PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن حجم به درایو c

ir22
14-01-2012, 11:47
من داریو cتقریبا ظرفیتش پر هست میخواستم ببینم میتونم از ظرفیت بقیه درایو ها بدون عوض کردن ویندوز وپارتیشن بندی بهش اضافه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
2.چه رهایی برای پارتیشن بندی بدون عوض کردن ویندوز هست

jafarian
14-01-2012, 11:51
پیشنهاد من استفاده از برنامه MiniTool Partition Wizard Pro که درکنار سرعت عملی که داره بعد از اعمال پارتیشن بندی هم نیازی به سیستم ریست نیست اینم بگم که شما اگر بخواین فضابه درایو c خودتون اضاف کنید باید ابتدا اطلاعات درایو d به یک درایو دیگه منتقل کنید بعدشم درایو d رو به c باید از طریق این برنامه merge کنید بعد اونمقدار فضایی که لازم هست به c اختصاص بدین مابقی رو هم برای درایو d بزارین کلش همینه :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CRIS Joon CR7
14-01-2012, 12:12
پیشنهاد من استفاده از برنامه MiniTool Partition Wizard Pro که درکنار سرعت عملی که داره بعد از اعمال پارتیشن بندی هم نیازی به سیستم ریست نیست اینم بگم که شما اگر بخواین فضابه درایو c خودتون اضاف کنید باید ابتدا اطلاعات درایو d به یک درایو دیگه منتقل کنید بعدشم درایو d رو به c باید از طریق این برنامه merge کنید بعد اونمقدار فضایی که لازم هست به c اختصاص بدین مابقی رو هم برای درایو d بزارین کلش همینه :20:

این روش ممکن هست به محتویات داخل درایو صدمه بزنه؟

jafarian
14-01-2012, 12:26
این روش ممکن هست به محتویات داخل درایو صدمه بزنه؟

نه هیچ صدمه ای نمیزنه اگر شما اطلاعات درایو d رو تخلیه کنید بعدشم درایو d رو به c باید merge کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد من اکثر سیستمها رو تو ویندوز با همین برنامه پارتیشن بندی کردم.

Amir Varasteh
14-01-2012, 12:58
سلام.

از Acronis هم میتونین استفاده کنین. بسیار امن هست.

ahmad000012
14-01-2012, 13:12
بهترین کار استفاده از partition magic است
برنامه را نصب کرده
سپس روی درایوی که با دریاو c مجاوراست(معمولا d است) راست کلیک کرده سپس گزینه resize/move را بزنید
تو صفحه باز شده از اندازه درایو به اندازه لازم کم کرده می تونید با درگ کردن موس بر روی ایتدای درایو در شکل باز شده اون را کم کنید
سپس اون را تایید کنید
با این کار یک مقدار از فضای درایو d بدون اسیب به اطلاعات اون به عنوان فضای خالی جدا شد
نکته : فضای خالی ایجاد شده باید سمت درایو c باشد (اگر اینور نبود با راست کلیک روی درایو d اون را به شمت دیگر درگ کنید تا فضای خالی به سمت دیگرش برود)
اکنون یک فضای خالی در کنار درایو c داریم اکنون روی درایو c راست کلیک کرده سپس resize را زده و با درگ کردن یا مقدار دهی اون فضا را به c اضاف کنید
پ.ن: بعد این کار از منوی file (البته فکر کنم) گزینه apply all changes را بزنید
هشدار: بعد از زدن اپلای باید تا وقتی که پیغام موفقیت نیومده کنسل نکنید .
نکته: امیدوارم کامل بوده باشه و موفق بشوید.

jafarian
14-01-2012, 13:55
برنامه که ازطرف من معرفی شده کل حجمش 8 مگه بابت اون دوستمونم بگم که برنامه partition magic فقط مختص xp نه 7 تو سون اصلا این برنامه اجرا نیمشه .

milad_gta
14-01-2012, 14:07
البته اگر خیلی مقدارش براتون مهم نیست میتونید Virtual Memory رو رو یک درایو دیگه تنظیم کنید و اگر Hibernate فعال هست غیر فعالش کنید ...

jafarian
14-01-2012, 14:21
اگرقصدپارتیشن بندی هم نداشته باشین بخواین ببینید که کدوم فایلها حجم درایورشما روبیشتر به خودش اختصاص داده ازبرنامه پست پایین استفاده کنید که طرز کارشم ساده درایوخودتون انتخاب کنید روی دکمه سرچ کلیک کنید.

ahmad000012
14-01-2012, 16:22
هنوزم می گم partition magic بهترینه
بابت اون دوستمون هم بگم برای اجرای پارتیشن مجیک بعد نصب باید چکار کنید تا ارور نده
بعد از نصب پارتیشن مجید روی آیکون اجرایی راست کلیک کرده properties را انتخاب کنید و
از تب compatibility در قسمت compatibility mode گزینه run this program in compatibility mode for را تیک زده
(windows xp(servise pack 3 را انتخاب کنید و سپس ok را بزنید .
حالا برنامه را اجرا کرده بدون مشکل اجرا می شود
پ.ن : تشکر بادتون نره :31:

jafarian
14-01-2012, 19:44
هنوزم می گم partition magic بهترینه
بابت اون دوستمون هم بگم برای اجرای پارتیشن مجیک بعد نصب باید چکار کنید تا ارور نده
بعد از نصب پارتیشن مجید روی آیکون اجرایی راست کلیک کرده properties را انتخاب کنید و
از تب compatibility در قسمت compatibility mode گزینه run this program in compatibility mode for را تیک زده
(windows xp(servise pack 3 را انتخاب کنید و سپس ok را بزنید .
حالا برنامه را اجرا کرده بدون مشکل اجرا می شود
پ.ن : تشکر بادتون نره :31:

شما مطمئنی با این روش میشه من خودم قبلا با همین روش تست کردم نشده لینک این برنامه ای که شما گفتی رو پایین برای دانلود قرار میدم که این دوستمونم دان کنن تست کنن.