PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خطا های 0x7e و 0x3b

قله بلند
20-01-2012, 18:14
سلام
دوستان
من با کد خطای 0x7e و 0x3b مواجه شدم که وقتی اونها رو سرچ کردم دیدم مربوط به کارت گرافیکه. من اصلاً برنامه سنگین روی سیستمم نیست و بازی هم نمی کنم.

وقتی سی دی کارت رگایفیک رو نصب کردم، چند ساعت بعدش صفحه آبی دیدم که خطای 0x7e رو داد. روز بعدش، این نصب رو پاک کردم و روز بعدش هم صفحه آبی با خطای 0x3b دیدم.

کارت گرافیک من این هست: saphire 1g 4670 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nload%2F48614.4195235d230a5b7733b41d7eaa97%2FATI_D isplay_Driver_11.3.rar.html)

سایتی رو پیدا کردم برای درایو کارت گرافیک saphire 1g 4670.

من سیستم رو یکساله خریدم.

اصولاً به روز نکردن درایورها باعث تولید صفحه آبی می شه؟ یا اینکه اگر ویندوز به روز باشه خودش این درایورها رو به روز می کنه و نیازی به به روز رسانی به این سبک نیست؟

می شه پاسخم رو بدید؟
ممنونم

قله بلند
20-01-2012, 22:19
نمی دونم چرا کسی به سوال های من پاسخ نمی ده:37:

ali2424
20-01-2012, 22:28
دوست عزیز صفحه ابی میتواند دلایل زیادی داشته باشد بهترین کار اینست که شما فایل C:\Windows\Minidump را اپلود کنید واینجا بگذارید تا در دیباگر بررسی بشه

قله بلند
20-01-2012, 23:29
سلام
من این فایل رو آپلود کردم که اینهم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امروز وقتی screen saver رو مشاهده می کردم که آکواریوم ماهی هاست، دیدم که یک لحظه کوتاه، ماهی ها می ایستند و دوباره حرکت می کنند.

آیا این به خاطر مشکل توی ویندوزه یا به خود کارت گرافیک مربوط می شه؟

ali2424
21-01-2012, 00:30
سلام
من این فایل رو آپلود کردم که اینهم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2F54b1f8337f05ce0a42639752302227d5.rar)

امروز وقتی screen saver رو مشاهده می کردم که آکواریوم ماهی هاست، دیدم که یک لحظه کوتاه، ماهی ها می ایستند و دوباره حرکت می کنند.

آیا این به خاطر مشکل توی ویندوزه یا به خود کارت گرافیک مربوط می شه؟
با تو جه به بررسی دیباگر 9 مورد خطا نشون میده که دو مورد به هسته سیستم عامل یک مورد خطای وقفه یک مورد خطای حافظه رم یک مورد خطای گرافیک و بقیه مربوط به خطای سویسهای سورس هسته سیستم عامل هستند
پیشنهاد اول یک ویندوز به صورت کاملا کلین نصب کنید
تمامی تنظیماتی که در بایاس انجام دادید دیفالت کنید
به مدت یک هفته هیچ نر مافزاری نصب نکنید و با نرم افزارهای تست پردازنده مین رم و کرافیک رو در حالت استرس قرار بدهیدتا هرگونه مشکلی هست نمایان شود
با توجه به اینکه دیباگر به صورت نرم افزاری عمل میکند احتمال اینکه هسته سیستم عامل مشکل دار باشد هست
اگر کارهای بالا رو انجام دادید ومشکلی نبود انوقت به سراغ نصب نرم افزارهای مربوطه بوید

قله بلند
21-01-2012, 08:47
سلام
ممنون از بابت پاسخ سریعی که دادید
اگه می شه نرم افزار تست رو هم نام ببرید. من یک نرم افزار رو دانلود کرده بودم که به ترتیب یک سری تست می گرفت. در آخر هم یک عددی رو نشون می داد و می گفت که سیستم خیلی خوبه ولی می بینیم که اینگونه نیست.
و اینکه من هر چند وقت یکبار باید توی این یک هفته، این تست رو انجام بدم؟
متشکرم

EXTREME
21-01-2012, 09:27
بعضی اوقات درایورها رو هم نصب بشن این اتفاق میفته قبل از همه درایورها باید پاک شوند سپس آپدیت جدید نصب بشه
شما اول از همه ویندوز رو عوض کنید و مطمئن بشین سیستم ویروسی نیست
اگه بازم مشکل بود بگین

قله بلند
21-01-2012, 16:08
سلام
والا کسپر اسکی رو نصب کردم و درایوها رو اسکن کردم و هیچ ویروسی یافت نشده ولی هنوز ویندوز رو عوض نکردم.
یک نفر بهم گفت که ویندوزت خوب نیست و باید دوباره هزینه کنم.
پس اگر درایورها به روز نباشند، صفحه آبی خواهیم داشت و این ربطی هب سخت افزار نداره.

EXTREME
21-01-2012, 20:24
صفحه آبی علت های مختلفی داره و میتونه علت های سخت افزاری هم داشته باشه شما باید ویندوز رو عوض کنید و مواردی که گفته شد برای نصب درایور انجام بدین و سپس نتیجرو بگین

قله بلند
23-01-2012, 14:44
سلام
ویندوز جدید 7 رو ریختم. به غیر از Mozilla Firefox، چیز دیگری نصب نکردم.
مارک مادربورد، ایسوس و پردازنده هم AMD دو هسته ای است. کارت گرافیک هم sapphire hd 4670 1gb هست.
یک نفر به من گفتند که آپدیت رو از آدرس زیر بگیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجمش هم حدوداً 110 مگ هست.

قله بلند
23-01-2012, 21:23
سلام
درایو کارت گرافیک رو با همون لینکی که در پست قبلی دادم نصب کردم

یک سوال: اگر صفحه آبی نبینم دیگه مشکل حله؟ یعنی اگر سکته های کوتاهی هنگام باز کردن صفحه وبی ببیننم ربطی به کارت گرافیک نداره؟

قله بلند
23-01-2012, 22:01
چند دقیقه بعد از زدن پست قبلی، نرم افزار آفیس 2007 رو نصب کردم. معمولاً بعد از نصب آفیس خواسته می شه که یا ریست رو بپذیرید و یا اون رو به بعد موکول کنید. من ریست رو پذیرفتم که صفحه آبی دیدم ولی خلاف مواقع قبل، صفحه آبی صبر نکرد و به سرعت گذشت و سیستم ریست شد. یعنی من خطای اون رو نتونستم ببینم.
من هیچ وقت تا به حال، با نصب آفیس مشکلی نداشتم واقعاً تعجب می کنم

توی پوشه Minidump هم هیچ اطلاعاتی ثبت نشده و حجمش 0 بایت است.

دیگه نمی دونم باید چه کار کنم. خسته شدم. حتی مادربورد و رم و پردازنده رو هم بردم و تست کردم(گارانتی مادربورد بردم برای تست). یک ساعت زیر تست بودند ولی مشکلی رو نمایان نکردند.
:37::37::37:

قله بلند
24-01-2012, 11:33
سلام
باز دوباره صفحه آبی با کد 0x7e دیدم. ریست هایی که خود سیستم انجام می داد. بالا نیومدن ویندوز و کلی بدبختی تا اینکه سیستم روشن شد.
در مرحله آخر، از من درخواست شد که restor رو بپذیرم و من هم پذیرفتم و همه چیز برگشت به حالتی که پوشه mindump خالی بود ولی موجود بود.
من کارت گرافیک رو به روز کردم. دیشب سی دی رایتر رو نصب کردم تا رایتی انجام بدم. در restore، این نرم افزار پاک شده. یعنی سیستم من با این نرم افزار مشکل داره؟ و این نرم افزار باعث تولید خطای 0x7e شده؟
پس باید چه کار کنم؟ سی دی رایتر، nero 9 است.

قله بلند
24-01-2012, 11:40
دوستان خواهش می کنم کمکم کنید. به خدا خسته شدم از بس این سیستم رو بردم و آوردم و گفتند سالمه ولی هر روز هم مشکل دارم.
:37::45:
به خدا رواست که اشک آدم در باید