PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص برای بیشتر و بهتر درس خوندن ؟

Alireza SM
12-01-2012, 20:03
من مشکل افسردگی دارم ولی برای کنکورم لازمه که میزان مطالعه خودم رو افزایش بدم
( کیفیت مطالعه من خوبه ) ولی با روز 6-7 ساعت مطالعه نمیشه برای من که از درسم که عقب هستم کاری از پیش برد
میخوام قرصی بخورم که تمرکز من رو افزایش بده ؛ قرصی که عوارض هم نداشته باشه و بتونه باعث شه که من بیشتر درس بخونم

وقتی که میرم پای درس به محض اینکه به یه تست سخت برمیخورم احساس خواب آلودگی بهم دست میده و دلم میخواد درس رو بزارم کنار و برم بخوابم

وقتی هم که خواب آلوده نیستم تمرکز کافی ندارم برای خوندن ؛ فکرم هزار جا میره و تمرکزم به هرچی جز درس معطوف میشه

قبلنا که خیلی بد بودم روزی 2-3 ساعت بیشتر درس نمیخوندم ولی الان تقریبا روزی 8-9 ساعت پای درس هستم که 6-7 ساعتش مطالعه مفید هست . میخوام این مقدار بیشتر بشه و به زوری 8-9 ساعت مطالعه مفید برسه

قرصی هست که عوارض نداشته باشه ؟
متاسفانه نمیتونم به رواپزشک هم مراجعه کنم و درمان طولانی شروع میکنم چون صالا وقتش رو ندارم و نتیجه ای هم که میخوام نتیجه فوری هست نه درمان طولانی مدت

Mehran-King
12-01-2012, 20:31
( کیفیت مطالعه من خوبه ) ولی با روز 6-7 ساعت مطالعه نمیشه برای من که از درسم که عقب هستم کاری از پیش برد
میخوام قرصی بخورم که تمرکز من رو افزایش بده ؛ قرصی که عوارض هم نداشته باشه و بتونه باعث شه که من بیشتر درس بخونم

وقتی که میرم پای درس به محض اینکه به یه تست سخت برمیخورم احساس خواب آلودگی بهم دست میده و دلم میخواد درس رو بزارم کنار و برم بخوابم

وقتی هم که خواب آلوده نیستم تمرکز کافی ندارم برای خوندن ؛ فکرم هزار جا میره و تمرکزم به هرچی جز درس معطوف میشه

قبلنا که خیلی بد بودم روزی 2-3 ساعت بیشتر درس نمیخوندم ولی الان تقریبا روزی 8-9 ساعت پای درس هستم که 6-7 ساعتش مطالعه مفید هست . میخوام این مقدار بیشتر بشه و به زوری 8-9 ساعت مطالعه مفید برسه

متاسفانه نمیتونم به رواپزشک هم مراجعه کنم و درمان طولانی شروع میکنم چون صالا وقتش رو ندارم و نتیجه ای هم که میخوام نتیجه فوری هست نه درمان طولانی مدت

درود:10:

دوست عزیز افزایش تمرکز که به قرص ربطی نداره :دی ، افزایش تمرکز سرچشمش خودتون هستین!

خب باید وقتی درس بخونین که احساس خواب آلودگی نکنین! مثل وقتی که بیدار شدین بعد صبحونه! و یا ظهر یا عصر و یا هر موقعی که شما حالت خستگی نداشته باشین! و دلیل خواب آلودگیتونم بستگی به محیط جایی که درس میخونین داره! و چگونگی نشستن شما هنگام درس خوندن!

در ضمن این حرفی که میزنین

خب تمرکزتون رو به جاهای دیگه ندین و آروم باشین!

جا داره بگم اول از همه یه برنامه ریزی خوب و منظم واسه خودتون درست کنین! و تعداد ساعت مطالعتونم ببرین بالا! مثل خود من که روز امتحانا از 24 ساعت 18-20 ساعت می شینم درس میخونم! و اصلا هم خسته نمیشم! فقط بین هر 2 ساعت میرم آب و هوا عوض میکنم و میوه میخورم بعدش دوباره میام درس میخونم!

بهترین راه درمانتونم قرص نیست شما فکر میکنین قرص چیکار میکنه؟ فقط و فقط شدت یه فرآیند رو کاهش میده همین! بقیه کارا به عهده بدن شما هستش! یعنی باید خودتون برین به راه سلامت!تا از اینگونه بیماری ها راحت بشین ، امیدوارم تونسته باشم بفهمونم موفق باشین:11:

Alireza SM
13-01-2012, 05:11
دوست عزیز این کاری که شما میگین نیاز به عادت کردن داره باید تمرین کنی تا به اون حد برسی

خب تمرکزتون رو به جاهای دیگه ندین و آروم باشین!فرض کنین شما از درد شدید گردن و بی حس شدن پاهاتون شکایت دارین و به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردین ؛ و بیماریتون ه مبه دلیل گرفتگی کانال یا دیسک گردن هس ؛ ایشون اگه به شما بگن که خب درد رو احساس نکنین !! همچین چیزی عملی میشه براتون ؟

من نیازم اینه که با داروهای ضدافسردگی کاری کنم که نتیجه فوری بگیرم . داروهایی از خانواده SSRI ها که عوارضشون بسیار کم هست .
کسی فلوکستین مصرف کرده ؟

GHOST RECON
13-01-2012, 13:04
شما كه تونستي روزي 2-3 ساعت رو بيشتر از دو برابر كني برسوني به روزي 7-8 ساعت درس
اونوقت نميتوني اين 7-8 ساعت رو بكني 9 ساعت ؟؟؟
دنبال قرص نباش همه قرصا عوارض دارن حتي اون استامينوفن معمولي كه همه وقتي سرشون درد ميگيره بدون توجه به عوارضش مصرفش ميكنن
در ضمن اگه مثل اون مثال متخصص مغز و اعصابي كه زدي به شما هم متخصص گفت قرص بخور ديگه ما حرفي نداريم برو قرص بخور

Miladnk
13-01-2012, 18:25
من يكي از دوستام ريتالين مصرف مي كنه
فكر كنم قرص خوبي باشه
ولي اول خوب تحقيق كن چون دكتر براش تجويز كرده

narotu
13-01-2012, 18:41
کلا سعی کن قرصی نشی عوارض بعدش هم هست

GHOST RECON
13-01-2012, 19:34
من يكي از دوستام ريتالين مصرف مي كنه
فكر كنم قرص خوبي باشه
ولي اول خوب تحقيق كن چون دكتر براش تجويز كرده
مرد حسابي يه چيزي شنيدي همينجوري نيا بگو
ريتالين جزو اعتياد آور ترين دارو ها ست تو بخش هاي روانپزشكي بيمارستان هم اگه مجبور بشن به عنوان آخرين داروي ممكن ازش استفاده ميكنن

حواستون باشه يه وقت ريتالين مصرف نكنيد يه كنكور ارزش معتاد شدن نداره

Alireza SM
13-01-2012, 20:01
ريتالين جزو اعتياد آور ترين دارو ها ست تو بخش هاي روانپزشكي بيمارستان هم اگه مجبور بشن به عنوان آخرين داروي ممكن ازش استفاده ميكنن

من خودم کسایی رو میشناسم که ریتالین روزانه مصرف میکردن و هیچ مشکلی هم ندارن .
همچین دارویی هم نیست که خیلی قوی باشه و توی بیمارستان به عنوان آخرین دارو مصرف کنن !
یه دارویی هست که از گروه آمفتامین ها هست و حتی پزشکان عمومی هم به راحتی تجویزش میکنن
اتفاقا داروهای قوی تر از ریتالین هم خیلی راحت تجویز میشن حتی به کسایی که بیماری زیادی ندارن .

البته در این مورد عرض کنم که شاید ریتالین به درد من نخوره چون من مشکل بییش فعالی و ... ندارم

shamsoddin
14-01-2012, 00:06
اگه واقعا مشکل افسردگی دارین چرا پیش یه روانپزشک نمیرین؟
ولی در این رابطه باید بگم که SSRI ها داروهای خیلی کم ضرری نیستن من 5 ماهه فلووکسامین مصرف میکنم..مشکلات گوارشی دارم..شبا هم گهگاهی کابوس میبینم(بسیار وحشتناک).اگه یه روز هم نخورم تو سرم صدای سوت میاد. از نظر ج *ن*س*ی هم تاثیر منفی شدیدی داره....ولی از لحاظ سرحالی و با انرزی بودن واقعا تاثیر زیادی داره..به خصوص در مطالعه..که با هیجان و انگیزه بیشتری درس میخونم

من نیازم اینه که با داروهای ضدافسردگی کاری کنم که نتیجه فوری بگیرم
نتیجه خیلی فوری بعیده ولی بعد از یکی دو ماه اثر میزاره(در ضمن اگه مشکل ریزش مو داشته باشین تا حدودی با SSRI درمان میشه)

Alireza SM
14-01-2012, 06:18
دوست عزیز عرض کردم که نمیتونم به روانپزشک مراجعه کنم

من نتظر نظر آقای دکتر مرصدر هم هستم امدوارم ایشون هم نظرشون رو اعلام کنن :20:

Saeed System
14-01-2012, 08:03
به نظر من ماهی بخور...یا روغن ماهی با نام کپسول امگا 3...

ریتالین رو که فکرشم نکن....اون برای بچه های بیش فعاله که مشکل نقص توجه دارند..یه سرچ بکنی تو گوگل متوجه میشی

اما اصل داستان:

یه مستندی بود نمیدونم کدوم شبکه ....یه پسر 14 ساله ای رو نشون میداد که وقتی از مدرسه میومد کیفش رو پرت می کرد

یه طرف و میرفت دنبال شیطنت و اصلا تمرکز نداشت رو درس خوندنش...همیشه نمراتش پایین بود...

اومدن روی این بچه با قرص امگا3 امتحان کردن و دیدن این بچه حواسش جمع شده و در یه دوره 1 ماهه خیلی تمرکزش بهتر شده

و درسش رو خوب می خونه.... منبعش رو ندارم ولی خودم یادمه داشتم پای تلوزیون میدیدم ....

یه چیز دیگه هم یادم اومد:

چند سال پیش که دبییرستان بودیم.... دم امتحانات آخر سال که می شد.. مدیر مدرسمون سر صف پشت بلندگو می گفت بچه ها

اگر پدرتون سالی 1 بار ماهی میخره بهش بگید اون 1 بار رو سر امتحانات آخر سال بخره....

یه چیز دیگه هم یادم اومد:

قصه های مجید رو که یادته قدیم نشون میداد؟

یه قسمت داشت مجید برای اینکه بتونه خوب ریاضی رو یاد بگیره می خواست میگو بخوره هی می گفت میگو فسفر داره و هوش آدم رو زیاد می کنه و آخرش هم رفتش خونه معلمشون نهار میگو خوردن....
بعد معلمش ازش پرسید حالا که غذاتو خوردی بیا این معادله رو حل کن....گفت آقا ما چیزی بلد نیستیم...بعد معلمشون گفت پس دیدی مجید جان تو باید بخونی نه اینکه بخوری!

البته نتیجه گیری اون قسمت اشتباه بود چون اون میگو خاصیت خودش رو موقع درس حفظ کردن و یاد گرفتن
سریع نشون میده و تمرکز بیشتر و حواس جمع موقع درس خوندن ....

YAHYA-PRO
14-01-2012, 12:35
حالا قرصی هست که عارضه کمی داشته باشه و برای مثلا یه هفته مصرف کنیم و معتاد نشیم ؟:31:

htvieq
14-01-2012, 15:33

دوست من کی امروز افسردگی نداره که شما داشته باشی. غصه نخور. هی هم به خودت یادآوری نکن. هدف خودت رو از درس خوندن مشخص کن. متاسفانه این مشکل جامعه ماست که جوونا رو محکوم به درس خوندن(بعد از دبیرستان) میکنه.
به نظر من یه هفته درس خوندن رو بذار کنار. برو تو حیاط یا پارک درختا و حیوونا رو نیگا کن. شادی کن . حیف این شادی از ما جوونا گرفته شده.:19:بابا این درس و زندگی بیروح چشممون رو روی طبیعت بسته.
بعد دیدی حالت خوب شد با عشق درس بخون. آخ همچین میچسبه درس خوندن با اشتیاق و هدف!:46:

morsadr
14-01-2012, 16:40
همچین دارویی هم نیست که خیلی قوی باشه و توی بیمارستان به عنوان آخرین دارو مصرف کنن !
یه دارویی هست که از گروه آمفتامین ها هست و حتی پزشکان عمومی هم به راحتی تجویزش میکنن
اتفاقا داروهای قوی تر از ریتالین هم خیلی راحت تجویز میشن حتی به کسایی که بیماری زیادی ندارن .

البته در این مورد عرض کنم که شاید ریتالین به درد من نخوره چون من مشکل بییش فعالی و ... ندارم

دوست عزیز کلیه داروهایی که برای افزایش تمرکز و هوشیاری بکار می روند جزو داروهای محرک می باشند که مصرف آنها می تواند مشکل ساز و اعتیاد آور باشد . بنده به هیچ عنوان مصرف دارو را برای این مورد توصیه نمی کنم و بهتره که با تمرین تمرکز و شاید استفاده از محرک های ضعیف مانند چای و قهوه کارایی خود را بالا ببرید .
در مورد ریتالین هم بگم که خیر . این دارو جزو داروهای ضعیف نیست و معمولا پزشکان عمومی تجویز نمی کنند و قانونا باید توسط روانپزشک تجویز شود .
موفق باشید :11:

Alireza SM
14-01-2012, 17:04
دوست عزیز کلیه داروهایی که برای افزایش تمرکز و هوشیاری بکار می روند جزو داروهای محرک می باشند که مصرف آنها می تواند مشکل ساز و اعتیاد آور باشد . بنده به هیچ عنوان مصرف دارو را برای این مورد توصیه نمی کنم و بهتره که با تمرین تمرکز و شاید استفاده از محرک های ضعیف مانند چای و قهوه کارایی خود را بالا ببرید .
در مورد ریتالین هم بگم که خیر . این دارو جزو داروهای ضعیف نیست و معمولا پزشکان عمومی تجویز نمی کنند و قانونا باید توسط روانپزشک تجویز شود .
موفق باشید :11:
پس دانشجوهای پزشکی که خودشون ریتالین مصرف میکنن معتاد میشن به این دارو ؟
پزشک عمومی چرا نتونه تجویز کنه مگه مهر نظام پزشکی نداره برای نسخه نوشتن ؟ :18:

امروز قهوه رو امتحان کردم تقریبا جواب داده تا الان که حدود 2 ساعت بیشتر از حد معمول درس خوندم ولی عیبی که قهوه داره اینه که وقتی میخورمش نظم خوابم به هم میریزه و شب دیر میخوابم ؛ من میخوام شب قبل از 10 خوابم ببره همیشه که بتونم صبح هم قبل از 6 بیدار بشم تا مسافت بین خونه و کله پزی رو پیاده برم وگرنه مجبور میشم با ماشینم برم که در این صورت پیاده روی روزانه رو از دست میدم .

قهوه میتونه مشکل هوشیاری و بیداری منو حل کنه ( اگه خیلی غلیظ بخورم ) ولی خودش مشکل خواب برام میاره :41: میشه با چیزی مثل چای سبز جلوی تاثیر قهوه بر خواب رو گرفت ؟

DJ POLESTAR
14-01-2012, 17:48
دوست عزیز کلیه داروهایی که برای افزایش تمرکز و هوشیاری بکار می روند جزو داروهای محرک می باشند که مصرف آنها می تواند مشکل ساز و اعتیاد آور باشد.

حالا میشه شما یه چند مورد از داروهای افزایش تمرکز و هوشیاری رو نام ببرین برامون : دی
بابا بخدا نمیخوایم هروز بمصرفیم!!! همین ایام امتحانات بسته!
راستی نظرتون در مورد ترامادول چیه؟ اون میتونه هوشیاری و تمرکز رو افزایش بده؟؟؟

GHOST RECON
14-01-2012, 23:56

عزيزم هرچي دكتر گفت خوبه نبايد قبول كني كه دكتر مگه پيغمبره كه هرچي گفت بگي باشه
خيلي از دكترا ميان تو اتاق عمل سر عمل به جاي اينكه دستشونو تا آرنج با بتادين بشورن تا مچ با محلول هاي پايه لكلي ميشورن فكر ميكنن ديگه دستشون استريله غافل ازاينكه محلول پايه الكلي باعث باز شدن بيشتر منافذ دست ميشه و ميكروب ها از عمق پوست ميان روي پوست حالا اگه چيزي بهشون بگي انگار كه فحش ... دادي بهشون

( والله تو اين بخش رواني كه من كار آموزي بودم ريتالين مصرف نميشد حالا شما ميل خودته)

دانشجوي پزشكي سيگارم ميكشه اين دليل ميشه كه سيگار اعتياد آور نباشه ؟:18:

morsadr
15-01-2012, 09:17
کی گفته دانشجوهای پزشکی از این دارو استفاده می کنند ؟؟:18:
در ضمن حالا اگر کسی کار اشتباهی انجام بده این باید برای بقیه افراد حجت باشه ؟ دانشجوی پزشکی هم یک انسان است که ممکن است دچار اشتباه بشود . کار اشتباه اشتباه است حتی ااگر از طرف دانشجوی پزشکی باشد :13:

پزشک عمومی چرا نتونه تجویز کنه مگه مهر نظام پزشکی نداره برای نسخه نوشتن ؟

تجویز داروها قواعد خاص خودش را دارد و فقط منوط به مهر نظام پزشکی نیست . نه اینکه نتوان ریتالین را نسخه کرد بلکه موارد تجویز آن در حد اختیارات پزشک عمومی نیست و مسئولیت سنگینی دارد .

حالا میشه شما یه چند مورد از داروهای افزایش تمرکز و هوشیاری رو نام ببرین برامون
متاسفانه نمیشه :41::41::31:

راستی نظرتون در مورد ترامادول چیه؟ اون میتونه هوشیاری و تمرکز رو افزایش بده؟؟؟
خیر به هیچ عنوان :19: ترامادول یک دارو مخدر و شدیدا اعتیاد آور می باشد به هیچ عنوان فکر استفاده از آن را در این مورد نداشته باشید

aria_snoop
15-01-2012, 10:26

دوست من اینا همش تلقینه،ببخشا ما هم همین دوران گذوروندیم و همه اون مشکلات پیش رومون داشتیم ولی اولاً زیاد سخت نگیر چون تا قبل کنکور ادم خیلی نا امید میشه و فکر میکنه از همه عقبه ولی همین که کنکورو داد میفهمه که اوضاش خیلی خوبه.
در ضمن برادر تو خودتو دستی دستی میخوای بدبخت کنی؟
البته جسارت نباشه ولی چند تا از دوستای من بودن که به قول خودشون واسه تمرکز مخدر مصرف میکردن تا با حواس ودرک کاملا درس بخونن و هیچ عادتی به مواد نداشتن ولی الان بجای دانشگاه یا تو کمپن یا هم دیگه نیستن!
پس کلا این کارا بی خیال و به جای دارو و ... با انگیزه و هدف دار بودن درس بخون حتماً موفق میشی!
در ضمن من دانشجوی سال ۵ رشته ی پزشکیم!
بخاطر پز دادن نگفتما بخاطر این گفتم که بدونی حرفام از هوا نیست.
به هر حال موفق باشی!

maa6482
28-01-2012, 23:07
ریتالین در افراد بالغ تمرکز رو افزایش نمیده و فقط بیدارت نگه میداره.
پزشک عمومی هم میتونه بده.
فک کنم اگه تکنیک های مطالعه رو انجام بدی اثر بهتری میگیری.

siamakdadashi
29-01-2012, 12:58
داداش ریتالین معتاد نمیکنه.این خود فرد هست که خودشو معتاد میکنه.مراجعی داشتم که به استامینوفن معتاد بود با خوردنش سرخوش میشد!
ریتالین تمرکز رو بالا میبره اما اگه دوپامینت بالا باشه باعث میشه سردرد بگیری و یه ذره توهم داشته باشی.
در ضمن هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت ریتالین را روز امتحان مصرف نکنید.چون باعث میشه سوالات رو جابجا جواب بدی و جوابها رو با اینکه میدونی قاطی کنی.

---------- Post added at 02:58 PM ---------- Previous post was at 02:55 PM ----------

میشه داروی گیاهی بگم؟منع قانونی نداره؟

mehrdad-hp
07-02-2012, 23:15
دوست عزیز خیلی ها این پست هارو میخونن.
به راحتی آب خوردن نگین ریتالین اعتیاد آور نیست.
درسته تو کشور ما همه چیز امکان پذیره اما ریتالین فقط باید توسط متخصص تجویز بشه
حتی پزشک عمومی این اجازه رو نداره

آثار مصرف ريتالين:
از آنجا که ريتالين دارويي است که توسط پزشکان تجويز مي شود, مصرف کنندگان تصور مي کنند اين قرص ها بي خطرند و آن " بد نامي " مواد مخدر را ندارند. در حالي که عوارض مصرف خودسرانه اين قرص ها مي تواند در حد مواد ديگر نظير کوکايين و آمفتامين باشد. پزشکان و روانپزشکان با صراحت اعلام مي‌كنند ترك كردن داروهاي محرك آمفتاميني نظير ريتالين و اكستازي، بسيار سخت‌تر و پيچيده‌تر از كراك، هرويين و ساير مواد مخدر است. استفاده محدود و كنترل شده ريتالين باعث عادت كردن بدن مصرف كننده به دوزهاي پايين و در نتيجه ايجاد علاقه فرد به استفاده از دوزهاي بالاتر و حتي مصرف داروهاي سنگين‌تر و خطرناك‌تر مي‌شود.
شايع ترين عوارض مصرف خود سرانه قرص هاي ريتالين عبارتند از:
• عصبي شدن و بي خوابي
• حالت تهوع و استفراغ
• احساس سرگيجه و سردرد
• تغييرات ضربان قلب و فشار خون (که معمولا به صورت افزايش است ولي در مواردي نيز به شکل کاهش ديده مي شود.)
• خارش و جوش هاي پوست
• دردهاي شکمي, کاهش وزن و مشکلات معده
• مصرف دايمي و اعتياد(وابستگي)
• بروز حالت هاي روان پريشي (جنون) و علايم وابستگي به ريتالين
• بروز افسردگي پس از قطع مصرف
عوارض مصرف مقادير زياد ريتالين:
• از دست دادن اشتها و سوء تغذيه
• لرزش و پرش عضلات
• تب,تشنج و سردرد
• نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس که در مواردي مي تواند به شکل خطرناکي ادامه پيدا کند
• تکرار حرکات و اعمال بي هدف
• بروز حالت هاي پارانوييد(سوء ظن), توهم و هذيان
• احساس حرکت و جنبش حشرات در زير پوست
• مرگ (تاکنون در چند مورد سوء مصرف ريتالين منجر به مرگ شده است)

GHOST RECON
08-02-2012, 00:42
دوست عزیز خیلی ها این پست هارو میخونن.
به راحتی آب خوردن نگین ریتالین اعتیاد آور نیست.
درسته تو کشور ما همه چیز امکان پذیره اما ریتالین فقط باید توسط متخصص تجویز بشه
حتی پزشک عمومی این اجازه رو نداره

داداش ریتالین معتاد نمیکنه.این خود فرد هست که خودشو معتاد میکنه.مراجعی داشتم که به استامینوفن معتاد بود با خوردنش سرخوش میشد!
ریتالین تمرکز رو بالا میبره اما اگه دوپامینت بالا باشه باعث میشه سردرد بگیری و یه ذره توهم داشته باشی.
در ضمن هیچ وقت و هیچ وقت و هیچ وقت ریتالین را روز امتحان مصرف نکنید.چون باعث میشه سوالات رو جابجا جواب بدی و جوابها رو با اینکه میدونی قاطی کنی.

قضيه شده مثل قليون !!!
اگه به يه قليوني بگي قليون اعتياد آوره ميگه نه بابا كي گفته من 40 ساله دارم ميكشم هنوز معتاد نشدم !
من نميدونم تصور دوستان از اعتياد چيه كه همش ميگن ريتالين معتاد نميكنه

shabnam1986
18-02-2012, 19:02

در مورد اعتیاد به این دارو اولین باره دارم میشنوم...

hermione
18-02-2012, 19:55
من با بچه های کنکوری زیادی در رابطه بودم و هستم ( در رابطه با مشاوره کنکور ) تقریبا 90% این مشکل نداشتن تمرکزو دارن حالا کم زیاد داره اما فکر نکنید که فقط خودتون هستید به یه مشاور درسی با تجربه مراجعه کنید
در مورد ریتالین از چند تا از پزشک متخصصی سوال کردم همشون اعتقاد کامل به اعتیاد اوردن قرص داشتن حتی یکی از همین پزشکا می گفت اعتیاد خیلی خیلی شدیدی میاره .
برای مصرف قرصای مثل این به جای گوش دادن به نظر مردم بهتره نظر پزشک متخصص رو بپرسید
این که پسرخاله من استفاده می کرده چیزی نشده و نظرهای این چنین به درد نمی خوره ...

Alireza SM
21-02-2012, 15:17
فعلا که حدود 10 روزه دارم قرص استفاده میکنم و خیلی بهم کمک کرده میزان مطالعه من دوبرابر شده تقریبا

Mehran-King
22-02-2012, 22:37
دوستان واقعا قرص مطالعه وجود داره!!! استفاده نکنینا!!! میگن اختلالات شدیدی تو مغز آدم ایجاد میکنه!!!:18:

mortezafox
14-03-2015, 17:46
سلام والا من چهار ساله کارشناسی و دوسال ارشد اخر هر ترم استفاده میکنم تا الان چیزیم نشده :n05: ارشد عمران هستیم
ترمادول خوبه ولی اون عوارض بدی داره ولی کمش خوبه بهتره گیاهی ترامادول پیدا کنید. :n24:
هرچیزی که شما سوارش بشید خوبه اگه اون سوار بشه بیچاره میشد

djbehnam73
14-03-2015, 18:00
سلام والا من چهار ساله کارشناسی و دوسال ارشد اخر هر ترم استفاده میکنم تا الان چیزیم نشده :n05: ارشد عمران هستیم
ترمادول خوبه ولی اون عوارض بدی داره ولی کمش خوبه بهتره گیاهی ترامادول پیدا کنید. :n24:
اقای عزیز ترامادول چیه که می گید به مردم
لطفا اطلاعات اشتباه ندید

M.R.S.
14-03-2015, 18:30

متاسفانه شما مثل خیلی هایی که با توجه به شایات نادرستی که در باره این ماده هست، تصور غلطی دارید
این دارو نه باعث افزایش تمرکز میشه، نه باعث تقویت نیروی جنسی میشه و نه قرص خواب هست و نه خیلی چیزهای دیگه که باعث شده خیلی ها ازش سواستفاده کنن
ترامادول یک ضد درد هست ..... یک ماده شیمیایی با خواص مشابه اوپوئید ها ( اوپوئید مثل مورفین و تریاک و ... )
به هیچ عنوان نوع گیاهی نداره
عوارض زیادی داره از خواب آلودگی و یبوست تا تشنج که حتی در دوز درمانی ممکن هست اتفاق بیافته
متاسفانه در مراکز درمانی خیلی شاهد مسمومیت با این دارو هستیم .....و برخلاف سایر اوپئید ها که پادزهری مثل نالوکسان میشه در مسمومیتشون استفاده کرد این دارو به نالوکسان جواب نمیده

mortezafox
14-03-2015, 19:05
اقای عزیز ترامادول چیه که می گید به مردم
لطفا اطلاعات اشتباه ندید
والا تجربه شخصی خودم بوده گفتم کمش به اندازه اش مفیده

متاسفانه شما مثل خیلی هایی که با توجه به شایات نادرستی که در باره این ماده هست، تصور غلطی دارید
این دارو نه باعث افزایش تمرکز میشه، نه باعث تقویت نیروی جنسی میشه و نه قرص خواب هست و نه خیلی چیزهای دیگه که باعث شده خیلی ها ازش سواستفاده کنن
ترامادول یک ضد درد هست ..... یک ماده شیمیایی با خواص مشابه اوپوئید ها ( اوپوئید مثل مورفین و تریاک و ... )

به هیچ عنوان نوع گیاهی نداره
عوارض زیادی داره از خواب آلودگی و یبوست تا تشنج که حتی در دوز درمانی ممکن هست اتفاق بیافته
متاسفانه در مراکز درمانی خیلی شاهد مسمومیت با این دارو هستیم .....و برخلاف سایر اوپئید ها که پادزهری مثل نالوکسان میشه در مسمومیتشون استفاده کرد این دارو به نالوکسان جواب نمیده
ترامادول باعث میشه خستگی دیرتر سراغت بیاد و یا اینکه قبل خستگی بخوری تا بیشتر فعالیت کنی
گیاهی هم تو پرانتز شما هست

M.R.S.
14-03-2015, 19:21

ترامادول باعث میشه خستگی دیرتر سراغت بیاد و یا اینکه قبل خستگی بخوری تا بیشتر فعالیت کنی
یعنی منظورتون این هست طرف برای بهبود یادگیری اعتیاد به موفین پیدا کنه؟
به علت خطر اعتیاد و سو مصرف ترامادول در طبقه بندی داروهای کنترل شده آمریکا IV هست و بدون تجویز پزشک قابل تهیه نیست
در ایران هم داروخانه ها این دارو رو بدون نسخه ارائه نمیدن و باید از بازار سیاه تهیه کنین که متاسفانه همین باعث شده در کشور این ماده زیاد دردسترس باشه
ترامادول ایجاد گیجی.....توهم.....خواب آلودگی .... میکنه
من نمیدونم چجور این عوارض میتونه به بهبود یادگیری کمک کنه
ممکن هست یکی خودشو گول بزنه و بگه من ترامادول میخورم 10 ساعت درس میخونم
اما تشویق شما به استاده از مواد مخدر به بهانه افزایش تمرکز کاملا غیرمسئولانه است

djbehnam73
15-03-2015, 11:52

دقیقا نمونش اینه که من هر دفعه اعصابم خورد میشه سیگار بکشم
در مورد اینکه میگید کم می خورید
شما هفته ی اول یک ، چهارم قرص رو می خورید و می گید الان خوبم ولی هفته ی دوم یک ، چهارم قرص جوابگوی بدن شما نخواهد بود ، چون بدن شما به اون اندازه عادت کرده و باید اندازش رو افزایش بدید
+
اینکه حتی اگر واقعا تصمیم به ترکش هم بگیرید مشکلات بزرگی در طی این مدت براتون پیش میاد
درسته دکتر نیستم ولی چون دوستام مصرف می کردن اطلاعات بهتر از دکترا رو دارم چون با چشمام دیدم

hesam_a_r
16-03-2015, 16:58
ترامادول به هیچ وجه مرفین نداره ولی روی گیرنده اپویید و مهار سروتونین و نور اپی نفرین میگن ضد درد .ثانیا به خاطر تشنج چه در هنگام مصرف چه ترک ارزش مصرف سر خود نداره اعتیادش کنار ولی تا دکتر واقعا واسه دردی که به مسکن otc جواب نمیده استفاده نکن -استیمول و جینکوتیدی دو داروی بدون نسخه و تقویت حافظه و رفع خستگی از اون استفاده کن

Alireza SM
19-03-2015, 23:29
مدیران محترم لطفا این تاپیک رو قفل کنن.
چندسال پیش یه اشتباهی کردم رفتم ریتالین خوردم قبلشم که تاپیک زدم هدفم این نبود که پزشکان اینترنتی بیان مطالب ویکیپدیاییشون رو اینجا به رخ هم بکشن.

لطفا قفل بشه ممنون