PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عـــدم اجـــرای درایـــوهـــا (مکستور اینترنال)

DJ POLESTAR
20-01-2012, 00:05
درود بر اساتید و سروران گرامی

دوستان بنده یک هارد اینترنال 500 مکستور دارم که بصورت اکسترنال (با تبدیل) روی لپتاپ استفاده میکنم... اخیرا مشکلی که برام پیش اومده اینه که؛ وقتی هارد رو به لپتاپ وصل میکنم اصلا کلا درایوها بالا نمیاد یا گهگاهی وقتی میاد برام پیشنهاد فرمت تک تک درایوها رو میده! (3تا پارتیشن دارم)

وقتی که به لپتاپ وصل میشه و موقعی که بالا میاد اما نمیتونم به اطلاعات دسترسی داشته باشم یعنی پیشنهاد فرمت میده، وقتی روی درایوی کلیک میکنم این ارور برام میاد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دیگه کاملا از هارد ناامید شده بودم که چند دقیقه پیش وقتی دوباره وصل کردم از 3تا پارتیشن دوتا پارتیشن رو آرود که بعد از چند دقیقه دوباره اسم درایوها رو آورد ولی قابل استفاده نبودن و حجمشون صفر بود.
پس اگه هارد خراب شده بود یا بد سکتور داشت یا هر چیز دیگه پس چرا دوباره بدون مشکل تمام اطلاعاتم رو نشون داد؟!

موضوع مهم اینه که این مهمترین هارد در زندگیم هست و به هیچ وج نمیخوام اطلاعاتم به فنا بره:41:

هم اینک منتظر راهنماییه شما سروران هستم...

ata.royalfalcon
20-01-2012, 15:53
سلام
پیشنهادم اینه که تبدیل رو عوض و تست کنید .

DJ POLESTAR
20-02-2012, 14:59
آقا یکی به داد ما برسه
یک ماهه هارد اصلیم رو نمیتونم استفاده کنم!
امروز رفتم که یه تبدیل USB به SATA بگیرم که هیچ جا گیر نیومد و همه گفتن باید ست کامل بگیری که میشه 13 تومن! آخه من که آداپتور دارم و کابل SATA هم که مشکلی نداره و شکم به USB/SATA هستش که قیمت کردم یکی تکی میفروخت 8تومن!!!

یکی بهم گفت این تبدیلها خطرناکن و احتمال داره هاردت سوخته باشه!
شما رو بخدا کمکم کنید... اگه هاردم سوخته میشه تعمیرش کرد؟ اصلا برای هارد سوخته چاره ای برای بازگردن اطلاعات هست؟؟؟

چیکار کنم من!؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
20-02-2012, 20:02
سلام
آیا لپتاپ شما پورت esata دارد یا خیر . انشاءاله که لپتاپ شما پورت esata داشته باشد . در اینصورت نیازی به خرید تبدیل sata to usb که اکثراً غیر استاندارد هستند نیستید . بهترین راه حل برای شما استفاده از کابل sata to esata هست که روشی کاملا استاندارد هست مخصوصاً اگر آداپتور برق شما هم استاندارد باشد در اینصورت این روش هیچ مشکلی برای هارد ایجاد نخواهد کرد .

اگر شما این کابل sata to esata (عکس زیر) بتونید پیدا کنید خیلی عالی هست .

البته اگر این کابل رو پیدا نکردید راه دیگری وجود دارد . یک براکت sata to esata میخرید که قیمتی حدود 5 هزارتومن دارد متاسفانه کانکتور esata این براکت بصورت مادگی هست و در نتیجه نمیتوان آنرا به پورت easta لپتاپ وارد کرد . (عکس زیر)

با توجه به اینکه خروجی esata این براکت بصورت مادگی هست در نتیجه باید یه کابل دو سر esata نری بخرید که قیمتی حدود 3 هزارتومن دارد . (مثل عکس زیر)

در نهایت پس از متصل کردن ایندو به یکدیگر و همچنین متصل کردن کانکتور sata به هارد و کانکتور esata به لپتاپ و همچنین متصل کردن آداپتور برق به هارد میتونید از مزایای سرعت بالا و کاملا استاندارد بهره مند بشید . خودم از این روش هارد 3.5 اینچی رو به لپتاپ متصل میکنم .

نکته : اگر هارد مشکل احتمالی داشته باشه در زمانی که اول هارد رو روشن میکنید سپس لپتاپ ، ممکنه در هنگام بوت لپتاپ هنگ کند .

DJ POLESTAR
20-02-2012, 20:37
با تشکر از عطای عزیز
ضمن عرض خسته نباشید و تشکر فراوان از توجه به این تاپیک
عطا جان من eSata دارم ولی مگه این کابل تو بازار پیدا کردنش مشکله که اینطوری گفتین؟
راستی، آدبتور استاندارد هم بنظر شما چه ملاکهایی داشته باشه بهتره؟ (من همین ست تبدیلها هارد خریدم 13 تومن که کابل SATA to USB+سیم برق وصلی هارد به آداپتور+آداپتور داره که هرچند از وقتی دیدمش شبیه اسباب بازیا بود و یک وسایل چینی آشغال بود ولی بهرحال ریسک کردم و استفاده کردم و این بلاها سرم اومد!)

ارادتمندیم

ata.royalfalcon
20-02-2012, 20:51
با تشکر از عطای عزیز
ضمن عرض خسته نباشید و تشکر فراوان از توجه به این تاپیک
عطا جان من eSata دارم ولی مگه این کابل تو بازار پیدا کردنش مشکله که اینطوری گفتین؟
راستی، آدبتور استاندارد هم بنظر شما چه ملاکهایی داشته باشه بهتره؟ (من همین ست تبدیلها هارد خریدم 13 تومن که کابل SATA to USB+سیم برق وصلی هارد به آداپتور+آداپتور داره که هرچند از وقتی دیدمش شبیه اسباب بازیا بود و یک وسایل چینی آشغال بود ولی بهرحال ریسک کردم و استفاده کردم و این بلاها سرم اومد!)

ارادتمندیم

عکس اولی ، پیدا کردنش مشکله ، خودم دنبالش بودم پیداش نکردم . پس از روش دوم استفاده کردم . (در پست بالا کلاً سه تا عکس هست.)

بهترین آداپتور برای هارد همون پاور کیس هست . اگر نمیخواهید خیلی خرج کنید میتونید یه پاور دست دوم ، وات پایین اما سالم بخرید و برای روشن کردن پاور بدون مادربرد کافیست مثل پست زیر سیم مشکی و سبز رو به هم متصل کنید .

چطور میشه جریان پاور رو مستقیم کرد؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته اول : از اونجایی هاردتون ساتا هست پیشنهاد میشود پاوری رو بخرید که کانکتور برق ساتای آن 5 رشته سیم داشته باشد .

نکته دوم : همانطوری که قبلا هم گفتم اگر هارد رو اول روشن کنید و سپس لپتاپ رو روشن کنید و اگر هارد مشکلی داشته باشه ممکنه در هنگام boot لپتاپ هنگ کند .

DJ POLESTAR
23-02-2012, 16:46
من راحت تونستم کابل eSata - Sata رو پیدا کنم ولی بازم همون مشکل پست اول رو دارم!
هارد من 3 تا پارتیشن داره اما وصلش که میکنم به لپتاپ؛ از سه تا پارتیشن دو تا رو نشون میده و یکی کلا نمیاد... اون دوتا هم Format Now میدن اما من نمیخوام فرمتشون کنم (میدونم که وقتی فرمت کنم درست میشه) اما آخه مشکل چیه که فرمت میخواد!؟
کلا اطلاعات اصلیم تو این هارده و به هیچ وجه نمیخوام اطلاعاتم بپره!

رفقا خواهشا به دادم برسین...

ata.royalfalcon
23-02-2012, 21:16
من راحت تونستم کابل eSata - Sata رو پیدا کنم ولی بازم همون مشکل پست اول رو دارم!
هارد من 3 تا پارتیشن داره اما وصلش که میکنم به لپتاپ؛ از سه تا پارتیشن دو تا رو نشون میده و یکی کلا نمیاد... اون دوتا هم Format Now میدن اما من نمیخوام فرمتشون کنم (میدونم که وقتی فرمت کنم درست میشه) اما آخه مشکل چیه که فرمت میخواد!؟
کلا اطلاعات اصلیم تو این هارده و به هیچ وجه نمیخوام اطلاعاتم بپره!

رفقا خواهشا به دادم برسین...

سلام
پس مشکل از تبدیل نبود البته از این به بعد از پورت esata استفاده کنید .
برای FIX نمودن این مشکل شما چاره ای جزء فرمت کردن ندارید ، اما بعضی از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات هستند که بدون نیاز به فرمت میتوانند اطلاعات رو از پارتیشنهای معیوب ریکاوری کنند مثلا نرم افزار EASEUS DATA RECOVERY WIZARD PROFESSIONAL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . پس قبل از فرمت با استفاده از نرم افزار گفته شده داده ها رو در جای مطمئن ریکاوری کنید و سپس هارد رو حذف پارتیشن و سپس مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .
پس از اجرای نرم افزار گزینه complete recovery رو بزنید و سپس هارد مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس NEXT رو بزنید .

DJ POLESTAR
21-08-2012, 22:40
6 ماه از مشکل با هاردم میگذره هنوز دلم نمیاد فرمتش کنم!
جدیدا نرم افزاری پیدا کردم در این آدرس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نام TestDisk که نحوه عملکرد و معرفیش رو تو سایت گذاشتن ولی آموزشی از نحوه استفاده نیست!
عطای عزیز آیا با این نرم افزار آشنا هستین؟ خواهشا کمکی کنید بدون فرمت به اطلاعاتم دستیابی کنم!

ata.royalfalcon
22-08-2012, 07:29
6 ماه از مشکل با هاردم میگذره هنوز دلم نمیاد فرمتش کنم!
جدیدا نرم افزاری پیدا کردم در این آدرس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نام TestDisk که نحوه عملکرد و معرفیش رو تو سایت گذاشتن ولی آموزشی از نحوه استفاده نیست!
عطای عزیز آیا با این نرم افزار آشنا هستین؟ خواهشا کمکی کنید بدون فرمت به اطلاعاتم دستیابی کنم!

سلام
آموزش اين نرم افزار رو در اين پست گذاشتم .