PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد پارتیشن بندی

milad.p30
29-01-2012, 23:49
سلام من دوتا درایو c و e دارم حجم درایو E خیلی زیاده در عوض حجم درایو C کمه حالا من چطوری باید حجم e رو به C بدم؟
اصلا میشه؟اگه میشه چطور؟

ali.b.y
30-01-2012, 00:38
سلام - بله ميشه و خيلي هم راحته
من فرض مي کنم که روي درايو هاي تو اطلاعات مهمي است که نمي خواهي از دست بدي
پس اين کا رو بايد با نرم افزار هاي مخصوص انجام بدي
نرم افزار هاي زيادي هست من از Partition Wizard استفاده مي کنم که رايگان هم هست

نرم افزار را نصب کن و اجرا کن
روي درايو e راست کليک کن و move/resize را انتخاب کن
با نوار لغزنده حجم دايو را کم کن
مرحله ي 2 را دوباره انجام بده ولي اين بار براي درايو c
حجم خالي که بوجود اومده را به c اضافه کن

البته تا زماني که روي دکمه ي Apply درسمت چپ بالا کليک نکني
هيچ کاري انجام نميشه
------------------------------------------
توجه سيستم ريست مي شود و در حالت داس اين کر را انجام مي دهد

ali.b.y
30-01-2012, 00:38
سلام - بله ميشه و خيلي هم راحته
من فرض مي کنم که روي درايو هاي تو اطلاعات مهمي است که نمي خواهي از دست بدي
پس اين کا رو بايد با نرم افزار هاي مخصوص انجام بدي
نرم افزار هاي زيادي هست من از Partition Wizard استفاده مي کنم که رايگان هم هست

نرم افزار را نصب کن و اجرا کن
روي درايو e راست کليک کن و move/resize را انتخاب کن
با نوار لغزنده حجم دايو را کم کن
مرحله ي 2 را دوباره انجام بده ولي اين بار براي درايو c
حجم خالي که بوجود اومده را به c اضافه کن

البته تا زماني که روي دکمه ي Apply درسمت چپ بالا کليک نکني
هيچ کاري انجام نميشه
------------------------------------------
توجه سيستم ريست مي شود و در حالت داس اين کر را انجام مي دهد

ali.b.y
30-01-2012, 00:44
اينم لينک دانلود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
30-01-2012, 00:48
دوست عزیزشما فقط ازدرایو d میتونی فضا بگیری به درایو c اضاف کنی در ویندوز 7 همیشه از درایو بغلی میتونید فضا بگیرین به درایو خودتون اضاف کنید که کنار c میشه درایو d برای اینکارم من برنامه mini tools partition wizard پیشنهاد میدم که درکنار حجم کمش سرعت عمل بالایی هم داره بعد از پارتیشن بندی هم نیازی به ریست سیستم ندارین:20:

ali.b.y
30-01-2012, 16:13
خب اون نرم افزاري که من معرفي کردم هماني هست که jafarain معرفي کرد
اينکه گفتند فقط از d مي تواني به c بدي هم درسته هم غلط
درسته چون هر درايوي فقط از درايو هاي کناريش مي تونه فضا بگيره
غلطه چون شما وقتي حجم درايو e را کم کني مي تواني داريو d را بکشي طرفه درايو e بعد مي بيني که
فضاي خالي کنار درايو c قرار مي گيره که مي توني به c اضافه کني
-----
درضمن بله اين نرم افزار نياز به ريست نداره مگر زماني که تغييرات روي درايوي باشه که سيستم عامل (ويندوز)
روي اون نسب باشه که معمولا درايو c هست.

jafarian
30-01-2012, 16:23
خب اون نرم افزاري که من معرفي کردم هماني هست که jafarain معرفي کرد
اينکه گفتند فقط از d مي تواني به c بدي هم درسته هم غلط
درسته چون هر درايوي فقط از درايو هاي کناريش مي تونه فضا بگيره
غلطه چون شما وقتي حجم درايو e را کم کني مي تواني داريو d را بکشي طرفه درايو e بعد مي بيني که
فضاي خالي کنار درايو c قرار مي گيره که مي توني به c اضافه کني
-----
درضمن بله اين نرم افزار نياز به ريست نداره مگر زماني که تغييرات روي درايوي باشه که سيستم عامل (ويندوز)
روي اون نسب باشه که معمولا درايو c هست.

منظورشما اینه که بطورمثال شما فضا ازدرایو e کم میکنید بعشدم اون فضا رو به c اضاف میکنید!همین بود منظورتون؟

milad.p30
30-01-2012, 19:57
سلام از همه شما از اینکه کمک کردین ممنونم.
باید بگم که من لب تاپ با ویندوز سون دارم که فقط دو درایو C و E داره.(D جز ِ Devices with Removable storage)
اگه با این برنامه که معرفی کردین اینکارو بکنم که اطلاعاتم از دست نمیره .؟
بعد با خود ویندوز نمیشه ؟
در ضمن شنیدم که اسم این درایو هایی که ساختیم وقتی که میخوایم ویندوز عوض کنیم تغییر میکنه و این باعث میشه که اشتباهی فرمت کنیم.
و یه جایی شنیدم که بعد از اینکه ویندوزش رو عوض کرده بود با فرمت درایو سی درایو های دیگشم فرمت شده بود.

بازم سپاسگزارم:40:

jafarian
31-01-2012, 00:15
شما همین برنامه MiniTool Partition Wizard Pro ورژن 6 دان کنید بعدشم با همین برنامه از قسمت ستون سمت چپ به اسم change drive later ابتدا اسم درایو خودتون تغییر بدین یعنی درایو e رو تبدیل کنید به c بعدشم روی دکمه apply ازنوارابزاربالای برنامه کلیک کنید بعد برای پارتیشن بندی هم باید ابتدا طبق شکل پایین روی درایو d خودتون کلیک راست گزینه move\resize انتخاب کنید تو پنجره ای که باز میشه بعدش به اندازه حجم اطلاعاتی که داخل درایو d دارین یک درایودرست کنید طبق شکل دو بعدشم باز طبق سری قبل روی دکمه apply کلیک کنید بعدم روی درایو 3 کلیک راست گزینه create بزنید تا ساخته بشه بعد اطلاعات درایو d رو به درایو 3 کپی کنید درمرحله بعد روی درایو d کلیک راست گزینه merge انتخاب کنید بعد درایو d رو با c به وسیله همین گزینه ادغام کنید ازآخرم اون مقدار فضایی که لازم دارین برای c اختصاص بدین مابقی رو هم طبق شکل دوم باز برای ساخت درایو d بکار ببرین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

milad.p30
31-01-2012, 14:18
شما همین برنامه MiniTool Partition Wizard Pro ورژن 6 دان کنید بعدشم با همین برنامه از قسمت ستون سمت چپ به اسم change drive later ابتدا اسم درایو خودتون تغییر بدین یعنی درایو e رو تبدیل کنید به c بعدشم روی دکمه apply ازنوارابزاربالای برنامه کلیک کنید بعد برای پارتیشن بندی هم باید ابتدا طبق شکل پایین روی درایو d خودتون کلیک راست گزینه move\resize انتخاب کنید تو پنجره ای که باز میشه بعدش به اندازه حجم اطلاعاتی که داخل درایو d دارین یک درایودرست کنید طبق شکل دو بعدشم باز طبق سری قبل روی دکمه apply کلیک کنید بعدم روی درایو 3 کلیک راست گزینه create بزنید تا ساخته بشه بعد اطلاعات درایو d رو به درایو 3 کپی کنید درمرحله بعد روی درایو d کلیک راست گزینه merge انتخاب کنید بعد درایو d رو با c به وسیله همین گزینه ادغام کنید ازآخرم اون مقدار فضایی که لازم دارین برای c اختصاص بدین مابقی رو هم طبق شکل دوم باز برای ساخت درایو d بکار ببرین.

دستت درد نکنه:11: