PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد 2TB وسترن گرین

harrypotter
26-01-2012, 06:19
سلام به همگی
دیروز این هارد رو گرفتم. هارد رو همون لحظه اول با HD Tune و HDD Ssan تست کردم که مشکلی نداشته باشه و مشکلی هم نداشت.
ولی موردی که هست اینه که هارد یا مشکل داره یا توقع من از هارد وسترن گرین زیاده.

این تست Read Benchmark HD Tune هست میانگین سرعت هارد سیگیت 1 ترا 32 مگ بافر شده 102 در حالی که این دو ترا وسترن شده 88. این طبیعیه؟(یعینی برای این مدل هارد یا این هارد مورد داره) همینطور هم که میبینید مینیمومش صفر هست. چرا؟

تست با ورژن 4

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست با ورژن 5

در مقایسه با هارد یک ترای سیگیت

مورد دوم و اصل کاری اینه که من این هارد رو با برنامه EASEUS Partition Master 6.5.1 Professional Edition کردم سه پارتیشن و سپس با برنامه WD Align - Powered by Acronis که مختص خود وسترن هست پارتیشن هارو Align کردم. موقع کپی کردن فایل های 7 8 گیگی به پارتیشن های هارد وسترن سرعت از 120 شروع میشه و به 70 80 مگ میرسه ولی وقتی که یه فولدر 120 گیگی رو کپی میکنم سرعت انتقال 20 30 مگ هست. موقع کپی از هارد وسترن به هارد های دیگه هم سرعت کپی از 190 شروع میشه و کم کم میاد پایین و روی محدود 90 80 تا 95 در تغییره. اینارم طبیعیه؟ (مخصوصا کپی فایل های حجیم)

مورد اصلی که باعث نارضایتی من شده همین ضعف توی کپی فایل های حجیم هست حالا نمیدونم هارد های دیگه هم اینتور میشن یا کلا وسرتن های گرین اینتورن یا این هارد مشکل داره؟

harrypotter
27-01-2012, 22:45
ما شاا... اینهمه صاحب نظر اینجا داره کسی نیست یه راهنمایی بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Microsoft Windows
03-02-2012, 00:18
برای اینکه سرعت کپی کردن بالا بره باید پارتیشن هایی که ایجاد میکنی واحد تخصیصشون حد اقل 16 کیلوبایتی باشه خود ویندوز اونو 4 کیلو بایت در نظر میگره جون اونطوری در حالت اوپتیماله از تو پنجره فرمت alocation unit رو بزای روی 16کیلو یا 32 برای سرعت بیشتر میتونی بزاری ولی این حالت سرعت کپی رو بالا میبره ولی در عوض بلاک های زیادی از هارد هرز میره برای همین برای پارتیشن های بالای 1 ترابایت فقط مناسبه

سرعت خوندن نوشتن هارد های شما هم در وضعیت خوبی هستند

Hamed DC
03-02-2012, 11:14
سلام.
کارهای زیر رو انجام بدین.
هارد رو بد سکتور گیری کنید.
با همین نرم افزارHD Tune Pro از سلامت اون اطمینان حاصل کنید.
با یک نرم افزار خوب(نه نرم افزار ویندوز!)هارد رو دفرگ کنید.

poonel
03-02-2012, 15:20
تو این گرونی شما هارد 2 ترا رو چند گرفتی؟

تو شهر ما، اهواز که نایاب شده. اگه هم گیر بیاد فکر نکنم کمتر از 300 باشه.