PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17

1376MAXIMUM
24-03-2015, 19:06
چه موقع باید پیشنهاد یا انتقاد کرد؟

آیا اگر دیدیم دیگری کاری را اشتباه انجام میده یا تصمیم اشتباهی میگیره (در محیط کار توسط همکاران یا رئیس‌مان/ اعضای خانواده‌مان/ دوستان) باید بهش بگوییم یا تا از ما نظر نخواسته نگوییم؟!
اعضای خانواده که هر وقت ببینم به نظرم اشتباه میکنن من دخالت میکنم ولی خوب حالا دیگه تحت فشار قرار نمیدوم البته بعضی وقت ها
تو بقیه موارد اگر شرایط رو طوری ببینم که شخص یا اشخاص اجازه دخالت میدن یا اگر دخالت کردیم ناراحت نمیشن یه جوارایی هر جا فضا باز بود اما فقط در حد یه اضهار نظرکوتاه و جمع و جور اگر طلبیدن و دیدم استقبال کردن و ... بیشتر سعی میکنم نزدیک تر بشم و دقیق تر راهنمایی و نظرم رو که به نظرم درسته رو میگم حالا یا طرف قبول میکنه یا نه
تو فامیل و ... معمولا تو فامیل ما اینطور نیست که فضا بسته باشه و ناراحت بشن تقریبا همیشه یه جواب مثبت میگیریم برای همین خوب حرفم رو میزنم مخصوصا تو هم سن ها و کسایی که نزدیک تر هستن
من برداشت کلیم اینه که اگر شما تو یه جکعی هستید مثلا تو یه مهمونی یا تو محل کار کنار میز همکارتون و ... اگر بحث رو بین خودشون نگه نکیدارن و حفظ نمیکنن به نظرم اضهار نظر ناراحتشون نباید بکنه و اشکالی نداشته باشه چون خود اون اشخاص حریم مشخص نمیکنن برای شما که نه نباید وارد بحث بشید من فکر میکنم این درسته اگر مشکلی داره خوش حال میشم دوستان بهم بگن همین جا

farid0485
24-03-2015, 19:07
در مرود رئیس یا همکار به هیچ عنوان همچین کاری نکنید! حتی اگر ازتن نظر خواستند با احتیاط کامل (اگر نظرتون برخلافشون هست) با لحنی ملایم که : من فکر میکنم شاید اینطوری باشه بهتر جواب بده و جملاتی اینطوری رفتار کنید

در مورد دوستان باید شناخت داشته باشید اگر از اون دسته افراد بسیار حساس هستند بهتره هیچی نگید
ولی اگر باهاش صمیمی هستید با لحن: فلانی من جای برادرت میخوام بهت بگم فلان کار رو انجام ندی بهتره / من دوستتم خیرتو میخوام راستش فکر میکنم اینکار رو انجام ندی به نفعته حالا باز هرجور خودت صلاح میدونی ولی بهش فکر کن..

ولی در مورد اعضای خانواده راحت باشید (خواهر برادر پدر مادر) هرکدوم که باشن بنظرم حتی ناراحت هم شد بهش بگید چون هزاری هم دلخور بشه بلاخره یجایی میفهمه و تازه تشکر هم میکنه ازتون
از طرفی خانواده در اولویت بالاتری هست وحتی اگر به قیمت دلخوری تموم بشه گاهی وقتا ارزشش رو داره!

موفق باشید
خیلی کامل گفتی فقط من میگم تو مورد رییس باید بگی:من فکر کنم که... درست تره، ولی خب شما قعطا بهتر از من میدونید.
اگر چند بار ی سوال رو پرسید دنبال تایید میگرده به نفعته فقط و فقط بگی:شما صلاح مجموعه رو میخواید پس احتمال غلط بودن کمه.

اینجوری اگه خراب شد نمیتونه بندازه گردنت.

ehsan_iace
24-03-2015, 19:21
با تشکر از دوستانی که جواب دادند, نظرتان در این باره چیه؟

چطور انتقادمان را درباره خدمات یا محصول یک مغازه یا شرکت مطرح کنیم؟
بخصوص در حالتی که فروشنده‌ها یا توجیه میکنند یا اصلاً زیر بار نمیروند یا حتی مشتری را دست می‌اندازند!

Atghia
24-03-2015, 19:30

بخصوص در حالتی که فروشنده‌ها یا توجیه میکنند یا اصلاً زیر بار نمیروند یا حتی مشتری را دست می‌اندازند!
متاسفانه در این موارد همیشه اونها هستند که دلایل بیخودی برای دفاع از خودشون دارن (همش گارانتی هایی یادم میاد که هیچوقت شامل اون خرابی که برای وسیله ما اتفاق افتاده نمیشه :|)
مگر اینکه با ادله و مدرک با دست پر برید برای شکایت و تا میتونید هم لحنتون تند باشه معمولا طوری هستش که ببین شخص خیلی محترمانه صحبت میکنه بدتر طلبکار میشن :n33:
(صرفا تجربه شخصی)

farzad02
24-03-2015, 21:28
چه موقع باید پیشنهاد یا انتقاد کرد؟

آیا اگر دیدیم دیگری کاری را اشتباه انجام میده یا تصمیم اشتباهی میگیره (در محیط کار توسط همکاران یا رئیس‌مان/ اعضای خانواده‌مان/ دوستان) باید بهش بگوییم یا تا از ما نظر نخواسته نگوییم؟!
همون جواب خانم Atghia خیلی خوبه

بیشتر نظر خودمو بگم هیچوقت! شخصا در مورد این بحث انتقاد زیاد ضربه خوردم. حتی پیشنهاد (چه برسه به انتقاد)
متاسفانه برخی انقدر پر رو هستند که به خاطر راهکار یا پیشنهادی که دادم باهام بد شدن، و با کمال وقاحت از همون پیشنهاد برای بالا بردن جایگاه خودشون بهره بردن!!!

تا افراد رو کامل نشناختید و رفتارشون رو در برابر پیشنهاد و انتقاد ندیدید، از علم و دانش و شخصیت خودتون خرج نکنید. بزارید طرف خودش بیاد ازتون کمک بگیره. اصلا ندونن که شما در زمینه ای اطلاعات دارید به نفعتونه!
امیدوارم این چیزهایی که گفتم رو شما تجربه نکنید!!! خیلی درد داره :n02:

سوالتون کمی ابهام داره
اون شرکت یا مغازه تولید کننندس؟
اگر نیست که معمولا اینطوره، اونا چیزی وارد میکنن یا میفروشن که مردم میخرن. انتقاد بهشون تقریبا بی معنیه. خیلی انتقاد کنید، طرف میگه اصلا نخر! انتظار دارید چه تغییری ایجاد بشه؟

اگر طرف کالا یا خدماتی که ارائه میده منحصر به فرد باشه براش مهمه که مشتری رو نگه داره. مثلا یک رستوران. اونوقت انتقاد شما بیشتر معنی میده
متاسفانه در کشور ما بیشتر کالاها وارداتیه، معمولا هم درجه 3 و 4 و هر کالایی هم وارداتش دست یکنفره. خیلی انتقاد تاثیری نداره.
تنها راهش نخریدنه. در صورتیکه رقیب وجود داشته باشه

ehsan_iace
24-03-2015, 21:57
این مورد همین امشب پیش آمد:

یک از فامیلهای ما به خانه ما آمد و بین صحبتهایش به چند نفر از فامیلهای دیگه ما فحش داد! (بخاطر مشکلات شخصی که خودش با آنها داره!)

تو این موقعیت چی باید گفت؟

من مشکلی با آن فامیلمان ندارم و دوست هم ندارم جلوی من بهش فحش بدهند از طرف دیگه نمیخواهم مهمانی که برای عید دیدنی! (خیر سرش!) آمده را ناراحت کنم

Amin_0913
24-03-2015, 22:44
سلام
بعضی ها هم میگن :
"خیلی ممنون ، نخورده نیستیم"
البته خود من این جواب را نمیپسندم و در جواب تشکر میکنم

این که زشته تقریبا یه توهین هست
حداقل بگید ممنون دیگه بود هر چقدر که میخواستیم میل کردیم بنا بر ظرفیتمون

دقیقا به خاطر همین جمله من اومدم و همچین سوالی پرسیدم
چون تقریبا هرجایی کهر رفتم همین پاسخ رو به اون سوال میدادند

payam178
25-03-2015, 01:21
این که زشته تقریبا یه توهین هست
حداقل بگید ممنون دیگه بود هر چقدر که میخواستیم میل کردیم بنا بر ظرفیتمون
سلام دوست من
همونطور که داخل اسپویلر گفتم من هیچ وقت از این جمله اسنفاده نمیکنم
فقط دیدم که بعضی افراد استفاده میکنند
موفق باشی

Atghia
25-03-2015, 05:02
این مورد همین امشب پیش آمد:

یک از فامیلهای ما به خانه ما آمد و بین صحبتهایش به چند نفر از فامیلهای دیگه ما فحش داد! (بخاطر مشکلات شخصی که خودش با آنها داره!)

تو این موقعیت چی باید گفت؟

من مشکلی با آن فامیلمان ندارم و دوست هم ندارم جلوی من بهش فحش بدهند از طرف دیگه نمیخواهم مهمانی که برای عید دیدنی! (خیر سرش!) آمده را ناراحت کنم
شما بهترین کار سکوت کردنه بنظرم
نه تایید کنید و نه رد
تایید کنید که خیلی بده
رد هم کنید چون فامیلتون عصبی هست بدتر ادامه میده ...

دقیقا به خاطر همین جمله من اومدم و همچین سوالی پرسیدم
چون تقریبا هرجایی کهر رفتم همین پاسخ رو به اون سوال میدادند

خیلی ممنون صرف شد
یا خیلی ممنونم از پذیراییتون بهترین جملات هستند

Public Enemy
25-03-2015, 15:36
با سلام . با کسایی که لج می کنن و حرفتو عمدی گوش نمی کنند و در آخر هم اشتباه می کنند چطور باید رفتار کرد ؟ :n34:

shi.irani
25-03-2015, 15:52
با سلام . با کسایی که لج می کنن و حرفتو عمدی گوش نمی کنند و در آخر هم اشتباه می کنند چطور باید رفتار کرد ؟ :n34:
بهتره دیگه بیخیال ش شی
تو هم کار خودت رو انجام بده
گاهی دونفر دوتا منطق متفاوت دارند
و بهتره همیشه فاصله تون رو از هم حفظ کنید
موفق باشی

ehsan_iace
25-03-2015, 19:20
با سلام . با کسایی که لج می کنن و حرفتو عمدی گوش نمی کنند و در آخر هم اشتباه می کنند چطور باید رفتار کرد ؟ :n34:بگذار اینقدر برای اشتباهاتش هزینه بده تا گوشش برای شنیدن توصیه‌های دیگران باز بشه!!!

Captain_America
25-03-2015, 21:22

با هزینه ای که پرداخت میکنن تاوان اشتباهشون رو میپردازن.
ولی در مرحله اول باید بگم شما هستید که مرتکب اشتباه میشید که میخواهید کسی حرف شما رو گوش کنه، شما در شرایط اونها قرار ندارید و اونها قرار نیست مطیع حرف های شما باشند. مگه اینکه فرزند نابالغ خودتون یا کسی که سرپرستیش با شماست باشه.

Ali000999
31-03-2015, 16:08
سلام به همگی
1-شخصی موقع صحبت از خودش بد میگه!عکس العمل ما باید چی باشه؟
مثلا داره در مورد شخصی صحبت میکنه میگه فلانی خیلی آدم باهوشیه،مثل من نیست که مخش تعطیل باشه... (لحن گفتار جدیه)
یا میگه: منو دیدی چقدر زشتم، فلانی از منم زشت تره! (لحن گفتار شوخیه)

2-شخصی ما رو صدا میکنه.چی جواب بدیم بهتره؟ قبلا میگفتم "بله؟" که اونو به "جان؟" تغییر دادم. یه چیزی میخوام بین این دو تا باشه.هم واسه جای رسمی هم جای خودمونی
ممنون:n40:

1376MAXIMUM
31-03-2015, 16:22
سلام به همگی
مثلا داره در مورد شخصی صحبت میکنه میگه فلانی خیلی آدم باهوشیه،مثل من نیست که مخش تعطیل باشه... (لحن گفتار جدیه)

2-شخصی ما رو صدا میکنه.چی جواب بدیم بهتره؟ قبلا میگفتم "بله؟" که اونو به "جان؟" تغییر دادم. یه چیزی میخوام بین این دو تا باشه.هم واسه جای رسمی هم جای خودمونی

۱-نمیدونم بستگی به خیلی چیزا داره و تا منظور طرف چی باشه باید یه شناخت داشته باشید ازش تا بفهمید

۲-هیچی برگرد به طرفش چی میخواهی بگی اخه چیزی نمیخواهد همین که برگشتی خودش معنی داره که فهمیدم الان توجهم به شماست به نظرم چیز خاصی نمیخواهد بگید

بی باک بی بال
31-03-2015, 16:35
وقتی یکی بهم میگیه جات خالی من چی بگم خوبه ؟:n34:

Atghia
31-03-2015, 17:07
وقتی یکی بهم میگیه جات خالی من چی بگم خوبه ؟:n34:
بگید دوستان به جای ما
یا بگید ایشالله بار بعد به اتفاق هم

Atghia
31-03-2015, 17:10
سلام به همگی

1- بگید نه بابا اینقدر خودتو دست کم نگیر
2- اگر خیلی صمیمی نیستید بگید : بله
اگر صمیمی هستید بگید: بفرما یا جان دل؟ یا با لحن خاصی: بـــــــــِ گو:n33:
در این مورد نمیشه کلمه ای بینابین یافت (از نظر من) با توجه به میزان صمیمیت متغییره:n39:

farid0485
31-03-2015, 20:33
آقا من یه مشکلی دارم بلد نیستم باید با جنس مخالف چطوری باید طوری برخورد کنم،یه مثال میگم همین دبروز یه جا مهمون بودیم عروس یکی از فامیلامون هم بود که من رو برای بار اول بود که میدید

من زیاد نگاهش نگکردم که هیز بازی نباشه اما بهتر بگم تمام تلاشم این بود که نگاهش نکنم

وقتی میخواستن برن کاملا پیدا بود از رفتار من خوشش نیومده...

این مشکل رو همیشه دارم و نمیدونم باید به دختر چطوری نگاه کنم که ناراحت نشه...

حد وسط نگاه کردن چیه،چطوری باید نگاه کرد طرف مقابل دلخور نشه؟!

Atghia
31-03-2015, 20:45
آقا من یه مشکلی دارم بلد نیستم باید با جنس مخالف چطوری باید طوری برخورد کنم،یه مثال میگم همین دبروز یه جا مهمون بودیم عروس یکی از فامیلامون هم بود که من رو برای بار اول بود که میدید

من زیاد نگاهش نگکردم که هیز بازی نباشه اما بهتر بگم تمام تلاشم این بود که نگاهش نکنم

سلام
در حد سلام کردن و خداحافظی کردن باید حتما به صورتشون نگاه کنید و با لبخند همراه باشه
برای اولین بار بهتر بود که مثلا وقت اشنایی میگفتید : خوش امدید، خیلی خوشبختم، بفرمایید و اینطور تعارفات
نه اینکه صرفا سلام کنید
اگر اینا رو میگفتید و دیگه کل مهمانی هم کلا چیزی نمیگفتید بنظرم مشکلی بعید بود باشه
اگر احیانا مورد خطاب قرارتون دادن بنظرم نگاه کردن هیچ اشکالی نداره
یا حتی اگر خودتون مطلبی گفتید که طرف صحبت ایشون باشند...

معمولا نگاه بد یا بقول خودتون هیز به مواردی میگن که:
فرضا طرف ساکته شما هم ساکتی اما با نگاهت دنبالش میکنی (نه اینکه صرفا خیره بشی)
یا طرف داره صحبت میکنه طرف صحبت هم شما نیستی اما بطور مداوم نگاهش کنی
سایر موارد رو در جو خانوادگی بد چشمی نمیدونم (نظر شخصی)

farid0485
31-03-2015, 21:42
حال و احوال اول درستوحسابی نکردم ولی خب اوموقع نگاه میکردم...

پس منظورت اینه که وقتی مخاطبم یا دارن حرف میزنن مشکلی نداره نیست نگاه کنم...

حالا چطور نگاه کردنی بد نیست؟!

اگه درست فهمیده باشم،نگاه م که باهاشون بچرخه و هی مرتب نگاه کنم بده...

سلام
در حد سلام کردن و خداحافظی کردن باید حتما به صورتشون نگاه کنید و با لبخند همراه باشه
برای اولین بار بهتر بود که مثلا وقت اشنایی میگفتید : خوش امدید، خیلی خوشبختم، بفرمایید و اینطور تعارفات
نه اینکه صرفا سلام کنید
اگر اینا رو میگفتید و دیگه کل مهمانی هم کلا چیزی نمیگفتید بنظرم مشکلی بعید بود باشه
اگر احیانا مورد خطاب قرارتون دادن بنظرم نگاه کردن هیچ اشکالی نداره
یا حتی اگر خودتون مطلبی گفتید که طرف صحبت ایشون باشند...

معمولا نگاه بد یا بقول خودتون هیز به مواردی میگن که:
فرضا طرف ساکته شما هم ساکتی اما با نگاهت دنبالش میکنی (نه اینکه صرفا خیره بشی)
یا طرف داره صحبت میکنه طرف صحبت هم شما نیستی اما بطور مداوم نگاهش کنی
سایر موارد رو در جو خانوادگی بد چشمی نمیدونم (نظر شخصی)

Atghia
31-03-2015, 21:54

بله درسته منظورم همین بود
خب نگاه عادی که به جنس موافق دارید:n39:فرق خاصی نداره
اتفاقا وقتی طرف راحتتره که باهاش عادی برخورد بشه
سخت نگیرید دوست عزیز
همونطور که با دوستتون صحبت میکنید همون نوع نگاه:n06:

Captain_America
31-03-2015, 22:37

نگاه محو تو صورت برای اینجور موقعیت ها بهترین کاره، منظورم از محو اینه که به یه نقطه خاص مثلا چشم یا لب طرف خیره نشی نگاه شما کلا رو صورتشون باشه بدون این که به نقطه خاصی زل بزنید.
بهترین شیوه در برخورد با جنس مونث به طور کلی اینه که کم اهمیت در نظر بگیری چیز خاصی نیست انگار داری با یه دوست معمولی برخورد میکنی.

این یه مساله دیگست در برخورد چه با زن چه با مرد وقتی داری صحبت میکنی حتی سلام و احوالپرسی معمولی بهتره مستقیم تو چشمای طرف نگاه کنی در حالی که آرامش خودت رو حفظ کردی.

ان مرد تنهای شبم
31-03-2015, 23:05
ما وقتی تو مدرسه بودیم اقا معلم می گفت که دستتون رو تو جیبتون نکنید!!! چون که جلوه بدی دارد. اما من وقتی این مقامات سیاسی کشورها رو می بینم (مثل 1+5) دستشون رو توجیبشون می گذارند. مخصوصا جان کری رو من خیلی دیدم که دستش رو تو جیبش می ذاره. ایا این حرکت یک جور نمایش مقتدرانه سیاسی هستش. مثلا تو یک عکسی دیدم بیل گیتس با رییس جمهور کره مثل اینکه بود دست میده در حالی که یک دستش تو جیبشه. به هر حال کسی مثل بیل گیتس که مدیر هستش و یا این مدیران سطح بالا باید خیلی اجتماعی باشند. این لازمه یک مدیر موفق هست. اما این دست تو جیب گذاشتن رو سر در نمیارم و با خودم میگم از این ها بعیده!!!! ایا حقیقتا دست تو جیب گذاشتن به طور کلی بده و یا موردی نداره. ممنون.

Atghia
31-03-2015, 23:12
ما وقتی تو مدرسه بودیم اقا معلم می گفت که دستتون رو تو جیبتون نکنید!!! چون که جلوه بدی دارد. اما من وقتی این مقامات سیاسی کشورها رو می بینم (مثل 1+5) دستشون رو توجیبشون می گذارند. مخصوصا جان کری رو من خیلی دیدم که دستش رو تو جیبش می ذاره. ایا این حرکت یک جور نمایش مقتدرانه سیاسی هستش. مثلا تو یک عکسی دیدم بیل گیتس با رییس جمهور کره مثل اینکه بود دست میده در حالی که یک دستش تو جیبشه. به هر حال کسی مثل بیل گیتس که مدیر هستش و یا این مدیران سطح بالا باید خیلی اجتماعی باشند. این لازمه یک مدیر موفق هست. اما این دست تو جیب گذاشتن رو سر در نمیارم و با خودم میگم از این ها بعیده!!!! ایا حقیقتا دست تو جیب گذاشتن به طور کلی بده و یا موردی نداره. ممنون.

سلام
یکی از کانال ها رو دیدم اتفاقی چندی قبل برنامه ای داشت در رابطه با اداب معاشرت سیاست مدارها!
در اون برنامه اشاره شد که دست دادن ها نحوه ی دست دادن . حتی نحوه ی نشستن یا پا روی پا انداختن چطور و به چه معنی هست!
شاید چیزی که در فرهنگ ما غیرعادی هست جای دیگه عادی محسوب بشه و برعکس!
بنابراین من برداشتم اینه که الگوی ما نباید این افراد باشند اونها در این موارد ممکنه خیلی متفاوت عمل کنند:n17:
اما در مورد دست در جیب کردن در محیط های رسمی به نظر میرسه کمی بی احترامی باشه در حالته خیلی سختگیرانه!(در حضور بزرگترها مثلا یعنی خیلی راحت هستید...)
دیگه همین:n39:

Captain_America
31-03-2015, 23:34

"زبان بدن" یه علم هستش واسه خودش،مثلا الان ولادمیر پوتین زبان بدن خیلی قوی داره مقایسه اش با اوباما رو توی تصاویر گوگل ببینید حتی کاربرای امریکایی هم زبان بدن پوتین رو تحسین و زبان بدن اوباما رو تحقیر کننده امریکا میدونند.
در این مورد کتاب هم زیاد نوشته شده پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید هم تو شناخت آدمایی که باهاشون در ارتباطید خیلی کمک میکنه هم واسه خودتون در برخورد با بقیه.

farid0485
01-04-2015, 00:23
من این رو تجربه شخصیم میگم،وقتی اختیاراتت زیاد باشه و همون وقت فکرت در گیر بشه

یا به یه شخص دیگه معرفی بشی ناخودآگاه دستت میره تو جیبت...

alidl
01-04-2015, 01:30
Edited. .......

alidl
01-04-2015, 01:41
Edited. .......

alidl
01-04-2015, 01:55
بعد ببخشید یه سوال دیگه البته می دونم زیاد بحثش شده
آیا تو مهمونی باید دونه دونه وقتی رسیدی به همه سلام بدی؟
(منظورم درحد خانوادگی+عروس ها+ عروس های دیگه خانواده مث خانوم پسرعمه و... و خاله های پدر و فامیلای کمی دورتر پدر)
:-)

hamed29
01-04-2015, 12:58
سلام
من مثلا تو چت ها دوستان که مثلا تو یه صحبت گروهی صدام می کردن می نوشتم بله
آیا به نظرتون اگه مثلا یه دفعه تغییرش بدم به جان یا جانم ضایع و معلوم نیست
کلا چی کار کنم
چون دوستای صمیمی هستیم ولی من کلا طرز صحبت خیلی صمیمی و تحویل گرفتنی بلد نیستم
الانم موندم
چون احساس می کنم اینجور رفتارم هم باعث میشه اون طرف احساس راحتی و صمیمیت نکنه
چه جوری رفتارمو تغییر بدم که ضایع نباشه چون تاحالا خیلی اینجوری حرف نزدم
عادتم ندارم

سلام؛
میتونید بنویسید: خُـب! - درست - صحیح است :n02:

یه سوال دیگه هم داشتم
من با خانوم پسر خالم از همون اول درست حسابی برخورد نکردم
حتی تو عروسیشون مثل اون دوستمون درست برخورد نکردم حتی سلامم ندادم:'(
بعدنام چند بار تو مهمونیا سلام ندادم
ولی بعدا در حد خیلی معمولی صحبت کردم ولی بدون سلام:'(
الانم کلا تازه تازه سلام رو درست کردم(یه کم)
به نظرتون آروم آروم رفتارمو بهترکنم دیگه؟

بله - سلام کردن کار زشتی نیست.
قبلاً وقتی میخواستم از کسی سؤال بپرسم، مثلاً آدرس و... سلام نمیکردم؛ نهایتش میگفتم ببخشید...
ولی الان حتی برای یه حرف جزئی هم اول سلام میکنم.

بعد ببخشید یه سوال دیگه البته می دونم زیاد بحثش شده
آیا تو مهمونی باید دونه دونه وقتی رسیدی به همه سلام بدی؟
(منظورم درحد خانوادگی+عروس ها+ عروس های دیگه خانواده مث خانوم پسرعمه و... و خاله های پدر و فامیلای کمی دورتر پدر)
:-)

فکر نمیکنم لازم باشه؛ زیاد هم جالب نیست. آدم یاد اون جوک میفته که طرف میره تو استادیوم ناچار میشه با همه سلام علیک کنه!
وقتی وارد یه جمع میشید سلام کنید.
برای بزرگترها جداگانه سلام کنید.
در مورد بقیه میتونید احوال پرسی کنید.

™ Hadi
02-04-2015, 14:57
سلام دوستان، من يه مشکلي با روبوسي دارم و توي اين تاپيک هم چند تا پست در موردش بود که خوندم ولي به اين مسأله اشاره‌اي نشده بود:

البته منظورم از روبوسي، روبوسي هست نه اينکه صورت‌هاشون رو بچسبونند به هم- خب، فرض کنيم دو نفر ميخوان روبوسي کنند،

اون لحظه تصوّر کنيد اوّلي ميخواد صورت دوّمي رو ببوسه و دوّمي هم ميخواد صورت اوّلي رو ببوسه!

خب اين که نميشه در آنِ واحد هر دو تاشون صورت همديگه رو ببوسند، حدّ اکثر يک نفر ميتونه لبش رو بذاره به گونه‌ي طرف مقابل! يا ميشه من نميدونم شما توضيح بديد. خيلي ممنون.

غول مرحله اخر
02-04-2015, 19:11
سلام
یه راهش دیدن فیلم و سریالِ شبکه های داخلی هست
سلام بزرگوار
توضیح میدید روش کار به چه صورت هستش؟

دوستان دیگه هم نظرر بدن:
تقویت فن بیانوخوب حرف زدن

Atghia
02-04-2015, 19:45
سلام بزرگوار

دوستان دیگه هم نظرر بدن:

بنظرم این مسئله با تکرار امکان پذیر هست

شما باید اعتماد به نفستون رو بالا ببرید که بتونید خوب صحبت کنید از جمع های کوچکتر مثل خانواده شروع کنید بعد دوست های نزدیکتون و به مرور در جمع های غریب تر هم خواهید تونست مسلط صحبت کنید

البته میتونید از روش صحبت کردن مقابل آینه هم استفاده کنید.
برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران در کلام هم باید اطلاعاتتون رو در زمینه های مختلف بالا ببرید((حالا برحسب محیط مد نظرتون که قراره اونجا صحبت کننده باشید))

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2015, 06:33
سلام بزرگوارتوضیح میدید روش کار به چه صورت هستش؟
دوستان دیگه هم نظرر بدن:تقویت فن بیان رو خوب حرف زدنسلام
مثال:
وقتی یه نفر میگه چه خبر؟
خیلی"چیزها میشه جواب داد که بستگی به این داره که چه کسی پرسیده , آیا باهش رسمی برخورد میکنین ؟ یا خودمونیه ؟ یا میخواین به شوخی جوابش رو بدین
چند مدل جواب :
سلامتی
الحمدلله , سلامتی
سلامتی , مَلالی نیست
خبرها پیش شماست
مگه من خبرنگارم که میگی چه خبر ؟
این رو هم میشه به لبخند و شوخی گفت هم میشه با طعنه به کسی گفت که فضوله و میخواد حرف بکشه ازتون
یا میشه گفت :
هیچی , برف اومده تا کمر !
یا بگین خبری نیست . همه چیز در امن و امانه
یا , خبر خاصی نیست , سلامتی
وقتی فیلم و سریال زیاد نگاه کنین , خیلی از این حرفها رو یاد میگیرین
مثال:
خیلی از مردم میگن خریّت نه تنها علف خوردن است . این رو در یک فیلم ایرانی دهه ی 40 بنده دیدم
یا میگن تو مو میبینی و من پیچش مو (یعنی تو جزئیات کار رو نمیبینی اما من میببنم )
این شعر فکر کنم حافظه اما در یک فیلم مشهور زمان شاه هم میگه این رو .
خلاصه هر چه بیشتر به گفته های مردم دقت کنین , چیزهای بیشتر و متنوع تری یاد میگیرین (فیلم , سریال , مهمونی - مدرسه , دانشگاه , خیابون , اینترنت , کتاب , روزنامه و مجله )

farid0485
03-04-2015, 13:19
سلام بزرگوار

دوستان دیگه هم نظرر بدن:
بعضی ها درون گرا هستن یا تو یه سری جمع ها درون گرا میشن،اونجا هرچقدر هم خوش حرف باشی زبونت بسته میشه...

به نظر من باید تو جمع حس راحتی داشته باشی تا بتونی خوب حرف بزنی...

Mohammad Yek110
03-04-2015, 15:06
سلام
اگه دبیری داشته باشید که مسئولیت 3 دوره تصحیح اوراق امتحانی دانش آموزاشو به عهده شما قرار داده باشه،درصورتی که بقیه بچه های درسخون کلاس حتی نصف شما هم برگه تصحیح نکردن (!!) ، و حالا ببینید که برگه های دور سوم (که قبل عید بهتون سپرده شده) رو در طول تعطیلات نتونستید صحیح کنید و فردا میخواید بهش پس بدید بهش چی میگید؟:دی
لازم به ذکره که 2 دوره قبلی رو بخاطر رودروایستی قبول کردم ( و چون اون 2 دوره برگه هاش مال بچه های کلاس خودمون بود ) اما این دوره سوم از یه دبیرستان دیگس که ربطی به من نداره!
خودم بخاطر تنبلی مقصرم اما تصحیح ورقه اصن مسئولیت من نیست!

ehsan_iace
04-04-2015, 16:01
سلام
اگه دبیری داشته باشید که مسئولیت 3 دوره تصحیح اوراق امتحانی دانش آموزاشو به عهده شما قرار داده باشه،درصورتی که بقیه بچه های درسخون کلاس حتی نصف شما هم برگه تصحیح نکردن (!!) ، و حالا ببینید که برگه های دور سوم (که قبل عید بهتون سپرده شده) رو در طول تعطیلات نتونستید صحیح کنید و فردا میخواید بهش پس بدید بهش چی میگید؟:دی
لازم به ذکره که 2 دوره قبلی رو بخاطر رودروایستی قبول کردم ( و چون اون 2 دوره برگه هاش مال بچه های کلاس خودمون بود ) اما این دوره سوم از یه دبیرستان دیگس که ربطی به من نداره!
خودم بخاطر تنبلی مقصرم اما تصحیح ورقه اصن مسئولیت من نیست!

سلام
چون مسئولیتش را پذیرفتید انجامش بدهید و دیرتر از موعد هم شد تحویلش بدهید و به او بگویید چون مشغله‌تان زیاده فرصت تصحیح برگه را دیگه ندارید!

و دفعه بعد هم راحت درخواستش را رد کنید و فشار و استرس بیجهت برای کاری که مسئولیتش با شما نیست را برای خودتان ایجاد نکنید

غول مرحله اخر
04-04-2015, 17:40
بنظرم این مسئله با تکرار امکان پذیر هست
شما باید اعتماد به نفستون رو بالا ببرید که بتونید خوب صحبت کنید از جمع های کوچکتر مثل خانواده شروع کنید بعد دوست های نزدیکتون و به مرور در جمع های غریب تر هم خواهید تونست مسلط صحبت کنید

البته میتونید از روش صحبت کردن مقابل آینه هم استفاده کنید.
برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران در کلام هم باید اطلاعاتتون رو در زمینه های مختلف بالا ببرید((حالا برحسب محیط مد نظرتون که قراره اونجا صحبت کننده باشید))
من مشکلم ترس، نداشتن اعتماد به نفس و خجالت نیست!
بالفرض تو همین زندگی روزمره پیش میاد با خانواده، دوستان، محل کار، استاد و... مجبوریم یه گفتگویی، بحثی، درخواستی، دفاع از خودو... داشته باشیم
من میخواهم طرزبیانم، ادبیات صحبتم و
طوری باشه که در طرف مقابل تاثیر بذاره
یا طرف خوشش بیاد از حرف زدنم

سلام
مثال:
وقتی یه نفر میگه چه خبر؟
خیلی"چیزها میشه جواب داد که بستگی به این داره که چه کسی پرسیده , آیا باهش رسمی برخورد میکنین ؟ یا خودمونیه ؟ یا میخواین به شوخی جوابش رو بدین
چند مدل جواب :
سلامتی
الحمدلله , سلامتی
سلامتی , مَلالی نیست
خبرها پیش شماست
مگه من خبرنگارم که میگی چه خبر ؟
این رو هم میشه به لبخند و شوخی گفت هم میشه با طعنه به کسی گفت که فضوله و میخواد حرف بکشه ازتون
یا میشه گفت :
هیچی , برف اومده تا کمر !
یا بگین خبری نیست . همه چیز در امن و امانه
یا , خبر خاصی نیست , سلامتی
وقتی فیلم و سریال زیاد نگاه کنین , خیلی از این حرفها رو یاد میگیرین
مثال:
خیلی از مردم میگن خریّت نه تنها علف خوردن است . این رو در یک فیلم ایرانی دهه ی 40 بنده دیدم
یا میگن تو مو میبینی و من پیچش مو (یعنی تو جزئیات کار رو نمیبینی اما من میببنم )
این شعر فکر کنم حافظه اما در یک فیلم مشهور زمان شاه هم میگه این رو .
خلاصه هر چه بیشتر به گفته های مردم دقت کنین , چیزهای بیشتر و متنوع تری یاد میگیرین (فیلم , سریال , مهمونی - مدرسه , دانشگاه , خیابون , اینترنت , کتاب , روزنامه و مجله )
دقیقا من دنبال یه همچین جواب ها، ادبیات و تکه کلام هایی هستم که به دل بشینه

مشکل اینه: مثلا تو فیلم یه جمله جالب میشنوم برام جالبه ولی سریع یادم میره( یعنی حفظ کردنش برام سخته)

مگه من مثلا چقدر فیلم میبینم، یا چقدر فیلم ها، کتاب های ما پر از این جملات هستش...

Demon King
04-04-2015, 18:48
من مشکلم ترس، نداشتن اعتماد به نفس و خجالت نیست!
بالفرض تو همین زندگی روزمره پیش میاد با خانواده، دوستان، محل کار، استاد و... مجبوریم یه گفتگویی، بحثی، درخواستی، دفاع از خودو... داشته باشیم
من میخواهم طرزبیانم، ادبیات صحبتم و
طوری باشه که در طرف مقابل تاثیر بذاره
یا طرف خوشش بیاد از حرف زدنم

مشکل اینه: مثلا تو فیلم یه جمله جالب میشنوم برام جالبه ولی سریع یادم میره( یعنی حفظ کردنش برام سخته)

مگه من مثلا چقدر فیلم میبینم، یا چقدر فیلم ها، کتاب های ما پر از این جملات هستش...

سلام;

خب شما که مشکلی ندارید. وقتی اعتماد به نفستون بالا هست دیگه مسئله ای پیش نمیاد. در ضمن تو بحث های جمعی بین آشنایان, نوعِ حرف های شما هست که تاثیر به سزایی داره.

به نظر من آموختن آداب معاشرت و ادبیات سخن نیازمند بودن در جامعه و کسب تجربه هست. میشه تئوری هم اون رو فرا گرفت اما معاشرت مهارتی تجربیه و یادگیری تئوری اون تاثیر چندانی بر فرد نداره.

من با نظر جناب آسمونی موافق هستم اما به یکباره نمیشه از فردی نا آشنا با آداب معاشرت, فردی مسلط به اونها ساخت. بودن در جامعه, شرکت در بحث ها با اعتماد به نفس بالا و ... کم کم به شما کمک میکنه که اینطور اصطلاحات رایج رو یاد بگیرید و به فردی خوش برخورد و اجتماعی تبدیل بشید.

Йeda
05-04-2015, 13:56
.
.

سلام

با تایید حرف دوستان درباره تمرین فن بیان و مطالعه کتاب و روزنامه و مجله،
بنده هم به یک نکته مهمی که در فن بیان و ساخت ترکیبات تازه برای تاثیرگذاری بیشتر وجود داره، اشاره میکنم که امیدوارم کمک ـتون کنه.

درسته، بخش های زیبای کتاب ها یا دیالوگ های تاثیرگذار زیادی هست ولی برای اینکه تاثیرگذاری تون بیشتر باشه باید متفاوت عمل کنید.
و برای متفاوت بودن باید به درون خودتون رجوع کنید. حالا چگونه؟

وقتی صحبتی شروع میشه و یا سوالی از شما میپرسند به جای پاسخ های کلیشه ای طرز فکر خودتون رو بیان کنید.

نکته ای که میخوام بگم اینه که قبل از پاسخ به سوال های روزمره و صحبت های معمول کمی تامل کنید.
حالا یا از قبل جمله های مخصوص به خودتون رو بسازید یا سعی کنید طرز فکر مختص به خودتون رو در بحث ها بیان کنید.

بجز کلمات و ادبیات خاص خودتون، رفتارهایی هم هستند که بسیار موثرند.
نگاه ثابت(بدون پلک یا قطع ارتباط چشمی)، حرکات دست، لبخند، گشاده رویی، کمی مکث بعد از یه جمله ای از قبل ساختید برای تاثیرگذاری بیشتر و شنونده خوبی بودن.
این ها هم باعث میشه طرف مقابل تاثیر بیشتری بپذیره.

امیدوارم منظور رو خوب رسونده باشم.
موفق باشید.

fonixhd
05-04-2015, 18:21
سلام

دوستان چطور وقتی یک دختر به شما دل بسته شده ، ولی شما زیاد علاقه ای به اون ندارید و قصد ازدواج با وی را ندارید . چطور به طرف بفهمونید که علاقه ای به وی ندارید بدون اینکه ناراحتش کنید . مخصوصا اینکه اون طرف آشنای درجه یک باشه ؟

این اتفاق برام افتاده و حتی مادر طرف هم فکر میکنه من قصد ازدواج با وی را دارم . چون مادرم همیشه حرف ازدواج من رو زده پیش مادرش و گفته دختر شما هم دختری خوبی هست ولی آینده هیچ چیز معلوم نیست . میترسم طرف خواستگارانش رو به خاطر من رد

کنه به قصد اینکه فکر میکنه من دوستش دارم . در صورتی که واقعا اینطور نیست .

حال چی کار کنم:n03: چه رفتار هایی بکنم که طرف بدون ناراحتی بدونه که من طرف رو برای ازدواج اصلا و ابدا در نظر ندارم ؟

Atghia
05-04-2015, 19:26
سلام

دوستان چطور وقتی یک دختر به شما دل بسته شده ، ولی شما زیاد علاقه ای به اون ندارید و قصد ازدواج با وی را ندارید . چطور به طرف بفهمونید که علاقه ای به وی ندارید بدون اینکه ناراحتش کنید . مخصوصا اینکه اون طرف آشنای درجه یک باشه ؟

این اتفاق برام افتاده و حتی مادر طرف هم فکر میکنه من قصد ازدواج با وی را دارم . چون مادرم همیشه حرف ازدواج من رو زده پیش مادرش و گفته دختر شما هم دختری خوبی هست ولی آینده هیچ چیز معلوم نیست . میترسم طرف خواستگارانش رو به خاطر من رد

حال چی کار کنم:n03: چه رفتار هایی بکنم که طرف بدون ناراحتی بدونه که من طرف رو برای ازدواج اصلا و ابدا در نظر ندارم ؟

سلام دوست عزیز
شما نباید میگذاشتید که کار به اینجا برسه!
همون ابتدای کار که متوجه شدید باید یکجوری بهش میگفتید
ارتباطتتون رو محدودتر کنید (در هر حدی که هست)
قطعا علت رو جویا میشه
اونوقت بهش بگید که خیلی براش ارزش قائلید براتون خیلی عزیزه و حاضر به ناراحتیش نیستید در ادامه بگید که اصلا بفکر ازدواج نیستید و نگرانید که ادامه ی رابطتون باعث لطمه خوردن به ایشون بشه...
در واقع میشه بگم که در این مرحله هیچگونه راهی که باعث ناراحتی طرف نشه وجود نداره!
تنها شدتش رو میتونید کم کنید!
چون شما قراره رویای یک کسی رو منهل کنید قطعا ناراحت خواهد شد حالا باید سعی کنید با الفاظ مناسب و پیش مقدمه کاری کنید که کمتر ناراحت بشه...

fonixhd
05-04-2015, 19:37
سلام دوست عزیز
شما نباید میگذاشتید که کار به اینجا برسه!
همون ابتدای کار که متوجه شدید باید یکجوری بهش میگفتید
ارتباطتتون رو محدودتر کنید (در هر حدی که هست)
قطعا علت رو جویا میشه
اونوقت بهش بگید که خیلی براش ارزش قائلید براتون خیلی عزیزه و حاضر به ناراحتیش نیستید در ادامه بگید که اصلا بفکر ازدواج نیستید و نگرانید که ادامه ی رابطتون باعث لطمه خوردن به ایشون بشه...
در واقع میشه بگم که در این مرحله هیچگونه راهی که باعث ناراحتی طرف نشه وجود نداره!
تنها شدتش رو میتونید کم کنید!
چون شما قراره رویای یک کسی رو منهل کنید قطعا ناراحت خواهد شد حالا باید سعی کنید با الفاظ مناسب و پیش مقدمه کاری کنید که کمتر ناراحت بشه...

سلام
ممنون .

مشکلم اینه که اصلا نمیتونم اینو بگم . اصلا و ابدا . ممکنه وقتی بدونه انکار کنه که اصلا خودش اینطور فکر نمیکرده و فکر ازدواج نبوده .

میخوام بدونم چه رفتار هایی بکنم که طرف بفهمه من یکی دیگه رو دوست دارم .

Atghia
05-04-2015, 20:09
سلام
ممنون .

مشکلم اینه که اصلا نمیتونم اینو بگم . اصلا و ابدا . ممکنه وقتی بدونه انکار کنه که اصلا خودش اینطور فکر نمیکرده و فکر ازدواج نبوده .

میخوام بدونم چه رفتار هایی بکنم که طرف بفهمه من یکی دیگه رو دوست دارم .
من منظورم نبود بگید که اون شما رو میخواد برای ازدواج...
پیش دستی کنید! بگید ادامه ی ارتباط صمیمی وابستگی میاره و برای دو نفر که قصد ازدواج ندارن لطمه ی روحی میاره و این حرفا
بهرحال
خب باید رفتارتون مشکوک باشه
یه عطری بزنید وسیله نویی استفاده کنید جویا شد بگید هدیس از طرف یکی که خیلی عزیزه
یا مدام وقتی باهاتونه با گوشیتون مشغول باشید یا بسپارید کسی بزنگه الکی بهونه کنید دور بشید برای صحبت کردن و اینطور فیلم بازی کردن ها:n35:

ehsan_iace
05-04-2015, 21:20
سلام

یک راه برایت سراغ دارم که لازم نیست هیچ حرفی بزنی و فقط نیاز به اقدام داره!

برو خواستگاری یک دختر دیگه!

خبر خواستگاری‌ات بهش میرسه و خودش میفهمه که شما قصد ازدواج باهاش را نداری

m007007
05-04-2015, 22:00
یک راه برایت سراغ دارم که لازم نیست هیچ حرفی بزنی و فقط نیاز به اقدام داره!

برو خواستگاری یک دختر دیگه!

خبر خواستگاری‌ات بهش میرسه و خودش میفهمه که شما قصد ازدواج باهاش را نداری

اگه اونا بله گفتن اونوفت کارش بیشتر بیخ یپدا میکنه:n02::n02:

fonixhd
05-04-2015, 22:04

دقیقا ، الان دخترا فقط منتظر شوهر هستند ...مهم نیست کی باشه فقط مذکر باشه و پولدار .:n02::n09:

Atghia
05-04-2015, 22:18
دقیقا ، الان دخترا فقط منتظر شوهر هستند ...مهم نیست کی باشه فقط مذکر باشه و پولدار .:n02::n09:

پیشنهاد میکنم کمی سطح فکریتون رو بالاتر ببرید
در ضمن این تاپیک محل شوخی و تیکه پرانی نیست!
لطفا ادامه پیدا نکنه وگرنه پست های نامربوط حذف میشه

ehsan_iace
05-04-2015, 23:02

تا آنجایی که من میدانم کمتر کسی دیگه پیدا میشه که با چند جلسه خواستگاری همسر انتخاب میکنه!
تا ساعتها دو طرف با هم حرف نزنند و مشاوره نروند و دو طرف و خانواده‌های دو طرف با هم آشنا نشوند به جواب بله دادن و گرفتن نباید حتی فکر کرد!
بحث یک عمر زندگیه مگه میشه شریک زندگی را با سه چهار جلسه یک ساعته شناخت و انتخاب کرد

(این بحث را ادامه نمیدهم چون به موضوع این تاپیک که درباره آداب معاشرت هست ارتباطی نداره)

™ Hadi
06-04-2015, 08:33
سلام دوستان، من چند روز پيش يه پست زدم ولي چون دير تأييد شد هيچ کس نديدش تا جواب بده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza Azimy_RW
06-04-2015, 15:44
سلام دوستان، من يه مشکلي با روبوسي دارم و توي اين تاپيک هم چند تا پست در موردش بود که خوندم ولي به اين مسأله اشاره‌اي نشده بود:

البته منظورم از روبوسي، روبوسي هست نه اينکه صورت‌هاشون رو بچسبونند به هم- خب، فرض کنيم دو نفر ميخوان روبوسي کنند،

اون لحظه تصوّر کنيد اوّلي ميخواد صورت دوّمي رو ببوسه و دوّمي هم ميخواد صورت اوّلي رو ببوسه!

خب اين که نميشه در آنِ واحد هر دو تاشون صورت همديگه رو ببوسند، حدّ اکثر يک نفر ميتونه لبش رو بذاره به گونه‌ي طرف مقابل! يا ميشه من نميدونم شما توضيح بديد. خيلي ممنون.
این بوس مدلش با بوس کردن دوس دخترت فرق داره حتما لازم نیست لبت کاملا بچسبه بهش همینجوری با یکم ارفاق میشه همزمان ماچ کرد

Iloveu-ALL
07-04-2015, 17:16
سلام تو محلمون دوتا مغازه لوازم ورزشي هست...
كسي كه تو مغازه اولي كار ميكنه هم باشگاهيم هست ...
دومي هم آشناي داييم هستش ... بنا به دلايلي مجبور شدم برم مغازه دوم خريد كنم ... كه قيمت جنسش 60 ت و 3-4ت بالا تر از اولي بود ... بعد يك جنس (كه قيمتش 5-6 بود) رو رفتم از اولي خريدم ... (لباسشم زرده و چشم گير!!!)
حالا امشب باشگاه دارم ... اگه منو ميبينه مطمئنم ناراحت ميشه ...
حالا اگه بهم گفت كجا خريدي؟ يا پيش ما خريدي؟‌ يا چرا پيش ما نخريدي؟
من چي بگم؟
بگم از مغازه شما خريدم ولي تو نبودي
يا بگم دايي هديه داد
يا ممكنه اصلا اين حرفو نزنه ولي تو دل خودش ناراحت بشه. (اينارو با توجه به شخصيتش ميگم!!)
اون وقت چي بگم جلوتر پيش دستي كنم!
يا اصن چيزي نگم؟:n27: آخه نميدونم يجورايي مجبور شدم بگيرم ... مغازه اولي هم رفتيم 4-5 تا لباس تن كردم كلي وقتشو گرفتم ... نميشد چيزي نخرم! + آشنا و دوست دايي م هستش
ممنون ميشم راهنمايي كنيد:n35::n36:

Atghia
07-04-2015, 18:01
سلام تو محلمون دوتا مغازه لوازم ورزشي هست...
كسي كه تو مغازه اولي كار ميكنه هم باشگاهيم هست ...
دومي هم آشناي داييم هستش ... بنا به دلايلي مجبور شدم برم مغازه دوم خريد كنم ... كه قيمت جنسش 60 ت و 3-4ت بالا تر از اولي بود ... بعد يك جنس (كه قيمتش 5-6 بود) رو رفتم از اولي خريدم ... (لباسشم زرده و چشم گير!!!)
حالا امشب باشگاه دارم ... اگه منو ميبينه مطمئنم ناراحت ميشه ...
حالا اگه بهم گفت كجا خريدي؟ يا پيش ما خريدي؟‌ يا چرا پيش ما نخريدي؟
من چي بگم؟
بگم از مغازه شما خريدم ولي تو نبودي
يا بگم دايي هديه داد
يا ممكنه اصلا اين حرفو نزنه ولي تو دل خودش ناراحت بشه. (اينارو با توجه به شخصيتش ميگم!!)
اون وقت چي بگم جلوتر پيش دستي كنم!
يا اصن چيزي نگم؟:n27: آخه نميدونم يجورايي مجبور شدم بگيرم ... مغازه اولي هم رفتيم 4-5 تا لباس تن كردم كلي وقتشو گرفتم ... نميشد چيزي نخرم! + آشنا و دوست دايي م هستش
ممنون ميشم راهنمايي كنيد:n35::n36:

سلام
اگر چیزی نپرسید به روی خودت هم نیار!

اگر پرسید چرا پیش ما نخریدی؟ بگو داییم همرام بود گفت دیگه مجبور شدم برم پیش آشنای داییم
(البته نیازی به این حرفها نیست ولی چون خودتون مایل هستید که دلیلی بیارید بنظرم این رو بگید بهتره)

ehsan_iace
08-04-2015, 00:50
یک پیرمردی تو پیاده رو با تبریک عید و چاق سلامتی گفت که کاری داره و میتونی پول بهم بدی و وقتی گفتم ببخشید نه!
فحش داد!

من چیزی نگفتم و رد شدم! به نظرتان برخورد درست تو این شرایط چیه؟

soroosh_cz
08-04-2015, 01:23
یک پیرمردی تو پیاده رو با تبریک عید و چاق سلامتی گفت که کاری داره و میتونی پول بهم بدی و وقتی گفتم ببخشید نه!
فحش داد!

من چیزی نگفتم و رد شدم! به نظرتان برخورد درست تو این شرایط چیه؟
جای جالبی زندگی میکنی :n02:

همین جواب ندادن و رد شدن بهترین کاره.

اگر پول بدی: که به نظر من پول زوره، کسی که واقعا احتیاج داره، اینجوری خوشرویی نمیکنه بعدش فحش بده.
اگر بخوای بگی درست صحبت کن و ...، اون قبلا فحش داده، چهارتا دیگه هم میذاره روش، شاید بدترش هم کنه.
اگر دعوا کنی که دیگه هیچی :n01:

من خودم چنان بی محلی میکنم به افرادی که کارهای عجیب میکنن، چنان که اصلا در اون محل نیستن...
خیلی مواقع با سکوت و رد شدن و ... جلوی خیلی از اتفاقات بعدی گرفته میشه :n39:

یک مثال:
دو بار بحث پیش اومد در حضور من، یکیش من بودم مخاطب و یک بارش هم یکی از دوستان.
من با یک نفر که بحث میکردم، بخاطر یک حرکتی بود که خود شخص مقابل بی احتیاطی کرده بود و منو مقصر میدونست، هیچی هم نشده بود فقط ترسیده بود و داغ کرده بود، گذاشتم طرف خوب خودشو تخلیه کرد، آخر سر گفتم: "ببخشید من کار دارم باید برم، خسارتی هم زده نشده"... طرف اینجوری :n29: آب یخ ریختم روش.
سری دوم من ناظر بودم و دوستم با یکی بحث میکرد، الکی برای هم شاخ و شونه کشیدن و بحث بالا کشید تا طرف مقابل یقه ی دوست منو گرفت، دوست منم جوگیر شد، یه مشت زد زیر چشم اون یکی، کار به شکایت و دیه کشید :n09: 6 میلیون :n27: تازه اینا یه آشنایی فامیلی هم داشتن اینجوری شد، :n09:

mahla_EEL
09-04-2015, 10:02
تو محل کارم یکی هست(آقا) بجور رو اعصابمه

نمدونم مشکلش با من چیه از روزی که مشغول ب کار شدم

چن بارم سعی کردم باهاش گرم بگیرم ولی محل نداده

حتی الامکان ازش فاصله میگیرم تا ریختشو نبینم ولی بعضی جاها مجبورم تحملش کنم، مثلا وقت صبحانه یا ناهار که دو تا میز داریم تو سلف، میاد دقیقا پشت به من میشینه یا به همه سلام میکنه بحز من و... این بچه بازیاش خیلی تابلویه که تو جمع جلو بقیه ، باعث میشه ادم تحقیر بشه

نمیدونم چ کنم ... اگه کسی تجریه ای داره یا راهکاری بنظرش میرسه ممنون میشم بگه

1376MAXIMUM
09-04-2015, 10:27
سلام اگر بخواهید ببینید طرف مقابل قابل عتماد هست یا نه چه کاری میکنید؟
یکی هست من خودم که بهش شک دارم شدید یکی هم اومد گفت این اتفاق افتاده من ۹۰٪ فکر میکنم کار این بوده
چیکار کنم دیشب تا حالا فکر منو مشغول کرده به نظرم اومد خودم یه دروغی درست کنم که دورغ بودنش رو راحت بتونم اثبات کنم و دست این بشر رو رو کنم که بگم اره شما این کار رو میکنی و از دور خارجش کنم برای محافظت از نام شهرت خودم و دیگران

Atghia
09-04-2015, 10:42
سلام اگر بخواهید ببینید طرف مقابل قابل عتماد هست یا نه چه کاری میکنید؟
یکی هست من خودم که بهش شک دارم شدید یکی هم اومد گفت این اتفاق افتاده من ۹۰٪ فکر میکنم کار این بوده
چیکار کنم دیشب تا حالا فکر منو مشغول کرده به نظرم اومد خودم یه دروغی درست کنم که دورغ بودنش رو راحت بتونم اثبات کنم و دست این بشر رو رو کنم که بگم اره شما این کار رو میکنی و از دور خارجش کنم برای محافظت از نام شهرت خودم و دیگران

سلام موضوع رو خیلی بسته مطرح کردید
چیکار کرده (شک به چی)؟
محیط کاری؟

تا وقتی که دیگران رو رسما مقصر جلوه نداده بنظرم وارد ماجرا نشید به صلاح هست
ولی اگر به ضررتون تموم بشه اونوقت باید فکری کرد (هرچند اگر ترفند شما نگیره بدتر میشه و در ادامه بیشتر به ضررتون تموم میشه:n37:)

قضیه رو بازتر کنید یا بهتر بشه نظر داد:n16:

Public Enemy
09-04-2015, 10:52
با سلام

چند روز پیش سر کلاس یکی از هم کلاسی ها که در حد سلام علیک هم نمیشناسمشون ، در حظور استاد بارها با اسم بنده شوخی کردند در حدی که دیگه جنبه توهین پیدا کرد . بین رست کلاس بهشون گوشزد کردم اما توجهی نکردند و توی اون جلسه حدود ده بار یا بالاتر به بنده به شکل توهین آمیز و با صدای بلند مسخره کردند ( در حظور جمعی از دانشجویان دختر و پسر ) . توی طول مدت دانشجویی اولین بار هستش که با این نوع آدم برخورد کردم . به نظرتون چطور رفتاری نشون بدم که دیگه رفتارشون رو قطع کنند ؟

Demon King
09-04-2015, 10:58
با سلام

چند روز پیش سر کلاس یکی از هم کلاسی ها که در حد سلام علیک هم نمیشناسمشون ، در حظور استاد بارها با اسم بنده شوخی کردند در حدی که دیگه جنبه توهین پیدا کرد . بین رست کلاس بهشون گوشزد کردم اما توجهی نکردند و توی اون جلسه حدود ده بار یا بالاتر به بنده به شکل توهین آمیز و با صدای بلند مسخره کردند ( در حظور جمعی از دانشجویان دختر و پسر ) . توی طول مدت دانشجویی اولین بار هستش که با این نوع آدم برخورد کردم . به نظرتون چطور رفتاری نشون بدم که دیگه رفتارشون رو قطع کنند ؟

سلام؛

برای من هم چنین مسایلی زیاد پیش میاد من معمولا چنین جوابی میدم : « تو خوبی! »

ولی فکر میکنم بهتر باشه جوابی ندید و حتی نگاش هم نکنید. تو یه مجله ای یک ویژگی از جنتلمن ها گفته شده بود:

« هنگامی که توسط کسی مورد تمسخر قرار میگیرند، توجه ای نکرده و با فرد دیگری شروع به صحبت میکنند، طوری که اصلا نشنیده اند. »

Atghia
09-04-2015, 11:11
با سلام

سلام
دوست عزیز اینطور ادمها با رفتار نابجای خودشون تنها شخصیت ضعیف و پایین خودشون رو نشون میدن
مطمئن باشید 90% از حضار در کلاس دقیقا به این واقف هستند و به حالش هم تاسف میخوردند ممکنه که لبخند هم بزنن ولی قطعا رفتار نادرست ایشون رو مزمت خواهند کرد...

شما کاملا بی توجه باشید بهشون هیچ جوابی بنظرم لازم نیست مطرح بشه
بدترین جواب برای افراد نادان سکوت هست
احتمالا بعد از مدتی خودش بساطش رو جمع خواهد کرد

cerita
09-04-2015, 11:18
با سلام

یه گوشمالی نیاز داره :n10:

دوران دبیرستان یه مورد داشتیم آدم نشد که نشد یه کتک درست حسابی خورد. ادم شد:n27:

1376MAXIMUM
09-04-2015, 11:18

حتی الامکان ازش فاصله میگیرم تا ریختشو نبینم ولی بعضی جاها مجبورم تحملش کنم، مثلا وقت صبحانه یا ناهار که دو تا میز داریم تو سلف، میاد دقیقا پشت به من میشینه یا به همه سلام میکنه بحز من و... این بچه بازیاش خیلی تابلویه که تو جمع جلو بقیه ، باعث میشه ادم تحقیر بشه

بعضی ادما توی جمعشون شخص جدید رو راحت قبول نمیکنن مخصوصا اگر باعث شده باشه که یه چیزی رو از دست بدن شما یه بررسی در مورد قبل از این که شما بیایید انجام بدید و این مورد رو چک کنید و ممکنه طرف هم ادم سردی باشه به راحتی قبول نکنه شخص جدید رو و بهتون اعتماد نداشته باشه برای همین نزدیک نمیاد
یکی هم این که یه بار که سلام نکرد شکا بگردید بهش سلام کنید اون مجبوره سلام کنه
خودتون باید جمع رو یه خورده بسنجید
اگر فردی باشه که تو اعتقادات باشما و بقیه دوستاش خیلی تفاوت داشته باشید ممکنه بهتون نزدیگه نشه اصلا مثلا شما مذهبی باشید و اون بر عکس یا برعکسش اون مذهبی باشه شما نباشید
اطلاعاتی که دادید کمه به نظرم نمیشه خیلی نظر داد

Public Enemy
09-04-2015, 11:43
یه گوشمالی نیاز داره :n10:

دوران دبیرستان یه مورد داشتیم آدم نشد که نشد یه کتک درست حسابی خورد. ادم شد:n27:
والا دوران دبیرستان گذشت که بخوایم دعوا بگیریم !

فکر کنم به قول دوستان سکوت بهترین راه باشه . چون یه چیزی رو فراموش کردم بگم . همون روز یکی از دوستام و نامزدش وارد کلاس شدند . دختره اول وارد کلاس شد و پسره پشت سرش . دختره تا نزدیک ما شد همین فرد مذکور بهش تیکه پروند ! حال نمی دونم رفیقم نفهمید یا کظم غیظ کرد یا بعد کلاس اتفاقاتی افتاد ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-04-2015, 17:15
بعضی ها درون گرا هستن یا تو یه سری جمع ها درون گرا میشن،اونجا هرچقدر هم خوش حرف باشی زبونت بسته میشه...
به نظر من باید تو جمع حس راحتی داشته باشی تا بتونی خوب حرف بزنی...
یه چیز خیلی مهم اینه که سکوت خیلی بهتر از پرت و پلا گفتن و بیهوده گوئی هست
چون اگر به ارزش آدم چیزی اضافه نشه , از ارزشش هم چیزی کم نمیشه
اگر هم کسی گفت فلانی , چرا ساکتی یه چیزی بگو
جواب بده دارم گوش میدم و استفاده میبرم از حرفهای شماها

Sh-Meteor
09-04-2015, 19:16

سلام

در حالت کلی برخی از آقایون هستن که توی برخورد کردن با خانم ها مشکل دارن و یا خجالت می کشن که همکلام بشن.

من یه سوال دارم:
تنها کارمند خانم اون اداره شما هستین؟

ehsan_iace
09-04-2015, 19:21
تو محل کارم یکی هست(آقا) بجور رو اعصابمهنمدونم مشکلش با من چیه از روزی که مشغول ب کار شدم چن بارم سعی کردم باهاش گرم بگیرم ولی محل نداده حتی الامکان ازش فاصله میگیرم تا ریختشو نبینم ولی بعضی جاها مجبورم تحملش کنم، مثلا وقت صبحانه یا ناهار که دو تا میز داریم تو سلف، میاد دقیقا پشت به من میشینه یا به همه سلام میکنه بحز من و... این بچه بازیاش خیلی تابلویه که تو جمع جلو بقیه ، باعث میشه ادم تحقیر بشهنمیدونم چ کنم ... اگه کسی تجریه ای داره یا راهکاری بنظرش میرسه ممنون میشم بگهاولین برخوردتان با هم چطور بوده؟ شما چه رفتاری در اولین برخوردتان با او داشتید؟

cerita
09-04-2015, 19:31
والا دوران دبیرستان گذشت که بخوایم دعوا بگیریم !

فکر کنم به قول دوستان سکوت بهترین راه باشه . چون یه چیزی رو فراموش کردم بگم . همون روز یکی از دوستام و نامزدش وارد کلاس شدند . دختره اول وارد کلاس شد و پسره پشت سرش . دختره تا نزدیک ما شد همین فرد مذکور بهش تیکه پروند ! حال نمی دونم رفیقم نفهمید یا کظم غیظ کرد یا بعد کلاس اتفاقاتی افتاد ...

ببین همیشه سکوت کردن جواب نمیده. بعضی ها وقتی سکوت میکنی فک میکنن ترسیدی یا جراعت نداری چیزی بگی

من جات بودم اول سکوت کردن رو تست میکردم اگر جواب نداد. دفعه ی بعد اگر چیزی گفت همونجا یه کشیده یا یه مشت ریز چشش

باور کن جواب میده :n02:

ehsan_iace
10-04-2015, 13:48
والا دوران دبیرستان گذشت که بخوایم دعوا بگیریم !فکر کنم به قول دوستان سکوت بهترین راه باشه . چون یه چیزی رو فراموش کردم بگم . همون روز یکی از دوستام و نامزدش وارد کلاس شدند . دختره اول وارد کلاس شد و پسره پشت سرش . دختره تا نزدیک ما شد همین فرد مذکور بهش تیکه پروند ! حال نمی دونم رفیقم نفهمید یا کظم غیظ کرد یا بعد کلاس اتفاقاتی افتاد ...به نظر من با قیافه جدی به چشمهایش نگاه ممتد کن و بپرس "منظورت چیه؟" بعد بر حسب جواب اون جوابهای قاطعانه بهش بده! صدایت در این سئوال و جوابها باید کمی بلند و محکم باشه!

farzad02
10-04-2015, 21:51
سلام
دوستان من هم با یک نفر سر کار مشکلم داره جدی میشه. البته صرفا من نیستم که با ایشون مشکل دارم
قبلا این شخص در یک تیم دیگه بود و اصلا غیر سلام و نهایتا بحثهای کاری، هیچکاری باهاش نداشتم. ولی مدیرشون به نوعی برکنار شد و این شخص و همکارش به اتاقی که من هستم منتقل شدن
(تعریف از خودم نباشه) از نظر سطح علمی و فنی ازش بالاترم. اصلا در حدی نیست که بخوام باهاش دهن به دهن بشم
از نظر تربیت متاسفانه سطح پایینه و اخلاق و رفتار بعضا کودکانه و لاتی داره... در همه کارها دخالت میکنه و در مقابل وقتی در مورد کارش می پرسم، خیلی بد برخورد میکنه!
خلاصه اینکه اون همکارشو که بدجوری تحقیر میکنه. یعنی تا نزدیک فحشهای ناموسی میره ...
این رفتارشو کم کم میخواد به من هم منتقل کنه که معمولا با بی محلی جوابشو میدم. استفاده از تیکه هایی مثل نمیفهمی و ....

الان با مدیرمون هم با غرور و تکبر رفتار میکنه و به نوعی مثلا می خواد مستقل بودن خودشو به رخ مدیر بکشه. مدیر هم آدم آروم و صبوریه ...
بر عکس من آدم صبوری نیستم و میترسم آخر سر این آدم مزاحم و خودم یه بلایی بیارم.
شاید قسمتی از این رفتار برای این باشه که فکر میکرده بعد از برکناری مدیر تیمشون، ایشون میشه مدیر. اما الان نه تنها اومده زیر نظر مدیر ما، بلکه احتمال اینکه من هم مدیر این بخش بشم وجود داره و در واقع نزول جایگاه هم خواهد داشت!!!

حتی با اون یکی همکار طوری برخورد علنی میکنه که مثلا نیاد مشکلات علمیش رو با من مطرح کنه. مثلا به زعم خودش! روشهای منو زیر سوال هم میبره :n09:

واقعا نمی دونم بهترین عکس العمل برای این شرایط چیه؟ من هنوز بی محلی کنم؟
مدیرمون هم همش میگه همکاری کنید. نزارید کار زمین بمونه و ... :n27:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-04-2015, 22:48
سلام
دوستان من هم با یک نفر سر کار مشکلم داره جدی میشه. البته صرفا من نیستم که با ایشون مشکل دارم
قبلا این شخص در یک تیم دیگه بود و اصلا غیر سلام و نهایتا بحثهای کاری، هیچکاری باهاش نداشتم. ولی مدیرشون به نوعی برکنار شد و این شخص و همکارش به اتاقی که من هستم منتقل شدن
(تعریف از خودم نباشه) از نظر سطح علمی و فنی ازش بالاترم. اصلا در حدی نیست که بخوام باهاش دهن به دهن بشم
از نظر تربیت متاسفانه سطح پایینه و اخلاق و رفتار بعضا کودکانه و لاتی داره... در همه کارها دخالت میکنه و در مقابل وقتی در مورد کارش می پرسم، خیلی بد برخورد میکنه!
خلاصه اینکه اون همکارشو که بدجوری تحقیر میکنه. یعنی تا نزدیک فحشهای ناموسی میره ...
این رفتارشو کم کم میخواد به من هم منتقل کنه که معمولا با بی محلی جوابشو میدم. استفاده از تیکه هایی مثل نمیفهمی و ....

الان با مدیرمون هم با غرور و تکبر رفتار میکنه و به نوعی مثلا می خواد مستقل بودن خودشو به رخ مدیر بکشه. مدیر هم آدم آروم و صبوریه ...
شاید قسمتی از این رفتار برای این باشه که فکر میکرده بعد از برکناری مدیر تیمشون، ایشون میشه مدیر. اما الان نه تنها اومده زیر نظر مدیر ما، بلکه احتمال اینکه من هم مدیر این بخش بشم وجود داره و در واقع نزول جایگاه هم خواهد داشت!!!

حتی با اون یکی همکار طوری برخورد علنی میکنه که مثلا نیاد مشکلات علمیش رو با من مطرح کنه. مثلا به زعم خودش! روشهای منو زیر سوال هم میبره :n09:

سلام

مسئله ساده هست و به توانائی مدیر در مدیریت و شخصبتش بستگی داره که تا چه حد قوی و کاردان باشه
در قسمتی از قانون کار , چیزی هست به نام تخلفها و مجازاتها
چند دسته هست این تخلفها که دو دسته ی کلیش اینه:
تخلفات بزرگ great violations
تخلفات عادی
خیانت در امانت , سرقت , افشای اسرار کار , غیاب 7 روزه یا بیشتر بدون درخواست قبلی و کسب اجازه بدون عذر موجه , ضرب و شتم کارفرما یا همکار , تمارض , تخریب اموال شرکت , خسارت سنگین به شرکت , انجام ندادن دستورات مافوق , کم کاری , همگی از تخلفات بزرگ هست که مجازاتش از کسر حقوق هست تا اخراج با محرومیت از پاداش پایان خدمت .
تخلفات عادی مثل غیبت کمتر از 7 روز پشت سر هم بدوم عذر موجه , دیر آمدن , زود رفتن , خروج بی اجازه ی قبلی در ساعت کاری , غذا خوردن در محل کار بدون اجازه و خارج از وقت معین برای غذا خوردن , بی دقتی ,

غیر از اون جنبه ی قانونی هم داره که میشه در کلانتری شکایت کرد و پیگیری قانونی کرد تا مطالبه ی حق مثل پرداخت غرامت یا زندان

شما باید قانونی با این شخص برخورد کنی تا نتونه نقطه ضعف از شما بگیره
کارهائی که باید انجام بدین :
1- با خوشروئی اما بدون لبخند بهش بگین فلانی لطفاً با من شوخی نکن . همگی میایم اینجا برای کار . کسی که باهات شوخی نداره باهاش شوخی نکن .
2- اگر باز تکرار کرد مدیر رو تنها ببینین و بهش بگین فلانی حرفهای زشت و رکیک میزنه . بهش گفتم درست صحبت کنه اما باز تکرار کرد . شما در جریان باشین
به مدیر تکلیف نکنین تا باهاش حرف بزنه . اگه مدیر باکفایتی باشه خودش بلده چکار کنه
یکی از وظائف مدیر رسیدگی به شکایات و مشکلات کارکنان هست طبق قوانین و مقررات و ضوابطِ اداره ی کار و دستورالعملهای داخلی

3- اگر باز هم تکرار کرد , یک یادداشت شکایت رسمی بنویسید با تاریخ و به اسم مدیر و بنویسید پیرو اطلاع قبلی اینجانب به شما که فلانی رفتار ناپسند داره در محیط کار , به اطلاعتون میرسونم که هنوز هم رفتار ناپسندش رو تکرار میکنه
خواهشمند است به این موضوع رسیدگی کنین
یک کپی از نامه رو نگه دارین
مدیر اگر باکفایت باشه باید بخوادش و بهش اخطار شفاهی بده
اگر اون آدم اومد گفت چرا رفتی به مدیر گفتی , بگین من بهت تذکر دادم با کسی که باهات شوخی نداره شوخی نکن و توی محیط کار کسی حق حرف زشت و رفتار زشت نداره . قبول نکردی . اینجا هم مدیر داره . بهش خبر دادم تا اطلاع داشته باشه
مبادا لبخند بزنین یا تند صحبت کنین . بدون لبخند و جدی و آروم بهش بگید
اگر درست شد که هیچ , اگر درست نشد دوباره نامه ی رسمی بدین به مدیر و بنویسین با وجود اطلاع شفاهی و کتبی به شما هنوز هم فلانی داره تخلفش رو تکرار میکنه که رفتار ناپسند و استفاده از کلمات زشت در محیط کار هست
اگر مدیر باکفایت باشه باید بهش اخطار کتبی نهائی بده به ضرورت تغییر رفتارش در محیط کار و تبعیت از قوانین و مقررات و شئونات اخلاقی
بعد از اون دیگه باید با کسر حقوق مجازات بشه با نامه ی رسمی از کارگزینی یا مسئولش یا مدیر شرکت یا اداره که میره توی پرونده اش مثل اخطارهای قبلی
هیچکسی حق توهین و کتک کاری زد و خورد در محیط کار و حتی بیرون رو نداره , از مدیر کل گرفته تا کارگر ساده
در برخورد با متخلف فقط باید قانون رو اجرا کرد . نه بیشتر و نه کمتر وگرنه میتونه اون هم بگه بهم فحش داد و باهام دعوا کرد
ما از این آدمها داشتیم که خیلی راحت تا اخراج پیش رفت و اخراج شد
همسایه های جنوبیمون یه مَثَل دارند که میگه:
دری که ازش باد میاد ببندش و راحت بشین
باب یِجي لَک مِنّه ریح , سِدُه و إستَریح
bab yeji lak menno ree7 seddow estaree7
یعنی دندونی که درد میکنه بکش بنداز دور
مدیر با کفایت به چند نفر اجازه ادامه کار در شرکت نمیده :
خائن
بی ادب
نامنظم
ناواردی که کار هم یاد نمیگیره
اگر کار این فرد به فحش و اینها کشید میتونین با بردنِ شاهد یا گرفتن استشاهد (استشهاد )از شهود ازش شکایت کنین که غرامت و زندان داره
اما خودتون هرگز با فحش و دعوا جوابش ندین
ایران رو نمیدونم اما اینجا لایحه ی تخلفات و مجازاتها باید قاب شده به دیوار شرکت یا اداره یا فروشگاه نصب شده باشه وگرنه وقتی بازرس اداره ی کار میاد اخطار کتبی میده و اگر ظرف 30 روز نصب نشد غرامت چند ملیونی داره

shi.irani
12-04-2015, 10:21
من امروز ماشینمو بردم تعمیرگاه
گفت ماشینتو بذار فردا بیا ببرش
بعد یه آقایی :n02::n02: لطف کردند گفتند بگو فامیل آقای فلانی هستی بدون نوبت الان درستش کنه
خلاصه بدون نوبت درستش کرد آقای تعمیرکار هم گفت من از گارانتیش استفاده کردم اما پیش خودمون باشه ماشینت با این وضع نمی تونست استفاده از گارانتی بکنه
یه آقای مشتری دیگه که اونجا وایستاده بود دید من در برابر حرف آقای تعمیرکار بربر نگاه میکنم گفت نگرفتی؟ یعنی شیرینی میخواد
نگاه کردم توی کیفم دیدم فقط یه اسکناس دارم؟
شما جای من بودید اونو به آقای تعمیرکار می دادید یا آقایی که بهتون لطف کرد(البته اونم تعمیرکار یه بخش دیگه بود)
اصلا هیچی می دادید؟

ehsan_iace
12-04-2015, 14:49
من امروز ماشینمو بردم تعمیرگاهگفت ماشینتو بذار فردا بیا ببرشبعد یه آقایی :n02::n02: لطف کردند گفتند بگو فامیل آقای فلانی هستی بدون نوبت الان درستش کنهخلاصه بدون نوبت درستش کرد آقای تعمیرکار هم گفت من از گارانتیش استفاده کردم اما پیش خودمون باشه ماشینت با این وضع نمی تونست استفاده از گارانتی بکنهیه آقای مشتری دیگه که اونجا وایستاده بود دید من در برابر حرف آقای تعمیرکار بربر نگاه میکنم گفت نگرفتی؟ یعنی شیرینی میخوادنگاه کردم توی کیفم دیدم فقط یه اسکناس دارم؟شما جای من بودید اونو به آقای تعمیرکار می دادید یا آقایی که بهتون لطف کرد(البته اونم تعمیرکار یه بخش دیگه بود)اصلا هیچی می دادید؟بله چون هم ماشین را خارج از نوبت درست کرده و هم به ادعای خودش از گارنتی استفاده کرده و خرج زیادی برایتان نتراشیده! البته اگر اسکناس درشت بود جند لحظه به یک بهانه‌ایی از تعمیرگاه بیرون میامدم و پولم را خرد میکردم و برمیگشتم و یک 10.000 تومانی بهش اضافه‌تر میدادم اگر هم پول کافی نداشتم و یا لازمم بود تشکر میکردم و روز بعد اگر گذرم به مغازش خورد اون 10.000 تومان را بهش میدادم

ملا نصرالدین
12-04-2015, 16:05
سلام

اگر من بودم به مدیرمون میگفتم.به هر حال حرف اول رو مدیر میزنه.البته نه جوری که حالت چوقولی و بچه گانه پیدا کنه.

ولی به نظرم کار درست اینه که به بی محلی ادامه بدید...همیشه در روی یک پاشنه نمیچرخه.بالاخره شما مدیر میشید و میتونید حسابی حالش رو بگیرید

farzad02
12-04-2015, 18:37
سلام

مسئله ساده هست و به توانائی مدیر در مدیریت و شخصبتش بستگی داره که تا چه حد قوی و کاردان باشه
در قسمتی از قانون کار , چیزی هست به نام تخلفها و مجازاتها
چند دسته هست این تخلفها که دو دسته ی کلیش اینه:
تخلفات بزرگ great violations
تخلفات عادی
خیانت در امانت , سرقت , افشای اسرار کار , غیاب 7 روزه یا بیشتر بدون درخواست قبلی و کسب اجازه بدون عذر موجه , ضرب و شتم کارفرما یا همکار , تمارض , تخریب اموال شرکت , خسارت سنگین به شرکت , انجام ندادن دستورات مافوق , کم کاری , همگی از تخلفات بزرگ هست که مجازاتش از کسر حقوق هست تا اخراج با محرومیت از پاداش پایان خدمت .
تخلفات عادی مثل غیبت کمتر از 7 روز پشت سر هم بدوم عذر موجه , دیر آمدن , زود رفتن , خروج بی اجازه ی قبلی در ساعت کاری , غذا خوردن در محل کار بدون اجازه و خارج از وقت معین برای غذا خوردن , بی دقتی ,

غیر از اون جنبه ی قانونی هم داره که میشه در کلانتری شکایت کرد و پیگیری قانونی کرد تا مطالبه ی حق مثل پرداخت غرامت یا زندان

شما باید قانونی با این شخص برخورد کنی تا نتونه نقطه ضعف از شما بگیره
کارهائی که باید انجام بدین :
1- با خوشروئی اما بدون لبخند بهش بگین فلانی لطفاً با من شوخی نکن . همگی میایم اینجا برای کار . کسی که باهات شوخی نداره باهاش شوخی نکن .
2- اگر باز تکرار کرد مدیر رو تنها ببینین و بهش بگین فلانی حرفهای زشت و رکیک میزنه . بهش گفتم درست صحبت کنه اما باز تکرار کرد . شما در جریان باشین
به مدیر تکلیف نکنین تا باهاش حرف بزنه . اگه مدیر باکفایتی باشه خودش بلده چکار کنه
یکی از وظائف مدیر رسیدگی به شکایات و مشکلات کارکنان هست طبق قوانین و مقررات و ضوابطِ اداره ی کار و دستورالعملهای داخلی

3- اگر باز هم تکرار کرد , یک یادداشت شکایت رسمی بنویسید با تاریخ و به اسم مدیر و بنویسید پیرو اطلاع قبلی اینجانب به شما که فلانی رفتار ناپسند داره در محیط کار , به اطلاعتون میرسونم که هنوز هم رفتار ناپسندش رو تکرار میکنه
خواهشمند است به این موضوع رسیدگی کنین
یک کپی از نامه رو نگه دارین
مدیر اگر باکفایت باشه باید بخوادش و بهش اخطار شفاهی بده
اگر اون آدم اومد گفت چرا رفتی به مدیر گفتی , بگین من بهت تذکر دادم با کسی که باهات شوخی نداره شوخی نکن و توی محیط کار کسی حق حرف زشت و رفتار زشت نداره . قبول نکردی . اینجا هم مدیر داره . بهش خبر دادم تا اطلاع داشته باشه
مبادا لبخند بزنین یا تند صحبت کنین . بدون لبخند و جدی و آروم بهش بگید
اگر درست شد که هیچ , اگر درست نشد دوباره نامه ی رسمی بدین به مدیر و بنویسین با وجود اطلاع شفاهی و کتبی به شما هنوز هم فلانی داره تخلفش رو تکرار میکنه که رفتار ناپسند و استفاده از کلمات زشت در محیط کار هست
اگر مدیر باکفایت باشه باید بهش اخطار کتبی نهائی بده به ضرورت تغییر رفتارش در محیط کار و تبعیت از قوانین و مقررات و شئونات اخلاقی
بعد از اون دیگه باید با کسر حقوق مجازات بشه با نامه ی رسمی از کارگزینی یا مسئولش یا مدیر شرکت یا اداره که میره توی پرونده اش مثل اخطارهای قبلی
هیچکسی حق توهین و کتک کاری زد و خورد در محیط کار و حتی بیرون رو نداره , از مدیر کل گرفته تا کارگر ساده
در برخورد با متخلف فقط باید قانون رو اجرا کرد . نه بیشتر و نه کمتر وگرنه میتونه اون هم بگه بهم فحش داد و باهام دعوا کرد
ما از این آدمها داشتیم که خیلی راحت تا اخراج پیش رفت و اخراج شد
همسایه های جنوبیمون یه مَثَل دارند که میگه:
دری که ازش باد میاد ببندش و راحت بشین
باب یِجي لَک مِنّه ریح , سِدُه و إستَریح
bab yeji lak menno ree7 seddow estaree7
یعنی دندونی که درد میکنه بکش بنداز دور
مدیر با کفایت به چند نفر اجازه ادامه کار در شرکت نمیده :
خائن
بی ادب
نامنظم
ناواردی که کار هم یاد نمیگیره
اگر کار این فرد به فحش و اینها کشید میتونین با بردنِ شاهد یا گرفتن استشاهد (استشهاد )از شهود ازش شکایت کنین که غرامت و زندان داره
اما خودتون هرگز با فحش و دعوا جوابش ندین
ایران رو نمیدونم اما اینجا لایحه ی تخلفات و مجازاتها باید قاب شده به دیوار شرکت یا اداره یا فروشگاه نصب شده باشه وگرنه وقتی بازرس اداره ی کار میاد اخطار کتبی میده و اگر ظرف 30 روز نصب نشد غرامت چند ملیونی داره

اگر من بودم به مدیرمون میگفتم.به هر حال حرف اول رو مدیر میزنه.البته نه جوری که حالت چوقولی و بچه گانه پیدا کنه.

ولی به نظرم کار درست اینه که به بی محلی ادامه بدید...همیشه در روی یک پاشنه نمیچرخه.بالاخره شما مدیر میشید و میتونید حسابی حالش رو بگیرید

ممنون از هر دو دوست گرامی
آقا محمد من واقعا دوست ندارم این شخص بیکار بشه. اصلا فکرش رو هم نمیکنم که یه آدم خدایی نکرده از نون خوردن بیفته
ولی متاسفانه رفتارش هر روز بدتر میشه. سعی میکنم همین روندی که شما گفتی رو در موردش اجرا کنم. به نظر خودم که تا امروز هم منطقی و معقول جلو رفتم و بهانه ای دستش ندادم

بد نیست اینم اضافه کنم:
انگار یه جورهایی دنبال اذیت کردنه دیگرانه با کمال غرور و پررویی. امروز میزش رو جا به جا کرد و طوری نشست که بر همه اتاق مسلط باشه(مثلا مدیریتی)
2-3 تا دری وری هم به این و اون میگفت که من توجهی نکردم. بعد شروع کرد به نمی دونم چه کاری و هر 5-6 تا کلید کیبورد رو که میزد، یک اینتر میزد. محکم هم میزد
قشنگ رو اعصاب بود. منم هندزفری رو زدم به گوشی و تا بعد از ظهر راحت بودم.

عصر مدیر اومد و منو خواست اتاقش. گفت امروز میخوام بیام اتاق شما برای جلسه. برو به فلانی بگو میزشو درست کنه تا من بیام
من رفتم بهش گفتم و برگشتم پیش مدیر
این آقا هم با حالت عصبانیت راه افتاد اومد دفتر مدیر و جلوی 2-3 نفر گفت اگر میخوای چیزی به من بگی خودت بیا بگو. واسطه نفرست. آفرین!
بعد هم تعطیل کرد و رفت!

قضاوت با شما :n27:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2015, 20:27
ممنون از هر دو دوست گرامی
آقا محمد من واقعا دوست ندارم این شخص بیکار بشه. اصلا فکرش رو هم نمیکنم که یه آدم خدایی نکرده از نون خوردن بیفته

سلام
خائن , بی ادب , نامنظم و آدمی که کار بلد نیست و یاد هم نمیگیره , این 4 تا رو کارفرما حق داره اخراج کنه و حتی بکشه کلانتری و دادگاه و ازشون خسارت هم بگیره یا بندازه زندان
البته اگر هم حقی دارند باید کارفرما حقشون رو بهشون بده
حق هر کارفرمائی هست که بهترینها رو بگیره (داناترین و امین ترین )
اونی هم که خائنه یا بی ادبه یا نامنظمه یا کار بلد نیست , یا باید مثل بچه آدم رفتار کنه و زحمت بکشه و کاستیهاش و عیبهاش رو برطرف کنه یا هی استخدام بشه و اخراج بشه

انگار یه جورهایی دنبال اذیت کردنه دیگرانه با کمال غرور و پررویی. امروز میزش رو جا به جا کرد و طوری نشست که بر همه اتاق مسلط باشه(مثلا مدیریتی)
2-3 تا دری وری هم به این و اون میگفت که من توجهی نکردم. بعد شروع کرد به نمی دونم چه کاری و هر 5-6 تا کلید کیبورد رو که میزد، یک اینتر میزد. محکم هم میزد
قشنگ رو اعصاب بود. منم هندزفری رو زدم به گوشی و تا بعد از ظهر راحت بودم.

:
ظاهراً از نظر روانی مشکل داره . شاید مبتلا به بیماری تکبر و خود بزرگ بینی هست
اینهاش به خودش مربوطه اما نه حق توهین داره نه مزاحمت نه کم کاری یا خرابکاریِ کارهای دیگران و باید قانونی باهاش برخورد بشه

عصر مدیر اومد و منو خواست اتاقش.
گفت امروز میخوام بیام اتاق شما برای جلسه. برو به فلانی بگو میزشو درست کنه تا من بیام
من رفتم بهش گفتم و برگشتم پیش مدیر
این آقا هم با حالت عصبانیت راه افتاد اومد دفتر مدیر و جلوی 2-3 نفر گفت اگر میخوای چیزی به من بگی خودت بیا بگو.
واسطه نفرست. آفرین!
بعد هم تعطیل کرد و رفت!

قضاوت با شما

ظاهراً مدیر شما شخصیتش در حد لازم قوی نیست
اصلاً کارمند حق نداره در نزده بیاد تو اتاق مدیر
حتی اگر در باز باشه باز هم باید قبل از ورود سلام کنه و اجازه بگیره برای ورود
چه برسه که همینجوری بیاد تو و با این لهجه هم به مدیر امر و نهی کنه جلوی دیگران

شاید این طرف بیشتر شایسته ی مدیر شدن باشه بشرطی که کار بلد باشه و با انصاف
:20:
مدیر باید کار بلد باشه و با اخلاص و منظم و با جذبه یعنی دیگران ازش حساب ببرند .
مدیرتون یا شخصیتش به اندازه کافی قوی نیست یا قدرت اجرائی نداره یعنی بهش صلاحیتِ برخورد با این جور مشکلات رو ندادند یا اینکه از دردسر میترسه و حاضره شما مشکل داشته باشید اما خودش مشکل نداشته باشه یعنی آسه بره آسه بیاد .

=======================================
به هر حال خط قرمزها اینهاست:
توهین , ضرب و شتم , مزاحمت , خیانت , بی نظمی , ناواردی در کار , خسارت , خرابکاری
شاید مدیرتون به آموزش احتیاج داره تا بدونه خط قرمزها چیه و چطور باید برخورد کنه با کارکنانی که از خط قرمزها رد میشند و هشدارها و اخطارها رو هم نادیده میگیرند

farzad02
12-04-2015, 21:07
سلام
خائن , بی ادب , نامنظم و آدمی که کار بلد نیست و یاد هم نمیگیره , این 4 تا رو کارفرما حق داره اخراج کنه و حتی بکشه کلانتری و دادگاه و ازشون خسارت هم بگیره یا بندازه زندان
البته اگر هم حقی دارند باید کارفرما حقشون رو بهشون بده
حق هر کارفرمائی هست که بهترینها رو بگیره (داناترین و امین ترین )
اونی هم که خائنه یا بی ادبه یا نامنظمه یا کار بلد نیست , یا باید مثل بچه آدم رفتار کنه و زحمت بکشه و کاستیهاش و عیبهاش رو برطرف کنه یا هی استخدام بشه و اخراج بشه

ظاهراً از نظر روانی مشکل داره . شاید مبتلا به بیماری تکبر و خود بزرگ بینی هست
اینهاش به خودش مربوطه اما نه حق توهین داره نه مزاحمت نه کم کاری یا خرابکاریِ کارهای دیگران و باید قانونی باهاش برخورد بشه

ظاهراً مدیر شما شخصیتش در حد لازم قوی نیست
اصلاً کارمند حق نداره در نزده بیاد تو اتاق مدیر
حتی اگر در باز باشه باز هم باید قبل از ورود سلام کنه و اجازه بگیره برای ورود
چه برسه که همینجوری بیاد تو و با این لهجه هم به مدیر امر و نهی کنه جلوی دیگران

شاید این طرف بیشتر شایسته ی مدیر شدن باشه بشرطی که کار بلد باشه و با انصاف
:20:
مدیر باید کار بلد باشه و با اخلاص و منظم و با جذبه یعنی دیگران ازش حساب ببرند .
مدیرتون یا شخصیتش به اندازه کافی قوی نیست یا قدرت اجرائی نداره یعنی بهش صلاحیتِ برخورد با این جور مشکلات رو ندادند یا اینکه از دردسر میترسه و حاضره شما مشکل داشته باشید اما خودش مشکل نداشته باشه یعنی آسه بره آسه بیاد .

=======================================
به هر حال خط قرمزها اینهاست:
توهین , ضرب و شتم , مزاحمت , خیانت , بی نظمی , ناواردی در کار , خسارت , خرابکاری
شاید مدیرتون به آموزش احتیاج داره تا بدونه خط قرمزها چیه و چطور باید برخورد کنه با کارکنانی که از خط قرمزها رد میشند و هشدارها و اخطارها رو هم نادیده میگیرند

با تشکر از شما

البته عرض کردم که الان دوره گذاره. یعنی با توجه به اینکه مدیر اون تیم برکنار شد(آدم بی سوادی بود)، این فرد فکر میکرد حتما خودش مدیر میشه. حالا اینکه چه صحبتهایی با مدیر یا مدیرعامل داشته من واقعا مطلع نیستم
ولی الان کاملا زیر نظر مدیر ما اومده. مدیر ما البته بیشتر روند کارش بر اساس رفاقت و کار گروهیه. چون سطح علمیش بالاست، بیشتر هدایت میکنه تا نظارت .... اغلب نیروهاش هم افراد با سواد و متخصصی هستن. اصلا بین ماها مسئله ای نیست که بخواد مدیر بحث جاذبه و دافعه ایجاد کنه. همه کار حتی قبل از خواستن مدیر روی رواله...

این مورد جدید رو واقعا من نمی دونم سرانجامش به کجا برسه. اصلا این فرد با تیم ما همخونی نداره. مدیر ما هم سعی کرده کارهای مرتبط با این فرد رو از طریق من انجام بده که احتمالا با 1-2 نفر دیگه بیان زیر نظر من.... ولی با این شرایط من اصلا قبول نمی کنم. فردی با این اخلاق و رفتار رو به عنوان هم اتاقی به سختی تحمل میکنم!!!

A/|\IR
15-04-2015, 21:26
سلام
دوستان من قرارِ کاری رو از صفر شروع کنم که از نظر اطرافیان بی خود و مزحک به نظر میرسه چون چند باری توش شکست خوردم و هر کس میبینه میگه حوصله داری و من اگه جای تو بودم زندگی مو میکردم و اینحرفا ، هر کی میبینه تیکه ای میندازه و میره
من خودم با اینا مشکلی ندارم و اصلا توجه نمیکنم ولی خانواده کنار نمیان هی میگن اطرافیان درست میگن و به زندگی فعلیت بچسب و کاری رو شروع نکن!! البته حق هم دارن چون چند باری شکست خوردم
مشکلم با همین خانوادس چطور برخورد کنم؟ سخته هر ساعت و هر دقیقه موج منفی به آدم تزریق بشه
متاسفانه خانواده از من یه زندگی معمولی میخوان نه چیز بیشتر!

Dev.Look24
16-04-2015, 10:09
سلام
اگر فردی آهنگ طلاق از گوگوش رو بفرسته، به نظرتون میخواسته
چی به ما بگه؟

1376MAXIMUM
16-04-2015, 10:28
سلام
چی به ما بگه؟
هیچی میخواد اهنگ رو شِیر کرده باشه باهاتون

Sh-Meteor
16-04-2015, 10:41
سلام
چی به ما بگه؟

سلام
من پیشنهاد می کنم زیاد به این چیزا توجه نکن و حساس نباش!!!

به قول دوستمون 1376MAXIMUM شاید فقط میخواسته آهنگ رو شما هم گوش کنید.

Dev.Look24
16-04-2015, 10:47
حاالا اگر فرض کنیم ، به منظور باشد چی؟

Atghia
16-04-2015, 11:01
سلام
چی به ما بگه؟

سلام
بهترین کسی که متوجه نیت ایشون میتونه بشه خوده شما هستید!
اگر جنس مخالف هست (و باهاتون صمیمی)و ازتون دلخوره میخواد بهتون بفهمونه که اینقدر ازتون ناراحته در حد جدایی
اگر هم جنس هستید میخواد شما رو در احساسی که داره سهیم کنه باهاش همدردی کنید به نوعی و از حال و هواش باخبر بشید

Dev.Look24
16-04-2015, 11:13
سلام
بهترین کسی که متوجه نیت ایشون میتونه بشه خوده شما هستید!
اگر جنس مخالف هست (و باهاتون صمیمی)و ازتون دلخوره میخواد بهتون بفهمونه که اینقدر ازتون ناراحته در حد جدایی
اگر هم جنس هستید میخواد شما رو در احساسی که داره سهیم کنه باهاش همدردی کنید به نوعی و از حال و هواش باخبر بشید

سلام
جنس مخالف هست
اسم اهنگ طلاق هست اما متن رو ببنید اصلا خیلی ربطی به طلاق و جدایی ندارد :n35:

Atghia
16-04-2015, 11:23
سلام
جنس مخالف هست
اسم اهنگ طلاق هست اما متن رو ببنید اصلا خیلی ربطی به طلاق و جدایی ندارد :n35:
بله دیدم...
ناامیدی خودش رو بیان میکنه اما در عین همراهی با شما...
(نمیدونم والا روحیاتش رو باید بشناسید دیگه :دی شاید کلا از اهنگهای غمگین خوشش میاد:n39:)

1376MAXIMUM
16-04-2015, 21:49
سلام
دوستان به یه دختری که قبلا هم میشناختمش یه یک ماهی هست نزدیک شدیم و شبا و هر وقت گیر بیاد با هم میچتیم تا نصفه شب اما در چند وقت اخیر متوجه تغییراتی شدیم
سوالات و بحث ها خصوصی تر شده و در مورد کار های روزانه و نمیدونم اینا هم میشه گفت هست چیزای مورد علاقه نمیدونم خصوصیات اخلاقی و و چیزای خصوصی و شخصیتی و .... هم هست گاهی اوقات جالبش به اینه که انگار اون شخص ناراحت هم نمیشه از این بحث ها و این که یک نفر داره بهش نزدیک میشه و میشه گفت راز ها و ... اش رو هم کم و بیش میگه و منم خوب همچین خیلی چیزی رو مخفی نمیکنم اگر بپرسه تقریبا هر سوالی هم بپرسم جواب میده هر چیزی که باشه مهم نیست انگار این طور که فهمیدم
به توجه به این که فامیل نزدیک هم هست و بزرگ تر از منم هست ایا منظوری داره روی من؟ منو الان چی حساب میکنه من دوست صمیمی هستم فامیلی که رابطه نزدیک باهام داره یا دوست پسرش حساب میشم چی هستم؟ میشه گفت اتفاقا جالب رو هم همشو باهام اشتراک میزاره میدونید نمیخوام در موردش اشتباه کنم و ... و باعث بشم ناراحت بشه چون به عنوان دوست دوست خیلی خوبی هست و راهنمای خیلی خوبی میتونه باشه و اخلاقی هم که داره یه خورده از ایناست که اگر ناراحت شد به این راحتیا نمیبخشه و از دلش در نمیاد
حتی میترسم الان این پستم رو هم بخونهچون اکانت رو میدونم داره ولی خودش میگه فعال نیست اسم کار بریش رو هم ندارم

Atghia
16-04-2015, 21:54
سلام
دوستان به یه دختری که قبلا هم میشناختمش یه یک ماهی هست نزدیک شدیم و شبا و هر وقت گیر بیاد با هم میچتیم تا نصفه شب اما در چند وقت اخیر متوجه تغییراتی شدیم
سوالات و بحث ها خصوصی تر شده و در مورد کار های روزانه و نمیدونم اینا هم میشه گفت هست چیزای مورد علاقه نمیدونم خصوصیات اخلاقی و و چیزای خصوصی و شخصیتی و .... هم هست گاهی اوقات جالبش به اینه که انگار اون شخص ناراحت هم نمیشه از این بحث ها و این که یک نفر داره بهش نزدیک میشه و میشه گفت راز ها و ... اش رو هم کم و بیش میگه و منم خوب همچین خیلی چیزی رو مخفی نمیکنم اگر بپرسه تقریبا هر سوالی هم بپرسم جواب میده هر چیزی که باشه مهم نیست انگار این طور که فهمیدم
به توجه به این که فامیل نزدیک هم هست و بزرگ تر از منم هست ایا منظوری داره روی من؟ منو الان چی حساب میکنه من دوست صمیمی هستم فامیلی که رابطه نزدیک باهام داره یا دوست پسرش حساب میشم چی هستم؟ میشه گفت اتفاقا جالب رو هم همشو باهام اشتراک میزاره میدونید نمیخوام در موردش اشتباه کنم و ... و باعث بشم ناراحت بشه چون به عنوان دوست دوست خیلی خوبی هست و راهنمای خیلی خوبی میتونه باشه و اخلاقی هم که داره یه خورده از ایناست که اگر ناراحت شد به این راحتیا نمیبخشه و از دلش در نمیاد
حتی میترسم الان این پستم رو هم بخونهچون اکانت رو میدونم داره ولی خودش میگه فعال نیست اسم کار بریش رو هم ندارم

سلام
چندسال بزرگتره؟
تا حالا دوست پسر داشته؟
(اگر قبلا داشته ممکنه صرفا جهت دوستی معمولی باهاتون در ارتباط باشه)
اگر اولین تجربش هست میتونید جدی بگیریش
دخترها به همین سادگی ها صمیمی نمیشن (اجزای ورود به مسائل خیلی شخصی و جزئیات رو نمیدن...)

بهرحال این شما هستید که چه الان و چه کمی بعد اگر و اگر قصدی دارید باید پا پیش بگذارید
پس یکجایی باید غیرمستقیم نظرش رو بدونید:n39:
(توضیح بیشتر نمیدم چون جنبه ی عمومی نداره در تاپیک مطرح بشه):n16:

banii
19-04-2015, 18:12
بعضی افراد خودشون زیاد شوخی میکنن و حتی تیکه میندازند... کنایه و ...
اما بد اخلاق هم هستند و دوست ندارند کسی باهاشون به شوخی چیزی بگه !
در مورد اینها باید چه کرد ؟!

Mohammad Yek110
19-04-2015, 18:15
سلام
با دوستانی که جلوی روت خیلی هندونه زیر بغلت میذارن و پشت سرت (پیش عزیزترین دوستات) حرف میزنن چیکار باید کرد؟
امکان کات کردن نیست چون الان که کات نکردم کلی پشت سرم حرف زده و اخلاقشو میشناسم ...
پست banii عزیز هم ک تازه فرستاده بودن افتاد اخر صفحه قبل :-/
ببخشید:40:

استاد شیفو
19-04-2015, 18:29
سلام

دوستان مشکلی خیلی وقت هست برام پیش اومده .

اینکه وقتی برای خرید چیزی میرم . مثلا شلوار جین ، پیراهن و تی شرت ، طبق عادتم دوست دارم خودم برم داخل مغازه و دیدن کنم . وقتی از جنسی خوشم اومد فروشنده را صدا کنم و خرید کنم .

اما هر وقت داخل فروشگاه پوشکا میرم . فروشنده انقدر سوال میپرسه به صورت رگباری : سلام ، چی میخوای ، خوشت اومد ، خوشت نیومد ، از این مدل هم هست ، این مدلم جدید اومده ، من خودم اینو پیشنهاد میدم

خلاصه 100 تا لباس و شلوار و .. میندازه جلوی دستت . و وای به آن روزی که بگی هیچ کدوم از مدل ها به دلم ننشست !!!!!!!! چنان غضبی میکنن انگار باید حتما از اون فروشگاه خرید کنی !!!

سوالم اینه که

1- اگر فروشگاهی رفتیم و خودمون خواستیم نگاه کنیم جنس ها رو و فروشنده ازمون سوال های رگباری نپرسه باید چی کار کنیم ؟؟؟

2- اگر از جنس خوشمون نیومد یعنی از هیچ کدوم از جنس ها چی بگیم که به فروشنده هم برنخوره ؟؟؟؟؟؟

h.i.c.h
19-04-2015, 18:37
سلام.

من توی محیط خیلی مثبتی بزرگ شدم! اصلا توی جمع هایی که اهل کلک و زبون بازی و حقه بازی و اینجور چیزا بودن نبودن تا حالا که 23 سالمه! واسه همین حالا که کم کم دارم وارد جامعه میشم همش احساس کمبود می کنم و فکر می کنم آدم بازنده ای هستم... لطفا اگه راهنمایی و یا توصیه ای دارید بهم بگید.

ممنونم.

Atghia
19-04-2015, 18:49
سلام

اینکه وقتی برای خرید چیزی میرم . مثلا شلوار جین ، پیراهن و تی شرت ، طبق عادتم دوست دارم خودم برم داخل مغازه و دیدن کنم . وقتی از جنسی خوشم اومد فروشنده را صدا کنم و خرید کنم .

اما هر وقت داخل فروشگاه پوشکا میرم . فروشنده انقدر سوال میپرسه به صورت رگباری : سلام ، چی میخوای ، خوشت اومد ، خوشت نیومد ، از این مدل هم هست ، این مدلم جدید اومده ، من خودم اینو پیشنهاد میدم

خلاصه 100 تا لباس و شلوار و .. میندازه جلوی دستت . و وای به آن روزی که بگی هیچ کدوم از مدل ها به دلم ننشست !!!!!!!! چنان غضبی میکنن انگار باید حتما از اون فروشگاه خرید کنی !!!

سوالم اینه که

1- اگر فروشگاهی رفتیم و خودمون خواستیم نگاه کنیم جنس ها رو و فروشنده ازمون سوال های رگباری نپرسه باید چی کار کنیم ؟؟؟

2- اگر از جنس خوشمون نیومد یعنی از هیچ کدوم از جنس ها چی بگیم که به فروشنده هم برنخوره ؟؟؟؟؟؟

خیلی جدی اگه ازتون پرسید میتونم کمکتون کنم؟ بهش بگید ممنون فعلا فقط نگاه میکنم موردی پیش اومد بهتون میگم جدی اگر باشید دمش قیچی میشه!
هیچی خیلی راحت بگید ممنون اقا بقیه مغازه ها رو هم ببینم مزاحمتون مبیشم
راحت باشید چون حق انتخاب با شماست!

Demon King
19-04-2015, 19:07
پست شماره 3093 ( خیلی ساده ام ... )

سلام؛

به هرکسی اعتماد نکنید و کاری رو انجام بدین که کمترین ریسک رو داشته باشه.
حس خوش بینی تون رو نسبت به دیگران تا حدی کاهش بدید و احتمال هر نوع کلک و حقه بازی از اونها رو در ذهنتون داشته باشید.

چی بگم؟! در واقع راه حل خاص دیگه ای نداره فقط میتونم بگم:

خب ساده نباشید! همین ...

h.i.c.h
19-04-2015, 20:23
پست شماره 3093 ( خیلی ساده ام ... )

سلام؛

به هرکسی اعتماد نکنید و کاری رو انجام بدین که کمترین ریسک رو داشته باشه.
حس خوش بینی تون رو نسبت به دیگران تا حدی کاهش بدید و احتمال هر نوع کلک و حقه بازی از اونها رو در ذهنتون داشته باشید.

چی بگم؟! در واقع راه حل خاص دیگه ای نداره فقط میتونم بگم:

خب ساده نباشید! همین ...
ممنون

به نظرتون چه کار کنم که بتونم بهتر تشخیص بدم؟ مثلا توی جمع هایی که آدمهای کلک زیاد هست برم؟!
اصلا به نظرتون ساده بودن چه ضررهایی برای فرد داره؟

banii
19-04-2015, 21:44
@h.i.c.h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد ساده بودن :

مسایل خانوادگی و شخصی خودتونو هیچوقت با کسی در میون نگذارید ... یا بنوعی هیچوقت هوس نکنید با کسی درد دل کنید... این خیلی مهمه ...
رگ احساسات ات رو باید ببری ...
نباید هیچ حسی ت سرکوب بشه ... هر حسی ... از حس جنسی گرفته تا حس خشم و هر چیز دیگه...
زحمت اضافه نکش... برای خودت چرا ... اما برای بقیه به هیچ وجه ...
جواب خداحافظ فقط یه حرفه ... به سلامت ... فرقی نمیکنه اون شخص کی باشه ... مثلا دختری که عاشقشی باشه یا رفیق چندین و چند سالت... عملا هم نباید همین کلمه ی خدا حافظ یا این حرف رو بزنه... تعبیر و تفسیر حرف من از خداحافظ میتونه یک جواب ندادن یا ریجکت کردن تلفن شما هم باشه...
با آدم ابله و بی شعور باید گستاخ و بی رحم باشی .
اگر در جمعی کسی در موردت داشت نظری میداد و حرفش اشتباه بود حتما باید اعلام کنی که داره مزخرف میگه .
فامیل (یعنی عمو ، دایی ، خاله ، عمه و ... بچه هاشون ... و...) هیچوقت دوست ندارند تو رو موفق ببینند... دلشون میخواد بدبخت و خاک بر سر باشی (فامیلای دور تر باز بدتر...) .. توی دنیای واقعی دل هیچکی به جز خانواده برای آدم نمیسوزه...
مثل یک سوپرمن هوای خانوادتو همه جا داشته باش ... (چه خانواده ی پدریت و چه خانواده ای که خودت تشکیل خواهی داد یا دادی...)

از حرفای صریح ام ناراحت نشو ... انتخاب هیچ هم بعنوان اسم یوزرت هم شاید یعنی اینکه عزت نفس و خودباوری نداری... نکته 10 هم اینکه هیچوقت خودتو دست کم نگیر... هیچ فرقی با بقیه آدما نداری و چیزی ازشون کم نداری...
اینا تجربیات من بود ... موفق باشی...

cerita
19-04-2015, 21:55
سلام

سوالم اینه که

خب تو میگی به دلم ننشست ناراحت میشه دیگه

بگو چشم بعدا مزاحم میشم :n02:. یا هرچی که ناراحت نشه

------------

این چه وضعشه ما که اینجا اسپم ندادیم شکلک نزدیم که پست مارو پاک میکنین میزنین اسپم

h.i.c.h
19-04-2015, 22:14
@h.i.c.h ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد ساده بودن :

مسایل خانوادگی و شخصی خودتونو هیچوقت با کسی در میون نگذارید ... یا بنوعی هیچوقت هوس نکنید با کسی درد دل کنید... این خیلی مهمه ...
رگ احساسات ات رو باید ببری ...
نباید هیچ حسی ت سرکوب بشه ... هر حسی ... از حس جنسی گرفته تا حس خشم و هر چیز دیگه...
زحمت اضافه نکش... برای خودت چرا ... اما برای بقیه به هیچ وجه ...
جواب خداحافظ فقط یه حرفه ... به سلامت ... فرقی نمیکنه اون شخص کی باشه ... مثلا دختری که عاشقشی باشه یا رفیق چندین و چند سالت... عملا هم نباید همین کلمه ی خدا حافظ یا این حرف رو بزنه... تعبیر و تفسیر حرف من از خداحافظ میتونه یک جواب ندادن یا ریجکت کردن تلفن شما هم باشه...
با آدم ابله و بی شعور باید گستاخ و بی رحم باشی .
اگر در جمعی کسی در موردت داشت نظری میداد و حرفش اشتباه بود حتما باید اعلام کنی که داره مزخرف میگه .
فامیل (یعنی عمو ، دایی ، خاله ، عمه و ... بچه هاشون ... و...) هیچوقت دوست ندارند تو رو موفق ببینند... دلشون میخواد بدبخت و خاک بر سر باشی (فامیلای دور تر باز بدتر...) .. توی دنیای واقعی دل هیچکی به جز خانواده برای آدم نمیسوزه...
مثل یک سوپرمن هوای خانوادتو همه جا داشته باش ... (چه خانواده ی پدریت و چه خانواده ای که خودت تشکیل خواهی داد یا دادی...)

از حرفای صریح ام ناراحت نشو ... انتخاب هیچ هم بعنوان اسم یوزرت هم شاید یعنی اینکه عزت نفس و خودباوری نداری... نکته 10 هم اینکه هیچوقت خودتو دست کم نگیر... هیچ فرقی با بقیه آدما نداری و چیزی ازشون کم نداری...
اینا تجربیات من بود ... موفق باشی...

ممنونم.
معلومه دلسوزانه اینها رو گفتید... حرفهاتون رو واقعا درک می کنم و بهشون رسیدم.

به نظرتون تغییر کردن خیلی کار سختیه؟ چقدر طول میکشه؟

banii
19-04-2015, 22:21
ممنونم. معلومه دلسوزانه اینها رو گفتید... حرفهاتون رو واقعا درک می کنم و بهشون رسیدم. به نظرتون تغییر کردن خیلی کار سختیه؟ چقدر طول میکشه؟

خواهش.

خیر . هیچ کار سختی وجود نداره کلا .

در مورد زمانش در مورد هر فردی ممکنه متغیر باشه...

1376MAXIMUM
19-04-2015, 22:34
ممنونم.
معلومه دلسوزانه اینها رو گفتید... حرفهاتون رو واقعا درک می کنم و بهشون رسیدم.

به نظرتون تغییر کردن خیلی کار سختیه؟ چقدر طول میکشه؟
راست میگه حرفش کاملا درسته من قبولش دارم
همچین خیلی هم سخت نباید باشه البته انگیزه میخواهد
بستگی به انگیزت داره و چقدر دوست داری به هدفت برسی

williclarkam
20-04-2015, 09:16
سلام دوستان

ما از یک دختری خوشمون میومد، تا اینکه اصن بعده 1سال رفیتم جلو و نه شنیدیم :n02: ، ولی بعد از اون جریان هنوز باهم صحبت میکنیم (بیشتر اون)، تو این 1 ماه (از اوایل فروردین) من دیگه اصلا پیغام ندادم، و کلا بیخیال شدم، با اینکه اون یک تکست هایی میداد ، منم کلا حال و حوصله ی جواب دادن نداشتم، و خیلی سر سنگین جواب میدادم، که یجوری بفهمه حال و حوصله ندارم، بعد این براش چند وقت پیش یک مشکلی پیش اومد، (مثینکه خیلی بد بود)، دوباره جدیدا هم فهمدیم یک مشکل خیلی بدی پیش اومده، بهش میگم چی شده، میگه هیچی درست میشه، منم که حال نداشتم، گفتم باشه و بیخیال شدم، حالا الان موندم، من دوباره باید بپرسم چی شده؟ بهش بگم "بگو شاید کمکت کنم"؟ (کلا این اولین نفر غریبه تو زندگیم بود (تکرار میکنم -- بود) که دم براش میسوخت :n02:). سوال دوم هم اینکه این فازش چیه که میاد میگه چه خبر یا میاد میگه خبری ازت نبود گفتم بهت پیغام بدم؟ اصن مدل جواب دادنم طوری بود که تابلوئه که حال و حوصلتو ندارم :n02:

ممنون میشم دوستان یه راهنمایی بفرمایند ، بد گیر کردم، نمیدونم چی کار کنم

ملا نصرالدین
20-04-2015, 10:34
سلام دوستان

ما از یک دختری خوشمون میومد، تا اینکه اصن بعده 1سال رفیتم جلو و نه شنیدیم :n02: ، ولی بعد از اون جریان هنوز باهم صحبت میکنیم (بیشتر اون)، تو این 1 ماه (از اوایل فروردین) من دیگه اصلا پیغام ندادم، و کلا بیخیال شدم، با اینکه اون یک تکست هایی میداد ، منم کلا حال و حوصله ی جواب دادن نداشتم، و خیلی سر سنگین جواب میدادم، که یجوری بفهمه حال و حوصله ندارم، بعد این براش چند وقت پیش یک مشکلی پیش اومد، (مثینکه خیلی بد بود)، دوباره جدیدا هم فهمدیم یک مشکل خیلی بدی پیش اومده، بهش میگم چی شده، میگه هیچی درست میشه، منم که حال نداشتم، گفتم باشه و بیخیال شدم، حالا الان موندم، من دوباره باید بپرسم چی شده؟ بهش بگم "بگو شاید کمکت کنم"؟ (کلا این اولین نفر غریبه تو زندگیم بود (تکرار میکنم -- بود) که دم براش میسوخت :n02:). سوال دوم هم اینکه این فازش چیه که میاد میگه چه خبر یا میاد میگه خبری ازت نبود گفتم بهت پیغام بدم؟ اصن مدل جواب دادنم طوری بود که تابلوئه که حال و حوصلتو ندارم :n02:

در مورد دختر خانم چیزی نمیتونم بگم .چون هیچ شناختی از ایشان ندارم
ولی شما که میگید حتی حوصله ی جواب دادن به پیامک هایش را هم ندارید چرا میخواهید از مشکلش سر در بیاورید و مشکلش رو حل کنید؟
خود دختر خانم هم که میگه چیزی نیست .حل میشه

پس به نظر من بیخیال کمک کردن بشید.

ولی اگر میخواهید کمک کنید لطفا نقش بتمن رو بازی نکنید که یک لحظه وارد زندگیش بشید و لحظه بعد برید پی کار های دیگه....باهاش بمونید

m007007
20-04-2015, 10:50
سلام دوستان

ایشون به شما نه گفتن و شما دیگه هیچ کاری بهشون نباید داشته باشید.مشکلاتش دیگه به خودش مربوطه.

دخترا یکیو ممکنه برای دوست داشتن بخوان یکی رو هم برای درد دل و اینکه یکی بدونن قربون صدقشون میره.

شما اصلا موظف نیستید حتی بهش جواب بدید چون در اخر خودتون اذیت میشید.اینو خود ایشون هم بعد نه گفتن باید بدونه که دیگه ارتباطی باهاتون نداشته باشه اما از روی خودخواهی باز هم داره به شما پیام میده و انتظار شونه خالی برای گریه داره.

ehsan_iace
20-04-2015, 12:03
ممنونم.معلومه دلسوزانه اینها رو گفتید... حرفهاتون رو واقعا درک می کنم و بهشون رسیدم.به نظرتون تغییر کردن خیلی کار سختیه؟ چقدر طول میکشه؟من هم قبل از شروع به کار مثل شما بودم اما محیط کار من را تغییر داد و دید خیلی بهتری هم نسبت به جامعه به من داد. پیشنهاد میکنم اگر میخواهی از این وضعیت دربیایی هر چه زودتر مشغول به کار شوی حتی یک کار پاره وقت که هیچ ربطی به تخصص‌ و تحصیلات‌ات نداره میتونه حسابی بهت کمک کنه و تغییری که با کلاس و کتاب ممکنه سالها طول بکشه تا ایجاد بشه (و ممکن هم هست اصلاً ایجاد نشه‌!) را در عرض چند ماه ایجاد کنی

استاد شیفو
20-04-2015, 17:49
سلام
دوستان من فردی قد کوتاه هستم . البته بیشتر میشه گفت متوسط هستم .

یکی از اشنایان دائما در حضور دیگران و جمع ، قد فرزندش را به رخ من میکشد و من را غیر مستقیم قد کوتاه خطاب میکند . میدانست که من به دختری علاقه مند هستم . وی میگوید که فرزند من قد بلند تر است . و آن دختر حتما فرزند من را میپسند و نه فرد قد کوتاه را :n03: و غیر مستقیم در چندین مرتبه و در چند جمع خوانوادگی مرا تحقیر و ناراحت میکند . حال چه کنم ؟

جوابی دندان شکن و کوبنده میخوام :n27: دوستان عزیزم راهنمایی کنید .

Atghia
20-04-2015, 17:56
سلام

یکی از اشنایان دائما در حضور دیگران و جمع ، قد فرزندش را به رخ من میکشد و من را غیر مستقیم قد کوتاه خطاب میکند . میدانست که من به دختری علاقه مند هستم . وی میگوید که فرزند من قد بلند تر است . و آن دختر حتما فرزند من را میپسند و نه فرد قد کوتاه را :n03: و غیر مستقیم در چندین مرتبه و در چند جمع خوانوادگی مرا تحقیر و ناراحت میکند . حال چه کنم ؟

البته چون بزرگتر هستند خیلی هم نمیشه کوبنده جواب داد :دی وگرنه جواب که زیاده:n26:
ولی خب مثلا میشه بگید زن اگر زن باشه عقلش نباید به چشمش باشه! باید آدم شناس باشه اگر بخواد بخاطر قد بله بگه همون بهتر که عروس شما بشه:n07:

یا میتونید بگید خدا به بعضی ها یه چیزایی زیاد داده یه چیزایی هم کم کرده تا ترازو میزون شه :n09:
ما هم قدمون کمتره ، عرضمون (عرضه داشتن=توانایی داشتن) بیشتر:n33:
و....

shi.irani
20-04-2015, 18:05
سلام
دوستان من قرارِ کاری رو از صفر شروع کنم که از نظر اطرافیان بی خود و مزحک به نظر میرسه چون چند باری توش شکست خوردم و هر کس میبینه میگه حوصله داری و من اگه جای تو بودم زندگی مو میکردم و اینحرفا ، هر کی میبینه تیکه ای میندازه و میره
من خودم با اینا مشکلی ندارم و اصلا توجه نمیکنم ولی خانواده کنار نمیان هی میگن اطرافیان درست میگن و به زندگی فعلیت بچسب و کاری رو شروع نکن!! البته حق هم دارن چون چند باری شکست خوردم
مشکلم با همین خانوادس چطور برخورد کنم؟ سخته هر ساعت و هر دقیقه موج منفی به آدم تزریق بشه
متاسفانه خانواده از من یه زندگی معمولی میخوان نه چیز بیشتر!

اول اینکه تمام جوانب رو بسنج و آینده نگری کن بعد کلا اگر در هرکاری ریسک پذیر نباشی نمی تونی شروع کنی
ولی یادت باشه سنگ بزرگ نشونه نزدنه پس قدم به قدم و با حساب و کتاب درست شروع کن و ادامه بده
بلندپرواز باش اما بیگدار به آب نزن
با خانوادت هم هرچی کل کل کنی فایده ای نداره بهتره همیشه خوب به حرفاشون گه تکرار یه جمله کلیشه ای نیستن گوش بدی و بعد از نظریات مفیدشون استفاده کنی و بقیه حرفاشون رو با یه لبخند جواب بده و بحث نکن

استاد شیفو
20-04-2015, 18:08
البته چون بزرگتر هستند خیلی هم نمیشه کوبنده جواب داد :دی وگرنه جواب که زیاده:n26:
ولی خب مثلا میشه بگید زن اگر زن باشه عقلش نباید به چشمش باشه! باید آدم شناس باشه اگر بخواد بخاطر قد بله بگه همون بهتر که عروس شما بشه:n07:

یا میتونید بگید خدا به بعضی ها یه چیزایی زیاد داده یه چیزایی هم کم کرده تا ترازو میزون شه :n09:
ما هم قدمون کمتره ، عرضمون (عرضه داشتن=توانایی داشتن) بیشتر:n33:
و....

ستاره خانم اگه درست گفته باشم .:n02:

ممنون ، میخوام کمی کوبنده تر باشه . چیزی که بگم همه چی به قد نیست میخوام اینو بفهمونم .:n40:

A/|\IR
20-04-2015, 18:16
اول اینکه تمام جوانب رو بسنج و آینده نگری کن بعد کلا اگر در هرکاری ریسک پذیر نباشی نمی تونی شروع کنی
ولی یادت باشه سنگ بزرگ نشونه نزدنه پس قدم به قدم و با حساب و کتاب درست شروع کن و ادامه بده
بلندپرواز باش اما بیگدار به آب نزن
با خانوادت هم هرچی کل کل کنی فایده ای نداره بهتره همیشه خوب به حرفاشون گه تکرار یه جمله کلیشه ای نیستن گوش بدی و بعد از نظریات مفیدشون استفاده کنی و بقیه حرفاشون رو با یه لبخند جواب بده و بحث نکن

دوست عزیز منظورم این بود چطور رفتار کنم کوتاه بیان با موضوع چون در انجام کارم اصلا تردید ندارم
به هر حال موضوع مال چند روز پیش بود و من قانعشون کردم

ممنون از پاسختون

fouad-pes
20-04-2015, 18:50
سلام
یکی از دوستانم (دختر) دستش شکسته، برای بار اولی که میبینمش چی باید بگم و چه رفتاری داشته باشم؟
از قربون صدقه رفتن هم به شدت بیزاره ولی تا یه حدی مشکلی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

Dev.Look24
20-04-2015, 19:40
سلام
با یکی حرف میزدم که نه این طور نیست و اینها..گفت ما خودمون اهل بخیه ایم..
یعنی معتاده؟ :n35:

Sh-Meteor
20-04-2015, 20:15
سلام
با یکی حرف میزدم که نه این طور نیست و اینها..گفت ما خودمون اهل بخیه ایم..
یعنی معتاده؟ :n35:

سلام اگه ممکنه داستان رو یکم بیشتر توضیح بدین، تا بدونیم در مورد چی صحبت می کردین.
اصلا بحث سر چی بوده یا ...

+
اما در حالت کلی؛
ما خودمون اهل بخیه ایم کنایه از "ما خودمون اهل ماسمالی کردن ایم"، هستش.

williclarkam
20-04-2015, 22:32
در مورد دختر خانم چیزی نمیتونم بگم .چون هیچ شناختی از ایشان ندارم
ولی شما که میگید حتی حوصله ی جواب دادن به پیامک هایش را هم ندارید چرا میخواهید از مشکلش سر در بیاورید و مشکلش رو حل کنید؟
خود دختر خانم هم که میگه چیزی نیست .حل میشه

پس به نظر من بیخیال کمک کردن بشید.

ولی اگر میخواهید کمک کنید لطفا نقش بتمن رو بازی نکنید که یک لحظه وارد زندگیش بشید و لحظه بعد برید پی کار های دیگه....باهاش بمونید

دلیلش اینه که ما 1.5 سال باهم خاطره داشتیم، درسته که نوشتم حال و حوصله ندرام ، ولی بعضی موقع ها خاطرات برمیگرده دیگه ، آدمیم دیگه بعضی موقع ها احساسی برخورد میکنیم :n02:
چیزی هم هست ،100% مطمئن هستم که مشکل خیلی بزرگی هست ولی فک کنم بیخیال بشم، بهتره ، تیریپ بتمن دارم :n02:
ممنون از شما بخاطر راهنماییتون

ایشون به شما نه گفتن و شما دیگه هیچ کاری بهشون نباید داشته باشید.مشکلاتش دیگه به خودش مربوطه.

دخترا یکیو ممکنه برای دوست داشتن بخوان یکی رو هم برای درد دل و اینکه یکی بدونن قربون صدقشون میره.

شما اصلا موظف نیستید حتی بهش جواب بدید چون در اخر خودتون اذیت میشید.اینو خود ایشون هم بعد نه گفتن باید بدونه که دیگه ارتباطی باهاتون نداشته باشه اما از روی خودخواهی باز هم داره به شما پیام میده و انتظار شونه خالی برای گریه داره.

بله، منم با جمله دوم شما کاملا موافقم هستم.
ممنون از شما دوست عزیز
----------------
باز هم ممنون از شما دو دوست عزیز که به نتیجه گیری من رو رسوندید. :n16:

cerita
20-04-2015, 23:07
سلام

سلام داداش قدت چنده؟

یه نگاه به بازیگرای هالییود بنداز

al pacino : 170

171 tom cruise

173 Zac Efron

175 Ian Somerhalder سریال The Vampire Diaries

tom hardy 175 نقش منفی فیلم The Dark Knight Rises

176 jason statham فیلم The Transporter

176 Daniel Craig ‫جمیز باند‬‎

175 Robert Downey مرد آهنی iron man

175 Jared Leto

175 Mark Wahlberg

176 Sylvester Stallone فیلم راکی و رمبو

175 Shia LaBeouf فیلم Transformers

این لیستی بود که تو ذهنم بود ببین تمام این بازیگرایی که اسم بردم دخترا واسشون قش ضعف میرن یا میرفتن تو دوره خودشون

از نظر من جواب کوبنده نیاز نیست. چون اینجوری ضعف نشون میدی

Reza Azimy_RW
21-04-2015, 18:40
بگو مردونگی که به قد نیس زرافه هم درازه :دی
در ضمن من خیلیا رو دیدم دختره قدش از نامزدش بلندتره این که دلیل نشد :n13:

al pacino : 170

171 tom cruise

173 Zac Efron

175 Ian Somerhalder سریال The Vampire Diaries

tom hardy 175 نقش منفی فیلم The Dark Knight Rises

176 jason statham فیلم The Transporter

176 Daniel Craig ‫جمیز باند‬‎

175 Robert Downey مرد آهنی iron man

175 Jared Leto

175 Mark Wahlberg

176 Sylvester Stallone فیلم راکی و رمبو

175 Shia LaBeouf فیلم Transformers

ایول پس من با قد 173 خیلی ایده آل بودمو نمیدونستم :دی

امید رض
21-04-2015, 18:51
سلام

دوست عزیز اونایی که قدبلندن چیزهستن البته اگه خاستی اینو بهت تو پیغام خصوصی میگم:n26:
البته
یه جمله هم میگن
نردبون دزدا که البته نیازی به نردبون نداره:n09:

aseman*
22-04-2015, 01:32
سلام .ای بابا حواستون هست چقدر به قد بلندا توهین کردین .؟؟؟؟؟؟

Dev.Look24
22-04-2015, 11:35
سلام
فامیل ما میاد خونمون
ما هم میریم خونشون
اما وقتی من میرم خونه کسی روم نمیشه اصلا درست غذا بخورم..
خیلی وقت ها سیر نمیشم.. چه کار کنیم؟ روم نمیشه.. :n03:

Atghia
22-04-2015, 13:55
سلام .ای بابا حواستون هست چقدر به قد بلندا توهین کردین .؟؟؟؟؟؟

دوست گرامي
در اصل ايشون برخورد بدي رو شاهد بودند...
بهرحال هر انساني چه بلند قد چه كوتاه قد . عيارش به انسانيتش هست نه اندازه ي قد! ولي خب چه ميشه كرد شعور بعضي از افراد هم در شرايط خوبي بسر نميبره بنابراين بايد چاره اي پيشه كرد!
با همه ي اين اوصاف، اينجا كسي حق توهين كردن نداره!
در برابر برخورد نامناسب افراد گاهي دوستان نميدونن بهترين نوع برخورد و پاسخ چي هست! از اين جهت بقيه كاربرها سعي ميكنند به نوعي كمك كنند نه اينكه بد و بيراه بگن...

+

تقاضا ميكنم دوستان از ادبيات بهتري در پست هاشون استفاده كنند
ممنون

ملا نصرالدین
22-04-2015, 14:46
سلام
فامیل ما میاد خونمون
ما هم میریم خونشون
اما وقتی من میرم خونه کسی روم نمیشه اصلا درست غذا بخورم..
خیلی وقت ها سیر نمیشم.. چه کار کنیم؟ روم نمیشه.. :n03:

من معمولا جایی نمیرم ولی خدانکنه توی یه جمع زنونه باشم.دقیقا همین مشکل رو پیدا میکنم.چون متاسفانه خیلی از خانم ها وسط غذا انقدر بحث رژیم رو میکشن وسط که ادم از غذا خوردن می افته

ولی اقایان معمولا یه روش خوب دارند.مثلا اگر در حالت عادی 2 کفگیر غذا میخورند توی مهمانی سر شام اول 1 کفگیر میریزند...بعد که بقیه مشغول خوردن هستند و کسی حواسش نیست 1 کفگیر دیگه غذا میکشند

ان مرد تنهای شبم
23-04-2015, 20:58
سلام. یک سوال داشتم و اون اینکه اگر پسر باشید حتما دیده اید که جوان ها لا اقل در پایتخت و حومه مثلا دارند با هم گپ می زنند و در این گپ زدن ها گفتار جنسی در اون راه داره. می خوام بدونم چرا اکثر جوون ها وقتی دارند با هم حرف می زنند 99 درصد کلماتی که ادا می کنند جنسی و حتی حالت دشنام داره که به نظر خودشون یک جور شوخیه!!!! من خودم یک جوان هستم اما طبیعتم با ادا کردن این جملات جنسی سازگار نیست. ایا من نسبت به جامعه عقب مانده ام و باید من هم نحوه حرف زدنم رو مثل خیلی از این جوون ها کنم؟ اخه مثلا که چی اون یکی حرف و تیکه جنسی به اون میزنه اون یکی هم یک حرف و تیکه جنسی میزنه . و همین طوووور
حتما اگر پسر باشید می دونید دارم در مورد چی صحبت می کنم. چرا و چرا این طوریه. من چون طبیعتم با این جملات سازگار نیست و خیلی چیز بی مزه ای برام تکرار مداوم اون ها. ایا من ادم غیر اجتماعی هستم و یا مسئله چیز دیگه ایه. ببینید من میدونم یک حرف های مردونه ای وجود داره که مردها تو جمع خودشون میگن اما من چیزی که که از خیلی از جوون ها می بینم فقط و فقط فحش و حرف جنسی و ...... است. ایا من از نظر اجتماعی عقب مانده ام و یا مسئله چیز دیگه ایه. ممنون.

Reza31001
23-04-2015, 22:13
سلام. یک سوال داشتم و اون اینکه اگر پسر باشید حتما دیده اید که جوان ها لا اقل در پایتخت و حومه مثلا دارند با هم گپ می زنند و در این گپ زدن ها گفتار جنسی در اون راه داره. می خوام بدونم چرا اکثر جوون ها وقتی دارند با هم حرف می زنند 99 درصد کلماتی که ادا می کنند جنسی و حتی حالت دشنام داره که به نظر خودشون یک جور شوخیه!!!! من خودم یک جوان هستم اما طبیعتم با ادا کردن این جملات جنسی سازگار نیست. ایا من نسبت به جامعه عقب مانده ام و باید من هم نحوه حرف زدنم رو مثل خیلی از این جوون ها کنم؟ اخه مثلا که چی اون یکی حرف و تیکه جنسی به اون میزنه اون یکی هم یک حرف و تیکه جنسی میزنه . و همین طوووور
حتما اگر پسر باشید می دونید دارم در مورد چی صحبت می کنم. چرا و چرا این طوریه. من چون طبیعتم با این جملات سازگار نیست و خیلی چیز بی مزه ای برام تکرار مداوم اون ها. ایا من ادم غیر اجتماعی هستم و یا مسئله چیز دیگه ایه. ببینید من میدونم یک حرف های مردونه ای وجود داره که مردها تو جمع خودشون میگن اما من چیزی که که از خیلی از جوون ها می بینم فقط و فقط فحش و حرف جنسی و ...... است. ایا من از نظر اجتماعی عقب مانده ام و یا مسئله چیز دیگه ایه. ممنون.
نه بابا عقب مونده اجتماعی چیه دیگه :31:
ببینید این موضوع بله هست دلیلشم محیطی هست که بچه ها در اون بزرگ میشن به خصوص مدارس
حالا این 99% که نه ولی قبول دارم شاید بالای 70-80 % پسرها همچین گفتاری دارند
حتما در بین دوستان خودتون هم هستند افرادی که متین باشن
منم شخصا هیچ وقت نمیتونم همچین کلماتی رو به زبون بیارم ولی از طرف دیگه مشکلی هم ندارم که دوستام این طوری صحبت میکنن و حالا اگرم با من شوخی کنن میشه با همون زبون شوخی و خنده موضوع رو جمع کرد!
حالا شما هم اگه فقط مشکلت اینه که چرا مثل دوستات نیستی که نگرانی نداره منم یکی مثل شما و خیلی های دیگه هم هستن مثل شما و تازه خیلی هم خوبه که آدم عفت کلام داشته باشه
اگر هم با همنشینی با همچین افرادی مشکل داری که کار یکم سخته ولی بازم میشه که بین دوستان خوباش رو گلچین کنی و سعی کنی بیشتر با اونها باشی

Reza Azimy_RW
23-04-2015, 23:23
پسرا اصولا توی شوخی با رفیقاشون محدودیتی ندارن واسه همینه که اینجوری صحبت میکنن خیلی هم قشنگه هیچ ایرادی نداره تازه عمق رفاقتو نشون میده :دی
حالا شما اگه خوشت نمیاد یا با پسرا نپر یا باهاشون شوخی این مدلی نکن کسی هم باهات شوخی این مدلی نمیکنه . در کل اینجوری نیست که هرکی از راه رسید این حرفا رو بهش بزنن کسی که میشناسنش و رفیقشونه باهاش این گفتارو دارن .
اینم مربوط به ایران یا ... نیست همه جای دنیا پسرا محدودیتی ندارن چون مثه دخترا روحشون لطیف نیست زر..ی با هم قهر کنن :n10:

استاد شیفو
25-04-2015, 06:56
با سلام

دوستان وقتی امتحان داریم .

مراقب یا استاد میاد بالا سرت وقتی داری به سوالات پاسخ میدی . یک جورایی برای من روی مخ هستند و تمرکز رو به شدت به هم میزنن . حال اگر استاد یا مراقب اومد بالای سرت و همش به برگه و نحوه جواب دادن به سوالات نگاه می کرد .

چی کار کنم این کار رو دیگه نکنه ؟

ان مرد تنهای شبم
25-04-2015, 18:17
سلام. من امروز یکی از معلم های دوره دبیرستان رو دیدم که چون چشم تو چشم شدیم سریع رفتم باهاش سلام علیک کردم.(معلم اقا). ممتها من با اداب معاشرت اشنا هستم و بیگانه نیستم. اما یک وقت هایی از عباراتی که در سلام و احوال پرسی استفاده می کنم خودم زیاد خوشم نمیاد. مثلا وقتی سلام علیک کردم با اقا معلم ایشون به من گفت چه خبر؟ چی کار می کنی؟
من هم در جواب این سوال گفتم ما هم هستیم. می گذرونیم.(البته با ملایمت و صمیمی) اما خودم به شخصه از این بیانم خوشم نیومد. مثلا احساس می کنم می تونستم غبارت بهتری رو ادا کنم. ایا این چیزی که گفتم خیلی ضایع بازی شد؟؟؟؟ در این جور مواقع چه چیز بگم بهتره؟ ممنون.

ان مرد تنهای شبم
25-04-2015, 21:22
با سلام

دوستان وقتی امتحان داریم .

مراقب یا استاد میاد بالا سرت وقتی داری به سوالات پاسخ میدی . یک جورایی برای من روی مخ هستند و تمرکز رو به شدت به هم میزنن . حال اگر استاد یا مراقب اومد بالای سرت و همش به برگه و نحوه جواب دادن به سوالات نگاه می کرد .

چی کار کنم این کار رو دیگه نکنه ؟

مراقب کارش اینه. شما باید فقط به امتحانت فکر کنی. حالا مراقب دوست داشته باشه دوساعت مراقب تو باشه. شما باید خودت تمرکزت رو به امتحانت قرار بدی.

peyman_2012
26-04-2015, 00:33
خیلی هم قشنگه هیچ ایرادی نداره :n10:

ببخشید چیش قشنگه؟ :blink:
ایراد که چه عرض کنم اما تربیت خانوادگی اینجور موقع هاست که خودشو قشنگ نشون میده!

استاد شیفو
26-04-2015, 09:41
مراقب کارش اینه. شما باید فقط به امتحانت فکر کنی. حالا مراقب دوست داشته باشه دوساعت مراقب تو باشه. شما باید خودت تمرکزت رو به امتحانت قرار بدی.

خب استاد رو چی کار کنیم ؟؟؟؟؟ وقتی میاد ذل میزنه تو برگه ای که درای مینویسی ؟:n02:

1376MAXIMUM
26-04-2015, 11:54
خب استاد رو چی کار کنیم ؟؟؟؟؟ وقتی میاد ذل میزنه تو برگه ای که درای مینویسی ؟:n02:
یه نگاه تو چشماش بکن ببین چی میشه معمولا میرن

Rhodes
26-04-2015, 12:14

دقیقا منم مثل شما هستم.علاوه بر این چیزایی که شما اشاره کردی مثلا تفریحات این چنین افراد هم هست.وقتی دور هم برای تفریح جمع میشن ( آخر هفته مثلا ) من اصلا با این ها سازگار نیستم.برای همین نسبتا هیچ تفریحی با دوستام نمیتونم برم.جز تک و توک یا کارای خاص.
واقعا دوستان از یه چیزایی می خندن و شاد میشن که من اصلا متوجه نمیشم :n27:
وقتی دور هم نشستن انواع شوخی های ابکی بی مزه که نمیگم خنده دار نیست ولی نه در این حد که اینها به این شدت و بلندی می خندن !
مشکل از منه یا اونا :n02:

Reza Azimy_RW
26-04-2015, 17:19

روی چک نویست بنویس لعنت بر پدر و مادر کسی که این متنو بخونه :دی

استاد شیفو
26-04-2015, 17:35
روی چک نویست بنویس لعنت بر پدر و مادر کسی که این متنو بخونه :دی

اخه اون موقع دیگه خیلی خوش به حالم میشه :n02:

Reza Azimy_RW
26-04-2015, 18:27
ببخشید چیش قشنگه؟ :blink:
ایراد که چه عرض کنم اما تربیت خانوادگی اینجور موقع هاست که خودشو قشنگ نشون میده!

توی خانواده کسی اینجور حرفا رو نمیزنه اینا مربوط به اجتماعه که البته کسایی که پاستوریزه(لای پر مرغ) و افتاب مهتاب ندیده بزرگ شدن طبیعیه چیز عجیبی باشه براشون
به هر حال نظر شخصی هر فردی متفاوته اقا پسر گل و موئدبم "شکلک بوس" :دی

ehsan_iace
26-04-2015, 21:10
دقیقا منم مثل شما هستم.علاوه بر این چیزایی که شما اشاره کردی مثلا تفریحات این چنین افراد هم هست.وقتی دور هم برای تفریح جمع میشن ( آخر هفته مثلا ) من اصلا با این ها سازگار نیستم.برای همین نسبتا هیچ تفریحی با دوستام نمیتونم برم.جز تک و توک یا کارای خاص.واقعا دوستان از یه چیزایی می خندن و شاد میشن که من اصلا متوجه نمیشم :n27: وقتی دور هم نشستن انواع شوخی های ابکی بی مزه که نمیگم خنده دار نیست ولی نه در این حد که اینها به این شدت و بلندی می خندن ! مشکل از منه یا اونا :n02:این گفتار جنسی در کلام بعضی نوجوانان و جوانان نشانه بالغ بودن و سردرآوردن از این مسائل و بزرگ شدن و کول بودنه! (البته این نشانه غلطی هست چون اولین چیزی که در برخورد با دیگران میتوانه نشانه‌های خوبی از شخصیت و طرز فکرش بدهد همین کلماتی هست که در صحبتهایشان استفاده میکنه!) شما بهتره دوستانی پیدا کنی که شبیه خودت هستند

peyman_2012
27-04-2015, 03:29
توی خانواده کسی اینجور حرفا رو نمیزنه اینا مربوط به اجتماعه که البته کسایی که پاستوریزه(لای پر مرغ) و افتاب مهتاب ندیده بزرگ شدن طبیعیه چیز عجیبی باشه براشون
به هر حال نظر شخصی هر فردی متفاوته اقا پسر گل و موئدبم "شکلک بوس" :دی

نظر شخصی افراد متفاوته و منم به نظر شما احترام میزارم اما
دوست دارم بدونم اگر این نوع کلام و طرز صحبت خوبه پس چرا نمیایم جلو اعضای خانواده هم این مدلی حرف بزنیم؟ اینه که برای من جای سواله...یعنی بحث جرئت و این حرفهاست ؟ :tongue:
در ضمن فکر نکنید من با شوخی کردن و اینا مشکل دارم
آدم یه موقع هست یه حرفها یا شوخی هایی را پیش دوستاش ازشون صحبت میکنه و انجام میده که طبیعتا دلیلی وجود نداره پیش خونواده هم این کارو بکنه ولی هم من هم شما خوب میدونین این دو مساله با هم فرق اساسی دارن

1376MAXIMUM
27-04-2015, 09:27
این گفتار جنسی در کلام بعضی نوجوانان و جوانان نشانه بالغ بودن و سردرآوردن از این مسائل و بزرگ شدن و کول بودنه! (البته این نشانه غلطی هست چون اولین چیزی که در برخورد با دیگران میتوانه نشانه‌های خوبی از شخصیت و طرز فکرش بدهد همین کلماتی هست که در صحبتهایشان استفاده میکنه!) شما بهتره دوستانی پیدا کنی که شبیه خودت هستند
قبول دارم حرفشون کاملا درسته البته این حرف ها و این طور بر خورد رو به نظرم جامعه ما یاد میده به افراد توی اصفهان هم رواج داره خوشبختانه تو مدرسه و دبیرستان ما که بودیم متوجه شدم با بالا رفتم سن و ... افراد کمتر میشه این برخورد ها یا شایدم من عادت کردم متوجه نمیشم ولی خوب به نظرم این برخورد ها بسته به شخصیت افراد و خانواده هاشون نیست مال جامعه هست و جامعه بهشون یاد میده تربیت خانوادگی رو باید به نظرم از روی حرف زدن با پدر و مادر و ..... فرد تشخیص داد و کسایی که باهاشون رو در بایستی ندارن ولی خوب جلوشون سبک هم حرف نمیزنن و البته چیزی که در مورد من صدق میکنه ولی بقیه رو نمیدونم اینه که من حرف زدن و کلماتی که به کار میبرم خیلی بسته به جاییه که توش قرار دارم و فردی که باهاش دارم حرف میزنم و همین طور حالت روحی اون مدتم

amirmahmod
27-04-2015, 11:21
به لطف محیط جامعه فیلم های زیر نویس دارو موضوعات دیگه این موضوع نه تنها در ایران بلکه درجهان رواج داره و میشه گفت کاملا عادی شده خب منم اهل اینجور حرفا نیستم و دلیل نمیشه که ازجامعه عقب موندم ولی به نظرم باید به دیگران هم احترام گذاشت (حتی به دشمنت این قانون انسانیته) بعضی ها اینطوری حال میکنن و ما یه قانونی داریم به نام قانون جذب که هر کسی با اون کسایی دوست میشه که تو یک یا چند ویژگی باهم اشتراک داشته باشن و شاید دقت کرده باشید که یک سری از ویژگی های دوست شما در شما هم هست موفق باشید:n18:.

iranch
27-04-2015, 12:31
سلام
دوستان یک وقت هست یکی براتون یک کاری انجام میده
حالا یا همکلاسی دانشگاه هست یا همسایه یا .... .
برخی اوقات وقتی تعارف مزد کارشون بهشون بکنیم.بهشون برمیخوره .. میگن مگر برای پول چنین کاری کردم؟
برخی ها هم توقع دارن مزد کارشون بگیرن
ما از کجا بفهممی؟ یا چطور باید مزه دهنشون بفهمیم؟ یا بهشون تعارف کنیم؟

amirmahmod
27-04-2015, 13:48
فکر نکنم به راحتی بشه فکرکسی رو خوند شما میتونید سه بار خیلی دوستانه شاید با طنز طوری که بهش بر نخوره تعارف کنی اگه نخواست حتما نمیخواد دیگه یا میتونید تو جا های دیگه جبران کنید.

1376MAXIMUM
27-04-2015, 18:41
سلام
دوستان یک وقت هست یکی براتون یک کاری انجام میده
حالا یا همکلاسی دانشگاه هست یا همسایه یا .... .
برخی اوقات وقتی تعارف مزد کارشون بهشون بکنیم.بهشون برمیخوره .. میگن مگر برای پول چنین کاری کردم؟
برخی ها هم توقع دارن مزد کارشون بگیرن
ما از کجا بفهممی؟ یا چطور باید مزه دهنشون بفهمیم؟ یا بهشون تعارف کنیم؟
باید بشناسیدش طرف رو مثلا دوست صمیمیتون احتمالا قبول نمیکنه ازتون و برای پول انجام نداده
ولی توصیه کلی من اینه که با دوستاتون حساب پولی باز نکنید مثلا برید رستوران اون حساب کنه و یا این که انتظار داشته باشید مثلا اگر مغازه دار هست به شما ارزون تر بده و ..... و همین طور توی شغل ها مثل همون مثالی که زدم مغازه داره یا نمیدونم خدماتی اگر هست شغلش بهتون خدمات رایگان بده چون اون داره از این راه کسب درامد میکنه کلا سعی کنید حساب نداشته باشید یعنی یه جورایی حساب حساب کاکا برادر اما خوب خیلی هم سخت نگیرید در مورد طرف مقابل اما در مورد خودتون چرا سخت بگیرید
مثلا همکلاسی برای شما فلان کتاب رو اگر میخره بیشتر از پول کتاب از شما انتظار نداره یا مثلا اگر براتون لپ تاپتون رو درست میکنه احتمالا انتظار پول نداره ازتون مگر این که درامد داشته باشه و شغلش باشه
بستگی به رابطه داره
یه چیزی هم که خیلی بدم میاد اینه که طرف بیاد مثلا چیزی براتون بخره مثلا خواهش کنید موقعی که میره برای خودش فلان کتاب رو بخره برای شما هم بخره پولشو بدید بهش بعد قبول نکنن پول کتاب رو بگیرن ادم خیلی خجالت میکشه
البته من یه قانونی دارم برای خودم که میگم همه میتونن تا حدی که به من فشار غیر قابل تحمل نیاد به من تکیه کنن ولی من نمیتونم به بقیه تکیه کنم البته بجز موارد خاص که خاص بودن یا نبودنش رو من خودم فقط متوجه میشم و نمیدونمم چطوری باید بگمش

ehsan_iace
27-04-2015, 23:12
من یک مورد امروز تو فروشگاه شبیه شهروند برایم پیش آمد

وقتی رفتم برای حساب کردن اجناس دیدم یک خانم صندوقدار (که اجناس را تحویل میگیرد) مشتری ندارد جلو رفتم و پرسیدم که شما اجناس را حساب میکنید (چون گاهی دستگاهها خراب است و ان صندوقدار تا درست شدن دستگاهش کار نمیکند) گفت بله و در حین حساب کردن اجناس به خانم روبرویی گفت شانس هم نداریم نصیب ما دست و پاشکسته میشود!

من متوجه نشدم که منظورش چی بود؟ البته دست و پای من شکسته نیست!
ولی در این شرایط آیا درست است که بپرسم خانم منظورتان از این جمله چی بود؟

من هیچ چیزی نپرسیدم و از آنجا با کالاهایی که خریده بودم خارج شدم!
ولی برایم سئوال شد در این شرایط آیا پرسیدن سئوال بهتر نبود؟

Reza Azimy_RW
27-04-2015, 23:44
به خانم روبرویی گفت شانس هم نداریم نصیب ما دست و پاشکسته میشود!
اونا داشتن یه صحبتی میکردن ادامه صحبتشون بوده مطمئنا به شما ربطی نداشته چون برا خودم پیش اومده :n06:
هر چقدر هم حساب کنی دیگه در این حد کسی بیشعور نیست !

Mr.Pooya
28-04-2015, 07:44
من یک مورد امروز تو فروشگاه شبیه شهروند برایم پیش آمد

وقتی رفتم برای حساب کردن اجناس دیدم یک خانم صندوقدار (که اجناس را تحویل میگیرد) مشتری ندارد جلو رفتم و پرسیدم که شما اجناس را حساب میکنید (چون گاهی دستگاهها خراب است و ان صندوقدار تا درست شدن دستگاهش کار نمیکند) گفت بله و در حین حساب کردن اجناس به خانم روبرویی گفت شانس هم نداریم نصیب ما دست و پاشکسته میشود!

من متوجه نشدم که منظورش چی بود؟ البته دست و پای من شکسته نیست!
ولی در این شرایط آیا درست است که بپرسم خانم منظورتان از این جمله چی بود؟

من هیچ چیزی نپرسیدم و از آنجا با کالاهایی که خریده بودم خارج شدم!
ولی برایم سئوال شد در این شرایط آیا پرسیدن سئوال بهتر نبود؟

سلام

نه دوست عزیز مطمئنا ربطی به شما نداشته. حتما موقعی که اون صندوقدار مشتری نداشت با خانم روبرویی صحبت می کردند و وقتی شما رفته بودید در ادامه بحث اون جمله رو گفتند.

در اینجور مواقع من ترجیح میدم سکوت کنم چون فکر می کنم کسی با من کاری نداره !

موفق باشید.

Reza Azimy_RW
28-04-2015, 17:30
دوست دارم بدونم اگر این نوع کلام و طرز صحبت خوبه پس چرا نمیایم جلو اعضای خانواده هم این مدلی حرف بزنیم؟ اینه که برای من جای سواله...یعنی بحث جرئت و این حرفهاست ؟

بحث خوب یا بد بودن نیست هر حرفی جایی داره جوری که با خانوادت حرف میزنی یا یا با رفیقات یا ... که یکی نیست !
مثلا شما با خانوادت یه شوخیایی میکنی که به نظرت خوبه پس چرا با استادت هم همون شوخیا رو نمیکنی ؟!
کسی هم از جرات حرف نزد اصلا چه ربطی داشت :n13:

gelayor14
28-04-2015, 18:52
سلام
وقتی تو مصاحبه سوال میشه بزرگترین نقطه ضعفت چیه؟
چجوری میشه این سوال رو جواب داد و توپ رو تو زمین طرف مقابل انداخت یا در نهایت جوابی داد که ضعف اونطوری حساب نشه؟
یا میگن از دید دیگران نقطه ضعفت چی بوده؟ ؟؟؟؟؟
(حیطه سوالم سوالی هست که تو مصاحبه های کاری می پرسن )
سروران چیزی بنظرتون میرسه؟

Atghia
28-04-2015, 20:29
سلام
چجوری میشه این سوال رو جواب داد و توپ رو تو زمین طرف مقابل انداخت یا در نهایت جوابی داد که ضعف اونطوری حساب نشه؟

سلام به نظرم بگید اینه که : شاید گاهی وقتها خودم رو زیادی دست کم میگیرم
و در مورد نظر دیگران بگید: ویژگی شاخصی رو به عنوان ضعفم نشنیدم که بگن در واقع حد وسطی از صفات رو دارم از نظر اکثریت اطرافیانم

Reza Azimy_RW
28-04-2015, 23:22
یکم حالت فکر کردن به خودت بگیر بگو : نمیدونم ... بهش فکر نکردم چیز خاصی هم به ذهنم نمیرسه, شاید ترس از ارتفاع باشه :دی

بستگی به کاری که میخای استخدام شی داره مثلا اگه ربطی به کار در ارتفاع داشت نمیشه اینو بگی, یه چیزی بگو به کاری که میخای استخدام شی ربطی نداشته باشه تا یه موقع مانع استخدامت نشه

Life24
28-04-2015, 23:28

بگو محافظه کارم.. :n39:

Stream
29-04-2015, 03:06
سلام

یک نقطه ضعف واقعی رو بگید، و توضیح بدید تا حالا چکار کردید که اون رو تقویت کنید. بطور مثال میتونید بگید در مدیریت زمان و ... مشکل داشتید و با استفاده از تکنیک های X و Y و Z الان شرایط چطور فرق کرده و هنوز روی چه مواردی تمرین می کنید. کلی گویی و پیچوندن سوال و ... کمکی بهتون نخواهد کرد. نقطه ضعف بی ربط هم نگید، اون شخص که مثلا شما رو برای کار دفتری میخواد علاقه ای نداره درباره ترس شما از ارتفاع بدونه.

gelayor14
29-04-2015, 08:00
یکم حالت فکر کردن به خودت بگیر بگو : نمیدونم ... بهش فکر نکردم چیز خاصی هم به ذهنم نمیرسه, شاید ترس از ارتفاع باشه :دی

بستگی به کاری که میخای استخدام شی داره مثلا اگه ربطی به کار در ارتفاع داشت نمیشه اینو بگی, یه چیزی بگو به کاری که میخای استخدام شی ربطی نداشته باشه تا یه موقع مانع استخدامت نشه
ممنون نکته خوبی رو گفتین که ارتباط نداشته باشه اما اینا مورد اخلاقی میخان
نمی دونم رو بار اول که این سوال رو جدی پرسیدن گفتم اما اصرار مصاحبه کننده همچنان ادامه داشت یا مثلاً کمال گرایی رو یه بار گفتم طرف گفت این نقطه ضعف نیست بنظرمن نقطه قوته چون باعث پیشرفت تو زمینه کاری ما میشه،بعد دوباره پرسید خوب نقطه ضعف؟ یا میگن این نقطه ضعف اخلاقی نمیشه؟

بهرحال ممنون از همفکری عزیزان، فکر می کنم جواب اتقیای عزیز به چیزی که دنبالش بودم بیشتر نزدیک بود:n16::n12:

Dev.Look24
30-04-2015, 11:46
سلام
دوستان من از طریق واتس اپ با یکی از دختر های فامیل حرف میزنیم. حتی پدرش هم میدونه
یعنی در حد عادی. تعریف و این چیزها.. این بنده خدا عادت کرده روزی یک بار به من پیغام میده و نیم ساعت تعریف میکنه
من احساس میکنم ..کمی وابسته شده و من منظوری اصلا بهش ندارم و نمیخواهم الکی فکر کنه . خبری هست. بعد به ضرر خودش هست.
به نظرتون چی کار کنم؟ حرف نزنم یا کم بزنم و جوابش ندم. ناراحت میشه. پدر و مادرش با ما رابطه در حد نزدیک دارن..
یک طرف جوابش بدم ..میگم از اون طرف فردا میبینه خبری نیست..ناراحت میشه .. جوابش ندم..باز یک طور دیگه
چی کار کنیم؟ :n03:
والا من عادی حرف میزنم. منتها خودش به منظور گرفته.. اخه حرف نزنی. فامیل هم هستن. فردا میگن طرف ادم نیست. خودش میگیره.

ملا نصرالدین
01-05-2015, 11:17
سلام
دوستان من از طریق واتس اپ با یکی از دختر های فامیل حرف میزنیم. حتی پدرش هم میدونه
یعنی در حد عادی. تعریف و این چیزها.. این بنده خدا عادت کرده روزی یک بار به من پیغام میده و نیم ساعت تعریف میکنه
من احساس میکنم ..کمی وابسته شده و من منظوری اصلا بهش ندارم و نمیخواهم الکی فکر کنه . خبری هست. بعد به ضرر خودش هست.
به نظرتون چی کار کنم؟ حرف نزنم یا کم بزنم و جوابش ندم. ناراحت میشه. پدر و مادرش با ما رابطه در حد نزدیک دارن..
یک طرف جوابش بدم ..میگم از اون طرف فردا میبینه خبری نیست..ناراحت میشه .. جوابش ندم..باز یک طور دیگه
چی کار کنیم؟ :n03:
والا من عادی حرف میزنم. منتها خودش به منظور گرفته.. اخه حرف نزنی. فامیل هم هستن. فردا میگن طرف ادم نیست. خودش میگیره.

این جور مواقع باید خیلی محترمانه طرف رو بپیچونید
سعی کنید کمتر باهاش صحبت کنید ...اصلا کمتر بروید توی وایبر.یا اگر پیغام داد گاهی جواب بدید گاهی جواب ندید....یا بیشتر افلاین جواب پی ام رو بذارید
اگر گله کرد محترمانه عذرخواهی کنید و بگیدمثلا اینترنت یهو قطع شد.سرتون شلوغه.وایبرتون ایراد پیدا کرده پیغام ها نمیرسه و...

Dev.Look24
02-05-2015, 17:10
سعی کنید کمتر باهاش صحبت کنید ...اصلا کمتر بروید توی وایبر.یا اگر پیغام داد گاهی جواب بدید گاهی جواب ندید....یا بیشتر افلاین جواب پی ام رو بذارید
اگر گله کرد محترمانه عذرخواهی کنید و بگیدمثلا اینترنت یهو قطع شد.سرتون شلوغه.وایبرتون ایراد پیدا کرده پیغام ها نمیرسه و...

به خدا همین کار کردم
یک مدت تو فامیل می گفتن فلانی محل نمی زاره
یا افسرده هست!!!! :n04:
کلاس میزاره برای ما
بعد تحویل بگیری .. منظور بر میدارن :n37:

Reza Azimy_RW
02-05-2015, 18:01
یه جوری غیر مستقیم بهش بفهمون دوس دختر داری تا دیگه اونجوری روت حساب نکنه بعد دیگه هر جور خاستی حرف بزن :دی

Dev.Look24
02-05-2015, 18:11
یه جوری غیر مستقیم بهش بفهمون دوس دختر داری تا دیگه اونجوری روت حساب نکنه بعد دیگه هر جور خاستی حرف بزن :دی

خوب راستش من یک جورایی یکی از دختر های فامیل رو میخواهم .. با اون اصلا واتس اپ و اینها ارتباط نداریم
بعد به گوش اون برسه.. ناجور هست. به ضرر من تمام میشه
جدیدا این طرف یک بار صبح پیغام میده 1 ساعت صبح چت میکنه . نیم ساعت شب
کل وقت ما رو هم گرفته :n27:

Reza Azimy_RW
03-05-2015, 17:14

>

به خدا همین کار کردم
یک مدت تو فامیل می گفتن فلانی محل نمی زاره
یا افسرده هست!!!! :n04:
کلاس میزاره برای ما
بعد تحویل بگیری .. منظور بر میدارن :n37:

قرار که نیست همه فامیلو بپیچونی فقط همون یه نفر .انگار تو خودتم مشکل داری :n13: به هر حال قضیه رو جدی بگیر کار زشتیه خودتو مسئول بدون

Dev.Look24
03-05-2015, 18:02
>

قرار که نیست همه فامیلو بپیچونی فقط همون یه نفر .انگار تو خودتم مشکل داری :n13: به هر حال قضیه رو جدی بگیر کار زشتیه خودتو مسئول بدون

خداوکیلی اون روز از عمدی دیر جوابش دادم .. اس ام اس داده :n04:
کار زشتی هست؟ والا خودشون به منظور میگیرن .. ما محترمانه حرف میزنیم همش

Mr.Pooya
03-05-2015, 19:06
خداوکیلی اون روز از عمدی دیر جوابش دادم .. اس ام اس داده :n04:
کار زشتی هست؟ والا خودشون به منظور میگیرن .. ما محترمانه حرف میزنیم همش

سلام

دوست عزیز با خوندن مشکلات شما لازم دیدم یک نکته ای رو عرض کنم.

بنظر من مشکل اصلی شما از سوی خودتون هست و اون هم اینه که زیاد از حد محافظ کار هستید و خیلی به حرف بقیه اهمیت می دید.

ببینید اگر بخواید انقدر به حرف بقیه اهمیت بدید این کوچکترین مشکلی هست که می تونه براتون پیش بیاد و مشکلات خیلی بزرگتر از این بعد ها براتون پیش میاد.

از نظر من بی محلی کردن کار خوبی نیست از طرفی شما مسئول نیستید هر دفعه جواب شخصی که نمی خواهید رو از روی اجبار بدهید ! یکبار برای همیشه میشه به صورت مستقیم و با کمال احترام و با حفظ رابطه فامیلی که دارید با طرف مقابل صحبت کرد و مشکل رو حل کرد. تو این شرایط پیچوندن و جواب ندادن و بی محلی کردن به نظر من تاثیر برعکس داره و نه تنها باعث رفع مشکل نمیشه بلکه مشکل رو بزرگتر هم می کنه و چه بسا منجر به ایجاد کدورت احتمالی بین اعضا خانواده ها هم بشه !

موفق باشید

Dev.Look24
03-05-2015, 19:23
سلام

دوست عزیز با خوندن مشکلات شما لازم دیدم یک نکته ای رو عرض کنم.

بنظر من مشکل اصلی شما از سوی خودتون هست و اون هم اینه که زیاد از حد محافظ کار هستید و خیلی به حرف بقیه اهمیت می دید.

ببینید اگر بخواید انقدر به حرف بقیه اهمیت بدید این کوچکترین مشکلی هست که می تونه براتون پیش بیاد و مشکلات خیلی بزرگتر از این بعد ها براتون پیش میاد.

از نظر من بی محلی کردن کار خوبی نیست از طرفی شما مسئول نیستید هر دفعه جواب شخصی که نمی خواهید رو از روی اجبار بدهید ! یکبار برای همیشه میشه به صورت مستقیم و با کمال احترام و با حفظ رابطه فامیلی که دارید با طرف مقابل صحبت کرد و مشکل رو حل کرد. تو این شرایط پیچوندن و جواب ندادن و بی محلی کردن به نظر من تاثیر برعکس داره و نه تنها باعث رفع مشکل نمیشه بلکه مشکل رو بزرگتر هم می کنه و چه بسا منجر به ایجاد کدورت احتمالی بین اعضا خانواده ها هم بشه !

موفق باشید

سلام
ببنید مشکل ماجرا جای دیگر است.
من با پدر این قدر رابطه بسیار نزدیک و صمیمی دارم.. یعنی اگر جواب ندم یا کم محلی کرد... این بره به باباش بگه..زشت میشه برای من.
از اون طرف .. اینکه مستقیم چیزی نگفته که بخواهم . صاف و راست بهش بگم رابطه ما در حد فامیلی هست

Mr.Pooya
03-05-2015, 19:48
سلام
ببنید مشکل ماجرا جای دیگر است.
من با پدر این قدر رابطه بسیار نزدیک و صمیمی دارم.. یعنی اگر جواب ندم یا کم محلی کرد... این بره به باباش بگه..زشت میشه برای من.
از اون طرف .. اینکه مستقیم چیزی نگفته که بخواهم . صاف و راست بهش بگم رابطه ما در حد فامیلی هست

به نظر من هیچ موقع گفتن حقیقت زشت نیست و نباید بترسید ! منظورم از مستقیم صحبت کردن این بود که در همون حدی که رابطه شما هست در همون حد بهش بگید که زیاد تمایل به صحبت کردن با ایشون ندارید. منظورم این نبود که مثلا بخواهید بگید " من از تو خوشم نمیاد " یا " به من علاقه مند نشو " همونطور که در پست قبلی هم گفتم می تونید با احترام بگید که مشکلی هم پیش نیاد.

gelayor14
05-05-2015, 18:07
تو جمعی مهمون بودم موقع ناهار هرکسی غذایی که با خودش آورده بود به کس دیگه هم تعارفی نکرد
منم دیدم اینا کلاً شروع کردن بی هیچ تعارفی منم چیزی نگفتم
ولی کلاً میخواستم بدونم تو یه همچین جمعی که بین خودشون صمیمی هستند ولی به هیچ وجه تعارف نمی کنند بهتره آدم چه رفتاری داشته باشه؟
مثل خودشون باشه یا ...

Mr.Pooya
05-05-2015, 18:39
تو جمعی مهمون بودم موقع ناهار هرکسی غذایی که با خودش آورده بود به کس دیگه هم تعارفی نکرد
ولی کلاً میخواستم بدونم تو یه همچین جمعی که بین خودشون صمیمی هستند ولی به هیچ وجه تعارف نمی کنند بهتره آدم چه رفتاری داشته باشه؟
مثل خودشون باشه یا ...

سلام

دوست عزیز اگر نظر من رو بخواهید تو این شرایط " بهتره " هیچ معنی نمیده ! همیشه بهتره خودت باشی اون چیزی که هستی ! این نظر شخصی بود.

ولی اگر می خواهید مطابق جمع رفتار کنید مثل جمع بودن ضرری نداره !

موفق باشید

استاد شیفو
05-05-2015, 19:43
سلام

دوستان وقتی داماد وارد تالار میشه برای اولین بار و حدود 200-300 مهمون هستند داخل تالار باید چی کار کنه ؟ باید به همه دست بده و با همه روبوسی کنه .

بهترین کار چی هست .

ضایع هست به بعضی ها دست و روبوسی کنی و بعضی دیگه رو نه فکر میکنم بی احترامی باشه بهشون !!!

چی کار باید کرد ؟

Atghia
05-05-2015, 21:22
مثل خودشون باشه یا ...

من هم نظرم اینه هرطور که دوست دارید رفتار کنید نه صرفا برای خوشایند جمع!
حالا برعکس دوستان من مدام تعارف میکنند ولی من شخصا اصلا تعارف نمیکنم :دی

iranch
06-05-2015, 08:28
سلام
اهنگ قمیشی پرنده های قفسی به چه معنا میتونه بیاد؟

Ezel
06-05-2015, 11:58
سلام

دوستان وقتی داماد وارد تالار میشه برای اولین بار و حدود 200-300 مهمون هستند داخل تالار باید چی کار کنه ؟ باید به همه دست بده و با همه روبوسی کنه .

بهترین کار چی هست .

ضایع هست به بعضی ها دست و روبوسی کنی و بعضی دیگه رو نه فکر میکنم بی احترامی باشه بهشون !!!

چی کار باید کرد ؟

سلام

با همه بخواد روبوسی کنه که تا 5 صبح طول میکشه :n31:

معمولا کسی که اجرای برنامه رو به عهده داره ( یعنی خواننده ی داخل سالن ) خودش اون موقع میگه که الان ماه داماد :دی وارد میشه و میاد سر میزهاتون و بهتون خوشامد میگه

ولی روال اینطوریه که وقتی داماد وارد میشه با ساقدوش ( ها ) و با هماهنگی فیلمبردار از همون ابتدای سالن میره سر میزها و با همه دست میده و خوشامد گویی میکنه ؛ روبوسی هم معمولا نباید کرد به همون دلیلی که شاید بقیه ناراحت بشن روبوسی نکنید ولی خب حرف دیگران مهم نیست و تا جای ممکن از روبوسی اجتناب بشه بهتره مگر اینکه طرف خیلی نزدیک یا مورد علاقه باشه

king_darkness
06-05-2015, 17:11
سلام
یکی از دوستان دانشگاه در مورد همه چی غر میزنه مثلا در مورد تعداد واحد مونده ، نمرات دروس ، کیفیت غذا و... یعنی امکان نداره غر نزنه. بعضی وقتا هم بیخود و بی جهت به بقیه استرس وارد میکنه مثلا تو یه جمعی نشستیم و در حال چرت و پرت گفت :n02: هستیم که بی جهت شروع میکنه تعداد روز های باقی مونده به امتحان یاد آوری کردن. اوایل دانشگاه زیاد سخت نبود گوش کردن به صحبتاش ولی الان که چند ترمی گذشته قابل تحمل نیست.
بعضی وقتا واقعا آدم از دستش کلافه میشه. چند باری هم منو بقیه بچه ها به شوخی بهش گفتیم که چقدر غر میزنی ولی باز به کارش ادامه میده. به نظرتون چطوری آدمش کنیم؟!؟!:n02:

s.k.y
06-05-2015, 19:29
چه تایپیک مفیدی هست . نمیدونستم این جورسوالات رو باید کجا پرسید . دم استارتر گرم .

راستش مشکلی برام پیش اومده . خیلی از هم سن و سال های من در فامیل ازدواج کردند . و فقط من مجردم . حال این بهانه ای شده برای تیکه انداختن به من :n02:

هر کی میبینیه میگه ای وای !! طفلکی تنها مونده !!! برای تو هم زن میگیریم .. نگران نباشه . میخوام بدونم باید چه گفت به این تیکه ها کنایه دار و ... که طرف که آشنا هست ناراحت نشه و در عین حال دیگه باعث بشه از این تیکه ها بارم نکنند .

Atghia
07-05-2015, 10:33
چه تایپیک مفیدی هست . نمیدونستم این جورسوالات رو باید کجا پرسید . دم استارتر گرم .

راستش مشکلی برام پیش اومده . خیلی از هم سن و سال های من در فامیل ازدواج کردند . و فقط من مجردم . حال این بهانه ای شده برای تیکه انداختن به من :n02:

هر کی میبینیه میگه ای وای !! طفلکی تنها مونده !!! برای تو هم زن میگیریم .. نگران نباشه . میخوام بدونم باید چه گفت به این تیکه ها کنایه دار و ... که طرف که آشنا هست ناراحت نشه و در عین حال دیگه باعث بشه از این تیکه ها بارم نکنند .

سلام
بستگی داره که طرف همسن و سال شما هست یا بزرگتر و اینکه همجنس شما هست یا خیر

اگر همسن و سال و آقا هستند بگید:

اگر مجرد هست: اول عروسی خودت یا بگید زرنگی! خودت در میری میخوای منو بندازی جلو؟ یا هم بگید جون داداش راه نداره اول باید شام عروسی خودتو بخورم بـــــــــــعد :دی
اگر متاهل هست بگید : چیه میخوای همه به دردت مبتلا بشن؟:n31: اگر دیدید داره بهش برمیخوره بگید منظورم درد عاشقیه دیگه :دی خوب دردیه گویا ، اره؟

(خلاصه بیشتر بر مبنای شوخی)

اگر بزرگتر و اقا هست مثلا عمو/دایی و... میتونید بگید: عمو/دایی جان هروقت خدا قسمت کنه لابد حکمتی هست دیگه یا بگید دیر و زود داره سوخت و ساز نداره عمو/دایی:n39:

اگر خانم هستند و بزرگتر مثلا عمه/خاله یا.. به شوخی بگید (البته اگر احیانا دختر مجرد ندارن):
تفصیر شماست دیگه اینقدر تعلل کردی خاله/عمه هم خاله/عمه های مردم! والااااا سرمون موند بی کلاه :n31: (الکی مثلا من سرم کلاه رفته) این تیکه داخل پرانتز گفتنش دلبخواه هست:n26:

دختر همسن و سال که...فکر نکنم بگه میگه؟ :دی بعیده :n39:

Reza Azimy_RW
07-05-2015, 11:09
دوستان یه وقتی یکی یه چیزی میگه که شما میگید انشالله یا به امید خدا یا ... . به جای این انشالله و امید خدا چی میشه گفت که ربطی به الله و اینا نداشته باشه تغریبا عمومی هم باشه ؟!

Atghia
07-05-2015, 11:14
دوستان یه وقتی یکی یه چیزی میگه که شما میگید انشالله یا به امید خدا یا ... . به جای این انشالله و امید خدا چی میشه گفت که ربطی به الله و اینا نداشته باشه تغریبا عمومی هم باشه ؟!

میتونید بگید :

امیدوارم که اینطور بشه

یا

اگر شانس یار باشه

Atghia
07-05-2015, 11:20
سلام
یکی از دوستان دانشگاه در مورد همه چی غر میزنه مثلا در مورد تعداد واحد مونده ، نمرات دروس ، کیفیت غذا و... یعنی امکان نداره غر نزنه. بعضی وقتا هم بیخود و بی جهت به بقیه استرس وارد میکنه مثلا تو یه جمعی نشستیم و در حال چرت و پرت گفت :n02: هستیم که بی جهت شروع میکنه تعداد روز های باقی مونده به امتحان یاد آوری کردن. اوایل دانشگاه زیاد سخت نبود گوش کردن به صحبتاش ولی الان که چند ترمی گذشته قابل تحمل نیست.
بعضی وقتا واقعا آدم از دستش کلافه میشه. چند باری هم منو بقیه بچه ها به شوخی بهش گفتیم که چقدر غر میزنی ولی باز به کارش ادامه میده. به نظرتون چطوری آدمش کنیم؟!؟!:n02:

خیلی نمیشه کاریش کرد یا باید از جمعتون کنارش بگذارید

یا اینکه بهش تیکه بندازید بهش برخوره و ادامه نده که یا خودش در جمعتون زیاد نمیاد یا هم مثل شما خواهد شد(بستگی به شخصیتش داره)

مثلا بگید : باز تو شروع کردی؟ دوستان این ...(اسمش) دیگه بد افسردس! ببریم دکتر شاید درست شد:n26: نوبت بگیرم؟ دکتر خوب سراغ دارما....

یا بگید اه بازم تو اومدی حالگیری؟ بسه بابا شدی عینه اون شخصیت منفیه کارتون گالیور من میــــــدونستم:n31: یه فکری به حال خودت بکن وضت بده ها:n09:

ali c
07-05-2015, 16:51
دوستان
خیلی راحت حرفتون رو بزنید
منظورم از راحت، این نیست که هر چی از دهنتون در اومد بگید

مثلا دوستمون میتونه بگه: فلانی، این حرف ازدواج/ زن/ شوهر/یا فلان مورد ، منو اذیت میکنه ، این حرفها رو دوست ندارم. راستش یه جوری میشم. احساس میکنم دارن تحقیرم میکنن (یا هر احساس دیگه ای که دارین رو بگین)

یا مثلا دوست دیگمون میتونه بگه: فلانی این غر زدنت رو اصلا دوست نداریم یه جورایی اذیتمون میکنه . دچار استرس و اضطراب میشیم . راستش اگه یکی دیگه بود ازش دوری میکردیم چون اصلا نمیخوایم این جور حرفها رو بشنویم ولی خب تو دوست مایی و ما باهات خیلی حال میکنیم ولی این یه حرکتت اصلا به دل نمیشینه.

خب توی این جور مسائل طرز گفتار/لحن/نوع بیان/حالت چهره/حالت دست و غیره خیلی مهم هستند
مثلا اگه به طرف بگید "این چه طرز حرف زدنه" ، صورت خوشی نداره . یعنی اینکه طرف حرف زدن بلد نیست ((هر چند که طرف ممکنه واقعا حرف زدن بلد نباشه)). در عوض میتونید بگید این جور حرفها خیلی منو ناراحت میکنه یا یه چیزی شبیه به این که طرف متوجه بشه شما اصلا تمایل ندارید این جور حرفها رو بشنوید

حالت چهره باید طوری باشه که در حالی که خیلی جدی هستین ولی "اصلا" حالت "خشم و غضب" نداشته باشه
در واقع لحنتون باید طوری باشه که جدیت ازش بباره ولی یک جور ملایمت هم باهاش توامان بشه

بعد از این که این حرفها رو زدید، آخرش، بسته به این که اون طرف چه کسی هست (سن/ نسبت/میزان صمیمیت/مقام و موقعیت/و موارد دیگه) میتونید بگید:
خیلی محبت میکنی/بزرگواری میکنی/امیدوارم از حرفهام ناراحت نشده باشی/من واقعا عذر خواهی میکنم/این حرفها رو برای این زدم که دوستیمون خدشه دار نشه باز هم ببخشید/امیدوارم از حرفهام سوء برداشت نشه

و خیلی جملات بهتر و قشنگتر که شما دوستان بهتر از من میدونین در انتها به طرف بگید که از دلش دربیارید و بحث رو سریع عوض کنید و درباره اخبار روز یا چیزهای دیگه صحبت کنید. چون اگه طرف دارای درک و فهم و شعور بالا باشه ، قطعا از اینکه شما رو آزرده خاطر کرده ناراحت میشه و دیگه نمی خواد موجبات ناراحتی شما رو فراهم کنه. اگرم نباشه به این کارش ادامه میده که اون بحث مفصلی داره که چطور باید برخورد کرد.

اگرم صمیمی نبودین و نخواستین دیگه ریخت طرف رو ببینید ، بعد از اینکه حرفهاتون رو زدین ، یه عذر خواهی کوچولو بکنید، بعدش به درو دیوارو اینورو اونور نگاه کنید و هر وقت طرف رو دیدید یه سلام علیک خشک و خالی. همین.

نباید جوری با طرف صحبت کنید که از شما کینه به دل بگیره و اوضاع بدتر بشه. نباید با "تحکم" صحبت کنید و به طرف امر و نهی کنید ((دیگه این حرفو نزن/این کارو نکن)) .

ملایم در عین حال خیلی جدی و شمرده شمرده و با صدای آرام صحبت کنید. طوری که طرف قضیه رو خیلی جدی بگیره

موفق باشین

s.k.y
07-05-2015, 17:00
سلام
بستگی داره که طرف همسن و سال شما هست یا بزرگتر و اینکه همجنس شما هست یا خیر

اگر همسن و سال و آقا هستند بگید:

اگر مجرد هست: اول عروسی خودت یا بگید زرنگی! خودت در میری میخوای منو بندازی جلو؟ یا هم بگید جون داداش راه نداره اول باید شام عروسی خودتو بخورم بـــــــــــعد :دی
اگر متاهل هست بگید : چیه میخوای همه به دردت مبتلا بشن؟:n31: اگر دیدید داره بهش برمیخوره بگید منظورم درد عاشقیه دیگه :دی خوب دردیه گویا ، اره؟

(خلاصه بیشتر بر مبنای شوخی)

اگر بزرگتر و اقا هست مثلا عمو/دایی و... میتونید بگید: عمو/دایی جان هروقت خدا قسمت کنه لابد حکمتی هست دیگه یا بگید دیر و زود داره سوخت و ساز نداره عمو/دایی:n39:

اگر خانم هستند و بزرگتر مثلا عمه/خاله یا.. به شوخی بگید (البته اگر احیانا دختر مجرد ندارن):
تفصیر شماست دیگه اینقدر تعلل کردی خاله/عمه هم خاله/عمه های مردم! والااااا سرمون موند بی کلاه :n31: (الکی مثلا من سرم کلاه رفته) این تیکه داخل پرانتز گفتنش دلبخواه هست:n26:

دختر همسن و سال که...فکر نکنم بگه میگه؟ :دی بعیده :n39:

خیلی عالی بود راهنمایی کاملی بود . یه دنیا تشکر:n12:

VAHID
07-05-2015, 22:40

بهشون بگین

تو که حالا زن گرفتی کجای دنبارو گرفتی?:n02:

چون شما مجردی نمیتونن ببینن خوشی:n09:

A/|\IR
07-05-2015, 22:58
سلام

یکی از اطرافیان مرده ، حالا شخصی خبر نداره میاد از من حال شو میپرسه
کدوم جمله درسته؟

ایشون فوت کردن
یا
ایشون فوت شدن
؟

1376MAXIMUM
07-05-2015, 23:31
سلام

کدوم جمله درسته؟

ایشون فوت کردن
یا
ایشون فوت شدن
؟
مگه فرقی داره؟
جفتش که یکیه یه معنی رو داره
البته این شُک اوره یه خورده بگید مثلا خبر ندارم بهشت چطوره ولی حتما خوبه دیگه

Atghia
08-05-2015, 00:02
سلام

کدوم جمله درسته؟

ایشون فوت کردن
یا
ایشون فوت شدن
؟

بقای عمر شما باشه ایشون چند وقتی میشه به رحمت خدا رفتند:n39:

A/|\IR
08-05-2015, 00:20

ممنون از دوستان

نمیخوام از کلماتی مثل بهشت و رحمت و ... استفاده کنم
از بین اون دو جمله که گفتم کدوم درست تره؟

Atghia
08-05-2015, 00:22
ممنون از دوستان

نمیخوام از کلماتی مثل بهشت و رحمت و ... استفاده کنم
از بین اون دو جمله که گفتم کدوم درست تره؟

فوت شدن.......

Life24
08-05-2015, 00:24

بقای عمر شما باشه یعنی چی؟ اون بنده خدا اگر عمر داشت که خودش زنده بود. این جمله در کل اشتباه هست و در بیان مردم رواج دارد

Atghia
08-05-2015, 00:30
بقای عمر شما باشه یعنی چی؟ اون بنده خدا اگر عمر داشت که خودش زنده بود. این جمله در کل اشتباه هست و در بیان مردم رواج دارد

بقای عمر شما باشه یعنی اینکه به اندازه ی عمری که اون شخص فوت شده میتونسته داشته باشه ولی به دلیل مرگ دیگه امکان ادامه ی حیات نداره بمونه برای بقیه ی عمر شما

تاپیک اداب معاشرت هست نه تحلیل نظرات و موشکافی حرف عوام!

Life24
08-05-2015, 01:31
بقای عمر شما باشه یعنی اینکه به اندازه ی عمری که اون شخص فوت شده میتونسته داشته باشه ولی به دلیل مرگ دیگه امکان ادامه ی حیات نداره بمونه برای بقیه ی عمر شما

تاپیک اداب معاشرت هست نه تحلیل نظرات و موشکافی حرف عوام!

اگر تاپیک اداب معاشرت است بنده وظیه دارم.. جمله درست تحویل بدم و من تحلیل نکردم. از نظر من این جمله شما اشتباه است. طرف فوت کرده. عمری نداشته به هر دلیل که باقی عمر بقیه شود!!

Reza Azimy_RW
08-05-2015, 12:39
میتونید بگید :

امیدوارم که اینطور بشه

یا

اگر شانس یار باشه
ممنون ولی یکم اینا رسمیه یکم خودمونی تر چیزی به ذهنتون نمیرسه ؟!

h-blade
10-05-2015, 23:33
آقا ما یه استادی داریم سر دو جلسه اول یه چند تا سوال ازش پرسیدم و اونم جواب داد ولی بعدا متوجه این بنده خدا ازوناس که ازش سوال بپرسی ناراحت میشه ....

الانم سر همین اخلاقش و ازونجایی که به شدت مغروره هی سر هر جلسه به ما گیر میده و میخواد منو تو جمع ضایع کنه.....
البته اینم بگم طبق آماری که من از ایشون گرفتم این مسایل به شدت تو نمرش تاثیر میده یعنی ازوناس با یکی لج بیوفته اذیتش میکنه......
حالا شما بگین با این فرد چطوری من برخورد کنم......؟؟؟؟؟
در ضمن بنده هم بسیار بسیار حاضر جوابم و البته مقداری عصبی....سرتون درد نیارم از کوره در برم نمیتونم خودمو کنترل کنم و از همینش خیلی میترسم.......(اخلاق بدیه ولی خب چه میشه کرد:n35:)

Erfan.
10-05-2015, 23:53
آقا ما یه استادی داریم سر دو جلسه اول یه چند تا سوال ازش پرسیدم و اونم جواب داد ولی بعدا متوجه این بنده خدا ازوناس که ازش سوال بپرسی ناراحت میشه ....

الانم سر همین اخلاقش و ازونجایی که به شدت مغروره هی سر هر جلسه به ما گیر میده و میخواد منو تو جمع ضایع کنه.....
البته اینم بگم طبق آماری که من از ایشون گرفتم این مسایل به شدت تو نمرش تاثیر میده یعنی ازوناس با یکی لج بیوفته اذیتش میکنه......
در ضمن بنده هم بسیار بسیار حاضر جوابم و البته مقداری عصبی....سرتون درد نیارم از کوره در برم نمیتونم خودمو کنترل کنم و از همینش خیلی میترسم.......(اخلاق بدیه ولی خب چه میشه کرد:n35:)

حذف کنید درسو :n13:

ملا نصرالدین
11-05-2015, 08:35

به نظر من باهاش صحبت کنید.بگید که قصد بدی از پرسیدن سوال ها نداشتم و یه ذره هندوانه بذارید بگید که روز اول متوجه شدید چه استاد باسوادی دارید و عذرخواهی کنید.

اگر حضوری سخته براش ایمیل بزنید

1376MAXIMUM
11-05-2015, 11:07

چه استادی با عرض معذرت اجب بیشعوریه خوب کسی که داره چیزی رو به کسی دیگه یاد میده خوب اون کسی که یاد میگیره باید سوال کنه تا جا بیوفته براش و مطلب رو بگیره اگر جا نیوفتاده براش
این ته ته نابلدی و .... یک نفره که تو اموزش اگر کسی ازش سوال پرسید ناراحت بشه به نظرم اگر رشتت رو دوست داری و باعلاقه داری میخونیش اگر خوب درس داده و مقایسه که میکنی کامل و درست گفته مطلب رو یه امتحان بزن ببین اگر تونستی درستش کنی درستش کن و امتحان بده و ... اگر نتونستی و بد تر شد برو حذف کن و ترم بعدی با یه استاد دیگه بگیر

h-blade
11-05-2015, 12:20
چه استادی با عرض معذرت اجب بیشعوریه خوب کسی که داره چیزی رو به کسی دیگه یاد میده خوب اون کسی که یاد میگیره باید سوال کنه تا جا بیوفته براش و مطلب رو بگیره اگر جا نیوفتاده براش
این ته ته نابلدی و .... یک نفره که تو اموزش اگر کسی ازش سوال پرسید ناراحت بشه به نظرم اگر رشتت رو دوست داری و باعلاقه داری میخونیش اگر خوب درس داده و مقایسه که میکنی کامل و درست گفته مطلب رو یه امتحان بزن ببین اگر تونستی درستش کنی درستش کن و امتحان بده و ... اگر نتونستی و بد تر شد برو حذف کن و ترم بعدی با یه استاد دیگه بگیر

کاملا با شما موافقم ... ایشون فقط از لحاظ علمی استاده و از لحاظ فرهنگی در سطح خیلی پایینی قرار داره....

حذف که نمیشه کرد چون به صلاح نیست و وضعیت جوریه که اصلاح هم نمیشه کرد به خاطر سطح فرهنگی و شخصیتی پایین این فرد.......

vazoupresin
11-05-2015, 12:34
کاملا با شما موافقم ... ایشون فقط از لحاظ علمی استاده و از لحاظ فرهنگی در سطح خیلی پایینی قرار داره....

حذف که نمیشه کرد چون به صلاح نیست و وضعیت جوریه که اصلاح هم نمیشه کرد به خاطر سطح فرهنگی و شخصیتی پایین این فرد.......

در ادامه صحبت هاى دوستان
بنظر من به پرسيدن ادامه بديد. شايد جا انداخته بعضى رفتار ها در چنين جا هايى به عهده ما باشه. من خودم تجربه چنين كارى رو داشتم. در نهايت اين مخاطب شماست كه بايد كناره گيرى كنه. نه شما.
شاد و سربلند باشيد

m-a-88
11-05-2015, 13:48
این فصل سال معمولا همیشه دستکش دستمه و گاهی پیش میاد دوستی رو ناگهانی می بینم و سلام و دست دادن و....
اگر بخوام دستکشمو در بیارم که طول میکشه خصوصا اگر دستم چیزی هم باشه
این جور مواقع دست دادن با دستکش عیبی نداره به نظرتون؟
کلا موقع دست دادن با کسی نباید دستکش دستمون باشه؟

1376MAXIMUM
11-05-2015, 14:02
این فصل سال معمولا همیشه دستکش دستمه و گاهی پیش میاد دوستی رو ناگهانی می بینم و سلام و دست دادن و....
اگر بخوام دستکشمو در بیارم که طول میکشه خصوصا اگر دستم چیزی هم باشه
این جور مواقع دست دادن با دستکش عیبی نداره به نظرتون؟
کلا موقع دست دادن با کسی نباید دستکش دستمون باشه؟
برای من به شخصه مهم نیست مخصوصا این دستکش سفید چون معمولا برای افراد برای محافظت پوست دست و .... باید بزنن خوب چه اشکالی داره داشته باشید
ولی معمولا بستگی به این داره که به چه منظوری باشه دستکشه اگر با همه هم همین طور باشه خ.ب فکر نمیکنم کسی ناراحت بشه
ولی دستکش دست کردن مخصوصا موقع مذاکره و .... فکر کنم معنیش خوب نبود حالا چی بود رو یادم نیست

vazoupresin
11-05-2015, 14:07
از اون جايى كه اجتماعى بودن يك أخلاق خوب هست، اگر نتونيم در جمع هاى مختلف براحتى صحبت كنيم، چكار بايد انجام بديم؟
حالتى مثل فراموشى اگر بوجود بايد چه بايد كرد؟ :n13:

aminkhan2014
12-05-2015, 07:42
بچه های اینجا یا MIT درس خوندن یا اصلا توی ایران بزرگ نشدند که نمیدونن بعضی استادها چقدر ادعا دارند!!!تازه میخان اصلاحشون هم بکنند!!!!بابا اینجا ایرانه نه سوئد!!!
از این به بعد بهترین کار سکوته تا منتظر عکس العمل طرف باشی که اگه بد بود؛عطاش را به لقاش ببخشی!!!

iranch
12-05-2015, 12:00
سلام
چطور میشه فهمید یک دختر گوشه گیر و افسرده هست یا اینکه سیستمش آرام و کم حرف هست؟

iranch
12-05-2015, 18:37
ممنون میشم کمک کنید

s.k.y
12-05-2015, 18:44
دوستان وقتی یکی شماره تو رو میخواد . و دوست نداری شمارتو بدی باید چی کار کنی ؟؟؟ نمیشه اشتباه هم داد طرف زنگ میزنه شماره خودش بیافته !!! :n19:

Demon King
12-05-2015, 18:53
دوستان وقتی یکی شماره تو رو میخواد . و دوست نداری شمارتو بدی باید چی کار کنی ؟؟؟ نمیشه اشتباه هم داد طرف زنگ میزنه شماره خودش بیافته !!! :n19:

سلام؛

میتونید اگه تلفن ثابت توی منزل دارید اون رو بهش بدید ...

. ( البته بستگی به طرف و دلیلتون برای شماره ندادن هم داره )

s.k.y
12-05-2015, 18:57
سلام؛

میتونید اگه تلفن ثابت توی منزل دارید اون رو بهش بدید ...

. ( البته بستگی به طرف و دلیلتون برای شماره ندادن هم داره )

تشکر ، ولی اصلا نمیخوام شماره بدم ...منزل که بماند :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-05-2015, 21:16
سلام
وقتی مایل نیستین شماره بدین دیگه دلیلی نداره بپیچونینش
صاف تو چشماش نگاه کنین و بدون هیچ لبخندی بهش بگین شماره لازم نیست
یا بگین شماره واسه چی ؟
جوابتون بستگی به این داره که اون طرف کیهو چقدر با هم آشنائید و و هدفش از شماره گرفتن چیه
مثال:
در بعضی مواقع میشه بگیم شماره لازم نیست . فردا وقتی دیدیم بهم بگو
بعضیها بی شرم و حیا هستند و باید رک و صریح بهشون بگید شماره نمیخواد . شماره من رو میخوای چکار ؟

softday
14-05-2015, 01:43
سلام به بچه ها
والا واضح بخوام بگم از یه دختری تو دانشگاه خوشم میاد منتها یکم خجالتی هستم و اینکه اعتماد به نفس پایینی دارم میخواستم راهنمایی کنید که
چطور و چگونه و کجا پیشنهاد رو جوری بدم که احساس نکنن مزاحم شدم و رد نکنن و اینکه از چه کلماتی استفاده کنم که بفهمونم دنبال یه عشق پاک ام :n01::n12::n12:

Life24
14-05-2015, 08:48
سلام به بچه ها
والا واضح بخوام بگم از یه دختری تو دانشگاه خوشم میاد منتها یکم خجالتی هستم و اینکه اعتماد به نفس پایینی دارم میخواستم راهنمایی کنید که
چطور و چگونه و کجا پیشنهاد رو جوری بدم که احساس نکنن مزاحم شدم و رد نکنن و اینکه از چه کلماتی استفاده کنم که بفهمونم دنبال یه عشق پاک ام :n01::n12::n12:

سلام
چه مقطعی درس میخونید؟ شما و دختر چند ساله هستید؟

Public Enemy
14-05-2015, 12:52
آقا یه دوست داریم صبح تا شب کفر میگه :n27: تو جمع چند بارها دوستان بهش اعتراض کردند اما عمدی فحش خدا و پیامبر و قرآن و این چیزا میده . حالا جالب اینجاست که هروقت کارش گیره به پیامبر و امام و ... متوسل میشه !

شما با این گونه موجودات چه میکردین ؟

farsweb
14-05-2015, 18:24
آقا یه دوست داریم صبح تا شب کفر میگه :n27: تو جمع چند بارها دوستان بهش اعتراض کردند اما عمدی فحش خدا و پیامبر و قرآن و این چیزا میده . حالا جالب اینجاست که هروقت کارش گیره به پیامبر و امام و ... متوسل میشه !

شما با این گونه موجودات چه میکردین ؟
اگه قبول نداره این چیزها رو پس چرا کارش گیر می کنه متوسل میشه ؟ تعادل روحی نداره این دوست شما. بیشتر سعی داره عصبانیت جای دیگه رو روی شما خالی کنه. جواب مشخصه : دوری

softday
14-05-2015, 18:51
سلام
چه مقطعی درس میخونید؟ شما و دختر چند ساله هستید؟

کارشناسی شیمی . من 20 سالمه رفتم تو 21
دختر یا همسن هست یا کوچیکتر هست .

Life24
14-05-2015, 20:34
کارشناسی شیمی . من 20 سالمه رفتم تو 21
دختر یا همسن هست یا کوچیکتر هست .

به نظر من در این سن و سال نمیشه به کسی ثابت کرد که دنبال عشق پاک هستید... باید سن بالاتر باشد برای بیان این موارد از نظر من.

softday
14-05-2015, 21:00
به نظر من در این سن و سال نمیشه به کسی ثابت کرد که دنبال عشق پاک هستید... باید سن بالاتر باشد برای بیان این موارد از نظر من.
اخه بالاخره ترم 4 دانشگاه هستیم الان دیگه هر کسی با یه نفر هست حالا ما که خواستیم یه دوستی خوب و پاک داشته باشیم که ایشالله اخلاق و رفتارمون بهم بخوره تا ازدواج هم پیش میره نمیشه ؟ اخه طرف با هزار تا کلک و حیله گری دوست میشه و ....
من خیلی هارو دیدم از همین سن 21-22 سالگی با هم بودن همدیگرو نگه داشتن خیلی هم رابطشون خوبه
حالا این خانوم دختر خوبیه ساکته اهل هیچی نیست عین خودم
اختلاف زیاد نیست حداکثر 1 سال کوچکتر هست از خودم

Life24
14-05-2015, 21:16
اخه بالاخره ترم 4 دانشگاه هستیم الان دیگه هر کسی با یه نفر هست حالا ما که خواستیم یه دوستی خوب و پاک داشته باشیم که ایشالله اخلاق و رفتارمون بهم بخوره تا ازدواج هم پیش میره نمیشه ؟ اخه طرف با هزار تا کلک و حیله گری دوست میشه و ....
من خیلی هارو دیدم از همین سن 21-22 سالگی با هم بودن همدیگرو نگه داشتن خیلی هم رابطشون خوبه
حالا این خانوم دختر خوبیه ساکته اهل هیچی نیست عین خودم
اختلاف زیاد نیست حداکثر 1 سال کوچکتر هست از خودم

سلام
به نظر من، دوستانه میگم،الان وقت تون رو بزارید برای درس و کسب علم.. انشالله بعد از دانشگاه و سربازی..مورد های خوب و بهتر هست..
اگر کسی به ما این ها رو میگفت و گوش می کردم. خیلی جلوتر بودم...

Reza Azimy_RW
14-05-2015, 21:31
سلام
به نظر من، دوستانه میگم،الان وقت تون رو بزارید برای درس و کسب علم.. انشالله بعد از دانشگاه و سربازی..مورد های خوب و بهتر هست..
اگر کسی به ما این ها رو میگفت و گوش می کردم. خیلی جلوتر بودم...
اینجا جای نصیحت نیست اگه میتونی جوابشو بده
ملت فقط بلدن تز صادر کنن :|

aghazadeh_hastam
14-05-2015, 21:32
به نظر من تا تنور داغه بچسبون بعد از دانشگاه معلوم نيست چي بشه .

Life24
14-05-2015, 21:34
اینجا جای نصیحت نیست اگه میتونی جوابشو بده
ملت فقط بلدن تز صادر کنن :|

اول اینکه شما مخاطب بنده نبودید .
دوم اینکه سوال پرسید من با توجه به نظر خودم پاسخ دادم. تو هم میتونی نظرت رو بدی.
من به جای اینکه راه دوست شدن رو یادش بدم. از این کار سعی کردم دوری کنه. این کجاش مشکل داره؟ نظر و پاسخ من منفی است.
حتما باید راه رفیق شدن رو یادش بدم تا بشه پاسخ مثبت ؟
یعنی ان چیزی که شما توقع دارید ، اگر بهش بگم .. ان وقت پاسخ مناسبی است؟

انشالله خودشون چند سال دیگه قضاوتت میکنند، پاسخ من درست بوده یا شما.

Reza Azimy_RW
14-05-2015, 21:48
من به جای اینکه راه دوست شدن رو یادش بدم. از این کار سعی کردم دوری کنه. این کجاش مشکل داره؟ نظر و پاسخ من منفی است.
حتما باید راه رفیق شدن رو یادش بدم تا بشه پاسخ مثبت ؟
اولا اینکه ایشون در مورد اینکه چجوری برخورد کنن با طرف سوال کردن نه اینکه آیا برم سراغ دوستی یا نه
یا مشاوره در مورد اشنایی قبل خدمت !

انشالله خودشون چند سال دیگه قضاوتت میکنند، پاسخ من درست بوده یا شما.
قرار نیست چون شما از اینکه قبل از خدمت دوس دختر پیدا کردی نتیجه بد گرفتی همه همین جور باشن
ممکنه همه مثل شما توی رابطه بی ظرفیت نباشند و مشکلی براشون پیش نیاد
پیشنهاد میکنم تجارب با ارزشتون رو تو تایپیک بقلی ثبت کنین

softday
14-05-2015, 23:36
ممنون از دوستان برا نظراتشون :n01:
Life24 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون که نظرتونو گفتین نظرتون کاملا برام قابل احترامه ولی همونطور که Reza Azimy_RW ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند من بیشتر درباره نحوه برخورد و اینکه چجوری برخورد بشه که احیانا مخاصب فکر نکنه دارم مزاحمت ایجاد میکنم و اینکه چطور و کجا و چگونه درباره این موضوع با مخاطب حرف بزنم که حالت رسمی داشته باشه

Reza Azimy_RW
17-05-2015, 18:52
گفتند من بیشتر درباره نحوه برخورد و اینکه چجوری برخورد بشه که احیانا مخاصب فکر نکنه دارم مزاحمت ایجاد میکنم و اینکه چطور و کجا و چگونه درباره این موضوع با مخاطب حرف بزنم که حالت رسمی داشته باشه
به نظرم یه جایی که خلوت باشه بهتره شاید دختره نخاد زیاد با یه پسر تو جمع دیده بشه برو بهش بگو سلام خوب هستین راستش من از شما خوشم اومده میشه بیشتر با هم اشنا بشیم ؟
شمارتو هم بهش بده زنگ بزنه تا بیشتر اشنا شید با هم .
ولی روش بهتر به نظرم اینه که کم کم بهش نزدیک شو بعد دوست معمولی و ... :دی
یا بگو یه دوس پسر خوب سراغ دارم به دردتون نمیخوره ؟ :دی

که لطف کردن جواب دادن :

میتونید بگید :

امیدوارم که اینطور بشه

یا

اگر شانس یار باشه

که گفتم :

gelayor14
17-05-2015, 19:23
Life24 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون که نظرتونو گفتین نظرتون کاملا برام قابل احترامه ولی همونطور که Reza Azimy_RW ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند من بیشتر درباره نحوه برخورد و اینکه چجوری برخورد بشه که احیانا مخاصب فکر نکنه دارم مزاحمت ایجاد میکنم و اینکه چطور و کجا و چگونه درباره این موضوع با مخاطب حرف بزنم که حالت رسمی داشته باشه
من چون قصدتون خیره یه نوشته ای رو که یه جا دیده بودم براتون میزارم بشخصه تائید میکنم درصد جوابدهی اش بالاست!

دوست عزیز دوای دردت پیشه منه ...

ببین چندحالت وجود داره

الف ) حالتیکه پسره دختره رو دوستداره و دختره روحشم خبرنداره : درچنین شرایطی بایدیه کار کنی دختره بفهمه بهش توجه داری .. بانگاه کردن اصولی , با جزوه گرفتن , در مورد بحثهای مختلفی سرحرف رو باهاش بازکرد ن و در این میان بهش توجه محبت امیزی کردنو .. کارهایی که دختره بفهمه اولا : صدات چطوریه , بهش محبت داری , قبلا باهم رودررو شدیم , کمی ازت شناخت داشته باشه و خلاصه یههو نباشه .. چون اگهیههوجلو دختره سبز بشی بگی دوستدارم 110 درصدبهت میگه نه .. حالا تو هی خودت رو بکش ..

ب) پسره دختره رو دوستداره و کارهایی که توحالت الف گفته شد رو نسبت به دختره انجام داده .. ولی بازم نمیدونه جوابش چیه و نمیدونه دوسم داره یا نه؟
خوب در چنین شرایطی چون گام اول به خوبی برداشته شده نسبت به دختره .. پس به راحتی میتونی توی یک شرایط و موقعیتیکه دختره از کسی خجالت نکشه و تنها باشه .. کارهای زیر رو انجامبده :
خانم فلانی .. سلام .. ببخشید مزاحم شدم .. میتونم یه چند لحظه ای وققتونرو بگیرم : یا میگه بفرمایید : حرفت رو میگی یامیگه درچه موردی : تومیگی میخوام اگه اجازه بدین یه موضوعی رو به شما بگم اونم میگه بفرمایید و یا اینکه میگه نه اجازه نمیدم ( احتمالش خیلی ضعیفه )

بعد حرف دلت رو بگو .. بااعتماد به نفس باش .. نمیخواد بخورتت که .. بگو دوسش داری .. به هر حال یه چیزایی بهش بگو تا واقعا بفهمه دوسش داری ... اگه بتونی زهرت رو خوب بریزی تو اخر باید بگین نمی خوام همین الان جواب بدی .. خواهشا در موردش فکرکنین .. مطمین باش .. جوابش حتما اره هستش .. ولی تو وهله اول چرتو پرت تحویلش بدی یا نتونی نیتت رو درست حسابی انتقال بدی ..اون در مورد تفکر بد میکنه .. همون اول بهت میگه نه .. که تو این شرایطم بازم جای نگرانی نیست .. برا بار دوم باید بری جلو .. دوم هم نشد .. پس تا 3 نشه بازی نشه .. مطمین باش به یه نتیجه ای می رسی بالخره .
ج) پسره دختره رو دوستداره و دختره هم پسره رو دوستداره : این دو حالت داره : 1- دختره پسره رو میخواد .. عاشقشه .. به خوبی یا بهتر بگم به حد کافی هم چراغ سبز نشون داده به پسره .. و پسره این رو میدونه ولی اصلا بناحالابه دلایلی پسره نتونسته بهش ابراز کنه و عکس العمل نشون بده .. و دختره حالا بعدیه مدتی ممکنه سرد بشه که طرف دوسم نداره .. و دیگه چراغی نشون نده .. ممکنه فاصله ای هم بیفته بین این دوست داشتن .. شاید تو محوطه دانشگاه اتفاق بیفته .. مثلا دوسهترمممکنه فاصله بیفته .. ولی پسره باید از یه چیزی مطلع بشه .. کهایاتواین فاصله دختره رفته سراغه کس دیگهاییانه .. اگه رفته که هیچ .. باختی .. اگه نرفته مطمین باش بازم دوستداره و شاید به خاطر تو نتونسته به کس دیگه ای دلببنده ..
وحالت 2- دختر و پسر عاشق همن .. مشکلی نیست .. فاصله ای نیفتاده و کشته مرده همن .. شاید بازم نمیتونه پسره ازروی خجالت بره و بهش بگه دوستدارم ..

ببینیدتویاو 2 ....>>>>جوابش یکیه .. دراین شرایط به راحتی باید رفت جلو .. غرور و خجالت بودن رو باید اقا پسرابزارن کنار .. انتظارم نداشته باشید که دختره عاشقتم باشه بیاد جلو .. طبیعتا برات بمیره هم نمیتونه بیاد جلو .. که دلالیلش متفاوته نمیشه توضیح داد .. که همون غرور منشا اصلیش هستش . وچون دختره دوستداره .. طبیعتاجوابش مثبت خواهدبود .. جای نگرانی نیست .. برو جلو و بهش ابراز علاقه کن .. مطمین باش خیلیم خوشحال میشه .. انگاری دنیا رو دادن بهش دادن .. ( طنز : از خوشحالی سکته نکنه شکر داره )

king_darkness
17-05-2015, 20:30

میتونی قبلش با یه دوست مشترک صحبت کنی ببینی چند چندید !!! این دوست مشترک خیلی مهمه که چقدر به دختر خانوم نزدیک باشه! البته همیشه هم جواب نمیده

Йeda
17-05-2015, 23:46

اگه کارا خوب پیش بره حتما.
باید دید چی پیش میاد.
اگه برنامه‌ت ردیف بشه حتما / چرا که نه!
اگه کارات ردیف بشه همه‌چی حله.

دیگه از این خودمونی‌تر چیزی به نظرم نمی‌رسه :)

Reza Azimy_RW
17-05-2015, 23:52
اگه کارا خوب پیش بره حتما.
باید دید چی پیش میاد.
اگه برنامه‌ت ردیف بشه حتما / چرا که نه!
اگه کارات ردیف بشه همه‌چی حله.

دیگه از این خودمونی‌تر چیزی به نظرم نمی‌رسه :)

ایول عالی بود دمت گرم :n06:

softday
18-05-2015, 11:47
من چون قصدتون خیره یه نوشته ای رو که یه جا دیده بودم براتون میزارم بشخصه تائید میکنم درصد جوابدهی اش بالاست!

دوست عزیز دوای دردت پیشه منه ...
.....

واقعا کمک بزرگی کردین خیلی جامع و کامل بود

قراره یه اتفاقاتی بیوفته :n06:ممنون:n16::n40:

iranch
20-05-2015, 00:33
سلام
اگر یک دختری از فامیل در واتس اپ گیر داده باشه بد رقم ... و هر چی کم محلی بکنی فایده نداره
چی کار کنیم؟ میخواد مخ ما بزنه...من هم تمایل ندارم .. هر جور زدیم خودمون به اون راه و چند بار هم مستقیم یک چیزهایی بهش گفتیم اما خودش زده به اون راه
چه کنیم؟ اصلا یک خط در میون جواب ش میدم. سیریش هست

1376MAXIMUM
20-05-2015, 10:27
سلام
اگر یک دختری از فامیل در واتس اپ گیر داده باشه بد رقم ... و هر چی کم محلی بکنی فایده نداره
چی کار کنیم؟ میخواد مخ ما بزنه...من هم تمایل ندارم .. هر جور زدیم خودمون به اون راه و چند بار هم مستقیم یک چیزهایی بهش گفتیم اما خودش زده به اون راه
ولش کن مهم نیست اصلا جواب نده بزارش بلک لیست و تموم [emoji58]

dourtarin
20-05-2015, 10:48
سلام

اگه طوری هست که نمیشه تو بلک لیست قرار بدین غیرمستقیم متوجه ش کنین که خودتون مورد دارین.
اگه دنبال موضوعی باشه که خودتون گفتین بی خیال میشه:n02:

JJSIMON
20-05-2015, 14:48
سلام دوستان
نظرتون دربارهی شوخی چیه؟آدم چقدر وتاچه حد باید شوخی کنه وتا کجااجازه بده باهاش شوخی بشه؟
ممنون میشم جواب بدید!

iranch
20-05-2015, 15:01
اگه طوری هست که نمیشه تو بلک لیست قرار بدین غیرمستقیم متوجه ش کنین که خودتون مورد دارین.
اگه دنبال موضوعی باشه که خودتون گفتین بی خیال میشه:n02:

سلام
والا نمیشه بزارمش بلک لیست
حتی بهش گفتم فلانی هست.. اون مورد خوب هست و این ها
باز هم میبینم چرند میفرسته هر روز
یعنی هنوز فکر میکنه خبری میشه وامید داره...بعد میگفت فلانی که میگی.. این فلان هست. خلاصه کلی عیب هم رو اون گذاشت که ما زده بشیم ازش
اصلا من ازش کوچک ترم ختی :n37:

Public Enemy
20-05-2015, 15:09
سلام
والا نمیشه بزارمش بلک لیست
حتی بهش گفتم فلانی هست.. اون مورد خوب هست و این ها
باز هم میبینم چرند میفرسته هر روز
یعنی هنوز فکر میکنه خبری میشه وامید داره...بعد میگفت فلانی که میگی.. این فلان هست. خلاصه کلی عیب هم رو اون گذاشت که ما زده بشیم ازش
اصلا من ازش کوچک ترم ختی :n37:

شاید می خواد سر به سرتون بزاره .

منم کوچیک بودم ( تقریبا راهنمایی ) همیشه سر به زیر بودم . یکی از دخترای آشنا که از بنده بزرگتر هم بود میدید اینقدر سربه زیرم و هیچ وقت نگاش نمی کنم ، همیشه سر به سرم میزاشت :n02: ( البته اختلاف سنی چهار یا پنج سال بود )

iranch
20-05-2015, 15:26
شاید می خواد سر به سرتون بزاره .

منم کوچیک بودم ( تقریبا راهنمایی ) همیشه سر به زیر بودم . یکی از دخترای آشنا که از بنده بزرگتر هم بود میدید اینقدر سربه زیرم و هیچ وقت نگاش نمی کنم ، همیشه سر به سرم میزاشت :n02: ( البته اختلاف سنی چهار یا پنج سال بود )

نه والا جدی هست
حتی یک سری عصبانی شده بود که اصلا اسم این طرف رو نیار. من عصبای میشم. از اون اصلا خوشم نمیاد !!!:n27:

1376MAXIMUM
20-05-2015, 19:12
نه والا جدی هست
حتی یک سری عصبانی شده بود که اصلا اسم این طرف رو نیار. من عصبای میشم. از اون اصلا خوشم نمیاد !!!:n27:
جالبه من یه سری ویدیو دیدم رو یوتوب مال خانوم میترا بابک که تو منو تو هم میارنش اسمشو سرچ کنید میاد خودش رو صفحش که برید میتونید پیدا کنید این موضوع رو که در موردش حرف زده بود مضوعش شکست عشقی بود اونو پیدا کنید سه قسمت هم هست اول خودتون ببینید بعد بگید من اینا رو دیدم گفتم شاید بد نباشه تو هم ببینی و این حرفا شاید کار کرد امتحانش کنید بد نیست

iranch
20-05-2015, 20:02
جالبه من یه سری ویدیو دیدم رو یوتوب مال خانوم میترا بابک که تو منو تو هم میارنش اسمشو سرچ کنید میاد خودش رو صفحش که برید میتونید پیدا کنید این موضوع رو که در موردش حرف زده بود مضوعش شکست عشقی بود اونو پیدا کنید سه قسمت هم هست اول خودتون ببینید بعد بگید من اینا رو دیدم گفتم شاید بد نباشه تو هم ببینی و این حرفا شاید کار کرد امتحانش کنید بد نیست

سلام
همچین دختره سن ش هم کم نیست که بخواد نوجوان باشه..
نظرتون چیه این ویدئو ها براش بفرستم تا بگیره جریان رو؟

ملا نصرالدین
20-05-2015, 21:11
سلام دوستان
نظرتون دربارهی شوخی چیه؟آدم چقدر وتاچه حد باید شوخی کنه وتا کجااجازه بده باهاش شوخی بشه؟
ممنون میشم جواب بدید!

شوخی خوبه به شرطی که طرف مقابل رو ناراحت نکنه.متاسفانه یه ایرادی که ما داریم شوخی اول رو با فکر میگیم.از شوخی دوم به بعد هرچی از دهنمون در میاد رو میگیم.اخرشم که طرف ناراحت میشه میگیم بی جنبه است

هر کسی یه خط قرمزهایی داره.اگر در مورد خط قرمزهای کسی شوخی کردی مطمئنا اون هم همین کار رو انجام میده

من خودم هیچ وقت شروع کننده ی شوخی نیستم.چون اگر اخر سر کسی بهم توهین کنه و من معترض بشم به من میگن:خودت سرشوخی رو باز کردی!

مطمئن بشید کسی که با شما شوخی میکنه یا برعکس یا رازی رو از شما نمیدونه یا رازداره.چون به علت اون بی فکری که در بالا گفتم ممکنه وسط شوخی یکی از رازهای شما رو ناخواسته برملا کنه
مطمئن بشید که طرف ظرفیت شوخی های معمولی رو داره.و مطمئن بشید طرفی که قصد شوخی با شما رو داره خط قرمزهای شما رو میشناسه بعد شوخی کنید یا اجازه بدید با شما شوخی کنند

1376MAXIMUM
20-05-2015, 21:26
سلام
همچین دختره سن ش هم کم نیست که بخواد نوجوان باشه..
نظرتون چیه این ویدئو ها براش بفرستم تا بگیره جریان رو؟
البته اون ویدیو ها فقط مال نو جوونا نیست مال همه رنج سنی میشه گفت هست اون برنامه در کل مال همه هست خوب محتواش هم همین طوره حالا یه نگاه بکنید ویدیو ها رو ببینید اگر به اوضا و .... تون میخوره یا نه

JJSIMON
21-05-2015, 01:45
شوخی خوبه به شرطی که طرف مقابل رو ناراحت نکنه.متاسفانه یه ایرادی که ما داریم شوخی اول رو با فکر میگیم.از شوخی دوم به بعد هرچی از دهنمون در میاد رو میگیم.اخرشم که طرف ناراحت میشه میگیم بی جنبه است

هر کسی یه خط قرمزهایی داره.اگر در مورد خط قرمزهای کسی شوخی کردی مطمئنا اون هم همین کار رو انجام میده

من خودم هیچ وقت شروع کننده ی شوخی نیستم.چون اگر اخر سر کسی بهم توهین کنه و من معترض بشم به من میگن:خودت سرشوخی رو باز کردی!

مطمئن بشید کسی که با شما شوخی میکنه یا برعکس یا رازی رو از شما نمیدونه یا رازداره.چون به علت اون بی فکری که در بالا گفتم ممکنه وسط شوخی یکی از رازهای شما رو ناخواسته برملا کنه
مطمئن بشید که طرف ظرفیت شوخی های معمولی رو داره.و مطمئن بشید طرفی که قصد شوخی با شما رو داره خط قرمزهای شما رو میشناسه بعد شوخی کنید یا اجازه بدید با شما شوخی کنند

خیلی ممنون جواب کاملی بود .
من مشکل اصلیم توی نوع شوخی هست!
یعنی مثلا بایکی کلامی وخیلی معمولی شوخی میکنی ولی بعد از چند وقت یهو میزنه پس کلت باعنوان شوخی!!!!!
بااینطورآدم ها که طرزشوخیشون فرق داره چطورباید برخورد کرد؟:n13:

A/|\IR
21-05-2015, 19:53
سلام

یکی از دوستان منو جشن عروسی شون دعوت کردن ولی تمایلی ندارم برم، لازمه بهشون خبر بدم نمیام؟ اگه پرسید چرا نمیای چی بگم؟ نمیتونم راستشو بگم اصلا واسم مهم نیست
بعد از جشن هم نمیخوام برم خونشون و مهمتر از اون هدیه بدم برای اون موقع لازمه کاری بکنم؟

dourtarin
21-05-2015, 20:10
سلام

یکی از دوستان منو جشن عروسی شون دعوت کردن ولی تمایلی ندارم برم، لازمه بهشون خبر بدم نمیام؟ اگه پرسید چرا نمیای چی بگم؟ نمیتونم راستشو بگم اصلا واسم مهم نیست
بعد از جشن هم نمیخوام برم خونشون و مهمتر از اون هدیه بدم برای اون موقع لازمه کاری بکنم؟

سلام
در مورد دعوت به جشن دو حالت داره:
اگه بهتون کارت دادن بهتره قبل از جشن خبر بدین شاید جای شما کسی دیگه ای رو دعوت کردن( اینطوری مودبانه تر هست)
اما اگه کارت دعوتی در کار نیست
می تونین قبل از جشن بهشون خبر ندیدن و بعد از تموم شدن جشن ( یکی دو روز بعد ) بهشون پیام تبریک بفرستین و عذرخواهی بابت نیومدن( قضیه هدیه هم خود به خود حل میشه)

s.k.y
23-05-2015, 17:45
با سلام
دوستان من و یکی از آشنایان بر اساس دلایل و ماجراهایی ، دیگه با هم صحبت نمیکنیم . به عبارتی قهر هستیم .

حال هر کجا که من و آن طرف در یک جمع هستیم . همه سوال میکنند چرا با هم صحبت نمیکنید ؟ مگر قهر هستید ؟ برای چه ؟ ... و .. این ماجرا ادامه داره .

چی باید بگم که در این رابطه اصلا صحبت نکنند و سوالی نپرسند .

بی باک بی بال
24-05-2015, 11:59
کسی رو که خیلی دوستش دارم چی صدا کنم بهتر

ملا نصرالدین
24-05-2015, 13:19
خیلی ممنون جواب کاملی بود .
من مشکل اصلیم توی نوع شوخی هست!
یعنی مثلا بایکی کلامی وخیلی معمولی شوخی میکنی ولی بعد از چند وقت یهو میزنه پس کلت باعنوان شوخی!!!!!
بااینطورآدم ها که طرزشوخیشون فرق داره چطورباید برخورد کرد؟:n13:

با این طور ادم ها اصلا شوخی نباید کرد.حتی معمولی.
اگر احساس میکنید با یک بار تذکر درست میشن تذکر بدید که فلانی از این کار یا از این حرفت ناراحت شدم.احتمالا دیگه اینجوری شوخی نمیکنه

ولی اگر میبینید با تذکر درست نمیشه و ممکنه مثلا بره پشت سرتون بگه طرف خیلی بی جنبه است و .... کلا اصلا باهاش شوخی نکنید.

با سلام
دوستان من و یکی از آشنایان بر اساس دلایل و ماجراهایی ، دیگه با هم صحبت نمیکنیم . به عبارتی قهر هستیم .

حال هر کجا که من و آن طرف در یک جمع هستیم . همه سوال میکنند چرا با هم صحبت نمیکنید ؟ مگر قهر هستید ؟ برای چه ؟ ... و .. این ماجرا ادامه داره .

چی باید بگم که در این رابطه اصلا صحبت نکنند و سوالی نپرسند .

اولا سعی کنید توی جمع زیاد جلب توجه نکنید که با اون طرف قهرید.مثلا وقت سلاو علیک شما از دسترس دور بشید تا دیگران نبینند که با طرف سلام و علیک نکردید.یا وط مهمانی خودتان را سرگرم نشان دهید.با موبایل صحبت کنید.با دیگران صحبت کنید.
وقتی کسی از شما در مورد قهر پرسید بگید چیزی نیست.یا مسئله مهمی نیست یا به مرور درست میشه.خلاصه طرف رو بپیچونید.سعی کنید اصلا موضوع قهر را برای کسی توضیح ندهید چون با این کار اولا موضوع همه جا پخش میشه و احتمالا یک کلاغ چهل کلاغ میشه.دوما افراد فضول به خودشان جرات میدهند سر هر موضوعی در کار شما فضولی کنند و سوال پیچتان کنند

کسی رو که خیلی دوستش دارم چی صدا کنم بهتر

اگر طرف از جنس مخالف هست بهترین کلمه عزیزم هست و اینکه همیشه اخر اسم طرف یک جان اظافه کنید حتی وسط دعوا

کلمه های دیگر هم هست ولی این دوکلمه از همشون مهم تر و تاثیر گذار تر هست

کلمه های دیگه:گلم...خوشگلم(این کلمه هم به خانم ها اعتماد به نفس میده) نفسم....و...

dourtarin
28-05-2015, 20:19
اگه همکاری تو محیط کار بهتون امر و نهی کنه چطوری باهاشون برخورد می کنین تا حساب کار بیاد دستش:n02:

ملا نصرالدین
30-05-2015, 16:52
اگه همکاری تو محیط کار بهتون امر و نهی کنه چطوری باهاشون برخورد می کنین تا حساب کار بیاد دستش:n02:

دقیقا منظور حرفتون رو متوجه نشدم.

اگر مثلا به شما میگه :فلانی این پرونده رو تکمیل کن .این یادداشت رو بده به فلانی و.... به نظرم بهترین برخورد اینه که شما با اون شخص خیلی محترمانه تر از معمول صحبت کنید.مثلا بگید بی زحمت لطف کن این کارو انجام بده.

ولی اگر به شما میگه برای من اب بیار.به نظرم بهتره کلا خودتان را بزنید به کوچه علی چپ و انگار اصلا نشنیدید

dourtarin
30-05-2015, 23:07
دقیقا منظور حرفتون رو متوجه نشدم.

اگر مثلا به شما میگه :فلانی این پرونده رو تکمیل کن .این یادداشت رو بده به فلانی و.... به نظرم بهترین برخورد اینه که شما با اون شخص خیلی محترمانه تر از معمول صحبت کنید.مثلا بگید بی زحمت لطف کن این کارو انجام بده.

ولی اگر به شما میگه برای من اب بیار.به نظرم بهتره کلا خودتان را بزنید به کوچه علی چپ و انگار اصلا نشنیدید

منظورم همون قسمت اول بود....چند بار وقتی گفت این کار رو بکن گفتم تو خودت انجام بده.هنوز این عادت رو داره؟:n36:

hamid_diablo
30-05-2015, 23:14

نه به شکل پرخاشگرایانه .و نه به شکل منفعلانه

سعی کنید قاطع باشید.نترسید از اینکه شاید ناراحت بشه....ایشون دارن به ناحق به شما امر و نهی میکنند

اعتماد به نفس داشته باشید و قاطعانه بگید این کارو خودت باد انجام بدی...

dourtarin
30-05-2015, 23:27
نه به شکل پرخاشگرایانه .و نه به شکل منفعلانه

سعی کنید قاطع باشید.نترسید از اینکه شاید ناراحت بشه....ایشون دارن به ناحق به شما امر و نهی میکنند

اعتماد به نفس داشته باشید و قاطعانه بگید این کارو خودت باد انجام بدی...

اشتباهی که من کردم این بود که خواستم تو محیط کار روابطمون دوستانه باشه...این جواب نمیده( یعنی قابلیت درکش واسه همه وجود نداره)
تو محیط کار باید قاطع بود تا طرف مقابل حساب ببره

Reza Azimy_RW
04-06-2015, 13:04
دوستان این خوبه ؟ :n28: :

سلام خدمت استاد عزیز اقای رضایی
من رضا عظیمی هستم با عرض شرمندگی باید بگم من اصلا از تاریخ امتحان خبر نداشتم چون در برنامه امتحانی اصلا ننوشته بود چنین چیزی ! احتمالا شفایی اعلام شده بود که من متوجه نشدم !
همونطور که میدونید درسام هم خوب بود و واقعا بد میشه اگه نمره این درس رو نیارم ازتون خواهش میکنم یه فرصت دیگه بهم بدین . شنبه هم گفته بودین یه بازی بسازیدو بیارید که حتما به بهترین شکل میارم
بسیار ممنون و تشکر
رضا عظیمی

1376MAXIMUM
04-06-2015, 15:31

من رضا عظیمی هستم با عرض شرمندگی باید بگم من اصلا از تاریخ امتحان خبر نداشتم چون در برنامه امتحانی اصلا ننوشته بود چنین چیزی ! احتمالا شفایی اعلام شده بود که من متوجه نشدم !
همونطور که میدونید درسام هم خوب بود و واقعا بد میشه اگه نمره این درس رو نیارم ازتون خواهش میکنم یه فرصت دیگه بهم بدین . شنبه هم گفته بودین یه بازی بسازیدو بیارید که حتما به بهترین شکل میارم
بسیار ممنون و تشکر
رضا عظیمی
خیلی کوتاه تر هم میشه نوشت میشه باج هم نداد

مثلا بگید
با سلام و ....
استاد گرامی من متوجه تاریخ امتحان نشدم اگر امکان داره از من دوباره امتحان بگیرید
با تشکر

Reza Azimy_RW
04-06-2015, 15:43
درسته دمت گرم
الان که نگا میکنم میبینم این قسمت :
خیلی خز بود :دی
ممنون

elvish
04-06-2015, 15:47

بسیار ممنون و تشکر
رضا عظیمی

نظرم رو میگم فقط شاید اشتباس

اگر دکتر هست نگو آقای رضایی

نگو من اصلا از تاریخ امتحان خبر نداشتم چون در برنامه امتحانی چیزی ننوشته بود چون بهانه هست(مخصوصا اگه استاد بایستی می نوشت که یعنی می خوای بگی تقصیر تو هست)

علامت تعجب اصلا نگذار . علامت تعجب مخصوصا تو فارسی معنی خوبی نمیده

شفاهی نه شفایی

شاید بهتره واقعا دلیل خبر نداشتن از تاریخ امتحان ر و پیدا کنی اگر تو کلاس حضوری گفته و واقعا متوجه نشدی بگو بی دقتی کردم سر کلاس و متوجه نشدم همین. تقصیر تو هست نه برنامه و استاد و مسئولین دانشگاه و سر و صدای بچه ها

واقعا ایشان می دونه درسات خوبه؟ اگه نمی دونه بهتر بگو چرا لایق نمره بهتر و فرصت دیگری هستی

جای شما باشم ایمیل نمی زنم و face2face میگم که تاثیرش بیشتر باشه.(اگر شنبه حضوری می بینیشون)

تجربه ناقصم میگه اگر استاد تو دلش راضی بشه اگر درخواست معمولی هم بدید اوکی میده.

Reza Azimy_RW
04-06-2015, 17:51
اگر دکتر هست نگو آقای رضایی

بگم چی ؟ استاد رضایی ؟ دکتر رضایی ؟ :n13:

نگو من اصلا از تاریخ امتحان خبر نداشتم چون در برنامه امتحانی چیزی ننوشته بود چون بهانه هست(مخصوصا اگه استاد بایستی می نوشت که یعنی می خوای بگی تقصیر تو هست)

بهانه نیست واقعیه ولی درست میفرمایید :n06:
فیس تو فیس نمیبینمش متاسفانه :n27:

علامت تعجب اصلا نگذار . علامت تعجب مخصوصا تو فارسی معنی خوبی نمیده
مطمئنی ؟! بقیه دوستان هم همین نظرو دارن ؟!

استاد منو میشناسه رابطه خوبی هم با هم داریم میدونم قبول میکنه 90 درصد ولی میخاستم درخاست خوبی باشه
ولی در کل نکته های خیلی خیلی خوبی بود ممنون وقت گذاشتی :n12::n12:

elvish
04-06-2015, 18:07
بگم چی ؟ استاد رضایی ؟ دکتر رضایی ؟ :n13:

بهانه نیست واقعیه ولی درست میفرمایید :n06:
فیس تو فیس نمیبینمش متاسفانه :n27:

مطمئنی ؟! بقیه دوستان هم همین نظرو دارن ؟!

استاد منو میشناسه رابطه خوبی هم با هم داریم میدونم قبول میکنه 90 درصد ولی میخاستم درخاست خوبی باشه
ولی در کل نکته های خیلی خیلی خوبی بود ممنون وقت گذاشتی :n12::n12:

مثلا سلام و عرض ادب استاد گرامی..... داخل ایمیل هم میشه گفت جناب دکتر فلان قضیه بهمان شد.(اگه واقعا دکتر هست)

بله حتما بهانه نیست ولی مهم بینش و نگرش استاد به قضیه هست نه حقیقتی که رخ داده...

اگر واقعا تعجب کردنی هست و جالبه قرار بدید ولی اگر تعجب کردنی نباشه از دید مخاطب مخصوصا خواننده رسمیش ممکنه معنی تمسخر نیشخند و کنایه زدن بده. (احساس من اینه شاید اینطور نیست)

ایشالا مشکل تان به زودی و به خوبی تمام شه:n16:

iranch
06-06-2015, 17:26
سلام
به نظرتون این جا افتاده که یک مشت شیرینی که اشغال هست ..همش چربی و قند و .... هست. میبرن خونه مردم درسته؟
به نظرتون بهتر نیست ادم 2 کیلو میوه ببره خونه مردم؟ چیه این قضیه زشت هست؟
الان همه قند و چربی دارن و اضافه وزن... این شیرینی ها یعنی خیلی خوب و با کلاس هست ؟
من نمی فهمم
یک چیزی ببریم به درد مردم بخوره.. این طوری که به سلامتی شون بدتر ضرر میرسه با این شیرینی ها

Life24
06-06-2015, 17:28
شدیدا موافقم با نبردن این شیریی های مضر به خانه مردم...چه چیزهای خوبی میشه جایگزین این شیرینی کردن به نظرتون؟

Demon King
06-06-2015, 17:39
سلام؛

اول از همه باید خدمتتون عرض کنم که فعلا رسمی ترین چیز برای بردن به خونه ی مردم در مناسبت های مختلف شیرینی هست. در ضمن این اتفاق هرروز نمیافته مگر یه مناسبت خاصی باشه یا برای تبریک یک قضیه ای.

دوما شما برای طرف شیرینی میبری قرار نیست که همشو بشینه بخوره ... میاره و پذیرایی میکنه و خودشم یکی میخوره و بقیه رو میذاره یخچال ...

این مواد خوراکی صرفا برای تبریک و زمان خاصی خیلی جالب هستن. پس شما هم مراسم تولدتون کیک نخر. چون ضرر داره دیگه ... یا برای شب یلدا اصلا خوراکی های شیرین و چرب نخور. خب ضرر داره دیگه ...

پس قرار نیست این نوع مواد مصرف روزانه ما باشه ...

هویج و شلغم و چغندر و سیب و موز و اسفناج همه خیلی خیلی عالی و خوب هستند اما بی مناسبت. ( مگر برای عیادت مریضی بری و این هارو برای درمانش ببری )