PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمکفوری - قبول نکردن یوزرنیم و پس ورد

MAZIARDM
12-01-2012, 19:24
با سلامو خسته نباشید به تمامی دوستان

من یه لب تاب و یه پی سی دارم. با مودم وایرلس جفتشو شبکه کردم. تا دیروز خوب بود. تا اینکه دیروز لب تابم leave the home group زدم و شبکه رو قطع کردم. حالا که می خوام وصل شم از من یوزر نیم و پس ورد می خواد. این یوزر و پس ورد رو از کجا باید بیارم. اگه میشه سریع راهنمایی کنید. با تشکر زیاد

MAZIARDM
13-01-2012, 21:40
سلام مجدد به دوستان من کماکان منتظر پاسخ دوستان هستم. اگه دوستان پاسخ بدهند ممنون میشم.

با سلامو خسته نباشید به تمامی دوستان

من یه لب تاب و یه پی سی دارم. با مودم وایرلس جفتشو شبکه کردم. تا دیروز خوب بود. تا اینکه دیروز لب تابم leave the home group زدم و شبکه رو قطع کردم. حالا که می خوام وصل شم از من یوزر نیم و پس ورد می خواد. این یوزر و پس ورد رو از کجا باید بیارم. اگه میشه سریع راهنمایی کنید. با تشکر زیاد

FerineFast
13-01-2012, 21:48
معمولا یکی از دستگاه ها HomeGroup رو می سازه بقیه Join میشن
این پسورد رو باید روی اون دستگاه پیدا کنید و در دستگاه های دیگه وارد کنید
این مسیر رو در آدرس بار explorer تون بزنید
Control Panel\Network and Internet\HomeGroup\View and print your homegroup password

اگر باز هم درست نشد
نوع شبکه رو Home Network باشه
در مسیر زیر :
Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

در قسمت Home or Work سپس Password protected sharing : گزینه Turn off password protected sharing رو انتخاب کنید

MAZIARDM
13-01-2012, 22:11
سلام به دوستان به ویژه FerineFast ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز که پاسخ دادند.

متاسفانه الان لب تابم پیشم نیست تا بتونم امتحان کنم. به محض اینکه بیارمش حتما امتحان می کنم ببینم چی شد. به هرحال ممنون پاسخ دادید.

معمولا یکی از دستگاه ها HomeGroup رو می سازه بقیه Join میشن

می خواستم بگم که چطوری می تونم ببنیم که کدوم دستگاه join میشن. با تشکر

FerineFast
13-01-2012, 22:17
همون دستگاهی که باهاش leave دادید نقش client رو داره یا همون Join میشه
بازم فرقی نمی کنه میشه هر کدوم رو خواستید server برای Home group بزارید
معمولا برای شبکه های با تعداد 3 و بیشتر اون دستگاهی که بیشتر روشن هست(معمولا PC ) رو server میزارند با این حال سلیقه ای هست.

MAZIARDM
13-01-2012, 22:39
سلام مجدد و تشکر دوباره از FerineFast ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز.

ممنونم. تا جایی کار دستم اومد. ولی هنوز یه چیزی رو کامل متوجه نشدم. (بذارش رو حساب مبتدی بودنم تا گیج بودنم). چطوری می تونم یکیشون رو سرور و دیگری رو کلاینت قرار بدم. مثلا اگه بخوام پی سی رو سرور قراربدم چطوری می تونم؟ بازم تشکر این بار بیشتر.

FerineFast
13-01-2012, 22:55
خیلی ساده اولین کامپیوتری که توی شبکه Homegroup اش رو فعال کنید میشه سرور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته شما به این سرور و کلاینت زیاد توجه نکن اینا بیشتر توی بحث های شبکه های بزرگتر پیش میاد وقتی 2 تا دستگاه بیشتر نیست این مسائل اهمیتی نداره
کافیه یک نگاه ساده به گزینه های Homegroup بندازید همه چی دستتون میاد
Control Panel\Network and Internet\HomeGroup

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد هر کامپیوتری که به اون شبکه وصل بشه و نوع اتصال Home Network باشه اتومات ویندوز Homegroup رو میشناسه و ازتون میپرسه مایل هستید که Join کنید یا نه ؟

منبع رسمی برای مطالعه بیشتر : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MAZIARDM
13-01-2012, 23:10
تشکر. متوجه شدم. بازم ممنونم که پاسخ دادی. راستی یه سوال پیش اومد برام. من شنیدم که ویندوز های 7 هوم پرمیمو قابلیت remote desktop رو نداره. واقعا اینطوره؟ پس من که لب تابم هوم پرمیوم هستش می بایست چه کار کنم. با تشکر ازت.

FerineFast
13-01-2012, 23:39
فکر می کنم برای مباحث دیگه بهتره یک تاپیک با اسم مناسب و تگ های مرتبط ایجاد کنید تا از طریق search راحتتر پیدا بشه و شاید به کمک فرد دیگه ای هم اومد.
بله قابلیت سرور شدن remote desktop فقط در ورژن های Professional و Ultimate وجود داره
اما کماکان میتونید برای اتصال remote به یک سرور ازش استفاده کنید

و اما راه حل :
اگر نیاز به گزینه های پیشرفته شبکه دارید میتونید نسخه Ultimate FaXCool SP1 استفاده کنید که نیاز به Genuine نداره و کاملا مثل یک ویندوز Original عمل میکنه
در غیر این صورت می تونید از نرم افزار های Remote Control استفاده کنید :
Team Viewer
VNC
Logmein
و موارد زیاد دیگه ای که وجود داره.

MAZIARDM
13-01-2012, 23:53
تشکر ازت که پاسخ دادی و رانمایی کردی. الان لب تابم رو روشن کردم. هر دو رو لیو کردم. یعنی از شبکه خارج شدم. دوباره شبکه رو برقرار کردم. بعد پی سی ام بهم اطلاع داد که یه مورد جدید با ویندوز 7 هست. من روش کلیک کردم و از من پس ورد رو خواست و منم دادم و شبکه برقرار شد. بعد اومدم پس ورد یکیشونو عوض کردم و وقتی خواستم وصل شم از من یوزرنیم و پس ورد خواست. من می خوام بدونم این یوزرنیم و پس ورد چیه؟ هرچیم وارد می کنم قبول نمیکنه. یوزرنیمش رو اسم اون یکی کامپیوتر و پس وردشم پس ورد شبکه گذاشتم. مشکل چیه؟ حسابی گیجم کرده. ببخشید اگه تا الان نپرسیدم چون لب تابم رو تازه آوردند و تونستم گفته های شما رو تست کنم. با تشکر ازت.

FerineFast
14-01-2012, 00:08
نوع شبکه رو Home Network باشه
در مسیر زیر :
Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

در قسمت Home or Work سپس Password protected sharing : گزینه Turn off password protected sharing رو انتخاب کنید

و اینکه Home Group ها رو از اول ایجاد و Join کن ( می تونی موقع ایجاد اولیه پسورد رو هم تغییر بدی)

MAZIARDM
14-01-2012, 00:09
سلام دوبارهو تشکر دوباره. ممنون. امتحان کردم شد. ولی الان دو تا مشکل هستش. اگه پس ورد رو بردارم بعدش با توجه به اینکه من از وایرلس استفاده می کنم خب هر کسی که لب تاب یا دیوایس وایرلس داشته باشه می تونه به شبکه و فایل های اشتراک گذاشته شده واردشه. بعد گذشته از این ها این یوزرنیم و پس ورد چیه؟

FerineFast
14-01-2012, 00:33
خیر
تنها کسانی که به پسورد شبکه وایرلس شما(مودم) دسترسی دارند می توانند به فایل ها Share شدتون دسترسی داشته باشند
با این حال باز هم می تونید شبکه رو password protected کنید و از طریق Home Group و پسورد اون شبکه کنید.

اون یوزر پسورد هم نیاز به Domain و موارد دیگه ای داره که توضیحاتش زیاد هست در صورت علاقه مندی می تونید به جزوات Network + مراجعه کنید.

MAZIARDM
14-01-2012, 00:46
درسته و متوجه شدم. از همه توضیحاتی که دادید ممنون و متشکر هستم. میدونم تا حدودی دیروقته و به هر حال از پاسخاتون تشکر زیادی دارم. شب بسیار خوبی داشته باشید.