PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا بخاری گازی منواکسید کربن تولید میکنه؟

استاکس نت
02-02-2012, 18:28
آیا بخاری گازی منواکسید کربن تولید میکنه؟منظورم بخاریه که با گاز شهری میسوزه هست و اگه سالم باشه اما لولش تو خونه باشه بازم خطر داره؟

Alireza SM
02-02-2012, 19:38
بله که میکنه چرا نکنه ؟ لولش تو خونه باشه ( حتی توی آب گذاشته شده باشه ) بازم خطر داره

NET DOCTOR
03-02-2012, 18:44
البته این بیشتر مال قسمت علمیه تا پزشکی!
در حالت عادی ممکنه مساله ای تا مدتها پیش نیاد و شما خیالت راحت باشه اما مشکل زمانی درست میشه که به هر دلیلی دیگه اون سوختن ایده آل روی نده و اکسیژن کمتر بشه و تولید مونوکسید کربن بیشتر
اون موقع است که فاجعه رخ میده چون بو هم نداره و خیلی از افراد درخواب فوت میکنن مثل یه جوونی که میشناختمش و گچ کار بود و همینجوری جوون مرگ شد

لذا حتما لوله های بخاری و آبگرمکن رو طبق نظر اداره گاز و یه فرد خبره نصب کنید

استاکس نت
04-02-2012, 13:08
ممنون از نظر دوستان چون من تو یه اطاق 12 متری زندگی میکنم و جای لوله بخاری نداره فعلا با هیتر کار میکنم اما هزینه برقش زیاد میاد میخوام بخاری گازی نصب کنم اما جای لوله بخاری نداره یعنی واقعا خطر داره بدون لوله کارش بندازم؟

morsadr
04-02-2012, 15:04
ممنون از نظر دوستان چون من تو یه اطاق 12 متری زندگی میکنم و جای لوله بخاری نداره فعلا با هیتر کار میکنم اما هزینه برقش زیاد میاد میخوام بخاری گازی نصب کنم اما جای لوله بخاری نداره یعنی واقعا خطر داره بدون لوله کارش بندازم؟

دوست عزیز به هیچ عنوان این کار را نکنید چون واقعا خطرناک و کشنده است :41::41::19::19:. سوختن کلیه سوختهای فسیلی که شامل گاز شهری نیز می شود منو اکسید کربن تولید می کند

استاکس نت
04-02-2012, 19:29
دوست عزیز به هیچ عنوان این کار را نکنید چون واقعا خطرناک و کشنده است . سوختن کلیه سوختهای فسیلی که شامل گاز شهری نیز می شود منو اکسید کربن تولید می کند

حتی روشن کردنش موقع بیداری هم خطر داره؟

Alamate Soal
04-02-2012, 21:49
بله در حالت بیداری هم به بدن آسیب های جدی میزنه و حتی ممکنه برای کسایی که کم خونی و ... دارن کشنده باشه
مونو اکسید کربن در این حالت هم وارد بدن میشه و با اشغال هموگلوببین های خون باعث از کار افتادن اونها و اخلال در سیستم نقل و انتقال مواد از طریق گردش خون میشه و علایم افسردگی و کم خونی رو شخص بروز میده

استاکس نت
05-02-2012, 19:38
در یه اطاق دربسته 12 متری چقدر طول میکشه تا آدم رو دچار مرگ کنه
بعد شب یا روز بودن تاثیر داره؟

ocz
05-02-2012, 20:11
CO یا مونوکسید کربن همونطوریکه گفتند در شرایطیکه اکسیژن محیط کم شه تولید میشه و خطرش بسیار بیشتر از CO2 هست! قدرت باند شدن(اتصال) مولکول CO به گلبولهای قرمز خون(هموگلوبین) 200 برابر بیشتر از قدرت اتصال مولکول اکسیژن به گلبولهای قرمزه!
معنیش اینه هر گلبول قرمزی که CO بهش بچسبه دیگه بدرد نمیخوره! بهمین دلیل بسرعت گلبولهای قرمز باقیمونده در خون هم در اثر اتصال CO قفل و از کارافتاده میشن و خون شما در حد چند دقیقه دیگه نمیتونه اکسیژن رو برای زنده موندن شما جابجا کنه و ضعف و بیهوشی آنچنان سریع اتفاق میفته که اطرافیان یا تیم نجات هم نمیتونن کمکی بشما بکنن حتی اگه فرد رو سریع به هوای آزاد یا ماسک اکسیژن برسونید بازم هیچ فایده ای نداره و فرد بسرعت میمیره.تنها راه ممکن برای نجاتش تعویض فوری تمام خون آلوده شده ی او با خون سالم هست که میدونیم شانس این تعویض سریع خیلی کمه.
من یکبار به چشمم این صحنه رو شاهد بودم! این اتفاق در کلاس بغلی ما افتاد! لوله ی بخاری داخلش آشغال افتاده بود و محیط کلاس در ابتدا دچار کمبود اکسیژن و تدریجاً دارای CO2 و یواش یواش داری مقدار کمی CO شده بود.استادشون وقتی متوجه ضعف ناگهانی و غیر عادی تعدادی از افراد شد درب رو باز کرد و اومد بیاردشون بیرون من خودم دیدم هر کدوم دو سه قدم راه رفتند افتادن بیهوش شدند.حتی چند تاشون دیگه تنفس خفیف هم نداشتند...شانس آوردن که سریع استاد متوجه شد و اورژانس هم اومد و مابقی رو هم با ماشین شخصی بردند و کسی نمرد.خاطره ی فوق العاده ترسناک و عجیبی بود.

morsadr
06-02-2012, 17:39

بله قطعا خطرناک می باشد و در مورد اینکه چقدر زمان برای مسمومیت لازم می باشد چیز زیادی نمیشه گفت و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد . ولی در نهایت باید بدانید که این گاز بی بو و بی رنگ می باشد و شدیدا تمایل دارد که با اکسیژن در اتصال با هموگلوبین رقابت کند و شدیدا کشنده است .