PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده همزمان از دو کارت شبکه

SADEGH 7
30-01-2012, 11:08
سلام
دوستان تو ویندوز 7 امکانش هست از دو کارت همزمان استفاده کنم؟
یکی از کارت ها با ip static به اینترنت وصله و دومی به سوییچ وصل شده که به شبکه داخلی وصله و باهاش به بقیه سیستم های شبکه وصل می شم.
مشکل اینجاست که هروقت جفتش همزمان فعال باشه، فقط کارتی که به شبکه داخلی وصله درست کار می کنه و نمی تونم از اینترنت استفاده کنم.
راهی هست که این مشکل برطرف بشه؟
ممنون

SADEGH 7
30-01-2012, 11:43
مشکل حل شد.
مدیران محترم لطفا (در صورت لزوم) تاپیک را ترش کنید.
ممنون

Amir Varasteh
30-01-2012, 13:13
سلام.

لطفا راه حلتون رو بگین که بقیه هم بتونن استفاده کنن.

موفق باشید.

mohsenfhm
30-01-2012, 21:17
منم این مشکل رو دارم لطفا کمک کنید

C0OPeR
30-01-2012, 21:28
تا زمانی که نیاز به کار با 2 گیت وی نداشته باشید با یک کارت شبکه میتونید تو 50 تا شبکه کار کنید ...
کافیه رنج آی پی اینترنت به همراه gateway و dns رو به عنوان آی پی اصلی و بقیه آی پی ها رو در قسمت advance اضافه کنید
حتی میتونید چندتا gateway روی یک کارت شبکه ست کنید ولی همزمان کار نمیکنن ! برای اینکه همزمان کار کنن باید با دستور route تعریف کنید .
در کل کار زیاد سختی نیست . دیگه با یک کارت شبکه میتونید به چندین شبکه مجزا متصل شید .

SADEGH 7
31-01-2012, 14:36
سلام.

لطفا راه حلتون رو بگین که بقیه هم بتونن استفاده کنن.

موفق باشید.

منم این مشکل رو دارم لطفا کمک کنید

Open the Properties of your 10.0.0.0 network adapter.
Open the properties of Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4).
Click on Advanced.
Uncheck Automatic Metric and set the Interface Metric value to a high number, say 2000.
Hit OK until you close the screens.

You can view what metrics are used using the route print and looking at the metric column for the routes listed

مشکل من اینطوری حل شد.
فقط تو شماره 1 اون ip یکی از کارت های شخص سوال کننده هستش.
موفق باشید:11:

hexman
05-02-2012, 21:00
منم یه مشکل مشابه دارم که نوی تاپیک دیگه ای مطرح کردم فکر کنم اینجا بتونیم با کمک هم حلش کنیم»

سلام دوستان
من یه سیستمی دارم که ویندوزش xp هست و جوین به دامین شده.

من روی این سیستم 2 تا کارت شبکه نصب کردم.کارت شبکه اصلی سیستم به سوییچ وصله و از طریق اون با شبکه در اتباطه.
یه شرتکات دسترسی به سرور هم روی دسکناپ ساختم به این شکل:

server\\

که از این طریق به منابع share شده روی سرور دسترس پیدا میکنم.IP سرور هم 192.168.1.1 هستش.

کارت شبکه دوم رو برای اتصال ه اینترنت به یه مودم adsl مارک Dlink وصل کردم.مودم بصورت بریج کانفیگ شده و با کانکشن به نت وصل میشم.

حالا مشکلم اینه که وقتی مودم رو روشن میکنم و کارت شبکه دوم سیستم Enable میشه دیگه به سرور دسترسی ندارم انگار که سیستم به جای اینکه با کارت شبکه اصلی به سرور وصل بشه از طریق کارت شبکه دوم به دنبال باز کردن سرور میگرده..

من چطوری میتنوم به سیستم حالی کنم وفتی با سرور کار دارم بره سراغ کارت شبکه اصلی؟؟

چطور میشه حلش کرد؟

SADEGH 7
06-02-2012, 10:47
منم یه مشکل مشابه دارم که نوی تاپیک دیگه ای مطرح کردم فکر کنم اینجا بتونیم با کمک هم حلش کنیم»

چطور میشه حلش کرد؟
شما راه حلی که تو پست قبل گفتم رو تست کردید؟

hexman
06-02-2012, 22:15
شما راه حلی که تو پست قبل گفتم رو تست کردید؟

سلام

شما بفرمایید روی کدوم کارت شبکه ام من این کار را انجام بدم؟اصلبه یا اونی که به مودم وصله..اصلا این کار برای چی هست؟میشه توضیح بیشتر بفرمایید

سپاسگزارم

SADEGH 7
06-02-2012, 22:43
سلام

شما بفرمایید روی کدوم کارت شبکه ام من این کار را انجام بدم؟اصلبه یا اونی که به مودم وصله..اصلا این کار برای چی هست؟میشه توضیح بیشتر بفرمایید

سپاسگزارم
اطلاعات بیشتر راجع به metric:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FMetrics_%2528networking%2529)
شما اون کارت شبکه ای که به سوییچ وصله رو یه مقدار زیاد بهش بده و مطمئن شو که مقدارش بیشتر از اون یکی کارت شبکس به احتمال خیلی زیاد درست می شه
موفق باشی:11:

mahdisafary71
03-09-2015, 22:19
سلام به همه .... همه تاپیک ها و متن ها رو خوندم ولی نتونستم مشکلم حل کنم کمکم کنید
من 2 تا خط تلفن دارم و روی هر کدومشون هم یه adsl دارم از یک شرکت.... روی هر خط هم یک مودم وایرلس دارم. من با لب تابم نمیتونم به هر دو تاشون هم زمان وصل بشم.
چی کار باید کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
البته میتونم با کابل و وایرلس به هر دو مودم وصل بشم و سرعت دانلودم دوبرابر کنم ولی میخوام از شر کابل خلاص شم.
راه حل بدید

tajrobenik
04-09-2015, 11:43
سلام به همه .... همه تاپیک ها و متن ها رو خوندم ولی نتونستم مشکلم حل کنم کمکم کنید
من 2 تا خط تلفن دارم و روی هر کدومشون هم یه adsl دارم از یک شرکت.... روی هر خط هم یک مودم وایرلس دارم. من با لب تابم نمیتونم به هر دو تاشون هم زمان وصل بشم.
چی کار باید کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
البته میتونم با کابل و وایرلس به هر دو مودم وصل بشم و سرعت دانلودم دوبرابر کنم ولی میخوام از شر کابل خلاص شم.
راه حل بدید

از دو کارت شبکه وای فای استفاده کنید.
در کل تنظیمات خاص خودش رو داره.
ولی با یک کارت شبکه وای فای هم شاید بشه بستگی به نوع کارت شبکه داره که این قابلیت رو داشته باشه یا نه.

amin_g_p
05-09-2015, 01:09
من هم دوتا adsl و دو تا آداپتور وایرلس دارم. با ایجاد randomadapter و دادن مقدار 1 بهش در رجیستری همزمان به دو مودم متصل شدم ولی سرعت دانلود افزایش نیافته یکی از خطوط 60 و دیگری 200 هست ولی هنگام دانلود یا با سرعت 60 دانلود می کنه یا 200 نه 260 !!! نیاز به نرم افزار خاص یا تنظیمات دیگری هست؟!

tajrobenik
05-09-2015, 11:40
من هم دوتا adsl و دو تا آداپتور وایرلس دارم. با ایجاد randomadapter و دادن مقدار 1 بهش در رجیستری همزمان به دو مودم متصل شدم ولی سرعت دانلود افزایش نیافته یکی از خطوط 60 و دیگری 200 هست ولی هنگام دانلود یا با سرعت 60 دانلود می کنه یا 200 نه 260 !!! نیاز به نرم افزار خاص یا تنظیمات دیگری هست؟!

این نرم افزار:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
رو نصب کنید . تست کنید. نرم افزار کاربردی هست.

amin_g_p
07-09-2015, 00:28
این نرم افزار:

رو نصب کنید . تست کنید. نرم افزار کاربردی هست.

ممنون ولی این نرم افزار فقط گزارش مصرف را نشون می ده!

tajrobenik
07-09-2015, 12:52
ممنون ولی این نرم افزار فقط گزارش مصرف را نشون می ده!

به اجرایی با نرم افزار کار نکردم ...
اما توضیحات خودشون دادن که فراتر از مانیتورینگ هست...
تو این پست هم توضیحاتی دارن و البته آموزشی هم گذاشتن:

البته این موردی که شما نیاز دارین در بحث شبکه یکی از موارد خاص هست
اگه با نرم افزار تو ویندوز نشه سخت افزار های مخصوص و نرم افزار های مخصوص این کار هست
که هزینه بر و تخصصی تر هست و بیشتر مصارف صنعتی داره.

amin_g_p
07-09-2015, 18:19
به اجرایی با نرم افزار کار نکردم ...
اما توضیحات خودشون دادن که فراتر از مانیتورینگ هست...
تو این پست هم توضیحاتی دارن و البته آموزشی هم گذاشتن:

البته این موردی که شما نیاز دارین در بحث شبکه یکی از موارد خاص هست
اگه با نرم افزار تو ویندوز نشه سخت افزار های مخصوص و نرم افزار های مخصوص این کار هست
که هزینه بر و تخصصی تر هست و بیشتر مصارف صنعتی داره.

تا جایی که تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که سرعت دانلود یک فایل نمی شه به 200+60 تبدیل بشه بلکه یک فایل با 200 و دیگری با 60 البته مثل اینکه با اشتراک هایی مثل speedify که نوعی وی پی ان هست می شه 260 کرد که هزینه دارد. علت هم متفاوت بودن آی پی و ...