PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بکاپ گیری از ویندوز اورجینال و نصب ویندوز جدید

MAZIARDM
03-02-2012, 23:48
با سلام و شب به خیر
ویندوز سیستم من 7 64 بیت هوم پرمیوم اورجینال هستش. می خوام ویندوزشو عوض کنم. شنیدم می تونم این ویندوزم رو ازش بکاپ بگیرم و اونو داشته باشم و ویندوز سیستم رو عوض کنم. ولی هروقت خواستم برشگردونم. یعنی اگر بعده ها خواستم ویندوز اورجینال رو نصب کنم امکان پذیر باشه. میشه؟ اگه میشه به چه صورته. به هر حال من نمی خوام ویندوز اورجیناله از دست بره. ولی از طرفی هم می خوام ویندوز نسخه اولتیمیت رو نصب کنم. با تشکر از شما می خوام راهنمایی کنید.

jafarian
04-02-2012, 00:15
بهترین برنامه برای اینکار برنامه acronis true image هست که اگر خواستین استفاده کنید ورژن بوت برنامه رو دان کنید فایل آموزشی این برنامه رو بصورت pdf هم داخل لینک پایین گداشتم درضمن وقتی ایمیج از ویندوز بطور مثال با این برنامه گرفتین نباید روی اون پارتیشنی که ازش ایمیج گرفتین تغییراتی ایجاد کنید چون قادر به بازگردانی ایمیج گرفته شده نیستین دراونصورت:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MAZIARDM
04-02-2012, 20:23
بهترین برنامه برای اینکار برنامه acronis true image هست که اگر خواستین استفاده کنید ورژن بوت برنامه رو دان کنید فایل آموزشی این برنامه رو بصورت pdf هم داخل لینک پایین گداشتم درضمن وقتی ایمیج از ویندوز بطور مثال با این برنامه گرفتین نباید روی اون پارتیشنی که ازش ایمیج گرفتین تغییراتی ایجاد کنید چون قادر به بازگردانی ایمیج گرفته شده نیستین دراونصورت:20:

با سلام و شب خوش به شما و تشکر از پاسختون.

تا سوال داشتم و متشکر میشم پاسخ بدید:

1. پس می تونم با شرایط بالا و رعایت اون ها ویندوزمو هر وقت خواستم برگزدونم می تونم؟
2. بعد این که هر ویندوز دیگه ای ریخته بشه فرقی نمی کنه. چون من می خوام یه ویندوز غیر اورجینال بریزم.
3. بعد اینکه من 3 تا درایو دارم که یکیش درایو ویندوز c هستش، یکیش ریکاوری هستش و سوی هم hp tools هستش. باید از همه اون ها بکاپ بگیرم؟
4. با توجه به این که هنوز پارتیشن بندی نکردم، پس اول پارتیشن بندی کنم و بعد ویندوز عوض کنم؟

با تشکر از شما.

pcsoft
04-02-2012, 22:55
با سلام و شب خوش به شما و تشکر از پاسختون.

تا سوال داشتم و متشکر میشم پاسخ بدید:

1. پس می تونم با شرایط بالا و رعایت اون ها ویندوزمو هر وقت خواستم برگزدونم می تونم؟
2. بعد این که هر ویندوز دیگه ای ریخته بشه فرقی نمی کنه. چون من می خوام یه ویندوز غیر اورجینال بریزم.
3. بعد اینکه من 3 تا درایو دارم که یکیش درایو ویندوز c هستش، یکیش ریکاوری هستش و سوی هم hp tools هستش. باید از همه اون ها بکاپ بگیرم؟
4. با توجه به این که هنوز پارتیشن بندی نکردم، پس اول پارتیشن بندی کنم و بعد ویندوز عوض کنم؟

با تشکر از شما.

سلام
با اجازه جناب جعفریان.

1- بله. البته زمان ریستور بستگی به حجم اشغال شده ی درایو داره که معمولا یکی دو ساعتی طول خواهد کشید.
2- خیر فرقی نمی کنه.
3- خیر، فقط پارتیشن ویندوز.
4- فرقی نمی کنه. با برنامه Acronis Dis Director یا هر برنامه دیگه ای می تونین پارتشین بندی انجام بدین در هر زمانی.

موفق باشید دوست عزیز:40:

jafarian
04-02-2012, 23:05
فقط تو مورد 4 اینو ذکر کنم که شما به پارتیشن درایو C نباید بعد از بک آپ گیری دست بزنید وگرنه قبلش فرقی نمیکنه درضمن حجم درایو C شما چقدر هست که میخواین پارتیشن بندی روی لپ تاپ خودتون انجام بدین ؟

MAZIARDM
05-02-2012, 00:19
با سلام و شب خوش و تشکر به خصوص جعفریان و پی سی سافت عزیز.

فقط تو مورد 4 اینو ذکر کنم که شما به پارتیشن درایو C نباید بعد از بک آپ گیری دست بزنید وگرنه قبلش فرقی نمیکنه درضمن حجم درایو C شما چقدر هست که میخواین پارتیشن بندی روی لپ تاپ خودتون انجام بدین ؟

هارد لب تابم 1 ترایایت هستش. که درایو سی اون 701 گیگ هستش. درایو دی یا همان ریکاوری 1.97 گیگ هستش. و درایو f یا همان اچ پی تولز 84.4 مگابایت هستش. من از موقعی که خریدم هنوز پارتیشن بندی نکردم. می خوام یه درایو جدید بهش اضافه کنم. با تفاسیر فوق پس باید درایو ویندوز در هنگام باکاپ گیری و ری استور، حجمش یکی باشه. در غیر این صورت به مشکل بر می خورم. درسته دیگه؟

یه نکته ای هم اینجا اضافه کنم بدلیل این که نسخه ویندوزش هوم پرمیوم هستش و برخی محدودیت ها داره می خوام ویندوزشو عوض کنم و نسخه اولتیمیت نصب کنم. و خب ویندوز جدید مطمئنا اورجینال نیست. از طرفی هم گفتم که حیفه ویندوز اورجینالش از بین بره. و خب شنیدم ظاهرا میشه با بکاپ گیری نسخه اورجینال رو حفظ کرد و هر وقت نیاز بود بهش رجوع کردو نصبش کرد. به هرحال با تفاسیر فوق میشه این کارو کرد. درست متوجه شدم؟

با تشکر اگه راهنمایی و توضیحاتی هست متشکر می شم بفرمایید.

---------- Post added at 02:19 AM ---------- Previous post was at 02:16 AM ----------

بهترین برنامه برای اینکار برنامه acronis true image هست که اگر خواستین استفاده کنید ورژن بوت برنامه رو دان کنید فایل آموزشی این برنامه رو بصورت pdf هم داخل لینک پایین گداشتم ...:20:

با سلام دوباره

راستی جناب جعفریان؛ من هنوز این فایل پی دی اف رو نخوندم. می خواستم بدونم که در اون ری استور کردن یا برگرداندن یا بهتره بگم نصب ویندوز بکاپ گرفته شده توضیح داده شده؟ با تشکر از شما

jafarian
05-02-2012, 00:31
واسه سئوال اولتون دوست عزیز برای پارتیشن بندی ازطریق خود برنامه ویندوز به اسم disk mangament پیش برین که طریقه راهنمایی این برنامه رو قراردادم درضمن حجم درایو c شماخیلی زیاد انتخاب شده شما با همین برنامه خود ویندوزروی درایو c کلیک راست بعدشم گزینه Shrink Volume انتخاب کنید بعدم توی کادری که که مشخص شده بعدشم تو اون کادر شکل 2 عدد مورد نظر خودتون برای ساخت پارتیشن مشخص کنیداز آخرم روی گزینه Shrinkکلیک کنید تا یک پارتیشن جدید ساخته بشه درضمن اینم بگم که هیچ فرقی بین ویندوز اورجینال با غیر اورجینال نیست کلا فقط اون سریال داره اون یکی کرک پیشنهاد من اینه که اصلا از همین ویندوز اصل خودتونم هیچ بک آپ نگیرین کلا پاکش کنید چون ultimate نسبت به این داری کارایی بیشتری هست کانفیگ لپ تاپ خودتونم کامل درضمن مشخص کنید برای سئوال آخرتونم داخل اون فایل pdf طریقه restore کردن این ایمیج توضیح داده شده سئوالی بود بپرسین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MAZIARDM
05-02-2012, 12:23
سلام دوباره و تشکر زیاد به خصوص دوست عزیز جناب جعفریان گرامی.
ممنون که پاسخ دادید و زحمت قراردادن عکس ها رو هم کشیدید. در ضمن می خواستم:

... هست کانفیگ لپ تاپ خودتونم کامل درضمن مشخص کنید ...

منظورتون از این جمله را نفهمیدم. چطوری می تونم این کارو بکنم . و چه فایده یا ضرورتی داره؟

اما سوال دومم اینه که اصلا این درایو ریکاوری و اچ پی تولز چیه و به چه کاری میاد؟

[QUOTE=jafarian;6822212
سئوالی بود بپرسین.
[/QUOTE]

تا همین جا هم کلی راهنمایی کردید و ممنون که با حوصله پاسخ دادید. با کمال پر رویی می گم چشم. اگه سوالی بود حتما مزاحمتون میشم. با تشکر از شما

jafarian
05-02-2012, 14:17
منظور از کانفیگ همون مشخصات لپ تاپ خودتون میشه که بگین که ببینم این ویندوز روی لپ تاپ شما یعنی همین سری ultimate جواب میده یا که نه واسه سئوال دوم هم تو انجمن لپ تاپ مطرح کنید.

MAZIARDM
06-02-2012, 19:34
با سلام و تشکر

لب تابم hp pavilion dv6 هستش. سوال دیگه ای مطرح بود در خدمتم. با تشکر

jafarian
06-02-2012, 23:16
با سلام و تشکر

لب تابم hp pavilion dv6 هستش. سوال دیگه ای مطرح بود در خدمتم. با تشکر

لپ تاپ شما از نظر سخت افزاری مشکلی نداره راحت میتونید سری ultimate نصب کنید البته 32 بیتی این نسخه رو.

MAZIARDM
06-02-2012, 23:28
با سلام به شما
چرا 32 بیتی؟ رمش 8 گیگ هستش. الانم 64 بیت روش نصبه. مشکلی پیش میاد؟ با تشکر از شما

jafarian
07-02-2012, 00:00
با سلام به شما
چرا 32 بیتی؟ رمش 8 گیگ هستش. الانم 64 بیت روش نصبه. مشکلی پیش میاد؟ با تشکر از شما

عذرمیخوام دوست عزیز من فکر کردم رم شما 2 گیگ چون تو یک سایت cpu رو i5 مشخص کرده بود رم زده بود دو شمت همون 64 بیت راحت میتونید نصب کنید.

MAZIARDM
07-02-2012, 12:27
خواهش می کنم. شما لطف داری. من وقتی کارای فوق رو انجام دادم حتما نتیجه اش رو خدمتتون میگم. اگه سوال یا مشکلی پیش اومد حتما مزاحم شما و بقیه دوستان میشم.

با تشکر

pedram_01
10-02-2012, 03:09
سلام من به یک کمک فوری نیاز دارم مرسی

ویندوز من اصل هست و الان خراب شده بلوتوث از کار افتاده و خیلی چیز های دیگه میخوام بهم یاد بدید چجوری از بکاپی که قبلا گرفتم استفاده کنم مرسی 4 تا دیویدی میباشد

لپتاپ من هم hp 6080 میباشد مرسی

راستی من اگه بخوام ویندوز 8 غیر اورجینال یا 7 غیر اورجینال بریزم چجوری میتونم بلوتوث یا گرافیک یا صدا وچیز های دیگه رو نصب کنم اخه هیچ سیدیی برای این ها ندارم

Mr UNTD
10-02-2014, 21:20
واسه سئوال اولتون دوست عزیز برای پارتیشن بندی ازطریق خود برنامه ویندوز به اسم disk mangament پیش برین که طریقه راهنمایی این برنامه رو قراردادم درضمن حجم درایو c شماخیلی زیاد انتخاب شده شما با همین برنامه خود ویندوزروی درایو c کلیک راست بعدشم گزینه Shrink Volume انتخاب کنید بعدم توی کادری که که مشخص شده بعدشم تو اون کادر شکل 2 عدد مورد نظر خودتون برای ساخت پارتیشن مشخص کنیداز آخرم روی گزینه Shrinkکلیک کنید تا یک پارتیشن جدید ساخته بشه درضمن اینم بگم که هیچ فرقی بین ویندوز اورجینال با غیر اورجینال نیست کلا فقط اون سریال داره اون یکی کرک پیشنهاد من اینه که اصلا از همین ویندوز اصل خودتونم هیچ بک آپ نگیرین کلا پاکش کنید چون ultimate نسبت به این داری کارایی بیشتری هست کانفیگ لپ تاپ خودتونم کامل درضمن مشخص کنید برای سئوال آخرتونم داخل اون فایل pdf طریقه restore کردن این ایمیج توضیح داده شده سئوالی بود بپرسین.

زدن این حرف از کاربری مثل شما عجیب بود . فک کنم ویندوز اوریجینال ایشون شرف داشته باشه به Ultimate کرکی . دلیل حرفمم استفاده به مدت زیاد از هر دو ویندوز هستش + مطالبی که تو دانشگاه به ما یاد دادن !!

V i r u s e r
10-02-2014, 21:45
زدن این حرف از کاربری مثل شما عجیب بود . فک کنم ویندوز اوریجینال ایشون شرف داشته باشه به Ultimate کرکی . دلیل حرفمم استفاده به مدت زیاد از هر دو ویندوز هستش + مطالبی که تو دانشگاه به ما یاد دادن !!

دوست عزیز تاپیک مال سال 2012 هست
فرق ویندوز اریجینال هم با کرک شده در یک رشته کاراکتر 25 حرفی هست و هیچ فرق دیگه ای وجود نداره.
در ضمن استارتر نگفتن که دقیقا از کدوم قابلیت ultimate می خواستن استفاده کنن که اینقدر براشون مهم بود
نکته ی اخر اینکه نیازی به بکاپ گیری نیست، هر موقع خواستن می تونن با نصب نسخه ی Home premium و استفاده از سریال پشت لپتاپ ویندوز اوریجینال رو نصب کنن.

polestar98g
11-02-2014, 09:16
در ضمن کرک کردن اصلا لزومي نداره چون با روش اسکايپ به راحتي اکتيو ميشه.:n06: