PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه اي براي اجراي هارد اكسترنال در مكينتاش

ramin_zero1818
13-01-2012, 15:00
من يه هارد 1 ترابايت وسترن دارم...
كه وقتي به يك كامپيوتر اپل وصلش مي كنم اصلا نميشناستش...
مي خواستم بدونم چطور ميشه اين مشكل رو حل كرد...

mohsenfhm
13-01-2012, 17:09
من يه هارد 1 ترابايت وسترن دارم...
كه وقتي به يك كامپيوتر اپل وصلش مي كنم اصلا نميشناستش...
مي خواستم بدونم چطور ميشه اين مشكل رو حل كرد...

فرمت هاردت اگر NTFS باشه مک نمیشناسه :13:

siavash.0902
14-01-2012, 13:19
سلام
آره منم میخواستم بدونم چه هارد اکسترنال بردارم که با لب تاپ اپل و و ویندوز مچ باشه ممنون

taksavaar
15-01-2012, 01:40
سلام دوست عزیز.
مک فرمت NTFS رو میشناسه ولی اون رو به صورت READ ONLY میخونه یهنی نمی تونید ویرایشش کنید.این مساله هم به نوع هارد اکسترنالی که شما خریدید مربوط نمیشه و به نوع فرمت پارتیشن مربوط میشه.اگه میخواید بتونید داخلش چیزی بریزید یا ویرایش کنید باید پارتیشن هاش رو با یکی از نرم افزار های پارتیشن بندی به فرمت FAT32 یا HFS+ تبدیل کنید.به شخصه برای اینکار paragon partition manager رو بهتون توصیه میکنم
در ضمن HFS+ رو فقط مک میخونه و در حالت عادی تو ویندوز باز نمیشه مگه اینکه نرم افزار جانبی نصب کنید.واسه همین بهتره از FAT32 استفاده کنید.
موفق باشید

siavash.0902
16-01-2012, 08:59
سلامی دوباره
آقای تک سوار مشکل بعدیم اینه دنبال فتوشاپ و فلش آخرین ورژن از کجا بخرم راستی سایتتون خوشکل بود ولی مطلب کم داشت
بازی هم خیلی دوست دارم خصوصاpes ممنون از راهنماییتان

payan_zaman
16-01-2012, 16:27
آقا راه حل داره عزیرم درایو رو فرمت نکن
شما باید نرم افزار Paragon NTFS MAC رو نصب کنی هم NTFS رو میشناسه هم می تونید رو درایور NTFS فایل کپی کنی
تو گوگل سرچ کنی اگه اینترنتت فی-لتر نیست می توی دانلود کنی توی دیسک مکینتاش کینگ پرند هم این نرم افزار هست من نصب کردم با هارد اکسترنال راحت کار می کنه تو هردو سیستم

taksavaar
17-01-2012, 15:32
سلامی دوباره
آقای تک سوار مشکل بعدیم اینه دنبال فتوشاپ و فلش آخرین ورژن از کجا بخرم راستی سایتتون خوشکل بود ولی مطلب کم داشت
بازی هم خیلی دوست دارم خصوصاpes ممنون از راهنماییتان

بسته های نرم افزاری مخصوص مک تو بازار هست که کلی نرم افزار داره.می تونید از اونها استفاده کنید یا اگه اینترنت پرسرعت دارید دانلود کنید چون یه کم پیدا کردنش هرجایی سخته.pes هم واسه مک هست.سایتم رو هم تازه ی تازه راه انداختمش.ایشالله به مرور مطالبش بیشتر میشه. ;)