PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم تک پارتیشنی بهتره یا چندتایی؟

a6l3i
02-02-2012, 13:31
سلام دوستان

خواستم ببینم از نظر تخصصی مزیتی تو این هست که برای ویندوز 7 ، آدم یک پارتیشن بیشتر نداشته باشه؟

چون همونطور که میدونید الآن تمام لپ تاپ ها فقط با یک درایو C ارائه میشن. درحالیکه هیچ برنامهء پارتیشن بندی ای به همراه اونها ارائه نمیشه و آدم مجبوره دست به دامن برنامه هایی مثل Partition Magic و غیره بشه. (لاقل تو DELL که این جوریه).

از طرفی انتقال داده ها بین دو پارتیشن زمان زیادی میبره ، درحالیکه اگه اطلاعات مبدا و مقصد رو یک پارتیشن باشه ، فقط یک تغییر آدرس داده میشه. مخصوصاً اینکه این روزا همهء برنامه ها و فایل ها (مثل فیلم و فایل های ISO) حجم های چند گیگی دارن.

بهتر نیست فقط یک پارتیشن تو سیستم باشه؟

ممنون . ..

worldm
02-02-2012, 17:26
یکی برای درایو سی بسازید بقیه رو یک درایو دیگه
اطلاعات خودتونو کجا میخواهید بذارید؟
بنده خودمم دو پارتیشن دارم که بیخود فضای هارد با درایوهای اضافی هدر نره

pcsoft
02-02-2012, 18:09
سلام
مزیت چند پارتیشن بودن:
اول اینکه پارتیشن ها رو هر کدوم برای موضوعی قرار می دین. مثل نرم افزار،فیلم و.... که کار جستجو رو خیلی راحت تر می کند.
دوم اینکه:
موقع backup گرفتن از پارتیشن ویندوز، دیگه لازم نیست از کل هارد backup بگیرید. فقط کافیه از پارتیشن ویندوز backup بگیرید.

a6l3i
02-02-2012, 19:46
سلام و ممنون از پاسخ ها.

راستش من همیشه لپ تاپ هام رو 3 یا 4 تا پارتیشن میکنم. سیستم خونه هم که 3 ترابایته ، کلا 5 تا پارتیشن داره.

تو همه شون ، C رو فقط برای ویندوز میذارم ، D رو فقط برای نصب برنامه ها ، و بقیه هم واسه دسته بندی اطلاعات.
امروز میخواستم ویندوز رو عوض کنم ، مجبور شدم اطلاعات رو جابجا کنم. کلی وقتم رو گرفت. درحالیکه رو هارد اکسترنال 1 ترابایتی که واسه Backup گیریه ، همه چی رو راحت جابجا کردم. چون همش یک پارتیشنه.

با خودم گفتم ، شاید بد فکری نباشه که اگه تو سرعت و پایداری سیستم مشکلی پیش نیاد ، آدم قید پارتیشن بندی رو بزنه و فقط یک پارتیشن داشته باشه!

joe_satriani
02-02-2012, 19:59
با سلام
به نظره من یکی برای درایو ویندوز باشه و بقیه مختص کارهاتون.
اینطوری میزان فضای اختصاصی به برنامه هاتون بیشتر هست و از طرفی پراکندگی توی هارد بین سکتورها و قطاع هم خیلی کمتر میشه.

موفق باشید.

amir@sh
03-02-2012, 13:13
طبق گفته چند تن از دوستان سیستم دو پارتیشنی بهتره یکی واسه ویندوز و یکی واسه بقیه اطلاعات ! داخل پارتیشن دومی میشه فولدرهای متفاوتی واسه اطلاعات خاص ایجاد کرد مثل بازی , عکس , موزیک و ... مزایای این کار عبارتند از : یکپارچگی دیسک جابجایی آسان دیفرگمنت کردن بهتر و سریعتر و موثرتر و دسترسی سریعتر و ...