PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت بانک آزمون در سی شارپ ........چطور شروع کنم ؟

amatis23
25-01-2012, 20:27
سلام دوستان
من می خوام تو سی شارپ برنامه ای رو بنویسم که یه جورایی بانک اطلاعاتی باشه . امکاناتی که می خوام داشته باشه این ها هستن:
نام و نام خانوادگی رو از کاربر بگیره
سوالات به صورت تصادفی باشن (4 گزینه ای با تصویر و در صورت امکان همراه صدا "هر چی گرافیکی تر بهتر")
می خوام برای مثال هر دفعه 30 سوال از کل سوالات لود بشه و برای اون 30 سوال نمره رو حساب کنه ، اطلاعات مربوط به هر آزمون رو نگه داری کنه ، در صورت امکان به صورت نمودار هم نشون بده

فک می کنم تمام انتظاراتم رو از برنامه نوشتم. حالا می خوام شروع به کار کنم ؛ باید از کجا شروع کنم ؟ آیا باید بانک اطلاعاتی به خصوصی رو نصب کنم ؟
اگر بخوام با بانک اطلاعاتی بنویسم , اگه کامپایل شده ی برنامه رو روی سیستم دیگه ای بخوام اجرا بگیرم مشکلی پیش نمی یاد ؟منظورم از جهت پایگاه داده هستش .

منتظر پاسخ هاتون هستم. پیشاپیش از کمکها و نظراتتون متشکرم

amatis23
28-01-2012, 15:27
کسی نبود یه کمکی به ما بکنه.......................ممنون می شم:11:

Open-Source
28-01-2012, 20:32
اولین قدم شما باید طراحی بانکتون باشه.
یعنی ابتدا بانکی رو طراحی کنید که همه انتظارات شما رو پاسخگو باشه (در ضمن حداقل آنومالی رو هم داشته باشه).
بعد میتونید با توجه به نیازتون از یکی از نواع بانک های اطلاعاتی موجود برای ساخت بانکی که طراحی کردید استفاده کنید.

مرحله بعد هم ساخت برنامه مورد نظرتون با زبان دلخواهتون.

پ.ن:
به نظرم برای پروژتون یه بانک قابل هم میخواهید که اگه اینطور هست من Sqlite رو به شما پیشنهاد میدم. (حجم فوق العاده کم - انعطاف خوب).

موفق باشید...