PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتقال اینترنت adslاز طریق وایرلس تا شعاع 10 کیلومتری

ahoorap
24-01-2012, 16:05
سلام دوستان ببخشید من اینترنت adsl در خونه دارم و محل کارم نیز نزدیک به 10 کیلومتر با خونه فاصله داره که در اونجا اینترنت ندارم واحتیاج به اینترنت در محل کارم دارم لطف کنید بنده را در این راستا کاملا راهنمایی کنید. با تشکر:11::11::11:

M o h a m m @ d
24-01-2012, 17:25
همچین چیزی امکان نداره و پرهزینه
بهتره شما با رئیستون صحبت کنید برای شرکت یک خط adsl بگیره بصرفته تره.
یا خودتون از طریق اتصال گوشی به کامپیوتر به اینترنت وصل شین بهتره

behrooz.shie
24-01-2012, 23:07
همچین چیزی امکان نداره و پرهزینه
بهتره شما با رئیستون صحبت کنید برای شرکت یک خط adsl بگیره بصرفته تره.
یا خودتون از طریق اتصال گوشی به کامپیوتر به اینترنت وصل شین بهتره

چرا فکر کردید امکان نداره ؟ :13:

alizali
24-01-2012, 23:49
امکان داره آقا
بلد نیستی بهتره ...
این کار از طریق اینترنت وایرلس و پوینت به پوینت قابل انجامه
لازمه که این دو نقطه به هم دید مستقیم داشته باشند تا بشه بینشون لینک ایجاد کرد

ahoorap
25-01-2012, 00:45
ببخشید دوست من اگه میشه توضیح بدید حیاتیه:10:

ahoorap
25-01-2012, 00:51
شغل من خصوصیه وتقریبا حدود 10 کیلومتر با شهر فاصله دارم در نتیجه adsl نمیتونم استفاده کنم در ضمن از gprs موبایل نیز راضی نیستم ودر منزل از سرعت 1مگ استفاده میکنم و می خاستم شرش کنم با محل کار

M o h a m m @ d
25-01-2012, 12:05
امکان داره آقا
بلد نیستی بهتره ...
این کار از طریق اینترنت وایرلس و پوینت به پوینت قابل انجامه
لازمه که این دو نقطه به هم دید مستقیم داشته باشند تا بشه بینشون لینک ایجاد کرد
ببخشید ها من منظورم این بود که همچین کاری هزینش زیاده ارزش نداره
امکان نداره به این خاطر بود که لازمه این کار نصب انتن تو مسیره که خود این کار پرهزینه و ممکنه سرعتشم بیاد پایین

Farshid72
25-01-2012, 12:36
شغل من خصوصیه وتقریبا حدود 10 کیلومتر با شهر فاصله دارم در نتیجه adsl نمیتونم استفاده کنم در ضمن از gprs موبایل نیز راضی نیستم ودر منزل از سرعت 1مگ استفاده میکنم و می خاستم شرش کنم با محل کار
معمولا الان شرکت های ارائه دهنده ADSL بجز اینترنت از طریق سیم wifi و wimax و اینترنت از طریق برق رو هم ارائه میدن
توصیه من اینه شما به یکی از این شرکت ها مراجعه کنید و اکانت wifi خریداری کنید اونا خودشون مثل آنتن های تلفن همراه آنتن های مخصوص تو سطح شهر و اطراف شهر قرار دادن که به راحتی میتونید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید

ahoorap
25-01-2012, 23:10
تلاش کردم برای وایرلس موجود نبود و این تنها راه حله و هزینه هم مهم نیست لطف کنید بیشتر راهنمایی کنید

behrooz.shie
25-01-2012, 23:40
ببخشید ها من منظورم این بود که همچین کاری هزینش زیاده ارزش نداره
امکان نداره به این خاطر بود که لازمه این کار نصب انتن تو مسیره که خود این کار پرهزینه و ممکنه سرعتشم بیاد پایین
خیلی ببخشید ها ! اگر که اینجوری باشه پر ما کلا باید کارمون رو بزاریم کنار دیگه !

شما کدوم شهر هستید ؟
با گوگل مپ تمام مسیر رو برای خودتون نگاه کنید دقت کنید که توی مسیر مانعی وجود نداشته باشه
چه مقدار پهنای باند نیاز دارید ؟

با تجهیزات میکروتیک و انتن فلت میتونین این کارو بکنین

C0OPeR
25-01-2012, 23:53
سلام
بین 3 تا 4 میلیون تومان حداقل هزینه تجهیزات
حدود 400-500 هزارتومان هم هزینه نصب و راه اندازی و کانفیگ

میتونید از Wimax استفاده کنید (منظورم GPRS اپراتورها نیستش) مثل مبین نت و امثالهم . هزینه بسیار کمی هم داره

ahoorap
29-01-2012, 00:27
سلام

میتونید از Wimax استفاده کنید (منظورم GPRS اپراتورها نیستش) مثل مبین نت و امثالهم . هزینه بسیار کمی هم داره
ببخشید میشه یه خورده توضیح بدید:18::18::18::18::18::18::18:

behrooz.shie
29-01-2012, 21:34
سلام

دوست عزیز دقیق میشه بفرماید چه جوری حساب کردید ؟

ahoorap
03-02-2012, 18:39
بابا یعنی این سوال اینقدر سخته که کسی توجهی نمیکنه

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

ممنون از این همه جواب و توجه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

C0OPeR
03-02-2012, 18:59
ببخشید میشه یه خورده توضیح بدید:18::18::18::18::18::18::18:

دوست عزیز دقیق میشه بفرماید چه جوری حساب کردید ؟

عزیزان راه اندازی و ایجاد ارتباط شبکه راه های خیلی زیادی و هر راه حلی یه سری تجهیزات نیاز داره و در نهایت راه اندازی شبکه در بحث نرم افزاری عرف خاصی نداره و هر کسی میتونه یه قیمتی بده . بنده هم همونطور که بالا گفتم برای اینکه ایشون بتونن ارتباط مستقیم ایمن و پایدار وایرلس در شعاع 10 کیلومتری داشته باشن به تجهیزات خاصی با اون قیمتی که گفتم نیاز دارن . حالا ممکنه یکی بیاد بگه با 500 هزارتومن هم میشه اینکارو کرد و بنده هم تائید میکنم که میشه ولی اون کجا و این کجا ...

behrooz.shie
05-02-2012, 21:03
عزیزان راه اندازی و ایجاد ارتباط شبکه راه های خیلی زیادی و هر راه حلی یه سری تجهیزات نیاز داره و در نهایت راه اندازی شبکه در بحث نرم افزاری عرف خاصی نداره و هر کسی میتونه یه قیمتی بده . بنده هم همونطور که بالا گفتم برای اینکه ایشون بتونن ارتباط مستقیم ایمن و پایدار وایرلس در شعاع 10 کیلومتری داشته باشن به تجهیزات خاصی با اون قیمتی که گفتم نیاز دارن . حالا ممکنه یکی بیاد بگه با 500 هزارتومن هم میشه اینکارو کرد و بنده هم تائید میکنم که میشه ولی اون کجا و این کجا ...
مشکل شما فکر کنم این باشه که کلا از وایرلس سر در نمیارید! مگر نه میدونستید که 10 کیلومتر مسافتی نیست !

Royce
06-02-2012, 22:19
دوست عزیز جناب behrooz.shie انگار شما خودتون و عقل کل میدونید از دیدتون هیشکی هیچی سر در نمیاره
راه اندازی اینترنت وایرلس با برد 10 کیلومتر نیازمند تجهیزات و هزینه زیادیه و حتی اخذ مجوز میخواد که به اشخاص حقیقی به این مفتیا نمیدن
به این راحتی ها هم که فکر میکنید نیست در ضمن هیچ آدم عاقلی adsl خونشو همچین تصمیمی نمیگیره براش !

به این دوستمون وایمکس پیشنهاد میشه

ahoorap
13-02-2012, 23:10
دوست عزیز جناب behrooz.shie انگار شما خودتون و عقل کل میدونید از دیدتون هیشکی هیچی سر در نمیاره
راه اندازی اینترنت وایرلس با برد 10 کیلومتر نیازمند تجهیزات و هزینه زیادیه و حتی اخذ مجوز میخواد که به اشخاص حقیقی به این مفتیا نمیدن
به این راحتی ها هم که فکر میکنید نیست در ضمن هیچ آدم عاقلی adsl خونشو همچین تصمیمی نمیگیره براش !

دوست عزیز میگم در درجه اول وایمکس تو منطقه ما نیست ودر درجه بعد مشکلی نیست که اینترنت ای دی اس ال رو بین خونه و محل کارم شر کنم.راه حلش رو فقط من میخواستم دیگه این همه طول و تفصیر نداره.:5::5::5:

ArashMiniStar
13-02-2012, 23:34
مشکل شما فکر کنم این باشه که کلا از وایرلس سر در نمیارید! مگر نه میدونستید که 10 کیلومتر مسافتی نیست !
دیگه حالا 4 5 م هم نیست!:31:

ArashMiniStar
13-02-2012, 23:39

مگه اخذ مجوز برای دکل نیست که بخوایم بزنیم!؟

sinaxex
14-02-2012, 01:03

دوست عزیز امون که تاپیک زده دقیق نفرمودهکه چقدر پهنای باند میخواد اما من هم حرف دوست امون رو تایید میکنم در ضمینه وایرلس 10 کیلومتر چیز زیادی نیست! البته باید تپولوژی منطقه و همین طور اجسامی که در در بین لینک هستند هم بررسی بشه
در کل پایه ترین پیشنهاد رو من به دوست امون میدم با قیمت : دو عدد رادیو بولت ام 5 از شرکت یو بی ان تی و دو عدد انتن پارابولیک 30 دی بی ای در صورت وجود دید مستقیم راحت لینک میشه و تا 5 مگابیت بهتون پهنای باند میده قیمت این تجهیزات هم در دو سمت حدود 600 هزار تومان میشه
به تبع برای داشتن پهنای باند بیشتر و یا حاد شدن لینک به خاطر نبود دید و همین طور مشکلات منطقه ایی باید از تجهیزات بهتری استفاده کنید

در ضمن انتقال پهنای باند هیچ نوع مجوزی نمیخواد! فقط اپر شما لینک توسعه ایی داشته باشید یعنی ptmp (یعنی پوینت تو کولتی پویت ) مستلزم مجوز هست که الان اکثرا هم حتی ندارد وگرنه لینک ptp پوینت تو پویت مشکلی در مورد مجوز نداره

مگه اخذ مجوز برای دکل نیست که بخوایم بزنیم!؟
دوست من دکل هم مجوز نمیخواد
شما میتونید بدون هیچ مجوزی دکل بزنید حتی اگر هیچی هم نخواهید روش نصب کنید فقط باید سالیانه به شهرداری حق الاجاره استفاده بدید