PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشستن زیاد پای کامپیوتر و آمدن به نت چه تاثیرات بدی داره ؟

Farhad
14-01-2012, 00:25
سلام :10:

متاسفانه سالهاست که نمیتونم این عادتم رو ترک کنم :41:

بنظر شما نشستن زیاد پای کامپیوتر و آمدن به نت چه تاثیرات بدی داره ؟:13:

amir_rahmani
14-01-2012, 00:34
خب سوال ایراداتی داره یعنی گزینه ها جامع نیستند
یعنی هر کسی زیاد بیاد نت وقتشو هدر میده؟ جواب من اینه:
من زیاد میام نت و عادت هم کردم و یکی از راه های درآمدزاییم هم شده پس وقتم را هدر نداده ام با اینکه زیاد هم میام

Big-Boss
14-01-2012, 00:39
من قبلا خیلی وقتم رو تو اینترنت هدر میدادم,از وقتی رفتم سر کار وقت اضافی آنچنانی ندارم برای همین سعی میکنم از اوقات فراغتم استفاده مفید کنم.
مضرات زیادی خیلی زیادی داره ولی من یه راهکار به نظرم میاد.
شما اول یه فعالیت مفید رو که بهش علاقه داری انتخاب کن مثل فراگرفتن نقاشی,خوش نویسی,موسیقی و...
بعد برای ساعات کار با اینترنت و کامپیوتر زمان مشخص کن,این محدودیت زمانی باعث اولویت بندی میشه و شما از قبل میدونی برای چی میخوای بیای نت,بجای اینکه بیای و همینجوری بگردی.

Farhad
14-01-2012, 00:40
خب سوال ایراداتی داره یعنی گزینه ها جامع نیستند
یعنی هر کسی زیاد بیاد نت وقتشو هدر میده؟ جواب من اینه:
من زیاد میام نت و عادت هم کردم و یکی از راه های درآمدزاییم هم شده پس وقتم را هدر نداده ام با اینکه زیاد هم میام

عزیزم من از جنبه ی پزشکی پرسیدم :13:
شما هم درسته از این راه نون درمیاری
اما خب بلخره چون فعالیت بدنی ندارین
مطمئنا از نظر سلامتی مفید نیست

من قبلا خیلی وقتم رو تو اینترنت هدر میدادم,از وقتی رفتم سر کار وقت اضافی آنچنانی ندارم برای همین سعی میکنم از اوقات فراغتم استفاده مفید کنم.
مضرات زیادی خیلی زیادی داره ولی من یه راهکار به نظرم میاد.
شما اول یه فعالیت مفید رو که بهش علاقه داری انتخاب کن مثل فراگرفتن نقاشی,خوش نویسی,موسیقی و...
بعد برای ساعات کار با اینترنت و کامپیوتر زمان مشخص کن,این محدودیت زمانی باعث اولویت بندی میشه و شما از قبل میدونی برای چی میخوای بیای نت,بجای اینکه بیای و همینجوری بگردی.

اینم جواب من نبود ...

CRIS Joon CR7
14-01-2012, 00:40
بیشتر تلف کردن وقت هست
چشمامون داغون میشه
گردن و کمر مون داغون میشه
بسه یا بازم بگم؟

Sayam
14-01-2012, 00:49
این کمر دیگه واسه ما کمر نمیشه :happy:

matr!x_2008
14-01-2012, 00:57
بیشترین ضررش به چشم و کمر (برای نشستن زیاد) هست.و علاوه بر تاثیرات جسمی بر روح ادمم تاثیر میزاره! یعنی ادمو معتاد میکنه. هر وقت نیای نت یه جورای اروم قرار نداری.اعصابت خورد میشه و........
بهترین راه اینه تفریحت فقط اینترنت نباشه.یعنی بری بیرون.بری ورزش، بری سر کار... اینجوری دیگه وقتت پره کمتر میای سراغ نت! :10:

Farhad
14-01-2012, 01:21
بیشتر تلف کردن وقت هست
چشمامون داغون میشه
گردن و کمر مون داغون میشه
بسه یا بازم بگم؟

اگه ممکنه بازم بگین :20:

این کمر دیگه واسه ما کمر نمیشه :happy:

چه جالب برای منم همینطور :31:

بیشترین ضررش به چشم و کمر (برای نشستن زیاد) هست.و علاوه بر تاثیرات جسمی بر روح ادمم تاثیر میزاره! یعنی ادمو معتاد میکنه. هر وقت نیای نت یه جورای اروم قرار نداری.اعصابت خورد میشه و........
بهترین راه اینه تفریحت فقط اینترنت نباشه.یعنی بری بیرون.بری ورزش، بری سر کار... اینجوری دیگه وقتت پره کمتر میای سراغ نت! :10:

ممنون ... نظر خوبی بود ...

=======

پ ن: دوستان به جز این چیزهای عمومی که گفته شد ( گودی کمر، درد گردن ، اعتیاد به نت، ضعیفی چشم و ...)
آیا میتونه باعث مشکل خاصی یا بیماری خاصی هم بشه ؟

CRIS Joon CR7
14-01-2012, 02:05
اگه ممکنه بازم بگین :20:
پ ن: دوستان به جز این چیزهای عمومی که گفته شد ( گودی کمر، درد گردن ، اعتیاد به نت، ضعیفی چشم و ...)
آیا میتونه باعث مشکل خاصی یا بیماری خاصی هم بشه ؟
بیماری خاص منظورت سرطان مرطانه؟ خیر ولی خودت به مهم ترین هاش اشاره کردی
گودی کمر، درد گردن ، اعتیاد به نت، ضعیفی چشم و...
سیاهی زیر چشم
قیافه ای خسته و داغون و نداشتن حوصله و ...

Farhad
14-01-2012, 02:57
بیماری خاص منظورت سرطان مرطانه؟ خیر ولی خودت به مهم ترین هاش اشاره کردی
گودی کمر، درد گردن ، اعتیاد به نت، ضعیفی چشم و...
سیاهی زیر چشم
قیافه ای خسته و داغون و نداشتن حوصله و ...

آورین آورین : دی
معلومه شما زیاد واردی :31:

نه بابا سرطان مرطان چیه دیگه
چرا جوون مردمو ناامید میکنی ؟ :41:

پ ن : بدون شوخی خط آخرت رو خیلی قبول دارم
قیافه خسته و دپرس. بی حوصله ...

CRIS Joon CR7
14-01-2012, 12:04
آورین آورین : دی

نه بابا سرطان مرطان چیه دیگه
چرا جوون مردمو ناامید میکنی ؟ :41:

پ ن : بدون شوخی خط آخرت رو خیلی قبول دارم
قیافه خسته و دپرس. بی حوصله ...

نه بابا چی چی تجربه داری من یه همچین آدمیو از نزدیک دیدم خودم به دلیل کارم (تو پروفایل) اینقدر کار دارم خیلی وقت این چیزا رو ندارم البته خیلی نه:11:

AMIR-AIRGUNNER
14-01-2012, 12:13
بسیاری از این عوارض رو میشه به راحتی برطرف کرد
شما اگه روزانه 2 نیم ساعت نرمش کنید و میان کار با کامپیوتر هم هر چند وقت یه بار بلند بشید و 5 دقیقه استراحت کنید کمر درد و اینا از بین میرن
ضعیفی چشم هم که کلا به حساب نمیاد (مخصوصا با وجود مانیتور های ال سی دی )
چند بار شنیدن که فقط به خاطر مانیتور چشم کسی ضعیف شده ؟
یکی از دوستان من تو مدرسه با کامپیوتر بازی میکرد و به خاطر مشکلی که واسه بینایی ایش پیش اومد دیگه نزاشتن با رایانه کار کنه
چند ماه بعد باز مشکل حادتر شد و مشخص شد که این ضعیفی به خاطر کامپیوتر نبوده ! و تنبلی چشم از کودکی داشته !!!
اما چرا فقط موارد منفی اینترنت رو میگید ؟!
ایا وبگردی فقط اتلاف وقته ؟
بسیار هم مفیده فقط باید اعتدال رعایت بشه

Saeed System
19-01-2012, 10:49
به نظر شخصی من بیشتر روی روح و روان و فیزیک بدن تاثیر میزاره...

وقتی پشت کامپیوتر نشستی داری وب گردی می کنی و میری تو این فکر که بیرون از خونه طرف داره با ماشین 100 ملیونیش

خیابون ولیعصر رو بالا پایین میکنه خوب همین افسردگی میاره...

بعدشم چاقی بخاطر کم تحرکی و همینطور خراب شدن روحیه بخاطر ارتباط کم با مردم

اینا چیزایی که برای خودم افتاده هم چاق شدم هم روحیم خراب شده البته من یه پیاده روی 1 ساعته حتما باید برم در 1 روز

وگرنه اصلا روانی میشم اینقدر پشت کامپیوترم...

یه موقعه هایی پیش میاد یه 12 ساعت کامل از خونه میرم بیرون برای کار....وقتی بر میگردم خونه هم شادم هم دلم باز شده...هم اخلاقم با بقیه افراد خانواده بهت رمیشه چون دلم باز شده....خیلی تاثیر داره خلاصه گردش بیرون از خونه
و بلند شدن از پشت کامپیوتر:11:

hamid_diablo
19-01-2012, 15:02
سلام

بیشتر موارد رو دویتان اشاره کردند
اما یکی از مشکلاتی که بوجود میاره منزوی شدن و افسردگی میتونه باشه.البته اگه استفاده افراطی و غیر منطقی از نت داشته باشیم

مثل چت کردن .
یکی دیگه از مواردی که میتونم بهش اشاره کنم دوری از خانواده.همین که در روز 2 ساعت و یا بیشتر وقتتون رو پای چت و یا هر کار دیگه ای تو نت صرف کنید دیگه حوصله صحبت کردن با اعضای خانواده رو ندارید

hamed malekpour
19-01-2012, 16:08
مثل معتاد ها شدیم هر یکی دو ساعت یک بار باید به اینترنت وصل بشم نمی دوم باید چی کار کنم وچشمام هم خیلی ضعیف شده وگدنم هم درد می کنه.