PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک مخصوص پلاسمای سه بعدی D8000 سامسونگ

Black.Hawk
02-02-2012, 13:54
دوستان حالا که قیمت st30 50 خیلی به پلاسما D8880 51 سامسونگ نزدیک شده کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
الان قیمت سامی حدود 3 تومن هست و از نزدیک هم دیدمش !
از لحاظ ظاهری نسبت به st30 شیک تر هست و توی فروم های خارجی هم هر چی گشتم اکثرا سامی رو بهتر قبول دارن ( البته در مقایسه با st30 ) اما بین vt30 و D8000 همه می گن vt30 بهتره که البته با قیمت فعلی vt30 امکان خریدش رو ندارم !
اگه دوستان لطف کنن در مورد انتخاب بین st30 و D8000 نظرشون رو بگن ممنون میشم و اینکه مشکل screen peeling که تو بعضی از پنل های سامسونگ گزارش شده چی هست و تا حد این مشکل جدی هست ؟
ممنون

ferysery
03-02-2012, 13:11
دوستان حالا که قیمت st30 50 خیلی به پلاسما D8880 51 سامسونگ نزدیک شده کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
از لحاظ ظاهری نسبت به st30 شیک تر هست و توی فروم های خارجی هم هر چی گشتم اکثرا سامی رو بهتر قبول دارن ( البته در مقایسه با st30 ) اما بین vt30 و D8000 همه می گن vt30 بهتره که البته با قیمت فعلی vt30 امکان خریدش رو ندارم !

ممنون

مگه پلاسما سری 8000 اصلا تو ایران گیر میاد؟
شما از کجا آمار موجودی و قیمت گرفتین؟
گارانتی سام سرویس
یا قاچاق بدون گارانتی؟
ببخشید ولی با led سامی سری 8 اشتباه نگرفتید؟!

arash_a59
03-02-2012, 13:50
مگه پلاسما سری 8000 اصلا تو ایران گیر میاد؟
شما از کجا آمار موجودی و قیمت گرفتین؟
گارانتی سام سرویس
یا قاچاق بدون گارانتی؟
ببخشید ولی با led سامی سری 8 اشتباه نگرفتید؟!
عزیزم پلاسما سری 8 سامسونگ حداقل یک ماه و نیمه که به بازار ایران اومده من 2 تاشو در 2 فروشگاه مختلف دیدم با گارانتی سام سرویس(در شیراز).

ferysery
03-02-2012, 13:56
عزیزم پلاسما سری 8 سامسونگ حداقل یک ماه و نیمه که به بازار ایران اومده من 2 تاشو در 2 فروشگاه مختلف دیدم با گارانتی سام سرویس(در شیراز).
والا من بازار تهرون رو هر چی گشتم
گفتن اصلا این جنس وارد و توزیع نشده
بعضیشونم گفتن تعداد انگشت شماری بوده که تموم شده
پس شما میگید51d8880
در اونجا موجوده؟
آیا فقط تک و توک باز شده و پشت ویترین جهت نمایش هست
یا آکبندش جهت فروش موجوده؟
از قیمتش اطلاع دارید؟
اگر اینجا گیر نیارم مجبورم از اونجا بخرم
با تشکر از شما
به هرگونه اطلاعات جهت تهیه یه دونه از این محصول علاقمند هستم

1400
03-02-2012, 15:46

من چند روز در این خصوص از یه نمایندگی سوال کردم . گفتند پلاسمای سری 8 سامسونگ فقط چند عددد پشت ویترینی وارد شده و به نمایندگی های با سابقه تر سامسونگ داده شده و قابل فروش نیست :18:و طبق گفته این آقا با فروشنده آنها از طرف سام سرویس برخورد شدیدی خواهد شد.:18:

arash_a59
03-02-2012, 16:20
من چند روز در این خصوص از یه نمایندگی سوال کردم . گفتند پلاسمای سری 8 سامسونگ فقط چند عددد پشت ویترینی وارد شده و به نمایندگی های با سابقه تر سامسونگ داده شده و قابل فروش نیست :18:و طبق گفته این آقا با فروشنده آنها از طرف سام سرویس برخورد شدیدی خواهد شد.:18:
از ماجرایی که گفتید خبر ندارم و هر دوجا که رفتم واسه فروش گذاشته بودند و قیمت رو هم بهم گفتند (قبل از گرانی دلار 2950 بود اگه اشتباه نکنم)

ferysery
03-02-2012, 23:13
اینم بگم که من خودم 6 سال پیش یکی از بهترین مدلهای crt پانا رو خریدم
و 3 سال پیشم th42py800mr خریدم که تا همین الان هم دارمش و کاملا راضی هستم
در اینکه محصولات پلاسما پانا بعد از پایونیر بهترین هست هیچ شکی نیست
ولی یه چهار دلیل پلاسماهای سامسونگ (ع) رو مد نظر داشتم (و همچنین lg led nano lw9800)
1- تعصب به مارک ندارم و سعی میکنم با فکر باز انتخاب خودم رو انجام بدم
2- طراحی سری 8 سامی به نظر من قشنگتر از باقی مدلهای سامی و غیر سامی موجود در بازار هست
3- در بررسی سایتهای معتبر این مدل از سامی رقابت نزدیکی با پانی داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Freview.php%3Fsubaction%3Dshowfull%26id%3D1310 639416)
4- در انتخاب محصول به مورد نسبت قیمت به کارایی توجه میکنم و میدونم که تلویزیون مطلقا خوب (گل بی خار) تا اومدن oled ها فعلا رویایی بیش نیست و همه مارکها و مدلها کم و بیش مشکلاتی دارند

حالا ازهمه این حرفا بگذریم سامی 8000 که اصلا در ایران یافت نمیشه چه سامسرویسی چه قاچاق
و خبر موثق هم دارم که قرار هم نیست بیاد و فعلا تمرکز روی led های سامی هست که اونچنان چیز مالی هم نیستن
پس فکر میکنم شخصا با توجه به محدویت بودجه ام باید به یک st30 بسنده کنم
عزت زیاد

*Alucard*
04-02-2012, 11:53
بنا به گفته برخی از دوستان پلاسمای D8000 سامسونگ به ایران وارد شده این تاپیک جهت راهنمایی برای خرید و حل مشکلات دوستان هست لطفا بحثهای انحرافی انجام ندین.
با تشکر

vahid irani
04-02-2012, 13:03
پستهای مرتبط با پلاسمای D8000 سامسونگ به تاپیک زیر منتقل شد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک سوال: آیا این پست:

اگه دوستان لطف کنن در مورد انتخاب بین st30 و D8000 نظرشون رو بگن ممنون میشم و اینکه مشکل screen peeling که تو بعضی از پنل های سامسونگ گزارش شده چی هست و تا حد این مشکل جدی هست ؟
ممنون

1) بدون ارتباط با تاپیک هست؟
2) آیا انتقال پست به تاپیکی با 10 پست مفید هست؟
3) حالا اگر جواب دوستان بدون ارتباط هست ربطی به پست اولیه داره؟

*Alucard*
04-02-2012, 14:13
D8000 کنتراست بهتری نسبت به ST30 تو محیط تاریک داره ظاهرش از نظر خیلیا قشنگتره امکانات بیشتری داره ولی اشباع رنگ و برایتنس ST30 رو روی مد داینامیک نداره.
مشکل screen peeling به صورت موردی گزارش شده به نظر نمیرسه عمومیت داشته باشه.

*Alucard*
04-02-2012, 20:24
یکی از قابلیتهای جالبی که تو منوی تنظیمات پلاسماهای D8 و D7 وجود داره توانایی تنظیم شدت نور دهی پیکسلها توسط Cell Light هست تو پلاسماهای سامسونگ Cell light به جای Backlight در ال ای دی ها وجود داره که شدت روشنایی پیکسلها رو میشه باهاش کنترل کرد بر خلاف پاناسونیک که روی مدهای حرفه ای شدت نور دهی محدود میشه و تنها روی مد داینامیک میشه بالاترین برایتنس رو از پنل گرفت روی سامسونگ D8 و D7 شما میتونید پنل رو کالیبره کنید و بعد از کالیبره کردن اگر از شدت نوردهی راضی نباشید با زیاد کردن Cell light نوردهی پیکسلها رو افزایش بدین البته بالا بردن Cell light متاسفانه از حدی بالاتر عمق رنگ مشکی در نتیجه کنتراست رو کاهش میده ولی برای مکانهای پرنور میشه تصویر کالیبره شده به همراه درخشش بیشتر از پنل گرفت.
از نکات منفی این پنل میشه به IR های بیشتر نسبت به سایر پلاسماها و حرارت بالای اون اشاره کرد .
بعضی کاربرها علت به وجود اومدن screen peeling رو استفاده طولانی مدت از این پنل میدونن به این صورت که گفته میشه حرارت زیاد بر روی فیلتر کنتراست پنل اثر میزاره در نتیجه باعث جدا شدن این فیلتر از سطح شیشه ای روی پنل میشه (منبع رسمی و معتبری این اتفاق رو تائید نکرده).

poonel
04-02-2012, 21:43
تلویزیون زیبایی هست. اما خب اینکه دیزاینش مشکی نیست حواس بیننده رو از تصویر پرت می کنه.
نکته جالبی که داره اینه که بر خلاف پلاسماهای پاناسونیک فن نداره!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امتیازات در avforums.com

manaminjamkharam
05-02-2012, 03:16
برای مقایسه ی دو مدل پلاسمای D8000 و VT30 ، ترجمه ی بخش هایی از دو سایت بررسی کننده را در ادامه گفتم . امیدوارم به درد کسی بخوره .

قبلش بیان کنیم که اگه کسی فیلم باز باشه یا بدون توجه به قیمت های زیاد فیلم های اورجینال با کیفیت HD و full HD به این منابع دسترسی داشته باشه و موقع تماشای فیلم ، نور را تا حد مناسب کم کنه ، اولین و آخرین انتخاب بنظرم VT30 هست.چون توی Full Hd و Hd با این شرایط گفته شده ، VT30 از همه نظر بهتره ( رنگ های واقعی ، کنتراست ، برایتنس ضمن حفظ رنگ اصلی ، تصاویر سه بعدی و ... )

اما اگه خیلی خوشبینانه نگاه کنیم شاید فقط 30 % از افرادی که تلویزیون می خرند شرایط را اینطور آماده کنند.

اکثر افراد ، بیشتر منابع تصاویر، با کیفیت SD را در اختیار دارند.مثل شبکه های ایران (و اکثر شبکه های فارسی زبان ماه . وا . ره ).غیر از اون اکثرا توی روز تلویزیون می بینند و در شب هم ، بخاطر تلویزیون دیدن نور خونه را مناسب ( کم ) نمی کنند

همه خودشون واردتر از من هستند و می دونند که پلاسما ها معمولا در طول روز ، مقدار روشنایی واقعیشون کمتر به نظر می رسه و بطور ظاهری ، کاهش کنتراست دارند.پس حفظ کنتراست در نور به اندازه ی مقدار کنتراست مهم هست.

در این زمینه ( عملکرد مناسب فیلترهای حفظ کنتراست ) در مدل سامسونگ بهتر از پاناسونیک هست (توی نظرسنجی سایت هایی مختلف اینجور بیان شده) (حالا که تازه فیلتر مدلای آسیایی VT30 رو هم که برداشتند) اما این تمام ماجرا نیست ؛ چرا که توی چنتا سایت دیگه هم نوشته بود باگذشت چند ماه استفاده از مدل سامسونگ (d8000) میزان رنگ مشکی اون کاهش پیدا می کنه

نکته ی دوم این که ، تصاویر پخش شده از صدا و سیمای ایران بصورت SD هست.پس برای کسایی که بیشتر شبکه های خود ایران رو می خوان تماشا کنند باید ببینند که کدوم تلویزیون ها توی نمایش تصاویر SD کارایی ِ بهتری دارند (این هم گفته بشه که هر دو مدل جز بهترین مدل ها توی پخش SD هستند)

Panasonic p65VT30

کیفیت تصاویر SD در VT30 تاثیر گذار است.صادقانه می توانم بگویم که هنوز هم VT30 در نمایش تصاویر SD شارپ تر است و حتی جزییات کوچک را نمایش می دهد و من فکر می کنم که تلویزیون های پلاسمای پاناسونیک در میان بهترین تلویزیون های نمایش دهنده ی SD است.

بزرگنمایی (scaling) خوب است.پارامترهای رنگ خوب و دقیق است.نمایش تصاویر SD بسیار خوشایند است.

فسفر انتهایی (Phosphor trailing) (هاله زرد/سبز/بنفش/آبي است كه در اطراف اشياي متحرك ظاهر مي‌شود و بيشتر در صحنه‌هايي با كنتراست بالا قابل مشاهده خواهد بود.) درVT30 در سطح بسیار پایینی است.حتی پایین تر از تلویزیون تحسین شده ی پایونییر kuro . با این حال من متوجه ی نویزهایی در اطراف تصاویر با حرکت سریع شدم.

Samsung ps64D8000

کیفیت نمایش تصاویر SD مانند قبل زیبا است. سامسونگ نشانی از یک کار بسیار خوب در نمایش تصاویر SD است.با این حال من حس نمی کنم که D8000 بطور 100% همتراز با VT30 باشد و پایین تر از آن است.

فسفر انتهایی (Phosphor trailing) (هاله زرد/سبز/بنفش/آبي است كه در اطراف اشياي متحرك ظاهر مي‌شود و بيشتر در صحنه‌هايي با كنتراست بالا قابل مشاهده خواهد بود.) به حداقل کاهش یافته و احتمالا پایین ترین سطحی است که ما تاکنون روی یک تلویزیون پلاسما دیده ایم. حتی پایین تر از مدل پاناسونیک VT30

در D8000 من متوجه لرزشی در اطراف جسم متحرک نمی شوم.در VT30 ما شاهد این لرزش بودیم.

D8000 در تصاویر متحرک رنگ بندی بهتری نمایش می دهد نسبت به VT30

AVforums

Panasonic p65VT30

بدیهی است که چنین صفحه نمایش بزرگی در نمایش تصاویر SD کمی ضعف دارد اما نتایج نشان می دهد که بزرگنمایی (upSCALING) هنوز هم در سطح بسیار خوب ( بسیار قابل تماشا/very watchable) می باشد.

درواقع کیفیت تصاویر SD می تواند کاملا مشخص ( زبر merciless) در محدوده ای مشخص باشد

In fact the quality of the image can be quite merciless in revealing limitations in the source material especially with standard definition broadcast material

تست های انجام شده ( توسط نوارهای رنگی SMPTE ) برای سیستم PAL و NTSC نشان می دهد که بزرگ نمایی (scaling) در P65VT30 در کیفیت 576i و 480i بطور کامل بود و آن را بدون از دست دادن جزییات (unwanted ringing) انجام می دهد.

Using both the PAL and NTSC HQV benchmark discs the SMPTE colour bar test was reproduced correctly, with the P65VT30 scaling the full 576i and 480i images without any loss of detail or unwanted ringing

همچنین در تست jaggies و تست diagonal interpolation عملکرد خوبی نشان داد.

P65VT30 از عهده ی تشخیص درست انطباق (هماهنگی) تصاویر 3:2 (NTSC) تا زمانی که حالت مد سینما فعال باشد برمی آید.

(P65VT30 managed to correctly detect 3:2 (NTSC) film cadence as long as the Clear Cinema function is on)

(مفهوم پاراگراف زیر را نمی دونم فقط چیزی که از ترجمه ی کلمه به کلمه فهمیدم می نویسم)

تلاش vt30 برای هماهنگی (تشخیص انطباق) 2:2 (pal) : تصاویر 50 HZ را در انطباق 2:2 ، حدود 3 ثانیه نگه می دارد و در نگه داشتن تصاویر 30 fps در انطباق 2:2 بطور کامل شکست خورده است.

the P65VT30 struggled to detect 2:2 (PAL) cadence, it took nearly 3 seconds to lock onto 2:2 cadence at 50Hz and completely failed to lock onto 2:2 cadence at 30fps

باوجود اینکه vt30 هنوز نمی تواند انطباق 2:2 (pal) را بدرستی تشخیص بدهد اما توجه به این نقد برای شرکت پاناسونیک می تواند یک گام در مسیر درست باشد.

در SD تصاویر واضح هستند اما دقیق نیستند.به هرحال با توجه به اندازه ی این صفحه نمایش ، بزرگنمایی (scaling) در نمایش تصاویر خیلی واضح عمل می کند و هیچ نشانه ای از (ringing) نیست.

بطور کلی شما انتظار داشته باشید از P65VT30 که تمامی منابع پخش را بخوبی نمایش بدهد به جز نوع خاصی از تصاویر 50 HZ را.

Samsung ps64D8000

مثل همیشه پردازش ویدیو بسیار عالی است .به این معنی که PS64D8000 برای تصاویر sd قادر به تولید تصاویر بسیار خوب (بسیار قابل تماشا/very watchable) است حتی در چنین صفحه نمایش بزرگی .

PS64D8000 می تواند هر دو دسته ی تصاویر 50 HZ یا 60 HZ را بدون هر گونه مسئله ای بارگزاری مجدد (refresh rates) کند و برای منابع 24p نیز مناسب است.

تنها مسئله ی عمده ای که در مورد PS64D8000 با آن برخورد کردیم این بود که کاهش دهنده ی نویز (noise) دیجیتال نمی تواند بطور کامل خاموش شود مگر آنکه تلویزیون را روی حالت بازی قرار داد.

مسئله ی دیگر ، شکست PS64D8000 در تشخیص درست انطباق 2:2 بود

Another issue was the failure of the PS64D8000 to correctly detect 2:2 cadence

پردازش ویدیو قسمتی است که صفحه نمایش سامسونگ معمولا در آن عالی عمل می کند.

مثل همیشه ما آزمون را با نوارهای رنگی SMPTE بر روی تصاویر PAL و NTSC شروع کردیم که هیچ مشکلی نداشت ، بزرگنمایی (scaling) تصاویر 576i و 480i بدرستی انجام شد ، بدون از دست دادن جزییات یا (ringing) ناخواسته

as always we started with the SMPTE colour bar tests on the PAL and NTSC HQV benchmark discs which the PS64D8000 had absolutely no problems with, correctly scaling the full 576i and 480i images without any loss of detail or unwanted ringing

چیزی که ما را بسیار متعجب کرد ، شکست سامسونگ در آزمون 2:2 (PAL) آن هم با استفاده از هر دو حالت Auto1 و Auto2 بود زیرا سامسونگ در گذشته هیچ مشکلی با انطباق 2:2 نداشت به همین دلیل این امر بسیار ناامید کننده است.

however much to our surprise it failed the 2:2 (PAL - European) test using both Auto1 and Auto2

بزرگنمایی (scaling) عالی سامسونگ در تصاویر SD ، واقعا تصاویری صاف و خالی از aliasing به نمایش در آورد.

with standard definition material Samsung's excellent scaling really came into play resulting in smooth images that were free of aliasing

ایجاد تصاویر SD در PS64D8000 حتی در چنین صفحه نمایش بزرگی بسیار خوب است و حتی ما مجبوریم بگوییم که در این مورد PS64D8000 تا حدودی از P65VT30 بالاتر است.

[/URL]

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته جدول این سایت در مورد سایز 51 اینچ این مدل از سامسونگ با سایز 64 اینچ که در بالا آورده شد در بعضی موارد متفاوت هست که در پایین مشاهده می کنید.

جمله ی زیر را چندجا به عنوان یه عیب خوندم اما اصلا منظورش را نمی فهم.تنها چیزی که متوجه شدم این بود که بعد از یه مدت از گوشه بالا سمت چپ صفحه نمایش مدل سامسونگ یه جور لایه لایه شدن یا تاریک شدن صفحه بوجود میاد نمی دونم شاید منظور همون screen peeling هست.که اتفاقا توی تاپیک تلویزیون های سامسونگ به آدرس زیر هم ، چنتا از بچه ها این عیب رو مطرح کرده بودن.

the black filter is staring to peel from the top left hand corner

خلاصه :

1) لحن در مورد عملکرد در برابر تصاویر SD از سمت سایت ها طوری هست که کیفیت تصاویر SD پاناسونیک بهتر از سامسونگ شناخته شده اما بزرگ نمایی مدل سامسونگ بهتر از پاناسونیک .

2) کمتر بودن فسفر انتهایی (Phosphor trailing) (هاله زرد/سبز/بنفش/آبي است كه در اطراف اشياي متحرك ظاهر مي‌شود و بيشتر در صحنه‌هايي با كنتراست بالا قابل مشاهده خواهد بود.) در سامسونگ بهتر هست. (البته vt30 هم در حد بسیار خوبی بوده ها)

3) پاناسونیک در نمایش تصاویر ثابت بهتر از سامسونگ هست و سامسونگ در نمایش تصاویر متحرک

4)کنتراست VT30 بالاتر از d8000 هست ( ابته در مقایسه با ST30 ، مدل سامسونگ کنتراست بالاتری داره)

5)حفظ کنتراست در مکان های روشن ، برای d8000 بهتر هست نسبت به VT30

6) سیاه شدن گوشه بالای پلاسمای سامسونگ هم مسئله ی مهمی هست.(اگه اشتباه نکنم همون مشکل screen peeling)

7) باگذشتن چند ماه استفاده از مدل پلاسمای سامسونگ (d8000) میزان رنگ مشکی اون کاهش پیدا می کنه. (واقعا؟!!!)

8) در رابطه با مورد زیر هم اگه کسی منظورش را کامل می دونه توضیح بده :

vt30 تصاویر 50 HZ را در انطباق 2:2 ، حدود 3 ثانیه نگه می دارد و در نگه داشتن تصاویر 30 fps در انطباق 2:2 بطور کامل شکست خورده است.

the P65VT30 struggled to detect 2:2 (PAL) cadence, it took nearly 3 seconds to lock onto 2:2 cadence at 50Hz and completely failed to lock onto 2:2 cadence at 30fps

بازهم می گم ، در تصاویر full hd و hd عملکرد VT30 در هر دو سایت بهتر شناخته شده.

این موارد بیان نشد تا بگم کدوم مارک نسبت به اون یکی برتری داره و فقط ترجمه ی بخش هایی از دو سایت بررسی کننده بود.

اگه هم جایی اشتباه بیان کردم از همه معذرت می خوام.

arash_a59
05-02-2012, 06:04
چطور این پلاسما در ساختش فن بکار نرفته اونوقت VT30 ما یه N تایی فن داره؟!
جناب Alucard آیا سامسونگ از تکنولوژی یا شیوه خاصی برای خروج گرمای این پنل استفاده کرده؟
دوستانی که در شیراز این پنل رو هنوز پیدا نکردند میتونم آدرس نمایندگی که این TV رو داشت در پیغام خصوصی بهشون بگم
البته من حدودا یک و نیم ماه پیش دیدم و نمیدونم الان موجود داشته باشه یا نه !
اما اگه خواستند بنده در خدمتم.:11:

Black.Hawk
05-02-2012, 11:05
این مطلب رو فقط و فقط جهت اطلاع بیشتر دوستانی که قصد خرید این پنل رو دارن میزارم و نه با هدف خراب کردن یک برند یا تبلیغات منفی.
مشکل screen peeling در سری پلاسما های 2011 سامسونگ تبدیل به یه مشکل فراگیر شده به طوری که بر اساس نوشته های خریداران این مدل ها بعد از چند ساعت استفاده از دستگاه این مشکل خودش رو نشون میده ! حالا این مشکل اصلا چی هست؟
یه لایه رو پنل یا همون صفحه نمایش هست که از لحاظ ظاهری شبیه به بر چسب محافظی هست که روی گوشی های موبایل میچسبونن تا خط و خش روش نیفته با این تفاوت که این لایه توی پنل حکم فیلتر رو داره ! (مثل همون فیلتر کنتراست)
برای مثال توی یکی از سایت ها یه نظر سنجی گذاشتن تا هر کسی این پنل ها ( D8000 , D7000 ) رو خریده تو نظرسنجی شرکت کنه و به بقیه اطلاع بده که پنل دچار این مشکل شده یا نه که آدرسش این هست و میتونین یه سر بهش بزنین و اگه انگلیسی تون هم خوب باشه اطلاعات خیلی زیادی در این مورد بدست بیارین

همچنین یه نمونه عکس هم در این مورد میزارم که مشکل رو دقیق تر بتونین شناسایی کنین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در نهایت با یه سرچ ساده تو نت میتونین اطلاعات دقیق تری رو در این مورد بدست بیارین و پیشنهاد من این هست که اگر قصد خرید این مدل ها رو دارین حتما قبل از خرید این مورد رو توی فاکتور ذکر کنین که در صورت بروز این مشکل مسولیت رو فروشنده قبول کنه یا این که با سام سرویس تماس بگیرین ببینین اصلا این مورد شامل گارانتی میشه یا نه !
به هر حال صحبت از حدود 3 میلیون پول هست :46:

*Alucard*
05-02-2012, 13:30
چطور این پلاسما در ساختش فن بکار نرفته اونوقت VT30 ما یه N تایی فن داره؟!
جناب Alucard آیا سامسونگ از تکنولوژی یا شیوه خاصی برای خروج گرمای این پنل استفاده کرده؟
دوستانی که در شیراز این پنل رو هنوز پیدا نکردند میتونم آدرس نمایندگی که این TV رو داشت در پیغام خصوصی بهشون بگم
البته من حدودا یک و نیم ماه پیش دیدم و نمیدونم الان موجود داشته باشه یا نه !
اما اگه خواستند بنده در خدمتم.:11:

دقیقا نمیدونم دلیل استفاده نکردن از فن چی هست ولی به هر حال 100% یک محاسباتی انجام دادن و استفاده از فن رو ضروری ندونستن چندتا تئوری میشه مطرح کرد:
1. گفته میشه سیستم ABL (محدود کننده برایتنس رنگ سفید برای کم کردن مشکلات حرارتی) در سامسونگ آستانه عملکرد سریعتری نسبت به پلاسماهای پاناسونیک داره به عبارتی رنگ سفید رو سریعتر محدود میکنه همین مسئله ممکنه حرارت رو در این پلاسماها در سطحی رسونده باشه که مهندسای سامسونگ ضرورتی برای استفاده از فن ندیده باشن.
2. سامسونگ از چیپهای با تکنولوژِی 45 نانومتری در این پنلها استفاده کرده باشه که حرارت کلی چیپها پائین باشه و نیازی به فن نداشته باشن.

3. بعضی از کاربرها ادعا میکنن که صفحه فلزی پشت پنلهای پلاسمای سامسونگ بعد از 30 دقیقه الی 1 ساعت کار کردن بر اثر حرارت زیاد غیر قابل لمس کردن هستن!

The top back corners are almost untouchable after using the plasma for 30 minutes. If you live in a warm climate expect to pay extra $$ just to cool the room this plasma is located in. If you're in a cold climate you might love the extra heat radiated.

در مورد تصاویر SD نظرها متفاوت هست رو پردازنده پنلهای الگوریتمی برای از بین بردن Pixelate شدن سورسهای رزولوشن پائین جاسازی شده که بهش mpeg noise reduction میگن بعضی منابع میگن این سیستم روی پلاسماهای پاناسونیک عملکرد بهتری داره.

در مورد مشکلات film cadence یا همون مشکل عدم انطباق موقع پخش فیلمهای پال که ممکنه وجود داشته باشه این مسئله مهم نیست چون 90 درصد DVD پلیرها و 99 درصد بلوری پلیرها کار film cadence رو خودشون انجام میدن.
برای درک بهتر موضوع Film cadence این ویدئو رو ببینید:

در مورد مقایسه فیلتر های پاناسونیک و سامسونگ:
اساسا کار این فیلترها دو مطلب هست:
1.حفظ رنگ مشکی در نتیجه کنتراست در محیطهای روشن
2.کم کردن رفلکشن یا اثر آینه ای صفحه تی وی در انعکاس اجسام مخصوصا اجسامی که از خودشون نور ساطع میکنن.
در این مورد Cnet عنوان کرده:

Compared to the Samsung the VT30's screen was a bit more reflective, with brighter highlights when we turned on the lights. On the other hand it did a slightly better job at preserving black levels under bright lights, although the Samsung was still very good in that area. We ended up slightly preferring the bright-room picture of the Samsung, but the two were very close.

Read more: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاناسونیک رفلکشن بیشتری نسبت به سامسونگ داره ولی در حفظ رنگ مشکی در محیطهای روشن کمی بهتر عمل میکنه اما سامسونگم در این مورد خیلی خوب عمل میکنه اما در نهایت Cnet سامسونگ رو مجموعا مقدار کمی بهتر میدونه.

arash_a59
05-02-2012, 13:42
این مطلب رو فقط و فقط جهت اطلاع بیشتر دوستانی که قصد خرید این پنل رو دارن میزارم و نه با هدف خراب کردن یک برند یا تبلیغات منفی.
مشکل screen peeling در سری پلاسما های 2011 سامسونگ تبدیل به یه مشکل فراگیر شده به طوری که بر اساس نوشته های خریداران این مدل ها بعد از چند ساعت استفاده از دستگاه این مشکل خودش رو نشون میده ! حالا این مشکل اصلا چی هست؟
یه لایه رو پنل یا همون صفحه نمایش هست که از لحاظ ظاهری شبیه به بر چسب محافظی هست که روی گوشی های موبایل میچسبونن تا خط و خش روش نیفته با این تفاوت که این لایه توی پنل حکم فیلتر رو داره ! (مثل همون فیلتر کنتراست)
اوه اوه!
اینکه خیلی ضایع هست!
توی اون سایتی که گذاشتید تقریبا توی تمامی تاریخ های ساخت این اتفاق افتاده که بیشترینش مال May و کمترینش مال July بوده
مگر اینها محصولاتشون رو ساعتها تست و سپس روانه بازار نمیکنند؟! آخه این چه سوتی هست! اونم واسه یه شرکت معتبر مثل سامسونگ:41:
یه لحظه یاد ایرانخودرو افتادم که خدای این جور سوتی هاست.

Black.Hawk
05-02-2012, 14:27
اوه اوه!
اینکه خیلی ضایع هست!
توی اون سایتی که گذاشتید تقریبا توی تمامی تاریخ های ساخت این اتفاق افتاده که بیشترینش مال May و کمترینش مال July بوده
مگر اینها محصولاتشون رو ساعتها تست و سپس روانه بازار نمیکنند؟! آخه این چه سوتی هست! اونم واسه یه شرکت معتبر مثل سامسونگ:41:
یه لحظه یاد ایرانخودرو افتادم که خدای این جور سوتی هاست.

نظر شخصی من این هست که علت اصلی بوجود اومدن این مشکل گرمای بیش از حدی هست که پنل های پلاسما تولید می کنن . مخصوصا که توی این سری از فن هم استفاده نشده و کل پنل تبادل گرمایی خوبی با محیط نداره . اگر دقت کرده باشین در اکثر موارد این مشکل بعد از حدود 8 تا 30 ساعت بوجود اومده که در این مدت کوتاه فقط عاملی مثل گرما میتونه سبب بوجود اومدن این مشکل بشه و نه نقص فنی
همون طور که جناب *Alucard* هم توی پستشون ذکر کردن بعد از گذشت حدود نیم ساعت از روشن بودن پنل قسمت هایی از اون به دلیل گرمای زیاد قابل لمس نیست و این خودش می تونه دلیلی باشه برای مشکل screen peeling !!!

manaminjamkharam
05-02-2012, 16:27
از بین دوستان اگه کسی از قیمت سایزهای مختلف این تی وی توی بازار ایران خبر داره ، ممنون می شم لطف کنن بگن

TATU_TATY
05-02-2012, 21:03
عجب سوتی خدایی . خیلی بده که . این امار مثلا تو هر چند 100 نفر این جوری شده تی وی هاشون . مثله اگر از هر 100 یکی اینجوری بشه که حالا میشه باهاش کنار اومد ولی اگر از هر 10 یکی اینجوری بشه که هیچی دیگه ..بازم ای ولا به پانا . البته سامسونگ ساله دیگه درستش و بهترش میکنه . امسال واسه باره اوله حرفه ای میزنه این جوری نافرم از کار در اومد

Black.Hawk
05-02-2012, 22:32
از بین دوستان اگه کسی از قیمت سایزهای مختلف این تی وی توی بازار ایران خبر داره ، ممنون می شم لطف کنن بگن
آخرین قیمتی که دارم مربوط به هفته پیش هست که مدل 51 اینچ D8000 رو با سینما 3600 و بدون اون 3050 میدادن . از جزییات گارانتی اطلاعی ندارم