PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر پارتیشن

m.prodigy
02-02-2012, 00:01
سلام
من الان 4 تا درایو دارم که یکیش ویندوزه.
درایو E که درایو سوم باشه حجمش 150 گیگه که با bitlocker روش پسورد گذاشتم.اما الان میخوام 100 گیگ از E بگیرم و یه درایو جدید درست کنم به نام G.
1-الان باید درایو فرمت بشه(برای خلاصی از bitlocker)تا بتونم پارتیشن بندی کنم (یعنی از حجمش کم کنم) یا نه؟به فرض میخوام از اکرونیس یا شاید پارتیشن ویزارد استفاده کنم.
2-ساده ترین راه واسه اینکار چیه؟حدالامکان اطلاعاتش حفظ بشه.(سی دس ویندوز؟disk management?یا نرم افزارهای یاد شده؟)
لطفا طوری راهنمایی کنید که مشکلی واسه اطلاعات بقیه درایو ها پیش نیاد(بیش از 400 گیگ اطلاعات توشون دارم!)

Dew Drop
02-02-2012, 10:10
سلام
نباید درایو E رو برای حذف Bitlocker فرمت کنید!!! برید به کنترل پنلSystem and security بعد Bitlocker drive encryption رو بزنید و بعد مقابل درایوتون Turn off Bitlocker رو بزنید.
(قبل از حذف Bitlocker تغییری تو پارتیشنتون انجام ندید)
برای تغییر سایز درایوتون هم با دیسک منیجمنت ویندوز هم می تونید اینکار رو انجام بدید.
برای درایوی که توش ویندوز نصب شده کمی باید محتاط بود ولی برای سایر درایوها اگه کمی دقت کنید مشکلی نداره.
ولی پیشنهاد من برای مدیریت پارتیشنها Acronis Disk Director هستش که هم کار باهاش راحته و هم هیچ مشکلی برای اطلاعاتتون پیش نمیاد.

m.prodigy
02-02-2012, 11:11
من تصمیم گرفتم از Acronis disk director 2011 استفاده کنم.درایو های من به صورت زیر هستند.
C:100
D:300
E:160
F:160
قفل درایو درایو E رو باز کردم(trunoff bitlocker)
الان میخوام درایو هام به صورت زیر بشن
C:100
D:300
E:120
F:160
G:40
یعنی 40 تا از E بگیرم و یه درایو جدید درست کنم.لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم
1- بعضی جاها خوندم باید درایوی که تغییر سایز میدی خالی بشه/حتما باید از درایو جلویی حجم بگیری بدی مثلا به قبلی و...میشه این موارد رو برام روشن کنید؟
2-همه درایوهام پراز اطلاعات هستند

نکته مهم:من روزای اول که لپ تاپم رو خریده بودم با همین اکرونیس اومدم پارتیشن بندی کنم زدم 200 گیگ اطلاعات +ویندوز اورجینال رو پروندم.الان دیگه نمیخوام این اتفاق واسه 400 گیگ بیوفته.
ممنون

jafarian
02-02-2012, 13:55
شمابه قسمت disk mangament ویندوز خودتون برین بعدش طبق شکل روی پارتیشنی که میخواین فضاازش بگیرین کلیک راست کنید گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدشم طبق شکل دوم داخل اون کادر مقدار فضایی که میخواین گرفته بشه رو انتخاب بعدم روی گزینه shrink کلیک کنید تا ساخته بشه:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m.prodigy
02-02-2012, 14:08
مرسی.انجام دادم و بدون مشکل درست شد.

حالا اگه میخواستم با Acronis انجام بدم میبایست چه کنم؟

1- بعضی جاها خوندم باید درایوی که تغییر سایز میدی خالی بشه/حتما باید از درایو جلویی حجم بگیری بدی مثلا به قبلی و...میشه این موارد رو برام روشن کنید؟
توضیح؟

jafarian
02-02-2012, 15:12
برای اکرونیس هم گزینه move\resize باید انتخاب میکردین برای سئوال دوم هم نه نیازی حتما خالی باشه این حرف اشتباهه برای اون یکی سئوالم که از درایو بغلی باید بگیرین به درایو کناری خودتون بدین مربوط میشه به عمل merge یا همون ادغام درایوها که درسته گفته شده .

m.prodigy
02-02-2012, 15:20
از درایو بغلی باید بگیرین به درایو کناری خودتون بدین مربوط میشه به عمل merge یا همون ادغام درایوها که درسته گفته شده .

ایا حتما باید از درایو جلویی بگیریم و به درایو قبلی بدیم؟یعنی از درایو D به درایو E نمیشه انتقال داد؟چرا چه فرقی میکنه؟

jafarian
02-02-2012, 15:48
ازدرایو d میتونید بگیرین فضا به e تنقال بدین اما بطور مثال ازe فضا نمیتونید بگیرین به c انتقال بدین چون بین این دو درایور درایو d قرارداره.