PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک - خاموش شدن ناگهانی سبستم

mhda69
05-02-2012, 01:05
سلام
کامپیوتر من 1 هفتس موقع کار بهو خاموش میشه انگار برق رفته باشه.وقتی دقت کردم دیدم وقتی برای چند ثانیه سی پی یو رو 100% میمیونه زود خاموش میشه.نرم افزار speedfan نصبیدم دیدم دمای سی پی یو رو بین80تا90 میزنه یعنی واس داغ کردنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه کار خاصیم باهاش نمیکنم فقط وب گردی.حتی وقتی1تب باز میکنم90%سی پی یو اشغال میشه!!
ضمنا آنتی ویروس آواست آخرین ورژن و آخرین آپدیته.
اینم مشخصات قطعات
motherboar:gigabyte
ram:4gb ddr3 patriot
hard:western 1tera 64mb
vga:nvidia 5500 128mb xfx
cpu:dual core 3.2ghz 2mb
power:400 acbel

از اساتید خواهش میکنم راهنماییم کنن آخه کارم گیره.
مرسب از بزرگواریتون

M o h a m m @ d
05-02-2012, 01:19
اگه تجربه داری یه خمیر سلیکون بگیر به cpu بمال شاید خمیر سلیکونش خشک شده برای همین داغ میکنه

mhda69
05-02-2012, 01:35
اتفاقا همین کارم کردم به توصیه دوستم خمیر سیلیکون خربدم سی پی یو رو باز کردم روش مالیدم اما فایده نداشت. راه حل دیگ ای ب نظرتون مبرسه دوستان؟؟؟

mhda69
05-02-2012, 09:17
آقایون کسی نیس ب داد ما برسه؟؟؟

EXTREME
05-02-2012, 10:57
بله یک علت خاموش شدن سیستم از دمای بالای قطعات است
علت های دیکری مثل پاور مین و ویندوز و ویروس هم است ولی مشکل شما به احتمال زیاد از دمای بالای سی پی یو است
اول از همه ویندوز رو عوض کنید و اسکن ویروس بکنید
اگه حین نصب ویندوز هم خاموش شد فن سی پی یو و سیستم رو خاک گیری کنید خمیر سی پی یو رو عوض کنید و فن رو روغن کاری کنید
درست نشد از یک فن دیگه استفاده کنید
تهوبه کیس هم تاثیر داره

mhda69
05-02-2012, 11:24
اقا دمت گرم ولی همه این کارا رو کردم یعنی ویندوز عوض کردم(7) کیس رو باز کردم خاک گیری کردم و... خمیر هم مالیدم اما فایده نداش.فنم فن باکسه یعنی اورجینال مال خودشه . با این حال ب نظر شما اگه یه فن دیگه بخرم ک فن شاخی باشه حل میشه؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنید آخه تا حالا اینجوریشو دیگه ندیده بودم

راستی ممکنه سی پی یو کلا خراب شده باشه؟؟؟؟؟؟

urumchi
05-02-2012, 13:53
شما بعد از اینکه سیستم رو روشن کردی

سیستم رو 10 دقیقه بحال خودش بذار ببین دمای CPU

باز هم بالا میره یا نه؟ اگه رفت که مشکل سخت افزاریه

ولی اگه نرفت مشکل نرم افزاریه

اگه دیدی مشکل سخت افزاریه از من میشنوی بهیچوجه خودت انگولکش نکن

بردار ببر پیش یه نفر که تو کار سخت افزار خبره س، نهایتا 30 تومن خرجش میشه

خیلی بهتر از اینه که خودت انگولک کنی یکی دو تا قطعه مشکل پیدا کنه بعد واسه

خرید همونا مثلا 300 - 200 تومن پیاده شی !!!

یه عکس هم از پراسس هایی انجام میشه بذار تا ببینیم

mhda69
05-02-2012, 15:11
اینم از عکس پروسس ها ک فرمودین :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا سیستم بعد از 10-15 دقیقه ک روشن میمونه هم خودش یهو خاموش میشه حتی 1 پنجره هم باز نیس و هیچ عملیاتی انجام نمیشه.گاهی حتی سی پی یو رو 20-30% هم هست خاموش میشه یعنی خلاصه عمرا بیشتر از یه ربع روشن نمیمونه.بعد از خاموش شدنم باید نیم ساعتی بصبرم و الا روشن نمیشه.
پس ببرم تعمیرگاه؟؟؟؟؟
کماکان منتظر راهنماییتون هستم رفقا.دمتون گرم

urumchi
05-02-2012, 15:24
1- چیز غیر عادی توی پراسس ها ندیدم هر چند 43 تا پراسس خیلی زیاده

2- طبق گفته قبلی، اگه سیستم بدون اینکه کاری باهاش بکنید خودبخود خاموش بشه مشکل سخت افزاری داره

3- شما مطمئنی تنظیماتی در بایوس مادربرد اعمال نکردید که سیستم خاموش بشه مثلا برای اینکه بعد از دانلود شبانه سیستم خودش خاموش بشه ؟؟؟ یه بار محض احتیاط تنظیمات داخل بایوس رو Default کنید.

4- اگر مطمئنید که مورد 3 نیست، من شدیدا به پاور و برق سیستم شک دارم، خودتون یه بررسی مختصر کنید ببنید پاور و سیم های برق داخل کیس قطعی یا اتصالی ندارن

5- سیستم رو خاموش کنید، کابل برق رو در بیارید از پشت کیس، بغیر از سوکت برق هاردی که روش ویندوز هست بقیه سوکت های برق برای دی وی دی رایتر و هارد دیگه ای اگه دارید رو در بیارید. یه بار هم در این حالت تست کنید شاید یکی از سوکتهای برق اتصالی داره و باعث این مورد میشه

6- سیم های برق فن CPU را هم چک کنید.

7- اگه همه چیز بظاهر درست بود، کیس رو به یه نفر که به سخت افزار مسلط هست نشون بدید

Dark Shine
05-02-2012, 15:44
منـم همین مشکـل رو دارم کـه احتـمالِ زیـاد میدم از گـرمـای CPU بـاشه .
یـه فنِ دیگـه بنـدازم روش درست میشـه ؟
احتـمالـش هست ایـن یکی خـراب بـاشه ؟
والـا وقتی میرم تـوی یه سـایتِ سنگـین میره بـالا فایرفـاکس و بـه 100 هـم میرسـه بعد کـُنـد میشـه سیستـم بعـد خـاموش میشـه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]