PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 回回回回回 اولین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : آزاد ]

AliSub
13-01-2012, 13:07
سلام دوستان

چند وقتی (حدود یکسال:31:) بچه ها میگفتند ای کاش یه مسابقه هم توی بخش عکاسی میگذاشتیم که بلاخره اقا احسان اجازه دادند تا یه مسابقه بدون هیچ جایزه ای گذاشته بشه.
ایندفعه رو قرار شد بدون جایزه باشه تا ببینیم چجوری پیش میره و اصلا مناسب این فروم و بخش هست یا نه.
ارزیابی بهترین عکس هم قراره به صورت نظرسنجی قرار بگیره.
حالا شروع میکنیم ببینیم چی میشه :10:

قوانین:

1-سایز عکسها 800*600 باشه.

2-حجم عکس کمتر از 300 کیلو بایت.

3-در روی عکسها هیچ نشونی که عکس برای کی هست نباد باشه (مثل اسم و لوگو).

4-عکسها فقط به صورت پست خصوصی برای ناظر انجمن ELSIN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرستاده بشه

5- مهلت ارسال اثار از90/10/23(جمعه) تا 90/10/30(جمعه) هست.

6- این مسابقه صرفا برای سرگرمی بوده و محکی برای کاربران و جایزه نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7- موضوع آزاد

8- پس از اتمام ارسال آثار تمامی عکسها در یه تاپیک اتچ میشه و توسط نظرسنجی تا یه هفته عکس برتر انتخاب میشه.

9-هر شرکت کننده می تواند فقط وفقط 1 تصویر را برای شرکت در مسابقه ارسال نماید.

10- به هیچ عنوان عکس تو این تاپیک نزارید.

11- عکسها حتما دارای اگزیف باشند.
12- یه چیز خودمونی بگم بهتون که نرین به دوستاتون بگین بیان بهتون رای بدن.:31::10:

(( الان موقع امتحانا هم هست اگر لازم باشه مهلت ارسال عکس بنا به درخواست دوستان تمدید میشود))

اگر سوالی داشتین تو همین تاپیک بپرسید/.

پرونده اولین مسابقه عکاسی در پی سی ورد رو میبندیم

برنده ها :

مقام اول : عکس شماره 15 با 39 رای از محمد عزیز (mehr film) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به شدت تبریک میگم محمد جون :11:

مقام دوم : عکس شماره 8 با 29 رای از علی عزیز (AliSub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
علی جون مبارک باشه :10:

مقام سوم : عکس شماره 6 با 28 رای از محمد عزیز (a.g g.a ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
محمد جون دمت گرم خیلی مبارک باشه عزیز :10:

شرمنده این دوره جایزه ای نداشت ، اما همین که تونستیم دوستان رو دور هم جمع کنیم خیلی ارزش داشت

اینم لیست نفراتی که شرکت کرده بودند

1- unforgiven2009
2- saegheh67
3- SIMON137
4- dash_mehdi
5- samet_22
6- a.g g.a
7- Aless
8- AliSub
9- amin_pwa
10- GiggleClub
11- Spak
12- ahmad000012
13- hmd1371
14- ELSIN
15- mehr film
16- Fox
17- PersiAndroid
18- mohammadirani
19- lahij_web
20- SA3EDLORD
21- behrang_shadow
22- saeediranzad
23- Y E S
24- Nocturne

اینم از موضوع و مسابقه جدید

☼☼☼ مسابقه عکاسی با موضوع منظره ☼☼☼ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از همه موفق باشید :10:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammadirani
13-01-2012, 13:51
همه چیزش خوبه.فقط تک عکسش بده!
هر کی بتونه 4 عکس بفرسته خیلی خوبه
بعد همه عکس ها بره تو یه تایپک
بعد 10 عکس برتر کلا انتخاب شه

بعدش بین اون 10 عکس نظر سنجی باشه

البته این فقط نظر منه

ELSIN
13-01-2012, 14:09

البته این فقط نظر منه

این اولین دوره و قراره بازم مسابقه برگزار بشه که ممکنه تغیراتی هم داشته باشیم
ممنون از نظر :11:

خوشحال میشیم دوستان دیگه هم نظر بدند :10:

SIMON137
13-01-2012, 14:23
خب موضوع آزاد بودنش یکم کار و انتخاب رو سخت می کنه ، به نظرم در یک دسته بندی باشه بهتره
اینطوری خیلی زیباتر میشه و قدرت عکاسی شخص نمایش داده میشه
مثلا عکس با موضوع زندگی شهری یا ... حالا دیگه ریز شدن جزئیات و خلاقیت با عکاسه از نمای باز یک شهر عکس بگیره یا ترافیکش یا طلوعش یا از مدتکدیانش یا از اختلاف طبقاتیش و ...
هم رقابت رو جذاب تر می کنه هم انتخاب رو مناسب تر می کنه
یا مثلا دسته بندی مثل ماکرو ، خیابان و ...

برای مثال بین عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7247223866%2Fm1.jpg) و عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شما نمی تونید بگید کدوم بهتره چون دسته بندیش متفاوته و جفتشون واقعا عالی هستن ، مگر اینکه باز موضوع و دسته بندی خاصی مشخص بشه
ولی می تونید بین عکس 1 و عکس 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با اینکه جفتشون عالیه مقایسه کنید.
در کل هر نوع دسته بندی چه بزرگ و چه کوچیک بهتر از موضوع آزده به چندین دلیل که عرض کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در غیر این صورت باید امکانش باشه مثلا 10 نفر باهم نفر اول بشن :دی
در کل موضوع آزاد رو مناسب نمی بینم

البته این فقط نظر منه

این هم باز اگر دسته بندی بشه خوبه
مثلا گفته بشه عکاسی منظره ، خب کار برای عکاس هم راحتتر میشه ، اینطوری عکاس 4 عکس از منظره میگیره و یکیشو قرار میده و انتخاب بین اون 4 تا بر عهده عکاسی که قدرت زیبایی شناسیش تا چه حد هست ولی اگه دسته بندی نباشه مثلا یک شخص 4 تا عکس با موضوع متفاوت میگیره و آپلود می کنه که طبق موارد قبلی که گفتم همشون زیباست ولیکن انتخاب بینشون سخت هست چون شاید ربطی به همدیگه نداشته باشن

Fox
13-01-2012, 15:15
موضوع بندی خوبه، ولی مسابقه با موضوع آزاد یه چیز دیگست...
شما شاید توی یه موضوع خاص یه عکس متوسط داشته باشی، ولی توی یه موضوع آزاد میتونه عالی ترین عکستو به رقابت بذاری...
در کل واسه شروع که محشره... ممنون از علی و احسان بابت این حرکت قشنگ و قابل تحسینشون...
این ایده که عکسها با نظر سنجی انتخاب بشن هم خیلی خوبه (البته به شرطی که همه به بند 11 حرفای علی آقا گوش بدن!)...
فقط یه خبری... من یه آرشیو 30 گیگابایتی از عکسهام داشتم که همشون رو اشتباهی فرمت کردم! ولی بازم سعی میکنم یه عکس خوب جور بکنم...
راستی میشه مسابقه رو توی زمینه ادیت عکس و... هم گذاشت، مثلا یه عکس با سایز بزرگ گذاشته بشه و از شرکت کننده ها بخواین که به بهترین شکلی که میدونن و میتونن ادیتش کنند، بعد بهترین ادیت که انتخاب شد، برنده کمی راجع به نحوه ادیتش توضیح بده، اینطوری میشه چیزای جدیدی هم یاد گرفت...
:10: :10: :10:

SIMON137
13-01-2012, 15:26
موضوع بندی خوبه، ولی مسابقه با موضوع آزاد یه چیز دیگست...
شما شاید توی یه موضوع خاص یه عکس متوسط داشته باشی، ولی توی یه موضوع آزاد میتونه عالی ترین عکستو به رقابت بذاری...
در کل واسه شروع که محشره... ممنون از علی و احسان بابت این حرکت قشنگ و قابل تحسینشون...
این ایده که عکسها با نظر سنجی انتخاب بشن هم خیلی خوبه (البته به شرطی که همه به بند 11 حرفای علی آقا گوش بدن!)...
فقط یه خبری... من یه آرشیو 30 گیگابایتی از عکسهام داشتم که همشون رو اشتباهی فرمت کردم! ولی بازم سعی میکنم یه عکس خوب جور بکنم...
راستی میشه مسابقه رو توی زمینه ادیت عکس و... هم گذاشت، مثلا یه عکس با سایز بزرگ گذاشته بشه و از شرکت کننده ها بخواین که به بهترین شکلی که میدونن و میتونن ادیتش کنند، بعد بهترین ادیت که انتخاب شد، برنده کمی راجع به نحوه ادیتش توضیح بده، اینطوری میشه چیزای جدیدی هم یاد گرفت...
:10: :10: :10:

والا بیشتر مسابقات عکاسی موضوعی هستن ، اونایی هم که آزادن نمایشگاه عکس هستن :دی
اینطوری توانایی های عکاس هم به نمایش در نمیاد ، پراکندگی تصاویر هم زیاد میشه
دیدم که میگما!! :31:

Fox
13-01-2012, 15:34
سایت 1pix.ir رو یه سری بزنین، تقریبا هر چند هفته یکبار کنار سایر موضوعات به مسابقه با موضوع آزاد هم برگذار میکنه...

hajoo
13-01-2012, 15:56
من هم با موضوع آزاد مخالفم.اصولا یکی از ویژگی های مهم عکس ها قدرت ارتباط با موضوع هست.

AliSub
13-01-2012, 16:52
ممنون بابت اینکه این تاپیک و این حرکت تحویل گرفتین (( من تو همین یکم میترسیدم))

خب منم کاملا با موضوعی بودن موافقم ولی چون دفعه اولمون گفتیم ازاد باشه اصلا ببینیم چی میشه و خودمون چیزهایی یاد بگیریم چجوری برگزار بشه اصلا.

ممنون از همه دوستان:40:

SIMON137
13-01-2012, 16:58
ممنون بابت اینکه این تاپیک و این حرکت تحویل گرفتین (( من تو همین یکم میترسیدم))

خب منم کاملا با موضوعی بودن موافقم ولی چون دفعه اولمون گفتیم ازاد باشه اصلا ببینیم چی میشه و خودمون چیزهایی یاد بگیریم چجوری برگزار بشه اصلا.

ممنون از همه دوستان:40:

دقیقا چون دفعه اوله بهتره موضوعی عمل کنه تا موفق باشه و انگیزه برای دفعه های بعد وجود داشته باشه :20:

ELSIN
13-01-2012, 17:41
بی خیال بابا ، حالا وقت هست میشه هر هفته یه مسابقه راه انداخت با یه مضوع ، بزارید تجربه به دست بیاریم مهم تر از اون ببینیم کاربرا استقبال میکنند بعد سر جزئیات بحث کنیم

فعلا عکس ها تون رو بفرستید :31:

mohammadirani
13-01-2012, 17:45
موضوع آزاد خیلی خوبه ها

درسته ماشالله بچه ها هنرمند هستن و خودم به شخصه از عکس های زیباشون بسیار لذت میبرم ولی فکر نکنم اگه موضوعی بزارین از هر بخش زیاد استقبال بشه
مثلا عکاسی طبیعت ...حیوانات...منظره..پرتره..ماک روگرافی..انتزاعی..اجتماعی... یاه و سفید...

اون طوری فکر نکنم تو بعضی بخش ها عکس به تعداد کافی باشه

Spak
13-01-2012, 18:40
مرسی علی جون ...
حالا عکسها رو آپلود کنیم ؟
تعداد عکسها هم محدود باشه بهتره ( هرنفر نهایت 2 عکس )
به نظر من هم موضوعیش کنید بهتره . مثلا بناهای تاریخی شهرتون یا اینجو چیزها که بچه ها بتونن تهیه کنن ..

:10:

far2009
13-01-2012, 20:15
منم با موضوع بندیش هم موافقم هم مخالف ،

مخالفم برای اینکه مثلا نوع لنز تو عکس های ماکرو ، محل زندگی تو عکس های منظره و ... خیلی تاثیر داره . بنابراین تو این حالت رقابت یکسان نخواهد بود.

موافقم به این خاطر که مقایسه یک عکس منظره با یک عکس ماکرو فوق العاده سخته و شاید نشه جواب قطعی داد.

در کل فکر کنم برای یک مسابقه عادلانه باید این دو مورد در نظر گرفته بشه .

ELSIN
13-01-2012, 20:29
دمت گرم بهترین نظر رو دادی :10:
در هر حال مسابقه ای با وضوعی خاص هم گذاشته میشه ، ایشالا در آینده نزدیک

Nocturne
13-01-2012, 22:26
خیلی خوبه . فقط اینکه گفتید 800 در 600 ... ممکنه بخوایم واید بگیریم مثلا 800 در 470
نمیشه؟

hajoo
13-01-2012, 22:30
دوستانی که نگران کم شدن شرکت کنندگان هستن.پیشنهاد میکنم چند موضوع انتخاب کنید تا همه شرکت کنن

ELSIN
13-01-2012, 22:39
خیلی خوبه . فقط اینکه گفتید 800 در 600 ... ممکنه بخوایم واید بگیریم مثلا 800 در 470
نمیشه؟

چرا میشه
شما بزرگ تر هم بفرستید مشکلی برای تاپیک پیش نمیاد چون همه عکس ها به صورت کوچیک نمایش داده میشه و لینک بزرگشو میزاریم

دوستانی که نگران کم شدن شرکت کنندگان هستن.پیشنهاد میکنم چند موضوع انتخاب کنید تا همه شرکت کنن

الان موضوع آزاده مسابقه های بعدی ممکنه با موضوع باشه ، یا فکر کنم طبق نظر شما با چند موضوع

Nocturne
13-01-2012, 23:53
چرا میشه
شما بزرگ تر هم بفرستید مشکلی برای تاپیک پیش نمیاد چون همه عکس ها به صورت کوچیک نمایش داده میشه و لینک بزرگشو میزاریم

خب پس اون ماده رو حذف کنید
راستی ناظر شدنتون مبارک

ELSIN
14-01-2012, 01:08
خب پس اون ماده رو حذف کنید
راستی ناظر شدنتون مبارک

نه برای این مسابقه همونه منم عکس ها رو به 800*600 تغییر میدم برای سایز بزرگ
ممنون :10:

AliSub
14-01-2012, 01:20
دوستان عکسهاشونو بفرستند فعلا

از دفعه های بعد مسابقه موضوعی میشه حتما.

گفتم که این صرفا برای اینکه ببینیم چی پیش میاد. برای بعدها هم حتما جایزه میزاریم حتی اگر مدیرها حاضر به این کار نشدن من از طرف خودم یه چیز میدم.:20:

sedr
14-01-2012, 07:22
به نظرم تو دوره های بعد علاوه بر موضوع بندی، یه تقسیم بندی دیگه هم انجام بشه و اون نوع دوربین باشه! یعنی این شکلی بشه: دربین های خونگی و ساده + دوربین های نیمه حرفه ای + دوربین های حرفه ای
و در ضمن اون موضوع بندی اگه شد، توی یه هفته چندتا موضوع باشه! و توی هر موضوعی برای خودش داوری بشه...

ممنون|

saeediranzad
14-01-2012, 07:33
بله، موضوعی باشه بهتره. مثلاً دیدم که دوستان از عکسهای تاریک و پر رمزوراز خوششون میاد، ولی من خودم از طبیعت و مناظر عکس میگیرم بیشتر.
یا بعضی ممکنه عکس ورزشی بگیرند و بعضی پرتره.
راستی، کسی به سایت نشنال جئوگرافیک سرزد؟ یه همچین کاری را هرهفته با رأی بازدیدکنندگان انجام میده.
یعنی عکسهای هر هفته را به رأی میگذاره.

Spak
14-01-2012, 08:34
تاپیک رو پاک سازی کنین همه موارد گفته شده رو بذارید پست اول
بجز عکس هم کسی پست نده ..

Spak
14-01-2012, 08:58
oooops...!

Nocturne
14-01-2012, 09:05
بجز عکس هم کسی پست نده ..
اما نوشتن که عکس اصلا نباید اینجا گذاشت

vvc
14-01-2012, 10:12
درود به دوستان
لطفا تایپیک عکسهای مسابقه رو از مشخص کنید

AliSub
14-01-2012, 10:17
خب اولینش رو خودم میذارم..
عکس با 500D و لنز 10-22
متشکل از 4-5 عکس با فاصله زمانی حدود 10 دقیقه !
(فقط جهت حمایت ..!)

درود به دوستان
لطفا تایپیک عکسهای مسابقه رو از مشخص کنید

تاپیک مسابقه که هفته بعد توسط احسان زده میشه.
محمد چرا عکستو گذاشتی اینجا!!!!!!!!!! باید برای احسان بفرستی.:13:

قراره که اینجوری باشه که کسی نفهمه عکس رو کی گرفته و بعد از مشخص شدن عکس برنده اسم اون شخص رو بگیم

4-عکسها فقط به صورت پست خصوصی برای ناظر انجمن ELSIN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرستاده بشه

SIMON137
14-01-2012, 10:27
تاپیک مسابقه که هفته بعد توسط احسان زده میشه.
محمد چرا عکستو گذاشتی اینجا!!!!!!!!!! باید برای احسان بفرستی.:13:

قراره که اینجوری باشه که کسی نفهمه عکس رو کی گرفته و بعد از مشخص شدن عکس برنده اسم اون شخص رو بگیم

بند 3 فراموش نشه :31:

a.g g.a
14-01-2012, 15:21
سلام
واقعا دستتون درد نکنه که این مسایقه رو راه انداختین؛
من با موضوع آزاد موافقم،به نظر من مسابقه با موضوع خاص همه نمی توننن شرکت کنن؛
میشه وقتی همه عکس هاشون رو فرستادن عکس های فرستاده شده رو با موضوع های متفاوتشون دسته بندی کرد و براشون نظر سنجی جداگانه گذاشت؛
با تشکر

ELSIN
15-01-2012, 00:14
نه قانون ها برای این مسابقه عوض نمیشند

دوستان نظراتشون رو اعلام کنند تا در مسابقه های بعدی مد نظر قرار بگیرند

mehr film
15-01-2012, 22:35
مسابقه ی خوبی هست .. ممنون
فقط این نکته رو هم به نظرم باید اضافه کنید که عکس ها دارای اگزیف باشند
یه موضوع دیگه هم اینکه در صفحه قبل خوندم نوشته بودید عکس رو ریسایز میکنید به 600*800 که به نظرم این کارو نکنید بهتره چون چه عکس شرکت کننده بزرگ تر باشه چه کوچکتر عکس افت شارپنس و کیفیت پیدا میکنه به نظرم حداقل ضلع بزرگ عکس رو 700 بزارید حداکثر رو 800

ELSIN
15-01-2012, 23:21
اره این اگزیف رو یادمون رفت ، خیلی مهمه
ضلع بزرگشو 800 میکنم ، با کم ترین افت کیفیت :46:

AliSub
19-01-2012, 13:38
دوستان فردا آخرین مهلت ارسال آثار هست.
تا الان حدود 17-18 نفر شرکت کردند.

شنبه عکسها تو یه تاپیک جداگانه گذاشته میشه.

mehr film
19-01-2012, 22:02
یه موضوعی علی جان ...

هرکسی میتونه به عکس خودش هم رای بده ؟ یه دونه رای میشه دیگه جای دوری نمیره :دی

ELSIN
19-01-2012, 23:12
شما میتونی به همه عکس های شرکت داده شده هم رای بدی

Fox
19-01-2012, 23:20
رای دادن توی بخش تشکر باشه بهتر نیست؟ آخه توی فرم نظر سنجیهای این سایت به یکی رای میدی دیگه به بقیه موارد نمیتونی رای بدی...

ELSIN
20-01-2012, 00:07
رای دادن توی بخش تشکر باشه بهتر نیست؟ آخه توی فرم نظر سنجیهای این سایت به یکی رای میدی دیگه به بقیه موارد نمیتونی رای بدی...

چرا سایت چند گزینه هم داره

AliSub
20-01-2012, 00:31
هرکی میتونه به چند نفر رای بده در نظر سنجی به خودتون هم رای میتونین
رای ها رو هم میتونیم ببندیم که دیگه کسی خواست رای بده معلوم نباشه به کی رای داده و همه راحت باشند
حالا باز هرچی نظر دوستان باشه

این اولین بارمونه؛ تا الان که خوب پیش رفت :دی

SA3EDLORD
20-01-2012, 10:57
شما میتونی به همه عکس های شرکت داده شده هم رای بدی
این کارو نکنید به نظر من.......
اگه بشه فقط به یک نفر یا نهایتا دو نفر رای بدن بهتره به نظرم!
اینطوری خیلی بهتره!

lahij_web
20-01-2012, 10:58
بی صبرانه منتظر دیدن عکس های دوستان هستم :10:
ممنون بابت تاپیک / خیلی وقته منتظرش بودم

a.g g.a
20-01-2012, 15:35
سلام
مسابقه شروع نشد?
امروز جمعستا!

AliSub
20-01-2012, 17:49
این کارو نکنید به نظر من.......
اگه بشه فقط به یک نفر یا نهایتا دو نفر رای بدن بهتره به نظرم!
اینطوری خیلی بهتره!

من که موافقم/ ببینیم احسان چطور میخواد

سلام
مسابقه شروع نشد?
امروز جمعستا!

شنبه قراره شروع بشه
فردا صبح ایشالله

ELSIN
20-01-2012, 20:27
سایت امکان انتخاب دو نفر رو نمیده

فعال كردن انتخاب چند گانه : امكان انتخاب بيش از يك جواب را به كاربر مي دهد.
نظر سنجي را عمومي كن و همه كاربران بتوانند مشاهده كنند كه به چه كسي و به چه چيزي راي داده شده است

به نظر من هر دو باشه

SA3EDLORD
20-01-2012, 21:09
من میگم دومی بعد از اتمام مسابقه باشه:46:

ELSIN
20-01-2012, 23:42
نمیشه جیگر یا هست یا نیست
راسی تا ساعت آینده تاپیک قفل و تاپیک جدید نظرسنجی زده میشه

ELSIN
21-01-2012, 01:06
دوستان تاپیک "نظر سنجی اولین مسابقه عکاسی در پی سی ورد" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زده شد میتونید ، به این تاپیک برید و به عکس یا عکسهای مورد نظرتون رای بدید
موفق باشید