظرم شما پیامی(sms یا تلگرام) بزن و حالش رو بپرس و درباره درس/کارش بپرس ... سعی کن ادامه پیدا کنه... و ارتباطتون بیشتر بشه
بعد در یک فرصت مناسب بهش زنگ بزن و بگو مثلا میای بریم سینما/پارک/هیئت :n02: دیگه بستگی به شهر و فرهنگ دو طرف داره
در نهایت هم توی دیدار حضوری کم کم بهش بگو ازش خوشت اومده و ......

کلا مخالفم که طرف غافل گیر بشه. حتی در روش سنتی هم معمولا خانواده پسر با خانواده دختر صحبت میکنه. ممکنه اولش هم مخالفت بشه و با صحبت بیشتر تازه جلسه اول خاستگاری عملی بشه

مگر اینکه طرف خودش بخواد دلیل این ارتباط جدید رو بدونه و اصرار کنه که دلیلش رو بگی. اونوقت شما خیلی هم مقدمه نچیده باشی مهم نیست. ولی معمولا دخترها حواسشون هست
میدونم نامزد و دوست پسر نداره
چون فامیل خیلی نزدیک هستیم امکان بیرون رفتن باهاش رو ندارم.

880446534
18-10-2015, 19:40
سلام دوستان

یه سوال دارم.

حالا سوال.

یه راه حل بهم بدین که به مهندسه بهمونم یه خانومی هست که بدردت میخوره و با هم اشنا شین.

--------

مممنونم/

کسی نیست؟؟؟؟

Demon King
18-10-2015, 20:07
سلام دوستان

یه سوال دارم.

حالا سوال.

--------

مممنونم/

سلام.

بهتره در وقت آزادی که با هم هستید سر صحبت رو باز کنید و اونهم نه به صورت مستقیم بلکه ابتدا مبحث کلی ازدواج رو شروع کنید بعد اگه خودتون ازدواج کردید یا نکردید بگید چرا و به چه دلیل. وقتی این مبحث باز شد نا خود آگاه ایشون هم خواهد گفت که چرا ازدواج نکرده و قصدش رو داره یا نه.
اگر هم اینطور نشد پرسیدن این سوالات از طرف شما بعد از شروع کردن بحث و گپ خیلی
غیر عادی نیست.
اگه ایشون قصد ازدواج نداشته باشن یا بالعکس ( حتما بپرسید که عدم ازدواجشون به دلیل عدم وجود مورد خوب هست یا نه؟)
شما قضیه رو مطرح کنید. البته مهمه پاسخ سوال یاده شده چی باشه. اگه "نه" باشه کار رو پیگیری نکنید بهتره.
اگر هم جوابش بله بود که میتونید مورد رو آروم آروم معرفی کنید.
امیدوارم توضیحاتم ساده بوده باشه.

:n01:

Captain_America
18-10-2015, 20:45
سلام دوستان

یه سوال دارم.

حالا سوال.

--------

مممنونم/

خودتون آقا هستید یا خانم؟
اگه آقا هستید بیخیال شید.
اگه خانم هستید و تا حالا نمیدونید چجوری باید ازین کارا کنید باز هم بیخیال شید.