PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اینترنت در شبکه دومین

taknavaz123
28-01-2012, 12:22
با سلام.من تو محل کارم شبکه دومین وجود داره.سرور هم windows 2003.

من خودم یه کلاینت هستم.اما پسورد administrator رو دارم.

تو محل کار ما چند تا از کلاینتها اینترنت دارن و بقیه ندارن.

حالا میخواستم بدونم با توجه به اینکه من پسورد administrator رو دارم آیا میتونم کاری کنم که منم به internet وصل بشم؟؟؟ راهی هست؟؟؟

راستی با همون پسورد administrator رفتم روی local area conection .
اونجا ip دستی دادم.
defalt gatway دادم و dns server.
بعد رفتم تو cmd دستور ping yahoo.com رو دادم.جواب مناسب داد.
اما وقتی اینترنت اکسپلورر رو باز میکنم به هیچ سایتی وصل نمیشم!!!چرا؟؟؟

اساتید و مهندسان گرامی راهنمایی کنید لطفا

Amir Varasteh
28-01-2012, 13:32
سلام.

خب همین که Ping داده کافیه یعنی به اینترنت دسترسی داری.

یه نگاه بنداز ببین Proxy ست نیست برای IE ؟

taknavaz123
28-01-2012, 14:53
مرسی از جواب.ولی چه جوری بفهمم Proxy ست نیست برای IE ؟ مسیرش چه جوریه؟

C0OPeR
28-01-2012, 15:06
مرسی از جواب.ولی چه جوری بفهمم Proxy ست نیست برای IE ؟ مسیرش چه جوریه؟

در IE برو به منوی tools و سپس internet option
در تب connections گزینه lan setting رو انتخاب کن ببین ------ اگه ست شده غیر فعال کن و گرینه automatically رو فعال بذار

taknavaz123
28-01-2012, 15:29
آهان.منظورش از ------ اون بود.اوکی
اونجا رو نیگا کردم.مشکلی نبود.روی اتومات بود.

راستی وقتی IE رو باز میکنم اون پائین روی نوار status bar یه لحظه یه چیزی میبنم درباره dns error

Amir Varasteh
28-01-2012, 17:17
آهان.منظورش از ------ اون بود.اوکی
اونجا رو نیگا کردم.مشکلی نبود.روی اتومات بود.

راستی وقتی IE رو باز میکنم اون پائین روی نوار status bar یه لحظه یه چیزی میبنم درباره dns error

DNS رو چند میدی؟ DNS اصلی رو بده IP سرور که روش DNS داخلی نصبه و DNS دومی رو بده 4.2.2.4 ببین چی میشه.

البته فکر نکنم مشکل از DNS باشه، چون تو ping yahoo.com ازش جواب گرفتی، یعنی yahoo.com با DNS به IP تبدیل شده.

به هر حال یه تست بکن.

taknavaz123
28-01-2012, 18:10
امير جان DNS هم دادم.دومين dns رو هم دادم.اما باز همون آش بود و همون كاسه.
به قول شما بعيده از dns باشه.
براي خودمم جالبه كه تو cmd هر سايتي رو كه بزنم ping ميكنه.اما تو browser خبري نيست.

راستي به نظر شما اصلا امكان داره يه كلاينت بتونه با داشتن پسورد ادمين و انجام يه سري تنظميات به اينترنت وصل بشه؟؟؟
يا حتما لازمه از روي سيستم خود مدير شبكه همه چيز انجام بشه؟
ضمنا به گفته مدير شبكه هيچ برنامه اي براي مديريت اينترنت تو شبكه اداره نيست.
خودش براي هر كي كه دوست داشته باشه اينترنت رو share ميكنه!!!
ميخوام بدونم چه جوري اينكارو ميكنه؟

hoomi_gta
28-01-2012, 19:11
شاید admin شما isa نصب کرده باشه و دسترسی به اینترنت و کنترل می کنه مثلا به admin دومین اجازه استفاده از اینترنت و نداده. شایدم isa رو بصورت ------ تعریف کرده باشه تو تنظیمات ------ ip سرور با پرت 8080 و امتحان کنید

C0OPeR
28-01-2012, 19:44
اطلاعاتی که در مورد شبکه داخلیتون گفتید خیلی ناقصه . راه های زیادی برای دادن دسترسی به اینترنت وجود داره . بستگی داره مدیر شبکه اونجا چه راهکاری داره ؟! اگر هم از هیچ نرم افزار یا سخت افزار مدیریتی خاصی استفاده نمیکنه ممکنه با دادن gateway های متفاوت و یا رنج آی پی های متفاوت دسترسی اینترنت رو محدود کرده باشه .

اول مشخص کنید چطوری دسترسی قطع شده تا راهکار بدیم :46:

taknavaz123
28-01-2012, 21:11
هومي جان تا جايي كه از زير زبونش كشيدم از isa استفاده نميكنه.از هيچ نرم افزاري براي مديريت اينترنت در شبكه استفاده نميكنه.فقط اينترنت رو براي چند تا از كلاينت ها share كرده.

cooper عزيز من يه كلاينت بيش نيستم:31:
فقط پسورد ادمين رو هم در ختيار دارم.
نميدونم اين آقاي ادمين از چه راهكاري استفاده كرده.واسه همين دوس دارم سر در بيارم.گفتم شايد اساتبد اينجا بتونن حدس بزنن چيكار كرده اين ادمين جان براي share كردن اينترنت به چند كاربر مورد نظر خودش

C0OPeR
28-01-2012, 21:20
ببین عزیز دلم شما که یوزر ادمین رو داری حتی اگه نرم افزاری هم بسته باشه باز میتونی براحتی به سرور ریموت کنی و با یوزر ادمین وارد سرور شی و در اکتیو دایرکتوری خودتو جزو گروه ادمین اضافه کنی تا هر دسترسی اونا دارن به شما هم برسه .

شما برو پشت یه سیستم که اینترنت داره رو تنظیمات کانکشن برو ببین چه آی پی ست شده و گیت وی و دی ان سی چی ست کرده از همون رنج به خودت بده فکر نکنم دیگه مشکلی باشه .

شما که پینگ هم گرفتی و جواب داده قائدتا باید دسترسی به اینترنت هم داشته باشید . سعی کنید از مرورگرهای دیگه استفاده کنید چون نرم افزارهای زیادی هستن که روی IE ست میشن و جلوی دسترسی به نت رو میگیرن .

taknavaz123
29-01-2012, 09:08
cooper جان
این ادمین ما یه سیستم برای خودش داره اینترنت هم داره.سرور نیستا!
رفتم پشت اون سیستم.رفتم روی تنها local area connection موجود.
defalut gatway و dns رو دیدم و دقیقا همونا رو در سیستم خودم وارد کردم.
فایر فاکسم نصب کردم.اما هیچ سایتی رو باز نکرد :41:

اما امروز یه نکته ای رو متوجه شدم.اینکه مودم به سرور که windows 2003 هست وصل نیست!

بلکه به یه سیستم دیگه ای وصله که تو اتاق ادمینه و روی اون سیستم هم لینوکس centOS 5 نصبه.

به نظرتون چیه داستان این؟؟؟

C0OPeR
30-01-2012, 08:23
فکر نمیکنم داستان خاصی داشته باشه !
یه فرض دیگه این هستش که شاید بوسیله پورت های سوئیچ افراد رو جدا کرده ! یه سری رو به سوئیچی وصل کرده که اینترنت داره و یه سری رو نه !
ولی بازم میگم چون شما پینگ داشتی یعنی اینترنت هم داشتی حالا اگه سایت باز نمیشه مشکل نرم افزاری همون سیستمه

taknavaz123
04-02-2012, 20:41
دوست عزيز تا جايي كه من پيگيري كردم همه چيز زير سر همون سيستمي كه لينوكس centos روش نصبه.
به 2 دليل واضح:
1- مودم به اين سيستم وصل شده.
2- مدير شبكه خودش گفت كه اين سيتم بعنوان فايروال و تقسيم كننده اينترنته :46:

حالا من يه كاري كردم.رفتم Ip يكي از افرادي رو كه به اينترنت دسترسي داره رو برداشتم.زماني كه سيستم اون خاموش بود ip اون رودر سيستم خودم set كردم.
راحت به اينترنت وصل شدم.
اين نشون ميده يه سري آي پي تعريف شده كه با اين آي پي ها ميشه به اينترنت دست پيدا كرد فقط.
اما من چون به لينوكس وارد نيستم نميدونم كجا و چه جوري ميتونم Ip خودم رو اضافه كنم