PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن کانکشن در ویندوز 7

MAZIARDM
22-01-2012, 19:22
با سلام و شب خوش به دوستان
من یه کامپیوتر و یه لب تاب دارم و جفتشون ویندوزشون 7 هستش. من یه internet connection روی کامپیوترم ساختم و با هاش به اینترنت وصل میشم. حالا می خواستم ببینم چطور می تونم این کانکشن رو با لب تابم شیر کنم. چون شنیدم این کارو میشه کرد. البته اینم بگم نمیخوام حالت مودمم رو pppoe باشه. به خاطر همین می خوام کانکشنم رو شیر کنم.
با تشکر منتظر پاسخ شما هستم.

Amir Varasteh
23-01-2012, 14:24
سلام.

کامپیوتر و لپتاپت چطوری به هم وصلن؟

MAZIARDM
23-01-2012, 23:30
امیر جان سلام مجدد.

یه مودم وایرلس دارم که کامپیوتر از طریق کابل لن و لب تاب از طریق وایرلس بهش وصله. نمی خوام مودمم رو حالت ppppoe باشه. می خوام تو کامپیوترم کانکشن بسازم و کانکشن رو به لب تب یا هر سیستم دیگه ای که شبکه هستش شیر کنم. با تشکر از شما

Amir Varasteh
24-01-2012, 02:39
آها.

خب من تا حالا این کار رو تست نکردم اما از نظر منطق باید جواب بده.

شما چیز کن. برو تو Properties کانکشنت و سپس تب Sharing و اونجا تیک Allow other... رو بزن و زیرش کارت شبکه ای که به مودم وصله رو انتخاب کن.

سپس به لپتاپت برو و توی تنظیمات کارت شبکه وایرلسش، Default Gateway و DNS رو بزار IP کامپیوتری که روش کانکشن رو Share کردی.

نتیجش رو بگو.

MAZIARDM
24-01-2012, 21:27
آها.

خب من تا حالا این کار رو تست نکردم اما از نظر منطق باید جواب بده.

شما چیز کن. برو تو Properties کانکشنت و سپس تب Sharing و اونجا تیک Allow other... رو بزن و زیرش کارت شبکه ای که به مودم وصله رو انتخاب کن.

سپس به لپتاپت برو و توی تنظیمات کارت شبکه وایرلسش، Default Gateway و DNS رو بزار IP کامپیوتری که روش کانکشن رو Share کردی.

نتیجش رو بگو.

با سلام به شما. نشد که نشد. واقعا حسابی گیجم کرده.

Don Thomas
25-01-2012, 21:32
با سلام به شما. نشد که نشد. واقعا حسابی گیجم کرده.

سلام دوست عزیز

من هم این مشکل رو داشتم و بالاخره آن را حل کردم ... پس خوب گوش کن و این کاری رو که می گم انجام بده ... متاسفانه کم میام به فروم و ممکنه تا چند روز دیگه نیام ...
بر خلاف دوستانی که اطلاع دارند و بنابر دلایلی نمی خواهند آن را در اختیار دیگران بگذارند اما من اینگونه نیستم و بهتون کمک می کنم .. . چون کارم همین شبکه است و ...

قبل از هر کاری اون کانکشن رو حذف کن !
سپس
سی دی مودم رو بگذار در کامپیوتر ... و مودم رو نصب کن در طول نصب اطلاعاتی پیرامون آی اس پی که اینترنت پر سرعت رو می گیری می خواهد که آنها را دقیقا وارد کن ( اطلاعاتی مثل ppoe و ... )
به این ترتیب شما بعد از نصب مودم و اطلاعات خواسته شده زین پس با روشن کردن مودم به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل می شوید ...

حالا باید دو کامپوتر رو با هم شبکه کنی که این هم کاری نداره چون به محض اینکه ویندوز ها روشن بشوند و اتصال بین دو کامپیوتر ( یا از طریق کابل و یا وایرلس ) برقرار بشه به طور خودکار هر دو سیستم به اینترنت وصل می شوند ...

انشاالله که با تنظیمات دقیق به کار خود ادامه بدهید .:10:

موفق باشید :20:

MAZIARDM
25-01-2012, 22:41
سلام دوست عزیز

من هم این مشکل رو داشتم و بالاخره آن را حل کردم ... پس خوب گوش کن و این کاری رو که می گم انجام بده ... متاسفانه کم میام به فروم و ممکنه تا چند روز دیگه نیام ...
بر خلاف دوستانی که اطلاع دارند و بنابر دلایلی نمی خواهند آن را در اختیار دیگران بگذارند اما من اینگونه نیستم و بهتون کمک می کنم .. . چون کارم همین شبکه است و ...

سپس
سی دی مودم رو بگذار در کامپیوتر ... و مودم رو نصب کن در طول نصب اطلاعاتی پیرامون آی اس پی که اینترنت پر سرعت رو می گیری می خواهد که آنها را دقیقا وارد کن ( اطلاعاتی مثل ppoe و ... )
به این ترتیب شما بعد از نصب مودم و اطلاعات خواسته شده زین پس با روشن کردن مودم به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل می شوید ...

حالا باید دو کامپوتر رو با هم شبکه کنی که این هم کاری نداره چون به محض اینکه ویندوز ها روشن بشوند و اتصال بین دو کامپیوتر ( یا از طریق کابل و یا وایرلس ) برقرار بشه به طور خودکار هر دو سیستم به اینترنت وصل می شوند ...

سلام دون توماس عزیز. ممنون از پاسخت.

الان دو تا سوال پیش اومده برام. یکی اینکه خب با کابل لن وصلم و خودش می شناسه مودم رو. بازم باید سی دی رو بذارم و نصب کنم. و دوم اینکه من به دلایلی که خواهم گفت نمی خوام به صورت خود به خود یعنی با روشن شدن سیستم و بالا اومدن آن به اینترنت وصل بشم و هتمن می خوام کانکشن بسازم و چون دو نفر هستیم که از یک مودم و یک اینترنت وصل میشیم مجبوریم اینترنت رو شیر کنیم. به خاطر همین می خوام کانکشن بسازم و اونو شیر کنم به لب تابم. هرکاری کردم نشد. با تشکر

Amir Varasteh
25-01-2012, 23:35
سلام دوست عزیز

سپس

دوست عزیز شما درست نخوندین سوال رو.

اگه توجه کنید میبینید که ذکر شده:

البته اینم بگم نمیخوام حالت مودمم رو pppoe باشه. به خاطر همین می خوام کانکشنم رو شیر کنم.

موفق باشید.

behrooz.shie
25-01-2012, 23:42
سلام دون توماس عزیز. ممنون از پاسخت.

الان دو تا سوال پیش اومده برام. یکی اینکه خب با کابل لن وصلم و خودش می شناسه مودم رو. بازم باید سی دی رو بذارم و نصب کنم. و دوم اینکه من به دلایلی که خواهم گفت نمی خوام به صورت خود به خود یعنی با روشن شدن سیستم و بالا اومدن آن به اینترنت وصل بشم و هتمن می خوام کانکشن بسازم و چون دو نفر هستیم که از یک مودم و یک اینترنت وصل میشیم مجبوریم اینترنت رو شیر کنیم. به خاطر همین می خوام کانکشن بسازم و اونو شیر کنم به لب تابم. هرکاری کردم نشد. با تشکر
نیازی به نصب نیست !!
شبکه اصلا چیزی نداره برای نصب

و بفرماید چرا میخواید این کارو بکنین ؟

babak_tour
27-01-2012, 15:06
سلام. من هم چنین مشکلی دارم. یه مودم معمولی دارم و دوتا لپتاپ. اولی رو با کابل وصل می‌کنم. می‌خوام دومی رو با وایرلس دوتا دستگاه به هم وصل کنم. وقتی کابل رو از اولی می‌کشم مشکلی نیست. راحت به هم وصل می‌شن. ولی وقتی کابل وصله دستگاه دوم هیچ "گروه خانگی" رو تشخیص نمیده. روی لپتاب اول به ظاهر همه چی درسته و جلوی کانکشن بخش "دسترسی" نوشته "اینترنت". ولی روی دومی فقط در حالت " شبکه‌ی عمومی" وصل می‌شه و یه ضربدر قرمز روی خط اینترنت داره. البته میشه "محل" رو به "خانه" تغییر داد ولی شکلش به صورت خونه در نمزاد و به صورت دوتا مانیتور میشه. فایروال‌های ویندوز ها غیر فعال کردم و توی اینترنت سکیوریتی هم به عنوان شبکه‌ی امن معرفی کردم. روی هردوتا کسپر هست. ممن.ن می‌شم راهنمایی کنین