PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-04-2019, 19:52
سلام خدمت دوستان
با توجه به گرونی سرویس پکیج ها توسط تعمیرکار و همینطور خرابی و بی کیفیتی پکیج های موجود در بازار که فقط هزینه روی دست آدم میزاره ، یک سری مطالب آموزشی تعمیر و سرویس پکیج رو دوستانی که وارد به تعمیرات هستند لطف کنند و در این گروه بفرستن تا خودمون تا جایی که میشه پکیج رو تعمیر کنیم و نخواد به تعمیرکار زنگ بزنیم و ازمون پول هنگفت بگیره .
لطفاً از ب بسم الله شروع کنین مطالب رو
.

سلام
گمان نکنم کسی فرصت کنه همه ی مطالب مربوط به طرز کار پکیج , قطعات شناسی و روشهای استفادن ی صحیح و سرویس اصولی و تعمیر اصولی رو اینجا بنویسه
ولی در تمام صفحات این پکیج اطلاعات زیادی هست
در گوگل هم اگر بنویسید آموزش تعمیر پکیج , خیلی اطلاعات پیدا میشه
علاقمندان باید وقت بذارند و خودشون این مطالب رو جمع آوری کنند
.
بهتره همیشه از روشهای ساده ساختن و دسته بندی برای یادگیری اسفاده کنیم برای یاد گرفتن هر چیزی در زندگی
مثل بدن انسان که میگن دستگاه گوارش , دستگاه گردش خون , دستگاه عصبی , دفع ادرار , عضلات , استخوانها و ....
و بعش اندامهای هر دستگاه مثل دهان , مری , معده , روده برزگ , روده کوچک , جگر , پانکراس و غیره
و سپس جزئیات هر اندام و کارش و ارتباطشون با همدیگه
,
برای پکیج هم باید قسمتهای مختلفش دسته بندی بشه مثل :
روکش , شاسی , مبدلِ تکی , مبدل دوقلو , پمپ , بورد کنترل , سنسورها , لوله های رابط , شیرها , سوپاپها , فن و غیره
سنسورهاش مثل سنسور جریان آبِ مصرفی , سنسور حرارت مبدل , سنسور حرارتِ آبِ خروجی , سنسور فشار آب

خلاصه به همین صورت باید قطعات و طرز کارش رو اصولی یاد گرفت
بعدش عیب یابیش رو
سرویس و نگهداری
تمام اصول ایمنی و خطرها .
اقداماتی که باید انجام بشه برای طول عمر دستگاه
تعمیر قطعات
تعویض قطعات
.

اگر هم سوالی داشتین میتونین اینجا مطرح کنین

ghadershokrollahim
04-04-2019, 13:59
سلام، من یه پکیج ایران رادیاتور آنالوگ دارم که چند روزیه با خطای 40-60-80 داره اذیتم میکنه. این خطا با ریست کردن برطرف میشه و در طول مدتی که از آب گرم استفاده میشه ( مثلاً موقع استحمام)، پکیج بدون مشکل کار میکنه اما اگر فاصلۀ استفاده از آب گرم قدری فاصله بیافته (مثلاً چند دقیقه) دوباره پکیج با این ایراد از کار میافته. سرویس کار هم آوردم میگه مشکل از برد پکیجه و حدس میزنه که باید رلۀ فن تعویض بشه میتونید راهنماییم کنید. آیا ممکنه مشکل از پرشر سوئیچ باشه ؟ در اینصورت با دو شلنگه شدن پرشر سوئیچ ممکنه مشکل حل بشه. توی یکی از ساییتها دیده بودم که این مشکل با تغییر فصل از سرما به گرما و انبساط و انقباض دیافراگم پرشر سوئیچ ممکنه ایجاد بشه از راهنماییتون ممنون میشم.

m.b.z
04-04-2019, 14:51
سلام، من یه پکیج ایران رادیاتور آنالوگ دارم که چند روزیه با خطای 40-60-80 داره اذیتم میکنه. این خطا با ریست کردن برطرف میشه و در طول مدتی که از آب گرم استفاده میشه ( مثلاً موقع استحمام)، پکیج بدون مشکل کار میکنه اما اگر فاصلۀ استفاده از آب گرم قدری فاصله بیافته (مثلاً چند دقیقه) دوباره پکیج با این ایراد از کار میافته. سرویس کار هم آوردم میگه مشکل از برد پکیجه و حدس میزنه که باید رلۀ فن تعویض بشه میتونید راهنماییم کنید. آیا ممکنه مشکل از پرشر سوئیچ باشه ؟ در اینصورت با دو شلنگه شدن پرشر سوئیچ ممکنه مشکل حل بشه. توی یکی از ساییتها دیده بودم که این مشکل با تغییر فصل از سرما به گرما و انبساط و انقباض دیافراگم پرشر سوئیچ ممکنه ایجاد بشه از راهنماییتون ممنون میشم.

اگر تهران باشید میتونم یه نفر رو بهتون معرفی کنم که هم کاربلده و هم قیمت کارش مناسبه
من چندبار از ایران رادیاتور درخواست کردم که نیرو بفرستن. تنها کسی که دزد نبود و عیب الکی رو پکیج نذاشت همین بنده خدا بود
اگر پرشر باشه فکر کنم 30-40 تومن بیشتر نشه
دیافراگم هم حدود 20-25 در میاد جنس خوب
ولی اگر برد باشه و یا پمپ باشه حسابی توی هزینه میفتی

ghadershokrollahim
04-04-2019, 15:00

mahdiak00
26-04-2019, 19:23
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
یک واحد نوساز رو می خوام پکیج براش خریداری کنم . واحد طبقه ی چهارم هست و متراژ 100 متر و یک بهار خواب هم بالا در طبقه ی پنجم وجود داره که متراژش 40 متر هست یعنی 100+40 = 140
با توجه به اینکه شهر اردبیل هست و سردسیر چه ظرفیتی باید خریداری کنم ؟ بعضیا 28000 پیشنهاد میدن و بعضیا 32000 . البته بدلیل افزایش قیمت ها نهایت بتونم تا سقف 7 میلیون واسه پکیج هزینه کنم . لطفا برای برند هم راهنمایی بفرمایید . گویا با این بودجه چاره ای جز بوتان یا ایران رادیاتور نمیمونه
در صورت امکان برای رادیاتور هم راهنمایی بفرمایید که چه مارکی بخرم ؟
ممنون از دوستان عزیز

hesam.eng
02-05-2019, 16:22
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
یک واحد نوساز رو می خوام پکیج براش خریداری کنم . واحد طبقه ی چهارم هست و متراژ 100 متر و یک بهار خواب هم بالا در طبقه ی پنجم وجود داره که متراژش 40 متر هست یعنی 100+40 = 140
با توجه به اینکه شهر اردبیل هست و سردسیر چه ظرفیتی باید خریداری کنم ؟ بعضیا 28000 پیشنهاد میدن و بعضیا 32000 . البته بدلیل افزایش قیمت ها نهایت بتونم تا سقف 7 میلیون واسه پکیج هزینه کنم . لطفا برای برند هم راهنمایی بفرمایید . گویا با این بودجه چاره ای جز بوتان یا ایران رادیاتور نمیمونه
در صورت امکان برای رادیاتور هم راهنمایی بفرمایید که چه مارکی بخرم ؟
ممنون از دوستان عزیز

سلام دوست عزیز
28 بهتون جواب میده اگر حدود 7500 هزینه کنید برند دمراد 30 کیلووات کیفیت قطعاتش عالی هست شرکت وارد کننده و مونتاژ کننده هم نزدیک خودتون هست قطعات ایتالیایی و فرانسه روش هست و در مواردی ترکیه ای بسیار عالی هست

sabatajhiz
07-05-2019, 12:37
پکیج دیواری امروز از نسل های جدید سیستم های گرمایشی محسوب می شود که می تواند آب گرم مصرفی منازل و آپارتمان ها را تامین نماید. این دستگاه با صدای کم و راندمان بالایی که دارند، جایگزین های مناسبی برای آبگرمکن ها موتورخانه ها محسوب می شوند. یک پکیج دیواری می تواند هزینه های مصرف انرژی را کاهش دهد و به کاهش هزینه ها کمک کند. همچنین این دستگاه ها می توانند آبگرم مورد نیاز را به طور دائم و فوری تامین نمایند ضمن آنکه آسیبی به محیط زیست وارد نمی سازند. پکیج ها نسب به سایر وسایل گرمایشی، امنیت بیشتری دارند و با صدای کمی که دارند، آرامش محیط را بر هم نمی زنند. ضمن آنکه از عایق کاری بی نیاز هستند و با استفاده از سیستم های هوشمند می توانند به تخصیص انرژی کمک شایانی نمایند. پکیج ها قابلیت تنظیم دما به میزان دلخواه را دارند و فضای کمی را از ساختمان ها اشغال می کنند.

از طرفی این دستگاه با توجه به عملکرد، به دو فصل زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند. در بخش تابستانی آن، وسایل گرمایشی مورد استفاده قرار نمی گیرد و تنها این دستگاه برای تامین آبگرم بهداشتی به کار می افتد. اما هنگامی که بخش زمستانی آن فعال می شود، پکیج به صورت دائم، آب گرم را تامین می کند.
چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید پکیج هستید، می توانید به دماتجهیز مراجعه کنید

omidh999
22-05-2019, 11:51
سلام
برای یک واحد آپارتمان جنوبی در طبقات میانی یه مساحت 120 متر با پنجره های دو جداره که گرمایش از طریق داکت اسپیلت قرار هست پخش بشه چه پکیجی معرفی میکنید؟
با توجه به تحریمها تو بازار تهران بوتان و ایران رادیاتور بیشتر یافت میشه و برندهای خارجی خیلی کم شده
برندهای خارجی سرویس خوبی میدن؟(البته اگه تو بازار باشه محصولاتش)

fanamoozan
22-05-2019, 14:03
دوستان عزیز می تونند در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه فن آموزان شرکت کنند. این دوره زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای در کارگاه کاملا مجهز برگزار میشه.

fanamoozan
28-05-2019, 11:46
سرفصل رو در صفحه زیر ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

superstar 1
04-06-2019, 22:50
سلام دوستان
همونطور که در پستای قبلیم گفتم پکیج من بوتان مدل ورونا ۲۴ هست الان نزدیک به ۲ساله دارم ازش استفاده میکنم ولی از روز اول یه مشکل داشت اینه که وقتی دمای آب گرم مصرفی در پایین ترین حد خودش که ۳۷ هست تنظیمه دست آدمو میسوزونه و هیچ فرقی با حداکثر تنظیم درجه نداره البته به نظرم ولوم تنظیم درست کار میکنه چون با چرخش تنظیم دما رو روی صفحه نشون میده به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه!؟احتمال داره از سنسوری چیزی باشه؟!میخوانم مطمئن بشم تا با نمایندگیش تماس بگیرم از این فرصت دو هفته ای که از گارانتیش مونده استفاده بکنم..لطفا اگه جوابشد میدونین بهم بگین .مرسی.‌‌..

aminkhan2014
09-06-2019, 13:16
سلام برای یک خونه 140 متری قصد خرید آبگرمکن دارم،پیشنهاد دوستان چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2019, 05:20
سلام
برای یک خونه 140 متری قصد خرید آبگرمکن دارم،پیشنهاد دوستان چیه؟

سلام
آبگرمکن یا پکیج ؟
آبگرمکن , بوتان 3118 خوبه . البته اگه جای قرار گرفتنش باد نمیاد چون شمعکدار هست
اگر بدون شمعک مبخواین یعنی فندک دار , باز هم بوتان مارک خوبی هست و همه جا نمایندگی و قطعات داره
تاپیک تهمیر و سرویس هم اینه

.

ولی اگر پکیج میخواین , در صفحات قبل راهنماییهای مهندس Hesam رو بخونید
.

===================================
میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
.

iman_s
17-06-2019, 14:55
پکیج رو رو حالت تابستانه میزارم آب گرم نمیشه و باید رو حالت زمستانه باشه.(فلومتر خراب شده)
الان شیر رادیاتوها رو بستم و پکیج رو حالت زمستانه هست.مصرف گاز تو این حالت بالاست؟

aminkhan2014
27-06-2019, 11:06
سلام
آبگرمکن یا پکیج ؟
آبگرمکن , بوتان 3118 خوبه . البته اگه جای قرار گرفتنش باد نمیاد چون شمعکدار هست
اگر بدون شمعک مبخواین یعنی فندک دار , باز هم بوتان مارک خوبی هست و همه جا نمایندگی و قطعات داره
تاپیک تهمیر و سرویس هم اینه

.

ولی اگر پکیج میخواین , در صفحات قبل راهنماییهای مهندس Hesam رو بخونید
.

.
.

کلا اینجا دیر جواب میدهن و منم قبل این پاسخ دیگه 3215 خریدم،فقط اومدم شرح ماوقع بدهم که شاید بدرد یکی دیگه بخوره
نصاب خود بوتان اومد گفت این مشکل به هم میزنه و خاموش میکنه و چون دودکش کوتاه هست با وجود قطر15سانتی و درضمن باید مدل 18 بخرید و اونم 3318 و علکی میخواست 300-400 تومن دیگه روی دستم خرج بگذاره،چون همین حالا هم آب اینقدر زیاد داغ میشه که مجبورم شیرگاز را شدید کم کنم تا روی شیر آب داغ،دماش متعادل باشه نه اینکه بسوزونه این تازه3215 بود،دیگه 3318 که پیشنهاد مثلا مشاوران بوتان بوده چی هست و چه آب سوزنده ای بده بیرون خدامیدونه
منم دیگه محل نگذاشتم و قید گارانتی را زدم و 3215 نصب کردم با 30 تومن اجرت به یک نصاب عادی
فقط میتونم بگم خاکبرسر بوتان با مشاوره و راهنمای خریدش چه حضوری چه در سایت چه تلقتی،اصلا خوب به مشتری مشاوره نمیدهن و فقط دنبال گرونفروشی و اجحاف به مشتری هستند
قیمتهای بازار هم که شدیدا مسخره،هرکسی هرقیمتی دلش بخاد میفروشه،منم به قیمت سایت بوتان یکجا پیدا کردم خریدم که همینم بنظرم هنوز گرون دادند و باید زیرقیمت مصوب خرید،حاهای دیگه تا 10%بالاتر قیمت مصوب سایت هم میفروختن،کاسبهای شیاد به نام نمایندگی بوتان به قیمتهای مختلف میفروختن

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-06-2019, 16:06
پکیج رو رو حالت تابستانه میزارم آب گرم نمیشه و باید رو حالت زمستانه باشه.(فلومتر خراب شده)
الان شیر رادیاتوها رو بستم و پکیج رو حالت زمستانه هست.
مصرف گاز تو این حالت بالاست؟

سلام
اگر پکیجتون از نوعی هست که همیشه حتی در تابستان هم باید شیر رادیاتورها باز باشه پس این کار به پمپ پکیج ممکنه صدمه بزنه
قبلاً جایی خوندم که برای این نوع پکیجها یا باید فیش برق پمپش رو بکشین و روش چسب برق بزنین تا پمپش کار نکنه و یا لوله ی رفتِ آب رو با یک شیلنگ مستقیماً وصل کنین به شیر برگشتِ پکیج

ضمناً حالت زمستانه هم درجه ی کم و زیاد داره . روی کمترین درجه تنطیمش کنین
گمان نکنم با این کارها مصرف گاز زیاد بشه
تا نظر جناب مهندش Hesam چی باشه

goolooamin
30-08-2019, 03:05
سلام
میخوام پکیج ایرانی بخرم
بین لورچ مدل هرما، ایران رادیاتور L24ff، و بوتان مدل پارما 24
آیا قطعات همان طور که تو تبلیغاتشون میگن اروپایی هست یا چینیه؟ مثلا پمپ های بکار رفته در پکیج های بوتان گراندفوس دانمارک (اصلی) هست؟
به هر حال بین این سه برند کدوم باکیفیت تر هست و پیشنهاد می کنید. سپاس

goolooamin
16-09-2019, 01:33
سلام
بین پکیج فرولی و آریستون و گرم ایران (باکسی) کدوم بهتر هست؟
آیا فرولی و آریستون مونتاژ ایران هستن یا کاملا وارداتی هستند کیفیت قطعاتشون چطوره؟
لطفا جواب بدید! چند روز دیگه میخوام بخرم

83111451
24-10-2019, 20:24
سلام. اگه دنبال پکیج درست و حسابی تو این بازار خراب هستین بهتون یه پکیج عالی معرفی میکنم 4 ساله دارم و از عالی هم عالیتره. اصلا محشره. اروپایی هم نیست. تمام قطعاتش اصلیه و به هیچ وجه تقلبی توش نیست. معرفی میکنم پکیج ناوین کره جنوبی. صفر تا صد کره جنوبی و صفر تا صد عالی و محشر. وایلانت و سونیه دووال و اینا را هم میزاره تو جیبش.

ruslan
13-02-2020, 19:05
سلام
یک پکیج ایساتیس 26 هزار دارم که زمانی که دستگاه رو روشن می کنم اصلا گرم نمیکنه و ارور E7 میده .دکمه ها مربوط به کم و زیاد کردن دما کار می کنند اما reset و power کار نمی کنه
نمایندگی ایساتیس دید و گفت از برده و برد رو بردم تعمیر گاه و گفتند که سالم هست و ممکنه از این ایراد ها باشه :

1-خرابی پمپ (تعمیرکار ایساتیس گفت سالمه)
2- بسته بودن شیر آب یا رسوب گرفتن آن ها
3- خراب شدن ترموستات حد

soroori2
13-02-2020, 21:46
سلام
دوستان کسی در خصوص ایر واشر اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ؟

eemmaann
15-02-2020, 11:15
سلام و عرض ادب
دوستان من یه پکیج ایمرگاس فن دار دارم که حدود 6ساله کار میکنه.. مشکلی که داره رو حالت شوفاژ (زمستان) که هست وقتی آب گرم رو باز میکنم یه بار آب گرم میشه..دوباره تا 15 درجه سرد میشه بعد دوباره گرم میشه و مشکل حل میشه .. تو حالت تابستان این مشکل وجود نداره
سال گذشته هم سرویسکار اومد مبدل و مسیر ها رو شستشو داد و اورینگ هاش رو عوض کرد.. ولی مشکل برطرف نشد
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2020, 19:38
سلام و عرض ادب
دوستان من یه پکیج ایمرگاس فن دار دارم که حدود 6ساله کار میکنه.. مشکلی که داره رو حالت شوفاژ (زمستان) که هست وقتی آب گرم رو باز میکنم یه بار آب گرم میشه..دوباره تا 15 درجه سرد میشه بعد دوباره گرم میشه و مشکل حل میشه .. تو حالت تابستان این مشکل وجود نداره
سال گذشته هم سرویسکار اومد مبدل و مسیر ها رو شستشو داد و اورینگ هاش رو عوض کرد.. ولی مشکل برطرف نشد
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام
این پکیچ , 2 مبدله هست یا تک مبدله ؟
تک مبدله ها این مشکل رو در فصل سرما و روشن بودنِ سییتم شوفاژ دارند پون هر از چند دقیقه باید آبِ مسیر رادیاتور های شوفاژ رو هم گرم کنه
.
یک راهِ حلش اینه که یک آبگرمکن بوتان 3115 یا 3118 بخرید ونصب کنید بغل دست پکیچ تا آب گرم مصرفی دیگه با پکیج کاری نداشته باشه
هزینه اش حدود 900 تا 1 میلیون تومن هست
هیچ لوله کشی هم لازم نداره
فقط کافی یک سه راهه بزنید به آب ورودی پکیج و وصل کنین به آبگرمکن و خروجی آبگرمکن رو هم وصل کنید به لوله آبِ گرم ساختمان
خروجی آب گرم پکیج رو هم درپوش بزنید و ببندید
به همین سادگی
=========================
حتی 2 مبدله ها هم گاهی همین مشکل رو دارند در فصل سرما
با نصب آبگرمکن دیواری , مشکل به تاریخ میپیوندد :)
===================
نکته مهم :
اگه جای نصب آبگرمکن در معرض باد هست پس نمیشه آبگرمکن 3115 و 3118 نصب کرد چون شمعک دار هستند
باید آبگرمکن فندک دار نصب کنید که کمی گرانتر هست

====================================
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
توصیه های مهم امنیتی

.
.
.

ruslan
16-02-2020, 15:46
سلام
یک پکیج ایساتیس 26 هزار دارم که زمانی که دستگاه رو روشن می کنم اصلا گرم نمیکنه و ارور E7 میده .دکمه ها مربوط به کم و زیاد کردن دما کار می کنند اما reset و power کار نمی کنه
نمایندگی ایساتیس دید و گفت از برده و برد رو بردم تعمیر گاه و گفتند که سالم هست و ممکنه از این ایراد ها باشه :

3- خراب شدن ترموستات حد

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2020, 23:03
سلام

3- خراب شدن ترموستات حد

سلام
اگه این پکیج سیستمش شبیهِ بوتان اوپتیما باشه , پمپ آبش همیشه کار میکنه . چه برای شوفاژ و چه برای آب گرم مصرفی حتى در تابستان

.
با باز کردنِ شیر آب گرم مصرفی مثلاً در آشپزخانه , پمپ روشن نمیشه و صدای جرقه زدن میاد و مشعل هم روشن میشه ولی زود خاموش میشه پس پمپ آب خرابه و یا بورد بهش برق نمیده
چک کردنِ پمپ نسبتاً ساده هست
جعبه پلاستیکی کنارش که سیم برقش داخلش هست رو باز میکنید و بهش ولتمتر یا فازمتر میزنید و شیر آب گرم مصرفی رو باز میکنید
باید سیم پمپ برق دار بشه و پمپ راه بیافته اگر از نوعی هست که پمپ برای آب گرم مصرفی هم روشن میشه
برای شوفاژ حتماً یاید پمپ روشن بشه
اگر پمپ برق دار نمیشه پس برد مشکل داره و برق نمیده بهش
اگر برق دار میشه ولی راه نمیافته باید با موبایل از سیمهای وصل شده به پمپ عکس بگیرید و بعدش برق پکیج رو قطع کنین و سیمهای پمپ رو جدا کنین و خودتمن مستقیم بهش برق بدین
اگر باز هم راه نیافتاد پس پمپ سوخته
وقتی پمپ روشن نشه , دمای آب توی مبدل خیلی زیاد میشه و سنسور حرارت مبدل به بورد پیام میده که مشعل رو خاموش کنه تا مبدل منفجر نشه از فشار بخار آب

====================

اگر با باز کردنِ شیر آب گرم در خانه , پکیج جرقه میزنه و مسعل هم روشن میشه و روشن میمونه ولی آب خیلی کم گرم میشه پس به احتمال زیاد داخل لوله ی مارپیچ مبدل رسوب زباد گرفته و این رسوب مثل عابق عمل میکنه و نمیذاره آب گرما بگیره از مبدل
باید مبدل اسیدشویی بشه

=======================

اگه تعمیرکار نمایندگی به بورد شک داره یاید یک یورد سالم بیاره و تست کنه و همه چیز معلوم میشه

ruslan
12-04-2020, 13:53
تحت هیچ عنوان پکیج ایساتیس نخرید برد آشغال روش انداختند درست کار نمی کنه تعمیر هم نمیشه
نمایندگی درست حسابی هم نداره

سرطان

ahmad2l
14-07-2020, 07:39
دوستان برای یک آپارتمان 130 متری چه پکیجی(ایرانی با خارجی) پیشنهاد می کنید. 1- فنش کم سروصدا باشه 2- قطعاتش توی بازار باشه و خدماتش خوب باشه . با تشکر

atmaqi
07-10-2020, 23:31
سلام پکیج وایلانت کارکرده ارزش خرید داره یا نه؟
پکیج شاپه بهتره یا بارلی؟

atmaqi
07-10-2020, 23:35
سلام
پکیج وایلانت کارکرده ارزش خرید داره یا نه؟
پکیج شاپه بهتره یا بارلی یا ایران رادیاتور؟

babarany
05-12-2020, 14:07
باسلام پکیج ایران رادیاتور28 دارم درجه راروی70قرار دارد مشعل روشن میشود وچراغ هایک به یک روشن میشودتا70رسیدمشعل خاموش میشودوبتدریج چراغ های درجه خاموش میشود تابه30درجه میرسد بازهم مشعل فعال نمیشودبعدازمدتی که شلنگ رفت آب ازحرارت می افتد تازه مشعل روشن وتا70میرود وتکرارمطالب فوق علت این نقص چیست ؟ قاعدتا بایست وقتی چراغ درجه حرارت به 50میرسد مشعل روشن شود باتشکر ازراهنمایان عزیز

babarany
05-12-2020, 14:13
باسلام پکیج ایران رادیاتور28 دارم درجه پکیج راروی70قرار دارد مشعل روشن میشود وچراغ هایک به یک روشن میشودتا70رسیدمشعل خاموش میشودوبتدریج چراغ های درجه خاموش میشود تابه30درجه میرسد بازهم مشعل فعال نمیشودبعدازمدتی که شلنگ رفت آب به پکیج ازحرارت می افتد تازه مشعل روشن وتا70میرود وتکرارمطالب فوق علت این نقص چیست ؟ قاعدتا بایست وقتی چراغ درجه حرارت به 50میرسد مشعل روشن شودوتا70 برود باتشکر ازراهنمایان عزیز./

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-12-2020, 22:16
باسلام

پکیج ایران رادیاتور28 دارم

درجه پکیج راروی70قرار دارد مشعل روشن میشود وچراغ ها یک به یک روشن میشودتا70رسیدمشعل خاموش میشود و به تدریج چراغ های درجه خاموش میشود تابه30درجه میرسد بازهم مشعل فعال نمیشود .
بعد از مدتی که شلنگ رفت آب به پکیج از حرارت می افتد تازه مشعل روشن وتا70میرود و تکرار مطالب فوق

علت این نقص چیست ؟

قاعدتاً بایستی وقتی چراغ درجه حرارت به 50میرسد مشعل روشن شود و تا 70 برود

با تشکر از راهنمایان عزیز./

سلام

# فشارسنج روی یک و نیم نباید کمتر بشه .

# امکان خرابی پمپش هم هست . یعنی آب رو در سیستم نمیچرخونه و درنتیجه حرارت زود بالا می‌ره و پکیچ خاموش میشه تا منفجر نشه بر اثر حرارت زیاد .

آیا صدای پمپش میاد ؟
آیا رادیاتورها کمی گرم میشه ؟

در مورد تست پمپ ، مطالبی در صفحه قبل نوشته ام

ضمناً ، دشمن پمپ ۲ چیزه :

حرارت زیاد آب
فشار زیاد مدار شوفاژ

نصب رادیاتور های بزرگ در خانه باعث میشه با حرارت کمتری بتونیم‌ خانه رو گرم کنیم پس به صرفه هست که رادیاتور های بزرگ مثل بشه مثلاً به جای ۸۰ سانتی ، ۱۲۰ سانتی نصب بشه . به جای ۱۰۰ سانتی ، ۱۴۰ یا ۱۵۰ سانتی و غیره

فشار مدار پکیج هم با آب داغ نباید از ۲ و ربع بالاتر بره و بهتره به ۳ هم نرسه وقتی که پکیج داغ هست . این حرارت باعث زود فرسوده شدن کاسه نمد پروانه ی پمپ میشه و آب می‌ره داخلش و میسوزه

babarany
16-12-2020, 22:13
سلام

# فشارسنج روی یک و نیم نباید کمتر بشه .

# امکان خرابی پمپش هم هست . یعنی آب رو در سیستم نمیچرخونه و درنتیجه حرارت زود بالا می‌ره و پکیچ خاموش میشه تا منفجر نشه بر اثر حرارت زیاد .

آیا صدای پمپش میاد ؟
آیا رادیاتورها کمی گرم میشه ؟

در مورد تست پمپ ، مطالبی در صفحه قبل نوشته ام

ضمناً ، دشمن پمپ ۲ چیزه :

حرارت زیاد آب
فشار زیاد مدار شوفاژ

نصب رادیاتور های بزرگ در خانه باعث میشه با حرارت کمتری بتونیم‌ خانه رو گرم کنیم پس به صرفه هست که رادیاتور های بزرگ مثل بشه مثلاً به جای ۸۰ سانتی ، ۱۲۰ سانتی نصب بشه . به جای ۱۰۰ سانتی ، ۱۴۰ یا ۱۵۰ سانتی و غیره

فشار مدار پکیج هم با آب داغ نباید از ۲ و ربع بالاتر بره و بهتره به ۳ هم نرسه وقتی که پکیج داغ هست . این حرارت باعث زود فرسوده شدن کاسه نمد پروانه ی پمپ میشه و آب می‌ره داخلش و میسوزه

جناب آسمانی باسلام وتشکرارتوجه وپاسخ شما واماجواب سيوال شما
1- فشارسنج روی یک ونیم بارفراردارد (چه درزمان 30درجه ویاوقتی به 70درجه میرسد)
2-ظاهراپمپ کارمیکند وحرارت چندان سریع بالانمیرود بیش ازیکدقیقه
3- صدای پمپ میایدودست که به آن میگزارم حس میکنم درآن حرکت دارد
4- رادیاتورهاگرم میشود ولی اولا دیرگرم میشود وضمنابه گرمای به لازم نمیرسدفکرمیکنم علت این کم حرارتی دیرروشن شدن پکیج پس ازافت حرارت آب است
5- طبق راهنمایی هاومطالبی که درتاپیک خوانده ام وقتی حرارت آب رادیاتورهارادرمحدوده مثلا۷۰قرار میدهیم بایست مشعل روشن شودوآب رابه درجه ۷۰برساندومشعل خاموش شودوپس ازافت ۱۵درجه ونهایت ۲۰درجه بایدمشعل روشن وآب رابه درجه ۷۰ برساند که این موضوع رخ نمیدهد تا اینکه حرارت کاملا افت میکندشاید آب درحد۲۰درجه که میرسدمشعل روشن میشود که همین تاخیر باعث عدم گرمای کافی رادیاتورهاست آرزومندم همواره سلامت وشادمان باشید ویاورهموطنان باشید اجرشمابایگانه هستی بااحترام علیدوست./

keihanmirzaei
16-12-2020, 22:50
واسه حل مشکل هواگیری و سردبودن پکیج از محلول فرناکس استفاده کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-12-2020, 19:10
جناب آسمانی باسلام وتشکرارتوجه وپاسخ شما واماجواب سيوال شما
1- فشارسنج روی یک ونیم بارفراردارد (چه درزمان 30درجه ویاوقتی به 70درجه میرسد)
2-ظاهراپمپ کارمیکند وحرارت چندان سریع بالانمیرود بیش ازیکدقیقه
3- صدای پمپ میایدودست که به آن میگزارم حس میکنم درآن حرکت دارد
4- رادیاتورهاگرم میشود ولی اولا دیرگرم میشود وضمنابه گرمای به لازم نمیرسدفکرمیکنم علت این کم حرارتی دیرروشن شدن پکیج پس ازافت حرارت آب است
5- طبق راهنمایی هاومطالبی که درتاپیک خوانده ام وقتی حرارت آب رادیاتورهارادرمحدوده مثلا۷۰قرار میدهیم بایست مشعل روشن شودوآب رابه درجه ۷۰برساندومشعل خاموش شودوپس ازافت ۱۵درجه ونهایت ۲۰درجه بایدمشعل روشن وآب رابه درجه ۷۰ برساند که این موضوع رخ نمیدهد تا اینکه حرارت کاملا افت میکندشاید آب درحد۲۰درجه که میرسدمشعل روشن میشود که همین تاخیر باعث عدم گرمای کافی رادیاتورهاست آرزومندم همواره سلامت وشادمان باشید ویاورهموطنان باشید اجرشمابایگانه هستی بااحترام علیدوست./
سلام دوست عزیز

اگر پمپ سالمه و آب رو میچرخونه در مسیر رفت و برگشت و شیرهای زیر پکیج هم سالم و کاملاً باز هست و همه ی شیرهای رادیاتورها هم سالم و تمیز و باز هست پس مشکل از خود پکیج هست و می‌تونه علتش خرابی سنسور حرارت آب باشه . این سنسور معمولاً روی مبدل نصب شده . همون جایی که لوله ی مسی هست و آب در اون گرما میگیره و داغ میشه . این سنسور یک سیم بهش وصل شده و به بورد پکیج متصل هست تا دایماً حرارت آب رو به بورد اطلاع بده .
آب و گاز و برق رو قطع کنید از پکیج و سنسور رو باز کنید ببینید سالمه یا پوسیده . ابن سنسور معمولاً اورینگ داره تا آب ازش نشت نکنه و یا چسب سیلیکونی حرارتی مخصوص بهش زده اند شبیه چسب مزدا .
ممکنه بعد از باز شدنش دوباره لازم باشه آب بندی بشه .

=======================================
دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..

چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

babarany
27-12-2020, 03:11
سلام دوست عزیز

اگر پمپ سالمه و آب رو میچرخونه در مسیر رفت و برگشت و شیرهای زیر پکیج هم سالم و کاملاً باز هست و همه ی شیرهای رادیاتورها هم سالم و تمیز و باز هست پس مشکل از خود پکیج هست و می‌تونه علتش خرابی سنسور حرارت آب باشه . این سنسور معمولاً روی مبدل نصب شده . همون جایی که لوله ی مسی هست و آب در اون گرما میگیره و داغ میشه . این سنسور یک سیم بهش وصل شده و به بورد پکیج متصل هست تا دایماً حرارت آب رو به بورد اطلاع بده .
آب و گاز و برق رو قطع کنید از پکیج و سنسور رو باز کنید ببینید سالمه یا پوسیده . ابن سنسور معمولاً اورینگ داره تا آب ازش نشت نکنه و یا چسب سیلیکونی حرارتی مخصوص بهش زده اند شبیه چسب مزدا .
ممکنه بعد از باز شدنش دوباره لازم باشه آب بندی بشه .

دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..

چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

با سلام وتشکرفراوان اگرمنظور شما سنسوری که روی لوله مسی آب برگشتی ازمبدل قراردارد مقاومت ntc حرارتی است پرسیده ام کاراین مقاومت ظاهرا وقتی گرمای آب از۸۵ درجه تجاوزکند باعث خاموشی شعله میشودتا مبدل مشکل پیدا نکند قاعدتا مشکل پکیج بابت حرارت پایین آب هم بایست سنسوری داشته باشد ولی کجاست نمیدانم امیدوارم همواره سلامت وکامیاب باشید بااحترام

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-12-2020, 23:41
با سلام وتشکرفراوان اگرمنظور شما سنسوری که روی لوله مسی آب برگشتی ازمبدل قراردارد مقاومت ntc حرارتی است پرسیده ام کاراین مقاومت ظاهرا وقتی گرمای آب از۸۵ درجه تجاوزکند باعث خاموشی شعله میشودتا مبدل مشکل پیدا نکند قاعدتا مشکل پکیج بابت حرارت پایین آب هم بایست سنسوری داشته باشد ولی کجاست نمیدانم امیدوارم همواره سلامت وکامیاب باشید بااحترام

سلام
تشکر از شما دوست عزیز

ساختار پکیجهای ساخت کارخانه های مختلف با هم فرق داره و جای سنسورها ممکنه متفاوت باشه

در آبگرمکن دیواری بوتان ، سنسوری روی مبدل نصب شده که اسمش سنسور حرارت بیش از حد هست ( Overheat sensor) . کارش همینه که شما گفتین که اگر به دلیلی آبِ درونِ مبدل بیش از حد داغ بشه ، سنسور اُور هیت باعث قطع شدن کار مشعل میشه تا مبدل بر اثر فشار بخار آب نترکه . البته سیستم مکانیکی و الکتریکی هست .

پکیج هم همین سنسور رو داره ولی چون پکیچ سیستم الکترونیکی داره پس همون سنسورِ روی مبدل می‌تونه ۲ کار انجام بده . تنظیم حرارت آب و قطع گاز در صورت حرارت بیش از حد .

شاید هم بعضی پکیجها ۲ سنسور جداگانه داشته باشه . این سنسورها حتماً باید روی مسیر آب داغ باشه تا بتونه حرارت آب رو حس کنه و به بورد الکترونیکی پکیج اطلاع بده به شکل ولتاژهای مختلف

بایستی مدل پکیج رو در گوگل جستجو کنید تا اطلاعات فنی بیشتری به دست بیارید در مورد

مثلاً در گوگل بنویسید :
تعمیر پکیج بوتان اوپتیما

Sina
03-03-2021, 10:49
سلام
با توجه به اینکه توصیه شده بعد از نصب فیلتر پلی فسفات پکیج ، از آب گرم استفاده خوراکی نشه ( بخاطر موضوعات سلامتی ) و با توجه به اینکه با همه مراعات ها به نظرم مقداری از این ماده در نهایت وارد بدن ما میشه
به نظرتون میشه کلا فیلتر پلی فسفات رو حذف کرد ؟
آیا پکیج آسیب جدی میبینه بدون پلی فسفات ؟
راهکار جایگزین داره ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-03-2021, 19:40
سلام
با توجه به اینکه توصیه شده بعد از نصب فیلتر پلی فسفات پکیج ، از آب گرم استفاده خوراکی نشه ( بخاطر موضوعات سلامتی ) و با توجه به اینکه با همه مراعات ها به نظرم مقداری از این ماده در نهایت وارد بدن ما میشه
به نظرتون میشه کلا فیلتر پلی فسفات رو حذف کرد ؟
آیا پکیج آسیب جدی میبینه بدون پلی فسفات ؟
راهکار جایگزین داره ؟

سلام

بله . درسته . فیلتر پلی فسفات چون برای سلامتی ضرر داره پس نصب نکردنش بهتر از نصب کردنش هست

◼️طبق اطلاعات بنده ، بهترین کار اینه که همیشه درجه ی آب باید در حدی باشه که لازم نباشه آب سرد رو با آب گرم باز کنیم بلکه فقط آب گرم رو به تنهایی باز کنیم . اینجوری مبدل حرارت کمتری میگیره و آب هم کمتر داغ میشه پس رسوب کمتری تولید میشه و گاز کمتری هم مصرف میشه .

◼️مقدار رسوبات بستگی به سختی آب هم داره یعنی اینکه چقدر املاح داشته باشه . صدمه‌ای که میزنه فقط رسوب گرفتن مبدل هست که در اکثر موارد با اسیدشویی زدوده میشه . ولی مبدل‌ها داره نازک‌تر و نازک‌تر و بنجل‌تر میشه و شستشو با اسید غلیظ و یا مدت طولانی می‌تونه باعث سوراخ شدن مبدل و به فنا رفتنش بشه .

◼️ راه دوم که برای افراد پولدار قابل اجرا هست و بهترین روش و بهداشتی ترین روش هست ، استفاده از یک یا چند دستگاه تصفیه ی آب به روش اسمز معکوس هست ( دستگاههای تصفیه آب چند مرحله‌ای)

البته فقط به فیلتر اول تا چهارم نیاز داره .
۳ تا فیلترهای اول ، ذرات معلق در آب رو میگیرند مثل گل و لای و غیره .
بعدش آب واردِ فیلتر ممبران (اسمز معکوس ) میشه و خروجیش یک آب بسیار سبک یا در حقیقت یک آب نرم هست یعنی با املاح معدنی بسیار کم

این دستگاه برای هر لیتر آب تصفیه شده حدود ۴ لیتر با بیشتر آبِ به اصلاح فاضلاب داره که البته قابل استفاده هست در فلاش تانک و آبیاری گیاهان و برای حیوانات و شستشوی حیاط و ماشین و غیره

یک مخزن هم لازمه تا آب تصفیه شده رو ذخیره کنه

یک مخزن هم لازم داره برای ذخیره سازی آب فاضلابش .

یک پمپ هم لازم داره با اتوماتیک و مخزن فشار تا آب تصفیه شده رو ببره برای مصرف‌کننده ها .

و یک پمپ برای مخزن آب فاضلابش برای استفاده در موارد ذکر شده در بالا .

توضیح بیشتر :

◼️ رسوب تشکیل شده در کتری و سماور و در مُبدلِ پکیج و مبدل آبگرمکن ، کربنات کلسیم هست .

◼️ کربنات کلسیم یک ماده‌ی قلیایی هست پس برای رسوب زدایی باید از یک ماده ی اسیدی مثل جوهر نمک و یا سرکه استفاده کرد .

◼️ در کتری و سماور میشه از مخلوط سرکه و آب استفاده کرد .

برای مبدل پکیج و آبگرمکنِ فوری نمیشه از سرکه استفاده کرد چون سرکه یک اسید ضعیف هست و گران هم هست .

◼️ رسوب‌گیری در مبدل پکیج و آبگرمکن فوری با محلول ۳۰ درصد یا ۳۳ درصدِ جوهر نمک انجام میشه که با رعایت نکات ایمنی در خانه انجام داد به دور از کودکان و دور از فلزات مثل سینک و در هوای باز چون گاز کلر تولید می‌کنه و با پوشیدن دستکش لاستیکی و پوشاندن چشمها و آشنایی با روش انجام کار .

حق پرست
15-09-2021, 21:30
سلام دوست عزیز
پکیج های فرولی ندل های دیواتک f24d - f32d - f37d داره

soheilsh
09-10-2021, 19:14
سلام من یک امسال خونه رو عوض کردم و اولین باره که پکیج دار شدیم ، پکیج بوتان کاندولیزا دارم ، فنی هم هستم ، وقتی تو حالت زمستانه هستش پکیج روشن میشه و به دمای مورد نظر میرسه و خاموش میشه ، رادیاتور ها هم داغ داغ ، بعد از اون هر 3 دقیقه پکیج 30 ثانیه روشن میشه و بعدش خاموش میشه ، این روال درسته ؟ اگر درسته میشه تو زمانش تاخیر ایجاد کرد ؟ یا اگر مشکل داره از کدوم قسمت میشه . ضمنا سنسور ntc رو هم عوض کردم گفتم شاید مال اون باشه که فرقی نکرد

soheilsh
09-10-2021, 19:17
سلام من یک امسال خونه رو عوض کردم و اولین باره که پکیج دار شدیم ، پکیج بوتان کالدا ونزیا دارم ، فنی هم هستم ، وقتی تو حالت زمستانه هستش پکیج روشن میشه و به دمای مورد نظر میرسه و خاموش میشه ، رادیاتور ها هم داغ داغ ، بعد از اون هر 3 دقیقه پکیج 30 ثانیه روشن میشه و بعدش خاموش میشه ، این روال درسته ؟ اگر درسته میشه تو زمانش تاخیر ایجاد کرد ؟ یا اگر مشکل داره از کدوم قسمت میشه . ضمنا سنسور ntc رو هم عوض کردم گفتم شاید مال اون باشه که فرقی نکرد

a6543210
21-11-2021, 10:39
سلام عزیزان
پکیج گلد ایران مدل پریستیژ داریم.مشکل اعصاب خورد کنی که داره اینه وقتی حموم می ریم یا اب خیلی سرد می شه یا یه هو گرم گرم ... علت چی می تونه باشه؟

Sina
21-11-2021, 10:55
سلام عزیزان
پکیج گلد ایران مدل پریستیژ داریم.مشکل اعصاب خورد کنی که داره اینه وقتی حموم می ریم یا اب خیلی سرد می شه یا یه هو گرم گرم ... علت چی می تونه باشه؟

یه سنسور مخصوص برای همین موضوع داره که وقتی خراب میشه اینطوری میشه
باید سرویس کار بیاد و اون سنسور رو عوض کنه

a6543210
21-11-2021, 19:46
سلام دوستان عزیز
یه پکیج مدل گلد ایران(پریستیژ) داریم ... نامرد خیلی حالمون گرفته ... وقتی می ریم حموم خیلی ازیت می کنه ... شیرو که یکم به سمت چپ می چرخونیم یه هو خیلی داغ می شه و یکم می یاریم وسط که ملایم بشه یه دفعه سرد می شه.خلاصه کلافه کرده... استاتید فن اگه سر در می یارن راهنمایی کنند...
راستش اومدم دمای آب گرم (دوش) رو روی 35 گذاشتم که فقط با آب گرم بتونیم حموم کنیم که اونم نشد و دما آب باز خیلی بالا می ره!یعنی در واقع آب گرم دماش قابل تنظیم هم نیست.
اینم بگم یکی از عزیزان می گفت مال من همین مشکلو داشت که شیر دوش رو عوض کردن درست شد.نمی دونم والا می ترسم برم فلان قدر بدم شیر بگیریم بیام عوض کنم باز نشه...به تعمیر کار پکیج زنگ می زنی مشکلو می گی می گه باید بازدید بشه و .... از یه طرف هم تعمیر کار بیاد پکیج دست بزنه نتونه درست کنه و الکی خرج رو دستمون بزاره... الانم که می دونید بیاد یه قطعه هم بندازه 700-800 خرجش می شه و هیچی...:worried:
خلاصه عزیزانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی بفرمایند ممنون می شم.:»

alivolvo
29-03-2022, 07:53
درمورد تنظیم دمای اب گرم مصرفی (آب گرم حمام و دستشویی) پکیج یک نکته وجود داره.
اولا بهترین راه برای اینکه پکیج بهش کمتر فشار بیاد اینه که همیشه در زمان حمام فقط اب گرم رو تا اخر باز کنید و اب سرد رو باهاش مخلوط نکنید. در این حالت ممکنه بگید که اب خیلی داغ میشه و نمیشه ازش استفاده کرد. برای این مسئله میتونید دمای اب پکیج رو مثلا حدود 40 درجه تنظیم کنید تا دمای اب خیلی بالا نره. در تابستان 39 یا 38 هم کفایت میکنه.
در این حالت یک نکته مهم وجود داره. اونم اینه که خیلی از پکیجها نمیتونند باحرارت خیلی کم روشن بشن. یعنی وقتی شما اب گرم حمام رو با زکنید مشعل پکیج روشن میشه و دمای اب رو ناخواسته مثلا تا 50 درجه بالا میبره با اینکه شما دما رو روی 40 درجه گذاشته اید. بعد از چند ثانیه خاموش میشه تا دمای اب بالا نره. دوباره روشن میشه و الی آخر.
برای رفع این مشکل اولا باید ابی که مصرف میکنید حجمش زیاد باشه. یعنی اب گرم حمام را تا اخر باز کنید تا مقدار اب زیادی خارج بشه و دمای اب خیلی بالا نره. اگر در این حالت باز هم دمای اب رفت بالا اون وقت یک شیر اب گرم دیگه رو هم همزمان با حمام باز کنید ببینید که ایا دمای اب درست میشه یا خیر. اگر درست شد معنیش اینه که دبی اب گرم حمام کمه. در این صورت یک شیر یا دوش با دبی بیشتر بخرید که اب بیشتری ازش خارج بشه.
بنده سالهاست که از این روش استفاده میکنم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-03-2022, 19:49
سلام دوستان

سال نو بر شما مبارک باد

◼️ بنده تا حالا این عکس رو که ترکیبی آبگرمکن دیواری با پکیج هست رو در ۴ جا اجرا کردم برای دوستان و اقوام.
◼️ مشکل سرد و گرم شدنِ آبِ گرمِ مصرفیِ پکیج ، خصوصاً در زمستان که سیستم شوفاژ روشن هست به طور کامل حل شده و بسیار راضی هستند .

◼️ضمناً در ۲ جا از آبگرمکن شمعک دارِ بوتان استفاده کردیم که اصلاً نیازی به برق هم نداره . یعنی در مواقع قطع برق ، مشکلی برای آب گرم مصرفی خانه ندارند .

◼️ دقت کنید که در این صورت ، خروجیِ آبِ گرمِ مصرفیِ پکیج باید با درپوش بسته بشه . یعنی درست مثل این هست که اصلاً کسی در خانه از آب گرم مصرفی پکیج استفاده نمی‌کنه و فقط برای گرمایش ازش استفاده میشه ( شوفاژ)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◼️ اگر آبگرمکن در جایی نصب میشه که در معرض باد هست پس نمیشه ازمدل شمعک دار استفاده کرد و باید از مدل فندک دار (جرقه زن ) استفاده کنید .

◼️ ◼️مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی بر عهدۀ خوانندگان این مطالب هست . بنده و این سایت هیچگونه مسئولیتی نداریم .

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی
.

amir169
19-06-2022, 15:43
لطفا پست حذف شود

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-06-2022, 13:15
با سلام به محترینِ سایت

◼️ بهتره بعد از پایان فصل سرما و یا در آغاز فصل سرما ، مسیر رفت و برگشت رادیاتورها و خودِ رادیاتورها با فشار آب شستشو بشه

روش کار :

آب و برق و گاز پکیج رو ببندید

روی همه‌ی شلنگهای زیر پکیج شماره بزنید و همچنین به محل نصب شدنشون هم همون شماره ها رو بزنید . یعنی بر فرض مثال
۱ و ۱
۲ و ۲
۳ و ۳
۴ و ۴
این کار برای این هست که بعداً سردرگم نشید که کدام شلنگ کجا باید وصل بشه چون زیر پکیج ۴ شیلنگ هست :
آب سرد ورودی که از ساختمان میاد
آب گرم مصرفی
شیلنگ آب گرم رادیاتورها (شلنگ رفت )
شیلنگ آب سرد رادیاتورها (شلنگ برگشت )

تمام شیرهای بالایی همه‌ی رادیاتورهای پکیج رو هم محکم ببندید (شیرهای ورود آب گرم به رادیاتورها )

سرِ شلنگی که از پکیج، آبِ گرم می‌فرسته برای رادیاتورها رو از لوله‌ی توی دیوار باز کنید و جدا کنید ( شلنگِ رفت)

شیلنگ آب سردِ ساختمان که به پکیج وصل هست رو از سمت پکیج باز کنید و وصل کنید به همون لوله‌ی توی دیوار که آب گرم می‌بره برای رادیاتورهای پکیج (شلنگِ رفت )

شیلنگ برگشت از رادیاتورها رو از سمتِ دیوار باز کنید

دور یک شلنگِ معمولیِ آب رو نایلون بپیچد و بزنین توی همین لوله در دیوار و سر دیگر شلنگ رو بذارید توی فاضلاب تا آب برگشت بتونه بره توی فاضلاب .

شیر بالایی دورترین رادیاتور رو باز کنید (فقط دورترین رادیاتور )

حالا شیر آب ورودیِ پکیج رو تا آخر باز کنید تا آب سردِ ساختمان با فشار بره برای همون رادیاتوری که شیر بالاییش رو باز کردین .

مدتی صبر کنید تا آبی که می‌ره برای آخرین رادیاتور، دوباره برگرده و از شلنگ معمولی خارج بشه و بره توی فاضلاب . خواهید دید که آبِ سیاه رنگی از شیلنگی که در فاضلاب گذاشتین خارج میشه . اینها رسوباتِ داخلِ همون رادیاتور هست که داره شستشو میشه .

باید صبر کنین تا رنگ آب شفاف بشه

بعدش شیر آب ورودی رو ببندید

شیر بالایی همون رادیاتور که شستشو شده رو هم محکم ببندید

حالا شیر یک رادیاتور دیگه که دور هست رو باز کنید

حالا آب سرد ورودی رو دوباره باز کنید و این رادیاتور رو هم با همون روش شستشو بدین

به همین شکل ، همه ی رادیاتورها رو شستشو بدین
یادتون باشه در هر نوبت فقط شیر بالاییِ یک رادیاتور باز باشه و بقیه بسته باشه

هر چه سیستم کهنه تر باشه رسوبات بیشتری در اون هست . گاهی رنگ این رسوبات مثل رنگ قیر هست !!

بعدش همه چیز رو به حالت اول برگردونید .

سوالی داشتید مطرح کنید

◼️ مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی بر عهدۀ خوانندگان این مطالب هست . بنده و این سایت هیچگونه مسئولیتی نداریم .

behnamlotfikarkani
15-05-2024, 21:21
سلام. میخواستم بپرسم واسه پکیج سختی گیر مغناطیسی بهتره یا پلی فسفات