PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک و مشاوره در مورد خرید اس یا اس پلاس

mosolim
13-01-2012, 17:23
سلام به دوستای گلم و متخصص در امر گوشی.

دوستان من هفته اینده قصد خرید سامسونگ گلگسی دارم اما نمی دونم که از بین اس و اس پلاس کدوم رو انتخاب کنم.

اس پلاس پردازنده ی قویتری داره که میشه گفت تو تک هسته ای های اندرویدی قویترینه و باطری قویتر و صدای نسبتا کمی بلند تر اما اس پردازنده ی گرافیکی قوی تری داره . نمی دونم واقعا قدرتش دراون حد هست که من بخوام به خاطر فقط همین یه مورد قید خرید اس پلاس رو بزنم و اس رو بگیرم. البته بودجم هم در همین حده 600 تومنه که مناسبه فعلا برای این گوشی.

دوستان عزیز خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید واقعا موندم که کدوم رو بگیرم.

با تشکر فراوان از لطف شما...

(البته میدونم تاپیکی گه زدم یه جورایی بر خلاف قوانینه و عنوانش هم ایراد داره اما مجبور به ایجاد بودم چون جایی تو انجمن پیدا نکردم که ببینیم کدوم رو پیشنهاد دادن. من مقایسه تخصصی هر دو دیدم و اطلاع دارم اما می خوام نظر متخصصیت امر و استفاده کنندگان رو بدونم که از همه چیز مهمتره. )

FA6161
13-01-2012, 17:40
به نظر من هیچ کدوم
سامسونگ لطف کرده و هیچ کدومو به 4 آتپدیت نمی کنه می خوای 600 تومان پول بی زبونو بدی برای گوشیهایی که از رده خارجه به نظر من ارک اس بگیر یا اینکردیل اس

.:PAR3A:.
13-01-2012, 18:36
سامی مطمئنم آپدیت رو میده ، فقط میخواد یه کم عوضی بازی در بیاره که ملت مشتاق شن و بگن دمش گرم و از این حرفا حیف که بدتر داره بدبختی خودشو نشون میده :دی
S رو توصیه میکنم ، به خاطر ساپورت بهتر دولوپر ها و جی پی یو قوی تر...

ضمنا تاپیک هم مشکلی نداره :)

FA6161
13-01-2012, 18:48
بیخود امیدوار نباش سامسونگ گفته برای گالاکسی اس مقدار حافظه کمه حدود 20 مگ :2:
گفته ممکنه براش آپدیت جدید بده اما مطمئنا 4 نخواهد بود
همکاری بسیار نزدیک دو کمپانی سامسونگ و گوگل در این چند ماه اخیر ، این توقع را در نزد کاربران بوجود آورد که بیشتر محصولات آندرویدی سامسونگ مخصوصا سری گلکسی این غول کره ای به آندروید ۴٫۰ آپدیت می شوند ولی سامسونگ بعد از دیگر رقیبان، لیستی باور نکردنی . بسیار کوتاه از آپدیت محصولات خود را منتشر کرد.

یکی از عجیب ترین نکته این لیست آپدیتی سامسونگ ، قرار نداشتن گلکسی تب و گلکسی اس در این لیست است که شاید هیچ کاربری قرار نگرفتن این دو محصول آندرویدی در این لیست را پیش بینی نمی کرد.

سامسونگ در یکی از بلاگ های رسمی خود (به زبان کره ای) در پاسخ به سوال بسیاری از کاربران مبنی بر قرار نداشتن این دو محصول در لیست آپدیت آندروید ۴٫۰ ، قدیمی بودن سخت افزار و از تولید خارج شدن این دو محصول را دلیل اصلی قرار نگرفتن در لیست آپدیتی خود دانست. این در شرایطی است که سامسونک قبلا دلیل این اقدام را مشکلات مربوط به رایط کاربری TouchWiz دانسته بود!

شاید دلایل سامسونگ منطقی به نظر بیاید ولی وقتی به لیست آپدیت های کمپانی های دیگری همچون سونی اریکسون نگاهی می اندازیم گلکسی اس را شایسته این دلایل برای قرار نگرفتن در لیست آپدیت ها نمی دانیم و همین طور وقتی به گلکسی تب اولین رقیب سرسخت آیپد اپل نگاهی می اندازیم و اوضاع آیپد را با برخورداری از آخرین آپدیت های سیستم عامل اپل می بینیم این تبلت ۷ اینچی سامسونگ را نیز شایسته این بی توجه ای از سوی سامسونگ برای آپدیت نمی بینیم.

البته برای این دو محصول رام های غیر رسمی آندروید ۴٫۰ وجود دارد که کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند.

———————————————— � �—————————————-
لیست اسمارت فون های سامسونگ که به آندروید ۴٫۰ آپدیت خواهند شد:

Galaxy S II و Galaxy S II LTE
Galaxy Note
Galaxy R

لیست تبلت های سامسونگ که به آندروید ۴٫۰ آپدیت خواهند شد:

Galaxy Tab 10.1
Galaxy Tab 8.9
Galaxy Tab 7.7
Galaxy Tab 7 Plus

برای آپدیت باید تا اوایل سال ۲۰۱۲ صبر کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Galaxy S بسته بروزرسان خوبی دریافت خواهد کرد اما نه از نوع ساندویچ
جدیدترین شایعه از داستان سریالی گالکسی اس و مشکل به روز رسانی آن به اندروید 4 حاکی از آن است که احتمالا سامسونگ موفق به پورت کردن سیستم عامل جدید گوگل روی این گوشی محبوب نشود ولی در عوض برای راضی نگه داشتن مشتریان خود بروز رسانی مناسبی برای نسخه 2.3 آن ارائه کند. این نسخه بروز رسانی به Value Pack معروف شده است.
شایعات و اخبار مربوط به به روز رسانی اندروید 4 برای Galaxy S مدتی است که نقل و نبات محافل خبری شده و اعتراضات کاربران این گوشی هوشمند محبوب باعث شد تا سامسونگ اعلام کند که این موضوع را دوباره بررسی می کند. اما اکنون SammyHUB گزارش داده که سامسونگ در نهایت گالکسی اس را به ساندویچ بستنی به روز نخواهد کرد، اما یک بسته به روز رسانی ارزشمند (Value Pack) به جای آن ارائه خواهد کرد.
طبق این گزارش، با بسته به روز رسانی مذکور، ساختار گالکسی اس بهتر خواهد شد. مواردی چون مرور وب و multi-tasking بهبود یافته و ویجت های جدید و امکانات دیگری به آن اضافه می شود تا کاربر بتواند برخی از امکانات مشابه ساندویچ بستنی را تجربه کند. با این حال، این دستگاه همچنان اندروید 2.3 خواهد داشت و از آنجا که Nexus S قابلیت ارتقا به اندروید 4 را دارد، باید مهمترین عامل در عدم این به روز رسانی برای گالکسی اس را رابط کاربری TouchWiz دانست.
مقالات مرتبط

سامسونگ امکان ارائه اندروید 4 برای Galaxy S و Galaxy Tab را دوباره بررسی می کند
اگر سامسونگ به مشتریان خود اهمیت ندهد، نمی تواند انتظار وفاداری از آنها داشته باشد

تنها کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم تا ببینیم نتیجه نهایی چه می شود. با تمام این اوصاف هنوز هم بعید نیست که سامسونگ موفق شود نسخه 4 اندروید را روی Galaxy S پیاده کند ولی بهتر است زیاد امیدوار نباشید. چون احتمال آن اندک است.
اگر اندروید 4 برای Galaxy S و Galaxy Tab رسما منتشر نشود باز هم می توان از ROMهای غیر رسمی اندروید 4 استفاده نمود. در کل کاربران این دو ابزار محبوب سامسونگ یا مجبورند که منتظر Value Pack سامسونگ بماند و یا اینکه ریسک کنند و ROM غیر رسمی اندروید 4 را نصب کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mosolim
13-01-2012, 21:26
سلام

ممنون از راهنمایی ها شما دوستان عزیز مخصوصا پارسای عزیز که از راهنمایی ایشون در انجمن گیم هم استفاده می کنیم.

اما من فقط مد نظرم همون دو مدل هست و اصلا از سونی خوشم نمیاد که بخوام ارک بگیرم.

پارسا میگه اس.
واقعا ضعف گرافیک اینقدر محسوسه که از قید پردازنده ی 1.4 بگزرم.؟؟؟؟؟

13-01-2012, 21:43
لطف داری عزیز ;)
بله اختلاف GPU بالاست اما اختلاف CPU خیر... کلا از نظر سخت افزاری اگه بخوایم کلی حساب کنیم ، شاید GS حتی قوی تر بشه :دی:دی:دی
مسئله ساپورت دولوپر ها هم توی اندروید چیز مهمیه که S خیلی قوی تر از S Plus ــه...

P I R A N H A
13-01-2012, 22:10
اس بهتره دلایلشم پارسا گفت
+
به ارک هم یه نگاه بنداز گوشیه خوبیه

mosolim
13-01-2012, 23:16
نمی دونم ... من داشتم برنامم رو برای اس پلاس میریختم البته با توجه به جمع زیادی از فروشند ها که البته نمیشه زیاد بشون اعتماد کرد. با این حساب فکر کنم باید اس بگیرم و به نظرتون اس میتونه از لحاظ اندرویدری نیاز های عادی و ضروری رو براورده کنه مثل بازی های قوی و برنامه های کاربردی؟؟؟

دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون ولی نمی دونم چرا از ارک خوشم نمیاد بعلاوه اینکه صفحه نمایش amoled نیست و تنها مزیتش دوربین نسبتا خوبی که داره و البته اندروید 4 . به هر حال با توجه به نظرات دوستان فکر کنم اس بگیرم بهتره حداقل ارزونتر هم هست و مدل 16 گیگ هم داره. راستی کجا میتونم ارزون و با گارانتی مطمئن گیر بیارم. ؟؟؟؟

hompoil
14-01-2012, 00:42
شما مینونین با کمی افزایش بودجه atrix 2 رو بگیرین که ساخت موتورولا است وکیفیت صفحه نمایش عالی داره
cpu دوهسته ای + قابل اپدیت به اندروید 4 + باتری خوب + شیک و تودست هیچ کسی نیست کلا گوشیهای موتورولا یه چیز دیگه اند اگه گوشی میخواین که چند سال داشته باشین فقط گوشیهای موتورولا

mosolim
14-01-2012, 09:58
شما مینونین با کمی افزایش بودجه atrix 2 رو بگیرین که ساخت موتورولا است وکیفیت صفحه نمایش عالی داره
cpu دوهسته ای + قابل اپدیت به اندروید 4 + باتری خوب + شیک و تودست هیچ کسی نیست کلا گوشیهای موتورولا یه چیز دیگه اند اگه گوشی میخواین که چند سال داشته باشین فقط گوشیهای موتورولا

سلام

ممنون از راهنماییتون ولی این که اصلا اپشن نداره تو دوربین همونه و تازه تشخیص لبخند و چهره نداره . صفحه نمایش که تی اف تی فقط رزولیشین بالا قیمت هم که.... .

ممنون اما چندان هم جالب نبود.

14-01-2012, 10:39
عزیز صفحه نمایشش جلوی GS باید بره بوق بوق بوق اینا :دی
سخت افزارش خوب خیلی قوی تر از GS ــه تقریبا...
به ICS هم آپدیت نمیشه چون خود موتو گفته برنامه ای برای گوشیهای غیر از بیونیک و ریزر نداره ، دولوپر درست حسابی هم نداره که واسش پورت کنن...
قیمتشم حدود 700 در میاد حداقل که به بودجشون نمیخوره...

mosolim
14-01-2012, 12:53
نه من دیگه همون اس رو میگیرم . من صرفا می خواستم بین اس و اس پلاس یکی رو بگیرم و اصلا گزینه های دیگه رو مد نظرم نیاوردم یعنی اگه می خواستم بررسی کنم گیج می شدم همینطوریشم بین این دو مدل موندم.

ولی با توضیحات دوست خوبم پارسا همون اس رو میگیرم اندروید 4 هم نشد اشکال نداره رام غیر رسمی هست و نکته ای که وجود داره اینه که من یک گوشی اندرویدی معمولی می خواستم که اس خیلی فراتر از نیاز های من هست.

با تشکر....

mous3030
14-01-2012, 15:03
حالا مگه میخواین با اندروید 4 چیکار کنید که اینقدر بهش اهمیت میدین ؟