PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بکاپ گرفتن از ویندوز و ...

Переклад не
13-01-2012, 10:38
سلام دوستان من تاحالا از ویندوزم بکاپ نگرفتم
خب اینکار فقط از درایو اصلی ویندوز بکاپ گرفته میشه یا از کل هاردمم میتونم بکاپ بگیرم؟ از فیلما و موسیقیا و عکسا و برنامه ها و دانلود ها و...؟
ممنون

pcsoft
13-01-2012, 10:52
سلام دوستان من تاحالا از ویندوزم بکاپ نگرفتم
خب اینکار فقط از درایو اصلی ویندوز بکاپ گرفته میشه یا از کل هاردمم میتونم بکاپ بگیرم؟ از فیلما و موسیقیا و عکسا و برنامه ها و دانلود ها و...؟
ممنون

سلام
backup چند نوع داریم. معروف ترین ها:
1- backup از درایوها(بصورت تکی یا گروهی از درایوها)
2- backup گرفتن از فایل ها

بهترین نرم افزار از نظر من برای اینکار Acronis True Image 2010 یا هر نسخه ای دیگه هستش. نرم افزارهای دیگه ای هم هستند ولی این نرم افزار محیط کاملا کاربر پسند + ساده ای داره.
کل فایل backuo بصورت یک فایل tib. در میاد که می تونید از این فایل هر جایی استفاده کنید.
البته برای راحتی بیشتر هم می تونید از نسخه بوت این نرم افزار استفاده کنید.

Amir Varasteh
13-01-2012, 12:33
با خود Backup ویندوز هم میتونین از فایلهای دلخواهتون بکاپ تهیه کنید.

jafarian
13-01-2012, 13:51
به وسیله ویندوز بخواین اینکار انجام بدین ازپست اول میتونید پیش برین اگربه وسیله اکرونیس اینکار بخواین انجام بدین طبق آموزشی که تو سایت دوم قرار دادم پیش برین لینک دانلود ورژن بوت این برنامه رو تو لینک سوم گذاشتم فقط تنها کاری که باید بکنید روی سیدی رایتش کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Переклад не
13-01-2012, 13:56
ممنون
این فایلی که بعد از بکاپ ذخیره میشه به اندازه ی مثلا 1 ترا اطلاعاتی ازش بکاپ گرفتیم درمیاد؟

jafarian
13-01-2012, 14:02
ممنون
این فایلی که بعد از بکاپ ذخیره میشه به اندازه ی مثلا 1 ترا اطلاعاتی ازش بکاپ گرفتیم درمیاد؟

بستگی به حجم اون درایوی داره که ازش بک آپ میگیرین بطور مثال اگر ویندوزازویندوز 7 بخواین بک آپ تهیه کنید ویندوز 7 شما هم خام باشه حجم بک آپ گرفته شده 3.5 گیگ میشه بطور مثال .

pcsoft
13-01-2012, 14:33
ممنون

همینطور بستگی به مقدار فشرده سازی داره که انتخاب می کنید.
در بیشترین فشرده سازی، حجم این فایل تا نصف مقداری که ازش می خواین backup بگیرین قابل فشرده سازی هستش.
یعنی: 20 گیگ فضا اشغال شده از درایو. اندازه فایل backup نصف این حجم و بعضی اوقات کمتر از نصف هستش.

Переклад не
13-01-2012, 14:52
اونوقت اگه بخوام اینو یه جایی غیر از هارد اینترنال خوده کامپیوتر سیو کنم، مثلا تو چنتا dvd ، میشه مثله فایلهای iso به صورت جدا جدا تبدیلش کنم؟
و بعدا هاردمو wipe کنم و بعدش بیام اینارو از همون چنتا dvd هه بریزم تو هارد و توسط اون برنامه که بکاپ گرفتم تبدیل به فالیهای اصلی بکنم ، خرابی اتفاق نمیوفته؟ broke شدن و اینچیزا؟میتونم به طور 100 درصد اطمینان کنم که فایلهام خراب نمیشه؟
ممنون

jafarian
13-01-2012, 15:01
اونوقت اگه بخوام اینو یه جایی غیر از هارد اینترنال خوده کامپیوتر سیو کنم، مثلا تو چنتا dvd ، میشه مثله فایلهای iso به صورت جدا جدا تبدیلش کنم؟
و بعدا هاردمو wipe کنم و بعدش بیام اینارو از همون چنتا dvd هه بریزم تو هارد و توسط اون برنامه که بکاپ گرفتم تبدیل به فالیهای اصلی بکنم ، خرابی اتفاق نمیوفته؟ broke شدن و اینچیزا؟میتونم به طور 100 درصد اطمینان کنم که فایلهام خراب نمیشه؟
ممنون

فرمتی فایلی که به وسیله این برنامه ساخته میشه tib نه iso شما اگر تو ساختارپارتیشن بندی درایوهای خودتون تغییر ایجاد نکنید میتونید ازایمیج گرفته شده استفاده کنید برای تقسیم فایل ایمیجم ازبرنامه File Splitter & Joiner میتونید استفاده کنید.