PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ويندوزهاي سفارشي با استفاده از ويندوز 7 در يك شبكه داخلي

mjzaret
07-02-2012, 22:49
سلام به همه دوستان

من در مورد نصب ويندوز از طريق شبكه با استفاده از سرويس RIS ويندوز 2003 اطلاعات لازمه رو دارم.

من در دفتر كارم روي سيستم اصلي خودم ويندوز 7 دارم.

هر روز چند تا سيستم براي تعويض ويندوز پيشم مياد.

من يه ويندوز سفارشي براي خودم ساختم كه به صورت خودكار نصب ميشه و فقط درايو مورد نظر براي نصب رو انتخاب مي‌كنم.

بيشتر اوقات پيش مياد كه دستگاه درايو نوري سيستم مشتري مشكل داشته باشه و همين باعث بشه CD ويندوز خونده نشه و فايلها كپي نشوند.

الان مي‌خوام روي ويندوز 7 همون سرويسي كه در ويندوز 2003 وجود داره رو اجرا كنم و از طريق شبكه ويندوز نصب كنم.

آيا چنين چيزي امكان‌پذير هست يا نه؟

شاد باشيد:40:

mahdi7610
07-02-2012, 23:05
سرویس Ris که در ویندوز سرور 2003 هست نیاز به اکتیو دایرکتوری داره و بدون اون قابل انجام نیست و حتما باید ویندوز شما سرور باشه . البته دیگه توی سرور 2008 ، Ris نداریم و به جای اون WDS داریم .

میتونید برای نصب ویندوز از USB Flash هم استفاده کنید .

mjzaret
08-02-2012, 12:47
من هم اين موضوع رو مي‌دونم كه در استفاده از سرويس RIS بايستي سرويسهاي DNS, DHCP, AD نصب باشند.

روي ويندوز 7 هم سرويس AD وجود نداره.

خودم با RIS كار كردم و تجربه بسيار جالبي بود.

البته من براي دفتر كارم به اين موضوع نياز دارم. نمي‌خوام يه سيستم ديگه بزارم فقط براي اين كار.

مي‌خوام همين كار رو با ويندوز 7 انجام بدم. حتماً سرويسي مثل RIS باشه نه.

چيزي شبيه اين كه تحت شبكه فعاليت كنه. البته من يه مطلبي در مورد نصب ويندوز اكس پي از طريق شبكه با استفاده از نرم افزار ديگه خونده بودم.

الان اون مطلب رو پيدا نمي‌كنم.

مي‌خواستم بدونم دوستان در اين زمينه تجربه‌اي دارند يا نه.

شاد باشيد:40:

mahdi7610
09-02-2012, 08:42
چیزی که شما دنبالش هستید روش Distribution Server هستش . یه سرچ توی گوگل بزن پیدا می کنی .