PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص فلش 2گیگ بجای 8گیگ !!!

nod33
16-01-2012, 18:36
سلام دوستان

دو روز پیش برای اسکن کردن هارد از برنامه ی hdd reg استفاده کردم البته به این صورت که برای اجرا شدن در
محیط داس روی فلش مموری 8gig اقدام به درست کردن bootable کردم ، میرسیم به نکته ی مهم bootable ساخته شده 1.98 گیگ از فلش رو اشغال کرد ، بعد از اسکن هارد فلش رو فرمت کردم اما دیگه 8گیگ نشون نمیده ! و ویندوز فلشی که 8گیگ هست رو فقط 1.98 گیگ اعلام میکنه !!!

با برنامه ی hdd reg فلش رو که اسکن کردم مشکلی نداشت و جالب اینه که این برنامه فلش رو 8 گیگ اعلام میکنه !!

دوستان لطفا بگید چطور میتونم فلش رو به حالت 8 گیگ برگردونم در ضنمن اسم فلش رو هم گذاشته HDDREG

ali.b.y
20-01-2012, 15:11
خوب تو یه سیستم دیگه هم امتحان کن
در ضمن اگه از سون استفاده می کنی مشکلی نیست ماله خود ویندوزه

ess_1362
20-01-2012, 15:30
فلش شما با فرمت fat فرمت شده
برای حل این مشکل اینبار فلش را با فرمت ntfs فرمت کنید

V i r u s e r
20-01-2012, 15:31
Low Level Format کن
احتمالا فایل سیستم فلشو رو FAT گذاشتی

mehr1362
21-01-2012, 02:21
سلام دوستان

دو روز پیش برای اسکن کردن هارد از برنامه ی hdd reg استفاده کردم البته به این صورت که برای اجرا شدن در
محیط داس روی فلش مموری 8gig اقدام به درست کردن bootable کردم ، میرسیم به نکته ی مهم bootable ساخته شده 1.98 گیگ از فلش رو اشغال کرد ، بعد از اسکن هارد فلش رو فرمت کردم اما دیگه 8گیگ نشون نمیده ! و ویندوز فلشی که 8گیگ هست رو فقط 1.98 گیگ اعلام میکنه !!!

با برنامه ی hdd reg فلش رو که اسکن کردم مشکلی نداشت و جالب اینه که این برنامه فلش رو 8 گیگ اعلام میکنه !!

دوستان لطفا بگید چطور میتونم فلش رو به حالت 8 گیگ برگردونم در ضنمن اسم فلش رو هم گذاشته HDDREG

سلام دوست عزیز

جواب سوالت پیش من هست چون قبلا فلش رو برای بوت استفاده کردم و این مشکل رو دیدم!

6 گیگ از فلش شما به صورت unalocated ( خام ) در اومده!

راه حل هم ساده هست :

یک نرم افزار پارتیشن بندی هارد رو نصب کن ... سپس فلش مموری رو وصل کن و وارد برنامه پارتیشن بندی شوید... حالا میبینی که قسمتی از حجم فلش مموری به صورا خام تبدیل شده!

اون قسمتی از فلش رو که حدود 2 گیگ هست پاک کن تا به 6 گیگ بچسبه!

حالا کل قسمت رو که به صورت واحد در اومده پارتیشن بندی کن.... تموم !