PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میتوان کل حجم یک هارد اکسترنال 1 ترا را به صورت FAT32 در آورد؟

mehr1362
21-01-2012, 02:15
با سلام

میخوام یک هارد اکسترنال یک ترا یا دوترا بخرم و هدفم وصل کردن هارد به تلوزیون HDTV و پخش ویدئوهای اچ دی هست.

مشکلی که هست اینه که تلوزیون فقط فلش مموری یا هاردی که به صورت FAT32 باشه رو شناسایی میکنه!

به همین خاطر میخوام بپرسم :

آیا میتوان کل حجم یک هارد یک ترا یا دو ترای اکسترنال رو به صورت FAT32 در آورد؟ ( بدون اینکه پارتیشن بندی کنیم)

یعنی کل حجم هارد رو یک پارتیشن کنیم.

با تشکر

ali.b.y
21-01-2012, 10:33
نخیر به صورت یک پارتیشن نمیشه چون fat محدودیت داره و فکر کنم تا 40 گیگ بیشتر برای یک
درایو قبول نمی کنه

ata.royalfalcon
21-01-2012, 11:36
با سلام

میخوام یک هارد اکسترنال یک ترا یا دوترا بخرم و هدفم وصل کردن هارد به تلوزیون HDTV و پخش ویدئوهای اچ دی هست.

مشکلی که هست اینه که تلوزیون فقط فلش مموری یا هاردی که به صورت FAT32 باشه رو شناسایی میکنه!

به همین خاطر میخوام بپرسم :

آیا میتوان کل حجم یک هارد یک ترا یا دو ترای اکسترنال رو به صورت FAT32 در آورد؟ ( بدون اینکه پارتیشن بندی کنیم)

یعنی کل حجم هارد رو یک پارتیشن کنیم.

با تشکر

نخیر به صورت یک پارتیشن نمیشه چون fat محدودیت داره و فکر کنم تا 40 گیگ بیشتر برای یک
درایو قبول نمی کنه

سلام
با استفاده از نرم افزارهاي مديريت پارتيشن ميتوان چنين كاري رو انجام داد .
خودم هارد 500 گيگ رو يك پارتيشن با فرمت fat 32 ساختم .
ولي يك ترابايت ممكنه ثبات لازم رو نداشته باشه .

reza7434
21-01-2012, 11:40
سیستم FAT32 محدودیت داره و شما نمیتونه 1TB رو به سیستم FAT32 تبدیل کنی،ضمن اینکه FAT32 منسوخ شده است و سرعت و قدرت و امنیتش نسبت به سیستم پارتشین NTFS ضعیف. شما برای این منظور از فلش یا موارد جانبی دیگه استفاده کن

ata.royalfalcon
21-01-2012, 18:19
قابل توجه دوستان
در عکس زیر برنامه disk management ویندوز را مشاهده میکنید که هارد اینترنال 1.5 ترابایت که بصورت تک پارتیشن primary و با فرمت fat32 ساخته شده است .
برای ساختن این پارتیشن از برنامه Acronis Disk Director Home استفاده شده است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر عکس نشان داده نمیشه از لینک کمکی زیر استفاده کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali.b.y
22-01-2012, 11:27
من نمیدونم چطور این کار اتفاق افتاده

درحالی که تو سایت ماکروسافت اندازه ی یک پارتیشن برای fat32 را در ویندوز 2000 فقط 32 گیگ و در دیگر سیستم عامل ها 127 گیگ زده
اینم لینکش

اینم یکی دیگه

و بازم خود سازنده (خط اخر را بخونید)

If you need to create a volume larger than 32 GB, use the NTFS file system instead

و این یکی

---------------------------------------------------------------------
البته اینجا ادعا شده تا 2 ترا میشه

و

البته بقیه هم مثل من شاخ در اوردند!!!!!

jaber1361
29-01-2012, 07:39
سلام
آیا دیتای بالاتر از 130 گیگ هم روی اون ریختید؟

ata.royalfalcon
31-01-2012, 21:25
سلام
آیا دیتای بالاتر از 130 گیگ هم روی اون ریختید؟
سلام
فقط 1.5 ترابایت رو بصورت FAT32 پارتیسن بندی کردم و فقط دیتای کم حجم را روی آن ریختم (برای حصول اطمینان از صحت پارتیشن بندی) . ولی یه هارد 500 گیگی دارم که تماماً بصورت fat32 پارتیشن بندی شده که جمع کل فایلهای موجود حدود 400 گیگ هست و مشکلی نداشته .
البته توجه دارید که FAT32 فقط فایلهای 4 گیگ رو قبول میکنه .

این هارد 500 گیگ برای کنسول بازی PS3 بوده که برای اجرای بازی از روی هارد اکسترنال حتماً میبایست FAT32 باشد .

fk_u
31-01-2012, 22:06
سلام
گفتم همین جا مشکلم بگم و تابیک جدا نزنم
هارد توشیبا اکسترنال usb2 با برنامه hd tune pro خاستم سلامتی هارد ببینم دیدم دو تا ارور خطلا داده زرد رنگه فعلا
یکی ارور 05 و c4 چطور میتونم درستش کنم؟ هارد سیستم که مال سال های قدیمه اروری نداشت. این هارد ناگهانیم از سیستم نمیکشم بیرون سیم usb. ممنون میشم کمک کنید

---------- Post added at 10:06 PM ---------- Previous post was at 10:04 PM ----------

همون طور که گفتند بله میشه خودم یک هارد 1 ترا با یک بارتیشن fat32 فرمت کردم . برای بازی کنسول میخاستم این نوع فرمت باشه دادم همون جا برام فرمت کردند و محدودیتی که این فرمت داره که فایل بالای 4 گیگ نمیشه روی این فرمت کبی کرد که با برنامه مخصوص این هم حل میشه

ali.b.y
01-02-2012, 12:17
سلام
گفتم همین جا مشکلم بگم و تابیک جدا نزنم
هارد توشیبا اکسترنال usb2 با برنامه hd tune pro خاستم سلامتی هارد ببینم دیدم دو تا ارور خطلا داده زرد رنگه فعلا
یکی ارور 05 و c4 چطور میتونم درستش کنم؟ هارد سیستم که مال سال های قدیمه اروری نداشت. این هارد ناگهانیم از سیستم نمیکشم بیرون سیم usb. ممنون میشم کمک کنید

---------- Post added at 10:06 PM ---------- Previous post was at 10:04 PM ----------

همون طور که گفتند بله میشه خودم یک هارد 1 ترا با یک بارتیشن fat32 فرمت کردم . برای بازی کنسول میخاستم این نوع فرمت باشه دادم همون جا برام فرمت کردند و محدودیتی که این فرمت داره که فایل بالای 4 گیگ نمیشه روی این فرمت کبی کرد که با برنامه مخصوص این هم حل میشه

از نرم افزاری که این پایین معرفی شده استفاده کن بیشتر مشکلات هارد هل میشه