PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال شدن CPU تا 100 %

farshidcivil
28-01-2012, 19:12
با سلام
چرا تو ویندوز سون cpu usage ام تا 100 درصد اشغال میشه (تو XP این مشکلو ندارم) ، کار با سون طاقت فرسا شده، یا هنگ میکنه یا سرعت بی نهایت پایینه
ممکنه ویروس Svchost گرفته باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed_136915
28-01-2012, 19:40
سلام
احتمالا از ویروسه

king_darkness
28-01-2012, 20:41
سلام
ببخشید میپرم وسط بحث اما من هم این مشکل رو دارم البته سی پی یو 100% مشغول نمشه ولی همیشه دور و بر 60 تا 70 هستش
سیستمم یکم قدیمه ولی قبلا این مشکل رو نداشتم انواع روش ها رو هم امتحان کردم ولی کمکی نکرده
با عوض کردن ویندوز مشکل حل میشه ؟ البته نمی خوام xp بریزم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshidcivil
28-01-2012, 22:49
من update ویندوزمو off کردم بهتر شد
شمام اینکارو بکنین شاید درست شه

Farshid72
29-01-2012, 10:35
دوسته عزیز شما ویندوزتو ویروس یابی کن اگه مشکل پا برجا بود ویندوز خودتونو عوض کنید

farshidcivil
29-01-2012, 10:40
دوسته عزیز شما ویندوزتو ویروس یابی کن اگه مشکل پا برجا بود ویندوز خودتونو عوض کنید
با عوض کردن ویندوز نمیشه من امتحان کردم... همش قفل میکنه Eset smart security نصب کردم مانع کانکت شده بعضی نرم افزار میشد! حداقل دیگه قفل نمی کرد.

Farshid72
29-01-2012, 12:09
با عوض کردن ویندوز نمیشه من امتحان کردم... همش قفل میکنه Eset smart security نصب کردم مانع کانکت شده بعضی نرم افزار میشد! حداقل دیگه قفل نمی کرد.
آخه فک نمیکنم ربطی داشته باشه زیاد
شما با یه دیسک ویندوز دیگه تست کنید...من فک میکنم مشکل یا از ویروسه یا از سیستم عامل!!!

farshidcivil
29-01-2012, 13:00
آخه فک نمیکنم ربطی داشته باشه زیاد
شما با یه دیسک ویندوز دیگه تست کنید...من فک میکنم مشکل یا از ویروسه یا از سیستم عامل!!!
ویندوزه 7 مجموعه نرم افزار LORD رو نصب کردم
نمیدونم شایدم مشکل از اون باشه. ممکن تو رجیستریش ایراداتی باشه که CPU رواشغال میکنه
عوض کردن ویندوزم مکافاتیه، کلی برنامه و چیزایه دیگه دارم، هارد اکسترنالمم دیگه جا نداره با restore point هم که نمیشه کاری کرد

mj.nosratzadeh
30-01-2012, 10:23
شما قطعا ویروسی دارید که با تعویض ویندوز هم ویروس میمونه چون تو درایوهای دیگه هستش احتمالا من پیشنهاد میکنم از دیسک نجات استفاده کنید.
البته اگه تو همین سایت به قسمت اورژانس سیستمهای آلوده برید بیشتر در مورد متوقف کردن ویروس بدون تعویض ویندوز اطلاعات کسب میکنید!!!

payan_zaman
30-01-2012, 10:35
ویندوزه 7 مجموعه نرم افزار LORD رو نصب کردم
نمیدونم شایدم مشکل از اون باشه. ممکن تو رجیستریش ایراداتی باشه که CPU رواشغال میکنه
عوض کردن ویندوزم مکافاتیه، کلی برنامه و چیزایه دیگه دارم، هارد اکسترنالمم دیگه جا نداره با restore point هم که نمیشه کاری کرد

ترجیحا سعی کنید از ویندوز دستکاری نشده استفاده کنید. بعد از نصب ویندوز نرم افزارهایی رو که نصب می کنید دقت کنید پس از نصب کدام نرم افزار این مشکل برای شما پیش میاد حتما فیلهایی که از تو Startup اجرا می شند رو پاک کنید و دوباره چک کنید

jafarian
30-01-2012, 14:26
طبق روش سایت پایین پست دومش برین فایل explorer خودتون ریستارت کنید ببنید درست میشه مشکلی بود بگین راهنمایی کنم:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidcivil
08-02-2012, 21:45
طبق روش سایت پایین پست دومش برین فایل explorer خودتون ریستارت کنید ببنید درست میشه مشکلی بود بگین راهنمایی کنم:20:

سایت پایین
پست دوم؟؟

Eblis 2011
08-02-2012, 21:58
چند روزی میشه سیستمم هر چند از گاهی یک مکث چند ثانیه ای ( 10 ثانیه حدودا ) داره همه چیز قفل میشه تا وقتی که گیرش آزاد شه و دوباره جریان پیدا کنه
دیشبم صفحه ی سیستمم شطرنجی شده بود و مجبور به ریستارت شدم
مشکل از کجاست ؟
کار گرافیکم Nvidia 9400 Gt 1Gig هستش
یک سالی میشه این گرافیکو خریدم

mortezzkhan
10-02-2012, 22:40
با سلام
چرا تو ویندوز سون cpu usage ام تا 100 درصد اشغال میشه (تو XP این مشکلو ندارم) ، کار با سون طاقت فرسا شده، یا هنگ میکنه یا سرعت بی نهایت پایینه
ممکنه ویروس Svchost گرفته باشه

دوست عزیز اون فایل های svchost که سیستم شما نشون میده کاملا غیر طبیعی هستش و نشون میده سیستم شما ویرویسه
چندین فایل svchost روی سیستم شما در حال اجراست که در حال عادی باید حداکثر 4 تا باشه
شک نکن ویروسیه سیستمت
من خودم NOD داشتم و وقتی Crack می کردمش این مشکل به وجود میومد

jafarian
10-02-2012, 23:41
دوست عزیز اون فایل های svchost که سیستم شما نشون میده کاملا غیر طبیعی هستش و نشون میده سیستم شما ویرویسه
چندین فایل svchost روی سیستم شما در حال اجراست که در حال عادی باید حداکثر 4 تا باشه
شک نکن ویروسیه سیستمت
من خودم NOD داشتم و وقتی Crack می کردمش این مشکل به وجود میومد

ویروس چیه دوست عزیز اون svchost جزو سیستم ربطی به ویروس نداره ایشون فایل اکسپلورر خودشون ریست کنن درست میشه تو عکس پایینم پس svchost این همه نمایش داده میشه حتما ویروسه تیک اون فایلی که مشخص کردم بزنن svchost دیده نمیشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

Eblis 2011
10-02-2012, 23:43
چند روزی میشه سیستمم هر چند از گاهی یک مکث چند ثانیه ای ( 10 ثانیه حدودا ) داره همه چیز قفل میشه تا وقتی که گیرش آزاد شه و دوباره جریان پیدا کنه
مشکل از کجاست ؟

آقا جعفریان عزیز مشکل ما رو هم رسیدگی کن بی زحمت

jafarian
10-02-2012, 23:51
مشکل از کجاست ؟

اینطوری که شما میگین شطرنجی هم میشه سیستم بیشترمربوط به سخت افزار میشه شما برنامه hwinfo32 رو ازلینک پایین دان کنید بعدشم نصبش کنید به سربرگ sensor برنامه برین یک عکس کامل ازاون سربرگ اینجا بزارین درضمن برای سئوالتون یک تاپیک جدا میزدین دوست عزیز .

Eblis 2011
11-02-2012, 00:06
بفرما
ببین کجاش درد میکنه دکتر :31:

jafarian
11-02-2012, 00:11
بفرما
ببین کجاش درد میکنه دکتر :31:

مشکل شما سخت افزاری 100 درصد چون تو عکس دمای مادربورد شما رو 191 زده درصورتی که تو حالت معمولی باید 34 تا 45 باشه به غیر از اون دمای گرافیکم بالا هست که 64 نمایش میده واسه بررسی مشکل خودتون به تاپیک پایین مراجعه کنید این عکسها رو هم همونجا قرار بدین .

rezarrrr
11-02-2012, 00:22
من هم این مشکل رو داشتم بعد ها فهمیدم مشکلم تو ورژن نرم افزار های هست که استفاده میکنم مثلا تو یه نسخه خاصی از ویروس کش نود32 مشکل داشت با چند تا نرم افزار دیگه مثل پلیرs که با عوض کردن ورژنشون مشکلم کاملا رفع شد

Eblis 2011
11-02-2012, 00:23
من خودم به نود مشکوکم
آخه گاهی اوقات سیستم cash میشه و یا بعضی وقتها Ip رو بلوک میکنه

jafarian
11-02-2012, 00:25
من هم این مشکل رو داشتم بعد ها فهمیدم مشکلم تو ورژن نرم افزار های هست که استفاده میکنم مثلا تو یه نسخه خاصی از ویروس کش نود32 مشکل داشت با چند تا نرم افزار دیگه مثل پلیرs که با عوض کردن ورژنشون مشکلم کاملا رفع شد

اگر شما هم همین مشکل دما رو داشتین ربطی به نرم افزار نداره این سخت افزاری همونطوری هم که تو عکسی که گذاشتن مشخصه دمای گرافیک مادریورد بیش از حد اندازه بالا هستش.

Eblis 2011
11-02-2012, 00:33
حالا چه کنم تا آتیش نگرفته ؟:31:
البته یه تایپک اختصاصی زدم لطفا اینجا بحث رو ادامه بدیم

rezarrrr
11-02-2012, 00:37
نوشته شده توسط rezarrrr [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگر شما هم همین مشکل دما رو داشتین ربطی به نرم افزار نداره این سخت افزاری همونطوری هم که تو عکسی که گذاشتن مشخصه دمای گرافیک مادریورد بیش از حد اندازه بالا هستش.

نه مشکل دما نداشتم من الان با ورژن 5 نود32 بازم مشکل دارم واسه همین از نسخه 4.2.71.2 استفاده میکنم مشکل هم از اونجا شروع میشه که صفحه مای کامپیوتر رو سفید نشون میده شروع میکنه به لود کردن بعد همه صفحه ها بسته میشه و بعد 10 15 ثانیه باز کامپیوتر به حالت قبلی بر میگرده cpu هم از 60 70 پایین نمیاد

farshidcivil
11-02-2012, 10:42
ویروس چیه دوست عزیز اون svchost جزو سیستم ربطی به ویروس نداره ایشون فایل اکسپلورر خودشون ریست کنن درست میشه تو عکس پایینم پس svchost این همه نمایش داده میشه حتما ویروسه تیک اون فایلی که مشخص کردم بزنن svchost دیده نمیشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

ریستارت کردم ولی مشکل پابرجاست هنوز

jafarian
11-02-2012, 14:16
ریستارت کردم ولی مشکل پابرجاست هنوز

دو تا فایل پایین دان کنید روی دسکتاپ سیو کنید هرکدوم به ترتیب اجرا کنید بعدشم سیستم ریست کنید بالا اومد ببینید فیسک شده اگر بازم مورد داشت ازسایتهای سوم و چهارم استفاده کنید که روشهایی قرار داده مشکلی بود راهنمایی کنم

farshidcivil
11-02-2012, 15:50
دو تا فایل پایین دان کنید روی دسکتاپ سیو کنید هرکدوم به ترتیب اجرا کنید بعدشم سیستم ریست کنید بالا اومد ببینید فیسک شده اگر بازم مورد داشت ازسایتهای سوم و چهارم استفاده کنید که روشهایی قرار داده مشکلی بود راهنمایی کنم

بازم CPUusage=100%

اینجا یه چیزایی گذاشتم، اگه زحمتی نیست ببینین کمک میکنه (آخرین پست)

اگه سیستمو یه چند دقیقه بزارم بمونه خوب میشه ولی اگه مودمو ورشن خاموش کنم یا فایلی اجرا کنم بازم میرسه به 100درصد!

farshidcivil
11-02-2012, 16:13
اینجا یه چیزایی نوشته ولی واسه XP هستش ممکنه با اپدیت ویندوز حل شه؟!

p3rsi4n
11-02-2012, 19:11
این مشکل هنگ کردن ویندوز سون 64 بیت مثل اینکه همگیر شده
سیستم منم متاسفانه چند روزی به این بلا گرفتار شده میشه گفت بیشتر برمیگرده به cpu usage پروسه svchost که معمولاً حدود 160 تا 210 می ره حتی ویندوز رو هم عوض کردم روی موس هم تاثیر می زاره باعث می شه مدام گیر کنه

farshidcivil
12-02-2012, 00:02
شما روش سایت پایین برای فیکس کردن فایلهای svchost برین مشکلی بود راهنمایی کنم.

اینو قبلا انجام داده بودم که مشکلم حل نشد
ولی
ویندوز اپدیتم از Automatic به Automaid (Delayed started) تغییر میکنه
(نمیدونم واسه سونم این راهکار کارسازه یا نه چون بعضی از دستورا مثه

REGSVR32 WUAUENG1.DLL

REGSVR32 WUCLTUI.DLL

تو Run ارور میده

A M ! N
02-08-2013, 10:20
درود

این تاپیک رو بالا میکشم ، چون خودم تا همین دیروز این مشکل رو داشتم و به صورت کاملن اصولی میشه حلش کرد.. ( البته اگه Svchost این مشکل رو داشته باشه) اگه کسی این مشکل رو داشت اطلاع بده!
ممنون.

rz21
02-08-2013, 10:57
درود

این تاپیک رو بالا میکشم ، چون خودم تا همین دیروز این مشکل رو داشتم و به صورت کاملن اصولی میشه حلش کرد.. ( البته اگه Svchost این مشکل رو داشته باشه) اگه کسی این مشکل رو داشت اطلاع بده!
ممنون.

من روی سون مشکل Svchost رو خیلی وقته دارم..راه حلش چیه؟؟همش باید برم توی تسک منیجر و بزنم بره!

A M ! N
02-08-2013, 11:21
(اون پروسس که خیلی فضا اشغال میکنه رو نبند فعلن)

- اول Process explorer رو دانلود و اجرا کن:

- بعد ببین کدوم یکی از Svchost ها داره Cpu رو اشغال میکنه ، بعد ماوست رو روی اون svchost ببر توی برنامه ، یه Tooltip ( اون کادر زردرنگ) باز میشه مث پایین

توی این Tooltip یه قسمت Services وجود داره شما باید این سرویس هارو یکی یکی ببندی تا ببینی کدوم یکی ازین سرویس ها باعث این مشکل شده. برای بستن
سرویس هم برو به Control Panel و سپس Administrative Tools و در اونجا Services رو باز کن. توی Services یکی یکی این سرویسهای قسمت زرد رنگ مال خودت
رو پیــدا کـن و از pause یا stop یا restart استفاده کن روی تک تکشون و دقت کن ببین CPU پایین میاد یا نه. مطمئن باش یکی از سرویسهات مشکل داره پس این کار
رو با حوصله انجام بده. بعد که یک سرویس رو مثلن Stop کردی و دیدی CPU اومد پایین به من بگو کدوم سرویس بوده تا بقیشو بگم.

مشکل خود من از سرویس Automatic Update بود ، که این سرویس رو برای همیشه Disable کردم و مشکل هنگ Svchost ناپدید شد.

موفق باشی.

MOHAMMAD-SEVEN
02-08-2013, 11:43
منم این مشکل رو دارم البته رو xp باید چیکار کنم؟:n13:

A M ! N
02-08-2013, 11:49
منم این مشکل رو دارم البته رو xp باید چیکار کنم؟:n13:

اگه مشکلتون Svchost هستش شما هم همون پست قبلی رو انجام بده ، فرقی نمیکنه.

MOHAMMAD-SEVEN
14-08-2013, 21:31
اگه مشکلتون Svchost هستش شما هم همون پست قبلی رو انجام بده ، فرقی نمیکنه.
من نمیدونم مشکلم از کجاست سیستم بد جور کند شده تو تسک منیجر یه هفت هشتایی SVCHOST هست!

mousataghavi
15-12-2013, 03:31

- بعد ببین کدوم یکی از Svchost ها داره Cpu رو اشغال میکنه ، بعد ماوست رو روی اون svchost ببر توی برنامه ، یه Tooltip ( اون کادر زردرنگ) باز میشه مث پایین

توی این Tooltip یه قسمت Services وجود داره شما باید این سرویس هارو یکی یکی ببندی تا ببینی کدوم یکی ازین سرویس ها باعث این مشکل شده. برای بستن
سرویس هم برو به Control Panel و سپس Administrative Tools و در اونجا Services رو باز کن. توی Services یکی یکی این سرویسهای قسمت زرد رنگ مال خودت
رو پیــدا کـن و از pause یا stop یا restart استفاده کن روی تک تکشون و دقت کن ببین CPU پایین میاد یا نه. مطمئن باش یکی از سرویسهات مشکل داره پس این کار
رو با حوصله انجام بده. بعد که یک سرویس رو مثلن Stop کردی و دیدی CPU اومد پایین به من بگو کدوم سرویس بوده تا بقیشو بگم.

مشکل خود من از سرویس Automatic Update بود ، که این سرویس رو برای همیشه Disable کردم و مشکل هنگ Svchost ناپدید شد.

موفق باشی.

دمت گرم خیلی حال داد مرسی

albertxx
26-10-2015, 09:18

موفق باشی.

بعد 2 سال ! :n02:

یکی گفت این راه حل هست
ولی دیدم نصفه هست
شما گفتی بقیشو میگم !!! :n02:

واسه من از svchost.exe ( NetSvsc هست
الان چه بلایی سرش بیارم ؟؟

meysam2578
27-10-2015, 14:06
سلام . اونایی که مووشکل svchost دارن و سی پی یو و رمشون بالاس این روش رو تست کنن . برا من جواب داد و درست شد . اول وارد RUN بشید ( windows+R=RUN) . حالا در کادر عبارت services.msc رو تایپ کنید و اینتر بزنید . از پنجره ی باز شده دنبال عبارت windows update بگردید . روی windows update دو بار کلیک کنید . در پنجره باز شده و در تب general عبارت startup type رو پیدا کنید . حالا نوار روبروش رو باز کنید و گزینه disabled رو انتخاب کنید و ok کنید . دوباره روی windows update دوبار کلیک کنید و زیر قسمت startup tyep یعنی در قسمت service status گزینه stop رو کلیک کنید و ok کنید و خارج بشید تمام ! حالا ببینید که دووشواری حل شده . برید حال کنید .