PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Eyefinity با دو مانیتور 2485 سامسونگ

اصغر e
03-02-2012, 18:58
چطوری می شه از تکنولوژی Eyefinity را با دو مانیتور استفاده کرد

مانیتور سامسونگ 2485 24 "
مانیتور ورودی dp ندارد ولی گرافیگ یک خروجی dp دو خروجی dvi یک خذوجی hdmi دارد
گرافیگ ati 5830 بصورت کراس فایر ایکس

ess_1362
03-02-2012, 19:09
شما دو تا display را به دو تا گرافیک نصب کن
آخرین ورژن کاتالیست را نصب کنید
با راه اندازی سیستم و ورود به ویندوز بصورت خودکار تصویر روی هر دو مانیتور نمایس داده میشه(البته هر دو تصویر یکی هستن)
وارد تنظیمات کاتالیست بشین
در قسمت desktop management گزینه eyefinity را فعال کنید

اصغر e
03-02-2012, 19:37
[QUOTE=ess_1362;6818881]شما دو تا display را به دو تا گرافیک نصب کن

دوست عزیز گفتم که هرکدوم از گرافیک ها یدونه بیشتر display نداره کدام دو تا display را می گید در ضمن نیازی نیست که کراس فایر را غیر فعال کنم آیا از هر گرافیک یدونه display بگیرم میشه البته باید تبدیل display به hdm بگیرم لطفا یه کم واضح تر توضیح بده ممنون

EXTREME
03-02-2012, 21:06
شما باید برای eyefinity از خروجی dp استفاده کنید
چون مانیتور ها ورودی dp ندارند باید از مبدل های dp یه dvi و ... استفاده کنید
و بوسیله کاتالیست تنظیمات تصویر رو انجام بدین که به چه صورت باشه و از داخل کاتالیست هم باید فعال بشه
درایور گرافیک هم آخرین ورژن باشه
کراس فایر هم فعال باشه

اصغر e
03-02-2012, 21:13
شما باید برای eyefinity از خروجی dp استفاده کنید
چون مانیتور ها ورودی dp ندارند باید از مبدل های dp یه dvi و ... استفاده کنید
و بوسیله کاتالیست تنظیمات تصویر رو انجام بدین که به چه صورت باشه و از داخل کاتالیست هم باید فعال بشه
درایور گرافیک هم آخرین ورژن باشه
کراس فایر هم فعال باشه

اخه هر گرافیک یدونه خروجی dp داره یهنی از هر گرافیگ یه خروجی dp بگیرم

EXTREME
03-02-2012, 21:17
نه
شما یکی رو به از dp بگیرید یکی رو هم از dvi یا hdmi
تبدیل یک dp به 3تا dp هم هست

اصغر e
03-02-2012, 21:20
یا اینکه یکیشو hdmi ودیگری را dp اخه فکر کنم تو کراس فایر نمی شه از دو گرافیگ خروجی گرفت باید از یکیش خروجی بگیریم

EXTREME
03-02-2012, 21:22
یا اینکه یکیشو hdmi ودیگری را dp اخه فکر کنم تو کراس فایر نمی شه از دو گرافیگ خروجی گرفت باید از یکیش خروجی بگیریم
خوب منم گفتم از یکی بگیر
باید از یکی بگیری
یا اینکه از گرافیک مستر یکی از dp بگیری یکی از dvi یا hsmi
یا از گرافیک مستر تبدیل یک dp به چندتا است بعد تبدیل dp به dvi و...

اصغر e
03-02-2012, 21:22
نه
شما یکی رو به از dp بگیرید یکی رو هم از dvi یا hdmi
تبدیل یک dp به 3تا dp هم هست

می بخشید تبدیل dp به سه تا dp به چه دردی می خوره ممنون

EXTREME
03-02-2012, 21:25
می بخشید تبدیل dp به سه تا dp به چه دردی می خوره ممنون
به این درد میخوره که از یک dp میتوین دوتا dp بگیری
بعد با تبدیل بزنی به ماینتور ها

اصغر e
03-02-2012, 21:27
به این درد میخوره که از یک dp میتوین دوتا dp بگیری
بعد با تبدیل بزنی به ماینتور ها

ولی خوب من می تونم با استفاده از یک یک تبدیل و وصل آن به dp و یک خروجی hdmi و وصل هر دو خروجی بصورت hdmi از ش استفاده کنم
حالا چرا باید یکی از خروجی ها dp باشه جهت اطلاع ممنون

EXTREME
03-02-2012, 21:31
ولی خوب من می تونم با استفاده از یک یک تبدیل و وصل آن به dp و یک خروجی hdmi و وصل هر دو خروجی بصورت hdmi از ش استفاده کنم
حالا چرا باید یکی از خروجی ها dp باشه جهت اطلاع ممنون
اینطوری هم که شما گفتین میشه و مشکلی نداره
ولی حداقل از یک dp باید استفاده بشه که با مبدل مشکلی نداره
من راه های مختلفشو گفتم

اصغر e
03-02-2012, 21:37
اینطوری هم که شما گفتین میشه و مشکلی نداره
ولی حداقل از یک dp باید استفاده بشه که با مبدل مشکلی نداره
من راه های مختلفشو گفتم

دستت درد نکنه دوست عزیز خیلی از سوالهام جواب می دی بازهم ممنون

اصغر e
03-02-2012, 22:05

اصغر e
03-02-2012, 22:12
با فناوری ATI EYEFINITY آشنا شوید

ارسال شده توسط محمدباقر پورمنصوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در تاریخ تیر ۲۱, ۱۳۹۰ مرتبط با فناوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ۲ دیدگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کارت های گرافیکی برای انتقال تصاویر به صفحه نمایش به مبدل دیجیتال به آنالوگ در خروجی VGA برای هر یک از آن ها نیاز دارند. به دلیل پیچیدگی مدار های این مبدل ها استفاده از تعداد زیادی از آن ها به عنوان مثال ۴ عدد به صورت همزمان ممکن نمی باشد. رابط Dual-Link DVI نیز مشکلات خودش را دارد و با وجود دیجیتال بودن برای هر خروجی صفحه نمایش به منبع فرکانسی اختصاصی نیاز دارد.

با معرفی رابط خروجی جدید Display port در سال ۲۰۰۴ شرکت ATI وعده افزایش خروجی های کارت گرافیک را به کاربران خود داد. مزیت DisplayPort نسبت به دیگر رابط های دیجیتال عدم نیازمندی آن به منبع فرکانسی اختصاصی مجزا بود. در نتیجه چندین صفحه نمایش مبتنی بر DisplayPort می توانند از یک منبع فرکانسی برای نمایش تصاویر استفاده کنند. این رابط با تعداد پین های ورودی/ خروجی یکسان با Sligle-Link DVI می تواند در یک مسیر Full Speed DisplayPort پهنای باند بیشتری را فراهم کند. این افزایش پهنای باند سبب افزایش وضوح تصویر و عمق رنگ و سرعت تازه سازی بیشتری خواهد شد. ATI که اکنون نام آن به AMD تغییر کرده است با استفاده از رابط DisplayPort فناوری جدیدی با نام Eyefinity را ارایه کرده است که در آن قابلیت ارایه تعداد خروجی های بیشتر به کارت داده می شود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فناوری Eyefinity اولین بار در کارت های گرافیکی HD 5000 معرفی شد و توانست نظر مثبت بسیاری را به خود جلب کند. اما بزرگ ترین محدودیتی که در Eyefinity وجود دارد، الزام به استفاده از خروجی تصویر DisplayPort است و از آنجایی که تعداد نمایشگرهایی موجود در بازار که با این پورت ارایه شده اند محدود است یکی از بزرگ ترین محدودیت های این فناوری به حساب می آید.
این فناوری بیشترازدوخروجی صفحه نمایش را که می توانند به طورهمزمان و مستقل از یکدیگرعمل کنند، فراهم می کند. ATI Eyefinity ازدو وضعیت Clone و Extended که پیش از این برای استفاده از دو خروجی به کارگرفته می شد، پشتیبانی می کند.
دقت تصویر به شکل تئوری حداکثر ۸۱۹۲×۸۱۹۲ پیکسل (دقت تصویر ۶۱/۷ مگاپیکسلی) است. در حال حاضر نمی توان ازفناوری Eyefinity در وضعیت Crossfirex استفاده کرد. یعنی در زمان کراس فایر تنها شما می توانید از خروجی های یک کارت استفاده کنید. البته برنامه نویسان ATI بیکار ننشسته اند و در حال ساخت درایوری هستند تا این محدودیت را از پیش روی کاربران بردارند.
البته شرکت انویدیا نیز بیکار ننشسته و فناوری Vision در مقابل Eyefinity معرف نموده است.
دیدن این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم برای مقایسه این فناوری در بازی ها خالی از لطف نیست.

EXTREME
03-02-2012, 22:14

اصغر e
03-02-2012, 23:29
باز هم دستت درد نکنه ولی این جمله اش منو به شک انداخت
در حال حاضر نمی توان ازفناوری Eyefinity در وضعیت Crossfirex استفاده کرد

خوب هزینه اش برام فقط یه تبدیل dp به hdmi هستش فردا اگه تونستم تو شهر مان پیداش کنم می گیرم تا نتیجه اش را تو همین جا اعلام کنم

EXTREME
04-02-2012, 00:00
منظورش این بوده که همزمان از دوکارت نمیشه
ولی از یک کارت همون کارت مستر میشه
من این کارو کردم که دارم میگم
متاسفانه این کابل ها و تبدیل هاش هم خیلی بد پیدا میشه تو مشهد که من خوب نتونستم پیدا کنم

اصغر e
04-02-2012, 20:39
منظورش این بوده که همزمان از دوکارت نمیشه
ولی از یک کارت همون کارت مستر میشه
من این کارو کردم که دارم میگم
متاسفانه این کابل ها و تبدیل هاش هم خیلی بد پیدا میشه تو مشهد که من خوب نتونستم پیدا کنم

امروز شهر و زیر و رو کردم نبود که نبود تازه برای خیلی از فروشندگان هم توضیح می دادم که این پورت چیه و قضیه اش چیست

EXTREME
04-02-2012, 22:08
امروز شهر و زیر و رو کردم نبود که نبود تازه برای خیلی از فروشندگان هم توضیح می دادم که این پورت چیه و قضیه اش چیست
بله کابل و مبدل برای این پورت خیلی سخت گیر میاد

اصغر e
05-02-2012, 19:06
بله کابل و مبدل برای این پورت خیلی سخت گیر میاد

حالا ادرس سایتی فروشگاهی ندارید بگیم برامون بفرستند اینترنتی یا تلفنی ازشون خرید کنم

این تو چاره هست همونی است که دنبالشم درسته دیگه
[/URL]

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D5 4271"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
05-02-2012, 19:19
حالا ادرس سایتی فروشگاهی ندارید بگیم برامون بفرستند اینترنتی یا تلفنی ازشون خرید کنیم
برو سایت لیون ببین چیزی میتونی پیدا کنی باید بری تهران دنبالش

اصغر e
05-02-2012, 19:42
برو سایت لیون ببین چیزی میتونی پیدا کنی باید بری تهران دنبالش

لیون نداره فردا با خود اقای حسینی تماس میگیرم

تا حالا چند بار از لیون خریدم مطمئن هست ولی این چاره را نمی دونم

اصغر e
12-02-2012, 19:31
اقا دم این چاره اقای محیط گرم بهد از یه هفته واریز پول یهد از چهار بار زنگ زدن و سه بار ایمیل امروز مجبورا فکر کنم فرستاده

اصغر e
14-02-2012, 19:34
امروز این مبدل بدستم رسید و با یک تنظیم بسیار بسیار ساده تونستم انجامش بدم عالی است صفحه عریض بخصوص در بازی واقعا حال می ده فقط ای کاش این دور قاب مانیتور ها باریک بود یا برای چنین کاری مانیتورهایی با پنل باریک درست می کردند ولی عالی ست بازهم حالا برای مانیتور سوم باید یه فکری کنم

ممنون از دوستانی که یاری ام کردند