PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال مهم در رابطه با استفاده از دو هارد متفاوت

sayanermia
01-02-2012, 13:25
درود خدمت دوستان و اساتید عزیز

من یک هارد سیگیت 7200.12 داشتم که چند روز پش ( درست بعد از یکسال ) دچار مشکل شد و ویندوز پیغام می داد که از اطلاعاتت بک اپ بگیر چون هاردت خراب شده. با چندتا نرم افزار بررسیش کردم دیدم بدسکتور داره و حتی موقع نصب ویندوز جدید هم اجازه نمیده روش ویندوز بریم ( ارور soon fail می داد)

فرمت سطح پایین کردم درست نشد ، با hdd regenerator عیب یابی کردم بازم درست نشد. دست آخر به دوستم در بازار رضا گفتم یک هارد 500 برام بفرست و گفتم چی خوبه گفت الان 500 فعلا وسترن خوبه و برام فرستاد و 180 تومن هم پیاده شدم.
من از سری های بلک و بلو و گرین اصلا خبر نداشتم و نمی دونستم تفاوتشون چیه. تا اینکه هارد جدید به دستم رسید ( که گرین هم هست ) روش ویندوز نصب کردم اطلاعاتمو از لپتاپ منتقل کردم روش و برنامه هامم نصبیدم. در کمال تعجب دیدم سرعت سیستمم شده مثل تراکتور!! گاهی گیر میکنه ، یه مکث کوتاه میکنه , دیر عمل می کنه و ...
با کمی تحقیق فهمیدم سری گرین به درد نصب ویندوز و بازی و این چیزا نمیخوره و فقط برای آرشیو خوبه

هارد سیگیت 7200.12 خودمو فرستادم یک مرکز تعمیر گفت ما بدسکتورشو میگیرم هزینه اش هم میشه فلان قدر!!

حالا می خوام بدونم اگر هارد سیگیتم رو که تعمیر شده ( و طرف هم تضمین کرد که سالم کار میکنه دیگه ) بیارم وصل کنم سیستمم و روش ویندوز نصب کنم و برنامه هامم مثل فتوشاپ و .. و بازی هارم روش نصب کنم و در کنارش هارد وسترنم وصل کنم و به عنوان درایو عکس و فیلم و موزیک و فایل های پروژه هام استفاده کنم آیا باز سرعت سیستمم میاد پایین؟؟؟

الان فقط وسترن دارم و روشم ویندوز نصبه و خیلی کند و اذیت کننده است ، میخوام بدونم اگر سیگیتم که تعمیر شده رو بیارم بکنم هارد شماره یک و روش ویندوز بریزم و اون وسترن هم متصل باشه ولی به عنوان آرشیو ایا سرعتم مثل سابق میشه؟
یا اینکه به صرف وصل بودن وسترن به سیستم خودش کافیه تا سرعت سیستم همیشه کند و عذاب آور باشه؟؟

این قضیه خیلی برام مهمه. من بیشتر کارم توی اینترنت و طراحی و گرافیک هست. پس همه ی کارم با psd ها ، vector ها و فتوشاپ و نرم افزاهای طراحی است. با هارد سیگیت خودم سرعت عالی ای در ویندوز و انجام کارام داشتم اما این وسترن گرین واقعا رو مخمه!!

ممنون میشم به طور علمی و واضح بهم بگید با این دو هارد چطور برخورد کنم بهتره و چطوری ازشون استفاده کنم تا کمافی سابق هم سرعت بالای خودمو داشته باشم هم اینکه خب بالاخره حجم هاردمم بیشتر میشه و می تونم اطلاعات بیشتری داشته باشم :11:

sayanermia
01-02-2012, 21:55
کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟؟؟:19:

kamivh1
01-02-2012, 22:09
برای ویندوز هم اگه از اون گرین استفاده کنید نباید به این شدت کند باشه.ممکنه یه علت دیگه داشته باشه ولی اگه میخواین به عنوان هارد دوم استفاده کنید ازش در کنار سیگیت دیگه به هیچ وجه نباید مشکلی داشته باشه!

sayanermia
01-02-2012, 23:40
برای ویندوز هم اگه از اون گرین استفاده کنید نباید به این شدت کند باشه.ممکنه یه علت دیگه داشته باشه ولی اگه میخواین به عنوان هارد دوم استفاده کنید ازش در کنار سیگیت دیگه به هیچ وجه نباید مشکلی داشته باشه!

متاسفانه وسترن سری گرین با هرکسی صحبت کردم گفت به درد بازی و ویندوز نمی خوره!!:41: عملا تفاوتش رو با زمانی که سیگیت داشتم و ویندوز روش بود دارم می بینم! کافیه دوتا برنامه باهم باز باشه تا موس گاهی گیر کنه یا سی پی یو بره روی 100درصد!!

همونو میخوام بدونم!! میخوام بدونم روی سیگیت ویندوز و برنامه و بازی و پروژه هامو بریزم؟ یا اینکه اگر پروژه هام روی گرین باشه باز افت سرعت دارم؟

kamivh1
02-02-2012, 19:15
متاسفانه وسترن سری گرین با هرکسی صحبت کردم گفت به درد بازی و ویندوز نمی خوره!!:41: عملا تفاوتش رو با زمانی که سیگیت داشتم و ویندوز روش بود دارم می بینم! کافیه دوتا برنامه باهم باز باشه تا موس گاهی گیر کنه یا سی پی یو بره روی 100درصد!!

همونو میخوام بدونم!! میخوام بدونم روی سیگیت ویندوز و برنامه و بازی و پروژه هامو بریزم؟ یا اینکه اگر پروژه هام روی گرین باشه باز افت سرعت دارم؟

اگر پروزه ها هم بخواین استفاده کنید باز کنده. ولی من خودم گرین دارم 500 گیگ. که روش فیلم هست و چند تا هم بازی که اجراشون هم میکنم برام تفاوت چندانی با بقیه مدلها نداشته!

sayanermia
02-02-2012, 20:30
اگر پروزه ها هم بخواین استفاده کنید باز کنده. ولی من خودم گرین دارم 500 گیگ. که روش فیلم هست و چند تا هم بازی که اجراشون هم میکنم برام تفاوت چندانی با بقیه مدلها نداشته!

می دونید! اونقدر بد نیست که بگیم واقعا افتضاحه.. به هر حال ویندوزو بالا میاره و کار هم میکنه! اما نسبت به سیگیت 7200 ای که داشتم و سرعتش خیلی بالا بود این حرفی برای گفتن نداره!!

من با سیگیت با کلی برنامه ی نصب شده و اتواستارتی که داشتم ویندوز مثل فرفره میومد بالا و سریع ایکون های روی دسکتاپ رفرش میشد!! اما با این گرین نصف برنامهمم هنوز نصب نکردم وقتی هم ویندوز میاد بالا تا یک دقیفه ایکون ها سفید رنگ هستند تا رفرش بشند!! اینجور مواقعه که میشه تفاوت رو احساس کرد! وگرنه بله ویندوز بالا میاد کار هم میکنه و بازی هم اجرا میشه

برای همینه دلم نمیاد وسترن رو رد کنم بره! چون تعریف عمر و امینیتشو زیاد شنیدم! اما متاسفانه سرعتش پاسخگوی نیاز من برای اجرا برنامه نیست! برای همینه در صدد هستم که هارد سیگیتمو یا تعمیر شده راه بندازم یا برم یک نو بخرم برای ویندوز و برنام ها

mohsen_n94
06-02-2012, 22:57
دوست عزيز نمي دونم اطلاع داريد يا نه ولي هاردهاي وسترن الان اكثرا advanced format هستند و بايد الاين بشن
به اين تاپيك مراجعه كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sayanermia
10-02-2012, 21:52
دوست عزيز نمي دونم اطلاع داريد يا نه ولي هاردهاي وسترن الان اكثرا advanced format هستند و بايد الاين بشن
به اين تاپيك مراجعه كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله اطلاع دارم اما متاسفانه هارد گرینی که من خریدم از AF پشتیبانی نمی کنه. حتی کاتالوگ هارد های وسترن هم گرفتم و مدل خودم رو با کاتالوگ مطابقت دادم دیدم بله!! از AF پشتیبانی نمی کنه! این مساله خیلی عذابم میده!

حتی رفتم یک هارد 500 سیگیت 7200 خریدم الان. سرعت ویندوز خوب شده اما چون فیلم ها و موزیک هام توی وسترن هست وقتی میخوام درایو موزیک هامو باز کنم فولدرهارو دونه دونه لود میکنه و یکجا باهم لود نمیکنه!! اصلا سرعت تخیلی...

آیا سری بلو ( ابی ) وسترن هم مثل گرین هستند؟؟
اگر بدونم سری بلو سرعت خوبی دارند میرم و یک بلو تهیه میکنم!!

mohsen_n94
11-02-2012, 00:02
اول بگم AF كه ميگين، چيزي نيست كه هارد پشتيباني كنه اين يه اصطلاحه يعني هاردي كه اين خصوصيت رو داره بايد به دست يه متخصص فرمت بشه. (فقط جهت اطلاع عرض كردم.)
سري بلو و بلكاز نظر سرعت مشكلي ندارند.(توي اين هاردها سرعت بيشتر،‌ مصرف بيشتر و عمر هارد كمتره)
ولي شما براي اطمينان ميتونيد بريد سراغ سيگيت يا سامسونگ.

sayanermia
11-02-2012, 12:46
اول بگم AF كه ميگين، چيزي نيست كه هارد پشتيباني كنه اين يه اصطلاحه يعني هاردي كه اين خصوصيت رو داره بايد به دست يه متخصص فرمت بشه. (فقط جهت اطلاع عرض كردم.)
سري بلو و بلكاز نظر سرعت مشكلي ندارند.(توي اين هاردها سرعت بيشتر،‌ مصرف بيشتر و عمر هارد كمتره)
ولي شما براي اطمينان ميتونيد بريد سراغ وسترن يا سامسونگ.

سپاس از توضیحتون
در اخر باز کلی صحبت کردید و گفتید می تونم برم سراغ وسترن یا سامسونگ! سامسونگ که هیچ!!
ولی خب وسترنی که میخوام برم سراغش طبیعتا گرین نمی تونه باشه. پس یا باید بلک باشه یا بلو.. بلک هم 500 نداره و گیر نمیاد!! پس فقط می مونه بلو!!
آیا بلو سرعت خوبی داره؟ کاستی سرعت گرین و این هنگ های موقت و اذیت هارو رفع میکنه؟

mohsen_n94
11-02-2012, 20:38
تو پست قبل يه اشتباه شده بود كه اصلاح شد.
منظورم سيگيت و سامسونگ بود
سيگيت ديگه اين بازيارو نداره. شما اول مدلوتن رو انتخاب كنيد و تو نت در موردش سرچ كنيد مخصوصا تو فرومهاي خارجي و فروم خود سازنده اگه مشكلي نداشت بگيرينش.

Microsoft Windows
11-02-2012, 21:47
شما مطمعا هستي سيستمت ويروسي چيزي نداره چون گرين اونقدر ها هم سرعتش کم نيست براي افزايش سرعتش شما بايد هارد رو به يه پارتيشن تبديل کني و ALlocation unit 16 يا32 کيلوبايت فرمتش کني چون به صورت ديفالت با 4 کيلو فرمت ميشه اگه اين کارو بکني سرعت از قبل بيشتر ميشه.
يه بنچ مارک هم از هر دو هاردت با برنامه ي HD TUNE PRO بگير و اينجا بزار ببينيم هارد هات در چه وضعيتي هستند.

ata.royalfalcon
11-02-2012, 22:06
شما مطمعا هستي سيستمت ويروسي چيزي نداره چون گرين اونقدر ها هم سرعتش کم نيست براي افزايش سرعتش شما بايد هارد رو به يه پارتيشن تبديل کني و ALlocation unit 16 يا32 کيلوبايت فرمتش کني چون به صورت ديفالت با 4 کيلو فرمت ميشه اگه اين کارو بکني سرعت از قبل بيشتر ميشه.
يه بنچ مارک هم از هر دو هاردت با برنامه ي HD TUNE PRO بگير و اينجا بزار ببينيم هارد هات در چه وضعيتي هستند.
البته در نظر گرفتن اندازه کلاستر تا این حد (16 یا 32 کیلوبایت) باعث اتلاف هر چه بیشتر فضای ذخیره سازی میشود گرچه سرعت آن بالاتر میرود .

sayanermia
24-02-2012, 00:06

سیستمم از اشک نوزاد هم تمیزتر و پاک تره!!:31: این افت سرعت هم عرض کردم فقط در هارد وسترن 500 سری گرین دارم! وگرنه من رفتم یک هارد سیگیت 7200.12 خریدم سرعتم شد مثل قبل !! در مورد گرین بسیار تحقیق کردم و فهمیدم چون مصرف برق و انرژی در این مدل بهینه و کم شده لذا دور خواندن و نوشتن هم کم شده و بخاطر همین این سرعت افتضاح رو در پردازش تحویل میده :2: وگرنه سری آبی و مشکی بی نهایت عالی هستند!

البته در نظر گرفتن اندازه کلاستر تا این حد (16 یا 32 کیلوبایت) باعث اتلاف هر چه بیشتر فضای ذخیره سازی میشود گرچه سرعت آن بالاتر میرود .

سپاس بخاطر توضیحتون