PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره تا یک و نیم میلیون

rh.mohammad
15-01-2012, 01:14
سلام دوستان عزیز
یه مشاوره میخواستم واسه خرید لپ تاپ. میخوام چند نرم افزار مهندسی به اضافه ی یه نرم افزار آهنگسازی روش نصب کنم و باهاشون کار کنم
چیزایی که لازم دارم
اول از همه یه پردازنده ی بسیار قویه
دوم رم حداقل 4 گیگ
گرافیک زیاد مهم نیست.ولی داغونم نباشه شاید خواستم یه PES بزنم

بودجه منم حدود یک میلیون و نیمه

اها یادم رفت بگم صفحه نمایشش هم قوی باشه
ممنون از همه ی دوستان

zanyar.sew
16-01-2012, 17:16
سلام دوستان عزیز
یه مشاوره میخواستم واسه خرید لپ تاپ. میخوام چند نرم افزار مهندسی به اضافه ی یه نرم افزار آهنگسازی روش نصب کنم و باهاشون کار کنم
چیزایی که لازم دارم
اول از همه یه پردازنده ی بسیار قویه
دوم رم حداقل 4 گیگ
گرافیک زیاد مهم نیست.ولی داغونم نباشه شاید خواستم یه PES بزنم

بودجه منم حدود یک میلیون و نیمه

اها یادم رفت بگم صفحه نمایشش هم قوی باشه
ممنون از همه ی دوستان

وقتی حرف از صفحه نمایش خوبه انتخابهات خیلی محدوده.
vaio f224
پردازنده خوب. گرافیک هم به راحتی با این پردازنده بیش از نیازتون رو برآورده میکنه.
میتونی به asus n55sf فکر کنی ولی کیفیت صفحه نمایش وایو رو نداره.
دوتاشونم یه مقداری از بودجتون بالاترن.

nimahandsomboy
16-01-2012, 18:41
vaio f224

1.900 الی 2.000 تومن

zanyar.sew
19-01-2012, 17:55
vaio f224

1.900 الی 2.000 تومن

من همین امروز قیمت کردم.
1780.
هر چه زودتر بگیر گرونتر میشه.
منم میخوام بگیرم یه هفته دیگه.

fokahi110
19-01-2012, 20:20
سلام من الان دارم از بازار بر میگردم سونی وایو با گارانتی ایران رهجو یه دونه بود اکبند F236 گفت 2 میلیون و 600 هزار تومن 1 سال گارانتی رهجو 8 گیگ رم 750 هارد گرافیک 540 و 3D بود فقط یکی من حداکثر تا 2 میلیون پول دارم میگفت رهجو فقط همین مدل رو داره وجدانن چه بی قانونی و قیمت بالا و کلا بازار افتضاح شده در یک کلام. دست از پا درازتر برگشتم خونه همین :41::41::41:

zanyar.sew
19-01-2012, 21:06
سلام من الان دارم از بازار بر میگردم سونی وایو با گارانتی ایران رهجو یه دونه بود اکبند F236 گفت 2 میلیون و 600 هزار تومن 1 سال گارانتی رهجو 8 گیگ رم 750 هارد گرافیک 540 و 3D بود فقط یکی من حداکثر تا 2 میلیون پول دارم میگفت رهجو فقط همین مدل رو داره وجدانن چه بی قانونی و قیمت بالا و کلا بازار افتضاح شده در یک کلام. دست از پا درازتر برگشتم خونه همین :41::41::41:

خوب تری دی میخوای چیکار آخه؟
میدونی از کی داری این دست اون دست میکنی؟
224 رو 300 کمتر از اینی که هست میتونستی بگیری!
این سری اف یه دوتا رم روشون میندازن و یه مدل میدن بیرون 200 تومن روش میکشن.
این همه حساسیت نمیخواد همشون یه جنسن یه 224 بگیر خیال خودتو راحت کن تموم.
والا بلا این گارانتیا هیچ کاری نمیکنن. داداشم وایو داره. رهجوه ها. خود رهجو
این اتفاقات واسش افتاد:
یکی که باتریش از همون روز اول نیم ساعت بزور کار میکرد. هی دردسر و بدبختی برو نمایندگی و بیا. هیچی آخر سر بماند کلی پول خرج آمد و رفت کرد باتری بدتر شد بهتر نشد.
بعد یه مدت هاردش سوخت. فکر میکنی عوضش کردن واسش!!!؟
دقیقا یه 15 روزی کشید تا هارد واسش گیر آورد. نا گفته نماند هاردش مدل خاصی داشت من نمیدونم ولی گارانتی هیچ غغغلللطططییی نکرد!
من که عمرا گارانتی دار نمیخرم.
اصلا سونی این کاره نیست داداش. اگه اینکاره بود بلد بود بازار همه کشور ها رو مثل یه شرکت با شعور مثل لنوو واسوس کنترل کنه. بماند اسمهای ضایعی که واسه مدلها داره و کانفیگای خنده دارش! عقب مونده ترین شرکته خداوکیلی! این همه برند با تکنولوژی برتر از وایو!
انصافا غیر یه صفحه نمایش خوب هیچی نداره. مجبوریه! فقط به خاطر صفحه نمایش مجبورم از یه برند عقب مونده جنس بگیرم.
شمام اینقدر حساس نباش. برو بگیرش 224 رو.
بهت قول میدم گرونتر میشه.

fokahi110
20-01-2012, 09:01
سلام کاربر عزیزzanyar.sew ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اقا منم دوست دارم گیرم بیاد بخرم اون از اون مدلی که گفتم فقط بود بقیش همه فروشنده ها میگفتن تهرانی ها برامون جنس فاکتور نمیکنن میگن فروش نداریم اگه بود که میخریدم قربونت خواستم سفارش هم بدم بازم گفتن فعلا هیچ جنسی رد و بدل نمیشه خوب به نظر شما من کاری از دستم برمیاد؟تنها کار اینه که باید وایسم و صبر کنم ببینم کی جنسی میفروشن فروشنده ها که منم برم اگه بود بخرم اگرم نبود سفارش بدم از تهران برام بیارن.

Farshid72
20-01-2012, 20:29
msi-gx680
پیشنهاد من

3rdoor
25-01-2012, 00:41
برای چنین کارایی که می خواین انجام بدین thinkpad رو پیشنهاد می کنم
سری تی از thinkpad مناسب هست

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

از سامسونگ هم این مدل رو می تونید ببینید که من خودم تست کردم و خوشم امود
samsung RC-520

zanyar.sew
25-01-2012, 16:06
سلام کاربر عزیزzanyar.sew ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اقا منم دوست دارم گیرم بیاد بخرم اون از اون مدلی که گفتم فقط بود بقیش همه فروشنده ها میگفتن تهرانی ها برامون جنس فاکتور نمیکنن میگن فروش نداریم اگه بود که میخریدم قربونت خواستم سفارش هم بدم بازم گفتن فعلا هیچ جنسی رد و بدل نمیشه خوب به نظر شما من کاری از دستم برمیاد؟تنها کار اینه که باید وایسم و صبر کنم ببینم کی جنسی میفروشن فروشنده ها که منم برم اگه بود بخرم اگرم نبود سفارش بدم از تهران برام بیارن.

لعنت! جنس گیر نمیاد!
من تو لحظه های آخر نظرم عوض شد الان یه هفتس دنبال 15 اینچ از سری اس هستم گیر نمیاد. یعنی خیلی کم یدا میشه و اونام که دارن نمیفروشن. ولی اف گیر میاد.

Farshid72
25-01-2012, 18:38
لعنت! جنس گیر نمیاد!
من تو لحظه های آخر نظرم عوض شد الان یه هفتس دنبال 15 اینچ از سری اس هستم گیر نمیاد. یعنی خیلی کم یدا میشه و اونام که دارن نمیفروشن. ولی اف گیر میاد.
ببین دوسته عزیز فک نمیکنم آنچان ها هم بین سری S و F هم تفاوتی وجود داشته باشه ها!!!!
بنظر من F بگیر
اگرم میخوای صبر ن هم قیمتا درست میشن هم اینکه S هم وارد میشه
سونی فروشنده هاش واسه کارشونو مشتری ارزش قائل هستن و نمیخوان از بازار سوئ استفاده کنن

zanyar.sew
26-01-2012, 03:03
ببین دوسته عزیز فک نمیکنم آنچان ها هم بین سری S و F هم تفاوتی وجود داشته باشه ها!!!!
بنظر من F بگیر
اگرم میخوای صبر ن هم قیمتا درست میشن هم اینکه S هم وارد میشه
سونی فروشنده هاش واسه کارشونو مشتری ارزش قائل هستن و نمیخوان از بازار سوئ استفاده کنن

تفاوتشون زیاده اتفاقا چطور میگید تفاوتی ندارن.
1.9 تا 3.1 به علاوه شارژر اف 2 برابر سنگینتره. بیشتر از 1.5 کیلو تفاوت!
دقیقا دو برابر ضخیمتره.
یک اینچ بزرگتر.
بالاترین کانفیگ اس 2640 هست. که cor i7 دو هسته اییه. هرچند با قیمت برابر باید به جای core i 7 2860 یه core i5 2430 برداری.
اینا کم نیستن به نظر من. در کل من چون چندان به قدرت پردازش بالا نیاز ندارم عاقلانه نمیبینم اف رو انتخاب کنم حتی با اینکه با کیفیت تر و محکمترند.
الانم خوشبختانه دلار اومده پایین. چند روزی میکشه قیمتها هم بیان پایین. باید این چند روز رو صبر کنم. من شخصا باور نداشتم دلار بیاد پایین و میخواستم هرطور شده بگیرم چون احتمال بالا میدادم گرونتر بشه.

Farshid72
26-01-2012, 10:04
تفاوتشون زیاده اتفاقا چطور میگید تفاوتی ندارن.
1.9 تا 3.1 به علاوه شارژر اف 2 برابر سنگینتره. بیشتر از 1.5 کیلو تفاوت!
دقیقا دو برابر ضخیمتره.
یک اینچ بزرگتر.
بالاترین کانفیگ اس 2640 هست. که cor i7 دو هسته اییه. هرچند با قیمت برابر باید به جای core i 7 2860 یه core i5 2430 برداری.
اینا کم نیستن به نظر من. در کل من چون چندان به قدرت پردازش بالا نیاز ندارم عاقلانه نمیبینم اف رو انتخاب کنم حتی با اینکه با کیفیت تر و محکمترند.
الانم خوشبختانه دلار اومده پایین. چند روزی میکشه قیمتها هم بیان پایین. باید این چند روز رو صبر کنم. من شخصا باور نداشتم دلار بیاد پایین و میخواستم هرطور شده بگیرم چون احتمال بالا میدادم گرونتر بشه.
خب ؟
شما مگه میخوای شارژش رو هم بارتون کنید ؟؟؟
در کل کسی که این دو سری رو میخره یا مهندسه یا کاراش مهندسیه که زیاد لپ تاپ جا بجا نمیکنه و واسه همین میاد سراغ این دو مدل از سونی وگرنه با این پول چیزهای خیلی بهتری هم گیر میاد

zanyar.sew
26-01-2012, 15:37
خب ؟
شما مگه میخوای شارژش رو هم بارتون کنید ؟؟؟
در کل کسی که این دو سری رو میخره یا مهندسه یا کاراش مهندسیه که زیاد لپ تاپ جا بجا نمیکنه و واسه همین میاد سراغ این دو مدل از سونی وگرنه با این پول چیزهای خیلی بهتری هم گیر میاد

تفاوت این دوتا بیش از حدی است که بخواین کنار هم قرارشون بدید. شما بازم میگید این دو مدل رو نمیشه جابجا کرد.
اس رو میشه ولی اف رو نه. اف رو هم میشه ولی این کجا آن کجا. اس سبک وزنه و زیر 2 کیلو وزن داره.
بعد وقتی لپتاپ رو جابجا میکنی معمولا شارژرم با خودت داری دیگه! مثلا فاصله خونه تا دانشگاه سری اف خیلی سنگین میشه. هر چند هنوز هم حذفش نکردم. من عاشق استحکامم چون زیاد از وسیله ام محافظت نمیکنم شاید آخررین لحظه اف رو انتخاب کنم.
دوست عزیز من صفحه نمایش خوب میخوام و گرنه از وایو چندان خوشم نمیاد. یه لپتاپ شیک فول اچ دی به من معرفی کنید تا بگیرمش. نیست دیگه! asus n55sf رو که میبینم خدا شاهده حالم بهم میخوره از بس که زشته. msi هم داره یه مدل که واسه بازیه و سنگینه و زشت هم که هست بازم بدر من نمیخوره. با اچ پی و دل هم خودم مشکل دارم!

Farshid72
26-01-2012, 18:20
من خودم سری 16.4 اینچی دارم
اگه پیاده میرید داشنگاه بله سنگینه و دوش آدم اذیت میشه
من معمولا تو مسافرت فقط شارز رو با خودم میبرم بقیه اوقات فقط لپ تاپ باهامه.همین
شما اگه کیف دستی بگیرید آنچنان هم سنگین بنظر نمیاد ولی روی دوش آدم اذیت میشه
بهر حال امیدوارم انتخاب خوبی کنید و بعدا پشیمون نشید
توصیه من اینه شما فعلا صبر پیشه کنید(البته اگه نیاز حاد به لپ تاپ نداری) وگرنه اگه نیاز داری همین الان بگیر
در مورد صفحه نمایش بهم بگم بله صفحه های خوبی داره و از نظر کیفیت هم جوری هست که ادم قید سیستم سخت افزاری نسبتا ضعیفش رو بزنه بخاطر کیفیتش

zanyar.sew
26-01-2012, 20:37
من خودم سری 16.4 اینچی دارم
اگه پیاده میرید داشنگاه بله سنگینه و دوش آدم اذیت میشه
من معمولا تو مسافرت فقط شارز رو با خودم میبرم بقیه اوقات فقط لپ تاپ باهامه.همین
شما اگه کیف دستی بگیرید آنچنان هم سنگین بنظر نمیاد ولی روی دوش آدم اذیت میشه
بهر حال امیدوارم انتخاب خوبی کنید و بعدا پشیمون نشید
توصیه من اینه شما فعلا صبر پیشه کنید(البته اگه نیاز حاد به لپ تاپ نداری) وگرنه اگه نیاز داری همین الان بگیر
در مورد صفحه نمایش بهم بگم بله صفحه های خوبی داره و از نظر کیفیت هم جوری هست که ادم قید سیستم سخت افزاری نسبتا ضعیفش رو بزنه بخاطر کیفیتش

نه من اصلا نمیبرمش دانشگاه. تنها ترمی سه یا چهار بار. سالی پنج شش بارم فاصله خونه تا دانشگاه. یعنی دانشگام یه شهر دیگس. که سخت نیست واسم.
در کل یه ماهی میشه من به این سه مدل فکر میکنم
samsung chronos serie 7
vaio se & f
اگه قیمت دلار نمیرفت بالا الان احتمالا اف رو گرفته بودم. چندان لازم ندارم یه لپتاپ قدیمی ضعیف دارم فعلا. ولی الان دلار اومده پایین وقتشه دیگه باید بگیرم!
سامسونگه از هر لحاظ برتره بدنش و زیباییش و استحکامش بینظیره. الا صفحه نمایش. البته صفحه نمایشش نسبت به لپتاپهای دیگه خیلی خوبه ولی کمی از این دوتا کمتره. هم مثل اف قدرتمند حتی مجکمتر و بدنه بهتر. هم مثل اس سبک و حتی بسیار زیباتر!
باتریشم که بماند خیلی بیشتره از این دو مدل.
خلاصه دوست عزیز بین این دوتا موندم. یعنی سری اس وایو و صفحه نمایش رویایی با این سامی خوشگل و قدرتمند.
اینجاست که باید گفت لعنت بر تو سامی! کاشکی همین رو با فول اچ دی میدادی منم بهش ایمان میاوردم.:42:

lamia5
03-02-2012, 13:58
سلام. خیلی سریع به کمکتون احتیاج دارم

من مهندس نرم افزارم و می خوام لپ تاپی که می گیرم طوری باشه که با نرم افزار های سنگین کار بتونه بکنه
- 14 اینچ باشه چون دائما باید حمل و نقلش کنم
-مدت شارژ باتریشم ترجیحا خوب باشه
- گرافیکش برام مهم نسیت

من ترجیح میدم مدل سونی باشه - دو ماه پیش که قصد خرید داشتم دیدم با این قیمت i7 سیزده اینچ نمی تونم بگیرم و رفتم سراغ i5 .....که حالا بد بخت شدم با این وضع بازار .

می خوام بدونم چه مدلی از سونی رو پیشنهاد میدید ؟؟؟ ( چه i5 چه i7 لطفا با قیمت )

و مهمتر از همه می خوام یه نظر کارشناسی بگیرم ببینم الان بخرم یا اوضاع بازار بهتر میشه ؟؟؟؟؟؟:19:(البته عجله هم دارم )

ممنون میشم یکی یه راهنمایی بکنه