PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : neo.bat در استارت آپ

yas khatoon
29-01-2012, 16:00
سلام
چند وقت پیش وقتی سیستم روشن کردم رو صفحه دسکتاب یه پیج کوچیک پشت هم و زیاد اومد چیزی شبیه به هنگ ولی می تونستم به قسمتهای دیگه ویندوز دسترسی داشته باشم با دو نوع آنتی ویروس و آنتی ملور کل سیستم از ویروس و کرم پاک سازی شد ولی بعد اون اتفاق، این عکس رو که می بینبد هنگام روشن کردن سیستم در استارت آپ میومد که منم اونو غیر فعال کردم ولی سؤال من اینه که آیا با وجود اسکن و نبودن ویروس خطر داره؟اصلا nero.bat این یعنی چی؟ و چه نقشی در ویندوز داره؟ طبق نوشته های توی عکس به سیستم 32 هم رفتم ولی نفهمیدم چی به چیه آیا این فایل ها باید باشه یا نه ویروس باعث این وضعیت شده و این فایل ها بوجود اومدن فعلا چون از استارت آپ غیر فعال کردم مشکلی ندارم حالا باید چه کار کرد که بیشتر مطمئن بشم ؟
ممنون می شم یه توضیح داده بشه :11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
31-01-2012, 23:11
مشکل شما رو داخل سایتهای پایین گفته که مربوط به بودن malware روی سیستم میشه که راهکارهایی هم گذاشته بطور مثال سیستم با برنامه Malwarebytes' Anti-Malware اول آپدیتش کنید بعدشم فول اسکن کنید سیستم :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

yas khatoon
01-02-2012, 00:35
سلام
من گفتم با دوتا آنتی ویروس و آنتی ملور که همه شون هم آپدیت شده بودن اسکن کامل کردم و در حال حاضر مشکلی ندارم ولی اون که رفته استارت آپ چه کارش کنم این nero.bat چیه کلا کارش و عملکردش که در شروع بالا اومدن ویندوز توی cmd ظاهر میشه با همینایی که داخلش نوشته ها میاد طبق عکس که گذاشتم

jafarian
01-02-2012, 00:54
این بیشتر یک malware همینطور که گفتم اگر اطلاعات بیشترم بخواین درموردش تو قسمت پایین مطرح کنید سئوالتون اون برنامه ای رو هم که من گفتم که داخل لینک دوم هم قرار دادم نصب کنید سیستم فول اسکن کنید قبلشم آپدیتش کنید .

dany_3p4u
01-03-2012, 15:04
اصلا nero.bat این یعنی چی؟ و چه نقشی در ویندوز داره؟
این یک نوع فایل بچ هست که تعریفش این می شه :

Batch File یک برنامه نیست بلکه فایلی با پسوند bat یا com بوده که حاوی یک سری از دستورات محیط خط فرمان هستش ضمن اینکه خودش هم دستورات مخصوصی داره. در Batch File ، دستورات پشت سر هم اجرا شده و چون به زبان ماشین نزدیک اند با قدرت و سرعت بیشتری عمل می کنن.

هنگام روشن کردن سیستم در استارت آپ میومد که منم اونو غیر فعال کردم ولی سؤال من اینه که آیا با وجود اسکن و نبودن ویروس خطر داره؟
احتمالا ویروسی تروجانی مالورمی اومده و این فایل رو ایجاد کرده، حالا که می گین اسکن کردین سیستم رو پس نباید مشکلی باشه، فقط همونطور هم که بالا گفته شد این نرو.بت برنامه نیست یک فایل بچ هست که یک سری دستورات توش نوشته شده و اجرا می شه (خود شما هم می تونید همچین فایلی بسازید، کافیه که یه نوت پد باز کنید و مثلا یک سری دستور سی ام دی یا هر چی رو توش بنویسید، بعد اون را با پسوند .bat ذخیره کنید، حالا اگه روش دبل کلیک کنید اون دستورات پشت سرهم اجرا می ش)

طبق نوشته های توی عکس به سیستم 32 هم رفتم
خوب این عکس نتیجه اون فایل بچ هست و قرار نیست توی سیستم 32 حتما باشه!
شما از msconfig و بخش استارت آپ برین ببیند مسیر اون فایل نرو.بت کجاست، بعدش یک نوت پد باز کنید و اون فایل رو درگ کنید توش
باید یک سری نوشته بینید، اونا رو توی همین جا قرار بدین تا دوستانی که با این فایل ها کار کردن بگین دقیق چی کار می کنه این فایل

بعدش اون فایل نرو.بیت رو کلا از سیستم خودتون پاک کنید تا خیالتون راحت شه

حالا اگه توی استارت آپ هم اون نرو بت را فعال کنید نباید اتفاقی بیفته چون دیگه وجود نداره و پاکش کردین

من گفتم با دوتا آنتی ویروس و آنتی ملور که همه شون هم آپدیت شده بودن اسکن کامل کردم و در حال حاضر مشکلی ندارم ولی اون که رفته استارت آپ چه کارش کنم این nero.bat چیه کلا کارش و عملکردش که در شروع بالا اومدن ویندوز توی cmd ظاهر میشه با همینایی که داخلش نوشته ها میاد طبق عکس که گذاشتم

همونطور که گفتم سیستم شما الآن باید پاک باشه
فقط چون کلا فایل های بچ و همین نرو.بت بخودی خود ویروس محسوب نمی شن توسط آنتی ویروس پاک نشده

این فایل یک سری دستور داره ولی فکر کنم چون اصل ویروس یا هر چی پاک شده احتمالا دیگه نباید خطر ناک باشه

فقط متن فایل رو اینجا قرار بدین تا اگه کسی می دونه بگه دیقا چی کار می کنه این فایل

yas khatoon
01-03-2012, 18:55
خیلی ممنون از توضیحات کامل :11:
همه ی مراحل رو که گفتید انجام دادم و خوشبختانه نتیجه خوب بود و مشکل برطرف شد حتی استارت آپ رو تیک نرو بت رو که گذاشتم ولی بعد از راه اندازی سیستم دیگه اون مشکلات پیش نیومد :thumbsup:

فقط متن فایل رو اینجا قرار بدین تا اگه کسی می دونه بگه دیقا چی کار می کنه این فایل