PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باگ عجیب در شرینگ اینترنت بین 2 کامپیوتر مستقیم

pejmangame
24-01-2012, 21:48
سلام

میخواستم از یه باگ عجیب تو شر کردن اینترنت بین 2 کامپیوتر که مستقیم وصل شدن شرح بدم .

دو تا دستگاه دارم که مستقیم به هم شبکه هستن نه با روتر

سال پیش که dsl داشتم کامپیوتر اصلی که dsl توش share بود معمولا روشن بود و کم از اینترنت استفاده داشت و کامپیوتر دوم که اینترنت و شبکه رو از کامپیوتر 1 می گرفت استفاده بیشتر مثلا حدود 2 الی 3 گیگ ولی حدودا هر 15 روز 10 gb از اینترنم کم میشد

تا اینکه جدیدا وایمکس گرفتم و طبق معمول به همون صورت قبلی اینترنت رو share کردم و باز هم مشکل قبل تمام شدن حجم.!

بلاخره du meter رو روی هر دو کامپیوتر نصب کردم و خلاصه دیدم سییستم ها سالم و زمانی که از نت استفاده نمیکنم هیچ سند و ریسیو مشکوکی نیست و ای پی یا چیزی به سیستم وصل نیست

دوباره بعد از 10 روز 5 گیگ اینترنت تموم شد دیگه مونده بودم مشکل از کجاست!!!!

du meter سیستم 2 رو که باهاش کار میکنم چک کردم 1.5 گیگ استفاده کرده بود

اما du meter سیستم 1 که تنظیم روی local and internet trafic bod

3 گیگ local استفاده کرده بود 500 mb اینترنت و اینترنت هم یعنی 5 گیگ تمام :دی

یه تست جالب کردم با سیستم 2 یه پینگ باز کردم ping 4.2.2.4 -t که خب سند و رسیو خیلی کمی داره و تو du meter کم نشون میداد

اما تو سیستم 1 کل ترافیک رو اشغال نشون میداد! یعنی دریافت رو 256kbb نشون میداد .

خلاصه نتیجه گیری کلی :

حجم اینترنت در شبکه 2 کامپیوتر که مستقیم به هم وصل شدن به صورت عجیب قریب تموم میشه یعنی انتقال اطلاعات local network هم روی پهنای باند اینترنت محاسبه میشه.!

و حالا دیگه شبکه رو قطع کردم و کابل مستقیم به روتر وایمکس وصل و مشکل بر طرف شد :دی

behrooz.shie
24-01-2012, 23:06
شما ویروس داری عزیز ! :27:
اگر اینجوری باشه که الان سنگ روی سنگ بند نمیشد !
یک چیز دیگه هم ممکنه باشه که طراحی شبکتون خوب نباشه و لوپ به وجود بیاد !